آخرین و مهم‌ترین اخبار جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹
جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹

جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
تیم‌ملی امید ایران از راه‌یابی به المپیک ۲۰۲۰ توکیو باز ماند. این بار هم با حمید استیلی نتوانستم خودمان را به مرحله بعد برسانیم. باید به چین سه گل می‌زدیم اما فقط امید نورافکن از روی نقطه پنالتی یک گل زد. نحوه انتخاب حمید استیلی برای هدایت تیم‌ملی امید و سخنان صریح فرهاد مجیدی موج عجیبی را علیه او به راه انداخت. فرقی نمی‌کند سرمربی آن تیم کارلوس کی‌روش باشد در جام ملت‌ها باشد یا حمید استیلی که می‌خواست با شاگردانش رویای نزدیک به نیم قرنه فوتبال ایران را عملی کند.
ورزش۳ورزش۳2 روز قبل
در چنین شرایطی حالا هر چهار تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی بازی‌ها المپیکی نمی‌شوند. دو تیم راه یافته به بازی نهایی و برنده بازی رده بندی. این‌ها در کنار ژاپن چهار سهمیه آسیا در المپیک را تشکیل خواهند داد. بد نیست بدانید قطر قهرمان جام ملت‌ها با سانچس به مرحله یک چهارم نهایی بازی‌ها صعود نکرد. اسامی تیم‌های صعود کرده به مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا از این قرار است.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
به گزارش وانانیوز، بنا بر اعلام فدراسیون فوتبال کامرون، جام ملت‌های آفریقا در سال ۲۰۲۱ در ۹ ژانویه سال آینده شروع خواهد شد. این مسابقات قرار بود در ژوئن و جولای برگزار شود، اما فدراسیون کامرون می‌گوید این تغییر به دلیل شرایط آب و هوایی در این زمان از سال انجام شده است. گفته شده احمد احمد، رئیس کنفدراسیون فوتبال آفریقا، اصلی‌ترین عامل چنین تصمیمی است. تصمیم اخیر تاثیر زیادی بر روی تیم‌های لیگ برتر انگلیس که از بازیکنان آفریقایی استفاده می‌کنند، خواهد گذاشت و به همین دلیل باشگاه‌های اروپایی نسبت به تغییر زمان انتقاد کرده‌اند. در نوامبر ۲۰۱۸ کامرون از میزبانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ به دلیل عدم پیشرفت در زیرساخت‌های لازم محروم شد و در عوض میزبانی سال ۲۰۲۱ به این کشور تعلق گرفت.
ایرناایرنا2 روز قبل
تیم عربستان در مصاف با سوریه به برتری یک بر صفر رسید و با هفت امتیاز به عنوان تیم صدرنشین راهی مرحله یک چهارم شد. یک بازیکن تیم سوریه نیز در دقیقه ۸۸ اخراج شد. در دیگر بازی این گروه ۲ تیم قطر و ژاپن به مصاف هم رفتند. مسابقات گروه چهارم نیز فردا برگزار می‌شود. تا به حال ۶ تیم تایلند، استرالیا، عربستان، سوریه، ازبکستان و کره جنوبی به یک چهارم نهایی صعود کرده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
تیم امید همیشه اصلی‌ترین منبع تغذیه تیم ملی بزرگسالان بوده است به طوری که اغلب بازیکنان تیم چهار سال قبل توانستند به تیم ملی برسند. ورزش سه: تیم امید ایران یک بار دیگر در شرایط سختی برای رسیدن به المپیک قرار گرفت. در دوره‌های قبلی با وجود آنکه در رسیدن به المپیک ناکام بود اما در تغذیه تیم ملی دستاوردهای خوبی داشت. از آن تیم اما بازیکنان مهمی به تیم ملی راه یافتند و توانستند در جام جهانی و جام ملت‌ها بازی کنند. در ترکیب این تیم امید بازیکنانی چون امیدنورافکن، محمد محبی، مهدی قائدی، الهیار صیادمنش و علی شجاعی سابق حضور در تیم ملی بزرگسالان را هم دارند و در دفعات مختلفی دعوت شده‌اند.
ورزش۳ورزش۳4 روز قبل
تیم امید همیشه اصلی‌ترین منبع تغذیه تیم ملی بزرگسالان بوده است به طوری که اغلب بازیکنان تیم چهار سال قبل توانستند به تیم ملی برسند. به گزارش «ورزش سه» تیم امید ایران یک بار دیگر در شرایط سختی برای رسیدن به المپیک قرار گرفت. اما درباره تیم امید همواره این تئوری نیز وجود داشته است که این تیم بیش از آنکه مسئولیتش صعود به المپیک یا قهرمانی در آسیا باشد باید دورنمایی از آینده تیم ملی بزرگسالان ایران بسازد. در دوره‌های قبلی با وجود آنکه در رسیدن به المپیک ناکام بود اما در تغذیه تیم ملی دستاوردهای خوبی داشت. در ترکیب این تیم امید بازیکنانی چون امیدنورافکن، محمد محبی، مهدی قائدی، الهیار صیادمنش و علی شجاعی سابق حضور در تیم ملی بزرگسالان را هم دارند و در دفعات مختلفی دعوت شده‌اند.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
پیام مازند - ساری- تنها نماینده مازنی‌ها در رقابت‌های لیگ برتر فوتسال باشگاههای ایران که ۱۷ دوره از ۲۱ دوره این رقابت‌ها را تجربه کرده و نتوانست رتبه بهتری از رده پنجمی کسب کند، در سال‌جاری با صعود مقتدرانه به پلی آف به دنبال آرزوهای برباد رفته است. وی اضافه کرد: ما در بازی اول برابر تیم ستارگان ورامین در خارج از خانه بازی می‌کنیم و با شناختی که از این تیم داریم و بردی که برابر ستارگان در طول فصل داشتیم، امیدواریم که بتوانیم این تیم را از پیشرو برداریم و خود را برای بازی‌های بعدی آماده کنیم. سرمربی شهروند ساری می‌گوید: پیروزی در بازی اول تا حدودی راه را برای رسیدن به جمع چهار تیم اول برای شهروند ساری هموار می‌کند و برنامه ما نیز در وهله اول رسیدن به جمع چهار تیم است و با توانمندی که در بازیکنان شهروند وجود دارد و بازی خوبی که آنها به خصوص در هفته‌های آخر انجام دادند، تا حد زیادی این برنامه دست یافتنی است. وی ابراز امیدواری کرد تا با حمایت تماشاگران و مدیران باشگاه تیمش بتوانند برای نخستین بار رتبه سوم این رقابت‌ها را کسب کند و برای سال آینده برای رسیدن به رده بالاتر جدول قهرمانی و یا نایب قهرمانی برنامه ریزی کند. برچسب‌هالیگ برتر فوتسال ساری مازندران
ایرناایرنا4 روز قبل
رضا لک در گفت وگو با خبرنگارایرنا گفت: در هر صورت تیم ما با سخت کوشی بازیکنان در زمین و کادر فنی در تمرینات و حمایت باشگاه توانست برای نخستین بار با رده چهارمی و با اختلاف ناچیز نسبت به تیم بالا سری قدم به مرحله پلی آف بگذارد و این گام به خوبی برداشته شد. وی خاطرنشان کرد: در مرحله پلی آف بازی‌ها به دلیل این که باخت و برد تاثیر مستقیم در صعود و سقوط تیم‌ها دارد از بازی‌ها لیگ برتر سخت و دشوارتر است و این بازی‌ها برای تمام تیم‌ها سنگین است و تیمی می‌تواند خود را به مراحل بعدی برساند که هوشیارانه بازی کند. وی اضافه کرد: ما در بازی اول برابر تیم ستارگان ورامین در خارج از خانه بازی می‌کنیم و با شناختی که از این تیم داریم و بردی که برابر ستارگان در طول فصل داشتیم، امیدواریم که بتوانیم این تیم را از پیشرو برداریم و خود را برای بازی‌های بعدی آماده کنیم. سرمربی شهروند ساری می‌گوید: پیروزی در بازی اول تا حدودی راه را برای رسیدن به جمع چهار تیم اول برای شهروند ساری هموار می‌کند و برنامه ما نیز در وهله اول رسیدن به جمع چهار تیم است و با توانمندی که در بازیکنان شهروند وجود دارد و بازی خوبی که آنها به خصوص در هفته‌های آخر انجام دادند، تا حد زیادی این برنامه دست یافتنی است. وی ابراز امیدواری کرد تا با حمایت تماشاگران و مدیران باشگاه تیمش بتوانند برای نخستین بار رتبه سوم این رقابت‌ها را کسب کند و برای سال آینده برای رسیدن به رده بالاتر جدول قهرمانی و یا نایب قهرمانی برنامه ریزی کند.
