جشنواره مد و لباس فجر

جشنواره مد و لباس فجر

تسنیمتسنیم1 ماه قبل
انجمن هنرهای نمایشی سال ۸۴ شکل می‌گیرد، یعنی بعد از انحلال انجمن نمایش که بخشی از بدنه ارشاد بود. افضلی: نه به نظرم سال ۸۴ انجمن منحل نمی‌شود؛ انجمن نمایش سابق سال ۸۶ و ۸۷ منحل می‌شود. موسسه توسعه هنرهای معاصر از آن تاریخ به صورت شکلی و محتوایی خصوصی می‌شود. *اگر مؤسسه خصوصی است پس چرا وزیر دستور انحلال می‌دهند؟ اگر موسسه خصوصی است که دولت نمی‌تواند منحلش کند. موسسه با دستور وزیر منحل نمی‌شود، بلکه می‌توانند کمک‌های انجام شده را قطع کننددر بند یک گزارش اخیر بازرسی کل کشور آمد که موسسه توسعه هنرهای معاصر تنها موسسه‌ خصوصی صرف است.
مهرمهر1 ماه قبل
وجوهی که ما را به خوبی متوجه گسست «فرهنگ سازمانی» و «فرهنگ عمومی» می‌کند. او معتقد است نیمی از زنان و حتی بیشتر به پوشش چادر علاقه‌مند هستند و زنان جامعه مد چادر و مقنعه را به عنوان لباس فعالیت اجتماعی پذیرفتند. طبیعتا اطلاعات ریزی هم در این‌باره ندارم و فکر می‌کنم خیلی از مردم هم از این جشنواره اطلاعات نداشته باشند. جشنواره فیلم فجر، جشنواره تئاتر فجر، جشنواره موسیقی فجر را می‌بینند و از آن اطلاع دارند و دنبال می‌کنند اما جشنواره مد و لباس فجر را من نشنیده بودم و الان از شما شنیدم. به اعتقاد من، زنان جامعه مد چادر و مقنعه را به عنوان لباس فعالیت اجتماعی پذیرفتند، بنابراین به نظر می‌رسد اگر آن پیش‌فرض‌ها به‌خوبی مدلل نشود بحث‌هایی پیش می‌آید که باعث از دست دادن نقاط قوت‌مان می‌شود.
فارسفارس2 ماه قبل
برگزاری جشنواره‌های مد و لباس فجربه‌دلیل اهمیت جشنواره‌های فجر، موضوع مد و لباس نیز به‌عنوان یکی از رویدادهای ملی در قالب جشنواره مد و لباس فجر طراحی و به اجرا درآمد. بخش‌های مختلفی همچون مسابقه، نمایش، آثار برگزیده، علمی و دانشگاهی، اقوام و استان‌ها، فرهنگی و هنری، صنعت و پارچه‌سازی شکل‌دهنده مجموعه هنر صنعت مد و لباس در جشنواره مد و لباس فجر است. براساس قانون ساماندهی مد و لباس آثار طراحان که دارای ضوابط لازم باشند مشمول قانون حمایت از حقوق مولفان و پدیدآورندگان می‌شوند. راه‌اندازی اماکن عرضه لباس ایرانی اسلامیموضوع عرضه محصولات ایرانی و استانی از نکات بسیار حائز اهمیت است. راه‌اندازی مجتمع‌های عرضه مد و لباس ایرانی اسلامی از مهم‌ترین اولویت‌های این کارگروه در طی سالیان گذشته بود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
الحاق سوزن دوزی بلوچ به لباس‌ بانوان ایرانی یکی از بهترین تکنیک‌ها و روش‌های موجود است. با پیشنهاد سپاه استان سیستان و بلوچستان و همکاری منطقه آزاد اقتصادی چابهار این طرح از سال گذشته کلید خورد. مشاور اجرایی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح راه‌اندازی یک هزار کارگاه سوزن دوزی در استان سیستان و بلوچستان با انتخاب مجری غیردولتی آغاز شد. ویژگی دوم هم این است که می‌خواهیم در این فیلم چهره متفاوتی از استان سیستان و بلوچستان را انعکاس دهیم. معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ظرفیتهای بسیار انبوه دیگری در استان سیستان و بلوچستان و قومیتهای مختلف آن وجود دارد که می‌توانند بالفعل شوند.
