جان بولتون

جان بولتون

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
***********کیهانمشاور خاتمی: انتخابات تهران را ۳۰ بر هیچ می‌بازیممشاور خاتمی و عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید در تهران، انتخابات را ۳۰ بر هیچ می‌بازیم. به بن بست رسیدن طرح‌های تسهیلاتی دولت در حمایت از رونق در بخش مسکن دو علت مهم دارد. دیگر موضوعی که در ماه‌های گذشته بحث درباره آن به شکلی جدی افزایش یافته است، افزایش درآمدهای مالیاتی دولت است. یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که در سال‌های اخیر بارها صحبت‌هایی درباره چگونگی پرداخت مالیات در آن مطرح شده، موضوع واحدهای خالی است. چرا مردم نباید از اعترافات شبکه سازمان‌یافته آشوب باخبر شوند؟ سخنان صریح و درست رئیس‌جمهور درباره لزوم پخش اعترافات آشوبگران سازمان‌یافته، با انکار و تاویل و توجیه عجیب سخنگوی دولت مواجه شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
علاوه بر اسلاتری و وکیل خانواده وانگ، «بیل ریچاردسون» سفیر اسبق امریکا در سازمان ملل متحد نیز وارد این ماجرا شده و در پس پرده مذاکراتی با مقاماتی از کاخ سفید، وزارت دادگستری، وزارت خارجه امریکا از یک سو و مقامات امریکایی و وکلای دو زندانی آغاز کرده است. همه این تلاش‌ها البته به یک نقطه عطف نیاز داشت و آن هم سخنرانی ظریف در جوامع آسیایی در نیویورک بود که به صراحت گفت، بیایید مبادله زندانی‌ها را انجام بدهیم. اوبرایان خود پیش‌تر مذاکره کننده ارشد در مسأله گروگانگیری در وزارت خارجه امریکا بود و آمدن وی همکاری دولت با مذاکره کنندگان را تسهیل کرد. با وجود این، نه ریچاردسون و نه اسلاتری که مهم‌ترین افراد از سمت امریکا در انجام این مبادله بودند هیچ گاه از زمان مبادله و مکان آن مطلع نشدند و بدین ترتیب بود که مبادله به جای قطر در سوئیس انجام شد. مشخص نیست، در آخرین لحظات چه کسی از دولت امریکا با مقامات ایرانی مذاکره کرده؛ اما آنچه مشخص است اینکه دولت امریکا نمی‌خواسته اعتبار این اقدام را به افرادی خارج از دولت بدهد لذا در لحظات آخر بر ثمره تلاش‌های آنان نشسته و خود انجام مبادله را قطعی کرده است.
فارسفارس1 روز قبل
به نوشته این روزنامه، دولت آمریکا تنها در دو سال گذشته دستکم ۱۳ ایرانی را بازداشت کرده است. بنا بر این گزارش، «جیسون پابلت» وکیل وانگ پس از آنکه از دولت آمریکا ناامید شده، به کانال‌های غیررسمی روی آورده و سراغ «جیم اسلتری» نماینده سابق کانزاس در کنگره آمریکا رفته است. «بیل ریچاردسون» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل هم دیگر فردی است که در گزارش نیویورکر از او به عنوان فردی دخیل در روند مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا یاد شده است. بنا بر این گزارش، روز چهارم دسامبر (۱۳ آذر) ریچاردسون با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار کرده تا جزئیات مبادله را نهایی کند. در مقابل، دولت آمریکا روایت ریچاردسون را به چالش کشیده و مدعی شده است که این تبادل حاصل رایزنی‌های دولت کنونی این کشور بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