ورزش۳ورزش۳5 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، بارسلونا بعد از شکست عجیب در نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا مقابل اتلتیکومادرید قصد قطع همکاری با ارنستو والورده را دارد و در روزهای اخیر نام گزینه‌های زیادی برای جانشینی این سرمربی اسپانیایی مطرح شده است. اما ساعتی قبل نشریه موندو دیپورتیوو مدعی شد بارسلونا در چند روز اخیر با رونالد کومان، سرمربی تیم ملی هلند نیز وارد مذاکره شده که پاسخ این سرمربی منفی بوده است. رونالد کومان که از شنیدن این پیشنهاد متعجب شده، تعهد به تیم ملی هلند و در پیش بودن رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ در تابستان را دلیل رد پیشنهاد بارسا عنوان کرده است. سرمربی هلندی چند ماه پیش فاش کرد که در قراردادش با فدراسیون فوتبال هلند بندی وجود دارد او می‌تواند در صورت دریافت پیشنهاد از بارسا، این تیم را پس از جام ملت‌ها اروپا ترک کرده و راهی نوکمپ شود. پیش از رونالد کومان، ژاوی، ستاره سابق بارسا و سرمربی فعلی السد نیز از پذیرش پیشنهاد آبی اناری‌ها امتناع ورزیده بود.
تابناکتابناک6 روز قبل
تیم عمان در گروه E. مقدماتی جام جهانی در رده دوم قرار دارد و صعودش به دور بعدی رقابت‌ها تا حدودی قطعی کرده است. با این وصف برانکو قرار است با یک قرارداد میلیون دلاری روی نیمکت تیم ملی عمان بنشیند تا بتواند این تیم را در دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به موفقیت برساند. در صورتی که ایران و عمان به دور بعدی صعود کنند جدال تیم ملی و برانکو می‌تواند از اتفاقات جذاب باشد. نکته جالب تاثیری است خلف وعده پرسپولیس در پرداخت دستمزد برانکو در آینده تیم ملی گذاشته و موضوع را به سمت انتخاب سرمربی ایرانی برده است. کشور عمان یکی از کشور‌هایی است که رابطه دیپلماتیک خیلی خوبی با ایران همواره مثبت بوده است به طوری که بازی‌های تیم‌های ایرانی با باشگاه‌های عربستانی در سال‌های اخیر در این کشور برگزار شده است.
ایلناایلنا6 روز قبل
ادهم مخادمه اردنی به عنوان قاضی مسابقه ایران و کره جنوبی در چارچوب رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا انتخاب شد. به گزارش اسلنا و به نقل از با کنفدراسیون فوتبال آسیا، ادهم مخادمه اردنی و ۳۳ ساله به عنوان داور دیدار تیم امید ایران و کره جنوبی مشخص شد. جدالی که در چارچوب هفته دوم مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال اسیا و انتخابی المپیک ۲۰۲۰ فردا یکشنبه ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه به وقت تهران در ورزشگاه تینسولالون شهر سونگلا به انجام می‌رسد. مخادمه قرار بود داور بازی ایران و عراق در مسابقات انتخابی جام جهانی و جام ملت‌ها باشد که در نهایت به خاطر تغییر میزبانی از عراق به اردن، جای خود را به داور سریلانکایی داد. مخادمه تا به حال هشت بار برای ایران و تیم‌های ایرانی سوت زده که حاصل آن ۲ برد، یک باخت و پنج تساوی بوده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، ادهم مخادمه اردنی و ۳۳ ساله به عنوان داور دیدار تیم امید ایران و کره جنوبی مشخص شد. جدالی که در چارچوب هفته دوم مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال اسیا و انتخابی المپیک ۲۰۲۰ فردا (یکشنبه) ساعت ۱۳:۴۵ دقیقه به وقت تهران در ورزشگاه تینسولالون شهر سونگلا به انجام می‌رسد. مخادمه قرار بود داور بازی ایران و عراق در مسابقات انتخابی جام جهانی و جام ملت‌ها باشد که در نهایت به خاطر تغییر میزبانی از عراق به اردن، جای خود را به داور سریلانکایی داد. مخادمه تا به حال هشت بار برای ایران و تیم‌های ایرانی سوت زده که حاصل آن ۲ برد، یک باخت و پنج تساوی بوده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
