تولیدکنندگان داخلی

تولیدکنندگان داخلی

اصفهان امروزاصفهان امروز5 ساعت قبل
۳۰ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۲۳ / کد خبر:۷۷۶۵۹ صنایع ازنظر وسعت به صنایع بزرگ و کوچک تقسیم می‌شوند. ما در عصر توسعه و نقش‌آفرینی صنایع کوچک قرار داریم و اهمیت این مطلب اینجا مشخص می‌شود که یک‌چهارم از اشتغال ایران و بسیاری از کشورها در این بخش قرار دارد. همچنین یک‌سوم مجموع سرمایه‌گذاری کشورها در بخش صنایع کوچک است. یکی از مزیت‌های صنایع کوچک نیازمند بودن به سرمایه کم است و بااین‌وجود می‌توانند تأثیر بسزایی در رونق اقتصادی داشته باشند. اصفهان صنعتی‌ترین استان کشور است و صنایع کوچک یکی از پایه‌های مهم اشتغال‌زایی در بخش صنعت استان بوده است.
اصفهان امروزاصفهان امروز5 ساعت قبل
همچنین کنترل واردات از دیگر راه‌های حمایت از تولید داخل است تا با جلوگیری از واردات بی‌رویه نمونه‌های مشابه داخلی، مردم کشورمان ترغیب شوند تا از کالای ایرانی مصرف کنند. علی یار محمدیان، برپایی کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های هم‌اندیشی با مسئولان را از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه دانست و افزود: ۲ رویکرد اساسی نمایشگاه، لزوم حمایت از تولید داخلی با رونمایی از دستاوردهای صنعتگران و دانشمندان ایرانی ونمایش نیازهای وارداتی صنایع است. با پیشرفت‌های اخیر در حوزه بازاریابی تولیدکنندگان داخلی باید خود را با این شرایط وفق دهند وگرنه از صحنه رقابت خارج خواهند شد. قانون حداکثر استفاده از تولید داخل برای حمایت از تولیدکنندگانقانون حداکثر استفاده از توان داخل، یکی از مهم‌ترین سیاست‌های کشور در راستای حمایت از تولید داخلی است. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این نمایشگاه با اشاره به اقدام‌هایی که برای حمایت از تولید ملی انجام شده است، گفت: علاوه بر قانون رفع موانع تولید، قانون حداکثر استفاده از تولید داخل نیز تصویب شده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
اما کشورها معمولا به منظور حمایت از تولید داخلی دو مسیر مختلف را انتخاب کرده‌اند: انتهای یکی از این مسیرها شکست و انتهای مسیر دیگر موفقیت در حمایت از تولید داخلی است. از آن سو، کشورهای آمریکای لاتین به ویژه اروگوئه در سیاست حمایت از تولید داخلی خود به ویژه در صنعت خودرو شکست خورده‌اند. «لی بیونگ جول» در سال ۱۹۳۸ شرکت سامسونگ را تاسیس کرد؛ شرکتی که زمینه فعالیت آن صادرات ماهی، میوه و سبزی به چین بود. در این دهه‌ها بود که سامسونگ نیز وارد وادی الکترونیک شدن و «شرکت سامسونگ الکترونیک» متولد شد. قطعا اگر کره برای دسترسی به تقویت تولید داخلی راه اروگوئه را انتخاب می‌کرد، امروز برندهای کره‌ای در دنیا شناخته نشده بود.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
وزیر اسبق بازرگانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر توجه به بخش تولید افزود: ایشان در این زمینه توصیه‌هایی را به دولت، مردم و فعالان اقتصادی داشتند. وزیر اسبق بازرگانی تاکید کرد: یکی از شقوق جنگ اقتصادی جنگ کالا‌ها با یکدیگر برای حضور در صحنه‌های بین‌المللی است، نوع کیفیت تولید و قیمت تمام شده باید به گونه‌ای باشد که در این جنگ موفق باشیم. وی بیان کرد: دشمن تولید را هدف گرفته و تولیدکنندگان باید به عنوان افسران در این جنگ اقتصادی عمل کنند. وزیر اسبق بازرگانی با اشاره به حضور در بازار جهانی، اظهار کرد: باید اقتداری که در حوزه سیاسی و نظامی داریم را در حوزه اقتصادی داشته باشیم. آل اسحاق با بیان اینکه در حوزه اقتصاد منطقه‌ای یک بازار ۴۰۰ میلیون نفری با ظرفیت ۱۰۰۰ میلیارد دلاری داریم گفت: کشور‌های همسایه در سال ۱۰۰۰ میلیارد دلار تبادل تجاری دارند که از این میزان حداقل در ۲۵۰ میلیارد دلار امکان حضور داریم که باید این ظرفیت، بالفعل شود.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سید مجید صدری، حمایت از تولیدکنندگان داخلی را بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری یک ضرورت عنوان کرد و افزود: اگر همه ما بتوانیم برای تامین ملزومات مورد نیاز خود از تولیدکنندگان داخلی خرید کنیم، نه تنها میزان وابستگی ما به شرکت‌های خارجی کاهش می‌یابد، بلکه این بهترین فرصت برای خلق ایده و تولید فناوری در داخل کشور محسوب می‌شود. وی با تاکید بر انجام روند قانونی خرید تجهیزات، توجه به صرفه جویی ارزی کشور را امری لازم دانست و گفت: این اقدام یعنی خرید مودم با شرایط پرداخت بهاء پس از فروش به مشتری، اگر توسط شرکت مشابه خارجی انجام می‌شد، باعث خروج بیش از ۸ میلیون یورو ارز از کشور می‌شد که ضمن جلوگیری از آن، موجب صرفه جویی در منابع ارزی کلان کشور شد.
