جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

مهرمهر1 ماه قبل
محمودی حتی ذائقه‌سازی را همان جریان مدسازی می‌داند و اعتقاد دارد مدسازی در تمام دنیا یک روش مخصوص به خودش را دارد. جریان مدسازی بسیار متفاوت است و باید با دانش و علم مناسب و خاصی پیاده شود، جریان مدسازی با برگزاری رویداد رخ نمی‌دهد. مردم آن پوشاک را انتخاب نمی‌کنند زیرا حوزه مد و لباس از بازار شکل می‌گیرد، البته درست است که در این زمینه مدسازی است ولی حاکمیت در این دنیای بزرگ در هیچ‌جای جهان نتوانسته مدسازی انجام دهد. ببینید من ذائقه‌سازی را با همان کلمه مدسازی معادله‌سازی و بیان کردم، مدسازی در تمام دنیا یک روش مخصوص به خودش را دارد. ببینید من ذائقه‌سازی را با همان کلمه مدسازی معادله‌سازی و بیان کردم، مدسازی در تمام دنیا یک روش مخصوص به خودش را دارد.
مهرمهر3 ماه قبل
لباس‌هایی که در جشنواره آمده و برگزیده شده تولیدکننده‌ها با طراحان ارتباط گرفتند در بازار آن طرح دیده می‌شود. این گسست در دوران گذشته وجود داشت هم اینکه مردم نمی‌توانستند در زمینه پوشش انتخاب‌های زیادی داشته باشند و هم دست بیشتر تولیدکننده‌ها و طراحان بسته بود. وقتی می‌بینیم که بازیگر کشورمان به عنوان الگو در جامعه از مد غربی تبعیت می‌کند و پیروی از الگوهای غربی دارد از مردم چه انتظاری داریم. وقتی می‌بینیم که بازیگر کشورمان به عنوان الگو در جامعه از مد غربی تبعیت می‌کند و پیروی از الگوهای غربی دارد از مردم چه انتظاری داریم. این بازیگری که به عنوان الگو در جامعه معرفی می‌شود باید از لباس‌های سنتی اقوام حمایت کند نه از مد غربی.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ماه قبل
خبرگزاری میزان- معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخه، روی صحنه رفتن نمایش اتاق ورونیکا، بازگشت رحمت امینی به کارگردانی تئاتر و انتشار جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر از جمله مهمترین اتفاقات هنر تئاتر در روز جاری بود. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخه، روی صحنه رفتن نمایش اتاق ورونیکا، بازگشت رحمت امینی به کارگردانی تئاتر و انتشار جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر از جمله مهمترین اتفاقات هنر تئاتر در روز جاری بود. جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شدهمزمان با انتشار گزارش مالی جشنواره‌های هنری سال ٩٧ معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد. گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنر‌های تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر منتشر شده است که بر روی سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل مشاهده است. معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخهداوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی نخستین جشنواره سراسری تئاتر آرخه: انسانم آرزوست مشخص شدند.
فارسفارس5 ماه قبل
در سال گذشته، یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با ۳۰۶ میلیون تومان هزینه، ارزان‌ترین جشنواره هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است و عنوان پرهزینه‌ترین جشنواره هم به سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر رسیده است. به گزارش خبرنگار هنری خبرگزاری فارس، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای شفاف‌سازی گزارش مالی ۸ جشنواره هنری موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس را منتشر کرده است. در این گزارش، ریز هزینه‌های بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر منتشر شده است. دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مرداد و شهریور (با یک میلیارد و ۴۰۱ میلیون تومان) در تهران و بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان (با ۸۹۲ میلیون تومان هزینه) آبان و آذرماه سال ٩٧ در همدان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر ۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون تومان، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر ۳ میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان هزینه در بر داشته است که همگی در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شده‌اند.
موجموج5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، گزارش مالی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی‌ و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر منتشر شد. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مرداد و شهریور در تهران و بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان آبان و آذرماه سال ٩٧ در همدان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد. با مراجعه به این لینک می‌توانید این گزارش‌ها را مشاهده کنید.
ایسناایسنا5 ماه قبل
معاونت امور هنری وزارت ارشاد در راستای شفاف سازی گزارش مالی هشت جشنواره هنری موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس را منتشر کرد. به گزارش ایسنا، گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر منتشر شده است. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مرداد و شهریور در تهران و بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان آبان و آذرماه سال ٩٧ در همدان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد.
خبر فوریخبر فوری8 ماه قبل
مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد. وی با اشاره به اینکه جشنواره مد و لباس فجر محل تلاقی ایده و اجراست، گفت: در این دوره از جشنواره شاهد انجام یک حرکت اساسی بودیم و آن این بود که مکران؛ به عنوان نمادی از داشته‌های ملی و میهنی‌مان محور کار هشتمین جشنواره مد و لباس فجر قرار گرفت. در ادامه این مراسم، حمید قبادی؛ رییس هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) گفت: ابتدا از همه دست‌اندرکاران هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تشکر می‌کنم. در بخش پوستر جشنواره نیز، از محسن پیشدادی؛ طراح پوستر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تقدیر شد. در ادامه این مراسم، برگزیدگان بخش‌های مختلف هشتمین جشنواره مد و لباس فجر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
در آغاز این مراسم، صدیقه پاک‌بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ضمن خوشامدگویی به حضار، گفت: گام هشتم جشنواره مد و لباس فجر را برداشتیم و میخواهیم این جشنواره هر سال بزرگتر شود و طی سالهای آینده در همه شهرهای ایران شاهد برپایی آن باشیم. وی با اشاره به اینکه جشنواره مد و لباس فجر محل تلاقی ایده و اجراست، گفت: در این دوره از جشنواره شاهد انجام یک حرکت اساسی بودیم و آن این بود که مکران؛ به عنوان نمادی از داشته‌های ملی و میهنی‌مان محور کار هشتمین جشنواره مد و لباس فجر قرار گرفت. در ادامه این مراسم، حمید قبادی؛ رییس هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) گفت: ابتدا از همه دست‌اندرکاران هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تشکر می‌کنم. در بخش پوستر جشنواره نیز، از محسن پیشدادی؛ طراح پوستر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تقدیر شد. در ادامه این مراسم، برگزیدگان بخش‌های مختلف هشتمین جشنواره مد و لباس فجر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
ایرناایرنا8 ماه قبل
حسینی در ادامه سخنان خود به موضوع «مکران» اشاره کرد و گفت: موضوع مکران در راستای توجه به سرمایه‌های ثمین جغرافیا و تاریخ ایران‌زمین رقم خورد. معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه همچنین با تأکید بر اینکه انتخاب موضوع مکران در راستای توجه به سرمایه‌های ثمین جغرافیا و تاریخ ایران‌زمین رقم خورد اظهار داشت: در این میان استعدادها و نظرات طراحان هنرمند بر یک موضوع متمرکز شد. حسینی اضافه کرد: در طول برگزاری جشنواره در تهران و چابهار درباره کیفیت برگزاری این دوره از افراد حاضر جویا شدم و همگی بر رشد کیفیت این دوره تأکید داشتند. معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درعین حال ضمن قدردانی از دست اندرکاران این جشنواره گفت: تلاش آنها به چنان مایه‌ای رساند که ازاین‌پس گام‌هایی در مسیر تثبیت داشته‌ها و توسعه رویکردها گام برخواهسم داشت. آئین اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با حضورحمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدیقه پاک‌بین دبیر جشنواره و جمعی از طراحان، تولیدکنندگان، صاحبان برند، صنعتگران و دانشگاهیان در تالار وحدت برگزار شد.
ایلناایلنا8 ماه قبل
رییس کارگروه مد و لباس با تاکید بر آنکه باید ایران را از طریق مد و لباس به همگان معرفی کرد و گفت: هدف از هویت‌بخشی به لحاظ صیانت از حوزه مد و لباس است. او ادامه داد: دراین دور از جشنواره مد ولباس مکران به عنوان سمبلی از داشته‌های ملی و وطنی مطرح شد. نقش‌هایی که از سده‌های گذشته مکران به جشنواره مد آمدند تا زمینه کار جدی برای حضور در مد و لباس را در پیش گیریم. قبادی با اشاره به توجه به حوزه آموزش گفت: توجه به حوزه آموزش و ارتقای دانش حوزه مد و لباس درحال رقم خوردن است. او با تاکید بر آنکه باید ایران را از طریق مد و لباس به همگان معرفی کرد و گفت: هدف از هویت‌بخشی به لحاظ صیانت از حوزه مد و لباس است.