مقام‌های آمریکایی پس از آن دیدار لاوروف و ترامپ اعلام کردند رئیس‌جمهور ایالات متحده اطلاعات طبقه‌بندی‌شده و محرمانه‌ای درباره داعش در اختیار وزیر خارجه روسیه و سفیر روسیه در واشنگتن قرار داده و این موضوع خشم بیشتر رسانه‌های آمریکایی علیه ترامپ را برانگیخت. یک روز قبل از آن دیدار جنجالی، ترامپ جیمز کومی، رئیس وقت پلیس فدرال آمریکا را از سمت خود اخراج کرده بود. کومی مدیریت و هدایت تحقیقات درباره ارتباط کمپین انتخاباتی ترامپ و روسیه را بر عهده داشت. ترامپ در دیدار با مقام‌های روسیه از جمله لاوروف، کومی را فردی «دیوانه» معرفی کرده بود. سفر پیش‌روی لاوروف به واشنگتن هم در شرایطی انجام می‌شود که مجلس نمایندگان ایالات متحده در آستانه رأی‌گیری برای استیضاح ترامپ قرار دارد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، این‌ روزها شایعات درباره تمایل «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از پیمان آسمان‌های باز آنچنان شدت گرفته است که احساس می‌شود با یک راز برملا شده روبرو هستیم. نگرانی‌های همیشگی آمریکا درباره روسیه نیز سبب شده تا شاهد مباحثات داخلی دو حزبی و قطبی‌شده‌ای در داخل آمریکا باشیم. پیمان آسمان‌های باز که در سال ۱۹۹۲ میان ۲۳ کشور عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا به امضا رسید، ملزومات خاص خود را دارد. در صورت خروج آمریکا و روسیه از این پیمان، آنها به دلیل بهره‌مندی هر دو کشور از ماهواره‌های نظامی بسیار پیشرفته، متضرر نخواهند شد و اروپا تنها بازنده اصلی این اتفاق خواهد بود. چرا که به دلیل عدم بهره‌مندی کشورهای اروپایی از تجهیزات بسیار پیشرفته تجسسی، تصاویر تهیه شده در این پروازها می‌توانست حداقل بینشی درباره فعالیت‌های نظامی روسیه در اختیار آنها قرار دهد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
تلاش امریکا در بزرگنمایی کشته‌های حوادث اخیر ناشی از چند نکته است. ۲- در جریان آشوب‌ها و اغتشاش مسئولان و رسانه‌های امریکایی در حمایت از آشوب‌ها کم نگذاشتند و وزیر خارجه امریکا با حمایت از اغتشاشگران خطاب به آن‌ها گفت که باید امریکا را در کنار خود بدانند. برایان هوک مدیر گروه اقدام امریکا علیه ایران نیز با آغاز اغتشاشات در مصاحبه‌ای به صراحت گفت که از شرایط پیش آمده در ایران خرسند است. ۳- طی ماه‌های اخیر ترامپ به دلیل رفتار غیرانسانی در تداوم فشار علیه ایران و ممانعت از همکاری دیگر کشور‌ها با ایران باعث انزوای امریکا شده بود. برای هر جامعه‌ای است، عرض من این است که هیچ‌کس به این اشرار کمک نکند، این کار‌ها کار مردم معمولی نیست.
فارسفارس3 روز قبل
در این بین، گروه‌هایی مانند نایاک که خود را نماینده ایران معرفی می‌کنند شروع به بیان روایت خود از ایران می‌کنند و همان روایت‌ها پایه تحلیل‌هایی از ایران می‌شود. وی گفت: در اسنادی که از وزارت خارجه آمریکا منتشر شده آمده است که این دفتر برای براندازی ایران ایجاد شده است. یا آنها را به عنوان کادر خودشان جذب کنند و برای آنها شبکه‌هایی در داخل کشور ایجاد کنند و از طریق شبکه‌های اجتماعی آنها را مدیریت کنند. من می‌خواهم مخالفت قاطع خودم را با هرگونه حرکت به سمت جنگ با ایران اعلام کنم و خواستار جنگ علیه ایران نیستم. امروز در آمریکا کار از دست خارج شده و این دوره انتخابات در آمریکا می‌تواند بحرانی‌ترین انتخابات باشد.
