تونل

ایلناایلنا1 روز قبل
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج _قزوین و محور هراز خبر داد. به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: ترافیک در محور هراز محدوده سه راهی چلاو تا تونل شماره ۱ (بعلت نقص فنی یکدستگاه کامیون داخل تونل شماره ۱) در هر دومسیر-سنگین، آزادراه کر‌ج به قزوین (محدوده پل فردیس تا پل حصارک) - نیمه سنگین‌ است. وی ادامه داد: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی ادامه داد: همچنین نصب دیوار بتنی پیش ساخته در محدوده پل حصارک کرج برای جلوگیری از توقف خودروها در آزاد راه کرج - قزوین و جلوگیری از بار ترافیکی صورت گرفت. جهانی خاطر نشان کرد: عملیات لق گیری در محور کرج - چالوس در محدوده شمالی تونل شماره پنج نیز به اتمام رسید. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز اظهارداشت: عملیات آسفالت در محور قزلحصاربه طول هفت کیلومتر اجرایی شد. استان البرز در مسیر تردد مسافران ۱۴ استان کشور قرار دارد، راه‌های این استان در ایام نوروز زیر بار ترافیک میلیونی خودرو‌ها است به طوری که نوروز ۹۷ حدود ۳۵ میلیون خودرو در این جاده‌ها تردد کردند. استان البرز یک هزارو ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی افزود: در ۱۰ ماهه سال ۹۷ کمربندی یاسوج به اصفهان به ازای هر سه کیلومتر یک کشته پرخطرترین محور مواصلاتی استان است. نصیری راد بیان کرد: بیشترین تلفات محور یاسوج به اصفهان در ۳۰ کیلومتر ابتدائی جاده با سهم حدود ۸۱ درصدی از کل تلفات این محور رخ داده است. نصیری راد تاکید کرد: بیشتر تلفات محور یاسوج به بابامیدان حد فاصل کیلومتر ۱۵ تا ۳۰ یعنی حدفاصل دشتروم تا بعد از تونل گل زردی رخ داده است. نصیری راد گفت: تکمیل طرح و پل مورد پیمان شرکت سما سازه زاگرس، تشدید علائم و افزایش کنترل پلیس در محور یاسوج به بابامیدان برای کاهش تصادفات ضرورت دارد. وی اظهار داشت: بیشتر تلفات محور گچساران به بابامیدان حدفاصل کیلومتر ۳۰ تا ۳۵ یعنی محدوده ماهور باشت تا شهرک صنعتی خان احمد رخ داده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، مسعود تجریشی عصر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین وضعیت حاکم بر دریاچه ارومیه و اقدامات چند سال اخیر ستاد احیا این دریاچه اظهار داشت: با مشورت کارشناسان و تاریخ شناسان صاحب‌نام روز ۱۵ اسفند به عنوان مناسب‌ترین روز برای نام‌گذاری به نام دریاچه ارومیه مشخص شده و این مهم در سفر آتی معاون اول رئیس جمهور به آذربایجان غربی رسما اعلام می‌شود. وی افزود: تا کنون دولت برای احیا دریاچه ارومیه ۲ هزار و ۹۶۵ میلیارد تومان هزینه کرده با این حال ۷۰ درصد از هزینه‌های انجام شده در قالب پروژه‌های مختلف هنوز به مرحله ثمردهی نرسیده است. تجریشی تصریح کرد: تونل انتقال آب از کانی سیب به دریاچه ارومیه که ۳۵٫۶ کیلومتر درازا خواهد داشت با ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال احداث است و در صورت اتمام سالانه ۶۲۳ میلیون متر مکعب را به دریاچه ارومیه خواهد رساند که این پروزه به تنهایی حدود بک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است. معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: با اتمام سد سیلوه نیز سالانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب و با اتمام ۱۹ تصفیه خانه پیرامون دریاچه که ۳۶۴ میلیارد تومان هزینه در بر دارند سالانه ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه سرازیر خواهد شد و علاوه بران با توسعه شبکه‌های فرعی نیز سالانه ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شده و به دریاچه ارومیه خواهد ریخت. تجریشی گفت: با اتمام سردهنه سازی بر ۲۰۰ نهر پیرامون دریاچه ارومیه نیز ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب انتقال داده شده و با مرمت و بازسازی تأسیسات بهره‌برداری نیز ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب به صورت سالانه به دریاچه ارومیه می‌ریزد.
