جنگ جهانی دوم

جنگ جهانی دوم

مهرمهر47 دقیقه قبل
فیلسوف آلمانی مورد نظر، درباره پدیده خشونت اجتماعی هم نظرات جالبی دارد؛ از جمله این‌که خشونت شکلی از قدرت نیست بلکه نقطه مقابل قدرت است. در واقع نگرانی آرنت این است که دانشجویان یا معترضان در اعتراضات مدنی، با خلط مفاهیم، خشونت را جایگزین قدرت کنند. در تفسیر و تشریح همین‌بحث است که آرنت در فلسفه‌اش پیش رفته و پدیده‌های نافرمانی مدنی و خشونت را بررسی می‌کند. یکی از نتیجه‌گیری‌های او در این‌بحث این است که «انقلاب آمریکا آشکار کرد قدرت واقعی نزد مردم است.» توجه کنیم که اشاره آرنت انقلاب آمریکا و یک اتفاق تاریخی است نه وضعیت سال‌های معاصرش و ساختار حکومت این‌کشور در آن‌سال‌ها. این‌نوع دروغ‌گویی، به‌عقیده این‌فیلسوف آلمانی، نقش مهم‌تر و اساسی‌تری در تصمیم‌سازی درباره ویتنام داشته است.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، اجرای نمایشنامه‌های خارجی یا اقتباس از آنها از قدیم‌ بستری همیشه آماده‌ بوده است برای کارگردانان تئاتر تا تمرکز خود را به جای نوشتن نمایشنامه صرف اجرای اثر کنند. برخی کارگردان‌ها معتقدند اجرای متن‌های خارجی آسان‌تر است یا به عبارتی باکیفیت‌تر و برای کارگردانی آماده‌ترند. از سوی دیگر، اقبال نمایشنامه‌های خارجی برای جذب مخاطب هم تضمین بیشتری دارد. نمایش «دست‌های آلوده» اثری از ژان پل سارتر به کارگردانی مسعود موسوی از ۳۰ آبان ۹۸ در سالن قشقایی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. حمیدرضا نعیمی، مسعود موسوی، ریحانه سلامت، شهاب مهربان، محسن بابایی، فرزانه رضایی، آریاز ذوالفقاری و مهدی باقرزاده بازیگران «دست‌های آلوده» هستند.

۲۵ فیلم برتر زامبی‌محور تاریخ سینما

21+
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از ایندی وایر نوشت: در فصل داغ رقابت‌های سینمایی، شماری از مهم‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹، ‌ آخرین ماه سال را برای اکران انتخاب کرده‌اند. «پرتره یک بانو در آتش» از ششم دسامبر راهی سینماها می‌شود. «زندگی پنهان» که ۱۳ دسامبر راهی سینماها می‌شود فیلمی به کارگردانی ترنس مالیک است که اولین بار در جشنواره کن امسال به نمایش درآمد. «منصفانه و متعادل» فیلمی درام مستند به کارگردانی جی روچ قرار است ۲۰ دسامبر راهی پرده‌ها شود. «زنان کوچک» ساخته گرتا گرویگ ۲۵ دسامبر اکران می‌شود.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از جذب اعتبار ۲۵ میلیاردی در ۱۵ استان کشور خبر داد و گفت: از سایر رؤسای استانی درخواست دارم در خصوص دریافت بودجه‌های استانی پیگیری لازم را انجام دهند. به‌طوری‌که خوشبختانه در حال حاضر در جامعه ما توجه زیادی به حوزه مهارت می‌شود. به گفته وی، گرایش آموزش عالی در کشورهای پیشرفته به سوی حرفه گرایی است و به عبارتی آموزش فنی و حرفه‌ای بهترین نوع