جشن تصویر سال

جشن تصویر سال

ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/خوزستان فیلم کوتاه «داشتن» ساخته‌ سید مرتضی سبزقبا برای حضور در بخش مسابقه‌ نخستین جشنواره‌ ملی فیلم «مهر مادر» انتخاب شد. آثار راه‌یافته به بخش مسابقه ‌فیلم‌های داستانی این رویداد بزرگ فرهنگی مشخص شدند. این فیلم همچنین در چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Aasha» هندوستان نامزد دریافت جایزه‌ بهترین فیلم نیز بوده است. اسامی برخی از عوامل تولید فیلم «داشتن» به این شرح‌اند: نویسنده و کارگردان: سید مرتضی سبزقبا، تصویربردار: امیر علی‌ویسی، تدوین: فرید دغاغله، صدابردار: محمد توریوریان، صداگذار: حسین قورچیان، طراح صحنه، لباس و گریم: حمید نورآبادی، عکاس: امین نظری، تصویربردار پشت‌صحنه: حمید تجلی‌فرد، رنگ‌آمیزی تصاویر: حمیدرضا فطوره‌چیان، سیندخت رحیمیان (استودیو ضد نور)، منشی‌ صحنه: فاطمه‌ سیاح‌طرفی، مدیر تولید: حسین علیزاده، مترجم: سید عزیز رودبندی، سید محمود ژولایی باقری، تیتراژ: سید مرتضی سبزقبا، حجت کایدخورده، بازیگران: محسن مستکین، حسین قبیتی‌نسب، فاطمه‌ سیاح‌طرفی، حمید کوتیانی، نرگس میریه و با حضور: امیرحسام معینی‌راد، تهیه‌کننده: سید مرتضی سبزقبا، انجمن سینمای جوانان آبادان. آیین پایانی نخستین جشنواره‌ ملی فرهنگی و هنری «مهر مادر» ۲۶ بهمن‌ ۱۳۹۸ مصادف با سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) به دبیری عبدالستار کاکایی در تهران برگزار خواهد شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 روز قبل
پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان فیلم کوتاه «داشتن» ساخته‌ سید مرتضی سبزقبا برای حضور در بخش مسابقه‌ نخستین جشنواره‌ ملی فیلم «مهر مادر» انتخاب شد. آثار راه‌یافته به بخش مسابقه ‌فیلم‌های داستانی این رویداد بزرگ فرهنگی مشخص شدند. این فیلم همچنین در چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Aasha» هندوستان نامزد دریافت جایزه‌ بهترین فیلم نیز بوده است. اسامی برخی از عوامل تولید فیلم «داشتن» به این شرح‌اند: نویسنده و کارگردان: سید مرتضی سبزقبا، تصویربردار: امیر علی‌ویسی، تدوین: فرید دغاغله، صدابردار: محمد توریوریان، صداگذار: حسین قورچیان، طراح صحنه، لباس و گریم: حمید نورآبادی، عکاس: امین نظری، تصویربردار پشت‌صحنه: حمید تجلی‌فرد، رنگ‌آمیزی تصاویر: حمیدرضا فطوره‌چیان، سیندخت رحیمیان (استودیو ضد نور)، منشی‌ صحنه: فاطمه‌ سیاح‌طرفی، مدیر تولید: حسین علیزاده، مترجم: سید عزیز رودبندی، سید محمود ژولایی باقری، تیتراژ: سید مرتضی سبزقبا، حجت کایدخورده، بازیگران: محسن مستکین، حسین قبیتی‌نسب، فاطمه‌ سیاح‌طرفی، حمید کوتیانی، نرگس میریه و با حضور: امیرحسام معینی‌راد، تهیه‌کننده: سید مرتضی سبزقبا، انجمن سینمای جوانان آبادان. آیین پایانی نخستین جشنواره‌ ملی فرهنگی و هنری «مهر مادر» ۲۶ بهمن‌ ۱۳۹۸ مصادف با سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) به دبیری عبدالستار کاکایی در تهران برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان ششمین جشنواره ملی عکس نورنگار در تالار سوره حوزه هنری برگزار و با حضور سیف الله صمدیان از دو عکاس پیشکسوت هنر ایران تجلیل شد. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی این جشنواره، مراسم اختتامیه ششمین جشنواره ملی عکس نورنگار با حضور محمد فروغی (مدیرعامل مجموعه نورنگار)، مسعود افشانی (دبیر جشنواره)، سیف‌الله صمدیان، سیامک اطلسی (بازیگر و از اعضای تیم داوری) و … به میزبانی تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. در ابتدای مراسم پس از ادای احترام به ساحت شهدای مقاومت و قرائت فاتحه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش، مسعود افشانی _ دبیر ششمین جشنواره عکس نورنگار _ در سخنانی اظهار کرد: خدای بزرگ را شاکر هستم که این افتخار را نصیب من کرد تا با عنوان دبیر ششمین جشنواره عکس نورنگار گزارش ارائه دهم. او افزود: همانگونه که مستحضر هستید، جشنواره نورنگار تحت عنوان ایران من و با موضوعات مختلف به صورت سالانه برگزار می‌شود. در پایان نمایشگاه ششمین جشنواره عکس نورنگار شامل ۱۰۰ اثر منتخب در گالری حوزه هنری گشایش یافت.
ایرناایرنا2 هفته قبل
مراسم اختتامیه ششمین جشنواره ملی عکس نورنگار با حضور محمد فروغی مدیرعامل مجموعه نورنگار، مسعود افشانی دبیر جشنواره، سیف الله صمدیان، سیامک اطلسی بازیگر و اعضای تیم داوری، عکاسان و شرکت کنندگان در جشنواره، به میزبانی تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. در ابتدای مراسم پس از ادای احترام به ساحت شهدای مقاومت و قرائت فاتحه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش، مسعود افشانی دبیر ششمین جشنواره عکس نورنگار به روی سن آمد و پس از خیرمقدم به حضار گفت: خدای بزرگ را شاکر هستم که این افتخار را نصیب من کرد تا با عنوان دبیر ششمین جشنواره عکس نورنگار گزارش ارائه دهم. وی افزود: همانگونه که مستحضر هستید، جشنواره نورنگار تحت عنوان ایران من و با موضوعات مختلف به صورت سالانه برگزار می‌شود. دبیر جشنواره نورنگار ضمن اشاره به تورعکاسی یک روزه به شهر قزوین بیان کرد: جهت آشنایی هرچه بیشتر علاقه مندان، در تاریخ ۸ آذرماه با همراهی داوران محترم جشنواره و اساتید عکاسی تور برگزار کردیم. در پایان نمایشگاه ششمین جشنواره عکس نورنگار شامل ۱۰۰ اثر منتخب در گالری حوزه هنری گشایش یافت.
ایسناایسنا1 ماه قبل
منوچهر شاهسواری در حکمی از سوی مدیرعامل برج میلاد به جمع اعضای شورای فرهنگی- هنری برج میلاد در حوزه فعالیت‌های سینمایی پیوست. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی برج میلاد، شورای فرهنگی- هنری برج میلاد در راستای تقویت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برج میلاد به عنوان نماد توان مهندسی کشور و یکی از مهمترین مقاصد گردشگری پایتخت تشکیل شده است. اعضای این شورا متشکل از شخصیت‌های ادبی، فرهنگی و هنری کشور شامل منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، سیف الله صمدیان رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان و بنیانگذار جشن تصویر سال، احمد رویایی رئیس انجمن هنرهای تجسمی تهران، عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن مجسمه سازی، عبدالجبار کاکایی عضو انجمن شعر و ترانه و مدیر جشنواره‌های ادبی، محسن سلیمانی نایب رئیس انجمن گرافیک، است. انتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی برج میلاد، مجتبی توسل مدیرعامل این مجموعه با اعلام این خبر گفت: این شورا در راستای تقویت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برج میلاد به عنوان نماد توان مهندسی کشور و یکی از مهمترین مقاصد گردشگری پایتخت تشکیل شده است. وی افزود: اعضای این شورا متشکل از شخصیت‌های ادبی، فرهنگی و هنری کشور شامل احمد رویایی رئیس انجمن هنرهای تجسمی تهران، عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن مجسمه سازی، عبدالجبار کاکایی عضو انجمن شعر و ترانه و مدیر جشنواره‌های ادبی، محسن سلیمانی نایب رئیس انجمن گرافیک، سیف الله صمدیان رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان و بنیانگذار جشن تصویر سال است. به گفته توسل جلسات آتی این شورا، طرح‌های موضوعی و مناسبتی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تصویب، با نظارت و هدایت اعضای این شورا به اجرا در خواهد آمد. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
شورای فرهنگی- هنری برج میلاد با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری کشور تشکیل شد و با هدف سازماندهی رویدادهای فرهنگی و هنری در نماد مدرن کشور آغاز به کار کرد. اعتمادآنلاین| جتبی توسل، مدیرعامل این مجموعه با اعلام این خبر گفت: این شورا در راستای تقویت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برج میلاد به عنوان نماد توان مهندسی کشور و یکی از مهمترین مقاصد گردشگری پایتخت تشکیل شده است. او افزود: اعضای این شورا متشکل از شخصیت‌های ادبی، فرهنگی و هنری کشور شامل احمد رویایی، رئیس انجمن هنرهای تجسمی تهران، «عباس مجیدی» رئیس هیأت مدیره انجمن مجسمه سازی، «عبدالجبار کاکایی» عضو انجمن شعر و ترانه و مدیر جشنواره‌های ادبی، «محسن سلیمانی» نایب رئیس انجمن گرافیک، «سیف الله صمدیان» رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان و بنیانگذار جشن تصویر سال است. به گفته توسل جلسات آتی این شورا، طرح‌های موضوعی و مناسبتی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تصویب، با نظارت و هدایت اعضای این شورا به اجرا درخواهد آمد. منبع: ایسنا
ایلناایلنا2 ماه قبل
شورای فرهنگی- هنری برج میلاد با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری کشور تشکیل و با هدف سازماندهی رویدادهای فرهنگی و هنری در نماد مدرن کشور آغاز به کار کرد. به گزارش ایلنا، مجتبی توسل (مدیرعامل برج میلاد) گفت: این شورا در راستای تقویت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برج میلاد به عنوان نماد توان مهندسی کشور و یکی از مهمترین مقاصد گردشگری پایتخت تشکیل شده است. وی افزود: اعضای این شورا متشکل از شخصیت‌های ادبی، فرهنگی و هنری کشور شامل احمد رویایی رئیس انجمن هنرهای تجسمی تهران، عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن مجسمه‌سازی، عبدالجبار کاکایی عضو انجمن شعر و ترانه و مدیر جشنواره‌های ادبی، محسن سلیمانی نایب رئیس انجمن گرافیک، سیف‌الله صمدیان رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان و بنیانگذار جشن تصویر سال است. در جلسات آتی این شورا، طرح‌های موضوعی و مناسبتی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تصویب، با نظارت و هدایت اعضای این شورا به اجرا درخواهد آمد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
شورای فرهنگی- هنری برج میلاد با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری کشور تشکیل و با هدف سازماندهی رویدادهای فرهنگی و هنری در نماد مدرن کشور آغاز به کار کرد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی برج میلاد، مجتبی توسل مدیرعامل این مجموعه با اعلام این خبر گفت: این شورا در راستای تقویت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برج میلاد به عنوان نماد توان مهندسی کشور و یکی از مهمترین مقاصد گردشگری پایتخت تشکیل شده است. وی افزود: اعضای این شورا متشکل از شخصیت‌های ادبی، فرهنگی و هنری کشور شامل احمد رویایی رئیس انجمن هنرهای تجسمی تهران، عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن مجسمه سازی، عبدالجبار کاکایی عضو انجمن شعر و ترانه و مدیر جشنواره‌های ادبی، محسن سلیمانی نایب رئیس انجمن گرافیک، سیف الله صمدیان رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان و بنیانگذار جشن تصویر سال است. به گفته توسل جلسات آتی این شورا، طرح‌های موضوعی و مناسبتی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تصویب، با نظارت و هدایت اعضای این شورا به اجرا در خواهد آمد. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
مجتبی توسل، مدیرعامل مجموعه برج میلاد خبر داد: شورای فرهنگی- هنری برج میلاد با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری کشور تشکیل و با هدف سازماندهی رویدادهای فرهنگی و هنری در نماد مدرن کشور آغاز به کار کرد. اعتمادآنلاین| مجتبی توسل، مدیرعامل مجموعه برج میلاد، گفت: این شورا در راستای تقویت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری برج میلاد به عنوان نماد توان مهندسی کشور و یکی از مهمترین مقاصد گردشگری پایتخت تشکیل شده است. وی افزود: اعضای این شورا متشکل از شخصیت‌های ادبی، فرهنگی و هنری کشور شامل احمد رویایی رئیس انجمن هنرهای تجسمی تهران، عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن مجسمه سازی، عبدالجبار کاکایی عضو انجمن شعر و ترانه و مدیر جشنواره‌های ادبی، محسن سلیمانی نایب رئیس انجمن گرافیک، سیف الله صمدیان رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان و بنیانگذار جشن تصویر سال است. به گفته توسل جلسات آتی این شورا، طرح‌های موضوعی و مناسبتی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تصویب، با نظارت و هدایت اعضای این شورا به اجرا در خواهد آمد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
هجدهمین جشنواره «کتاب و رسانه» با معرفی برگزیدگان و شایسته‌های تقدیر به کار خود پایان داد. او تاکید کرد: جشنواره کتاب و رسانه وسیع‌ترین جشنواره مطبوعاتی کشور است که می‌تواند الگویی برای سایر حوزه‌ها، ازجمله دیگر بخش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد. اختتامیه جشنواره کتاب و رسانه را به نوعی آغاز استفاده از ظرفی جشنواره می‌دانیم. حتما باید خروجی جشنواره کتاب و رسانه نقشه راه و شروع جشنواره سال آینده باشد و آسیب‌شناسی آنچه که ما نتوانستیم از طرفیت رسانه به کتاب برسیم. او در پایان با این توصیه که جشنواره هجدهم کتاب و رسانه در این ایستگاه نباید تمام شود، قول داد که بر میزان جایزه جشنواره کتاب و رسانه مبلغی را اضافه کند.
ایمناایمنا2 ماه قبل
تقدیر از «ذلیخا کرمی» از «خبرگزاری کتاب ایران – همدان» برای اثر با تیتر: «رمان «تاریخ غیرت» اثر «نثری همدانی» روانه بازار شد» بخش طنز: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس «درخت معرفت» معرفی نکرد. تقدیر از «وحید حاج‌سعیدی» از پایگاه خبری «آسا خبر» (علی‌آباد استان گلستان) برای اثر با تیتر: «کتابخوان‌های اجاره‌ای و مفسدان اقتصادی»! بخش عکس: تندیس «درخت معرفت» برای «امیر غلامی» از «خبرگزاری کتاب ایران»، برای گزارش تصویری انتخابی هیئت داوران از مجموعه آثار. چهره تجلیلی رسانه‌های دیداری: «علی دهباشی» مدیر مجله «بخارا» بابت سال‌ها مداومت و فعالیت گسترده در حوزه اطلاع‌رسانی کتاب. بخش رسانه‌های دیداری: تندیس درخت معرفت برای «علی رئیسی» از «صداوسیمای مرکز اصفهان» برای پویانمایی‌هایی با نام‌های: "ماه گفت: قلپ قلپ کمک!
ایلناایلنا2 ماه قبل
هجدهمین جشنواره‌ «کتاب و رسانه» با معرفی برگزیدگان تندیس «درخت معرفت» و تقدیرشوندگان، به کار خود پایان داد. تقدیر از «ذلیخا کرمی» از «خبرگزاری کتاب ایران – همدان» برای اثر با تیتر: «رمان «تاریخ غیرت» اثر «نثری همدانی» روانه بازار شد» بخش طنز: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس «درخت معرفت» معرفی نکرد. بخش عکس: تندیس «درخت معرفت» برای «امیر غلامی» از «خبرگزاری کتاب ایران»، برای گزارش تصویری انتخابی هیئت داوران از مجموعه آثار. چهره تجلیلی رسانه‌های دیداری: «علی دهباشی» مدیر مجله «بخارا» بابت سال‌ها مداومت و فعالیت گسترده در حوزه اطلاع‌رسانی کتاب. بخش رسانه‌های دیداری: تندیس درخت معرفت برای «علی رئیسی» از «صداوسیمای مرکز اصفهان» برای پویانمایی‌هایی با نام‌های: "ماه گفت: قلپ قلپ کمک!
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه با هدف افزایش توجه به کارکردهای رسانه در حوزه نشر و ترویج کتاب‌خوانی، با بررسی ۱۰۰۰ اثر رسیده به این جشنواره مورد داوری قرار گرفت. تقدیر از سیدغیاث‌الدین ملک‌حسینی از روزنامه خبر جنوب (شیراز استان فارس) برای تیتر: زمین کتابخانه مرکزی شیراز همچنان روی هواتقدیر از محمدصادق علیزاده از روزنامه جام جم برای تیتر: هاج و گاجبخش نقد و مقاله تخصصی: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس درخت معرفت معرفی نکرد. تقدیر از سعید ناظمی از روزنامه آرمان امروز برای اثر با تیتر: سقوط از مرگ/تاملاتی بر رمان این سگ می‌خواهد رکسانا را بخوردبخش یادداشت: تندیس درخت معرفت برای هادی حسینی‌نژاد از خبرگزاری کتاب ایران، برای آثار با تیترهای: قاچاقچیان کتاب؛ ویروس‌های تکامل‌یافته در جان نشر و کتاب؛ «از تولید به مصرف» /ام‌المفاسد بساط‌های حراجیتقدیر از مائده مرتضوی از روزنامه سازندگی برای مجموعه یادداشت‌های روزانه‌ نمایشگاه کتاب تهرانبخش خبر: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس درخت معرفت معرفی نکرد. تقدیر از ذلیخا کرمی از خبرگزاری کتاب ایران – همدان برای اثر با تیتر: رمان «تاریخ غیرت» اثر «نثری همدانی» روانه بازار شدبخش طنز: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس درخت معرفت معرفی نکرد. هیئت داوران هجدهمین دوره‌ جشنواره کتاب و رسانه به این شرح معرفی شده‌اند: سیف‌الله صمدیان (مدیر مجله «تصویر» و جشن «تصویر سال»)، حمیدرضا بیدقی (گرافیست، طراح و تصویرگر)، افشین۵۷۵۷
ایسناایسنا2 ماه قبل
هجدهمین جشنواره‌ «کتاب و رسانه» با معرفی برگزیدگان تندیس «درخت معرفت» و تقدیرشوندگان، به کار خود پایان داد. تقدیر از «ذلیخا کرمی» از «خبرگزاری کتاب ایران – همدان» برای اثر با تیتر: «رمان «تاریخ غیرت» اثر «نثری همدانی» روانه بازار شد» بخش طنز: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس «درخت معرفت» معرفی نکرد. تقدیر از «وحید حاج‌سعیدی» از پایگاه خبری «آسا خبر» (علی‌آباد استان گلستان) برای اثر با تیتر: «کتابخوان‌های اجاره‌ای و مفسدان اقتصادی»! بخش عکس: تندیس «درخت معرفت» برای «امیر غلامی» از «خبرگزاری کتاب ایران»، برای گزارش تصویری انتخابی هیئت داوران از مجموعه آثار. بخش رسانه‌های دیداری: تندیس درخت معرفت برای «علی رئیسی» از «صداوسیمای مرکز اصفهان» برای پویانمایی‌هایی با نام‌های: "ماه گفت: قلپ قلپ کمک!
مهرمهر2 ماه قبل
تقدیر از «ذلیخا کرمی» از «خبرگزاری کتاب ایران – همدان» برای اثر با تیتر: «رمان «تاریخ غیرت» اثر «نثری همدانی» روانه بازار شد» *بخش طنز: هیئت داوران اثری را به‌عنوان برگزیده تندیس «درخت معرفت» معرفی نکرد. تقدیر از «وحید حاج‌سعیدی» از پایگاه خبری «آسا خبر» (علی‌آباد استان گلستان) برای اثر با تیتر: «کتابخوان‌های اجاره‌ای و مفسدان اقتصادی»! *بخش عکس: تندیس «درخت معرفت» برای «امیر غلامی» از «خبرگزاری کتاب ایران»، برای گزارش تصویری انتخابی هیئت داوران از مجموعه آثار. چهره تجلیلی رسانه‌های دیداری: جناب آقای «علی دهباشی» مدیر مجله «بخارا» بابت سال‌ها مداومت و فعالیت گسترده در حوزه اطلاع‌رسانی کتاب. **بخش رسانه‌های دیداری: تندیس درخت معرفت برای «علی رئیسی» از «صداوسیمای مرکز اصفهان» برای پویانمایی‌ها با نام‌های: "ماه گفت: قلپ قلپ کمک!
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: اعضای هیات داوری مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از سوی نادر برهانی مرند دبیر جشنواره معرفی شدند. به گزارش سینماپرس، در حکمی از سوی نادر برهانی مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سیامک زمردی مطلق مدیریت مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر این رویداد هنرهای نمایشی را برعهده گرفت. همچنین آتیلا پسیانی، سیف الله صمدیان و محمود کلاری نیز به عنوان اعضای هیات داوران مسابقه و نمایشگاه عکس سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. او دوره تخصصی شناخت و تکنیک عکاسی را در نیویورک گذرانده و در آژانس بین‌المللی عکس خبری سیگما در پاریس عکاسی کرده‌است. سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر خبر داد طی حکمی از سوی نادر برهانی مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سیامک زمردی مطلق مدیریت مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر این رویداد هنرهای نمایشی را برعهده گرفت. سیامک زمردی مطلق متولد ۱۳۳۷ در تهران است و عکاسی تئاتر را با نمایش «مده‌آ» به کارگردانی قطب‌الدین صادقی در سال ۱۳۶۷ آغاز کرده است. همچنین آتیلا پسیانی، سیف‌الله صمدیان و محمود کلاری نیز به عنوان اعضای هیأت داوران مسابقه و نمایشگاه عکس سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. او دوره تخصصی شناخت و تکنیک عکاسی را در نیویورک گذرانده و در آژانس بین‌المللی عکس خبری سیگما در پاریس عکاسی کرده‌ است. سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیر، داوران مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند. به گزارش ایسنا و به نقل از دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سیامک زمردی‌مطلق به عنوان مدیر و آتیلا پسیانی، سیف الله صمدیان و محمود کلاری به عنوان اعضای هیات داوری مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. بر اساس حکمی از سوی نادر برهانی‌مرند (دبیر این جشنواره) سیامک زمردی‌مطلق مدیریت مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر این رویداد هنرهای نمایشی را برعهده گرفت. همچنین آتیلا پسیانی، سیف الله صمدیان و محمود کلاری نیز به عنوان اعضای هیات داوران مسابقه و نمایشگاه عکس سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.
ایلناایلنا2 ماه قبل
سیامک زمردی مطلق به عنوان مدیر و آتیلا پسیانی، سیف‌الله صمدیان و محمود کلاری به عنوان اعضای هیات داوری مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. به گزارش ایلنا، طی حکمی از سوی نادر برهانی مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سیامک زمردی مطلق مدیریت مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر این رویداد هنرهای نمایشی را برعهده گرفت. همچنین آتیلا پسیانی، سیف الله صمدیان و محمود کلاری نیز به عنوان اعضای هیات داوران مسابقه و نمایشگاه عکس سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. او دوره تخصصی شناخت و تکنیک عکاسی را در نیویورک گذرانده و در آژانس بین‌المللی عکس خبری سیگما در پاریس عکاسی کرده‌است. سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.
برنابرنا2 ماه قبل
سیامک زمردی مطلق به عنوان مدیر و آتیلا پسیانی، سیف الله صمدیان و محمود کلاری به عنوان اعضای هیات داوری مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. سیامک زمردی مطلق متولد ۱۳۳۷ در تهران است و عکاسی تئاتر را با نمایش «مده‌آ» به کارگردانی قطب الدین صادقی در سال ۶۷ آغاز کرده است. همچنین آتیلا پسیانی، سیف الله صمدیان و محمود کلاری نیز به عنوان اعضای هیات داوران مسابقه و نمایشگاه عکس سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. آتیلا پسیانی متولد ۱۳۳۶ در تهران، بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون است. او دوره تخصصی شناخت و تکنیک عکاسی را در نیویورک گذرانده و در آژانس بین‌المللی عکس خبری سیگما در پاریس عکاسی کرده‌است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
فیلم کوتاه «یک اتفاق کوچک» ساخته‌ سید مرتضی سبزقبا برای حضور در بخش مسابقه‌ چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Fiorenzo Serra» ایتالیا انتخاب شد. به گزارش ایسنا، این فیلم به زندگی مرد جوانی می‌پردازد که آرزویش این است که او هم روزی در سینما حضور داشته باشد و تصویرش روی پرده‌ سینما نقش ببندد. «یک اتفاق کوچک» در بخش مسابقه‌ این جشنواره با فیلم‌هایی از کشورهای برزیل، اوکراین، چین، کلمبیا، نیجریه، روسیه، آرژانتین، هندوستان، نپال و ایتالیا به رقابت خواهد پرداخت. فیلم داستانی «یک اتفاق کوچک» که پیش از این در بخش مسابقه‌ دومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «پرواز» تهران، چهاردهمین جشن «تصویر سال» تهران، دومین جشنواره‌ ملی فیلم «پاسارگاد» تهران، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Kanyakumari» هندوستان، جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «پنج قاره» ونزوئلا، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Merida Fecime» مکزیک، دهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Lift-Off» انگلیس، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Aasha» هندوستان و نخستین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Alter do Chão» برزیل حضور داشته و به نمایش درآمده است این ‌بار در بخش مسابقه‌ چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Fiorenzo Serra» ایتالیا حضور خواهد داشت. چهارمین دوره‌ جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Fiorenzo Serra» با هدف ترویج فیلم‌های مردم‌نگارانه از سراسر جهان و معرفی هویت و ویژگی‌های فرهنگی جزیره‌ بزرگ ساردینیا در دریای مدیترانه، ۲۴ تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی مطابق با سوم تا هشتم آذر ۱۳۹۸در ایتالیا برگزار خواهد شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 ماه قبل
پیام خوزستان - فیلم کوتاه «یک اتفاق کوچک» ساخته‌ سید مرتضی سبزقبا برای حضور در بخش مسابقه‌ چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Fiorenzo Serra» ایتالیا انتخاب شد. به گزارش ایسنا، این فیلم به زندگی مرد جوانی می‌پردازد که آرزویش این است که او هم روزی در سینما حضور داشته باشد و تصویرش روی پرده‌ سینما نقش ببندد. «یک اتفاق کوچک» در بخش مسابقه‌ این جشنواره با فیلم‌هایی از کشورهای برزیل، اوکراین، چین، کلمبیا، نیجریه، روسیه، آرژانتین، هندوستان، نپال و ایتالیا به رقابت خواهد پرداخت. فیلم داستانی «یک اتفاق کوچک» که پیش از این در بخش مسابقه‌ دومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «پرواز» تهران، چهاردهمین جشن «تصویر سال» تهران، دومین جشنواره‌ ملی فیلم «پاسارگاد» تهران، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Kanyakumari» هندوستان، جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «پنج قاره» ونزوئلا، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Merida Fecime» مکزیک، دهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Lift-Off» انگلیس، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Aasha» هندوستان و نخستین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Alter do Chão» برزیل حضور داشته و به نمایش درآمده است این ‌بار در بخش مسابقه‌ چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Fiorenzo Serra» ایتالیا حضور خواهد داشت. چهارمین دوره‌ جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Fiorenzo Serra» با هدف ترویج فیلم‌های مردم‌نگارانه از سراسر جهان و معرفی هویت و ویژگی‌های فرهنگی جزیره‌ بزرگ ساردینیا در دریای مدیترانه، ۲۴ تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی مطابق با سوم تا هشتم آذر ۱۳۹۸در ایتالیا برگزار خواهد شد.
ایلناایلنا3 ماه قبل
سیاوش افشار کارگردان فیلم «کتاب آشپزی» می‌گوید: علاقه‌مند به تعریف کردن داستان‌های طولانی‌تری برای مخاطب است. سیاوش افشار، کارگردان فیلم «کتاب آشپزی» که هم اکنون در سینماهای «هنروتجربه» در حال اکران است، گفت: دوست دارم که داستان‌هایم را در زمان طولانی‌تری برای مخاطب تعریف کنم ولی بازهم داستان‌هایم مخاطب خاص خواهند داشت و شاید با توجه به شرایط فیلم، امکان اکران عمومی با مخاطب گسترده‌تر را هم داشته باشد اگر بازیگران شناخته شده‌تری داشته باشد اما از نظر نوع فضا و داستان تغییر رویه نخواهم نداد. وی ادامه داد: به دلیل شرایط فعلی سینمای ایران است همین اینکه فرصت نمایش این فیلم به وجود آمده، باید شکرگذار بود. افشار که پیش از ساخت اولین فیلم بلند سینمایی خود، دو فیلم کوتاه نیز ساخته است، درباره اکران فیلم‌های کوتاه گفت: فیلم‌های کوتاه من که قبلا کار کرده‌ام در جایی به جز جشن تصویر سال به نمایش درنیامد و فیلم کوتاه هیچ‌ کجا امکان اکران ندارد. این کارگردان درباره بازگشت به ساخت فیلم‌های کوتاه بیان کرد: فکر نمی‌کنم دیگر به سراغ ساخت فیلم کوتاه بروم چراکه دوست دارم داستان‌های طولانی‌تری تعریف کنم و گاهی زمان ۹۰ دقیقه و ۱۰۰ دقیقه هم برای داستان‌های من کافی نیست و به طور کلی مدیوم فیلم کوتاه برای من راضی‌کننده نیست.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
ناصر سعادتی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دزفول، اظهار داشت: دو فیلم کوتاه «داشتن» و «یک اتفاق کوچک» ساخته‌ هنرمنددزفولی سیدمرتضی سبزقبا در بخش مسابقه‌ چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Aasha» هندوستان انتخاب شده‌ و از این بین فیلم «داشتن» در این جشنواره‌ نامزد دریافت جایزه شده است. وی افزود: این جشنواره علاوه بر اینکه به اثر برتر در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلم‌نامه‌نویس، بهترین فیلمبردار و نیز بهترین بازیگر به تمام آثار برگزیده‌ جشنواره گواهی‌نامه‌ «Lakhota» که گواهی‌نامه‌ای منحصر‌به‌فرد در جشنواره‌های سینمایی هندوستان است اهدا می‌شود. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول گفت: فیلم داستانی «داشتن» به نویسندگی و کارگردانی هنرمنددزفولی سیدمرتضی سبزقبا تا به حال در جشنواره‌های مختلف نظیر چهل‌و‌هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «رشد» مشهد، پنجاه‌ و‌ هشتمین جشنواره‌ منطقه‌ای سینمای جوان «اروند» آبادان، پانزدهمین جشن تصویر سال تهران، نخستین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم کوتاه «کهگیلویه» دهدشت، دهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Interrobang» آمریکا، نهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Dadasaheb Phalke» هندوستان، دهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Lift-Off» انگلیس حضور داشته است. وی در ادامه افزود: همچنین در بخش بازار رسمی نهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Figari» ایتالیا و بخش «Video Library» بیست‌و‌یکمین دوره‌ بازار بین‌المللی سی‌و‌ششمین جشنواره‌ جهانی فیلم فجر، نامزد دریافت جایزه‌ بهترین تصویربرداری، بهترین فیلم‌نامه و بهترین کارگردانی شده و لوح تقدیر بهترین صداگذاری نخستین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم کوتاه «کهگیلویه» دهدشت را دریافت کرده است. سعادتی‌فرد با اشاره به دیگر اثر این هنرمند دزفولی، اظهار داشت: فیلم «یک اتفاق کوچک» نیز که پیش از این در جشنواره‌های مختلف از جمله دومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «پرواز» تهران، چهاردهمین جشن «تصویر سال» تهران، دومین جشنواره‌ ملی فیلم «پاسارگاد» تهران، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Kanyakumari» هندوستان، جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «پنج قاره» ونزوئلا، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Merida Fecime» مکزیک و دهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Lift-Off» انگلیس حضور داشته و به نمایش درآمده است؛ بار دیگر در بخش مسابقه‌ چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Aasha» هندوستان حضور خواهد داشت.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 ماه قبل
پیام خوزستان - دو فیلم کوتاه «داشتن» و «یک اتفاق کوچک» هر دو از ساخته‌های سید مرتضی سبزقبا برای حضور در بخش مسابقه‌ چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Aasha» هندوستان انتخاب شده‌اند و از این بین فیلم «داشتن» در این جشنواره‌ نامزد دریافت جایزه شده است. به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه خوزستان، این جشنواره که به آثار برتر در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلم‌نامه‌نویس، بهترین فیلمبردار و بهترین بازیگر جایزه اهداء می‌کند، به تمام آثار برگزیده‌ جشنواره گواهی‌نامه‌ Lakhota که گواهی‌نامه‌ای منحصر‌به‌فرد در جشنواره‌های سینمایی هندوستان به شمار می‌رود اهداء خواهد کرد. فیلم داستانی «داشتن» به نویسندگی و کارگردانی سید مرتضی سبزقبا که تا به حال در بخش مسابقه‌ بین‌الملل چهل‌و‌هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «رشد» مشهد، پنجاه‌و‌هشتمین جشنواره‌ منطقه‌ای سینمای جوان «اروند» آبادان، پانزدهمین جشن تصویر سال تهران، نخستین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم کوتاه «کهگیلویه» دهدشت، دهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Interrobang» آمریکا، نهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Dadasaheb Phalke» هندوستان، دهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Lift-Off» انگلیس و هم‌چنین در بخش بازار رسمی نهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Figari» ایتالیا و بخش «Video Library» بیست‌و‌یکمین دوره‌ بازار بین‌المللی سی‌و‌ششمین جشنواره‌ جهانی فیلم فجر حضور داشته، در پنجاه‌و‌هشتمین جشنواره‌ منطقه‌ای سینمای جوان «اروند» نامزد دریافت جایزه‌ بهترین تصویربرداری، بهترین فیلم‌نامه و بهترین کارگردانی شده و لوح تقدیر بهترین صداگذاری نخستین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم کوتاه «کهگیلویه» دهدشت را دریافت کرده است. هم‌چنین فیلم «یک اتفاق کوچک» نیز که پیش از این در بخش مسابقه‌ دومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «پرواز» تهران، چهاردهمین جشن «تصویر سال» تهران، دومین جشنواره‌ ملی فیلم «پاسارگاد» تهران، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Kanyakumari» هندوستان، جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «پنج قاره» ونزوئلا، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Merida Fecime» مکزیک و دهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Lift-Off» انگلیس حضور داشته و به نمایش درآمده است، این‌بار در بخش مسابقه‌ چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Aasha» هندوستان حضور خواهد داشت. چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «Aasha» هندوستان ۲۴ تا ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ هجری خورشیدی مطابق با ۱۵ تا ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر نشیک کشور هندوستان برگزار خواهد ‌شد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ماه قبل
ایسنا: محبوبه فرج‌اللهی با اثر «فقط بخندید» برنده مدال برنز اولین جشنواره بین المللی عکس ارمنستان شد. این عکس از میان هزاران اثر ارسالی به جشنواره موفق به دریافت یکی از سه جایزه اصلی شد. این جشنواره تحت حمایت شهرداری ایروان پایتخت ارمنستان، از ۲۴ اوت تا ۲۸ سپتامبر (۲ شهریور تا ۶ مهر) در ایروان برگزار می‌شود. همچنین مراسم رسمی افتتاحیه و اهدای جوایز با حضور برندگان این جشنواره، دوشنبه ۲۶ اوت (۴ شهریور) در سالن Dvin Music Hall برگزار می‌شود. او عضو انجمن عکاسان ایران، عضو انجمن عکاسان خانه تئاتر و دبیر دوره هفتم هیئت مدیره انجمن عکاسان خانه تئاتر از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ماه قبل
عکس ارسالی محبوبه فرج‌اللهی باعنوان، «فقط بخندید»، لحظه‌ای از شادی و خنده دو کودک را نشان می‌دهد که در منطقه شهریار استان تهران گرفته شده است. این عکس از میان هزاران اثر ارسالی به جشنواره موفق به دریافت یکی از سه جایزه اصلی شد. این جشنواره تحت حمایت شهرداری ایروان پایتخت ارمنستان، از ۲۴ اوت تا ۲۸ سپتامبر (۲ شهریور تا ۶ مهر) در ایروان برگزار می‌شود. همچنین مراسم رسمی افتتاحیه و اهدای جوایز با حضور برندگان این جشنواره، دوشنبه ۲۶ اوت (۴ شهریور) در سالن Dvin Music Hall برگزار می‌شود. او عضو انجمن عکاسان ایران، عضو انجمن عکاسان خانه تئاتر و دبیر دوره هفتم هیئت مدیره انجمن عکاسان خانه تئاتر از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ بوده است.
ایسناایسنا5 ماه قبل
محبوبه فرج‌اللهی با اثر «فقط بخندید» برنده مدال برنز اولین جشنواره بین المللی عکس ارمنستان شد. به گزارش ایسنا، عکس ارسالی محبوبه فرج‌اللهی باعنوان، «فقط بخندید»، لحظه‌ای از شادی و خنده دو کودک را نشان می‌دهد که در منطقه شهریار استان تهران گرفته شده است. این عکس از میان هزاران اثر ارسالی به جشنواره موفق به دریافت یکی از سه جایزه اصلی شد. این جشنواره تحت حمایت شهرداری ایروان پایتخت ارمنستان، از ۲۴ اوت تا ۲۸ سپتامبر (۲ شهریور تا ۶ مهر) در ایروان برگزار می‌شود. او عضو انجمن عکاسان ایران، عضو انجمن عکاسان خانه تئاتر و دبیر دوره هفتم هیئت مدیره انجمن عکاسان خانه تئاتر از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ بوده است.
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: کارگردان فیلم کوتاه «پرگار» با اعلام اینکه فیلمش از مرداد در گروه «هنر و تجربه» روی پرده می‌رود درباره موضوع آن توضیحاتی را ارایه داد. این کارگردان جوان موضوع این فیلم کوتاه را اینگونه بیان کرد: فیلم کوتاه «پرگار» در حوزه اجتماعی-خانوادگی تولید شده و ایده اولیه این فیلم را که درباره سالمندان و چالش هایی که با آن رو به رو هستند، است از پدرم گرفتم. موضوع فیلم به نوعی دغدغه شخصی من بوده و شخصیت‌های داخل فیلم مابه ازای خارجی دارند. همچنین «هنر و تجربه» این فرصت را برای فیلمسازان کوتاه و مستند فراهم کرده تا فیلمشان را روی پرده به اکران عموم درآورند. این کارگردان در پایان درباره فعالیت‌های جدید خود گفت: در حال حاضر مشغول تدوین چند فیلم کوتاه هستم.

به انتهای لیست رسیدید