فارسفارس1 روز قبل
‌در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از کرج به چالوس و بالعکس همچنان ممنوع است. ‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. محور گنجنامه – تویسرکان‌، واقع در استان همدان‌، از مورخ ۲۵ آبان ۹۷ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ‌محور سروآباد – پاوه‌، واقع در استان کردستان‌، از مورخ ۳ آذرماه ۹۷ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. محور اندیکا - شهرکرد واقع در استان خوزستان‌، از مورخ ۷ بهمن ۹۷ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می‌باشد.
الفالف1 روز قبل
‌در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از کرج به چالوس و بالعکس همچنان ممنوع است. ‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. محور گنجنامه – تویسرکان‌، واقع در استان همدان‌، از مورخ ۲۵ آبان ۹۷ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ‌محور سروآباد – پاوه‌، واقع در استان کردستان‌، از مورخ ۳ آذرماه ۹۷ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. محور اندیکا - شهرکرد واقع در استان خوزستان‌، از مورخ ۷ بهمن ۹۷ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می‌باشد.

آخرین خبرها درباره «تونل»

ایسناایسنا1 ماه قبل
رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه گفت: جنگل زیبای صفرابسته از زباله پاکسازی شد. جعفر میرزایی در جلسه محیط زیست آستانه اشرفیه گفت: بخش بزرگی از طبیعت زیبای تونل جنگلی صفرابسته همزمان با روز ملی هوای پاک از زباله پاکسازی شد. وی از همه دوستداران محیط زیست خواست تا با جدیت پیگیر حل معضل پسماند در سطح شهرستان باشند. رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه ادامه داد: به مناسبت روز هوای پاک از واحدهای صنعتی در ناحیه صنعتی پرکاپشت آستانه اشرفیه بازدید شد. میرزایی تصریح کرد: واحدهای صنعتی ملزم به کنترل خروجی آلاینده‌ها از جمله اگزوزها هستند و حتی شبانه مورد پایش قرار می‌گیرند.
ایرناایرنا2 روز قبل
به گزارش ایرنا، محمد رضا شریفی راد روز چهارشنبه جریان در بازید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از تونل کبیرکوه اظهار داشت: از مجموع پنج هزار و ۸۰۰ متر طول تونل کبیرکوه تاکنون عملیات حفاری هشت تونل فرعی به طول یک هزار و ۲۰۰ متر مربع پایان یافته است. وی افزود: طول تونل اصلی چهار هزار و ۶۰۰ متر است که تا کنون و از سمت شهرستان آبدانان عملیات حفاری سه هزار و ۳۰۰ متر و از سمت شهرستان دره شهر نیز ۳۰۰ متر انجام شده است. شریفی راد با اشاره به عملیات حفاری یک هزار متر باقی مانده از این تونل، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی حفاری تونل بیش از ۶۵ درصد است و هم اکنون ۲ پیمانکار مربوطه با جدیت در حال کار هستند که تا هفته دولت سال آینده عملیات حفاری تونل به پایان می‌رسد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور نیز در این بازید با اشاره به نقش مهم تونل کبیرکوه در توسعه استان ایلام، گفت: تلاش خواهیم کرد تا روند عقب ماندگی برخی پروژه‌های استان چون تونل بزرگ کبیرکوه بدلیل بعضی از مشکلات جبران شود. به گزارش ایرنا، تونل کبیرکوه یکی از بزرگترین تونل‌های جاده‌ای کشور است که با بهره برداری از آن ضمن رفع مشکل بار ترافیکی مسیر غرب و شمال غرب کشور به بنادر جنوبی، ارتباط استان‌های مرکزی به عتبات عالیات در کشور عراق نیز بطور چشمگیری تسهیل می‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
نخستین تونل شهری مازندران همزمان با دهمین روز از دهه فجر با نام سردار شهید سیدمجتبی علمدار در ساری افتتاح شد. نخستین تونل شهری مازندران صبح امروز با حضور مسولان ستاد کل نیروهای مسلح وزارت کشور نماینده وای فقیه در استان مسولان استانی و شهری ساری در ورودی شهر ساری افتتاح شد. سید مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری در این مراسم با اشاره به تداوم عملگرایی در مرکز استان اظهار داشت: حرکت جهادی مدیریت شهری ساری برای ارتقا رضایت‌مندی مردم است. وی با بیان اینکه افتتاح تونل شهری مازندران سبب تجربه نخست این پل در استان از سوی شهرداری ساری است، افزود: سید مصطفی علمدار نامی جاودانه برای مردم این دیار بوده است. رئیس شورای شهر ساری با اشاره به اینکه شهرداری ساری آماده بازسازی میراث فرهنگی سازی برای ارتقا درآمد پایدار و رفع مشکلات اشتغال شهرستان است افزود مدیریت شهری ساری با روحیه انقلابی‌گری برای تداوم عملگرایی در جهت توسعه ساری گام بر می‌دارد.