ایلناایلنا9 ماه قبل
برگزیدگان بخش‌های دانشگاهی و صنعت هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر معرفی شدندبه گزارش خبرنگار ایلنا، در مراسم اختتامیه بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، اسامی برگزیدگان بخش علمی دانشگاهی و همچنین صنعت هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به شرح زیر اعلام شد: بخش دانشگاهیتقدیر از داوران علمی جشنواره شامل: صدیقه پاک‌بین، انسیه زاهدی، مریم مونسی‌سرخه، پروانه قاسمیان، روح‌الله باقرزاده، هوشنگ حکمتی، اکرم جعفری کیان، فریناز فربود، سیامک ناظمی، فاطمه کاتبتقدیر از داوران تصویرسازی شامل: محبوبه الاهی، مرضیه زارع، سیامک ناظمی، فاطمه کاتبتقدیر از برگزیدگان بخش تصویرسازی شامل: نفر اول رامین صباغی ملکی، نفر دوم مهسا کلهر، نفر سوم فهیمه اخوان، شایسته تقدیر محبوبه یزدانیبرگزیدگان کارگاه‌ها و نشست‌های برتر بخش علمی دانشگاهی شامل: زهرا رسول‌زاده، سیامک ناظمی و آزیتا رحیمی، سهراب رحیمیغرفه‌های برتر بخش علمی دانشگاهی شامل: آموزشگاه رشیدی، دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۸، دانشگاه آزاد واحد تهران جنوبتقدیر از همراهان بخش علمی دانشگاهی شامل: شرکت همایش پردازان البرز، دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب، دانشکده شریعتیاز کتاب‌های چادر؛ اثر راضیه ابراهیمیان، اولین زیست‌بوم نساجی مد و لباس؛ اثر وحید بصیری و همچنین قلم تیان؛ اثر سحر تلقانی رونمایی شد. برگزیدگان بخش صنعت: علی محمد امین دوست، شرکت نساجی حریر ایرانعلیرضا اشراقی، شرکت پرشین پودامیرحسین دائمی، شرکت حریر نام کویربرگزیدگان بخش موسسات: موسسه مدسازان فرشته، فرشته ضرغامی مهرکانون مردمی جوانان آینده نگر کمجان، فاطمه قاسمیموسسه آکادمی طراحی و دوخت پور موسی، فاطمه پور موسیکارگاه‌های آموزشی برتر بخش فرهنگی_هنری: ورکشاپ آموزش پیکسل‌های جواهر دوزی برای تزیین یقه، آفاق امیریانورکشاپ فضاهای شغلی و کارآفرینی در دنیای مد، زهرا بایهورکشاپ آموزش دوخت کت زنانه با متد جووانی ایتالیا، سعید حق مرادموسسات و خانه‌های مد برتر سال ۹۷: موسسه نورا حجاب، نرگس بامدادموسسه سوییت دولچه، شیرین شیخیموسسه کلوتو، غزال بهمنیبرگزیدگان بخش فرهنگی_ هنری: حمیدرضا ملاحسینی، کارگردان فیلم «تصمیم» امیرحسین خلیل زاده، کارگردان فیلم «قصه با هم بودن» امیرعلی میردرکوند، کارگردان فیلم «دیجامه» نفرات برگزیده مسابقه زنده طراحی پایپوش: نگار کاظمی، شادی ربیعی و لیلی خرمن‌دارهشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش ۲۶ بهمن تا ۲ اسفند ۹۷ از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار شد.
