جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
فراخوان نهمین دوره تئاتر صاحبدلان منتشر شدفراخوان نهمین دوره تئاتر صاحبدلان منتشر شد. نهمین دوره تئاتر صاحبدلان در سه بخش‌ نمایش‌های صحنه‌ای، نمایش‌های خارج از صحنه و مسابقه نمایشنامه‌نویسی برگزار می‌شود. دبیرخانه نهمین دوره تئاتر صاحبدلان در تهران، خیابان انقلاب، خیابان خارک، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، پلاک ۱۸، طبقه دوم، کانون تئاتر دینی با تلفن ۶۶۷۲۱۱۱۷ واقع شده است. سومین کتاب، «اوراند هریس؛ زندگی، اندیشه و آثار (کتاب سوم)» در ۳۲۲ صفحه، با قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است. کتاب «زندگی، اندیشه و آثار اوراند هریس» مهم‌ترین و کامل‌ترین مجموعه درباره اوراند هریس، نویسنده صاحب‌نام و کهنه‌کار تئاتر کودک و نوجوان است.
ایرناایرنا3 روز قبل
کمیته نان روایتگر این داستان است: آزاد، دانشجوی کرد، در یک مجادله دانشگاهی طرف مقابلش را هل می‌دهد و فرد مضروب قصد انتقام دارد. در بطن ماجرا، صبری خانمی حضور دارد که از میان سه پسر شوهر فقیدش - روزگار، آراد و آزاد - آزاد را بیشتر از دو فرزند دیگرش دوست دارد و اصرار اوست که آزاد باید از ایران خارج شود. شخصیت‌های کمیته نان بیشترین باورپذیری را در آثار لیلی عاج برای مخاطبان دارد. اگرخیالات را کنار بگذاریم، بی هیچ تردید با توجه به شرایط اقتصادی امروز زندگی طبقه کارگر سخت است. صالحی بعد از دیدن نمایش درباره کمیته نان در توییتی نوشت: نمایش کمیته نان را دیدم، با موضوع کولبری.
مهرمهر3 روز قبل
غنچه شکوهیان نویسنده و کارگردان نمایش «بیگانگی» درباره اجرای این اثر نمایشی در جشنواره «مایم» ارمنستان به خبرنگار مهر گفت: این اثر نمایشی کاری از گروه تئاتر سونر و محصول موسسه خانه پدری هنرمندان آمل است که امسال نماینده ایران در جشنواره پانتومیم ارمنستان خواهد بود. این جشنواره از ۲۰ تا ۲۳ مردادماه در شهر توریستی دزاخکادزور برگزار می‌شود. وی در پایان درباره گروه بازیگران نمایش گفت: نگار مجدد، مهیار ورزگان، افسون نبی‌پور و مریم سبک‌رو بازیگران این اثر نمایشی هستند و انتخاب و تنظیم موسیقی برعهده امیرمحمد بهزادی است. جشنواره پانتومیم ارمنستان امسال از ۲۰ تا ۲۳ مرداد در شهر توریستی دزاخکادزور برگزار می‌شود. از ایران تاکنون نمایش‌هایی از رضا کشاورز و نازنین والاجم در این جشنواره حضور داشته‌اند.
ایسناایسنا3 روز قبل
نمایش «تایم لپس» به نویسندگی امیر نوروزی و کارگردانی صالح علوی زاده در تئاتر هامون روی صحنه می‌رود. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی؛ صالح علوی زاده سال گذشته نمایش «راز بقا» را در سالن پالیز روی صحنه برد و در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش مسابقه تئاتر ایران روی صحنه رفت. صالح علوی‌زاده تاکنون در نمایش‌هایی چون «ایران استرالیا»، «جشن بی‌خودی»، «دوازده»، «نفس کشیدن» و «اینا همه خوبن» ایفای نقش کرده و آثار نمایشی چون «خدابس» و «ما سه نفر بودیم» را کارگردانی کرده است. نمایش «تایم لپس» به نویسندگی امیر نوروزی و کارگردانی صالح علوی زاده، در تئاتر هامون بزودی روی صحنه می‌رود. انتهای پیام
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، صالح علوی زاده سال گذشته نمایش «راز بقا» را در تماشاخانه پالیز روی صحنه برد که با استقبال تماشاگران مواجه شد و در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز در بخش مسابقه تئاتر ایران روی صحنه رفت. صالح علوی‌زاده تاکنون در نمایش‌هایی چون «ایران استرالیا»، «جشن بی‌خودی»، «دوازده»، «نفس کشیدن» و «اینا همه خوبن» ایفای نقش کرده و آثار نمایشی چون «خدابس» و «ما سه نفر بودیم» را کارگردانی کرده است. نمایش «تایم لپس» به نویسندگی امیر نوروزی و کارگردانی صالح علوی زاده، در تئاتر هامون روی صحنه می‌رود و اطلاعات تکمیلی نمایش اعلام خواهد شد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، صالح