فارسفارس3 ماه قبل
دبیر نهمین جشنواره مد و لباس فجر اعلام کرد: با توجه به گسترگی ارزش هنری شمال شرقی کشور و هنر بومی ایرانی در استان‌های گلستان و خراسان شمالی، رویکرد کلی مفهوم این دوره از جشنواره، «فر گلستان» است. به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، روز گذشته، نخستین نشست هم اندیشی و سیاست گذاری نهمین جشنواره مد و لباس، با حضور حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، نماینده‌های انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی نساجی، طراحی، پوشاک و زیور آلات و جمعی از اساتید دانشگاهی در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد. در این نشست همچنین دبیران بخش‌های مختلف جشنواره نیز حضور داشتند. وی درباره بحث جریان‌سازی نیز گفت؛ با همکاری اتحادیه پوشاک، کارگروه تامین موار اولیه و وزارت صمت، ۱۷۰ طرح از آثار ارائه شده در بخش نمایش، به تولید انبوه رسیده و توانستیم به شکل کاربردی از این آثار استفاده کنیم. در ادامه این نشست، شیرازی، رییس اتحادیه پوشاک با تاکید بر رویکرد حمایتی اتحادیه پوشاک از طرح‌های ارائه شده در جشنواره فجر، افزود: این جشنواره توانسته زمینه بهره‌مندی تولیدکنندگان پوشاک را از نیاز جامعه برطرف سازد و در همه مراحل دوشادوش کارگروه ساماندهی خواهیم بود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین نشست هم اندیشی و سیاست گذاری نهمین جشنواره مد و لباس، با حضور حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، نماینده‌های انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی نساجی، طراحی، پوشاک و زیور آلات و جمعی از اساتید دانشگاهی در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد. در این نشست همچنین دبیران بخش‌های مختلف جشنواره نیز حضور داشتند. مینو پدرام نایب رییس انجمن طراحان لباس و پارچه نیز در این نشست گفت: بعد از اتفاق‌های خوب این چند دوره اخیر زمان جریان سازی کلی در سطح جامعه توسط جشنواره بیش از گذشته نیاز می‌شود. در این نشست همچنین خانم‌ها نغمه کیومرثی، مینا کنی، مجیدی، خرمدره و آقایان صادقی، توکلی و حیدری نیز در سخنانی مشکلات دوره قبل را بررسی کردند. در ادامه این نشست، شیرازی، رییس اتحادیه پوشاک با تاکید بر رویکرد حمایتی اتحادیه پوشاک از طرح‌های ارایه شده در جشنواره فجر، افزود: این جشنواره توانسته زمینه بهره مندی تولیدکنندگان پوشاک را از نیاز جامعه برطرف سازد و در همه مراحل دوشادوش کارگروه ساماندهی خواهیم بود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا نخستین نشست هم‌اندیشی و سیاست‌گذاری نهمین جشنواره مد و لباس فجر، با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، نمایندگان انجمن‌ها و اتحادیه‌های تخصصی نساجی، طراحی، پوشاک و زیور آلات و جمعی از اساتید دانشگاه در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد. وی درباره بحث جریان سازی نیز گفت: با همکاری اتحادیه پوشاک، کارگروه تامین مواد اولیه و وزارت صمت، ۱۷۰ طرح از آثار ارائه شده در بخش نمایش، به تولید انبوه رسیده و توانستیم به شکل کاربردی از این آثار استفاده کنیم. در این نشست همچنین خانم‌ها نغمه کیومرثی، مینا کنی، مجیدی، خرمدره و آقایان صادقی، توکلی و حیدری نیز در سخنانی مشکلات دوره قبل را بررسی کردند. در ادامه این نشست، شیرازی، رییس اتحادیه پوشاک با تاکید بر رویکرد حمایتی اتحادیه پوشاک از طرح‌های ارایه شده در جشنواره فجر، افزود: این جشنواره توانسته زمینه بهره مندی تولیدکنندگان پوشاک را از نیاز جامعه برطرف سازد و در همه مراحل دوشادوش کارگروه ساماندهی خواهیم بود. در ادامه حاضران پس با موافقت با این نگاه مفهومی، نظرات خود را ارائه کردند.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
الان بهتره برویم به دنبال بحث اصلی مون؛ شما به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، لباس ایرانی می‌پوشید یا خارجی؟ الان لباس‌های شما ایرانی است؟ یا نه! قبادی: افزایش مطالبه‌گری مردم در لباس، کار طراح را سخت کرده و دیگر حاضر نیستند هر لباسی را به راحتی انتخاب کنند. مسئولان فرهنگی مد و لباس نیز به دلیل فشار‌های روانی که وجود دارد دچار مشکل شده‌اند و نمی‌توانند هجمه وارده به لباس ایرانی اسلامی را جبران کنند. در حوزه تولید لباس من وظیفه هماهنگی را دارم. چون من تا صبح هم حرف بزنم اقدامات جامعه مد و لباس کشور را نمی‌توانم تبیین کنم.