سرمایه گذاری در دستیابی به توسعه پایدار به شمار می‌رود. بر همین اساس برنامه جذب دانشجویان باید منسجم بوده و دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز ابعاد برنامه‌های خود را در راستای ارتقای برنامه‌های آموزشی در حوزه‌های مهارتی پایه گذاری کند. رییس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در پایان خاطر نشان کرد: در راستای اجرای قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته، دانشگاه فنی و حرفه‌ای با عنایت به گستره جغرافیایی در سطح کشور، اعتبار ابلاغی به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال در ۱۵ استان جذب کرد که از سایر روسای استانی درخواست دارم در خصوص دریافت بودجه‌های استانی پیگیری لازم را انجام دهند.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
در فصل داغ رقابت‌های سینمایی، شماری از مهم‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹، ‌ آخرین ماه سال را برای اکران انتخاب کرده‌اند. «پرتره یک بانو در آتش» از ششم دسامبر راهی سینماها می‌شود. «زندگی پنهان» که ۱۳ دسامبر راهی سینماها می‌شود فیلمی به کارگردانی ترنس مالیک است که اولین بار در جشنواره کن امسال به نمایش درآمد. «منصفانه و متعادل» فیلمی درام مستند به کارگردانی جی روچ قرار است ۲۰ دسامبر راهی پرده‌ها شود. «زنان کوچک» ساخته گرتا گرویگ ۲۵ دسامبر اکران می‌شود.
سینماپرسسینماپرس18 ساعت قبل
سینماپرس: در فصل داغ رقابت‌های سینمایی، شماری از مهم‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹، ‌ آخرین ماه سال را برای اکران انتخاب کرده‌اند. «پرتره یک بانو در آتش» از ششم دسامبر راهی سینماها می‌شود. «زندگی پنهان» که ۱۳ دسامبر راهی سینماها می‌شود فیلمی به کارگردانی ترنس مالیک است که اولین بار در جشنواره کن امسال به نمایش درآمد. «منصفانه و متعادل» فیلمی درام مستند به کارگردانی جی روچ قرار است ۲۰ دسامبر راهی پرده‌ها شود. «زنان کوچک» ساخته گرتا گرویگ ۲۵ دسامبر اکران می‌شود.
زومیتزومیت21 ساعت قبل
غول پردازنده‌های گرافیکی در فکر تولید خانواده‌ای جدید از محصولات به‌نام Hopper MCM GPU است که به‌احتمال زیاد، جایگزین خانواده‌ی امپر (Ampere) می‌شود. معاری پردازنده‌ی گرافیکی Hopperنام‌گذاری معماری پردازنده‌های گرافیکی در انویدیا عموما براساس نام پیش‌گامان دنیای کامپیوتر است. طراحی پردازنده‌های گرافیکی مبتنی‌بر MCM را می‌توان قدم مهم بعدی در جهت تکامل پردازنده‌ها دانست. احتمالا آن‌ها در قدم بعدی از این طراحی در پردازنده‌های گرافیکی هم استفاده می‌کنند؛ به‌همین‌دلیل، انویدیا تصمیم گرفت با عرضه‌ی سریع‌تر هاپر، نقش اول را در طراحی MCM پردازنده‌های گرافیکی بازی کند. استفاده از MCM به انویدیا امکان می‌دهد پردازنده‌های گرافیکی بسیار قدرتمند را با ابعاد قالب بیشتر از ۸۱۵ میلی‌مترمربع تولید کند.