مهرمهر9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره «دیبا»، سومین جشنواره طراحی مد و لباس «دیبا» همچون دو دوره گذشته در قالب رویداد کارآفرینی مد و لباس و از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر برگزار می‌شود. این رویداد باهدف ایجاد ارتباط بین طراحان جوان با مراکز صنعتی تولید پوشاک و برندهای مطرح در این صنعت و کمک به تولید دانش‌بنیان پوشاک متناسب با نیاز جامعه، رویداد طراحی مد و لباس «دیبا» برگزار می‌شود. متن کامل فراخوان سومین جشنواره طراحی مد و لباس «دیبا» به شرح زیر است: سومین جشنواره طراحی مد و لباس «دیبا» با رویکرد ایجاد تنوع و نوآوری در عرصه طراحی لباس تلاش می‌کند تا با استفاده از تجارب سال‌های پیشین و رصد مزایا و معایب آن، با همیاری اساتید، صنعتگران و مسئولان، حرکتی صحیح در ارائه طرح‌های متناسب با نیاز جامعه ایرانی پایه‌ریزی شود. طرح‌های منتخب در جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر بانام طراح، به نمایش گذاشته خواهد شد. شرکت‌کننده باید تابع کلیه قوانینی که در حین انجام کار و حضور در بخش رویداد جشنواره تصویب می‌شود، باشدارسال اثر توسط هنرمندان و شرکت‌کنندگان در جشنواره به‌منزله اعلام مالکیت معنوی این اثر است.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم اختتامیه بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، عصر روز چهارشنبه؛ اول اسفند با حضور حمید قبادی؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، صدیقه پاک‌بین؛ دبیر جشنواره، انسیه زاهدی؛ دبیر بخش علمی دانشگاهی و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، مدرسان، دانشجویان، طراحان، تولیدکنندگان و صنعتگران در سالن اجتماعات بوستان گفتگو برگزار شد. در آغاز این مراسم، انسیه زاهدی؛ دبیر بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با اشاره اینکه در پایان هر دوره، نقد مایه حیات این رویداد بوده است گفت: پس از بررسی ادوار گذشته، تلاش کردیم در این دوره وجهه بیشتری به بخش علمی دانشگاهی ببخشیم و در دو بخش، رویکرد توسعه پایدار را در فعالیت دانشگاهیان دنبال کنیم. زاهدی با اشاره به اینکه لازم است تمامی دستاوردهای پژوهشی در حوزه مد و لباس به دست صنعت‌گران برسد افزود: باید مدل چندضلعی دانشگاه، صنعت و بازار را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم و بدانیم پایان‌نامه‌ها عمر و سرمایه کشور هستند. دبیر بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر ادامه داد: سایر دانشگاه‌ها و گروه‌هایی که برای حضور در این بخش طی سال‌های آینده اعلام آمادگی می‌کنند، از این پس با برنامه مشخص پای به این عرصه گذاشته و از فضا و بستر فراهم شده در مسیر رونق فعالیت‌های خود و افزایش دامنه ارتباطات‌شان به نحو شایسته بهره می‌گیرند. در ادامه این مراسم، صدیقه پاک‌بین؛ دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، تعداد بازدیدکنندگان این دوره از جشنواره را بی‌سابقه برشمرد و گفت: دانشگاهیان به شکلی فعال و پرتلاش در جشنواره هشتم درخشیدند و در تمام بخش‌ها به شکلی پویا مشارکت کردند.

هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

20+
مهرمهر9 ماه قبل
مهرمهر9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حمید قبادی رئیس هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از تاسیس «موزه خانه مد» در سراسر کشور خبر داد و گفت: ما به دنبال راه اندازی «موزه خانه مد» نه تنها در شهر شیراز بلکه در استان‌های سراسر ایران هستیم. در حال حاضر بناهایی در کشور وجود دارد که در حال فرسایش است و سرمایه گذارانی هستند که علاقمند به سرمایه گذاری در این بخش می‌باشند قرار است اولین موزه خانه مد در استان شیراز افتتاح شود و به دنبال آن موزه خانه مد در استانهای مختلف کشور ساخته شود. دبیر کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور اظهار کرد: امیدوارهستیم حداقل از هر استان در سراسر کشور یک موزه خانه مد راه اندازی شود و این موضوع در سراسر ایران اتفاق بیفتد. قبادی در پایان با بیان اینکه باید از داشته‌های تاریخی کشور استفاده کنیم گفت: اگر چه به داشته‌های تاریخی ایران می‌بالیم اما تاکنون در پی بهره برداری از این داشته‌های تاریخی نبوده‌ایم امید داریم با همکاری بخش خصوصی و اجرای طرح شیم در قالب مسابقه‌ای بین المللی با موضوع شعر در قالب تن پوش بین ایران و کشورهایی که سابقه تاریخی شبیه به هم دارند شاهد اتفاقات ارزشمند در حوزه مد و لباس کشور باشیم.
