جریان مقاومت

جریان مقاومت

نامه‌نیورنامه‌نیور41 دقیقه قبل
وی ادامه داد: عربستانی‌ها می‌گویند ما از جنوب، مراقب یمن بودیم و ایران از شمال پهباد فرستاده است. امام جمعه مشهد گفت: ایران امروز یک مرز جغرافیایی و محصور در منطقه‌ای جغرافیایی نیست بلکه ایران امروز همان جریان مقاومت در منطقه است. آیت الله علم الهدی افزود: حزب الله لبنان، انصارالله یمن، حماس و جهاد اسلامی فلسطین همه ایران است و ایران یک مرز جغرافیایی نیست. وی اضافه کرد: سید مقاومت اعلام کرده است که مقاومت در منطقه تنها یک رهبر دارد و آن هم مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران است. امام جمعه مشهد تاکید کرد: شمال و جنوب شما ایران است، امروز در هر نقطه منطقه که یک مسلمان بیدار و یک جریان مبارز وجود دارد آنجا ایران و امام آن فرد و جریان نیز رهبر ایران است.
مهرمهر43 دقیقه قبل
وی با تاکید بر اینکه پیامبر اسلام (ص) تلاش کرد تا عنان جامعه دست انسان‌های نااهل و هواپرست قرار نگیرند، افزود: دو نوع حاکم در جامعه وجود دارد یکی شاهان هواپرست و نالایقی که بدون هیچ دلیل منطقی با زور و تزویر توانسته‌اند بر جامعه حکومت کنند و تنها به دنبال منافع خود هستند اما گروه دوم انسان‌های پاک و عادلی هستند که در رأس آنها انبیای الهی قرار دارند. علیدادی سلیمانی با بیان اینکه خداوند در برخی آیات خود تکلیف سنگینی بر عهده مردم قرار داده است، بیان کرد: خدواند انبیا و کتب آسمانی را نازل کرد اما مأموریت مردم این است که خودشان قیام و قسط را در جامعه اقامه کنند و به طور کلی هم مردم باید حمایت کنند و هم در رأس آنان حاکمان الهی باید حکومت را در دست بگیرند. نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه اصلاح جامعه نیازمند اصلاح مسئولان است، خاطرنشان کرد: مردم هم باید مراقب مسئولان باشند و مسئولان جامعه هنگامی اصلاح می‌شوند که مردم درستکار باشند و اجازه ندهند که افراد ناسالم حکومت را در دست بگیرند. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت شهادت امام سجاد (ع) اظهار داشت: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و دمیدن روحیه علم و ادب را به هم معلمان، استاید و دانش آموزان تبریک عرض می‌کنیم و امیدوارم شاهد نشاط علمی و پیشرفت‌های علمی در جامعه باشیم و به حق و حقوق معلم و استاد هم توجه ویژه داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه در شرایط امروزی نه تنها مذاکره با استکبار جهانی مطرح نیست بلکه طرف‌های مقابل باید توبه کنند تا مذاکره انجام شود، تصریح کرد: جریان مقاومت امروز در مناطق اسلامی شکل گرفته و بعضا هم بسیار قوی شده است به عنوان مثال امروز الگوی دفاع مقدس را در یمن شاهد هستیم لذا اکنون کفه ترازو به نفع یمن شده و عملیات یمن هرچه جلوتر می‌رود ضربه‌ها بیشتر و فاصله زمانی آن کمتر می‌شود.
فارسفارس2 روز قبل
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: اینکه ما در سالیان گذشته توانستیم با وجود تمام دشمنی‌ها و توطئه‌ها، در مقابل آمریکا و غرب مقاومت کنیم، قطعا علتش نفوذ فرهنگ حسینی در بین مردم و مسئولان بوده است. وی افزود: از طرف دیگر، انقلاب اسلامی توانست غباری که روی فرهنگ عاشورایی نشسته بود را برطرف کند و امروز شاهدیم که جمعیت‌های میلیونی در جای جای جهان به خصوص در اربعین برای امام حسین (ع) عزاداری می‌کنند و این به برکت انقلاب اسلامی است. عضو حقوق‌دان شورای نگهبان گفت: اینکه ما در سالیان گذشته توانستیم با وجود تمام دشمنی‌ها و توطئه‌ها، در مقابل آمریکا و غرب مقاومت کنیم، قطعا علتش نفوذ فرهنگ حسینی در بین مردم و مسئولان بوده است. ما همه صحبت‌مان در برجام این بود که در قبال منطقه با شما مذاکره نمی‌کنیم. یعنی این عزت و عظمت و اقتداری که جمهوری اسلامی در منطقه دارد را به مذاکره نمی‌گذاریم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
وی افزود: از طرف دیگر، انقلاب اسلامی توانست غباری که روی فرهنگ عاشورایی نشسته بود را برطرف کند و امروز شاهدیم که جمعیت‌های میلیونی در جای جای جهان به خصوص در اربعین برای امام حسین (ع) عزاداری می‌کنند و این به برکت انقلاب اسلامی است. وی با بیان اینکه امروز دستان بلند جمهوری اسلامی ایران در کل منطقه هرجا اراده کند به دشمنان این نظام سیلی می‌زند، تصریح کرد: امروز در عرصه نظامی اقتدار ما قابل قیاس با هیچ زمانی نیست. عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به اقدامات اخیر دستگاه قضایی درخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: در همین چند وقت اخیر که اقداماتی از طرف آیت‌الله رئیسی و قوه قضائیه در مورد برخورد با مفاسد انجام شده، چقدر مردم را امیدوار کرده است. ما همه صحبت‌مان در برجام این بود که در قبال منطقه با شما مذاکره نمی‌کنیم. یعنی این عزت و عظمت و اقتداری که جمهوری اسلامی در منطقه دارد را به مذاکره نمی‌گذاریم.
