جشنواره فیلم شهر

جشنواره فیلم شهر

سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: رقیه توکلی درباره آخرین وضعیت فیلم جدید خود با نام «مهران» و شرایط ساخت فیلم و اکران برای فیلم اولی‌ها توضیحاتی را ارایه کرد. به گزارش سینماپرس، رقیه توکلی که در حال تدارک ساخت دومین فیلم بلند سینمایی خود است به صبا عنوان کرد: فیلم جدیدم با نام «مهران» به تهیه کنندگی محمد پیرهادی است و تمام فیلمبرداری قرار است در استان یزد انجام شود. توکلی درباره دو فیلم کوتاه خود که بین فیلم بلند «مادری» تا «مهران» ساخته است، تشریح کرد: من بعد از فیلم «مادری» دو فیلم کوتاه با نام‌های «حلق آویز» و «جذر بیست سالگی» ساختم که امسال فیلم «حلق آویز» در بیست و یکمین جشن خانه سینما نامزد بهترین فیلم کوتاه بود و فیلم «جذر بیست سالگی» در سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش و در هفتمین جشنواره فیلم شهر حضور داشت. وی معتقد است قطعا در کنار ساخت فیلم‌های بلند دوباره سراغ ساخت فیلم کوتاه خواهد رفت. کارگردان فیلم کوتاه «۱۲۴» درباره نحوه اکران فیلم «مادری» هم تشریح کرد: زمان اکران ما زمان خوبی نبود به دلیل آنکه شبانه به ما اعلام کردند که باید فردا فیلم را اکران کنیم به دلیل آنکه مجید مجیدی فیلم خود را شبانه از روی پرده پایین آورد و باید یک فیلم را بلافاصله جایگزین می‌کردند.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
«خسته نباشید»، «صدای آهسته»، «گذر موقت»، «خاله قورباغه» و «خداحافظ دختر شیرازی» نام فیلم‌هایی هستند که افشین هاشمی ساخته است. چرا در فیلم تأکید عجیبی روی صداها وجود دارد؟ نام فیلم صدای آهسته است و در مورد کسی است که صدایی را در بطن خود جست‌وجو می‌کند. ‌رؤیا تیموریان بازیگر شناخته شده تئاتر و سینما صدای این شخصیت - با بازی منوروا سازا - را اجرا کرده است. افشین هاشمی در مورد اکران فیلم در گروه هنروتجربه گفته است: «فکر می‌کنم گروه هنر و تجربه فضای بسیار خوبی است برای اکران اینگونه فیلم‎ها که موضوع و ساخت متفاوتی دارند. فیلم صدای آهسته قرار بود ۳سال پیش اکران شود ولی به‌دلیل مشکلات شخصی اکران فیلم به تأخیر افتاد، اما در این مدت گروه هنر و تجربه همیشه همراه و خواهان اکران این فیلم بود.
مهرمهر3 هفته قبل
من فکر نمی‌کنم «مهین» بعد از اتمام اکران «هنر و تجربه» تمام شود بلکه فکر می‌کنم مستندی است که همواره در ذهن‌ها باقی می‌ماند. چون خیلی‌ها وقتی می‌خواهند تحلیل محتوا کنند تنها به یک بعد اشاره می‌کنند اما در همین مستند «مهین» هم می‌بینیم که مهین قدیری می‌گوید من حاصل همین شهر هستم. یعنی مادرش، نزولی که گرفته بود، شرایط همسرش و … هرکدام در این جریان مؤثر بودند که اگر هر کدام از آن‌ها در زندگی مهین نبود، شکل پرونده او فرق می‌کرد. ضمن اینکه همانطور که گفتم توقع مهین از زندگی بالا بود و اشتباهات خودش، او را به این وضعیت رساند. حیدری: برجسته‌ترین اتفاق زندگی مهین فقر است و شاید اگر پول بود این اتفاق نمی‌افتاد، ولی موضوعات دیگر هم در زندگی او دخیل بود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
در پی درگذشت داریوش اسدزاده، مدیرعامل موسسه تصویر شهر، خانه هنرمندان و بنیاد سینمایی فارابی پیام‌های تسلیت جداگانه‌ای منتشر کردند. هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر و دبیر هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر در پیامی درگذشت داریوش اسدزاده را تسلیت گفت. مدیرعامل خانه هنرمندان ایران درگذشت داریوش اسدزاده را تسلیت گفتمجید رجبی معمار درگذشت داریوش اسدزاده را تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران درگذشت داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت. پیام تسلیت بنیاد سینمایی فارابی برای درگذشت داریوش اسدزادهدر پی درگذشت «داریوش اسدزاده» بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر، بنیاد سینمایی فارابی در پیامی درگذشت این هنرمند را به خانواده وی و جامعه هنری تسلیت گفت.