مهرمهر21 ساعت قبل
«پرتره یک بانو در آتش» از ششم دسامبر راهی سینماها می‌شود. «زندگی پنهان» که ۱۳ دسامبر راهی سینماها می‌شود فیلمی به کارگردانی ترنس مالیک است که اولین بار در جشنواره کن امسال به نمایش درآمد. «گوهرهای تراش نخورده» از ۱۳ دسامبر راهی سینماها می‌شود. «منصفانه و متعادل» فیلمی درام مستند به کارگردانی جی روچ قرار است ۲۰ دسامبر راهی پرده‌ها شود. «زنان کوچک» ساخته گرتا گرویگ ۲۵ دسامبر اکران می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، جدول فروش سینمای هالیوود موسوم به باکس آفیس با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی «فورد علیه فراری» به کارگردانی جیمز منگولد در نخستین هفته از اکران این فیلم سینمایی منتشر شد. با این وجود باکس آفیس هفته جاری با وجود فروش نسبتا خوب فورد علیه فراری، هفته نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت. فیلم سینمایی «فورد علیه فراری» همان طور که از نامش پیداست به رقابت دو کمپانی خودروسازی معروف جهان می‌پردازد. فلناگان علاوه بر نویسندگی و کارگردانی فیلم، تدوین‌گر و یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی فیلم نیز است. همچنین فیلم‌های «دروغگوی خوب» با ۵٫۷ میلیون دلار، جوکر با ۵٫۶ میلیون دلار، مالیفیسنت با ۵٫۲ میلیون دلار و هریت با ۴٫۸ میلیون دلار رتبه‌های هفتم تا دهم جدول فروش سینمای هالیوود را در اختیار دارند.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
«پرتره یک بانو در آتش» از ششم دسامبر راهی سینماها می‌شود. «زندگی پنهان» که ۱۳ دسامبر راهی سینماها می‌شود فیلمی به کارگردانی ترنس مالیک است که اولین بار در جشنواره کن امسال به نمایش درآمد. «گوهرهای تراش نخورده» از ۱۳ دسامبر راهی سینماها می‌شود. «منصفانه و متعادل» فیلمی درام مستند به کارگردانی جی روچ قرار است ۲۰ دسامبر راهی پرده‌ها شود. «زنان کوچک» ساخته گرتا گرویگ ۲۵ دسامبر اکران می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارششماری از مهمترین فیلم‌های سال در آخرین ماه سال به نمایش درمی‌آیند تا از بیشترین شانس برای رقابت اسکار برخوردار باشند. «پرتره یک بانو در آتش» از ششم دسامبر راهی سینماها می‌شود. «زندگی پنهان» که ۱۳ دسامبر راهی سینماها می‌شود فیلمی به کارگردانی ترنس مالیک است که اولین بار در جشنواره کن امسال به نمایش درآمد. «گوهرهای تراش نخورده» از ۱۳ دسامبر راهی سینماها می‌شود. «منصفانه و متعادل» فیلمی درام مستند به کارگردانی جی روچ قرار است ۲۰ دسامبر راهی پرده‌ها شود.

حیواناتی که زنده زنده خورده می‌شوند!

6+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
فراروفرارو1 روز قبل
به گزارش فرارو، در اوایل روی کارآمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، مشاوران کاخ سفید به دلیل خانه نشینی و وقت گذرانی بیش از حد ترامپ در ساختمان کاخ سفید، نگران بودند. میک مولوانی سرپرست ریاست کارکنان کاخ سفید، در سال ۲۰۱۶، ترامپ را «انسانی وحشتناک» توصیف کرده بود. اینطور به نظر می‌رسد که رئیس جمهور ترامپ از میک مولوانی نیز خسته شده است. البته ترامپ، دخترش «ایوانکا ترامپ» و دامادش «جرارد کوشنر» را نیز به عنوان مشاور، در کنار خود دارد. به تازگی فردی که نزدیک به ترامپ است به من گفت: «رئیس جمهور ترامپ، زندگی ندارد».
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
از فیلم بال‌ها (۱۹۲۷) به عنوان نمادی برای آغاز روابط میان «وزارت جنگ آمریکا» و هالیوود یاد می‌شود. «توسلی رکن‌آبادی» و «اسماعیلی» در مقاله‌ای با موضوع «بررسی جایگاه سینمای هالیوود در دیپلماسی رسانه‌ای آمریکا» به بررسی فیلم‌هایی که در این سال‌ها با همکاری دولت آمریکا تولید شده‌اند پرداخته‌اند. صنعت بازی‌های رایانه‌ای یکی دیگر از صنایعی است که دولت آمریکا روی آن سلطه دارد و از طریق آن به دنبال ترویج ارزش‌های آمریکایی است. این دو بازی، نقش گسترده وزارت دفاع آمریکا در ایجاد صنعت بازی‌های ویدئویی را نشان می‌دهد. «متیو تامسون»، پژوهشگر آمریکایی بر همین اساس می‌گوید صنعت بازی‌های رایانه‌ای از دل «مجمتع صنعتی-نظامی» بیرون آمد.
فارسفارس1 روز قبل
ما یک تحول در آموزش عالی و دسترسی گسترده به آن داشته‌ایم که این دسترسی، فضای عمومی کشور را در جهت دسترسی به اقتصاد دانش بنیان متحول کرده است. دولت‌ها در برخی از کشورها دسترسی به آموزش عالی را با اولویت بالایی فراهم کرده‌اند. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعالیت‌های این دانشگاه در عمر ۳۷ ساله خود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در گام اول، نقش مهمی در گسترش آموزش سرزمینی داشت و در گام دوم خود نیز به دنبال تبدیل شدن به دانشگاهی کارآمد است و بر این اساس شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است. در این رویکرد، به دنبال آن هستیم که تجاری سازی را از همان زمانی که دانشجو وارد دانشگاه آزاد اسلامی می‌شود، تحت عنوان سراهای نوآوری، به آنها بیاموزیم. وی با اشاره به تعامل دانشگاه آزاد اسلامی با ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: این دانشگاه همکاری‌های متنوعی با ستاد کل نیروهای مسلح آغاز کرده است تا بتواند در دو حوزه مهارت‌ورزی جوانان و آشنا کردن آنها با مفاهیم نوآوری، فعالیت‌های مشترکی داشته باشند.
زومیتزومیت1 روز قبل
گیلیام نیز مانند بسیاری از افراد هم رشته‌ای خود، حجم زیادی پلاستیک‌ یک‌بار مصرف استفاده می‌کرد. بخش پژوهش‌های علمی، یکی از کاربران پنهان پلاستیک‌های یک‌بار مصرف است و در این میان علوم زیست‌پزشکی نقش قابل‌توجهی دارند. علم مدرن با پلاستیک‌های یک‌بار مصرف رشد یافت، اما زمان درحال تغییر است. با ردیابی تاریخ علم، تعیین زمان دقیق وارد شدن پلاستیک‌های یک‌بار مصرف به آزمایشگاه دشوار است. سپس دستکش‌های یک‌بار مصرف آمد و البته برخی از افراد به خاطر ترک نشانه‌ی تجربه‌ی خود، خوشحال نبودند.
مهرمهر1 روز قبل
من از سال­ها پیش معتقد بوده ­ام و اظهار کرده ­ام که عقل جهان جدید دیگر کارساز آینده نیست و نور امیدی در افق تجدد دیده نمی­ شود. عقل یونانی عقل جهان شناس بود و از زمان دکارت عقل، عقل جهان‌ساز شداگر عقل را قوه شناسایی و تشخیص بدانیم این عقل پیش از یونانیان یا تا زمان نفوذ آنان بیشتر به مدد اعتقاد و بستگی به امور مقدس ادراک و حکم می­‌کرده است. عقل یونانی عقل جهان شناس بود و از زمان دکارت عقل، عقل جهان‌ساز شد. انسان تاریخی است و تاریخ، تاریخ انسان است. اینجا سخن از ترجیح خرد توسعه بر خرد انقلاب نیست بخصوص که آنها از یک جنس و سنخ نیستند و خبر چندانی هم از آنها نداریم.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایران آرت: تخمین‌های روز جمعه گیشه هالیوود نشان می‌دهد که فیلم سینمایی «فورد دربرابر فراری» در افتتاحیه خود در گیشه‌های آمریکای شمالی فروشی ۲۹ میلیون دلاری را تجربه کند و صدر نشین این هفته هالیوود شود. این مقدار بالاتر از پیش بینی است که در ابتدا در محدوده ۲۰ میلیون دلاری بر آورد شده بود. حالا دیزنی تخمین‌های خود را بالا‌تر برده و به محدوده ۲۵ تا ۲۹ میلیون دلاری رسیده است. روز جمعه فیلم سینمایی «جوکر» به اولین فیلم سینمایی رده بزرگسال تبدیل شد که از فروش یک میلیاردی عبور کرده است. این فیلم که بودجه‌ای ۱۰۰ میلیون دلاری دارد از راتن تومیتو امتیاز ۹۱ درصد گرفته و دیمون و کریستین بیل برای این فیلم مدعی اسکار هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
همزمان با افزایش تنوع در کشورمان، این شکاف ثروت نژادی تکان دهنده دیگر چالشی نیست که صرفا فراروی اقلیت‌های نابرخوردار باشد. تهدیدی است که کل طبقه متوسط آمریکا با آن رو به روست. کوتاه سخن آنکه شکاف ثروت نژادی در حال تضعیف کردن کشورما در کلیت خود است. اکنون زمان آن است که ما از شکاف ثروت نژادی پشت برگردانیم. بر اساس این داده‌ها، ما با پل زدن روی شکاف ثروت نژادی، می‌توانیم نابرابری اقتصادی را که باعث عقب نگه داشتن کلیت کشورمان شده، کاهش دهیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای تاکید کرد: اگر آموزش‌های مهارتی بدون توجه به عناصر کیفی باشد، تاثیر مورد نظر را نخواهد داشت. همانطور که می‌دانید توجه به آموزش‌های مهارتی بعد از جنگ جهانی دوم رخ داد، چرا که در آن دوره مباحث بازسازی مطرح شد؛ بنابراین مهارت نیز بسیار مهم بود. به‌طوری‌که خوشبختانه در حال حاضر در جامعه ما توجه زیادی به حوزه مهارت می‌شود. رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه داد: اما اگر آموزش‌های مهارتی را بدون توجه به عناصر کیفی رشد دهیم، قطعا آن نتیجه‌ای را که می‌خواهیم، دریافت نخواهیم کرد. صالحی عمران با تاکید بر اینکه عناصر کیفی بسیار مهم است، گفت: باید در برنامه‌ریزی‌هایمان به نقاط کیفی توجه کنیم، وگرنه آموزش‌های مهارتی ما نیز صرفا کمی خواهد بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به‌رغم اینکه ایران در آن دوره اعلام بی‌طرفی کرده بود اما متاسفانه می‌توانیم بگوییم سنگین‌ترین خسارت به ایران وارد شد. از ۱۲۹۲ این جریان شروع می‌شود و تا ۱۲۹۶ ادامه می‌یابد. از ۱۲۹۲ این جریان شروع می‌شود و تا ۱۲۹۶ ادامه می‌یابدتسنیم: دوره احمد شاه بود؟ تبریزی: بله؛ بعد از دوران محمدعلی شاه قاجار و زمانی بود که ناصرالملک نائب‌السلطنه بود. نهضت جنگل نهضت درخشانی بود اما متاسفانه افرادی مانند ملک الشعرای بهار وی را متجاسر و جدایی‌طلب معرفی کردند در حالی‌که اینگونه نبود. نهضت شیخ محمد خیابانی را باید بر روی سخنان و نطق‌ها و روزنامه تجدد بررسی کرد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگ عمومی، پانزدهمین شماره ماهنامه فرهنگی هنری سرو در دکه‌های روزنامه‌فروشی قرار گرفت. ذیل مقاومت قرار می‌گیرد. این گفتمان در تقابل با گفتمان مقاومت قرار دارد و در واقع پادگفتمان مقاومت محسوب می‌شود. نکته قابل توجه این است که بعد از نابودی گفتمان کمونیسم این گفتمان انقلاب اسلامی و به تبع آن گفتمان مقاومت بود که نظام معنایی و هژمونی گفتمان لیبرالیسم را به چالش کشید. «سرو» ماهنامه‌ای فرهنگی و هنری برای ترویج فرهنگ مقاومت و تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی است که به صاحب امتیازی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با مدیرمسؤولی علی‌اصغر جعفری و سردبیری نرگس معدنی‌‌‌‌‌‌‌‌پور منتشر می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: مرتضی سرهنگی، پژوهشگر حوزه ادبیات پایداری، گفت: ادبیات جنگ یک گونه ادبی شناخته شده‌ در جهان بوده و خاطرات اسرای جنگی، انسانی‌ترین نوع ادبیات است. وی افزود: ادبیات جنگ در دنیا گونه ادبی شناخته شده‌ای بوده و خاطرات اسرای جنگی، انسانی‌ترین نوع ادبیات است. پژوهشگر ادبیات پایداری ادامه داد: ادبیات اسارت در برگیرنده دو نوع روایت است؛ بخش اول، خاطرات سرباز در طول جنگ و بخش دوم، خاطرات اسارت را شامل می‌شود. سرهنگی با اشاره به ادبیات جنگ برخی کشورها اظهار کرد: در آلمان اعضای گروه ۴۷ به دلیل تلاش‌ برای زنده نگه داشتن خاطرات و رشادت‌های سربازان در جنگ جهانی دوم، بارها جایزه نوبل گرفته‌اند؛ در روسیه نیز اتحادیه نویسندگان جنگ تشکیل شده و در این بین، ادبیات پایداری ایران بی‌بدیل‌ترین نوع ادبیات جنگ در جهان به شمار می‌آید زیرا جنگ ایران متفاوت‌تر از دیگر جنگ‌ها است. پژوهشگر ادبیات پایداری در بخش دیگری از سخنان خود به همایش بزرگ ادبیات جنگ در بوسنی اشاره کرد و گفت: در این همایش جهانی که کشورهای المان، ایتالیا و روسیه نیز حضور داشتند، ادبیات پایداری ایران مورد توجه نویسندگان بزرگ ادبیات جنگ در جهان قرار گرفت.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
یک بمب از زمان جنگ جهانی دوم در نزدیکی ورزشگاه خانگی وستهام کشف شد که می‌تواند به تعویق دیدار این تیم با آرسنال منجر شود. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میرور، یک بمب عمل نکرده از زمان جنگ جهانی دوم در چند متری ورزشگاه خانگی وستهام در لندن کشف شد. پلیس لندن بعد از این اتفاق وارد عمل شد و به تخلیه مکان‌های نزدیک به این بمب عمل کرد. ساختمان‌سازی در کنار ورزشگاه وستهام سبب شد تا این بمب کشف شود و نیروهای امنیتی نیز بلافاصله وارد عمل شوند. یک منبع به دیلی میرور گفت: این خیلی احمقانه است که در زمان المپیک در لندن همه ما اینجا رفت و آمد می‌کردیم و این بمب در این نزدیکی قرار داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
وی افزود: ادبیات جنگ در دنیا گونه ادبی شناخته شده‌ای بوده و خاطرات اسرای جنگی، انسانی‌ترین نوع ادبیات است. پژوهشگر ادبیات پایداری ادامه داد: ادبیات اسارت در برگیرنده دو نوع روایت است؛ بخش اول، خاطرات سرباز در طول جنگ و بخش دوم، خاطرات اسارت را شامل می‌شود. سرهنگی با اشاره به ادبیات جنگ برخی کشورها اظهار کرد: در آلمان اعضای گروه ۴۷ به دلیل تلاش‌ برای زنده نگه داشتن خاطرات و رشادت‌های سربازان در جنگ جهانی دوم، بارها جایزه نوبل گرفته‌اند؛ در روسیه نیز اتحادیه نویسندگان جنگ تشکیل شده و در این بین، ادبیات پایداری ایران بی‌بدیل‌ترین نوع ادبیات جنگ در جهان به شمار می‌آید زیرا جنگ ایران متفاوت‌تر از دیگر جنگ‌ها است. پژوهشگر ادبیات پایداری در بخش دیگری از سخنان خود به همایش بزرگ ادبیات جنگ در بوسنی اشاره کرد و گفت: در این همایش جهانی که کشورهای المان، ایتالیا و روسیه نیز حضور داشتند، ادبیات پایداری ایران مورد توجه نویسندگان بزرگ ادبیات جنگ در جهان قرار گرفت. وی تأکید کرد: هر کتاب خاطره آزادگان، به نوعی شناسنامه این افراد است و بر این اساس، ادبیات اسارت قیمت تمام‌شده جنگ محسوب می‌شود، زیرا وقایعی در آن به ثبت رسیده که پیشتر دیده نشده‌اند.
مهرمهر2 روز قبل
در خصوص مطرح شدن بحث استیضاح ترامپ باید توجه داشت برخی از دموکرات‌ها از ماه‌های نخست ریاست جمهوری ترامپ خواستار استیضاح وی شده بودند. ایده استیضاح ترامپ در میان رای دهندگان دموکرات محبوب بود به طوریکه در نظرسنجی اخیر ۷۳٪ از آنها طرفدار استیضاح وی بودند. سرانجام ۱۰ آبان ماه مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب روند استیضاح ترامپ امکان تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور آمریکا را میسر ساخت. باید دید بحث استیضاح ترامپ بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال ۲۰۲۰ چه تاثیری خواهد داشت. من معتقدم که ترامپ انتخابات را از دست خواهد داد زیرا دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای عملکرد خوبی داشته‌اند.
الفالف2 روز قبل
توکلی معتقد است حذف کارت سوخت اقدامی خیانت‌بار بود و دولت فرآیند بد و نادرستی را برای تصمیم‌گیری و اعلام قیمت‌های جدید بنزین طی کرد. - یعنی افزایش قیمت بنزین تاثیری بر مصرف آن ندارد؟ بنزین همانند دارو و نان کالایی کم کشش است. اگر خدمات جایگزین برای بنزین ناکافی باشد، مصرف کاهش پیدا نمی‌کند، پس تنها با افزایش قیمت بنزین نمی‌توان مصرف را مدیریت کرد. اگر سیاست‌های غیر قیمتی انجام نشود و صرفا بخواهیم با افزایش قیمت مصرف را کنترل کنیم، باید قیمت آن را بسیار بیشتر قرار می‌دادیم. - اما دولت که خود کارت سوخت را کنار گذاشته بود …کنار گذاشتن کارت سوخت خیانت بود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
از فیلم بال‌ها (۱۹۲۷) به عنوان نمادی برای آغاز روابط میان «وزارت جنگ آمریکا» و هالیوود یاد می‌شود. صنعت بازی‌های رایانه‌ای یکی دیگر از صنایعی است که دولت آمریکا روی آن سلطه دارد و از طریق آن به دنبال ترویج ارزش‌های آمریکایی است. محققان بازی Spacewar در سال ۱۹۶۲ را اولین پروژه نفوذ دولت به تولید بازی‌های رایانه‌ای می‌دانند. این دو بازی، نقش گسترده وزارت دفاع آمریکا در ایجاد صنعت بازی‌های ویدئویی را نشان می‌دهد. «متیو تامسون»، پژوهشگر آمریکایی بر همین اساس می‌گوید صنعت بازی‌های رایانه‌ای از دل «مجمتع صنعتی-نظامی» بیرون آمد.

به انتهای لیست رسیدید