آخرین اخبار و تصاویر جشنواره فیلم فجر
جشنواره فیلم فجر

جشنواره فیلم فجر

همشهریهمشهری1 ساعت قبل
از سویی دیگر باید این موضوع را هم در نظر گرفت که شاید اکران فیلم‌های تازه سبب کم‌رونقی فروش فیلم‌های دیگر شده باشد. میزان فروش فیلم‌های سینمایی در یازده ماه سال ۹۷ نیز معادل ۲۳۲ میلیارد و ۱۵۳ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان و تعداد تماشاگران ۲۶ میلیون ۶۲۲ هزار و ۳۲۶ نفر بوده است. با توجه به افزایش میزان فروش فیلم‌ها در سال ۹۸ و بر اساس بررسی‌های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی میزان افزایش فروش فیلم‌ها در یازده ماه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ چهار درصد رشد داشته است. ولی تعداد تماشاگران در یازده ماه امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته ۳ درصد کاهش داشته است. میزان فروش و تعداد بیننده ایام جشنواره فیلم فجر در میزان فروش و تعداد بیننده بهمن محاسبه نشده است.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، ژاله احمدی ایرایی سرپرست گروه موسیقی «آیشم» است. این هنرمند درباره برنامه‌های گروه «آیشم» برای برگزاری کنسرت بانوان در مازندران، گفت: در تلاش هستیم که بتوانیم اجرای بانوان نیز داشته باشیم ولی هنوز به نتیجه نرسیدیم. سرپرست این گروه در پایان درباره موسیقی مازندران اظهار کرد: موسیقی مازندران آینه‌ای از فرهنگ، زندگی و سنت مردم این استان است. مردم مازندران عاشق موسیقی محلی استان هستند و همیشه با جان و دل از گروه‌های موسیقی محلی استقبال می‌کنند. قصد داریم در برنامه‌های بعدی به زبان‌های مختلف موسیقی کار کنیم و به نظرم اینگونه استقبال بیشتری از ما خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
مهرداد خوشبخت کارگردان فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون ساخت این فیلم سینمایی گفت: ما در آبادان یازده ۶۰ اتفاقات و لحظات واقعی و مستند را گلچین کردیم، زیرا نمی‌توانستیم همه مستندات را وارد اثر کنیم، این اتفاق هم به دلیل این بود که ما با اثری سینمایی روبرو بودیم که باید ماهیت دراماتیک خود را حفظ می‌کرد. هدایت هاشمی بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون سال ۹۸ را با بازی در آثار متنوعی در سینما و تلویزیون پشت سر گذاشت، وی البته در تئاتر و تلویزیون بسیار موفق بود، اما نتوانست سال خوبی را در سینما پشت سر بگذارد. هدایت هاشمی بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون سال ۹۸ را با بازی در آثار متنوعی در سینما و تلویزیون پشت سر گذاشت، وی البته در تئاتر و تلویزیون بسیار موفق بود، اما نتوانست سال خوبی را در سینما پشت سر بگذارد. وی که بیشتر شهرت خود را به بازی در سریال «پایتخت» مدیون است امسال فیلم سینمایی «به دنیا آمدن» را روی پرده داشت. برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنیدصدای نویسندگان شهرستانی به جایی نمی‌رسد/ شیوع کتاب سازی برای برخی ناشران معضلی مهم است
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
تنها در قزوین زندگی می‌کند و شش سال است که پیشنهاد کاری نداشته است. ما هم یکی دو روز بعد از «چهل تیکه» تلفنی با آقای بازیگر گپ زدیم و از اوضاع و احوال این روزهایش پرسیدیم. بخشی از این کم‌کاری به دلیل خود هنرمند است؛ بعد از چندسال کار و تجربه، آدم سخت‌گیر می‌شود. بارها پیش آمده است که حتی فیلم‌نامه را هم خوانده‌ام اما باندبازی اتفاق می‌افتد و یک دفعه بازیگر تغییر می‌کند. او که حالا در مشهد زندگی می‌کند، یاد چندسال پیش می‌افتد و می‌گوید: «با کم شدن کار در تهران، شرایط سخت زندگی من شروع شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- کارگردان