مهرمهر3 هفته قبل
کسانی که خبرهای حوادث را دنبال می‌کردند، از موضوع مهین قدیری اطلاع داشتند. از سوی دیگر در موضوع مهین می‌شود سیر تبدیل شدن یک انسان به یک قاتل را دید. داستان مهین ویژگی‌های خاص زیادی داشت که همه این‌ها دست به دست هم داد تا این فیلم را بسازیم. ضمن اینکه پرونده مهین آن‌قدر برای آنهایی که با این پرونده درگیر بودند، اهمیت داشت که تک‌تک لحظاتی را که با مهین روبه‌رو شده بودند، به خاطر داشتند. برای مثال تیمی که روی پرونده مهین کار می‌کردند همزمان مشغول انجام کارهای دیگر هم بودند.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: مستندهای «قصه بلوار» و «دیوار آبی» که در «هنروتجربه» درحال اکران هستند، شنبه دوم شهریور در پردیس هویزه مشهد به نمایش گذاشته می‌شوند. به گزارش سینماپرس، روز شنبه دوم شهریور مستند «قصه بلوار» به کاگردانی داود اشرفی به همراه مستند «دیوار آبی» ساخته مشترک فرزانه بهرامی و تارا کابلی ساعت ۱۷ در پردیس هویزه مشهد به روی پرده می‌روند و در ادامه نشست نقد و بررسی این فیلم‌ها برگزار می‌شود. همچنین علاقه‌مندان برای دیدن این فیلم‌ها در پردیس هویزه مشهد می‌توانند از طریق سینمانیکت به تهیه بلیت اقدام کنند. مستند «قصه بولوار» به وقایع مختلف و حوادث اجتماعی‌ای که با بولوار کشاورز پیوند خورده‌اند، اشاره دارد. «دیوار آبی» نیز نگاهی دارد به تهران و پل صدر و همچنین به رابطه شکل شهر و شیوه‌های زندگی، زیرساخت‌های شهری و رفتارهای شهروندی می‌پردازد.
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
سینماپرس: انیمیشن «این سو، آن سو» با موضوع صلح در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان رقابت می‌کند. فضلی درباره موضوع این انیمیشن توضیح داد: موضوع انیمیشن «این سو، آن سو» درباره دوستی دو کودک است که در دو طرف مرز بین دو کشور مختلف زندگی می‌کنند. داوران این جشنواره کودکان و نوجوانان و افراد بزرگسال هستند که در چهار بخش فیلم‌های کوتاه، بین الملل، بلند و ملی فیلم‌ها داوری می‌کنند. فیلم‌ها در ۵ سینما شامل پردیس سینمایی چهارباغ، پردیس سینمایی ساحل، پردیس هنر، پردیس سینمایی سیتی‌سنتر و سینما بهمن واقع در خوراسگان اکران می‌شود و انیمیشن من هم در بخش ملی این جشنواره همراه با ۱۱ انیمیشن دیگر داوری می‌شود. انیمیشن «این سو، آن سو» تاکنون به جز جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان در هفتمین جشنواره فیلم شهر و یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران حضور داشته است.
