جبهه اصلاحات

جبهه اصلاحات

ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
ساعت ۲۴-این روزها تحلیل‌های متعددی در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی و مقوله تایید صلاحیت‌ها و رقابت‌های جناحی و میزان مشارکت در انتخابات مورد بحث است. این فرصت باید غنیمت شمرده شود و تمامی اصلاح‌طلبان از آن برای پیوند دوباره با جامعه و مردم بهره گیرند. ارزیابی شما از رد صلاحیت نیروهای اصلاح‌طلب چیست؟ در بخش‌هایی از مدیریت کشور نشانه‌ای از درایت مشاهده نمی‌شود. پیش‌بینی شما در مورد مجلس آینده چیست؟ مقوله‌ای که کاملا مشخص است این است که جایگاه اصلاح‌طلبان در مجلس بعدی تضعیف خواهد شد. من به آینده کشور خوش‌بین هستم اما به‌نظر می‌رسد آینده‌ای خوب اما پرهزینه در انتظار کشور است.
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
این مهم وقتی با ردصلاحیت‌های نسبتا زیاد شورای نگهبان همراه شد عرصه پیش روی سیاسی برای اصلاح‌طلبان را قدری مبهم کرد. به‌طور کلی بیشتر نماینده‌های فعلی مجلس رد صلاحیت شده‌اند و در این شرایط ارائه لیست امکان پذیر نیست». هاشمی‌طبا: مشارکت ‌مانند دوره‌های پیشین خوب خواهد بودمصطفی هاشمی‌طبا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «مشارکت مردمی منوط به تائید فرد خاصی نیست بلکه مشارکت افراد برای تائید نظام است». هاشمی‌طبا در رابطه با مشارکت مردمی در انتخابات پیش رو مطرح کرد: «مشارکت مردمی منوط به تائید فرد خاصی نیست بلکه مشارکت افراد برای تائید نظام است. او در پایان متذکر شد: «اگر شرایط بر همین صورت باقی بماند امکان ارائه لیست بسیار دشوار خواهد بود».
ایمناایمنا1 روز قبل
آنها کسانی هستند که برای حفظ منافع‌شان حتی آبرو و حیثیت‌شان را کنار گذاشته و هر اقدامی انجام می‌دهند. نباید در مقابل اقدام AFC احساساتی تصمیم گرفتجلال میزرایی با اشاره به اقدام AFC و ایجاد محدودیت برای ایران بیان کرد: از نظر بنده قدرت گفت‌وگو و لابی‌گری ما با مراجع بین المللی بسیار ضعیف است. باید با افرادی که دست بر روی دست گذاشتند تا AFC به این تصمیم گیری برسد برخورد شود. نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش وظیفه دفاع از منافع کشور را برعهده دارند و اتفاق روی داده یک نمره منفی در عملکرد آنان است. انتقاد حاجی‌دلیگانی از نحوه برخورد با مردم برای پرداخت یارانه‌های معیشتیحسینعلی حاجی‌دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت رفاه برای دادن یارانه‌های معیشتی به حساب‌ها سرک می‌کشد که این درست نیست.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد شریف، عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، درباره احتمال سرلیستی ائتلاف اصلاح‌طلبان در انتخابات گفت: نام برخی از افراد از جمله مجید انصاری و کواکبیان برای سرلیستی جبهه اصلاح‌طلبان مطرح است. شریف درباره احتمال ارائه لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان گفت: همان‌طور که پیش از این هم اعلام شد راهبرد اصلی اصلاح‌طلبان این است که صرفا در حوزه‌هایی اقدام به ارائه لیست کنند که چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان حضور داشته باشند و در تهران با این وضعیت پیش‌بینی می‌شود که تنظیم لیست کامل سی نفره بسیار سخت باشد و احتمالا اصلاحات لیستی کمتر از سی نفر را ارائه خواهند کرد. تهران یکسری از اصلاح‌طلبان تایید شدند؛ اما هنوز به طور قطعی بحثی در این باره صورت نگرفته و در جلسه امروز شورای عالی در این باره بحث خواهد شد. فعال اصلاح‌طلب درباره لیست اصلاح‌طلبان در شهرستان‌ها نیز بیان کرد: در شهرستان‌ها و کلانشهرها هم ساختار شورای عالی سیاست‌گذاری تشکیل شده که تحت عنون شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استان‌ها تصمیم‌گیری کرده و چون شناخت بیشتری از نامزدهای اصلاح‌طلب در شهرستان دارد نام آنها را به شورای عالی سیاست‌گذاری در تهران اعلام می‌کند، اما چون با رد صلاحیت‌های گسترده مواجهیم کار معرفی کاندیدای اصلاح‌طلب مشکل شده است. او تاکید کرد: معتقدم که آمار ارائه شده و امروز می‌توان یک تصویر روشن و شفافی از تعداد تایید صلاحیت شده‌ها و تعدادی از افرادی که رد صلاحیت شده‌اند ارائه داد.