علوی‌زاده در گفتگو با تسنیم از اجرای نمایش «تایم لپس» از چهارشنبه پنجم تیرماه در تماشاخانه هامون خبر داد. این هنرمند جوان تئاتر با اشاره به تغییرات وسیع در اثر سابق خود، «راز بقا» در جشنواره تئاتر فجر گفت برنامه‌ای برای اجرای این نمایش در دست ندارد. «راز بقا» سال گذشته در سالن پالیز روی صحنه رفت و در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش مسابقه تئاتر ایران اجرا شد. امین اسفندیار، امیر نوروزی، وحید منتظری، نیما سیاری، پگاه زارعیان بازیگران این نمایش هستند. نمایش «تایم لپس» تا نهم مرداد ماه سال جاری در تماشاخانه هامون روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال تهیه کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پوستر نمایش «چشم به راه میرغضب» با نام دوم «یک مضحکه سیاه» با طراحی مهدی دوایی رونمایی شد. «چشم به راه میرغضب» نام تازه‌ترین نمایش حسین کیانی است و طراحی پوستر آن توسط مهدی دوایی که طراحی هنری اعلان‌های مجازی و کاغذی این اثر را بر عهده دارد، انجام شده است. در کارنامه کاری مهدی دوایی که از جمله برگزیدگان مسابقه پوستر بیست و نهمین و سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است، مدیریت هنری و طراحی گرافیک بیش از یکصد و چهل اثر نمایشی به چشم می‌خورد. او همچنین تهیه‌کنندگی مجموعه مستند تلویزیونی «وطن من» و کارگردانی فیلم مستند «عباس کیارستمی، در ستایش زندگی» را بر عهده داشته است. نمایش «چشم به راه میرغضب» که اجرایش از چهارشنبه ۲۲ خرداد با بازی علی سلیمانی، سیروس همتی، وحید نفر، مجید رحتمی، سهیل ملکی آغاز شد هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
به گزارش ایسنا، عصر ۱۳ خردادماه یعنی قبل از شروع تعطیلات چهار روزه نیمه خرداد، گزارش مالی معاونت هنری از جشنواره‌های سال گذشته منتشر شد که دو گزارش آن به بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان و سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مربوط می‌شد. یک نکته مهم این است که تعداد شاخص‌های بعضی آیتم‌ها قید نشده و فقط یک رقم کلی درج شده است. مثلا برای کمک هزینه گروه‌های نمایشی در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی اصلا تعداد آثار در جدول مشخص نیست. گزارش مالی سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در شرایطی با اطلاعات ظاهرا ناقص منتشر شده که گزارش جشنواره فیلم فجر همین دوره، با جزئیات دقیق و کامل و حتی مشخص بودن تعداد مدیران، مدت زمانی که کار کرده‌اند و میزان دستمزدشان رسانه‌ای شده است. البته ما باید این روند را جا بیندازیم، ولی شک نکنید همین امروز اگر فهرست کمک هزینه‌ها را منتشر کنم خیلی ایجاد شائبه می‌کند.» انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخه، روی صحنه رفتن نمایش اتاق ورونیکا، بازگشت رحمت امینی به کارگردانی تئاتر و انتشار جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر از جمله مهمترین اتفاقات هنر تئاتر در روز جاری بود. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخه، روی صحنه رفتن نمایش اتاق ورونیکا، بازگشت رحمت امینی به کارگردانی تئاتر و انتشار جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر از جمله مهمترین اتفاقات هنر تئاتر در روز جاری بود. جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شدهمزمان با انتشار گزارش مالی جشنواره‌های هنری سال ٩٧ معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد. گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنر‌های تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر منتشر شده است که بر روی سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل مشاهده است. معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخهداوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی نخستین جشنواره سراسری تئاتر آرخه: انسانم آرزوست مشخص شدند.
موجموج3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، گزارش مالی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی‌ و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر منتشر شد. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مرداد و شهریور در تهران و بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان آبان و آذرماه سال ٩٧ در همدان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد. با مراجعه به این لینک می‌توانید این گزارش‌ها را مشاهده کنید.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه فوتو مونتاژ «خیال» کاری از طناز پروان و فرهاد جاوید است که در گالری مستقل برپا می‌شود. فرهاد جاوید در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال ۱۳۹۵ تندیس بهترین عکس را از داوران دریافت کرد. همچنین در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در سال ۱۳۹۷ نیز کاندیدای بهترین عکس شد. آیین افتتاحیه این نمایشگاه شنبه ۱۸ خرداد ساعت ۱۷ الی ۲۱ با حضور هنرمندان و هنردوستان در گالری مستقل برگزار می‌شود. گالری مستقل در چهارراه ولیعصر ضلع شرقی پارک دانشجو خیابان رازی پلاک ۵۰ واقع شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
فرهاد جاوید در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال ۱۳۹۵، تندیس بهترین عکس را از داوران دریافت کرد. همچنین در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال ۱۳۹۷، نامزد بهترین عکس شد. آیین افتتاحیه نمایشگاه «خیال»، شنبه ۱۸ خرداد، ساعت ۱۷ الی ۲۱ با حضور هنرمندان و هنردوستان در گالری مستقل برگزار می‌شود. این نمایشگاه از شنبه ۱۸ خرداد تا چهارشنبه ۲۷ خرداد دایر است. گالری مستقل در چهارراه ولیعصر ضلع شرقی پارک دانشجو، خیابان رازی پلاک ۵۰ واقع شده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
نمایشگاه «خیال» با ارائه ۱۲ قطعه فتومونتاژ از تئاترهای سال اخیر روز شنبه (۱۸ خرداد ماه) در تئاتر مستقل افتتاح می‌شود. به گزارش ایسنا، در این نمایشگاه ۱۲ قطعه فتومونتاژ از تئاترهای سال اخیر که توسط فرهاد جاوید ثبت و طراحی و مونتاژ کارها توسط طناز پروان انجام شده است، به نمایش درمی‌آیند. فرهاد جاوید در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال ۱۳۹۵ تندیس بهترین عکس را از داوران دریافت کرد. آئین افتتاحیه این نمایشگاه روز شنبه (۱۸ خرداد ماه) ساعت ۱۷ الی ۲۱ در گالری مستقل برگزار می‌شود. این نمایشگاه از شنبه ۱۸ خرداد تا چهارشنبه ۲۷ خرداد دایر است.
فارسفارس3 هفته قبل
نسیم ادبی، بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون به تازگی قرار است نمایشنامه «قصه ظهر جمعه» را به صحنه ببرد. وی همزمان با فعالیت تلویزیونی خود تصمیم گرفته نمایشی با عنوان «قصه ظهر جمعه» اثر محمد مساوات را به روی صحنه ببرد. «قصه ظهر جمعه» زندگی خانواده‌ای از طبقه پایین جامعه را در اواخر دهه ۶۰ در شهر تهران به تصویر می‌کشد. زمانی که با نمایشنامه «قصه ظهر جمعه» برخورد کردم، آن را کاملا رئالیستی دیدم و دوست داشتم بازخورد آن را بر عموم مشاهده کنم. به گزارش خبرگزاری فارس، نمایش «قصه ظهر جمعه» به کارگردانی نسیم ادبی و مشاور کارگردانی امید بنکدار، جمعه از ۱۷ خرداد ماه ساعت ۱۹ در سالن سپند به صحنه خواهد رفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
فراخوان «سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران» منتشر شددبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران با انتشار فراخوان این جشنواره، از گروه‌های مختلف و هنرمندان تئاتر کشور برای شرکت در این جشنواره دعوت به عمل آورد. دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران با انتشار فراخوان این جشنواره، از گروه‌های مختلف و هنرمندان تئاتر کشور برای شرکت در این جشنواره دعوت به عمل آورد. لازم به ذکر است سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران ۲۶ لغایت ۲۹ مرداد ماه در شهرستان اهر و منطقه ارسباران برگذار خواهد شد. به محور‌ها و موضوعات سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران در این فراخوان اشاره شده است و فایل pdf فراخوان از پایان این خبر قابل دریافت است. شفیعی در پایان گفت: تماشاخانه ماه حوزه هنری آماده میزبانی از اجرای گروه‌های تئاتری جوان و فعالی است که علاقه‌مند به همکاری با مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری هستند.