پیام مازند - ساری - سرمربی تیم فوتسال شهروند ساری به عنوان یکی از هشت تیم حاضر در رقابت‌های پلی‌آف لیگ برتر باشگاه‌های ایران به دلیل آنچه که فشردگی مسابقات نامید، خواستار لغو این بازی‌ها و انجام آن پس از رقابت‌های فوتسال جام ملت‌ها شد. وی با انتقاد از برنامه ریزی نامناسب سازمان لیگ فوتسال ایران، خواهان تجدید نظر در این تصمیم گیری و موکول شدن تمام برنامه‌های دیدار پلی آف رقابت‌های فوتسال باشگاههای ایران پس از جام ملت‌های آسیا شد. بقیه بازی‌ها پس از بازی تیم ملی فوتسال ایران در رقابت‌های فوتسال جام ملت‌های آسیا ادامه می‌یابد. تاکنون حضور تیم‌های مس سونگون، گیتی پسند، فرش مشهد، شهروند ساری، ستارگان ورامین، سن ایچ ساوه، سوهان قم در مرحله پلی آف این رقابت‌ها مشخص شد. برچسب‌هالیگ برتر فوتسال ساری مازندران
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشجام ملت‌های جوانان آسیا سال آینده در تاشکند برگزار می‌شود و ۱۶ تیم برای کسب چهار سهمیه حضور در جام جهانی ۲۰۲۱ با هم رقابت خواهند کرد. بر اساس تصمیم فیفا جام جهانی ۲۰۲۱ در آسیا و در کشور اندونزی و اینبار هم با حضور ۲۴ تیم برگزار می‌شود. یعنی ۸ تیم کمتر از جام جهانی اصلی. اخبار ورزشی - تیم ملی جوانان در دوره قبل در بازی‌های مقدماتی جام ملت‌ها حذف شد و اصلا به جام ملت‌ها راه پیدا نکرد که برای کسب سهمیه حضور در جام جهانی تلاش کند اما اینبار تیم ملی جوانان با هدایت سیروس پورموسوی هر سه حریف خود را شکست داد و مقتدرانه با ۹ امتیاز به دور بعدی بازی‌ها صعود کرد. صعود به جام جهانی ۲۰۲۱ماموریت بزرگ این تیم جوان است.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، جام ملت‌های جوانان آسیا سال آینده در تاشکند برگزار می‌شود و ۱۶ تیم برای کسب چهار سهمیه حضور در جام جهانی ۲۰۲۱ با هم رقابت خواهند کرد. جام جهانی در رده سنی جوانان یا زیر ۲۰ سال مهمترین بازی هایی است که بعد از جام جهانی اصلی توسط فیفا برگزار می‌شود و اهمیت این بازی‌ها در آینده با توجه به حذف فوتبال از المپیک بیشتر خواهد شد. بر اساس تصمیم فیفا جام جهانی ۲۰۲۱ در آسیا و در کشور اندونزی و اینبار هم با حضور ۲۴ تیم برگزار می‌شود. یعنی ۸ تیم کمتر از جام جهانی اصلی. صعود به جام جهانی ۲۰۲۱ماموریت بزرگ این تیم جوان است.
روزنوروزنو1 هفته قبل
امیر عابدزاده که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات یکی از ۳ دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران بود از زمان حضور مارک ویلموتس در تیم ملی فوتبال کشورمان تا پایان دوران همکاری سرمربی بلژیکی با این تیم تنها در اردوی آماده سازی دیدار با سوریه و کره جنوبی شرکت کرد. البته پسر عقاب فوتبال ایران در ماه‌های اخیر وضعیت خوبی در لیگ پرتغال داشته و یکی از عوامل جدایی تیم ماریتیمو از قعر جدول این رقابت‌ها بوده است. همین موضوع یکی از عوامل اصلی جدایی ماریتیمو از جمع تیم‌های قعرنشین جدول لیگ برتر پرتغال است. درخشش عابدزاده در این بازی پرفشار سبب شد امیر واکنش‌های زیادی داشته باشد و با مهار سه موقعیت مسلم حریف که ۲ فرصت آن با ضربات مهدی طارمی ایجاد شد، بهترین دروازه‌بان هفته لیگ پرتغال نام بگیرد. در حقیقت دوئل ایرانی‌ها در دیدار تیم‌های ماریتیمو - ریوآوه با برتری بچه عقاب تمام شد تا شانس عابدزاده برای بازگشت به تیم ملی بیشتر شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
یکی از گزینه‌های اصلی مربیگری تیم ملی امیر قلعه نویی است. هفته هاست که مارک ویلموتس از تیم ملی جدا شده و هنوز سرمربی تیم ملی انتخاب نشده است که این اتفاق می‌تواند صعود تیم ملی را به جام جهانی به چالش بکشد. نمی توان اکنون به صراحت در خصوص مربی آینده تیم ملی اظهار نظر کرد اما آنچه که مسلم است مربی بعدی تیم ملی ایرانی است. قطعا به این دلیل که خیلی‌ها به امیر قلعه نویی می‌گویند مربی سنتی و این مرز بندی‌ها بارها و بارها خاطر امیر قلعه نویی را ناراحت کرده است و اصلا چنین باوری ندارد. خیلی‌ها در گذشته و با انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی گفتند که فدراسیون فوتبال مهره سوزی کرده است.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
یکی از گزینه‌های اصلی مربیگری تیم ملی امیر قلعه نویی است. هفته هاست که مارک ویلموتس از تیم ملی جدا شده و هنوز سرمربی تیم ملی انتخاب نشده است که این اتفاق می‌تواند صعود تیم ملی را به جام جهانی به چالش بکشد. نمی توان اکنون به صراحت در خصوص مربی آینده تیم ملی اظهار نظر کرد اما آنچه که مسلم است مربی بعدی تیم ملی ایرانی است. قطعا به این دلیل که خیلی‌ها به امیر قلعه نویی می‌گویند مربی سنتی و این مرز بندی‌ها بارها و بارها خاطر امیر قلعه نویی را ناراحت کرده است و اصلا چنین باوری ندارد. شاید خیلی‌ها موافق حضور امیر قلعه نویی در تیم ملی نباشد.
روزنوروزنو1 هفته قبل
بعد از رفتن استراماچونی و مارک ویلموتس از استقلال و تیم ملی سکان یکی به دست فرهاد مجیدی سپرده شد و سرنوشت یکی دیگر از نیمکت‌ها معلوم نیست. گزینه‌های مشترکی برای تیم ملی و شاید پرسپولیس که در سال‌های قبل نیز سابقه همکاری با یکدیگر را داشته‌اند. در صورت تصویب استخدام سرمربی ایرانی برای تیم ملی، یحیی گل محمدی یکی از گزینه‌های اصلی برای جانشینی ویلموتس خواهد بود. مربی‌ای که در تیم ملی نباخت و باخت به کره جنوبی در ضربات پنالتی حکم به پایان کار او داد. اما ارائه پیشنهاد از سوی فدراسیون برای حضور بر روی نیمکت تیم ملی، او را برای حضور در این پست اغوا می‌کند.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، محمد رضا مهدوی در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی نوجوانان می‌گوید: این اولین اردوی آماده سازی تیم مل بعد از صعود به جام ملت‌ها بوده است. نکته دیگری که به ما در مسیر صعود به جام جهانی کمک خواهد کرد برگزاری بازی‌های دوستانه با تیم‌های خوب آسیایی و حتی اروپایی است. ۱۶ تیم در جام ملت‌های نوجوانان حاضر هستند و از این جمع تنها ۴ تیم به جام جهانی صعود خواهند کرد و این نشان می‌دهد ما برای صعود راه سختی را پیش رو داریم و باید سخت تلاش کنیم. دراین صورت برخی از خارجی‌ها خود را با شرایط فوتبال ایران وفق خواهند داد و در این صورت مشکلی برای فوتبال ایران ایجاد نخواهد شد. دیدید که کارلوس کی روش به راحتی خود را با شرایط حاکم بر فوتبال ایران وفق داد و سال‌های سال در ایران کار کرد.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
حسین کریمی از قدیمی‌ترین آشپزهای ورزشی در ایران به حساب می‌آید که این روزها به همراه علی ابوفاضلی در تایلند حضور پیدا کرده است. البته من در ملبورن هم کنار تیم ملی بودم و آن روزهای خاطره انگیز را هرگز فراموش نمی‌کنم. در جام جهانی فرانسه و جام جهانی برزیل هم کنار تیم ملی بودم، همچنین مسابقات مختلف دیگر از جمله جام ملت‌ها. با خیلی از تیم‌ها بودم، حتی تیم المپیک در استرالیا با آقای بگوویچ و مربیان دیگر اما به نظر من این تیم بهترین است. بعد از ملبورن و فرانسه حالا به دنبال حماسه تایلند هستمپیش از این در روزهای بزرگ و خاطره انگیزی در کنار تیم‌های ملی بوده‌ام.
