جایزه کتاب سال

جایزه کتاب سال

قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
* در «نقل گیتی» به دو مفهوم عشق و وطن پرداخته‌ و داستانتان را بر این دو بستر روایت کرده‌اید. * معنای عشق و وطن در کتاب در حال تغییر است و اینکه برای وطن مرز جغرافیایی قائل نیستید. یکی از معیارهای وطن، مرز جغرافیایی است، اما سؤال این است آیا فقط همین است و پرسش مهم‌تر این است که وطن با همه تعاریفش چه جایگاهی در مقابل عشق دارد؟ آیا وطن مهم‌تر است یا عشق؟ دغدغه گیتی در همین مرز جغرافیایی مانده است و حاضر نیست این مرز را ترک کند. * چرا مفاهیم مختلف «وطن» این قدر برای شما اهمیت داشت؟ ** از زمانی که خواندن و نوشتن را آغاز کردم، به وطن و مفهوم وطن علاقه‌مند شدم و خواستم حد و مرز را بدانم. جنسی از لیبرالیسم در نهاد این شخصیت‌ها وجود دارد که منفعت طلبی، اصل اساسی آن‌هاست و بر اساس این منفعت، عشق، وطن و هر چیزی تعریف می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
کلاتی از مترجمان پرکار این روزهای ادبیات ایران است که سال گذشته ترجمه‌ای از او نامزد جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی نیز شد. آقای کلاتی شاید سوالم درباره اینکه شما چطور کار ترجمه را شروع کردید کلیشه‌ای به نظر برسد اما امیدوارم از کنار پاسخ به این سوال بتوانیم راهی برای ورد به کار ترجمه توسط علاقه‌مندان جوان به این عرصه پیدا کنیم. در روزنامه‌های مختلفی از جمله تهران تایمز کار ترجمه فارسی به انگلیسی انجام دادم و مدتی هم سردبیر نشریات انگلیسی سازمان فرهنگ و ارتباطات بودم. به باورم مترجمی که ضعیف وارد بازار کتاب شود حذف می‌شود و موفق نخواهد بود. به باور من تسلط مترجم به زبان مقصد مهمتر از تسلط وی بر زبان مبدا است.
فراروفرارو4 روز قبل
نسخه اصل آن که من سال‌ها پیش دیدم عنوان دیگری هم داشت، که اگر حافظه‌ام خطا نکند این بود: یک کتاب مستهجن منتشر شد! … کتاب بخش‌های بسیار مستهجنی دارد که به زبان ایتالیایی در ترجمه فارسی آن چاپ شده … نویسنده «تهران تایمز» طوری نوشته که انگار کتاب چاپ شده و او خوانده است. به‌اتفاق رفتیم پیش رئیس اداره کتاب، کتاب را هم بردیم و نامه‌ای ضمیمه کردیم به این مضمون: با توجه به اینکه در برخی محافل حرف‌هایی هست ما از انتشار این کتاب منصرف شدیم! البته از بیست‌سالگی این کتاب جویس و «چهره مرد هنرمند در جوانی» را می‌شناختم. چند کتاب ادبی مهم درآورده بود و یک کتاب هم ترجمه کرده بود با عنوان «واتیکان و فاشیسم ایتالیا».
