جلیقه زردها

جلیقه زردها

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
تظاهرات موسوم به «جلیقه زردها» امروز در پنجاه و ششمین هفته اعتراضات در فرانسه برگزار شد. در پاریس پلیس برای متفرق کردن معترضان مجبور به شلیک گاز اشک آور شد. یکی از معترضان در گفتگو با بخش تصویری خبرگزاری رویترز گفت: «ما می‌خواهیم دولت را مجبور به کناره گیری کنیم. وقتی هزار و دویست یورو حقوق می‌گیری و باید نهصد یورو اجاره بدهی، چیز زیادی برایت باقی نمی‌ماند. به همین علت، این دولت متعلق به فرانسه و مردم این کشور نیست.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، با وجود انکه فرانسه درگیر اعتصابات سراسری است، جلیقه زردهای این کشور نیز بار دیگر در خیابان‌های پاریس اقدام به تجمع کرده‌اند. از سوی دیگر با توجه به ادامه اعتصابات سراسری که از روز پنجشنبه آغاز شده، «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه، از اعتصاب گنندگان خواسته تا به اعتصاب خود پایان دهند. این در حالی است که اعتصاب کنندگان اعلام کرده‌اند تا زمانیکه دولت خواسته‌های آنها را اجابت نکند به این حرکت خود ادامه می‌دهند. زمینه این اعتصاب سراسری که از آن به عنوان بزرگترین حرکت اعتراضی صنفی طی سالهای اخیر نام برده می‌شود از یک ماه پیش و با فراخوان سندیکاهای مهم کارگری فراهم شد و از روز پنجشنبه پنجم دسامبر با پیوستن اتحادیه‌های دانش آموزی و دانشجویی و نیز همراه شدن سندیکاهای پلیس، ‌ وکلا و آتش نشانان وسعت کم سابقه‌ای گرفت.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
جنبش اعتراضی و اعتصابها علیه برنامه‌های دولت فرانسه برای تغییر ساختار نظام بازنشستگی در این کشور سومین روز خود را تجربه کرد. همزمان معترضان جنبش جلیقه زردها هم امروز طبق برنامه‌ریزی قبلی تظاهرات هفتگی خود را در اعتراض به بی عدالتی اقتصادی برگزار کرده‌اند. به گزارش اسپوتنیک، معترضان جنبش جلیقه زردها امروز حدود یک ماه بعد از آنکه جنبش آنها اولین سالگرد تاسیس خود را تجربه کرد، در شهر پاریس تجمع کرده و تظاهرات جدیدی را برگزار کرده‌اند. با این حال دولت فرانسه همچنان در برابر موج جدید اعتراضات علیه طرح اصلاحات بازنشستگی خود کوتاه نیامده است. او قصد دارد چند روز دیگر جزئیات مربوط به این طرح تغییر ساختار نظام بازنشستگی فرانسه را ارائه کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- همزمان با اعتصاب سراسری در فرانسه علیه سیاست‌های دولت این کشور، تظاهرات جلیقه زرد‌ها وارد پنجاه و ششمین هفته خود شده و معترضان، تجمع در خیابان‌ها را آغاز کردند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ تظاهرات جلیقه زرد‌ها در فرانسه امروز (شنبه) وارد پنجاه و ششمین هفته خود شد. پنجاه و ششمین دور از تظاهرات جلیقه زرد‌ها در حالی برگزار می‌شود که فرانسه طی روز‌های اخیر تظاهرات و اعتصاب گسترده‌ای علیه سیاست‌های «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور این کشور، را تجربه می‌کند. اعتراض‎های گسترده در فرانسه از روز ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۸ (۲۶ آبان ۱۳۹۷) در اعتراض به سیاست‌های دولت «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه، آغاز و اکنون در دومین سال خود قرار دارد. اکنون علاوه بر تظاهرات جلیقه زردها، فرانسه شاهد اعتصاب گسترده کارکنان راه‌آهن در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی است.
قدس آنلاینقدس آنلاین18 ساعت قبل
مسئله جلیقه زردها، اقتصاد استجنبش جلیقه‌زردها به سرعت از مخالفت با افزایش مالیات سوخت به خواسته بزرگتر بهبود قدرت خرید طبقه متوسط، تحول یافت. طبق آمار کمیسیون اروپا، نرخ رشد اقتصادی فرانسه از ۱٫۷ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۱٫۶ درصد در سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا می‌کند. به علاوه، دیده‌بان اقتصادی فرانسه که یک اندیشکده مستقل محسوب میشود، هشدار داده است که سیاست‌های مکرون، قدرت خرید ۵ درصد از خانوارهای فرانسوی را کاهش داده است. طبق تعریف «کاس ماد»، نویسنده کتاب «پوپولیسم»، پوپولیسم به ایده‌ای اطلاق میشود که جامعه را به دو گروه متضاد با یکدیگر تقسیم میکند: «مردم محض» و «نخبگان فاسد». آیا جنبش جلیقه زردها ضد سرمایه داری است؟ جلیقه‌زردها از وضع سیاسی موجود و چشم انداز رفاه اقتصادی آینده خود، ناراضی و خشمگین هستند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
اتحادیه اروپا در مواجهه با استفاده پلیس فرانسه از زور و خشونت علیه معترضان به برنامه‌های اصلاحات بازنشستگی دولت این کشور تصمیم گرفت سکوت اختیار کند. او در ادامه گفت: این کمیسیون همزمان درک می‌کند که نیروهای پلیس فرانسه در تضمین امکان برگزاری تظاهرات ایفای نقش می‌کنند. فرانسه روز پنجشنبه درگیر یکی از گسترده‌ترین اعتصاب‌های تاریخ خود در راستای اعتراض به اصلاحات بازنشستگی مناقشه برانگیز دولت امانوئل ماکرون بود. طبق اعلام وزارت کشور فرانسه در اعتصاب روز پنجشنبه ۸۰۶ هزار معترض شرکت کردند. اعتصابات و تظاهرات اخیر فرانسه مورد حمایت اتحادیه‌های کارگری، تجاری و حتی اتحادیه‌های پلیس و همچنین جلیقه زردها قرار گرفته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بر اساس این گزارش، بخش‌های تجارت و صنعت هتلداری در فرانسه از عواقب اعتصابات و اعتراضات گسترده به اصلاح نظام بازنشستگی و تکرار شدن این اعتصابات، در یک دوره حساس سال میلادی نگران هستند. روز جمعه، اتحادیه‌های کاری فرانسه، از سازماندهی اعتصاب و تظاهرات جدید در سرتاسر کشور در روز ۱۰ دسامبر خبر داده‌اند. بنابر بر اعلام دولت فرانسه، بیش از ۱۰ هزار شرکت تجاری، از مجموع کمک‌های دولتی بهره‌مند شدند. انسداد جدید اقتصادی نیز به نوبه خود، اثرات منفی بر اشتغال خواهد گذاشت.» پایان سال با وجود تعطیلات کریسمس، یک دوره حساس و اساسی برای مغازه‌ها، صنعت گردشگری و هتلداری است. اولین نگرانی‌ها در بخش گردشگری تحت تأثیر اعتصابات کنونی، مربوط به بخش حمل و نقل است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
گزارشگر نیویورک تایمز می‌افزاید بخش اعظم کشور به حالت نیمه تعطیل یا فلج شدگی در آمده است و این وضعیت شاید تا هفته‌ها به طول انجامد. معترضان می‌گویند نمی‌دانیم چرا طرحی نامشخص با عواقبی نامشخص می‌خواهد جانشین طرح مذکور شود. معترضان می‌گویند مکرون مدافع سرمایه‌داران و به فکر جیب آنهاست نه به فکر کارگران. معترضان می‌گویند مکرون نمی‌داند چگونه خود و ایده‌های خود را در انظار عمومی مطلوب جلوه دهد. آنها می‌گویند مکرون به‌گونه‌ای تفصیلی و ابلهانه با مردم سخن می‌گوید انگار حرف زدن را هم بلد نیست.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دماوند ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی طی سخنانی اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری کار علمی در دانشگاه و در کشور باید جهادی باشد جهاد یعنی تلاش که در مقابل یکدیگر انجام می‌گیرد. وی با بیان اینکه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های ما باید خود را در میدان جنگ اقتصادی فرهنگی ببینند و برای غلبه بر دشمن تلاش کنند گفت: ما در ۴۰ سال گذشته دشمنان خود را شناخته‌ایم و در شش سال گذشته دشمن شناس‌تر شده‌ایم و از مسئله برجام خسارت‌های زیادی دیدیم، ما به تعهد خود عمل کردیم و آنها به تعهد خود عمل نکردند این یعنی خسارت ما. دماوندی افزود: باید مواظب باشیم دشمن در دانشگاه حضور پیدا نکند چرا که اگر دانشگاه فاسد شود کل کشور فاسد می‌شود، کلید سعادت مملکت به دست استاد و دانشجو و معلم و دانش آموزان است به شرط درست عمل کردن. امام جمعه دماوند گفت: کشورهای پیشرفته و سرمایه‌دار هم مشکلات بزرگی دارد چون نظام سرمایه داری اجازه عدالت اجتماعی را نمی‌دهد ما و همه کشورهای مسلمان باید بیدار باشیم تبعیت از ولایت و مرجعیت راه نجات مردم است و باید بدانیم که آمریکا به دنبال تجزیه کشورها و استعمار آنها می‌باشد. وی افزود: مردم عراق باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند و بدانند جدایی از مرجعیت آغاز نابودی عراق است و در ایران بیشتر از همیشه نیازمند انسجام ملی و تبعیت از رهبری هستیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴- حق اعتصاب درکشورهای دارای دموکراسی نهادینه شده برای کارکنان دولت و بخش خصوصی به رسمیت شناخته شده و دولت و سایر نهادها حق ندارند این امتیاز را ملغی اعلام کنند. این روزها سخن از اعتراض و اعتصاب ۸۰۰ هزار نفری در فرانسه به دلیل اعتراض به افزایش سن بازنشستگی در فرانسه است. شروع اعتصاب گسترده اتحادیه‌های کارگری فرانسه در اعتراض به طرح اصلاح نظام بازنشستگی امانوئل مکرون، از دیروز پنجشنبه ۱۴ آذرشروع و بخش گسترده‌ای از فرانسه از حرکت باز ایستاد. پلیس اعلام کرده برای مقابله با بیش از ۲۵۰ تظاهرات که قرار است در سراسر فرانسه برگزار شود آمادگی دارد. انتظار می‌رود که گروههای رادیکال از جمله گروه ضد کاپیتالیستی «بلوک سیاه» نیز در این اعتراضات شرکت کنند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اعتصاب سراسری اتحادیه‌های تجاری فرانسه علیه اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور روز جمعه وارد دومین روز خود شد. این اعتصاب سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه را فلج کرد و مدارس را در سراسر این کشور به تعطیلی کشاند. در این میان، دولت ماکرون به همراه شمار زیادی از شهروندان عادی فرانسه، درصدد طراحی برنامه هایی برای کنار آمدن با این اعتصابها در روزهای پایانی هفته هستند. سایر اتحادیه‌های تجاری نیز قرار است اوایل روز جمعه در مورد مدت زمان اعتصاب خود تصمیم بگیرند. موج اعتصاب اخیر در فرانسه که همراه با اعتراضات در لیون و مارسی نیز بوده است، بزرگترین اعتراض در فرانسه از زمان شکل گیری جنبش جلیقه زردها در سال گذشته به شمار می‌رود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، شبکه‌های حمل و نقل عمومی در پاریس و شهرهای سراسر فرانسه دست از کار کشیدند. همچنین معلمان، کارمندان فرودگاه، وکلا، زباله جمع کن‌ها، سندیکاها، بیمارستانها، مدارس، مترو، نیروهای پلیس نیز برای نشان دادن عصبانیت خود از طرح اصلاحات بازنشستگی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه دست از کار کشیدند و به خیابانها آمدند. یک نظرسنجی حاکی از حمایت ۶۹ درصدی از این اعتصاب عمومی است که بیشترین حمایت در رده سنی ۱۸ تا ۳۴ صورت گرفته است. این اعتصاب عمومی چالش جدیدی برای برنامه‌های اصلاحی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پس از اعتراضات گسترده «جلیقه زردها» در سال گذشته بشمار می‌رود. در نظرسنجی که اخیرا انجام شده سه چهارم مردم فرانسه حمایت خود را از اصلاحات در سیستم بازنشستگی اعلام کرده‌اند، اما تنها یک سوم از آنها معتقدند که دولت در اجرای آن موفق خواهد بود.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
کارکنان مدارس، سیستم حمل و نقل، بیمارستان‌ها، هواپیما، پلیس و وکلا در این اعتصاب عمومی گسترده حضور دارند. انتظار می‌ر‌ود با پیوستن کارکنان سیستم حمل و نقل و معلمان به این اعتصاب عمومی گسترده، فرانسه با چندین روز اختلال در بخش‌های مختلف روبرو شود. همزمان با اعتصاب گسترده در فرانسه قرار است نزدیک به ۲۵۰ تظاهرات ضددولتی و تجمع نیز در سراسر فرانسه برگزار شود. درگیری‌های پراکنده‌ای در جریان اعتصاب عمومی گسترده در فرانسه گزارش شده است. آن اعتصاب باعث اختلالی سه هفته‌ای در سیستم حمل و نقل شد و به دلیل حمایت گسترده عمومی دولت را مجبور به عقب‌نشینی کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
شبکه‌های حمل و نقل عمومی در پاریس و شهرهای سراسر فرانسه دست از کار کشیدند. ایستگاه‌های مترو و راه‌آهن تقریبا خالی بودند و بسیاری از مردم برای رفتن به سر کار مجبور به استفاده از دوچرخه‌های قدیمی شدند. ۹۰ درصد سرویس قطارهای با سرعت بالا و صدها پرواز لغو شده است. یک نظرسنجی حاکی از حمایت ۶۹ درصدی از این اعتصاب عمومی است که بیشترین حمایت در رده سنی ۱۸ تا ۳۴ صورت گرفته است. این اعتصاب عمومی چالش جدیدی برای برنامه‌های اصلاحی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پس از اعتراضات گسترده «جلیقه زردها» در سال گذشته بشمار می‌رود.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
ایسنا: کارمندان بخش راه‌آهن، اعضای کادر پزشکی، حمل و نقل عمومی، بخش اورژانس فرانسه و معلمان امروز (پنجشنبه) در اعتصابی سراسری و با هدف وادار کردن رئیس جمهور ماکرون به لغو طرح اصلاحات بازنشستگی، دست از کار کشیدند و یکی از بزرگترین اعتصاب‌ها را در چند دهه اخیر در فرانسه رقم زدند. شبکه‌های حمل و نقل عمومی در پاریس و شهرهای سراسر فرانسه دست از کار کشیدند. همچنین معلمان، کارمندان فرودگاه، وکلا، زباله جمع کن‌ها، سندیکاها، بیمارستانها، مدارس، مترو، نیروهای پلیس نیز برای نشان دادن عصبانیت خود از طرح اصلاحات بازنشستگی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه دست از کار کشیدند و به خیابانها آمدند. یک نظرسنجی حاکی از حمایت ۶۹ درصدی از این اعتصاب عمومی است که بیشترین حمایت در رده سنی ۱۸ تا ۳۴ صورت گرفته است. این اعتصاب عمومی چالش جدیدی برای برنامه‌های اصلاحی امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پس از اعتراضات گسترده «جلیقه زردها» در سال گذشته بشمار می‌رود.
ایبناایبنا2 روز قبل
از سوی دیگر بسیاری از مدارس نیز به دلیل اعتصاب معلمان در اعتراض به اصلاح نظام بازنشستگی تعطیل خواهد بود. مخالفان اصلاح نظام بازنشستگی تاکید می‌کنند که همه شاغلان با اجرای این طرح متضرر خواهند شد. در مقابل دولت فرانسه اصلاح نظام بازنشستگی را «منصفانه‌تر» از قوانین فعلی می‌داند. طرح اصلاح نظام بازنشستگی فرانسه در سال ۲۰۱۰ میلادی نیز با اعتراض گسترده در این کشور روبرو شد. شمار افرادی که در آن زمان علیه اصلاح نظام بازنشستگی تظاهرات کردند دو میلیون نفر تخمین زده شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ اعتصاب سراسری در فرانسه، سبب فلج شدن زندگی در شهر‌های مختلف و به ویژه «پاریس»، پایتخت این کشور شده است. به گزارش فرانس ۲۴، فرانسه امروز (پنجشنبه) شاهد اعتصاب سراسری کارکنان بخش حمل و نقل، معلمان و سایر اصناف است. • بیشتر بخوانید: وزارت آموزش و پرورش فرانسه پیش بینی کرده است که ۵۵ درصد کادر آموزشی در اعتصاب سراسری شرکت کنند. «کریستف کاستنر»، وزیر کشور فرانسه روز گذشته (چهارشنبه) از برگزاری ۲۴۵ تظاهرات در سراسر کشور خبر داده بود. رئیس پلیس پاریس اعلام کرد ۶۰۰۰ پلیس در پاریس مستقر شده‌اند و ۱۸۰ پلیس موتور سوار برای مقابله با درگیری‌ها در نظر گرفته شده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر تظاهرات و اعتصابات روز پنجشنبه که در مخالفت با طرح اصلاح نظام بازنشستگی در فرانسه برگزار می‌شود، دولت این کشور انتظار دارد هزاران «بلوک سیاه» و «جلیقه زرد» بسیج شوند و با خطر تکرار وقایع رخ داده در مراسم ۱ مه یا ۱۶ نوامبر در پاریس روبه‌رو شود. چندین میلیون نفر از کارمندان بخش دولتی و خصوصی برای شرکت در این اعتصابات و بیان اعتراض خود در این روز فراخوانده شده‌اند و به طور ویژه اعلام شده است که در بخش‌های حمل و نقل و آموزش ملی، این اعتصابات ادامه‌دار خواهد بود. در همین حال «دیدیه لالمان» (Didier Lallement) رئیس پلیس پاریس، در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه خود چنین درخواست کرد که «همه تظاهرکنندگان با تکذیب و دوری جستن از اراذل و اوباش به ما (پلیس) کمک کنند، تا مطمئن شویم که می‌توانیم برهم زنندگان نظم را بازداشت نمائیم». جنبش جلیقه زردها نوامبر ۲۰۱۸ میلادی و پس از اعلام افزایش مالیات بر سوخت، به طرز بی‌سابقه‌ای شکل گرفت و از آن زمان هر شنبه این تظاهرات تکرار می‌شود. این اعتراضات منجر به خشونت و غارت فراوانی شده است که آخرین مورد آن مربوط به تاریخ ۱۶ نوامبر در پاریس است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
آنها ارزش‌های دموکراتیک، اجرای قانون و حقوق مدنی و بشر را زیر پا می‌گذارند و تنها وانمود می‌کنند که از آن حمایت می‌کنند. با این حال، بسیاری از تحلیلگران، فقدان آزادی بیان در آمریکا را محکوم می‌کنند. نظر شما چیست؟ لندمن: آمریکا و سایر کشورهای غربی تنها دموکراسی‌های فانتزی هستند. در آمریکا و سایر کشورهای غربی، آزادی بیان، رسانه‌ها و محافل دانشگاهی به شدت در معرض تهدید قرار گرفته است. تسنیم: سرکوب دولت فرانسه علیه تظاهرات جلیقه زردها نمونه دیگری از بی ارزش بودن ادعای این قدرت جهانی در دفاع از آزادی بیان است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلاین| در دو هفته گذشته به‌دنبال افزایش نرخ بنزین در کشور، اعتراضاتی در سطح جامعه کشور رخ داد که در مواردی منجر به تخریب و خشونت شد. زیرا ما فراتر از تشکیل دادگاه برای بازداشت شدگان اعتراضات اخیر، نیاز به تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب برای گزارش و بررسی شفاف ابعاد و خسارات وقایع اخیر داریم. درآمد ملی اصلی محسوب شدن «فروش نفت» باعث ضعف بنیهٔ تولیدی و اقتصادی می‌شود. تشکیل یک «کمیته حقیقت‌یاب ملی» ضروری است*در گذشته شاهد بودیم برای برخی حوادث «کمیته ملی رسیدگی» تشکیل شده است، به نظرتان برای حوادث مربوط به هفته‌های اخیر می‌توان چه اقدامی انجام داد؟ برای اعادهٔ اعتماد میان مردم و مسئولان، تشکیل یک «کمیته حقیقت‌یاب ملی» برای بررسی ریشه‌ها، و ارائه اطلاعات موثق پیرامون حوادث اخیر کشور ضروری است. به نحوی که وقتی ما از وقایع خبر نداشته باشیم، باعث پخش نگرانی عمومی و گسترش شایعات در کشور می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «الکساندر کنیازف» کارشناس سیاسی و امنیتی روس به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص ناآرامی‌های اخیر در ایران پرداخت. اخبار سیاسی- در این یادداشت آمده است: ناآرامی‌های اخیر در ایران هرچند توسط دستگاه‌های تبلیغاتی کشورهای غربی بسیار گسترده و سراسری معرفی شد، اما در اصل با وجود پراکندگی جغرافیایی، ابعاد محدودی داشت. ضمن ارزیابی ناآرامی‌های اخیر ایران نباید نسبت به تحرکات مشابه در کشورهای همسایه، از جمله عراق و لبنان و همچنین گرجستان، فرانسه، بولیوی و هنگ کنگ بی توجه بود. بدون تردید در ناآرامی‌های اخیر ایران سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف به ویژه آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و انگلستان دست داشتند. این تروریست‌ها در کشورهای همسایه ایران دارای پایگاه‌های خود بوده و تحت کنترل آمریکایی‌ها و برخی از دیگر کشورهای غربی و منطقه‌ای قرار دارند.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
ما همچنان یک طرف این توافق هستیم و ایالات متحده و ایران بودند که تصمیم گرفتند از آن خارج شوند. ما باید توافق هسته‌ای را بر اساس بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت و بلندمدت و همچنین در ارتباط با موشک‌های بالستیک و ثبات منطقه‌ای بازسازی کنیم. البته در این میان اگر به رایزنی‌ها و دیدارهای مقامات فرانسوی با آمریکایی‌ها نظری بیفکنیم این موضوع بهتر نمود پیدا می‌کند. یا باید بگوییم ایشان خیلی ساده است یا باید بگوییم هم‌دستند با هم؛ یکی از این دو تا است. اگر مرضی ندارند، اگر راست می‌گویند خب همین را قبول کنند؛ نخیر هیچ مشکلی را نمی‌خواهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
ما همچنان یک طرف این توافق هستیم و ایالات متحده و ایران بودند که تصمیم گرفتند از آن خارج شوند. ما باید توافق هسته‌ای را بر اساس بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت و بلندمدت و همچنین در ارتباط با موشک‌های بالستیک و ثبات منطقه‌ای بازسازی کنیم. البته در این میان اگر به رایزنی‌ها و دیدارهای مقامات فرانسوی با آمریکایی‌ها نظری بیفکنیم این موضوع بهتر نمود پیدا می‌کند. یا باید بگوییم ایشان خیلی ساده است یا باید بگوییم هم‌دستند با هم؛ یکی از این دو تا است. اگر مرضی ندارند، اگر راست می‌گویند خب همین را قبول کنند؛ نخیر هیچ مشکلی را نمی‌خواهند.
فارسفارس6 روز قبل
ما همچنان یک طرف این توافق هستیم و ایالات متحده و ایران بودند که تصمیم گرفتند از آن خارج شوند. ما باید توافق هسته‌ای را بر اساس بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت و بلندمدت و همچنین در ارتباط با موشک‌های بالستیک و ثبات منطقه‌ای بازسازی کنیم. البته در این میان اگر به رایزنی‌ها و دیدارهای مقامات فرانسوی با آمریکایی‌ها نظری بیفکنیم این موضوع بهتر نمود پیدا می‌کند. یا باید بگوییم ایشان خیلی ساده است یا باید بگوییم هم‌دستند با هم؛ یکی از این دو تا است. اگر مرضی ندارند، اگر راست می‌گویند خب همین را قبول کنند؛ نخیر هیچ مشکلی را نمی‌خواهند.
فارسفارس6 روز قبل
کارشناس سیاسی روس معتقد است در ایجاد ناآرامی‎های اخیر در ایران برخی کشورها به ویژه آمریکا و متحدانش دست داشتند. دست‌های پیدا و پنهان واشنگتن و تل‌آویو در ناآرامی‎های ایران «الکساندر کنیازف» کارشناس سیاسی و امنیتی روس در یادداشتی که در اختیار خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه قرار داد، به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص ناآرامی‌های اخیر در ایران پرداخت. در این یادداشت آمده است: ناآرامی‌های اخیر در ایران هرچند توسط دستگاه‌های تبلیغاتی کشورهای غربی بسیار گسترده و سراسری معرفی شد، اما در اصل با وجود پراکندگی جغرافیایی، ابعاد محدودی داشت. بدون تردید در ناآرامی‌های اخیر ایران سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف به ویژه آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و انگلستان دست داشتند. این تروریست‌ها در کشورهای همسایه ایران دارای پایگاه‌های خود بوده و تحت کنترل آمریکایی‌ها و برخی از دیگر کشورهای غربی و منطقه‌ای قرار دارند.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
به گزارش ایرنا عراقچی افزود: اروپا باید کمی بیشتر تلاش کند تا توافق هسته‌ای با ایران را که رهبرانش بر حفظ و ادامه آن تاکید دارند، نجات یابد. عراقچی در مورد تبعات خروج آمریکا از برجام گفت: هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که این تحریم‌ها برای ما هزینه زیادی نداشته است. بسیاری از مردم در ایران در مورد لغو تحریم‌ها بعد از توافق برجام احساس خوبی نداشته‌اند. وی با اشاره به سیاست‌های یکجانبه آمریکا تصریح کرد: ما از تحریم‌ها رنج می‌بریم و برای خلاص شدن از این تحریم‌ها باید راه حل‌های عملی ابداع شود. گفت: خیر، ما قصد نداریم دوباره بر سر برجام مذاکره کنیم و به هیچ وجه قصد نداریم در مورد برنامه موشکی خود نیز مذاکره کنیم زیرا موشک‌ها برای امنیت ما ضروری هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
محمد جواد حشمتی، رئیس کل دادگستری استان تهران، با تاکید بر اینکه باید با مردم در تمامی کارها، رفق و مدارا صورت گیرد تا بر مشکلات پیش روی فائق آیند، گفت: باید از تحمیل هزینه‌های اضافی بر آنها پرهیز نمود تا بتوانند وضعیت معیشتی خودشان را به درستی مدیریت و تمشیت نمایند و در این زمینه قوه قضائیه یکی از ارکان مهم کشور است. رییس کل دادگستری استان تهران با اشاره به حوادث و اتفاقات ناگوار اخیر در کشور خاطر نشان کرد: این رویدادهای تلخ روزهای اخیر، بواسطه عدم درایت برخی از مسئولین بر نظام ما تحمیل شد که جا داشت با برنامه ریزی دقیق این اتفاقات و هزینه‌های آن بر نظام اسلامی تحمیل نشود و از بروز آن جلوگیری بعمل آید و در این میان دشمنان قسم خورده نظام از این اتفاقات حمایت کردند؛ اما به هر صورت توطئه آنان خنثی شد و با الطاف خداوند متعال این مشکلات در کشور مرتفع گردید. در پایان این مراسم نیز با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از زحمات سید حمیدرضا حسینی تقدیر به عمل آمد و سید افضل حسینی به عنوان سرپرست جدید مجتمع قضایی ویژه کارکنان دولت معرفی شد و رسما فعالیت خود را آغاز نمود. بر اساس این گزارش، در این مراسم که در محل ساختمان شماره ۲ قوه قضائیه برگزار شد حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران، محمدی قائم مقام رییس کل، جعفری رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران و معاونین وی، جمعی از اعضاء شورای معاونین، قضات و کارکنان این مجتمع قضایی حضور داشتند. منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر اینکه باید با مردم در تمامی کارها، رفق و مدارا صورت گیرد تا بر مشکلات پیش روی فائق آیند، گفت: باید از تحمیل هزینه‌های اضافی بر آنها پرهیز نمود تا بتوانند وضعیت معیشتی خودشان را به درستی مدیریت و تمشیت نمایند و در این زمینه قوه قضائیه یکی از ارکان مهم کشور است. رییس کل دادگستری استان تهران با اشاره به حوادث و اتفاقات ناگوار اخیر در کشور خاطر نشان کرد: این رویدادهای تلخ روزهای اخیر، بواسطه عدم درایت برخی از مسئولین بر نظام ما تحمیل شد که جا داشت با برنامه ریزی دقیق این اتفاقات و هزینه‌های آن بر نظام اسلامی تحمیل نشود و از بروز آن جلوگیری بعمل آید و در این میان دشمنان قسم خورده نظام از این اتفاقات حمایت کردند؛ اما به هر صورت توطئه آنان خنثی شد و با الطاف خداوند متعال این مشکلات در کشور مرتفع گردید. در پایان این مراسم نیز با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از زحمات سید حمیدرضا حسینی تقدیر به عمل آمد و سید افضل حسینی به عنوان سرپرست جدید مجتمع قضایی ویژه کارکنان دولت معرفی شد و رسما فعالیت خود را آغاز نمود. بر اساس این گزارش، در این مراسم که در محل ساختمان شماره ۲ قوه قضائیه برگزار شد حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران، محمدی قائم مقام رییس کل، جعفری رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران و معاونین وی، جمعی از اعضاء شورای معاونین، قضات و کارکنان این مجتمع قضایی حضور داشتند. انتهای پیام
فارسفارس1 هفته قبل
مسئول اشراف فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه بسیج سبب شکل گیری ژئوپولتیک مقاومت در منطقه شده است، گفت: بسیج در کشورهای غیر اسلامی و خارج از منطقه نیز اثر گذار بوده است. وی ادامه داد: بسیج حتی فراتر از منطقه، در سایر ملل دیگر نیز تاثیر گذاشته است. امروز حزب الله لبنان به صراحت اعلام می‌کند که از بسیجیان ایران الگو گرفتند. همچنین حشدالشعبی در عراق که امروز خار چشم تروریست‌ها و حامیان بین المللی آن‌ها شده است، کاملا الگو گرفته از بسیج ایران است. این مسائل نه تحلیل که واقعیت هایی است که در عرصه جهانی قابل مشاهده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، با افزایش قیمت بنزین در ایران، اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور برگزار شد که در برخی نقاط به خشونت شدید کشیده شد. نحوه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، نحوه اعلام شوک‌آور آن، عدم اقناع افکار عمومی و برخی اظهارات عجیب مقامات دولتی باعث تحریک و واکنش شدید افکار عمومی شد. شبکه ایران اینترنشنال، وابسته به عربستان سعودی، بی‌بی‌سی فارسی، وابسته به دولت انگلیس به یکباره برنامه‌های خود را به پوشش تحولات ایران اختصاص دادند. اقدامات ضد ایرانی آمریکا به حدی هست که می‌توان لیست بلند و بالایی از آن تهیه کرد. بحث افزایش قیمت سوخت همیشه در هر کشوری بحثی جنجالی بوده و امروز در فرانسه جنبش جلیقه زردها را یکساله کرده است.

به انتهای لیست رسیدید