جوان سینما گفت: شهاب حسینی بازیگر بسیار توانمندی است، شاید بهترین گزینه برای ایفای نقش در فیلم آن شب شهاب حسینی بود، به نظر من تلاش وی در این فیلم به خوبی در اکران عمومی دیده می‌شود. در کل خوشحالم که به ایران آمده و فیلمم را در اینجا اکران کردم زیرا خودم را فیلمساز ایرانی می‌دانم و نه هالیوودی. آهاری درباره حضور شهاب حسینی در فیلم سینمایی «آن شب» خاطرنشان کرد: شهاب حسینی بازیگر بسیار توانمندی است، شاید بهترین گزینه برای ایفای نقش در فیلم آن شب شهاب حسینی بود، به نظر من تلاش وی در این فیلم به خوبی در اکران عمومی دیده می‌شود. در کل خوشحالم که به ایران آمده و فیلمم را در اینجا اکران کردم زیرا خودم را فیلمساز ایرانی می‌دانم و نه هالیوودی. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین12 ساعت قبل
او دانش‌آموخته رشته گرافیک از سال ۱۳۸۰ به صورت حرفه‌ای با عکاسی خبری در خبرگزاری مهر و روزنامه ایران فعالیت عکاسی خود را آغاز کرد. توقع بیشتری از عکاسان داشتیمرضایی به عنوان یکی از داوران نمایشگاه ملی عکس «بدرقه سردار» در خصوص آثار این نمایشگاه گفت: با توجه به اینکه این عکس‌ها خروجی بیشتر رسانه‌ها بود، توقع بیشتری از عکاسان داشتیم تا تعداد و تنوع این رویداد هنری را ارتقا دهند. این هنرمند عکاس و گرافیست معتقد است: عکاسان باید حرفه‌ای‌تر با این رویداد برخورد و عکس‌های بهتری از آثار خود را برای حضور در این نمایشگاه ارسال می‌کردند. عکاسان خبری دچار روزمرگی شده‌اندداور نخستین نمایشگاه ملی عکس «بدرقه سردار» معتقد است: عکاسان خبری دچار روزمرگی شده‌اند. وی گفت: مسئولان باید به نوع برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند تا هنرمندان و عکاسان برای ارائه آثار حرفه‌ای خود رغبت داشته باشند، چون این جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها مهم‌ترین بستر معرفی آثار هنرمندان به مردم و عامل این دو قشر با یکدیگر است.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد، در گفت‌وگویی ابعاد و مسائل اکران قرعه‌کشی را از شیوه تا اکران‌های مناسبتی و توقیفی بیان و به حواشی پیش آمده پاسخ داد. موضوع قرعه‌کشی فیلم‌های سینمایی کشور در ابتدای امسال و با تشکیل جلساتی میان رئیس سازمان سینمایی و برخی از سینماگران و مدیران سینمایی آغاز شد. *شواری اکران نوروزی ربطی به شورای قرعه‌کشی فیلم‌ها نداردطباطبایی‌نژاد در ابتدا درباره شوارایی که مسئولیت قرعه‌کشی اکران فیلم‌های نوروزی دارند و اینکه برخی از رسانه‌ها نام وی را به عنوان عضو این شورا برای قرعه‌کشی فیلم‌ها انتخاب کرده‌اند گفت: اعضای شورای صنفی نمایش مسئولیت قرعه‌کشی فیلم‌ها را دارد. شورای پروانه نمایش امکان دارد به برخی از فیلم‌ها پروانه نمایش برای سینما ندهد و آن را مناسب شبکه نمایش خانگی بداند. مثلا اکران فیلم «خوب، بد، جلف» در نوروز است اما اکران فیلم انفرادی برای عید فطر است.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
*شورای اکران نوروزی ربطی به شورای قرعه‌کشی فیلم‌ها نداردطباطبایی‌نژاد در ابتدا درباره شورایی که مسئولیت قرعه‌کشی اکران فیلم‌های نوروزی دارند و اینکه برخی از رسانه‌ها نام وی را به عنوان عضو این شورا برای قرعه‌کشی فیلم‌ها انتخاب کرده‌اند گفت: اعضای شورای صنفی نمایش مسئولیت قرعه‌کشی فیلم‌ها را دارد. شورای پروانه نمایش امکان دارد به برخی از فیلم‌ها پروانه نمایش برای سینما ندهد و آن را مناسب شبکه نمایش خانگی بداند. مثلا اکران فیلم «خوب، بد، جلف» در نوروز است اما اکران فیلم انفرادی برای عید فطر است. مقایسه‌ای که برای اکران فیلم‌ها در دهه ۶۰ انجام می‌شده است با این برنامه غلط است. *فیلم‌های توقیفی قرعه‌کشی می‌شوند؟ معاونت نظارت و ارزشیابی درباره اکران فیلم‌های توقیفی که رفع توقیف می‌شوند گفت: هر وقت این فیلم‌ها رفع توقیف شوند می‌توانند وارد قرعه‌کشی و اکران شوند.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
