اخبار جشنواره موسیقی فجر - آخرین و مهم ترین اخبار جشنواره موسیقی فجر از خبرگزاری‌های ایران | خبری

جشنواره موسیقی فجر

مهرمهر1 روز قبل
حمیدرضا عاطفی دبیر هنری جشنواره موسیقی «امیر جاهد» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ویژگی‌های این رویداد موسیقایی بیان کرد: جشنواره موسیقی امیر جاهد از جمله رویدادهایی است که با توجه به سابقه اندک دو ساله توانسته به عنوان رویدادی موفق و تاثیرگذار خود را در بین هنرمندان موسیقی معرفی کند کما اینکه استقبال خوب مخاطبان نشأت گرفته از ظرفیت بالای این رویداد است. وی ادامه داد: به اعتقاد من این رویداد تاکنون تلاش کرده تا با بهره‌مندی از نقاط مثبت و تجربیات دیگر سایر جشنواره‌ها از جمله جشن خانه موسیقی، جشنواره موسیقی فجر و حتی رویدادهای بین‌المللی فضای کار را به گونه‌ای هدایت کند تا بخش‌های هنری و اجرایی با شتاب بیشتری انجام گرفته و به عنوان یک جشنواره دارای جایگاه حرفه‌ای خود را تثبیت کند. اگرچه برگزاری چنین جشنواره‌ای نیازمند پشتوانه و تدارک گسترده‌ای است که قطعا حمایت‌های دولتی می‌تواند امکانات وسیع‌تری را نیز به همراه آورد. دومین جشنواره موسیقی امیر جاهد که با همکاری اداره کل فرهنگی شهرداری تهران، شهرداری منطقه ۱۴، خانه موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد، خانه موسیقی ایران و موسسه نوای شیدایی برگزار می‌شود، با اعلام فراخوان در آذرماه سال ۹۷ آغاز به کار کرد. مراسم اختتامیه و اعلام برگزیدگان این جشنواره هم روز پنجشنبه ۶ تیرماه در سالن ایوان شمس برگزار می‌شود.
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی رویداد جهانی اصفهان ۲۰۲۰، پیروز ارجمند صبح امروز (یکشنبه) با حکم قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان و رئیس شورای مرکزی رویداد جهانی اصفهان ۲۰۲۰ به عنوان دبیر اجرایی این رویداد انتخاب شد. حسب پیشنهاد معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و با توجه به سوابق جنابعالی در حوزه گردشگری، به موجب این ابلاغ به عنوان دبیر اجرایی پروژه اصفهان ۲۰۲۰ منصوب می‌شوید. ارجمند هم‌اکنون با حکم معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور عضو شورای راهبردی برند ملی گردشگری کشور بوده و بعنوان مشاور ارشد گردشگری کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای شهر اصفهان و شهرداری اصفهان فعالیت می‌کند. دبیر رویداد جهانی اصفهان ۲۰۲۰، همچنین عضو انجمن بین‌المللی موسیقی‌دانان جهان و شورای تالیف کتاب‌های درسی هنر وزارت آموزش و پرورش و مشاور عالی گردشگری و اقتصاد هنر و صنایع دستی اتاق بازرگانی ایران است. دبیرخانه این رویداد جهانی همزمان با اجلاس روسای کمیسیون‌های گردشگری شوراهای اسلامی کلانشهرها و شهرهای مراکز استان‌های کشور در محل افتتاح می‌شود.
مهرمهر5 روز قبل
حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به برگزاری دومین دوره جشنواره موسیقی «امیر جاهد» توضیح داد: جشنواره‌های موسیقی در کشورمان با نگاه و اهداف متفاوت برگزار می‌شود که از آن جمله می‌توان به جشنواره موسیقی جوان اشاره کرد. از سوی دیگر به جشنواره موسیقی فجر هم می‌توان اشاره کرد که نگاه مشخصی داشته و اهداف خود را دنبال می‌کند. مدیرعامل خانه موسیقی افزود: اما بخش‌هایی از موسیقی وجود دارد که نگاه جدی به آن وجود ندارد. در اینجا خلاءهایی وجود داشت که سعی کرده‌ایم با همراهی تعدادی از هنرمندان مطرح موسیقی ایرانی بخشی از این خلاء را با جشنواره موسیقی امیر جاهد پر کنیم. ما برای اینکه بتوانیم استعدادهایی را در حوزه‌های مختلف گروه نوازی و تکنوازی کشف کنیم نیازمند برگزاری رویدادهایی هستیم که به اعتقاد من جشنواره موسیقی امیر جاهد بستری مناسب برای دیده شدن است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
چرا گزارش مالی سفر ارکستر به روسیه منتشر نشدهمین چند روز پیش بود که معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گزارش مالی چندین جشنواره هنری در سال ۱۳۹۷ را منتشر کرد. اما چرا بنیاد رودکی تا کنون گزارش مالی سفر ارکسترها به روسیه را منتشر نکرده است. اما در این میان معاونت هنری وزارت ارشاد و البته بنیاد رودکی پس از گذشته یک سال از انجام سفر ارکستر به روسیه، هنوز گزارش مالی این سفر را منتشر نکرده‌اند. براساس اعلام مسئولان بنیاد رودکی و البته مسئولان فدراسیون فوتبال، برای سفر ارکسترها به روسیه بیش از ۳ میلیارد تومان هزینه شده است. هدف اصلی از سفر ارکستر به روسیه چه بودآذر ۱۳۹۶ بود که ماجرای سفر ارکستر به روسیه آغاز شد.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: گزارش مالی جشنواره‌های موسیقی در سال ۱۳۹۷ از سوی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد. به گزارش سینماپرس، در راستای شفاف سازی گزارش مالی هشت جشنواره هنری موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس منتشر شد. گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر منتشر شده است. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. گزارش عملکرد مالی جشنواره موسیقی فجرگزارش عملکرد مالی جشنواره موسیقی جوانگزارش عملکرد مالی جشنواره موسیقی نواحی
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، در راستای شفاف سازی گزارش مالی هشت جشنواره هنری موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس منتشر شد. گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر منتشر شده است. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد. گزارش عملکرد مالی جشنواره موسیقی فجرگزارش عملکرد مالی جشنواره موسیقی جوانگزارش عملکرد مالی جشنواره موسیقی نواحیانتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخه، روی صحنه رفتن نمایش اتاق ورونیکا، بازگشت رحمت امینی به کارگردانی تئاتر و انتشار جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر از جمله مهمترین اتفاقات هنر تئاتر در روز جاری بود. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخه، روی صحنه رفتن نمایش اتاق ورونیکا، بازگشت رحمت امینی به کارگردانی تئاتر و انتشار جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر از جمله مهمترین اتفاقات هنر تئاتر در روز جاری بود. جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شدهمزمان با انتشار گزارش مالی جشنواره‌های هنری سال ٩٧ معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ جزئیات گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد. گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنر‌های تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر منتشر شده است که بر روی سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل مشاهده است. معرفی داوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر آرخهداوران انتخاب آثار نمایش‌های خیابانی نخستین جشنواره سراسری تئاتر آرخه: انسانم آرزوست مشخص شدند.
موسیقی ماموسیقی ما1 هفته قبل
[حسام الدین سراج - خواننده موسیقی ایرانی] در دوره نوجوانی من و هم‌نسلانم، رادیو مجموعه برنامه‌ای با نام «گل‌ها» داشت که شامل برگ سبز، گل‌های جاویدان و یک شاخه گل می‌شد (این برنامه‌ها مختص موسیقی ایرانی بود) در این برنامه‌ها اساتیدی چون محمودی خوانساری، حسین قوامی، ایرج، اکبر گلپایگانی و بسیاری دیگر از خوانندگان به اجرای موسیقی می‌پرداختند؛ به گمان من یکی از بهترین اجراها در آن برنامه‌ها، مربوط به استاد «ایرج» بود، به خصوص در شیوه‌ی اجرای تحریرها که مخصوص خود ایشان بود و هیچ خواننده‌ای قبل از ایشان چنین تحریرهایی را اجرا نمی‌کرد؛ اگرچه امروز خوانندگان بسیاری از ایشان تقلید می‌کنند. در همان سن و سال نوجوانی شنیدن تحریرهای متریک و منظم و دقیق استاد ایرج مرا به وجد می‌‌آورد و از شنیدن صدای مردانه و با صلابت‌شان احساس لذت و حتی سعی می‌کردم برخی از آوازهایی را که می‌خواندند حفظ کنم و بخوانم. خیلی خوب آواز استاد در سه گاه با مطلع: «خوش آن که حلقه‌های سر زلف واکنی/ دیوانگان سلسله‌ات را رها کنی/ کار جنون ما به تماشا کشیده است/ یعنی تو هم بیا که تماشای ما کنی» را به خاطر دارم ….
فارسفارس2 هفته قبل
در سال گذشته، یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با ۳۰۶ میلیون تومان هزینه، ارزان‌ترین جشنواره هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است و عنوان پرهزینه‌ترین جشنواره هم به سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر رسیده است. به گزارش خبرنگار هنری خبرگزاری فارس، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای شفاف‌سازی گزارش مالی ۸ جشنواره هنری موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس را منتشر کرده است. در این گزارش، ریز هزینه‌های بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر منتشر شده است. دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مرداد و شهریور (با یک میلیارد و ۴۰۱ میلیون تومان) در تهران و بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان (با ۸۹۲ میلیون تومان هزینه) آبان و آذرماه سال ٩٧ در همدان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر ۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون تومان، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر ۳ میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان هزینه در بر داشته است که همگی در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر منتشر شده است. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد. برای مشاهده گزارش مالی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر اینجا، گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اینجا، گزارش مالی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اینجا، گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اینجا و بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان اینجا را کلیک کنید. گزارش مالی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اینجا، گزارش مالی جشنواره موسیقی جوان اینجا و گزارش مالی دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران نیز اینجا قابل مشاهده است.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش مالی جشنواره‌های هنری سال ٩٧ را به صورت تفکیک شده منتشر کرد. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد. برای مشاهده گزارش مالی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر اینجا، گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اینجا، گزارش مالی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اینجا، گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اینجا و بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان اینجا را کلیک کنید. گزارش مالی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اینجا، گزارش مالی جشنواره موسیقی جوان اینجا و گزارش مالی دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران نیز اینجا قابل مشاهده است.
الفالف2 هفته قبل
در ادامه گفته شده برای هیأت انتخاب و بررسی داوری آثار و نظارت در روند جشنواره ۶۴ میلیون و نهصد هزار تومان و برای اجاره سالن‌ها شامل تالار وحدت، تالار رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن ایرانیان ۴۸۰ میلیون و چهارصد هزار تومان هزینه شده است. هتل میهمانان داخلی و خارجی جشنواره ۹۰ میلیون و روابط عمومی و تبلیغات محیطی شامل طراحی و چاپ اقلام تبلیغاتی، جلسات مطبوعاتی، بولتن و چاپ، تصویربرداری، سایت، لوح و تندیس، پژوهش، چاپ کتاب، اجاره و حمل و نقل سازها، بلیط فروشی و چکینگ بلیت، طراحی و تزئین صحنه، دکور، اجرا، نصب ۵۱۵ میلیون و پانصد هزار تومان برای جشنواره موسیقی فجر هزینه در پی داشته است. به عوامل اجرایی جشنواره ۳۴۴ میلیون و ششصد هزار تومان حق‌الزحمه پرداخت شده، برای هدایا و بزرگداشت هنرمندان پیشکسوت ۵۴ میلیون و ششصد هزار تومان هزینه شده و ساخت کلیپ و سایر هزینه‌های اختتامیه جشنواره موسیقی فجر ۷۴ میلیون و پانصد هزار هزینه‌بر بوده است. کمک هزینه گروه‌های بخش بین‌الملل جشنواره فجر ۱۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و هزینه روادید گروه‌ها و بلیط هنرمندان خارجی جشنواره ۱۹۸ میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شده است. همچنین برای پشتیبانی این رویداد ۱۴ میلیون و نهصد هزار تومان هزینه شده است.
مهرمهر2 هفته قبل
گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر منتشر شده است. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد. برای مشاهده گزارش مالی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر اینجا، گزارش مالی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اینجا، گزارش مالی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اینجا، گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اینجا و بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان اینجا را کلیک کنید. گزارش مالی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اینجا، گزارش مالی جشنواره موسیقی جوان اینجا و گزارش مالی دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران نیز اینجا قابل مشاهده است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
معاونت امور هنری وزارت ارشاد امروز گزارش مالی هشت جشنواره هنری سال ۹۷ را از جمله سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر منتشر کرد؛ طبق این اعلام مجموع هزینه‌ها برای این رویداد سه میلیارد و ۲۶۹ میلیون و هشتصد هزار تومان بوده است. به گزارش ایسنا، هزینه‌های این رویداد در ۱۲ بخش آورده شده است که می‌توانید آن‌ها را در ادامه بخوانید: هزینه دبیرخانه جشنواره فجر ۱۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و کمک هزینه ودستمزد گروه‌های شرکت کننده جشنواره بخش موسیقی سنتی، پاپ، تلفیقی، نواحی و بخش ارکسترال گروه کر و بخش کلاسیک یک میلیارد و ۱۹۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شده است. به عوامل اجرایی جشنواره ۳۴۴ میلیون و ششصد هزار تومان حق‌الزحمه پرداخت شده، برای هدایا و بزرگداشت هنرمندان پیشکسوت ۵۴ میلیون و ششصد هزار تومان هزینه شده و ساخت کلیپ و سایر هزینه‌های اختتامیه جشنواره موسیقی فجر ۷۴ میلیون و پانصد هزار هزینه‌بر بوده است. کمک هزینه گروه‌های بخش بین‌الملل جشنواره فجر ۱۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و هزینه روادید گروه‌ها و بلیط هنرمندان خارجی جشنواره ۱۹۸ میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شده است. همچنین برای پشتیبانی این رویداد ۱۴ میلیون و نهصد هزار تومان هزینه شده است.
موجموج2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، گزارش مالی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی‌ و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر منتشر شد. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مرداد و شهریور در تهران و بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان آبان و آذرماه سال ٩٧ در همدان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد. با مراجعه به این لینک می‌توانید این گزارش‌ها را مشاهده کنید.
ایسناایسنا2 هفته قبل
معاونت امور هنری وزارت ارشاد در راستای شفاف سازی گزارش مالی هشت جشنواره هنری موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس را منتشر کرد. به گزارش ایسنا، گزارش مالی بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران، دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر منتشر شده است. بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان مرداد ماه سال ٩٧ در تبریز و یازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران اردیبهشت سال گذشته در کرمان برگزار شد. دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مرداد و شهریور در تهران و بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان آبان و آذرماه سال ٩٧ در همدان برگزار شد. سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر و هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد و در پی آن مدیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر استعفا و جشنواره فجر را با چالشی جدید رو به رو کردند؛ چالش کمبود وقت! به گزارش ایسنا، هرچند همیشه انتقادهایی به چگونگی برگزاری جشنواره موسیقی فجر روانه بوده و هست اما نمی‌توان منکر شد که این جشنواره یکی از مهم‌ترین رویدادهای موسیقایی سال محسوب می‌شود؛ جشنواره‌ای که تا به حال سی‌وچهار دوره خود را پشت سر گذاشته و نزدیک به یک سال است دارای آئین‌نامه‌ای مشخص شده است. طبق این آئین‌نامه مدیرکل دفتر موسیقی رئیس جشنواره است و مدیر اجرایی هم مسوولیت برنامه‌ریزی و کنترل فرآیندها و فعالیت‌ها را بر عهده دارد؛ با این حساب می‌توان گفت دو رکن مهم جشنواره از سمت‌های خود استعفا کرده و چالشی را پیش روی جشنواره قرار داده‌اند. اما حالا بیش از ۱۰ روز از استعفای علی ترابی و شهرام صارمی به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی و مدیر اجرایی سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر می‌گذرد و هنوز جایگزینی برای مدیر اجرایی جشنواره مشخص نشده است و به نظر می‌رسد معرفی کردن او بیش از این‌ها هم طول بکشد. انتهای پیام
مهرمهر3 هفته قبل
وی ادامه داد: طی همکاری خوبی که با دبیر وقت جشنواره موسیقی فجر داشتیم تمامی تلاش خود را انجام دادیم تا تمامی تعهدات و مطالبات مربوط به جشنواره موسیقی فجر در سال ۹۶ به طور کامل پرداخت شود. در این بین فهرستی هم داشتیم تا بر اساس آن بتوانیم تا این مطالبات به صورت کامل پرداخت شود. البته در مورد آقای جعفریان گویا شرایط به گونه‌ای بوده که ایشان دفعات دیگری هم به دفتر انجمن مراجعه کردند که بنده هنوز در این مجموعه حضور نداشتم و شاید دلیل ناراحتی آقای جعفریان به دلیل تعدد مراجعاتی بوده که صورت گرفته که بنده از آن مطلع نبودم. به هر حال به‌زعم ما پرونده مالی جشنواره سی و سوم موسیقی فجر بسته شده و اگر از عزیزان هنرمند هنوز افرادی باقی مانده‌اند که مطالبات خود را دریافت نکردند می‌توانند با مراجعه به انجمن و تحویل مدارک و مستندات مربوط نسبت به دریافت مطالبات خود اقدامات لازم را انجام دهند. اگر هم احیانا مطالبات باقی مانده‌ای وجود داشته بدانید که بنده قبل از حضورم در انجمن از آن اطلاعی نداشتم و قطعا اگر در این زمینه مستندات اداری وجود داشته باشد در خدمت همه عزیزان هستم.
مهرمهر3 هفته قبل
اردوان جعفریان مدیر نشر «پردیس موسیقی معاصر» در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اعلام این مطلب افزود: نشر «پردیس موسیقی معاصر» سال ۱۳۹۶ در سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر موفق به دریافت جایزه باربد در بخش ناشر برتر شد. این لوح تقدیر به همراه حواله ۲ سکه بهار آزادی به مدیرعامل این نشر اهدا شده است، اما انجمن موسیقی ایران به‌عنوان نهاد متولی اهدای جوایز با وجود امضای دبیر جشنواره (حمیدرضا نوربخش) حاضر به تحویل جایزه نقدی این تقدیرنامه به ناشر برگزیده نیست. مدیرعامل نشر پردیس موسیقی معاصر با اشاره به مراجعات اداری خود برای دریافت این جایزه گفت: برای بار سوم برای دریافت این جایزه به همراه حواله جشنواره به مهر و امضای مدیر جشنواره مراجعه کردم که رئیس انجمن موسیقی ایران اعلام کرد؛ «تحویل جایزه منوط به بررسی‌های بیشتر از سوی این انجمن است». البته این موضوع ریشه در ضعف مدیریت کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد. وی افزود: ناشران موسیقی در این شرایط سخت اقتصادی که حاصل تغییرات جهانی صنعت نشر از سویی و افت اقتصاد داخلی از سوی دیگر است، همچنان با سختی ادامه حیات می‌دهند.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
یکی از ناشران فعال حوزه موسیقی که در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر موفق به دریافت جایزه باربد در بخش ناشر برتر شده بود، از عدم همکاری انجمن موسیقی ایران در تحویل جایزه نقدی‌اش خبر داد. خبرگزاری مهر: اردوان جعفریان مدیر نشر «پردیس موسیقی معاصر»، ضمن اعلام این مطلب افزود: نشر «پردیس موسیقی معاصر» سال ۱۳۹۶ در سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر موفق به دریافت جایزه باربد در بخش ناشر برتر شد. این لوح تقدیر به همراه حواله ۲ سکه بهار آزادی به مدیرعامل این نشر اهدا شده است، اما انجمن موسیقی ایران به‌عنوان نهاد متولی اهدای جوایز با وجود امضای دبیر جشنواره (حمیدرضا نوربخش) حاضر به تحویل جایزه نقدی این تقدیرنامه به ناشر برگزیده نیست. مدیرعامل نشر پردیس موسیقی معاصر با اشاره به مراجعات اداری خود برای دریافت این جایزه گفت: برای بار سوم برای دریافت این جایزه به همراه حواله جشنواره به مهر و امضای مدیر جشنواره مراجعه کردم که رئیس انجمن موسیقی ایران اعلام کرد؛ «تحویل جایزه منوط به بررسی‌های بیشتر از سوی این انجمن است». وی افزود: ناشران موسیقی در این شرایط سخت اقتصادی که حاصل تغییرات جهانی صنعت نشر از سویی و افت اقتصاد داخلی از سوی دیگر است، همچنان با سختی ادامه حیات می‌دهند.
خانه ملتخانه ملت3 هفته قبل
البته این تصمیم در همان زمان و پیش از تصویب در صحن علنی مجلس هم مخالفانی جدی داشت؛ از فعالان حوزه موسیقی و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد تا کمیسیون فرهنگی مجلس. صارمی هم می‌گوید: انجمن صنفی هنرمندان موسیقی، خانه موسیقی و انجمن ناشران اعتراضات گسترده‌ای نسبت به این موضوع داشتند و بیانیه دادند و حتی تصمیم داشتند برای اعلام اعتراض خود مقابل مرکز موسیقی تجمع کنند. دبیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر همچنین معتقد است اگر موسیقی تجاری درآمد بیشتری دارد، هزینه‌های بیشتری هم دارد و مکانیسم اجرایی آن‌ها پرهزینه‌تر است. به گفته صارمی، اعتراضات اهالی موسیقی در رابطه با صنف موسیقی است نه جنس موسیقی. اما سیاوشی به خانه ملت می‌گوید: برای قانون بودجه ۹۸ نمی‌شود کاری کرد و اگر اهالی موسیقی پیشنهاد تخصصی دارند، می‌توانند در زمان تدوین بودجه ۹۹ ارائه کنند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وی افزود: توجیه دولت این بود این درآمد صرف احداث زیر بناهای فرهنگی در شهرهای کوچکتر می‌شود و با این توجیه کمیسیون فرهنگی مجاب شد این قانون را تصویب کند. طیبه سیاووشی نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتقادات این موسیقیدان گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی قبل از تصویب لایحه بودجه در جلسات متعددی تصریح کردند که لایحه دولت در مورد اخذ مالیات مضاعف از کنسرتها نیاز به آسیب شناسی دارد. شهرام صارمی مدیراجرایی سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر، توضیحات نماینده کمیسیون فرهنگی را قانع کننده ندانست و گفت: ما از وزارت ارشاد پرسیدیم پاسخی ندادند و بنده از مدیریت اجرایی جشنواره موسیقی کنار رفتم. شاید موسیقی تجاری بتواند ادامه حیات دهد اما موسیقی کلاسیک، موسیقی دستگاهی ایران و موسیقی‌های تلفیقی نابود می‌شوند. تا جایی که ما می‌دانیم صرفا با نگاه به شرایط موسیقی پاپ و موسیقی تجاری این قانون تصویب شده و عملا توجهی به موسیقی‌های کلاسیک و دستگاهی و … نشده است.
ایمناایمنا3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، در هفته گذشته، سه مسئول مرکز موسیقی وزارت ارشاد از سمت خود استعفا دادند و تهیه کننده سریال پایتخت از قطعی شدن ساخت این سریال برای نوروز سال آینده را تایید کرد. بازگشت امین تارخ به صحنه تئاتر: امین تارخ پس از ده سال با نمایش مارلون براندو به کارگردانی مهران رنجبر به روی صحنه تئاتر بر میگردد. آخرین حضور تارخ در صحنه تئاتر مربوط به سال هشتاد و هشت و در نمایش «گالیله» به کارگردانی داریوش فرهنگ بوده است. پایتخت ۶ به نوروز میرسد: الهام غفوری تهیه کننده سریال پایتخت از قطعی شدن ساخت ششمین قسمت از مجموعه سریال پایتخت برای نوروز سال نود و نه خبر داد. در حالی که با فوت خشایار الوند، سرپرست نویسندگان این سریال، ساخت این سریال برای نوروز سال جاری به تعویق افتاد، محسن طنابنده به عنوان سرپرست جدید برای نویسندگان این سریال انتخاب شد و یازیگران ثابت این مجموعه نیز در قسمت جدید هم حضور خواهند داشت.
موسیقی ماموسیقی ما3 هفته قبل
نامه‌ی حمایت رضا مریوند از نصیر حیدریان «نصیر حیدریان» چهره‌ای شناخته شده در موسیقی ایران و حتی جهان است. در این میان از آنجا که این مسایل را از زبان تعدادی از نوازندگان ارکستر سمفونیک مطرح کردند، بسیار غمگین شدم. اجرایی به حق کم نظیر و استادانه که طی سالیان اخیر کمتر شاهدش بوده‌ایم؛ ولی متاسفانه چند روز پس از اجرا مطلبی غیرواقعی در خصوص رزومه استاد حیدریان و با هدف تخریب ایشان و معاونت هنری وزارت ارشاد منتشر میشود. سوال اینجاست چطور کسی که سال‌ها خارج از ایران است از فعالیت موسیقی ایران به دور چرا یکباره نگران وضعیت موسیقی ایران شده است و به چه حقی از قول نوازندگان ارکستر سمفونیک و جامعه موسیقی ابراز نظر می‌کند. بنده شخصا در تمرینات پایانی ارکستر و در حضور برخی از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران از زبان استاد چکناواریان شنیدم که «نصیر حیدریان بهترین رهبر ارکستر ایرانی است».
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از استعفای مدیرکل این نهاد دولتی و دبیر اجرایی جشنواره موسیقی از سمت خود استعفا کرد. به گزارش سینماپرس، سحر طاعتی مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که چندی پیش با حکم علی ترابی به عنوان مدیر روابط عمومی جشنواره موسیقی نواحی نیز منصوب شده بود، با ارسال نامه استعفای خود به مدیریت جدید دفتر موسیقی استعفای خود را تقدیم محمد اللهیاری فومنی کرد. پیش از این شهرام صارمی مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر نیز با انتشار نامه‌ای سرگشاده و انتقادی نسبت به استعفای علی ترابی از مدیریت دفتر موسیقی وزارت ارشاد از این سمت کناره‌گیری کرد. علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد اسلامی که از چندی پیش استعفای خود را به معاون هنری وزیر ارشاد اعلام کرده بود، در آخرین ساعت روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در حکمی که از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد جای خود را به محمد اللهیاری فومنی داد. استعفای ناگهانی علی ترابی که گفته می‌شود در اعتراض به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی پیرامون «اختصاص ۱۰ درصد مبلغ فروش کنسرت‌ها به فعالیت‌های فرهنگی» انجام گرفته طی روزهای گذشته بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و محافل هنری داشته است.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سحر طاعتی مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که چندی پیش با حکم علی ترابی به عنوان مدیر روابط عمومی جشنواره موسیقی نواحی نیز منصوب شده بود، با ارسال نامه استعفای خود به مدیریت جدید دفتر موسیقی استعفای خود را تقدیم محمد اللهیاری فومنی کرد. پیش از این شهرام صارمی مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر نیز با انتشار نامه‌ای سرگشاده و انتقادی نسبت به استعفای علی ترابی از مدیریت دفتر موسیقی وزارت ارشاد از این سمت کناره‌گیری کرد. علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد اسلامی که از چندی پیش استعفای خود را به معاون هنری وزیر ارشاد اعلام کرده بود، در آخرین ساعت روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در حکمی که از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد جای خود را به محمد اللهیاری فومنی داد. استعفای ناگهانی علی ترابی که گفته می‌شود در اعتراض به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی پیرامون «اختصاص ۱۰ درصد مبلغ فروش کنسرت‌ها به فعالیت‌های فرهنگی» انجام گرفته طی روزهای گذشته بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و محافل هنری داشته است.
موسیقی ماموسیقی ما4 هفته قبل
[حسام الدین سراج - خواننده موسیقی ایرانی] در دوره نوجوانی من و هم‌نسلانم، رادیو مجموعه برنامه‌ای با نام «گل‌ها» داشت که شامل برگ سبز، گل‌های جاویدان و یک شاخه گل می‌شد (این برنامه‌ها مختص موسیقی ایرانی بود) در این برنامه‌ها اساتیدی چون محمودی خوانساری، حسین قوامی، ایرج، اکبر گلپایگانی و بسیاری دیگر از خوانندگان به اجرای موسیقی می‌پرداختند؛ به گمان من یکی از بهترین اجراها در آن برنامه‌ها، مربوط به استاد «ایرج» بود، به خصوص در شیوه‌ی اجرای تحریرها که مخصوص خود ایشان بود و هیچ خواننده‌ای قبل از ایشان چنین تحریرهایی را اجرا نمی‌کرد؛ اگرچه امروز خوانندگان بسیاری از ایشان تقلید می‌کنند. در همان سن و سال نوجوانی شنیدن تحریرهای متریک و منظم و دقیق استاد ایرج مرا به وجد می‌‌آورد و از شنیدن صدای مردانه و با صلابت‌شان احساس لذت و حتی سعی می‌کردم برخی از آوازهایی را که می‌خواندند حفظ کنم و بخوانم. خیلی خوب آواز استاد در سه گاه با مطلع: «خوش آن که حلقه‌های سر زلف واکنی/ دیوانگان سلسله‌ات را رها کنی/ کار جنون ما به تماشا کشیده است/ یعنی تو هم بیا که تماشای ما کنی» را به خاطر دارم ….
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
در پی استعفای علی ترابی از سمت مدیریت کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، روز گذشته شهرام صارمی که چندی قبل از سوی علی ترابی بعنوان مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر انتخاب شده بود در حمایت از اتخاذ موضع مخالف علی ترابی نسبت به اجرایی شدن قانون واریز ده درصد از درآمد کنسرت‌ها به خزانه دولت از سمت خود استعفا کرد. امروز هم سحر طاعتی مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی که بتازگی از سوی علی ترابی به این سمت منصوب شده بود استعفای خود را تحویل مدیر جدید دفتر موسیقی داد و از سمت خود کناره گیری کرد. سحر طاعتی که از روزنامه نگاران با سابقه حوزه موسیقی است تاکنون سابقه سه دوره مدیریت روابط عمومی جشنواره موسیقی فجر و چهار دوره مدیریت روابط عمومی جشنواره موسیقی جوان و تصدی سمت مدیریت روابط عمومی انجمن موسیقی به مدت چهار سال را در پرونده کاری خود داراست. سحر طاعتی در گفت وگو با ایرنا، ضمن اعلام خبر استعفا از مدیریت روابط عمومی دفتر موسیقی اعلام کرد از مدیریت روابط عمومی جشنواره موسیقی نواحی هم کناره گیری کرده است. شامگاه دوشنبه پس از استعفای علی ترابی از سمت مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمد الهیاری فومنی را به سمت مدیر کل دفتر موسیقی منصوب کرد.
ایرناایرنا4 هفته قبل
در پی استعفای علی ترابی از سمت مدیریت کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، روز گذشته شهرام صارمی که چندی قبل از سوی علی ترابی بعنوان مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر انتخاب شده بود در حمایت از اتخاذ موضع مخالف علی ترابی نسبت به اجرایی شدن قانون واریز ده درصد از درامد کنسرت‌ها به خزانه دولت از سمت خود استعفا کرد. امروز هم سحر طاعتی مدیر روابط عمومی دفتر موسیقی که بتازگی از سوی علی ترابی به این سمت منصوب شده بود استعفای خود را تحویل مدیر جدید دفتر موسیقی داد و از سمت خود کناره گیری کرد. سحر طاعتی که از روزنامه نگاران با سابقه حوزه موسیقی است تا کنون سابقه سه دوره مدیریت روابط عمومی جشنواره موسیقی فجر و چهار دوره مدیریت روابط عمومی جشنواره موسیقی جوان و تصدی سمت مدیریت روابط عمومی انجمن موسیقی به مدت چهار سال را در پرونده کاری خود داراست. سحر طاعتی در گفت وگو با خبرنگار موسیقی ایرنا، ضمن اعلام خبر استعفا از مدیریت روابط عمومی دفتر موسیقی اعلام کرد از مدیریت روابط عمومی جشنواره موسیقی نواحی هم کناره گیری کرده است. شامگاه دوشنبه پس از استعفای علی ترابی از سمت مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمد الهیاری فومنی را به سمت مدیر کل دفتر موسیقی منصوب کرد.

به انتهای لیست رسیدید