الفالف4 روز قبل
به هر حال، در بحث مترو صنعت کشور به شدت توسعه می‌یابد. مثلا جهاد دانشگاهی با فلان شرکت خارجی برای تولید این محصول کار کرده است. هنوز به نظر من ساختاری که متولی تولید فناوری و کاربرد آن باشد نداریم، به ویژه کاربرد آن. کسی که تولید فناوری می‌کند باید از اعتبار و ارزش خوبی برخوردار باشد و حمایت قطعی از او شود. من ۹ سال رئیس جهاد دانشگاهی علم و صنعت بودم و جهاد دانشگاهی علم و صنعت از موفق‌ترین جهادهای دانشگاهی در تولید فناوری و قراردادهای کاری بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
براساس این گزارش، آمریکا تصمیم به اعزام پنج تا هفت هزار سرباز جدید به خاورمیانه دارد. جان رود، معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا که از مقام‌های ارشد پنتاگون به‌شمار می‌رود، ضمن تکذیب گزارش وال‌استریت‌ژورنال درباره اعزام «۱۴ هزار نظامی» به خاورمیانه اما احتمال اعزام نیروی نظامی بیشتر به این منطقه را رد نکرده است. پیش از این سخنان، وزارت دفاع آمریکا گزارش روز پنج‌شنبه وال‌استریت‌ژورنال درباره اعزام ۱۴هزار نظامی به خاورمیانه را رد کرده بود. نیویورک‌تایمز در گزارشی که روز چهارشنبه چهارم دسامبر منتشر کرده شمار سربازان آمریکایی را که ظرف ماه‌های گذشته به منطقه اعزام شده‌اند ۱۴ هزار نفر اعلام کرده بود. همزمان با انتشار این خبر در اردیبهشت ماه سال‌جاری، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز درباره اعزام نیروهای آمریکایی برای مقابله با ایران را رد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
گفتنی است که ویلیام بار نیز در پرونده اوکراین دخیل است چراکه او قصد داشته با همکاری دادستان کل اوکراین برای پرونده بایدن همکاری کند. او در تماس تلفی خود تلاش کرده تا رییس‌جمهور اوکراین را تحت فشار قرار دهد تا پرونده‌ای را علیه پسر جو بایدن، معاون اول پیشین رییس‌جمهور امریکا راه‌اندازی کند. به احتمال زیاد دموکرات‌ها تا پایان این ماه به استیضاح ترامپ رای خواهند داد و باید محاکمه در مجلس سنا آغاز شود. با جلو رفتن پرونده استیضاح، دموکرات‌ها هنوز با ابهامات بزرگی روبه‌رو هستند. البته هر چه ابهامات در پرونده بیشتر باشد، دموکرات‌ها ادله کمتری برای مقابله با ترامپ در استیضاح دارند.

به‌رغم تحریم‌ها، حال و روز ایران خوب است/ جمهوری اسلامی به دنبال تقویت جایگاه قدرتمندش در منطقه +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
برخی تحلیلگران، آن زمان پیش‌بینی می‌کردند که دوستان ایران در اروپا و آسیا از تحریم‌های آمریکا سرپیچی و به اقتصاد ایران کمک خواهند کرد [۳]. هرچه باشد، امضاکنندگان دیگر برجام به تداوم بخشیدن به صادرات نفت ایران متعهد شده بودند [۵]. هند هم منابع متعددی برای تأمین نفت خام ارزان‌قیمت دارد که هیچ‌کدام خطر تحریم‌های آمریکا را به دنبال ندارند. صندوق بین‌المللی پول [۹] و بانک جهانی [۱۰] پیش‌بینی می‌کنند که اقتصاد ایران سال ۲۰۲۰ از رشد منفی خارج می‌شود و به رشد نزدیک به صفر درصد می‌رسد. در این‌باره می‌خوانیم: بخشی از دلیل این‌که اقتصاد ایران روی پا مانده، به تنوع آن برمی‌گردد؛ مشخصه‌ای که واشینگتن اغلب آن را نادیده می‌گیرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
ظاهرا اختلاف نظر ایران و امریکا هم گرفتار همین معمای مرغ و تخم‌مرغ شده است. متقابلا مقام‌های ایرانی هم آمادگی خود را برای مذاکره و حتی ایجاد تغییراتی در برجام اعلام کرده‌اند اما به یک شرط؛ امریکا ابتدا تحریم‌ها را بردارد. او قبل از سفر به ارمنستان گفت که آمادگی‌هایی برای برگزاری نشست ۵+۱ در نیویورک فراهم شده بود. ایران پیش از این هم همین مسیر را برای دیدار و گفت‌وگو با امریکا اعلام کرده بود منتها با یک پیش‌شرط یعنی رفع تحریم‌ها. اما هیأت ایرانی اصرار داشته که ابتدا باید رفع تحریم‌ها اعلام شود و بعد نشست برگزار شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشکمیته جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا بامداد سه‌شنبه، در واکنش به احتمال انتشار گزارش کمیته تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور، گزارشی را برای تبرئه کردن ترامپ از هرگونه خطا در ماجرای فشار به اوکراین منتشر