یورونیوزیورونیوز9 ماه قبل
هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با حضور ۱۸ کشور خارجی، طراحان داخلی و طراحان ایرانی ساکن خارج از کشور در بخش‌های متعددی چون: لباس اقوام، کتاب، عروسکخانه، صلح و خلیج فارس و کارگاه‌های آموزشی برگزار شد. به گفته مسئولان برگزار کننده این جشنواره، هدف اصلی از برگزاری جشنواره مد و لباس فجر در چابهار تمرکز بر اصالت، تاریخ و تمدن ایرانی است که به واسطه سوزن‌دوزی‌های بلوچ در این منطقه می‌درخشد. شعار هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، «خوشا مکران و نقش بی مثالش» است. او در خصوص برگزاری جشنواره مد و لباس در ایران می‌گوید: «امیدوارم این جشنواره از اکنون به بعد تاثیر خودش را بگذارد، چون به تازگی در ایران شروع شده و در حال جا افتادن است که چنین جشنواره هایی و کم کم و بعد‌ها امیدوارم هفته‌های مد برگزار شود. مد فقط یک طراحی یا دوخت لباس نیست، بلکه یک صنعت است که می‌تواند شغل ایجاد کند.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حمید قبادی؛ رئیس هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در حاشیه مراسم رونمایی از پوستر شعرتن پوش، از تاسیس «موزه خانه‌های مد» در سراسر کشور خبر داد و گفت: به دنبال راه‌اندازی نخستین «موزه خانه مد» در شهر شیراز و سپس در سایر استان‌های ایران هستیم. در حال حاضر بناهایی در کشور وجود دارد که در حال فرسایش است و سرمایه‌گذارانی هستند که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این بخش می‌باشند؛ از این رو قرار است اولین موزه خانه مد در استان شیراز افتتاح شود و به دنبال آن موزه خانه‌های مد در استان‌های مختلف کشور ساخته شود. دبیر کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور افزود: امیدوار هستیم حداقل از هر استان در سراسر کشور یک موزه خانه مد راه‌اندازی شود و در ادامه این اتفاق در استان‌های سراسر کشور رخ دهد. هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از ۲۶ بهمن تا ۲ اسفنده ماه با شعار خوشا مکران و نقش بی مثالش از ساعت ۱۰ الی ۲۰ در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، ستاره اسکندی در اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در چابهار اظهار داشت: برگزاری جشنواره مد و لباس فجر در چابهار نشان می‌دهد مدیریت این منطقه با حفظ ارزش‌ها می‌خواهد هنردست زنان بلوچ را بشناساند. وی افزود: پیشنهاد ما این است که جشنواره مکرر در چابهار برگزار شود تا دیگران بدانند بلوچستان چه دارد و چه هنر فاخری را بر دوش می‌کشد. به گزارش تسنیم، اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ‌با حضور مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و بعضی بازیگران در چابهار برگزار شد. هم چنین در این دوره از جشنواره کشورهایی چون فرانسه، اسپانیا، سنگاپور، تونس، چین، قزاقستان، روسیه، ایتالیا، سوریه، عمان، آذربایجان، ارمنستان، عراق، پاکستان، هند، افغانستان، لبنان و اندونزی حضور داشتند. جشنواره مد و لباس فجر از ۲۶ بهمن تا ۲ اسفند در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو تهران میزبان علاقه‌مندان است و بخش بین‌الملل آن نیز از ۲۵ بهمن شروع شده و ‌شب گذشته مراسم اختتامیه برگزار شد. ‌انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، عبدالرحیم کردی در اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در چابهار اظهار داشت: هنر فاخر و اصیل دست زنان بلوچ امروز آهسته آهسته در تمام جهان شناخته می‌شود. مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: ۴۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت مد و لباس کشور است و سوزن‌دوزی و ۲۰۰ هزار نفر فاخر دوز آن باید بخشی از آن شود. کردی ادامه داد: ما برای حمایت از این هنر فاخر، سند مسولیت اجتماعی را در منطقه آزاد چابهار تدوین کردیم، در این سند که آموزش، بهداشت، توامندسازی و محیط زیست را شامل می‌شود، هنردست زنان بلوچ در قالب توامندسازی مورد حمایت قرار می‌گیرد. به گزارش تسنیم، اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر امشب با حضور مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در چابهار برگزار شد. جشنواره مد و لباس فجر از ۲۶ بهمن تا ۲ اسفند در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو تهران میزبان علاقه‌مندان است و بخش بین‌الملل آن نیز از ۲۵ بهمن شروع شده و شب گذشته مراسم اختتامیه آن برگزار شد.