جشنواره فیلم فجر ۹۷

جشنواره فیلم فجر ۹۷

الهام حمیدی و همسرش، متین ستوده و پانته آ بهرام و … در مراسم اکران + عکس

13+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل

بهترین جشنواره‌های فیلم جهان؛ آشنایی با بزرگ‌ترین و معتبرترین فستیوال‌های سینمایی دنیا

23+
تکراتوتکراتو4 ماه قبل
عصر ایرانعصر ایران5 ماه قبل
در جشنواره فیلم فجر ۹۷ اما اتفاق جالب‌تری افتاد و فیلم ۲۳ نفر به کارگردانی مهدی جعفری با سرمایه گذاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج ساخته و اکران شد. خانه‌ی ملت " را برعهده داشت که برنده‌ی سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر میشود. حضور همزمان چند هنرمند بومی خرمشهری و آبادانی در یک اثر سینمایی راه یافته به جشنواره فیلم فجر خود بخود آنقدر مغتنم هست که نیازی به گفتگو درباره موضوع دیگری نباشید. فیلمی که با چهار نامزدی در رشته‌های بهترین صدابرداری، بهترین چهره پردازی، بهترین جلوه‌های ویژه بصری و بهترین طراحی صحنه که در نهایت فقط به سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی بسنده کرد. در همین جشنواره رضا نوری فیلم «بهارستان، خانه ملت» را در بخش مستند نویسندگی کرده بود که سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند را برای کارگردانش به ارمغان آورد.
برنابرنا8 ماه قبل
جشنواره فیلم فجر مطمئنا بزرگترین رویداد هنری و سینمایی کشور است که هر سال در بهمن ماه (دهه فجر) برگزار می‌شود و همواره اتفاقات مهم سینمایی سال در این جشنواره رخ می‌دهد. در ادامه بررسی کلی خبرگزاری برنا بر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را می‌خوانید. در این دوره از جشنواره فیلم فجر ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ، ۱۰ فیلم در بخش نگاه نو، ۳ فیلم در بخش انیمیشن، ۵ اثر در بخش مستند و ۷ اثر در بخش فیلم‌های کوتاه شرکت داده شدند که ۳ فیلم نیز به عنوان فیلم‌های ذخیره در لیست قرار گرفتند. در روز چهارم جشنواره فیلم فجر ساخته جدید نرگس آبیار (شبی که ماه کامل شد) روی پرده رفت. محسن تنابنده می‌تواند جایی در لیست کارگردان‌های نامزد سیمرغ داشته باشد اگر این سبک و سیاق روایت به مزاق داوران جشنواره فیلم فجر خوش بیاید.
خبر فوریخبر فوری9 ماه قبل
الناز شاکردوست که به تازگی با فیلم «شبی که ماه کامل شد» در جشنواره فیلم فجر ۹۷ جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد، این روزها از دلتنگی‌هایش برای کودکان سیستان و بلوچستان می‌نویسد. فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار با موضوع عبدالحمید ریگی تروریست منطقه سیستان و بلوچستان ساخته شده است.
خبر فوریخبر فوری9 ماه قبل
پس از آن‌که یک خبرگزاری، دستمزد دبیر جشنواره را ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد، دبیرخانه این نهاد، فهرستی از ریزهزینه‌های این رویداد سینمایی منتشر کرده که در اقدامی عجیب، به همه چیز اشاره شده جز دستمزد دبیر جشنواره!
خانه ملتخانه ملت9 ماه قبل
احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر گفت: جشنواره امسال نسبت به سال‌های گذشته یک گام به پیش و از حاشیه‌های کمتری برخوردار بود و اگرچه داوران در تمام دوره‌ها برای قضاوت شایسته تلاش کردند ولی در این دوره به خصوص در انتخاب برگزیدگان داوری‌های بهتری صورت گرفت. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته مثبت داوری این دوره جشنواره فیلم فجر آن بود که هیئت داوران نخواستند به هر طریق ممکن همه را راضی کنند و جوایز را بین تمام فیلم‌ها تقسیم کنند بلکه در یک نگاه منصفانه، برخورد فنی‌تری صورت گرفته است. رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: ویژگی‌های مثبت جشنواره فجر و سینمای ایران به مفهوم عدم نقد آن نیست؛ بلکه نقدهایی بر این حوزه وارد است به ویژه آنکه سینمای ایران نتوانسته تاریخ انقلاب اسلامی را به خوبی عرضه کند. وی تصریح کرد: بخش‌های دیگر نیز در معرفی تاریخی انقلاب اسلامی و فلسفه تحقق آن کوتاهی‌هایی داشته‌ و دارند که همه باید به دنبال جبران این کوتاهی‌ها باشیم و از جمله سینما می‌تواند نقش موثرتری در این جهت داشته باشد. رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: برخلاف تصور غلط و تبلیغات سوء در مورد نقش و تاثیرگذاری زنان در دوره انقلاب اسلامی ایران، این اثر نشان داد زن مسلمان می‌تواند در عرصه‌های مختلف حضوری تاثیرگذار داشته باشد. /پایان پیام
ایرناایرنا9 ماه قبل
امسال دفتر شانزدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در تهران در حالی بسته شد که نه افتتاحیه‌ای داشت و نه مراسمی برای پایان. * شانزدهمین جشنواره فیلم فجر و استقبال پرشور مردممدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد شاهد حضور و استقبال حداکثری مردم بودیم. وی ادامه داد: رویکرد عدالت توزیعی و استفاده از تمامی سلائق و ظرفیتهای سینمایی مشهد را می‌توان از دیگر ویژگیهای شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد برشمرد. وی ادامه داد: در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد تلاش شد بسترها و ساختارهای لازم برای حضور حداکثری مردم فراهم شود. *جشنواره بدون افتتاحیه و اختتامیه متفاوت از سالهای گذشتهشانزدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد برخلاف سالهای گذشته نه افتتاحیه داشت و نه اختتامیه.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

جشنواره فیلم فجر