شاناشانا1 روز قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، پیمان خضرایی، مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز از بازسازی توربین RUSTON و صرفه‌جویی ۶۵۰ هزار دلاری آن در منطقه یک عملیات انتقال گاز خبر داد و گفت: پایان موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی توربین RUSTON تاسیسات شهید آتش‌پنجه، سود و صرفه ۶۵۰ هزار دلاری برای منطقه یک به همراه داشت. وی با بیان اینکه عملیات تعمیرات توربین یادشده توسط نیروهای تعمیرات اساسی منطقه و با نظارت بازرسی فنی و ایمنی انجام شده است، اظهار کرد: توربین‌های این تاسیسات از مدل RUSTON به‌منظور نیروی محرک کمپرسورهای گازی سانتریفیوژ استفاده می‌شوند و اورهال کامل این نوع توربین‌ها با توجه به پیچیده‌ترین فناوری به‌کار رفته در آنها، پس از توربین‌های صنایع هوایی در رتبه دوم قرار دارد. مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ادامه داد: با توجه به اعمال تحریم‌ برای تامین قطعات خارجی این مدل توربین‌ها، با تلاش و دلسوزی کارکنان منطقه و با همکاری پیمانکاران و تولیدکنندگان داخلی، همه قطعات مصرفی از طریق مهندسی معکوس، با نظارت آزمایشگاه‌های مجهز متالوژی و با همت واحدهای خودکفایی و تدارکات کالا تامین شد. خضرایی با اشاره به صرفه‌جویی ۶۵۰ هزار دلاری این تعمیرات گفت: منطقه یک عملیات انتقال گاز با بازسازی، تعمیر و اصلاح توربین‌های RUSTON توانست خودکفایی، صرفه‌جویی و شعار «ما می‌توانیم» را در صنعت عظیم نفت و گاز به نمایش گذارد و توانمندی متخصصان کشور را بار دیگر ثابت کند.
شاناشانا1 روز قبل
این مجموعه اکنون رویکردهای کیفی را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است و می‌کوشد با طراحی مجدد شبکه گاز استان قم، کیفیت خدمت‌رسانی به مشترکان را ارتقا دهد. با برنامه‌ریزی انجام شده در نظر داریم در ۶ ماه نخست سال ۹۹ عملیات گازرسانی به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان قم را تکمیل کنیم که با تحقق این مهم، نام استان قم به‌عنوان یکی از استان‌های سبز کشور مطرح خواهد شد. بازنگری و تجدید طراحی شبکه گازمدیرعامل شرکت گاز استان قم از بازنگری و تجدید طراحی شبکه گاز استان قم هم خبر می‌دهد و می‌گوید: از آنجا که عمده عملیات گازرسانی در استان به پایان رسیده است، رویکردهای جدید این شرکت بر ارتقای کیفیت ساختارهای موجود متمرکز شده است که در این میان با توجه به قدیمی بودن تاسیسات گازرسانی استان قم، اولویت بر طراحی مجدد شبکه شهر قم قرار گرفت. همچنین شرکت گاز استان قم در چهارمین همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت به دلیل تدوین و ارائه گزارش عملکرد از مسئولیت‌های اجتماعی، مفتخر به دریافت سپاس‌نامه شد. در همین زمینه استاندار قم نیز در ابتدای سال ۹۸، با اهدای لوح تقدیر از شرکت گاز قم به‌عنوان برترین دستگاه خدمت‌رسان در سطح استان تجلیل کرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
قرارداد ۷ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریالی تولید قطعات پیشرفته ایران خودرو توسط تولیدکنندگان داخلی در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر صمت و مقامات استانی امضاء شد. وقتی قرارداد ۷ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریالی تولید قطعات پیشرفته ایران خودرو توسط تولیدکنندگان داخلی در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر صمت و مقامات استانی امضاء شد، یعنی ردی تاریخی در صنعت خودرو کشور در تبریز باقی ماند تا در تداوم توسعه صنعت ملی، داخلی‌سازی ترجمانی دیگر پیدا کند. پیر محمدی مدیر عامل ساپکو در میز سوم تعمیق ساخت داخل در حضور مقیمی مدیرعامل ایران خودرو، وفادار نایب رئیس هیات مدیره، صادقی نیارکی معاون وزیر صمت سندی را امضاء کرد که تاکیدی بر جهاد برای خودکفایی بود آنهم در قطعاتی که نیازمند فناوری پیشرفته است. اقدامی که با بسیج صنایع مختلف کاهش وابستگی با