جنایت

جنایت

اقتصادنیوزاقتصادنیوزچند ثانیه قبل
هزینه‌های خرید تسلیحات نظامی کشورهای حوزه خلیج فارس در سال‌های اخیر به شکل بی سابقه‌ای افزایش پیدا کرده است. خریدهای چندصد میلیارد دلاری در حاشیه خلیج فارسروزنامه «الشرق» قطر در خصوص رقابت‌های تسلیحاتی در خاورمیانه می‌نویسد: برخی از کشورهای منطقه در خط فعالیت هسته‌ای وارد شده‌اند و مقاصد نظامی خاص خود را دنبال می‌کنند. یکی از این عوامل تهدیدهایی است که امنیت این کشور در نتیجه ناآرامی‌های داخلی و افزایش قدرت نظامی کشورهای منطقه است. آمریکا حضور نیروهای خود را در منطقه خلیج فارس تقویت کرده است. او همواره این موضوع را ذکر می‌کنند که کشورهای عربی خلیج فارس بدون حمایت آمریکا نمی‌توانند دوام بیاورند و باید هزینه آن را پرداخت کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴9 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: محمدعلی نجفی برخی ادعاهای توأم با اتهام و افترا علیه همسر مقتولش را پس گرفت. او دیروز در دادگاه قتل همسرش میترا استاد گفت که نگفته مقتول مهدورالدم است. یادآور می‌شود در بخشی از کیفرخواست ارائه شده به دادگاه در جلسه اول، بخش‌هایی از دست‌نوشته‌های محمدعلی نجفی، خوانده شد. آنها در همین مسیر، توهین و اتهاماتی شرم‌آور را نثار همسر مقتول نجفی کردند. اکنون با رد ادعای مهدورالدم بودن مقتول و پرستو نمایی وی، توجیه جنایت انجام شده برای سیاست‌بازان و رسانه‌های زنجیره‌ای به مراتب دشوارتر شده است.
تسنیمتسنیم10 دقیقه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، ۴۵ روز بعد از دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری، اکبر هاشمی‌رفسنجانی به‌عنوان خطیب موقت نمازجمعه به دانشگاه تهران رفت. این اشتباه ناشی از این می‏شود که اینها فکر می‏کنند ما فقط با شاه ‏مبارزه داشتیم و طرف ما شاه بود. این فکر، فکر خامی است. هاشمی‌رفسنجانی، رئیس‌جمهور نمازجمعه تهران ۲۶ اردیبهشت ۷۶اولین مساله مهم ما انتخابات است که در جمعه آینده بناست به لطف خداوند برگزار شود. منصب ولایت در دست شخصیت منحصر و صالحی است و کسانی که فکر می‌کنند با تلاش و برنامه‌ریزی، ایشان مسند را به دست آورده‌اند، سخت در اشتباه هستند.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
نمایشنامه‌نویس «خینابه» این اثر را بررسی پساجنگ و لطمات دوره هشت ساله دفاع مقدس بر کشور و به ویژه ساکنان مناطق جنگ‌زده خوانده و آن را در پیوند با اتفاقاتی می‌داند که پس از آن و در وقایعی مانند وضعیت کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه هم ادامه دارد. اسدزاده ادامه داد: این نمایشنامه، مساله جنگ را از نگاه پسری بررسی می‌کند که تمام خانواده‌اش را در طول جنگ از دست داده و به تهران مهاجرت کرده بعد از آن وقتی به شهرش برمی‌گردد با یک ویرانه مواجه می‌شود. اما در این کار هم با بدبیاری مواجه می‌شود؛ یک کارخانه تعدیل نیرو می‌کند و کارخانه بعدی حقوقش را نمی‌دهد؛ در واقع با تمام حوادثی مواجه می‌شود که واقعیت روز جامعه ماست. قطعا آمار بزهکاری، جرم و جنایت و موارد دیگر در شهرهای جنگ‌زده پس از دفاع مقدس چندین برابر شده است و باید بررسی شود. درحالی‌که این نگاه به‌نظرم در مقوله جنگ بسیار کم یا جانبدارانه بوده است.
رکنارکنا2 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سرپرست مرکز فوریت‌های پزشکی گلستان اظهار داشت: بر اثر تصادف شامگاه چهارشنبه بین دو دستگاه خودروی سواری پراید و یک موتورسیکلت در جاده کلاله- مراوه تپه در شرق گلستان سه نفر کشته و شش نفر زخمی شدند. علی رضا کمال غریبی گفت: شش مصدوم این حادثه توسط شش دستگاه آمبولانس به بیمارستان کلاله منتقل شدند که حال سه تن از مصدومان از جمله یک مادر باردار وخیم است. معاونت اجتماعی انتظامی گلستان نیز اظهار داشت: تیراندازی راکبین یک دستگاه موتور سیکلت به یکی از شهروندان در محله طهماسبی گرگان موجب زخمی شدن این شهروند از ناحیه پا شد. علی بهرامی نوع سلاح استفاده شده در این ماجرا را شکاری خواند و گفت: نزاع و کشمکش‌های شخصی بین ضاربین و فرد مصدوم علت این حادثه گزارش شد. به گفته وی تحقیقات برای شناسایی عاملان این جنایت ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره لاکچری خواندن زندان اوین گفت: این زندان نه مخوف است نه لاکچری. زندان اوین یک زندان معمولی است. حدود دو هفته قبل بود که شرق با انتشار گزارشی از زندان اوین از وجود اتاق‌های VIP و لاکچری برای تعدادی از زندانیان مالی این زندان خبر داده بود. در این زندان، یک باشگاه ورزشی اختصاصی و مجهز در اختیار زندانیان قرار دارد و هر سلول هم یک تلویزیون اختصاصی برای خود دارد. لوکس‌ترین زندان جهاندستگیری شاهزاده‌های میلیاردر و زندانی کردن آن‌ها در یک هتل لوکس پنج ستاره باعث شد تا هتل ریتز کارلتون که یکی از مهم‌ترین هتل‌های شهر ریاض است تبدیل به لوکس‌ترین زندان جهان شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
او دیروز در دادگاه قتل همسرش میترا استاد گفت که نگفته مقتول مهدورالدم است. وی افزود: همچنین گفته شده که من گفته‌ام ایشان پرستو است اما من لفظ پرستو را به‌کار نبردم. یادآور می‌شود در بخشی از کیفرخواست ارائه شده به دادگاه در جلسه اول، بخش‌هایی از دست‌نوشته‌های محمدعلی نجفی، خوانده شد. آنها در همین مسیر، توهین و اتهاماتی شرم‌آور را نثار همسر مقتول نجفی کردند. اکنون با رد ادعای مهدورالدم بودن مقتول و پرستو نمایی وی، توجیه جنایت انجام شده برای سیاست‌بازان و رسانه‌های زنجیره‌ای به مراتب دشوارتر شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ آزار، سرکوب، شکنجه و اعدام شیعیان در عربستان در سایه سکوت مجامع بین‎المللی به رویه‌ای معمول تبدیل شده و رفته رفته افزایش می‌یابد. آزار، سرکوب، شکنجه و اعدام شیعیان در عربستان در سایه سکوت مجامع بین‎المللی به رویه‌ای معمول تبدیل شده و رفته رفته افزایش می‌یابد. شیعیان عربستان که بخش قابل توجهی از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، از تبعیض سازمان یافته و سرکوب گسترده پادشاهی سعودی رنج می‌برند. با تشدید اعتراض‌های ضد دولتی، پادشاهی عربستان اقدام به سرکوب گسترده شیعیان و استفاده گسترده از ادوات جنگی علیه آنان کرد. شیعیان عربستان به شکلی نظام‌مند از خدمت در مشاغل عمومی و دولتی محروم هستند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
اخبار سیاسی- وی افزود: بعد از پایان جنگ نیز این گروهک در خدمت سرویس‌های جاسوسی بعضی از کشورهای اروپایی و به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار گرفت و با توجه به ماهیت و خصلتی که این گروهک از خودش نشان داده، دشمنان نظام همواره سعی کرده‌اند تا به هرشکلی که می‌شود از این گروهک تروریستی استفاده کنند. وی با تأکید بر اینکه گروهک تروریستی منافقین از مهره‌های آمریکا در راهبردهای مقابله و برخورد با جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف به شمار می‌آید، گفت: البته این گروهک از طریق ارائه خدمات به دشمن ازجمله در فضای مجازی، ارتزاق می‌کند. سردار جزایری با اشاره به فعالیت گروهک منافقین در فضای مجازی بیان کرد: آخرین تصاویری که از این گروهک منتشر شده است، نشان می‌دهد که سعی در سم‌پاشی و القائات نادرست در ارائه گزارش‌های گمراه‌کننده دارد و به خصوص کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و در رأس همه آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی، سعی می‌کنند از این گروهک بهره‌برداری کنند. وی خاطرنشان کرد: البته مفهومش این نیست که این گروهک از توان و یا قدرت آن‌چنانی برخوردار است که بتواند ضربه‌ای در شرایط امروز به کشور وارد کند، ولیکن آمریکایی‌ها در راهبردی که علیه جمهوری اسلامی ایران دارند، به شکل یک طیف سعی می‌کنند از هر پتانسیل و توانی ولو اندک هم باشد، استفاده کنند. گروهک منافقین هم یکی از همین مهره‌ها و پازل‌هاست که آمریکایی‌ها سعی می‌کنند از آن‌ها به هر میزان که بتوانند علیه مردم ایران بهره‌برداری کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد11 ساعت قبل
اولین نگرش به بهترین شکلی با عبارت «ایالات‌متحده اروپا» بیان می‌شود. مهم‌ترین تحول، امضای معاهده ماستریخت در اوایل ۱۹۹۲ از سوی رهبران ۱۲ کشور «جامعه اروپا» بود که موجب خلق «اتحادیه اروپا» به‌عنوان جانشین «جامعه اروپا» شد. آنچه در سال‌های اخیر بر مشکلات اروپا افزوده بازگشت ژئوپلیتیک بوده است. من به مشکلات مرتبط با فروپاشی یوگسلاوی سابق اشاره نمی‌کنم؛ مشکلاتی که عمدتا محصول آن رویداد بودند نه چیزی بسیار پایدارتر. آرژانتین تا پایان سال ۲۰۱۵ از سال‌های حاکمیت بد گذر کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد11 ساعت قبل
جان لوییس، نماینده دموکرات از جرجیا و فرد برجسته در جنبش حقوق مدنی گفت: «من نژادپرستی را وقتی می‌بینم، می‌شناسم. روز سه‌شنبه دونالد ترامپ با رد اتهام نژادپرستی از مجلس نمایندگان خواست که تصویب این قطعنامه را کنار بگذارد. در میان مستقل‌ها، از هر ۱۰ نفر، ۳ نفر عملکرد ترامپ را تایید کرده است که نسبت به نظرسنجی پیشین ریزش آرا داشته است. در میان دموکرات‌ها نیز میزان رضایت از عملکرد ترامپ ۲ درصد با کاهش روبه‌رو بوده است. بنابر نظرسنجی صورت گرفته ۴۱ درصد از مردم عملکرد وی را تایید می‌کنند و ۵۱ درصد نیز نارضایتی خود را از عملکرد ترامپ ابراز کردند.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هیأت نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو سوئیس روز چهارشنبه طی بیانیه‌ای سوء‌استفاده برخی کشورهای غربی از حقوق بشر به‌منظور اعمال فشار بر دولت چین را محکوم و تأکید کرد که این اولین بار نیست که غربی‌ها از حقوق بشر استفاده ابزاری می‌کنند. در بیانیه هیأت نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل در ژنو آمده است: «یک بار دیگر هدف اصیل ارتقاء و حفاظت از حقوق بشر در خدمت منافع سیاسی عده‌ای قلیل که به‌طور سنتی حقوق بشر را یکی از ابزارهای سیاست خارجی خود برای اعمال فشار بر کشورهای مخالف می‌دانند، قرار گرفته است. در همین راستا جمهوری اسلامی ایران قویا رفتارهای غیرقابل‌قبول برخی کشورهای غربی در قبال چین و اعمال استانداردهای دوگانه و سوءاستفاده از حقوق بشر در قالب دستاویز قرار دادن وضعیت اقلیت‌های قومی در این کشور را محکوم می‌کند. این واقعیت که دقیقا همین کشورها دائما چشمان خود را به روی نقض آشکار و نظام‌مند حقوق بشر، جنایات جنگی و جنایت علیه انسانیت توسط نزدیکترین متحدان خود علیه مردم بیگناه یمن و فلسطین می‌بندند، ‌ چهره و نیت واقعی حامیان این نامه [علیه چین] را نشان می‌دهد. متأسفانه به‌کارگیری چنین استانداردهای کاملا دوگانه‌ای از سوی این کشورها باعث شده است که سازوکارهای بین‌المللی حقوق بشر در حد ابزارهای سیاسی تنزل پیدا کند؛ ابزارهایی که به راحتی علیه هر کسی که از نظر آنها دوست نباشد، ‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد.» انتهای پیام/.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: او دیروز در دادگاه قتل همسرش میترا استاد گفت که نگفته مقتول مهدورالدم است. وی افزود: همچنین گفته شده که من گفته‌ام ایشان پرستو است اما من لفظ پرستو را به‌کار نبردم. یادآور می‌شود در بخشی از کیفرخواست ارائه شده به دادگاه در جلسه اول، بخش‌هایی از دست‌نوشته‌های محمدعلی نجفی، خوانده شد. آنها در همین مسیر، توهین و اتهاماتی شرم‌آور را نثار همسر مقتول نجفی کردند. اکنون با رد ادعای مهدورالدم بودن مقتول و پرستو نمایی وی، توجیه جنایت انجام شده برای سیاست‌بازان و رسانه‌های زنجیره‌ای به مراتب دشوارتر شده است.
فارسفارس12 ساعت قبل
وزیر امور خارجه عراق در تماس تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود، حمله مسلحانه به دیپلمات‌های ترکیه در شهر اربیل عراق را محکوم کرد و گفت که چنین حملاتی بر روابط دو کشور تاثیر نخواهد داشت. در این حمله تروریستی یک کارمند عراقی کنسولگری ترکیه در اربیل نیز کشته و یک تن دیگر شدیدا زخمی شده است. وزیر امور خارجه عراق در تماس با همتای ترکیه‌ای خود، کشته شدن این دیپلمات را به وی تسلیت گفته است. او تأکید کرد که وزارت خارجه عراق با مقامات مربوطه این کشور در خصوص تحقیق در این حادثه هماهنگی کرده است تا دلایل و عوامل این حمله کشف و شناسایی شود. وزارت خارجه و ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه‌های جداگانه‌ای حمله امروز اربیل را محکوم کرده‌اند و چاووش‌اوغلو گفته که آنکارا در صورت لزوم هیأتی را برای تحقیق در این حمله به عراق خواهد فرستاد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
شهرک‌سازی در قدس، کرانه باختری و دیگر مناطق فلسطین ادامه دارد. بیش از هر زمان دیگری به همبستگی و اقدام مشترک در قبال مساله فلسطین نیاز داریم؛ اما متاسفانه برخی در اینجا حاضر نیستند. حمایت ترکیه از مساله فلسطین قاطع و همیشگی است. در دوره ریاست ترکیه بر سازمان همکاری اسلامی تلاش زیادی کردیم و میزبان ۲ نشست فوق العاده درباره فلسطین در کمتر از یکسال بودیم. ترکیه به حمایت از تشکیل دولت فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ و به مرکزیت قدس شرقی ادامه خواهد داد.
مهرمهر15 ساعت قبل
وزیر خارجه ترکیه در این خصوص گفت: موقعیت سیاسی و تاریخی فلسطین در خطر است. وی در این باره ادامه داد: اسرائیل در پی نگارش تاریخ، تخریب میراث اسلامی و تغییر بافت جمعیتی در منطقه است. شهرک‌سازی در قدس، کرانه باختری و دیگر مناطق فلسطین ادامه دارد. در دوره ریاست ترکیه بر سازمان همکاری اسلامی تلاش زیادی کردیم و میزبان ۲ نشست فوق العاده درباره فلسطین در کمتر از یکسال بودیم. ترکیه به حمایت از تشکیل دولت فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ و به مرکزیت قدس شرقی ادامه خواهد داد.
مهرمهر16 ساعت قبل
بر اساس اعلام وزیر خارجه آمریکا، مین آئونگ هالینگ فرمانده ارتش میانمار و سوئه وین معاونش، سرتیپ ثان اوو و سرتیپ اونگ اونگ مشمول اعمال تحریم دولت آمریکا خواهند شد. گفتنی است ارتش میانمار در ۲۵ آگوست ۲۰۱۷ حملات خود به منطقه راخین را آغاز کرد. در این حملات هزاران غیرنظامی راخینی جان باخته و حدود ۳۵۰ روستا توسط ارتش میانمار و بودائیان افراطی به آتش کشیده شد. از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۸۴ درصد از جمعیت ۲ میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت‌های ارتش میانمار و بودائیان افراطی به کشورهای همسایه گریخته‌اند. سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر خشونت علیه مسلمانان آراکان در میانمار را «پاکسازی قومی» و «نسل‌کشی» توصیف می‌کنند.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افراد ناشناسی بعد از ظهر روز چهارشنبه به کارمندان کنسولگری ترکیه در شهر اربیل عراق که برای صرف غذا به رستوران «حوقاباز» این شهر رفته بودند، آتش‌ گشودند و معاون کنسولگری را کشتند. در این حمله تروریستی یک کارمند عراقی کنسولگری ترکیه در اربیل نیز کشته و یک تن دیگر شدیدا زخمی شده است. وزیر امور خارجه عراق در تماس با همتای ترکیه‌ای خود، کشته شدن این دیپلمات را به وی تسلیت گفته است. وزارت خارجه و ریاست جمهوری ترکیه در بیانیه‌های جداگانه‌ای حمله امروز اربیل را محکوم کرده‌اند و چاووش‌اوغلو گفته که آنکارا در صورت لزوم هیأتی را برای تحقیق در این حمله به عراق خواهد فرستاد. حکومت و ریاست منطقه کردستان عراق در بیانیه‌های جداگانه‌ای ضمن محکوم کردن این حمله، تأکید کرده‌اند که اجازه نخواهند داد ثبات و امنیت این منطقه آسیب ببیند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴16 ساعت قبل
ساعت ۲۴-مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: گروهک تروریستی منافقین از مهره‌های آمریکا در راهبردهای مقابله و برخورد با جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف به شمار می‌آید. وی با تأکید بر اینکه گروهک تروریستی منافقین از مهره‌های آمریکا در راهبردهای مقابله و برخورد با جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف به شمار می‌آید، گفت: البته این گروهک از طریق ارائه خدمات به دشمن ازجمله در فضای مجازی، ارتزاق می‌کند. سردار جزایری با اشاره به فعالیت گروهک منافقین در فضای مجازی بیان کرد: آخرین تصاویری که از این گروهک منتشر شده است، نشان می‌دهد که سعی در سم‌پاشی و القائات نادرست در ارائه گزارش‌های گمراه‌کننده دارد و به خصوص کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و در رأس همه آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی، سعی می‌کنند از این گروهک بهره‌برداری کنند. وی خاطرنشان کرد: البته مفهومش این نیست که این گروهک از توان و یا قدرت آن‌چنانی برخوردار است که بتواند ضربه‌ای در شرایط امروز به کشور وارد کند، ولیکن آمریکایی‌ها در راهبردی که علیه جمهوری اسلامی ایران دارند، به شکل یک طیف سعی می‌کنند از هر پتانسیل و توانی ولو اندک هم باشد، استفاده کنند. گروهک منافقین هم یکی از همین مهره‌ها و پازل‌هاست که آمریکایی‌ها سعی می‌کنند از آن‌ها به هر میزان که بتوانند علیه مردم ایران بهره‌برداری کنند.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
مرد جوان پیرمرد همسایه را به خاطر پوشش نامناسبش با ضربه چاقو به قتل رساند. مرد جوان که همسایه خود را به خاطر پوشش نامناسب‌اش با ضربه چاقو به قتل رسانده است، صبح دیروز در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. سی و یکم تیر سال ۹۶ در پی درگیری خونین این دو همسایه در محدوده شهر ری مأموران پلیس در محل جنایت حضور یافتند و با پیکر خونین مرد سالخورده‌ای به نام احمد ۶۵ ساله روبه‌رو شدند و در جریان تحقیقات اولیه مشخص شد وی با ضربات چاقوی همسایه‌اش به قتل رسیده است. این مرد جوان که همسایه روبه‌رویی مقتول بود بازداشت شد و سرانجام صبح دیروز از زندان به شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران که به ریاست قاضی بابایی و با حضور قاضی ساجدی - مستشار دادگاه – تشکیل جلسه داده بود منتقل شد تا محاکمه شود. پس از پایان محاکمه قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.
فارسفارس18 ساعت قبل
شهردار سوسیال-دموکرات یکی از شهرهای جنوبی آلمان مورد حمله یک فرد مهاجم قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح و به بیمارستان منتقل شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دیتر گومر» شهردار شهر «هاکنهایم» آلمان در مقابل خانه‌اش مورد حمله یک فرد مهاجم قرار گرفت و از ناحیه سر زخمی و به بیمارستان منتقل شد. فرد مهاجم آنطور که شهردار هاکنهایم گفته است، کاملا ناشناس بوده است و به پلیس گفت حدود ۴۰ سال سن داشت و رنگ پوست تیره‌‌ای داشت. پلیس این شهر جنوب آلمان اعلام کرد که انگیزه فرد مهاجم هنوز نامشخص است و بررسی‌ها در این خصوص ادامه داد. با اینحال، در سراسر آلمان، خشم و خشونت علیه مقامات دولتی رو به افزایش است، و «بورکهارد یونگ» شهردار شهر «لایپزیگ» آلمان هفته گذشته اعلام کرد، سال گذشته بیش از یکهزار و ۲۰۰، تهدید، توهین و خشونت فیزیکی علیه مقامات آلمانی به ثبت رسیده است.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در پی وخامت حال و شرایط بحرانی شیخ زکزاکی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم۰باکمال تاسف خبرهای ناگواری از وضعیت عالم مجاهد جناب اقای شیخ زکزاکی به گوش می‌رسد؛ جنایتی که امروز در کشور نیجریه در حال وقوع است و عده‌ای از انسان‌ها در حال تحمل رنج و شکنجه هستند مایه نگرانی می‌باشد. این عالم مجاهد را از حقوق اولیه خود محروم نموده و به اتهام واهی مدت زیادی است که در حبس و شکنجه قرار دادند. مدعیان دروغین حقوق بشر چشمان خود را در مقابل این جنایات بسته و سکوت مرگباری را اختیار نموده‌اند و نفرت و ننگ ابدی را نثار خود کرده‌اند؛ سازمان‌های بین المللی نیز با سکوت در مقابل این جنایت هویت خود را از دست داده‌اند و عملا به یک تشکیلات بی‌خاصیت مبدل شده‌اند. بر همه آزادی‌خواهان و مسلمانان لازم است حمایت خود را از این انسان‌های آزادی‌خواه به ویژه شیخ زکزاکی اعلام کرده و این جنایت را محکوم نمایند. مسئولان محترم جمهوری اسلامی نیز تلاش خود را برای نجات این انسان‌های مظلوم بیش از پیش بکار گیرند.
الفالف19 ساعت قبل
با عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در این باره گفت و گو کرده‌ایم. بنابراین در این دوران نفوذ به شقوق مختلف وجود داشت. *نفوذ بعد از انقلاباما بعد از انقلاب جنس نفوذ چه تغییری می‌کند؟ اما بعد از انقلاب نفوذ برای براندازی است. اگر دست به سلاح نمی‌بردید و در جامعه ایران می‌ماندید و سعی میکردید با حرکت نرم تغییرات را در ایران صورت بدهید به نتیجه بسیار بهتری نائل می‌شدید. شما ردپای جریان و نفوذ را در داخل ایران می‌بینید؟ بله ردپای جریان و نفوذ بسیار پررنگ است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس19 ساعت قبل
آن طور که در گزارش مزبور آمده، می‌توان حدس زد که حداقل ۲۰ نفر از مساله خودکشی ایشان مطلع بوده‌اند. در این صورت خودکشی آقای نجفی تیتر اول بسیاری از رسانه‌ها می‌شد. اتفاقا انتشار آن درباره آقای نجفی، خبر زرد محسوب نمی‌شود. به نظر می‌رسد که اهمیت اخلاقی، سیاسی و اجتماعی این خبر خیلی زیاد بود و اگر منتشر می‌شد، به احتمال فراوان قتل خانم استاد رخ نمی‌داد، زیرا زندگی آنان را در مسیر دیگری قرار می‌داد. اگر این خبر منتشر می‌شد، آقای نجفی مجبور بود بیرون از زندان درباره اینکه چرا چنین کاری را کرده توضیح دهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
مگر می‌شود یک فرد ناشناس وارد محل صحنه قتل شود و سپس دستگیر و پس از آن آزاد شود. آیا یک انسان حتما باید دیوانه زنجیری یا عاقل خردمند باشد؟ آیا امکان ندارد انسانی تحت شرایطی، زمام امور را از دست بدهد. گودرزی افزود: مرحوم استاد زنی با عقده‌های فروخورده بوده و همه این مسائل باعث شده که موکل به ناگاه کنترل از دست داده و برای اینکه بتواند این زن را به ضرب‌آهنگ زندگی برگرداند اسلحه را برداشته به سمت حمام برود. همچنین مجوز سلاح موکل شماره ۷۶۵ است در حالی که در تحقیقات و دادسرا سلاح کمری دارای کالیبر ۹ میلیمتری اعلام شده است که این مسئله باید روشن شود. وکیل نجفی با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده شهامت دادرسان را میطلبد گفت: مسئله دیگر این است که حتما اینطور نیست که هرکسی اسلحه را برمی‌دارد به سمت حمام می‌رود باعث قتل او بوده است.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
در روزهای اخیر بزرگان قومی در این ولایت با راه اندازی تظاهرات از دولت افغانستان خواستند تا مانع کشتار عمدی غیرنظامیان افغان توسط نیروهای ویژه در این ولایت شوند. در چند روز اخیر بر اثر عملیات‌های شبانه نیروهای آمریکایی و افغان در ولایت‌های ارزگان، قندهار و لوگر نیز بیش از ۷۰ غیرنظامی افغان کشته شدند. «فضل هادی مسلمیار» رئیس سنای افغانستان در واکنش به این موضوع تصریح کرد که مخالفان مسلح دولت، نیروهای افغان و نیروهای آمریکایی و ناتو باید برای جلوگیری از کشتار غیرنظامیان افغان اقدام کنند. وی تاکید کرد: کسانی که از آدرس دولت افغانستان به کشتار غیرنظامیان افغان می‌پردازند پس از شناسایی بر اساس قوانین نظامی این کشور مجازات شوند. «امان‌الله اعظمی» از نمایندگان سنای افغانستان تصریح کرد که در حمله هوایی نیروهای آمریکایی در ولایت ارزگان تنها غیرنظامیان افغان کشته شدند.

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.
رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا؛ در همان روز کشف جسد این کودک، فرضیه‌های مختلفی از سوی پلیس صورت گرفت که با توجه به سرنخ‌های موجود در پرونده، عملیات شناسایی و دستگیری متهم به قتل به سرعت انجام و با تلاش و اقدامات خاص اطلاعاتی کارآگاهان امور جنایی پلیس آگاهی کلاردشت عامل جنایت بازداشت و روانه زندان مرکزی نوشهر (حوزه قضایی نوشهر و چالوس و کلاردشت) شد. طی این سالها روند سیر مراحل پرونده قضایی متهم به قتل در شعبات مختلف دادگاههای کلاردشت و مرکز استان انجام گرفت وبا توجه به عدم رضایت اولیای دم مقتول که خواستار اشد مجازات برای قاتل فرزندشان بودند نهایتا با تایید حکم قصاص توسط قضات یکی از شعبات دیوان عالی کشور، سحرگاه امروز حکم اعدام قاتل کودک کش از طریق چوبه دار با حضور مقامات قضایی، انتظامی، متخصصان پزشکی قانونی و خانواده مقتول در محوطه زندان شماره یک نوشهر اجرا شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در بین این توقعات بی‌مورد اروپا در برجام، انگلیس خبیث دزدی دریایی میکند و کشتی ما را میدزدد؛ جنایت میکنند و شکل قانونی به آن میدهند. جمهوری اسلامی و عناصر مؤمن نظام، این خباثتها را بی‌جواب نمیگذارند و در فرصت خود و جای خود پاسخ خواهند داد.» ۱۳۹۸/۰۴/۲۵پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، لوح «دزدان دریایی ملکه» را منتشر کرد.
فارسفارس1 روز قبل
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از مردم و دانشجویان برای حضور در تجمع امروز مقابل سفارت نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی دعوت کرد. دعوت اتحادیه دانشجویان مستقل از مردم و دانشگاهیان برای حضور در تجمع مقابل سفارت نیجریهبه گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور طی اطلاعیه‌ای از مردم و دانشجویان برای حضور در تجمع امروز مقابل سفارت نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی دعوت کرد. در این اطلاعیه آمده است: «ملت قهرمان ایرانجهانخواران توقع دارند که ما شکسته شدن نونهالان و به چاه افتادن مظلومان را نظاره کنیم و هشدار ندهیم. حال آنکه این وظیفه اولیه ما و انقلاب اسلامى ماست که در سراسر جهان صدا زنیم که اى خواب رفتگان! اى غفلتزدگان! امام خمینی (ره) اکنون که رهبر مظلوم شیعیان نیجریه در حصار ظلم حاکمان مستبد گرفتار شده است، سکوت بر این جنایت جایز نیست و اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، ضمن دعوت از عموم مردم و خصوصا دانشجویان، راس ساعت ۱۷ امروز همراه با دیگر دانشجویان انقلابی در مقابل سفارت نیجریه حضور خواهند یافت.» لازم به ذکر است بسیاری از تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان نیز با انتشار فراخوان در فضای مجازی از دانشجویان و مردم برای حضور در تجمع امروز دعوت کردند.

به انتهای لیست رسیدید