جرمی هانت

جرمی هانت

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
ایران همواره مسوولیت هرگونه حمله‌ای را رد کرده و خود طرحی برای «صلح» و «امنیت» در خلیج‌فارس پیشنهاد کرده است. اعضای ائتلاف آمریکاییبحرین که میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات‌متحده است، در ماه اوت به ائتلاف پیوست. به گزارش فرانس ۲۴، در مراسم آغاز به‌کار این ائتلاف در مقر ناوگان پنجم دریایی آمریکا در منامه بحرین، «جیم مالوی» فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه و مقام‌های نظامی شرکت‌کننده در این ائتلاف حضور داشتند. این ائتلاف دریایی به ادعای خود قصد دارد امنیت دریانوردی را در تنگه هرمز، باب‌المندب، دریای عمان و خلیج‌فارس تامین کند. همچنین تقریبا دو ماه پیش روزنامه یومیوری ژاپن در روز ۱۲ شهریورماه گزارش داده بود که این کشور به ائتلاف دریایی آمریکا برای حفاظت از شناورهای تجاری در آب‌های جنوبی ایران ملحق نخواهد شد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک سخنگوی دولت انگلیس روز پنج‌شنبه از کاهش سطح هشدار امنیتی برای تردد کشتی‌های این کشور در تنگه هرمز خبر داد. این مقام انگلیسی اعلام کرد: «با توجه به کاهش ریسک توقیف کشتی‌های دارای پرچم بریتانیا، این کشتی‌ها به‌زودی قادر خواهند بود بدون همراهی نزدیک شناورهای نیروی دریایی سلطنتی از تنگه هرمز عبور کنند. اواخر تیرماه امسال یک فروند نفتکش انگلیسی هنگام عبور از تنگه هرمز به‌علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه ایران توقیف شد. پس از توقیف نفتکش انگلیسی به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات دریایی در تنگه هرمز، دولت انگلیس تصمیم گرفت تعداد شناورهای نیروی دریایی سلطنتی انگلیس در منطقه را به‌منظور اسکورت کشتی‌های تحت پرچم این کشور افزایش دهد؛ هرچند «جرمی هانت» وزیر امور خارجه وقت انگلیس اذعان کرد که نیروی دریایی سلطنتی توانایی اسکورت همه کشتی‌های تحت پرچم این کشور را ندارد. نفتکش استینا بالک سرانجام در روز ۳۱ شهریورماه رفع توقیف شد و چند روز بعد بندرعباس را ترک کرد.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سطح هشدار امنیتی کشتی‌های دارای پرچم انگلیس در تنگه هرمز و خلیج فارس کاهش یافت. در همین ارتباط سخنگوی دولت انگلیس گفت: کشتی‌های دارای پرچم انگلیس بزودی در پی کاهش خطر توقیف این کشتی‌ها، قادر خواهند بود بدون همراهی نزدیک ناوگان سلطنتی در تنگه هرمز تردد کنند. در تیرماه امسال، نیروی دریای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران یک نفتکش انگلیسی را در نزدیکی تنگه هرمز به دلیل نقض قوانین و مقررات دریانوردی توقیف کرده بود. پس از این رویداد، «جرمی هانت»، وزیر امور خارجه وقت انگلیس اعلام کرد که سطح امنیتی کشتی‌های عبوری از تنگه هرمز را به ۳ افزایش خواهد داد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
کابوس جانسون تعبیر شده استبوریس جانسون اخیرا پیشنهاد «نایجل فاراژ» رهبر حزب برگزیت در خصوص ایجاد ائتلاف انتخاباتی را رد کرد. در مقابل، «فاراژ» اعلام کرده است که حزب متبوعش (حزب برگزیت) به تلافی این اقدام جانسون، در انتخابات سراسری شرکت نخواهد کرد. مجموع این عامل سبب شده است تا استمرار نخست وزیری جانسون در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد. احتمال پایان ماه عسل سیاسی ترامپ و جانسونماجرا به این نقطه ختم نمی‌شود. البته او به صورت همزمان، نسبت به حضور جرمی کوربین در راس معادلات سیاسی لندن هشدار داده است.