فارسفارس6 روز قبل
تونل نوری نصب شده در ورودی آرامگاه بوعلی که با استقبال شهروندان مواجه شده بود بنا به درخواست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان همدان جمع‌آوری شد. فارس من |حذف تونل نوری آرامگاه بوعلی به درخواست میراث فرهنگی بودبه گزارش خبرگزاری فارس، بررسی ناپدید شدن تونل نوری از محوطه آرامگاه بوعلی همدان یکی از سوژه‌هایی است که توسط مردم در سامانه فارس من با عنوان «تونل روشنایی آرامگاه بوعلی غیب شد» ثبت شده است. معاون ادامه کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز به فارس گفت: از روز اول ایجاد این تونل ما به شهرداری اعلام کردیم که این سازه در این مکان نباید ایجاد شود. احمد ترابی افزود: این تونل نوری، مجموعه آرامگاه بوعلی را که در شب نورپردازی شده بود را تحت تأثیر قرار داده بود به همین منظور ما خواهان جمع‌آوری این تونل نوری شدیم. وی با بیان اینکه در عرصه هر اثر تاریخی، هر اقدامی باید با اخذ مجوزهای لازم صورت گیرد تصریح کرد: البته این تونل نورپردازی آرامگاه بوعلی را تحت شعاع قرار داده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- یک کامیون حمل ماهی به دلیل ترکیدگی لاستیک در تونل کنترل خود را از دست داد و واژگون شد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، یک کامیون حمل ماهی به دلیل ترکیدگی لاستیک در تونل کنترل خود را از دست داد و واژگون شد. به دنبال این حادثه، بیش از ۳ هزار کیلو ماهی درون تونل سرا زیر شد. خوشبختانه لحظه‌ی واژگون شدن کامیون خودرو‌های کمی در تونل تردد می‌کردند. خوشبختانه لحظه‌ی واژگون شدن کامیون خودرو‌های کمی در تونل تردد می‌کردند.

