جستجو

جستجو

ایمناایمنا7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، آناهیتا همتی با انتشار این عکس در صفحه شخصی خود آورده است: هموطنان عزیزم، مرسی که جویای احوالم هستید. بعد فکر کنیم که این روزها فقط یه کابوس بوده و بگم آخیش از خواب بیدار شدم، دو قلپ گنده آب گوارا بنوشیم و بگیم آخه مگه میشه هزاران پرنده مسموم بشن و بمیرن. مگه میشه این همه مردم کشته بشن، و این همه قلب هامون سیاه و زخمی بشه ولی بازم به تپشش ادامه بده. مگه میشه این همه نابودی و ویرانی از سیل و زلزله پشت سر هم، هی پشت سر هم. قطعا کابوسه، کاش زودتر بیدار بشیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
رئیس اداره فرآورده‌های طبیعی سازمان غذا و دارو گفت: هموطنان لازم است مکمل‌های لاغری و چاقی را از داروخانه تهیه کرده و اصالت آنها را کنترل کنند. رئیس اداره فرآورده‌های طبیعی سازمان غذا و دارو ادامه داد: این کار یکی از بهترین کارهای تایید سلامت محصول سلامت محور است که مصرف کننده مى‌تواند از آن استفاده کند. نائیلی در ادامه افزود: میزان واردات محصولاتی که در حوزه مکمل‌های تغذیه، ورزشی و چاقی و لاغری وجود دارند، کمتر شده و به سمت تولید داخل آمده است که در حال حاضر ما ۹۰ درصد محصولات گیاهى در کشور تولید می‌شوند. وی درباره نظارت بر این نوع داروها و مواد مکمل گفت: بحث نظارت در تمام داروخانه‌ها به عهده وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور است. بنابراین وقتی همکاران ما از معاونت غذا و دارو برای بازرسی به داروخانه مراجعه می‌کنند، هم در حوزه دارو و هم در حوزه فراورده‌های مکمل و سنتی و گیاهی فعالیت مى‌کنند، یعنی پودرهای چاقی و لاغری زیرمجموعه همین حوزه قرار مى‌گیرند و تمام داروها و مکمل‌ها در داروخانه‌ها باید دارای برچسب کد اصالت سیب سلامت باشند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در ادامه اعتراض شخصیت‌های سیاسی و دینی عربی و اسلامی به رونمایی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از طرح سازش تحمیلی «معامله قرن»، «مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر نیز طی پستی در «توئیتر» واکنش نشان داد. وی در اقدامی معنادار با منتشر کردن آیات یک تا ده، سوره «اسراء» که نام دیگرش به دلیل پرداختن به داستانهای قوم بین‌اسرائیل به «بنی اسرائیل» است، درباره خطاها وگناهان این قوم و مجازات و عذاب الهی برای آنها هشدار داد و به فساد دوباره این قوم در زمین و سرکشی آنها و کیفری که در انتظار آنها است، اشاره کرد. در پایان پست توئیتری مقتدی الصدر از هشتگ «القدس للادیان و فلسطین للاحرار» (قدس متعلق به همه ادیان و فلسطین متعلق به آزدگان است) درج شده است. ترجمه فارسی این آیات از «محمد مهدی فولادوند» در ادامه می‌آید: به نام خداوند رحمتگر مهربانمنزه است آن [خدایى] که بنده‌ اش را شبانگاهى از مسجد الحرام به سوى مسجد الاقصى که پیرامون آن را برکت داده‌ ایم سیر داد تا از نشانه‌ هاى خود به او بنمایانیم که او همان شنواى بیناست (۱) و کتاب آسمانى را به موسى دادیم و آن را براى فرزندان اسرائیل رهنمودى گردانیدیم که زنهار غیر از من کارسازى مگیرید (۲) [اى] فرزندان کسانى که [آنان را در کشتى] با نوح برداشتیم راستى که او بنده‌ اى سپاسگزار بود (۳) و در کتاب آسمانى [شان] به فرزندان اسرائیل خبر دادیم که قطعا دو بار در زمین فساد خواهید کرد و قطعا به سرکشى بسیار بزرگى برخواهید خاست (۴) پس آنگاه که وعده [تحقق] نخستین آن دو فرا رسد بندگانى از خود را که سخت نیرومندند بر شما مى‌ گماریم تا میان خانه ‌ها [یتان براى قتل و غارت شما] به جستجو درآیند و این تهدید تحقق‌ یافتنى است (۵) پس [از چندى] دوباره شما را بر آنان چیره مى ‌کنیم و شما را با اموال و پسران یارى مى‌ دهیم و [تعداد] نفرات شما را بیشتر مى‌ گردانیم (۶) اگر نیکى کنید به خود نیکى کرده‌ اید و اگر بدى کنید به خود [بد نموده‌ اید] و چون تهدید آخر فرا رسد [بیایند] تا شما را اندوهگین کنند و در معبد [تان] چنانکه بار اول داخل شدند [به زور] درآیند و بر هر چه دست‌ یافتند یکسره [آن را] نابود کنند (۷) امید است که پروردگارتان شما را رحمت کند و [لى] اگر [به گناه] بازگردید [ما نیز به کیفر شما] بازمى‌ گردیم و دوزخ را براى کافران زندان قرار دادیم (۸) قطعا این قرآن به [آیینى] که خود پایدارتر است راه مى ‌نماید و به آن مؤمنانى که کارهاى شایسته مى کنند مژده مى‌ دهد که پاداشى بزرگ برایشان خواهد بود (۹) و اینکه براى کسانى که به آخرت ایمان نمى ‌آورند عذابى پر درد آماده کرده‌ ایم (۱۰)
ایلناایلنا9 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، نشست هم‌اندیشی شورای اصلاح‌طلبان استان تهران با حضور ابراهیم اصغرزاده مسئول کمیته برنامه راهبردی و برنامه‌ریزی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در روز سه‌شنبه هشتم بهمن‌ماه ۹۸ برگزار شد. در این نشست ابتدا رحمت‌الله خسروی رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان تهران ضمن خیرمقدم، به چرایی برگزاری این نشست اشاره کرد، گفت: ضرورت اتخاذ استراتژی مناسب جهت حضور در انتخابات ایجاب کرد چنین نشست‌هایی با حضور رئیس ستاد انتخاباتی و مسئولان کمیته‌های شورای عالی سیاستگذاری برگزار شود. وی انتخابات را فرصتی دانست که در آن وظیفه اصلی اصلاح‌طلبان فارغ از تشکیل فراکسیون و فراتر از بحث انتخابات و صندوق رأی این است که بپذیرند سیستم دچار انسداد مطلق نشده و امکان سیاست ورزی با گشایش حداقلی در ایام انتخابات وجود دارد و می‌بایست از این فرصت نهایت استفاده را بکنند. به گفته اصغرزاده برای تحقق این امر به مردم باید گفته شود که اگر اصلاح‌طلبان به مجلس می‌آمدند چه‌کارهایی می‌توانستند انجام دهند. به گزارش ایلنا در ادامه جلسه نقطه نظرات اعضای شورای اصلاح‌طلبان در مورد راه‌کارهای برون از وضعیت پیش آمده به مطرح و تاکید شد: در صورت ارائه لیستی از کاندیداهای واقعا اصلاح‌طلب هرچند به‌صورت ناقص و اقناع بدنه می‌توان به توفیق نسبی و حداقلی و تشکیل فراکسیونی با اقلیت قوی و تأثیرگذار امیدوار بود.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نتایج رتبه‌بندی دانشکده‌های توانبخشی کشور براساس شاخص H-Index، همراه با سایر شاخص‌های علم‌سنجی منتشر شد. در سامانه علم‌سنجی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور علاوه بر شاخص H-Index هر دانشکده، سایر شاخص‌های علم‌سنجی دانشکده‌های مربوطه از جمله تعداد مقالات، تعداد استنادات، H۵-Index، استناد به ازای مقاله، درصد خوداستنادی، تعداد و درصد مقالات بین‌المللی هر دانشکده مشخص شده است. براساس گزارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نتایج این رتبه بندی براساس مقالات منتشرشده با وابستگی‌ سازمانی (Affiliation) دانشکده و دانشگاه مذکور و مبتنی بر بانک اطلاعاتی Scopus جستجو و استخراج شده و به طور خودکار هر روز، روزآمد می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل
جواب واضح است: سرمای هواچرا همه چیز در زمستان تقریبا کمتر می‌شود؟ جواب سرمای زیاد هوا است. پشه‌های نر در مقایسه با پشه‌های ماده عمر بسیار کوتاه‌تری دارند و آن‌ها در هر صورت در پاییز، بعد از جفتگیری می‌میرند. پشه‌های ماده، اما می‌توانند در زمستان زنده بمانند. بله، همانطور که متوجه شدید در واقع فقط پشه‌های ماده هستند که شما را نیش می‌زنند. در این گونه‌ی پشه، این تخم‌های تازه گذاشته شده هستند که به خواب زمستانی می‌روند.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
کوهنوردان منتخب ارتش، به مناسبت بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای والامقام جبهه مقاومت و مدافع حرم به قله ۳۲۰۰ متری برف انبار استان قم صعود کردند. به گزارش «ورزش سه» به نقل از روابط عمومی سازمان تربیت بدنی ارتش، در این صعود که با برنامه ریزی سازمان تربیت بدنی ارتش و به میزبانی نیروی پدافند هوایی ارتش انجام شد، ۴۰ نفر از کوهنوردان مجرب ارتش در شرایط نامساعد جوی و با هدف ارتقای آمادگی‌های جسمانی و افزایش توان رزمی، ارتفاعات برف انبار استان قم را فتح کردند. سرگرد حسن چم کلانی، دبیر هیات کوهنوردی ارتش ضمن تشکر از میزبانی شایسته نیروی پدافند هوایی ارتش، گفت: برابر تقویم ورزشی مصوب سازمان تربیت بدنی ارتش در طول سال صعودهای متعددی با اهداف و برنامه ریزی‌های خاص فنی و تاکتیکی انجام می‌شود که ماحصل این صعودها ارتقای توان رزمی و دفاعی کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران است. دبیر هیات کوهنوردی ارتش ادامه داد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون بیش از ۴۰ کارگاه آموزشی و برنامه کوهنوردی با سرفصل‌های یخ و برف، کوهپیمایی، هواشناسی کوهستان، جستجو در کوهستان، نقشه خوانی، کار با قطب نما و جی پی اس و … برگزار شده است که این دوره‌های آموزشی نقش بسیار مهمی در افزایش دانش فنی و تکنیکی کوهنوردان ارتش داشته است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
فوریه سال پیش، من و شریک زندگی‌ام تصمیم گرفتیم تا وجود فرزند به‌دنیا‌نیامده‌مان را از نگاه خیره و تشنۀ اطلاعات اقتصاد آنلاین پنهان نگه داریم. خواهید پرسید آرزوی خیره‌سرانۀ ما برای حداقلی از کنترل چه شد؟ ناگفته پیداست، اینترنت نمی‌خواهد کنترل دست شما باشد. (بله، متوجه طنز قضیه هستم که دربارۀ کودکی مقاله می‌نویسم که در تلاشم وجودش را از چشم اینترنت پنهان کنم.) بچه‌دار شدن تجربه‌ای است عمیقا شخصی ولی اینترنت ‌بی‌پروا آن را به هر چیزی غیر از این تبدیل می‌کند. وب‌سایت ترجمان آن را در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۹۸ با عنوان «نمی‌خواستم اینترنت بفهمد بچه‌ای در راه داریم، نتوانستم» و ترجمۀ بابک طهماسبی منتشر کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، صارم رضایی امروز سه شنبه در گفتگو با رسانه‌ها از برگزاری دوره تخصصی پایه جستجو و نجات در حوادث حمل ونقل (جاده) خبر داد و گفت: این دوره به مدت یک هفته با حضور ۳۰ نفر فراگیر از شعب سراسر استان به میزبانی شهرستان کوهدشت برگزار شد. وی به سرفصل‌های تدریس شده در این دوره اشاره کرد و افزود: اجرای مانور عملیاتی، ایمنی، ارزیابی و مدیریت سوانح، اصول جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده‌ای، آشنایی با تجهیزات جستجو و نجات در حوادث حمل ونقل، دستیابی و رهاسازی مصدوم و حمل مصدوم از سرفصل‌های دوره جستجو و نجات در جاده است. مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در برگزاری این چنین دوره‌هایی اهتمام ویژه دارد تا بتوان با پرورش نجاتگران متخصص کمک به افراد گرفتار شده در کمترین زمان انجام شود. رضایی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این دوره افزایش توان علمی و عملیاتی امدادگران و نجاتگران برای مقابله با حوادث احتمالی است. وی گفت: در پایان دوره پس از برگزاری آزمون‌های تئوری و عملی، برای قبول شدگان گواهی دوره ۵۴ ساعته صادر خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، «مداد قرمز»، «چرا انقلاب» و پوشش زنده جشنواره بین المللی تئاتر و فیلم فجر مجموعه‌ای از جدیدترین برنامه‌های شبکه چهار سیما برای ایام الله دهه فجر است. گفتگو‌هایی انتقادی پیرامون انقلاب اسلامی در «مداد قرمز»؛ «مداد قرمز» عنوان ویژه برنامه شبکه چهار سیما در دهه فجر انقلاب اسلامی است. پوشش زنده جشنواره تئاتر فجر از شبکه چهار سیما. شبکه چهار سیما از ۱۱ بهمن، زنده به پوشش تصویری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در قالب برنامه «شب تئاتر» می‌پردازد. برنامه تلویزیونی «خانه تو» در ایام الله دهه فجر هر روز ساعت ۱۵ با اجرای فرهاد جم و زهرا شوقی از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در انتخابات مجلس ۹۸ برنده کسی است که استراتژی مناسبی برای فضای دیجیتال دارد. تبلیغات دیجیتال به کاندیداهای گرامی در صرفه‌جویی هزینه‌های تبلیغاتی و مدیریت زمان کمک فراوانی می‌نماید. چراکه تبلیغات دیجیتال به ‌شما اجازه می‌دهد خودتان هزینه‌هایتان را به‌آسانی و بر اساس عملکرد طرفدارانتان تنظیم نمایید. در تبلیغات دیجیتال می‌توانید نمایش آگهی خود را به ساکنان مناطق جغرافیایی خاصی محدود کنید. ما هم‌اکنون با افتخار در جستجوی گوگل در تبلیغات دیجیتال مجلس ۹۸ دارای رتبه اول هستیم.

گفتگو با یک مانکن زنده در ویترین یک فروشگاه لباس در شمال تهران +فیلم و جزئیات

رکنارکنا1 روز قبل
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
در ماه‌های گذشته ایرانی‌ها پس از عراقی‌ها بزرگ‌ترین خریداران خارجی املاک در ترکیه بوده‌اند. تعداد املاک خریداری شده در ترکیه به وسیله ایرانی‌ها در سال‌های گذشته روندی صعودی داشته است. در این حال، سرمایه گذاران می‌توانند پس از سه سال ملک خریداری شده را بفروشند. چرا ترکیه؟ در دو سه سال گذشته بازار مسکن در ترکیه رکود داشته اما تغییر قوانین اعطای شهروندی جان تازه‌ای به بازار املاک ترکیه دمیده و خریداران زیادی از کشورهای خاورمیانه برای خرید خانه و زمین به ترکیه آمده‌اند. با یک جستجو ساده در اینترنت به راحتی می‌توانید به ده‌ها آگهی در زمینه فروش ملک در ترکیه برخورد کنید.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
برای برخی از افراد چندان مهم نیست که از اپل‌واچ خود بدون اتصال وای‌فای استفاده کنند. اما در چنین شرایطی شما قادر به دریافت پیام، پخش موسیقی و موارد دیگر نخواهید بود. برای استفاده کامل از بسیاری از ویژگی‌های اپل واچ، باید وای فای را روشن کنید. اپل واچ با استفاده از بلوتوث و وای‌فای با آیفون خود ارتباط برقرار می‌کند. اگر پیش از این، از طریق آیفون خود به یک شبکه وای‌فای متصل شده‌اید یا در غیر این صورت، نام شبکه در اینجا ظاهر می‌شود_اگر وای‌فای خاموش است (نوار لغزنده خاکستری است)، برای فعال کردن آن، به نوار لغزنده ضربه بزنید.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست در همایش مدیران استان‌های تالابی و دریایی کشور در اهواز، گفته بود: خسارت دام‌گردانی عشایر بیش از ۲۰ برابر سود تولید گوشت آنها است و دام‌گردانی عشایر باعث فرسایش بیش از ۸۰۰ میلیون تن از خاک کشور شده است. در توضیح روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران به اظهارات کلانتری که رونوشت آن در اختیار خبرنگار ایرنا قرار گرفت آمده است: عشایر کشور با ۲۱۳ هزار خانوار دارای ۲۲ میلیون راس دام سبک هستند که در حدود ۳۵ میلیون هکتار از مراتع کشور (۴۰ درصد) در فصل مناسب رویشگاه در قشلاق و ییلاق و میانبند از مراتع کشور بهره‌برداری می‌کنند. این مطلب می‌افزاید: نسبت دادن ۸۰۰ میلیون تنی فرسایش خاک به دام عشایر کاملا اشتباه و غیرمنطقی است. "با عنایت به مطلب ارایه شده، معرفی عشایر و دامداران عشایری به عنوان عامل اصلی فرسایش خاک به دور از انصاف و منطق است. برچسب‌هاسازمان حفاظت محیط زیست عیسی کلانتری سازمان امور عشایر ایران اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اتحادیه سراسری دامداران ستاد توسعه فناوری آب خشکسالی فرسایش و محیط‌زیست

دانستنی‌های جالب درباره کلمبو؛ باغ شهر عشق

6+
کجاروکجارو1 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
علاوه بر وضو گرفتن، حرکات و قرائت‌های نماز، باید به سمت قبله در کعبه نماز خواند. در هر صورت تمام مساجدی که در حال حاضر ساخته شده و یا می‌شوند، بر پایه‌ای روشن ساخته شده‌اند: محراب در مسجد باید به سمت قبله باشد، به طوری که نمازگزاران هنگام نماز به سمت آن سجده کنند. علاوه بر وضو گرفتن، حرکات و قرائت‌های نماز، باید به سمت قبله در کعبه نماز خواند. همانطور که نماز باید در جهت کعبه باشد و نمازگزار باید برای رسیدن به جهت، موضوع را جستجو کند. این اشتباه در اصل از ساخت مسجد بوده است و نه از خود نمازگزاران و نماز‌های چهار دهه گذشته نمازگزاران این مسجد از منظر دینی باطل نشده است.
مهرمهر2 روز قبل
رشد ۷٫۹ درصدی پهلوگیری کشتی‌های زیر هزار تن در بندر بوشهروی از رشد ۷٫۹ درصدی پهلوگیری کشتی‌های زیر هزار تن در بندر بوشهر خبر داد و تصریح کرد: تناژ عمده کشتی‌هایی که در این مدت در بندر بوشهر پهلوگیری کردند زیر هزار تن بود که در مقایسه با سال گذشته ۷٫۹ درصد رشد نشان می‌دهد. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: حجم تخلیه و بارگیری به‌طور تقریبی یکسان است به‌نحوی‌که در این مدت، یک‌میلیون و ۲۲۶ هزار تن کالا تخلیه و یک‌میلیون و ۳۲۲ هزار تن کالا نیز بارگیری شده است. ارجمند زاده ادامه داد: با اتمام پروژه لایروبی بندر بوشهر و فراهم شدن امکان تردد کشتی‌های ۳۰ هزار تنی روند تخلیه کالاهای اساسی برای سال آینده رونق بیشتری خواهد گرفت. پیشرفت ۷۰ درصدی لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهروی با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر عنوان کرد: این طرح از پارسال با ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار آغازشده است و با تکمیل آن، کشتی‌های ۳۰ هزار تنی می‌توانند با آبخور ۱۱ متر وارد بندر بوشهر شوند. وی از افتتاح ششمین ایستگاه جستجو و نجات بنادر استان بوشهر در دیلم خبر داد بیان کرد: ساخت ایستگاه جستجو و نجات بندر دیلم به‌عنوان ششمین ایستگاه جستجو و نجات بنادر استان بوشهر از سال گذشته آغاز شد و هم‌زمان با دهه فجر افتتاح می‌شود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، وزارت دفاع کرواسی امروز دوشنبه تأئید کرد که یک فروند بالگرد نظامی «بلکیاوا ایچ ا و-۵۸» ساخت آمریکا حین تمرین در دریای «آدریاتیک» (Adriatic) سقوط کرده است. بر اساس اعلام این رسانه، بالگرد نظامی مذکور به دلایل نامعلومی در کرواسی سقوط کرده است و بررسی برای یافتن علل آن آغاز شده است. پلیس در این خصوص اعلام کرد که ۲ فروند کشتی به محل حادثه اعزام شدند تا در عملیات نجات و جستجو شرکت کنند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید امکانی درباره نمایشگاه «سران» که از ۱۱ بهمن در گالری گلستان برپا می‌شود، گفت: مجموعه «سران» در برگیرنده ۴۵ طراحی است که با تکنیک خودکار روی مقواهایی خلق شده‌اند. البته برای خلق برخی از طراحی‌ها از تکنیک کلاژ و رنگ روغن نیز بهره گرفته‌ام. این مجموعه را بر اساس کلماتی که همه مشتق از کلمه سر هستند خلق کرده‌ام و نام و موضوع هر یک از این طراحی بازی با کلمه «سر» است. سعید امکانی متولد ۱۳۵۵ تهران و دانش آموخته رشته نقاشی است. نمایشگاه سران از ۱۱ تا ۱۶ بهمن ماه در گالری گلستان میزبان علاقه مندان خواهد بود.
ایرناایرنا2 روز قبل
ترکیبی که به نظر می‌رسد با آسیب‌شناسی ترکیب‌های پیشین هیأت داوری این بخش چیده شده است. او در سال ۹۲ و در سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر با فیلم «شیار ۱۴۳» که از نگاه مخاطبان بهترین فیلم شد، مورد توجه قرار گرفت. او در بیست‌هشتمین جشنواره فیلم فجر، جایزه بهترین فیلمبرداری را برای «بدرود بغداد» دریافت کرده است. جیرانی پیش از این داوری جشنواره فیلم فجر را در بخش نگاه نو در دوره بیست‌ونهم برعهده داشته است. او در دور بیست‌ودوم جشنواره سیمرغ بهترین فیلم هنر و تجربه را برای «قدمگاه» و در دوره سی‌ام سیمرغ بهترین فیلم آسیاسی را دریافت کرده است.

دیالوگ‌های ماندگار؛ سه‌شنبه میام می‌کشمت!