کرد. جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا، یافته‌های مهم این گزارش ۱۲۳ صفحه‌ای را به شرح ذیل عنوان کردند: ترامپ به دلیل سابقه فساد فراگیر در اوکراین، نسبت به این کشور بد بین است. تاکید ترامپ بر امتیازهای اجرایی، یک واکنش مشروع به فرایند ناعادلانه و حزبی است که به مثابه ممانعت از اجرای تحقیقات استیضاح نیست. هفته قبل «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود گزارش کمیته تحقیقات استیضاح ترامپ بعد از تعطیلات یک هفته‌ای جشن شکرگزاری به کمیته قضایی مجلس نمایندگان ارسال می‌شود. با توجه به اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان، انتظار می‌رود که این طرح در این مجلس با رأی مثبت روبرو شده و تصویب شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
روزنامه گاردین نوشت: انتخاب دوباره دونالد ترامپ، به عنوان رئیس جمهور آمریکا، پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو را نابود می‌کند. رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش اعلام کرد سهم این کشور را در بودجه ناتو، کاهش می‌دهد و به اندازه سهم آلمان، می‌رساند. گاردین به نقل از روزنامه نیویورک تایمز نوشت ترامپ بار‌ها در نشست‌های خصوصی، ابراز تمایل کرده است آمریکا را از ناتو خارج سازد. وی گفته است اکنون در مقایسه با پیش از روی کار آمدن وی، اعضای ناتو ۱۳۰ میلیارد دلار بیش‌تر به ارتش هایشان می‌دهند و وعده داده است در انگلیس، در این باره با اعضای ناتو گفتگو خواهد کرد. امشب و همزمان با میهمانی ملکه انگلیس برای سران کشور‌های عضو ناتو در کاخ باکینگهام، تظاهرات گسترده‌ای علیه ناتو و ترامپ در لندن برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
سومین روز ثبت نام داوطلبان کاندیداتوری مجلسسومین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح در محل وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور آغاز شد. استاندار تهران از ستاد انتخابات فرمانداری بازدید کردهمچنین حاشیه‌های سومین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس را میتوانید اینجا بخوانید. ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هم صبح امروز در محل شورای نگهبان آغاز به کار کرد. معاونت حقوقی رئیس جمهور با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی، لایحه «تضمین آزادی­ اجتماعات و راهپیمایی­‌ها» را جهت بررسی و تصویب در هیئت دولت تدوین کرده است. همچنین معاون حقوقی رئیس‌جمهور در یادداشتی با عنوان «قانون اساسی بنیان جامعه و «حقوق ملت» بنیان قانون اساسی» تاکید کرد: زمان آن رسیده که جایگاه ماهوی برتر حقوق و آزادی­‌های بنیادین مقرر در قانون اساسی شناسایی شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مشاور امنیت ملی برکنار شده آمریکا، اظهاراتی مداخله‌جویانه را با توجه به ناآرامی‌های اخیر ایران مطرح کرد. به گزارش ایسنا، جان بولتون که در جریان همکاری با دولت ترامپ نیز نتوانست در رویکردهای ضدایرانی خود موفقیتی حاصل کند، و سودای تغییر حکومت در ایران را داشت، در پیامی توییتری، ضمن مطرح کردن اظهاراتی مداخله‌جویانه درباره ناآرامی‌های اخیر ایران، گفت: نمی‌توان با حکومت ایران هیچ‌ مذاکره‌ای انجام داد و در مسائل هسته‌ای به چنین حکومتی اعتماد کرد. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا، یافته‌های مهم این گزارش ۱۲۳ صفحه‌ای را به شرح ذیل عنوان کردند:۱- ترامپ به دلیل سابقه فساد فراگیر در اوکراین، نسبت به این کشور بدبین است. ۱۰- تاکید ترامپ بر امتیازهای اجرایی، یک واکنش مشروع به فرایند ناعادلانه و حزبی است که به مثابه ممانعت از اجرای تحقیقات استیضاح نیست. هفته قبل «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود گزارش کمیته تحقیقات استیضاح ترامپ بعد از تعطیلات یک هفته‌ای جشن شکرگزاری به کمیته قضایی مجلس نمایندگان ارسال می‌شود. بر اساس قوانین آمریکا، بعد از پایان روند تحقیقات در کمیته‌های مجلس نمایندگان، طرح استیضاح به صحن اصلی رفته و به رأی گذاشته می‌شود. با توجه به اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان، انتظار می‌رود که این طرح در این مجلس با رأی مثبت روبرو شده و تصویب شود.
