اخبار آزار جنسی - آخرین و مهم ترین اخبار آزار جنسی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

جنسی

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، «جرالد ریدزدیل» بدنام‌ترین کشیش کلیسای شهر «بالارات» استرالیا بود که سال ۱۹۹۴ به جرم تجاوز به دهها کودک به زندان افتاد و دستگیری وی در آن سالها سرو صدای زیادی به پا کرد. به گفته این وکیل، کلیسای کاتولیک در دادگاهی که اوایل سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار شد خود را مسئول این فضاحت دانست. بر همین اساس اسقف اعظم «رونالد مولکرنز» اعتراف کرد به دلیل اینکه نتوانسته از قربانی در برابر تجاوز جنسی «جرالد» محافظت کند مسئولیت پرداخت این غرامت را به عهده خواهد گرفت. وی گفت: این نخستین بار است که کلیسا قبل از محاکمه، مسئولیت حقوقی یک پرونده را به طور علنی پذیرفته است. «کورتین» درباره به جریان افتادن این پرونده نیز افزود: پرونده تجاوز به موکل من به دلیل تغییرات قانونی که به درخواست کمیسیون سلطنتی کودک آزاری در سال ۲۰۱۶ صورت گرفت، توانست به جریان بیافتد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، به نقل از اسکرین دیلی، دو نشریه‌ tageszeitung و Der Tagesspiegel به صحبت‌های «جرمی آیرنز» در سال ۲۰۱۱ با مجله رادیو تایمز اشاره کردند و جشنواره فیلم برلیناله را به دلیل انتخاب این فرد به عنوان رئیس هیئت داوران، نقد کردند. این بازیگر هالیوودی به طور مستقیم در مصاحبه‌اش، به آزار‌های جنسی اشاره و آن را ارتباط دوستانه توصیف کرده است. در دو سال گذشته جشنواره فیلم برلین به دلیل به راه افتادن جنبش «من هم» توجه بیشتری به زنان داشته و عملا تبدیل به جشنواره‌ای فمینیستی شده است. اما به گفته یکی از این رسانه‌ها اگر تغییر این طرز فکر در صنعت فیلمسازی واقعا برای مسئولان این جشنواره مهم بود، آنها نباید کسی را که در گذشته صحبت‌های نامتعارفی داشته به عنوان رئیس هیئت داوران انتخاب می‌کردند. آنها باید کسی را انتخاب می‌کردند که برای ایجاد دنیایی برابر و به دور از آزار و خشونت تلاش کند.
ایرناایرنا1 روز قبل
براساس این طرح، قانون آزادی مشروط و زودهنگام افراد متهم به جرائم تروریستی حذف و به جای آن حداقل ۱۴ سال دوره حبس در نظر گرفته خواهد شد. در حال حاضر قانونی درباره حداقل دوره حبس افراد متهم به جرائم تروریستی وجود ندارد. وزارت کشور انگلیس قصد دارد تا لایحه جدیدی را در زمینه مبارزه با تروریسم اواسط ماه مارس (اسفند) به پارلمان ارائه کند. براساس گزارش‌های منتشر شده، بخشی از طرح پیشنهادی دولت لندن، شامل استفاده از دستگاه دروغ‌سنج برای ارزیابی دقیق‌ اظهارات افراد متهم است. این مرحله به این معناست که احتمال حمله تروریستی قویا ممکن است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری صبا: به نقل از اسکرین دیلی، مدیریت جدید برلیناله از سوی رسانه‌های آلمانی به دلیل انتخاب جرمی آیرونز به عنوان رییس هیات داوران بخش مسابقه رسمی تحت فشار قرار گرفت. بنا به گفته این رسانه‌ها، جرمی آیرونز بازیگر انگلیسی در گذشته نظرات جنجالی در مورد آزار جنسی زنان و همجنسگراها مطرح کرده است. آیرونز البته بعد از آن در مصاحبه با بی بی سی حرف‌های خود را در این باره پس گرفت. این اتفاق در حالی رخ داده است که جشنواره برلین از دو سال گذشته و با شکل گیری جنبش #من_هم توجه بیشتری به مساله زنان داشته است. هفتادمین دوره جشنواره بین المللی برلین برای اولین بار تحت هدایت کارلو شاتریان و همینطور مدیریت ماریت ریزنبیک از روز ۲۰ فوریه تا یک مارس ۲۰۲۰ در شهر برلین برگزار می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ترس و وحشت از حمله‌ای دوباره و اضطراب و نگرانی دائمی از عواقب آن، رفتاری را در فرد بوجود خواهد آورد که چنانچه کنترل نشود، منجر به اختلال اضطرابی (پانیک) می‌شود. این روان درمانگر افزود: نخستین حمله پانیک معمولا خود به خود است اما گاه حمله به دنبال آشفتگی، فعالیت بدنی، فعالیت جنسی یا آسیب هیجانی متوسطی روی می‌دهد. قاسمی با عنوان اینکه این اختلال بیشتر در میان زنان و به صورت ارثی در برخی افراد مشاهده می‌شود، اظهار داشت: علل دیگری که برای اختلال پانیک مطرح است، تجربیات قبلی به خصوص تجربیات کودکی بیمار و یادگیری حالات اضطرابی اطرافیان است. این روانپزشک افزود: نظریه‌های روانکاوی، حمله پانیک را نتیجه دفاعی ناموفق در برابر تکانه‌های اضطراب انگیز می‌دانند. ترکیب روان درمانی و دارو درمانی هم نتایج درمانی بسیار خوبی را در بیماران به دنبال داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از رکنا، این باند پدوفیلی متشکل از دو زن و دو مرد، در جدیدترین نقشه خود قصد ربودن، شکنجه، تجاوز و قتل یک کودک را طراحی کرده بودند که با تلاش پلیس ایالت میشیگان آمریکا تیرشان به سنگ خورد. اشتراک تصاویر و این فیلم‌ها سرانجام کار دست اعضای باند داد و پلیس خیلی زود هرچهار نفر را شناسایی کرد. اعضای باند درست چند ساعت پیش از عملی کردن نقشه ربودن کودک ۵ ساله توسط ماموران پلیس دستگیر شدند و تمام نقشه شان ناکام ماند. گفتنی است آمار ۲۰ درصدی آزار جنسی کودکان در آمریکا، این جرم را تبدیل به شایع‌ترین انحرافات جنسی در این کشور کرده است. مطالعات نشان می‌دهد کودکانی که مورد غفلت والدین شان قرار می‌گیرند و یا تنها هستند بیشتر در معرض خطر آزار یک فرد پدوفیلی قرار دارند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک مادر در جشن تولد دخترش سناریوی هولناکی را طراحی کرد که دختر نوجوانش پس از آزار و اذیت جنسی از سوی ناپدر خانواده به طرز فجیعی به قتل رسیدند. این زن با کمک دو همدستش ابتدا به دخترک متامفتامین خورانده است. بعدهم شوهرش دختربچه را بشدت مورد آزار وتجاوز قرار داده و سپس با ضربات چاقو وی را به قتل رسانده‌اند. زیرا تصور اینکه یک مادر با فرزندش چنین کاری کند دشوار است. اطلاعات پلیس نشان می‌دهد ناپدری جنایتکارنیز دارای سوابق کیفری زیاد در اداره پلیس بوده و چندین بار به جرم آزار کودکان بازداشت شده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
از چهار سال قبل سلطه گسترده راست افراط گرا بر «کنست» اسرائیل آغاز شد که قوانین نژاد پرستانه‌ای را وضع کردند. فروانه در ادامه گفت: هفتاد و سه اسیر فلسطینی از آغاز اشغالگری در اتاق‌های بازجویی جان خود را از دست دادند و ده‌ها نفر نیز پس از خروج از زندان و طی دوران بازداشت به سبب بیماری‌های ناشی از شکنجه بدنی فوت کردند. وی افزود اتفاقی که برای اسیر ولید حناتشه افتاد برای ده‌ها اسیر دیگر نیز تکرار شد که آثار شکنجه روی بدنشان نمایان است. بازجویان نهاد‌های امنیتی اسرائیلی به این دلیل که از سوی جوامع بین المللی بازخواست نمی‌شوند برای گرفتن اعتراف، اسراء را شکنجه می‌کنند. فراونه افزود صد‌ها اسیر به سبب شکنجه در دوران حبس دچار معلولیت‌های روحی و جسمی شدند. شنبه گذشته عکس‌هایی از زندان اسرائیل اشغالگر به بیرون درز کرد که نشان می‌دهد آثار شکنجه بر بدن اسیر حناتشه نمایان است.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
سلامت نیوز: ترس و وحشت از حمله‌ای دوباره و اضطراب و نگرانی دائمی از عواقب آن، رفتاری را در فرد بوجود خواهد آورد که چنانچه کنترل نشود، منجر به اختلال اضطرابی (پانیک) می‌شود. این روان درمانگر افزود: نخستین حمله پانیک معمولا خود به خود است اما گاه حمله به دنبال آشفتگی، فعالیت بدنی، فعالیت جنسی یا آسیب هیجانی متوسطی روی می‌دهد. قاسمی با عنوان اینکه این اختلال بیشتر در میان زنان و به صورت ارثی در برخی افراد مشاهده می‌شود، اظهار داشت: علل دیگری که برای اختلال پانیک مطرح است، تجربیات قبلی به خصوص تجربیات کودکی بیمار و یادگیری حالات اضطرابی اطرافیان است. این روانپزشک افزود: نظریه‌های روانکاوی، حمله پانیک را نتیجه دفاعی ناموفق در برابر تکانه‌های اضطراب انگیز می‌دانند. ترکیب روان درمانی و دارو درمانی هم نتایج درمانی بسیار خوبی را در بیماران به دنبال داشته است.

برده‌داری؛ ارمغان غرب برای لیبی

4+
ایرناایرنا2 روز قبل
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
جوآنا ریکنه، استاد تمام اقتصاد مؤسسه سوئدی پژوهش‌های اجتماعی گفت: «اما به نتیجه عکس این رسیدیم. درون سازمان، هم زیردستان و هم مدیران بالادستی‌، ممکن است او را آزار دهند. اوله فولکه، دانشیار دانشگاه اوپسالای سوئد گفت: «آزار جنسی، یعنی زنان برای پیشرفت شغلی هزینه بیشتری نسبت به مردان می‌پردازند؛ به‌ویژه در صنایع و کارخانه‌هایی که مردان ‌ حضور بیشتری در محیط کار دارند. داده‌های به دست آمده از نظرسنجی‌های دیگری در آمریکا و ژاپن، نشان داد که نه تنها مدیران بیشتر از کارمندان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، بلکه عواقب بد حرفه‌ای و اجتماعی این آزارها نیز برای آن‌ها بیشتر هست. در آن پژوهش‌ها، از زنان در مورد آزار جنسی و آزارگرانشان سؤال کردند.
همشهریهمشهری3 روز قبل
این جوایز از مهم‌ترین جوایزی است که تقریبا می‌تواند معرف برنده جایزه اسکار در همین بخش باشد. در ۳۰ سال پیش ۲۱ برنده جوایز انجمن تهیه کنندگان آمریکا موفق به کسب جایزه اسکار هم شده است که شامل «کتاب سبز» برنده سال پیش نیز می‌شود. انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا در بخش فیلم‌های انیمیشن نیز جایزه بهترین تهیه کننده را به «داستان اسباب بازی ۴» داد. فصل دوم سریال «بری»، فصل سوم «خانم میزل شگفت‌انگیز»، فصل پنجم «شیتز کریک» و فصل هفتم «ویپ» دیگر نامزدهای این جایزه بودند. «چرنوبیل» سریال اچ‌بی‌او که برنده امی شده نیز به عنوان برنده جایزه دیوید ال.

مرد شیطان صفت، دختر بچه را به پشت دوچرخه‌اش برد + فیلم / پرو

رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، زنی جوان در کشور «پرو» واقع در آمریکای جنوبی ویدئویی از یک مرد کودک آزار در فضای مجازی منتشر کرده است. مرد میانسال که ظاهرا با دوچرخه‌اش دست فروشی می‌کند. زن جوان به همراه این ویدئو متنی منتشر کرده است و گفته که مرد پدوفیل فرانسوی در حال بوسیدن یک دختر است. افراد مبتلا معمولا در تصورات خود یا واقعیت، وارد رابطه‌ی جنسی با کودکان (۱۳ ساله یا کمتر) می‌شوند. پدوفیل‌ها معمولا مرد هستند و ممکن است به یک جنس یا هر دو جنس دختر و پسر گرایش داشته باشند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پایگاه خبری «ایندیپندنت» در گزارشی نوشت، بر اساس پژوهش‌های اجتماعی دانشگاه «استکهلم» سوئد، پژوهشگران با بررسی فضاهای کاری در آمریکا، سوئد و ژاپن، به این نتیجه رسیده‌اند زنانی که در موقعیت‌های مدیریتی هستند، بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد بیشتر از سایر زنان در محیط کار با آزار جنسی مواجه می‌شوند. پژوهشگران گفته‌اند که این یافته‌ها مایه شگفتی‌شان شده است، چون انتظار داشته‌اند کارمندان زنی که قدرت کمتری نسبت به مدیران خود دارند، بیشتر با آزارهای جنسی روبه‌رو شوند. پژوهشگران سوئدی همراه با دانشگاهیان آمریکا و ژاپن، پاسخ‌های شرکت‌کنندگان در سه نظرسنجی را تحلیل کردند تا فراوانی آزار جنسی را در سطوح مختلف ساختار سازمانی ارزیابی کنند؛ در آن پژوهش‌ها، از زنان در مورد آزار جنسی و آزارگرانشان سؤال کردند؛ هم‌چنین از آنان خواستند از نحوه واکنش‌ خود به چنان رفتارهایی بگویند و پیامدهای اجتماعی و حرفه‌ای آن بدرفتاری‌ها را نیز شرح دهند. با آن که میزان برابری جنسیتی در محیط‌های کار و الگوهای جنسیتی در هریک از کشورهای آمریکا، ژاپن و سوئد، با یکدیگر متفاوت است، اما نتایج این پژوهش در این کشورها یکسان بود. انتهای پیام/
مهرمهر3 روز قبل
این جوایز از مهم‌ترین جوایزی است که تقریبا می‌تواند معرف برنده جایزه اسکار در همین بخش باشد. در ۳۰ سال پیش ۲۱ برنده جوایز انجمن تهیه کنندگان آمریکا موفق به کسب جایزه اسکار هم شده است که شامل «کتاب سبز» برنده سال پیش نیز می‌شود. انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا در بخش فیلم‌های انیمیشن نیز جایزه بهترین تهیه کننده را به «داستان اسباب بازی ۴» داد. فصل دوم سریال «بری»، فصل سوم «خانم میزل شگفت‌انگیز»، فصل پنجم «شیتز کریک» و فصل هفتم «ویپ» دیگر نامزدهای این جایزه بودند. «چرنوبیل» سریال اچ‌بی‌او که برنده امی شده نیز به عنوان برنده جایزه دیوید ال.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، کاخ سفید روز گذشته از تیم وکلای عجیب و جنجالی ترامپ برای دفاع از او در دادگاه سنا رونمایی کرد: «آلن درشوویتز» و «کن استار». نام «کن استار» وکیل ۷۳ساله آمریکایی هم در جریان استیضاح و محاکمه بیل کلینتون رئیس‌جمهور سابق آمریکا بر سر زبان‌ها افتاد. کلینتون در نهایت در دادگاه سنا تبرئه شد. این دو وکیل سرشناس قرار است هدایت تیم وکالت ترامپ شامل «پت سیپولون» وکیل کاخ‌ سفید، «جی سیکولو» وکیل شخصی ترامپ، «پم بوندی» و «جین راسکین» مشاوران حقوقی ترامپ در کاخ سفید را برعهده بگیرند. افشاگری‌های جدیدهم‌زمان با آماده‌شدن تیم وکلای ترامپ برای دفاع از او در دادگاه سنا، دموکرات‌های مجلس نمایندگان اسناد جدیدی درباره ارتباط با بحران «اوکراین‌گیت» منتشر کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 روز قبل
همسر آندرو یانگ، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد از سوی یک متخصص بیماری‌های زنان مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است. به گزارش نامه نیوز، اولین یانگ، همسر آندرو یانگ، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد از سوی یک متخصص بیماری‌های زنان، طی اولین بارداریش در سال ۲۰۱۲ مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است. اولین یانگ با استناد به جنبش ناشی از اتهاماتی که علیه هروی وینستین تهیه کننده معروف سینمای آمریکا افزود: «هر کسی سرگذشت خود را دارد. من هم همچنین.» از زمانی که اولین یانگ اعلام کرده است پزشک معالجش که یکی از متخصصان معروف دانشگاه کلمبیا در نیوریورک به حساب می‌آید او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است، حدود ۲۰ زن، این پزشک متخصص را متهم کردند که توسط او مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفتند.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
پدر مددکاری اجتماعی می‌گوید: امروز در جامعه ما ۹۰ درصد افراد بهم اعتماد ندارند، اعتماد زیر ساخت همه آسیب‌ها است. هرچه در آمد کمتر باشد به همان نسبت آسیب‌هایمان بیشتر می‌شود در واقع علل آسیب‌های اجتماعی بیشتر می‌شود. وقتی بهره بانکی را ۲۰ درصد می‌گذارند، تورم ۴۰ درصد است یعنی ارزش پول افراد ۲۰ درصد پایین آمده است. پدر مددکاری اجتماعی ادامه داد: دو سال پیش در آمریکا بودم. در ادارات نگاه کنید همین وضعیت است این نبودن در جایگاه‌هاست که به افراد جامعه آسیب می‌زند.
همشهریهمشهری4 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از ورایتی نوشت: چارلز راندولف برای نوشتن فیلمنامه «بامب شل» یا «بمب خبری» از سوی انجمن نویسندگان آمریکا تجلیل می‌شود. راندولف در مراسم اهدای جوایز ۲۰۲۰ انجمن نویسندگان در روز یکم فوریه تجلیل می‌شود. انجمن نویسندگان آمریکا مفتخر است که برای این فیلمنامه فوق‌العاده از وی تجلیل می‌کند. شارلیز ترون و مارگو رابی برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند. وی گفت از دریافت جایزه سلوین بسیار خوشحال است.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
انجمن نویسندگان آمریکا با اهدای یک جایزه از چارلز راندولف فیلمنامه‌نویس فیلم «بامب شل» تجلیل می‌کند. به گزارش خبر فوری به نقل از ورایتی، چارلز راندولف برای نوشتن فیلمنامه «بامب شل» یا «بمب خبری» از سوی انجمن نویسندگان آمریکا تجلیل می‌شود. راندولف در مراسم اهدای جوایز ۲۰۲۰ انجمن نویسندگان در روز یکم فوریه تجلیل می‌شود. انجمن نویسندگان آمریکا مفتخر است که برای این فیلمنامه فوق‌العاده از وی تجلیل می‌کند. شارلیز ترون و مارگو رابی برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، چارلز راندولف برای نوشتن فیلمنامه «بامب شل» یا «بمب خبری» از سوی انجمن نویسندگان آمریکا تجلیل می‌شود. راندولف در مراسم اهدای جوایز ۲۰۲۰ انجمن نویسندگان در روز یکم فوریه تجلیل می‌شود. انجمن نویسندگان آمریکا مفتخر است که برای این فیلمنامه فوق‌العاده از وی تجلیل می‌کند. شارلیز ترون و مارگو رابی برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند. وی گفت از دریافت جایزه سلوین بسیار خوشحال است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
بر اساس گزارش زنان، کسب‌وکار و قانون ۲۰۲۰، حقوق قانونی زنان هنوز سه‌چهارم مردان است.» بر اساس گزارش زنان، کسب‌وکار و قانون که روز گذشته منتشر شد، چگونگی اثرگذاری قوانین و مقررات بر فرصت‌های اقتصادی زنان در ۱۹۰ کشور جهان را بررسی می‌کند. در رتبه‌بندی این ۱۹۰ کشور، سه کشور سودان، یمن و غزه نمره‌ای کمتر از ایران دارند. گزارش سال ۲۰۲۰، تغییرات دو سال اخیر در جهان را تا پایان سپتامبر ۲۰۱۹ بررسی کرده است. نمره کشور از نظر پرداخت دستمزد و مدیریت دارایی نیز به ترتیب ۵۰ و ۴۰ است. رسیدن به برابری جنسیتی تنها یک حق نیست، بلکه برای رشد اقتصادی و توسعه کشور مفید است.» نقشه زیر نابرابری جنسیتی در ارتباط با فرصت‌های اقتصادی را در قوانین و مقررات ۱۹۰ کشور جهان نشان می‌دهد: ​
فوتبالیفوتبالی6 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی - لوئیزا کرملوا، مدل اسپانیایی - روسی که در برنامه‌های تلویزیونی مختلف اسپانیا شرکت می‌کند، در ژوئن ۲۰۱۷ از تئو هرناندز مدافع - هافبک فعلی میلان انتقاد کرده بود و مدعی شده بود که این بازیکن در پارکینگ یک دیسکو در منطقه ماربیا اسپانیا او را مور دآزار جنسی قرار داده است. به گزارش فوتبالی، پس از این شکایت، دادگاه به علت مدارک و اتهامات غلط، این پرونده را رد کرد. حالا روزنامه محلی «دیاریو سور» گزارش داده است که دادگاه شماره ۳ ماربیا، دستور تعقیب و بازداشت این مدل را به خاطر «اتهام زدن دروغ» داده است و هیچ بعید نیست که حکم حبس تعلیقی و کار اجباریهم برای او در نظر گرفته شود. لوئیزا روز دوشنبه توسط پلیس اسپانیا دستگیر شده تا در دادگاه تفهیم اتهام شود. حالا به نظر می‌رسد که تئو از لوئیزا به خاطر اعاده حیثیت شکایت کرده و به همین خاطر این مدل دستگیر شده است.
ایرناایرنا6 روز قبل
بر اساس گزارش زنان، کسب‌وکار و قانون ۲۰۲۰، حقوق قانونی زنان هنوز سه‌چهارم مردان است.» بر اساس گزارش زنان، کسب‌وکار و قانون که روز گذشته منتشر شد، چگونگی اثرگذاری قوانین و مقررات بر فرصت‌های اقتصادی زنان در ۱۹۰ کشور جهان را بررسی می‌کند. در رتبه‌بندی این ۱۹۰ کشور، سه کشور سودان، یمن و غزه نمره‌ای کمتر از ایران دارند. گزارش سال ۲۰۲۰، تغییرات دو سال اخیر در جهان را تا پایان سپتامبر ۲۰۱۹ بررسی کرده است. نمره کشور از نظر پرداخت دستمزد و مدیریت دارایی نیز به ترتیب ۵۰ و ۴۰ است. رسیدن به برابری جنسیتی تنها یک حق نیست، بلکه برای رشد اقتصادی و توسعه کشور مفید است.» نقشه زیر نابرابری جنسیتی در ارتباط با فرصت‌های اقتصادی را در قوانین و مقررات ۱۹۰ کشور جهان نشان می‌دهد:
ایسناایسنا1 هفته قبل
دیده‌بان حقوق بشر در گزارش سالانه خود درخواست وضعیت لیبی عنوان کرد: گروه‌های مسلح وفادار به یکی دو دولت رقیب در این کشور و حامیان خارجی آنها از طریق حملات کورکورانه جان غیرنظامیان را در این کشور به خطر انداخته‌اند. براساس هشدار سازمان ملل مهاجران و پناهجویان لیبیایی همچنان در خطر بازداشت خودسرانه، بدرفتاری و گرفتار شدن به شرایط غیرانسانی بازداشت در این کشور هستند. حنان صلاح، محقق ارشد دیده‌بان حقوق بشر در حوزه لیبی، اظهار کرد: تا زمانی که گروه‌های مسلح در لیبی از فرار از مجازات سود می‌برند غیرنظامیان تاوان آن را خواهند پرداخت. گروه دیده‌بان حقوق بشر این گزارش ۶۵۲ صفحه‌ای را با موضوع بررسی عملکرد حقوق بشری حدودا ۱۰۰ کشور جهان منتشر کرده است. گزارش شده که ارتش ملی لیبی از پشتیبانی نظامی امارات و اردن بهره‌مند می‌شود که این امر ناقض تحریم تسلیحاتی لیبی است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
کریستف روجیا کارگردان فرانسوی بازداشت شد. او به آزار و سوءاستفاده جنسی از دختری نوجوان متهم شده بود. ادل اینل بازیگر ۳۱ ساله فرانسوی، کریستف روجیا را متهم به آزار و سوءاستفاده جنسی کرده است. او در آن دوران بازیگر فیلم «شیاطین» به کارگردانی کریستف روجیا بود. بازداشت روجیا چند روز پس از آن صورت گرفت که خبر اتهام تجاوز به یکی از نویسندگان سرشناس فرانسوی به یک کودک مجامع هنری این کشور را در شوک فرو برد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
تیراندازی در پایگاه نظامی پنساکولا توسط یک افسر نیروی هوایی عربستان به نام محمد سعید الشمرانی انجام شد که دوره‌های آموزشی را در این پایگاه سپری می‌کرد. وزیر دادگستری آمریکا تصریح کرده است: وی روز یازدهم سپتامبر ۲۰۱۹ پیامی با این مضمون در اینترنت منتشر کرده بود: «شمارش معکوس آغاز شده». به موجب تحقیقات پلیس فدرال آمریکا پانزده تن از نظامیان یاد شده نیز به نوعی به سمت محتوی‌های مرتبط با آزار جنسی کودکان گرایش نشان داده بودند. وزیر دادگستری ایالات متحده آمریکا در پایان تاکید کرده است که آنچه در تحقیقات بدست آمده نمی‌تواند زمینه پیگردهای قانونی و قضایی بر ضد افراد یادشده را فراهم کند. بدین ترتیب ‌با توجه به سخنان وزیر دادگستری آمریکا به نظر می‌آید که تصمیم اخراج نظامیان سعودی با توافق و هماهمنگی با ریاض انجام شده است.
فارسفارس1 هفته قبل
ایشان در طی سفر متوجه حضور مسافران کودک زیر۱۵ سال شدند، که به تنهایی سفر می‌کردند. در انتها علی رغم‌میل باطنی و مخالف سفر کودک، چند پیشنهاد جهت سفر آرام و بی‌خطر برای کودک ارائه می‌گردد. در هنگام سفر کودک حتما اطلاعات شخصی کودک از جمله (کپی شناسنامه؛ دفترچه بیمه؛ عکس خود کودک) همراه او باشد. کودکانی که سفرهای خارجی دارند به والدین آنها پیشنهاد می‌شود از سفرهای مستقیم استفاده کنند که کودک مجبور به توقف (که منجر به استرس در او است) نشود. طوری که کودک به محض خروج با فرد تحویل گیرنده مواجعه شود (چرا که در اغلب موارد مسافران کودک را در ردیف جلوی هواپیما می‌نشانند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
اخبار فرهنگ و هنر - فیلم‌نامه این فیلم توسط چارلز راندولف بر اساس رویداد حقیقی آزار جنسی کارکنان زن فاکس نیوز توسط مدیر ارشد آن، راجر ایلز به نگارش درآمده است. این فیلم داستان زنانی را روایت می‌کند که سبب افشای رسوایی‌های راجر ایلز، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ارشد اجرایی فاکس نیوز شدند. شارلیز ترون در نقش میگن کلی، نیکول کیدمن در نقش گرچن کارلسون و مارگو رابی در نقش کایلا پوپیسیل سه بازیگر اصلی فیلم هستند. فیلم با واکنش خوبی از سوی منتقدان همراه بود و به خصوص از نظر اجرای تیم بازیگری تحسین شد. ترون و رابی برای عملکرد خود در هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب به ترتیب نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن فیلم درام و بهترین بازیگر نقش مکمل زن شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
فیلم‌نامه این فیلم توسط چارلز راندولف بر اساس رویداد حقیقی آزار جنسی کارکنان زن فاکس نیوز توسط مدیر ارشد آن، راجر ایلز به نگارش درآمده است. این فیلم داستان زنانی را روایت می‌کند که سبب افشای رسوایی‌های راجر ایلز، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ارشد اجرایی فاکس نیوز شدند. بامب‌شل در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۹ توسط لاینزگیت اکران شد. فیلم با واکنش خوبی از سوی منتقدان همراه بود و به خصوص از نظر اجرای تیم بازیگری تحسین شد. ترون و رابی برای عملکرد خود در هفتاد و هفتمین مراسم گلدن گلوب به ترتیب نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن فیلم درام و بهترین بازیگر نقش مکمل زن شدند.

به انتهای لیست رسیدید