ایسناایسنا2 روز قبل
علی نکویی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص سخنان مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: سخنان مقام معظم رهبری را تمام مردم قبول و به آن اعتقاد دارند. در گذشته هم ایشان به کرات این صحبت‌ها را کرده بودند و برای همگان این سخنان مهم و ارزشمند است. تنها راه مؤثر در برابر استکبار جهانی مبارزه عملی است نه شعاری. از طرفی هم باید راه‌های نفوذ استکبار در اذهان مردم را بست و با کسانی که قصد دارند ذهنیت مردم نسبت به انقلاب را مخدوش کنند، مقابله کرد. ضرورت برخورد با ریشه‌های این جریان ضروری است و گرنه برخورد با یک جوانی که از روی احساسات سخنی را می‌گوید درست نیست و مقام معظم رهبری هم به این موضوع اشاره کرده‌اند.
الفالف2 روز قبل
صبح‌نو نوشت: هفتم خرداد امسال بود که خبر رسید خانم میترا استاد، همسر دوم آقای محمدعلی نجفی، شهردار سابق به قتل رسیده است. هنوز در پرونده محمدعلی نجفی شک و شبهات زیادی وجود دارد اما معلوم نشده است بعد از بخشش اولیای دم حکم نهایی برای او چه خواهد بود. حکم قطعی نیست، دوباره تلاش خواهیم کرد/ پرونده محمدعلی نجفی هم مثل پرونده قتلشهلا جاهد، حسابی سر زبان‌ها افتاد. ۶ سال و ۶ ماه حبس، تنها محکومیت نجفیحالا نزدیک به هشت ماهی می‌شود که از سروصدای قتل نجفی می‌گذرد و التهابات فروکش کرده است. آقای «حمیدرضا گودرزی» وکیل محمدعلی نجفی به این حکم هم اعتراض دارد.
ایرناایرنا2 روز قبل
معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده نوشت: انتظار است در روند بررسی صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات مجلس تجدیدنظر و ایران با همه تنوع و تکثرش دیده شود. به عنوان مثال در جبهه اصلاحات و میان احزاب سیاسی اکثرا رد صلاحیت شدند. با این اوصاف بهتر است وزارت کشور احزاب را به کلی تعطیل کند و هر کاندیدایی هم که منتسب به احزاب است رد صلاحیت شود. او افزود: امیدوارم در تجدید نظر شورای نگهبان شاهد حداقل یک رقابت جدی در جریان انتخابات باشیم. او درباره علت رد صلاحیتش گفت: من به استناد بند ۱ ماده ۲۸ یعنی عدم التزام به اسلام رد صلاحیت شدم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 روز قبل
از سوی دیگر بسیاری باور دارند که اصلاح‌طلبان از سرمایه اجتماعی سال‌های قبل هم برخوردار نیستند. عبدالله ناصری درباره ردصلاحیت برخی از نامزدهای اصلاح‌طلب گفت: «با توجه به ردصلاحیت‌هایی تعداد قابل توجهی از نامزدهای اصلاح‌طلبان و با در نظرداشتن اینکه هسته اصلی اصلاح‌طلبان کنار گذاشته‌ شده‌اند، اصلاح‌طلبان اگر در جایی نتوانند لیست بدهند و نیروهای مهمی نداشته باشند، لیست نخواهند داد و شورای سیاست‌گذاری باید به این قول خود عمل کند و به هر قیمتی لیست ندهد». مردم همچنان فراموش نکرده‌اند که عمکلرد نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس فعلی که نتیجه رأی مردم در سال۹۴ بود چندان دلچسب نبود و اصلاح‌طلبان جایگاه خاصی در مجلس دهم نداشتند. اصلاح‌طلبان اگر می‌خواهند سرمایه اجتماعی خود را حفظ کنند باید ادبیات جدیدی به جامعه ارائه دهند تا این ادبیات جدید در آینده هم مؤثر واقع شود. اگر به جامعه مدنی توجه نشود بعید است در سال‌های بعد همین میزان سرمایه اجتماعی هم باقی بماند».
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 روز قبل
صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران درباره اوضاع فعلی اصلاح‌طلبان از منظر سرمایه اجتماعی به «نامه‌نیوز» گفت: «برای هرگونه تغییر و تحول در مناسبات اصلاح‌طلبان با مردم دیر شده است. من در چند نامه سرگشاده به آقای خاتمی نوشتم که سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان درحال از بین رفتن است و اگر تلاشی برای ترمیم آن صورت نگیرد نابود خواهد که اکنون همین اتفاق هم افتاد. این استاد دانشگاه عدم موضع‌گیری اصلاح‌طلبان در قبال مسائل مختلف را یکی دیگر از مشکلات نیروهای اصلاح‌طلب دانست و اظهار کرد: «اصلاح‌طلبان هیچگاه در قبال مسائل اصلی کشور و خواسته‌های روشن مردم موضع‌گیری نمی‌کنند. اصلاح‌طلبان نظرات یکدیگر را هم قبول ندارند و نمی‌توانند به یک جمع‌بندی واحد برسند. این مشکلات که به اصولگرایان مربوط نیست و کاملا به درون اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد».
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران درباره اوضاع فعلی اصلاح‌طلبان از منظر سرمایه اجتماعی به «نامه‌نیوز» گفت: «برای هرگونه تغییر و تحول در مناسبات اصلاح‌طلبان با مردم دیر شده است. من در چند نامه سرگشاده به آقای خاتمی نوشتم که سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان درحال از بین رفتن است و اگر تلاشی برای ترمیم آن صورت نگیرد نابود خواهد که اکنون همین اتفاق هم افتاد. این استاد دانشگاه عدم موضع‌گیری اصلاح‌طلبان در قبال مسائل مختلف را یکی دیگر از مشکلات نیروهای اصلاح‌طلب دانست و اظهار کرد: «اصلاح‌طلبان هیچگاه در قبال مسائل اصلی کشور و خواسته‌های روشن مردم موضع‌گیری نمی‌کنند. اصلاح‌طلبان نظرات یکدیگر را هم قبول ندارند و نمی‌توانند به یک جمع‌بندی واحد برسند. این مشکلات که به اصولگرایان مربوط نیست و کاملا به درون اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد».
فارسفارس5 روز قبل
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: نان اصلاح‌طلبان در دمیدن به اختلاف میان جناح رقیب است، در حالی که آنان در میان خود، اختلافاتی جدی دارند. برای بررسی علت تخریب‌هایی که از سوی جبهه اصلاحات رخ می‌دهد دقایقی با سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری به گفت‌وگو نشستیم. *نان اصلاح‌طلبان در دمیدن به اختلاف میان جناج رقیب استفارس: به نظر شما در این شرایط چرا تمرکز جناح رقیب که اصلاح‌طلبان هستند، روی هدف قرار دادن وحدت اصولگرایان واقع شده و بیشتر تلاش آنان معطوف به ایجاد شکاف در میان این ائتلاف است؟ سجادی: البته تاکید بر روی اختلاف و وجود شکاف در میان اصولگرایان همواره از کلیدواژه‌های ادبیات سیاسی اصلاح‌طلبان بوده است. در واقع به قول معروف نان این گروه در دمیدن به اختلاف میان جناح رقیب است و این در حالی است که خود اصلاح‌طلبان درون اردوگاه خود دست به تشکیل شوراها و مجامعی زده‌اند تا در میان نیروهایشان انسجام ایجاد کنند و بسیار هم در این زمینه جدی هستند. *اصلاح‌طلبان با تخریب قالیباف سعی در دفع مقدر دارندفارس: یکی از مصادیق دامن زدن به اختلاف تخریب چهره‌هاست، هم اکنون شاهدیم که به صورت مستقیم و غیرمستقیم از سوی اصلاح‌طلبان به شهردار اسبق تهران حمله می‌شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز5 روز قبل
۲۵ دی ۱۳۹۸, ۱۶:۲۶ / کد خبر:۷۸۸۵۴امید است شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تجدیدنظر کندبه اعتقاد عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان بهترین دوره مجلس شورای اسلامی دوره اول آن بود، زیرا همه دیدگاه‌ها و شخصیت‌ها در این مجلس حضور داشتند. مجلس ششم نیز مجلس مطلوبی بود زیرا همه جناح‌های توانستند آن حضور پیدا کنند. محمود ابراهیمی در مورد تأثیرات اتفاقات اخیر بر اعتماد عمومی به ایمنا گفت: رد صلاحیت‌ها در این شرایط بحرانی کشور به سرمایه اجتماعی ضربه می‌زند، زیرا در شرایط حال حاضر، کشور نیازمند همبستگی و وحدت است اما رد صلاحیت‌ها در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار گسترده‌تر از دوره‌های گذشته است و شورای نگهبان اکثریت اصلاح‌طلبان را از تیغ رد صلاحیت گذرانده است. او افزود: انتخابات نشان‌دهنده وحدت جامعه است؛ از همین رو امید است شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تجدیدنظر کند تا بتوانیم از حضور سرمایه‌های اجتماعی در انتخابات استفاده کنیم. عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و دبیر حزب همبستگی استان اصفهان گفت: بهترین دوره مجلس شورای اسلامی دوره اول آن بوده است، زیرا همه دیدگاه‌ها و شخصیت‌ها در این مجلس حضور داشتند.
ایمناایمنا5 روز قبل
وی افزود: انتخابات نشان دهنده وحدت جامعه است؛ از همین رو امید است شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تجدید نظر کند تا بتوانیم از حضور سرمایه‌های اجتماعی در انتخابات استفاده کنیم. عضو شورای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و دبیر حزب همبستگی استان اصفهان گفت: بهترین دوره مجلس شورای اسلامی دوره اول آن بوده است، زیرا همه دیدگاه‌ها و شخصیت‌ها در این مجلس حضور داشتند. مجلس ششم نیز مجلس مطلوبی بود زیرا همه جناح‌ها توانستند در آن حضور پیدا کنند؛ هر مجلسی که از حضور گروه‌های مختلف محروم باشد کاربری خوبی نخواهد داشت؛ بنابراین حضور سلیقه‌های مختلف در مجلس می‌تواند مجلس مطلوبی را فراهم سازد. ابراهیمی تاکید کرد: در شرایط کنونی و با توجه به رد صلاحیت‌های گسترده، شاهد از بین رفتن احزاب هستیم در صورتی که باید از افرادی که پشتوانه حزبی دارند استفاده شود زیرا می‌توانند مسائل فرهنگی و اجتماعی را در تشکل‌های خود بررسی کنند. اگر مجلسی یکدست ایجاد شود ضربه سنگینی به کشور وارد خواهد شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
از سوی دیگر بسیاری باور دارند که اصلاح‌طلبان از سرمایه اجتماعی سال‌های قبل هم برخوردار نیستند. عبدالله ناصری درباره ردصلاحیت برخی از نامزدهای اصلاح‌طلب گفت: «با توجه به ردصلاحیت‌هایی تعداد قابل توجهی از نامزدهای اصلاح‌طلبان و با در نظرداشتن اینکه هسته اصلی اصلاح‌طلبان کنار گذاشته‌ شده‌اند، اصلاح‌طلبان اگر در جایی نتوانند لیست بدهند و نیروهای مهمی نداشته باشند، لیست نخواهند داد و شورای سیاست‌گذاری باید به این قول خود عمل کند و به هر قیمتی لیست ندهد». مردم همچنان فراموش نکرده‌اند که عمکلرد نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس فعلی که نتیجه رأی مردم در سال۹۴ بود چندان دلچسب نبود و اصلاح‌طلبان جایگاه خاصی در مجلس دهم نداشتند. اصلاح‌طلبان اگر می‌خواهند سرمایه اجتماعی خود را حفظ کنند باید ادبیات جدیدی به جامعه ارائه دهند تا این ادبیات جدید در آینده هم مؤثر واقع شود. اگر به جامعه مدنی توجه نشود بعید است در سال‌های بعد همین میزان سرمایه اجتماعی هم باقی بماند».