ضمن اینکه ما سعی می‌کنیم جزو فیلم‌های بخش «دو هفته با کارگردانان» در جشنواره کن هم باشیم. بعد از آن و در یک فاصله ۳ تا ۵ ماهه «تومان» را در فرانسه به نمایش عمومی می‌گذاریم. فرشباف بیان کرد: برای پخش این فیلم در ایران هم در نظر داریم با یکی از دفاتر پخش که توانایی و امکانات لازم را دارند و می‌توانند از فیلم مراقبت کنند، به نتیجه برسیم. ضمن اینکه در نظر داریم نسخه بلندتر «تومان» را در گروه «هنر و تجربه» به نمایش بگذاریم. این مقوله به قدری پیچیده و هزارتوی اکران به قدری عجیب است که سعی می‌کنیم درباره اکران خیال‌پردازی نکنیم گویا نمایش عمومی فیلم‌ها مولفه‌هایی دارد که در کنترل ما نیست و شانس‌هایی دارد که باید سعی کنیم روی این شانس‌ها کار کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
نمایش «کریم‌لوژی» که قرار بود بعد از جشنواره تئاتر «هامون»، از اوایل اسفند ماه در این تئاتر به صحنه برود، فعلا اجرایی نخواهد داشت. اعتمادآنلاین| نمایش «کریم‌لوژی» به کارگردانی رضا بهرامی پیش از جشنواره تئاتر فجر برای دومین بار در تئاتر «هامون» روی صحنه رفت و قرار بود بعد از برگزاری نخستین جشنواره تئاتر «هامون» بار دیگر اجرای خود را از اوایل اسفند ماه در این تئاتر ادامه بدهد اما در حال حاضر به دلیل برخی از مسایل، این اجرا منتفی شده است. نمایش «کریم‌لوژی» نوشته مهران رنجبر است که با بازی مجید رحمتی به صحنه می‌رود. «کریم‌لوژی» در ادامه با تهیه‌کنندگی نوید محمد زاده برای دومین بار در تئاتر «هامون» به صحنه رفت که این اجرا تا آستانه برگزاری جشنواره سی و هشتم تئاتر فجر ادامه داشت و بعد از آن این نمایش چهار اجرا در جشنواره فجر داشت و مجید رحمتی برای بازی در این اثر نمایشی، در این جشنواره، لوح تقدیر دریافت کرد. نمایش «کریم‌لوژی» با بهره‌گیری از شیوه‌های مختلف نمایش ایرانی نوعی ادای دین به این شیوه‌هاست و داستان آن درباره کریم ‌شیره‌ای طلخک محبوب ناصرالدین شاه است که در زمان حیات خود «بقال‌باز» ماهری بود و بسیاری از نقدهای اجتماعی آن دوره را در قالب تئاتر بیان می‌کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
البته پیش از من محمد یعقوبی دیگر نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر ایران که چند سالی است به کانادا مهاجرت کرده نیز نمایشنامه‌هایش را در سایت شخصی خود منتشر می‌کرد. یک نمایشنامه در چند نسخه منتشر می‌شود و چقدر امکان توزیع در شهرها و روستاهای دور افتاده را دارد. او تاکید کرد: ماهیت فضای مجازی و اینترنتی برای دستیابی آسان به اطلاعات است و ما نیز باید از همین ویژگی استفاده کنیم. به هر حال می‌توان اینها را در کنار یکدیگر پیش برد و نه در تقابل با هم. او نگارش فیلمنامه سریال «کرگدن» به کارگردانی کیارش اسدی‌زاده را هم در کارنامه هنری خود دارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر عصر پنجشنبه (یکم اسفند ماه) در تالار حدت برگزار شد. اما نقش موسیقی برای ما ایرانیان علاوه بر نقش هایی که برای ملت‌ها دارد، نقش‌های دیگری نیز دارد. ما با زبان موسیقی امروز بخشی از زندگی روزمره مان را می‌گذرانیم. طبق آخرین آمار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۸، ۹۲٪ مردم ایران موسیقی گوش می‌دهند. در آخرین از شب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر همچنین بهنام بانی در سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران اجرا داشت.
ایلناایلنا3 روز قبل
اتحادیه صنف پوشاک تهران به منظور حمایت از طراحان و تولیدکنندگان داخلی، حضوری فعال در نهمین جشنواره فجر مد و لباس داشت و طی آن عوامل دخیل در طراحی، تولید و عرضه پوشاک ایرانی شناسایی و در جهت به کار گیری آنان در عرصه بازار برنامه ریزی جامعی انجام شد. در بخش کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی نیز آفاق امیریان، راضیه ابراهیمیان، مهرتاش رزمجو و حسین خسروی، شایسته تقدیر شناخته شده و لوح تقدیر دریافت کردند. در بخش مسابقه طراحی زنده «پایپوش» نیز در بخش مردانه، به رتبه نخست به حسنا حق‌پرستی، رتبه دوم؛ فاضل زارع الیاتو، رتبه سوم؛ لیلی خرمن‌دار لوح تقدیر جشنواره اهدا شد. به منظور تقدیر از غرفه‌های برتر بخش مؤسسات و خانه‌های مد نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به ندا سورمه مؤسسه هنری «مد سبز پایدار»، آیدین جوانی مؤسسه هنری «مد و هنر مهرازی»، آرش حسامی گروه تولیدی کیف و کفش «ویزلند» و مرال نظری مؤسسه هنری «مرال نظری» نیز لوح تقدیر اهدا شد. لازم به ذکر است که آیین پایانی نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با حضور مسئولان، دست اندرکاران و علاقمندان این حوزه روز یکشنبه ۴ اسفند در تالار وحدت برگزار می‌شود و طی آن از نفرات برگزیده جشنواره در بخش طراحی تقدیر خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- آخرین روز از بهمن ماه ۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به اظهار نظر بازیگر فیلم سینمایی خروج پیرامون سختی کار با تراکتور و هوای سرد اشاره کرد. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، آخرین روز از بهمن ماه ۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به اظهار نظر بازیگر فیلم سینمایی خروج پیرامون سختی کار با تراکتور و هوای سرد اشاره کرد. وی درباره سختی‌های تولید فیلم سینمایی «خروج» افزود: سختی اصلی پروژه خروج برای ما جاده‌ای بودن اثر بود و اینکه ما در سرما و گرما پشت تراکتور بودیم و کل فیلم در چنین حال و هوایی گذشت، طی روزهای فیلمبرداری خروج سرما و گرمای شدیدی را تحمل کردیم. برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید. نکته قابل توجه درباره این فیلم سینمایی را می‌توان در گریم جالب توجه و تازه «کیانو ریوز» در قامت بازیگر نقش اول این اثر سینمایی دانست.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ثبت‌نام اهالی رسانه و اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برای حضور در سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از ساعت ۸ صبح پنجشنبه اول اسفندماه آغاز می‌شود و تا ۱۲ اسفندماه ادامه خواهد داشت. ثبت‌ درخواست برای دریافت کارت حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر تنها از طریق سایت www. fajriff. com صورت می‌گیرد و درخواست‌های حضوری پذیرفته نمی‌شود. اهالی رسانه ضمن تکمیل اطلاعات شخصی لازم است معرفی نامه‌ای از سوی رسانه متبوع خود در سایت ارایه و حداقل دو نمونه از مطالب خود را درباره سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر و آثار حاضر در آن بارگذاری کنند. آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff. com و پست الکترونیکی جشنواره info@Fajriff. com است. سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از ۲۸ فروردین تا ۵ اردیبهشت ۹۹ به دبیری محمدمهدی عسگرپور در تهران برگزار می‌شود.
ایرناایرنا3 روز قبل
بعد از برگزاری جشنواره فیلم فجر و کم شدن تب سینما بررسی آمار فروش فیلم‌ها از یک تغییر در صدر گیشه حکایت دارد. فیلم سینمایی مطرب بعد از ۱۴ هفته صدر نشینی در جدول پرفروش‌های این هفته جهان با من برقص بالاخره جای این فیلم را در صدر گیشه گرفت تا احتمالا با اضافه شدن دیگر فیلم کمدی خوب بد جلف۲؛ ارتش سری رقابت بار دیگر در صدر گیشه دستخوش تغییر شود. این فیلم در مجموع ۶ هفته نمایش در ۱۵۷ سالن سینما ۶ میلیارد و ۴۴۷ میلیون تومان فروخته است. در هفته گذشته صدر گیشه را قرق کرده اما این هفته با اختلاف اندک نسبت به فیلم دوم در صدر گیشه قرار گرفته است. مطرب در پانزدهمین هفته نمایش خود ۵۸۶ میلیون تومان فروخت و در رده دوم پرفروش‌های هفته قرار گرفت.
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس یادداشت هیات داوران بخش «نگاه نو» سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر این هیات برای جایزه بخش «نگاه نو» که سعید ملکان برای فیلم «روز صفر» برنده آن شده بود ولی در مراسم پایانی جشنواره حاضر نشد، تصمیم‌گیری کرده است. در این یادداشت آمده است: «هیات داوران بخش «نگاه نو» جشنواره فیلم فجر، با انگیزه عبور سریع‌تر از حواشی تلخ و شیرین مراسم اختتامیه سی‌وهشتمین دوره از این جشنواره، به اتفاق آرا تصمیم گرفت سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول جشنواره را به دبیر جشنواره، آقای دکتر ابراهیم داروغه‌زاده، تحویل دهد و صرفا توصیه کند که این جایزه ارزشمند، بعد از عذرخواهی رسمی جناب آقای سعید ملکان، به‌خاطر رفتار غیرحرفه‌ای‌شان با جشنواره فیلم فجر - که عملا زمینه نمایش توانایی‌های کلیه عوامل فیلم «روز صفر» ‌ و معرفی شخص وی به عنوان یک کارگردان جدید را فراهم ساخت - به ایشان اهدا شود. خبر دریافت این سیمرغ توسط سعید ملکان، برای ما حاکی از تحقق این عذرخواهی خواهد بود و ماندن آن در بایگانی جشنواره، راوی این واقعیت تلخ که موفقیت‌های بزرگ و زودرس، می‌تواند هر هنرمند تازه‌نفسی را در همان ابتدای راه، به سراب مقصد برساند. فرشته طائرپور، مصطفی رزاق کریمی، مهدی جعفری، هادی مقدم‌دوست و روح‌الله حجازی»
همشهریهمشهری5 روز قبل
محمد حسین مهدویان امسال در اختتامیۀ جشنواره فجر سخنی گفت که به مذاق هواخواهان دیروزش خوش نیامد. آقای کارگردان جایزه‌اش را به پدرش و پدران کشته‌شدگان آبان و هواپیما و کرمان و سیستان تقدیم کرد. آنها که تا دیروز حلواحلوایش می‌کردند یک سخن متفاوت او را تاب نیاوردند و لجن‌مالش می‌کنند. الآن دیدم مهدویان در اینستاگرامش بیتی از مولانا را نوشته: خمش باش خمش باش درین مجمع اوباشمگو فاش مگو فاش ز مولی و ز مولاالبته آنجا هم برادران از خجالتش درآمدند. سخت نقدحال است؛ توصیف می‌کند گفتمانی را که سلطۀ تمام می‌یابد و هر نوع میانه‌روی و استقلال را به محاق می‌برد.

