جان هایتن

جان هایتن

اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، ژنرال «جان هایتن»، نامزد تصدی پست معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه تایید صلاحیت خود در کمیته نیروهای مسلح سنا، اتهام آزار جنسی مطرح شده علیه خود را رد کرد. وی افزود: «تمامی ادعاها غلط بوده و آنها قطعا غیر صحیح هستند.» «کاترین اسپلتستوسر» سرهنگ ارتش آمریکا چند روز پیش در یک مصاحبه عمومی، تأکید کرد که ژنرال جان هایتن وی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. «کاترین اسپلتستوسر» سرهنگ ارتش آمریکادر ماه آوریل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ژنرال هایتن را به عنوان نامزد تصدی پست معاونت ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی کرده است. در صورتی که وی توسط کنگره مورد تایید قرار بگیرد، نفر دوم ارتش آمریکا خواهد بود و در روند نظارت بر عملکرد ۱٫۲ میلیون نظامی آمریکایی در این کشور و در سرتاسر جهان مشارکت خواهد داشت. سرهنگ کریستنسن، که بازنشسته نیروی هوایی آمریکا است و رئیس موسسه حمایت از قربانیان آزارهای جنسی در ارتش است، می‌گوید که پس از سال‌ها انتقاد عمومی از وزارت دفاع در نحوه تعامل با پرونده‌های آزار جنسی، پرونده ژنرال هایتن بار دیگر نشان داد که پنتاگون هنوز مسیر صحیح را در این باره پیدا نکرده است.
فارسفارس2 هفته قبل
در جلسه تایید صلاحیت ژنرال هایتن، نامزد معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، موضوع آزار جنسی وی به یکی از سرهنگ‌های ارتش مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ژنرال «جان هایتن»، نامزد تصدی پست معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه تایید صلاحیت خود در کمیته نیروهای مسلح سنا، اتهام آزار جنسی مطرح شده علیه خود را رد کرد. وی افزود: «تمامی ادعاها غلط بوده و آنها قطعا غیر صحیح هستند.» «کاترین اسپلتستوسر» سرهنگ ارتش آمریکا چند روز پیش در یک مصاحبه عمومی، تأکید کرد که ژنرال جان هایتن وی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. (جزئیات بیشتر) اسپلتستوسر گفته است که در سال ۲۰۱۷ و پس از مجمع سالانه دفاع ملی ریگان در کالیفرنیا در هتل محل اقامت، مورد آزار هایتن، که رئیس وی بوده قرار گرفته است. «کاترین اسپلتستوسر» سرهنگ ارتش آمریکادر ماه آوریل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ژنرال هایتن را به عنوان نامزد تصدی پست معاونت ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
بیل کلینتون سخنگوی فرماندهی راهبردی آمریکا در بیانیه‌ای گفت این فرماندهی در این تحقیقات همکاری کاملی داشته است و یافته‌های مقامات نیروی هوایی نشان می‌دهد "شواهد کافی برای اثبات ادعای سوء رفتار این ژنرال در دست نیست. براساس اطلاعاتی که از این تحقیقات در اختیار دارم، معتقدم اتهامات علیه ژنرال هایتن بی اساس است. سناتور جیمز اینهاف رئیس کمیته خدمات نظامی سنای آمریکا جلسه رسمی و علنی تائید صلاحیت ژنرال هایتن را سه شنبه اعلام کرده است. این جلسه آخرین گام پیش از اعلام رای نهایی این هیئت و سنای آمریکا درباره صلاحیت ژنرال هایتن برای تصدی سمت معاونت ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکا است. وی گفت پس از خارج شدن از خدمت تحت فرماندهی مستقیم ژنرال هایتن هم سکوت کرده است زیرا گمان می‌کرد وی در آستانه بازنشستگی است و کسی که جایگزین وی شده بود، یک مرد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، «کاترین اسپلتستوسر» سرهنگ ارتش آمریکا در یک مصاحبه عمومی، تأکید کرد که ژنرال «جان هایتن» فرمانده فرماندهی استراتژیک آمریکا که نامزد تصدی پست معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا است، وی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. در ماه آوریل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ژنرال هایتنرا به عنوان نامزد تصدی پست معاونت ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی کرده است. وی افزود: «بسیار سخت خواهد بود که ژنرال هایتن بدون آنکه محافظان وی متوجه شوند، وارد اتاق اسپلتستوسر شده باشد. ما این موضوع را گام به گام به جلو خواهیم برد.» «کاترین اسپلتستوسر» موضوع آزار جنسی اسپلتستوسر، بار دیگر موضوع شکایت از آزارهای جنسی در میان افسران ارشد ارتش آمریکا را برجسته کرد. مک‌سالی پیشتر اعلام کرده بود که وی ۳۰ سال پیش و زمانی که در آکادمی نیروی هوایی فعالیت می‌کرده، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کاترین اسپلتستوسر» سرهنگ ارتش آمریکا در یک مصاحبه عمومی، تأکید کرد که ژنرال «جان هایتن» فرمانده فرماندهی استراتژیک آمریکا که نامزد تصدی پست معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا است، وی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. در ماه آوریل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ژنرال هایتنرا به عنوان نامزد تصدی پست معاونت ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی کرده است. وی افزود: «بسیار سخت خواهد بود که ژنرال هایتن بدون آنکه محافظان وی متوجه شوند، وارد اتاق اسپلتستوسر شده باشد. این کمیته مسئول بررسی نامزدی ژنرال هایتن نیز می‌باشد. ما این موضوع را گام به گام به جلو خواهیم برد.» «کاترین اسپلتستوسر» موضوع آزار جنسی اسپلتستوسر، بار دیگر موضوع شکایت از آزارهای جنسی در میان افسران ارشد ارتش آمریکا را برجسته کرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، روزنامه جمهوریت به نقل از پایگاه اینترنتی ملیتاری، ژنرال جان هایتن فرمانده نیروهای راهبردیی آمریکا متهم به آزار جنسی سرهنگ کاترین اسپلستوسر (Kathryn Spletstoser) در اتاق یک هتل شده است اما هایتن ادعای آزار جنسی را تکذیب کرده است. سرهنگ کاترین اسپلستوسر مدعی است که جان هایتن در دوم دسامبر ۲۰۱۷ میلادی در هتلی در کالیفرنیا وارد اتاقش شده و به آزار جنسی پرداخته است. در پی شکایت کاترین اسپلستوسر در ماه ژوئن ۲۰۱۹ میلادی مقامات نظامی آمریکا از ارجاع پرونده آزار جنسی ژنرال هایتن به دادگاه نظامی جلوگیری کردند. سرهنگ کاترین اسپلستوسر در کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا نیز بازجویی شد. ژنرال جان هایتن آزمایش با دستگاه دروغ سنج را رد کرد.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «کاترین اسپلتستوسر» سرهنگ ارتش آمریکا در یک مصاحبه عمومی، تأکید کرد که ژنرال «جان هایتن» فرمانده فرماندهی استراتژیک آمریکا که نامزد تصدی پست معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا است، وی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. در ماه آوریل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ژنرال هایتنرا به عنوان نامزد تصدی پست معاونت ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی کرده است. وی افزود: «بسیار سخت خواهد بود که ژنرال هایتن بدون آنکه محافظان وی متوجه شوند، وارد اتاق اسپلتستوسر شده باشد. ما این موضوع را گام به گام به جلو خواهیم برد.» موضوع آزار جنسی اسپلتستوسر، بار دیگر موضوع شکایت از آزارهای جنسی در میان افسران ارشد ارتش آمریکا را برجسته کرد. مک‌سالی پیشتر اعلام کرده بود که وی ۳۰ سال پیش و زمانی که در آکادمی نیروی هوایی فعالیت می‌کرده، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
با توجه به داغ شدن فضای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در این گزارش‌ آخرین تحولات یک ماهه اخیر (تیرماه) در این بخش را مرور می‌کنیم. تشدید قوانین مهاجرتی از جمله شعارهای او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. میلیونر فراری در سودای ریاست جمهورییک میلیونر آمریکایی که بدلیل تحت تعقیب بودن در کوبا به سر می‌برد، اعلام کرده به دنبال نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کشورش است. ورود میلیاردر حامی استیضاح ترامپ به رقابت انتخاباتی «تام استیر» میلیاردر خواهان استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور اعلام آمادگی کرده است. استیر که از حامیان بزرگ مالی دموکرات‌های آمریکاست، وعده داده است دستکم ۱۰۰ میلیون دلار در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری هزینه کند.