تونل متروی ۱۴۴ ساله استانبول ترکیه + عکس

4+
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
ایسناایسنا4 هفته قبل
شبکه‌های اجتماعی در دنیای ارتباطات کنونی به اندازه‌ای در دل روزمرگی مردم دنیا رخنه کرده است که چشم‌پوشی و اجبار به فراموشی آن کاری مضحک و بی‌فایده است‌. فیلترینگ شبکه‌های مجازی همان لبه‌ی خطرناک و کشنده چاقو است چراکه همواره تمامی تجارب‌ نشان از این دارد که ممانعت نه تنها عامل فراموشی نمی‌شود بلکه باعث شکل‌گیری رفتار وحشتناکی به نام لجاجت می‌شود. ‌‌ فیلترینگ مفید استعضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، فیلترینگ شبکه‌های مجازی در چارچوب قانون را مفید و سودمند دانست. وی ادامه داد: در تمامی کشورهای دنیا شبکه‌های مجازی توسط دولت درحال رصد و کنترل است‌. با انجام فیلتر، کاربران اقدام به استفاده از فیلترشکن می‌کنند که همین عمل باعث ایجاد آسیب‌های خطرناک‌تری برای کاربران به‌ویژه نوجوانان و جوانان می‌شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، نخستین تونل شهری مازندران صبح امروز با حضور مسولان ستاد کل نیروهای مسلح وزارت کشور نماینده وای فقیه در استان مسولان استانی و شهری ساری در ورودی شهر ساری افتتاح شد. سید مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری در این مراسم با اشاره به تداوم عملگرایی در مرکز استان اظهار داشت: حرکت جهادی مدیریت شهری ساری برای ارتقا رضایت‌مندی مردم است. وی با بیان اینکه افتتاح تونل شهری مازندران سبب تجربه نخست این پل در استان از سوی شهرداری ساری است، افزود: سید مصطفی علمدار نامی جاودانه برای مردم این دیار بوده است. وی با اشاره به اینکه ساری اکنون در توسعه زیرساخت‌ها الگوی شهر توسعه یافته و رو به پیشرفت است، افزود: مردم همچنان اشتغال را مهم‌ترین خواسته مسولان می‌دانند. رئیس شورای شهر ساری با اشاره به اینکه شهرداری ساری آماده بازسازی میراث فرهنگی سازی برای ارتقا درآمد پایدار و رفع مشکلات اشتغال شهرستان است افزود مدیریت شهری ساری با روحیه انقلابی‌گری برای تداوم عملگرایی در جهت توسعه ساری گام بر می‌دارد.
رکنارکنا1 هفته قبل
سرهنگ بهنام ویسی‌پور اظهار کرد: ریزش کوه در محور یاسوج بابامیدان را شاهد بودیم که این مشکل برطرف شد. وی گفت: شایعه شده بود که تونل‌های جاده یاسوج بابامیدان ریزش کرده‌اند که شایعه‌ای بیش نیست اما رنندگان باید با احتیاط و با همراه داشتن همه ملزومات از جمله زنجیر چرخ در محورهای برف‌گیر استان حرکت کنند. رئیس پلیس‌راه استان افزود: در حال حاضر تردد در محور یاسوج بابامیدان برقرار شده و مشکلی در این مسیر وجود ندارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه شش، محمدرضا دهداری پور ادامه داد: در شانزدهمین کنفرانس والک ۲۱ (۲۱ ‏Walk‏)، ۲۸۰ پروژه از ۴۸ کشور جهان شرکت کردند که پروژه شهرداری تهران به عنوان پیاده راه مسیر طبیعت روی پوسته تونل رسالت به عنوان یکی از طرح‌های برتر انتخاب شد. ‏دهداری پور تصریح کرد: پیاده راه مسیر طبیعت روی پوسته تونل رسالت از نمایشگاه بین‌المللی قدیم آغاز و با عبور از پارک ملت، مرکز تفرجگاه عباس آباد و سپس روی تونل رسالت و عبور از اتوبان حکیم، در نهایت به پارک پردیسان ختم می‌شود که یکی از بی‌نظیرترین پروژه‌های پیاده راه در دنیا محسوب خواهد شد. شهردار منطقه شش تصریح کرد: کارهای مطالعاتی و طراحی این پروژه به صورت ویژه تکمیل خواهد شد تا به عنوان یکی از پروژه‌های شاخص شهری در منطقه شش تهران اجرایی شود.
خبر ورزشیخبر ورزشی3 هفته قبل
به گزارش خبرورزشی، محمدرضا مهدی زاده و محمد مسلمی پور دو بازیکن جدید سپاهان برای حضور در تمرینات این تیم، حسابی کتک خوردند! بازیکنان سپاهان برای خوشامدگویی به دو بازیکن جدید تیم شان، از تونل استفاده کردند، اما این تونل به جای استقبال به تونل وحشت تبدیل شد!
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
فراروفرارو3 هفته قبل
خودروی سواری که از مسیر خودش منحرف شده بود، ناگهان به دیواره کناری تونلی در شانگهای چین، جایی که لبه‌ی جدا کننده بخش ایمنی تونل است به شدت برخورد کرد و راننده از شیشه به بیرون پرتاب شد …
ورزش۳ورزش۳2 هفته قبل
اگر گادوین منشا در نیم فصل در هر شرایطی در ترکیب ثابت پرسپولیس حضور داشت، حالا به تیمی آمده که به اندازه کادر سابق پرسپولیس فقط بازیکن خط جلو دارد! به گزارش «ورزش‌سه»، به این اسامی دقت کنید: *مرتضی تبریزی، روح الله باقری، اسماعیل گونسالوس، گادوین منشا. برای گادوین منشا که در پرسپولیس یک نیم فصل بی رقیب را سپری کرده و در هر شرایطی در ترکیب تیم حضور داشته است، حضور این تعداد رقیب درجه یک ترسناک خواهد بود. البته هنوز کسی ندیده که اسما هموطن منشا در چه فرمی است و قرار است با مدافعان پیش رو چه کند. شاید جنگ این دو نیجریه‌ای استقلال را تبدیل به هیجان انگیز‌ترین تیم نیم فصل دوم هم بکند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا اکبری افزود: صنعت تونل سازی در دوران قبل از انقلاب بطورکامل وابسته به متخصصان، پیمانکاران و شرکت‌های خارجی بوده است. مدیرکل دفتر نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: طی این سال‌ها افراد زیادی در حوزه صنعت تونل سازی از دانشگاه‌های کشور فارغ التحصیل و امروز ایران اسلامی از وجود مهندسان، متخصصان، پیمانکاران و سازندگان توانمندبسیاری برخوردار است. وی در ادامه افزود: تمامی مراحل ساخت یک تونل در کشور اعم از مطالعه، طراحی و اجرا در حال حاضر صددرصد به همت متخصصان، مهندسان و شرکت‌های داخلی انجام می‌شود. اکبری تصریح کرد: متخصصان ایران امروز تونل هایی را در دست طراحی دارند که بیش از پنج کیلومتر طول دارد. وی یادآورشد: براساس اطلاعات موجود در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از پنج کیلومتر در جاده‌های کشور تونل وجود داشت که این عدد در طول ۴۰ سال گذشته به ۱۷۵ کیلومتر رسیده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای اداری شهرستان سلسله در روستای «تملیه» با حضور نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، شش مدیرکل استانی و فرماندار سلسله برگزار شد. علی رستمیان نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه ضمن یادآوری ایام الله ۲۲ بهمن و تبریک چهل سالگی انقلاب اسلامی، به مسائل و مشکلات آنتن دهی و اینترنت در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: برای اتمام جاده الشتر- نورآباد اعتبارات لازم گرفته شده و از محل اعتبارات استانی این جاده تکمیل خواهد شد. وی تصریح کرد: تلاش می‌شود اعتبار مورد نیاز تونل «اسپژ» در بودجه لحاظ شود؛ ۷ میلیارد نیز در سال گذشته به این پروژه تخصیص داده شده است. نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: نقص در توزیع کود شیمیایی میان کشاورزان سلسله نیز حل خواهد شد البته با زمان بندی که مدیران کل در نظر بگیرند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اطلاعات سایت پلیس راهور از وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور، مسیر شمال به جنوب محور هراز (محدوده‌های پارک جنگلی آمل، نارنجستان، تونل شماره یک) ترافیک سنگین و (محدوده‌های تونل وانا، تونل تکاور، لاسم) ترافیک نیمه سنگین و طول محور نیز ترافیک پرحجم و روان است. همچنین طول مسیر شمال به جنوب محور کرج-چالوس ترافیک پرحجم و روان است. بر اساس این گزارش سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
فراروفرارو2 هفته قبل
فرارو- حسام‌الدین آشنا در توییتر مدعی شد که آرشیو سازمان صداوسیما در دوره‌ای به فروش رفته و حالا با آن «تونل زمان» ساخته می‌شود. تونل زمانه برنامه‌ای از شبکه ماهواره‌ای «من و تو» است که سعی می‌کند از دوران پهلوی چهره‌ای پاک و زیبا برای مردم به نمایش بگذارد. آشنا «تونل زمان» را در راستای «اسطوره» سازی خوانده است. تاکنون صداوسیما و هیچ مقام مسئولی به این ادعا واکنش نشان نداده است. گفته می‌شد این اتفاق در دوران ریاست عزت الله ضرغامی بر سازمان صداوسیما رخ داده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
