آخرین اخبار و تصاویر جشنواره فیلم فجر
جشنواره فیلم فجر

جشنواره فیلم فجر

ایسناایسنا1 ماه قبل
شادمهر راستین درباره برنامه‌هایی که در ایام سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در سینما فلسطین اجرا می‌شود، توضیحاتی را ارایه داد. راستین با اشاره به اولین اکران فیلم‌های ایرانی در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اظهار کرد: اکثر این فیلم‌ها اولین اکران خود را در جشنواره جهانی فیلم فجر تجربه خواهند کرد. سانس اصلی پخش فیلم‌ها در جشنواره جهانی فیلم فجر ساعت ۱۹:۴۵ و در سالن اصلی سینما فلسطین خواهد بود. مدیر باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فیلم فجر بیان کرد: در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر برای فیلم‌ها شناسنامه معرفی تهیه شده که علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت جشنواره، صفحه اینستاگرام باشگاه و سایت سینماتیکت از اطلاعات فیلم‌های مدنظرشان مطلع شوند. سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: شادمهر راستین درباره برنامه‌هایی که در ایام سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در سینما فلسطین اجرا می‌شود، توضیحاتی را ارائه داد. راستین با اشاره به اولین اکران فیلم‌های ایرانی در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اظهار کرد: اکثر این فیلم‌ها اولین اکران خود را در جشنواره جهانی فیلم فجر تجربه خواهند کرد. سانس اصلی پخش فیلم‌ها در جشنواره جهانی فیلم فجر ساعت ۱۹:۴۵ و در سالن اصلی سینما فلسطین خواهد بود. مدیر باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فیلم فجر بیان کرد: در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر برای فیلم‌ها شناسنامه معرفی تهیه شده که علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت جشنواره، صفحه اینستاگرام باشگاه و سایت سینماتیکت از اطلاعات فیلم‌های مدنظرشان مطلع شوند. سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
این فیلم ایتالیایی در جشنواره فیلم تورینو به نمایش در آمده است و در نخستین نمایش بین‌المللی، همزمان با جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش مسابقه اصلی چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو روی پرده خواهد رفت. در بخش «جام جهان‌نما» (جشنواره جشنواره‌ها) سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۴ فیلم خارجی و ۴ فیلم ایرانی حضور دارند. «جام جهان‌نما» یا «جشنواره جشنواره‌ها» از بخش‌های اصلی ولی غیررقابتی جشنواره جهانی فیلم فجر است. در این بخش فیلم‌هایی از ایران و جهان به نمایش درمی‌آیند که پیش از این از جشنواره‌های مهم جهان جوایزی را کسب کرده‌اند. سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
عصرایران- سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از چهارشنبه ۱۰ بهمن در پردیس سینمایی ملت به عنوان کاخ جشنواره و سینماهای منتخب آغاز شد. در این دوره ۲۲ فیلم سینمایی در بخش سودای سیمرغ به همراه چند فیلم مستند، مجموعه فیلم‌های کوتاه و همچنین ۱۰ فیلم در بخش نگاه نو (فیلم اولی‌ها) به نمایش در می‌آید. ۵- رسول صدرعاملی پس از سال‌ها به جشنواره فیلم فجر آمد. ۱۰- روز نخست جشنواره تحت الشعاع اتفاقات و حواشی رخ داده در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر بود در حدی که بسیاری از سینماگران را به واکنش وا داشت و وزیر ارشاد نیز در توییتی نوشت: «افتتاحیه جشنواره فیلم فجر برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ تا ۲۲ بهمن در تهران و مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