مهرمهر5 روز قبل
در جایزه مهرگان از آغاز کوشیده‌ایم اهداف خود را در حوزه‌های مختلف جایزه (مهرگان ادب و مهرگان علم) متکی به معیارهای حرفه‌ای و در چارچوب آیین‌نامه‌ای دقیق و روشن دنبال کنیم. نگاهی که ما به خودمان در جایزه مهرگان داریم یک نگاه انتقادی است، به این معنا که هر سال جایزه مهرگان باید از سال قبلش بهتر و دقیق‌تر عمل کند. موضوع رقابت جوایز ادبی دولتی و بخش خصوصی در کشور ما سال‌هاست که مبدل به یک اتفاق کهنه شده است. جوایز دولتی سال‌ها کار و تجربه را پشت سر گذاشته‌اند و وقت آن رسیده است که وزارت ارشاد در مورد میزان اثربخشی جوایز دولتی و ضرورت استمرار، گسترش یا محدود شدن آن‌ها پژوهش‌های مستقلی انجام دهد. اگر به فهرست حامیان مالی جوایز خصوصی نگاهی بیندازیم، با طیفی از مردم در مشاغل مختلف مواجه می‌شویم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، در آستانه‌ میلاد امام رضا (ع) اثر مجید پورولی کلشتری به همت نشر عهد مانا به چاپ شانزدهم رسید. «اقیانوس مشرق»، داستان سرگشتگی عمران و وصال شورانگیزش به ولایت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه السلام) است. اما … «اقیانوس مشرق»، داستان سرگشتگی و وصال عمران است. این رمان، برنده جایزه کتاب سال پژوهش‌های دینی در سال ۱۳۹۲ و هم چنین کتاب سال رضوی در شاخه رمان در همان سال است. «اقیانوس مشرق»، نوشته مجید پورولی کلشتری، به همت انتشارات عهدمانا در ۲۰۸ صفحه و با قیمت ۲۴هزار تومان در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور در دسترس است.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «اقیانوس مشرق»، داستان سرگشتگی عمران و وصال شورانگیزش به ولایت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه السلام) است. در این مسیر عمران سرگردان وقتی هوشیار می‌شود که دلباخته دختر زیباروی پینه‌دوز شده است. اما … «اقیانوس مشرق»، داستان سرگشتگی و وصال عمران است. این رمان، برنده جایزه کتاب سال پژوهش‌های دینی در سال ۱۳۹۲ و هم چنین کتاب سال رضوی در شاخه رمان در همان سال است. «اقیانوس مشرق»، نوشته مجید پورولی کلشتری، به همت انتشارات عهدمانا در ۲۰۸ صفحه و با قیمت ۲۴ هزار تومان در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور در دسترس است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، «اقیانوس مشرق»، داستان سرگشتگی عمران و وصال شورانگیزش به ولایت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه السلام) است. او در بیابان کویری بی‌آب و علف در مسیر خراسان راهش را گم می‌کند و به خانه یک پینه‌دوز می‌رسد که با دخترش زندگی می‌کند. در این مسیر عمران سرگردان وقتی هوشیار می‌شود که دلباخته دختر زیباروی پینه‌دوز شده است، اما …. «اقیانوس مشرق»، داستان سرگشتگی و وصال عمران است. این رمان برنده جایزه کتاب سال پژوهش‌های دینی در سال ۱۳۹۲ و هم چنین کتاب سال رضوی در شاخه رمان در همان سال است.
فارسفارس6 روز قبل
در آستانه‌ میلاد امام رضا (ع) اثری از مجید پورولی کلشتری به چاپ شانزدهم رسید. به گزارش خبرگزاری فارس، «اقیانوس مشرق»، داستان سرگشتگی عمران و وصال شورانگیزش به ولایت علی‌ بن‌ موسی‌الرضا (علیه السلام) است. اما … «اقیانوس مشرق»، داستان سرگشتگی و وصال عمران است. این رمان، برنده جایزه کتاب سال پژوهش‌های دینی در سال ۱۳۹۲ و هم چنین کتاب سال رضوی در شاخه رمان در همان سال است. «اقیانوس مشرق»، نوشته مجید پورولی کلشتری، به همت انتشارات عهد مانا در ۲۰۸ صفحه و با قیمت ۲۴ هزار تومان در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور در دسترس است.
ایمناایمنا6 روز قبل
نمایشگاه سالانه انجمن مجسمه‌سازان در خانه هنرمندان ایران: ششمین نمایشگاه انجمن مجسمه‌سازان با عنوان «چهار سوی خیال» جمعه، ۲۱ تیر در گالری‌های خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود. دو فیلم ایرانی در یک جشنواره ایتالیایی: چهل ونهمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان «جیفونی» در کشور ایتالیا امسال میزبان نمایش دو فیلم ایرانی «ضربه فنی» و «تور و ماهی» خواهد بود. این جشنواره، مهم‌ترین جشنواره فیلم کودک و نوجوان دنیا میباشد. انتصاب دبیران علمی کتاب سال و جایزه جهانی کتاب: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه دبیران علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را منصوب کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب گردید. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در حکمی احمدعلی حیدری را به عنوان دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال منصوب کرد.
