جشنواره مد و لباس

جشنواره مد و لباس

مهرمهر3 هفته قبل
یعنی شما از متولیان و مسئولان مد و لباس صحبت می‌کنید از او بپرسید مد چگونه تولید می‌شود، قطعا مطلع نیست و اطلاع موثقی ندارد. همان‌گونه که می‌بینیم جشنواره فجر به عنوان بزرگ‌ترین رویداد مد در کشور برگزار می‌شود یک درصد که تاثیر ندارد هیچ. چند وقت پیش در مجلس شورای اسلامی این پروسه حوزه مد و لباس از تولید تا تفاوت‌های مد را به صورت مبسوط توضیح دادم ولی متاسفانه متوجه قضیه نیستند. متاسفانه در جریان مد کشور هم تاثیرگذاری بالایی دارد. البته به اعتقاد من روند یک‌ساله بنیاد ملی مد و لباس خیلی بهتر شده بود که مسئولش را تغییر دادند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
انجمن هنرهای نمایشی سال ۸۴ شکل می‌گیرد، یعنی بعد از انحلال انجمن نمایش که بخشی از بدنه ارشاد بود. افضلی: نه به نظرم سال ۸۴ انجمن منحل نمی‌شود؛ انجمن نمایش سابق سال ۸۶ و ۸۷ منحل می‌شود. موسسه توسعه هنرهای معاصر از آن تاریخ به صورت شکلی و محتوایی خصوصی می‌شود. *اگر مؤسسه خصوصی است پس چرا وزیر دستور انحلال می‌دهند؟ اگر موسسه خصوصی است که دولت نمی‌تواند منحلش کند. موسسه با دستور وزیر منحل نمی‌شود، بلکه می‌توانند کمک‌های انجام شده را قطع کننددر بند یک گزارش اخیر بازرسی کل کشور آمد که موسسه توسعه هنرهای معاصر تنها موسسه‌ خصوصی صرف است.
مهرمهر1 ماه قبل
وجوهی که ما را به خوبی متوجه گسست «فرهنگ سازمانی» و «فرهنگ عمومی» می‌کند. او معتقد است نیمی از زنان و حتی بیشتر به پوشش چادر علاقه‌مند هستند و زنان جامعه مد چادر و مقنعه را به عنوان لباس فعالیت اجتماعی پذیرفتند. طبیعتا اطلاعات ریزی هم در این‌باره ندارم و فکر می‌کنم خیلی از مردم هم از این جشنواره اطلاعات نداشته باشند. جشنواره فیلم فجر، جشنواره تئاتر فجر، جشنواره موسیقی فجر را می‌بینند و از آن اطلاع دارند و دنبال می‌کنند اما جشنواره مد و لباس فجر را من نشنیده بودم و الان از شما شنیدم. به اعتقاد من، زنان جامعه مد چادر و مقنعه را به عنوان لباس فعالیت اجتماعی پذیرفتند، بنابراین به نظر می‌رسد اگر آن پیش‌فرض‌ها به‌خوبی مدلل نشود بحث‌هایی پیش می‌آید که باعث از دست دادن نقاط قوت‌مان می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
آشفته بازاری که هم طراح و تولیدکننده لباس و هم مصرف کننده از این وضعیت گلایه و هر کدام نیز دلایل خود را دارند. طراحان از طرح‌های سنتی برای طراح‌های پوشاک الهام بگیرندعطیه مرادی یکی از بانوان رشتی درباره وضعیت پوشاک در بازار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متاسفانه امروز شاهد نوعی ولنگاری در حوزه پوشاک به ویژه پوشاک بانوان هستیم. وی با بیان اینکه امروز خرید لباس بخصوص مانتو برای بانوان از هر زمان دیگری سخت‌تر شده است، افزود: مدل‌ها و طرح‌های موجود در بازار هیچ سنخیت و تناسبی با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی ما ندارد و مورد پسند بانوان نیست. وی با بیان اینکه در حال حاضر هم بسیاری از برندهای داخلی به دنبال صادرات طرح‌های خود هستند، گفت: متاسفانه بستر و زیرساخت لازم برای صادرات در حوزه مد و لباس فراهم نیست. مصباح تأکید کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک انجمن طراحان مد و لباس استان گیلان را نیز برای ساماندهی به فعالیت فعالان این عرصه راه اندازی کنیم.
فارسفارس2 ماه قبل
برگزاری جشنواره‌های مد و لباس فجربه‌دلیل اهمیت جشنواره‌های فجر، موضوع مد و لباس نیز به‌عنوان یکی از رویدادهای ملی در قالب جشنواره مد و لباس فجر طراحی و به اجرا درآمد. بخش‌های مختلفی همچون مسابقه، نمایش، آثار برگزیده، علمی و دانشگاهی، اقوام و استان‌ها، فرهنگی و هنری، صنعت و پارچه‌سازی شکل‌دهنده مجموعه هنر صنعت مد و لباس در جشنواره مد و لباس فجر است. براساس قانون ساماندهی مد و لباس آثار طراحان که دارای ضوابط لازم باشند مشمول قانون حمایت از حقوق مولفان و پدیدآورندگان می‌شوند. راه‌اندازی اماکن عرضه لباس ایرانی اسلامیموضوع عرضه محصولات ایرانی و استانی از نکات بسیار حائز اهمیت است. راه‌اندازی مجتمع‌های عرضه مد و لباس ایرانی اسلامی از مهم‌ترین اولویت‌های این کارگروه در طی سالیان گذشته بود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مهدی توسلیان، هنرمند ۶۳ ساله، نطنز قدیم را در مقیاس کوچک‌تر و به صورت مینیاتوری و با لوازم دور ریختنی می‌سازد. مهدی توسلیان نطنزی که بازنشسته وزارت نیرو است و ۶۳ سال سن دارد حدود نیم‌قرن است به کار ساخت ماکت‌های مینیاتوری با لوازم دور ریختنی مشغول است و کم‌کم دارد نمونه‌ای از نطنز قدیم را با لوازم دور ریختنی می‌سازد. کارگاه سفال و سرامیک استاد توسلیان فقید، بازار قدیم نطنز، خانه‌های قدیمی نطنز، زورخانه، مکتب خانه، بنای گنبد باز نطنز، لوازم اسباب‌بازی کودکان در قدیم و غیره، بخشی از ماکت‌ها و لوازمی است که این استاد چیره دست تا کنون ساخته است و نکته جالب توجه این است که اکثر لوازم ساخته شده با ماکت‌ها کار می‌کند و صرفا جنبه تزئینی ندارد. وی خاطرنشان کرد: حتی در مغازه‌های موجود در بازار مینیاتوری قدیم نطنز قفل می‌شود و می‌توان دوباره آن‌ها را باز کرد که همه این آثار ساخته شده، از لوازم دور ریختنی است. در حال ساخت ماکت مسجد جامع نطنز هستمتوسلیان پیرامون ساخت ماکت مسجد جامع نطنز، اظهار کرد: مدتی است که مشغول ساخت ماکت مسجد جامع نطنز هستم و از آنجایی که این ماکت، عظیم بوده و ریزه‌کاری‌های زیادی دارد، سرعت ساخت آن پایین و زمان بر است.

بار فرهنگی جامعه بر دوش نهادهای غیر رسمی است/معاونت فرهنگی جهاد منسجم‌ترین تشکیلات را دارد

4+
ایسناایسنا2 ماه قبل
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، آئین اختتامیه نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی استان‌های مناطق کردنشین ظهر امروز با حضور استاندار کردستان و مسئولان استانی در مجتمع فجر این شهر برگزار شد. سامان احمدی افزود: قانون ساماندهی مد و لباس در سال ۸۵ توسط مجلس به تصویب رسیده و آئین‌نامه در سال ۸۷ توسط دولت تدوین و صادر شد و در سال‌جاری نیز کارگروه ساماندهی آن در استان شکل گرفت. احمدی با بیان اینکه لباس کردی یکی از المان‌های موثر در شناساندن فرهنگ این دیار است، خاطرنشان کرد: جای بسی خوشحالی‌ است که بنیاد ملی مد و لباس و معاونت هنری ارشاد اسلامی کشور، لباس کردی را یکی از شاخص‌های لباس اسلامی-ایرانی دانسته است. وی افزود: در این جشنواره علاوه بر برگزاری ۶ کارگاه الگوسازی لباس مهابادی و گیلگله دوزی، نقش مفهومی هنر در طراحی لباس، برش و دوخت لباس اردلانی، برش حجمی لباس کردی، کلاش‌بافی و تبار شناسی پوشاک کردی؛ سه خیاط قدیمی نیز حضور داشتند. مردوخی گفت: امیدوارم این جشنواره در سال‌های آینده به شیوه مناسب‌تری برگزار شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در آیین اختتامیه جشنواره مد و لباس کردی که ظهر امروز برگزار شد سامان احمدی، معاون هنری و سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بعد از تصویب قانون ساماندهی مد و لباس در سال ۸۵ و تصویب آن توسط مجلس در سال گذشته کارگروه مد و لباس استان را تشکیل شد. وی با اشاره به اینکه جشنواره مد و لباس یکی از اقدماتی بود که توسط این کارگروه در استان پیگیری و برگزار شد، ادامه داد: در سه روز برپایی نمایشگاه لباس کردی شاهد استقبال پرشوری بودیم‌ بنابراین به دلیل استقبال مردم از این نمایشگاه امروز از ساعت ۱۷ تا ۲۳ نیز علاقمندان می‌توانند از نمایشگاه بازدید کنند. معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: کارگروه به دنبال هدایت و نظارت در عرصه لباس کردی است و برای ترویج و ترغیب لباس کردی در استان تلاش می‌کند. احمدی ضمن تشکراز تمامی کسانیکه در راستای برپایی جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی، یادآور شد: لباس کردی از شاخص‌های موثر در شناساندن استان کردستان به عنوان استانی فرهنگی است و باید این فرهنگ اصیل در میان مردم ماندگار بماند. در جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی از میان ۲۸۰ اثر معرفی شده، ۱۸ اثر برگزیده شدند که از پنج نفر تقدیر خواهد شد و یک نفر در بخش زیورالات نیز تجلیل می‌شود.

(تصاویر) جشنواره «مد» و «لباس کردی» در سنندج

16+
فراروفرارو2 ماه قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
عصر کرد - برگزیدگان نخستین جشنواره مد و لباس کردی امروز در آیین اختتامیه این جشنواره در سنندج معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، نخستین جشنواره مد و لباس کردی که از روز ششم مرداد شروع شده بود، با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان امروز چهارشنبه (۹ مرداد) در مجتمع فجر سنندج به کار خود پایان داد. برگزیدگان این جشنواره در رشته دوخت لباس اصیل کردی؛ علیه کریمی نفر اول و سیدعسل دیانت نفر دوم بودند و عنوان سوم هم به صورت مشترک به بهار ارشدی و سرگل حسینی تعلق گرفت. رشته ابتکار و خلاقیت در طراحی لباس؛ دو نفر برگزیده معرفی شدند که نفر اول زیبا احمدی و نفر دوم هم فریماه محمدی بود. همچنین هانیه صیادی، تارا کرم ویس نژاد و نسا زندی ناوگران از دانشگاه فنی و حرفه‌ای دختران سنندج هم شایسته تقدیر معرفی شدند.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
عصر کرد - سنندج - جشنواره مد و لباس کردی که از ۶ مرداد در عمارت خسرواباد سنندج آغاز به کار کرده بود تا ساعت ۲۳ امشب تمدید شد. به گزارش خبرگزاری مهر، در آیین اختتامیه جشنواره مد و لباس کردی که ظهر امروز برگزار شد سامان احمدی، معاون هنری و سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بعد از تصویب قانون ساماندهی مد و لباس در سال ۸۵ و تصویب آن توسط مجلس در سال گذشته کارگروه مد و لباس استان را تشکیل شد. معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: کارگروه به دنبال هدایت و نظارت در عرصه لباس کردی است و برای ترویج و ترغیب لباس کردی در استان تلاش می‌کند. احمدی ضمن تشکراز تمامی کسانیکه در راستای برپایی جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی، یادآور شد: لباس کردی از شاخص‌های موثر در شناساندن استان کردستان به عنوان استانی فرهنگی است و باید این فرهنگ اصیل در میان مردم ماندگار بماند. در جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی از میان ۲۸۰ اثر معرفی شده، ۱۸ اثر برگزیده شدند که از پنج نفر تقدیر خواهد شد و یک نفر در بخش زیورالات نیز تجلیل می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
عصر کرد - معاون فرهنگی و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس کردی گامی موثر در شناسایی و ترویج لباس کردی است. وی به برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس کردی اشاره و اعلام کرد: طی سه روز اخیر حضور پرشور مردم در نمایشگاه نشان دهنده عرق مردم به لباس کردی است. شیدا مردوخی، دبیر اجرایی نخستین جشنواره مد و لباس کردی هم در ادامه افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و موسسه فرهنگی هنری مستوره اردلان با همکاری بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی را با هدف صیانت از هویت ملی تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس اسلامی ایرانی برگزار کرده است. دبیر اجرایی جشنواره مد و لباس کردی تصریح کرد: برگزاری شش کارگاه آموزشی شامل کارگاه الگوسازی لباس مهابادی و گل گله دوزی، کارگاه برش و دوخت لباس اردلانی، کارگاه نقش مفهومی هنر در طراحی لباس، کارگاه کلاش بافی، کارگاه برش حجمی لباس کوردی (مولاژ) و کارگاه تبار شناسی پوشاک کوردی در بخش جنبی این نمایشگاه برگزار شد. نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی در قالب ۲۸ غرفه از ششم مرداد آغاز و تا نهم مردادماه جاری در عمارت خسروآباد سنندج در معرض دید علاقمندان قرار دارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 ماه قبل
۹ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۳۷ / کد خبر:۷۳۷۶۷ مهدی توسلیان، هنرمند ۶۳ ساله، نطنز قدیم را در مقیاس کوچک‌تر و به صورت مینیاتوری و با لوازم دور ریختنی می‌سازد. مهدی توسلیان نطنزی که بازنشسته وزارت نیرو است و ۶۳ سال سن دارد حدود نیم‌قرن است به کار ساخت ماکت‌های مینیاتوری با لوازم دور ریختنی مشغول است و کم‌کم دارد نمونه‌ای از نطنز قدیم را با لوازم دور ریختنی می‌سازد. کارگاه سفال و سرامیک استاد توسلیان فقید، بازار قدیم نطنز، خانه‌های قدیمی نطنز، زورخانه، مکتب خانه، بنای گنبد باز نطنز، لوازم اسباب‌بازی کودکان در قدیم و غیره، بخشی از ماکت‌ها و لوازمی است که این استاد چیره دست تا کنون ساخته است و نکته جالب توجه این است که اکثر لوازم ساخته شده با ماکت‌ها کار می‌کند و صرفا جنبه تزئینی