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، اختتامیه المپیاد ورزشی تفریحی فرزندان انقلاب و جشنواره آوای سرو با حضور سید ابراهیم معتمدی قائم‌مقام شهردار و مسئولان استانی در سالن جلسات شهرداری برگزار شد. در این مراسم، معاون فرهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم اظهار داشت: جشنواره کلی چله سرو ویژه‌برنامه‌ای بوده که در دو جشنواره آن کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان حضور داشتند. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین موسوی با اشاره به استقبال نوجوانان استان از المپیاد ورزشی فرزندان انقلاب تأکید کرد: المپیاد ورزشی فرزندان انقلاب در ۹۰ مسجد و با حضور ۴ هزار و ۷۰۰ نفر از خواهران و برداران مسجدی برگزار شد. وی خاطرنشان کرد: استقبال نوجوانان مسجدی قم از المپیاد ورزشی فرزندان انقلاب فراتر از حد انتظار بود، رویکرد مسجد محوری سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم قابل‌تقدیر است. مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم نیز در بخشی از این مراسم عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی ورزشی مساجد استان در برگزاری المپیاد ورزشی و جشنواره آوای سرو نقش بسیار مؤثری را از خود برجای گذاشت.
خبر فوریخبر فوری9 ماه قبل
حمید قبادی با اشاره به آنکه درحال حاضر بیش از ۲۰۰ مجموعه و برند در حوزه مد و لباس فعال هستند، نقطه ضعف برخی از این برندها را فراگیر نبودنشان عنوان کرد. در تمام دنیا عرف بر آن است که حوزه مد و لباس تاثیر بسزایی در گردش مالی و رونق اقتصادی جامعه دارد. حتا از حوزه مد می‌توان به عنوان یک موتور مولد به خصوص در حوزه اقتصاد خلاق یاد کرد. مسئولیت تامین و کاربردی کردن آثار مد و لباس و تامین مواد اولیه برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است. با توجه به آنکه کارکرد و کاربرد کاخ سعدآباد چیز دیگری است قطعا برای موزه مد و لباس مناسب نخواهد بود.
خبر فوریخبر فوری9 ماه قبل
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در دومین روز جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در نشست هم اندیشی با طراحان و فعالان داخلی این حوزه، موضوعات مختلف درباره حفظ، توسعه و بازاریابی سوزن دوزی بلوچ را بررسی کرد. وی برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در چابهار را بیشتر با هدف احیای هنر و حرفه سوزن دوزی زنان بلوچ و ثبت و توسعه این هنر به عنوان یکی از صنایع اصلی قوم بلوچ اعلام کرد. بالا بردن بار معنایی نقوش سوزن دوزی و استفاده از ترکیبات رنگ به گونه‌ای هدفمند، استفاده از پارچه‌های اصیل و ارزشمند در سوزن دوزی و همچنین به کار بردن این صنعت در صنایعی غیر از پوشاک مانند کیف، پرده، دستمال، رومیزی و دستبند موارد دیگری بودند که در این نشست برای اقتصادی کردن صنعت سوزن دوزی در جهان مطرح و مورد بحث قرار گرفت. لزوم حفظ مرز میان تولیدات صنعتی و دستی سوزن دوزی موضوعی بود که یکی دیگر از طراحان مد و لباس در این نشت مطرح کرد که مورد تأیید و تاکید دیگر فعالان این عرصه نیز قرار گرفت. «سارا اسفندیاری» در این رابطه اظهار کرد: استفاده از صنایع دستی سوزن دوزی باید در محصولاتی انجام گیرد که مایه نزول ارزشمندی و اصالت این کار نشود.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
ناتالی لانسکیا در گفت‌وگو با تسنیم در چابهار اظهار داشت: برای اولین‌بار است که در جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر شرکت می‌کنیم؛ سوزن‌دوزی‌های بلوچی برای ما الهام بخش بود و از طراحی و نحوه به‌کار بردن آن در لباس‌ها لذت بردیم. وی افزود: شرکت‌ طراحی و تولید لباس ما در استان سیبری روسیه فعالیت می‌کند و غیر از فستیوال‌های مد و لباسی که در داخل روسیه برگزار می‌شود، در فستیوال یا برنامه‌ای خارجی شرکت نکردیم؛ برای ما جذاب بود در اولین برنامه خارجی خود، در جشنواره مد و لباس فجر شرکت می‌کنیم و با سوزن‌دوزی‌های منحصر به فرد بلوچستان آشنا می‌شویم. این طراح مد و لباس روسی تصریح کرد: با الهامی که از سوزن‌دوزی بلوچستان گرفتیم به‌زودی تلفیق این سوزن‌دوزی را با لباس‌های خود شروع خواهیم کرد و برنامه‌داریم عمدتا سر آستین مانتوهای تولیدی خود را با سوزن‌دوزی بلوچی تلفیق کنیم. لانسکیا خاطرنشان کرد: عمده مواد اولیه‌ای که ما برای طراحی و تولید لباس‌های خود به‌کار می‌‌بریم، مواد اولیه طبیعی است چراکه روسیه و منطقه سیبری آن، محدوه فعالیت ما، مواد اولیه طبیعی بسیار است؛ قاعدتا تلفیق سوزن‌دوزی بلوچی با لباس‌هایی که ما با مواد اولیه طبیعی تولید می‌کنیم عالی و می‌شود. انتهای پیام/ن
ایسناایسنا9 ماه قبل
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در دومین روز جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در نشست هم اندیشی با طراحان و فعالان داخلی این حوزه، موضوعات مختلف درباره حفظ، توسعه و بازاریابی سوزن دوزی بلوچ را بررسی کرد. وی برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در چابهار را بیشتر با هدف احیای هنر و حرفه سوزن دوزی زنان بلوچ و ثبت و توسعه این هنر به عنوان یکی از صنایع اصلی قوم بلوچ اعلام کرد. بالا بردن بار معنایی نقوش سوزن دوزی و استفاده از ترکیبات رنگ به گونه‌ای هدفمند، استفاده از پارچه‌های اصیل و ارزشمند در سوزن دوزی و همچنین به کار بردن این صنعت در صنایعی غیر از پوشاک مانند کیف، پرده، دستمال، رومیزی و دستبند موارد دیگری بودند که در این نشست برای اقتصادی کردن صنعت سوزن دوزی در جهان مطرح و مورد بحث قرار گرفت. لزوم حفظ مرز میان تولیدات صنعتی و دستی سوزن دوزی موضوعی بود که یکی دیگر از طراحان مد و لباس در این نشت مطرح کرد که مورد تأیید و تاکید دیگر فعالان این عرصه نیز قرار گرفت. «سارا اسفندیاری» در این رابطه اظهار کرد: استفاده از صنایع دستی سوزن دوزی باید در محصولاتی انجام گیرد که مایه نزول ارزشمندی و اصالت این کار نشود.
عصر ایرانعصر ایران9 ماه قبل
۱۰۰ صنعتگر مد و لباس از ۲۰ کشور جهان در بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس ایرانی-اسلامی فجر شرکت کردند. به گزارش ایسنا- شعار امسال هشتمین جشنواره بین‌الملل مد و لباس فجر به یمن برگزاری بخش بین‌الملل آن در چابهار «خوشا مکران و نقش بی‌مثالش» از سوی دبیرخانه جشنواره و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ناگذاری شده است. ۴ نوع نقش مهجور سوزن‌دوزی بلوچستان در جشنواره مد و لباس فجر ارائه شودعلی رخشانی کارشناس سوزن ‎ دوزی بلوچستان نیز می‌گوید: بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر که قرار است در چابهار باشد، اتفاق میمون و مبارکی است که سوزن‌دوزی مهجور بلوچستان را ملی و جهانی کند. جشنواره چابهار سوزن‌دوزی بلوچستان را از محلی بودن خارج می‌کندیک کارشناس دیگر مد و لباس نیز معتقد است، شرکت سوزن‌دوزان بلوچستان در جشنواره چابهار محصولات آن‌ها را از محلی بودن خارج می‌کند و با راه‌ها وایده‌هایی نو برای جهانی کردن آشنا می‌کند. فائقه راغی در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: شرکت صنعتگران مد و لباس به‌نام ایران و ۱۵ کشور جهان در بخش بین‌الملل مد و لباس فجر که قرار است در چابهار برگزار شود، رقابت فراگیر و ایده‌هایی نو برای سوزن‌دوزی بلوچستان به‌ارمغان می‌آورد.