ایسناایسنا4 هفته قبل
اتابک نادری مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی از سمت خود استعفا کرد. وی اضافه کرد: آنچه پیش از این در بخش تئاتر استان‌ها انجام شده بر مبنای خرد جمعی بود تا تئاتر استان‌ها خودشان تقویت شوند و تمرکز در استان‌ها باشد اما الان حس می‌کنم این برنامه‌های جدید تمرکز را به تهران و مرکز برمی‌گرداند و من موافقتی با آن ندارم. هرچند شاید سرفصل‌های جدیدی داشته باشد که بهتر است مدیر جدیدی آن را اجرا کند. به گزارش ایسنا، مدتی قبل شهرام کرمی در یکی از نشست‌های «آسیب‌شناسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» بیان کرده بود: جشنواره مناطق با دلایلی منطقی تعطیل شد ولی ما نتوانستیم آن چیزی را که باید جایگزینش کنیم. من این مطالبه را دریافت کرده‌ام و تصمیمی را که در این مورد گرفته‌ایم اعلام خواهم کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حسین فرخنده در آئین تجلیل از کارکنان ایثارگر و خانواده شهدا و جانبازان فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های تابعه و فعالان فرهنگی و هنری حوزه ایثار و شهادت خراسان شمالی، ضمن گرامیداشت سوم خردادماه سالروز آزاد سازی خرمشهر، با بیان اینکه در ترویج فضائل شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت بدون ابزار هنری نمی‌توانیم گام برداریم، بر قدرشناسی از فعالیت بیش از پیش هنرمندان در این حوزه تاکید کرد. فرخنده با بیان اینکه تلاش و تمایل هنرمندان خراسان شمالی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ستودنی است، تصریح کرد: خلق آثار هنری و فعالیت بیشتر در این عرصه نیازمند تعامل بیشتر در اجرای فعالیت‌های هنری استوی با اشاره به تولیدات بسیار خوب هنرمندان خراسان شمالی در زمینه ایثار و شهادت و کسب موفقیت‌های بسیار از جمله کسب رتبه اول موضوع ایثار در جشنواره تئاتر استانی، رتبه اول تئاتر ملی فتح خرمشهر و تولید قطعات زیبای موسیقی در حوزه شهدای مدافع حرم را از مهمترین آنها اعلام کرد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی همچنین عنوان نمایش برگزیده بخش چهل سالگی انقلاب در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و تولید آثار مکتوب و ارزشمند در استان را از دیگر اقدامات و موفقیت‌های انجام شده در این حوزه دانست.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: حمید نیلی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی گفت: فعلا یک فهرست کلی از هزینه‌های جشنواره تئاتر فجر منتشر شده است اما پس از پرداخت کامل تمامی موارد باقیمانده که بسیار جزئی هم هستند، تقریبا تا یک ماه آینده ریز تمامی هزینه‌ها منتشر خواهد شد. موضوع این گفت‌وگو انتشار فهرست هزینه‌های جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و کمک هزینه‌های اداره کل هنرهای نمایشی به گروه‌های تئاتری بود که چندی پیش از سوی انجمن هنرهای نمایشی منتشر شد اما به دلیل کلی بودن و عدم وجود جزئیات کافی در این فهرست مورد نقد اهالی تئاتر و رسانه قرار گرفت. فهرست هزینه‌های جشنواره دوره سی و هفتم به صورت خیلی کلی و در دوازده بند منتشر شد که ابهام‌های زیادی را ایجاد کرده است. مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی نسبت به این نقد، گفت: در مورد شفاف سازی در سال ۹۷ اتفاق بسیار خوبی افتاد و مبالغ کمک‌هزینه‌های سال قبلش اعلام شد. با مسئولین وزارت آموزش و پرورش نیز تعاملات برای کمک تدریس برخی از دروس آموزشی با استفاده از هنرهای نمایشی به توافق‌های خوبی هم رسیدیم.