ارزبری و دانش فنی بالا را به ارمغان خواهد آورد. تبریز امروز قراردادی تاریخی را برای صنعت خودرو در حافظه خود ثبت کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کردستان دکترای اقتصاد در کردستان گفت: تمام مشکلات اقتصادی موجود در جامعه که یک روزه هم حل نمی‌شود، در شرایط فعلی جمع قابل توجهی آسیب به دنبال خواهد داشت، چرا که بازار آبستنی از تقلب است و آنچه که بازار ما را به سمت کالاهای خارجی هدایت می‌کند تقلب است. به عقیده این استاد دانشگاه، برای افزایش خرید و کیفیت کالای ایرانی باید برنامه‌ای به تولید کننده بر اساس توجه به ترجیحات مصرف کننده ارائه شود. این استاد دانشگاه می‌گوید: عرضه کالای با کیفیت و مطابقت اطلاعات کالا با محتویات داخل آن می‌تواند در بهبود اعتماد تولید کننده و یا برعکس در تخریب آن نقش مهمی داشته باشد. وی تصریح می‌کند: تمام مشکلات اقتصادی موجود در جامعه که یک روزه هم حل نخواهد شد، در شرایط فعلی جمع قابل توجهی آسیب به دنبال خواهد داشت، چرا که بازار آبستنی از تقلب است و آنچه که بازار ما را به سمت کالاهای خارجی هدایت می‌کند تقلب است. قادرزاده معتقد است، تولید کننده باید قبول کند که مصرف کننده رییس و تعیین کننده ثروت و سود او است و نباید هرگونه که می‌خواهد به مصرف کننده کالا عرضه کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه تولید باید از حاشیه به متن بیاید گفت: کشور‌های همسایه در سال ۱۰۰۰ میلیارد دلار تبادل تجاری دارند که از این میزان حداقل در ۲۵۰ میلیارد دلار امکان حضور داریم. وزیر اسبق بازرگانی تاکید کرد: یکی از شقوق جنگ اقتصادی جنگ کالا‌ها با یکدیگر برای حضور در صحنه‌های بین‌المللی است، نوع کیفیت تولید و قیمت تمام شده باید به گونه‌ای باشد که در این جنگ موفق باشیم. وی بیان کرد: دشمن تولید را هدف گرفته و تولیدکنندگان باید به عنوان افسران در این جنگ اقتصادی عمل کنند. وزیر اسبق بازرگانی با اشاره به حضور در بازار جهانی، اظهار کرد: باید اقتداری که در حوزه سیاسی و نظامی داریم را در حوزه اقتصادی داشته باشیم. آل اسحاق با بیان اینکه در حوزه اقتصاد منطقه‌ای یک بازار ۴۰۰ میلیون نفری با ظرفیت ۱۰۰۰ میلیارد دلاری داریم گفت: کشور‌های همسایه در سال ۱۰۰۰ میلیارد دلار تبادل تجاری دارند که از این میزان حداقل در ۲۵۰ میلیارد دلار امکان حضور داریم که باید این ظرفیت، بالفعل شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
وزیر اسبق بازرگانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر توجه به بخش تولید افزود: ایشان در این زمینه توصیه‌هایی را به دولت، مردم و فعالان اقتصادی داشتند. وی درباره ترویج تولید داخل گفت: تولید باید از حاشیه به متن بیاید یعنی در نظام تصمیم گیری، تصمیم سازی، ارزش گذاری، اقدامات، تخصیص منابع و بررسی مشکلات، تولید محور اصلی شود و مابقی امور کنار تولید سامان پیدا کند. وزیر اسبق بازرگانی تاکید کرد: یکی از شقوق جنگ اقتصادی جنگ کالا‌ها با یکدیگر است برای حضور در صحنه‌های بین‌المللی است که نوع کیفیت تولید و قیمت تمام شده باید به گونه‌ای باشد که در این جنگ موفق باشد. وی بیان کرد: دشمن تولید را هدف گرفته و تولیدکنندگان باید به عنوان افسران در این جنگ اقتصادی عمل کنند. وزیر اسبق بازرگانی با اشاره به حضور در بازار جهانی، اظهار کرد: باید اقتداری که در حوزه سیاسی و نظامی داریم همین اقتدار را در حوزه اقتصادی داشته باشیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
حسن‌زاده تصریح کرد: باید تمام توان و انرژی خود را برای حمایت از تولید داخل بگذاریم و آمادگی داریم هر حمایتی که لازم باشد از تولیدکننده داخلی داشته باشیم. در این راستا و جهت حمایت، سال گذشته نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به بخش تولید استان داده شد؛ در سال جاری هم از محل اعتبارات فنی اعتباری، تولید داخل را حمایت کردیم. وی بیان کرد: بالاترین مقام کشورمان، رهبری است که ایشان نیز در هر سخنرانی از تولید داخل حمایت کردند، رییس جمهور هم در تمامی جلسات و برنامه‌های خود بر حمایت از تولید داخل تاکید دارند، این تاکیدات و حساسیت‌ها نشان می‌دهد که باید همه توان خود را برای کمک به تولید داخل بگذاریم. به عنوان مثال برخی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی فقط مصالح و منافع خود را در نظر می‌گیرند که شاید هم حق هم داشته باشند و زمانی که تاکید بر حمایت از تولید داخل می‌شود، سعی می‌کنند که رعایت کنند و حمایت داشته باشند اما این حمایت، حمایت قاطع و کاملی نیست. حسن‌زاده با بیان اینکه کمک به تولید داخل، کمک به اشتغال داخل، افزایش ثروت، افزایش درآمد مردم و کلا رونق بازار است، افزود: البته تولیدکنندگان هم نباید هر تولید بی‌کیفیتی را با هر قیمتی که بخواهند به بازار ارایه دهند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
قادرزاده ادامه می‌دهد: باید دلایل خرید کالای خارجی را شناسایی و این فاکتورها را بر حسب توان در کالای خود وراد کنیم، اما نمی‌توان همزمان همه ترجیحات مصرف کننده را در تغییر برنامه تولید بگنجانیم چرا که تحقق این مهم نیازمند تجربه است. به عقیده این استاد دانشگاه، برای افزایش خرید و کیفیت کالای ایرانی باید برنامه‌ای به تولید کننده بر اساس توجه به ترجیحات مصرف کننده ارائه شود. این استاد دانشگاه می‌گوید: عرضه کالای با کیفیت و مطابقت اطلاعات کالا با محتویات داخل آن می‌تواند در بهبود اعتماد تولید کننده و یا برعکس در تخریب آن نقش مهمی داشته باشد. وی تصریح می‌کند: تمام مشکلات اقتصادی موجود در جامعه که یک روزه هم حل نخواهد شد، در شرایط فعلی جمع قابل توجهی آسیب به دنبال خواهد داشت، چرا که بازار آبستنی از تقلب است و آنچه که بازار ما را به سمت کالاهای خارجی هدایت می‌کند تقلب است. قادرزاده معتقد است، تولید کننده باید قبول کند که مصرف کننده رییس و تعیین کننده ثروت و سود او است و نباید هرگونه که می‌خواهد به مصرف کننده کالا عرضه کند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
حسن‌زاده تصریح کرد: باید تمام توان و انرژی خود را برای حمایت از تولید داخل بگذاریم و آمادگی داریم هر حمایتی که لازم باشد از تولیدکننده داخلی داشته باشیم. در این راستا و جهت حمایت، سال گذشته نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به بخش تولید استان داده شد؛ در سال جاری هم از محل اعتبارات فنی اعتباری، تولید داخل را حمایت کردیم. وی بیان کرد: بالاترین مقام کشورمان، رهبری است که ایشان نیز در هر سخنرانی از تولید داخل حمایت کردند، رییس جمهور هم در تمامی جلسات و برنامه‌های خود بر حمایت از تولید داخل تاکید دارند، این تاکیدات و حساسیت‌ها نشان می‌دهد که باید همه توان خود را برای کمک به تولید داخل بگذاریم. به عنوان مثال برخی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی فقط مصالح و منافع خود را در نظر می‌گیرند که شاید هم حق هم داشته باشند و زمانی که تاکید بر حمایت از تولید داخل می‌شود، سعی می‌کنند که رعایت کنند و حمایت داشته باشند اما این حمایت، حمایت قاطع و کاملی نیست. حسن‌زاده با بیان اینکه کمک به تولید داخل، کمک به اشتغال داخل، افزایش ثروت، افزایش درآمد مردم و کلا رونق بازار است، افزود: البته تولیدکنندگان هم نباید هر تولید بی‌کیفیتی را با هر قیمتی که بخواهند به بازار ارایه دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
*مهم‌ترین نکته این است که ظاهرا مدل IMF امکانات جابه‌جایی در اقتصاد ایران را در نظر نمی‌گیرد. بنابراین فکر می‌کنم اقتصاد ایران در شش‌ماهه اول سال ۹۸ رشد مثبت اقتصادی ولو در ارقام خیلی پایین را تجربه کرده است. *مشکلات اقتصاد ایران کم نیست و تحریم‌ها مزید بر علت شده است. در ایران همیشه کسانی فکر می‌کرده‌اند که باید نرخ ارز و نرخ بهره پایین باشد تا اقتصاد رشد کند. ایران، اقتصادی نسبتا باز داشته که آمریکایی‌ها سعی کرده‌اند آن را به‌طور کامل ببندند، ولی هنوز موفق نشده‌اند.
فارسفارس1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره به طرح سوال سیدقاسم جاسمی از وزیر نیرو درباره علت عدم توجه به تولیدکنندگان صنعت آب و برق گفت: نماینده کرمانشاه از پاسخ‌ اردکانیان قانع نشد و سوال به صحن علنی ارجاع شد. سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه‌شنبه ۲۸ آبان) این کمیسیون گفت: ‌ در نشست عصر امروز ۴ سوال از رضا اردکانیان وزیر نیرو مطرح کرد. وی افزود: سیدقاسم جاسمی نماینده کرمانشاه ۲ سوال را از وزیر نیرو را مطرح کرد که سوال اول در مورد علت عدم توجه به تولیدکنندگان داخلی صنعت آب و برق بود و سوال دوم هم در مورد علت عدم مدیریت علمی بر منابع آب و برق کشور بود. سخنگوی کمیسیون انرژی تصریح کرد: با آنکه اردکانیان وزیر نیرو درباره این سوالات توضیحات لازم را ارائه کرد و گفت سال گذشته وزارت نیرو ۱۱ هزار میلیارد تومان بدهی‌اش را به بخش خصوصی تسویه کرده است ضمن اینکه اردکانیان در پاسخ به سوال دوم اعلام کرد که جمهوری اسلامی قدرت اول برق در منطقه و قدرت چهارم در سطح جهان محسوب می‌شود اما جاسمی از پاسخ‌های وزیر نیرو به این ۲ سوال قانع نشده و به صحن علنی ارجاع داده شد. انتهای پیام/

رونق و بومی سازی لوازم خانگی به همت تولیدکنندگان داخلی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی، با حضور تولیدکنندگان موفق ایرانی در حال برگزاری است. تولیدکنندگانی که بسیاری از کالاهایی را که تا کنون بخشی از آنها وارداتی بود، به طور کامل بومی سازی کرده‌اند و در رونق هرچه بیشتر اقتصاد کشور، سهیم شده‌اند. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/اردبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با تقویت تولید داخلی و ارتقای کیفیت این محصولات رغبت اهالی استان اردبیل برای خرید کالای ایرانی افزایش یافته است. رامین صادقی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس ارزیابی‌های انجام شده همشهریان تا ۷۰ درصد خرید خود را از کالاهای ایرانی انجام داده و سعی می‌کنند با اعتماد به تولیدکنندگان کشورمان به توانمندی تولید داخلی کمک کنند. وی تنوع تولید، افزایش کیفیت و منطبق بودن این تولیدات را بر مبنای استانداردهای بین‌المللی یادآور شد و خاطرنشان کرد: با اعتمادی که تولیدکننده داخلی به دست آورده سال به سال ظرفیت و توان تولید افزایش یافته و فرصتی استثنائی برای نشان دادن توانمندی‌ها در این عرصه به وجود آمده است. صادقی اعطای وام‌های ارزان قیمت به واحدهای تولیدی را یادآور شد و بیان کرد: تمام این اقدامات در راستای توجه به تولید ملی و رونق تولید است که در این زمینه اغلب واحدهای تولیدی مشکل‌دار را برای دریافت تسهیلات با نرخ سود چهار درصد و سرمایه در گردش به بانک‌ها معرفی کردیم. وی نقش تولیدکنندگان را در ارتقای کیفیت محصولات تولیدی داخلی یادآور شد و افزود: تولیدکنندگان در صف مقدم اقتصاد مقاومتی در کشور قرار دارند که انتظار می‌رود با ارتقای کیفیت کالاهای تولید شده برند ایرانی را در جهان معرفی کنیم.
ایسناایسنا2 روز قبل
یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. به وزیر کشور: تسریع در تهیه و ابلاغ شیوه نامه و اجرای قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان مادر ایرانی. بشیر خالقی به رئیس جمهور: لزوم تجدیدنظر در مورد افزایش قیمت بنزین. علیرضا سلیمی به رئیس جمهور: تسریع در احداث ایستگاه راه آهن سریع السیر در شهرستان دلیجان. نادر قاضی پور به رئیس جمهور: تسریع در اجرای نظام رتبه بندی معلمان آموزش و پرورش.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/زنجان رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برگزاری نمایشگاه‌های تقاضامحور، فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است. سیدمحمدمهدی هادوی، ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی نیازمندی‌های وارداتی و فرصت‌های ساخت داخل، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برنامه‌ریزی خوبی برای برگزاری نمایشگاه نیازمندی‌های وارداتی و فرصت‌های ساخت داخل در زنجان در نظر گرفته شده تا نیازمندی‌های صنعت استان شناسایی شود. این مسئول با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های تقاضامحور در نوع خود برای شناسایی نیازها، اهمیت بالایی دارد، ادامه داد: تاکنون مشابه چنین نمایشگاه‌هایی در کشور برگزار شد که نوع برگزاری نمایشگاه زنجان، نشان از استفاده دست‌اندرکاران این استان از تجربه برگزاری نمایشگاه استان‌های دیگر است به طوری که شاهد ارتقای توانمندی و روش ارائه نیازمندی هستیم. در دانشگاه‌ها یک نظام تحول در حال انجام است که ارتباط و اتصال دادن صنعت و دانشگاه ماموریت این سازمان است. رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزاری این نمایشگاه‌در استان‌ها برنامه‌ریزی شده و در مجموع برگزاری نمایشگاه تخصصی نیازمندی‌های وارداتی و فرصت‌های ساخت داخل، برنامه نظام‌مندی است که امیدواریم تحول در نوع برگزاری نمایشگاه، برای صنایع کشور مثمرثمر باشد و تولید داخل با کیفت مطلوب و فناوری پیشرفته را داشته باشیم.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
احمدعلی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تاثیر واردات گوشت قرمز و نارضایتی دامداران از این موضوع، گفت: تولید کنندگان بخش کشاورزی موافق واردات گوشت قرمز و سایر محصولات در شرایط کنونی نیستم. نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید استراتژی دولت بر حمایت از تولید داخلی باشد، ادامه داد: بسیاری از یارانه‌های که به صورت پنهان پرداخت می‌شود باید به تولید داخل اختصاص پیدا کند تا شاهد شکوفایی تولیدکنندگان باشیم. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه علی رغم تولید گوشت مرغ بیش از نیاز داخل موضوع واردات این محصول نیز مطرح شده است، عنوان کرد: مابه‌التفاوت ارز یارانه‌ای که مقرر شده به واردات گوشت مرغ اختصاص پیدا کند باید در قالب یارانه به واحدهای داخلی پرداخت شود. رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، افزود: باید به جای تمرکز بر واردات به سمت تقویت بنیان‌های تولید در داخل کشور حرکت کنیم زیرا بهتر و مفید‌تر از داشتن رویکرد وارداتی است. /پایان پیام
ایبناایبنا4 روز قبل
وزیر صمت گفت: اقتصاد کشور دچار مشکلات ساختاری است متأسفانه اقتصاد ما برای واردات طراحی شده البته این معادله در سال‌های اخیر بر عکس شده است. رضا رحمانی افزود: سیاست ما این است که تولیدکنندگان داخلی، ‌ مواد اولیه مورد نیازشان را گران‌تر از قیمت مواد خارجی تأمین نکنند. وی اضافه کرد: پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی از جمله برنامه‌ها و اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت است. وی ادامه داد: فقط در دو قلم از کالاهای عمده از جمله خودرو و آلومینیوم افزایش تولید نداشته‌ایم. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۶ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی را رصد میدانی کردیم و برای آن‌ها مصوبه داشتیم.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
رضا رحمانی خاطرنشان کرد: سیاست ما این است که تولیدکنندگان داخلی، ​ مواد اولیه مورد نیازشان را گران‌تر از قیمت مواد خارجی تأمین نکنند. رحمانی تأکید کرد: سیاست کلان ما این است که حتما مواد اولیه به تولیدکننده داخلی، زیر قیمت مواد اولیه وارداتی خارجی عرضه شود و این نوعی حمایت از تولیدکننده داخلی است. رحمانی افزود: در یک سال گذشته نتیجه تصمیمات وزارت صنعت، معدن و تجارت این بود که خام‌فروشی نکنیم و از تولیدکننده داخلی حمایت کنیم و جلوی افزایش بی‌رویه قیمت‌ها را بگیریم. وی اضافه کرد: پیگیری مشکلات واحد‌های تولیدی از جمله برنامه‌ها و اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت است. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۶ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی را رصد میدانی کردیم و برای آن‌ها مصوبه داشتیم.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشحمیدرضا فولادگر درباره عملکرد اقتصادی دولت پس از شکست برجام، گفت: دولت مجموعه یکپارچه نیست و تیم واحدی برنامه‌های اقتصادی و صنعتی دولت را مدیریت نمی‌کند. دولت بخش‌های مختلفی دارد، بخش هایی از دولت پس از برجام در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فعال شدند و توجه به تولید داخلی دارند. اخبار سیاسی-وی افزود: در بخش‌هایی، شرکت‌های دانش بنیان، معاونت علمی و فناوری، وزارت صمت، وزارت اقتصاد در زمینه کسب و کار اقداماتی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انجام داده‌اند. نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه بخش سیاست خارجی دولت طی شش سال گذشته کشور را در انتظار برجام، پسابرجام و «اینستکس» گذاشت، تصریح کرد دولت ۶ سال، اقتصاد کشور را در انتظار بر جام گذاشت. فولادگر با بیان اینکه دولت در جلسات اعلام می‌کند که تغییر برنامه داده و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد، بیان کرد: بخش هایی از دولت نیز تغییر برنامه دادند و در راستای رونق تولید گام هایی برداشته‌اند.