ایمناایمنا6 روز قبل
سیدعلی نکویی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به فضائل آیت الله هاشمی اظهار کرد: آیت الله هاشمی جزء چهره هایی است که از روزهای اول نهضت همراه امام (ره) بود و کارنامه درخشانی را برای خود در پیش از انقلاب در استفاده از فرصت‌ها و اداره نهضت رقم زد و با پیروزی انقلاب جزو یاران نزدیک به امام (ره) محسوب می‌شد. کشور، انقلاب و مردم ایران به آیت الله هاشمی مدیون هستند. رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر جای خالی آیت الله هاشمی در جامعه بسیار احساس می‌شود و یقینا اگر حضور داشت بسیاری از مشکلات امروز جامعه ظهور پیدا نمی‌کرد. درگذشت ایشان ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه بود. نکویی خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی نسبت به توهین‌ها و کم لطفی هایی که در حق او انجام می‌گرفت بی اهمیت بود و اعتقاد داشت این واکنش‌ها در جوامع طبیعی است و در برابر بسیاری از این اتهامات سکوت می‌کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت۲۴-عضو جبهه پایداری گفت: در بین نمایندگان ردصلاحیت شده، کسانی هم بودند که عضو و نسبتا از نامداران فراکسیون ولایی هستند اما تأیید نشدند مثلا سخنگوی فراکسیون تأیید صلاحیت نشد بنابراین این طور نبوده که فقط از نمایندگان فراکسیون امید تأیید صلاحیت نشده باشند. در بین نمایندگان ردصلاحیت شده، کسانی هم بودند که عضو و نسبتا از نامداران فراکسیون ولایی هستند اما تأیید نشدند مثلا سخنگوی فراکسیون تأیید صلاحیت نشد بنابراین این طور نبوده که فقط از نمایندگان فراکسیون امید تأیید صلاحیت نشده باشند. امیدوارم شورای نگهبان با یک سعه صدر و دقت بیشتری به درخواستهای بررسی مجدد رسیدگی کند. او درباره ردصلاحیت‌های جبهه اصلاحات هم خاطرنشان کرد: برخلاف آنچه اصلاح‌طلبان می‌گویند، جبهه اصلاحات با ردصلاحیت‌های بالایی روبه‌رو نشد. پس چه همه آنها تأیید صلاحیت می‌شدند یا نمی‌شدند با بحران ارائه لیست انتخاباتی مواجه بودند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 روز قبل
در بین نمایندگان ردصلاحیت شده، کسانی هم بودند که عضو و نسبتا از نامداران فراکسیون ولایی هستند اما تأیید نشدند مثلا سخنگوی فراکسیون تأیید صلاحیت نشد بنابراین این طور نبوده که فقط از نمایندگان فراکسیون امید تأیید صلاحیت نشده باشند. امیدوارم شورای نگهبان با یک سعه صدر و دقت بیشتری به درخواستهای بررسی مجدد رسیدگی کند. آنچه می‌دانم بین کلانشهرها مشهد تنها شهری است که تمام نمایندگان ثبت‌نامی آن تأیید صلاحیت شدند. بنابراین صرفا نباید ردصلاحیت‌های هر دو جبهه سیاسی یعنی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را سیاسی دانست. او درباره ردصلاحیت‌های جبهه اصلاحات هم خاطرنشان کرد: برخلاف آنچه اصلاح‌طلبان می‌گویند، جبهه اصلاحات با ردصلاحیت‌های بالایی روبه‌رو نشد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
امروز هم می‌گویم که اگر لیست مستقل بدهند با اقبال مردمی روبه‌رو نمی‌شوند و لیست ائتلافی رأی می‌آورد. او در تحلیل شرایط انتخاباتی کنونی کشور گفت: «یک نکته مهم را باید در تایید صلاحیت‌ها و ردصلاحیت‌ها لحاظ کرد و آن موضوعی است که سخنگوی شورای نگهبان گفته است. بنابراین صرفا نباید ردصلاحیت‌های هر دو جبهه سیاسی یعنی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را سیاسی دانست. امروز هم می‌گویم که اگر لیست مستقل بدهند با اقبال مردمی روبه‌رو نمی‌شوند و لیست ائتلافی رأی می‌آورد». او درباره ردصلاحیت‌های جبهه اصلاحات هم خاطرنشان کرد: «برخلاف آنچه اصلاح‌طلبان می‌گویند، جبهه اصلاحات با ردصلاحیت‌های بالایی روبه‌رو نشد.