صبح امروز؛ اولین تونل شهری مزین به نام شهید مصطفی علمدار در ساری با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در ساری گشایش یافت. اولین تونل شهری مازندران صبح امروز همزمان با ایام دهه فجر با حضور آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران، نمایندگان مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی و شهرستانی و جمعی از مردم دیار علویان در ساری گشایش یافت. تونل شهری شهید مصطفی علمدار باهدف کاهش بار ترافیک میدان هلال احمر و تسهیل در تردد در مرکز مازندران احداث شده است. منبع: ایلنا
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
اولین تونل شهری مازندران صبح امروز همزمان با ایام دهه فجر با حضور آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران، نمایندگان مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی و شهرستانی و جمعی از مردم دیار علویان در ساری گشایش یافت. تونل شهری شهید مصطفی علمدار باهدف کاهش بار ترافیک میدان هلال احمر و تسهیل در تردد در مرکز مازندران احداث شده است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیین افتتاح اولین تونل شهری مازندران با نام شهید مصطفی علمدار با حضور نماینده ولی فقیه در استان در ساری افتتاح شد. مهدی عبوری شهردار ساری پیش ازظهر جمعه ترافیک را از معضلات بیشتر شهرها برشمرد و گفت: با برنامه ریزی، پیگیری و تلاش می‌توانیم بخشی از مشکلات ترافیکی را کاهش دهیم. عبوری افزود: برای حل ترافیک در ذغالچال، پل‌های برزگ و برای حل مشکل ترافیک فرح آباد، زیرگذری در آن احداث کردیم و امیدواریم هرچه زودتر شاهد ساخت پل بزرگ سه راه جویبار باشیم. شهردار ساری گفت: ساخت تقاطع غیرهمسطح در منطقه برای رفع ترافیک در دستور کار قرار گرفت و برای حل معضل آبگرفتگی در تونل، نهر ۳۰۰ متری ساخت شد و آب تونل به رودخانه تجن منتقل می‌شود. وی ادامه داد: در شرایط بد اقتصادی، نه تنها پروژه‌ها را متوقف نکردیم بلکه پروژه‌های جدیدی نیز آغاز شده است.
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
اوایل خیلی بیشتر این صحنه را می‌دیدیم؛ یک تونل تاریک که هیچ روشنایی در انتهایش دیده نمی‌شد. فقط می‌دانستم داخل یک تونل هستم، سپس کم کم یک «خط سفید» پدیدار می‌شد. شاید آن هم مرمر بود، شاید هم نه. اما مهم نبود آن خط چیست، بلکه آن خط مرا به انتهای ظلمت هدایت می‌کرد. یک نوع راهنما بود.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش ایرنا، اداره اطلاعات نظامی عراق روز جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این تونل حین عملیات گشت و شناسایی نیروهای استخبارات عراق در منطقه الشهدا در فلوجه کشف شده است. عناصر داعش از این تونل برای مخفی شدن و نیز جابجایی و نقل و انتقال میان این منطقه استفاده می‌کردند. نیروهای امنیتی پس از کشف و تفتیش این تونل، آن را منهدم کردند. همزمان، منابع امنیتی در استان دیاله در شرق عراق و هم مرز با ایران از بازداشت دو متهم به تروریسم تحت تعقیب خبر می‌دهند. این درحالی است که استان دیاله در روزهای اخیر شاهد افزایش تحرکات تروریستی بوده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
* پس از به ثمر رسیدن گل نخست تیم ذوب‌آهن نیمکت این تیم به نشانه خوشحالی وارد زمین شدند و با تذکر ناظر بازی مواجه شدند. * کریستین اوساگونا بازیکن نیجریه‌ای ذوب‌آهن نخستین گل خود را در این فصل از رقابت‌ها برای سبزپوشان اصفهانی به ثمر رساند. * در انتهای این دیدار بازیکنان الکویت به سمت داور هجوم آورده و اعتراض خود را نسبت به عملکرد تیم داوری نشان دادند. * یکی از هواداران ذوب‌آهن پس از پایان دیدار به زمین مسابقه رفت و در آغوش رشید مظاهری قرار گرفت که توسط عوامل انتظامی دیدار دستگیر شد. * بازیکنان ذوب‌آهن پس از پایان بازی شادی خود را به هواداران خود تقسیم کردند.