مهرمهر1 هفته قبل
گزارش با خبرهایی درباره کاغذ و قاچاق کتاب شروع می‌شود و سپس ۲ خبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه پیدا می‌کند. در ادامه مشروح گزارش خبرهای مهم حوزه کتاب و نشر را در این هفته از نظر می‌گذرانیم؛ خبرهایی از کاغذ دولتیدر هفته‌ای که گذشت، اخباری درباره مساله عرضه کاغذ دولتی بین ناشران منتشر شد. انتصاب دبیران علمی کتاب سال و جایزه جهانی کتاب سالیکی از خبرهای این هفته هم مربوط به وزیر ارشاد و هم خانه کتاب و جایزه کتاب سال بود. سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه دبیران علمی سی‌وهفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را منصوب کرد. به‌موجب این خبر، صالحی در حکمی حجت الاسلام محمدعلی مهدوی راد را به‌عنوان دبیر علمی سی‌وهفتمین دوره جایزه کتاب سال و در حکم دیگر، احمدعلی حیدری را به‌عنوان دبیر علمی بیست‌وهفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال منصوب کرد.
مهرمهر1 هفته قبل
نکته مهم این‌جاست که نقاشی حس است، داستان نیست؛ نقاشی شعر نیست. ببینید، شعر تصویر دارد و چون تفسیر می‌شود همه فکر می‌کنند به‌خاطر تشابهش با نقاشی، نقاشی هم باید تفسیر داشته باشد. نقاشی، حس است؛ یعنی مثل همان‌وقتی که یک مرد، زنی را می‌بیند و به‌قول سالوادور دالی نمی‌داند چرا فقط می‌خواهد نگاهش کند! توجه کنید که در نقاشی حس بیان می‌شود نه داستان. از جمله کتابی با عنوان «باران، با انگشت‌های لاغر و غمگین‌اش» که سال گذشته برنده جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب خبرنگاران شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مژگان کلهر با بیان این‌که پدر نویسنده ادبیات کودک درمی‌آید تا چهار جمله بنویسد، می‌گوید: نویسنده ماه‌ها زمان می‌گذارد تا یک جمله بنویسد و برای کودک تصویر بسازد. این نویسنده و مترجم ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ‌این‌که برخی فکر می‌کنند نوشتن در حوزه ادبیات کودک کار راحتی است و با نوشتن چند جمله کودکانه می‌توانند صاحب کتاب شوند، اظهار کرد: الان خیلی‌ها هستند که این‌طور فکر می‌کنند که اگر چهارتا جمله بنویسند، نویسنده می‌شوند. یک زمانی اگر نویسنده ادبیات کودکی در کارش موفق می‌شد، می‌گفتند «ان‌شاءالله کتاب‌های بزرگسالان بنویسی»؛ اما این کجا و آن کجا. او همچنین درباره این‌که به نظر می‌رسد ادبیات کودک در بین متولیان فرهنگی جدی گرفته نمی‌شود، مثلا سال‌هاست که دیگر در بخش ادبیات کودک و نوجوان جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، برگزیده‌ای نداریم، بیان کرد: بله، سال‌هاست که ما برگزیده کتاب کودک نداریم؛ زمانی مبلغ جایزه خیلی زیاد بود و جایزه نمی‌دادند، آن را کم کردند اما باز هم به ادبیات کودک جایزه ندادند. مترجم کتاب‌های «هنری زلزله و عشق فوتبال» و «دیزی و دردسرهای بچه گربه‌ها» همچنین درباره پیشنهادهایش برای تقویت رشته ادبیات دانشگاهی، اظهار کرد: دانشگاه بیشتر منتقد تربیت می‌کند تا کارشناس ادبیات کودک.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مثلا در جایزه کتاب سال، برای شما مهم است که این تعداد سکه به چه کسی می‌رسد و تلاش می‌کنید طی هفته آخر به اسامی برگزیده‌ها برسید. حالا رسانه‌ای اسامی را منتشر کرد که کرد؛ ما حتی اسامی برگزیدگان جایزه کتاب سال و جایزه شهید غنی پور را هم زدیم اما این بازخوردها را نداشت. *: به نظر من این کار، کار عرفی است در رسانه‌ها. گزارش بدهند کار مفید بنیادین چه بوده؟ خروجی چیست؟ بودجه چقدر بوده؟ **: از بنیاد که بگذریم، می‌رسیم به نمایشگاه کتاب. **: چند جایزه در حوزه خبرنگاری کتاب برده‌اید؟ *: یک جایزه کتاب و رسانه بوده و یک جایزه حوزه بوده … الان دقیقا یادم نیست.
