جام نیوز

جام نیوز

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «مصی علینژاد» مدیر کمپین‌های گوناگون ضدایرانی که این روزها فعالیت خود را بر تلاش جهت تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه هموطنانش متمرکز کرده است، در توئیتر خبر داد که با هدف پرونده‌سازی جدید ضد ایران، عازم اجلاس جهانی «داووس» می‌باشد. دعوت این عنصر برانداز با کارنامه تیره‌ای که در زمینه فعالیت خصمانه و خائنانه علیه میهن خود دارد، نشانگر رویکرد سیاسی (و نه تخصصی) گردانندگان داووس است که مدعی جستجوی راهکارهایی برای بهبود وضعیت اقتصادی جهان هستند. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا (که غیرانسانی‌ترین محاصره اقتصادی، غذایی، دارویی را به ایرانیان تحمیل نموده) هم اعلام کرده است که در این مجمع سالانه حاضر خواهد شد. واکنش کاربران به این توئیت علینژاد هم در نوع خود قابل توجه به‌نظر می‌رسد که نمونه‌هایی از آن در پی می‌آید:
جام نیوزجام نیوز6 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، در روزهایی که بحرانی بزرگ فوتبال ایران را فرا گرفته است و کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما نمایندگان کشورمان را از میزبانی در برابر رقبای آسیایی محروم کرده است، فدراسیون فوتبال که قرار بود در هفتۀ جاری رسما سرمربی جدید تیم ملی را معرفی کند، از این عمل سر باز زده است. طبق انتشار اخبار متعدد در این باره، گفته می‌شود سرمربی تیم ملی انتخاب شده اما به دلیل برخی مسائل هنوز اعلام نشده و قرار است طی هفته‌های آینده، رسما اعلام شود!
جام نیوزجام نیوز7 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که سازوکار حل اختلاف برجام مشخص نیست و ابهاماتی در آن دیده‌ می‌شود. اخبار سیاسی - جوزپ بورل در ادامه و در پاسخ به سوالی که آیا ضرب‌الاجل برای بررسی شکایت در کمیسیون مشترک برجام آغاز شده یا خیر، گفت که نمی‌تواند دقیقا به این سوال پاسخ دهد. مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در ادامه افزود: «تلاش ما حفظ توافق برجام است و ما به دنبال جایگزین کردن این توافق با یک توافق دیگر نیستیم». از سوی دیگر نیز تروئیکای اروپایی خبر از آغاز فرآیندی دادند که منجر به عملی شدن مکانیزم ماشه می‌شود. بر اساس مکانیزم ماشه که در برجام تعریف شده، اگر کمیسیون مشترک برجام نتواند اختلاف فی مابین را حل کند، آنگاه موضوع به شورای امنیت ارجاع داده می‌شود و در صورت رای مثبت، تحریم‌های پیش از توافق برجام که شامل تحریم‌های شورای امنیت هم می‌شود، مجددا فعال خواهند شد.
جام نیوزجام نیوز7 ساعت قبل
معاون سیاسی وزیر امور خارجه افزود: وزارت امور خارجه نیز در این زمینه گزارش‌های لازم را ارایه کرده است. عراقچی همچنین گفت: سفیر انگلیس به عنوان یک فرد خارجی در تجمع غیر قانونی دستگیر شده بود و نیروی انتظامی پس از این اقدام با وزارت امور خارجه تماس گرفت و بعد از احراز هویت، سفیر انگلیس بلافاصله آزاد شد. وی با بیان اینکه سفیر انگلیس در تهران، بلافاصله از سوی وزارت امور خارجه احضار و بیانیه‌ای نیز از سوی وزارت خارجه صادر شد، گفت: گزارش مرحله دوم احضار سفیر انگلیس به وزارت امور خارجۀ و هشدار‌های ما به سفیر انگلیس در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس ارایه شد. عراقچی درباره فضا‌های پیش آمده در خصوص وضعیت سفیر انگلیس و احتمال کاهش سطح مناسبات دو کشور، افزود: در هنگام احضار سفیر انگلیس برخورد بسیار تندی با وی صورت گرفت و بعد از آن نیز بیانیه‌ای صادر شده است و در آن بیانیه تاکید کرده‌ایم که اگر بار دیگر شاهد چنین اقدامی باشیم، فقط به احضار سفیر بسنده نخواهیم کرد، فکر می‌کنم پیام خیلی روشنی به طرف انگلیس در خصوص این اقدام غیر متعارف داده شد. معاون سیاسی وزیر امور خارجه تاکید کرد: دولت انگلیس هنوز سفیرش را تغییر نداده و فقط به عللی از ایران خارج شده است، وی بار دیگر به تهران بازخواهد گشت.
جام نیوزجام نیوز8 ساعت قبل
به گزارش جام نیوز، مولوی امان الله برزگر، امام جمعه اهل سنت سمیع آباد از توابع تربت جام، در حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران و در جواب به سیاه نمایی‌های شبکه وهابی کلمه گفت: «باید با دیده انصاف بنگریم. نظام مقدس جمهوری اسلامی، مقام معظم رهبری و مسئولین چه کوتاهی و بی حرمتی به اهل سنت کردند. نظام احترام اهل سنت واقعی را دارد مگر کسی که سنی آمریکایی و یا شیعه انگلیسی باشد. خدماتی که نظام جمهوری اسلامی به اهل سنت کردند آیا قبل از انقلاب انجام می‌شد؟ ما در این تربت جام چند تا حوزه علمیه و مسجد و حافظ قرآن داشتیم؟ کی علمای ما تا این حد از خدمات نظام بهره مند بودند. باید کسی بی عقل باشد که خدمات نظام به اهل سنت را زیر سوال ببرد.» ۱۰۶
جام نیوزجام نیوز8 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه این مطلب امتیاز دهیدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، با اعلام مجید نامجو مطلق مربی استقلال حضور مدافع کامرونی در جمع آبی‌ها رسما منتفی شد و یک گزینه دیگر در حال مذاکره با باشگاه است. استقلالی‌ها درباره چرایی عدم جذب و لغو مذاکرات با این بازیکن توضیحی ارائه نکرده‌اند.
جام نیوزجام نیوز9 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، محمدحسن انصاری‌ فرد در گفت‌‌وگو با شبکه سه در مورد محرومیت باشگاه‌های ایرانی از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: هواداران عزیز پرسپولیس عشق و علاقه زیادی به تیم دارند و این اشتیاق و علاقه ارزشمند است اما جالب است که عربستان و امارات با اینکه درگیر جنگ رودرو هستند اما به خاطر نفوذی که در AFC دارند از میزبانی محروم نمی‌شوند و می‌خواهند جنگ را به فوتبال بکشانند و از این حربه استفاده کنند. وی افزود: هواداران ما بدانند که این یک بحث ملی است. دولت، مجلس و تمامی دستگاه‌ها اصرار بر ایستادگی مقابل این مسئله را دارند و در این وضعیت فقط مدیران عامل باشگاه‌ها تصمیم‌گیر نیستند بلکه شاهد یک بحث ملی هستیم و همه باید همگام و هم‌صدا باشیم تا اماراتی‌ها و عربستانی‌ها پا را از این فراتر نگذارند و کار به تیم ملی و رشته‌های دیگر بکشانند. هواداران ما به هوش باشند من می‌خواهم به آنها بگویم که این یک بحث ملی است.