فارسفارس1 ماه قبل
موضوع این گفت‌وگو انتشار فهرست هزینه‌های جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و کمک هزینه‌های اداره کل هنرهای نمایشی به گروه‌های تئاتری بود که چندی پیش از سوی انجمن هنرهای نمایشی منتشر شد اما به دلیل کلی بودن و عدم وجود جزئیات کافی در این فهرست مورد نقد اهالی تئاتر و رسانه قرار گرفت. فهرست هزینه‌های جشنواره دوره سی و هفتم به صورت خیلی کلی و در دوازده بند منتشر شد که ابهام‌های زیادی را ایجاد کرده است. مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی نسبت به این نقد، گفت: در مورد شفاف سازی در سال ۹۷ اتفاق بسیار خوبی افتاد و مبالغ کمک‌هزینه‌های سال قبلش اعلام شد. از آنجایی که در پیش از شروع به فعالیت من در انجمن هنرهای نمایشی، شخصا مسئولیتی نداشتم برای انتشار هزینه‌ها می‌بایست با هماهنگی مدیریت اداره کل زمان بندی آن را مشخص کنیم. با مسئولین وزارت آموزش و پرورش نیز تعاملات برای کمک تدریس برخی از دروس آموزشی با استفاده از هنرهای نمایشی به توافق‌های خوبی هم رسیدیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
تسنیم: در مورد موضوع نمایش «سرود صد هزار افیلیای عاشق» و «چنور» بیشتر توضیح دهیدگویلی: «سرود صد هزار افیلیای عاشق» به جنایت نسل‌کشی کردها در جریان عملیات انفال توسط رژیم بعث می‌پردازد. این نمایش، روایت هولناک زن بازیگری است که خود، همسر و گروه تئاترش قربانی انفال می‌شوند. آخرین نمایش که آنها تمرین کرده «هملت» شکسپیر بوده که این زن در آن ایفاگر نقش افیلیا بوده است. برنامه‌ریزی ما طوری بود که سرود صد هزار افیلیای عاشق در سنندج مقارن با سالیاد این فاجعه انسانی به اجرا در بیاید. نمایش «چنور» هم که بلافاصله پس از سرود صدهزار افیلیای عاشق به روی صحنه رفت، ماجرای یک دختر مبارز سنندجی است که در جریان کودتای ۲۸ مردا ۱۳۳۲ دستگیر و پس از شکنجه‌های بسیار تیرباران می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: انجمن هنرهای نمایشی مبلغ ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ ریال را به عنوان جمع کل هزینه‌های صورت گرفته برای برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام کرد. به گزارش سینماپرس، هزینه‌های انجام شده در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را به شرح زیر اعلام کرد (مبالغ به ریال است):۱- هزینه‌های دبیرخانه ۱، ۵۹۰، ۶۵۴، ۲۰۰۲-هزینه‌های مربوط به ارزیابی، انتخاب و داوری آثار ۳، ۳۷۷، ۰۵۰، ۰۰۰۳-کمک هزینه‌های مربوط به آثار منتخب نمایشی در هشت بخش۱۲، ۴۱۵، ۰۰۰، ۰۰۰۴-روابط عمومی و تبلیغات به همراه هزینه‌های برگزاری مسابقه پوستر و عکس جشنواره و هزینه‌های سامانه فروش بلیت ۶، ۹۰۷، ۲۹۴، ۶۰۰۵- هدایا و جوایز و هزینه‌های امور اجرایی ۱۲، ۱۷۱، ۹۷۳، ۸۱۴۶- امور بین‌الملل ۱۴، ۲۷۹، ۱۴۳، ۳۸۶۷- تشریفات (پیوست‌های تشریفاتی همه بخش‌ها) ۸۰۷، ۸۵۱، ۰۴۴۸- انتشارات و پژوهش ۵۴۸، ۹۷۰، ۰۰۰۹- ویژه برنامه‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی (کمک‌هزینه تولید پنج اثر، برگزاری سمینار ویژه چهل سالگی، نمایشگاه اسناد بخش چهل سالگی و تاریخ شفاهی تئاتر ایران) ۲، ۳۳۷، ۴۰۳، ۰۰۰۱۰- بخش به‌علاوه فجر ۱، ۷۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰۱۱- همایش استانی ۷، ۱۵۴، ۳۶۴، ۰۰۰۱۲- فجر استانی ۲، ۱۷۱، ۳۷۲، ۹۱۸جمع کل هزینه‌ها شامل ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ می‌شود. گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در راستای شفاف‌سازی این رویداد به دستور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می‌پذیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انجمن هنرهای نمایشی مبلغ ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ ریال را به عنوان جمع کل هزینه‌های صورت گرفته برای برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام کرد. هزینه‌های انجام شده