راستین با اشاره به اولین اکران فیلم‌های ایرانی در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اظهار کرد: اکثر این فیلم‌ها اولین اکران خود را در جشنواره جهانی فیلم فجر تجربه خواهند کرد. سانس اصلی پخش فیلم‌ها در جشنواره جهانی فیلم فجر ساعت ۱۹:۴۵ و در سالن اصلی سینما فلسطین خواهد بود. مدیر باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فیلم فجر بیان کرد: در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر برای فیلم‌ها شناسنامه معرفی تهیه شده که علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت جشنواره، صفحه اینستاگرام باشگاه و سایت سینماتیکت از اطلاعات فیلم‌های مدنظرشان مطلع شوند. در سالن ۲ و ۳ سینما فلسطین بسته فیلم‌های مستند، جشنواره جشنواره‌ها و منتخب جشنواره برای اعضای باشگاه مخاطبان جشنواره در نظر گرفته شده و به نوعی سالن‌های ۲ و ۳ سینما فلسطین سالن‌های تخصصی فیلم جشنواره هستند که به اعضای باشگاه اختصاص یافته است. سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، بزرگداشت علی‌اکبر صادقی روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه در ساعت ۱۷:۳۰ و با حضور این هنرمند، مسئولان جشنواره جهانی فیلم فجر، جمعی از سینماگران، گرافیست‌ها و انیماتورهای مطرح سینمای ایران در پردیس سینمایی چارسو محل برپایی جشنواره برگزار خواهد شد. به گزارش ستاد خبری سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، کارگاه‌های عمومی باشگاه سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور سینماگران ایرانی از پنجشنبه ۲۹ فروردین ماه لغایت جمعه ۶ اردیبهشت ماه در سالن شماره ۳ سینما فلسطین از ساعت ۱۷ الی ۱۹ برگزار خواهد شد. اعضای باشگاه جشنواره می‌توانند از طریق سایت جشنواره جهانی فیلم فجر و سایت سینما تیکت بلیت حضور در این کارگاه‌ها را تهیه کنند. * فیلم‌های «سینمای سعادت» جشنواره جهانی فجر معرفی شداسامی ۳۰ فیلم بلند و کوتاه ایرانی و خارجی حاضر در بخش «سینمای سعادت» (مسابقه بین‌الملل) سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد. «مصائب شیرین ۲» (Sweet Agony ۲) ساخته علیرضا داوودنژاد از ایران است که نخستین نمایش جهانی خود را در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر دارد.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، چهار فیلم «همچنان که می‌مردیم» ساخته مصطفی سیاری، «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی، «پری دریایی» امیرمسعود آقابابائیان و مستند «دلبند» ساخته یاسر طالبی به عنوان آثار ایرانی بخش «جام جهان‌نما» (جشنواره جشنواره‌ها) سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند. «همچنان که می‌مردیم» (The Graveless) به کارگردانی مصطفی سیاری محصول سال ۲۰۱۸ است و تاکنون در بخش رقابتی اوریزونتی جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز در ایتالیا، بخش رقابتی کارگردانان تازه جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو در آمریکا و بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره بین‌المللی فیلم کرالا در هند حضور داشته است. در بخش «جام جهان‌نما» (جشنواره جشنواره‌ها) سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۴ فیلم خارجی و ۴ فیلم ایرانی حضور دارند. «جام جهان‌نما» یا «جشنواره جشنواره‌ها» از بخش‌های اصلی ولی غیررقابتی جشنواره جهانی فیلم فجر است. تدارک رویدادهای شهری به مناسبت نیمه شعبان در جشنواره جهانی فیلم فجرمدیر رویدادهای شهری سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر جزییاتی از برنامه‌های متنوعی را که به مناسبت نیمه شعبان در این رویداد سینمایی برگزار می‌شود، تشریح کرد.
فارسفارس4 هفته قبل
* تنوع فیلم‌های آسیایی در جشنواره فجر «جونیت جبنویان» منتقد ترکیه‌ای و داور جایزه منتقدان بین‌المللی در جشنواره جهانی فجر می‌گوید فهم عمیقی از ماهیت انسان در سینمای ایران دیده می‌شود. به نظر من این خاصیت جشنواره فجر است. * ابراز خرسندی از فعالیت فیلمسازان زن ایرانی «لابینا میتوسکا» بازیگر مقدونیه‌ای و داور بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره جهانی فیلم فجر می‌گوید: با سینمای ایران آشنایی دارم و در اروپا با تحسین سینمای ایران روبه‌رو می‌شویم؛ سینمای بی‌نظیر ایران. * یک جشنواره واقعیداور سنگالی-لبنانی بخش فیلم اول سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر معتقد است: علت علاقه‌اش به سینمای ایران نه فقط شخصیت فیلمسازان ایرانی بلکه کیفیت فیلم‌هاست. من جشنواره فجر را قبل از اینکه ۲۱ سال پیش اولین فیلمم را در آن به نمایش دربیاید، می‌شناختم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از میان ۵۲۲ عنوان اثر متقاضی، ۴۸ فیلم ایرانی، شامل ۳۳ فیلم سینمایی، ۶ فیلم کوتاه و ۹ فیلم مستند برای نمایش در بازار فیلم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزیده شده‌اند. جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش بازار فیلم‌های کوتاه، آثار مستند و سینمایی ایرانی را به نمایش می‌گذارد که ۲۰ عنوان از فیلم‌های سینمایی، اولین نمایش خود را در جشنواره جهانی فیلم فجر تجربه می‌کنند. برای فیلم‌های ایرانی بخش‌های مختلف سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر هم نمایش بازار در نظر گرفته شده است. دیده‌بان، پرده آخر، طلسم، دونده و جاده‌های سرد در بخش کلاسیک‌های مرمت شده و همچنین فیلم‌های انیمیشن علی‌اکبر صادقی از دیگر فیلم‌های ایرانی هستند که در جشنواره جهانی امسال به نمایش درخواهند آمد. سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ برابر با ۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
فارسفارس4 هفته قبل
دبیر جشنواره ملی فیلم فجر درباره جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: به نظر من جدا شدن دو جشنواره کمک‌کننده است؛ همزمان برگزار شدن دو جشنواره موجب توجه به سمت مسابقه سینمای ایران و غفلت از بخش بین‌الملل می‌شود. ‎داروغه‌زاده درباره عملکرد جشنواره جهانی فیلم فجر طی سال‌های اخیر گفت: من به صورت دقیق درگیر جشنواره جهانی فیلم فجر نیستم، اما طی دو سه سال اخیر هر بار که در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور پیدا کردم، شاهد بودم که استقبال خیلی خوبی از برنامه‌های جشنواره صورت گرفته است و تمام بخش‌ها با نظم خیلی خوبی به صورت حرفه‌ای برگزار می‌شود. ‎وی اظهار کرد: تلاش برگزارکنندگان جشنواره جهانی فیلم فجر این است که جشنواره را در یک ساختار حرفه‌ای و بین‌المللی برگزار کنند. ‎وی تاکید کرد: من هیچ تصوری از اینکه دو جشنواره ملی و جهانی فیلم فجر با هم ادغام شوند، ندارم. ‎سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است.
ایسناایسنا4 هفته قبل
‎دبیر جشنواره ملی فیلم فجر و معاون اداره نظارت و ارزشیابی با حضورش در دومین روز جشنواره جهانی فجر بیان کرد: من هیچ تصوری از اینکه دو جشنواره ملی و جهانی فیلم فجر با هم ادغام شوند، ندارم. ‎داروغه‌زاده درباره عملکرد جشنواره جهانی فیلم فجر طی سال‌های اخیر گفت: من به صورت دقیق درگیر جشنواره جهانی فیلم فجر نیستم، اما طی دو، سه سال اخیر هر بار که در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور پیدا کردم، شاهد بودم که استقبال خیلی خوبی از برنامه‌های جشنواره صورت گرفته و تمام بخش‌ها با نظم خیلی خوبی به صورت حرفه‌ای برگزار می‌شود. ‎وی اظهار کرد: تلاش برگزارکنندگان جشنواره جهانی فیلم فجر این است که جشنواره را در یک ساختار حرفه‌ای و بین‌المللی برگزار کنند. ‎وی تاکید کرد: من هیچ تصوری از اینکه دو جشنواره ملی و جهانی فیلم فجر با هم ادغام شوند، ندارم. ‎سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است.