جام نیوزجام نیوز9 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، سرویس انگلیسی شبکه «الجزیره» در گزارشی به معرفی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران پرداخت و او را «فرمانده در سایه» توصیف کرد. خلاصه این گزارش به شرح ذیل است: ««آیت‌الله خامنه‌ای با انتخاب سردار سرتیپ «اسماعیل قاآنی» به‌عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه، نشان داد که مایل است استراتژی و عملیات‌های این نیرو مثل دوران فرماندهی [سپهبد شهید] قاسم سلیمانی باقی بماند. همزمان که [سپهبد شهید] قاسم سلیمانی در قامت یک «نماد ملی و رهبر کاریزماتیک» توده‌ها را با خود همراه می‌ساخت، قاآنی «در سایه» قرار داشت و در راهبری تشکیلات سپاه قدس مشارکت می‌کرد. تخصص و تمرکز اصلی [سردار] قاآنی، همسایگان شرقی ایران و کشورهای آسیای میانه است. او از رسانه‌ای شدن گریزان بوده و گمنامی وی تا همین اواخر، یکی از خصوصیات تعیین‌کننده‌اش به‌شمار می‌رفت.»»
جام نیوزجام نیوز10 ساعت قبل
استیضاح دونالد ترامپ به چه معناست؟ مجلس نمایندگان آمریکا روز ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) به دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ رای مثبت داد. «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ است. در صورتی که ۶۷ سناتور به دو ماده طرح استیضاح رای مثبت ندهند، پرونده استیضاح دونالد ترامپ مختومه محسوب خواهد شد. در این صورت مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا بلافاصله به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری این کشور سوگند یاد خواهد کرد. این در حالی است که جمهوریخواهان در نظر دارند بدون احضار شاهدان جلسات «محاکمه» دونالد ترامپ را سریعتر برگزار کنند.
جام نیوزجام نیوز10 ساعت قبل
بیشتر کشورهایی که در «نشست برلین درباره لیبی» شرکت کردند همانهایی هستند که در گذشته و حال مهمترین علت ویرانی این کشور افریقایی بوده‌اند و بیشترین مصیبت و بدبختی را بر مردم لیبی تحمیل کرده‌اند. همینها هستند که پول خرج میکنند و مزدورانی را می‌خرند تا مردم لیبی را به دست خودشان بکشند. نکته قابل توجه در «نشست برلین» این بود که که نه «خلیفه حفتر» و نه «السراج» هیچکدامشان در جلسات غیر علنی شرکت نکردند. شعارهای طرفهای خارجی هر چقدر هم خوش رنگ و لعاب باشند از نظر مردم لیبی میان ترکیه و امارات و قطر و روسیه و فرانسه و ایتالیا و امریکا تفاوتی نیست. همه این کشورها در لیبی دنبال منافع خودشان هستند و هر چه بگویند فریب و نیرنگی بیش نیست.
جام نیوزجام نیوز10 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، به‌رغم بارش باران، بیش از ۸۰ آتش‌سوزی همچنان در نیوساوت ولز و ویکتوریا ادامه دارد. با وجود باران اما آتش‌سوزی‌ها در مناطق جنوب شرقی استرالیا ادامه دارد که به‌عنوان ویرانگرترین حادثه ثبت شده است. دانیال اندروز، رئیس دولت ایالت ویکتوریا، روز دوشنبه گفت باران اخیر «خیلی سودمند» بوده است. در ایالت نیوساوت ولز، تعداد آتش‌سوزی‌ها از نخستین هفته ژانویه که ۱۵۰ مورد بود، نصف شد. اما مقامات به بی‌بی‌سی گفتند به‌ویژه در ویکتوریا، جنوب استرالیا، تاسمانیا و بخش‌هایی از نیوساوت ولز و غرب استرالیا تا پایان فصل آتش‌سوزی «ماه‌های بسیاری در پیش» است.
جام نیوزجام نیوز11 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه درخصوص فعالیت در حوزه صوت و تصویر بخشنامه‌ای صادر کرد. بر اساس این بخشنامه هرگونه فعالیت در زمینه «صوت و تصویر فراگیر» را صرفا در صورت اخذ مجوز از صداوسیما مجاز دانسته است. متن بخشنامه رئیس قوه قضائیه به شرح ذیل است: «باعنایت به نظریه تفسیری مورخ ۱۳۷۹/۷/۱۰ شورای نگهبان ذیل اصول ۴۴ و ۱۷۵ قانون اساسی و ابلاغیه مقام معظم رهبری مدظله العالی مورخ ۱۳۹۴/۶/۲۲ خطاب به رئیس جمهور محترم، مبنی بر اینکه مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر در فضای مجازی و نظارت بر آن منحصرا بر عهده سازمان صدا و سیما است. ضروری است مراجع قضایی و ستادی قوه قضاییه هرگونه استعلام درباره صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی را از حیث پروانه فعالیت، مققرات و موضوعات مرتبط از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عمل آورند. بدیهی است، هر گونه فعالیت در این زمینه بدون مجوز آن سازمان غیر مجاز است.