فارسفارس1 هفته قبل
هم‌حزبی‌های رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش برای خنثی‌سازی اثر گزارش کمیته دموکرات‌های مجلس نمایندگان این کشور، گزارشی را منتشر کرده و ترامپ را از هرگونه خطا در ماجرای «اوکراین‌گیت» مبرا دانستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمیته جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا بامداد سه‌شنبه، در واکنش به احتمال انتشار گزارش کمیته تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور، گزارشی را برای تبرئه کردن ترامپ از هرگونه خطا در ماجرای فشار به اوکراین منتشر کرد. تاکید ترامپ بر امتیازهای اجرایی، یک واکنش مشروع به فرایند ناعادلانه و حزبی است که به مثابه ممانعت از اجرای تحقیقات استیضاح نیست. هفته قبل «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود گزارش کمیته تحقیقات استیضاح ترامپ بعد از تعطیلات یک هفته‌ای جشن شکرگزاری به کمیته قضایی مجلس نمایندگان ارسال می‌شود. با توجه به اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان، انتظار می‌رود که این طرح در این مجلس با رأی مثبت روبرو شده و تصویب شود.
فارسفارس1 هفته قبل
این موضع گام دیگری در تکمیل زنجیره اقدامات غیرقانونی دولت آمریکا در مختومه کردن تدریجی مسئله فلسطین به نفع رژیم غاصب صهیونیستی است. اما دولت آمریکا نیز در این میان تمام وزن سیاسی خود را در کفه مخالفان دولت عراق و در حمایت از تغییر دولت این کشور قرار داده است. آمریکا عملا تحولات جاری عراق را محملی برای تسویه حساب با ایران و جریان‌های هوادار ایران قرار داده است. هدف واضح است؛ تسلیم کردن اردوگاه جهانی مقاومت علیه سلطه آمریکا و استیلای رژیم صهیونیستی. اینان نه تنها چیزی از آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی‌گویند، بلکه تأیید کننده تمام عیار سیاست‌های لخت و بی شرمانه آمریکا در ضدیت با محور مقاومت هستند.
فارسفارس1 هفته قبل
اگر بخواهیم به واکاوی جامعه شناختی حضور مردم در راهپیمایی ۴ آذر بپردازیم، همه موارد، ذیل مثلث رهبری، مردم و حاکمیت تفسیر می‌شود. همزمان با بنزین پاشی دشمنان نظام جمهوری اسلامی بر شعله اعتراضات بنزینی مردم، حاکمیت کشور هزینه‌های بسیاری پرداخت کرد. بی شک آنچه در ذهن رسانه‌های بین المللی و حتی بخشی از رسانه‌های داخلی پس از رویداد تاریخی ۴ آذر شکل گرفت، یک نوع شگفتی بود. این شوک روانی رسانه‌ای ایجاد شده از سوی دشمنان نظام، به دلیل عدم درک صحیح از ماهیت مردمی انقلاب و به ویژه نظام جمهوری اسلامی است. توصیه رهبری تقریبا پس از ۱۰ روز توسط آحاد ملت ایران عملیاتی شده و در راهپیمایی ۴ آذر به صورت علنی ضمن اعتراض به افزایش قیمت‌ها، صف خود را از آشوبگران جدا کردند.