ایلناایلنا3 هفته قبل
یک زن افسر بازنشسته ارتش آمریکا، نامزد پست معاونت ریاست ستاد مشترک ارتش را به آزار و اذیت جنسی متهم کرد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «کاترین سبلیتستزر»، افسر بازنشسته آمریکایی، «جان هایتن» نامزد تصدی سمت معاون رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور را به تجاوز جنسی متهم کرد. گفته می‌شود که هایتن (۶۰) ساله بیش از ۳۰ سال است که در نیروی هوایی ارتش آمریکا از جمله در افغانستان و عراق خدمت کرده و از سپتامبر ۲۰۱۶ فرمانده استراتکام (فرماندهی نیروهای هسته‌ای آمریکا) بوده است. وی در آوریل گذشته توسط «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا نامزد معاونت ستاد ارتش شده است. سبلیتسترز ۵۱ ساله نیز سابقه ۲۸ سال خدمت در ارتش آمریکا را داشته و در عملیات عراق و افغانستان حضور داشته است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، این زن به واشنگتن‌پست گفت، حاضر به ایراد شهادت خطاب به کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا در ارتباط با اتهام تهاجم جنسی به خود است که علیه ژنرال جان هایتن، رئیس فرماندهی راهبردی ارتش آمریکا و نامزد معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور است. هایتن در ماه آوریل از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به عنوان نامزد تصدی معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا معرفی شد. سناتور تامی داکوروس، عضو زن کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا به خبرنگاران گفت: اظهارات این زن را بسیار جدی می‌گیرم. این سرهنگ زن گفته نهاد قضائی ارتش آمریکا نیز که پرونده او را مورد رسیدگی قرار داد، سازمانی مشکل‌دار است و ارتش آمریکا باید دست به اقدامات بیشتر در ارتباط با حوادثی که او مطرح کرده، بزند. این زن در نوامبر ۲۰۱۶ شروع به کار برای هایتن کرده اما در ۲۰۱۸ از سمتش کنار گذاشته شد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
همچنین پیشنهاد در نظر گرفتن تسلیحات و فناوری‌های جدید نظامی روسیه در پیمان جدید را مطرح کرده است. فناوری‌های جدید نظامی روسیه هم «اما» ی دوم ذکرشده از سوی پامپئو درباره آمادگی برای تمدید این پیمان است. روسیه هرگز با مسئله صرف‌نظر کردن از این تجهیزات نظامی جدید برای تمدید پیمان کنترل تسلیحات تهاجمی راهبردی موافقت نخواهد کرد. برخورد غیرواقع‌بینانه واشنگتن با مسئله تمدید پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی می‌تواند به‌خاطر ملاحظات سیاسی داخل باشد. اکنون نیز سیاستمداران آمریکایی نمی‌توانند مواضع بسیاری از مقامات نظامی آمریکا را که لزوم تمدید این توافقنامه را ضروری می‌دانند نادیده بگیرند.
