جشنواره هنر مقاومت

جشنواره هنر مقاومت

قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
هنرمندان چگونه باید به مسئله روز واکنش نشان دهند که هم اثر ماندگار خلق کنند و هم زبان حال مردم باشند؟ بگذارید پاسخ این پرسش را با مصداق برگزاری دومین مسابقه کارتون ترامپیسم توضیح دهم. هنر مقاومت با این موضوعات و تعاملات به شرط استمرار ادامه می‌یابد. همچنین هنرمندانی داریم که در عرصه هنر مقاومت خود به تنهایی یک لشکر هستند و توانمندی بالایی دارند. یکی از انتقادهایی که به هنر مقاومت می‌شود، مردمی‌نبودن این هنر است. چطور هنرمقاومت می‌تواند گستره بیشتری از مردم و انعکاس مسائل آن‌ها را دربرگیرد و به طیفی‌گرایی متهم نشود؟ به نظرم توجه به برگزاری مستمر جشنواره هنر مقاومت می‌تواند این هنر را مردمی کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
این در حالی است که به گفته بسیاری از کارشناسان، هنر مقاومت بسته به شرایط و موضوعات روز جامعه با هنر هنرمندان تلفیق و ارتقا پیدا کرده است. این در حالی است که به گفته بسیاری از کارشناسان، هنر مقاومت بسته به شرایط و موضوعات روز جامعه با هنر هنرمندان تلفیق و ارتقا پیدا کرده است. هنرمندانی که در عرصه هنر مقاومت دست به خلق اثر می‌زنند معتقدند هنر به مثابه وسیله‌ای برای مبارزه با زورگویان جهان می‌تواند کارکرد تأثیرگذاری داشته باشد. سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی، کاریکاتوریست و گرافیست، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و دبیر پنجمین جشنواره هنرمقاومت در گفت‌وگوی امروز صفحه ادبیات و هنر، علاوه بر اینکه بر دغدغه‌مندی هنرمندان ایرانی تأکید کرد، هنرمندان عرصه هنرمقاومت را نیز سرآمد جهان دانست. همچنین هنرمندانی داریم که در عرصه هنر مقاومت خود به تنهایی یک لشکر هستند و توانمندی بالایی دارند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «محمد حبیبی» مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح در حاشیه برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی «بسیجی» گفت: ظرف ۱ ماه آینده فراخوان ششمین جشنواره هنر مقاومت را منتشر خواهیم کرد. وی افزود: در این مدت تلاش زیادی کردیم تا هنرمندان شهرستانی آثار خود را هم‌پای هنرمندان تهرانی به جشنواره‌های تجسمی کشور ارسال کنند؛ این اتفاق تا حدی رخ داد اما همچنان میزان مشارکت این هنرمندان در جشنواره‌ها پایین بود؛ ‌ تا اینکه به تمهید تازه‌ای رسیدیم. حبیبی عنوان کرد: مرحله اولیه طرح «روایت هنر ۱» امسال در ۱۷ استان اجرا می‌شود و تاکنون ۱۳ استان مورد بررسی قرار گرفته‌اند که تا پایان آذر، ‌ چهار استان باقی مانده که شامل مشهد، بوشهر، یزد و ایلام می‌شوند نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت. وی یادآور شد: برآورد ما این است که در این مسیر، حدودا ۷۰ اثر از سوی هنرمندان سراسر کشور خلق شود و تلاشمان بر این است که این آثار در دهه فجر به نمایش درآیند. مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح درباره طرح «روایت هنر۲» نیز گفت: این طرح نیز شامل همان جزییاتی است که در طرح «روایت هنر۱» وجود دارد؛ با این تفاوت که در کل کشور اجرا می‌شود و هنرمندان رشته‌های گرافیک و کاریکاتور را دربرمی‌گیرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، ابوذر حسینی‌نسب امروز در همایش تجلیل از هنرمندان بسیجی استان کرمان که به‌مناسبت هفته بسیج و با حضور محمدرضا علیزاده مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: باید شرایطی فراهم شود تا به وسیله زبان هنر ارزش‌های انقلاب اسلامی را برای نسل جوان تبیین کنیم. رئیس سازمان بسیج هنرمندان سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه این جنگ ناجوانمردانه که توسط استکبار جهانی بر کشور تحمیل شده است افزود: جنگ نرم جنگ بسیار پیچیده‌ای است و دشمن تمام توان و تلاش خود را برای ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی در دنیا با استفاده از این شیوه به کار گرفته است. وی با بیان اینکه افسران این جنگ در داخل کشور هنرمندان انقلابی هستند و می‌توانند با ابزار هنر گفتمان انقلاب اسلامی را به دنیا صادر کنند خاطرنشان کرد: بسیج در عرصه نیروسازی هنرمندان بسیجی در استان کرمان تلاش می‌کند و اعتقاد داریم که هر اقدامی با زبان هنر اثرگذاری بیشتری دارد. حسینی‌نسب با اشاره به اینکه در هفته تشکیل بسیج قرار داریم و چهلمین سالگرد تشکیل بسسیج در کشور است گفت: در تقارن گام دوم انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد تشکیل بسیج، انجمن هنرهای تجسمی سازمان بسیج هنرمندان استان کرمان با بنیاد روایت فتح و گروه هنرهای تجسمی این بنیاد با تفاهم‌نامه‌ای انعقاد کرده است. رئیس سازمان بسیج هنرمندان سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه جشنواره هنر مقاومت یک جشنواره بین‌المللی است و آثار برتر از سراسر کشور به آن ارسال می‌شود تصریح کرد: تا پایان امسال اختتامیه جشنواره در تهران برگزار می‌شود و امیدواریم هر ۸ هنرمند در مرحله اجرایی نیز شرایط را کسب کرده و اثر آنها به جشنواره راه پیدا کند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی توضیح داد: در حال حاضر اتفاقات را به سه دوره زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تقسیم‌بندی کردیم که در راستای جشنواره هنرهای تجسمی مقاومت انجام می‌شود. بنابراین بخشی از اتفاقات مربوط به ششمین جشنواره هنرهای تجسمی مقاومت با برپایی کارگاه یا شناسایی هنرمندان جوانی که حتی در تهران هم نیستند، رقم می‌خورد. وی درباره تصمیمات آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت گفت: در آخرین جلسه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری ششمین جشنواره تاحدی رشته‌ها مشخص شد اما در حال صحبت درباره جزییات آن‌ها هستیم. مدیرکل هنرهای تجسمی حوزه هنری همچنین از انتشار فراخوان ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت به زودی خبر داد. به گزارش مهر، حبیب‌الله صادقی، غلامعلی طاهری، مصطفی گودرزی، مسعود نجابتی، محمدرضا دوست محمدی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و علی حیاتی اعضای شورای برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت هستند.
مهرمهر3 ماه قبل
وی توضیح داد: در حال حاضر اتفاقات را به سه دوره زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تقسیم‌بندی کردیم که در راستای جشنواره هنرهای تجسمی مقاومت انجام می‌شود. بنابراین بخشی از اتفاقات مربوط به ششمین جشنواره هنرهای تجسمی مقاومت با برپایی کارگاه یا شناسایی هنرمندان جوانی که حتی در تهران هم نیستند، رقم می‌خورد. وی درباره تصمیمات آخرین جلسه شورای برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت گفت: در آخرین جلسه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری ششمین جشنواره تاحدی رشته‌ها مشخص شد اما در حال صحبت درباره جزییات آن‌ها هستیم. مدیرکل هنرهای تجسمی حوزه هنری همچنین از انتشار فراخوان ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت به زودی خبر داد. به گزارش مهر، حبیب‌الله صادقی، غلامعلی طاهری، مصطفی گودرزی، مسعود نجابتی، محمدرضا دوست محمدی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و علی حیاتی اعضای شورای برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری ششمین جشنواره جهانی هنرهای تجسمی مقاومت هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس از برگزاری آثار منتخب پرچم و کتیبه ویژه ماه محرم و صفر خبر داد. به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، محمد حبیبی مدیر عامل این انجمن گفت: به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و با هدف ترویج و اشاعه کالاهای هنری مناسب هیئت و تشکل‌های مذهبی، نمایشگاه سماع سرخ در موزه هنرهای معاصر فلسطین آماده میزبانی از علاقه مندان به هنر عاشورایی است. آثار این نمایشگاه این ظرفیت را دارد که ارگان‌ها، سازمان‌ها و اداره‌های مختلف و گوناگون برای فضا سازی اماکن مورد نظر خود از این آثار باکیفیت و مطلوب هنری بهره ببرند. نمایشگاه سماع سرخ تا هشتم مهرماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر میزبان علاقه مندان خواهد بود. موزه هنرهای معاصر فلسطین در خیابان بزرگمهر، تقاطع خیابان برادران شهید مظفر قرار دارد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، محمد حبیبی مدیرعامل انجمن با اعلام این خبر گفت: به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و با هدف ترویج و اشاعه کالاهای هنری مناسب هیات و تشکل‌های مذهبی نمایشگاه «سماع سرخ» در موزه هنرهای معاصر فلسطین آماده میزبانی از علاقمندان به هنر عاشورایی است. وی با اشاره به این مطلب که فضای شهر و نوع تبلیغات شهری ویژه ایام و مناسبت‌های مذهبی علی الخصوص ماه محرم جای کار بسیار زیادی را دارد، افزود: این نمایشگاه در وهله اول به منظور ارائه آثار هنری و باکیفیت برای عموم مردم طرح ریزی شده است که علاقمندان می‌توانند با حضور در این نمایشگاه از این آثار برتر حوزه پرچم و کتیبه بازدید نمایند. همچنین آثار این نمایشگاه این ظرفیت را دارد که ارگان‌ها سازمان‌ها و اداره‌های مختلف و گوناگون برای فضا سازی اماکن مورد نظر خود از این آثار باکیفیت و مطلوب هنری بهره ببرند. دبیر اجرایی جشنواره هنر مقاومت همچنین اضافه کرد: انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس به عنوان یکی از اصلی‌ترین مراجع معتبر هنر انقلاب در حوزه تجسمی آمادگی این را دارد که فایل با کیفیت این آثار را به صورت رایگان در اختیار مسئولان و دست اندرکاران تبلیغات و فضاسازی شهری نظیر شهرداری تهران، سازمان زیبا سازی شهر تهران، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، وزارت کشور، ستاد راهیان نور، مترو تهران و حومه، قرار گاه اربعین و دیگر سازمان‌ها و نهاد‌ها قرار دهد. نمایشگاه «سماع سرخ» تا ۸ مهرماه در موزه هنر‌های معاصر فلسطین به نشانی خیابان بزرگمهر تقاطع خیابان برادران شهید مظفر از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر میزبان علاقمندان خواهد بود.
موجموج3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، محمد حبیبی مدیر عامل این انجمن با اعلام این خبر گفت: به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین ع و یاران باوفایش و با هدف ترویج و اشاعه کالاهای هنری مناسب هیات و تشکل‌های مذهبی، نمایشگاه سماع سرخ در موزه هنرهای معاصر فلسطین آماده میزبانی از علاقمندان به هنر عاشورایی است. وی با اشاره به این مطلب که فضای شهر و نوع تبلیغات شهری ویژه ایام و مناسبت‌های مذهبی علی الخصوص ماه محرم، جای کار بسیار زیادی را دارد افزود: این نمایشگاه در وهله اول به منظور ارائه آثار هنری و باکیفیت برای عموم مردم طرح ریزی شده است که علاقمندان می‌توانند با حضور در این نمایشگاه از این آثار برتر حوزه پرچم و کتیبه بازدید نمایند. همچنین آثار این نمایشگاه این ظرفیت را دارد که ارگان‌ها سازمان‌ها و اداره‌های مختلف و گوناگون برای فضا سازی اماکن مورد نظر خود از این آثار باکیفیت و مطلوب هنری بهره ببرند. نمایشگاه سماع سرخ تا هشتم مهرماه در موزه هنر‌های معاصر فلسطین از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر میزبان علاقمندان خواهد بود. موزه هنرهای معاصر فلسطین در خیابان بزرگمهر تقاطع خیابان برادران شهید مظفر قرار دارد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس از برگزاری آثار منتخب پرچم و کتیبه ویژه ماه محرم و صفر خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، محمد حبیبی، مدیرعامل این انجمن با اعلام این خبر گفت: به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و با هدف ترویج و اشاعه کالاهای هنری مناسب هیئات و تشکل‌های مذهبی نمایشگاه سماع سرخ در موزه هنرهای معاصر فلسطین آماده میزبانی از علاقمندان به هنر عاشورایی است. همچنین آثار این نمایشگاه این ظرفیت را دارد که ارگان‌ها، سازمان‌ها و اداره‌های مختلف و گوناگون برای فضاسازی اماکن مورد نظر خود از این آثار باکیفیت و مطلوب هنری بهره ببرند. نمایشگاه سماع سرخ تا هشتم مهرماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر میزبان علاقمندان خواهد بود. موزه هنرهای معاصر فلسطین در خیابان بزرگمهر تقاطع خیابان برادران شهید مظفر قرار دارد.
ایلناایلنا3 ماه قبل
مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس از برگزاری آثار منتخب پرچم و کتیبه ویژه ماه محرم و صفر خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد حبیبی (مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس) گفت: به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و با هدف ترویج و اشاعه کالاهای هنری مناسب هیات و تشکل‌های مذهبی نمایشگاه سماع سرخ در موزه هنرهای معاصر فلسطین آماده میزبانی از علاقمندان به هنر عاشورایی است. همچنین آثار این نمایشگاه این ظرفیت را دارد که ارگان‌ها، سازمان‌ها و اداره‌های مختلف و گوناگون برای فضا سازی اماکن مورد نظر خود از این آثار باکیفیت و مطلوب هنری بهره ببرند. نمایشگاه سماع سرخ تا هشتم مهرماه در موزه هنر‌های معاصر فلسطین از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر میزبان علاقمندان خواهد بود. موزه هنرهای معاصر فلسطین در خیابان بزرگمهر تقاطع خیابان برادران شهید مظفر قرار دارد.
برنابرنا3 ماه قبل
مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس از برگزاری آثار منتخب پرچم و کتیبه ویژه ماه محرم و صفر خبر داد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، محمد حبیبی مدیر عامل این انجمن با اعلام این خبر گفت: به مناسبت ایام سوکواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین ع و یاران باوفایش و با هدف ترویج و اشاعه کالاهای هنری مناسب هیات و تشکل‌های مذهبی نمایشگاه سماع سرخ در موزه هنرهای معاصر فلسطین آماده میزبانی از علاقمندان به هنر عاشورایی است. همچنین آثار این نمایشگاه این ظرفیت را دارد که ارگان‌ها سازمان‌ها و اداره‌های مختلف و گوناگون برای فضا سازی اماکن مورد نظر خود از این آثار باکیفیت و مطلوب هنری بهره ببرند. نمایشگاه سماع سرخ تا هشتم مهرماه در موزه هنر‌های معاصر فلسطین از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر میزبان علاقمندان خواهد بود. موزه هنرهای معاصر فلسطین در خیابان بزرگمهر تقاطع خیابان برادران شهید مظفر قرار دارد.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
آرش معیریانکارگردان، تدوینگر، فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه هنر و کارشناس ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران است. او همچنین عضو هیأت علمی دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر و عضو کانون تدوینگران خانه سینما است و فیلم‌های سینمایی «کما»، «شارلاتان»، «چپ‌دست»، «شیر و عسل» و … و ساخت آنونس بیش از ۱۵۰ فیلم سینمایی را در کارنامه خود دارد. او دارای مدرک کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه هنر بوده و از سال ۱۳۷۵ تاکنون در هنرستان‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرهای تهران و قم تدریس داشته‌ است. همچنین مدرس عکاسی و فیلمبرداری در مرکز آموزش سینما و انجمن سینمای جوانان، عضو هیأت داوران مواد تبلیغی بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر، عضو انجمن عکاسان بحران ایران و هیأت موسس انجمن ملی عکاسی ایران است. هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزاخانی از ۲۶ الی ۳۱ تیرماه سال جاری در شهر تهران و در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.
موجموج7 ماه قبل
هادی مقدم‌دوست نویسنده و کارگردان فیلم‌های سینمایی «سر به مهر»، «هیهات»، «چسب زخم» است. او نویسنده و کارگردان آثار سینمایی همچون «دخیل»، کربلا جغرافیای یک تاریخ»، «فصل شکار» و … است. آرش معیریان کارگردان، تدوینگر، فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه هنر و کارشناس ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران است. همچنین مدرس عکاسی و فیلمبرداری در مرکز آموزش سینما و انجمن سینمای جوانان، عضو هیأت داوران مواد تبلیغی بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر، عضو انجمن عکاسان بحران ایران و هیأت موسس انجمن ملی عکاسی ایران است. هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزاخانی از ۲۶ الی ۳۱ تیرماه سال جاری در شهر تهران و در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس9 ماه قبل
سینماپرس: «محمد حبیبی» مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس شد. به گزارش سینماپرس، سیدمحمدیاشار نادری مدیر این بنیاد طی حکمی محمد حبیبی را به عنوان مدیر جدید انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب کرد. در بخشی از این حکم خطاب به حبیبی آمده است: «نظر به تخصص، تعهد و تجربه جنابعالی شما را به عنوان مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب می‌نمایم. حبیبی مدتی هم سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح بوده است. پیش از این مسعود نجابتی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بود که سال گذشته پنجمین جشنواره هنرمقاومت را برگزار کرد و مورد استقبال عموم علاقمندان و هنرمندان مرتبط با هنرهای تجسمی قرار گرفت.

ابراهیم حاتمی کیا چهره هنر انقلاب در سال ۹۷ شد+ فیلم

سینماپرسسینماپرس9 ماه قبل
به گزارش سینماپرس، آیین اختتامیه پنجمین هفته هنر انقلاب با معرفی چهره هنر انقلاب و رویداد شاخص این حوزه دوشنبه ۲۶ فروردین در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. در ادامه نامزدهای چهره هنر انقلاب در سال ۹۷ معرفی و علت انتخاب آن‌ها بیان شد. انتخاب‌های ۱۴ کاندید چهره هنر انقلاب و ۶ رویداد شاخص تنوعی را از نظر حوزه‌های موضوعی ثابت می‌کنند. بهبودی: آماده‌ام به چهره هنر انقلاب تبریک بگویمهدایت الله بهبودی نامزد چهره هنر انقلاب در سال ۹۷ نیز عنوان کرد: من با آمادگی آماده‌ایم تا به برگزیده این دوره از چهره هنر انقلاب تبریک بگویم. نجابتی: خودم را لایق عنوان چهره هنر انقلاب نمی‌دانممسعود نجابتی نیز گفت: من خودم را لایق این عنوان نمی‌دانم.
ایسناایسنا9 ماه قبل
ابراهیم حاتمی‌کیا در اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی با بیان اینکه فعالیت در حوزه هنر انقلاب اسلامی همواره کار بسیار سخت و پر فراز و نشیبی بوده است، گفت: اکثر قریب به اتفاق فیلم‌هایم‌ مساله‌ای داشته که باید برای آن می‌جنگیدم. به گزارش ایسنا، اختتامیه پنجمین هفته هنر انقلاب اسلامی و با اعلام نام ابراهیم حاتمی‌کیا به عنوان چهره هنر انقلاب عصر دوشنبه ۲۶ فروردین ماه با حضور هنرمندان و مسئولان در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد. در ادامه، وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی در سخنانی درباره هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی که امسال چهلمین سالگرد خود را پشت سر گذاشته در ارتباط با حوزه هنر اتفاقات بزرگی را رقم زده است و ما به اعتبار آن که در بطن و متن آن بودیم شاید مثل کسی که در آب است آن را و تحولات را حس نکرده‌ایم. اگر انقلاب اسلامی نبود ما شاهد این پیشرفت‌ها نبودیم و انقلاب به یک عدالت جنسیتی کمک کرد. کاندیدای بعدی چهره هنر انقلاب ابراهیم حاتمی‌کیا بود که در سخنانی بیان کرد: رایحه آقا مرتضی (آوینی) در این فضا برای ما خیلی آشناست.
مهرمهر9 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، پنجمین دوره هفته هنر انقلاب اسلامی و انتخاب چهره سال هنر انقلاب عصر امروز در حوزه هنری برگزار شد. انقلاب اسلامی توانست جنبشی در حوزه هنر ایجاد کند که از این گسست جلوگیری کند. همانطور که در حوزه شعر می‌بینیم که حکمت وارد شده که نمونه‌اش اشعار فردوسی است و حوزه هنر انقلابی هم حکمت، فرصتی ساخت تا شاخه‌های مختلفی در هنر ایجاد شود. من در همین حیاط حوزه هنری با شعر علی معلم به ادبیات علاقه مند شدم و در نمازخانه همین حوزه هنری در جلسات ادبی مرحوم امین پور شرکت کردم تا روزی که تابوت شهید آوینی را آوردند که آن فضا از قضا بسیار شبیه همین جلسه بود. همچنین مهدی نقویان نیز در سخنانی از حضور جامعه مستند سازان در جمع کاندیداهای چهره سال هنر انقلاب تشکر کرد.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سیدمحمد یاشار نادری مدیر بنیاد فرهنگی روایت فتح در حکمی محمد حبیبی را به عنوان مدیر جدید انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب کرد. در بخشی از این حکم آمده است: برادر ارجمند جناب آقای محمد حبیبینظر به تخصص، تعهد و تجربه جنابعالی شما را به عنوان مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب می‌نمایم. از خداوند منان توفیق روز افزون خادمان عرصه مقدس فرهنگ وهنر متعالی انقلاب اسلامی را در تحقق بخشیدن به منویات و اوامر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) خواهانم. ازجمله مسئولیت‌های قبلی وی می‌توان به معاون هماهنگ کننده بنیاد فرهنگی روایت فتح، مدیر انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر اجرایی جشنواره هنر مقاومت اشاره کرد. پیش از این مسعود نجابتی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بود که سال گذشته پنجمین جشنواره هنرمقاومت به دبیری وی برگزار شد و مورد استقبال عموم علاقمندان و هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی قرار گرفت.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری ایرنا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، سیدمحمد یاشار نادری مدیر بنیاد فرهنگی روایت فتح طی حکمی محمد حبیبی را به عنوان مدیر جدید انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب کرد. در بخشی از این حکم با تجلیل از تخصص، تعهد و تجربه محمد حبیبی، ابراز امیدواری شده است که «با همیاری هنرمندان متعهد و با بهره گیری از تجارب مفید و ارزشمند پیشکسوتان این عرصه و دستاوردهای گذشته و با بهره مندی از ظرفیت نیروهای خلاق، جوان و توانمند در سراسر کشور شاهد ترویج گفتمان جهانی انقلاب اسلامی، تکریم رشادت‌ها و حماسه‌های ماندگار دفاع مقدس و ترسیم ابعاد مختلف روح پایداری و مقاومت در داخل و خارج از کشور باشیم». حبیبی دارای مدرک کارشناسی نقاشی از دانشگاه یزد است و از مسئولیت‌های قبلی او می‌توان به معاون هماهنگ کننده بنیاد فرهنگی روایت فتح، مدیر انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر اجرایی جشنواره هنر مقاومت اشاره کرد. پیش از این مسعود نجابتی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بود که سال گذشته پنجمین جشنواره هنر مقاومت را برگزار کرد. فراهنگ ** ۹۰۳۱ ** ۹۰۵۳انتهای پیام /*
مهرمهر9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، سیدمحمد یاشار نادری مدیر بنیاد فرهنگی روایت فتح طی حکمی محمد حبیبی را به عنوان مدیر جدید انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب کرد. در بخشی از این حکم آمده است: «برادر ارجمند جناب آقای محمد حبیبینظر به تخصص، تعهد و تجربه جنابعالی شما را به عنوان مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب می‌نمایم. امید است با همیاری هنرمندان متعهد و با بهره گیری از تجارب مفید و ارزشمند پیشکسوتان این عرصه و دستاوردهای گذشته و با بهره مندی از ظرفیت نیروهای خلاق، جوان و توانمند در سراسر کشور شاهد ترویج گفتمان جهانی انقلاب اسلامی، تکریم رشادت‌ها و حماسه‌های ماندگار دفاع مقدس و ترسیم ابعاد مختلف روح پایداری و مقاومت در داخل و خارج از کشور باشیم. از خداوند منان توفیق روز افزون خادمان عرصه مقدس فرهنگ و هنر متعالی انقلاب اسلامی را در تحقق بخشیدن به منویات و اوامر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) خواهانم.» محمد حبیبی دارای مدرک کارشناسی نقاشی از دانشگاه یزد است و از مسئولیت‌های قبلی او می‌توان به معاون هماهنگ کننده بنیاد فرهنگی روایت فتح، مدیر انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر اجرایی جشنواره هنر مقاومت اشاره کرد. پیش از این مسعود نجابتی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بود که سال گذشته پنجمین جشنواره هنر مقاومت را برگزار کرد.
فارسفارس9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، سیدمحمدیاشار نادری مدیر این بنیاد طی حکمی محمد حبیبی را به عنوان مدیر جدید انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب کرد. در بخشی از این حکم خطاب به حبیبی آمده است: «نظر به تخصص، تعهد و تجربه جنابعالی شما را به عنوان مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس منصوب می‌نمایم. حبیبی مدتی هم سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح بوده است. پیش از این مسعود نجابتی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بود که سال گذشته پنجمین جشنواره هنرمقاومت را برگزار کرد و مورد استقبال عموم علاقمندان و هنرمندان مرتبط با هنرهای تجسمی قرار گرفت. انتهای پیام/
سینماپرسسینماپرس9 ماه قبل
سینماپرس: معلمی دبیر پنجمین هفته هنر انقلاب، گفت: هفته هنر انقلاب سال هاست به همت حوزه هنری همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در حوزه هنری استان‌های سراسر کشور فعالیت می‌کند. معلمی: هنر انقلاب هنری موفق، درخشان و راهگشاستمعلمی که دبیری پنجمین هفته هنر انقلاب را نیز برعهده دارد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز هنر انقلاب بیان کرد: هفته هنر انقلاب سال هاست به همت حوزه هنری همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در حوزه هنری استان‌های سراسر کشور فعالیت می‌کند. اگر هنر انقلاب را با گذشته مقایسه کنیم، چنان درخششی را شاهد هستیم که می‌توانیم هنر انقلاب را در روزگار کنونی خود هنری درخشان، موفق و راهگشا بدانیم. اما هنر انقلاب در قیاس با رویداد بزرگ انقلاب اسلامی باید گسترده‌تر شود و ما مسیری طولانی برای معرفی هنر انقلاب به دنیا پیش رو داریم. پنجمین هفته هنر انقلاب اسلامی تا ۲۶ فروردین ماه با شعار «هنر متعهد به حقیقت» در حوزه هنری ادامه دارد.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
معلمی: هنر انقلاب هنری موفق، درخشان و راهگشاستمعلمی که دبیری پنجمین هفته هنر انقلاب را نیز برعهده دارد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز هنر انقلاب بیان کرد: هفته هنر انقلاب سال هاست به همت حوزه هنری همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در حوزه هنری استان‌های سراسر کشور فعالیت می‌کند. اگر هنر انقلاب را با گذشته مقایسه کنیم، چنان درخششی را شاهد هستیم که می‌توانیم هنر انقلاب را در روزگار کنونی خود هنری درخشان، موفق و راهگشا بدانیم. اگر در گذشته هنرمندان انقلاب معدود بودند، امروزه هنرمندان زیادی در رشته‌های مختلف مرتبط با انقلاب خلق اثر می‌کنند. اما هنر انقلاب در قیاس با رویداد بزرگ انقلاب اسلامی باید گسترده‌تر شود و ما مسیری طولانی برای معرفی هنر انقلاب به دنیا پیش رو داریم. پنجمین هفته هنر انقلاب اسلامی تا ۲۶ فروردین ماه با شعار «هنر متعهد به حقیقت» در حوزه هنری ادامه دارد.
فارسفارس9 ماه قبل
پس از قرائت قرآن کریم توسط مرتضی یراق بافان و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، شهرام شکیبا مجری مراسم از مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری دعوت به سخنرانی کرد. معلمی: هنر انقلاب هنری موفق، درخشان و راهگشاستمعلمی که دبیری پنجمین هفته هنر انقلاب را نیز برعهده دارد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز هنر انقلاب بیان کرد: هفته هنر انقلاب سال هاست به همت حوزه هنری همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در حوزه هنری استان‌های سراسر کشور فعالیت می‌کند. اگر در گذشته هنرمندان انقلاب معدود بودند، امروزه هنرمندان زیادی در رشته‌های مختلف مرتبط با انقلاب خلق اثر می‌کنند. اما هنر انقلاب در قیاس با رویداد بزرگ انقلاب اسلامی باید گسترده‌تر شود و ما مسیری طولانی برای معرفی هنر انقلاب به دنیا پیش رو داریم. پنجمین هفته هنر انقلاب اسلامی تا ۲۶ فروردین ماه با شعار «هنر متعهد به حقیقت» در حوزه هنری ادامه دارد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
اگر هنر انقلاب را با گذشته مقایسه کنیم، چنان درخششی را شاهد هستیم که می‌توانیم هنر انقلاب را در روزگار کنونی خود هنری درخشان، موفق و راهگشا بدانیم. اگر در گذشته هنرمندان انقلاب معدود بودند، امروزه هنرمندان زیادی در رشته‌های مختلف مرتبط با انقلاب خلق اثر می‌کنند. اما هنر انقلاب در قیاس با رویداد بزرگ انقلاب اسلامی باید گسترده‌تر شود و ما مسیری طولانی برای معرفی هنر انقلاب به دنیا پیش رو داریم. اگر رسانه، هنر متعهد را بیشتر دریابد، می‌توانیم دایره نیروی انسانی مرتبط با هنر انقلاب را وسعت ببخشیم. پنجمین هفته هنر انقلاب اسلامی تا ۲۶ فروردین ماه با شعار «هنر متعهد به حقیقت» در حوزه هنری ادامه دارد.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، اسامی هنرمندانی که در پنجمین هفته هنر انقلاب مورد تقدیر قرار می‌گیرند، اعلام شد. این هنرمندان از استان تهران و دیگر استان‌های کشور انتخاب شده‌اند. حسن قلی پور، محسن شامحمدی، مهدی بخشی مقدم، یوسف جعفری، میلاد محمدی، محسن امانی، سامان غنائمی، محمدرضا شفاه، سپیده چزانی شراهی، میثم مهدوی راد، رضا کشاورز، داود لطف الله، ابراهیم حسن بیگی، ناهید قادری حاجی آبادی، امیرحسین شفیعی، امیر نجفی امامی، از جمله هنرمندانی هستند که توسط ستاد مرکزی پنجمین هفته هنر انقلاب جهت تقدیر در افتتاحیه این رویداد فرهنگی و هنری معرفی شده‌اند. در این مراسم همچنین از نادر طالب زاده مستند ساز و مجری و کارشناس رسانه، رضا بدرالسماء نگارگر برجسته و غلامعلی طاهری نقاش پیشکسوت کشورمان به شکلی ویژه تقدیر و قدردانی می‌شود. پنجمین جشن هفته هنر انقلاب اسلامی همزمان با سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی، امروز سه شنبه ۲۰ فروردین، از ساعت ۱۷:۳۰ با برگزاری آیین افتتاحیه در سالن سوره حوزه هنری آغاز و تا ۲۶ فروردین ادامه می‌یابد.
سینماپرسسینماپرس9 ماه قبل
سینماپرس: ۲۶ هنرمند از تهران و سایر استان‌های کشور در پنجمین هفته هنر انقلاب مورد تقدیر قرار می‌گیرند. پنجمین هفته هنر انقلاب همزمان با سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی از فردا (سه شنبه ۲۰ فروردین) با برگزاری افتتاحیه در سالن سوره حوزه هنری از ساعت ۱۷:۳۰ آغاز و تا ۲۶ فروردین ماه ادامه می‌یابد. به گزارش سینماپرس، به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، اسامی هنرمندانی که در پنجمین هفته هنر انقلاب مورد تقدیر قرار می‌گیرند، اعلام شد. حسن قلی پور، محسن شامحمدی، مهدی بخشی مقدم، یوسف جعفری، میلاد محمدی، محسن امانی، سامان غنائمی، محمدرضا شفاه، سپیده چزانی شراهی، میثم مهدوی راد، رضا کشاورز، داود لطف الله، ابراهیم حسن بیگی، ناهید قادری حاجی آبادی، امیرحسین شفیعی، امیر نجفی امامی اسامی هنرمندانی است که توسط ستاد مرکزی پنجمین هفته هنر انقلاب جهت تقدیر در افتتاحیه این رویداد فرهنگی و هنری معرفی شده‌اند. پنجمین هفته هنر انقلاب همزمان با سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی از فردا (سه شنبه ۲۰ فروردین) با برگزاری افتتاحیه در سالن سوره حوزه هنری از ساعت ۱۷:۳۰ آغاز و تا ۲۶ فروردین ماه ادامه می‌یابد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ نشست رسانه‌ای هفته هنر انقلاب اسلامی با معرفی رضا امیر خانی، هدایت‌الله بهبودی، ابراهیم حاتمی‌کیا، مسعود نجابتی و مهدی نقویان به عنوان نامزدهای نهایی دریافت جایزه چهره سال هنر انقلاب دوشنبه ۱۹ فروردین‌ماه برگزار شد. مدیریت و دبیری جشنواره تجسمی مقاومت، توجه به کادرسازی و آموزش گسترده هنرمندان متعهد و جوان، واکنش هنرمندانه، متعهدانه و بهنگام نسبت به وقایع جهان اسلام. مهدی نقویان، معیار: کارگردانی مستندهای «در برابر طوفان»، «خارج از دید ۲» و «ایران ۲۰»، مستندسازی و شناساندن افتخارات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به شیوه‌ای نوینهمچنین مجموعه خانه طراحان انقلاب اسلامی، مجموعه هیئت هنر و مجموعه کلاس‌های حجت‌الاسلام شهاب مرادی به عنوان نامزدهای نهایی دریافت جایزه رویداد هنر انقلاب اسلامی معرفی شدند. در این نشست اسامی ۲۶ هنرمند هم که در پنجمین هفته هنر انقلاب مورد تقدیر قرار می‌گیرند، اعلام شد. پنجمین هفته هنر انقلاب همزمان با سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی از فردا (سه شنبه ۲۰) با برگزاری افتتاحیه در سالن سوره حوزه هنری از ساعت ۱۷:۳۰ آغاز و تا ۲۶ فروردین ماه ادامه می‌یابد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش عصر دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سپهر سوره هنر، اسامی هنرمندانی که در پنجمین هفته هنر انقلاب مورد تقدیر قرار می‌گیرند، به شرح زیر اعلام شد. حسن قلی‌پور، محسن شامحمدی، مهدی بخشی مقدم، یوسف جعفری، میلاد محمدی، محسن امانی، سامان غنائمی، محمدرضا شفاه، سپیده چزانی شراهی، میثم مهدوی راد، رضا کشاورز، داود لطف الله، ابراهیم حسن‌بیگی، ناهید قادری حاجی‌آبادی، امیرحسین شفیعی، امیر نجفی امامی اسامی هنرمندانی است که توسط ستاد مرکزی پنجمین هفته هنر انقلاب جهت تقدیر در افتتاحیه این رویداد فرهنگی و هنری معرفی شده‌اند. در این مراسم همچنین نادر طالب‌زاده مستندساز و مجری و کارشناس رسانه، رضا بدرالسماء نگارگر برجسته و غلامعلی طاهری نقاش پیشکسوت کشورمان به طور ویژه در این مراسم تقدیر می‌شوند. **هفته هنر انقلاب در یک نگاهبیستم فروردین‌ به مناسبت سالگرد شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سیدمرتضی آوینی با عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده و سرآغاز هفته هنر انقلابی به‌ شمار می‌رود. پنجمین هفته هنر انقلاب همزمان با سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی از فردا (سه شنبه ۲۰) با برگزاری افتتاحیه در سالن سوره حوزه هنری از ساعت ۱۷:۳۰ آغاز و تا ۲۶ فروردین ماه ادامه می‌یابد.

به انتهای لیست رسیدید