ایمناایمنا1 هفته قبل
علی ناظم زاده در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداها، متاسفانه با رد صلاحیت‌های گسترده اصلاح طلبان توسط هیئت نظارت رو به رو هستیم. وی افزود: به جز خانم ناهید تاج الدین، نماینده فعلی اصفهان اکثر اصلاح طلبان شاخص اصفهان رد صلاحیت شده و یا صلاحیتشان احراز نشده است. این رد صلاحیت‌های گسترده حامل پیام جذب مشارکت نیست. ناظم زاده ادامه داد: وضعیت بررسی صلاحیت اصلاح طلبان در شهرستان‌های استان اصفهان نیز مساعد نیست و متاسفانه در شهرستان‌ها با رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان رو به رو هستیم. رد صلاحیت‌های گسترده فعلی نیز کاهنده اعتماد عمومی خواهد بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
دبیرکل حزب کارگزاران اعلام کرد که شورای ۱۰ نفره مشورتی رئیس دولت اصلاحات، روحانی را به عنوان کاندیدا انتخاب کرده و محمدرضا عارف را کنار گذاشته‌اند. اما براساس اطلاعات موجود، عارف مجبور است به این کودتای نرم تن دهد و بده بستان تازه رئیس دولت اصلاحات با کارگزاران و هاشمی را بپذیرد. آقای روحانی هیچ‌گاه نگفته اصلاح‌طلب است. دلواپسان تصور می‌کردند با هجمه به عارف اردوگاه اصلاح‌طلبان و اعتدالیون را از ادامه مسیر منصرف می‌کنند؛ بنابراین بازی دیگری آغاز شد. چنانکه یکی از نشریات دلواپس نوشت: «برای محمدرضا عارف که روزی می‌گفت نظام من را در آب‌ونمک خوابانده است، حالا آسمان سیاست رنگ دیگری دارد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
گرچه برخی از نامزدهای انتخاباتی اصلاح طلبان پیش از این احتمال رد صلاحیت خود از طرف شورای نگهبان را پیش بینی می‌کردند. ***منصور مرادی نماینده قروه و معصومه آقاپور نماینده شبستر نیز از دیگر نمایندگانی بودند که رد صلاحیت شده‌اند. ***حمید رسایی از چهره‌های اصولگرایی بود که تاکید کرد: هنوز هیچ‌گونه پیامکی مبنی بر تایید یا رد صلاحیت دریافت نکرده است. قانون برای داوطلبانی که در هیأت اجرایی و هیأت نظارت مرکزی تایید شده، ولی در شورای نگهبان رد صلاحیت شده نیز یک مرحله اجازه اعتراض داده است. جالب توجه این که طبق اخبار واصله افرادی توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند که در گمانه‌زنی‌ها خبری از رد صلاحیت آن‌ها نبود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
بر این اساس ۱۶ نفر از اعضای هیئت دولت هاشمی رفسنجانی در آذر ۱۳۷۴ حزب کارگزاران سازندگی را تاسیس کردند. فراز و فرودهای کنشگری سیاسی حزب کارگزاران سازندگیحزب کارگزاران سازندگی که با انگیزه‌ای جدی آغاز به کار کرده بود و به عنوان جناح «راست مدرن» خوانده می‌شد، از همان پنجمین دوره انتخابات مجلس در اسفند ۷۴ به کنشگری سیاسی پرداخت. گذشت زمان و مشخص‌تر شدن مواضع حزب کارگزاران نگرش جناح چپ به این تشکل نوپا را تغییر داد. در این دوره هم حزب کارگزاران سازندگی علی‌رغم اختلافات داخلی با مشارکتی‌ها، صلاح خود را در حمایت از خاتمی دید. چنانکه «محمد عطریانفر» عضو حزب کارگزاران در گفت‌وگویی رسانه‌ای گفته بود: به‌دلیل پیوند عمیقی‌ که میان برخی‌ها در جریان اصلاح‌طلبی با رئیس‌ دولت اصلاحات وجود دارد، معمولا آنها از سهم بیشتری در ائتلاف‌ها برخوردار هستند که این مسئله مورد نقد حزب کارگزاران قرار دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