مهرمهر5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در نمایشگاه عفاف و حجاب (گوهر زیبایی ۲) که از ۲۱ اردیبهشت تا ۱۴ خرداد از ساعت ۱۸ الی ۱ بامداد برگزار می‌شود، پوشاک بانوان ویژه حجاب و عفاف نظیر چادر، مانتو، شال و روسری با حضور برندها و تولیدکننده‌های برتر این حوزه عرضه و به فروش می‌رسد. از دیگر عناوین اجرایی که در این برنامه پیش بینی شده است می‌توان به اجرای طرح نذر فرهنگی با رویکرد تعویض چادر نماز کهنه مساجد و تکایا و تعویض چادر مشکی کهنه با نو و همچنین راه اندازی کارگاه رایگان دوخت چادر اشاره کرد که در سطحی بالاتر ۱۰ کارگاه آموزشی بر اساس پیش نیاز طراحان و فعالان و تولیدکنندگان بخش حجاب و عفاف در این نمایشگاه راه اندازی شده است. در بخش دیگری از این مراسم آثار برگزیده نمایشگاه و جشنواره بین المللی مد و لباس فجر و همچنین سایر موارد مرتبط با حوزه حجاب و عفاف به نمایش در می‌آید. این نمایشگاه با رویکرد رونق تولید و حمایت از کالاهای ایرانی اسلامی، حاصل همکاری مشترک بین معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت نوسازی عباس آباد است.
ایرناایرنا5 ماه قبل
به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره ارتباطات و امور بین الملل شرکت نوسازی عباس آباد در این نمایشگاه که از ۲۱ اردیبهشت تا ۱۴ خرداد از ساعت ۱۸ تا ۱ بامداد در حال برگزاریست، پوشاک بانوان از جمله چادر، مانتو، شال و روسری با حضور برندها و تولیدکننده‌های برتر این حوزه عرضه و به فروش می‌رسد. در قالب این نمایشگاه طرح نظر فرهنگی با رویکرد تعویض چادر نماز کهنه مساجد و تکایا و تعویض چادر مشکی کهنه با نو اجرا و کارگاه رایگان دوخت چادر نیز برگزار می‌شود. همچنین ۱۰ کارگاه آموزشی بر اساس پیش نیاز طراحان و فعالان و تولیدکنندگان بخش حجاب و عفاف در این نمایشگاه راه اندازی شده است. براساس این گزارش، این نمایشگاه با رویکرد رونق تولید و حمایت از کالاهای ایرانی اسلامی با همکاری مشترک معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت نوسازی عباس آباد برپا شده است. تهرام/۹۳۵۳//۱۳۴۸انتهای پیام /*
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
وی ادامه داد: متاسفانه سالهاست که این هنر مغفول مانده است و تنها به صورت محلی از آن استقبال می‌شد. اما اکنون تلاش داریم تا هنر سوزن دوزی زنان بلوچ را به سطح دنیا معرفی کرده و آن را به بازارهای بین المللی صادر کنیم. کرم پور با اشاره به توافقات انجام شده در خصوص فروش و صادرات محصولات سوزن دوزی چابهار افزود: با سازمان تبلیغات اسلامی توافقاتی انجام داده‌ایم تا در فروشگاه‌های سفارتخانه‌های کشورهای گوناگون که در ایران هستند، اقلام را به فروش برسانیم که مجوز آن نیز اخذ شده است. وی خبر داد: با اجرای این طرح هر خانم سوزن دوز چابهاری می‌تواند در ماه حدود ۲ میلیون تومان درآمد داشته باشد. وجود ظرفیت‌های گسترده سوزن دوزی بلوچ در منطقه و لزوم ترکیب و تلفیق در لباس امروزی جامعه زمینه اجرایی این طرح را فراهم ساخته است.
فارسفارس5 ماه قبل
مدیر امور اجرایی کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: طرح ملی ساماندهی و راه اندازی هزار واحد سوزن دوزی در استان سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد. این طرح به دنبال اجرای موفق عنوان نقش مکران در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به‌عنوان مهمترین رویدادها مد و لباس کشور با مشارکت تعدادی از نهادهای استانی و ملی به اجرا در می‌آید. وجود ظرفیت‌های گسترده سوزن دوزی بلوچ در منطقه سیستان و بلوچستان و لزوم ترکیب و تلفیق در لباس امروزی جامعه زمینه اجرایی این طرح را فراهم ساخته است. هدف از اجرای این طرح، کاربردی کردن دوخت‌های سنتی ایرانی و تلفیق آن با لباس امروزی و هم چنین توسعه آن در سراسر کشور است. همزمان با افتتاح این طرح و اعطای نمادین ۱۰ مجوز به فعالان، مرکز عرضه لباس ایرانی منقوش به سوزن دوزی بلوچ آغاز به کار کرد.