فارسفارس1 هفته قبل
چه تحلیلی درباره ابعاد برنامه‌ریزی آنها دارید؟ پورابراهیمی: آنچه آمریکایی‌ها علیه جمهوری اسلامی برنامه‌ریزی کرده بودند آن بود که نظام، سال ۹۷ تمام شده و پایان سال ۲۰۱۸ پایان جمهوری اسلامی است. تله اروپا برای اقتصاد ایران با پیشنهادهای توخالیبر اساس این خط اعتباری در حقیقت نفت‌مان پیش فروش می‌شد و به جای آن قرار بود که اجناس و کالا بر اساس این خط اعتباری به ایران وارد شود. یا به نوعی دیگر این خط اعتباری پیش دریافت فروش نفت جمهوری اسلامی ایران در آینده محسوب می‌شد. که می‌تواند با ثبات سیاست گذاری و تصمیم‌گیری‌های اقتصادی دولت و همراهی بانک مرکزی ادامه پیدا کند. و باید به صورت مو به مو تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح ساختار اقتصادی کشور و عدم اتکا بودجه به نفت را اجرایی کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
اما با این وجود آمریکا و اسرائیل همچنان ایران را درمورد سلاح هسته‌ای متهم می‌کنند. این ریشه اصلی شکست طرح‌های عاری‌سازی خاورمیانه از سلاح هسته‌ای، چه قبل از برجام و چه بعد از برجام. اما با این وجود آمریکا و اسرائیل همچنان ایران را درمورد سلاح هسته‌ای متهم می‌کنند. یک حکومت لائیک ممکن است دنبال بمب هسته‌ای برود اما تا زمانی که درایران حکومت مذهبی باشد، آنها به اصول و ارزشهای اسلامی پایبند خواهند بود و دنبال بمب هسته‌ای نخواهند رفت. اگر سیاست اوباما درکل منطقه اجراء میشد، شاید ما روزی به خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای دست میافتیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بولتون، تخریب ترامپ را کلید می‌زند؟ جان بولتون، مشاورامنیت ملی سابق آمریکا دوباره در کانون توجه قرار گرفته و این بار در بطن آخرین بحرانی است که گریبان ترامپ را گرفته است، یعنی استیضاح. واقعیت نیز این است که بالا گرفتن شکایت‌ها و انتقاد‌های ترامپ از تحقیقات استیضاح درباره پرونده اوکراین گیت، باعث شده دموکرات‌ها دو گزینه در برابر ترامپ قرار دهند: شرکت در جلسه استیضاح یا پایان دادن به شکایت از تحقیقات. حالادادگاهی در آمریکا حکمی صادر کرده است که به صورت بالقوه حتی می‌تواند پای شخص «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را هم به جلسات تحقیقات کنگره باز کند. از جمله «میک مولوینی» سرپرست کارکنان کاخ سفید، «مایک پامپئو» وزیر خارجه و «جان بولتون» مشاور سابق امنیتی ملی. مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریتی دموکرات دارد، با متهم کردن ترامپ به سوء استفاده از اختیاراتش، از اواخر تابستان روند استیضاح او را کلید زده است.
پارس نیوزپارس نیوز1 هفته قبل
همزمان با بنزین پاشی دشمنان نظام جمهوری اسلامی بر شعله اعتراضات بنزینی مردم، حاکمیت کشور هزینه‌های بسیاری پرداخت کرد. بی شک آنچه در ذهن رسانه‌های بین المللی و حتی بخشی از رسانه‌های داخلی پس از رویداد تاریخی ۴ آذر شکل گرفت، یک نوع شگفتی بود. این شوک روانی رسانه‌ای ایجاد شده از سوی دشمنان نظام، به دلیل عدم درک صحیح از ماهیت مردمی انقلاب و به ویژه نظام جمهوری اسلامی است. شاید به ضرس قاطع بتوان گفت که انقلاب اسلامی ایران از معدود انقلاب هایی در جهان است که هنوز میان سه ضلع مردم، انقلاب و نظام حاکم پیوندی ناگسستنی وجود دارد. نظام جمهوری اسلامی نیز به مدد پرورش نسل جوان و آگاه توانسته تا ضمن جلوگیری از موفقیت کید دشمنان؛ به تثبیت آرمان‌های ۴۰ سال گذشته انقلاب کمک نماید.