ایسناایسنا4 روز قبل
وی افزود: نفت خام زمان استخراج حاوی آب و آب‌نمک است و باید این مواد تا رسیدن به استانداردها از نفت خارج شود که این فناوری توسط جهاددانشگاهی در مدل آزمایشگاهی به‌دست‌آمده است. طیبی افزود: نیمه‌صنعتی شدن تولید این محصول یکی از ۳۱ پروژه فناوری جهاددانشگاهی است و قرار است یک واحد نیمه‌صنعتی با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ تن کربن فعال در سال در کرمانشاه راه‌اندازی شود. رییس جهاددانشگاهی در خصوص زمان تکمیل برج فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه نیز گفت: یکی از اهداف اصلی سفر ما به استان شرکت در جلسه کمیته برنامه‌ریزی پیشرفت این پروژه است، چراکه علاوه بر استان برای خود ما نیز این پروژه با توجه به فراهم کردن فضای بیشتر برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان از اهمیت بسیاری برخوردار است. وی گفت: آن‌طور که از قبل هم وعده کرده‌ایم قرار بر این است تا ۲۲ بهمن‌ماه امسال نمای برج، به‌علاوه پنج طبقه ابتدایی آن تکمیل شود. طیبی افزود: مقدمات نمای برج به‌خوبی فراهم‌شده و قرار است از هفته آینده سرعت ارسال شیشه‌های نما بیشتر شود و بتوانیم تا ۲۲ بهمن امسال به وعده خود عمل کنیم.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه رییس جهاد دانشگاهی از تحریم‌ها به عنوان توفیق اجباری برای کشور یاد کرد و افزود: این نوع نگاه مدیران است که تهدید یا فرصت بودن تحریم‌ها را برای کشور تعیین می‌کند، چرا که اگر در این شرایط سراغ تولیدکننده و محقق داخلی بیایند تحریم می‌تواند یک فرصت طلایی برای پیشرفت کشور باشد. حمیدرضا طیبی در حاشیه سفر به کرمانشاه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش تحریم‌ها علیه کشور در سالهای اخیر گفت: تحریم‌ها برای کشور هم می‌تواند یک فرصت باشد و هم یک تهدید و تعیین این مسئله به نوع نگاه مدیران بستگی دارد. وی افزود: متاسفانه مدیران ما علاقه بسیاری به واردات کالا از خارج از کشور دارند و بارها مشاهده شده بسیاری کالاها و فناوری‌هایی که در داخل وجود دارد، از خارج از کشور واردات می‌شود. رییس جهاد دانشگاهی یادآور شد: نگرانی ما در اجرای این پروژه‌ها عدم همکاری موثر دستگاه‌های اجرایی است و انتظار داریم سرعت انعقاد قراردادها در زمینه اجرای این پروژه‌ها قدری تسریع شود. وی افزود: نیمه صنعتی شدن تولید این محصول یکی از ۳۱ پروژه فناوری جهاد دانشگاهی است و قرار است یک واحد نیمه صنعتی با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ تن کربن فعال در سال در کرمانشاه راه اندازی شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
در بازار ابزار برقی ممکن است کالا به اندازه کافی وجود داشته باشد اما وضعیت بازار خوب نیست. چه میزان از نیاز بازار به ابزار دستی و برقی، با واردات تامین می‌شود؟ در زمینه ابزار برقی اصلا تولید داخل نداریم و ۱۰۰درصد نیاز بازار از طریق واردات تامین می‌شود و برخی تولیدکنندگان داخلی مانند حدید برش که مدعی تولید داخل این محصولات هستند نیزتنها قطعات ابزارهای برقی را از چین وارد کرده و در داخل کشور مونتاژ می‌کنند. متأسفانه با وجود دانش فنی و نیروی انسانی ماهر، اقدام مناسبی برای ساخت داخل ابزار برقی صورت نگرفته است. تأثیر نوسان نرخ ارز بر قیمت ابزار چگونه بوده است؟ پس از رشد ۲تا سه برابری نرخ ارز با توجه به واردات ابزار برقی با نرخ ارز آزاد، قیمت این محصولات در بازار خرده‌فروشی نیز ۲تا ۳برابر افزایش یافت. اما اکنون با تثبیت قیمت ارز، نرخ ابزار برقی و آچارهای دستی در بازار نیز تا حدودی تثبیت شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