عصر ایرانعصر ایران4 هفته قبل
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: موضوع دریافت عوارض در پنج تونل شهری در حد یک پیش نویس در شهرداری بود و حتی شهردار هم با آن موافقت نکرد. سخنگوی شورای شهر تهران متذکر شد: اگر این لایحه به شورا می‌آمد قطعا در چنین شرایط اقتصادی به تصویب نمی‌رسید. اگر این لایحه به شورا رسیده بود شورا حتما همه ابعاد را برای تصمیم گیری بررسی می‌کرد. بنابراین این موضوع منتفی است. وی در پایان مطلب در رابطه با حذف طرح زوج و فرد نیز گفت: این موضوع هنوز به شورا نیامده است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
آزادراه تهران - شمال در مجموع ۱۲۱ کیلومتر طول، ۱۷۹ دستگاه تونل به طول ۱۰۱ هزار و پنج متر و ۹۴ دستگاه پل بزرگ به طول ۱۲ هزار و ۶۳۳ متر خواهد داشت. در مورد مشخصات کلی آزاد راه تهران - شمال باید خاطرنشان کرد که چهار منطقه به طول ۳۳، ۲۱، ۴۷ و ۲۰ کیلومتر با اتمام این پروژه مدنظر قرار می‌گیرد و ۴۲ درصد از کل مسیر آزاد راه به صورت تونل و پل خواهد بود. آخرین وضعیت درصد حفاری تونل‌ها به گونه‌ای است که منطقه یک به صورت ۱۰۰ درصدی حفاری تونل شده است و در منطقه ۲ معادل ۵۲ درصد و در منطقه چهار ۱۰۰ درصد حفاری تونل صورت گرفته و در مورد کل آزاد راه باید اعلام کرد ۵۱ درصد حفاری تونل‌ها صورت پذیرفته و این درحالی است که منطقه سه تا کنون حفاری تونل نداشته است. همچنین طول پل‌های بزرگ در منطقه یک، دو، سه و چهار به ترتیب برابر ۳۱۳۷، ۲۵۳۵، ۶۴۳۵ و ۵۲۶ متر خواهد بود و در مجموع کل آزاد راه ۱۲ هزار و ۶۳۳ متر پل خواهد داشت. به گزارش ایسنا، آزادراه تهران - شمال پروژه بزرگ راه‌سازی در کشور است که در چهار قطعه ۳۳، ۲۱، ۴۷ و ۲۰ کیلومتری شهر تهران را به شهرهای غربی استان مازندران متصل می‌کند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، احمد کرمی ظهر دوشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح‌های دهه فجر شهرستان چرداو گفت: این پروژه ۵۰۰ متر پایین‌تر از تونل شماره یک آزادی اجرا و بسیاری از پیچ‌های حادثه خیز این مسیر حذف خواهد شد. وی افزود: این پروژه به منظورتسهیل در تردد خودروها، کاهش آمار تصادفات و رضایت مردم منطقه اجرا خواهد شد که نقشه کشی و طراحی آن آماده است. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: در دهه فجر امسال ۳۳۰ پروژه عمرانی، خدماتی، بهداشتی و درمانی با ۷۸۰ میلیارد تومان اعتبار در استان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شوند. وی، کلنگ زنی راه آهن ایلام را از مهمترین برنامه‌های در دست پیگیری مدیریت ارشد استان اعلام کرد.
رکنارکنا1 هفته قبل
وی افزود: آمدوشد همه تریلر‌ها، کامیون‌ها وکامیونت‌ها به استثنای حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ امروز جمعه ۲۶ بهمن از جاده هراز ممنوع شد. در ۹۰ کیلومتری آمل راه فرعی لاسم-ارجمند به جاده فیروزکوه نیز از جاده هراز منشعب می‌شود. جاده هراز دارای ۱۵ تونل است که مجموع طول این تونل‌ها به ۵۷۰۰ متر می‌رسد. طولانی‌ترین تونل در مسیر هراز، تونل وانا با طول ۱۴۵۰ متر است. مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه جاده چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.