ایرناایرنا4 هفته قبل
امینی تصریح کرد: فرصتی که در جشنواره ملی فیلم در اختیار فیلمسازها و فیلم‌های مستقل نیست در جشنواره جهانی فیلم فجر وجود دارد. در جشنواره جهانی فیلم فجر بخش هایی طراحی شده که بسیاری از این گونه فیلم‌ها می‌توانند به نمایش درآیند و این فرصت مغتنمی است برای فیلم‌های مستقل. کارگردان فیلم «هندی و هرمز» درباره نحوه برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: از آنجا که جشنواره جهانی فیلم فجر دبیر ثابتی دارد، سلیقه‌اش را در تمامی بخش‌های اجرایی می‌بینیم و شاهد مدیریتی واحد در این جشنواره هستیم. برنده جایزه نتپک از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر افزود: همین که دبیر جشنواره در دسترس است و فیلمسازان می‌توانند او را در تمام بخش‌ها ببینند و با او به گفت‌وگو بنشینند، فضای جشنواره را صمیمی‌تر می‌کند. به گزارش ایرنا، سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت در پردیس سینمایی چارسو برپاست.
ایرناایرنا3 ماه قبل
وی گفت: در دوره‌های قبلی جشنواره فیلم فجر تلاش شد فیلم‌های جشنواره در کل کشور به نمایش درآیدلذا هم اکنون فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در مراکز استانها و برخی شهرستان‌ها همزمان با تهران در حال نمایش است. وی اظهار داشت: من فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را ندیدم تا نظر شخصی من در انتخاب هیات داوران تاثیر بگذارد و هیات داوران بهترین‌ها را از بین فیلم‌های این جشنواره انتخاب خواهند کرد. وی گفت: به نظر می‌رسد سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از فیلم هایی از سبک‌ها و ژانرهای مختلف برخوردار است و اگر بخواهیم سینمایی رو به پیشرفت داشته باشیم باید فیلم‌های متنوع با سبک و ژانرهای مختلف در جشنواره هایی مانند جشنواره فیلم فجر ارائه دهیم. صالحی افزود: امسال فیلم هایی در موضوعات مرتبط با مسائل سیاسی، اجتماعی و انقلابی در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده که نشان از تنوع این فیلمها دارد. شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد از ۱۲ بهمن ماه با اکران ۳۴ فیلم منتخب از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در ۶ سینمای این شهر آغاز شده است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
وی گفت: در دوره‌های قبلی جشنواره فیلم فجر تلاش شد فیلم‌های جشنواره در کل کشور به نمایش درآیدلذا هم اکنون فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در مراکز استانها و برخی شهرستان‌ها همزمان با تهران در حال نمایش است. وی اظهار داشت: من فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را ندیدم تا نظر شخصی من در انتخاب هیات داوران تاثیر بگذارد و هیات داوران بهترین‌ها را از بین فیلم‌های این جشنواره انتخاب خواهند کرد. وی گفت: به نظر می‌رسد سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از فیلم هایی از سبک‌ها و ژانرهای مختلف برخوردار است و اگر بخواهیم سینمایی رو به پیشرفت داشته باشیم باید فیلم‌های متنوع با سبک و ژانرهای مختلف در جشنواره هایی مانند جشنواره فیلم فجر ارائه دهیم. صالحی افزود: امسال فیلم هایی در موضوعات مرتبط با مسائل سیاسی، اجتماعی و انقلابی در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده که نشان از تنوع این فیلمها دارد. شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد از ۱۲ بهمن ماه با اکران ۳۴ فیلم منتخب از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در ۶ سینمای این شهر آغاز شده است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سه فیلم از آثار خارجی بخش «جام جهان‌نما» (جشنواره جشنواره‌ها) که از بخش‌های اصلی سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر است، معرفی شد. این فیلم برای نخستین بار در جشنواره تالین در بخش مسابقه فیلم‌های اول به نمایش درآمده است. در بخش «جام جهان‌نما» (جشنواره جشنواره‌ها) سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۴ فیلم خارجی و ۴ فیلم ایرانی حضور دارند. «جام جهان‌نما» یا «جشنواره جشنواره‌ها» از بخش‌های اصلی ولی غیررقابتی جشنواره جهانی فیلم فجر است. سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