جام نیوزجام نیوز11 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، هرویه میلیچ در خصوص مدت زمان حضورش در ایران اظهار داشت: هیچگاه در خیابان‌های تهران احساس ناامنی نداشته‌ام. همیشه به خانواده‌ام گفته‌ام که مردم ایران مهمان‌نواز هستند. وی افزود: زندگی در این کشور مثل کشورهای دیگر در جریان است. شخصا اگر احساس می‌کردم که ایران در شرایط ناامنی به سر می‌برد، به ایران بر نمی‌گشتم. میلیچ عنوان کرد: واقعا دوست داشتم که مقابل صد هزار هوادار استقلال مقابل الکویت بازی کنیم ولی این تصمیم باعث تعجب من هم شده است.
جام نیوزجام نیوز11 ساعت قبل
نشریه اکونومیست روز یکشنبه با انتشار گزارشی درباره بررسی تصاویر ماهواره‌ای این پایگاه تروریستی، نوشت: تصاویر ماهوره‌ای، نشان دهنده دقیق بودن موشک‌های اصابت کرده است، ایران به «قلب» یک پایگاه وسیع نظامی آمریکایی زده است. تارنمای این نشریه انگلیسی در ادامه نوشت: ۶ فروند موشک بطور دقیق به هدف اصابت کرده است، که در انتقام از به شهادت رساندن (سردار) قاسم سلیمانی ژنرال عالی‌رتبه ایرانی صورت گرفت. ویپین نارانگ (Vipin Narang) از موسسه فن آوری «ماساچوست» آمریکا در این باره به اکونومیست گفت: این حمله نشان داد موشک‌های برد کوتاه ایران تا چه اندازه دقیق و نقطه زن هستند. نارانگ افزود: دقت موشک‌های سپاه پاسداران، «واقعی» است و دیگر این (دانش) در سیطره آمریکا قرار ندارد و می‌تواند در درگیری‌های مدرن امروز، پیامدهای گسترده‌ای به همراه داشته باشد. اکونومیست نوشت: در دانش موشک‌های بالستیک مفهومی وجود دارد به نام «دایره خطای احتمالی» موسوم به (cep) که هرچه میزان این دایره کوچکتر باشد، دقت موشک بالستیک نیز بیشتر خواهد بود.
جام نیوزجام نیوز11 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، وزارت خارجه روسیه از همه طرف‌های توافق هسته‌ای ایران خواست تا به تعهدات خود در قالب این توافق تامه پایبند بمانند. روسیا الیوم نیز گزارش داد که اولگ ماروزوف، عضو کمیته بین المللی شورای فدراسیون روسیه، روز دوشنبه گفت: ایران بخاطر فروپاشی توافق هسته‌ای ناامید شده و قصد دارد شرایط خود را به جامعه جهانی دیکته کند. این سناتور روس تاکید کرد: ایران نمی‌خواهد که جامعه بین المللی حقوقش را مورد بحث قرار دهد. به گفته این سیاستمدار، تهران از توافق هسته‌ای راضی بود. اکنون ایران قوانین خود را به جامعه جهانی تحمیل خواهد کرد.
جام نیوزجام نیوز12 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، محاکمه یک شهروند افغانستانی به اتهام جاسوسی برای ایران روز دوشنبه ۳۰ دی (۲۰ ژانویه) آغاز می‌شود. این مترجم ارتش آلمان در ژانویه سال گذشته میلادی دستگیر شده و پرونده‌ای علیه او و همسرش توسط دادگاه شهر کوبلنتس به جریان افتاده است. عبدالحمید اس. سال‌ها به عنوان مترجم و همچنین مشاور فرهنگی برای ارتش آلمان کار کرده است. مسئولان ارتش آلمان از دادن اطلاعات بیشتر به خبرگزاری‌ها درباره این پرونده منع شده‌اند.