مهرمهر5 ماه قبل
این طرح به دنبال اجرای موفق عنوان نقش مکران در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به عنوان مهمترین رویدادها مد و لباس کشور با مشارکت تعدادی از نهادهای استانی و ملی به اجرا در می‌آید. وجود ظرفیت‌های گسترده سوزن دوزی بلوچ در منطقه سیستان و بلوچستان و لزوم ترکیب و تلفیق در لباس امروزی جامعه زمینه اجرایی این طرح را فراهم ساخته است. هدف از اجرای این طرح، کاربردی کردن دوخت‌های سنتی ایرانی و تلفیق آن با لباس امروزی و هم چنین توسعه آن در سراسر کشور است. همزمان با افتتاح این طرح و اعطای نمادین ۱۰ مجوز به فعالان، مرکز عرضه لباس ایرانی منقوش به سوزن دوزی بلوچ در بازار ابریشم شهر چابهار آغاز به کار کرد. قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ضمن بیان اهمیت هنر سوزن دوزی به عنوان هنر بومی استان و یکی از هنرهای ماندگار اصیل ایرانی، گفت: قطعا توجه به این هنر، زمینه‌ساز خود اشتغالی بانوان علاقه‌مند، رونق بخشی به کسب و کارهای کوچک، افزایش بوم‌گردی در منطقه و زمینه‌های ارز آوری در صادرات را در پی دارد.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: مکان‌های نمادینی که در یزد وجود دارد همگی با هویت پارچه و لباس است که نشان دهنده این است که مکان‌ها هم با پارچه و لباس هویت بخشیده شده است. جوادیان زاده با بیان اینکه استان یزد در رویدادهای مد و لباس جز استان‌های پیشرو کشور است تصریح کرد: اولین چیزی که مد نظر قرار دادیم این است که نگاه علمی و عمیقی به مد و لباس در استان صورت گیرد. وی اضافه کرد: همه باید کمک کنند که فضای خوب در استان یزد ایجاد شود که بتوانیم این جشنواره ملی را در یزد به بهترین شکل برگزار کنیم و بتوانیم مرکزیت پارچه ایران را کسب کنیم. جوادیان با تاکید بر اینکه نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در راستای برگزاری هر چه بهتر جشنواره مد و لباس فجر در استان هستیم گفت: جشنواره مد و لباس فجر می‌تواند تجلی مشارکت بخش‌های شهری میراثی فرهنگی صنعتی و بازرگانی باشد تا بتوانیم جشنواره مناسبی را در استان برگزار کنیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به زمان برگزاری جشنواره پارچه فجر در یزد اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته، این جشنواره از تاریخ ۲۹ الی ۳۱ خردادماه در یزد برگزار می‌شود.
مهرمهر7 ماه قبل
سید امیر مصباح در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز چهارمین نمایشگاه مد و لباس اسلامی و ایرانی گیلان با عنوان «روجا» و نود و ششمین جشنواره مد و لباس فجر، اظهار کرد: در این نمایشگاه از ۱۹۶ اثر ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره ۴۷ اثر به نمایش درآمده است. وی با بیان اینکه این تعداد اثر از ۲۲ طراح به نمایش گذاشته شده است، افزود: در این نمایشگاه شاهد عرضه ۳۱ اثر در بخش طراحی مانتو، ۷ اثر در بخش کودک، ۵ اثر در بخش تصویرسازی، ۳ اثر در بخش طراحی کیف، یک اثر نیز در بخش کفش هستیم. مصباح با اشاره به اینکه حذف بخش رقابتی تفاوت جشنواره امسال با سال‌های گذشته است، گفت: برگزاری کارگاه آموزش تخصصی طراحی لباس همانند ورک شاپ تصویرسازی، سوزن‌دوزی سنتی، کانستر از جمله برنامه‌های جانبی این جشنواره است. معاونت هنری و سینمایی ارشاد گیلان ادامه داد: اداره کل ارشاد تلاش می‌کند تا برگزاری برنامه‌های مختلف و متنوع فرصت مناسب برای بروز استعدادهای جوانان و هنرمندان گیلانی در زمینه طراحی مد و لباس فراهم شود. وی از تشکیل انجمن طراحان مد و لباس استان گیلان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بانک اطلاعاتی طراحان مد و لباس گیلان نیز تهیه و تلاش شده در این بانک اطلاعاتی به تمامی موارد مورد نیاز برای فعالیت طراحان توجه شود.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
حمید قبادی با حضور در خبرگزاری مهر درباره معضلات و مشکلات حوزه مد و لباس صحبت کرده است که در ادامه می‌آید. با توجه به جریان‌سازی‌ها و ایجاد مد ایرانی، برگزاری متعدد جشنواره‌ها و نمایشگاه چه تأثیری در حوزه مد و پوشاک دارد؟ با توجه به شکل‌گیری حوزه‌های مد در کشور و به رسمیت شناختن آن، می‌توانیم به صراحت اعلام کنیم که مد ایرانی داریم. جشنواره لباس کودک که دو سال به صورت جداگانه برگزار شد و در میان اهالی مد و لباس به خوبی دیده شد به هیچ عنوان در جشنواره مد و لباس فجر دیده نمی‌شد. با توجه به شکل‌گیری حوزه‌های مد در کشور و به رسمیت شناختن آن، می‌توانیم به صراحت اعلام کنیم که مد ایرانی داریم. یکی از افتخارات حوزه مد و لباس این است که بر بستر پیشنهادات و طرح‌های مردمی استوار شده است.
مهرمهر7 ماه قبل
با توجه به گفته‌هایش می‌خواهد در حوزه مد و لباس جریان‌سازی مناسبی راه‌اندازی شود. حمید قبادی با حضور در خبرگزاری مهر درباره معضلات و مشکلات حوزه مد و لباس صحبت کرده است که در ادامه می‌آید. با توجه به جریان‌سازی‌ها و ایجاد مد ایرانی، برگزاری متعدد جشنواره‌ها و نمایشگاه چه تأثیری در حوزه مد و پوشاک دارد؟ با توجه به شکل‌گیری حوزه‌های مد در کشور و به رسمیت شناختن آن، می‌توانیم به صراحت اعلام کنیم که مد ایرانی داریم. کسب و کاری که در حوزه مد و لباس ایجاد شده، بی‌سابقه بوده است. یکی از افتخارات حوزه مد و لباس این است که بر بستر پیشنهادات و طرح‌های مردمی استوار شده است.
مهرمهر7 ماه قبل
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- مریم اصغری: لباس علاوه بر کارکرد پوشانندگی و حفظ حرمت، بیانگر هویت منطقه و ارزش‌های بومی و محلی است. لباس‌های محلی ایرانی همواره پوشیده بوده و حتی بخشی نیز به شکل روسری و یا تلفیق کلاه و روسری و.. به پوشش موی سر اختصاص داشته است. در این وادی باوجود اصالت و مدل‌های بی‌نظیر و بهره‌مندی از رنگ‌های اصیل و طبیعی، به مصرف‌کننده‌های صرف مدل‌های غربی تبدیل شدیم و در طراحی لباس، تنها الگوبرداری کردیم. زهرا که کارمند یکی از ادارات استان گیلان است دراین‌باره در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: متأسفانه هنوز طراحان ما نتوانسته‌اند مدل‌های اداری خاص طراحی و تولید کنند. این در حالی است که بسیاری از کمپانی‌های خارجی از طرح‌های طراحان داخلی استفاده می‌کنند.
ایرناایرنا7 ماه قبل
آنچه متولیان در برگزاری جشنواره سالانه مد و لباس دنبال می‌کنند، پرورش خلاقیت‌ها و حمایت از ایده‌های نو برای ترویج مد وطنی یا ترویج الگویی از لباس متناسب با فرهنگ ایرانی - اسلامی است. در حاشیه چهارمین جشنواره سالانه مد و لباس فجر که این هفته در امتداد جشنواره‌های مرتبط با دهه فجر در مشهد برگزار شد نظر مسئولان، کارآفرینان و طراحان مد و لباس را در زمینه جایگاه مد و راهکارهای رسیدن به مد ایده آل وطنی جویا شدیم. * مد، خوب یا بدپیروی از مد در لباس و پوشش خواسته اغلب جوانان و حتی بزرگسالان در جامعه است اما نمی‌توان مد را ذاتا وصله ناسازگار برای جامعه دانست. وی اظهار کرد: تاکنون در عرصه مد و لباس اقدام مثمرثمری انجام نشده و نتوانسته‌ایم به جایگاه مناسبی در عرصه مد و لباس دست یابیم. وی اظهار داشت: تاکنون بستر کافی برای استفاده از خلاقیت‌ها و ایده‌های طراحان مد و لباس فراهم نشده و فقط ۵۰ درصد لباس هایی که در بازار عرضه می‌شود متناسب با مدهای وطنی است.
ایرناایرنا7 ماه قبل
به گزارش ایرنا، هرمزگان هفته گذشته (چهارم تا ۱۰ اسفند ماه) شاهد رخدادهای بسیاری در حوزه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی بود که در این گزارش برخی از مهمترین این رخدادها مرور می‌شود. وی بیان داشت: نمایشگاه محصولات تولیدی و صادراتی هرمزگان تا ۱۲ اسفند ماه با هدف معرفی ظرفیت‌های صادراتی استان هرمزگان و بازاریابی محصولات تولیدی برپا است. کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان ۳۳۰ میلیون ریال را برای آزادی ۲ زندانی جرائم غیرعمد به حساب ستاد دیه این استان واریز کردند. اهدا این مبلغ برای آزادی زندانیان روز سه شنبه هفته گذشته به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) و با برپایی سفره خیریه (صبحانه) توسط کارکنان آبفای هرمزگان صورت گرفت. با نظر کمیته فنی فدراسیون قایقرانی، آرزو پاسلار نایب رییس هیات قایقرانی استان هرمزگان، سرمربی تیم ملی آب‌های آرام بزرگسالان کشور شد.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر امشب همراه با اجرای دونوازی و موسیقی محلی با حضور مسئولان، هنرمندان و علاقمندان به موسیقی در مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) رشت برگزار شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این مراسم اظهار داشت: جشنواره‌های متعددی در حال حاضر در سراسر گیلان در حال اجرا است و به نوبه خود از زحمات انجمن موسیقی گیلان در حوزه موسیقی استان تشکر و قدردانی می‌کنم. فیروز فاضلی با بیان اینکه بعضی چیزها مثل شاعرانگی در ذات ایرانی‌ها است خاطرنشان کرد: ایرانیان اساسا با موسیقی عجین بوده‌اند و ردیف‌های موسیقی با تعزیه و کارنواهای زنان گیلانی در طی زمان به دیگران منتقل شده است؛ دانایی همیشه در فرهنگ و موسیقی گیلان بوده و هست. رئیس انجمن موسیقی گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: سعی ما در انجمن موسیقی گیلان بر این بود که با کارهای زیربنایی و سازنده به موسیقی و هنرمندان خدمت کنیم؛ بحران فرهنگی و هنری و موسیقی‌های تجاری عرصه را بر موسیقی فاخر تنگ کرده و هنرمندان نیازمند حمایت همه ما هستند. احمدی‌فر به کارهای انجمن موسیقی گیلان اشاره کرد و افزود: چاپ جلد اول موسیقی هاروارد برای نخستین بار، تولید آلبوم انزوا و دو آلبوم در دست انتشار، ضبط موسیقی نواحی و تعزیه، برگزاری جلسات شناخت و آنالیز تخصصی موسیقی، برگزاری نمایشگاه عکس و کنسرتهای هنری از جمله فعالیت‌های انجمن است.
ایرناایرنا7 ماه قبل
وی ادامه داد: کارگاههای عملی 'ایده تا اجرا' بخش متمایز چهارمین جشنواره مد و لباس فجر مشهد بود که در آن به توانمندیهای درونی جوانان و بازار گسترده مصرف پوشاک توجه ویژه‌ای شد. دبیر چهارمین جشنواره مد و لباس فجر مشهد نیز در این مراسم گفت: این جشنواره از چهارم تا هشتم اسفندماه در محل هتل میثاق مشهد در سه بخش مجلسی، کارگاه ایده تا اجرا و اجتماع برگزار شد. محمد رضا محمدی افزود: ۳۴۰ اثر از طراحان مد و لباس خراسان رضوی در چهارمین جشنواره مد و لباس ارائه شد که از این تعداد ۹۴ اثر به بخش نمایشگاهی جشنواره راه یافت. دبیر چهارمین جشنواره مد و لباس فجر ادامه داد: این جشنواره در راستای جشنواره مد و لباس فجر کشور در این ایام برگزار شد و یکی از اهداف آن معرفی مدهای لباس به مردم و فرهنگ سازی برای مد در جامعه بود. دبیر چهارمین جشنواره مد و لباس فجر مشهد گفت: در این جشنواره کارگاههایی با حضور هنرجویان تشکیل شد تا از این طریق بتوان مدارس و آموزشگاههای آزاد و فنی و حرفه‌ای را به بازار متصل کرد.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری رویداد حجاب و عفاف اسلامی ایرانی سما، صبح امروز؛ ۷ اسفند ۹۷ باحضور مهدی سلیمانی؛ مدیرعامل انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف و مدیر نشان «حجاب گستر» و زینب دولتی؛ دبیر رویداد عفاف و حجاب اسلامی ایرانی سما در محل خبرگزاری ایکنا برگزار شد. در ادامه این نشست، اسدالله سلیمانی؛ مدیرعامل انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف گفت: تولید محصولات حجاب و مدیریت آن، جزیره‌ای است و متأسفانه تولید‌کنندگان محصولات حجاب در غربت کاملند؛ در مملکتی که ۲۳۰ هزار شهید دارد و ۱۷۰ هزار تعداد از آن به حجاب، وصیت کرده‌اند، ۱۰۰ میلیون دلار هم به ارز چادر اختصاص نداده‌اند در حالی که به اقلام دیگر، ۱۸ میلیارد دلار اختصاص داده‌اند. تنها اگر دو یا سه سال در زمینه حجاب و عفاف، تمرکزی حاصل شود، سود و اشتغال زیادی نصیب کشور می‌شود. گفتنی است رویداد عفاف و حجاب ایرانی اسلامی سما روزهای ۱۷ تا ۲۰ اسفندماه ۹۷ در شهرک شهید محلاتی سالن سرو ناز برگزار خواهد شد. در این رویداد، تولیدکنندگان صنعت پوشاک و حجاب و عفاف در این نمایشگاه محصولات خود را با قیمت مناسب عرضه می‌کنند.