ایبناایبنا1 ماه قبل
به گزارش ایبنا و به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، حمیدرضا عظیمی با اشاره به برگزاری سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در کلانشهر اصفهان افزود: حمایت از این جشنواره در ادامه کمک و نگاه ویژه این بانک به پیشبرد برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در شهرهاست. مدیر مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر خاطر نشان کرد: در ادامه حمایت از هموطنان زلزله زده کرمانشاه، مقرر شده است تا همزمان با برگزاری سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در کلانشهر اصفهان، تمامی فیلم‌های این جشنواره و همچنین جشنواره‌های سال گذشته، در مجموعه فرهنگی ورزشی که سال گذشته توسط بانک شهر در منطقه سرپل ذهاب افتتاح شد، برای کودکان و نوجوانان این منطقه اکران شود. وی با تاکید بر این که مجموعه بانک شهر، توجه به مسئولیت اجتماعی در قبال شهروندان به خصوص کودکان و نوجوانان را وظیفه ذاتی خود می‌داند، تصریح کرد: این بانک در حال حاضر به عنوان یک بانک جوان و محبوب در میان شهروندان همیار و تکیه گاه بخش فرهنگی شده است. عظیمی با اشاره به اهمیت توجه فردی و سازمانی به حوزه مسئولیت اجتماعی، ادامه داد: مشارکت بانک شهر در برگزاری هرچه بهتر و با شکوهتر رویدادهای فرهنگی کشور (نمایشگاه کتاب پایتخت و سایر استان‌ها)، حمایت از جشنواره فیلم شهر و جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان از ابتدای سال جاری، نشان عزم جدی این بانک برای کمک به حوزه فرهنگ و اهالی آن است.
ایبناایبنا1 ماه قبل
به گزارش ایبنا به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، حمیدرضا عظیمی با اشاره به حمایت این بانک از سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در کلانشهر اصفهان گفت: فیلم‌های منتخب این جشنواره، همزمان با برگزاری آن در مجموعه فرهنگی ورزشی «تختی» سرپل ذهاب کرمانشاه برای کودکان و نوجوانان این منطقه اکران می‌شود. عظیمی با اشاره به برگزاری سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در کلانشهر اصفهان افزود: حمایت از این جشنواره در ادامه کمک و نگاه ویژه این بانک به پیشبرد برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در شهرهاست. مدیر مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر خاطر نشان کرد: در ادامه حمایت از هموطنان زلزله زده کرمانشاه، مقرر شده است تا همزمان با برگزاری سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در کلانشهر اصفهان، تمامی فیلم‌های این جشنواره و همچنین جشنواره‌های سال گذشته، در مجموعه فرهنگی ورزشی که سال گذشته توسط بانک شهر در منطقه سرپل ذهاب افتتاح شد، برای کودکان و نوجوانان این منطقه اکران شود. وی با تاکید بر این که مجموعه بانک شهر، توجه به مسئولیت اجتماعی در قبال شهروندان به خصوص کودکان و نوجوانان را وظیفه ذاتی خود می‌داند، تصریح کرد: این بانک در حال حاضر به عنوان یک بانک جوان و محبوب در میان شهروندان همیار و تکیه گاه بخش فرهنگی شده است. عظیمی با اشاره به اهمیت توجه فردی و سازمانی به حوزه مسئولیت اجتماعی، ادامه داد: مشارکت بانک شهر در برگزاری هرچه بهتر و با شکوهتر رویدادهای فرهنگی کشور (نمایشگاه کتاب پایتخت و سایر استان‌ها)، حمایت از جشنواره فیلم شهر و جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان از ابتدای سال جاری، نشان عزم جدی این بانک برای کمک به حوزه فرهنگ و اهالی آن است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