جام نیوزجام نیوز12 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، ستاد خبری فرماندهی عملیات امنیت بغداد روز دوشنبه اعلام کرد که ۱۴ افسر نظامی این کشور در جریان اعتراضات خیابانی در نزدیکی میدان تحریر در مرکز بغداد پایتخت زخمی شدند. این بیانیه خاطر نشان کرد که به رغم این حمله، نیروهای امنیتی با خویشتنداری به انجام وظایف خود ادامه داده و محل ماموریت را ترک نکردند. نیروهای امنیتی عراق روز دوشنبه توانستند گروه‌های اغتشاشگر را از اخلال در حیات طبیعی و بستن ادارات و مدارس بغداد ناکام بگذارند. نیروهای امنیتی عراق توانستند تعدادی از اغتشاشگران را در جریان تلاش برای بستن یکی از خیابان‌های اصلی دستگیر کنند. عراق در چهار ماه گذشته شاهد برخی ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف این کشور به خصوص شهرهای مرکزی و جنوبی است.
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز و به نقل سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، شاگردان یحیی گل‌محمدی از ساعت ۱۳:۳۵ دقیقه امروز دوشنبه، در دیداری دوستانه در زمین زمزم به مصاف تیم نفت مسجد سلیمان رفت. در دقیقه ۲۵ حسین ابراهیمی هافبک تیم نفت مسجد سلیمان پس از دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد. بعد از اخراج بازیکن نفت مسجد سلیمان و طبق توافقی که قبل از بازی، دو تیم انجام داده بودند، بازی با همان ۱۱ به ۱۱ ادامه پیدا می‌کند و یک بازیکن جایگزین بازیکن اخراجی برای تیم نفت مسجد سلیمان شد. در دقیقه ۴۱ روی ارسال محمد انصاری، اوساگونا با ضربه سر، دروازه نفت را تهدید کرد که سوشا مکانی این ضربه را مهار کرد. در دقیقه ۶۰ روی حرکت بازیکنان نفت مسجد سلیمان و شوت زمینی مهاجم این تیم، دروازه پرسپولیس تهدید شد که رادو شویچ توپ را از کنج دروازه در اختیار گرفت.
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، آمار گمرک ایران نشان می‌دهد در ۹ ماهه سال جاری ۱۵۳۵ تن غذای سگ و گربه به ارزش ۲ میلیون و ۷۱۹ هزار دلار وارد کشور شده است. همچنین از دیگر اقلام جالب توجه، واردات ۵۴۶ تن شامپو و ۱۱۴ تن جوهر خودکار است. در همین لیست نام سنگ‌پا هم دیده می‌شود که گویا با وجود تحریم‌ها، هنوز وابستگی به این محصول کم نشده است. قابل ذکر است در لیست ارائه شده از سوی گمرک، این اقلام در بخش اقلام کشاورزی ذکر شده و تفاضل قیمت ارزی و ریالی آنها نشان می‌دهد با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده‌اند، اینکه اقلام مذکور با ارز ۴۲۰۰ وارد می‌شوند یا اعداد ارائه شده از سوی گمرک دقیق نیستند، ازجمله ابهاماتی است که در حوزه تجارت خارجی همواره وجود داشته است.