در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را به شرح زیر اعلام کرد (مبالغ به ریال است):۱- هزینه‌های دبیرخانه ۱، ۵۹۰، ۶۵۴، ۲۰۰۲-هزینه‌های مربوط به ارزیابی، انتخاب و داوری آثار ۳، ۳۷۷، ۰۵۰، ۰۰۰۳-کمک هزینه‌های مربوط به آثار منتخب نمایشی در هشت بخش۱۲، ۴۱۵، ۰۰۰، ۰۰۰۴-روابط عمومی و تبلیغات به همراه هزینه‌های برگزاری مسابقه پوستر و عکس جشنواره و هزینه‌های سامانه فروش بلیت ۶، ۹۰۷، ۲۹۴، ۶۰۰۵- هدایا و جوایز و هزینه‌های امور اجرایی ۱۲، ۱۷۱، ۹۷۳، ۸۱۴۶- امور بین‌الملل ۱۴، ۲۷۹، ۱۴۳، ۳۸۶۷- تشریفات (پیوست‌های تشریفاتی همه بخش‌ها) ۸۰۷، ۸۵۱، ۰۴۴۸- انتشارات و پژوهش ۵۴۸، ۹۷۰، ۰۰۰۹- ویژه برنامه‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی (کمک‌هزینه تولید پنج اثر، برگزاری سمینار ویژه چهل سالگی، نمایشگاه اسناد بخش چهل سالگی و تاریخ شفاهی تئاتر ایران) ۲، ۳۳۷، ۴۰۳، ۰۰۰۱۰- بخش به‌علاوه فجر ۱، ۷۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰۱۱- همایش استانی ۷، ۱۵۴، ۳۶۴، ۰۰۰۱۲- فجر استانی ۲، ۱۷۱، ۳۷۲، ۹۱۸جمع کل هزینه‌ها شامل ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ می‌شود. گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در راستای شفاف‌سازی این رویداد به دستور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می‌پذیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنر‌های نمایشی مبلغ ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ ریال را به عنوان جمع کل هزینه‌های صورت گرفته برای برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام کرد. هزینه‌های انجام شده در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را به شرح زیر اعلام کرد (مبالغ به ریال است):۱- هزینه‌های دبیرخانه ۱، ۵۹۰، ۶۵۴، ۲۰۰۲-هزینه‌های مربوط به ارزیابی، انتخاب و داوری آثار ۳، ۳۷۷، ۰۵۰، ۰۰۰۳-کمک هزینه‌های مربوط به آثار منتخب نمایشی در هشت بخش۱۲، ۴۱۵، ۰۰۰، ۰۰۰۴-روابط عمومی و تبلیغات به همراه هزینه‌های برگزاری مسابقه پوستر و عکس جشنواره و هزینه‌های سامانه فروش بلیت ۶، ۹۰۷، ۲۹۴، ۶۰۰۵- هدایا و جوایز و هزینه‌های امور اجرایی ۱۲، ۱۷۱، ۹۷۳، ۸۱۴۶- امور بین‌الملل ۱۴، ۲۷۹، ۱۴۳، ۳۸۶۷- تشریفات (پیوست‌های تشریفاتی همه بخش‌ها) ۸۰۷، ۸۵۱، ۰۴۴۸- انتشارات و پژوهش ۵۴۸، ۹۷۰، ۰۰۰۹- ویژه برنامه‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی (کمک‌هزینه تولید پنج اثر، برگزاری سمینار ویژه چهل سالگی، نمایشگاه اسناد بخش چهل سالگی و تاریخ شفاهی تئاتر ایران) ۲، ۳۳۷، ۴۰۳، ۰۰۰۱۰- بخش به‌علاوه فجر ۱، ۷۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰۱۱- همایش استانی ۷، ۱۵۴، ۳۶۴، ۰۰۰۱۲- فجر استانی ۲، ۱۷۱، ۳۷۲، ۹۱۸جمع کل هزینه‌ها شامل ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ می‌شود. گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در راستای شفاف‌سازی این رویداد به دستور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می‌پذیرد. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
طی یک سال اخیر معاونت هنری وزارت ارشاد و اداره‌کل هنرهای نمایشی به‌عنوان متولی تئاتر در این زمینه اقداماتی را انجام داده و به شفاف سازی در امور مالی خود پرداخته‌اند. صبح امروز انجمن هنرهای نمایشی اقدام به انتشار فهرست هزینه‌های برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر کرد که اقدامی در راستای تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین وعده مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در زمینه شفاف سازی مالی این رویداد تئاتری بود. برمبنای این گزارش هزینه کلی جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر مبلغ ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ ریال بوده که این هزینه کلی در بخش‌های مختلف صرف شده است. هزینه‌های کلی صرف شده در هر کدام از این بخش‌ها از سوی انجمن هنرهای نمایشی ایران اعلام شده ولی از جزییات آن خبری نیست. امید است انجمن هنرهای نمایشی در ادامه اقدام خود در جهت شفاف سازی و همچنین مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، جزییات هزینه‌های سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را اعلام کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
کرمی گفت: جشنواره تئاتر فجر اصلی‌ترین جشنواره تئاتر کشور است و تقریبا تمام رویدادهای تئاتری کشور تحت تاثیر آن هستند. وی افزود: در مورد دوم این چشم‌انداز جشنواره باید رخدادی مبتنی بر فرهنگ و هنر غنی ایرانی- اسلامی در حوزه هنرهای نمایشی باشد. وی همچنین تصریح کرد: جشنواره تئاتر فجر به جایگاهی رسیده است که دبیر آن باید یک هنرمند باشد. جشنواره تئاتر فجر هم اگر به تعالی‌ بخش بین‌الملل خود فکر می‌کند باید این نکته را مد نظر داشته باشد. بخش شهرستان‌ها و استان‌ها بخش مهمی است ولی قرار نیست که جشنواره تئاتر فجر همه مشکلات را حل و فصل کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اداره کل هنرهای نمایشی در گزارشی هزینه‌های جشنواره سی‌وهفتم تئاتر فجر را اعلام کرد؛ گزارشی که خیلی کلی است و تفاوت فاحشی با گزارش ‌هزینه‌کرد یک رویداد دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یعنی جشنواره فیلم فجر دارد. براساس این گزارش و به نقل از به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی مبلغ ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ ریال (۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان) را به عنوان جمع کل هزینه‌های صورت گرفته برای برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام کرد. همچنین با توجه به اشاره شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی در آخرین روز سمینار آسیب‌شناسی جشنواره تئاتر فجر (شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه) مبنی بر آماده شدن گزارش هزینه‌های جشنواره انتظار می‌رفت جزئیات این گزارش خیلی بیشتر باشد. گزارش هزینه‌های جشنواره تئاتر فجر از این جهت بیشتر قابل تأمل است که آن را با گزارش جشنواره فیلم فجر مقایسه کنیم. بخشی از گزارش مربوط به جشنواره فیلم فجرانتهای پیام
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، در حالی که سال گذشته اداره کل هنرهای نمایشی اقدام به انتشار گزارش مالی پنج دوره جشنواره تئاتر فجر کرده بود که دارای برخی جزییات بود، این نهاد در گزارش تنها به اعلام کلیات هزینه‌های جشنواره اخیر خود پرداخته است. برای مثال بخش داوری که از بخش‌های بر بحث در گذشته و همچنین جلسات آسیب‌شناسی جشنواره تئاتر فجر بوده است بدون جزییات شفاف منتشر شده است یا مشخص نیست گروه‌های نمایشی به تفکیک چه میزان کمک‌هزینه از جشنواره تئاتر فجر دریافت کرده است. از نکات قابل توجه دیگر جشنواره بیشترین هزینه در بخش بین‌الملل است که پیش از این از سوی رسانه‌ها و منتقدان پیشنهاد برگزار نشدنش مطرح شده بود. بخش بین الملل به تنهایی ۲۲درصد هزینه‌های فجر را به خود اختصاص داده است که در برابر ۱۲ بند اعلام شده بالاترین درصد ممکن را به خود اختصاص داده است. بخش بین‌الملل جشنواره ۳۷ فجر به سبب کیفیت پایین برخی از آثار مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته بود.
فارسفارس1 ماه قبل
انجمن هنرهای نمایشی مبلغ ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ ریال را به عنوان جمع کل هزینه‌های صورت گرفته برای برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، هزینه‌های انجام شده در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را به شرح زیر اعلام کرد (مبالغ به ریال است):۱- هزینه‌های دبیرخانه ۱، ۵۹۰، ۶۵۴، ۲۰۰۲-هزینه‌های مربوط به ارزیابی، انتخاب و داوری آثار ۳، ۳۷۷، ۰۵۰، ۰۰۰۳-کمک هزینه‌های مربوط به آثار منتخب نمایشی در هشت بخش۱۲، ۴۱۵، ۰۰۰، ۰۰۰۴-روابط عمومی و تبلیغات به همراه هزینه‌های برگزاری مسابقه پوستر و عکس جشنواره و هزینه‌های سامانه فروش بلیت ۶، ۹۰۷، ۲۹۴، ۶۰۰۵- هدایا و جوایز و هزینه‌های امور اجرایی ۱۲، ۱۷۱، ۹۷۳، ۸۱۴۶- امور بین‌الملل ۱۴، ۲۷۹، ۱۴۳، ۳۸۶۷- تشریفات (پیوست‌های تشریفاتی همه بخش‌ها) ۸۰۷، ۸۵۱، ۰۴۴۸- انتشارات و پژوهش ۵۴۸، ۹۷۰، ۰۰۰۹- ویژه برنامه‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی (کمک‌هزینه تولید پنج اثر، برگزاری سمینار ویژه چهل سالگی، نمایشگاه اسناد بخش چهل سالگی و تاریخ شفاهی تئاتر ایران) ۲، ۳۳۷، ۴۰۳، ۰۰۰۱۰- بخش به‌علاوه فجر ۱، ۷۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰۱۱- همایش استانی ۷، ۱۵۴، ۳۶۴، ۰۰۰۱۲- فجر استانی ۲، ۱۷۱، ۳۷۲، ۹۱۸جمع کل هزینه‌ها شامل ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲ می‌شود. گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در راستای شفاف‌سازی این رویداد به دستور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می‌پذیرد. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی مبلغ ۶۵ میلیارد و ۵۰۱ میلیون و ۷۶ هزار و ۹۶۲ ریال را به عنوان جمع کل هزینه‌های صورت گرفته برای برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام کرد. جزئیات برآورد هزینه‌ها به شرح زیر است:۱- هزینه‌های دبیرخانه ۱، ۵۹۰، ۶۵۴، ۲۰۰۲- هزینه‌های مربوط به ارزیابی، انتخاب و داوری آثار ۳، ۳۷۷، ۰۵۰، ۰۰۰۳- کمک هزینه‌های مربوط به آثار منتخب نمایشی در هشت بخش ۱۲، ۴۱۵، ۰۰۰، ۰۰۰۴- روابط عمومی و تبلیغات به همراه هزینه‌های برگزاری مسابقه پوستر و عکس جشنواره و هزینه‌های سامانه فروش بلیت ۶، ۹۰۷، ۲۹۴، ۶۰۰۵- هدایا و جوایز و هزینه‌های امور اجرایی ۱۲، ۱۷۱، ۹۷۳، ۸۱۴۶- امور بین‌الملل ۱۴، ۲۷۹، ۱۴۳، ۳۸۶۷- تشریفات (پیوست‌های تشریفاتی همه بخش‌ها) ۸۰۷، ۸۵۱، ۰۴۴۸- انتشارات و پژوهش ۵۴۸، ۹۷۰، ۰۰۰۹- ویژه برنامه‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی (کمک‌هزینه تولید پنج اثر، برگزاری سمینار ویژه چهل سالگی، نمایشگاه اسناد بخش چهل سالگی و تاریخ شفاهی تئاتر ایران) ۲، ۳۳۷، ۴۰۳، ۰۰۰۱۰- بخش به‌علاوه فجر ۱، ۷۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰۱۱- همایش استانی ۷، ۱۵۴، ۳۶۴، ۰۰۰۱۲- فجر استانی ۲، ۱۷۱، ۳۷۲، ۹۱۸انتشار گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در راستای شفاف‌سازی این رویداد به دستور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می‌پذیرد. فراهنگ ** ۷۵۶۱ ** ۹۰۵۳انتهای پیام /*
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی هزینه‌های انجام شده در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را به شرح زیر اعلام کرد (مبالغ به ریال است):۱- هزینه‌های دبیرخانه ۱، ۵۹۰، ۶۵۴، ۲۰۰۲- هزینه‌های مربوط به ارزیابی، انتخاب و داوری آثار ۳، ۳۷۷، ۰۵۰، ۰۰۰۳- کمک هزینه‌های مربوط به آثار منتخب نمایشی در هشت بخش ۱۲، ۴۱۵، ۰۰۰، ۰۰۰۴- روابط عمومی و تبلیغات به همراه هزینه‌های برگزاری مسابقه پوستر و عکس جشنواره و هزینه‌های سامانه فروش بلیت ۶، ۹۰۷، ۲۹۴، ۶۰۰۵- هدایا و جوایز و هزینه‌های امور اجرایی ۱۲، ۱۷۱، ۹۷۳، ۸۱۴۶- امور بین‌الملل ۱۴، ۲۷۹، ۱۴۳، ۳۸۶۷- تشریفات (پیوست‌های تشریفاتی همه بخش‌ها) ۸۰۷، ۸۵۱، ۰۴۴۸- انتشارات و پژوهش ۵۴۸، ۹۷۰، ۰۰۰۹- ویژه برنامه‌های چهل سالگی انقلاب اسلامی (کمک‌هزینه تولید پنج اثر، برگزاری سمینار ویژه چهل سالگی، نمایشگاه اسناد بخش چهل سالگی و تاریخ شفاهی تئاتر ایران) ۲، ۳۳۷، ۴۰۳، ۰۰۰۱۰- بخش به‌علاوه فجر ۱، ۷۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰۱۱- همایش استانی ۷، ۱۵۴، ۳۶۴، ۰۰۰۱۲- فجر استانی ۲، ۱۷۱، ۳۷۲، ۹۱۸جمع کل: ۶۵، ۵۰۱، ۰۷۶، ۹۶۲گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در راستای شفاف‌سازی این رویداد به دستور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می‌پذیرد.

به انتهای لیست رسیدید