جشنواره فیلم حقیقت

جشنواره فیلم حقیقت

ایلناایلنا2 روز قبل
مجموعه مستند «آقای وکیل» تولید خانه مستند درباره مسلمانان ساکن ایتالیا که متهم به خرابکاری می‌شوند، آماده نمایش شد. به گزارش ایلنا، تولید این مستند از سال ۱۳۹۶ آغاز شده بود و پس از پشت سر گذاشتن مراحل پژوهش و تولید، به تازگی آماده نمایش شده است. طاها فروتن کارگردان مستند «آقای وکیل» درباره این مستند، گفت: «آقای وکیل» یک مجموعه ۳ قسمتی است. قسمت یک و دو این مستند آماده شده و یک نسخه طولانی‌تر سینمایی نیز دارد که همان قسمت سوم است. کارگردان مستند «آقای وکیل» درباره موضوع این مستند عنوان کرد: موضوع «آقای وکیل» وکیلی ایتالیایی ساکن شهر رم است که ما در این فیلم در خصوص چهار پرونده او صحبت کردیم.
ایسناایسنا3 هفته قبل
آقای داودی از کدام حضور نوآورانه کدام تصویر و نگاه نو از سینمای ایران صحبت میکنید. دبیر جشنواره فیلم حقیقت محصولی را درو کرد که بذرش را چند سال پیش از آن در جشنواره فیلم حقیقت کاشته بود. باور میکنید آنوقت همین فیلم می‌شود نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰. جناب داودی گفته‌اید «در جست و جوی فریده» تصویر و نگاه نویی از سینمای ایران را به نمایش خواهد گذاشت» یاد حرف‌های مرحوم جلال مقدم بازیگر و کارگردان سینما افتادم که در پاسخ به پرسشی پیرامون موفقیت سینمای ایران در آن سالها در جشنواره‌های خارجی گفته بود (نقل به مضمون) «جشنواره‌های خارجی سالها املت با تخم مرغ می‌خوردند حالا هوس کرده‌اند املت با تخم بلبل بخورند» به نظرتان فیلم منتخبتان املت با تخم بلبل است بعید می‌دانم. اگر فیلمی در جشنواره فیلم حقیقت جایزه گرفت لزوما فیلم مهمی در سینمای مستند نیست.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مستند «خاطرات خبرنگار جنگ»، تصویر تلاش بانوی اهل تسنن است که ۵۸ جوان شیعه را از چنگال داعش نجات می‌دهد. خاطرات خبرنگار جنگ به کارگردانی و تهیه کنندگی وحید چاووش در اداره فیلم و نمایش بسیج تولید شده است و در ۷۰دقیقه ظلم داعش در منطقه را به تصویر می‌کشد. چاووش با اشاره به اینکه این مستند در سال ۲۰۱۵ ساخته شده و در جشنواره فیلم حقیقت نیز اکران شده است، می‌گوید: در این مستند عالیه الجبوری (ام قصی) بانویی است که در سال ۲۰۱۶ نیز عنوان شجاع‌ترین زن را دریافت کرده است. این مستند همچنین برگزیده سال ۱۳۹۷ است و برنده جایزه شهید آوینی با موضوع «جنایت داعش در پایگاه اسپایکر عراق» نیز شده است. علاقه‌مندان برای تهیه مستند می‌توانند به سایت‌های فروش فیلم و مستند و سینما مارکت مراجعه کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
وحید چاوشی تهیه کننده و کارگردان این مستند در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این مستند، تصویر تلاش بانوی اهل تسنن است که ۵۸ جوان شیعه را از چنگال داعش نجات می‌دهد. وی با اشاره به اینکه این مستند در سال ۲۰۱۵ ساخته شده و در جشنواره فیلم حقیقت نیز اکران شده است، افزود: در این مستند عالیه الجبوری (ام قصی) بانویی است که در سال ۲۰۱۶ نیز عنوان شجاع‌ترین زن را دریافت کرده است. این مستند ۷۰ دقیقه‌ای ظلم داعش در منطقه را به تصویر می‌کشد. این مستند همچنین برگزیده سال ۱۳۹۷ است و برنده جایزه شهید آوینی با موضوع «جنایت داعش در پایگاه اسپایکر عراق» نیز شده است. حسن شمشادی خبرنگار صدا و سیما نیز به عنوان مهمان ویژه در این مراسم خاطراتی از حضور در جبهه مقاومت بیان کرد.
موجموج2 ماه قبل
مستند داستان عروسک‌ها هم نخستین تجربه حرفه‌ای من است. کارگردان مستند خانه عروسک‌ها با تأکید بر این که مستند داستان عروسک‌ها روایت فیلم از زبان عروسک هاست افزود: تمام آن چیزی که زن در این فیلم می‌گوید تخیلات و رویاهای اوست که با این عروسک‌ها ساخته است. فخاری در خصوص حضور مستند داستان عروسک‌ها در جشنواره‌ها گفت: این فیلم در جشنواره فیلم حقیقت و جشنواره فیلم اروند شرکت کرد که در جشنواره اروند جایزه بهترین استعداد جوان را دریافت کردم. کارگردان مستند داستان عروسک‌ها یادآور شد: در این فیلم گریه و خنده کنار هم است و احساسات کامل یک زن روایت می‌شود. حتی در فیلم داستان عروسک‌ها بحث تبعیض جنسیتی محور بود.
ایلناایلنا3 ماه قبل
نرگس آبیار درباره پوسترهای سینمایی باقری گفت: سال‌هاست که علی باقری فکر و ایده‌هایش را برای فیلم‌های من خرج می‌کند. به گزارش ایلنا، نمایشگاه پوسترهای سینمایی علی باقری با عنوان «فیوویژن» تا ۴ تیرماه در گالری پاییز خانه هنرمندان ایران میزبان علاقمندان است. نرگس آبیار (کارگردان سینما) نیز درباره پوسترهای سینمایی باقری گفت: سال‌هاست که علی باقری فکر و ایده‌هایش را برای فیلم‌های من خرج می‌کند. مهرداد اسکویی نیز درباره تجربه همکاریش با علی باقری به عنوان طراح گرافیک گفت: علی باقری پوستر فیلم «رویاهای دم صبح» را طراحی کرد. نمایشگاه پوسترهای سینمایی علی باقری تا چهارم تیرماه در گالری پاییز خانه هنرمندان ایران میزبان علاقمندان خواهد بود.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
همچنان که جشنواره فیلم کوتاه، جشنواره فیلم حقیقت و جشنواره فیلم اصفهان هم از دل جشنواره فیلم ملی جدا شدند اما الان هر کدام مستقل هستند و ربطی به جشنواره ملی فجر ندارند. به نظرم این مساله و بحث در مورد تفکیک یا ادغام جشنواره سال به سال کمرنگ و کمرنگ‌تر خواهد شد. آقای انتظامی هم در آخرین صحبت‌هایشان درمورد جشنواره جهانی فیلم فجر گفتند که در مورد ادامه برگزاری جشنواره باید ارزیابی‌های لازم انجام شود. ارزیابی‌های بین‌المللی درباره جشنواره جهانی فجر چه می‌گویند؟ یک ارزیابی جهانی داریم که از طرف «فیاف» نمایندگانی به اینجا می‌آیند. در منطقه ما جشنواره «گوآ» در هند و جشنواره «مسکو» و جشنواره «قاهره» در مصر این رتبه را دارند.
مهرمهر7 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا ظهر پنجشنبه در آیین رونمایی از مستند آن شش نفر روایت مجاهدت گروه انقلابی ابوذر، گفت: گروه انقلابی ابوذر از بهترین جوانان شهرستان نهاوند بودند. نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این گروه مؤمن و انقلابی با مدیریت شهید جاویدالاثر حاج محمد طالبیان آغاز به فعالیت‌های انقلابی و هدفمند کرد، گفت: حرکت گروه انقلابی ابوذر در ۳ بهمن ۱۳۵۲ مبدأ انقلاب اسلامی بود. وی در پایان ولایت مرداری، از خود گذشتی و شهادت‌طلبی را سه ویژگی بارز این شهدا عنوان کرد و گفت: همچنان که مطالعه شد گروه انقلابی ابوذر دارای یک مرام‌نامه ۱۲ بندی است لذا امیدواریم این مهم در شهرستان و کشور جاری و ساری شود. وی افزود: با توجه به اهمیت و اقدامات گروه ابوذر و با توجه به لزوم شناساندن اعضای این گروه به جوانان از مسئولان درخواست می‌کنیم که این مستند فاخر در سینمای نهاوند پخش شود. دهقان نیری در پایان از حضور این مستند در جشنواره فیلم حقیقت و جشنواره فیلم فجر سال آینده خبر داد.

به انتهای لیست رسیدید