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، «اسحاق لیوانون» دیپلمات صهیونیست و سفیر پیشین این رژیم در مصر ادعا کرد، پس از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ایران «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان «گنبد آهنین» خود را از دست داد. وی در یادداشتی در روزنامه صهیونیستی «معاریو» مدعی شد: نصرالله در مخمصه‌ای با سه میدان مهم یعنی لبنان، ایران و اسرائیل قرار گرفته است. با ترور سلیمانی، نصرالله یک رفیق نزدیک و الگوی قابل اقتدا را از داد و این خسارت بزرگی برای وی بود، کسی که به شکل بسیار محکم با سلیمانی همکاری داشت، از مشورت‌هایش برخوردار می‌شد، با او دیدار می‌کرد و با یکدیگر برای انجام کارها دیدار می‌کردند اما اکنون نصرالله بدون حامی مانده است. کاخ سفید قصد اعزام نیرو به لبنان برای حمایت از سفارت کشورش را دارد اما چه کسی می‌داند، ممکن است مأمور به انجام مأموریتی دیگر شوند. در بیست و سوم ماه جاری (دی ماه) «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان را به ترور تهدید کرد.
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، حکم عجیب صادر شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا علیه باشگاه‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی و خارجی داشته و این موضوع حتی در صفحات سیاسی خبرگزاری‌های مهم دنیا هم انعکاس داشت چه برسد به منابع ورزشی معتبر جهان. بی‌سبب نیست که کارشناسان مو سفیدکرده فوتبال تاکید دارند که فوتبال بدون سیاست وجود خارجی ندارد و کم هم پیش نیامده که فیفا، یوفا یا کنفدراسیون فوتبال آسیا روی موج ایجاد شده از سوی مدیریت جهانی، موج‌سواری نکرده باشند. این موج‌سواری گاهی دستور است و گاهی هم نوعی معامله سودآور برای همین سازمان‌های به ظاهر مستقل و مردمی! ایران یا باید به این موضوع تن بدهد یا باید بایستد و کوتاه نیاید.» نشریه آمریکایی فوربس نیز در این خصوص نوشت: «جایگاه ایران در فوتبال آسیا شبیه جایگاه ایتالیا در فوتبال اروپاست. اگر تیم‌های ایرانی کنار بکشند مثل این است که نمایندگان ایتالیا را در لیگ قهرمانان اروپا نبینیم!» ۴۵۱
جام نیوزجام نیوز14 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس طبق تصمیم جدید کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در همان زمان قبلی یعنی ۲۲ بهمن در کشور قطر و به میزبانی تیم الدحیل خواهد رفت و از این رو تصمیم تازه AFC تفاوتی در زمان و مکان بازی سرخ‌ها ایجاد نکرده است.
جام نیوزجام نیوز14 ساعت قبل
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، داتو ویندزور جان، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای بسته پیشنهادی AFC برای حل مشکل میزبانی باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به فدراسیون فوتبال اعلام کرد. درحال حاضر فدراسیون فوتبال ایران با برگزاری جلسه‌ای اضطراری مشغول بررسی پیشنهاد کنفدراسیون فوتبال آسیا است. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم‌چنین پیشنهاد داده که پس از این مراحل، در ماه‌های آینده مجددا درباره میزبانی ایران تصمیم‌گیری خواهد شد. AFC از برگزاری بازی‌های پلی‌آف استقلال و شهرخودرو مقابل نمایندگان کویت و بحرین به میزبانی کشور قطر خبر داده است. چنانچه ایران با این پیشنهاد موافقت نکند، مطابق تصمیم قبلی تمام بازی‌های نمایندگان ایران باید در زمین بی طرف برگزار شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین14 ساعت قبل