ایرناایرنا1 هفته قبل
تیم فوتبال امید ایران که فردا در نخستین بازی مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا که حکم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز دارد برابر ازبکستان قرار می‌گیرد. حسین کریمی با همکاری علی ابوفاضلی از قدیمی‌ترین آشپزهای ورزشی کشور به شمار می‌رود که با نظر حمید استیلی در این رقابت‌ها تیم امید ایران را همراهی می‌کند. جام جهانی، جام ملت‌ها، بازی‌های مقدماتی حتی المپیک و مسابقات مختلف آسیایی باشگاه‌ها. شما در ۲ اتفاق تاریخی فوتبال ایران یعنی صعود به جام جهانی ۱۹۹۸ و اولین پیروزی تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی مقابل آمریکا هم حضور داشتید. در جام جهانی فرانسه و جام جهانی برزیل هم کنار تیم ملی بودم، همچنین مسابقات مختلف دیگر از جمله جام ملت‌ها.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جلسه کمیته فنی و توسعه فوتسال روز یکشنبه این هفته در حالی برگزار شد که یکی از مباحث اصلی این جلسه به آماده سازی تیم ملی فوتسال پیش از حضور در جام ملت‌های آسیا اختصاص داشت. در این جلسه علاوه بر اعضای کمیته فنی، سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال، داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال، محمدرضا ساکت رئیس سازمان تیم‌های ملی و ابراهیم شکوری سرپرست دبیر کلی فدراسیون حضور داشتند. در حالی که ناظم الشریعه پیش از این بارها نسبت به عدم برگزاری بازی با تیم‌های آسیایی در آستانه جام ملت‌ها تذکر داده بود، یکی از اعضای کمیته فنی در این جلسه بار دیگر بر بازی با تیم‌های آسیایی اشاره کرده است. در این شرایط یکی از اعضای کمیته فنی یکبار دیگر بر بازی با تیم‌های آسیایی تاکید کرده و از لبنان و اندونزی به عنوان دو تیمی نام برده است که آماده برگزاری بازی با ایران هستند! مسابقات جام ملت‌های فوتسال آسیا اسفندماه به میزبانی ترکمنستان برگزار می‌شود و ایران با عربستان، کره جنوبی و تایلند همگروه است.

امید؛ آشنایی با تیمی که قرار است رویا تعبیر کند

19+
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
*تیم ملی؛ لطمه به اعتبار، وقت و پول مملکت! مردی که فاقد از توانایی‌های فنی اش که بازیکنان تیم ملی هم او را قبول نداشتند، در اولین موعد پرداخت حقوقش با عدم پرداخت پول، قید همراهی تیم ملی را زد تا سرانجام یک روز پیش از دیدار با عراق و دریافت حقوقش در اردوی تیم ملی حاضر شود. بدتر اینکه هنوز تیم ملی سرمربی ندارد و بعید نیست با ادامه این روند از دور اول مقدماتی جام جهانی و جام ملتهای آسیا هم صعود نکنیم! العینی که با شکست ۱-۶ همین استقلال غرور ایرانی جماعت را جریحه دار کرده بود پیش چشم هوادارانش دستانش را روبروی تیم مجیدی بالا برد و ۱-۲ باخت! در آخر هم کاری کرد تا وزارت امور خارجه، وزارت ورزش، بانک مرکزی و نمایندگان مجلس برای بازگرداندنش به تهران به تکاپو بیافتند، مردم در خیابانها تحصن کنند و شعار سربدهند.

