جنبش جهاد اسلامی فلسطین

جنبش جهاد اسلامی فلسطین

خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
در ادامه این بیانیه آمده است، اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی بیانگر صریح و آشکار بربریت این رژیم و عدم آشنایی کامل آن با اصول اخلاقی، انسانی و دینی است. حزب‌الله لبنان از سکوت مشکوک دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در قبال این جنایت وحشیانه ابراز تعجب کرد و از همه انسان‌های شریف خواست این جنایت را محکوم کنند. با این حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. در همین راستا، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت در دمشق اظهار کرد، هدف قرار دادن مواضع مقاومت در دمشق تأیید می‌کند که ذهنیت تهاجمی رژیم اشغالگر تمامی تشکیلات امت را هدف قرار می‌دهد. وی در ادامه بر لزوم اتحاد و یکپارچه‌سازی تلاش‌های امت اسلامی به منظور مقابله با طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
حزب‌الله لبنان همچنین جنایت وحشیانه‌ای که ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه مرتکب شد و با بولدوزر یک شهروند فلسطینی را در مقابل دیدگان همه بر روی زمین کشید، محکوم کرد. در ادامه این بیانیه آمده است، اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی بیانگر صریح و آشکار بربریت این رژیم و عدم آشنایی کامل آن با اصول اخلاقی، انسانی و دینی است. حزب‌الله لبنان از سکوت مشکوک دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در قبال این جنایت وحشیانه ابراز تعجب کرد و از همه انسان‌های شریف خواست این جنایت را محکوم کنند. با این حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. وی در ادامه بر لزوم اتحاد و یکپارچه‌سازی تلاش‌های امت اسلامی به منظور مقابله با طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای با عبارت‌های شدیداللحن، تلاش رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن رهبران جنبش جهاد اسلامی در دمشق را محکوم کرد. حزب‌الله لبنان همچنین جنایت وحشیانه‌ای که ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه مرتکب شد و با بولدوزر یک شهروند فلسطینی را در مقابل دیدگان همه بر روی زمین کشید، محکوم کرد. حزب‌الله لبنان از سکوت مشکوک دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در قبال این جنایت وحشیانه ابراز تعجب کرد و از همه انسان‌های شریف خواست این جنایت را محکوم کنند. با این حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. وی در ادامه بر لزوم اتحاد و یکپارچه‌سازی تلاش‌های امت اسلامی به منظور مقابله با طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
ایرناایرنا3 روز قبل
حزب الله در بیانیه‌ای که در بیروت منتشر شد، اعلام کرد: بمباران یکی از مراکز این جنبش و شهادت اعضای آن در این تجاوز ناجوانمردانه، اصرار و تصمیم مجاهدان را برای آزادسازی سرزمین فلسطین و مقدسات آن دوچندان خواهد کرد. سلیم احمد سلیم و زیاد احمد منصور ۲ عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین بامداد امروز در پی بمباران مرکز این جنبش در دمشق توسط جنگنده‌های اسرائیلی به شهادت رسیدند. در این بیانیه آمده است: اقدام گروههای رژیم صهیونیستی در این جنایت وحشیانه، بیانگر خوی وحشی‌گری این رژیم و نادیده گرفتن همه مبانی اخلاقی و انسانی است. در بیانیه حزب الله از سکوت مشکوک دولتهای مختلف و سازمانهای حقوقی در قبال این جنایت ابراز تعجب و خاطر نشان کرده است: حزب الله صدای خود را در دعوت از همه شرافتمندان جهان برای محکوم کردن این جنایت بالا می‌برد. حزب الله لبنان سکوت در قبال این جنایت را تأیید آن دانست و تاکید کرد: این سکوت به نفع قاتلان اسرائیلی است؛ زیرا اگر حادثه بسیار کوچک‌تری در نقطه دیگری از جهان اتفاق می‌افتاد، مردم جهان شاهد دروغ پراکنی‌های گسترده بودند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای حمله دشمن صهیونیستی به رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در دمشق را به شدت محکوم کرد. حزب الله در این بیانیه اعلام کرد: حملات موشکی به مقر جهاد اسلامی که منجر به شهادت دو نفر از اعضای این جنبش شد تجاوزی بزدلانه است که نتیجه‌ای به جز بیشتر شدن عزم و اراده مجاهدان در آزادسازی سرزمین و مقدسات نخواهد داشت. حزب الله همچنین جنایت وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه و زیر گرفتن یک شهروند فلسطینی را محکوم کرد. حزب الله در این بیانیه از سکوت مشکوک دولت‌ها و نهادهای حقوقی در قبال این جنایت وحشیانه تعجب کرد و این سکوت را به منزله حمایت از این جنایت دانست. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 روز قبل
گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین مسئولیت پرتاب راکت به سمت اراضی اشغالی را بر عهده گرفت. ابوحمزه، سخنگوی این گردان‌ها پیشتر با انتشار توییتی تاکید کرد، دشمن باید نتیجه این اقدام خود را دریافت کند. رژیم صهیونیستی پس از این تهدید، به دلیل نگرانی از پاسخ فلسطین به ترور یکی از نیروهای سرایا القدس، آتش‌بار گنبد آهنین خود را در مرزهای غزه مستقر کرد. حملات گردان‌های سرایا القدس پس از آن انجام شد که ارتش اشغالگر قدس صبح یکشنبه در نزدیکی دیوار امنیتی واقع در جنوب غزه، یک جوان فلسطینی را به شهادت رساند و سه تن را زخمی کرد. گردان‌های القدس اعلام کرد، یکی از رزمندگان این گروه مقاومت، در جنایت خان‌یونس به شهادت رسید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، پلیس رژیم صهیونیستی راه‌های منتهی به نوار غزه را از بیم شلیک موشک‌های مقاومت بست. از سوی دیگر توپخانه رژیم صهیونیستی یک مقر مقاومت در شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به ارتش این رژیم دستور داده که عملیات در غزه را ادامه دهد. گردان‌های القدس اعلام کرد که این حملات موشکی را در واکنش به جنایت هدف قرار دادن دمشق و ترور شهیدان زیاد منصور و سلیم سلیم انجام داده است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز طی بیانیه‌ای از شهادت دو عضو این جنبش در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه خبر داده بود.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، پلیس رژیم صهیونیستی راه‌های منتهی به نوار غزه را از بیم شلیک موشک‌های مقاومت بست. از سوی دیگر توپخانه رژیم صهیونیستی یک مقر مقاومت در شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به ارتش این رژیم دستور داده که عملیات در غزه را ادامه دهد. گردان‌های القدس اعلام کرد که این حملات موشکی را در واکنش به جنایت هدف قرار دادن دمشق و ترور شهیدان زیاد منصور و سلیم سلیم انجام داده است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز طی بیانیه‌ای از شهادت دو عضو این جنبش در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه خبر داده بود.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مصعب البریم سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم افزود: ما همچنان در نبردی تمام‌عیار با اشغالگران قرار داریم. این سخنگو گفت: ملت فلسطین به‌طور واحد و یکپارچه با رژیم اسرائیل مقابله می‌کنند و گروههای مقاومت همگی برای مقابله با اشغالگران متحد هستند. امروز دشمن در کابوسی در سطح سیاسی، نظامی و امنیتی به‌سر می‌برد که نامش مقاومت فلسطین است. مقاومت فلسطین توانست از هویت مسجدالاقصی دفاع کند و مقاومت فلسطین همه نقشه‌های این دشمن را خنثی کرد و در همه میادین سیاسی، امنیتی و نظامی در برابر آن بازدارندگی ایجاد کرد. نتانیاهو اکنون متزلزل شده است اما ابهت مقاومت و ملت فلسطین همچنان پابرجاست و خللی به آن وارد نشده است.
ایرناایرنا3 روز قبل
به گزارش پایگاه «فلسطین الان»، نتنیاهو در گفت ‌وگویی رادیویی اذعان کرد: ارتش این رژیم تلاش داشت در حمله به حومه دمشق یکی از رهبران ارشد جهاد اسلامی را ترور کند که موفق نشد. وی بدون اشاره به نام رهبر جنبش جهاد اسلامی که هدف ترور ارتش اسرائیل بود، گفت که وی از این عملیات جان سالم به در برده است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تایید خبر کشته شدن دو تن از نیروهایش، ‌ تاکید کرد که این جنایت بزدلانه بیانگر شکست دشمن صهیونیستی و ناتوانی آن در مقابله با مبارزان گردان‌های القدس در داخل خاک فلسطین است. خبرگزاری سانا نیز بامداد دوشنبه از شنیدن شدن صدای چند انفجار در آسمان دمشق خبر داد. «آویخای ادرعی» سخنگوی عربی زبان ارتش رژیم صهیونیستی با تأیید حمله جنگنده‌های این رژیم به دمشق، اعلام کرد که اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در دمشق و سراسر غزه بمبارن شده است.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
منابع فلسطینی اعلام کردند، در پی بالا گرفتن تنش‌های میدانی با جنبش جهاد اسلامی، مقامات اشغالگر صهیونیستی امروز (دوشنبه) گذرگاه شمال نوار غزه را بستند. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، مدیریت گذرگاه (بیت حانون/ایرز) اظهار کرد، در پی تنش‌های میدانی اخیر مقامات رژیم صهیونیستی تصمیم گرفتند این گذرگاه را تا اطلاع ثانوی از دو سمت ببندند. این اقدام در پی مجروح شدن چهار فلسطینی در حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه صورت گرفت. گردان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، در بیانیه‌ای اعلام کردند، در پاسخ به ترور شهید محمد الناعم، یکی از اعضای این گردان‌ها توسط ارتش رژیم صهیونیستی، عصر یکشنبه شهرک‌های اسرائیلی واقع در جنوب اراضی اشغالی را هدف راکت‌های خود قرار دادند. حملات گردان‌های سرایا القدس پس از آن انجام شد که ارتش اشغالگر قدس صبح یکشنبه در نزدیکی دیوار امنیتی واقع در جنوب غزه، یک جوان فلسطینی را به شهادت رساند و سه تن را زخمی کرد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی جنگ طلبانه اعلام کرد که حملات اخیر این رژیم به دمشق پایتخت سوریه با هدف ترور یکی از رهبران بلندپایه جنبش جهاد اسلامی فلسطین صورت گرفت اما وی نجات پیدا کرد. وی همچنین تهدید کرد در صورتی که حملات انتقام جویانه گروه‌های مقاومت فلسطین از نوارغزه به فلسطین اشغالی ادامه داشته باشد با واکنش بی سابقه‌ای از سوی تل آویو مواجه خواهند شد. گردانهای سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو فلسطینی ۲۳ و ۲۴ ساله در جریان حمله اخیر رژیم صهیونیستی به دمشق به شهادت رسیدند. جنبش جهاد اسلامی فلسطین آنچه در رسانه‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر ترور «اکرم العجوری» معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در حمله اسرائیل به منزل وی در دمشق صورت گرفته بود را تکذیب کرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
منابع فلسطینی اعلام کردند، در پی بالا گرفتن تنش‌های میدانی با جنبش جهاد اسلامی، مقامات اشغالگر صهیونیستی امروز (دوشنبه) گذرگاه شمال نوار غزه را بستند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، مدیریت گذرگاه (بیت حانون/ایرز) اظهار کرد، در پی تنش‌های میدانی اخیر مقامات رژیم صهیونیستی تصمیم گرفتند این گذرگاه را تا اطلاع ثانوی از دو سمت ببندند. این اقدام در پی مجروح شدن چهار فلسطینی در حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه صورت گرفت. گردان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، در بیانیه‌ای اعلام کردند، در پاسخ به ترور شهید محمد الناعم، یکی از اعضای این گردان‌ها توسط ارتش رژیم صهیونیستی، عصر یکشنبه شهرک‌های اسرائیلی واقع در جنوب اراضی اشغالی را هدف راکت‌های خود قرار دادند. حملات گردان‌های سرایا القدس پس از آن انجام شد که ارتش اشغالگر قدس صبح یکشنبه در نزدیکی دیوار امنیتی واقع در جنوب غزه، یک جوان فلسطینی را به شهادت رساند و سه تن را زخمی کرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هدف از حمله یکشنبه شب جنگنده‌های این رژیم به مواضعی در حومه دمشق را ترور یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین عنوان کرد. آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. وی همچنین ادعا کرد: مواضعی که در این حمله هدف قرار گرفتند پناهگاه مهمی برای جهاد اسلامی به شمار می‌روند. در همین حال، جنبش جهاد اسلامی به شهادت رسیدن یکی از فرماندهان خود در حملات جنگنده‌های اسرائیل به حومه دمشق را تکذیب کرد. یک منبع در جنبش جهاد اسلامی در این باره گفت: آنچه در رسانه‌های اسرائیلی درباره ترور اکرم العجوری، معاون زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حملات اسرائیل به دمشق منتشر شده است، صحت ندارد.
تابناکتابناک3 روز قبل
منابع اسرائیلی از تلاش دستگاه اطلاعات مصر و سازمان ملل برای مهار تنش ایجاد شده میان رژیم صهیونیستی و نوار غزه خبر دادند. به گزارش ایسنا، شبکه ۱۳ اسرائیل اعلام کرد که دستگاه اطلاعات کل مصر و نیکولای ملادینوف، هماهنگ کننده سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه در تلاشی برای بازگرداندن آرامش به غزه و مهار تنش ایجاد شده در پی حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه و پاسخ گروه‌های مقاومت فلسطین، در حال تماس با مقامات جنبش حماس و دولت اسرائیل هستند. این تماس‌ها پس از آن انجام می‌شود که گردان‌های سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، در بیانیه‌ای اعلام کرد، در پاسخ به ترور شهید محمد الناعم، یکی از اعضای این گردان‌ها توسط ارتش رژیم صهیونیستی و اهانت به جسد او، عصر یکشنبه شهرک‌های اسرائیلی واقع در جنوب اراضی اشغالی را هدف راکت‌های خود قرار دادند. پیش از حملات گردان‌های سرایا القدس، ارتش رژیم اشغالگر صبح یکشنبه در نزدیکی دیوار امنیتی واقع در جنوب غزه، یک جوان فلسطینی را به شهادت رساند و سه تن را زخمی کرد. جنگنده‌های ارتش اسرائیل همچنین نیمه شب یکشنبه مواضعی در نوار غزه و حومه دمشق را هدف حملات خود قرار دادند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
سخنگوی شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، حمله رژیم صهیونیستی به دمشق که منجر به شهادت دو نفر از اعضای این جنبش شد، بی‌پاسخ نخواهد ماند. اعتمادآنلاین| در ادامه واکنش‌ها به حمله بامداد امروز (دوشنبه) رژیم صهیونیستی به نوار غزه که منجر به شهادت دو تن از رزمندگان این جنبش شد، «ابوحمزه» سخنگوی «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد که این حمله بدون پاسخ نخواهد ماند. جهاد اسلامی هم بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد: این حمله باعث نمی‌شود که مقاومت و جهاد متوقف شود بلکه این مسیر تا آزادی کامل فلسطین ادامه خواهد داشت. این حمله رژیم صهیونیستی پس از آن صورت گرفت که سرایا القدس، ‌ شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی بیانیه‌ای مسئولیت حمله راکتی به شهرک‌های اطراف نوار غزه را برعهده گرفت. شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی شامگاه یکشنبه و در واکنش به جنایت جدید صهیونیست‌ها دستکم ۲۰ راکت به سوی شهرک‌های صهیونیستی اطراف نوار غزه شلیک کرد.
ایلناایلنا3 روز قبل
گردان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی با انتشار بیانیه‌ای تاکید کردکه جنایت اسرائیل در دمشق بی‌پاسخ نخواهد ماند. به گزارش ایلنا به نقل از فلسطین الیوم،، «ابو حمزه»، سخنگوی گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز -دوشنبه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که جنایت صهیونیست‌ها در دمشق و شهادت دو تن از نیروهای این جنبش بی‌پاسخ نخواهد ماند و پرونده همچنان باز است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز از شهادت «سلیم احمد سلیم» (۲۴ ساله) و «زیاد احمد منصور» (۲۳ ساله) در حمله جنگنده‌های صهیونیستی به دمشق خبر داده بود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، مصعب الپریم، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که هیچ حرف و حدیثی در مورد تلاش طرف‌های میانجی جهت آرام‌سازی اوضاع در غزه مطرح نیست. بر اساس این گزارش، الپریم اظهار داشت که مقاومت کاملا در حالت آماده‌باش است و قطعا جنایت اخیر دشمن صهیونیستی را پاسخ خواهد داد. گفتنی است که رژیم صهیونیستی شب گذشته پایگاه‌های جنبش جهاد اسلامی در غزه و دمشق را هدف قرار داد که طی آن دو مبارز گروهان‌های قدس به شهادت رسیده و شماری دیگر زخمی شدند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با هیئتی از فرماندهان حماس و به رهبری «موسی ابو مرزوق» عضو دفتر سیاسی حماس در بیروت دیدار کردند. این دیدار در چارچوب ارتباطات مستمر میان نیروها و گروه‌های مقاومت فلسطین برای صحبت درباره راه‌‌های مقابله با توطئه «معامله قرن» و پیامدهای آن بر مسئله فلسطین انجام شد. حاضران در این جلسه تاکید کردند که معامله قرن به نتیجه نخواهد رسید و ملت و مقاومت فلسطین با همه امکانات در برابر این توطئه ایستادگی می‌کنند. آنها همچنین از امت عربی و اسلامی خواستند تا عادی‌سازی با دشمن صهیونیستی را رد کنند. شرکت‌کنندگان در نشست مذکور تصریح کردند که راه مقاومت بهترین و مناسب‌ترین راه برای شکست همه توطئه‌های ضد فلسطینی است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی افزود اسیران دربند رژیم اشغالگر با هجمه وحشیانه نگهبانان صهیونیست روبرو هستند. السعدی ادامه داد هر کس از سلول‌های اشغالگران صهیونیست آزاد شود، در مقابله با اشغالگران قوی‌تر و سرسخت‌تر است. رژیم صهیونیستی، روز یکشنبه ۲۰ بهمن، السعدی را پس از ۲۳ ماه اسارت آزاد کرد، صهیونیست‌ها این عضو جهاد اسلامی را نوزدهم مارس ۲۰۱۸ بازداشت کرده و وی را به عضویت و انجام فعالیت‌ها در صفوف جهاد اسلامی فلسطین و تحریک علیه اشغالگری متهم کرده بود. وی تأکید کرد معامله ترامپ همانند تمام توطئه‌ها و طرح‌هایی که قبلا علیه ملت فلسطین طراحی شده، از زمان وعده بالفور و پیش از آن از زمان اشغال فلسطین و شهرک سازی صهیونیستی شکست خواهد خورد. جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم آزادی شیخ بسام السعدی از زندان‌های رژیم صهیونیستی را به وی تبریک گفت و تأکید کرد اراده رزمندگان هرگز شکسته نخواهد شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، یک منبع مصری آگاه گفت که یک هیئت امنیتی مصری امروز به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند و فردا دوشنبه با گروه‌های فلسطینی در غزه دیدار خواهد کرد. به گفته این منبع هیئت امنیتی مصر تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از ایجاد تنش در نوار غزه به کار انجام خواهد داد. بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز گفت: برای انجام اقدام کوبنده‌ای علیه گروه‌های مقاومت در غزه آماده‌ایم. این در حالی است که جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به هرگونه تجاوز به ملت فلسطین درنگ نخواهد کرد. سخنگوی جنبش حماس نیز به آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای ادامه تجاوزگری خود علیه ملت فلسطین هشدار داد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در واکنش به هرگونه تجاوز به ملت فلسطین درنگ نخواهد کرد. جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر حق ملت فلسطین در دفاع از خود و حفظ سرزمین در مقابله با تجاوز و اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی تاکید کرد. در این بیانیه آمده است که دولت آمریکا از طریق حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی شریک جنایات این رژیم علیه ملت فلسطین است. این جنبش از ملت فلسطین خواست که برای مقابله با دشمن صهیونیستی و مقابله با فصل جدید الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی و یهودی سازی فلسطین و ادامه محاصره متحد شوند. بنیامین نتانیاهو امروز گفت: برای انجام اقدام کوبنده‌ای علیه گروه‌های مقاومت در غزه آماده‌ایم.

کنفرانس بین المللی «شهید سلیمانی، جغرافیای مقاومت، امنیت جهانی»

6+
مهرمهر2 هفته قبل
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
حقوق بحق ملت فلسطین قابل سازش نیستاخبار بین الملل- وی اظهار داشت: اما در عرف مبارزان، مجاهدان و آزادگان چنین طرحی هیچ ارزشی ندارد زیرا حقوق بحق قابل سازش نیست، ازهمین‌رو بی‌تردید این توطئه و این طرح شیطانی در برابر مبارزه فلسطینی‌ها و ایستادگی ملت‌های عربی و اسلامی که به دین، اسلام و مقدسات و ناسیونالیسم عربی و اسلامی پایبند هستند، شکست خواهد خورد. البریم گفت: واکنش فلسطینی‌ها و مخالفت آنان با توطئه موسوم به معامله قرن برگرفته از ریشه‌های عربی و اسلامی و به‌پشتوانه عملیات شهادت‌طلبانه آنان است که موجب ناکام گذاشتن توهم و دروغ رژیم صهیونیستی شد. سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه ابراز اطمینان کرد که طرح آمریکا شکست خواهد خورد و همه کسانی که تصمیم گرفتند کنار آمریکا بایستند، سرنوشت آن را پیدا خواهند کرد. البریم اظهار داشت: این خودخواهی در برابر اراده ملت‌ها و آزادگان جهان و وجدان انسانی و در برابر حق از بین خواهد رفت. رژیم صهیونیستی آمریکا را به سمت پرتگاه و فروپاشی می‌بردسخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: رژیم صهیونیستی آمریکا را به سمت پرتگاه و فروپاشی اخلاقی می‌برد و موجب رسوایی آمریکا و برملا شدن حمایت آن از تروریسم و غارت ثروت‌های منطقه خواهد شد از همین رو سرنوشت آن به سرنوشت اسرائیل گره خورده است و ما کاملا ایمان داریم که این رژیم در برابر ایستادگی ملت‌های منطقه که سرزمین پر برکتی است، به سمت شکست و فروپاشی می‌رود.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «خالد البطش» از سران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مصاحبه با یک نشریه یمنی، بشدت از مردم یمن و رهبر انصارالله به دلیل حمایت از مردم و آرمان فلسطین، تقدیر و تمجید کرد. یمن در حمایت از آرمان فلسطین و رد [طرح] معامله قرن، پیشگام است. مردم یمن صادق‌تر و در درک رنج ملت فلسطین باعاطفه‌تر و حساس‌ترند. گمان می‌کنم که ملت‌های عربی و اسلامی که دارند با اسرائیل روابط بر قرار می‌کنند، بازنگری و عادی‌سازی را متوقف کنند. می‌ترسند که کرسی قدرت را از دست بدهند برای همین دارند موجودیت اسرائیل در منطقه را تسهیل می‌کنند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جمیل علیان از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: عملیات‌های مقاومتی فلسطینیان در کرانه باختری و قدس اشغالی، طرح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن را برای همیشه مدفون خواهد کرد. وی افزود: فلسطینیان با عملیات‌های مقاومتی خود در کرانه باختری و قدس اشغالی و خیزش سراسری در فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ و نوار غزه و تظاهرات‌های گسترده در نهایت این طرح شوم را به شکست کشانده و مدفون خواهند کرد. علیان اعلام کرد که شعله‌ور کردن تمامی جبهه‌ها علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه بهترین راهکار برای مقابله با معامله قرن است. وی همچنین گفت: مقاومت تنها راه و گزینه ممکن برای آزادی فلسطین و مقابله با توطئه‌ها علیه آن است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
وی تاکید کرد: مرحله کنونی تاریخی نیازمند همکاری بیشتر بین جنبش‌های اسلامی به ویژه برای رویارویی با معامله قرن است. وی پیشنهادهایی را برای حل مشکلاتی که جنبش‌های اسلامی با آن مواجه هستند به خصوص پس از طرح معامله قرن ارایه کرد. کشورهایی که به طور مستقیم از طرح معامله قرن زیان می‌بینند فلسطین، سوریه، اردن و لبنان هستند. معامله قرن می‌خواهد که این پناهندگان را به شهروندان سوری، اردنی و لبنانی تبدیل کند. حجم پیشنهادهای مالی و عمرانی در معامله قرن بالا است، مثل احداث زیربناهای مختلف از جمله فرودگاه، بندر و شهرک‌های مسکونی و ایجاد اشتغال.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
محمد المبارک گفت: اسلام گراها، گروه‌های مقاومت و انقلابیونی که علیه دولت عمرالبشیر قیام کردند با عادی سازی روابط سودان و اسرائیل مخالف هستند و موضع مردم سودان در قبال مسئله فلسطین موضعی ثابت است. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، چند روز پیش دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم در اوگاندا با عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی موقت سودان دیدار کرد. بررسی و توسعه روابط بین سودان و اسرائیل وظیفه تمام موسسات ذی ربط براساس قانون اساسی است. حزب کنگره ملی نیز عادی سازی با رژیم صهیونیستی را رد و با آن اعلام مخالفت کرده است. در واقع اکنون در صحنه سیاسی دو موضع در قبال عادی سازی روابط با اسرائیل وجود دارد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایکاه خبری العهد «یوسف الحساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که هدف توطئه «معامله قرن» پایان دادن به مقاومت از طریق خلع سلاح حماس و جهاد اسلامی به عنوان دو قدرتی است که در برابر این طرح آمریکا ایستاده‌اند. یوسف الحساینه شرایط اتفاقات منطقه را سقوط شدید رژیم‌های عربی خائن از طریق برقراری روابط با دشمن صهیونیستی و وابستگی به دولت آمریکا دانست. عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اشاره کرد که هماهنگی امنیتی با رژیم اشغالگر٬ یکی از خطرناک‌ترین بندهای معاهده اسلو است؛ چرا که ادعا می‌کند اسرائیل دشمن نیروهای امنیتی فلسطین نیست و تنها در برخی موارد میان آنها اختلاف وجود دارد. وی اضافه کرد که این معاهده اجازه اشغالگری بیشتر و گسترش شهرک‌سازی در فلسطین اشغالی را به دشمن داده است. عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی با اشاره به این که وحدت ملی بر اساس برنامه مقاومت یک گذرگاه قاطع و الزامی برای عبور از معامله قرن است٬ بر ضرورت بازسازی سازمان آزادی بخش فلسطین بر اساس مبانی ملی جهاد اسلامی و حماس تاکید کرد تا تبدیل به یک چارچوب جامع برای همه فلسطینی‌ها شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
جهاد اسلامی در بیانیه خود آورده است: از ملت سودان و گروههای پویا و انقلابیون آزاده آن می‌خواهیم این دیدار را رد و محکوم کنند و در برابر هرگونه تلاش برای زیر پا گذاشتن مواضع اصیل سودان ایستادگی کنند. هنیه بر موضع یکپارچه فلسطینیان در مخالفت با طرح معامله قرن تاکید و به تلاشها و ابتکارهای جنبش حماس در این زمینه اشاره کرد. رئیس دفتر سیاسی حماس از مواضع ریاست جمهوری، دولت و پارلمان لبنان تقدیر و از همبستگی ملت لبنان با ملت فلسطین و حمایت آنها در این مرحله حساس و خطرناک تشکر کرد. اسماعیل هنیه همچنین با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان تلفنی گفتگو کرد. هنیه بر اهمیت تقویت موضع فلسطینیان در مخالفت با طرح معامله قرن در سطح عربی و اسلامی تاکید کرد.

به انتهای لیست رسیدید