این خبرگزاری آمریکایی در مطلبی نوشته است: انتخابات پارلمانی احتمالا موجب شروع چرخه سیاسی جدیدی در سپهر سیاست ایران خواهد شد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ در مطلبی از پایان تلاش‌ها برای پیوستن به اقتصاد جهانی به دلیل عملکرد اروپا پس از خروج آمریکا از برجام نوشت. اصلی‌ترین چالش اصولگرایان در دوره جدید احیای اقتصاد ایران خواهد بود که به اعتقاد دولت فعلی، تحریم‌ها و تقابل با آمریکا عامل اصلی تضعیف آن بوده است. از بسیاری جهات، تاب آوری اقتصاد ایران در برابر تحریم‌های آمریکا تعجب بسیاری را برانگیخته است. به گفته جواد صالحی اصفهانی، استاد اقتصاد دانشگاه ویرجینیا تک، آینده اقتصاد ایران در گرو دو عامل اساسی است.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، در پی اعلام نظر نهایی AFC در خصوص لغو میزبانی نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا، دیدار پلی آف استقلال روز شنبه ۵ بهمن ماه مقابل الکویت در کشور قطر برگزار خواهد شد. پیش از این قرار بود این دیدار، سه شنبه اول بهمن ماه در ورزشگاه آزادی برگزار شود.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، طبق سیاست بانک مرکزی و ابلاغ به شبکه بانکی، مشتریان بانکی در آینده نزدیک دیگر نمی‌توانند از رمز دوم ثابت کارت‌های بانکی خود در خریدهای اینترنتی استفاده کنند و باید سریعتر نسبت به فعال سازی رمز پویا (یکبار مصرف) اقدام کنند. برهمین اساس هم البته از یکی دو ماه قبل، برخی مشتریان نظام بانکی نسبت به فعال سازی رمز پویای کارت‌های بانکی خود اقدام کرده و بعضا با مشکلاتی همراه شده‌اند و گروهی هم هنوز نسبت به فعال سازی رمز پویا اقدام نکرده‌اند. بانک مرکزی قبلا اول دی ماه را زمان اجباری شدن رمز پویا اعلام کرده بود ولی به دلیل عدم آمادگی بانک‌ها و عدم فعال سازی رمز پویا از سوی برخی مشتریان بانکی، این مهلت تمدید و در اطلاعیه‌ای اعلام شد: استفاده از سرویس پیامک برای دریافت رمز دوم پویا از هفته دوم دی‌ آغاز و به تدریج با اتصال بانک‌ها تا انتهای دی‌ به انجام می‌رسد و در این فاصله کسانی که رمز دوم پویا را فعال نکرده‌اند همچنان می‌توانند از رمز ایستا استفاده کنند. باتوجه به پایان دی ماه برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند که از فردا دیگر امکان استفاده از رمز ایستا وجود ندارد و مشتریان باید با رمز پویا خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند ولی کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از بانک مرکزی حکایت از آن دارد که فعلا اولتیماتومی برای استفاده اجباری از رمز پویا تعیین نشده است. در حال حاضر دو روش برای دریافت رمز دوم پویا وجود دارد که این دو روش شامل استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی و پیامک می‌شود که انتخاب آن به عهده مشتری است، اما دریافت این رمز از هر دو روش نیازمند یک‌بار تایید اطلاعات هویتی است.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۶میلیارد و ۲۶۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۳هزار و ۵۲۲میلیارد تومان در ۶۹۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۸۸۶واحدی در ارتفاع ۴۰۹هزار و ۸۰۷واحد قرار گرفت. بیشترین اثر منفی بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان شد و در مقابل شرکت‌های بانک ملت، پتروشیمی جم و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند. شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ارزشی) ۲۳۶واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۹۳۱و ۵۱۸واحد افت و شاخص‌های کل (هموزن) ۱۳۰۳واحد، قیمت (هموزن) ۸۶۹واحد و آزاد شناور ۹۵۲واحد رشد کردند. بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۷۱۷میلیون ورقه به‌ارزش ۱۸۱۴میلیارد تومان در ۲۹۷هزار نوبت، آیفکس ۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۵۳۰۱واحد قرار گرفت. تسنیم۲۰۲۵