8+
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
ایرناایرنا2 روز قبل
وی اظهار داشت: پس از گذشت چندین سال رویداد خوبی که در بندر بوشهر صورت گرفت تخلیه سه کشتی حامل کالای اساسی با ظرفیت ۳۵ هزار تن بود که عمده آن نیز برنج بوده‌است. ارجمند زاده ادامه داد: با اتمام پروژه لایروبی بندر بوشهر و فراهم شدن امکان تردد کشتی‎های ۳۰ هزار تنی روند تخلیه کالاهای اساسی برای سال آینده رونق بیشتری خواهد گرفت. وی با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر عنوان کرد: این طرح از پارسال با ۱۹۰ میلیار تومان اعتبار آغاز شده‌است و با تکمیل آن، کشتی‌های ۳۰ هزار تنی می‌توانند با آبخور ۱۱ متر وارد بندر بوشهر شوند. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طرح توسعه بندر دیر برای افزایش طول اسکله به ۲۰۰ متر در دست مطالعه است. وی گفت: این بندر یکی از مهمترین بنادر صادراتی استان بوشهر است و در ده ماه امسال ۳۰۰ هزار تن صادرات به قطر داشته‌است.
ایسناایسنا2 روز قبل
فعال سیاسی عنوان کرد: ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی شهید سلیمانی، قوه محرکه و شتاب بخش برای تحقق آرمان‌های انقلاب در گام دوم خواهد بود. وی خاطر نشان کرد: نباید شخصیت سپهبد سلیمانی را تنها در لحظه شهادت دید، چرا که شهادت منظومه‌ای از جهان بینی ارزشی، نمادی و هنجاری است. در واقع آنچه که در شهید سلیمانی نمود بالایی دارد هستی شناسی او، نگاهش به خدا و انسان، رفتار او با اقشار مختلف مردم است. در واقع مکتبیت سردار سلیمانی تابع مکتبیت امام خمینی است. افروغ در پایان مصاحبه با رادیو گفت وگو، شهادت سپهبد سلیمانی را اتمام اما و اگرهای وارد بر مقاومت دانست و گفت: این شهادت که پاداش الهی است، به دلیل اینکه مبتنی بر بصیرت، تدبیر و عرفان بود، بشر را بیدار کرد و تلنگری بود برای همه انسان‌ها که زندگی را در مسائل پیش پا افتاده و سطحی می‌دیدند.
انتخابانتخاب2 روز قبل
نیروهای امداد و نجات در تلاش برای یافتن آخرین افرادی هستند که در زمین لرزه اخیر این کشور مفقود شده‌اند. نیروهای امداد و نجات توانستند پیش از متوقف کردن کامل عملیات جستجو، یک زن و فرزند خردسالش را زنده از میان آوار بیرون بکشند. در این زمین لرزه دست‌کم ۳۸ تن جان خود را از دست دادند. عصر روز جمعه زلزله‌ای به بزرگی ۶٫۸ ریشتر شرق ترکیه را لرزاند که به کشته شدن ۳۴ نفر در استان «الازیغ» و چهار تن دیگر در استان «ملیطه» منجر شد. کانون این زمین لرزه استان الازیغ و در ۵۵۰ کیلومتری شرق آنکارا بوده و همچنین با وقوع چندین پس لرزه نیز همراه بوده است.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱2 روز قبل
آیا رزرو آخرین پرواز در آخرین لحظه ارزان‌تر است؟ با توجه به اینکه قبلا این نکته گفته شده است اما ارزش دارد که تکرار شود چراکه باید بدانید در واقع در آخرین لحظه رزرو پرواز ارزان‌تر نیست. این کرایه‌ها لزوما ارزان قیمت نبودند، اما همچنین قیمت معمولی بالا در آخرین لحظه نبودند و قیمت مناسبی داشتند. در حال حاضر، فقط چند خط هواپیمایی باقی مانده است که هنوز بلیط چارتر را ارائه می‌دهند. برای خرید بلیط چارتر علی بابا، کلاس مورد نظر هواپیما و کرایه اعلام شده را حتما مقایسه کنید تا بتوانید قیمت بهتری پیدا کنید. مخصوصا اگر تک نفر یا دونفر هستید راحت‌تر می‌توانید بلیط چارتر علی بابا پیدا کنید چرا که ممکن است در برخی از سفرهای چارتر ارزان قیمت، فوری و سریع صندلی‌ها پر شود.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
وی افزود: امروز زبان فارسی نیرومند و بالنده است که در سه کشور به صورت رسمی تکلم می‌شود و در جهان کسانی هستند که آن را می‌دانند و می‌آموزند. وی ادامه داد: زبان فارسی سرمایه بزرگ و میراث ارجمندی است که از قرن‌ها پیش به ما رسیده و زبان واسط همه اقوام شده و همچنین در گستره وسیعی از جهان زبان واسط شده است. آقای حداد عادل گفت: شعرای ما نیز به این زبان می‌سرودند، فردوسی شاهنامه را و سعدی بوستان و گلستان خود را به این زبان سروده است، یک قرن قبل از آن حافظ به همان زبان می‌سرود. وی افزود: فارسی هم زبان دین و هم زبان علم شده است، از زبان عربی بهره گرفته و زبان عرفان و اخلاق و عشق و عاشقی بوده اس، سر مقبولیت زبان فارسی را باید در این نکته آخر دانست، زبان فارسی در عرصه موسیقی طنین آهنگین و گوش نواز و خصوصیات آوایی مطلوبی دارد. وی درباره اهمیت زبان فارسی و دایره نفوذ آن در جهان افزود: همانطور که ما به زیست بوم طبیعی خود اهمیت می‌دهیم، زیست بوم فرهنگی هم داریم که زبان ما اساس این زیست بوم فرهنگی است هر جا زبان فارسی وجود داشته باشد ما هم حضور داریم.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، اپلیکیشنی به نام «کلین ویو» ساخته شده که به کاربر اجازه می‌دهد تا از هرکسی که می‌خواهد یک عکس بگیرد. سپس شخصی که عکس شما را گرفته با همین یک عکس می‌تواند به تمام اطلاعات شخصی تان دسترسی پیدا کند. سپس این اپلیکیشن کار مقایسه را با جستجو در میان لینک اصلی سایت هایی که تصاویر موجود در پایگاه خود را از طریق آنها به دست آورده انجام می‌دهد. نیویورک تایمز می‌نویسد: «حجم بانک داده‌های کلین ویو در مقایسه با حجم اطلاعاتی که سازمان‌های مجری قانون به آنها دسترسی دارند هیچ است. اما به نوشته نیویورک تایمز ماموران پلیس و سرمایه گذاران کلین ویو معتقدند که در آینده نزدیک این اتفاق عملی خواهد شد.
ایبناایبنا2 روز قبل
اما در شرایط نااطمینانی، این امکان وجود ندارد و به همین دلیل بسیاری از کنشگران در شرایط نااطمینانی، رویه عدم تصمیم‌گیری را در پیش می‌گیرند. در بازار سرمایه نیز نااطمینانی می‌تواند موجب انفعال سرمایه‌گذاران و تعویق اتخاذ تصمیمات تا زمان روشن‌تر شدن ابعاد و احتمال پیامدها شود. یکی از مهم‌ترین نشانه‌های وجود نااطمینانی در یک نظام اقتصادی، نوسان بالا و شدید در متغیرهای اقتصادی است. چنین نوساناتی هم از نظر سودآوری و هم از نظر هزینه‌های سرمایه‌گذاری منجر به افزایش نااطمینانی و در نهایت کاهش میزان سرمایه‌گذاری می‌شوند. البته با توجه به حوادث اخیر میان ایران و آمریکا، برای دی ماه نیز می‌توان شرایط مشابهی را متصور بود.

به انتهای لیست رسیدید