جنایت جنگی

جنایت جنگی

مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، طه المتوکل، وزیر بهداشت دولت وابسته به انصارالله تاکید کرد که ائتلاف متجاوز سعودی مانع وارد کردن سیستم‌های مخصوص درمان تومورهای سرطانی به یمن می‌شود. وی افزود: ائتلاف سعودی مدعی است که احتمال دارد از این دستگاه‌ها برای اهداف نظامی استفاده شود! المتوکل تصریح کرد: متجاوزان بیش از ۶۰۰ تأسیسات بهداشتی را در یمن هدف قرار دادند و این یک جنایت جنگی است. وی تاکید کرد: میانگین کودکانی که سالانه در یمن فوت می‌شوند بیش از ۴۰۰ هزار نفر است.

پاسخ محکم ظریف به فرافکنی‌های آمریکایی - اسرائیلی علیه ایران در کلاب آستانه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، نشست کلاب آستانه در ۲۱ آبان در قزاقستان برگزار شد. در این مراسم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به عنوان سخنران ویژه افتتاحیه کلاب آستانه با موضوع بایسته‌های یک منطقه امن و با ثبات حضور داشت. در ویدئویی که از این نشست منتشر شده است وزیر امور خارجه کشورمان پاسخ محکمی به فرافکنی‌های آمریکایی - اسرائیلی علیه ایران داد. بیشتر بخوانید: ظریف: تحریم بانک مرکزی یک جنایت جنگی است + فیلمانتهای پیام/
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
مسیر نجات کشور از انتخابات می‌گذردربیعی در ادامه به موضوع انتخابات مجلس یازدهم پرداخت و گفت: موضوع مهم دیگر پیش روی ما انتخابات مجلس شورای اسلامی است. تعداد مجروحان نیروی انتظامی بیشتر از مجروحان عادی استوی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا آمار کشته شدگان حوادث اخیر اعلام نمی‌شود، تصریح کرد: تعداد مجروحان نیروی انتظامی بیشتر از مجروحان عادی است، بالاخره در این ماجرا عده‌ای مظلوم واقع شدند و ما نمی‌توانیم مثل آمریکا آمار فله‌ای بدهیم. بودجه در اختیار مجلس است و مجلس نباید سقف را افزایش دهد چون هر گاه سقف افزایش یافت موجب بهم ریختن ساختار شد. متاسفانه حتی برخی از این وضعیت که دولت به‌دلیل تحریم‌ها در فشار و مضیقه خوشحال بوده و لذت هم می‌برند. آقای جهانگیری از اینکه ما آمادگی ایجاد کردیم و مقاومت کردیم و این را ادامه خواهیم داد هم صحبت کرده است.

رویکرد راهگشای رهبری درباره آسیب‌دیدگان‌ حوادث‌ اخیر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
سخنگوی دولت افزود: راه پیشرفت و نجات کشور و عبور از شرایط دشوار، فراهم کردن امکان رقابت انتخاباتی است. ربیعی ادامه داد: دولت خواهان مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات است. آقای ربیعی ادامه داد: پاسخ دیگر ما به آن‌ها افزایش مقاومت و پویایی اقتصادی در کشور و پاسخ دیگر نیز از طریق مجامع بین المللی دنبال می‌شود. آقای ربیعی ادامه داد: این شبکه ملی تلاشی است که دشمن نتواند از آن به عنوان یک سلاح تحریمی استفاده کند. وی افزود: امیدواریم که بهترین تصمیم در این خصوص در مجمع تشخیص مصلحت نظام گرفته شود و نباید تصمیماتی اتخاذ شود که شرایط تحریم‌ها را سخت‌تر کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
علی ربیعی، سخنگوی دولت، در نشست خبری مطرح کرد: اعتمادآنلاین| علی ربیعی، سخنگوی دولت، در نشست خبری گفت: اظهارات مقامات آمریکایی جرم بین‌المللی است. اهم صحبت‌های ربیعی به شرح زیر است: توضیحات سخنگوی دولت در خصوص اظهارات رئیس‌جمهوری*منظور روحانی از اعترافات تلویزیونی آنچه برداشت شد نیست. توضیحات ربیعی در خصوص بودجه سال ۹۹*اصلاح ساختار بودجه هم در دوران تحریم و غیرمخرب ممکن است. ما سعی کردیم براساس شرایط بودجه را ببندیم. *ما آمار را دقیق اعلام خواهیم کرد، نه اینکه مانند آمریکا آمار فله‌ای ۱۰۰۰ نفر را به صورت فله‌ای مطرح کنیم.
مهرمهر2 روز قبل
دولت از تمام امکانات خود برای اجرای صحیح انتخابات که حق الناس است را به کار می‌گیرد. بی پروا بیان می‌کنند ما چنین کاری کردیم که این جریان‌ها در ایران رخ دهد. سخنگوی دولت در رابطه با شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: با دکتر فیروزآبادی و دکتر جهرمی و هم با دیگر اعضای دولت در این زمینه صحبت کردم. ما در کشور یک شبکه ملی بیشتر نداریم که روی آن اینترنت هم هست. دولت به هیچ وجه نه حالا و نه در آینده برنامه‌ای برای قطع کردن دسترسی مردم ایران به اینترنت ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ سخنگوی وزارت بهداشت یمن روز یکشنبه گفت در جریان ۱۷۰۰ روز گذشته تجاوزهای ائتلاف سعودی علیه یمن ۷۵۰۰ کودک یمنی قربانی شدند. سخنگوی وزارت بهداشت یمن روز یکشنبه گفت در جریان ۱۷۰۰ روز گذشته تجاوزهای ائتلاف سعودی علیه یمن ۷۵۰۰ کودک یمنی قربانی شدند. به گزارش المسیره، سخنگوی وزارت بهداشت یمن به تشریح جنایات ائتلاف سعودی علیه به گزارش المسیره، سخنگوی وزارت بهداشت یمن به تشریح جنایات ائتلاف سعودی علیه کودکان یمنی در ۱۷۰۰ روز گذشته پرداخته و افزود که ۷۵۰۰ کودک یمنی قربانی این جنایت جنگی شدند که از این میزان ۳۶۷۲ نفر کشته شدند. وی افزود که بیش از ۸۰۰ کودک یمنی در نتیجه حملات هوایی ائتلاف به مناطق مسکونی دچار فلج دائم شدند. این آمار‌ها براساس نخستین گزارش سازمان حقوق زنان و کودکان در مورد جنایات ائتلاف علیه کودکان یمنی در ۱۷۰۰ روز گذشته اعلام شده است.
فارسفارس6 روز قبل
به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، برای نخستین بار نشست استماع پرونده قربانیان جنایات‌ جنگی افغانستان در دیوان کیفری بین‌المللی لاهه، آغاز شد. این نشست در حالی آغاز می‌شود که «جی سکولو» وکیل شخصی رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته به لاهه سفر کرد تا مانع از آغاز تحقیقات دیوان کیفری بین‌المللی درباره جنایات ارتش آمریکا در افغانستان شود. به گفته جی سکولو، دیوان کیفری بین‌المللی هیچ صلاحیت قانونی برای تحقیق کردن علیه ارتش آمریکا ندارد. راشاتودی روز گذشته گزارش داد که «فاتو بنسودا» رئیس دیوان کیفری بین‌المللی قرار است هفته جاری و برای بار دوم رسما درخواست تحقیقات درباره اتهام جنایات جنگی اعضای ارتش آمریکا را مطرح کند. در ماه آوریل سال جاری پس از آنکه دولت ترامپ روادید قاضی پرونده جنایات جنگی آمریکا در افغانستان را صادر نکرد، دادگاه کیفری بین‌المللی تصمیم گرفت پرونده جنایت جنگی نظامیان آمریکایی در افغانستان را کنار گذاشته و از دستور کار خارج کند.
مهرمهر1 هفته قبل
هدف «جی سکولو» از شرکت در دادگاه جلوگیری از تلاش‌های دادستان دیوان برای محاکمه نظامیان آمریکایی است. این دومین بار است که «فاتو بنسودا» دادستان کل دیوان تلاش دارد تا نظامیان آمریکایی در دیوان محاکمه شوند. پیش از این در ماه آوریل درخواست او برای محاکمه نظامیان آمریکایی توسط قضات دیوان رد شده بود. تعداد زیادی از فعالان حقوق بشری و متخصصان حقوق بین‌المللی به اقدام قضات دیوان در رد درخواست محاکمه نظامیان آمریکایی اعتراض کرده‌ بودند. لازم به ذکر است آمریکا برای جلوگیری از محاکمه نظامیانش که مرتکب جرایم جنگی می‌شوند از عضویت در دیوان کیفری بین‌الملل خودداری کرده است.
فارسفارس1 هفته قبل
«جی سکولو» وکیل شخصی رئیس‌جمهور آمریکا در دو پیام توئیتری نوشت: «دادستان دیوان کیفری بین‌المللی درصد است که درباره اتهام «جنایات جنگی» اعضای نیروهای مسلح آمریکا تحقیق کند. وکیل شخصی ترامپ در توئیتی دیگر افزود: «پرونده ما در دیوان کیفری بین‌المللی شاید مهم‌ترین پرونده‌ بین‌المللی باشد که ما تاکنون داشته‌ایم. وکیل شخصی ترامپ قرار است به عنوان «دوست دادگاه» حاضر شده و در دفاع از مخالفت آمریکا با این تحقیقات، ۱۰ دقیقه در جلسه استماع دیوان کیفری بین‌المللی صحبت کند. «جی سکولو» وکیل شخصی ترامپبه گفته جی سکولو، دیوان کیفری بین‌المللی هیچ صلاحیت قانونی برای تحقیق کردن علیه ارتش آمریکا ندارد. پامپئو ضمن تهدید دیوان کیفری بین‌المللی تصریح کرده بود: آمریکا از تمام امکانات خود برای جلوگیری از این تحقیقات استفاده خواهد کرد (جزئیات بیشتر).
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - وزیر امور خارجه در گفت‌ و گو با تلویزیون تی‌آرتی اظهار کرد که ایران همیشه آماده مذاکره مستقیم با عربستان سعودی استایران همیشه آماده مذاکره مستقیم با عربستان سعودی استمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در گفت‌وگویی اختصاصی با تی‌آرتی که روز جمعه منتشر شده است، گفت: ما همیشه آماده مذاکره درباره تمامی مسائل با عربستان سعودی بوده‌ایم. ما می‌توانیم مستقیم یا از طریق میانجی‌گری با عربستان مذاکره کنیم. او افزود: ما همیشه آماده مذاکره مستقیم با عربستان سعودی بوده‌ایم. ما می‌توانیم کمک کنیم که دولت سوریه و ترکیه گردهم بیایند تا نیروهایشان بتوانند از مرزهایشان دفاع کنند. محمدجواد ظریف همچنین با اشاره به تحریم‌های یکجانبه آمریکا گفت: آمریکا تحریم‌های سنگینی را علیه مردم ایران اعمال کرده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
دیوان کیفری بین‌المللی اعلام کرد که بنا ندارد پرونده جنایت جنگی اسرائیل در سال ۲۰۱۰ را بار دیگر باز کند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی فری بیکن، دیوان کیفری بین‌المللی روز گذشته -‌دوشنبه- اعلام کرد که بنا ندارد پرونده جنایت جنگی اسرائیل در سال ۲۰۱۰ را بار دیگر باز کند. دیوان کیفری بین‌المللی اعلام کرد که بار دیگر پرونده درگیری میان نیروهای اسرائیل و خدمه کشتی مرمره را که تلاش داشت محاصره نوار غزه را بشکند باز نمی‌کند. این در حالی است که احکام دیوان کیفری بین‌المللی معمولا علیه رژیم صهیونیستی تمام می‌شود. «فاتو بنسودا»، دادستان دیوان کیفری بین‌المللی، روز گذشته اعلام کرد: «دادستانی بدین وسیله اعلام می‌کند که تحقیق درباره این پرونده باید متوقف شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
وزارت بهداشت دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد، در حمله توپخانه‌ای دوشنبه شب به یک محله مسکونی در جنوب طرابلس پنج غیرنظانی کشته و بیش از ۱۰ تن دیگر زخمی شدند. جنوب طرابلس از چهارم آوریل شاهد درگیری‌های شدیدی میان نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» به رهبری خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی است، نیروهای حفتر حمله‌ای را برای کنترل بر مقر دولت وفاق ملی آغاز کرده‌اند. منطفه السوانی به دلیل توسعه شهر طرابلس اکنون از مناطق اطراف این شهر محسوب شده و در ۲۵ کیلومتری جنوب آن واقع است، کنترل این منطقه در دست نیروهای دولت وفاق ملی لیبی است. تا این لحظه نیروهای حفتر اظهارنظری درباره این حمله نکرده‌اند. طبق آماری که غسان سلامه، فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی روز جمعه ارائه کرد، درگیری‌ها در جنوب طرابلس موجب کشته شدن بیش از ۲۰۰۰ شبه‌نظامی و دست‌کم ۲۰۰ غیرنظامی و آوارگی ۱۴۶ هزار تن دیگر شده است.
فارسفارس1 هفته قبل
دادستان دیوان کیفری بین‌المللی مجددا و برای بار سوم، از بازگشایی پرونده «جنایت جنگی» رژیم صهیونیستی در حمله به کشتی «ماوی مرمره» حامل کمک‌های بشردوستانه برای غزه امتناع ورزید. بنا به گزارش پایگاه خبری «فری‌بیکن»، دادستان اصلی دیوان کیفری بین‌المللی بدون توجه به فشارها، از بازگشایی پرونده تحقیق درباره جنایت جنگی رژیم صهیونیستی خودداری کرد. بر اساس این گزارش، تصمیم جدید دیوان کیفری بین المللی موجب خرسندی کارشناسان حقوقی طرفدار رژیم صهیونیستی شده است. «فتو بنسودا» دادستان دیوان کیفری بین‌المللی در اظهارنظری روز دوشنبه بعدازظهر تصریح کرد: «دادستان بدین وسیله بر نظر خود مبنی بر مختومه اعلام کردن بررسی‌های مقدماتی پافشاری می‌کند». سخنگوی دیوان کیفری بین‌المللی به درخواست فری بیکن برای اظهارنظر درباره این تصمیم دادستان دادگاه پاسخ نداده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشسیدمحمدجواد ابطحی با اشاره به این موضوع که سازمان‌های بین المللی از کمک‌های بشردوستانه به یمن سوء استفاده می‌کنند، گفت: ما جنگ علیه مردم یمن را یک نسل کشی می‌دانیم؛ یک جنایت جنگی و فاجعه انسانی است. اخبار سیاسی- وی افزود: یمن در بدترین فاجعه انسانی تاریخ به سرمی‌برد و بیش از نیمی از مردم یمن به کمک‌های بشردوستانه نیازمند هستند. متاسفانه سازمان‌های بین‌المللی و مدعی حقوق بشر در مقابل بحران یمن و جنایات جنگی علیه بشر همه ساکت هستند؛ دیده بان حقوق بشر چه می‌کند و عفو بین الملل، شورای امنیت سازمان ملل و یونسکو چه می‌کند؟ حتی بسیاری از آثار تاریخی در یمن از بین رفته است. عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه سازمان‌های بین الملی در موضوع یمن متاسفانه گوش شنوایی ندارند، مطرح کرد: ملت‌ها باید بفهمند و امیدی به سازمان‌های بین المللی و کدخداهای دروغین نداشته باشند. وی ادامه داد: کاری که مردم منطقه و مسلمانان باید انجام بدهند این است که علیه زمامداران خودشان راهپیمایی کنند و مطالبه کنند، یعنی مردم کشورها مانند الجزایر، تونس، اردن، مصر باید از مردم و حکومت شان بخواهند و آنها را تحت فشار بگذارند و از آنها بخواهند که به کمک مردم یمن بشتابند و از فجایع انسانی یمن بکاهند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از عربی ۲۱، شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی که از سوی سازمان ملل به‌رسمیت شناخته شده است حملات جنگنده‌های خلیفه حفتر فرمانده گروه موسوم به ارتش ملی لیبی به حومه طرابلس را جنایت جنگی دانست. شورای ریاستی دولت لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که اینگونه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی بدون واکنش شدید در میادین نبرد باقی نخواهد ماند. در این بیانیه آمده است که فقدان مواضع بین المللی قاطعانه و بازدارنده در قبال خلیفه حفتر وی را به ادامه ارتکاب جنایات وحشیانه تشویق کرده است. پیش از این شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی حملات حفتر به غیرنظامیان را محکوم کرده بود و خواستار اعزام کمیته حقیقت یاب بین المللی به مناطق وقوع حمله برای مستندسازی تجاوزهای سنگین نیروهای حفتر شده بود. ژنرال بازنشسته ارتش لیبی خلیفه حفتر که کنترل شرق کشور را بر عهده دارد، مورد حمایت برخی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله مصر و فرانسه است.
فارسفارس1 هفته قبل
«محمد قنونو» سخنگوی دولت وفاق ملی گفت که نیروهای حفتر در تلاش برای پیشروی به سمت محور السوانی بودند اما نیروهای دولت وفاق ملی آن‌ها را وادار به فرار کردند. طبق گزارش شبکه الجزیره، قنونو افزود که پهپادهای اماراتی یک محله مسکونی در منطقه السوانی را بمباران کردند که در نتیجه آن چندین نفر کشته و زخمی شدند. وزارت کشور دولت وفاق ملی لیبی همچنین حمله هوایی به دو منطقه السوانی و ام الارانب را محکوم کرد و آن را «جنایت جنگی» خواند. لیبی از حدود هشت ماه پیش صحنه درگیری بین نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» و نیروهای غرب این کشور به ریاست «فائز السراج» است و نیروهای حفتر سعی دارند کنترل طرابلس پایتخت این کشور را به دست گیرند. حفتر از حمایت‌های تسلیحاتی و مالی مصر، امارات و عربستان و روسیه برخوردار است اما با این وجود نیروهای حفتر با گذشت حدود هشت ماه هنوز نتوانسته‌اند به داخل شهر طرابلس نفوذ کنند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمرکز اطلاع‌رسانی عملیات «برکان الغضب» وابسته به دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» اعلام کرد که نه کودک در حمله هوایی نیروهای حفتر به یک محله مسکونی در منطقه السوانی (جنوب طرابلس) و پنج کودک نیز در حمله به منطقه «ام الارانب» در دور‌ترین نقطه جنوب لیبی، کشته شدند. اخبار بین‌الملل- «محمد قنونو» سخنگوی دولت وفاق ملی گفت که نیروهای حفتر در تلاش برای پیشروی به سمت محور السوانی بودند اما نیروهای دولت وفاق ملی آن‌ها را وادار به فرار کردند. طبق گزارش شبکه الجزیره، قنونو افزود که پهپادهای اماراتی یک محله مسکونی در منطقه السوانی را بمباران کردند که در نتیجه آن چندین نفر کشته و زخمی شدند. وزارت کشور دولت وفاق ملی لیبی همچنین حمله هوایی به دو منطقه السوانی و ام الارانب را محکوم کرد و آن را «جنایت جنگی» خواند. حفتر از حمایت‌های تسلیحاتی و مالی مصر، امارات و عربستان و روسیه برخوردار است اما با این وجود نیروهای حفتر با گذشت حدود هشت ماه هنوز نتوانسته‌اند به داخل شهر طرابلس نفوذ کنند.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به این موضوع که سازمان‌های بین المللی از کمک‌های بشردوستانه به یمن سوء استفاده می‌کنند، گفت: ما جنگ علیه مردم یمن را یک نسل کشی می‌دانیم؛ یک جنایت جنگی و فاجعه انسانی است. وی افزود: یمن در بدترین فاجعه انسانی تاریخ به سرمی‌برد و بیش از نیمی از مردم یمن به کمک‌های بشردوستانه نیازمند هستند. متاسفانه سازمان‌های بین‌المللی و مدعی حقوق بشر در مقابل بحران یمن و جنایات جنگی علیه بشر همه ساکت هستند؛ دیده بان حقوق بشر چه می‌کند و عفو بین الملل، شورای امنیت سازمان ملل و یونسکو چه می‌کند؟ حتی بسیاری از آثار تاریخی در یمن از بین رفته است. عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه سازمان‌های بین الملی در موضوع یمن متاسفانه گوش شنوایی ندارند، مطرح کرد: ملت‌ها باید بفهمند و امیدی به سازمان‌های بین المللی و کدخداهای دروغین نداشته باشند. وی ادامه داد: کاری که مردم منطقه و مسلمانان باید انجام بدهند این است که علیه زمامداران خودشان راهپیمایی کنند و مطالبه کنند، یعنی مردم کشورها مانند الجزایر، تونس، اردن، مصر باید از مردم و حکومت شان بخواهند و آنها را تحت فشار بگذارند و از آنها بخواهند که به کمک مردم یمن بشتابند و از فجایع انسانی یمن بکاهند.

۱۰ مورد از جنایات جنگی کمتر شناخته‌شده، اما هولناک ایالات متحده

6+
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
نماینده کشورمان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اسفناک انسانی در سرزمین‌های اشغالی و اینکه رژیم اسرائیل با نقض قوانین بین‌المللی در حال جنایت جنگی در فلسطین است، بر ضرورت یافتن یک راه‌حل جامع و پایدار برای حل بحران فلسطین تاکید کرد. این دیپلمات کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه تمامی اقدامات و رویه‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی از جمله شرق بیت المقدس، برخلاف کنوانسیون چهارم ژنو و قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل است، خواستار توقف فوری و بدون تاخیر تمامی این اقدامات از جمله شهرک سازی، بهره برداری از منابع طبیعی، آوارگی اجباری و جنایات متعدد دیگر شد. او همچنین خشونت افراطی، ترور و فتنه انگیزی توسط شهرک‌نشینان صهیونیست و افراط‌طلب‌ها در اماکن مقدس شرق بیت المقدس، تبعیض علیه فلسطینیان و عدم پاسخگویی در سیستم قضایی را نکات نگران کننده دیگر در مورد فلسطین عنوان کرد و افزود: این رفتار‌های غیرانسانی سبب وخیم‌تر نمودن اوضاع در عمل شده و تنش‌ها را شدیدتر می‌کند. معاون نماینده دائم کشورمان در پایان ضمن اعلام مجدد حمایت کشورمان از مردم فلسطین در تلاش مشروع و به حق آن‌ها علیه اشغالگری و تلاش برای اعمال حق تعیین سرنوشت خود، افزود: جمهوری اسلامی ایران عمیقا معتقد است راه حل مسئله فلسطین نیازمند یک رویکرد جامع شامل رسیدگی جدی به عوامل ریشه‌ای این بحران می‌باشد و ما معتقدیم که صلح بادوام تنها زمانی دست یافتنی است که راه حل ارائه شده شامل تحقق حقوق مشروع مردم فلسطین از جمله پایان دادن به اشغال این سرزمین و بازگشت مردم فلسطین به سرزمین خود و برقراری یک سرزمین مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف باشد. منبع: ایسنا
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
مراسم بزرگداشت روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین، امروز در مقر سازمان‌های بین المللی در وین برگزار شد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از وین؛ در این نشست محمد رضا غائبی معاون نماینده کشورمان، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اسفناک انسانی در سرزمین‌های اشغالی و اینکه رژیم اسرائیل با نقض قوانین بین المللی درحال جنایت جنگی در فلسطین است، بر ضرورت یافتن یک راه حل جامع و پایدار برای حل بحران فلسطین تاکید و خاطرنشان کرد که پایان دادن به اشغال فلسطین و بازگشت مردمان آن به سرزمین خود و تاسیس یک سرزمین مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف بایستی جزئی از راه حل جامع باشد. غائبی در سخنان خود با اشاره به اینکه برگزاری مراسم سالیانه روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین یک فرصت خوب را برای تجدید تعهداتمان به یک راه حل جامع و پایدار برای مسئله فلسطین می‌باشد، افزود: جمهوری اسلامی ایران حمایت کامل خود از بزرگداشت این روز مهم که فرصتی مناسب برای بازتاب وضعیت تاسف بار اشغال فلسطین که سبب محروم نمودن مردم آن از حقوق بنیادین خود از جمله حق تعیین سرنوشت شده است را، اعلام نموده است. وی ضمن ابراز نگرانی عمیق از وضعیت نگران کننده در سرزمین‌های فلسطین اشغالی به ویژه کرانه باختری و بحران انسانی در نوار غزه به علت محاصره و تحریم اقتصادی، تجاوز گسترده ارتش اسرائیل، و تخریب مدارس و خانه‌ها، خواستار رفع فوری و بدون قید و شرط محاصره غیر قانونی نوار غزه و آزادی همه مبادی و گذرگاه‌های این منطقه و همچنین پایان دادن به تمامی رویه‌های شد که معادل مجازات دسته جمعی می‌باشند. این دیپلمات کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه تمامی اقدامات و رویه‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی از جمله شرق بیت المقدس، برخلاف کنوانسیون چهارم ژنو و قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل است، خواستار توقف فوری و بدون تاخیر تمامی این اقدامات از جمله شهرک سازی، بهره برداری از منابع طبیعی، آوارگی اجباری و جنایات متعدد دیکر شد. وی همچنین خشونت افراطی، ترور و فتنه انگیزی توسط شهرک نشینان صهیونیست و افراط طلب‌ها در اماکن مقدس شرق بیت المقدس، تبعیض علیه فلسطینیان، و عدم پاسخگویی در سیستم قضایی را نکات نگران کننده دیگر در مورد فلسطین عنوان نمود و افزود: این رفتار‌های غیر انسانی سبب وخیم‌تر نمودن اوضاع در عمل شده و تنش‌ها را شدیدتر می‌کند. معاون نماینده دائم کشورمان در پایان ضمن اعلام مجدد حمایت کشورمان از مردم فلسطین در تلاش مشروع و به حق آن‌ها علیه اشغالگری و تلاش برای اعمال حق تعیین سرنوشت خود، افزود: جمهوری اسلامی ایران عمیقا معتقد است راه حل مسئله فلسطین نیازمند یک رویکرد جامع شامل رسیدگی جدی به عوامل ریشه‌ای این بحران می‌باشد و ما معتقدیم که صلح بادوام تنها زمانی دست یافتنی است که راه حل ارائه شده شامل تحقق حقوق مشروع مردم فلسطین از جمله پایان دادن به اشغال این سرزمین و بازگشت مردم فلسطین به سرزمین خود و برقراری یک سرزمین مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف باشد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نماینده کشورمان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اسفناک انسانی در سرزمین‌های اشغالی و اینکه رژیم اسرائیل با نقض قوانین بین‌المللی در حال جنایت جنگی در فلسطین است، بر ضرورت یافتن یک راه حل جامع و پایدار برای حل بحران فلسطین تاکید کرد. این دیپلمات کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه تمامی اقدامات و رویه‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی از جمله شرق بیت المقدس، برخلاف کنوانسیون چهارم ژنو و قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل است، خواستار توقف فوری و بدون تاخیر تمامی این اقدامات از جمله شهرک سازی، بهره برداری از منابع طبیعی، آوارگی اجباری و جنایات متعدد دیگر گردید. وی همچنین خشونت افراطی، ترور و فتنه انگیزی توسط شهرک نشینان صهیونیست و افراط طلب‌ها در اماکن مقدس شرق بیت المقدس، تبعیض علیه فلسطینیان و عدم پاسخگویی در سیستم قضایی را نکات نگران کننده دیگر در مورد فلسطین عنوان کرد و افزود: این رفتار‌های غیر انسانی سبب وخیم‌تر نمودن اوضاع در عمل شده و تنش‌ها را شدیدتر می‌کند. معاون نماینده دائم کشورمان در پایان ضمن اعلام مجدد حمایت کشورمان از مردم فلسطین در تلاش مشروع و به حق آن‌ها علیه اشغالگری و تلاش برای اعمال حق تعیین سرنوشت خود، افزود: جمهوری اسلامی ایران عمیقا معتقد است راه حل مسئله فلسطین نیازمند یک رویکرد جامع شامل رسیدگی جدی به عوامل ریشه‌ای این بحران می‌باشد و ما معتقدیم که صلح بادوام تنها زمانی دست یافتنی است که راه حل ارائه شده شامل تحقق حقوق مشروع مردم فلسطین از جمله پایان دادن به اشغال این سرزمین و بازگشت مردم فلسطین به سرزمین خود و برقراری یک سرزمین مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف باشد. انتهای پیام
فارسفارس1 هفته قبل
معاون نمایندگی دائم ایران در دفتر سازمان ملل در وین از وضعیت کنونی در سرزمین‌های اشغالی و کرانه باختری و بحران انسانی در نوار غزه ابراز نگرانی کرد و خواستار رفع فوری و بدون قید و شرط محاصره غیرقانونی نوار غزه شد. به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، مراسم بزرگداشت روز بین‌المللی همبستگی با مردم فلسطین، امروز (شنبه) در مقر سازمان‌های بین‌المللی در وین برگزار شد. وی ضمن ابراز نگرانی عمیق از وضعیت نگران کننده در سرزمین‌های فلسطین اشغالی به ویژه کرانه باختری و بحران انسانی در نوار غزه به علت محاصره و تحریم اقتصادی، تجاوز گسترده ارتش اسرائیل و تخریب مدارس و خانه‌ها، خواستار رفع فوری و بدون قید و شرط محاصره غیرقانونی نوار غزه و آزادی همه مبادی و گذرگاه‌های این منطقه و همچنین پایان دادن به تمامی رویه‌هایی شد که معادل مجازات دسته جمعی است. این دیپلمات کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه تمامی اقدامات و رویه‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی از جمله شرق بیت المقدس، برخلاف کنوانسیون چهارم ژنو و قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل است، خواستار توقف فوری و بدون تاخیر تمامی این اقدامات از جمله شهرک سازی، بهره برداری از منابع طبیعی، آوارگی اجباری و جنایات متعدد دیگر شد. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمراسم بزرگداشت روز بین‌المللی همبستگی با مردم فلسطین، امروز (شنبه) در مقر سازمان‌های بین‌المللی در وین برگزار شد. اخبار سیاسی- در این نشست «رضا غائبی» معاون نمایندگی ایران در دفتر سازمان ملل در وین، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اسفناک انسانی در سرزمین‌های اشغالی و اینکه رژیم اسرائیل با نقض قوانین بین‌المللی در حال جنایت جنگی در فلسطین است، بر ضرورت یافتن یک راه‌حل جامع و پایدار برای حل بحران فلسطین تأکید و خاطرنشان کرد: پایان دادن به اشغال فلسطین و بازگشت مردمان آن به سرزمین خود و تاسیس یک سرزمین مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف بایستی جزیی از راه‌حل جامع باشد. وی ضمن ابراز نگرانی عمیق از وضعیت نگران کننده در سرزمین‌های فلسطین اشغالی به ویژه کرانه باختری و بحران انسانی در نوار غزه به علت محاصره و تحریم اقتصادی، تجاوز گسترده ارتش اسرائیل و تخریب مدارس و خانه‌ها، خواستار رفع فوری و بدون قید و شرط محاصره غیرقانونی نوار غزه و آزادی همه مبادی و گذرگاه‌های این منطقه و همچنین پایان دادن به تمامی رویه‌هایی شد که معادل مجازات دسته جمعی است. این دیپلمات کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه تمامی اقدامات و رویه‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی از جمله شرق بیت المقدس، برخلاف کنوانسیون چهارم ژنو و قطعنامه‌های متعدد سازمان ملل است، خواستار توقف فوری و بدون تاخیر تمامی این اقدامات از جمله شهرک سازی، بهره برداری از منابع طبیعی، آوارگی اجباری و جنایات متعدد دیگر شد. وی همچنین خشونت افراطی، ترور و فتنه انگیزی توسط شهرک نشینان صهیونیست و افراط طلب‌ها در اماکن مقدس شرق بیت المقدس، تبعیض علیه فلسطینی‌ها و عدم پاسخگویی در سیستم قضایی را نکات نگران کننده دیگر در مورد فلسطین عنوان کرد و افزود: این رفتارهای غیر انسانی سبب وخیم‌تر کردن اوضاع در عمل شده و تنش‌ها را شدیدتر می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما‏، به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری چک و سوریه تأکید کرد: نیرو‌های بیگانه مستقر در سوریه از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند. استانسیلاف گروسوویچ گفت: نیرو‌های اشغالگر ترکیه و مزدوران آن، مرتکب جنایت جنگی در سوریه می‌شوند. گرووسویچ افزود: نیرو‌های اشغالگر ترکیه و مزدوران آن همچنین منابع طبیعی و نفتی سوریه را سرقت می‌کنند. نیرو‌های بیگانه‌ای که به صورت غیر قانونی در سوریه حضور دارند، از تروریسم حمایت و در بازگشت ثبات به سوریه کارشکنی می‌کنند و به دنبال طولانی کردن بحران در این کشور هستند. وی خاطر نشان کرد: فقط ملت سوریه است که می‌تواند آینده کشورش را تعیین کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ناکاسونه در سال ۱۹۴۷ در سن ۲۸ سالگی به عنوان جوان‌ترین عضو پارلمان وارد نهاد قانونگذاری ژاپن شد و بیش از ۵۰ سال نمایندگی را در کارنامه خود ثبت کرد. او به عنوان یک مخالف سرسخت اشغالگری آمریکا که از ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۲ طول کشید، وارد عرصه سیاست شد، اما از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۷ که نخست‌وزیر ژاپن بود، روابط خوبی با ایالات متحده داشت و به دوستی با رونالد ریگان مشهور شد. ناکاسونه در دوره نخست‌وزیری خود، بودجه نظامی ژاپن را افزایش داد، برای بازنگری در قانون اساسی صلح‌محور که توسط آمریکا نوشته شده بود تلاش کرد و به خاطر اظهارات میهن‌پرستانه گستاخانه‌ای که داشت تحت انتقاد قرار گرفت. ناکاسونه اولین نخست‌وزیر ژاپن بود که به کره جنوبی که خاطرات تلخی از استعمار ژاپن از سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵ دارد، سفر کرد. ناکاسونه همچنین اولین نخست‌وزیر پس از جنگ ژاپن بود که به صورت رسمی از معبد یاسوکونی که آرامگاه کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم از جمله برخی از سیاستمداران ارشد ژاپنی متهم به جنایت جنگی است، بازدید کرد.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، به نقل از آسوشیتدپرس، «یاسوهیرو ناکاسونه» نخست‌وزیر پیشین ژاپن و سیاستمدار اسطوره‌ای ژاپن پس از جنگ جهانی دوم، در سن ۱۰۱ سالگی درگذشت. ناکاسونه که پیرترین رهبر پیشین در جهان و پیرترین نخست‌وزیر پیشین در ژاپن بود، در جنگ جهانی دوم به عنوان افسر نیروی دریایی خدمت کرد و در سال‌های پس از جنگ به نخست‌وزیری رسید. ناکاسونه در سال ۱۹۴۷ در سن ۲۸ سالگی به عنوان جوان‌ترین عضو پارلمان وارد نهاد قانونگذاری ژاپن شد و بیش از ۵۰ سال نمایندگی را در کارنامه خود ثبت کرد. ناکاسونه اولین نخست‌وزیر ژاپن بود که به کره جنوبی که خاطرات تلخی از استعمار ژاپن از سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵ دارد، سفر کرد. ناکاسونه همچنین اولین نخست‌وزیر پس از جنگ ژاپن بود که به صورت رسمی از معبد یاسوکونی که آرامگاه کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم از جمله برخی از سیاستمداران ارشد ژاپنی متهم به جنایت جنگی است، بازدید کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از آسوشیتدپرس، «ناکاسونه» که پیرترین رهبر پیشین در جهان و پیرترین نخست‌وزیر پیشین در ژاپن بود، در جنگ جهانی دوم به عنوان افسر نیروی دریایی خدمت کرد و در سال‌های پس از جنگ به نخست‌وزیری رسید. ناکاسونه در سال ۱۹۴۷ در سن ۲۸ سالگی به عنوان جوان‌ترین عضو پارلمان وارد نهاد قانونگذاری ژاپن شد و بیش از ۵۰ سال نمایندگی را در کارنامه خود ثبت کرد. او به عنوان یک مخالف سرسخت اشغالگری آمریکا که از ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۲ طول کشید، وارد عرصه سیاست شد، اما از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۷ که نخست‌وزیر ژاپن بود، روابط خوبی با ایالات متحده داشت و به دوستی با رونالد ریگان مشهور شد. ناکاسونه نخستین نخست‌وزیر ژاپن بود که به کره جنوبی که خاطرات تلخی از استعمار ژاپن از سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵ دارد، سفر کرد. ناکاسونه همچنین نخستین نخست‌وزیر پس از جنگ ژاپن بود که به صورت رسمی از معبد یاسوکونی که آرامگاه کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم از جمله برخی از سیاستمداران ارشد ژاپنی متهم به جنایت جنگی است، بازدید کرد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
«یاسوهیرو ناکاسونه» نخست‌وزیر پیشین ژاپن و سیاستمدار اسطوره‌ای ژاپن پس از جنگ جهانی دوم، در سن ۱۰۱ سالگی درگذشت. ناکاسونه که پیرترین رهبر پیشین در جهان و پیرترین نخست‌وزیر پیشین در ژاپن بود، در جنگ جهانی دوم به عنوان افسر نیروی دریایی خدمت کرد و در سال‌های پس از جنگ به نخست‌وزیری رسید. ناکاسونه در سال ۱۹۴۷ در سن ۲۸ سالگی به عنوان جوان‌ترین عضو پارلمان وارد نهاد قانونگذاری ژاپن شد و بیش از ۵۰ سال نمایندگی را در کارنامه خود ثبت کرد. ناکاسونه اولین نخست‌وزیر ژاپن بود که به کره جنوبی که خاطرات تلخی از استعمار ژاپن از سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵ دارد، سفر کرد. ناکاسونه همچنین اولین نخست‌وزیر پس از جنگ ژاپن بود که به صورت رسمی از معبد یاسوکونی که آرامگاه کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم از جمله برخی از سیاستمداران ارشد ژاپنی متهم به جنایت جنگی است، بازدید کرد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

جنایت جنگی
غزه