از «ژن خوک» تا «زندانی‌ها» و «مصائب شیرین» امسال کارگردان‌های مطرحی چون کمال تبریزی و علیرضا داودنژاد در جشنواره فیلم فجر حضور ندارند. خبر آنلاین: امسال کارگردان‌های مطرحی چون کمال تبریزی و علیرضا داودنژاد در جشنواره فیلم فجر حضور ندارند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با اعلام اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، غیبت چند فیلم و کارگردان به چشم می‌خورد؛ هنرمندان و آثاری که از مدت‌ها قبل اخبار زیادی درباره‌شان شنیده شده است و خیلی از مخاطبان و علاقه‌مندان سینما منتظر بودند شاهد حضورشان در جشنواره فیلم فجر باشند. بر همین اساس، هیچ نسخه‌ای از این فیلم سینمایی به منظور حضور در جشنواره فجر در اختیار هیئت انتخاب جشنواره قرار نگرفت. برگزارکنندگان سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر چندین مرتبه از مسعود ده‌نمکی و سازندگان فیلم درخواست کردند که در این جشنواره حضور داشته باشد اما تهیه کننده و صاحبان فیلم مصلحت را اکران در اولین فرصت می‌دانند و برای جشنواره فیلم فجر آرزوی برگزاری یک جشنواره پربار در چهلمین سال انقلاب را دارند.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
با کنار رفتن مدیران کاربلد، برگزاری جشنواره فیلم فجر به دست انداز افتاد و کم کم به یک شو تبدیل شد. بزرگ‌ترین ضربه بر پیکر جشنواره بین المللی فیلم فجر، جدا سازی بخش داخلی و بین المللی این جشنواره بود. برگزاری جشنواره جهانی فجر نمی‌تواند برای سینمای ایران و سینماگران مفید باشد، زیرا تب و تابی که هنگام جشنواره فیلم فجر در بهمن ماه وجود دارد، در ایام برگزاری جشنواره جهانی فجر دیده نشده و نمی‌شود. برای علاقه مندان ایرانی و خارجی، برگزاری جشنواره فیلم فجر در بهمن ماه جا افتاده است. جشنواره جهانی فیلم فجر، سوالی است بی جواب!
ایسناایسنا1 ماه قبل
معرفی سه فیلم دیگر بخش «مروری بر آثار سینمای آلمان» و افتتاحیه‌ی جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر با نسخه‌ی مرمت شده‌ی فیلم «دیده‌بان» ابراهیم حاتمی‌کیا از جمله خبرهای جشنواره‌ی جهانی فجر است. سه فیلم دیگر از آثاری که در بخش «مروری بر آثار سینمای آلمان» سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی آیند، معرفی شد. تعداد فیلم‌های آلمانی جشنواره جهانی فیلم فجر ۶ اثر است. این فیلم نامزد دریافت ۶ جایزه از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر زن یعنی سوزانه وولف (Susanne Wolff) از جوایز فیلم آلمان (لولا) شده است. جشنواره جهانی فیلم فجر با «دیده‌بان» کلید می‌خورد / رونمایی از نسخه مرمت شده فیلم حاتمی‌کیافیلم سینمایی «دیده‌بان» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا به عنوان فیلم افتتاحیه سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزیده شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
پنج مستند ایرانی حاضر در بخش «مستند زیر ذره‌بین» سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند. این فیلم پیش از این در سی‌وهفتمین جشنواره ملی فیلم فجر و جشنواره سینماحقیقت در ایران حضور داشته است. «خط باریک قرمز» در اولین نمایش بین‌المللی‌اش در جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی‌آید. در این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر ۹ فیلم مستند خارجی و ۵ مستند ایرانی در بخش «مستند زیر ذره‌بین» جشنواره حضور دارند. سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
از دیگر اخبار مهم روز چهارم میتوان به اعلام زمان برگزاری و همچنین کارگردانان مراسم اختتامیه جشنواره جهانی فیلم فجر اشاره کرد. مجید توکلی کارگردان سینما و کیوان کثیریان، کارگردانی مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر را عهده دار شدند. وی با اشاره به علاقه‌مندی فیلمسازان انیمیشن و کوتاه به جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: جشنواره جهانی فیلم فجر جزو جشنواره‌های معتبر در ایران و آسیا است و دریافت جایزه از این جشنواره برای هر فیلمسازی ارزشمند است. این بازیگر درباره تفاوت‌های جشنواره ملی و جهانی فیلم فجر، بیان کرد: هرچقدر جشنواره و رویدادهای شبیه به آن بیشتر شود، می‌تواند به رشد سینمای کمک کند. گرگین در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: تفاوتی که باعث متمایز شدن جشنواره ملی فیلم فجر با جشنواره جهانی فیلم فجر می‌شود، بحث «جهانی» شدن است که البته موانعی فراسینمایی مانند تحریم‌ها و دامن زدن به ایران هراسی پیش روی آن است.