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس با وجود پیشنهاد از فدراسیون فوتبال ایران برای مربیگری ولی روز گذشته با فدراسیون عمان به توافق رسید تا هدایت این تیم را برعهده بگیرد. سایت الکوره در تماس تلفنی با مدیر برنامه سرمربی کروات دلیل رد پیشنهاد ایران و پذیرفتن هدایت عمان از سوی موکلش را جویا شد. مدیر برنامه برانکو در پاسخ به این سوال گفت: فدراسیون ایران تا آخرین لحظه به برانکو پیشنهاد مالی قابل توجهی را می‌داد اما موکلم بعد از صحبت کردن با سالم الوهیبی، رئیس فدراسیون عمان اصرار کرد تا هدایت عمان را برعهده بگیرد. وی افزود: جلسات زیادی میان برانکو و فدراسیون عمان برگزار شد. مدیر برنامه برانکو در پایان رقم قرارداد موکلش را فاش نکرد اما این رقم بسیار بالا است.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، علی مویدی خرم آبادی امروز در نشست خبری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: رویکردهای دانش محور و مبارزه تخصصی آگاهانه را برای کاهش قاچاق کالا و ارز در پیش گرفته‌ایم که اگرچه با همکاری ۲۶ دستگاه عضو این ستاد به توفیقات خوبی دست یافتیم اما تحریم‌های ظالمانه در مبارزه با قاچاق و ارز تأثیر منفی داشت. وی افزود: علیرغم تحریم‌ها توانستیم از قاچاق کالاهای اساسی به خارج از کشور جلوگیری کنیم و در حال حاضر شاهد کمترین مورد خروج کالای اساسی از کشور هستیم. رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه با نگاه پیشگیرانه توانستیم از خروج منابع ملی جلوگیری کنیم یادآور شد: با کمک وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی بر روی شبکه‌های اصلی قاچاق کالا متمرکز شدیم که در یک سال اخیر با سرباند‌ها و یقه سفید‌ها مبارزه کردیم که باند آنها متلاشی شد. مویدی خرم آبادی افزود: در یکی از پرونده‌های اصلی فردی که در دستگاه قضائی نفوذ داشت اجازه پیشرفت به پیشرفت نمی‌داد ولی با کمک اطلاعات سپاه و دستگاه قضائی علاوه بر آنکه از خروج میلیون‌ها تن سوخت قاچاق جلوگیری کردیم توانستیم این فرد را بازداشت کرده و رقم قطعی ۱۲۵ میلیارد تومان به عنوان جریمه برای این فرد محکومیت بگیریم. این مقام مسئول با اشاره به رسیدگی به ۱۸۶ پرونده قاچاق کالا و ارز در سال جاری گفت: مجموع این پرونده‌ها ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که با کمک دستگاه قضائی زمان رسیدگی به این پرونده‌ها کاهش چشمگیری داشته است. به گفته مویدی خرم آبادی با شوتینگ که همان قاچاق کالا با استفاده از خودروهای سبک است مقابله شده و دستورالعمل‌های لازم به استان‌های مرزی ابلاغ شده است. این مقام مسئول یادآور شد: سال گذشته ۹ میلیارد لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی شد اما از هدایت و انتقال این میزان سوخت به سمت قاچاق جلوگیری کردیم.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، درحال حاضر نزدیک به تمامی افرادی که اقدام به باز کردن یک حساب در بانک‌ها می‌کنند، کارت بانکی مرتبط با این حساب را نیز از بانک درخواست می‌کنند. البته در عین حال برخی از حساب‌های بانکی نیز دارای کارت بانکی نیستند که این حساب‌ها معمولا برخی حساب‌های مشترک یا حساب‌هایی است که برای پس‌انداز افتتاح می‌شوند. آمار بانک مرکزی حاکی از آن است که تا پایان آبان امسال، بانک‌های ملی، ملت و سپه بیشترین کارت‌های بانکی را صادر کرده و در اختیار مردم قرار داده‌اند. از سوی دیگر تا پایان آبان امسال بانک‌های ملی و پارسیان با صدور بیش از ۲۶ میلیون و بیش از ۱۹ میلیون کارت هدیه، بیشترین تعداد کارت‌های صادره هدیه را داشته‌اند. در مجموع کل نظام بانکی تا آبان ماه سال جاری، حدود ۳۲۱ میلیون و ۷۶۳ هزار کارت بانکی صادر کرده است. به این ترتیب در صورتی که جمعیت ایران را ۸۰ میلیون در نظر بگیریم، به طور میانگین بانک‌های ایرانی حدود چهار کارت برای هر نفر صادر کرده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید