آخرین اخبار و تصاویر جشنواره فیلم فجر
جشن

جشن

سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: مدیر دبیرخانه جشنواره فیلم فجر از امکان ثبت نام حضوری متقاضیان در جشنواره خبر داد. به گزارش سینماپرس، مشکلاتی که برای ثبت نام حضوری متقاضیان جشنواره فیلم فجر بود بر طرف شد. در پی بروز مشکلاتی که برای کاربران جهت دسترسی به سایت ثبت نام برای حضور در سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر فراهم شده بود، «سیمون سیمونیان» مدیر دبیرخانه جشنواره فجرگفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد افرادی که ما پیش بینی می‌کردیم که متقاضی حضور در این دوره جشنواره باشند، ثبت نام خود را از طریق سایت انجام داده‌اند. نیازی به تمدید مهلت ثبت نام برای این دوره جشنواره فیلم فجر نیست. «سیمونیان» درباره حضور فیلم‌های برتر کوتاه خانه سینما و جشنواره فیلم کوتاه تهران در جشنواره فجر گفت: در مورد فیلم‌های کوتاه، برگزیدگان جشن فیلم کوتاه خانه سینما و جشنواره فیلم کوتاه تهران توسط دبیرهایشان به ما معرفی می‌شوند و از این میان آثاری که شرایط حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند یعنی زمانی بین سه تا پانزده دقیقه دارند، پذیرفته می‌شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| علی قوی‌تن نویسنده، تهیه‌کننده، بازیگر و کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت حضور «رویای سهراب» در جشنواره فیلم فجر، گفت: فیلم آماده نمایش است و فرم حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پر کردیم. او در خصوص پخش «پل سفید» در شبکه نمایش خانگی بیان کرد: این فیلم حضور در جشنواره‌های خارجی را به پایان رسانده و هم اکنون در حال رایزنی برای پخش آن در شبکه نمایش خانگی هستیم. قابل ذکر است «رویای سهراب» درباره شاعر نامی و محبوب ایران سهراب سپهری است که علی قوی تن نقش او را ایفا می‌کند. قصه «پل سفید» هم درباره زندگی دانش‌آموزی است که دچار حادثه شده و شرایط تحصیل او در مدرسه دستخوش تغییر می‌شود …در این فیلم بازیگرانی چون بهاره نوروزی، حسین محمدیان، صدیقه نوروزیان، فریبا بجنوردی، امیر پاسبان، معصومه طبسی و … نقش‌آفرینی می‌کنند. منبع: باشگاه خحبرنگاران جوان
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مشکلاتی که برای ثبت نام حضوری متقاضیان جشنواره فیلم فجر بود بر طرف شد. در پی بروز مشکلاتی که برای کاربران جهت دسترسی به سایت ثبت نام برای حضور در سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر فراهم شده بود، «سیمون سیمونیان» مدیر دبیرخانه جشنواره فجرگفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد افرادی که ما پیش بینی می‌کردیم که متقاضی حضور در این دوره جشنواره باشند، ثبت نام خود را از طریق سایت انجام داده‌اند. وی در ادامه گفت: برای ۱۰ درصد باقیمانده با بروز مشکلاتی برای دسترسی به اینترنت این امکان را فراهم آورده‌ایم که درصورت نیاز به محل دبیرخانه جشنواره مراجعه کرده و روند ثبت نام خود را در اینجا طی کنند. نیازی به تمدید مهلت ثبت نام برای این دوره جشنواره فیلم فجر نیست. «سیمونیان» درباره حضور فیلم‌های برتر کوتاه خانه سینما و جشنواره فیلم کوتاه تهران در جشنواره فجر گفت: در مورد فیلم‌های کوتاه، برگزیدگان جشن فیلم کوتاه خانه سینما و جشنواره فیلم کوتاه تهران توسط دبیرهایشان به ما معرفی می‌شوند و از این میان آثاری که شرایط حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند یعنی زمانی بین سه تا پانزده دقیقه دارند، پذیرفته می‌شوند.
سینماپرسسینماپرس7 ساعت قبل
سینماپرس: علی قوی تن از حضور رویای سهراب در جشنواره فیلم فجر و پخش پل سفید در شبکه نمایش خانگی خبر داد. به گزارش سینماپرس، علی قوی‌تن نویسنده، تهیه‌کننده، بازیگر و کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت حضور «رویای سهراب» در جشنواره فیلم فجر، خبرنگاران جوان، گفت: فیلم آماده نمایش است و فرم حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پر کردیم. او در خصوص پخش «پل سفید» در شبکه نمایش خانگی بیان کرد: این فیلم حضور در جشنواره‌های خارجی را به پایان رسانده و هم اکنون در حال رایزنی برای پخش آن در شبکه نمایش خانگی هستیم. قابل ذکر است «رویای سهراب» درباره شاعر نامی و محبوب ایران سهراب سپهری است که علی قوی تن نقش او را ایفا می‌کند. قصه «پل سفید» هم درباره زندگی دانش‌آموزی است که دچار حادثه شده و شرایط تحصیل او در مدرسه دستخوش تغییر می‌شود …در این فیلم بازیگرانی چون بهاره نوروزی، حسین محمدیان، صدیقه نوروزیان، فریبا بجنوردی، امیر پاسبان، معصومه طبسی و … نقش‌آفرینی می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ علی قوی‌تن نویسنده، تهیه‌کننده، بازیگر و کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت حضور «جشنواره فیلم فجر» در جشنواره فیلم فجر، گفت: فیلم آماده نمایش است و فرم حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پر کردیم. او در خصوص پخش «پل سفید» در شبکه نمایش خانگی بیان کرد: این فیلم حضور در جشنواره‌های خارجی را به پایان رسانده و هم اکنون در حال رایزنی برای پخش آن در شبکه نمایش خانگی هستیم. قابل ذکر است «رویای سهراب» درباره شاعر نامی و محبوب ایران سهراب سپهری است که علی قوی تن نقش او را ایفا می‌کند. قصه «پل سفید» هم درباره زندگی دانش‌آموزی است که دچار حادثه شده و شرایط تحصیل او در مدرسه دستخوش تغییر می‌شود …در این فیلم بازیگرانی چون بهاره نوروزی، حسین محمدیان، صدیقه نوروزیان، فریبا بجنوردی، امیر پاسبان، معصومه طبسی و … نقش‌آفرینی می‌کنند. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ایسناایسنا10 ساعت قبل
مدیر دبیرخانه جشنواره‌ی فیلم فجر گفت: فیلمسازانی که هنوز موفق به ثبت فیلم خود در سایت جشنواره نشده‌اند، می‌توانند تا ۳۰ آبان‌ماه حضوری به دفتر جشنواره مراجعه و ثبت‌نام کنند. براساس فراخوان سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر تا پایان مهلت قانونی ثبت نام برای شرکت در این رویداد، دو روز بیشتر باقی نمانده و با توجه به قطعی اینترنت، سیمون سیمونیان در پاسخ به ایسنا درباره احتمال تمدید این مهلت گفت: نیازی به انجام این کار نیست چون بیشتر آثاری که پروانه ساخت داشتند تا به حال ثبت نام کرده‌اند. او افزود: به نظر می‌رسد فقط چند فیلم دیگر باقی مانده که در این یکی دو روز، بعضی‌ها حضوری ثبت نام کرده‌اند و دیگر کسانی که هنوز نتوانسته‌اند ثبت نام کنند می‌توانند به صورت حضوری ثبت نام کنند. به گفته وی اعلام جزئیاتی از تعداد فیلم‌های ثبت نام شده در جشنواره به پس از پایان مهلت ثبت نام موکول می‌شود. به گزارش ایسنا، البته می‌توان انتظار داشت اگر چه پیش از این مرسوم نبوده، اما در راستای شفاف‌سازی‌های که در بخش‌های مختلف سازمان سینمایی در پیش گرفته شده است نام متقاضیان شرکت در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر هم اعلام شود.
ایمناایمنا10 ساعت قبل
حسین طبیب‌زاده در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: فیلمبرداری فیلم هزارسال با تو به پایان رسیده و در مرحله تدوین قرار گرفته است. وی با اشاره به کار در اصفهان ادامه داد: کار در اصفهان نه خیلی سخت و نه خیلی آسان است، در واقع حمایت اسپانسری و تبلیغاتی در اصفهان سخت‌تر بدست می‌آید، اما حمایت نهادها و مجموعه‌ها بهتر از تهران است. کارگردان فیلم هزارسال باتو افزود: کار فرهنگی را باید در کشور خودمان انجام دهیم و با آنکه خانوده‌ام در آلمان زندگی می‌کنند و اصرار به مهاجرت دارند فعلا قصد چنین کاری را ندارم. طبیب‌زاده با بیان اینکه هزارسال باتو نسبت به چشمهایت تماشاگر پسندتر است، تصریح کرد: تلویزیون، سینما و تئاتر بدون مخاطب معنا ندارد و سعی کردم برخلاف رویه‌ای که در موج فیلمسازی امروزه وجود دارد که یا کمدی مفرط یا اجتماعی مفرط است من میانه آن‌ها را بسازم. وی اضافه کرد: هزارسال با تو به دلیل حضور بازیگران مطرحی که در کنار ما بودند و همچنین همکاری نهادهای مختلف بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
ساسان سالور به آخرین وضعیت تولید و اکران فیلم‌هایی که تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد، اشاره کرد. اعتمادآنلاین| ساسان سالور تهیه‌کننده سینما درباره آخرین وضعیت تولید «سه کام حبس»، گفت: تدوین و بخش ویژوال این فیلم در حال انجام است و هنوز بخش صداگذاری و موسیقی آن را آغاز نکردیم. او افزود: فرم جشنواره فیلم فجر را پر کردیم و هدف ما نمایش در این رویداد فرهنگی هنری است. سالور در خصوص اکران «هایلایت» گفت: احتمالا این فیلم دی ۹۸ اکران شود. فیلم سینمایی «سه کام حبس» به نویسندگی و کارگردانی سامان سالور و تهیه کنندگی ساسان سالور است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
«لامینور» بیست و هفتمین فیلم بلند سینمایی داریوش مهرجویی کارگردان موج نوی سینمای ایران و خالق ماندگارترین فیلم‌های سینمای ایران است که بیست و پنج شهریور جلوی دوربین رفته بود. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، فیلمبرداری «لامینور» تازه‌ترین ساخته داریوش مهرجویی به پایان رسید. اتفاق جالب دیگر فیلم سینمایی لامینور همبازی شدن سیامک انصاری با علی نصیریان است، این دو برای نخستین بار روبروی یکدیگر قرار می‌گیرند. آخرین همکاری علی نصیریان با داریوش مهرجویی به سال ۱۳۵۹ و بازی در فیلم «مدرسه‌ای که می‌رفتیم» بر می‌گردد. حال بعد از ۴۰ سال نصیریان قرار است در فیلم تازه داریوش مهرجویی با عنوان «لامینور» ایفای نقش کند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
«لامینور» داریوش مهرجوییآخرین حضور داریوش مهرجویی در جشنواره فیلم فجر به سال ۹۲ و فیلم «اشباح» برمی‌گردد. کارگردان فیلم خاطره‌انگیز «هامون» البته تنها به این دو بازیگر قدیمی بسنده نکرده و بیتا فرهی و فریماه فرجامی را هم پس از سال‌های جلوی دوربین خود آورده است. «خروج» ابراهیم حاتمی‌کیاآخرین حضور کارگردان «از کرخه تا راین» در جشنواره فیلم فجر به سال ۹۶ برمی‌گردد و فیلم جنجالی «به وقت شام». او که از همان ابتدا فیلم‌هایش با جنجال روبه‌رو بوده، سه بار در جشنواره فیلم فجر حضور داشته که دوبار آن با حاشیه همراه بوده است. «مجبوریم» فیلمی است که احتمال حضورش در این دوره از جشنواره فیلم فجر می‌رود و گفته می‌شود در بیش از صد لوکیشن در تهران ساخته شده و لیست بازیگران پروپیمانی هم دارد.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
حالا «اوج» برای جشنواره سی‌وهشتم طوری تدارک دیده که به نظر می‌رسد دیگر دغدغه سر و صدا و اسم بزرگ هم ندارند. «اوج۱۱۰» سیاوش سرمدی «سال‌های پایانی جنگ است؛ ایران درگیر کمبود تسلیحات نظامی است؛ سرتیپ ستاری بر یک پروژه مهم کار می‌کند …» این خلاصه داستان «اوج ۱۱۰» است. «اوج ۱۱۰» یکی از اولین محصولات مرکز فیلم و سریال «عصر» جدیدترین زیرمجموعه موسسه رسانه‌ای «اوج» است. «آبادان یازده ۶۰» مهرداد خوشبختفیلمبرداری فیلم سینمایی «آبادان یازده۶۰» همین دو روز پیش کلید خورد. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: «کارو نوجوان کرمانشاهی بعد از سال‌ها تمرین به تیم ملی کشتی دعوت می‌شود؛ اما او …».
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: داود موثقی از آخرین وضعیت تولید فیلم سینمایی «عاشق پیشه» گفت. به گزارش سینماپرس، داود موثقی کارگردان سینما، درباره آخرین وضعیت تولید «عاشق پیشه» به خبرنگاران جوان گفت: تدوین این فیلم تمام شد و هم اکنون مراحل صداگذاری و موسیقی آن در حال انجام است و فکر می‌کنم کمتر از یک ماه آینده نسخه نهایی آماده شود. او افزود: این فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود و بدین منظور تا قبل از موعد مقرر فرم مربوط را پر می‌کنیم. «عاشق پیشه» موضوعی اجتماعی دارد و در خلاصه داستان آن آمده: سهراب و گندم به همراه سپیده کودک خردسالشان زندگی سعادتمندی دارند؛ اما افزایش قیمت ارز، شرکتی که سهراب در آن شاغل است را به آستانه ورشکستگی می‌رساند و …محسن علیمحمدی، شهره قمر، مهدی میامی، بهزاد رحیم خانی، یاسمین خلخالی و علی برجی به علاوه تعدادی از بازیگران مستعد تئاتر در این فیلم بازی می‌کنند. سایر عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده، تهیه کننده، تدوینگر و کارگردان: داود موثقی، مدیر فیلمبرداری: علی آب پاک، طراح صحنه و لباس: محمد قراگوزلو، گریم: سمیرا بخشی، صدابردار: احمد کلانتری، صداگذار: بهمن حیدری و مهدی جمشیدیان، مدیر تولید: مهدی میامی، موسیقی: امیر شاهرخی، عکاس: بهروز صادقی.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
داریوش مهرجویی، فیلمنامه‌ «لامینور» را با همراهی همسرش وحیده محمدی‌فر نوشته و علی نصیریان و عزت‌الله رمضانی‌فر، ۴۰سال پس از «گاو» بار دیگر در کنار هم در آن ایفای نقش کرده‌اند. کارگردان فیلم خاطره‌انگیز «هامون» البته تنها به این دو بازیگر قدیمی بسنده نکرده و بیتا فرهی و فریماه فرجامی را هم پس از سال‌های جلوی دوربین خود آورده است. از جوان‌ترها هم از پردیس احمدیه تا کاوه آفاق خواننده مطرح راک در فیلم جدید داریوش مهرجویی ایفای نقش می‌کنند. آخرین حضور داریوش مهرجویی در جشنواره فیلم فجر به سال ۹۲ و فیلم «اشباح» برمی‌گردد. درباره دیگر کارگردانانی که حضورشان در جشنواره فیلم فجر امسال پر سر و صدا خواهد بود، بخوانید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اکنون نیز پس از ساخت آلبوم تصمیم گرفتم کنسرتی را برای این آلبوم در ایران برگزار کنم. هراس دارم از شنیدن اجراهافوزیه مجد آهنگساز و پژوهشگر: خیلی من به اینکه آهنگساز درباره آثار خودش صحبت کند اعتقاد ندارم. به نظر اجرای خوبی خواهد بود و من همیشه تا حدی از گوش دادن به اجراها هراس دارم و خودم را درگیر نمی‌کنم. کنسرت کوارتت زهی آتلاس پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ از ساعت ۸ در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. در پایان این کنسرت از آلبوم «فراق» که با آهنگسازی تفرشی‌پور و مجد ساخته شده است، رونمایی می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را برای «لیلی با من است» گرفت و بهترین کارگردانی‌اش را برای فیلم «خجالت‌ نکش» در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. حالا او قرار است برای تلویزیون فیلمنامه‌ای تحت عنوان «دوپینگ» بنویسد و خودش کارگردانی کند که فعلا در حد طرح کلی ارائه شده است و اگر بسترهای تولید فراهم شود سریال «دوپینگ» رضا مقصودی، مجموعه نوروزی شبکه سه خواهد شد. البته مقصودی نویسنده سریال «ساختمان ۸۵» و «گمشدگان» بوده و قرار است با کاری طنز به تلویزیون برگردد. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
در انتهای این کنسرت هم از آلبوم «فراق» که با آهنگسازی تفرشی‌پور و مجد ساخته شده است، رونمایی می‌شود. امسال چهار قطعه موسیقی را از سه آهنگساز ایرانی از جمله آقای تفرشی، خانم مجد، آقای بکان و کارنیلسن آهنگساز دانمارکی اجرا خواهیم کرد. همچنین برای اولین بار است که با خانم مجد آشنا شدم و موسیقی او را واقعا دوست دارم. خیلی خوشحالم که با خانم مجد کار کردیم. فوزیه مجد: برای ساخت آثارم برنامه‌ریزی قبلی ندارمپس از آن فوزیه مجد درباره آثار خود در آلبوم «فراقی» گفت: من به اینکه آهنگساز درباره کار خود صحبت کند اعتقاد ندارم.
الفالف1 روز قبل
زندباف هم‌چنین گفت: «یدالله صمدی عاشق زادگاهش (مراغه) بود و طبعا به آذربایجان عشق می‌ورزید. محبتی که از این فیلم‌ساز ارزشمند برای سینمای ایران به جا مانده است.» برادرانه و با تعهدسخنران بعدی مراسم، علی‌رضا رییسیان بود. شاهسواری گفت: «همه‌ی ما محصول تقدیر، تقصیر و تدبیر هستیم اما یدالله صمدی با شناخت خوبی که از تقدیر خود داشت تدبیر می‌کرد. این محبت و احترام او خاطره‌ای است که هرگز از ذهنم پاک نمی‌شود.» قطعه‌ی گمشده‌ی دل‌تنگیبنفشه صمدی، تنها یادگار مرحوم صمدی، آخرین سخنران مراسم یادمان او بود. اما خوش‌حالم که هر وقت دل‌تنگ پدر می‌شوم او را در قلبم پیدا می‌کنم.» پایان‌بخش مراسم یادمان زنده‌یاد یدالله صمدی، نمایش یک فیلم کوتاه از جشن تولد شصت و دو سالگی این فیلم‌ساز (در پشت صحنه‌ی فیلم «پدر آن دیگری») و سپس بریدن کیک تولد او بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رایزن فرهنگی ایران در آنکارا گفت: ترکیه به تازگی طرحی را فرستاده و پیگیر آن است که ایران، افغانستان و ترکیه، مسیر حرکت مولانا را به عنوان مسیر گردشگری احیا کنند. یعنی مسیری که مولانا از افغانستان به ایران طی کرد تا به ترکیه (آناتولی) رسید. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه خراسان، رایزن فرهنگی ایران در آنکارا از بررسی طرح اولیه ثبت حرکت مولانا جلال الدین محمد بلخی از افغانستان، ایران و ترکیه در یونسکو خبر داد. محمود صدقی‌زاده گفت: ترکیه به تازگی طرحی را فرستاده و پیگیر آن است که ایران، افغانستان و ترکیه، مسیر حرکت مولانا را به عنوان مسیر گردشگری احیا کنند. یعنی مسیری که مولانا از افغانستان به ایران طی کرد تا به ترکیه (آناتولی) رسید.

از انتقاد به باندبازی‌های سیاسی در بنیاد سینمایی فارابی تا تأکید بر لزوم توجه به منافع ملی و تقویت سینمای استراتژیک/ باید از بریز بپاش‌ها جلوگیری شود

6+
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: صداگذار و آهنگساز فیلم سینمایی «قتل عمد» به کارگردانی سعید دولتخانی مشخص شد. به گزارش سینماپرس، محمد احمدی تهیه‌کننده سینما، درباره آخرین وضعیت ساخت «قتل عمد» به خبرنگاران جوان، گفت: انجام مراحل فنی این اثر ادامه دارد. به تازگی با احسان افشاریان به عنوان صداگذار و سهراب شهیدی برای ساخت موسیقی این فیلم قرارداد بسته‌ایم. در خلاصه داستان «قتل عمد» آمده: اردلان فرصت کوتاهی دارد تا به پیشنهاد سرنوشت سازی پاسخ بدهد. در این فیلم چندین بازیگر که چهره جدید خواهند بود، به همراه محمد فیلی نقش آفرینی می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
این را چطور حدس زدیم؟ از نام‌های بزرگی که در کنار هم در این جشنواره فیلم دارند. بخش اول این گزارش که معرفی فیلم‌های در دست ساخت سازمان فرهنگی اوج برای این دوره از جشنواره فیلم فجر بود را در بخوانید. «لامینور» داریوش مهرجوییآخرین حضور داریوش مهرجویی در جشنواره فیلم فجر به سال ۹۲ و فیلم «اشباح» برمی‌گردد. «خروج» ابراهیم حاتمی‌کیاآخرین حضور کارگردان «از کرخه تا راین» در جشنواره فیلم فجر به سال ۹۶ برمی‌گردد و فیلم جنجالی «به وقت شام». او که از همان ابتدا فیلم‌هایش با جنجال روبه‎رو بوده، سه بار در جشنواره فیلم فجر حضور داشته که دوبار آن با حاشیه همراه بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
برای شناخت نوع سینمای مسخره باز در ابتدا باید به سینمای ابزورد از سویی و مفاهیم تلفیقی سورئال نگاهی گذرا انداخت. عنصر تکرار در فیلم مسخره باز یکی از عناصر اصلی اثر است. نشانه گذاری در فیلم سینمایی مسخره باز تاکید ویژه غنی‌زاده بر فرم گرایی را مشهود مینماید. صابر ابر کاملا خط کشی شده و به سان تمام همکاری‌های پیشین خود با غنی زاده زبان کارگردان در صحنه است. بدون شک فیلم سینمایی مسخره باز تجربه‌ای تازه در سینمای ایران است و مخاطب برای تماشای آن باید کمی به تئاتر و البته سینمای فانتزی فرانسه و غرب تسلط داشته باشد.
فراروفرارو1 روز قبل
به گزارش فرارو، پرویز پرستویی ۶۳ ساله، تجارب موفقی در نقش‌های کمدی داشته است. گرچه پرستویی از سال ۸۶ تا ۹۶ در فیلم‌های کمدی حضور نیافت و پس از ده سال با فیلم «لس آنجلس- تهران» بازگشت دلچسبی نداشت. گرچه پرستویی از سال ۸۶ تا ۹۶ در فیلم‌های کمدی حضور نیافت و پس از ده سال با فیلم «لس آنجلس- تهران» بازگشت دلچسبی نداشت. فیلمی که با بازی پرویز پرستویی توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است. پرویز پرستویی نشان داده که در نقش‌های کمدی و درام می‌تواند به خوبی مخاطبان را راضی نگه دارد.
ایمناایمنا1 روز قبل
کمی جلوتر بیشتر به بازیگران و نقش‌ها می‌پردازیم. اسعدی فیلم خود را به مسعود کیمیایی کارگردان بزرگ، مولف و جریان‌ساز سینمایی ایران تقدیم کرده است. درخونگاه در اجرای تمامی موارد ذکر شده موفق بوده و علاوه بر آن لبریز از المان هایی است که جدایی از ادای دین به کیمیایی، خاطره‌بازی دلپذیری را برای طرفداران آن سینما و همچنین متولدین دهه ۴۰ تا ۷۰ به ارمغان می‌آورد. از دیگر نقاط قوت درخونگاه فیلم فیلمبرداری بی نظیر و متفاوت آن است که کاملا در خدمت فرم فیلم قرار گرفته است. نکته آخر اینکه درانتها فیلم قضاوت نمی‌کند و با پایانی باز مخاطب را به اتمام سرنوشت قهرمان دعوت میکند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
فاطمه پاقلعه‌نژاد: جشنواره سی‌وهشتم جشنواره جنجالی و پرشوری خواهد بود. این را چطور حدس زدیم؟ از نام‌های بزرگی که در کنار هم در این جشنواره فیلم دارند. «لامینور» داریوش مهرجوییآخرین حضور داریوش مهرجویی در جشنواره فیلم فجر به سال ۹۲ و فیلم «اشباح» برمی‌گردد. «خروج» ابراهیم حاتمی‌کیاآخرین حضور کارگردان «از کرخه تا راین» در جشنواره فیلم فجر به سال ۹۶ برمی‌گردد و فیلم جنجالی «به وقت شام». او که از همان ابتدا فیلم‌هایش با جنجال روبه‎رو بوده، سه بار در جشنواره فیلم فجر حضور داشته که دوبار آن با حاشیه همراه بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد احمدی تهیه‌کننده سینما، درباره آخرین وضعیت ساخت «قتل عمد»، گفت: انجام مراحل فنی این اثر ادامه دارد. به تازگی با احسان افشاریان به عنوان صداگذار و سهراب شهیدی برای ساخت موسیقی این فیلم قرارداد بسته‌ایم. اخبار فرهنگ و هنر - او افزود: فکر می‌کنم نسخه نهایی این فیلم حدود ده روز آینده آماده شود؛ این فیلم با هدف حضور در جشنواره فیلم فجر تولید می‌شود. در خلاصه داستان «قتل عمد» آمده: اردلان فرصت کوتاهى دارد تا به پیشنهاد سرنوشت سازى پاسخ بدهد. در این فیلم چندین بازیگر که چهره جدید خواهند بود، به همراه محمد فیلى نقش آفرینی می‌کنند.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: فیلمبرداری جدیدترین فیلم سینمایی مسعود کیمیایی در شمال کشور همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود تا سه روز آینده به پایان برسد. به گزارش سینماپرس، جدیدترین فیلم بلند سینمایی مسعود کیمیایی «خون شد» نام دارد که فیلمبرداری آن به روزهای پایانی رسیده است. فیلمبرداری این اثر سینمایی، هم اکنون در شمال کشور ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود تا سه روز آینده به پایان برسد. «خون شد» به نویسندگی و