جشن آکادمی سینماسینما

جشن آکادمی سینماسینما

موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج هفته گذشته پس از آنکه دومین جشن آکادمی سینماسینما، کاندیداهای بخش چهره سال سینما در سال ۱۳۹۷ (چهره موثر سینما در سال ۱۳۹۷) خود را اعلام کرد، به این نتیجه در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها اعتراضاتی مطرح شد. پس از این اعتراضات، رئیس سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری در پیامی به دبیر دومین دوره آکادمی سینماسینما خواستار حذف نامش از فهرست چهره سال سینمای ایران شد. بر همین اساس در این دوره به انتخاب ۲۰۷ نفر از اصحاب رسانه حدود هشتاد نفر رای آوردند که دبیرخانه آکادمی سینماسینما ده نفر اول را به عنوان نامزدهای این عنواناعلام کرد که نام حسین انتظامی نیز در میان این چهره‌ها بود. گرچه در نهایت نرگس آبیار با ۵۲ رای و ۱۱۷/۵ امتیاز به عنوان چهره سال ۹۷ سینمای ایران از سوی این آکادمی معرفی شد. این درحالی است که در این لیست حسین انتظامی با ۲۰ رای و ۳۸/۵ امتیاز رتبه هفتم را به خود اختصاص داد.
زوم‌جیزوم‌جی1 ماه قبل
مدتی پیش فهرست نامزدهای دومین جشن آکادمی سینماسینما مشخص شد. به تازگی و بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، فهرست نامزدهای بخش موثرترین چهره سینمایی سال منتشر شده است. نتیجه این نظرخواهی، معرفی ده نامزد برای «موثرترین چهره سینمایی سال ۱۳۹۷» بوده است. جشن سینماسینما در تاریخ ۱۹ مرداد ماه، به دبیری کیوان کثیریان و دبیری کیانوش عیاری برگزار خواهد شد. فهرست نامزدهای بخش «موثرترین چهره سینمایی سال ۱۳۹۷» به قرار زیر است: نرگس آبیارمحسن امیر یوسفیحسین انتظامیبهرام توکلیهومن سیدیسعید روستاییجواد عزتینوید محمدزادهرضا میرکریمیعلی نصیریاننظر شما کاربران زومجی درباره فهرست نامزدهای موثرترین چهره سینمایی سال چیست؟
موجموج4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، در اواخر تابستان سال گذشته، اولین دوره جشن آکادمی سینما سینما برگزار شد. گرچه برگزار کنندگان آن، زمان اصلی برگزاری این جشن را در فروردین هر سال اعلام کرده بودند، اما با توجه به مشکلات اقتصادی فعلی کشور، باید آرزو کرد و امیدوار بود که دومین دوره آن، ولو با تاخیری چند ماهه برگزار شود. در این خصوص کیوان کثیریان دبیر و موسس جایزه سینما سینما از آغاز مقدمات کار برای برگزاری دومین دوره آن خبر داد و گفت: در حال حاضر فعالیت آکادمی شروع شده و در حال جمع آوری آرا هستیم. بدیهی است فهرست انتخاب کنندگان نیز اعلام عمومی خواهد شد و در عین حال چهره منتخب در آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما معرفی شده و تندیس و جایزه خود را دریافت خواهد کرد. وی اعلام جزییات بیشتر دومین دوره جشن آکادمی سینما سینما را به پس از قطعی شدن برنامه‌ها موکول کرد.

به انتهای لیست رسیدید