سادیو مانه بهترین بازیکن سال ۲۰۱۹ آفریقا شد

4+
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
ایلناایلنا1 هفته قبل
سنگربان ملی پوش لبنانی با قراردادی رسمی به تیم ذوب آهن اصفهان پیوست. به گزارش ایلنا، در حالیکه سرمربی جدید تیم ذوب آهن اصفهان هنوز معرفی نشده و وضعیت نیمکت این تیم نامشخص است، مهدی خلیل، سنگربان ملی پوش لبنانی با قراردادی رسمی به تیم ذوب آهن اصفهان پیوست. خلیل به عنوان پنجمین دروازه بان بلندقامت مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ شناخته می‌شد و اصالتا سیرالئونی است. او با قراردادی قرضی و تا پایان فصل از تیم العهد لبنان به ذوب آهن ملحق شده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
روشن افزود: حتی رونالدو و مسی که سنگین‌ترین قراردادها را امضاء می‌کنند هم مثل خارجی‌های فوتبال ایران از قراردادها سود نمی‌برند. او سال‌ها لژیونر بود و می‌داند که کمیته فنی کمک بزرگی برای سرمربی خواهد بود. روشن در پاسخ به این سوال که اساس تشکیل کمیته فنی در فوتبال ایران سابقه خوبی نداشته است، اظهار داشت: باشگاه‌هایی چون ذوب‌آهن، سپاهان و فولاد که سروصدای کمتری دارند با تشکیل کمیته فنی، برنامه‌های خود را پیش می‌برند. روشن سپس در خصوص سردرگمی تیم ملی فوتبال ایران پس از قطع همکاری با مارک ویلموتس، توضیح داد: اکنون تیم ملی نداریم که درباره آن صحبت شود. کی‌روش هشت سال در فوتبال ایران حکمرانی و به همه زورگویی کرد و تعدادی بازیکن پا به سن گذاشته در تیم ملی ماندگار شدند.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
گزینه‌های مشترکی برای تیم ملی و شاید پرسپولیس که در سال‌های قبل نیز سابقه همکاری با یکدیگر را داشته‌اند. در صورت تصویب استخدام سرمربی ایرانی برای تیم ملی، یحیی گل محمدی یکی از گزینه‌های اصلی برای جانشینی ویلموتس خواهد بود. *علی دایی، بازگشت به فوتبال با آرزوی بزرگ؟ رد پیشنهادات تیم‌های مختلف از جمله ذوب‌آهن این شایعه را به وجود آورد که علی دایی برای رسیدن به نیمکت پرسپولیس یا تیم ملی ایران برنامه دارد. مربی‌ای که در تیم ملی نباخت و باخت به کره جنوبی در ضربات پنالتی حکم به پایان کار او داد. اما ارائه پیشنهاد از سوی فدراسیون برای حضور بر روی نیمکت تیم ملی، او را برای حضور در این پست اغوا می‌کند.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، تیم استقلال امروز تمریناتش را در مجموعه ورزشی انقلاب با معارفه فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی جدید تیم استقلال و مجید نامجو مطلق به عنوان کمک مربی آغاز کرد تا این باشگاه بعد از تجربه یک ماه بی سرپرستی امروز طعم داشتن سرمربی را یک بار دیگر تجربه کند. از پیشکسوتانی که امروز برای حمایت از فرهاد مجیدی بر سر تمرینات حضور پیدا کرده بودند مهاجم اسبق این تیم بهتاش فریبا بود که در گفتگو با خبرنگار ورزش سه گفت: «بعد از آنکه آن مربی بی معرفت حاضر به ادامه همکاری نشد و حتی تا نیم فصل هم صبر نکرد حالا به نظر من استقلال در هر دو جنبه مدیریتی و فنی کار بسیار سختی در پیش رو دارد که امیدوارم با درایت کسانی که در مسند کار هستند وضعیت سرو شکل مطلوبی پیدا کند تا هواداران، این یک ماه اخیر را فراموش کنند.» فریبا در ارتباط با اینکه امروز به تمرینات باشگاه استقلال رفته بود اظهار داشت: «همانطور که می‌دانید من مسئولیتی در باشگاه ندارم و صرفا به علت اینکه هم به فرهاد و هم به مجید علاقه مندم هستم و جدا از این موضوعات شرایط باشگاه استقلال برایم اهمیت دارد بر سر تمرینات حاضر شدم تا حمایت خودم را از تیم محبوبم و از این دو جوان اعلام کنم. ضمن اینکه صحبت هایی را هم مدیران باشگاه استقلال مثل آقای خلیل زاده و مباشری مطرح کردم. » پیشکسوت خوشنام استقلال که اشراف خوبی به مسائل فنی تیم دارد در باره اینکه آیا در صحبت با مسئولان آن همت لازم را برای احیای استقلال دیدند تصریح کرد: «من تا به