کارگردانی مسعود کیمیایی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی است. کیمیایی پیش از این فیلم سینمایی «قاتل اهلی» را کارگردانی کرد که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| جدیدترین فیلم بلند سینمایی مسعود کیمیایی «خون شد» نام دارد که فیلمبرداری آن به روزهای پایانی رسیده است. فیلمبرداری این اثر سینمایی، هم اکنون در شمال کشور ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود تا سه روز آینده به پایان برسد. بازیگرانی چون سعید آقاخانی، سیامک انصاری، لیلا زارع، نسرین مقانلو، هومن برق‌نورد، سیامک صفری و … در این فیلم بازی می‌کنند. «خون شد» به نویسندگی و کارگردانی مسعود کیمیایی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی است. کیمیایی پیش از این فیلم سینمایی «قاتل اهلی» را کارگردانی کرد که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
به گزارش سینماپرس، تنها پنج روز تا سی‌ام آبان هزار و سیصد و نود و هشت و پایان زمان ثبت نام صاحبان فیلم‌های سینمایی برای حضور در سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر، زمان مانده است. بسیاری از سینماگران صاحب‌نام، فرم ثبت نام را پر کرده‌ و برخی دیگر هنوز حتی این مرحله مقدماتی ورود به جشنواره را طی نکرده‌اند. بنابراین با توجه به تجربیات سال‌های دور تا نزدیک و ادوار جشنواره فیلم فجر، تا وقتی که فیلم سینمایی روی پرده کاخ جشنواره به نمایش درنیاید، نمی‌توان اطمینان داشت که فیلم در جشنواره به نمایش درمی‌آید. در سال‌هایی بوده که فیلمساز پس از اطمینان از حضور رقبای جدی و نداشتن شانسی برای درخشش در جشنواره فجر تلاش کرده فیلمش به دلایل فنی به جشنواره نرسد و در مواردی نیز موفق بوده است! باید صبر کرد و دید این دوره از جشنواره فیلم فجر که می‌تواند بستری برای طیف گسترده‌ای از حواشی باشد، چگونه مدیریت خواهد شد و آیا تدابیری همچون تداوم از هم پاشاندن کاخ جشنواره باعث تخفیف حواشی خواهد شد یا این دوره از جشنواره مملو از اتفاقات غیرمنتظره و خاص خواهد بود؟ *تابناک
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
بیشتر بخوانید: نقد فیلم سینمایی «ایکس لارج» را اینجا مطالعه کنیدبرای شناخت نوع سینمای مسخره باز در ابتدا باید به سینمای ابزورد از سویی و مفاهیم تلفیقی سورئال نگاهی گذرا انداخت. عنصر تکرار در فیلم مسخره باز یکی از عناصر اصلی اثر است. نشانه گذاری در فیلم سینمایی مسخره باز تاکید ویژه غنی‌زاده بر فرم گرایی را مشهود مینماید. صابر ابر کاملا خط کشی شده و به سان تمام همکاری‌های پیشین خود با غنی زاده زبان کارگردان در صحنه است. بدون شک فیلم سینمایی مسخره باز تجربه‌ای تازه در سینمای ایران است و مخاطب برای تماشای آن باید کمی به تئاتر و البته سینمای فانتزی فرانسه و غرب تسلط داشته باشد.

به انتهای لیست رسیدید

جشن

جشنوارهٔ فیلم فجر مهمترین جشنوارهٔ سینمایی ایران است که از سال ۱۳۶۱ تاکنون معمولاً در میانه بهمن ماه هر سال در تهران برگزار می‌گردد. تاکنون ۳۶ دوره از این جشنواره برگزار شده‌است که آخرین آن در سال ۱۳۹۶ بود. این جشنواره توسط بنیاد سینمایی فارابی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. جشنواره فیلم فجر