جنگ تحمیلی

جنگ تحمیلی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
من با صاحبنظران حوزه فقر که صحبت می‌کردم متفق القول می‌گفتند که گفتمان جامع فقرزدایی در ایران نداریم. وی افزود: زمانی که آیت الله هاشمی در سالهای جنگ تحمیلی به ایراد خطبه نماز جمعه می‌پرداخت همواره به موضوع فقر اشاره می‌کرد اما پس از جنگ و در آغاز دوره سازندگی این موضوع کمرنگ شد. وی در مورد طرح معیشتی اظهار داشت: با اجرای آزمون وسع که ۲۵ آیتم برای بررسی وضعیت اقتصادی خانوارها در نظر گرفته بودیم این طرح اجرا شد و به ۶۰ میلیون نفر پرداخت طرح معیشتی صورت گرفت. در حال حاضر استان تهران کمترین میزان دریافتی و دو استان کردستان و سیستان و بلوچستان بیشترین میزان توزیع طرح معیشتی را داشتند که نشان داد اجرای آن عادلانه بوده است. به گفته این مقام مسئول در شهر تهران از هر ۱۰ نفر ۳٫۷ نفر و در استان تهران ۵٫۷ نفر از مزایای طرح معیشتی برخوردار شدند این در حالی است که در سیستان و بلوچستان ۹ نفر از ۱۰ نفر و در کهکیلویه و بویراحمد ۷ نفر از ۱۰ نفر طرح معیشتی دریافت کردند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر امام (ره)، جانباز علی قاسمی در سال ۶۶ در منطقه ماووت از ناحیه نخاع جانباز شدند و بعد از ۳۲ تحمل رنج و مشقت‌های فراوان در ۲۵ دی ماه ۹۸ به درجه رفیع شهادت نائل شد. شهید قاسمی از سال ۵۹ تا ۶۶ در جبهه حق علیه باطل به عنوان داوطلب و بسیجی در جنگ تحمیلی حضور داشتند. مراسم تشییع و تدفین شهید فقید ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۷ بهمن ماه با حضور مردم قدرشناس از مقابل حسینیه عاشقان ثارالله تا مسجد جامع شروع و تقدیم خاک مبارک گلزار شهدای بهشت سجادی بندر امام خمینی می‌شود. این عملیات در محور ارتفاع قمیش در منطقه عملیاتی سلیمانیه عراق به صورت گسترده به فرماندهی سپاه و با حضور رزمندگان اسلام انجام شد. این عملیات تا روز دوم بهمن سال ۶۶ درمنطقه عمومی ارتفاعات قمیش و سلیمانیه با فرماندهی سپاه ادامه یافت که ازنوع هجوم سپاهیان اسلام علیه دشمن بعثی بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
با این وجود، شاید بتوان گفت یکی از مهمترین و بحث انگیزترین موضوعات در حوزه سیاست خارجی ایران و مصر، اهمیت روابط نزدیک ایران و مصر است که و با توجه به نقش این دو کشور در منطقه، شکل گرفتن آن از اولویت خاصی برخوردار است. اهمیت روابط مصر و ایرانایران و مصر در دو نقطه مهم ژئوپلیتیکی جهان قرار دارند. ایران که همواره مسیر تنش‌زدایی و همکاری با کشورهای منطقه را در دستور کار قرار داده است با برقراری روابط با مصر می‌تواند در مسیر اعتمادسازی و برقراری روابط با دیگر کشورهای منطقه از ظرفیت قاهره استفاده کند. تارنمای «عربی پست» لبنان پرسیده است: نظام مصر و نهادهای قدرتمند آن باید در قطب نمای روابط مصر با کشورهای منطقه بازنگری کنند. چرا مصر نباید با ایران روابط گردشگری داشته باشد تا میلیون‌ها جهانگرد ایرانی میلیون‌ها دلار به اقتصاد مصر تزریق کنند؟ تارنمای مرکز پژوهش‌های «الجزیره» هم نوشت: مصر از طریق برقراری روابط اقتصادی با ایران می‌تواند سودهایی را نصیب خود کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
داستان امروز را عباس تقی‌زاده، مشاور رسانه‌ای استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری کرمان برایمان نقل می‌کند و از هدیه ارزشمندی می‌گوید که از خانواده سردار شهید حسین پورجعفری گرفته است. تقی‌زاده در ادامه گفت: از روابط عمومی بیرون رفتم؛ وقتی برگشتم همکاران گفتند که آقای تاجیک با شما کار دارد. بعد از سلام و احوال‌پرسی متوجه شدم که برادر داماد شهید پورجعفری هستند و من درباره این شهید بزرگوار از او سئوالاتی کردم. تقی‌زاده گفت: روز پنجشنبه آقای تاجیک با من تماس گرفت و حوالی ظهر به استانداری کرمان آمد در حالی‌که با خود یک هدیه ارزشمند از طرف خانواده شهید پورجعفری آورده بود. مشاور رسانه‌ای استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری کرمان افزود: از طرف خودم و تیم روابط عمومی استانداری کرمان از خانواده شهید بزرگوار سردار پورجعفری تشکر می‌کنم و التماس دعا دارم.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: گل‌محمدی گرچه یک مدافع بوده، اما به فوتبال تهاجمی و تماشاگرپسند علاقه زیادی دارد. پس از کش و قوس‌های فراوان کالدرون رفته و یحیی گل‌محمدی به عنوان جانشین او سرمربی پرسپولیس شده است. بنابراین با حمایت مدیران و هواداران پرسپولیس در مقیاس کوچک‌تر می‌تواند یک زیدان برای پرسپولیس باشد. اینکه یک مدافع وسط سرمربی پرسپولیس شده چقدر به نفع شما مدافعان میانی تیم است؟ آقایحیی مدافع بزرگی در پرسپولیس و تیم ملی بوده و قطعا می‌تواند خیلی به ما کمک کند. آیا می‌توان نتیجه گرفت که با حضور یحیی هم در ترکیب اصلی تیم بازی خواهی کرد؟ ما یک تیم هستیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/ایلام آیت قیصربیگی مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام در یادداشتی گام‌های آمدی بخش دولت در استان را تبیین کرده است. استان ایلام بعنوان کوچک‌ترین استان کشور از بعد جمعیتی از محروم‌ترین نقاط ایران طی دهه‌های گذشته بوده است. دراین میان نبایست از رایزنی‌ها وتلاش‌های شبانه روزی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار سخت کوش استان ایلام به راحتی گذشت. و اما امروز حاصل پیگیری‌ها استاندار ایلام و مجموعه مسئولان مرتبط به سازمان برنامه و بودجه کشور با توجیه درست تنگناها، مسائل و مشکلات باعث شد که دراین شرایط سخت مالی کشور، استان در بودجه ۹۹ عملکرد موفقی داشته باشد. این در حالی است که منابع عمومی بودجه ۹۹ کل کشور نسبت به سال گذشته ۸٫۴ درصد رشد داشته است.
ایرناایرنا1 روز قبل
با جرات می‌توان گفت که در داخل کشور نباید به دنبال دشمن گشت، بلکه دشمن در خارج از مرزها است و باید روی آن متمرکز شد. دشمنی با مردم ایران، راهبرد آمریکا است و فرقی ندارد که چه حزبی، در این کشور قدرت را در اختیار داشته باشد. دشمن اصلی آمریکا است و نمی‌توان از سویی مردم ایران و از سوی دیگر نیروهای امنیتی و نظامی را دشمن تلقی کرد. نامحرم دانستن مردم و پنهانکاری و ارائه اطلاعات خلاف واقع، بدترین ضربه را به وحدت ملی و اعتماد عمومی زده و مردم را در مقابل ارگان­های حاکمیتی قرار می‌دهد. متاسفانه امروز افراد و مراکزی در زمین دشمن اصلی (رژیم تروریستی آمریکا) بازی می‌کنند که ادعای مبارزه با آمریکا را هم دارند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشکر مصطفی ایزدی ظهر پنج شنبه در یادواره شهدای عملیات کربلای پنج، بیت المقدس ۲ و شهدای مقاومت که با حضور سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) استان تهران، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و جمعی از مردم ولایت مدار شهرستان ری و سپاهیان و بسیجیان استان تهران در سپاه سیدالشهدا (ع) برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: انقلاب اسلامی به فرمایش امام راحل انقلاب ارزش‌ها است و هدفی که در این انقلاب دنبال می‌شود، حرکت و تعالی است. وی با بیان اینکه اقدامات سردار سپهبد شهید سلیمانی در منطقه انکار نشدنی است افزود: معنویات شهدا در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل کاملا مشهود بود و همین معنویت شوری بالاتر از شور انسانیت را در دفاع مقدس خلق کرد. ایزدی با بیان اینکه شهدا برای ادامه راه انبیا به میدان جنگ ۸ سال دفاع مقدس شتافتند و جان خود را برای امنیت فدا کرده‌اند گفت: رسالت سنگینی برای حفظ آرمان‌های شهدا بر عهده همه ما گذاشته شده است لذا باید با تمام توان برای تحقق اهداف شهدا تلاش کنیم. وی در ادامه بیان داشت: جبهه دانشگاه انسان سازی است و فضای جبهه و جنگ موجب انسان سازی و اعتلای رزمندگان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی بود که نمونه آن سردار سلیمانی بود که پایه گذار جبهه مقاومت شد. مسئول سایبری قرارگاه خاتم الانبیا با اشاره به خلق حماسه مردم در حضور مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی عنوان داشت: حضور جمعیت میلیونی در مراسم تشییع نشان از خیزش و بیداری مردم در منطقه دارد و با این حضور دشمنان نظام که از ابتدای انقلاب اسلامی قصد نابودی کشور ایران را داشته‌اند از قدرت ایران در منطقه دچار هراس شدند.
ایرناایرنا1 روز قبل
اما حجت الاسلام حسینی کیست؟ حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی سال ۱۳۴۶ در خانواده‌ای مذهبی در شهر یاسوج دیده به جهان گشود. دوران تحصیلات ابتدایی را در یاسوج سپری کرد و در سال ۱۳۶۲ با تشویق و ترغیب خانواده و علاقه‌اش به فراگیری علوم دینی وارد حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) شهر یاسوج شد. وی پس از گذراندن دوره مقدمات، برای ادامه تحصیل به حوزه علمیه آقاباباخان شیراز مراجعه کرد و در آنجا به تحصیل علوم دینی پرداخت و تا سال ۱۳۶۹ همزمان با تحصیل، به تدریس علوم دینی در آن حوزه همت گمارد. وی در دوران دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافت و به درجه جانبازی نائل آمد. وی از آبان ماه سال ۱۳۸۸ به امامت جمعه شهر دهدشت منصوب شد و در کنار ارشاد مردم در خطبه‌های نماز جمعه، در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها به تدریس و تربیت جوانان این شهر پرداخت. روز چهارشنبه مقام معظم رهبری در حکمی حجت الاسلام سید نصیر حسینی را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج معرفی کردند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران: مردم ایران باصلابتی مثال زدنی مقابل دشمنان ایستاده‌اند و هیچ قدرتی توان غلبه بر آن‌ها را ندارد. خبرگزاری فارس سردار محمدرضا نقدی در یادواره هزار شهید عشایر آذربایجان‌غربی که در حسینیه ثارالله ارومیه برگزار شد، با اشاره به اینکه. مردم ایران، پایه اصلی و ستون فقرات جنگ تحمیلی و دوران مختلف تهدیدات بوده و هستند، اظهار کرد: در حال حاضر ملت ایران با صلابت و توان در برابر دشمن ایستادگی کرده و هیچ قدرتی توان غلبه بر آن‌ها را ندارد. وی تصریح کرد: باید آمریکایی‌ها بدانند که در کشور‌های اسلامی به عنوان اشغالگر شناخته می‌شوند و بر اساس فتوای شیعه و سنی قتلشان واجب است. نقدی با اشاره به اینکه، ایران از ابتدا شاهد ترور‌های آمریکا بوده و هرگز عقب نشینی نمی‌کرده، خاطرنشان کرد: خون تمام شهدای انقلاب اسلامی به گردن آمریکا است و انتقام همه را خواهیم گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وی افزود: برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم تنها قدرتی که پایگاه‌های آمریکایی‌ها را با موشک توانست بزند فقط ایران بوده است. سرلشکر صفوی ادامه داد: آمریکایی‌ها فهمیدند اگر جواب ایران را بدهند چند هزار نیروی نظامی و پایگاه‌های آنها در خطر خواهد افتاد، بنابر این عقب نشینی کردند. سیاست آمریکا سیاست زور است اگر آنها بدانند توان و قدرت ایران پشتوانه نظامی برتری دارد، قطعا عقب نشینی می‌کنند وجامعه آنها تحمل کشته شدن چند هزار نفر از نیروهای نظامی خود را در مدت کوتاه ندارند، البته سیاست جمهوری اسلای ایران پرهیز از ورود به جنگ است. مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به ویژگی‌های رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، گفت: رئیس جمهور فعلی آمریکا درک کاملی از مفاهیم سیاسی و امنیتی و حقوق و روابط بین الملل ندارد و هنوز قدرت انقلاب اسلامی، رهبری و ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح ایران را نمی‌شناسد. سرلشکر صفوی با بیان ضرورت معماری نیروهای مسلح در زمان رزم و در طول هشت سال دفاع مقدس و پس از آن ادامه داد: در شرایط حساس کنونی منطقه غرب آسیا و جنگ اقتصادی و فرهنگی آمریکا علیه ملت و دولت ایران و حمله تروریستی اخیر و شهادت ده نفر از نیروهای ایران و عراق، خصوصا سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس توسط نیروهای تروریستی نظامی آمریکا لازم است قدرت دفاعی و امنیتی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح تقویت شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
شرایط نماز جمعه نوپای پایتخت طوری شده بود که حتما باید خطیبی توانمند در این جایگاه قرار می‌گرفت تا این گردهمایی عبادی - سیاسی تداوم یافته و کم‌کم در بین مردم جا بیفتد. والسلام علیکم و رحمة الله. ‏‏‏۲۵ صفر ۱۴۰۰ / ۲۴ دی ماه ۵۸‏‏‏روح الله الموسوی الخمینی++ ۲۸ دی ۵۸، اولین خطبهآیت‌الله خامنه‌ای چند روز بعد در اولین جمعه پیش رو یعنی ۲۸ دی ماه سال ۵۸ به عنوان امام جمعه، در نماز جمعه تهران حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداختند. ++ ۲۴ اسفند ۶۳ و انفجار در نماز جمعه تهرانماجرای انفجار بمب در خطبه‌های نماز جمعه تهران در سال ۶۳، یکی از ممهمترین خبرهای سال‌های میانی جنگ بود. چند روز بعد از این واقعه، امام راحل پیامی به مناسبت عید نوروز منتشر و در پیام‌شان به ماجرای انفجار در نماز جمعه اینگونه اشاره می‌کنند: «قصه‌ی روز جمعه را که آن‌طور باشکوه، با نورانیت، با استقامت گذشت. ملتی که این‌طور است؛ آن روزی که اعلام می‌کنند که می‌خواهیم بمباران کنیم نماز جمعه را، بیایند و بیشتر بیایند، حتی آن‌هایی که نمی‌آمدند برای نماز، (از) قراری که برای من نقل کرده‌اند، آن‌هایی که برای نماز جمعه هم نمی‌آمدند، هفته‌های دیگر، این هفته آمده‌اند.» ++ مشهورترین خطبه‌های نماز جمعه آیت‌الله خامنه‌ای ++۱ - موضوع: بنی‌صدر (۲۹ خرداد سال ۱۳۶۰) «برادران!
همشهریهمشهری1 روز قبل
ساعت ۶:۱۹:۳۵ ثانیه/ شهریار، منطقه محمود آباد خلج آباد، پارک لاله: هواپیما سقوط می‌کند. ساعت ۶:۴۷/ سایت خبری نورنیوز در کانال تلگرامی خود برای نخستین بار خبر اولیه سقوط هواپیما را اعلام می‌کند. ساعت حدود ۹ شب/ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می‌گوید: «آنچه اتفاق افتاده در مورد هواپیمای اوکراینی اتفاق وحشتناکی بوده است و شاید کسی اشتباه کرده باشد. ساعت ۲۲:۱۳/ خبرگزاری فارس در خبری مدعی می‌شود که نتیجه تحقیقات در مورد هواپیمای اوکراینی فردا مشخص خواهد شد. شنبه ۲۱ دیساعت ۷:۰۴ صبح/ ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای اعلام می‌کند هواپیمای اوکراینی به دلیل خطای انسانی مورد اصابت موشک قرار گرفته است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
چرا بویینگ، کروز تشخیص داده شد؟ امیرعلی حاجی‌زاده اولین مقام عالیرتبه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که مقابل دوربین‌ها ایستاد و در یک نشست خبری دلیل وقوع این فاجعه را اعلام هشدار شلیک موشک کروز به سوی کشور عنوان کرد. هشداری که ظاهرا درپی آن اپراتور پدافند هوایی سپاه بویینگ مسافربری را کروز تشخیص داده و متعاقبا به سویش شلیک می‌کند. البته هواپیمای بویینگ ۷۳۷ اوکراین هم در فاصله صفر راداری سامانه قرار داشته و این مساله تشخیص را دشوارتر می‌کرد. الزاما نباید انتظار داشت در شرایط آماده‌باش درگیری و جنگی، شرایط پرواز ممنوع حاکم باشد، در زمان جنگ تحمیلی هم با وجودی که در شرایط جنگی بودیم، بسیاری از پروازها برقرار بود. برای اعلام وضعیت قرمز ابتدا باید حمله مشاهده شود و سپس فرمان مقتضی صادر شود.» پدافند هک شده بود؟ احتمال هک پدافند هوایی ایران از دیگر ابهام‌ها در این ماجرای تلخ است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
شیلات و تیرباران در شبکه سهفیلم سینمایی «شیلات» به کارگردانی رضا میر لوحی، پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «ضارب» به کارگردانی پیر مورال، جمعه ۲۷ دی ماه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود. آخرین بار مأمورین ساواک محل زندگی او را محاصره می‌کنند و …مجید مجیدی، جعفر دهقان و رضا چراغی در فیلم سینمایی «تیر باران» ایفای نقش کرده‌اند. فیلم سینمایی «مسیر ایرلندی» به کارگردانی کن لوچ، جمعه ۲۷ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. تا این که …حامد کمیلی، محمود پاک نیت، قربان نجفی، مهوش صبرکن، سیدجواد طاهری و حسین کلان‌تر در فیلم سینمایی «زیباتر از زندگی» ایفای نقش کرده‌اند.
پارس نیوزپارس نیوز2 روز قبل
بخش اول به بررسی ابعاد شخصیت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و بخش دوم به رصد اوضاع کنونی امریکا از نگاه رسانه‌های امریکایی پرداخت. شیرازی در خصوص سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان فکر طراح و حرف نو داشت. وی افزود: شهید سردار قاسم سلیمانی مسلط بر جغرافیای منطقه بود و بر منطقه اشراف اطلاعاتی و جغرافیایی داشت. شیرازی با بیان اینکه شهید سردار قاسم سلیمانی به تاریخ‌نگاری توجه ویژه‌ای داشت گفت: ایشان بعد از جنگ تحمیلی کنگره شهدای کرمان را تشکیل داد و به جمع‌آوری خاطرات و تدوین زندگینامه شهدا پرداخت. وی در پایان اظهار داشت: عزت شهید سردار قاسم سلیمانی به خاطر ارتباطش با خدا بود.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی یک استاد دانشگاه در همایش علمی شهدای ۲۷ دی دانشگاه تبریز، با ارائه مقاله‌ای تحت عنوان «پیش درآمدی برای معرفی شهیدان به‌عنوان الگوی همگان با تاکید بر شیوه‌های معرفی» اظهار کرد: ذائقه‌شناسی مخاطبانی عصر، یکی از شروط اساسی در انتقال پیام شهیدان است. وی گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، چند وظیفه اصلی برای نسل جوان به ویژه دانشجویان برمی‌شمارند که یکی از آن‌ها تمدن سازی است. وی با اشاره به ملزومات تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: بازخوانی و تبیین ابعاد این پیام لازم است، اما نباید مانند نامگذاری سال‌ها به کارهایی سطحی و نمادین محدود شود؛ مهم‌تر از آن حرکت و مرزگستری در این حوزه‌هاست. اسباب و لوازم این گام، بیش از همه ناظر به راه‌های طی‌نشده در این حوزه‌ها در گام اول است. دانشجوی متعهد همه پدیده‌ها را چونان آیات الهی مطالعه و بررسی می‌کند و حتی به علوم تجربی با ماهیتی دینی و الهی می‌نگرد و بدین گونه است که دانشگاه جایگاهی مقدس در جامعه اسلامی پیدا می‌کند.
مهرمهر2 روز قبل
عضو جامعه مدرسین با بیان خدمات ارزنده سپاه پاسداران گفت: برادران خدوم سپاه، در حوادث مختلف از خود جانفشانی نشان دادند. نباید برای یک اشتباه که البته در جای خود دردناک است، تمام خدمات شایسته این عزیزان را نادیده بینگاریم. استاد درس اخلاق حوزه علمیه با تاکید بر پرهیز از اختلاف افکنی گفت: در شرایط کنونی کشور، اتحاد، انسجام و وحدت یک ضرورت است. شهید سلیمانی با شهادت خودشان این وحدت را تقویت کرد و ما نیز وظیفه داریم در این مسیر گام برداریم. در شرایط سرمای زمستان، هر کسی که توانایی کمک و امدادرسانی دارد، برادران سیستانی را دریابد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام محمد مهدی ماندگاری ظهر امروز در مجتمع دانشجویی امام رضا (ع)، اظهار کرد: سردار قاسم سلیمانی وجودی بود که از غیر خدا نمی‌ترسید و با تمام وجود در مسیر اراده خدا حرکت کرد و همین امر باعث شد تا شهادتش این انقلاب عظیم را در عالم به راه بیندازد. این استاد حوزه و دانشگاه افزود: انسان برای اینکه در مسیر اراده خدا قرار بگیرد باید بصیرت داشته باشد و تنها مجرای رسیدن به بصیرت، ولایت است، حاج قاسم چون فهمش فهم ولایی بود به این جایگاه رسید. وی تصریح کرد: درک و فهم انسان با بصیرت نسبت به موضوعات مختلف متفاوت است و مهم نیست مرجع تقلید، فرزند امام و یا همسر پیغمبر هستی، اگر بصیرت نداشته باشی نمی‌توانی در مسیر اراده خدا حرکت کنی. این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این مطلب که انقلاب اسلامی در هر موضوعی که همراه ولایت بوده پیروز شده است، تاکید کرد: هرکس با ولایت همراه باشد در مسیر اراده خدا قرار گرفته است و در مسیر اراده خدا، شکست معنا پیدا نمی‌کند. وی با بیان این مطلب که امام خمینی (ره) در جریان انقلاب و در جریان جنگ تحمیلی در مسیر اراده خدا حرکت کرد و پیروز شد، تصریح کرد: هر مسئولی امروز حرف از ناامیدی میزند و یا سخنان او بوی ناامیدی می‌دهد در مسیر اراده خدا نیست.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی بازمانده حادثه بمباران ۲۷ دی دانشگاه تبریز با اشاره به نقش دانشگاه تبریز و سازمان جهاد دانشگاهی در دوران دفاع مقدس گفت: دانشگاه تبریز یکی از دانشگاه‌های پیشتاز در مبارزه با رژیم ستمشاهی بوده است که گواهی آن شهادت شهیدان غلامی و میرزایی در ۱۸ اردیبهشت ۵۷ در صحن دانشگاه است. محمود نظرپور در همایش علمی شهدای ۲۷ دی ماه در دانشگاه تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: این دانشگاه بعد از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی، جهت پشتیبانی از آن در شروع انقلاب فرهنگی و در مبارزه با گروهک‌های ضد انقلاب از جمله خلق مسلمان، منافقین، فداییان خلق، حزب توده، پیکار و … پیشتاز بوده است. وی در خاتمه به اقدامات جهاد دانشگاهی در پشتیبانی از جبهه جنگ تحمیلی، اشاره و خاطرنشان کرد: آموزش نظامی اساتید و کارکنان دانشگاه توسط دفتر پشتیبانی، اعزام دانشجویان پزشکی به منطقه جنگی و انجام کارهای تحقیقاتی جهت بر آوردن نیازهای تخصصی جنگ از جمله اقدامات بود. بر اساس این گزارش؛ در سال ۱۳۶۵ راه اندازی و مدیریت کارگاه فنی دانشگاه تبریز در ساعات غیر درسی برای تولید مهمات جنگی و خوداتکایی در تولیدات استراتژیک بر عهده‌ی جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان شرقی بود که در ۲۷ دی ماه همان سال با بمباران رژیم بعثی عراق، ۲۲نفراز دانشجویان دانشگاه تبریزو پرسنل جهاد دانشگاهی به مقام والای شهادت نائل و ۷ نفر نیز جانباز شدند. برای گرامیداشت یاد و خاطره این شهیدان، همایش علمی شهدای ۲۷ دی ماه بمباران کارگاه فنی دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی، با حضور جمعی از مسئولان، خانواده‌های شهدا و دانشگاهیان در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی در دانشگاه تبریز برگزار شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
وی با اشاره به نقش و جایگاه دانشگاه تبریز در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب مقدس اسلامی، بیان کرد: شهادت شهیدان محمد غلامی و پرویز میرزایی در روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۵۷ نیزدر محوطه دانشگاه، حکایت از پیشتازی دانشگاهیان دانشگاه تبریز در سنگر مبارزه با رژیم استبداد پهلوی را نشان می‌دهد. وی افزود: بر این اساس، دانشگاه تبریز همراه با مردم شهید پرور آذربایجان در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب مقدس اسلامی نقش بسزایی داشته است. فعالیت جهاد دانشگاهی تبریز نیز بعد ازاین باحضور در شورای مدیریت دانشگاه و کمیته‌های مختلف در دانشکده¬ها شروع شد و دانشجویان پیرو خط امام در عرصه مختلف به فعالیت آغاز کردند. شهادت ۹۶ نفر از دانشگاه تبریز در دوران دفاع مقدسوی خاطرنشان کرد: دانشگاه تبریز در بین سال‌های سوم تا هشتم جنگ تحمیلی در مجموع ۹۶ نفر از بهترین دانشجویان، کارکنان و اساتید این دانشگاه را در راه تحقق آرمان‌های خویش فدا می‌کند. برای گرامیداشت یاد و خاطره این شهیدان، همایش علمی شهدای ۲۷ دی ماه بمباران کارگاه فنی دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی، با حضور جمعی از مسئولان، خانواده‌های شهدا و دانشگاهیان در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی در دانشگاه تبریز برگزار شد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری پیش از ظهر امروز در مجمع سلامت خرمشهر که در سالن شهید دورقی فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: لازمه ثبات مدیریتی تلاش و کوشش و پیگیری شبانه‌روزی است. وی تغییر رویکردها را لازمه تحول خرمشهر دانست و گفت: باید به صورت جدی به مسائل فرهنگی ورود کرد و در ابتدا باید رویکردها را تغییر داد؛ چراکه تغییر رویکرد مقدمه تغییر روش‌هاست و تا زمانی که رویکرد مسائل فرهنگی تغییر نکند سایر مسائل همچنان وجود خواهند داشت. وی افزود: در برابر تغییر همیشه مقاومت وجود داشته است اما تا زمانی که تغییر اتفاق نیافتد نباید انتظار داشت در خرمشهر تحولی نیز ایجاد شود. فرماندار ویژه خرمشهر در بخش دیگری از صحبت‌هایش بر نیاز مطالعه عمومی درباره مؤلفه‌های آسیب‌های اجتماعی خرمشهر تأکید کرد و افزود: در یک نگاه عمومی فقر ازلحاظ مالی، مدیریتی و توانایی حل مسئله و انباشت این فقرها در شهرستان خرمشهر مشهود است. به گزارش خبرنگار مهر، این از ابتدای امسال پنج جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی در خرمشهر برگزارشده و این جلسه دومین جلسه مجمع سلامت این شهرستان بوده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
ساعت ۶:۱۹:۳۵ ثانیه/ شهریار، منطقه محمود آباد خلج آباد، پارک لاله: هواپیما سقوط می‌کند. ساعت ۶:۴۷/ سایت خبری نورنیوز در کانال تلگرامی خود برای نخستین بار خبر اولیه سقوط هواپیما را اعلام می‌کند. ساعت حدود ۹ شب/ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می‌گوید: «آنچه اتفاق افتاده در مورد هواپیمای اوکراینی اتفاق وحشتناکی بوده است و شاید کسی اشتباه کرده باشد. ساعت ۲۲:۱۳/ خبرگزاری فارس در خبری مدعی می‌شود که نتیجه تحقیقات در مورد هواپیمای اوکراینی فردا مشخص خواهد شد. شنبه ۲۱ دیساعت ۷:۰۴ صبح/ ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای اعلام می‌کند هواپیمای اوکراینی به دلیل خطای انسانی مورد اصابت موشک قرار گرفته است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد رزم امروز چهارشنبه در جریان بازدید از حوزه قضائی شهرستان کوهدشت و در جلسه با کارکنان قضائی و اداری دادگستری این شهرستان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این شهرستان، از زحمات کارکنان قضائی و اداری دادگستری شهرستان کوهدشت که خالصانه زحمت می‌کشند تقدیر و تشکر کرد. رزم با تاکید بر اینکه ریشه برخی جرایم مسئله بیکاری است، ابراز داشت: باید در بحث توسعه زیر ساخت‌ها و اشتغال در شهرستان کوهدشت توجه ویژه‌ای شود که مسئله بیکاری در این شهرستان کمرنگ شود. رزم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: دستگاه قضائی دستگاهی عدالت محور بوده و نسبت به انتخابات کاملا بی طرف است. رئیس کل دادگستری لرستان گفت: تکریم ارباب رجوع سر لوحه کار کارکنان قضائی و اداری دادگستری است و رعایت جدی این سیاست در حد اعلی و کمال مورد خواست و پیگیری مدیریت استان است. رزم گفت: در رسیدگی به جرایم، همواره جنبه بازدارنده و اصلاح گرایانه مجازات‌ها مد نظر و توجه همکاران باید باشد.
ایرناایرنا2 روز قبل
نگاهی به کارنامه درخشان سینمای مقاومت و ژانر برجسته آن یعنی سینمای دفاع مقدس گویای این نکته است که همواره باید برای سینما، اهمیت و کارکرد آن اولویتی درخور قائل شد. سینماگرانی که سینما برایشان تداعی جنگ، مقاومت، عدالت‌طلبی و ایستادگی در برابر تجاوز و جنگیدن برای مام وطن بود. سینمای مقاومتسینمای مقاومت مفهومی عام‌تر از سینمای دفاع مقدس دارد چراکه اگر سینمای دفاع مقدس را سینمایی در تقدیس دلاوری‌ها و رشادت طلبی‌های ایرانیان در جنگ تحمیلی قلمداد کنیم، سینمای مقاومت شامل همه انواع مبارزه با ظلم در همه جای جهان و در همه زمان‌ها است. جرقه‌های نخستین سینمای مقاومت هم در همین زمان برجسته شد و سینماگران ایرانی به تولید آثاری در حوزه مشغول شدند. منابعدفاع مقدس درگذر از سینمای ایران؛ فاطمه مرتضوی قهی، مرتضی منادی، فصلنامه انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات.
ایبناایبنا2 روز قبل
در مورد بحث هزینه دولت ۳ مسئله اساسی قابل طرح خواهد بود: ۱- کارایی سیاست­‌های هزینه ­ای دولت در یک اقتصاد، ۲- ترکیب بهینه هزینه دولت و ۳- مدیریت هزینه دولت. مسئله دوم درباره سیاست ­های هزینه ­ای دولت مربوط به ترکیب هزینه دولت است. به منظور ایجاد یک تصویر کلی از ترکیب هزینه دولت در اقتصاد ایران، به ارائه یک تحلیل جزئی از نسبت هزینه جاری و عمرانی از کل هزینه دولت و نسبت هزینه مصرفی و سرمایه­ گذاری دولت به تولید ناخالص داخلی بسنده می‌­کنیم. مدیریت هزینه دولت مسئله سوم حائز اهمیت در بحث سیاست­‌های هزینه­ ای دولت می‌­باشد. در این راستا، شکاف بین نرخ رشد هزینه جاری و نرخ تورم را می‌­توان به عنوان یک شاخص عملکرد برای بهبود مدیریت هزینه دولت مورد استفاده قرار داد.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: بیان اصل ماجرای سانحه هواپیمای اوکراینی نیازمند بررسی‌های دقیق و زمان بندی بود. البته هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین هم در فاصله صفر راداری سامانه قرار داشته و این علت تشخیص را سخت‌تر می‌کرد. او افزود: برخورد با افراد خاطی درون سیستمی نیروهای مسلح به دو بخش تقسیم می‌شود؛ یک برخورد درون بخشی نیروهای مسلح که طبق آئین نامه انضباطی نیروهای مسلح که شامل توبیخ، تنزیل درجه و عزل از مسئولیت می‌باشد و در بخش دیگر وقتی وقوع جرمی محرز گردد خاطی به قوه قضایی معرفی می‌گردد کما اینکه تا کنون هم چندین نفر معرف شده‌اند و رسیدگی‌ها در حال انجام است. معاون هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: اینکه اگر مسئول یا مقامی خارجی، پیگیر بررسی ابعاد این فاجعه نمی‌شد ستاد نیروهای مسلح کشور هم پیگیری‌ها را رها می‌کرد فکر و حرف درستی نیست، زیرا مردم تا کنون رشادت‌ها و اقدامات نیروهای مسلح را در راستای ایجاد و حفظ امنیت کشور در مقابل دشمنان در طول ۴۰ سال گذشته مشاهده کرده‌اند. از آن جا که نیروهای مسلح با مردم صادقانه رفتار کرده‌اند، به نظرم مردم به ما اعتماد دارند.
ایرناایرنا2 روز قبل
بر پایه ماده ۱۰ اساسنامه اوپک، کنفرانس، عالی‌ترین مرجع سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متشکل از نمایندگان کشورهای عضو است. همچنین اندونزی که در ۲۰۰۸ میلادی از اوپک جدا شده بود نیز در نشست ۱۶۸ عادی وزارتی اوپک بر پایه تصویب وزیران نفت و انرژی این سازمان، عضویت خود را دوباره فعال کرد. در اواسط همین دهه بود که نخستین اجلاس سران کشورهای عضو اوپک در الجزایر تشکیل شد. این سیاست‌های اعمال شده توسط اوپک اما بی پاسخ هم نماند و فشار عوامل بازار بر این سازمان باعث شد تا سهم بازار اوپک از ۵۶ درصد در ۱۹۷۳ میلادی به ۲۹ درصد در ۱۹۸۵ میلادی کاهش پیدا کند و درآمد مجموع اوپک نیز از سطح ۲۰۳ میلیارد دلار در ۱۹۷۹ میلادی به ۱۳۱ میلیارد دلار سقوط کرد. از اواسط ۲۰۱۶ میلادی اعضای اوپک به این نتیجه رسیدند که روش درست، همکاری است و اوپک باید بازار نفت را در دست گرفته و نقش تاثیرگذار و فعالی در بازار بازی کند که بر این اساس در اواخر همین سال توافق بر سر کاهش عرضه نفت میان اوپک و برخی تولیدکنندگان نفت غیراوپکی از جمله روسیه حاصل شد و از ابتدای سال گذشته، میزان عرضه نفت کاهش یافته و طرح فریز نفتی کلید خورد.

به انتهای لیست رسیدید