ایلناایلنا9 ماه قبل
حمید قبادی با اشاره به آنکه درحال حاضر بیش از ۲۰۰ مجموعه و برند در حوزه مد و لباس فعال هستند، نقطه ضعف برخی از این برندها را فراگیر نبودنشان عنوان کرد. لباس‌های کاربردی نیز از طریق جشنواره مد و لباس به بازار وارد شد و تولیدکنندگان آن را به تولید انبوه رساندند. تغییرات گسترده‌ای که در حوزه مد و لباس جامعه ایرانی شاهد هستیم گواه این مدعاست. حتا از حوزه مد می‌توان به عنوان یک موتور مولد به خصوص در حوزه اقتصاد خلاق یاد کرد. با توجه به آنکه کارکرد و کاربرد کاخ سعدآباد چیز دیگری است قطعا برای موزه مد و لباس مناسب نخواهد بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ماه قبل
به گفته صدیقه پاک‌بین، دبیر جشنواره مد و لباس برگزاری زنده طراحی لباس در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر هم یکی از برنامه‌های این رویداد است و این مسابقات در گروه‌های مختلف برگزار می‌شود و از طراحی لباس تا طراحی چادر و بخش طراحی پیراهن مردانه در این مسابقات حضور دارند. دبیر این جشنواره گفت: در بخش تصویرسازی ۷۰ اثر در بخش مقاله، ۳۰ اثر طراحی پارچه ۵۰ اثر و پایان‌نامه ۹۸ اثر به هشتمین جشنواره مد و لباس راه یافته‌اند. هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار «خوشا مکران و نقش بی‌مثالش» ٢٦بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

20+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران9 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
در ابتدای این مراسم صدیقه پاک بین دبیر جشنواره مد و لباس در سخنانی گفت: جشنواره امسال گام هشتم را بر می‌دارد. پاک بین در ادامه سخنان خود به آثاری که از هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ارسال شده اشاره کرد و افزود: در این جشنواره بخش‌های مختلفی را خواهید دید. آثار رسیده در بخش زیورآلات ۸۰۰ اثر، در بخش کیف و کفش ۳۰۰ اثر، لباس اجتماع ۱۳۰ اثر، لباس مجلسی ۱۲۰ اثر، در بخش مجموعه سازی نیز ۶۰ مجموعه به نمایش در آمده است. وی همچنین از برگزاری زنده طراحی لباس در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر خبر داد و در سخنانی گفت: این مسابقات در گروه‌های مختلف رقابت می‌کنند. در بخش پایانی این مراسم؛ ۱۰ نفر از میهمانان ویژه مراسم به شکل نمادین با برش ربانی هشتمین جشنواره مد و لباس را افتتاح کردند.
مهرمهر9 ماه قبل
جشنواره بین‌المللی فجر همه تلاشش را می‌کند تا سکان این بازار را در اختیار تولیدکننده داخلی قرار دهد. او ادامه داد: باید این پتانسیل‌ها را در اختیار تولیدکنندگان خودمان قرار دهیم تا پوشاک مقوله بزرگ فرهنگی پیشرفت روزافزون داشته باشد. تاکنون بازار پوشاک را به واردات واگذار کردیم در حالی‌که با پرداختن به این مقوله می‌توانیم بازار را در دست بگیریم. او ادامه داد: امروز با افتتاحیه این جشنواره از طراحان، تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی تشکر می‌کنم و تمام مسئولان فرهنگی که تلاش کردند تمام سرمایه‌ها را به کار گیرند. البته بخش طراحی خیلی اهمیت دارد زیرا باید با سلیقه بازار مخاطب همخوانی داشته باشد باید به سمت عناصر فرهنگی برویم و آن را احیا کنیم.

به انتهای لیست رسیدید