ندارد. وی خاطرنشان کرد: حتی در مغازه‌های موجود در بازار مینیاتوری قدیم نطنز قفل می‌شود و می‌توان دوباره آن‌ها را باز کرد که همه این آثار ساخته شده، از لوازم دور ریختنی است. در حال ساخت ماکت مسجد جامع نطنز هستمتوسلیان پیرامون ساخت ماکت مسجد جامع نطنز، اظهار کرد: مدتی است که مشغول ساخت ماکت مسجد جامع نطنز هستم و از آنجایی که این ماکت، عظیم بوده و ریزه‌کاری‌های زیادی دارد، سرعت ساخت آن پایین و زمان بر است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: جشنواره‌های مد و لباس باید به تعمیق فرهنگ اسلامی و ایرانی بینجامد و طراحان ایرانی باید بازار لباس زنان مسلمان جهان را در اختیار بگیرند. اکرمی تصریح کرد: هر دستاورد ارزشمندی به سختی به دست می‌آید، اگر به دنبال درخشش طراحان در عرصه جهانی هستیم باید تلاش کنیم. امید است چنین چشنواره‌هایی کمک کنند طراحان علاوه بر تامین نیاز زنان داخل کشور نیاز زنان مسلمان جهان را نیز تامین کنند و اگر به درستی عمل کنیم قطعا زنان سایر ادیان از این طراحی‌ها استقبال خواهند کرد. اکرمی تاکید کرد: با تعمیق فرهنگ دینی و ایرانی، باید پوشش زیبای ایرانی و اسلامی در جامعه رواج یابد و جمعیت بیشتری از این جشنواره‌ها استقبال کنند. به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم از برترین‌های جشنواره مد و لباس تقدیر شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سامان احمدی، در جلسه ساماندهی و برنامه‌ریزی نخستین جشنواره مد و لباس کردی اظهار کرد: فراخوان نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی زمستان سال گذشته در بین استان‌های مناطق کردنشین اعلام شد. وی ادامه داد: این جشنواره در بخش‌های رقابتی، نمایشگاه و پژوهش پیش‌بینی شده است که بخش رقابتی جشنواره شامل طراحی لباس، طراحی دوخت، طراحی پارچه و بخش مد و لباس بود. معاون امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از آغاز کار داوری آثار رسیده به دبیرخانه نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی خبر داد و افزود: مژگان اردلان در بخش طراحی پارچه، پروین مکری در بخش طراحی لباس، ناهید کریمی، مهشید زندسلیمی و محمدعارف تبرخون در بخش طراحی دوخت آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره را داوری می‌کنند. احمدی همچنین گفت: ٢٧٠ اثر در بخش‌های مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که آثار منتخب و برگزیده در آیین اختتامیه این جشنواره معرفی و از آنها تجلیل می‌شود. وی یادآوری کرد: نخستین نمایشگاه مد و لباس کردی با حضور استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان در روزهای ٦ تا ٩ مرداد سال جاری در عمارت خسروآباد و مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج برگزار خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، جلال قلعه شاخانی در جلسه ساماندهی و برنامه ریزی نخستین جشنواره مد و لباس کردی اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و موسسه فرهنگی هنری مستوره اردلان با همکاری بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی را با هدف صیانت از هویت ملی، تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس اسلامی ایرانی برگزار می‌کند. وی با اشاره به اعلام فراخوان این جشنواره گفت: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار بیش از ۲۷۰ اثر در بخش‌های طراحی لباس، طراحی دوخت و طراحی پارچه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. قلعه شاخانی با بیان اینکه یکی از بخش‌های این جشنواره شامل نمایشگاه مد و لباس کردی است، افزود: نمایشگاه مد و لباس کردی با حضور استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان از ۶ تا ۹ مرداد در عمارت خسروآباد سنندج دایر خواهد شد. وی بیان کرد: بخش نمایشگاه شامل مسابقه ایده تا اجرا (تیم‌های طراحی، لباس و دوخت)، زیورآلات، کیف و کفش محلی، غرفه تولید کنندگان پارچه و لباس کردی و بافت‌های سنتی محلی است. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در پایان اضافه کرد: برگزاری ۶ کارگاه آموزشی شامل نشست توجیهی پژوهشی صنوف وابسته و همگن پوشاک و البسه کردی، کارگاه آموزشی پیشینه مد و لباس کردی به عنوان نماد حجاب و عفاف ایرانی اسلامی و کارگاه آموزشی استارت آپ مد و لباس اسلامی ایرانی، در بخش پژوهش این جشنواره در طول برگزاری جشنواره در سنندج برگزار می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی در جلسه ساماندهی و برنامه ریزی نخستین جشنواره مد و لباس کردی اظهار داشت: نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی با هدف صیانت از هویت ملی، تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس اسلامی ایرانی برگزار می‌شود. وی با اشاره به اعلام فراخوان این جشنواره، افزود: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار بیش از ۲۷۰ اثر در بخش‌های طراحی لباس، طراحی دوخت و طراحی پارچه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. قلعه شاخانی با بیان اینکه یکی از بخش‌های این جشنواره، شامل نمایشگاه مد و لباس کردی است، یادآور شد: نمایشگاه مد و لباس کردی با حضور استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان از ششم تا نهم مرداد ماه سال جاری در عمارت خسروآباد سنندج دایر می‌شود. وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: بخش نمایشگاه شامل مسابقه ایده تا اجرا (تیم‌های طراحی و لباس و دوخت)، زیورآلات، کیف و کفش محلی، غرفه تولید کنندگان پارچه و لباس کردی و بافت‌های سنتی محلی است. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: شش کارگاه آموزشی شامل نشست توجیهی پژوهشی صنوف وابسته و همگن پوشاک و البسه کردی، کارگاه آموزشی پیشینه مد و لباس کردی به عنوان نماد حجاب و عفاف ایرانی اسلامی و کارگاه آموزشی استارت آپ مد و لباس اسلامی ایرانی، (جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در حوزه ترویج و تبلیغ و مدل لباس ایرانی در فضای مجازی) در بخش پژوهش این جشنواره در طول برگزاری جشنواره در سنندج برگزار می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان: عصر کرد - سنندج - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از ارسال ۲۷۰ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی خبر داد و گفت: این جشنواره ششم تا نهم مرداد در سنندج برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی در جلسه ساماندهی و برنامه ریزی نخستین جشنواره مد و لباس کردی اظهار داشت: نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی با هدف صیانت از هویت ملی، تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس اسلامی ایرانی برگزار می‌شود. وی با اشاره به اعلام فراخوان این جشنواره، افزود: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار بیش از ۲۷۰ اثر در بخش‌های طراحی لباس، طراحی دوخت و طراحی پارچه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. قلعه شاخانی با بیان اینکه یکی از بخش‌های این جشنواره، شامل نمایشگاه مد و لباس کردی است، یادآور شد: نمایشگاه مد و لباس کردی با حضور استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان از ششم تا نهم مرداد ماه سال جاری در عمارت خسروآباد سنندج دایر می‌شود. وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: بخش نمایشگاه شامل مسابقه ایده تا اجرا (تیم‌های طراحی و لباس و دوخت)، زیورآلات، کیف و کفش محلی، غرفه تولید کنندگان پارچه و لباس کردی و بافت‌های سنتی محلی است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
عصر کرد - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از ارسال ۲۷۰ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی خبر داد و گفت: این جشنواره ششم تا نهم مرداد جاری در سنندج برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال قلعه شاخانی، امروز در جلسه ساماندهی و برنامه ریزی نخستین جشنواره مد و لباس کردی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و موسسه فرهنگی هنری مستوره اردلان با همکاری بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی را با هدف صیانت از هویت ملی تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس اسلامی ایرانی برگزار می‌کند. وی با اشاره به اعلام فراخوان این جشنواره عنوان کرد: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار بیش از ۲۷۰ اثر در بخش‌های طراحی لباس، طراحی دوخت و طراحی پارچه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه یکی از بخش‌های این جشنواره، شامل نمایشگاه مد و لباس کردی است، عنوان کرد: نمایشگاه مد و لباس کردی با حضور استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان از ۶ تا ۹ مرداد سال جاری در عمارت خسروآباد سنندج دایر خواهد شد. قلعه شاخانی همچنین گفت: بخش نمایشگاه شامل مسابقه ایده تا اجرا (تیم‌های طراحی و لباس و دوخت)، زیورآلات، کیف و کفش محلی، غرفه تولید کنندگان پارچه و لباس کردی و بافت‌های سنتی محلی است.
مهرمهر3 ماه قبل
در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون ساماندهی مد و لباس سال ۸۵ به تصویب مجلس رسید. این نمایشگاه‌ها در روزگاری که واردات پوشاک خارجی بسیار افزایش یافته است فرصت مناسبی برای معرفی محصولات طراحان لباس ایرانی است تا بتوانند با برندها و این تولیدات خارجی رقابت کنند. اما در این عرصه به نظر می‌رسد که جای کار بسیار وجود دارد تا طراحان لباس ایرانی اسلامی بتوانند تولیدات ارزشمند و مورد استقبال را در حوزه پوشش ایرانی اسلامی که مؤلفه مهم آن عفاف و حجاب است، ارائه دهند. ترویج مد و لباس ایرانی-اسلامی مستلزم حمایت از فعالان این عرصهدر این رابطه یکی از طراحان دوخت استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: جشنواره مد و لباس امکانی را برای معرفی نمونه کارهای طراحان مد فراهم آورده است. وی ادامه داد: برای اینکه در عرصه مد و لباس مردم تشویق به خرید لباس با مد ایرانی اسلامی شوند نیاز به حمایت از ما فعالان این حوزه است.
مهرمهر3 ماه قبل
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: استان مرکزی در این نمایشگاه میزبان هنرمندانی از ۳۰ استان کشور است. بی شک اگر به دنبال تحقق نگاه ایرانی - اسلامی هستیم به سادگی نمی‌توان از هنرهای سنتی و صنایع دستی هنرمندان که هویت و شناسنامه آنها است، بگذریم. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اظهار کرد: طی چند هفته گذشته فولاد جوهری با کمک هنرمندان و معاونت صنایع دستی کشور به ثبت ملی رسید و این یعنی حرف برای گفتن در این حوزه بسیار است. ایزدی گفت: انتظار می‌رود رسانه‌ها به مقوله برند سازی در این حوزه کمک کنند تا بتوان به بازاریابی و تجاری سازی محصولات صنایع دستی کمک کرد. بر اساس گزارش مهر، در این مراسم از ۱۴ هنرمند حوزه صنایع دستی استان مرکزی تقدیر به عمل آمد و آئین رونمایی از سفال سلطان آباد نیز برگزار شد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
الحاق سوزن دوزی بلوچ به لباس‌ بانوان ایرانی یکی از بهترین تکنیک‌ها و روش‌های موجود است. با پیشنهاد سپاه استان سیستان و بلوچستان و همکاری منطقه آزاد اقتصادی چابهار این طرح از سال گذشته کلید خورد. مشاور اجرایی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح راه‌اندازی یک هزار کارگاه سوزن دوزی در استان سیستان و بلوچستان با انتخاب مجری غیردولتی آغاز شد. ویژگی دوم هم این است که می‌خواهیم در این فیلم چهره متفاوتی از استان سیستان و بلوچستان را انعکاس دهیم. معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ظرفیتهای بسیار انبوه دیگری در استان سیستان و بلوچستان و قومیتهای مختلف آن وجود دارد که می‌توانند بالفعل شوند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عباس دانشی روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه‌های استان مرکزی در اراک اظهار داشت: فراخوان ششمین جشنواره مد لباس ایرانی- اسلامی استان مرکزی در خرداد ماه سال جاری اعلام شد که در این ارتباط ۲۰۶ اثر از استان‌های مرکزی، تهران و قم به دبیرخانه جشنواره رسید. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین ۷۰ اثر از مجموعه آثار برگزیده در نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت. وی اظهار داشت: در استان مرکزی نیز این هفته با برنامه‌های متنوع از جمله برگزاری ششمین جشنواره مد لباس اسلامی و ایرانی در محل نمایشگاه دائمی غرب کشور در اراک پیگیری می‌شود. وی خاطر نشان کرد: همچنین برگزاری جشنواره کشوری دل نوشته‌های والدین برای دخترشان با عنوان جشنواره «نامه‌ای به دخترم» در استان مرکزی در حال برگزاری است که محصول و پیامد این جشنواره تولید کتاب با محتوای حوزه حجاب و عفاف است که به صورت مکتوب منتشر خواهد شد. ششمین نمایشگاه مد و لباس ایرانی- اسلامی در استان مرکزی از هفدهم تا بیست و یکم ماه تیرماه جاری برقرار است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت‌الاسلام عباس دانشی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری جشنواره عفاف و حجاف اظهار داشت: ششمین جشنواره مد و لباس استان مرکزی که در گستره کشوری، نود و نهمین جشنواره مد و لباس است در هفته عفاف و حجاب در استان مرکزی برگزار می‌شود. ارسال ۲۰۶ اثر از استان مرکزی، تهران و قم به دبیرخانه جشنواره مد و لباسوی افزود: فراخوان این جشنواره در خرداد ماه منتشر شده است که با استقبالی که طراحان مد و لباس از آن داشتند ۲۰۶ اثر از استان مرکزی، قم و تهران به دبیرخانه جشنواره رسیده است. دانشی بیان کرد: آنچه که در ششمین جشنواره مد و لباس ارائه می‌شود شامل مانتو اجتماع بانوان، پوشاک اجتماع آقایان، مانتو مجلسی بانوان، مانتو مشاغل، لباس‌های عاشورایی، چادر اجتماع، پارچه سازی و طراحی روی پارچه است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: امسال برعکس سال‌های گذشته برای جذب مخاطب و بازدیدکنندگان بیشتر، تصمیم بر آن شد تا این جشنواره همزمان با جشنواره هنرهای صنایع دستی استان مرکزی در محل دائمی نمایشگاه‌ها برگزار شود. دانشی عنوان کرد: جشنواره ششم از هفدهم تا بیست و یکم تیرماه است که به مدت چهار روز در چهارچوب سیاست‌های حوزه عفاف و حجاب برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عباس برزگرزاده ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی هفته عفاف و حجاب در استان بوشهر با بیان اینکه ۱۵ تا ۲۲ تیرماه هفته عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است اظهار داشت: برای این هفته طرح‌های گوناگونی تدوین شده که بر اساس برنامه زمان‌بندی اجراء می‌شود. وی، با بیان اینکه در برگزاری برنامه هفته عفاف و حجاب دستگاه‌های مختلف اجرایی مشارکت دارند افزود: در هفته عفاف و حجاب ضمن برگزاری و تشکیل کارگاه‌های مختلف آموزشی، مشاوره‌‌ای و تخصصی، نمایشگاهی به همین مناسبت راه‌اندازی می‌شود. برزگرزاده با تاکید بر توجه به مفهوم عفاف در جامعه تصریح کرد: در این راستا حجاب تنها مختص زنان نیست بلکه فرهنگ عفاف و حجاب در زنان و مردان باید مورد توجه قرار بگیرد. وی، ترویج فرهنگ عفاف در جامعه را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه امر عفاف برای انسان‌ها و جامعه بسیار مهم است و جامعه باید به‌دنبال تقویت باورهای دینی مردم و عفت درونی باشد هر چه حجاب نماد عفاف محسوب می‌شود. برزگرزاده برگزاری جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در هفته عفاف و حجاب در راستای آشنایی بانوان استان با طرح و الگوهای پوشش اسلامی را از دیگر برنامه‌ها در هفته عفاف و حجاب در استان بوشهر دانست.
مهرمهر3 ماه قبل
وی ادامه داد: باید بررسی کرد که توسط دستگاه‌های فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب تاکنون چه اقداماتی انجام شده است. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: تاکنون جشنواره‌ها و نمایشگاه هایی که در حوزه عفاف و حجاب برگزار شده است، فاقد تراز اسلامی بوده است. دغدغه داشتن نسبت به حوزه عفاف و حجاب فراتر از ارایه گزارش است. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: لازم است که برای نمایشگاه کشوری نامه‌ای به دخترم تولید محتوا صورت پذیرد تا دستاوردی برای فعالان عرصه عفاف و حجاب داشته باشد. دانشی افزود: امیدواریم با برگزاری نمایشگاه کشوری نامه‌ای به دخترم دغدغه والدین در حوزه عفاف و حجاب به عنوان یک دل نوشته و سند درج شده و در دستور کار قرار گیرد.
فارسفارس3 ماه قبل
دبیر نهمین جشنواره مد و لباس فجر اعلام کرد: با توجه به گسترگی ارزش هنری شمال شرقی کشور و هنر بومی ایرانی در استان‌های گلستان و خراسان شمالی، رویکرد کلی مفهوم این دوره از جشنواره، «فر گلستان» است. به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، روز گذشته، نخستین نشست هم اندیشی و سیاست گذاری نهمین جشنواره مد و لباس، با حضور حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، نماینده‌های انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی نساجی، طراحی، پوشاک و زیور آلات و جمعی از اساتید دانشگاهی در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد. در این نشست همچنین دبیران بخش‌های مختلف جشنواره نیز حضور داشتند. وی درباره بحث جریان‌سازی نیز گفت؛ با همکاری اتحادیه پوشاک، کارگروه تامین موار اولیه و وزارت صمت، ۱۷۰ طرح از آثار ارائه شده در بخش نمایش، به تولید انبوه رسیده و توانستیم به شکل کاربردی از این آثار استفاده کنیم. در ادامه این نشست، شیرازی، رییس اتحادیه پوشاک با تاکید بر رویکرد حمایتی اتحادیه پوشاک از طرح‌های ارائه شده در جشنواره فجر، افزود: این جشنواره توانسته زمینه بهره‌مندی تولیدکنندگان پوشاک را از نیاز جامعه برطرف سازد و در همه مراحل دوشادوش کارگروه ساماندهی خواهیم بود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین نشست هم اندیشی و سیاست گذاری نهمین جشنواره مد و لباس، با حضور حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، نماینده‌های انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی نساجی، طراحی، پوشاک و زیور آلات و جمعی از اساتید دانشگاهی در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد. در این نشست همچنین دبیران بخش‌های مختلف جشنواره نیز حضور داشتند. مینو پدرام نایب رییس انجمن طراحان لباس و پارچه نیز در این نشست گفت: بعد از اتفاق‌های خوب این چند دوره اخیر زمان جریان سازی کلی در سطح جامعه توسط جشنواره بیش از گذشته نیاز می‌شود. در این نشست همچنین خانم‌ها نغمه کیومرثی، مینا کنی، مجیدی، خرمدره و آقایان صادقی، توکلی و حیدری نیز در سخنانی مشکلات دوره قبل را بررسی کردند. در ادامه این نشست، شیرازی، رییس اتحادیه پوشاک با تاکید بر رویکرد حمایتی اتحادیه پوشاک از طرح‌های ارایه شده در جشنواره فجر، افزود: این جشنواره توانسته زمینه بهره مندی تولیدکنندگان پوشاک را از نیاز جامعه برطرف سازد و در همه مراحل دوشادوش کارگروه ساماندهی خواهیم بود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا نخستین نشست هم‌اندیشی و سیاست‌گذاری نهمین جشنواره مد و لباس فجر، با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، نمایندگان انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی نساجی، طراحی، پوشاک و زیور آلات و جمعی از اساتید دانشگاه در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد. وی درباره بحث جریان سازی نیز گفت: با همکاری اتحادیه پوشاک، کارگروه تامین مواد اولیه و وزارت صمت، ۱۷۰ طرح از آثار ارائه شده در بخش نمایش، به تولید انبوه رسیده و توانستیم به شکل کاربردی از این آثار استفاده کنیم. در این نشست همچنین خانم‌ها نغمه کیومرثی، مینا کنی، مجیدی، خرمدره و آقایان صادقی، توکلی و حیدری نیز در سخنانی مشکلات دوره قبل را بررسی کردند. در ادامه این نشست، شیرازی، رییس اتحادیه پوشاک با تاکید بر رویکرد حمایتی اتحادیه پوشاک از طرح‌های ارایه شده در جشنواره فجر، افزود: این جشنواره توانسته زمینه بهره مندی تولیدکنندگان پوشاک را از نیاز جامعه برطرف سازد و در همه مراحل دوشادوش کارگروه ساماندهی خواهیم بود. در ادامه حاضران پس با موافقت با این نگاه مفهومی، نظرات خود را ارائه کردند.

به انتهای لیست رسیدید