ایسناایسنا1 هفته قبل
فراخوان سومین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام منتشر شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با همکاری موسسه خانه کتاب و مشارکت مولفان و پدیدآورندگان کتاب، سومین جایزه کتاب سال استان ایلام را برگزار می‌کنند. سومین جایزه کتاب سال استان ایلام با هدف حمایت و تشویق مولفان، مترجمان و مصححان و ناشران متعهد و ارتقای فرهنگ جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی، اعتلا و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در آذرماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود. همچنین کتاب‌های آموزشی از دایره انتخاب و داوری جایزه کتاب سال خارج می‌شوند. علاقمندان می‌توانند برای شرکت در سومین جایزه کتاب سال استان ایلام تا پایان شهریور سال جاری آثار خود را به دبیرخانه جایزه کتاب سال ایلام واقع در ایلام، انتهای خیابان ۲۴ متری رسالت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دبیرخانه جایزه کتاب سال ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی ilam. farhang. gov. ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های ۰۸۴-۳۳۳۳۴۷۳۰ و ۳۳۳۳۸۵۱۰ تماس بگیرند.
مهرمهر1 هفته قبل
نتایج اعلام شده در جشنواره قلم زرین نه تنها «مهر بطلانی بر این ادعا [تقویت ادبیات] و هرسال هم بدتر از سال قبل.» ضمن اینکه مدعی خروج گروه داوری قلم زرین از حدود علمی باید در این زمینه اقامه دلیل کند. جشنواره قلم زرین مفتخر است اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی و حکومت جمهوری اسلامی را سرلوحه فعالیت و انتخاب خود قرار داده است. جشنواره قلم زرین بر خلاف ادعای دهان پر کن جشنواره‌های شبه روشفکری که خود را جشنواره‌های مردمی و مورد حمایت نویسندگان و اهل ادبیات معرفی می‌کنند یکی از مردمی‌ترین جشنواره‌های ادبی کشور است. انچه این نویسنده بی نام بدان تاخته است البته جزو افتخارات جشنواره قلم زرین است.
برنابرنا1 هفته قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه محمدعلی مهدوی راد و احمدعلی حیدری را به ترتیب به عنوان دبیران علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در حکم سیدعباس صالحی خطاب به محمدعلی مهدوی راد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جناب عالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از همکاری اندیشمندان و صاحب نظران و اهالی قلم و نشر در گسترش دانایی و اعتلای علم و فرهنگ در ایران اسلامی، موفق و موید باشید.» در حکم صالحی خطاب به احمدعلی حیدری نیز آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید. امید است با عنایت الهی و بهره گیری از دیدگاه‌های صاحب نظران، این جایزه ارزشمند و معتبر که نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی دارد، بیش از گذشته زمینه ساز رشد و تعالی جامعه فرهنگی و علمی ایران و جهان شود.»