پوسترهای جشنواره فیلم فجر

4+
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
جشنواره فیلم فجر باشکوه‌ترین، مهم‌ترین و یکی از دیدنی‌ترین رویدادهایی است که در ایام فجر برگزار می‌شود. جشنواره فیلم فجر محل زایش است، ‌ از دل این جشنواره بود که جشنواره‌های دیگری شکل گرفت. از این جهت برگزاری جشنواره فیلم فجر جای خوشبختی دارد. جشنواره فیلم فجر هم جشن است و هم جشنواره. من همیشه جزو طرفداران برگزاری جشنواره فیلم فجر در مراکز استان‌ها بوده‌ام.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
ایرناایرنا3 ماه قبل
امسال دفتر شانزدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در تهران در حالی بسته شد که نه افتتاحیه‌ای داشت و نه مراسمی برای پایان. * شانزدهمین جشنواره فیلم فجر و استقبال پرشور مردممدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد شاهد حضور و استقبال حداکثری مردم بودیم. وی ادامه داد: رویکرد عدالت توزیعی و استفاده از تمامی سلائق و ظرفیتهای سینمایی مشهد را می‌توان از دیگر ویژگیهای شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد برشمرد. وی ادامه داد: در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد تلاش شد بسترها و ساختارهای لازم برای حضور حداکثری مردم فراهم شود. *جشنواره بدون افتتاحیه و اختتامیه متفاوت از سالهای گذشتهشانزدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد برخلاف سالهای گذشته نه افتتاحیه داشت و نه اختتامیه.
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
سینماپرس: داروغه زاده: موافق ادغام جشنواره ملی و جهانی فیلم فجر نیستم. به گزارش سینماپرس، داروغه زاده دبیر جشنواره ملی فیلم فجر عملکرد جشنواره جهانی فیلم فجر را مثبت ارزیابی کرد و حمایت از این رویداد را به منظور توسعه روابط بین‌الملل ضروری دانست. ‌وی اظهار کرد: تلاش برگزارکنندگان جشنواره جهانی فیلم فجر این است که جشنواره را در یک ساختار حرفه‌ای و بین‌المللی برگزار کنند. ‌وی تاکید کرد: من هیچ تصوری از اینکه دو جشنواره ملی و جهانی فیلم فجر با هم ادغام شوند، ندارم. ‌سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
حضور همزمان وی با ابراهیم داروغه زاده بحث و نظر در مورد مهمترین مساله این روزهای فجر یعنی ادغام دو جشنواره ملی و جهانی را دوباره به جریان انداخت. دیگر چهره مطرح سینمایی روز سوم جشنواره ابراهیم داروغه زاده همتای رضا میرکریمی در جشنواره ملی فیلم فجر بود. دبیر جشنواره فیلم فجر در بخش ملی امروز به کاخ چارسو آمد و از غرفه‌های بازار سینما بازدید کرد. ‎داروغه‌زاده درباره عملکرد جشنواره جهانی فیلم فجر طی سال‌های اخیر گفت: من به صورت دقیق درگیر جشنواره جهانی فیلم فجر نیستم، اما طی دو سه سال اخیر هر بار که در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور پیدا کردم، شاهد بودم که استقبال خیلی خوبی از برنامه‌های جشنواره صورت گرفته و تمام بخش‌ها با نظم خیلی خوبی به صورت حرفه‌ای برگزار می‌شود. ‎وی اظهار کرد: تلاش برگزارکنندگان جشنواره جهانی فیلم فجر این است که جشنواره را در یک ساختار حرفه‌ای و بین‌المللی برگزار کنند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
نمایشگاه پوستر دوره‌های مختلف جشنواره فیلم فجر در کنار نمایش فیلم‌های حاضر در جشنواره از جمله برنامه‌های موزه سینما در طول برگزاری جشنواره فیلم فجر ۳۷ است. به گزارش ایسنا طبق گزارش رسیده، مدیر سینماهای موزه سینمای ایران گفت: خوشحالیم مجموعه موزه سینما به عنوان حافظ گنجینه سینمای ایران در طول برگزاری جشنواره فیلم فجر میزبان علاقه‌مندان تماشای جدیدترین آثار سینمای ایران است. مدیر سینماهای موزه سینما درباره دیگر برنامه این مجموعه در زمان برگزاری جشنواره نیز گفت: در طول برگزاری جشنواره در سالن انتظار سالن‌های سینماتوگراف و فردوس نمایشگاه پوستر دوره‌های مختلف جشنواره فیلم فجر و ویترین فجر برگزار می‌شود. ملک‌نیا در ادامه افزود: سالن‌های سینمای موزه سینمای ایران آمادگی کامل را برای ارائه سانس‌های فوق‌العاده فیلم‌های جشنواره با هماهنگی ستاد برگزارکننده جشنواره دارد. ضمن تشکر از همه مسئولان ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر و همکاران مجموعه موزه سینمای ایران امیدوارم همه مخاطبان سینما از دیدن فیلم‌های جشنواره فیلم فجر ۳۷ در موزه سینما لذت ببرند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
کارگردان فیلم «بچه خور» از اعمال محدودیت زمانی برای پذیرش فیلم‌های کوتاه در جشنواره فجر انتقاد کرد. نشست خبری فیلم‌های کوتاه در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور ندا جبرائیلی بازیگر فیلم کوتاه «رورانس»، الهام معین طراح لباس «رورانس»، محمد کارت کارگردان و آبان عسگری نویسنده «بچه خور»، برگزار شد. محمد کارت کارگردان «بچه خور» در ابتدای این نشست گفت: جشنواره فیلم فجر برای من بسیار مهم است چرا که یک رویداد فرهنگی بسیار تاثیرگذار است و برای کارگردانان می‌تواند الگوساز باشد، این سومین حضور من در جشنواره فیلم فجر است. وی درباره قوانین جشنواره فیلم فجر برای حضور فیلم‌های کوتاه گفت: قانون جشنواره برای حضور فیلم کوتاه محدودیت زمانی دارد امیدوارم این قانون تغییر کند تا فیلم‌های بیشتری بتوانند در جشنواره حضور داشته باشند. کارت در پایان گفت: از ابتدا ۲ نسخه برای بچه خور آماده کرده بودم، یک نسخه که زمان آن ۱۵دقیقه بود که در جشنواره جهانی فیلم فجر نمایش داده شد و یک نسخه برای حضور جهانی فیلم داشتیم، دوستانی که از حضور در این دوره از جشنواره فیلم فجر انصراف دادند، نتوانسته بودند نسخه کوتاه‌تری از فیلم خود داشته باشند.
فارسفارس3 ماه قبل
حمیدرضا نیکومرامافتتاحیه نهمین جشنواره فیلم فجر اصفهانمراسم افتتاحیه نهمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان هم‌زمان با سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در تهران، شامگاه جمعه با حضور هنرمندان، اهالی فرهنگ و رسانه و جمعی از مسؤولان استانی در پردیس، سینمایی سیتی سنتر اصفهان برگزار شد.

به انتهای لیست رسیدید

جشنواره فیلم فجر

جشنوارهٔ فیلم فجر مهمترین جشنوارهٔ سینمایی ایران است که از سال ۱۳۶۱ تاکنون معمولاً در میانه بهمن ماه هر سال در تهران برگزار می‌گردد. تاکنون ۳۶ دوره از این جشنواره برگزار شده‌است که آخرین آن در سال ۱۳۹۶ بود. این جشنواره توسط بنیاد سینمایی فارابی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. جشنواره فیلم فجر