الفالف2 هفته قبل
ظن اصلی عامل این قتل، بیش از هر کس دیگر متوجه محمد بن سلمان (ام بی اس) – پادشاه واقعی عربستان - است. بدتر آنکه نتایج تحققات سی آی ای و گزارشگر ویژه سازمان ملل حاکی است، به احتمال بسیار قوی بن سلمان دستور قتل را صادر کرد. منابع اطلاعاتی آمریکا در گزارش خود اعلام کردند بن سلمان عامل قتل خاشقجی بوده است. به عبارت دیگر: بله، بن سلمان کار بدی انجام داد اما زندگی ادامه دارد و باید هوای نفر اول را داشت. سیاستمدارانی نظیر جرمی هانت وزیر وقت امور خارجه انگلیس که گفته بود این قتل برای عربستان «عواقب جدی» دارد، و چقدر هم این عواقب زیاد بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی بیش از همیشه درباره پرونده قتل جمال خاشقچی در مظان اتهام قرار دارد. از جمله افرادی که اکنون راهی عربستان سعودی می‌شوند تنها استیون منوچین نیست بلکه جارد کوشنر داماد و مشاور سیاست خارجی ترامپ و نخست وزیران سابق چند کشور را نیز شامل می‌شود. به عبارت دیگر می‌توان گفت: بله ولیعهد عربستان کار بدی انجام داده است، اما زندگی ادامه دارد. از «عواقب جدی» این ماجرا موضع گیری سیاستمدارانی نظیر جرمی هانت وزیر امور خارجه سابق انگلیس بود که اعلام کردند عربستان سعودی باید با عواقب قتل خاشقجی روبرو شود. آلن هوگارت از عفو بین الملل بی پرده در این خصوص سخن به میان آورد زمانی که گفت: غرب باید به طور جدی روابط کامل خود را با عربستان سعودی مجددا ارزیابی کند و خود را از روابط بیش از حد صمیمانه‌ای که پیشتر دیده بوده‌ایم که وزیران تمایلی به انتقاد آشکارا از موارد نقض حقوق بشر در عربستان سعودی نداشتند، جدا کنند.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
ایرنا نوشت: جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا دو سه سالی است که مناسبات لندن -بروکسل را دچار تلاطم کرده است. این مسیر باید ادامه پیدا کند بنابراین با اجرای برگزیت سرنوشت برجام تغییر پیدا نمی‌کند. در عین حال نمی‌توان حضور نماینده انگلیس در کارگروه مدرن سازی راکتور اراک را نادیده گرفت و بعد از تعلل یکی دو سال اخیر اروپایی‌های شریک برجام در اجرای تعهداتشان شاید بتوان این حضور نماینده انگلیس در تهران را به فال نیک گرفت. اکنون همانطور که انتظار می‌رود، ‌ترمیم بدبینی افکار عمومی ایران به اروپا بویژه انگلیس نیازمند اقدامات جدی‌تری از سوی لندن است است. در هر صورت سیب برگزیت به هوا پرتاب شده و تا به زمین برگردد چرخ‌های زیادی خواهد خورد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
هدف ما افزایش تنش برای بالا رفتن قیمت نفت و به منظور تغییر محاسبه استراتژیک ترامپ است. اگر قیمت نفت ده دلار بالاتر برود، محاسبات استراتژیک ترامپ تغییر می‌کند و تمامی مصرف کنندگان نفت شروع به گلایه خواهند کرد. مزیت این مرحله، بالارفتن قیمت نفت است و احتمالا محاسبات استراتژیک ترامپ را بر هم خواهد زد. لذا بار دیگر تاکید می‌کنم، مهمترین اتفاقی که باید بیفتد این است که محاسبات استراتژیک ترامپ را به هم بریزیم و امکانی را فراهم کنیم تا این تغییر محاسبات محقق شود. در نتیجه وقتی خیال امریکا از بابت عدم افزایش قیمت نفت راحت شد، مبادرت به عدم تمدید معافیت خریداران نفت ایران کرد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در ساختمان وزارت خارجه فرانسه میزبان عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی بود. در این دیدار روابط