یکی از مقامات سابق دولت عراق بدون ذکر نام گفته است: «دولت ترامپ سیاستی برای عراق ندارد.» «علی فتح‌الله‌نژاد» از اعضای «موسسه بروکینگز» در دوحه می‌گوید: «با اتفاقات اخیر، مجددا احساسات ضدآمریکایی به عراق برگشته است. بی‌تردید ترور یک چنین فرمانده نظامی پیامدهای گسترده‌ای خواهد داشت و مسلما دولت ترامپ با یک سری معماهای استراتژیک جدی مواجه خواهد بود. شگفتی فرمانده سابق سنتکام از پیشرفت موشکی خیره‌کننده ایرانیک روزنامه چاپ انگلیس، پیشرفت‌های موشکی ایران را خیره‌کننده توصیف کرد. «جوزف ووتل» فرمانده سابق سنتکام پس از این حمله اذعان کرد توان موشکی ایران به‌طور چشمگیری افزایش داشته است. بر این اساس سعید معروف در پاسخ به پرسش خبرنگاری، مبنی براینکه وضعیت سیاسی ایران به نظر ناپایدار می‌رسد، آیا نگران نیستید؟ تصریح کرد: فکر نمی‌کنم که وضعیت سیاسی ایران ناپایدار باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
همین هم شد و مشابه این سخن را از دهان اطرافیان آقای روحانی شنیدم. وی خاطرنشان کرد: ماجرا از اینجا آغاز شد که ما خوشبینانه با آقای روحانی مواجه شدیم. آنچه نتیجه حمایت اصلاح‌طلبان از آقای روحانی شد، این بود که پیروزی به نام اصلاحات و به کام نزدیکان آقای روحانی رقم خورد. من گفتم که آقای خاتمی با لویی جرگه نمی‌شود کشور را اداره کرد و نمی‌شود با افراد رودربایستی داشت. سخنان جوادی حصار در حالی است که اصلاح‌طلبان بسیاری همچون اصغرزاده و عبداله ناصری بارها تصریح کرده‌اند دولت روحانی، رحم اجاره‌ای اصلاح‌طلبان بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
متاسفانه اکنون شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان موجبات دلسردی و ناامیدی بیش از پیش جامعه را از گفتمان اصلاح‌طلبی فراهم آورده است. شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاحات جز تقویت طیف ناکارآمد اصلاح‌طلب و تلاش برای قبضه کامل نهادهای مدنی موثر در اختیار اصلاح‌طلبان نتوانست کاری از پیش ببرد. بخشی از وضعیت امروز اصلاحات و وضعیت افول یافته آن در باور مردم، محصول اتخاذ مواضع راهبردی این جریان است. عدم شفافیت در گزینش افراد عضو شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاحات و عدم پاسخگویی در انتخاب لیست‌های انتخاباتی و نیز فقدان برنامه و نبود مکانیزم‌های نظارتی و کنترلی روی منتخبان شورا بر بی‌سامانی اوضاع افزود. این امر موجب می‌شود این جریان نتواند از حمایت و مشارکت اجتماعی مردم در جهت پیشبرد پروژه‌های اصلاحی استفاده کند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
اردوگاه اصلاح طلبانآسیب شناسی، ‌موانع و راهبردهاحجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسم هاشمی، امام جمعه شاهین‌شهر، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در دوم اسفندماه، اظهار کرد: مشارکت حداکثری مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تجلی اقتدار و شکوه جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب، است. فضای مجازی به صورت شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به ‌عنوان محلی برای تضارب آرا و نظرات سیاسی و اجتماعی مطرح شود. قابلیت‌ها و ویژگی‌های فضای مجازی آن را به فرصتی برای افزایش مشارکت عمومی در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی تبدیل کرده است. برنامه «یک استان، یک انتخاب» اولویت‌های هر استان در انتخابات مجلس را بررسی می‌کند و با همکاری مردم، ویژگی‌های نماینده خوب را شناسایی می‌کند. «ویژه‌برنامه انتخابات در دوره تبلیغی» بر مهارت‌های تصمیم‌گیری صحیح، «ویژه‌برنامه انتخابات در دوره تهییجی» بر تهییج مردمی و اطلاع‌رسانی متمرکز است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: یدالله طاهرنژاد در روزنامه سازندگی نوشت: پایان مهلت ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات مجلس نشان داد اصلاح‌طلبان دچار یک فرصت‌سوزی تازه شده‌اند. این جای تأسف است که وقتی تصمیم بر شرکت در انتخابات است هیچ برنامه‌ریزی‌ای در این راستا انجام نشود. شاهد هستیم هنوز تکلیف ستاد انتخابات اصلاح‌طلبان در شورای عالی روشن نیست. آنها توانستند چهره‌هایی که در این مدت روی آنها سرمایه‌گذاری کرده بودند را برای حضور در عرصه انتخابات و ثبت‌نام ترغیب کنند. با وجود اینکه خیلی از دوستان حاضر در شورای عالی اصلاح‌طلبان اظهار نظر کردند که چنین اتفاقی نخواهد افتاد اما من پیش‌بینی می‌کنم در نهایت این اتفاق خواهد افتاد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
«مصطفی کواکبیان» رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، افزود: عصر یکشنبه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با حضور سی حزب اصلاح طلب جلسه‌ای برگزار و در خصوص کیفیت و نحوه حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی تصمیم‌گیری کرد. وی تاکید کرد: بر همین اساس تمامی احزاب اصلاح طلب از مردم همیشه در صحنه تهران درخواست دارند که با توجه به شخصیت محبوب آن سردار رشید اسلام، همگی در تشییع پیکر مطهر ایشان شرکت می‌کنیم. پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و چهار همرزم شهیدشان شامگاه یکشنبه در روضه منوره امام رضا (ع) طواف داده‌ شد. با ورود پیکر شهدای مقاومت در حوالی ساعت ۱۸ به حرم مطهر رضوی مراسم بدرقه و یادبود این شهدا در حرم آغاز شد. پیکر سردار سلیمانی قرار است فردا با حضور مردم تهران تشییع و از آنجا به قم و سپس با زادگاهش کرمان انتقال یابد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - تهران - رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از فراخوان شورای هماهنگی این جبهه برای حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: سردار سلیمانی متعلق به همه آحاد ملت و همه جناح‌های سیاسی است. «مصطفی کواکبیان» رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، افزود: عصر یکشنبه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با حضور سی حزب اصلاح طلب جلسه‌ای برگزار و در خصوص کیفیت و نحوه حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی تصمیم‌گیری کرد. پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و چهار همرزم شهیدشان شامگاه یکشنبه در روضه منوره امام رضا (ع) طواف داده‌ شد. پیکر سردار سلیمانی قرار است فردا با حضور مردم تهران تشییع و از آنجا به قم و سپس با زادگاهش کرمان انتقال یابد. برچسب‌هاکواکبیان شورای عالی امنیت ملی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ابومهدی المهندس قاسم سلیمانیپروندهٔ خبریشهادت سردار سلیمانی

به انتهای لیست رسیدید