جانان حس غریبی به نامه دارد، نمی‌داند چه کند، پس تفالی به حافظ می‌زند. وی در همین راستا ادامه داد: این اتفاق یازده سال پیش افتاد و حالا اخباری مبنی بر ساخت سریال «سلمان فارسی» شنیده می‌شود، فکر می‌کنم با توجه به زمان ده ساله فیلمبرداری سریال سلمان فارسی این سریال آخرین نقش من در زندگی باشد. بازیگر فیلم سینمایی «خروج» سریال سلمان را اثری جذاب خواند و ادامه داد: ترکیب میرباقری و احمدجو در هر اثری به نتیجه‌ای درخشان ختم می‌شود، خوشحالم که من برای این سریال انتخاب شده‌ام، بی صبرانه منتظر آغاز فیلمبرداری اثر هستم. وی درباره نقش خود سریال سلمان فارسی اضافه کرد: نمی‌دانم نقشی منفی یا مثبت را در «سلمان فارسی» بازی کنم. داوود میرباقری هیچ چیزی از فیلمنامه به ما نمی‌گوید، به احتمال فراوان گمان می‌کنم مثل مختارنامه بار دیگر می‌خواهد مرا شوکه کند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، امیرمحمد زند بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با میزان در خصوص فعالیت‌های اخیرش در عرصه بازیگری گفت: تصویربرداری سریال «ستایش ۳» به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه‌کنندگی آرمان زرین‌کوب به پایان رسیده است و در حال گذراندن مراحل فنی است. وی در ادامه در مورد نقش خود در سریال «ستایش ۳» اظهار کرد: من در این سریال امتداد نقش خود را که داماد شخصیت ستایش که یک وکیل بود را بازی کردم و نقش به‌صورت عرضی تأثیرگذارتر و به لحاظ طولی کمتر شده است و مدت چهار ماه درگیر پروژه بودم. وی افزود: مقوله کارگردانی سخت‌تر از مقوله بازیگری است چرا که در مقام کارگردانی نیاز به همراهی و حمایت بیشتری است، به‌ خصوص فیلم اول، اما من با جدیت در تلاش هستم که در اولین فرصت فیلم بلند خود را بسازم. زند پیرامون اولویت‌های خود برای بازی در نقش‌های متفاوت اظهار کرد: پایه اصلی فیلم‌ها، فیلمنامه است و اولویت اول من برای پذیرش نقش فیلمنامه و پس‌ از آن کارایی نقش پیشنهاد شده در فیلمنامه و در آخر کارگردان و گروه عوامل و بازیگران اهمیت دارند. انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌ها
موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، پیش از برگزاری هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر، هاشم میرازخانی خبر از افزایش تعداد سالنها و صندلی‌های سینمایی پردیس سینما گالری ملت داد. از سویی دیگر، همزمان با آغاز این جشنواره فودکورت این پردیس سینمایی و همینطور پارکینگ بزرگی با گنجایش ۱۲۰۰ خودرو در جوار این بنای فرهنگی هنری افتتاح شد. ضمن اینکه عملیات تغییرات فضای پردیس ملت به طور کامل انجام نشده تا بتوان در مورد بودن یا نبودن آن یک نظر قطعی داد. موسوی ادامه داد: به هرحال با راه اندازی فودکورت در پردیس سینمایی ملت، پذیرایی را ساده‌تر کرده است. *پردیس ملت حداقل مزایای برگزاری یک جشنواره سینمایی را از دست داده استعشیری ادامه داد: گرچه شنیده‌ام که پارکینگ بزرگی در اطراف پردیس ملت افتتاح شده است که بخشی از مشکلات پارک وسایل نقلیه حل شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