مهرمهر1 هفته قبل
در حوزه کتاب کودک و نوجوان سومین دوره کتاب سال یزد نیز جایزه برتر از آن بابک صابری، نویسنده کتاب رمضان شد. در حوزه کتاب ادبیات نیز جایزه برتر سومین دوره کتاب سال یزد به هادی حکیمیان نویسنده کتاب برج ناز تعلق گرفت. جایزه ویژه سومین دوره کتاب سال یزد نیز به حجت‌الاسلام مظفر سالاری، نویسنده دانشنامه قرآن کریم ویژه نوجوانان اختصاص یافت. حمید محمدی، نویسنده کتاب اندیشه‌های شهرسازی در آثار متفکران ایرانی و مسلمان نیز دیگر برگزیده سومین دوره کتاب سال یزد بود. خبرگزاری مهر، خبرگزاری برنا، سایت خبری یزد فردا، روزنامه اطلاعات و روزنامه محلی بشارت نو، رسانه‌های برگزیده سومین دوره کتاب سال یزد، جایزه ویژه شهید صدوقی بودند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وزیر ارشاد در احکامی جداگانه محمدعلی مهدوی‌راد و احمدعلی حیدری را به‌ترتیب به‌عنوان دبیران علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال و بیست و هفتمین جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی منصوب کرد. به گزارش ایلنا، در حکم سیدعباس صالحی خطاب به محمدعلی مهدوی راد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جناب عالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از همکاری اندیشمندان و صاحب نظران و اهالی قلم و نشر در گسترش دانایی و اعتلای علم و فرهنگ در ایران اسلامی، موفق و موید باشید.»
رکنارکنا1 هفته قبل
سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین، محمدعلی مهدوی راد را به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. در حکم وزیر ارشاد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از همکاری اندیشمندان و صاحب‌نظران و اهالی‌قلم و نشر، در گسترش دانایی و اعتلای علم و فرهنگ در ایران اسلامی، موفق و موید باشید.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در حکمی احمدعلی حیدری را به عنوان دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال منصوب کرد. در حکم صالحی آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید. امید است با عنایت الهی و بهره‌گیری از دیدگاه‌های صاحب نظران، این جایزه ارزشمند و معتبر که نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی دارد، بیش از گذشته زمینه‌ساز رشد و تعالی جامعه فرهنگی و علمی ایران و جهان شود.» برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، ‌ سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه دبیران علمی سی‌وهفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را منصوب کرد. صالحی در حکمی حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد را به‌عنوان دبیرعلمی سی‌ و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. در حکم صالحی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. در حکم صالحی خطاب به احمدعلی حیدری نیز آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. امید است با عنایت الهی و بهره‌گیری از دیدگاه‌های صاحب نظران، این جایزه ارزشمند و معتبر که نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی دارد، بیش از گذشته زمینه ساز رشد و تعالی جامعه فرهنگی و علمی ایران و جهان گردد.» انتهای پیام/
فارسفارس1 هفته قبل
دبیران علمی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه جهانی کتاب سال با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شدند. وزیر ارشاد به دبیران علمی کتاب سال و جایزه جهانی کتاب سال حکم دادبه گزارش خبرگزاری فارس، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه دبیران علمی سی‌وهفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را منصوب کرد. به‌این‌ترتیب صالحی در حکمی حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد را به‌عنوان دبیر علمی سی‌ و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. در حکم صالحی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. در حکم صالحی خطاب به احمدعلی حیدری نیز آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین، محمدعلی مهدوی راد را به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. در حکم وزیر ارشاد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از همکاری اندیشمندان و صاحب‌نظران و اهالی‌قلم و نشر، در گسترش دانایی و اعتلای علم و فرهنگ در ایران اسلامی، موفق و موید باشید.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در حکمی احمدعلی حیدری را به عنوان دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال منصوب کرد. در حکم صالحی آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید. امید است با عنایت الهی و بهره‌گیری از دیدگاه‌های صاحب نظران، این جایزه ارزشمند و معتبر که نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی دارد، بیش از گذشته زمینه‌ساز رشد و تعالی جامعه فرهنگی و علمی ایران و جهان شود.» ۵۷۲۴۳
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه دبیران علمی سی‌وهفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را منصوب کرد. به‌این‌ترتیب صالحی در حکمی حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد را به‌عنوان دبیر علمی سی‌وهفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. در حکم صالحی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از همکاری اندیشمندان و صاحب‌نظران و اهالی‌قلم و نشر، در گسترش دانایی و اعتلای علم و فرهنگ در ایران اسلامی، موفق و موید باشید.» وزیر ارشاد همچنین در حکمی احمدعلی حیدری را به‌عنوان دبیر علمی بیست‌وهفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال منصوب کرد. در حکم صالحی خطاب به احمدعلی حیدری نیز آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، سیدعباس صالحی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد را به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. در حکم وزیر ارشاد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از همکاری اندیشمندان و صاحب‌نظران و اهالی‌قلم و نشر، در گسترش دانایی و اعتلای علم و فرهنگ در ایران اسلامی، موفق و موید باشید.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در حکمی احمدعلی حیدری را به عنوان دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال منصوب کرد. در حکم صالحی آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. امید است با عنایت الهی و بهره‌گیری از دیدگاه‌های صاحب نظران، این جایزه ارزشمند و معتبر که نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی دارد، بیش از گذشته زمینه‌ساز رشد و تعالی جامعه فرهنگی و علمی ایران و جهان شود.»