حال آقای خلیل زاده را از نزدیک ندیده بودم اما در یکی دو ساعتی که من امروز در کنار تیم بودم و صحبتهایی که با آقای خلیل زاده و بهرام امیری انجام دادم و با همتی که در این دو نفر و هادی مباشری دیدم و همچنین وجود بچه هایی مثل ستار همدانی ومهم‌تر از آن انگیزه‌ای که از دو مربی جوان سراغ دارم حس کردم که واقعا به دنبال بازگرداندن استقلال به روزهای خوبش هستند و این موضوع من را بسیار امیدوار کرد که در آینده نزدیک باز هم شاهد موفقیت‌های استقلال باشیم.» وی در خصوص اینکه این تصور می‌کنید فرهاد مجیدی باهمان شیوه۳-۵-۲ به کارش را ادامه میدهد تصریح کرد: «با توجه به شناختی که از نوع فوتبالی که از فرهاد مجیدی و مجید نامجو مطلق داریم میدانیم که هر دو در بازی هجومی تبحر خاصی داشتند و معمولا مربیان همان سبک از فوتبالی را ارایه میکنند که خودشان در زمان فوتبالشان بازی میکردند ولی باید به هرحال منتظر بمانیم و ببینیم او چه شیوه‌ای را می‌پسندد چرا که این دو نفر مسولیت تیم را برعهده دارندرو باید پاسخگو نتایج باشند.» وی در ادامه همین موضوع گفت: «با توجه به صحبت‌های بالا این را باید بگویم که سیستم سه. پنج. دو استراماچونی کاملا مدرن بود و با انچه که پیش ازاین در ایران پیاده می‌شد تا حد زیادی تفاوت داشت و این در حالی است که معتقدم انتخاب این شیوه از بازی با توجه به نفراتی که استقلال در اختیار دارد کاملا به تیم نشسته بود.» بهتاش فریبا همچنین با اشاره به لزوم حمایت از مجیدی از طرف مسولان باشگاه و هواداران خاطر نشان کرد: «آن چیزی که مسلم است عدم تغییر در کادر مربیگری استقلال در نیم فصل دوم است و بنابراین مدیران استقلال بدانند که در صورت عدم حمایت آنها موفقیتی‌حاصل نخواهد شد و علاوه بر آنها از طرفداران واقعی استقلال هم بدانند تا آخر فصل باید مجیدی ادامه دهیم پس خواهشمندم همان طور که همیشه از مربیانشان حمایت کرده‌اند از این مربی جوان هم حمایتشان را دریغ نکنند و صبور باشند تا انشاالله تیم روی روال بیفتد و این راهم بدانند مجیدی احتیاج به زمان دارد.» آقای گل اسبق جام ملتهای آسیا همچنین با ابراز امیدواری در ارتباط با جبران امتیازات عقب افتاد گفت: «به واقع من امیدوارم با توجه به نفرات بسیار خوبی که در همه پست‌ها داریم و تقویت تیم در یکی دو پست این تیم بتواند راه خود را پیدا کند. شما ببینید ما در خط دفاع چه بازیکنان با ارزشی مثل غلامی، دانشگر، سیاوش یزدانی را داریم و در خط هافبک علاوه بر علی کریمی که به نظر من یکی از بهترین بازیکنان لیگ در این فصل است از وجود وریا غفوری در سمت راست و میلثچ در چپ و فرشید اسماعیلی، ریگی، در نیم فصل دوم فرشید باقری را هم خواهیم داشت که برای خودش یک وزنه محسوب می‌شود و در خط حمله هم به قول معروف چیچو و فرانکو (یک زوج قدیم سینمایی که اشاره به قایدی و دیاباته دارد) حضور دارند و در کل من به این تیم بسیار امیدوارم.» او در پایان در باره شایعات عدم بازگشت دیاباته تصریح کرد: «مگر قرار است او به تیم برنگردد. من بعید می‌دانم چنین خبری صحت داشته باشد و اگر چنین باشد من اطلاعی از آن ندارم.»

به انتهای لیست رسیدید

جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ هفدهمین دورهٔ جام ملت‌های آسیا به میزبانی کشور امارات متحده عربی است. تعداد تیم‌های شرکت‌کننده در مرحلهٔ پایانی مسابقات از سال ۲۰۱۹ از ۱۶ تیم به ۲۴ تیم افزایش یافته‌است.هم‌چنین دوره مقدماتی این مسابقات با دوره مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه ادغام شده‌است. کشور امارات متحده عربی برای دومین بار بعد از جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ میزبان این رقابت‌ها شده‌است. مدافع عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها تیم ملی استرالیا است. قهرمان این رقابت‌ها به عنوان نماینده آسیا در جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۲۱ شرکت خواهد کرد. ویکی‌پدیا