کیانوش عیاری: سینما گاهی به تماشاگر سیلی هم می‌زند

3+
ایسناایسنا5 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
خبرگزاری برنا: الهام کردا که این روزها در شبکه نمایش خانگی با سریال «کرگدن» مشغول به فعالیت است، بعد از ۵ سال دوباره به تلویزیون بازگشته است. بهروز شعیبی هم که در جشنواره فیلم فجر «روز بلوا» را کارگردانی کرد، قرار است در کنار کردا به ایفای نقش در این سریال مناسبتی بپردازد. «می‌جان» قرار است در شب‌های ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه سه برود. در این سریال امیررضا دلاوری، پرویز فلاحی پور، مریم بوبانی، رویا حسینی، گیتی قاسمی، سیاوش چراغی پور، رها خدایاری، وحید آقاپور، مجید پتکی، معصومه قاسمی پور، فریده دریامج، محمدعلی فرمند، شهروز آقایی پور، سونیا سنجری، مریم شعبانی، رضا جوشنی، مهدی فریضه و هاله گرجی به ایفای نقش می‌پردازند.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
توالی بازی‌های خوب و گاهی عالی طی چهار سال متوالی، این تلقی را به وجود آورده که جواد عزتی واقعا بدشانس است. ماجرای نیمروز/جشنواره ۳۵یکی از اولین حضورهای جواد عزتی در نقش غیرکمدی، «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان بود. «لاتاری» هم از لحاظ مضمون و هم از لحاظ فرم، جنجالی‌ترین فیلم جشنواره شد؛ مخاطب فراوان و همچنین مخالفان فراوانی داشت. با این حال کمتر کسی درباره بازی جواد عزتی نظر منفی داشت و بسیاری بازی وی را که کوتاه هم بود، پسندیدند. آتابای/ جشنواره ۳۸دیگر فیلم جواد عزتی در جشنواره امسال که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، «آتابای» به کارگردانی نیکی کریمی بود.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر درباره حواشی انتخاب و داوری فیلم‌ها و غیبت جنجالی سعید ملکان و عوامل فیلم سینمایی «روز صفر» در آیین اختتامیه توضیحاتی ارائه کرد. اعتراض ملکان به دبیر بود نه داورانداروغه‌زاده نیز پاسخ داد: ملکان در بیانیه‌اش گفته بود به رأی داوران احترام می‌گذارد و ایرادش مشخصا به دبیر بود. او به رأی داوران اعتراض نداشت بلکه اعتراض به دبیر بود که چرا مثلا فردی که گفته است به جشنواره نمی‌آید داوری شده است. فیلمسازان حاضر در فجر، برای تحریم تحت فشار بودنددبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: امسال شرایط سختی داشتیم چون اتفاقاتی در جامعه رخ داد و فیلمسازان که احساسی و عاطفی هستند واکنش‌هایی داشتند. در واکنش به این انتقاد داروغه‌زاده، بهروز افخمی هم گفت: با وجود اینکه شخصا طرفدار برنامه‌های غیرزنده در تلویزیون هستم اما معتقدم برای پوشش جشنواره فیلم فجر باید برنامه‌ها به‌صورت زنده روی آنتن می‌رفت.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، مهران مدیری بازیگر و کارگردان مطرح تلویزیون که در چند سال اخیر اجرای برنامه دورهمی را بر عهده داشته است، مهمان سروش صحت در برنامه کتاب باز می‌شود. مدیری پیش از این در ویژه برنامه شب یلدای دورهمی که روی آنتن شبکه نسیم بود میزبان سروش صحت و باقی مجریان این شبکه بود و صحت از او قول گرفت که مهمان کتاب باز شود. مدیری در جشنواره فیلم فجر امسال در فیلم درخت گردو به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه کنندگی مصطفی احمدی به ایفای نقش پرداخت و در این سال‌ها فقط مهمان رامبد جوان در برنامه خندوانه شده است. برنامه کتاب باز با اجرای سروش صحت روی آنتن شبکه نسیم می‌رود و چهره‌های مختلفی در حوزه‌های هنر، ادبیات، فرهنگ و… مهمان آن می‌شوند. منبع: جام جم
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
مینو شریفی در درخت گردو، ساخته محمدحسین مهدویان، نقش مادر خانواده‌ای پرجمعیت را بازی می‌کند. اگر هم تفاوت اندکی میان این مادر با دیگر مادران فیلم‌های جشنواره وجود دارد، ژانر و فضای فیلم است. نقش مادر فیلم سینما شهرقصه را هم فریبا جدیکار بازی می‌کند که چندان تعیین کننده نیست، البته شخصیت اصلی زن با بازی آناهیتا درگاهی هم در مسیر قصه مادر می‌شود. مادران اسکاریحالا که صحبت از مادران فیلم‌های جشنواره اخیر فیلم فجر شد، چندان بی ربط و بی راه هم نیست که سری هم به مادران فیلم‌های اسکاری امسال بزنیم. نقش مادر در فیلم‌های دیگری، چون فورد علیه فراری، جوکر، درد و شکوه و … هم قابل اشاره است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-در پی دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد توسط پیمان معادی، منتقد سینما اکبر نبوی دست به انتقاد از این اتفاق زد. طی مراسم اهدای جوایز جشنواره فیلم فجر٬ پیمان معادی موفق شد تا جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را٬ برای بازی در فیلم درخت گردو٬ از سوی داوران این جشنواره کسب کند. به دلیل عدم حضور این شخص در جشنواره٬ موفقیت وی باعث شد برخی منتقدین به این عمل واکنش نشان دهند. یکی از اشخاصی که انتقاد خود را اعلام کرد اکبر نبوی است. اکبر نبوی کارشناس و منتقد سینما با انتشار مطلبی در حساب توئیتری خود از این شرایط و تحریم جشنواره از سوی پیمان معادی انتقاد کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