هفته گذشته هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر با اعلام نفرات برگزیده به پایان رسید. زهره کهندل/هفته گذشته هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر با اعلام نفرات برگزیده به پایان رسید. در اینکه شهرداری‌ها موظف به برگزاری جشنواره هستند حرفی نیست، بلکه نحوه برگزاری این جشنواره‌ها مورد بحث است که معمولا دست افراد خاصی است. او ادامه می‌دهد: چند نفر از مردم تهران فیلم‌های این جشنواره را دیدند؟ بسیار کم است و بعید می‌دانم که خروجی داشته باشد. اصلا مردم خبر داشتند که جشنواره فیلم شهر برگزار می‌شود؟
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- کارگردان فیلم «دیدن این فیلم جرم است» گفت: لطفا بروید این‌ها را از تک‌تک عوامل فیلم بپرسید؛ آن‌ها به تنهایی‌های این فیلم، شهادت خواهند داد. رضا زهتابچیان کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درباره زمان اکران این فیلم گفت: بخاطر عدم صدور مجوز اکران، متاسفانه هنوز زمان دقیق اکران این فیلم مشخص نیست. وی با اشاره به فرصت‌سوزی برای اکران «دیدن این فیلم جرم است» اضافه کرد: این فیلم اکثر زمان‌های طلایی اکران همچون نوروز، اکران عیدفطر و تابستان را از دست داد. زهتابچیان با اشاره به اکران فیلمش در جشنواره فیلم شهر اذعان کرد: فیلم در جشنواره فیلم شهر هم اکران شد، که به لطف خدا با استقبال گرم و خوبی هم مواجه شد. زهتابچیان درباره احتمال حضورش در جشنواره فیلم فجر امسال خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم که فیلم دومم به جشنوارهٔ امسال برسد.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش شهرنوشت به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، پیروز حناچی با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر اظهار کرد: به طور قطع، نمایش زیبایی‌ها و ارزش‌هایی که در سطح شهر وجود دارد، یکی از وظایف سازمان‌هایی است که به مسئولیت اجتماعی خود توجه دارند و ارتقای کیفیت سطح زندگی در شهرها را دنبال می‌کنند. او با اشاره به حمایت بانک شهر از هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، گفت: این بانک به این وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود عمل کرده است و امیدواریم سایر دستگاه‌ها نیز که برای زیبایی شهر تهران فعالیت می‌کنند، تلاش بیشتری در این حوزه داشته باشند تا بتوان زیبایی‌ها و ارزش‌های شهرمان که پشت غبار دود و آلودگی پنهان شده است را با همکاری مردم شریف پایتخت به نمایش گذاشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
کارگردان فیلم «دیدن این فیلم جرم است» گفت: لطفا بروید این‌ها را از تک‌تک عوامل فیلم بپرسید؛ آن‌ها به تنهایی‌های این فیلم، شهادت خواهند داد. خبرگزاری میزان: رضا زهتابچیان کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» درباره زمان اکران این فیلم گفت: بخاطر عدم صدور مجوز اکران، متاسفانه هنوز زمان دقیق اکران این فیلم مشخص نیست. وی با اشاره به فرصت‌سوزی برای اکران «دیدن این فیلم جرم است» اضافه کرد: این فیلم اکثر زمان‌های طلایی اکران همچون نوروز، اکران عیدفطر و تابستان را از دست داد. زهتابچیان با اشاره به اکران فیلمش در جشنواره فیلم شهر اذعان کرد: فیلم در جشنواره فیلم شهر هم اکران شد، که به لطف خدا با استقبال گرم و خوبی هم مواجه شد. زهتابچیان درباره احتمال حضورش در جشنواره فیلم فجر امسال خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم که فیلم دومم به جشنوارهٔ امسال برسد.
ایبناایبنا1 ماه قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک شهر، پیروز حناچی با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر اظهار کرد: به طور قطع، نمایش زیبایی‌ها و ارزش هایی که در سطح شهر وجود دارد، یکی از وظایف سازمان هایی است که به مسئولیت اجتماعی خود توجه دارند و ارتقای کیفیت سطح زندگی در شهرها را دنبال می‌کنند. وی با اشاره به حمایت بانک شهر از هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، خاطر نشان کرد: این بانک به این وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود عمل کرده است و امیدواریم سایر دستگاه‌ها نیز که برای زیبایی شهر تهران فعالیت می‌کنند، تلاش بیشتری در این حوزه داشته باشند تا بتوان زیبایی‌ها و ارزش‌های شهرمان که پشت غبار دود و آلودگی پنهان شده است را با همکاری مردم شریف پایتخت به نمایش گذاشت.
موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، پیروز حناچی با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر اظهار کرد: به طور قطع، نمایش زیبایی‌ها و ارزش هایی که در سطح شهر وجود دارد، یکی از وظایف سازمان هایی است که به مسئولیت اجتماعی خود توجه دارند و ارتقای کیفیت سطح زندگی در شهرها را دنبال می‌کنند. وی با اشاره به حمایت بانک شهر از هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، خاطر نشان کرد: این بانک به این وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود عمل کرده است و امیدواریم سایر دستگاه‌ها نیز که برای زیبایی شهر تهران فعالیت می‌کنند، تلاش بیشتری در این حوزه داشته باشند تا بتوان زیبایی‌ها و ارزش‌های شهرمان که پشت غبار دود و آلودگی پنهان شده است را با همکاری مردم شریف پایتخت به نمایش گذاشت.
موجموج1 ماه قبل
به عنوان مثال یک فیلمساز به هنگام تولید یک اثر، در حضور جشنواره فیلم شهر، موضوعات شهری را مهم قلمداد می‌کند و شاید بدون وجود این جشنواره کمتر به این نتیجه برسد. به عنوان مثال، من در این جشنواره چند فیلم دیدم که نظرم در مورد آنها، نسبت به تماشایشان در جشنواره فیلم فجر متفاوت بود. تهران شهری عاری و دور از هنرکارگردان «فیلم سینمایی تگزاس ۱و ۲» افزود: ما در تهران این مشکل را داریم که هنر از ذات شهر فاصله گرفته است و اگر جشنواره شهر، زودتر از فجر برگزار می‌شد شاید فیلمسازان بیشتر به این تبعات تو. جه می‌کردند و برطرف می‌شد. این هنرمند افزود: ما در تهران با شهری مواجه هستیم که هم از هنر عاری و هم دور می‌شود. مسعود اطیابی گفت: یک فیلم کودک که اگر فاقد هیجان باشد مورد توجه قرار نخواهد گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فعالیتی که تنها سیاه‌کاری این جماعت مشنگ نیست و به تباهی کشاندن کودکان بی‌سرپرست و سر به نیست کردن خواهر و انواع و اقسام دزدی و بزه و … نیز از دیگر دستاوردهای آنهاست! حالا اینکه چنین فضایی از نگاه متولیان و هیئت‌های انتخاب و داوران جشنواره فیلم شهر تا چه اندازه با شهر آرمانی این حضرات و یا آرمان‌های یک شهر می‌خواند که جوایز اصلی خود را به آن دادند، از شگفتی‌های سینمای ایران و جشنواره‌های ریز و درشت آن است! دو فیلم «بی عشق» ساخته فیلمساز روس، آندری زویاگینتسف و «دزدان فروشگاه» به کارگردانی هیروکازو کورئیدا، جوایز کارگردانی و بهترین فیلم بلند بخش بین‌الملل جشنواره را گرفتند که فیلم اول درباره منازعات بی‌پایان یک زن و مرد است که در انتقام از رفتار آنها، پسرشان، خانه را ‌ترک کرده و سرانجامی ‌تراژیک می‌یابد و فیلم «دزدان فروشگاه» نیز درباره خانواده‌ای ژاپنی است که برخی اعضایش به دله‌دزدی از فروشگاه‌ها اقدام می‌کنند و مرگ ناخواسته‌ای، راه زندگی‌شان را تغییر می‌دهد. در هر دو فیلم، نه شهر در زندگی شخصیت‌ها تأثیری دارد و نه آنها، حتی بخشی از روابط حاکم بر شهر محسوب می‌شوند! و از همه بی‌ربط‌تر اعطای جایزه بهترین اثر تهران‌شناسی به فیلم «چهارراه استانبول» بود که به جز صحنه‌هایی از سوختن پاساژ پلاسکو هیچ نشان دیگری از تهران ندارد و ماجرای دو دوست ورشکسته را روایت می‌کند که قصد فرار از ایران دارند!
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
نصیریان در واکنش به توصیه‌های محسن هاشمی گفت: «برخلاف آنچه آقای هاشمی گفت، کار هنر پروپاگاندا نیست و نمی‌تواند باشد. مستند «مهین» توانست در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری، بهترین کارگردانی و بهترین مستند جایزه‌های اصلی جشنواره را به دست بیاورد. همچنین در بخش بین‌المللی نیز تندیس پویانمایی کوتاه و نیمه بلند به کارگردانان «فضای منفی» از فرانسه اهدا شد، تندیس بهترین کارگردانی مستند بلند به «میراث» از مکزیک رسید. تندیس بهترین فیلم بلند به «پناهگاه انسان» از دانمارک اهدا شد. تندیس بهترین کارگردانی فیلم سینمایی به «بی‌عشق» از روسیه تعلق گرفت و تندیس بهترین فیلم بلند داستانی به «دزدان فروشگاه» از ژاپن اهدا شد.

تصاویر روز: از اختتامیه هفتمین جشنواره فیلم شهر تا تکریم و معارفه رییس کمیته امداد

28+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل

هنرمندان در اختتامیه جشنواره فیلم شهر (عکس)

35+
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل

چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی؛ دوشنبه‌های غیر‌سفید!

26+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
پارس نیوزپارس نیوز1 ماه قبل
هومن سیدی جوایز بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مرد و بهترین دستاورد فنی و هنری را از هفتمین جشنواره بین المللی شهر برای فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» دریافت کرد تا رکورددار جوایز هفتمین جشنواره فیلم شهر باشد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
عموما تهیه‌کنندگان بخش مهمی از این منتقدین را تشکیل می‌دهند و از این بی‌عدالتی که منجر به عدم فروش درست آثار تولیدی آنان شده است گله‌مندند. چرا؟ بدلیل اینکه اگر مخاطب برود به سمت حوزه اندیشه و مسئل جدی و مهم سینما آنوقت تیپ آثاری که مافیای اکران بدست دارد به مرور رو به فراموشی می‌رود و مخاطب دیگر آن‌ها را نمی‌پسندد. لذا تنها آفت ما بحث مالی و مادی سینما نیست بلکه سطح فرهنگی مخاطب سینما است که با این شیوه اکران مافیای سینما روز به روز در حال افول و تنزل است. این تهیه‌کننده سینما اظهار داشت: یک جنگی به نظر من در حوزه اندیشه در سینما رخ داده است که اگر اندیشمندان سینما به داد آن نرسند حتما مافیای سینما مخاطب آن را می‌بلعد و وقتی که مخاطب را ببلعد سطح شعور و مخاطب سینمای ما به شدت افول می‌کند. زیرا این فرضیه غلط را برای آن‌ها جا انداخته‌اند که موفقیت سینما در فروش است.