عربستان و فرانسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. بر اساس این گزارش؛ الجبیر که صبح امروز سه شنبه وارد پاریس شده است با برخی از نمایندگان پارلمان فرانسه دیدار کرد. در این دیدار تحولات منطقه‌ای و بین المللی و راههای تقویت روابط شاخص میان ریاض و پاریس مورد رایزنی قرار گرفت. عادل الجبیر قبلا در لندن با جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس دیدار و گفتگو کرده و در جریان نشستی در لندن علیه ایران مواضع خصمانه‌ای اتخاذ کرده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، نشریه «تایمز» در یادداشتی که «جرمی هانت» وزیر خارجه پیشین انگلیس آن را «یادداشتی عالی» توصیف کرده، به طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا توصیه کرده است که از امید بستن به آمریکا دست بردارند. «دنیل فینکلشتاین» ستون‌نویس این نشریه در یادداشت خود به اظهارات سال ۲۰۱۶ «باراک اوباما» رئیس‌جمهور وقت آمریکا در مورد «برگزیت» اشاره کرده است. آیا ترامپ کسی که بریتانیا بتواند به او اتکا کند؟ باید شخصیت پیش‌بینی ناپذیر او را مد نظر داشت. او می‌خواهد آمریکا را دوباره عظیم کند، نه اینکه کبیر بودن بریتانیای کبیر را حفظ کند.» در پایان این یادداشت آمده است: «باراک اوباما از منافع ملی آمریکا توصیفی واقع‌بینانه داشت. این تصور که سیاست خارجی آمریکا زمانی مبنایی جز آن خواهد داشت، خیالی خام است.»
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
«مقاومت یمن» تا پایان سال ۲۰۱۸ یعنی در طول ۴۵ ماه جنگ، براساس نظریه «محدود نگه داشتن دامنه جنگ» فعالیت می‌کرد. از سوی دیگر گسترش دامنه درگیری با انصارالله در استان‌های جوف، مأرب و حدیده، عملا توان زیادی از مقاومت یمن می‌گرفت و به نیروی رزمی بیشتری نیاز بود. انصارالله یمن کمی از جنوب نجران که فرمانداری «کتا» واقع شده است و از مدت‌ها پیش در تصرف مقاومت یمن قرار داشته، عقب می‌نشیند. همان‌طور که اشاره شد، هم‌اینک قواعد جنگ یمن تغییر کرده است. مقاومت یمن در جنگ‌افزار به توازن نسبی رسیده و این در حالی است که در ابعاد نیروی انسانی رزمنده دست برتر دارد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
تأثیر انتخابات زودهنگام انگلیس بر مذاکرات برگزیت و روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا غیر قابل انکار است. جانسون حاشیه امنیت نداردنخست وزیر انگلیس اکنون سایه جرمی کوربین رهبر حزب کارگر را بر خانه شماره ده خیابان داونینگ استریت حس می‌کند. ده‌ها تن از نمایندگان حزب محافظه کار در پارلمان انگلیس، با «خروج سخت» از اروپا و مشی سیاسی جانسون مخالف هستند. بدیهی است که مخالفان جانسون، هم اکنون طیف گسترده‌ای از اعضای حزب کارگر، حزب ملی اسکاتلند، برخی محافظه کاران ناراضی و لیبرال دموکرات‌ها را در بر می‌گیرد. اصرار ترامپ و بولتون مبنی بر تحقق برگزیت سخت و حمایت آنها از جانسون نیز ریشه در همین مسئله دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
وزیر امور خارجه انگلیس با ادعاهایی علیه کشورمان، مواضع انگلیس را درباره مسائلی از جمله آرامکو، توافق هسته‌ای و جنگ یمن بیان کرد. وی با تاکید بر این که انگلیس همچنان به دنبال کاهش تنش است، گفت: ما با گسترده‌ترین پشتیبانی جهانی برای تعیین موثرترین پاسخ، همکاری خواهیم کرد. برجام قدرت‌های خود را دارد که از جمله‌ آن‌ها فراهم کردن دسترسی نامحدود آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تاسیسات هسته‌ای ایران است. شرکای اروپایی برجام پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام تعهد کرده بودند سازوکاری برای خنثی کردن تاثیر تحریم‌های اقتصادی ایران ایجاد کنند. وی اظهار کرد که این تنها راه ایجاد ثبات و شکوفایی برای ایران و منطقه است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
وزیر امور خارجه انگلیس با ادعاهایی علیه کشورمان، مواضع انگلیس را درباره مسائلی از جمله آرامکو، توافق هسته‌ای و جنگ یمن بیان کرد. وی با تاکید بر این که انگلیس همچنان به دنبال کاهش تنش است، گفت: ما با گسترده‌ترین پشتیبانی جهانی برای تعیین موثرترین پاسخ، همکاری خواهیم کرد. برجام قدرت‌های خود را دارد که از جمله‌ آن‌ها فراهم کردن دسترسی نامحدود آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تاسیسات هسته‌ای ایران است. شرکای اروپایی برجام پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام تعهد کرده بودند سازوکاری برای خنثی کردن تاثیر تحریم‌های اقتصادی ایران ایجاد کنند. وی اظهار کرد که این تنها راه ایجاد ثبات و شکوفایی برای ایران و منطقه است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
«جرمی هانت» وزیر خارجه سابق بریتانیا گفت، دولت انگلیس باید طبق رأی دادگاه این کشور، بدهی‌هایش نسبت به ایران را تسویه کند. به نوشته روزنامه «گاردین»، هانت در مصاحبه با «رادیو بی‌بی‌سی» گفت، سیاست‌های غرب نسبت به ایران بی‌نتیجه خواهد بود. هانت مدعی شد «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، بازپرداخت بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی انگلیس به ایران را به آزادی «نازنین زاغری راتکلیف» ارتباط می‌دهد. این قرارداد درپی عدم تحویل تانک‌های «شیفتن» به ایران پس از پرداخت پول آن در دوره پهلوی، بسته شد. هانت گفت: «همین‌طور سیاست اروپا برای حفظ برجام نیز شکست خواهد خورد زیرا ایران در حال عبور از محدودیت‌های غنی‌سازی اورانیوم است، پس باید دوباره فکر کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
وزیر خارجه سابق انگلیس اعلام کرد دولت متبوعش به رأی دادگاه انگلیسی مبنی بر بازگرداندن مبلغ یک قرارداد ۴۰۰ میلیون پوندی به دولت ایران تمکین خواهد کرد. اعتمادآنلاین|‎ به نقل از گاردین، «جرمی هانت» وزیر خارجه سابق و نماینده فعلی حزب محافظه‌کار در پارلمان انگلیس اعلام کرد دولت انگلیس رأی یکی از دادگاههای این کشور مبنی بر بازگرداندن مبلغ یک قرارداد تسلیحاتی بین انگلیس و ایران در دهه ۱۹۷۰ میلادی را اجرا خواهد کرد. بدهی دولت انگلیس به ایران، به یک قرارداد تسلیحاتی منعقده در دهه ۱۹۷۰ میلادی بر می‌گردد که دولت وقت انگلیس با شاه مخلوع ایران منعقد کرده بود. این پول از سوی شاه ایران به انگلیس پرداخت شده بود، اما تجهیزات نظامی موضوع قرارداد هیچگاه به دولت ایران تحویل داده نشد. بر اساس اظهارات وزیر خارجه سابق انگلیس، پرداخت این بدهی به دولت ایران پس از انجام مذاکرات دوجانبه و مشخص شدن مبلغ دقیق آن (احتمالا محاسبه سود یا ارزش حال مبلغ اولیه) انجام خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
روزنامه گاردین در خبر مدعی شد: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه گفته است که بریتانیا پیشنهاد داد در ازای مداخله او برای کمک به آزادی نازنین زاغری، شهروند ایرانی- بریتانیایی، پول مسدودشده ایران را آزاد کند. برترین‌ها: روزنامه گاردین در خبر مدعی شد: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه گفته است که بریتانیا پیشنهاد داد در ازای مداخله او برای کمک به آزادی نازنین زاغری، شهروند ایرانی- بریتانیایی، پول مسدودشده ایران را آزاد کند. این روزنامه در ادامه ادعای خود آورده است: ظریف گفت این پیشنهاد ابتدا از سوی فیلیپ هموند، وزیر خارجه پیشین بریتانیا، قبل از ترک وزارت خارجه در ژوئیه ۲۰۱۶ مطرح شده بود. وزیر امورخارجه ایران گفت که در ازای پرداخت این بدهی، او آماده بود در دادگاه برای آزادی نازنین زاغری استدلال کند. او گفت این پیشنهاد زمانی که بوریس جانسون وزیر خارجه شد روی میز بود، اما بعد جانشین او جرمی هانت آن را رها کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
پیش از آن نیز «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری رژیم آمریکا اعلام کرده بود، بدون موافقت کاخ سفید، پیشنهاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری فرانسه و مکرون، عملیاتی نخواهد شد! بنابراین از برآیند موضوع چنین برمی‌آید که گشایش خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری که پیشنهاد فرانسوی‌هاست، به سهولت ممکن نخواهد بود. وی بیان داشت: هدف ایران از برداشتن گام‌های کاهش تعهدات برجامی، ایجاد تعادل و توازن میان تکالیف و مزایا است؛ حال آنکه خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری پیشنهادی، نمی‌تواند عاملی برای توازن بخشی و متعادل سازی تکالیف برجامی ایران و مزایای حاصل از آن برای تهران باشد. این کارشناس مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: چنانچه خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری نیز گشایش یافت، ایران نباید از گام‌های کاهش تعهدات برجامی بازگردد بلکه باید صرفا دست به اقدامی متناسب با این گشایش بزند. بیشتر بخوانید: جدیدترین تاکتیک ضدبرجامی اروپابنابراین با توجه به جمیع جهات، آن خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری حتی کف تکالیف و تعهدات اروپایی‌ها نیز محسوب نمی‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
من نمی‌خواهم درباره همه جزئیات صحبت کنم اما یک راه حل برای مسئله برگزیت خیلی بهتر از تعویق مجدد و خیلی بهتر از برگزاری انتخابات مجدد است. اما بوریس جانسون به صورت آشکار در انتخابات حزب محافظه کار پیروز شد. این نماینده بلند پایه حزب محافظه کار انگلیس در ادامه گفت: مسئله این است که طرح موسوم به Backstop هرگز از طریق پارلمان انگلیس تصویب نمی‌شود. وجود طرحی موسوم به Backstopکه به یک برگزیت بدون توافق منجر شود هرگز از پارلمان انگلیس در نمی‌آید. همه می‌دانیم که در این یک راه حل واقعی برای مسئله برگزیت وجود دارد.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
نویسنده کتاب‌های مجموعه پرطرفدار نیروی اهریمنی‌اش در پست قبلی نوشته بود وقتی من کلماتی مثل طناب و لامپ را می‌شنوم ناخودآگاه کلمه بوریس جانسون به ذهنم خطور می‌کند. وی در پست جدید خود ضمن عذرخواهی از طرفداران جانسون نوشته است که قصد نداشته به نخست وزیر انگلیس توهین کند. وی نوشت: من هیچ وقت با اعدام بوریس جانسون موافق نبودم. با این وجود باید بگویم در زمانه کنونی تبر و تیشه هنوز قوانین کشور را تعیین می‌کنند. وی در مطلبی جانسون را یک دیکتاتور خطاب کرده بود و نوشته بود که مردم انگلیس باید از شر او خلاص شوند.

بوریس جانسون در نشست گروه ۷

13+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
به نظر می‌رسد ایده تشکیل ائتلاف اروپایی، بیشتر ناممکن ساختن و نابودی ائتلاف جهانی مورد نظر ترامپ است تا این که اروپا فی الواقع و به طور جدی قصد تشکیل ائتلاف فوق الذکر را داشته باشد. ایده تشکیل ائتلاف اروپایی چنان موفق عمل کرده است که درخواست واشنگتن از حدود ۶۰ کشور برای حضور در ائتلاف جهانی تاکنون به نحوی بی‌سابقه و نگران کننده برای مقامات کاخ سفید، بی پاسخ مانده است. این وضعیت تحقیر آمیز در تشکیل ائتلاف به زمامداری تیم ترامپ در حالی به رخ می‌دهد که گفته می‌شود پاریس با فراخوان متحدان اروپایی خود، از آنان خواسته است جزیی‌ترین اقدامی برای تشکیل ائتلاف به رهبری آمریکا انجام نداده و در انتظار فراخوان قریب الوقوع برای شکل‌گیری اتحاد دریایی با حضور کشورهای اروپایی باشند. در همین راستا و با انگیزه تشکیل ائتلاف اروپایی، حتی «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس با همتای فرانسوی خود «ژان ایو لودریان» ملاقات و گفت و گو داشته است. هر چند ایده تشکیل ائتلاف اروپایی را ابتداء «جرمی هانت» وزیر امور خارجه پیشین انگلیس در مجلس این کشور مطرح ساخت و پس از مسکوت ماندن این دعوت از سوی اروپائیان، لندن اعلام کرد به ائتلاف جهانی با محوریت آمریکا خواهد پیوست اما با شکست مفتضح ایده پر طمطراق ائتلاف جهانی –با حضور صرفا چند کشور– و مطرح شدن امکان تشکیل ائتلاف اروپایی، بریتانیا مجددا به تیم علاقه مندان به ائتلاف اروپایی پیوست.
رکنارکنا2 ماه قبل
طولی نکشید که فرصت جدیدی در سینی طلا به انگلیس پیش کش شد تا پول بیشتری از عربستان سعودی بگیرد. چرا انگلیس در برابر جنایات عربستان در یمن سکوت کرد؟ عربستان با ورود به جنگ علیه یمن از ماه مارس سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون جنایت جنگی در این کشور مرتکب شده است. درپی فشار داخلی به دولت انگلیس و درخواست برای توقف فروش سلاح به عربستان، مسئولان سعودی پول‌های بیشتری پرداخت کردند. این امر به احتمال زیاد انتقاد‌هایی در سطح پارلمان انگلیس و نهاد‌های حقوق بشری در قبال رویکرد دولت انگلیس به همراه خواهد داشت. در سایه فشار‌های وارده به دولت انگلیس، دولت سعودی ممکن است به پرداخت میلیارد‌ها دلار دیگر به انگلیس برای تضمین تداوم سرازیر شدن سلاح‌های انگلیسی به عربستان روی آورد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
این پرداخت‌ها با هدف ترویج طرح اقتصادی بن سلمان موسوم به «چشم انداز ۲۰۳۰» صورت گرفته است. درپی فشار داخلی به دولت انگلیس و درخواست برای توقف فروش سلاح به عربستان، مسئولان سعودی پول‌های بیشتری پرداخت کردند. براساس ارزیابی‌ها، شمار کشته‌های جنگ یمن بین ۱۰ هزار تا ۷۰ هزار نفر است که اکثر آنها را یمنی هستند. این امر به احتمال زیاد انتقادهایی در سطح پارلمان انگلیس و نهادهای حقوق بشری در قبال رویکرد دولت انگلیس به همراه خواهد داشت. درسایه فشارهای وارده به دولت انگلیس، دولت سعودی ممکن است به پرداخت میلیاردها دلار دیگر به انگلیس برای تضمین تداوم سرازیر شدن سلاح‌های انگلیسی به عربستان روی آورد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
این پرداخت‌ها با هدف ترویج طرح اقتصادی بن سلمان موسوم به «چشم انداز ۲۰۳۰» صورت گرفته است. درپی فشار داخلی به دولت انگلیس و درخواست برای توقف فروش سلاح به عربستان، مسئولان سعودی پول‌های بیشتری پرداخت کردند. براساس ارزیابی‌ها، شمار کشته‌های جنگ یمن بین ۱۰ هزار تا ۷۰ هزار نفر است که اکثر آنها را یمنی هستند. این امر به احتمال زیاد انتقادهایی در سطح پارلمان انگلیس و نهادهای حقوق بشری در قبال رویکرد دولت انگلیس به همراه خواهد داشت. درسایه فشارهای وارده به دولت انگلیس، دولت سعودی ممکن است به پرداخت میلیاردها دلار دیگر به انگلیس برای تضمین تداوم سرازیر شدن سلاح‌های انگلیسی به عربستان روی آورد.

چه کسانی در حمایت از یک متهم امنیتی هنرمندان را فریب دادند؟

7+
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل

نامه به سران قوا با امضاهای جعلی! / چه کسانی در حمایت از یک متهم امنیتی هنرمندان را فریب دادند؟ +تصاویر

7+
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل

نامه به سران قوا با امضاهای جعلی! / چه کسانی در حمایت از یک متهم امنیتی هنرمندان را فریب دادند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
نکته جالب توجه در این میان نوع جرائم و محکومیت‌های سنگین دوتابعیتی‌های مورد حمایت دولت انگلیس چون نازنین زاغری، عباس عدالت، کمال فروغی و ارس امیری است. ارس امیری، دوتابعیتی بازداشتی از ۱۰ سال پیش در لندن زندگی می‌کرد و دانشجوی رشته فلسفه هنر در مقطع کارشناسی ارشد است. در جمع دوستان و همکاران توضیحاتی داده شد که ایشان کار فرهنگی و هنری می‌کردند و مراودات فرهنگی هنری را ایجاد می‌کردند. من اصلا سیاسی نیستم، کار من در عرصه هنر است و اصلا ارس امیری را نمی‌شناسم. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴ژیلا امیرشاهی که تایید می‌کند ارس امیری را نمی‌شناسند و هیچ نامه‌ای را در حمایت از او امضا نکرده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
سرویس بین الملل- مقام‌های جبل الطارق اخیرا تصمیم گرفتند تا نفتکش ایرانی توقیف شده «آدریان دریا ۱ (گریس ۱)» را که ماه گذشته توقیف شده بود آزاد کنند. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ استدلال می‌شود که توقیف این نفتکش به دلیل ورود بریتانیا به طور مستقیم به منازعه آمریکا و ایران روی داد. سایت «لوب لاگ» درباره پیامدهای رویدادهای اخیر می‌نویسد: "آزادی نفتکش ایرانی می‌تواند تنش میان ایران و بریتانیا را اندکی کاهش دهد. این سایت در ادامه می‌نویسد: "تصمیم وزارت دادگستری امریکا برای توقیف نفتکش ایرانی نشان می‌دهد که واشنگتن تصمیم دارد خود برای ضبط نفتکش اقدام کند. به همین دلیل بود که بولتون ماه گذشته توقیف نفتکش را «خبری عالی» توصیف کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
-روز جمعه خدمه کشتی گریس درباره مقصد و محموله کشتی مورد بازجویی و تحقیق قرار می‌گیرند و مقامات جبل‌الطارق توقیف نفتکش ایرانی را ۱۴ روز دیگر تمدید می‌کند. با وجود اسناد غیرقابل انکار از درخواست‌های آمریکا برای چنین اقدامی، جبل الطارق مدعی می‌شود که به درخواست کشوری کشتی ایران را توقیف نکرده است. -موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه اقدام انگلیس را حقوقی و قانونی نمی‌داند و بار دیگر خواستار رفع توقیف نفتکش در جبل‌الطارق می‌شود. -گمانه زنی‌ها درباره آزادی گریس این بار از سوی روزنامه سان بریتانیا منتشر می‌شود و همین احتمال آزادی را قوت می‌بخشد. -روز پنجشنبه ۲۴ مرداد خبرگزاری رویترز هم به نقل از منبع آگاه خود از آزادی نفتکش ایرانی خبر می‌دهد و همزمان با قوت گرفتن احتمال آزادی کشتی ایرانی آمریکا رسما خواستار توقیف آن از سوی مقامات جبل الطارق می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید