جمال خاشقچی

جمال خاشقچی

نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
روزنامه گاردین در گزارشی نوشت، «انیس کالامار» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد زنی است که به شدت پیگیر اقدامات ضد بشری عربستان است و اکنون در تلاش برای کشف جزئیات جدیدی از هک شدن تلفن همراه موسس شرکت آمازون می‌باشد و با این اقدام خود سعودی‌ها را سخت به وحشت انداخته است. گاردین در این گزارش به قلم «استفانی کرشگزنر» افزود: زنی وجود دارد که هیچ بودجه و دفتری ندارد، اما عربستان را به وحشت انداخته است. کارشناس حقوق بشری که در زمینه قتل بدون محاکمه به طور مستقل با سازمان ملل همکاری می‌کند. او همراه دوستش با فاش کردن جزئیاتی از هک شدن تلفن همراه «جف بزوس» موسس شرکت آمازون و مالک روزنامه واشنگتن پست با استفاده از واتس آپ، جبهه جدیدی را علیه سعودی‌ها گشوده است. کالامار یکی از دو گزارشگر ویژه سازمان ملل است که این هفته ولیعهد سعودی را متهم کرد که شخصا در هک کردن مالک شرکت آمازون دست داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، گاردین در این گزارش به قلم «استفانی کرشگزنر» افزود: زنی وجود دارد که هیچ بودجه و دفتری ندارد، اما عربستان را به وحشت انداخته است. کارشناس حقوق بشری که در زمینه قتل بدون محاکمه به طور مستقل با سازمان ملل همکاری می‌کند. رای الیوم به نقل از گاردین نوشت: این زن به سبب تحقیقات در زمینه قتل‌های بدون محاکمه بار‌ها به قتل تهدید شده است. گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مصاحبه با گاردین از تمایل خود برای افشای جزئیات بیشتری از هک تلفن همراه موسس آمازون سخن گفت که برای عربستان بسیار حیاتی و مهم است. کالامار یکی از دو گزارشگر ویژه سازمان ملل است که این هفته ولیعهد سعودی را متهم کرد که شخصا در هک کردن مالک شرکت آمازون دست داشته است.

واقعیت پشت‌پرده هک شدن گوشی مالک روزنامه واشنگتن‌پست توسط ولیعهد عربستان

7+
رکنارکنا9 ساعت قبل
رکنارکنا13 ساعت قبل
تلاش برای ربایشروزنامه دیلی بیست آمریکا روز جمعه (دیروز) خبر داد که دولت سعودی برای ربودن «عبدالرحمن المطیری» تلاش کرده اما پلیس فدرال آمریکا (اف. بی آی) او را نجات داده و نگذاشته که به سرنوشت جمال خاشقچی مبتلا شود. این جوان عربستانی افزود: «دولت سعودی به این جمع‌بندی رسیده بود که من تهدید محسوب می‌شوم». رسانه‌های آمریکایی پیش از این از قول المطیری نوشته بودند که او پس از قتل جمال خاشقچی بارها تهدید شده است. آیا آن‌ها مزدوران دولت سعودی هستند؟ جز دولت سعودی کسی نیست که من را تهدید کند.» پس از قتل جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان سعودی و تکه تکه شدنش، بسیاری از معارضان خارج‌نشین دولت ریاض احساس ترس شدیدی کرده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
تلاش برای ربایشروزنامه دیلی بیست آمریکا روز جمعه (دیروز) خبر داد که دولت سعودی برای ربودن «عبدالرحمن المطیری» تلاش کرده اما پلیس فدرال آمریکا (اف. بی آی) او را نجات داده و نگذاشته که به سرنوشت جمال خاشقچی مبتلا شود. این جوان عربستانی افزود: «دولت سعودی به این جمع‌بندی رسیده بود که من تهدید محسوب می‌شوم». رسانه‌های آمریکایی پیش از این از قول المطیری نوشته بودند که او پس از قتل جمال خاشقچی بارها تهدید شده است. آیا آن‌ها مزدوران دولت سعودی هستند؟ جز دولت سعودی کسی نیست که من را تهدید کند.» پس از قتل جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان سعودی و تکه تکه شدنش، بسیاری از معارضان خارج‌نشین دولت ریاض احساس ترس شدیدی کرده‌اند.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
به گزارش نشریه دیلی تلگراف، غانم المساریر از طنزپردازان عربستانی در دادگاه مدعی شد که گوشی همراه او پس از انتقاد از رژیم سعودی در شبکه‌های اجتماعی، در سال ۲۰۱۸ میلادی هک شده است. . این بدافزار از شرکت‌های جنجالی نظارتی رژیم صهیونیستی است که برای هدف قرار دادن روزنامه نگاران، فعالان حقوق بشر و فعالان سیاسی استفاده می‌شود. دانشگاه تورنتو پس از بررسی و انجام آزمایش روی گوشی المساریر تائید کرد که پیام‌های دریافت شده حاوی بدافزار بوده است. این فعال ضد سعودی می‌گوید که پیش‌تر از سوی مقام‌های سعودی تهدید شده بود که به عربستان مراجعت کند. طبق نتیجه به دست آمده از تحلیل مجاری قانونی دیجیتالی، پیام ارسال شده از شماره محمد بن سلمان شامل یک بدافزار بوده که در گوشی بزوس ثروتمندترین مرد دنیا نفوذ کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
گاردین در این گزارش به قلم «استفانی کرشگزنر» افزود: زنی وجود دارد که هیچ بودجه و دفتری ندارد اما عربستان را به وحشت انداخته است. کارشناس حقوق بشری که در زمینه قتل بدون محاکمه به طور مستقل با سازمان ملل همکاری می‌کند. رای الیوم به نقل از گاردین نوشت: این زن به سبب تحقیقات در زمینه قتل‌های بدون محاکمه بارها به قتل تهدید شده است. گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مصاحبه با گاردین از تمایل خود برای افشای جزئیات بیشتری از هک تلفن همراه موسس آمازون سخن گفت که برای عربستان بسیار حیاتی و مهم است. کالامار یکی از دو گزارشگر ویژه سازمان ملل است که این هفته ولیعهد سعودی را متهم کرد که شخصا در هک کردن مالک شرکت آمازون دست داشته است.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
آمریکایی‌ها معتقدند محمد بن‌سلمان پس از برنامه‌ریزی برای کشتن جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول، برای جاسوسی از خدیجه چنگیز هم برنامه داشته است. بر اساس آنچه در اسناد اطلاعاتی آمریکایی‌ها آمده، دار و دسته بن‌سلمان از ماه می‌۲۰۱۹ یعنی هفت ماه پس از قتل دهشتناک جمال خاشقچی در ترکیه برنامه جاسوسی از نامزد او را در بریتانیا در سر داشتند و برای آن نقشه کشیده بودند. هلا الدوساری، فعال عربستانی و از همکاران موسسه فناوری ماساچوست MIT در آمریکا می‌گوید: «عربستان سعودی می‌کوشد بر تمام ماجرای قتل خاشقچی سرپوش بگذارد. چنگیز که شهروند ترکیه است، پس از قتل نامزدش جمال خاشقچی به یکی از بی‌پرواترین منتقدان رژیم سعودی تبدیل شده و خواستار روشن شدن حقیقت در این پرونده است. او را در این تصویر کنار جف بیزوس، مالک واشنگتن پست می‌بینید؛ روزنامه‌ای که خاشقچی در آن به عنوان خبرنگار و ستون‌نویس فعالیت می‌کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
سناتور دموکرات آمریکایی دولت این کشور را تهدید کرد اگر گزارش غیرمحرمانه‌ای را درباره قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی به کنگره ارائه ندهد، دست به افشای اطلاعات محرمانه‌ در خصوص این پرونده خواهد زد. او در این باره گفت: در صورتی که جامعه اطلاعاتی آمریکا همزمان با پایان محاکمه پارلمانی ترامپ گزارش قتل جمال خاشقچی را منتشر نکند، وی در مجلس سنا برای افشای اطلاعات و انتشار عمومی و یکجانبه آن تلاش خواهد کرد. وایدن افزود: به رغم گذشت یک سال از قتل خاشقچی دولت ترامپ از تعیین اینکه چه کسی دستور قتل را صادر کرده است، امتناع می‌ورزد و در واقع به نفع یک دولت دیکتاتور مداخله می‌کند. او در ادامه تأکید کرد: نفوذ عربستان سعودی به گوشی تلفن کوشنر به معنای کار گذاشتن دستگاه شنود در کاخ سفید است. اگر کاخ سفید مسئله امنیت ملی را جدی نگیرد اسرار حساس‌تر ما به دست دشمن خواهد افتاد.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
این پایگاه اطلاع رسانی روز شنبه در مطلبی به نقل از روزنامه «دیلی میل» اضافه کرد: در حالی که در اروپا درخواست‌های زیادی برای تحریم نشست گروه ۲۰ به میزبانی عربستان وجود دارد، جانسون نخست وزیر انگلیس و بن سلمان ولیعهد سعودی پیام‌های فوری رد و بدل کردند. این درخواستهای پارلمان اروپا پس از افشای دخالت عربستان در هک کردن تلفن بزوس بنیانگذار وب سایت آمازون و صاحب روزنامه «واشنگتن پست» انجام شد. وی افزود: کسی که تلفن بزوس را هک کرده است، از اینکه حقوق بشر و آزادی روزنامه نگاران در عربستان را نقص کرده، نگرانی داشته است. در همین حال کمیته بین المللی حمایت از روزنامه نگاران پس از هک شدن تلفن بزوس از نقض آزادی خبرنگاران در عربستان ابراز نگرانی کرد. طبق نتیجه به دست آمده از تحلیل مجاری قانونی دیجیتالی، پیام ارسال شده از شماره بن سلمان شامل یک بدافزار بوده که در گوشی بزوس ثروتمندترین مرد دنیا نفوذ کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
فیلم مستند «مخالف» که در مورد قتل جمال جاشقچی است، در جشنواره ساندنس به نمایش گذاشته شد. اعتمادآنلاین| برایان فوگل مستند جدید خودش به نام «مخالف» را که به بررسی قتل خبرنگار واشینگتن پست، جمال خاشقچی، می‌پردازد؛ روز گذشته در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش گذاشت. خاشقچی بعد از آنکه به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول رفته بود کشته و جسد او نیز تکه تکه شده بود. به گفته ورایتی، منظور فوگل کمی ابهام دارد؛ اما می‌تواند به این معنا باشد که ممکن است بازار‌های جهانی از نمایش این فیلم خودداری کنند. یا ممکن است منظور او این باشد که به دلیل همکاری‌های مالی که چند استودیو هالیوودی با عربستان سعودی دارند، مانع حمایت آن‌ها از این پروژه شوند.
رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سناتور «ران وایدن» عضو مجلس سنای آمریکا بامداد شنبه گفت اگر جامعه اطلاعاتی ایالات متحده گزارشی غیرمحرمانه از تحقیقات درباره قتل «جمال خاشقچی» در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول منتشر نکند، او با اقدام در سنا برای انتشار عمومی آن تلاش خواهد کرد. به نوشته پایگاه خبری «هیل»، وایدن در گفت‌وگو با خبرنگاران حاضر در کنگره، هشدار داد از یک فرایند قانونی در قوانین کمیته اطلاعاتی سنا استفاده خواهد کرد تا درباره انتشار علنی نتایج تحقیقات درباره کسی که دستور قتل خاشقچی را داده، رأی گیری شود. پایگاه خبری «بازفید» چندی پیش گزارش داد که اداره اطلاعات ملی آمریکا نتوانسته گزارش خود را برای مهلت درج شده در لایحه بودجه نظامی (هفته جاری) آماده کند. خاشقچی آخرین بار روز ۱۰ مهرماه (۲ اکتبر) در حال ورود به ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول دیده شد و بعد از آن رسانه‌ها گزارش دادند که او ناپدید شده است. بعد از بالا گرفتن فشارها، عربستان سعودی سرانجام روز ۲۸ مهر مجبور شد به کشته شدن خاشقچی داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعتراف کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسناتور «ران وایدن» عضو مجلس سنای آمریکا بامداد شنبه گفت اگر جامعه اطلاعاتی ایالات متحده گزارشی غیرمحرمانه از تحقیقات درباره قتل «جمال خاشقچی» در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول منتشر نکند، او با اقدام در سنا برای انتشار عمومی آن تلاش خواهد کرد. پایگاه خبری «بازفید» چندی پیش گزارش داد که اداره اطلاعات ملی آمریکا نتوانسته گزارش خود را برای مهلت درج شده در لایحه بودجه نظامی (هفته جاری) آماده کند. خاشقچی آخرین بار روز ۱۰ مهرماه (۲ اکتبر) در حال ورود به ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول دیده شد و بعد از آن رسانه‌ها گزارش دادند که او ناپدید شده است. چند روز بعد، مقام‌های ترکیه‌ای اعلام کردند او در داخل این ساختمان کشته شده و بدنش قطعه قطعه شده است. بعد از بالا گرفتن فشارها، عربستان سعودی سرانجام روز ۲۸ مهر مجبور شد به کشته شدن خاشقچی داخل ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعتراف کند.
ایرناایرنا1 روز قبل
کالامارد یکی از دو گزارشگر ویژه سازمان ملل که این هفته ولیعهد سعودی را متهم کرد که شخصا در هک کردن مالک شرکت آمازون دست داشته است از کوشنر خواست تا فورا اقدامات احتیاطی را انجام دهد. وی به سی ان ان گفت: امیدوارم دونالد ترامپ تلفن خود را چک کرده و با بهترین کارشناسان امنیت سایبری تماس بگیرد تا ما بتوانیم به استراتژی و سیاست هک کردن برخی از مقامات رسیدگی کنیم. گزارشگر سازمان ملل با ابراز نگرانی عمیق از هک شدن تلفن همراه بزوس در ماه می‌ (خرداد) ‌۲۰۱۸ گفت: هر گونه تحقیقی در این باره باید شامل بررسی «مداخله شخصی، مداوم، مستقیم و چندسالانه ولیعهد سعودی در هدف قرار دادن مخالفانش» نیز باشد. کالامارد افزود: اطلاعاتی که ما دریافت کرده‌ایم نشان می‌دهد که ولیعهد سعودی تلاش کرده است تا بزوس را تحت نظر گرفته و بر گزارش‌نویسی واشنگتن پست درباره عربستان تأثیر بگذارد. بزوس، مالک روزنامه واشنگتن پست، پس از این که «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد آل سعود که سال گذشته در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید، در روزنامه خود مقالات انتقادی علیه نظام حکومتی سعودی‌ها منتشر می‌کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش گاردین، آمریکا معتقد است که عربستان در تلاش بوده تا در ماه «می» گذشته یعنی هفت ماه پس از قتل جمال قاشقچی در استانبول، نامزدش را تحت نظر داشته باشد. بعد از این اعتراف 'سلمان بن عبدالعزیز' پادشاه سعودی در احکامی جداگانه 'سعود القحطانی' مشاور دیوان پادشاهی سعودی و از نزدیکان' محمد بن سلمان' ولیعهدو 'احمد العسیری' معاون دستگاه اطلاعات عمومی و سخنگوی پیشین (به اصطلاح) ائتلاف سعودی در یمن را دستگیر کرد. از سعود القحطانی به عنوان فرد مورد اطمینان محمد بن سلمان نام برده می‌شود که وظیفه شناسایی و حذف مخالفین سعودی در خارج کشور را برعهده دارد. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان، دادستانی این کشور همچنین ۳ متهم دیگر را به زندان‌های طولانی مدت تا ۲۴ سال محکوم کرده است. غیر از دولت آمریکا تاکنون هیچ یک از کشورهای جهان از حکم دادستانی عربستان استقبال نکرده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش گاردین، آمریکا معتقد است که عربستان در تلاش بوده تا در ماه «می» گذشته یعنی هفت ماه پس از قتل جمال قاشقچی در استانبول، نامزدش را تحت نظر داشته باشد. بعد از این اعتراف 'سلمان بن عبدالعزیز' پادشاه سعودی در احکامی جداگانه 'سعود القحطانی' مشاور دیوان پادشاهی سعودی و از نزدیکان' محمد بن سلمان' ولیعهدو 'احمد العسیری' معاون دستگاه اطلاعات عمومی و سخنگوی پیشین (به اصطلاح) ائتلاف سعودی در یمن را دستگیر کرد. از سعود القحطانی به عنوان فرد مورد اطمینان محمد بن سلمان نام برده می‌شود که وظیفه شناسایی و حذف مخالفین سعودی در خارج کشور را برعهده دارد. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان، دادستانی این کشور همچنین ۳ متهم دیگر را به زندان‌های طولانی مدت تا ۲۴ سال محکوم کرده است. غیر از دولت آمریکا تاکنون هیچ یک از کشورهای جهان از حکم دادستانی عربستان استقبال نکرده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش گاردین، آمریکا معتقد است که عربستان در تلاش بوده تا در ماه «می» گذشته یعنی هفت ماه پس از قتل جمال خاشقچی در استانبول، نامزدش را تحت نظر داشته باشد. جمال خاشقچی روزنامه نگار ناراضی سعودی، دوم اکتبر ۲۰۱۸ (۱۰ مهر) بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. برخی گزارش‌ها نشان داد که القحطانی روند قتل خاشقچی را از طریق اسکایپ هدایت کرده است. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان، دادستانی این کشور همچنین ۳ متهم دیگر را به زندان‌های طولانی مدت تا ۲۴ سال محکوم کرده است. غیر از دولت آمریکا تاکنون هیچ یک از کشورهای جهان از حکم دادستانی عربستان استقبال نکرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، دولت آمریکا روز پنج‌شنبه از اظهار نظر روشن در خصوص افشای نقش مستقیم «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی در جاسوسی ریاض از یک سرمایه‌دار آمریکایی، طفره رفت. به نوشته پایگاه خبری شبکه «سی‌ان‌ان»، «هوگان گیدلی» سخنگوی کاخ سفید در این مورد گفت: «روشن است که عربستان سعودی یک متحد مهم ماست.» وی افزود: «من اطلاعات بیشتری در این خصوص ندارم. ظاهرا سعودی‌ها بعدا از این طریق توانسته‌اند به محتوای تلفن همراه بزوس دست یافته و این اطلاعات را در اختیار نشریه «اینکوایرر» قرار دهند. این نشریه نیز با افشای روابط نامشروع بزوس، نهایتا موجب طلاق همسر وی شد. رسانه‌های آمریکایی نوشته‌اند که این اقدام احتمالا به تلافی افشاگری‌های واشنگتن‌پست بعد از قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در کنسولگری سعودی در استانبول، صورت گرفته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴ -موضوع اتهام محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در رابطه با هک شدن گوشی جف بزوس، رئیس آمازون در کانون توجه رسانه‌ها قرار دارد. میزبان برایان گریزر، تهیه کننده نام‌آشنای فیلم و سریال در آمریکا است. در آن هنگام، محمد بن سلمان سرگرم تور تبلیغی خود در ایالات متحده آمریکا بود. بن سلمان در جریان این سفر دو هفته‌ای با بسیاری از چهره‌های سیاسی و فرهنگی آمریکا دیدار و گفت‌وگو داشته است. از جمله انتشار یک مجله ویژه درباره محمد بن سلمان از سوی نشریه «نشنال انکوریر». جف بزوس پیامکی برای بن‌سلمان می‌فرستد و او نیز با ارسال پیامکی به او اطلاع می‌دهد که شماره تلفن آیفون ایکس رئیس آمازون را در گوشی خود ذخیره کرده است. موضوع ارسال بدافزار به تلفن همراه جف‌ بزوس به روز اول ماه مه سال ۲۰۱۸ مربوط می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
جف بزوس، مالک شرکت آمازون در توئیتی به انتشار اخبار در خصوص هک موبایلش توسط ولی‌عهد سعودی واکنش نشان داده است. به گزارش نامه نیوز، جف بزوس، میلیاردر آمریکایی و مالک شرکت آمازون تصویری از جمال خاشقچی (خبرنگار مثله شده سعودی توسط تیم بن سلمان) را با هشتگ جمال در حساب توییتری خود منتشر کرد. هک موبایل بزوس و افشای اطلاعات و عکس‌های خصوصی او باعث شد همسرش از او جدا شود. طبق گزارش گاردین، شخص بن سلمان با ارسال یک پیغام در «واتس اپ (WhatsApp) به تلفن بزوس تلفن او را هک کرد؛ پیغامی که ولی‌عهد سعودی ارسال کرده حاوی یک فایل ویدئویی بوده که در آن یک ویروس مخفی وجود داشت. یکی از این افراد جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی مقیم آمریکا بود که دو سال پیش در کنسول‌گری سعودی در استانبول به شکل فجیعی کشته و جسد او مثله شد
انتخابانتخاب3 روز قبل
اگنس کالامارد (راست) و دیوید کی (چپ) کارشناسان سازمان ملل متحد خواستار تحقیق و بررسی در مورد هک شدن تلفن همراه مالک شرکت آمازون توسط «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان شدند. به گزارش چهارشنبه شب خبرگزاری فرانسه، این کارشناسان گفتند؛ اطلاعاتی دریافت کرده‌اند که نشان می‌دهد تلفن همراه «جف بزوس» مالک شرکت آمازون از طریق یک حساب متعلق به بن سلمان در پیامرسان «واتس‌آپ» هک شده است. بزوس، مالک روزنامه واشنگتن پست است. روزنامه گاردین گزارش داد که تلفن همراه جف بزوس مالک شرکت آمازون توسط محمد بن سلمان ولیعهد عربستان از طریق ارسال یک بدافزار در پیام رسان واتس‌آپ هک شده است. منابع خبری به روزنامه انگلیسی گاردین گفتند: در سال ۲۰۱۸ چندین ماه پیش از قتل خاشقچی یک پیام در واتس‌آپ از حساب شخصی بن سلمان به تلفن همراه بزوس ارسال شده بود.
ایرناایرنا3 روز قبل
حقیقت آن است که بسیار بعید است که غرب به دنبال تغییر ساختار سیاسی یا حذف قدرت پادشاهی در عربستان سعودی باشد چرا که پس از آن معلوم نیست چه شرایطی در عربستان سعودی حاکم می‌شود. به عنوان مثال هیچ ‌کس نمی‌تواند بگوید که آیا اتفاقی مانند کودتای نظامی در عربستان سعودی ممکن است یا خیر. از سوی دیگر به نظر هم نمی‌رسد که غرب نیازی به تغییر ساختار سیاسی عربستان سعودی احساس کند. می‌توان گفت که محمد بن سلمان در حال کاستن از نفوذ آل‌شیخ در عربستان سعودی است. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که غربی‌ها هر از چندگاهی فشار بر محمد بن سلمان را برای برداشتن گام‌های اصلاحی بیشتر تحت فشار هم قرار می‌دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
به گفته فردی که با این پرونده آشناست، مقادیر زیادی از داده‌ها از تلفن بزوس استخراج شده است. افشا شدن اینکه پادشاه آینده عربستان سعودی به صورت هدفمند بنیانگذار امریکایی آمازون را هدف قرار داده شوک فراوانی را به بازارهای جهانی ارسال کرده است. بسیاری بر این عقیده هستند که احتمالا محمدبن سلمان به دنبال فریب دادن سرمایه‌گذاران و تجار امریکایی است که در همکاری با عربستان هستند. کالامارد به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل که ولیعهد عربستان سعودی را عامل قتل جمال خاشقچی می‌داند با این وجود در قدم اول عنوان کرده در خصوص آن اظهارنظر نمی‌کند. از طرف دیگر احتمال اینکه رییس یک شرکت برجسته امریکایی مورد هدف عربستان قرار گرفته باشد می‌تواند معضلی نیز برای کاخ سفید باشد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
یک مقام رسمی عربستان سعودی به خبرها در خصوص هک تلفن همراه مدیر شرکت سرشناس آمازون از طریق پیامی که ولی‌عهد سعودی برای او ارسال کرده، واکنش نشان داد. قدس آنلاین؛ «فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر امور خارجه عربستان سعودی به اخبار مربوط به قضیه هک تلفن همراه «جف بیزوس» مدیر شرکت مشهور آمازون واکنش نشان داد. اولین بار روزنامه «گاردین» بود که درباره دست داشتن شخص «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی در ماجرای هک کردن تلفن همراه «جف بیزوس» بنیان‌گذار شرکت «آمازون» و مالک روزنامه «واشنگتن پست» گزارشی منتشر کرد. طبق گزارش گاردین، شخص بن سلمان با ارسال یک پیغام در «واتس اپ (WhatsApp) به تلفن بزوس که ثروتمندترین مرد جهان است، تلفن او را هک کرد. پیغامی که ولی‌عهد سعودی ارسال کرده حاوی یک فایل ویدئویی بوده که در آن یک ویروس مخفی وجود داشت.
فارسفارس3 روز قبل
یک مقام رسمی عربستان سعودی به خبرها در خصوص هک تلفن همراه مدیر شرکت سرشناس آمازون از طریق پیامی که ولی‌عهد سعودی برای او ارسال کرده، واکنش نشان داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر امور خارجه عربستان سعودی به اخبار مربوط به قضیه هک تلفن همراه «جف بیزوس» مدیر شرکت مشهور آمازون واکنش نشان داد. اولین بار روزنامه «گاردین» بود که درباره دست داشتن شخص «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی در ماجرای هک کردن تلفن همراه «جف بیزوس» بنیان‌گذار شرکت «آمازون» و مالک روزنامه «واشنگتن پست» گزارشی منتشر کرد. سفارت سعودی در آمریکا اعلام کرد: «گزارش‌های رسانه‌ای اخیر که می‌گوید، پادشاهی (عربستان سعودی) در پس هک کردن تلفن آقای جف بزوس قرار دارد، گزارش‌هایی چرند و مزخرف است. پیغامی که ولی‌عهد سعودی ارسال کرده حاوی یک فایل ویدئویی بوده که در آن یک ویروس مخفی وجود داشت.
فارسفارس3 روز قبل
سفارت عربستان سعودی در آمریکا در واکنش به افشاگری رسانه غربی درباره دست داشتن ولی‌عهد سعودی در هک کردن تلفن همراه مدیر شرکت آمازون و مالک «واشنگتن پست»، این گزارش را «چرند و مهمل» خوانده است. واکنش ریاض به افشای دست داشتن بن سلمان در هک کردن موبایل مدیر آمازونبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، انتشار گزارش اختصاصی و افشاگرانه روزنامه «گاردین» درباره دست داشتن شخص «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی در ماجرای هک کردن تلفن همراه «جف بیزوس» بنیان‌گذار شرکت «آمازون» و مالک روزنامه «واشنگتن پست»، واکنش سفارت ریاض در واشنگتن را به دنبال داشته است. طبق گزارش گاردین، شخص بن سلمان با ارسال یک پیغام در «واتس اپ (WhatsApp) به تلفن بزوس که ثروتمندترین مرد جهان است، تلفن او را هک کرد. بزوس که ثروتمندترین مرد جهان نیز هست، به دلیل مالکیت روزنامه واشنگتن پست همواره مورد تنفر ترامپ بوده است. جمال خاشقچی روزنامه‌نگار عربستان سعودی و ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست بود و به مواضع بن سلمان انتقاد داشت.
همشهریهمشهری3 روز قبل
بیزوس در ژانویه ۲۰۲۰ با داشتن ۱۱۷ میلیارد دلار دارایی شخصی، پولدارترین فرد دنیا لقب گرفته و علاوه بر شرکت هزار میلیارد دلاری آمازون، مالک روزنامه واشنگتن پست هم هست. به نظر می‌رسد ویدئویی که از حساب کاربری شاهزاده سعودی در واتس‌اپ به گوشی بیزوس ارسال شده، آغازگر فرآیند هک بوده است. این ویدئو روز اول ماه می‌۲۰۱۸ ارسال شده است؛ زمانی که بیزوس و بن‌سلمان در ظاهر روابط دوستانه با هم داشتند. از آنجا که خاشقچی روابط نزدیک با واشنگتن پست داشت و برای این روزنامه گزارش و یادداشت می‌نوشت، به نظر می‌رسد کشته شدن او هم به ماجرای هک شدن گوشی بیزوس ارتباط مستقیم داشته باشد. پس از لو رفتن محرمانه‌ترین اطلاعات مربوط به زندگی شخصی در نشنال اینکوایرر، کارشناسان دیجیتال سال گذشته کار بررسی گوشی بیزوس را آغاز کردند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
اگر چه شرکت آمازون سالانه میلیون‌ها دلار صرف تامین امنیت جف بزوس مدیرعامل خود می‌کند، اما بن سلمان ولیعهد سعودی توانسته از طریق …اگر چه شرکت آمازون سالانه میلیون‌ها دلار صرف تامین امنیت جف بزوس مدیرعامل خود می‌کند، اما بن سلمان ولیعهد سعودی توانسته از طریق حساب خود وی را هک کند. هک حساب واتس اپ جف بزوس در اوائل ماه می‌سال ۲۰۱۸ و در زمانی صورت گرفته که وی پیامی را به طور مستقیم از حساب واتس اپ بن سلمان دریافت کرد. این اطلاعات بعد از سرقت از گوشی جف بزوس پاک شد. هنوز دقیقا مشخص نیست که رژیم سعودی دقیقا قصد داشته به کدام بخش از اطلاعات موجود در گوشی جف بزوس دست یابد. بر اساس گزارش گاردین، قبل از ارسال فایل ویروسی، بن سلمان و جف بزوس در واتس اپ در حال مکالمه‌ای عادی و بی ضرر بوده‌اند و شخص بزوس هم رابطه‌ای دوستانه با رژیم سعودی داشته است.
فارسفارس3 روز قبل
اگر چه شرکت آمازون سالانه میلیون‌ها دلار صرف تامین امنیت جف بزوس مدیرعامل خود می‌کند، اما بن سلمان ولیعهد سعودی توانسته از طریق حساب خود وی را هک کند. هک حساب واتس اپ جف بزوس در اوائل ماه می‌سال ۲۰۱۸ و در زمانی صورت گرفته که وی پیامی را به طور مستقیم از حساب واتس اپ بن سلمان دریافت کرد. این اطلاعات بعد از سرقت از گوشی جف بزوس پاک شد. هنوز دقیقا مشخص نیست که رژیم سعودی دقیقا قصد داشته به کدام بخش از اطلاعات موجود در گوشی جف بزوس دست یابد. بر اساس گزارش گاردین، قبل از ارسال فایل ویروسی، بن سلمان و جف بزوس در واتس اپ در حال مکالمه‌ای عادی و بی ضرر بوده‌اند و شخص بزوس هم رابطه‌ای دوستانه با رژیم سعودی داشته است.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
اگر چه شرکت آمازون سالانه میلیون‌ها دلار صرف تامین امنیت جف بزوس مدیرعامل خود می‌کند، اما بن سلمان ولیعهد سعودی توانسته از طریق حساب خود وی را هک کند. هک حساب واتس اپ جف بزوس در اوائل ماه می‌سال ۲۰۱۸ و در زمانی صورت گرفته که وی پیامی را به طور مستقیم از حساب واتس اپ بن سلمان دریافت کرد. این اطلاعات بعد از سرقت از گوشی جف بزوس پاک شد. هنوز دقیقا مشخص نیست که رژیم سعودی دقیقا قصد داشته به کدام بخش از اطلاعات موجود در گوشی جف بزوس دست یابد. بر اساس گزارش گاردین، قبل از ارسال فایل ویروسی، بن سلمان و جف بزوس در واتس اپ در حال مکالمه‌ای عادی و بی ضرر بوده‌اند و شخص بزوس هم رابطه‌ای دوستانه با رژیم سعودی داشته است.

به انتهای لیست رسیدید