وانانیوزوانانیوز1 ماه قبل
به گزارش وانانیوز، برندگان هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر در بخش‌های انیمیشن، سینمایی، ویدئویی و مستند، کوتاه و نیمه بلند به شرح زیر معرفی شدند: جوایزبخش سینمای ایران: تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه به هومن سیدی برای فیلمنامه «مغزهای کوچک زنگ زده» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش زن به ژاله صامتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «در وجه حامل» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش مرد به نوید محمد زاده برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی یا هنری به فرید ناصر فصیحی برای جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری به پیمان شادمانفر برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی به هومن سیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم به سعید سعدی برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی «مغزهای کوچک زنگ زده» تندیس و دیپلم افتخار بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری به مصطفی کیایی برای فیلم «چهارراه استانبول» جوایز بخش پویانمایی: تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین جان بخشی پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به مجتبی موسوی برای پویانمایی «آقای گوزن» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به صادق جوادی برای انیمیشن «روباه» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به بهرام عظیمی برای انیمیشن «سیم ششم» جوایز بخش مستند: تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تحقیق و پژوهش مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به بابک بهداد برای فیلم «بهارستان خانه ملت» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به محمد حسین حیدری و زهره احمد زاده برای تدوین فیلم «مهین» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به فاطمه ذواالفقاری برای کارگردانی فیلم «فقدان» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به محمد حسین حیدری برای فیلم «مهین» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تهیه کننده مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به مهدی مطهر برای فیلم «مهین» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری مستند در بخش مسابقه سینمای ایران به داوود اشرفی برای فیلم «قصه بولوار» جوایز بخش آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند: تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به امین چادگانی برای «برف تابستان» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به پویان شعله ور برای تدوین فیلم «مثل بچه آدم» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به آرمان خوانساریان برای فیلم «سایه‌ی فیل» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند در بخش مسابقه سینمای ایران به مریم کوهکن و سوگل شهابی برای تهیه کنندگی فیلم «تشریح» دیپلم افتخار و تندیس جشنواره بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری مجید اسماعیلی برای فیلم «تلخ» جایزه ویژه هیات داوران برای نقش آفرینی در آثار داستانی کوتاه و نیمه بلند به دو بازیگر به فرانک کلانتر برای فیلم‌های «فشار خون» و «لال» و محمد تک زارع برای نقش آفرینی در فیلم «لال» جوایزبخش بین‌الملل: تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی در مسابقه سینمای بین الملل به مکس پورتر و رو کو واهاتا برای «فضای منفی» از کشور فرانسهتندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند داستانی به مهدی فلیفل برای فیلم «در حال غرق شدن» از کشور یونانتندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند یه مستند مایکل استورم گلومستین برای «فیلم بینهایت ۵۰ متر دورتر است» از کشور لهستانتندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی مستند به بلند لیسا اف. جکسون برای کارگردانی فیلم مستند بلند «میراث» از کشور مکزیکتندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم بلند مستند به بوریس برتروم برای تهیه‌کنندگی فیلم «پناهگاه انسان» از کشور دانمارکتندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم به آندری زویاگینتسف برای کارگردانی فیلم سینمایی «بی عشق» از کشور روسیهتندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم سینمایی به هیروکازو کورئیدا برای تهیه کنندگی فیلم «دزدان فروشگاه» از ژاپنجوایز بخش ویدئویی: تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلمنامه بخش فیلم‌های سینمایی در مسابقه ویدیویی به مریم بحر العلومی برای فیلم «پاسیو» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر نقش زن بخش فیلم‌های سینمایی در مسابقه ویدیویی به شیرین یزدان بخش برای فیلم «آکاردئون» جایزه بهترین بازیگر نقش مرد بخش فیلم‌های سینمایی در مسابقه ویدیویی به رضا بهبودی برای فیلم «آندرانیک» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین دستاورد فنی یا هنری در مسابقه ویدیویی به ایمان کرمیان، حسن نجفی و علی فرشچی فیلم ویدیویی «اینجا خانه من است» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی در مسابقه ویدیویی به خیرالله تقیانی برای فیلم ویدیویی «اینجا خانه من است» تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری در مسابقه ویدیویی به حمید نعمت الله برای فیلم «بیا از گذشته حرف بزنیم» در این مراسم افرادی همچون: پیروز حناچی شهر

به انتهای لیست رسیدید