ایرناایرنا7 ماه قبل
وی ادامه داد: همچنین لوح و تندیس کسب مقام برتر هرمزگان به دلیل فعالیت‌های سالانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه مد و لباس در برپایی نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و رویدادهای تخصصی در حوزه مد و لباس تعلق گرفت. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ظرفیت‌های فرهنگ مد و لباس این استان را بسیار برجسته عنوان کرد و افزود: تنوع لباس در شهرهای مختلف هرمزگان قابلیت بسیارخوبی برای الگوبرداری‌های جدید در حوزه مد و لباس کشور دارد که از چندی پیش این نگرش در حال گسترش است. به گزارش ایرنا، مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان هشتمین جشنواره مد و لباس فجر عصردیروز (دوشنبه) با حضور سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی؛ دبیر کارگروه مد و لباس کشور در تالار وحدت برگزار شد. طبق اعلام دبیرهشتمین جشنواره مد و لباس فجر، در جشنواره امسال ۸۱۰۰ اثر هنری به مارسید که از این میان ۱۵۰۰ اثر در معرض دید صاحب ‌نظران قرار گرفت. استان هرمزگان یکی از مناطقی است که پوشش به نوعی خاص از تن ‌پوش خلاصه نمی‌‌شود و از تن ‌پوش، حجاب و روسری گرفته تا زیورآلات را دربرمی ‌گیرد.
خبر فوریخبر فوری7 ماه قبل
مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد. وی با اشاره به اینکه جشنواره مد و لباس فجر محل تلاقی ایده و اجراست، گفت: در این دوره از جشنواره شاهد انجام یک حرکت اساسی بودیم و آن این بود که مکران؛ به عنوان نمادی از داشته‌های ملی و میهنی‌مان محور کار هشتمین جشنواره مد و لباس فجر قرار گرفت. در ادامه این مراسم، حمید قبادی؛ رییس هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) گفت: ابتدا از همه دست‌اندرکاران هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تشکر می‌کنم. در بخش پوستر جشنواره نیز، از محسن پیشدادی؛ طراح پوستر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تقدیر شد. در ادامه این مراسم، برگزیدگان بخش‌های مختلف هشتمین جشنواره مد و لباس فجر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
در آغاز این مراسم، صدیقه پاک‌بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ضمن خوشامدگویی به حضار، گفت: گام هشتم جشنواره مد و لباس فجر را برداشتیم و میخواهیم این جشنواره هر سال بزرگتر شود و طی سالهای آینده در همه شهرهای ایران شاهد برپایی آن باشیم. وی با اشاره به اینکه جشنواره مد و لباس فجر محل تلاقی ایده و اجراست، گفت: در این دوره از جشنواره شاهد انجام یک حرکت اساسی بودیم و آن این بود که مکران؛ به عنوان نمادی از داشته‌های ملی و میهنی‌مان محور کار هشتمین جشنواره مد و لباس فجر قرار گرفت. در ادامه این مراسم، حمید قبادی؛ رییس هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) گفت: ابتدا از همه دست‌اندرکاران هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تشکر می‌کنم. در بخش پوستر جشنواره نیز، از محسن پیشدادی؛ طراح پوستر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تقدیر شد. در ادامه این مراسم، برگزیدگان بخش‌های مختلف هشتمین جشنواره مد و لباس فجر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
ایرناایرنا7 ماه قبل
حسینی در ادامه سخنان خود به موضوع «مکران» اشاره کرد و گفت: موضوع مکران در راستای توجه به سرمایه‌های ثمین جغرافیا و تاریخ ایران‌زمین رقم خورد. معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه همچنین با تأکید بر اینکه انتخاب موضوع مکران در راستای توجه به سرمایه‌های ثمین جغرافیا و تاریخ ایران‌زمین رقم خورد اظهار داشت: در این میان استعدادها و نظرات طراحان هنرمند بر یک موضوع متمرکز شد. حسینی اضافه کرد: در طول برگزاری جشنواره در تهران و چابهار درباره کیفیت برگزاری این دوره از افراد حاضر جویا شدم و همگی بر رشد کیفیت این دوره تأکید داشتند. معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درعین حال ضمن قدردانی از دست اندرکاران این جشنواره گفت: تلاش آنها به چنان مایه‌ای رساند که ازاین‌پس گام‌هایی در مسیر تثبیت داشته‌ها و توسعه رویکردها گام برخواهسم داشت. آئین اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با حضورحمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدیقه پاک‌بین دبیر جشنواره و جمعی از طراحان، تولیدکنندگان، صاحبان برند، صنعتگران و دانشگاهیان در تالار وحدت برگزار شد.
ایرناایرنا7 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس عصر دوشنبه با حضور مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی دبیرکارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعالان این حوزه در تالار وحدت برگزار شد. در ادامه این مراسم برترین‌ها و برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره به شرح زیر معرفی و تجلیل شدند: * بخش طراحی لباس با رایانه- مائده موذن* بخش طراحی زیوالات- ستاره مهدوی‌نیا* بخش جواهرات و زیورالات- محمدباقر محسنی- رزا هدایی برای طرح چرمین رز تندیس بخش جشنواره در بخش کیف و کفش* بخش طراحی کفش زنانه- آذر و آزاده نجیبی* بخش کفش مردانه- ابراهیم کارامد کرمانیبرگزیدگان بخش‌های بالا برنده تندیس و لوح تقدیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر شدند. * حوزه طراحی لباس اجتماع بانوان- مجموعه «رزهای رنگی» مریم شیرزادی، لیلا پیرزادی و نعیمه خاکپور* طراحی لباس اجتماع مردان- مجموعه‌ای از همدان* محصولات عفاف و حجاب در مسابقه زنده طراحی- گروه صدف دریا از بوشهر* بخش طراحی زنده پارچه- پریسا عارفی* بخش نوار دوزی- سمانه سمتی* بخش مد و لباس مجلسی و مناسبتی- الهام فاتحی* بخش طراحی چادر برای رانندگی- مهدی تقی‌زاده* بخش طراحی رایانه‌ای- غزاله قجری* بخش طراحی دستی پوشش سر- نیلوفر صابر* بخش طراحی بانوان کاربردی اجتماع- سمیرا رضازاده* بخش مجموعه سازی- شکوفه اسفندیاری** بخش بین المللهمچنین در بخش بین‌المللی، طراح و ‌فعال مد و لباس محبوبه علی‌بلندی شایسته تقدیر شد و تندیس و لوح جشنواره را دریافت کرد. هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر عصر دوشنبه با معرفی و تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان داد. فراهنگ ** ۹۰۳۱ ** ۱۳۵۵ **انتهای پیام /*
مهرمهر7 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیین اختتامیه هشتمین دوره جشنواره مد و لباس فجر، عصر امروز دوشنبه ششم اسفند در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم مریم علی‌بابایی، خبرنگار حوزه صنایع فرهنگی خبرگزاری مهر به عنوان خبرنگار برتر این حوزه و این دوره از جشنواره انتخاب شد و از خبرنگار روزنامه شرق و خبرنگار صدا و سیما نیز تقدیر به عمل آمد. در این مراسم از پیشکسوتان و فعالان حوزه مد و لباس حسام‌الدین جلالی، محمدتقی دانایی هوشیار مدیرعامل حجاب شهرکرد، سید سعید میرمحمدصادق طراح مکران و زینب نوروزی مدیر موسسه دختران مهتاب از ایرانشهر در عرصه سوزن‌دوزی بلوچی تقدیر شد. همچنین به ۳ استان برتر این حوزه، مدیر کل وزارت فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان و قزوین نشان ویژه و تقدیر تقدیم شد.
ایسناایسنا7 ماه قبل
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: حرکت به سمت حرفه‌ای شدن یکی از سیاست‌های ما در سال ۹۸ است. به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، دوشنبه (ششم اسفند ماه) برگزار شد. به لحاظ کیفی طراحان حاضر در جشنواره توجه به نقش و طرح ایرانی داشتند. دبیر کارگروه مد و لباس کشور بیان کرد: آمار نشان می‌دهد علاقه‌مندی ایرانیان به کالای ایرانی لباس ارتقا پیدا کرده و از لباس‌های خارجی فاصله می‌گیرد. او اظهار کرد: در طول مدت برگزاری جشنواره درباره جشنواره جویا می‌شدم و نکته جالب برای من اتفاق نظر جملگی پرسش‌شوندگان بر رشد کیفی این دوره جشنواره بود.

به انتهای لیست رسیدید