ایلناایلنا1 هفته قبل
سردار حاجی زاده گفت: تمام اقدامات آمریکا درعرصه تحریم اقتصادی به انتهای کار رسیده‌است، اسلحه تحریم خالی از فشنگ می‌باشد، زمان ضد حمله اقتصادی ایران دربرابر تحریم‌های اقتصادی آمریکا فرا رسیده‌است. سردار حاجی زاده با بیان اینکه تمام اقدامات آمریکا درعرصه تحریم اقتصادی به انتهای کار رسیده‌است، گفت: اسلحه تحریم خالی از فشنگ می‌باشد، زمان ضد حمله اقتصادی ایران دربرابر تحریم‌های اقتصادی آمریکا فرا رسیده‌است. وی خاطرنشان کرد: پیشرفت و دقت موشک‌های نقطه زن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دلیل اولویت قراردادن قدرت و دقت موشک‌ها پس از توصیه رهبری معظم انقلاب اسلامی بود. وی افزود: سامانه موشکی و پدافندی سوم خرداد که کاملا ساخت داخل است، توانست پهپاد متجاوزآمریکایی را منهدم کند. فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به ورود مردم، نیروهای نظامی و سپاه به عرصه خدمت برای رفع مشکلات کشور، خواستار اهتمام و عزم همگانی برای رفع مشکلات کشور شد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
در ادامه سیاست‌های خصمانه واشنگتن درقبال کشورمان، مشاور امنیت ملی آمریکا از آلمان درخواست کرده است که از تحریم‌های این کشور علیه ایران پیروی کند. مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواستار اعمال فشار بیشتر بر ایران با هدف کسب یک توافق هسته‌ای جامع و دائمی با ایران شده است. مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین گفته است که او نمی‌تواند علت اصرار آلمان به ادامه معامله و همکاری اقتصادی با تهران را متوجه شود. مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته است که دولت آلمان باید از طریق همراه شدن با تحریم‌های جامع و فراگیر اقتصادی ایران از سوی آمریکا، جمهوری اسلامی را وادار به شرکت در مذاکره بر سر موضوع هسته‌ای کند. به باور مشاور امنیت ملی کاخ سفید، توافق مد نظر آمریکا در ارتباط با موضوع هسته‌ای با ایران باید توافقی دائمی باشد و به‌علاوه، این توافق باید برنامه موشکی ایران، وضعیت حقوق بشر و سیسات‌های ایران در منطقه را نیز در بر گیرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
مشاور امنیت ملی معزول ترامپ در توئیتی هشدار داد که آمریکا برخلاف دشمنانش، پریشان است و باید امنیت ملی این کشور در اولویت قرار گیرد. جان بولتون که پس از اختلاف نظر با رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش از کار برکنار شد، در تازه‌ترین توئیت خود هشدار داد: از درون به تعهدات اولویت‌های امنیت ملی کشور ما حمله می‌شود. وی افزود: لازم است تا امنیت ملی آمریکا را در اولویت قرار دهیم. وی در توئیتی اعلام کرد: بعد از کناره گیری از پست مشاور امنیت ملی آمریکا، کاخ سفید از ترس چیزهایی که ممکن است من افشا کنم دسترسی مرا تاکنون به صفحه توییتر قطع کرده بود. بولتون چند روز پیش نیز در صفحه توئیتر خود با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری و کنگره، خوانندگان را به بحث دوباره در مورد «مسائل حاد امنیت ملی آمریکا» دعوت کرده بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴- مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه رویکرد فشار حداکثری و جنگ اقتصادی دولت «دونالد ترامپ» علیه ملت ایران، از آلمان خواسته از سیاست‌های واشنگتن مبتنی بر تحریم کشورمان پیروی کند. به گزارش دویچه‌وله آلمان، «رابرت اوبراین» که ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور) پس از کنار گذاشته شدن «جان بولتون» از سمت مشاور امنیت ملی آمریکا به این پست منصوب شده، از دولت آلمان خواسته است به مبادلات بازرگانی و همکاری اقتصادی با ایران پایان دهد. اوبراین در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «بیلد» " از سیاست‌های اقتصادی آلمان در قبال ایران انتقاد کرده و گفته، آلمان نیز باید راهکار دولت دونالد ترامپ در قبال ایران را به عنوان الگوی خود برگزیده و تحریم‌های اقتصادی شدیدی علیه تهران اعمال کند. مشاور امنیت ملی کاخ سفید آمریکا گفته، او نمی‌تواند دلیل پافشاری آلمان به ادامه معامله و همکاری اقتصادی با تهران را متوجه شود. دخالت درباره همکاری آلمان با هووای چیناوبراین همچنین در این مصاحبه با انتقاد از سیاست‌ خارجی برلین در همکاری با شرکت‌های چینی، از دولت آلمان خواسته برای ایجاد و گسترش شبکه موبایل نسل پنج (۵G) از همکاری با شرکت چینی «هوآوی» خودداری کند.

به انتهای لیست رسیدید