از این منظر، برداشتم این است که یک نوع شکاف نسلی در سینمای ایران در حال رقم خوردن است. سجاد فتاحی: روایتی واقع‌گرایانه از جامعه ایرانجشنواره فجر امسال روایت غیاب تدبیر و فقدان امید در جامعه ایران بود. که به نظرم، شکاف جدی‌ای است که در آینده ممکن است در جامعه ایران سر باز کند! مساله دیگر، مساله میزان امید به بهبود شرایط است. به نظرم، دلیل اصلی چنین تصویر تلخ و نامناسبی از جامعه ایران، به موضوع «کیفیت حکمرانی» برمی‌گردد. محمدرضا جلایی‌پور: «خروج پیرامون» سینمای امسال به نظرم، سینمای خروج پیرامون بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- در جریان برگزاری مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و‌سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی که ۲۳ بهمن ۹۸ در سالن خلیج‌فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، برند ملی گردشگری رونمایی شد. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در جریان برگزاری مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و‌سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی که ۲۳ بهمن ۹۸ در سالن خلیج‌فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، برند ملی گردشگری رونمایی شد. پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور در نشست خبری اعلام برنامه‌های سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران گفت: این برند به دست صنعتگران صنایع دستی کشور ساخته شد. همچنین ولی تیموری، معاون گردشگری کشور نیز درباره برند گردشگری گفت: این برند کپی پیست نیست و بر اساس مطالعات علمی انجام شده است. در برند ملی گردشگری کشور تمام صاحبنظران علمی و فرهنگی کشور روی آن بحث و نظر دادند و نمی‌توان گفت این برند از روی برند جشنواره فیلم فجر کپی شده است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، علی آشتیانی‌پور مسئول بخش آرای مردمی جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: فیلم «شنای پروانه» با درصد امتیاز ۸۹/۱۵، فیلم «درخت گردو» با درصد امتیاز ۸۷/۹۰ و فیلم «روز صفر» با درصد امتیاز ۸۶/۷۸ به عنوان سه فیلم برتر آرای تماشاگران سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر اعلام شدند. وی افزود: این سند معتبر و نهایی بخش آرای مردمی است که در آن به ترتیب رتبه بندی و امتیاز درصد آمار، سه فیلم برتر را معرفی کرده‌ایم. آشتیانی پور گفت: این جدول بعد از پایان اختتامیه در اختیار صاحبان سه فیلم برتر قرار گرفته است.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: آشتیانی پور گفت: «شنای پروانه» با ۸۹/۱۵ درصد امتیاز در آیین اختتامیه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به عنوان فیلم برگزیده تماشاگران انتخاب شد. به گزارش سینماپرس، علی آشتیانی‌پور مسئول بخش آرای مردمی گفت: فیلم «شنای پروانه» با درصد امتیاز ۸۹/۱۵، فیلم «درخت گردو» با درصد امتیاز ۸۷/۹۰ و فیلم «روز صفر» با درصد امتیاز ۸۶/۷۸ به عنوان سه فیلم برتر آرای تماشاگران سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر اعلام شدند. او ادامه داد: این سند معتبر و نهایی بخش آرای مردمی است که در آن به ترتیب رتبه بندی و امتیاز درصد آمار، سه فیلم برتر را معرفی کرده‌ایم. آشتیانی پور گفت: این جدول بعد از پایان اختتامیه در اختیار صاحبان سه فیلم برتر قرار گرفته است.

به انتهای لیست رسیدید

جشنواره فیلم فجر

جشنوارهٔ فیلم فجر مهمترین جشنوارهٔ سینمایی ایران است که از سال ۱۳۶۱ تاکنون معمولاً در میانه بهمن ماه هر سال در تهران برگزار می‌گردد. تاکنون ۳۶ دوره از این جشنواره برگزار شده‌است که آخرین آن در سال ۱۳۹۶ بود. این جشنواره توسط بنیاد سینمایی فارابی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. جشنواره فیلم فجر