ایسناایسنا4 ماه قبل
رئیس اداره نیروی هوایی آمریکا در پنتاگون اعلام کرد، ژنرال مسوول زرادخانه هسته‌ای آمریکا به عنوان دومین افسر نظامی عالی‌رتبه این کشور نامزد شده است. چنانچه نامزدی ژنرال هایتن تایید شود، او جانشین ژنرال پل سلوا از نیروی هوایی خواهد شد که دوره‌اش در تابستان به اتمام می‌رسد. هایتن از سال ۲۰۱۶ به عنوان فرمانده فرماندهی استراتژیک آمریکا (استرتکام) خدمت کرده است که طبق آن مسوول نیروهای هسته‌ای آمریکا شده است. هایتن پیش از آغاز فعالیت در استرتکام به عنوان فرمانده فرماندهی فضایی نیروی هوایی مشغول به کار بود. ژنرال هایتن اخیرا هم نسبت به توسعه تسلیحات روسیه در خارج از چارچوب معاهده استارت جدید ابراز نگرانی کرد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
فرمانده فرماندهی استراتژیک آمریکا در حاشیه نشست فضایی در کلرادو اسپرینز، گفت‌: آمریکا باید با دشمنان خود از جمله روسیه در پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک موسوم به «استارت جدید» حضور داشته باشد. پیمان «استارت جدید» سال ۲۰۱۰ میلادی قرار است در تاریخ پنجم فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی با امکان تمدید آن تا سال ۲۰۲۶ میلادی منقضی شود. جان هایتن، فرمانده فرماندهی استراتژیک آمریکا گفت‌: من می‌خواهم که آمریکا به همراه دشمنانمان به ویژه‌ روسیه در پیمان «استارت جدید» حضور داشته باشند. هایتن افزود: آمریکا همانند روسیه و چین به سرعت به طرف ساخت تسلیحات مافوق صوت حرکت می‌کنند. با این حال واشنگتن قصد ندارد در نیروی بازدارنده اتمی خود از تسلیحات مافوق صوت استفاده کند.
ایرناایرنا5 ماه قبل
یکی از اهداف این تماس‌ها حفظ ارتباطات میان ارتش‌های آمریکا و روسیه برای جلوگیری از بروز مناقشه نظامی است. دو طرف همچنین درباره وضعیت روابط نظامی آمریکا و روسیه و وضعت فعلی امنیت بین الملل در اروپا و سایر موضوعات کلیدی تبادل نظر کردند.» این بیانیه افزود: طرفین همچنین در مورد تلاش‌ها برای بهبود امنیت عملیات‌ها و ثبات راهبردی میان ارتش‌های آمریکا و روسیه گفت وگو کردند. دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اول فوریه (۱۲ بهمن) اعلام کرد که کشورش برای شش ماه پیمان منع موشک‌های میان برد هسته‌ای را تعلیق می‌کند. این پیمان در سال ۱۹۸۷ میان میخائیل گورباچف آخرین رهبر شوروی و رونالد ریگان رئیس جمهوری وقت آمریکا امضا شد. هایتن اظهار داشت که پیمان استارت جدید باید این سلاح‌ها را هم شامل شود.
ایسناایسنا5 ماه قبل
یک ژنرال آمریکایی اعلام کرد که او هنوز حامی پیمان استارت جدید است اما ابراز نگرانی کرد که تسلیحات جدید تحت مفاد این پیمان قرار نمی‌گیرد. با این حال هنوز مشخص نیست که موضع دولت ترامپ درباره پیمان استارت جدید چه باشد. برخی بر این باورند اگر مسکو پیمان منع موشک‌های میانبرد هسته‌ای را نقض کرده است دیگر نمی‌توان به مسکو اعتماد کرد که این کار را علیه پیمان استارت جدید انجام دهد. او گفت: یکی از جنبه‌های مهم پیمان استارت جدید وجود ابزار بازرسی و نظارت‌ها است. اما پیمان منع موشک‌های میانبرد هسته‌ای (INF) چنین بعد راستی آزمایی نداشت.

به انتهای لیست رسیدید