این دو موضوع، هر دو در بازار پوشاک اثرگذار بودند و اثرات آنها متفاوت بود. اتفاق دوم توانست، اثر منفی کاهش خرید مردم را جبران کند و شرایط در مجموع به نفع تولیدکنندگان پوشاک شد. امروز دیگر دغدغه تعطیلی واحدهای تولید پوشاک را نداریم. نخ گران شده است، دستمزد کارگر و دیگر مواداولیه گران‌تر شده‌اند و همین‌ها باعث می‌شود قیمت تمام شده پوشاک برای واحدهای تولیدی بالا باشد. با توجه به صرفه‌جویی فوق‌العاده خانواده‌ها، مصرف کفش در کشور پایین آمده است.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/کردستان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان، از برگزاری اولین رویداد استارت آپ ویکند صنایع پوشاک الگوی دوخت (اسپاد) غرب کشور در آذرماه سال جاری در استان کردستان خبر داد. سید جمیل احمدی امروز (۲۵آبان) در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری اولین رویداد استارت آپ ویکند صنایع پوشاک الگوی دوخت (اسپاد) غرب کشور در آذرماه سالجاری در استان کردستان خبر داد و اظهار کرد: اولین رویداد استارت آپی در حوزه مد و پوشاک از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۲ آذرماه سالجاری در حوزه‌های طراحی لباس، برندینگ و بازاریابی، تولید صنایع پوشاک، مد و لباس و صنایع وابسته با حضور شرکت‌کنندگانی از استان‌های آذربایجان غربی، زنجان، کرمانشاه، کردستان و همدان برگزار می‌شود. وی هدف از برگزاری این رویداد را حمایت از تولید داخلی با تکیه‌بر رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان داخلی در حوزه پوشاک بیان کرد و افزود: با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود در سطح استان کردستان در حوزه صنایع پوشاک و صنایع وابسته به آن این اداره کل با همکاری آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای باران و مجموعه تولیدی هنر دوخت اقدام به برگزاری اولین رویداد استارت آپ ویکند صنایع پوشاک غرب کشور خواهد کرد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان، بیان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد استارت آپی می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان به نشانی: www. kurdtvto. ir نسبت به ثبت‌نام و شرکت در این رویداد کمک نوآور اقدام کنند. احمدی ذکر کرد: سه روز تلاش، تیم سازی و کارآفرینی در حوزه پوشاک می‌تواند علاوه بر توسعه دیدگاه‌های جدید در حوزه پوشاک، زمینه لازم در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در این بخش را به همراه داشته باشد.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
به علاوه، این مشارکت بزرگ‌تر از سایر بلوک‌های تجاری منطقه‌ای، مانند اتحادیه اروپا و توافق ایالات متحده مکزیک کانادا (USMCA) است. جزئیاتی از بزرگترین قرارداد تجاری جهان در سال ۲۰۲۰در حقیقت، این توافق ابتدا با ۱۶ کشور آغاز شد، اما هند به دلیل نگرانی از آسیب به تولیدکنندگان داخلی آسیای جنوبی تصمیم گرفت تا وارد پیمان تجاری نشود. به همین خاطر، ضرورت نتیجه‌گیری در توافق مشارکت جامعه اقتصادی منطقه‌ای بیش از پیش افزایش یافت. در پایان، توافقنامه تجاری مشارکت جامع اقتصادی منطقه‌ای به تولیدکنندگان آسیایی کمک می‌کند تا محصولات خود را به سایر کشورهای منطقه نیز به فروش برسانند. حتی شرکت‌هایی که به خارج از محدوده بلوک صادرات دارند، تشویق خواهند شد تا زنجیره‌های عرضه خود را از میان کشورهای عضو پیمان تجاری عبور دهند.

به انتهای لیست رسیدید