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه دبیران علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را منصوب کرد. اعتمادآنلاین| سیدعباس صالحی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد را به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. در حکم وزیر ارشاد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. در حکم صالحی آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. امید است با عنایت الهی و بهره‌گیری از دیدگاه‌های صاحب نظران، این جایزه ارزشمند و معتبر که نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی دارد، بیش از گذشته زمینه‌ساز رشد و تعالی جامعه فرهنگی و علمی ایران و جهان شود.» منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 هفته قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه دبیران علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را منصوب کرد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، سیدعباس صالحی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد را به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. در حکم وزیر ارشاد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. در حکم صالحی آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. امید است با عنایت الهی و بهره‌گیری از دیدگاه‌های صاحب نظران، این جایزه ارزشمند و معتبر که نقش مهمی در دیپلماسی فرهنگی دارد، بیش از گذشته زمینه‌ساز رشد و تعالی جامعه فرهنگی و علمی ایران و جهان شود.» انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه، دبیران علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را منصوب کرد. خبرآنلاین: سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین، محمدعلی مهدوی راد را به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. در حکم وزیر ارشاد آمده است: «نظر به مراتب علمی و فرهنگی و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های کتاب، فرهنگ و پژوهش به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از همکاری اندیشمندان و صاحب‌نظران و اهالی‌قلم و نشر، در گسترش دانایی و اعتلای علم و فرهنگ در ایران اسلامی، موفق و موید باشید.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در حکمی احمدعلی حیدری را به عنوان دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال منصوب کرد. در حکم صالحی آمده است: «نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی و پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید.

اعطای کلید طلایی شهروندی کردستان به مشاهیر

13+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل

اعطای کلید طلایی شهروندی کردستان به مشاهیر

13+
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
پیام مازند - سنندج - مشاهیر و نامداران کرد شامگاه چهارشنبه در آیین اختتامیه نخستین کنگره بین المللی مشاهیر کرد با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شدند و به هر یک از آنها یک مدال و کلید طلایی شهروندی کردستان نیز اعطا شد. حدود یکسالی از آغاز مقدمات برگزاری کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد در کردستان می‌گذرد بارها در رسانه‌های مختلف اعلام شد در این رویداد قرار است از ۳۰ نفر از مشاهیر کرد و کردشناسان که در قید حیات هستند، تجلیل شود. اطلاع از زندگینامه مشاهیر برای همگان جذاب و جالب توجه است در این گزارش سعی شده بخش کوتاهی از زندگینامه نام آوران کرد که در کنگره مشاهیر از آنها تجلیل به عمل آمد، آورده شود. «هادی ضیاءالدینی» در سال ۱۳۳۵ در محله جورآباد سنندج متولد شد و سال ۵۶ وارد دانشکده هنرهای زیبای تهران شد. مهمترین نقش استاد کامکار در موسیقی ایران را وارد کردن ساز دف برای اولین بار به اجراهای عمومی دانست.

به انتهای لیست رسیدید