مهرمهر2 روز قبل
برای مصاحبه و تهیه گزارش به جمع آن‌ها رفته و با آن‌ها باب گفت‌وگویی را باز می‌کنیم. «الحسین یجعنا» شعار اتحاد دو ملت و رمز ناامیدی دشمنانموکب داران اربعین حسینی از درب شماره ۱۷ بارگاه کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) وارد شده که در آیین «همایش تکریم از خادمان اربعین حسینی» شرکت کنند. باب گفت‌وگو را با یکی از نمایندگان موکب داران عراقی باز می‌کنم؛ با لبخند می‌گوید: ایران اسلامی وطن دوم ماست و ما افتخار داریم که میزبان فرزندان حضرت رضا علیه السلام باشیم. زائران ایرانی از لحاظ تعداد در رده دوم زائران اربعین حسینی (ع) در عراق بعد از زائران عراقی هستند و ما خوشحال هستیم و افتخار می‌کنیم که با شایستگی از آن‌ها پذیرایی کنیم. گفتنی است، همایش بزرگ تکریم خادمین اربعین حسینی (ع) با حضور ۱۲۰۰ نفر از موکب داران عراقی، اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق، موکب داران کشورهای پاکستان، بحرین، لبنان و یمن و ایران اسلامی روز گذشته به میزبانی استان قم برگزار شد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
اخبار سیاسی- وی افزود: از طرف دیگر، انقلاب اسلامی توانست غباری که روی فرهنگ عاشورایی نشسته بود را برطرف کند و امروز شاهدیم که جمعیت‌های میلیونی در جای جای جهان به خصوص در اربعین برای امام حسین (ع) عزاداری می‌کنند و این به برکت انقلاب اسلامی است. عضو حقوق‌دان شورای نگهبان گفت: اینکه ما در سالیان گذشته توانستیم با وجود تمام دشمنی‌ها و توطئه‌ها، در مقابل آمریکا و غرب مقاومت کنیم، قطعا علتش نفوذ فرهنگ حسینی در بین مردم و مسئولان بوده است. وی با بیان اینکه امروز دستان بلند جمهوری اسلامی ایران در کل منطقه هرجا اراده کند به دشمنان این نظام سیلی می‌زند، تصریح کرد: امروز در عرصه نظامی اقتدار ما قابل قیاس با هیچ زمانی نیست. ما همه صحبت‌مان در برجام این بود که در قبال منطقه با شما مذاکره نمی‌کنیم. یعنی این عزت و عظمت و اقتداری که جمهوری اسلامی در منطقه دارد را به مذاکره نمی‌گذاریم.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
از پایتخت دستور می‌آید که پادگان را تخلیه کنید و بدون هیچ مقاومتی اجازه ورود ارتش شوروی را بدهید. می‌خواهم از کشور مقابل اجنبی‌ها دفاع کنم.» ملک‌محمدی همراه با سرباز عبدالله شهریاری، سیدمحمد رایی هاشمی و سرباز دیگری هم قسم می‌شوند و می‌مانند. هنگامی که نخستین نفربر شوروی قصد عبور از پل آهنی را دارد سرباز شهریاری بسوی راننده آن شلیک می‌کند و سرباز روس را از پای درمی‌آورد. بالاخره پس از چند ماه تلاش و پیگیری موفق شدم فرزند سرباز شهریاری را در شهر کوچک «باسمنج» در نزدیکی تبریز پیدا کنم. حاج محمدعلی ادامه حرف‌هایش را می‌گیرد و می‌گوید: «زمانی که ارتش شوروی وارد کشور شد وضعیت درست و حسابی نداشتیم.
برنابرنا2 روز قبل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص «خبر منتشر شده مبنی بر اجرایی شدن پیشنهاد ۱۵میلیارد دلاری اروپایی‌ها به ایران» گفت: این موضوع هنوز قطعی نشده و پیشنهاد خامی بود. او در ادامه بیان کرد: معنای اول پیشنهاد اروپا، بدهکار کردن جمهوری اسلامی در این شرایط بود، زیرا ایران اجازه فروش نفت نداشت. او بیان کرد: جریان مقاومت برای قدرتمندان دنیا نوعی دل آشوبه‌های جدی ایجاد کرده که باعث می‌شود، بیشتر از گذشته واقعیت، قدرت مقاومت را به رسمیت بشناسد. لذا به این دلیل که در جنگ‌ها به صورت طبیعی توازن ایجاد خواهد شد، الان در جنگ عربستان با یمن این توازن ایجاد شده و یمنی‌‌ها رگه‌های حیاتی عربستان را مورد حمله قرار می‌دهند. همان رگه‌هایی که هیچ کشور متمدن و مدعی حقوق بشری در دنیا نتوانست در قبال وسوسه نفت عربستان مقاومت کند و اکثرا به عربستان سلاح دادند و یا حمایت سیاسی کردند یا در قبال عربستانی‌‌ها، سکوت کردند.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به برگزاری نشست سه جانبه سران ایران، ترکیه و روسیه با موضوع حل بحران باقی مانده در سوریه باشد، گفت: ترکیه همواره یک استراتژی چند جانبه را دنبال می‌کند به نحوی که از طرفی با آمریکا، روسیه، ایران و اروپا قصد دارد ارتباط خود را حفظ کند. ترکیه تلاش دارد با تمامی جبهه‌ها همسو باشدنماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: ترکیه بعد از اینکه جبهه مقاومت در مبارزه با داعش و النصره پیروز شد به جریان مقاومت نزدیک شد که راه این نزدیکی نیز از طریق ایران بود و اکنون نیز تلاش می‌کند همچنان تمام کشورها را در کنار خود نگاه دارد و برای هر کدام نیز توجیهاتی می‌آورد. وی در ادامه با بیان اینکه ترکیه در یک موضوع اشتباه می‌کند و آن این است که منفعتی که امروز از سوی آمریکا کسب می‌کند در آینده مقرون به صرفه نیست، عنوان کرد: حضور اروپایی‌ها در غرب رود فرات می‌تواند خطر بزرگی برای کشور ترکیه باشد و آمریکایی‌ها نیز تحت هیچ شرایطی با هیچ فردی سر منافع خود تعارف ندارند. آمریکا به دنبال تسلیح تروریست‌های سوریه استوی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی‌ها به شدت به دنبال مسلح کردن تروریست‌های باقی مانده در منطقه هستند و چندین کامیون جدید به مسلحان غیرقانونی در خاک سوریه انتقال داده شده است، اذعان داشت: آمریکایی‌ها با ترکیه زاویه شدیدی به خاطر خرید اس ۳۰۰ و اس ۴۰۰ از روسیه پیدا کرده‌اند از این رو اردوغان باید بداند که آمریکا اینگونه مراودات که تهیه تجهیزات نظامی از روسیه است، بر نمی‌تابد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر تروریست‌ها در ادلب رشد کنند در ترکیه راحت‌تر نفوذ می‌کنند و از سوی دیگر اگر ناتو نیز همکاری خود را با ترکیه قطع کنند ممکن است گروه‌های تروریستی دیگری نیز بزرگ شده و ترکیه را تهدید کنند. /پایان پیام
فارسفارس3 روز قبل
رزمنده دفاع مقدس و نویسنده رمان «قنوت آخر» می‌گوید: انقلاب و دفاع مقدس همان طور که از دل خودش فرمانده و مدیر و دانشمند و مخترع تربیت کرد، نویسنده‌هایش را نیز خودش خلق کرد. * فکر می‌کنید در این سال‌ها به قدر کافی به نقش زنان در دفاع مقدس پرداخته شده است. * ثبت تاریخ دفاع مقدس، یک کار ملی است و اختصاص به دولت و نهاد و مراکز خاص ندارد. انقلاب و دفاع مقدس همان طور که از دل خودش فرمانده و مدیر و دانشمند و مخترع تربیت کرد، نویسنده‌هایش را نیز خودش خلق کرد. * چقدر موافق این نظریه هستید که می‌گویند نویسندگان ما در نوشتن در حوزه دفاع مقدس دچار خودسانسوری هستند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وی با اشاره به حملات پهپادی یمنی‌ها به پالایشگاه آرامکو عربستان گفت: نقطه آسیب پذیر عربستان و کشورهای دیگری که در این منطقه به صادرات نفت متکی هستند، همین مسئله و وجود پالایشگاه‌ها و ذخایر نفتی آن‌ها است. وی متذکر شد: آن‌ها اگر بخواهند به سوی اهداف سیاسی که منافع صهیونیست‌ها و منافع استکبار را تامین می‌کند بروند، باید بدانند در درجه اول به منافع خودشان ضربه می‌زنند. وی افزود: قبلا صهیونیست‌ها طعم این حملات را چشیده بودند و اکنون عربستان متوجه این خطر شده است. مهمانپرست به تاثیر قوی شدن جبهه مقاومت در منطقه اشاره و عنوان کرد: وقتی جبهه مقاومت قوی می‌شود از یک قدرت بالا برخوردار خواهد شد و اتفاقا قدرت بازدارندگی آن، افزایش پیدا می‌کند. وی در خاتمه پیش بینی کرد: عربستان و بعضی دیگر از کشورهای منطقه مثل امارات متوجه هستند که با آتش بازی می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود دست از تجاوزات خود بکشند و تغییر سیاست دهند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، منابع محلی سوری بامداد یکشنبه اعلام کردند که چند حمله هوایی به مناطقی در شهر «البوکمال» واقع در شرق استان «دیرالزور» و نزدیک مرز عراق صورت گرفته است. رسانه‌های صهیونیستی و مخالف جریان مقاومت مدعی شدند که در پی این حملات سه انفجار مهیب در جنوب البوکمال رخ داد و در جریان آن، تعدادی از نیروهای مقاومت هدف قرار داده شدند. یک منبع آگاه اما در توضیح جزئیات این حمله، اعلام کرد که بامداد روز یکشنبه رژیم صهیونیستی «یک اردوگاه در دست ساخت، متعلق به فاطمیون را هدف قرار داد». این اردوگاه برای اسکان رزمندگان بوده و در منطقه‌ای به دور از منازل غیر نظامیان در البوکمال، در دست ساخت بود. بر خلاف شایعات صهیونیست‌ها، این حملات هیچ تلفات جانی نداشته است و تمام نیروهای مقاومت در سلامت کامل هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
ترکیب عملیات اطلاعاتی و نظامی در برابر عربستان خود یک نقطه عطف در جنگ یمن و عربستان بشمار می‌رود. این را هم اضافه کنید که موفقیت آمیز بودن حمله اخیر پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان – که نیمی از صادرات نفت این کشور را تعطیل کرده است- یعنی، تهدید از فروپاشاندن اقتصاد عربستان نیز اینک، یک بلوف جنگی نیست. اما نقش ایران این وسط چیست؟ واقعیت آن است که نقش ایران بزرگتر از اظهارات بی سند و پایه پمپئو، وزیرخارجه آمریکا درباره نقش مستقیم ایران در حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان است. پس از همین اتفاقات در ایران است که حزب الله هم خودروی نظامی اسرائیل را منهدم کرده و هم اینک یمنی‌ها تاسیسات نفتی عربستان را زیر چک خود گرفته‌اند. اگر پمپئو می‌خواهد درباره نقش ایران سخن بگوید نیازی به ارائه سند نیست، فقط کافیست اعتراف کند که خاورمیانه از ایران الگو گرفته و بر مدار گفتمان ایران در حرکت است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
او به‌شدت علاقه‌مند به حمله نظامی آمریکا به ایران بود. چند هفته پس از حضور بولتون در کاخ سفید، ترامپ از برجام خارج شد تا گزاره احتمال جنگ‌ بیش از پیش خود را نشان دهد. شاید به همین خاطر است که پس از انتشار تصویر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق رسانه‌های بین‌المللی این حضور را «غافلگیرکننده» خواندند. مقتدی صدر سال ۱۳۷۷ و پس از شهادت سیدمحمد صدر، در ۲۵سالگی رهبر جریان صدر عراق شد. نفیو از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱، در دفتر امنیت بین‌المللی و منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در وزارت امور خارجه، به‌عنوان اولین مقام افسر هسته‌ای ایران حضور داشته ‌است.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
متکی بودن جریان مقاومت به اسلام، ممکن بودن مقاومت فقط در سایه ایمان به خدا، ‌ وعده پاداش الهی درصورت سازش نکردن با دشمن، ‌ تاکید قرآن بر استقامت، ‌ اهمیت ثبات و ایستادگی در دین و‌ حیات بخش بودن درس­‌های قرآن در زمینه مقاومت از محورهای بیانات رهبر انقلاب مرتبط با شاخص «مقاومت و دین» است. پژوهش خبری صدا وسیما: این پژوهش به بررسی، شاخص ­یابی و محوربندی دیدگاه­های رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ایستادگی و مقاومت در بیاناتشان در سال­های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۸ اختصاص دارد. رهبر معظم انقلاب از اصیل و درست بودن «نظریه‌ مقاومت» سخن می­گویند و بر لزوم ترویج این نظریه‌ در مقابل دشمن قوی‌پنجه تاکید می­ کنند. «معانی مقاومت» شاخص دیگری است که از بیانات رهبر انقلاب استخراج می­ شود. بصیرت، ‌ ایمان دینی، عقل و تدبیر، ‌ انتخاب مسئولانی که اهل مقاومت ­اند و‌ شکر نعمت از مواردی هستند که رهبر انقلاب آنها را از «ملزومات مقاومت» می­ دانند.
عصر ایرانعصر ایران6 روز قبل
امام جمعه مشهد گفت: جان بولتون آمریکایی که همه شیطنت‌ها زیر سر او بود را مثل یک سگ دمش را گرفتند و از کاخ سفید بیرون انداختند. اسارت یک جریان انفعالی نبود که برای اهل‌بیت (ع) پیش بیاید، عزیزانشان به شهادت رسیدند، آنان در چنگ دشمن گرفتارند و انواع مظالم را وارد می‌کند و تحمل کنند. قدرت دشمن نباید چشم مسؤولان و مردم حسینی ما را پر کند، چراکه دشمن تا اینجای قضیه شکست‌خورده است. وی ادامه داد: همچنین سیدحسن نصرالله اعلام کرد که امام مقاومت، رهبری معظم انقلاب اسلامی ایران است. پایگاه مقاومت ایران است و جریان مقاومت در همه امت اسلامی یکپارچه منسجم شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
اگر عمر انسان تبدیل به چراگاه شیطان شود، بنا به فرموده امام سجاد (ع) بهتر است این عمر وجود نداشته باشد. عرصه غضب پروردگار زمانی خواهد بود که عمر انسان چراگاه شیطان شود. در این صورت انسان مشمول غضب پروردگار است و خشم خداوند بر انسان حاکم می‌شود. حزب‌الله و انصارالله و حشدالشعبی پشت یکدیگر و پشت سر رهبری ایستادند؛ سید مقاومت اعلام کرد، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران امام مقاومت است و پایگاه مقاومت ایران است. از سوی دیگر سید مقاومت اعلام کرد رهبر ایران، امام مقاومت است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی با اشاره به اینکه ما باید کسانی را تکریم کنیم که تقوای الهی را رعایت می‌کنند و آنهایی که تقوا رعایت نمی‌کنند نباید در چشم ما بزرگ باشند، اظهار داشت: همه ما باید بر همین مبنا مسائل زندگی خود را تنظیم کنیم. وی ادامه داد: ممکن است عده‌ای در هر زمانی با ظاهر اسلامی به دنبال ضربه زدن به حق باشند و مصداق بارز آن در زمان پیامبر اکرم (ص) مسجد ضرار بود که مرکزی برای ضربه زدن به اسلام شده بود که آن حضرت دستور تخریب این مسجد را صادر کردند. وی با بیان این مطلب که محور دوم فعالیت‌های اساسی پیامبر اکرم، الگوسازی بود، تصریح کرد: باید الگویی در جامعه باشد تا مردم آن الگوها را سرمشق برنامه‌های خود قرار بدهند بنابراین الگوسازی یکی از اصل‌های مهمی است که آن حضرت توانست به کمک آن جامعه را تغییر بدهد. وی یکی از مأموریت‌های جریان مقاومت این است ک در مقابل زیاده خواهی آمریکا و اسرائیل بایستند، تصریح کرد: همانطور که رهبری وعده داده‌اند از بین رفتن این رژیم دور از دسترس نیست اما همانطور که جریان مقاومت اعلام کرده‌اند که نگاهشان را به ایران دوخته‌اند لذا همه باید حول همین محور حرکت کنند و جریان سیاسی کشور هم باید در همین محور حرکت کند. نماینده ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: کسانی که در ظاهر فکر می‌کردند که این کاروان شکست خورده هستند اما پیروز واقعی بودند.
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
پیروزی محور مقاومت در جنوب «لبنان» در جنگ ۳۳ روزه (۲۰۰۶) و نبرد «غزه» (۲۰۱۴) و یا چهار سال مقاومت مردم «یمن» و همچنین پیروزی جبهه مقاومت در برابر داعش در «عراق» و «سوریه» نشان‌دهنده این واقعیت مسلم و انکارناپذیر است که محور مقاومت روی قوس صعود و آمریکا و اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند. حماس: خود را در خط مقدم حمایت از ایران می‌دانیم- هیئتی عالی‌رتبه از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در ۳۱ تیرماه ۹۸ با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند. در پایان این دیدار، هیئت حماس تابلوی منقش به تصویری از مسجدالاقصی را به رهبر انقلاب اسلامی تقدیم کردند. شایان ‌ذکر است که توجه و اهتمام رهبر معظم انقلاب در شکل‌گیری و تقویت محور مقاومت اسلامی نشان می‌دهد که معظم‌له جبهه مقاومت اسلامی را در مسیر اهداف انقلاب و آن را برای انقلاب اسلامی افتخار بزرگی می‌دانند. لبیک عاشورایی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ۲.
ایلناایلنا1 هفته قبل
خطیب نماز جمعه مشهد مقدس گفت: قدرت دشمن نباید چشم مردم ما را هم پر کند. اسارت از روز اول توسط سید‌الشهدا (ع) برنامه‌ریزی شده است و اسارت اهل بیت پیام‌رسان انقلاب کربلا است. وی افزود: اهل بیت آدم‌های معمولی نبوده و صاحب رسالت و نفوذ بودند. وی افزود: قدرت دشمن نباید چشم مردم ما را هم پر کند. از این طرف با عزت سید مقاومت اعلام کرد مقاومت پشت رهبری ایران ایستاده است.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
نصرالله پژمانفر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مواضح صریح «سید حسن نصرالله» در رابطه با ایران و همچنین اطاعت پذیری‌ا‌ش نسبت به رهبری انقلاب اشاره و اظهار داشت: سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود صراحتا این مسائل را مطرح کردند که ما یک شخص نیستیم، بلکه یک جریان بسیار گسترده‌ای هستیم که توانسته‌ایم حرف‌های بسیاری را را در دنیا بازگو کنیم. ایران «ام القرای» جهان اسلام استوی در ادامه افزود: رهبر حزب الله لبنان بسیار شفاف و با صدای رسا اعلام کردند که ریشه جریان مقاومت در ایران و با محوریت رهبر معظم انقلاب است؛ همانطور که این صحیت‌ها علنا در عراق، لبنان و یمن نیز بیان می‌شود در جای، جای دنیا هم به این موضوع مهم رسیده‌اند که ایران «ام القرای» جهان اسلام است. باید ظرفیت‌های گوناگون کشور معطوف به اطاعت از رهبری انقلاب باشدنماینده مردم مشهد به پیام مهم سخنرانی سید حسن نصرالله برای داخل و خارج از کشور اشاره و تصریح کرد: سخنرانی سید حسن نصرالله برای داخل کشور حاوی یک پیام مهم بود که به هر حال ما اگر بخواهیم؛ نقش آفرینی‌های گسترده‌ای داشته باشیم باید ظرفیت‌های گوناگون کشور معطوف به اطاعت از رهبری انقلاب باشند. زمینه‌های جهانی شدن گفتمان مقاومت برای ما فراهم شده استعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه به پیام سخنرانی سید حسن نصرالله برای بیگانگان اشاره کرد و افزود: سید حسن نصرالله صراحتا به غربی‌ها گوش زد کرده است که ما در شرایط جنگ احد نیستیم بلکه در نقطه فتح خیبر قرار داریم و زمینه‌های جهانی شدن گفتمان برای ما فراهم شده است که دشمنان باید مراقب باشند. انسجام و وحدت در ذیل اطاعت از رهبری انقلاب می‌تواند مشکلات کشور را حل کنداین نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: انسجام و وحدت در ذیل اطاعت از رهبری انقلاب می‌تواند، برکات فراوانی در رفع مشکلات کشور داشته باشد؛ بنابراین اگر ما شاهد مشکلاتی در داخل کشور هستیم، واقعا دلیلش این است که نتوانسته‌ایم به خوبی در کنار رهبری باشیم. /پایان پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
عالیترین مقام قوه قضاییه در استان در ادامه با اشاره به انتصاب آیت اله رییسی به ریاست قوه قضاییه و تحولات صورت گرفته طی این مدت گفت: با توجه به اینکه پیش از این در قوه قضاییه حضور داشته‌اند با بدنه قوه قضاییه و نقاط ضعف و قوت آن آشنایی کامل داشته و به همین خاطر شاهد تسریع در فرایند تحول در قوه قضاییه هستیم. وی کاهش اطاله دادرسی، صدور احکام متقنی که کمتر نقض بشود، کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی و توسعه فرهنگ صلح و سازش را از محور‌های اصلی تحول در قوه قضاییه اعلام کرد. رییس کل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: یکی از دغدغه‌های اصلی کاهش زمان رسیدگی در دادگاه‌های تجدیدنظر استان بود و با عنایت به تصویب ۵۵ شعبه دادگاه تجدیدنظر و فعال بودن تنها ۳۱ شعبه، از ابتدا به دنبال فعال کردن ۱۰ شعبه دیگر بوده‌ایم. رییس کل دادگستری استان اصفهان اعلام کرد: همچنین به دنبال استقرار چند شعبه دادگاه تجدیدنظر استان در کاشان هستیم که مردم این شهرستان و شهرستان‌های همجوار را از مراجعه به مرکز استان بی نیاز خواهد نمود. گفتنی است در پایان این آیین از تلاش‌ها و خدمات صادقانه حسین فروزانفر تقدیر و با اعطای حکمی از سوی ریاست قوه قضاییه علیرضا علایی آرانی به سمت ریاست دادگستری شهرستان نطنز منصوب گردید.
الفالف1 هفته قبل
این منطق براندازانه، تلاش می‌کرد تا هدف تحریم‌ها را دولت ایران و نه مردم معرفی کند. کسانی که بیش از سه دهه است هر سال، سال آینده را سال سقوط جمهوری اسلامی می‌نامند. اینکه ما بگوییم سیاست اصلی آنها یعنی فروپاشی از درون و تسلیم ایران با شکست مواجه شده است امری است، اما اینکه خود آنها در رسانه‌ها و تحلیل گرانشان بنویسند و بگویند که ترامپ و آمریکا در فشار حداکثری به ایران شکست خورده است حلاوتی دیگر دارد. ضمن اینکه چنین اقدامی را نوعی امتیاز به ایران معرفی کرده خواستار برداشتن گام‌های بعدی از سوی ایران برای مذاکره صوری (عکس یادگاری) باشد. آنچه تاکنون توانسته این شکست بزرگ تاریخی را بر آمریکا تحمیل کند چیزی جز مقاومت و قدرت بازدارندگی ملت، دولت، نیروهای مسلح ایران و توان دفاعی نبوده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
پس از سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، درباره جایگاه رهبر معظم انقلاب، تصویر منتشر شده از حضور سید مقتدی صدر در مراسم شام غریبان بیت رهبری دومین خبر جنجالی یک هفته اخیر بود. حسین محمدی اصل/ پژوهشگر مسائل سیاسی/مقتدی صدر در ایران، رژیم صهیونیستی در انزوا پس از سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، درباره جایگاه رهبر معظم انقلاب، تصویر منتشر شده از حضور سید مقتدی صدر در مراسم شام غریبان بیت رهبری دومین خبر جنجالی یک هفته اخیر بود. یکی از برداشت‌ها این است که حضور مقتدی صدر در بیت رهبری به صورت علنی و غیر منتظره میتواند تکمیل کننده بخشی از پازل مقاومت در مقابله و مبارزه با استکبار جهانی باشد. باوجود اینکه جریان صدر در جبهه‌های داخلی عراق تأثیرگذار است، اما در حال حاضر شاهد این هستیم که وضعیت و بازی در منطقه به نفع ایران است. حضور این شخصیت سیاسی و مذهبی عراقی، میتواند آغازی باشد بر شکل‌گیری روابطی جدید بین برخی گروهها و جریان‌های شیعی مسلح و مقاوم در عراق و ایران و از این منظر این حضور مقتدی صدر را میشود به فال نیک گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
پیروزی محور مقاومت در جنوب «لبنان» در جنگ ۳۳ روزه (۲۰۰۶) و نبرد «غزه» (۲۰۱۴) و یا چهار سال مقاومت مردم «یمن» و همچنین پیروزی جبهه مقاومت در برابر داعش در «عراق» و «سوریه» نشان‌دهنده این واقعیت مسلم و انکارناپذیر است که محور مقاومت روی قوس صعود و آمریکا و اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند. در پایان این دیدار، هیئت حماس تابلوی منقش به تصویری از مسجدالاقصی را به رهبر انقلاب اسلامی تقدیم کردند. شایان ‌ذکر است که توجه و اهتمام رهبر معظم انقلاب در شکل‌گیری و تقویت محور مقاومت اسلامی نشان می‌دهد که معظم‌له جبهه مقاومت اسلامی را در مسیر اهداف انقلاب و آن را برای انقلاب اسلامی افتخار بزرگی می‌دانند. لبیک عاشورایی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ۲. در میان تحلیل‌های ناظران بین‌المللی، تحلیل «عبد الباری عطوان» نویسنده مشهور جهان عرب قابل‌تأمل است که ساعاتی بعد از انتشار خبر اخراج مشاور امنیت ملی کاخ سفید تأکید کرد «بولتون با مقاومت ایران ذلیلانه بیرون انداخته شد.» این خبر در کنار دو خبر فوق، نه‌فقط بازتاب‌دهنده اخراج یک سیاستمدار آمریکایی بلکه خبر سقوط نظام سلطه و صعود قوس محور مقاومت است.
فارسفارس1 هفته قبل
یک منبع امنیتی سوری با اشاره به اینکه حمله به البوکمال توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفته، اعلام کرد که آمریکایی‌ها در آن دست داشتند و از حریم هوایی اردن نیز استفاده شده بود. منبع سوری: آمریکا و اسرائیل عامل حمله به «البوکمال» هستند/پاسخ متجاوزان را می‌دهیمبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی سوری بامداد دوشنبه (روز گذشته) اعلام کردند که چند حمله هوایی به مناطقی در شهر «البوکمال» واقع در شرق استان «دیرالزور» و نزدیک مرز عراق صورت گرفته است. یک منبع امنیتی سوری اما در توضیح جزئیات این حمله، اعلام کرد که بامداد روز گذشته (دوشنبه) رژیم صهیونیستی «یک اردوگاه در دست ساخت، متعلق به ارتش سوریه و همپیماناش را هدف قرار داد». منبع مذکور رژیم صهیونیستی و آمریکا را مسئول این اقدامات خصمانه دانست و اعلام کرد که این رژیم، در این منطقه، از خطوط قرمز عبور کرده است. این منبع به شبکه خبری «روسیا الیوم» گفت که حمله هوایی به گروه‌های عراقی، شاید باعث تأخیر در بازگشایی گذرگاه مرزی «البوکمال-القائم» در مرزهای عراق و سوریه شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
حکومت‌های بی‌دادگر تاریخ همواره از این اندیشه اول پشتیبانی کرده و در برابر اندیشه مقاومت موانع متعددی قرار ‌می‌داده‌‌‌‌اند. فقه مقاومت که آلترناتیو فقه سازش و تعایش با ظالمین است از درون زندگی ۲۵۰ ساله امامان و فقه هزارساله شیعه سربرآورده است. در عین حال اندیشه مقاومت در مقام عمل، همواره درگیر وسوسه‌ها و چالش‌های گسترده‌ای است. قیام سیدالشهداء (ع) را ‌می‌توان بزرگ‌ترین نماد پیوند فقه و اندیشه مقاومت با کنش و رفتار استوار و مقاوم در عرصه اجتماعی سیاسی دانست. از این‌ رو سزاست در ایام رثای سالار شهیدان مروری گذرا بر برخی مؤلفه‌‌های اندیشه مقاومت در سیره و سخن ایشان کنیم، اموری که در حقیقت، راه تحقق و استمرار‌یافتن فقه مقاومت است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
بازدید نتانیاهو از الخلیل، حرکتی مذبوحانه از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی است که امید دارد با عبور از تمام خطوط قرمز، گروه‌های افراط‌گرای صهیونیستی را برای کسب آرا در انتخابات پیش رو در سرزمین‌های اشغالی با خود همراه کند. موضوع دیگری که اخیرا و در آستانه نزدیک شدن به انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی، پررنگ‌تر از گذشته خود را نمایان کرده است تعرضات و حملات نظامی این رژیم و عبور از خطوط قرمز است. بازدید نتانیاهو از الخلیل و اصرار بر یهودی‌سازی تمام مناطق اشغالی در چارچوب همین رویکرد می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. جریان مقاومت در فلسطین نیز بر همراهی با جبهه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی تأکید کرده است. این اقدامات در بخش‌های درون و برون از سرزمین‌های اشغالی قابل توسعه و تعمیم است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
بازدید نتانیاهو از الخلیل و اصرار بر یهودی‌سازی تمام مناطق اشغالی در چارچوب همین رویکرد می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. این فرآیند دربرگیرنده معادله جدید در تعامل مقاومت با رژیم صهیونیستی بوده و تبعات بعدی آن بیش از آن چیزی است که در این یک هفته اتفاق افتاد. جریان مقاومت در فلسطین نیز بر همراهی با جبهه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی تأکید کرده است. با این وضعیت، امنیت به‌عنوان مهم‌ترین رکن و عامل اصلی برای صهیونیست‌ها در شکننده‌ترین وضعیت قرار دارد و هرلحظه باید برای فروریختن آن در مناطق اشغالی، آمادگی داشت. شاید بتوان حضور نتانیاهو در الخلیل را نقطه‌ آغاز این حرکت قلمداد نمود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
ما در دسته بندی جریانات جهان اسلام سه دسته اصلی داریم: جماعت غرب گرا، اسلام گرا و ملی گرا. تحلیل جهان اسلام از وقایع مذکور این بود که مردم دارند سعی می‌کنند به قدرت برسند و دیکتاتوری‌های وابسته به غرب را کنار بزنند. لذا ذهنیت عمومی جهان اسلام از پدیده‌ی سوریه همان اتفاقی است که در مصر لیبی و تونس رقم می‌خورد. چون می‌خواهد همه چیز را ساده سازی کند بیان درستی از مساله بیان نمی‌کند. بدنه جهان اسلام رسانه ما را دنبال نمی‌کند به دلیل اینکه روایت رسمی را فقط می‌گوییم.

به انتهای لیست رسیدید