جلسه محاکمه

جلسه محاکمه

تسنیمتسنیم2 روز قبل
در ادامه وکیل ابوالحسنی مفاد نامه را قرائت کرد که قاضی گفت: نامه، تصریح بر لغو مفاد نامه قبلی را ندارد. رئیس دادگاه گفت: ظاهرا اظهارات ابوالحسنی که گفته به صورت شفاهی دستور ابطال را داده درست است. وی درباره پرداخت وجوه به عنوان تراستی به فلاحتیان گفت: پارسیس‌کیش قردادی با شرکت امرالد داشته و انجام برخی امور به شرکت امرالد واگذار شده بود و بخشی از وجوه پارسیس کیش برای دور زدن تحریمها در حساب امرالد بود. کریمی با اشاره به تسویه داده شده گفت: نخستین دلیل اقرار مدیرعامل شرکت شاکی است که گفته این وجوه تسویه شده است. نماینده بانک پارسیان ادامه داد: برخلاف آنچه که ابوالحسنی گفته اصیل در جریان بوده،؛ همه مستندات را بررسی کردم و به هیچ عنوان این موضوع به بانک پارسیان و ارکان آن گزارش نشده و صرفا از اصلاح کارگزاری در متن نامه‌ها استفاده شده و گفته شده است که فلان مبلغ تحت ریسک قرار دارد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
نامه زده‌اید به شرکت امرالد و آنها گفتند که از فلاحتیان و‌ثیقه بگیرید؛ چه وثیقه گرفته‌اید؟ نماینده دادستان گفت: بهتر است توضیح دهید ۱۱۶ میلیون درهم کجا رفته است؟ چک‌هایی هم که دارید به درد نمی‌خورد. بهتر است به طور شفاف بگویید در قرارداد با شرکت امرالد چه کسی حاضر شده پای قرارداد را امضا کند، آقای احدی که نبوده، پس چه کسی بوده؟ متهم پاسخ داد: نمی‌دانم. نماینده دادستان گفت: برای اینکه رد پول‌ها گم شود، گفته‌اید این اتفاقات رخ داده چرا به مفاد مصوبه شورای عالی امنیت عمل نکردید که گفته استعلام بگیرید. متهم به آخرین گزارش شرکت پارسیس کیش اشاره کرد و گفت: پرداخت ۲۰۷ میلیونی در شرکت پارسیس کیش بوده و پولی گم نشده و اینکه آقای دادستان می‌گوید آبروریزی برای ما دارد. نماینده دادستان گفت: مستندات فعالیت‌ها را بدهید و بگویید با ۱۱۶ میلیون درهم چه کرده‌اید.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
متهم پاسخ داد: به ما گفتند معرفی کنید. قاضی مجددا از متهم سوال کرد: آیا این تکلیف را احساس کرده بودید که باید اعتبارسنجی کنید؟ متهم جواب داد: این کار باید در بانک انجام می‌شد. قاضی از متهم سوال کرد: آیا بانک به شما ابلاغ نکرد و باید وضعیت فلاحتیان استعلام شود. ما یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار گردش مالی داشتیم و همه این گردش‌ها با دستور بانک بوده است. پای شبنم نعمت‌زاده هم به پرونده بانک ملت باز شدنماینده دادستان در پرونده بانک ملت گفت: در بررسی اسناد و مدارک متوجه شدیم شبنم نعمت‌زاده ۵ میلیون درهم از شرکت پارسیس‌کیش دریافت کرده است.

عکس/ جلسه محاکمه شبکه اخلال در نظام ارزی کشور

21+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
جلسه محاکمه شبکه خانوادگی فساد در واردات روغن و اخلال در بازار ارز با ۱۶ متهم حقیقی و ۳ متهم حقوقی در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی موحدی آزاد برگزار شد. وی گفت: پرونده حاضر در خصوص سوء جریان یکی از شبکه‌های دریافت ارز دولتی که موجب تلاطم بازار ارز و خروج منابع ارزی از کشور شده، است. وی ادامه داد: محمد وکیلی یکی از کارگزاران بانک مرکزی که مقیم امارات است اقدام به فروش ارز دولتی می‌کند و پس از افشای جریان همگی از کشور متواری می‌شوند و ضابطان می‌توانند تنها محمدحسین زندیه را حین خروج از کشور دستگیر کنند. نماینده دادستان گفت: بستگان محمد زندیه شامل پدر، مادر، برادر، خواهر، خاله و شوهرخاله فرزند خود را تنها می‌گذارند و از کشور فرار می‌کنند و محمدحسین زندیه در حین فرار دستگیر می‌شود. به گفته شاه‌محمدی در جریان تحقیقات از زندیه مشخص می‌شود این افراد با تهیه اسناد مجهول اقدام به ثبت سفارش واردات کالا‌های اساسی مانند روغن می‌کنند و تمام شماره حساب‌ها متعلق به خود افراد و شخصی به نام محمد وکیلی است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
محمود صادقی نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخورد عادلان و بی‌طرفانه قوه قضاییه با مفاسد، تضمین‌کننده استمرار و نتیجه‌بخش بودن آن است گفته بود: شهادت می‌دهم رسیدگی‌های قضایی در پرونده بانک سرمایه، دقیق و بی‌طرفانه است. در جریان رسیدگی به پرونده اکبری طبری تاکنون نیز ۱۷ نفر بازداشت شده‌اند که بین آنها حداقل ۲ قاضی شاغل و بازنشسته نیز وجود دارند. حسن رعیت، حلقه وصل بابک زنجانی و اکبر طبری؟ سخنگوی قوه قضاییه در مرداد امسال خبر دستگیری «حسن میرکاظمی» مشهور به حسن رعیت را با بیان این جملات تأیید کرد «بارها اعلام کردیم که از بردن نام افراد بپرهیزید. اردیبهشت سال ۱۳۹۸ هم، غلام‌عباس ترکی، دادستان نظامی تهران از پرونده عیسی شریفی به‌عنوان «پرونده موسوم به شهرداری» نام برد و گفت این پرونده متهمان دیگری هم دارد. حضور متهمانی مربوط به دوره قبل از دولت روحانی، افراد وابسته به طیف‌های مختلف سیاسی و حتی برخی افراد شاغل در حوزه‌های امنیتی و وابسته به ارگان‌های نظامی، به‌خوبی نشانگر این است که همان‌طور که محمود صادقی و سایر افراد شهادت داده‌اند، قوه قضاییه در این راه بی‌طرف و فراجناحی عمل کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، با توجه به ایراد وکلای نجفی به نوع اصابت گلوله و اعتقاد آنها به قتل شبه‌عمد، دیوانعالی کشور رای صادر شده از دادگاه بدوی را نقض کرده و معاینه دوباره محل وقوع جرم با حضور متهم و کارشناسان اسلحه و پزشکی قانونی و وکلا برگزار شد. با رفع نقض وارد شده، پرونده در روز ششم آذرماه امسال بار دیگر در شعبه نهم دادگاه کیفری رسیدگی خواهد شد. جلسه محاکمه به صورت علنی برگزار می‌شود.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
با رفع نقض وارد شده، پرونده نجفی در روز ششم آذرماه امسال بار دیگر در شعبه نهم دادگاه کیفری رسیدگی خواهد شد. با توجه به ایراد وکلای نجفی به نوع اصابت گلوله و اعتقاد آنها به قتل شبه‌عمد، دیوانعالی کشور رای صادر شده از دادگاه بدوی را نقض کرده و معاینه دوباره محل وقوع جرم با حضور متهم و کارشناسان اسلحه و پزشکی قانونی و وکلا برگزار شد. با رفع نقض وارد شده، پرونده در روز ششم آذرماه امسال بار دیگر در شعبه نهم دادگاه کیفری رسیدگی خواهد شد. جلسه محاکمه به صورت علنی برگزار می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
استراتژیست سابق ترامپ در این جلسه دادگاه از ارتباطات و صحبت‌های خود با آقای استون صحبت کرد. به گفته بنن، استون در زمینه «بعد سرسختانه‌تر سیاست» مهارت بالایی داشت. استیو بنن به دادگاه گفت: «او (راجر استون) نقطه دسترسی (کارزار انتخاباتی ترامپ) با جولیان آسانژ بود و طبیعی بود که من به او (استون) رجوع کنم». نیویورک تایمز منابع تحلیل جدید خود را اسناد ارائه شده به کنگره، پرونده دادگاه‌ها و بررسی‌های تیم تحقیق ویژه در زمینه دخالت خارجی در انتخابات سال ۲۰۱۶ در آمریکا ذکر کرده است. طبق این گزارش، راجر استون دستکم هجده تماس، «مایکل کوهن» و «دونالد ترامپ جونیور» (پسر ارشد ترامپ) دستکم هفده تماس، «جورج پاپادوپولوس» دستکم دوازده تماس، «پل منافورت» و «جرد کوشنر» (داماد ترامپ) دستکم شش تماس و «مایکل فلین» دستکم پنج تماس با روس‌ها داشتند.
فارسفارس5 روز قبل
«استیو بنن» استراتژیست سابق رئیس‌جمهور آمریکا در یک جلسه دادگاه اذعان کرد، کارزار او در جریان انتخابات ۲۰۱۶ به استفاده از «ترفندهای کثیف» برای پیروزی در انتخابات تمایل داشت و این کار را انجام هم داد. استراتژیست سابق ترامپ در این جلسه دادگاه از ارتباطات و صحبت‌های خود با آقای استون صحبت کرد. به گفته بنن، استون در زمینه «بعد سرسختانه‌تر سیاست» مهارت بالایی داشت. استیو بنن به دادگاه گفت: «او (راجر استون) نقطه دسترسی (کارزار انتخاباتی ترامپ) با جولیان آسانژ بود و طبیعی بود که من به او (استون) رجوع کنم». نیویورک تایمز منابع تحلیل جدید خود را اسناد ارائه شده به کنگره، پرونده دادگاه‌ها و بررسی‌های تیم تحقیق ویژه در زمینه دخالت خارجی در انتخابات سال ۲۰۱۶ در آمریکا ذکر کرده است.
ایلناایلنا5 روز قبل
کارشناسان سازمان ملل روز گذشته- جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که مرگ رئیس جمهوری اسبق مصر دریکی از جلسه‌های محاکمه می‌تواند تروری خودسرانه با موافقت دولت این کشور باشد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، کارشناسان سازمان ملل روز گذشته- جمعه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که مرگ «محمد مرسی»، رئیس‌جمهوری اسبق مصر در جلسه محاکمه ممکن است ترور خودسرانه با موافقت دولت باشد. تیم کارشناسی سازمان ملل با نظارت «آگنس کالامار» و کارگروه سازمان ملل در امور بازداشت خودسرانه به این نتیجه رسید که مرگ مرسی با توجه به تحمل این شرایط می‌تواند ترور خودسرانه با موافقت دولت به شمار رود. کارشناسان بر وجود دلایل موثقی تأکید کرده‌اند که نگرانی درباره هزاران زندانی در مصر و تهدید خطر مرگ برای آنها بر اثر شرایط حبس را به دنبال دارد. بر این اساس این موضوع بازتاب فعالیت ثابت و عمدی دولت «عدبالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر برای سرکوب و خاموش کردن مخالفان است.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
پس از آنکه یک افشاگر ناشناس اعلام کرد که ترامپ اوکراین را برای تحقیق در مورد بایدن‌ها تحت فشار قرار داده است کمیته‌های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات درباره استیضاح ترامپ به اتهام سوءاستفاده از قدرت را آغاز کردند. در صورتی که مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ رای بدهد سنا باید جلسه محاکمه وی را برگزار کند. مک‌کانل: ترامپ برکنار نمی‌شودسناتور «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا گفت غیرمحتمل است که ترامپ در جلسه استیضاح محکوم و برکنار شود. مک کانل سناتور پرسابقه ایالات متحده از ایالت کنتاکی در این باره گفت: اگر مجلس نمایندگان لایحه استیضاح ترامپ را تصویب کند، سنا باید اقدامی انجام دهد. رهبر اکثریت جمهوری خواهان در مجلس سنا تصریح کرد: البته باید گفت ما نمی‌توانیم در مقابل ارائه طرح استیضاح ترامپ به مجلس سنا مقابله کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- جمعیت الوفاق بحرین در سالگرد صدور حکم زندان برای دبیر کل این جمعیت، می‌گوید که محاکمه شیخ علی سلمان نشان داد که دستگاه قضایی بحرین فاسد، سیاسی و غیر مستقل است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ جمعیت الوفاق یک سال پس از صدور حکم ۲۵ سال زندان برای «شیخ علی سلمان»، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «دستگاه قضایی بحرین فاسد، سیاسی و غیر مستقل است.» این بیانیه می‎گوید «سیستم قضایی بحرین ظالمانه و سیاسی است و تصمیمات دولت مستبد را دنبال می‌کند.» ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ نیز دادگاه تجدید نظر رژیم بحرین در جلسه محاکمه شیخ علی سلمان که درباره پرونده میانجیگری آمریکا و کشور‌های خلیج فارس برای حل و فصل بحران بحرین در سال ۲۰۱۱ بود، حکم پیشین تبرئه شیخ علی سلمان را لغو و به جای آن وی را به حبس ابد محکوم کرد. شیخ علی سلمان سال ۲۰۱۴ بازداشت و ژوئیه ۲۰۱۵ به چهار سال زندان محکوم شده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، دکتر رضا سراج، کارشناس مسائل راهبردی و عضو هیئت علمی دانشگاه در کانال شخصی خود در تلگرام به این سوال که چرا دموکرات‌ها فرآیند استیضاح ترامپ را در مجلس نمایندگان آغاز کردند پاسخ می‌دهد. متن این یادداشت را بخوانید: دلایل استیضاح ترامپ به شرح زیر است:۱. ممانعت از نامزدی مجدد ترامپ در انتخابات آتیبا تصویب قطعنامه در مجلس نمایندگان، مسیر تحقیقات آشکار از ترامپ در این مجلس آغاز خواهد شد. در ادامه، کمیته قضایی مجلس نمایندگان نظر خود را در باره استیضاح ترامپ اعلام خواهد کرد. با این همه ممکن است روند استیضاح ترامپ به شمشیر دو لبه علیه دموکرات‌ها تبدیل شود.
رکنارکنا1 هفته قبل
وی افزود: دو نوع وثیقه در قبال مینیوم وجود داشته و در مورد پارسیان نیز در قبال ۱۱۰ میلیون درهم ۱۲۷ میلیون درهم پرداخت شده است. قاضی موحد به این وکیل گفت: امروز صبح تصمیم گرفتیم تا شما به همراه وکیل بانک ملت نسخه‌ای از توافقنامه و درخواست مشترک را ارائه دهید تا این مشکل حل شود. قاضی از وکیل فلاحتیان پرسید که متهم چقدر به بانک ملت بدهکار است که وکیل گفت ۱۰۴ میلیون درهم اصل آن است که اگر با سود حساب کنیم بالغ بر ۱۹۶ میلیون درهم بدهکار است. وکیل فلاحتیان یکی از ایرادات کیفرخواست را مشخص نبودن مبنای شکایت شاکی دانست و قاضی از نماینده بانک ملت خواست تا در این زمینه توضیح دهد. ریسک مالی بانک ملت و پارسیاندر ادامه ششمین جلسه محاکمه متهمان پرونده بانک ملت محسن داورزنی وکیل اسماعیل احدی یکی از متهمان پرونده اظهار کرد: اتهامات انتسابی را به دلایل محکم و متقن رد می‌کنم زیرا هرگونه تحقیق و بررسی حقوقی نیازمند در نظر گرفتن شرایط حاکم بر آن موضوع است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
دو نوع وثیقه در قبال مینیون وجود داشته است و در مورد پارسیان نیز در قبال ۱۱۰ میلیون درهم ۱۲۷ میلیون درهم پرداخت شده است. قاضی موحد به این وکیل گفت: امروز صبح تصمیم گرفتیم شما به همراه وکیل بانک ملت نسخه‌ای از توافقنامه و درخواست مشترک را ارائه دهید تا این مشکل حل شود. رییس دادگاه از وکیل فلاحتیان پرسید: متهم چقدر به بانک ملت بدهکار است؟ وکیل گفت: ۱۰۴ میلیون درهم اصل آن است که اگر با سود حساب کنیم بالغ بر۱۹۶ میلیون درهم بدهکار است. وکیل فلاحتیان یکی از ایرادات کیفرخواست را مشخص نبودن مبنای شکایت شاکی دانست و قاضی از نماینده بانک ملت خواست در این زمینه توضیح دهد. در ادامه جلسه، رسول امیر قهرمانی نماینده دادستان پس از ارائه مدارک از سوی وکیل فلاحتیان گفت: نیازی به ارائه چند زونکن نیست و گاهی چهار برگ کافی است اما امروز این وکیل نحوه فساد را افشا کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وکیل احدی گفت: در مجوز صادره از سوی شورایعالی امنیت ملی که در حکم قانون است با در نظر گرفتن شرایط آن روز کشور و بحرانهای ایجاد شده برای بانک ملت و پارسیان ریسک مالی را به ترتیب ۴۰۰ میلیون و ۲۰۰ میلیون دلار تعیین کرده است. وی توضیح داد: بانک ملت و پارسیان در راستای مصوبه شورایعالی امنیت ملی اقدام و تلاش کردند و هرگز از حد مجاز خارج نشده‌اند و هرگونه اظهار نظر مبنی بر خروج از حد مجاز توسط خودش شورایعالی امنیت ملی باید انجام شود. وکیل مدافع احدی ادامه داد: اخلال یک واژه امنیتی و حقوقی است و شورایعالی امنیت ملی نیز قطعا آن را در نظر گرفته است. این وکیل دادگستری توضیح داد: در واقع مدیرعامل شرکت امرالد مجید سعادتی است که قراردادی بین پارسی‌کیش و شرکت انرالد با امضای سعادتی منعقد می‌شود. از ۲۲۰ میلیون درهم مورد ادعا رقم صحیح ۲۰۶ میلیون و ۷۵۰ هزار درهم است که ۱۱۰ میلیون درهم به عنوان وام به فلاحتیان پرداخت شده و مابقی که حدود ۹۷ میلیون درهم است به عنوان امانی به حسابهای فلاحتیان واریز شده است و بعدا نیز به طور کامل تسویه شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
دو نوع وثیقه در قبال مینیون وجود داشته است و در مورد پارسیان نیز در قبال ۱۱۰ میلیون درهم ۱۲۷ میلیون درهم پرداخت شده است. قاضی موحد به این وکیل گفت: امروز صبح تصمیم گرفتیم شما به همراه وکیل بانک ملت نسخه‌ای از توافقنامه و درخواست مشترک را ارائه دهید تا این مشکل حل شود. رییس دادگاه از وکیل فلاحتیان پرسید: متهم چقدر به بانک ملت بدهکار است؟ وکیل گفت: ۱۰۴ میلیون درهم اصل آن است که اگر با سود حساب کنیم بالغ بر۱۹۶ میلیون درهم بدهکار است. وکیل فلاحتیان یکی از ایرادات کیفرخواست را مشخص نبودن مبنای شکایت شاکی دانست و قاضی از نماینده بانک ملت خواست در این زمینه توضیح دهد. در ادامه جلسه، رسول امیر قهرمانی نماینده دادستان پس از ارائه مدارک از سوی وکیل فلاحتیان گفت: نیازی به ارائه چند زونکن نیست و گاهی چهار برگ کافی است اما امروز این وکیل نحوه فساد را افشا کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
قابل‌توجه است که این اقدامات به دنبال بحران سیاسی کنونی در لبنان صورت گرفته است. حکم عاملان انفجار تروریستی در مساجد لبنان صادر شددیروز حکم عاملان انفجار تروریستی در مساجد التقوی و السلام طرابلس در لبنان صادر شده و ۸ تن از آنها محکوم به اعدام شدند. - احمد حسن غریب٬ محمد علی علی، حیان عبد الکریم رمضان، ناصر أحمد جوبان، خضر لطفی العیرونی، یوسف عبد الرحمن دیاب، أحمد یوسف مرعی، خضر شحادة شدود وسلمان عیسى أحمد همگی محکوم به اعدام شدند. -هاشم محمد سعید متهم دیگر این پرونده به یک سال حبس و یا پرداخت مبلغ یک میلیون لیره محکوم شد. - حکم دستگیری متهمان فراری این پرونده به نام‌های خضر العیرونی، محمد علی، ناصر جوبان، حیان رمضان، أحمد مرعی وسلمان أسعد صادر شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴ - یکی از پزشکان سابق پزشکی قانونی «نیویورک‌سیتی» گفت، زخم‌های جسد میلیاردر آمریکایی نشان می‌دهد که این قاچاقچی دختران زیر سن قانونی، به احتمال زیاد به قتل رسیده است. در حالی که شبهاتی در خصوص نحوه مرگ «جفری اپستین» میلیاردر آمریکایی و رئیس باند قاچاق دختران برای استفاده‌های جنسی وجود دارد، دکتر «مایکل بادن» پزشک ارشد سابق پزشکی قانونی «نیویورک سیتی» تأکید دارد که جراحات موجود بر جسد اپستین نشان می‌دهد که مرگ وی بیشتر شبیه به قتل بوده تا اینکه خودکشی باشد. گزارش رسمی پزشکی قانونی نیویورک سیتی در خصوص مرگ این میلیاردر آمریکایی حاکی از آن است که اپستین در نتیجه حلق‌آویز شدن در زندان جان خود را از دست داده است. اما مرگ مشکوک وی باعث انتشار شایعات مبتنی بر «فرضیه توطئه» حول این اتفاق در رسانه‌های آمریکایی شده است. بادن به فاکس‌نیوز گفت: «۸۰ روز (از مرگ اپستین) گذشته است و برادرش احساس می‌کند که جواب سربالا دریافت کرده است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
یک پزشک درباره مرگ میلیاردر آمریکایی با توجه به زخم‌های جسد او توضیح داد. یکی از پزشکان سابق پزشکی قانونی «نیویورک‌سیتی» گفت، زخم‌های جسد میلیاردر آمریکایی نشان می‌دهد که این قاچاقچی دختران زیر سن قانونی، به احتمال زیاد به قتل رسیده است. در حالی که شبهاتی در خصوص نحوه مرگ «جفری اپستین» میلیاردر آمریکایی و رئیس باند قاچاق دختران برای استفاده‌های جنسی وجود دارد، دکتر «مایکل بادن» پزشک ارشد سابق پزشکی قانونی «نیویورک سیتی» تأکید دارد که جراحات موجود بر جسد اپستین نشان می‌دهد که مرگ وی بیشتر شبیه به قتل بوده تا اینکه خودکشی باشد. گزارش رسمی پزشکی قانونی نیویورک سیتی در خصوص مرگ این میلیاردر آمریکایی حاکی از آن است که اپستین در نتیجه حلق‌آویز شدن در زندان جان خود را از دست داده است. بادن به فاکس‌نیوز گفت: «۸۰ روز (از مرگ اپستین) گذشته است و برادرش احساس می‌کند که جواب سربالا دریافت کرده است.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، یکی از پزشکان سابق پزشکی قانونی «نیویورک‌سیتی» گفت، زخم‌های جسد میلیاردر آمریکایی نشان می‌دهد که این قاچاقچی دختران زیر سن قانونی، به احتمال زیاد به قتل رسیده است. در حالی که شبهاتی در خصوص نحوه مرگ «جفری اپستین» میلیاردر آمریکایی و رئیس باند قاچاق دختران برای استفاده‌های جنسی وجود دارد، دکتر «مایکل بادن» پزشک ارشد سابق پزشکی قانونی «نیویورک سیتی» تأکید دارد که جراحات موجود بر جسد اپستین نشان می‌دهد که مرگ وی بیشتر شبیه به قتل بوده تا اینکه خودکشی باشد. گزارش رسمی پزشکی قانونی نیویورک سیتی در خصوص مرگ این میلیاردر آمریکایی حاکی از آن است که اپستین در نتیجه حلق‌آویز شدن در زندان جان خود را از دست داده است. اما مرگ مشکوک وی باعث انتشار شایعات مبتنی بر «فرضیه توطئه» حول این اتفاق در رسانه‌های آمریکایی شده است. بادن به فاکس‌نیوز گفت: «۸۰ روز (از مرگ اپستین) گذشته است و برادرش احساس می‌کند که جواب سربالا دریافت کرده است.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، دادستان تبریز گفت: تحقیقات پرونده پزشک تبریزی در دادگاه کیفری یک انجام شد و پرونده مجددا به دیوان عالی کشور ارسال شده است. او افزود: سپس پرونده بنابه کیفرخواست دادستان، به دادگاه کیفری صلاحیت‌دار که عبارتند از دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو و یا دادگاه‌های انقلاب اسلامی ارسال شده و در نهایت دادگاه صالح بعد از تشکیل جلسه محاکمه اقدام به صدور رای می‌کند. دادستان تبریز ادامه داد: رای صادره شده حسب مورد در دادگاه‌های تجدید نظر استان یا دیوان عالی کشور قابل تجدیدنظر یا فرجام است. او با اشاره به آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی گفت: در مورد این پرونده، تحقیقات مقدماتی در دادسرا انجام و قرار جلب به دادرسی و کیفر خواست صادر و پرونده در دادگاه کیفری یک منتهی به صدور رای شده است. علیلو بیان کرد: با توجه به حق فرجام خواهی، افراد فرجام خواهی کردند و هم اکنون پرونده در دیوان عالی کشور مطرح شده است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
وی افزود: سپس پرونده بنابه کیفرخواست دادستان به دادگاه کیفری صلاحیت‌دار که عبارتند از دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو و یا دادگاه‌های انقلاب اسلامی ارسال شده و در نهایت دادگاه صالح بعد از تشکیل جلسه محاکمه اقدام به صدور رای می‌کند. وی ادامه داد: رای صادره شده حسب مورد در دادگاه‌های تجدید نظر استان یا دیوان عالی کشور قابل تجدیدنظر یا فرجام است. علیلو بیان کرد: با توجه به حق فرجام خواهی، افراد فرجام خواهی کردند و هم اکنون پرونده در دیوان عالی کشور مطرح شده است. در دیوان عالی کشور نیز شعبه‌ای که پرونده به آن ارجاع شده بود، تحقیقاتی را لازم دیده بودند که باید مجدد انجام می‌شد. وی گفت: این تحقیقات در دادگاه کیفری یک مستقر در استان انجام شده و پرونده مجددا به دیوان عالی کشور ارسال شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
- برخورد با فساد در جهاد کشاورزیجوان نوشته است: ‌ در تعطیلات هفته جاری خبری مبنی براستعفای وزیر جهاد کشاورزی منتشر شد. اصولا تنها تهدید موجود در پاییز برای نرخ تورم، نوسانات نرخ ارز است. بر اساس این سناریو، میانگین نرخ تورم ماهانه در این ۶ ماه، به میزان ۱/ ۱ درصد در نظر گرفته می‌شود. در حقیقت در این سناریو، بررسی می‌شود که اگر نرخ تورم ماهانه در ماه‌های پیش رو به میزان ۱/ ۱ درصد رشد کند، نرخ تورم نقطه به نقطه و متوسط در کدام سطح قرار می‌گیرد. بنابراین در سناریوی دوم، با وجود بالا بودن نرخ تورم مهرماه، پیش‌بینی نرخ تورم نقطه به نقطه و متوسط نسبت به گزارش قبلی، کاهشی ثبت شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
لجبازی دولت با کارشناسان درباره حراج دلار ۴۲۰۰ تومانیدر حالی که دولت، تصمیم واگذاری ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی را تصمیمی درست می‌داند و به دروغ به نظام نسبت می‌دهد، کارشناسان این ادعا را رد می‌کنند. به گزارش روزنامه فرهیختگان، رئیس‌جمهور برای فرار از تبعات واگذاری دلار ۴۲۰۰ تومانی اعلام داشت با اینکه مخالف این تصمیم بوده اما با توجه به نظر جمع اقتصاددانان در دولت آن را قبول کرده است. وحید شقاقی شهری، اقتصاددان: در حوزه ارز ۴۲۰۰ تومانی با جعبه‌ سیاهی روبه‌رو هستیم که گزارش‌های بانک مرکزی نیز به ابهامات این موضوع می‌افزاید، چرا که هیچ گزارش شفافی در مورد این ۲۳ میلیارد دلار (ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده تا اردیبهشت ۹۸) ارز ۴۲۰۰ تومانی ارائه نمی‌شود. این را آدم‌های وسط خیابان نمی‌گفتند و بانک مرکزی، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چندین گزارش نوشتند که ارز ۴۲۰۰ تومانی یک فساد است و باید آن را حذف کنیم. به‌طور مثل چون ما نتوانستیم گوشت وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی را به دست مردم برسانیم، پس سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی بد است.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، قاضی ناصر عتباتی اظهار داشت: چندی پیش دستگیری چندین متهم به دلیل سوءاستفاده مالی در شرکت آب و فاضلاب روستایی از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها به سمع و نظر مردم رسید که بعد از وصول گزارشاتی مبنی بر سوءجریانات مالی، مرحله تحقیقاتی این پرونده انجام شد و پس از بررسی دقیق پرونده در دادسرا حکم قطعی پرونده آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل صادر شد. وی با اشاره به محاکمه متخلفان در چندین جلسه نیز اظهار کرد: پس از صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست، متهمان در دادگاه کیفری دو اردبیل در چندین جلسه محاکمه شدند و در نهایت حکم صادر و در دادگاه تجدیدنظر قطعی شد. رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به محاکمه ۲۸ متهم این پرونده نیز گفت: در راستای بررسی این پرونده کارمندان دولت و پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی تحت تعقیب قرار گرفته بودند که با اتهامات متعدد از قبیل دریافت رشوه، اختلاس، جعل در اسناد رسمی دولتی و تحصیل مال از طریق نامشروع در دادگاه محاکمه شدند. عتباتی اظهار کرد: متاسفانه در بررسی این پرونده این موضوع محرز شد که یک جریان سوءمالی گسترده از طریق برخی مسئولان و مدیران مالی این شرکت با سوءاستفاده از جایگاهشان انجام یافته و اموال دولتی را به نفع خودشان استفاده کرده‌اند که این امر به هیچ وجه قابل قبول نیست. وی بیان کرد: در برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان مالی و مخلان اقتصادی و مالی هیچ کوتاهی و اغماضی در کار نیست و کسی که در این زمینه به موازین قانونی و اسلامی ارزش و اهمیتی قائل نباشد و از جایگاه و منصب خود سوءاستفاده کند بدون شک به اشد مجازات می‌رسد و جای هیچ عذر و بهانه‌ای وجود ندارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دادگستری اردبیل، ناصر عتباتی عصر دوشنبه از صدور حکم قطعی پرونده آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل خبر داد و گفت: پرونده به صورت دقیق در دادسرا بررسی شد و پس از صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست، متهمین در دادگاه کیفری دو اردبیل در چندین جلسه محاکمه شدند و نهایتا حکم صادر و در دادگاه تجدیدنظر قطعی شد. وی در تشریح پرونده سوء جریان در شرکت آب و فاضلاب روستایی اردبیل یادآور شد: ۲۸ متهم این پرونده اعم از کارمندان دولت و پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی تحت تعقیب قرار گرفته بودند که با اتهامات متعدد از قیبل دریافت رشوه، اختلاس، جعل در اسناد رسمی دولتی، تحصیل مال از طریق نامشروع در دادگاه محاکمه شدند. عتباتی افزود: احکام صادر شده برای متهمان متعدد است که حبس‌، شلاق، جزای نقدی رد مال و … را شامل می‌شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
قاضی ناصر عتباتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیلاظهار داشت: چندی پیش دستگیری چندین متهم به دلیل سوءاستفاده مالی در شرکت آب و فاضلاب روستایی از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها به سمع و نظر مردم رسید که بعد از وصول گزارشاتی مبنی بر سوءجریانات مالی، مرحله تحقیقاتی این پرونده انجام شد و پس از بررسی دقیق پرونده در دادسرا حکم قطعی پرونده آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل صادر شد. وی با اشاره به محاکمه متخلفان در چندین جلسه نیز اظهار کرد: پس از صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست، متهمان در دادگاه کیفری دو اردبیل در چندین جلسه محاکمه شدند و در نهایت حکم صادر و در دادگاه تجدیدنظر قطعی شد. رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به محاکمه ۲۸ متهم این پرونده نیز گفت: در راستای بررسی این پرونده کارمندان دولت و پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی تحت تعقیب قرار گرفته بودند که با اتهامات متعدد از قبیل دریافت رشوه، اختلاس، جعل در اسناد رسمی دولتی و تحصیل مال از طریق نامشروع در دادگاه محاکمه شدند. عتباتی اظهار کرد: متاسفانه در بررسی این پرونده این موضوع محرز شد که یک جریان سوءمالی گسترده از طریق برخی مسئولان و مدیران مالی این شرکت با سوءاستفاده از جایگاهشان انجام یافته و اموال دولتی را به نفع خودشان استفاده کرده‌اند که این امر به هیچ وجه قابل قبول نیست. انتهای پیام/ح
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از صدور حکم قطعی پرونده آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل خبر داد و گفت: پرونده به صورت دقیق در دادسرا بررسی شد و پس از صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست، متهمین در دادگاه کیفری دو اردبیل در چندین جلسه محاکمه شدند و نهایتا حکم صادر و در دادگاه تجدیدنظر قطعی شد. ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از صدور حکم قطعی پرونده آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل خبر داد و گفت: پرونده به صورت دقیق در دادسرا بررسی شد و پس از صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست، متهمین در دادگاه کیفری دو اردبیل در چندین جلسه محاکمه شدند و نهایتا حکم صادر و در دادگاه تجدیدنظر قطعی شد. وی در تشریح پرونده سوء جریان در شرکت آب و فاضلاب روستایی اردبیل گفت: ۲۸ متهم این پرونده اعم از کارمندان دولت و پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی تحت تعقیب قرار گرفته بودند که با اتهامات متعدد از قیبل دریافت رشوه، اختلاس، جعل در اسناد رسمی دولتی، تحصیل مال از طریق نامشروع در دادگاه محاکمه شدند. عتباتی افزود: احکام صادر شده برای متهمان متعدد است که حبس‌، شلاق، جزای نقدی رد مال و … را شامل می‌شود. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید