جن زیبا

جن زیبا

هجوم اجنه‌های بلوند به سینمای ایران

3+
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل

هجوم اجنه‌های بلوند به سینمای ایران

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از برنا، حسن هدایت، تهیه کننده و کارگردان سینما و تلویزیون، به دلایل حضور بازیگران خارجی در فیلم‌های ایرانی اشاره کرد و گفت: گاهی فیلمنامه می‌طلبد بازیگر زن خارجی حضور داشته باشد و ایفای نقش کند، اما قاعدتا پشت چنین چیزی نیت خیری وجود ندارد. اینگونه فیلم‌ها عموما ناموفق هستند مثل فیلم «جن زیبا» که اخیرا روی پرده رفت و با شکست در گیشه مواجه شد. در نتیجه با اینکه خیلی تلاش کرده بودند فیلم مخاطب عجیب و غریبی پیدا کند، اما شکست خورد. حسن هدایت انتخاب بازیگران خارجی برای فیلم‌های ایرانی را خطای استراتژیک دانست و بیان داشت: فیلمی که در آن بازیگر مطرح خارجی حضور دارد تنها در دو صورت می‌تواند موفق شود یا اینکه قصه خیلی قوی باشد یا آن بازیگر بسیار توانمند و حرفه‌ای باشد. در غیر اینصورت، چون تماشاگران ایرانی از این بازیگران در فیلم‌های کشور خودشان تصویر دیگری دارند دچار تناقض می‌شوند.
رکنارکنا5 ماه قبل
حسن هدایت، تهیه کننده و کارگردان سینما و تلویزیون، به دلایل حضور بازیگران خارجی در فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی اشاره کرد و گفت: گاهی فیلمنامه می‌طلبد بازیگر زن خارجی حضور داشته باشد و ایفای نقش کند، اما قاعدتا پشت چنین چیزی نیت خیری وجود ندارد. هدف کارگردانان و تهیه‌کنندگان از این کار فقط این است با جذابیت‌های بصری مخاطب جذب کنند. اینگونه فیلم‌ها عموما ناموفق هستند مثل فیلم «جن زیبا» که اخیرا روی پرده رفت و با شکست در گیشه مواجه شد. حسن هدایت انتخاب بازیگران خارجی برای فیلم‌های ایرانی را خطای استراتژیک دانست و بیان داشت: فیلمی که در آن بازیگر مطرح خارجی حضور دارد تنها در دو صورت می‌تواند موفق شود یا اینکه قصه خیلی قوی باشد یا آن بازیگر بسیار توانمند و حرفه‌ای باشد. در غیر اینصورت، چون تماشاگران ایرانی از این بازیگران در فیلم‌های کشور خودشان تصویر دیگری دارند دچار تناقض می‌شوند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 ماه قبل
بررسی حضور بازیگران زن خارجی در فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی؛ محسن فاضلی، منتقد سینما، گفت: دلیل اینکه کارگردانان و تهیه کنندگان در فیلم‌ها و سریال‌هایشان از بازیگران خارجی استفاده می‌کنند بحث اقتصادی و فروش است. آنها برای اینکه بتوانند فروش خوبی در گیشه داشته باشند دست به انتخاب این نوع بازیگران حتی مورددار می‌زنند. محسن فاضلی، منتقد سینما، با اشاره به دلیل انتخاب بازیگران خانم خارجی در فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی گفت: سینما یک صنعت و تجارت است. دلیل اینکه کارگردانان و تهیه‌کنندگان در فیلم‌ها و سریال‌هایشان از بازیگران خارجی استفاده می‌کنند بحث اقتصادی و فروش است. این منتقد درمورد تاثیر حضور این بازیگران بر میزان فروش بیان داشت: بخواهیم یا نخواهیم گیشه مدنظر کارگردانان و تهیه‌کنندگان است.
برترین‌هابرترین‌ها5 ماه قبل
در حقیقت بیراه نیست اگر بگوییم حضور بازیگر خارجی در فیلم‌های ایرانی تاکنون تنها و تنها بهانه بوده برای جلب‌نظر تماشاگران. اشتهاری که البته درنهایت پای او را از سینمای ایران برید. دیگر معروف‌هاالیسا کاچر بازیگر اهل روسیه فیلم استرداد و دیا میرزا بازیگر هندی فیلم سلام بمبئی دیگر بازیگران شناخته‌شده خارجی سینمای ایران هستند. همسایه ستاره‌پروریک زمانی در سینمای ایران یک ستاره ترک بود به نام فخرالدین- که با زنده‌یاد ناصر ملک‌مطیعی همکاری‌های زیادی داشت. نتیجه، اما هرچه باشد، فعلا تاکنون انتخاب سازندگان آقازاده سرشناس‌ترین خارجی سینما و تلویزیون ایران است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ماه قبل
اعتمادآنلاین| فهرست فیلم‌هایی که در دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما مورد داوری قرار گرفتند منتشر شد. این فهرست شامل چهار بخش، فیلم‌های بلند، فیلم‌های اول، مستند و کوتاه می‌شود. به گزارش اعتمادآنلاین، فیلم‌های بلند سینمایی شامل آثاری است که از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا ۱۵ اسفند ۹۷ (به غیر از فیلم‌های اکران نوروز ۱۳۹۷) در اکران عمومی یا هنر و تجربه روی پرده رفته‌اند. فیلم‌های مستند آثاری را شامل می‌شود که در جشنواره سینما حقیقت در سال ۱۳۹۷ در این جشنواره نمایش داشتند و آثار کوتاه نیز فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم کوتاه را در برمی‌گیرد. آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مرداد در هتل اسپیناس خلیج فارس (بلوار کشاورز) برگزار می‌شود.
رکنارکنا6 ماه قبل
استفاده از بازیگران خارجی در فیلم‌ها در تمام جهان مرسوم است و تا به اینجای کار مشکلی وجود ندارد، اما مسئله اصلی که برای سینمای ما وجود دارد محدودیت‌هایی است که به سبب فرهنگ و هنجار‌های کشورمان وجود دارد. افرادی که در فضا‌های اجتماعی و یا فیلم و صنعت‌های مختلفی مانند مدلینگ فعالیت دارند، باید قبل از انتخاب برای بازی در فیلم و سریال‌های ایرانی مورد بررسی قرار گیرند که آیا با معیار‌های ما در تضاد هستند یا خیر، سپس همکاری صورت گیرد. متاسفانه این مهم در سینمای ما گاهی اوقات مورد بی توجهی قرار گرفته و دیده شده است که از بازیگرانی در فیلم و سریال‌های ایرانی استفاده شده که با اخلاق و عرف جامعه ما در تضاد بوده‌اند. معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره استفاده از بازیگران خارجی در سینمای ایران که هرازگاهی با حاشیه‌هایی همراه است، گفت: در نظام‌نامه تولیدات مشترک سینمایی، ضوابط استفاده از بازیگران خارجی دیده شده و به‌زودی پیش‌نویس آن منتشر می‌شود. داروغه‌زاده در‌این‌باره به گفت: در موضوع بازیگران خارجی در سینمای ایران، تاکنون ملاحظه ما حضورنیافتن آن‌ها در فیلم‌های مستهجن و غیراخلاقی و شهرت‌نداشتن به مفاسد اخلاقی بوده است.
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: آثار بخش مسابقه تبلیغات سینمای ایران هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر معرفی شدند. به گزارش سینماپرس، از سوی مسعود نجابتی، آرش معیریان و ساعد نیک‌ذات به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش اقلام تبلیغات سینمای ایران هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، ۱۶ اثر در بخش لوگو، ۶ مجموعه عکس در بخش عکس، ۸ اثر در بخش پوستر فیلم‌های کوتاه، ۱۳ اثر در بخش پوستر فیلم‌های بلند و ۹ اثر در بخش آنونس انتخاب شدند. همچنین عکس‌های فیلم‌های «ماهورا» از علیرضا جلالی، «در وجه حامل» از میلاد کیایی، «مغزهای کوچک زنگ‌زده» و «متری شیش و نیم» از امیرحسین شجاعی، «اسرافیل» و «مالاریا» از امید صالحی در بخش عکس فیلم انتخاب شدند. پوستر فیلم کوتاه «درس» از محمد افشار، مستندهای «ها سوخته»، «در جستجوی فریده» و «مسافر فوکوشیما» از علی باقری، مستند «لف» از فرزانه عباسپور (آفر) و فیلم‌های کوتاه «مکالمه با دیوار»، «پاگرد» و «چله نشین» از طاها ذاکر در بخش پوستر فیلم‌های کوتاه انتخاب شدند. هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۲۶ تا ۳۱ تیرماه سال جاری توسط موسسه تصویر شهر با شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» و به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، از سوی مسعود نجابتی، آرش معیریان و ساعد نیک‌ذات به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش اقلام تبلیغات سینمای ایران هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، ۱۶ اثر در بخش لوگو، ۶ مجموعه عکس در بخش عکس، ۸ اثر در بخش پوستر فیلم‌های کوتاه، ۱۳ اثر در بخش پوستر فیلم‌های بلند و ۹ اثر در بخش آنونس انتخاب شدند. لوگوی فیلم‌های «گلشیفته» و «دوباره زندگی» اثر روح‌الله موحدی و فیلم‌های «رقص روی شیشه»، «انزوا»، «اتاق تاریک»، «زرد»، «راه رفتن روی سیم»، «تابستان داغ»، «ماهورا»، «دم سرخ‌ها»، «آذر»، «خفگی»، «برادرم خسرو»، «جن زیبا»، «لاتاری» و «لونه زنبور» اثر محمد روح‌الامین در بخش لوگو انتخاب شد. همچنین عکس‌های فیلم‌های «ماهورا» از علیرضا جلالی، «در وجه حامل» از میلاد کیایی، «مغزهای کوچک زنگ‌زده» و «متری شیش و نیم» از امیرحسین شجاعی، «اسرافیل» و «مالاریا» از امید صالحی در بخش عکس فیلم انتخاب شدند. پوستر فیلم کوتاه «درس» از محمد افشار، مستندهای «ها سوخته»، «در جستجوی فریده» و «مسافر فوکوشیما» از علی باقری، مستند «لف» از فرزانه عباسپور (آفر) و فیلم‌های کوتاه «مکالمه با دیوار»، «پاگرد» و «چله نشین» از طاها ذاکر در بخش پوستر فیلم‌های کوتاه انتخاب شدند. هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۲۶ تا ۳۱ تیرماه سال جاری توسط موسسه تصویر شهر با شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» و به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، از سوی مسعود نجابتی، آرش معیریان و ساعد نیک‌ذات، اعضای هیأت انتخاب بخش اقلام تبلیغات سینمای ایران هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، ۱۶ اثر در بخش لوگو، ۶ مجموعه عکس در بخش عکس، ۸ اثر در بخش پوستر فیلم‌های کوتاه، ۱۳ اثر در بخش پوستر فیلم‌های بلند و ۹ اثر در بخش آنونس انتخاب شدند. همچنین عکس‌های فیلم‌های «ماهورا» از علیرضا جلالی، «در وجه حامل» از میلاد کیایی، «مغزهای کوچک زنگ‌زده» و «متری شیش و نیم» از امیرحسین شجاعی، «اسرافیل» و «مالاریا» از امید صالحی در بخش عکس فیلم انتخاب شدند. پوستر فیلم‌ کوتاه «درس» از محمد افشار، مستندهای «ها سوخته»، «در جستجوی فریده» و «مسافر فوکوشیما» از علی باقری، مستند «لف» از فرزانه عباسپور (آفر) و فیلم‌های کوتاه «مکالمه با دیوار»، «پاگرد» و «چله نشین» از طاها ذاکر در بخش پوستر فیلم‌های کوتاه انتخاب شدند. پوستر فیلم‌های «پولاریس»، «خاطرات اسب سیاه»، «ساعت۵عصر» و «خوابگرد» از روژان ایرجی، «چهارراه استانبول» از محمد موحدنیا، «گرگ بازی» از احسان برآبادی، «اتاق تاریک» از امیرحسین شجاعی، «بیست و یک روز بعد»، «رگ خواب»، «مصادره» و «رفتن» از محمد روح‌الامین و «کوپال» و «آبی کمرنگ» از طاها ذاکر در بخش پوستر فیلم‌های بلند انتخاب شدند. انتهای پیام/
ایلناایلنا6 ماه قبل
آثار بخش مسابقه تبلیغات سینمای ایران هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر معرفی شدند. همچنین عکس‌های فیلم‌های «ماهورا» از علیرضا جلالی، «در وجه حامل» از میلاد کیایی، «مغزهای کوچک زنگ‌زده» و «متری شیش و نیم» از امیرحسین شجاعی، «اسرافیل» و «مالاریا» از امید صالحی در بخش عکس فیلم انتخاب شدند. پوستر فیلم‌ کوتاه «درس» از محمد افشار، مستندهای «ها سوخته»، «در جستجوی فریده» و «مسافر فوکوشیما» از علی باقری، مستند «لف» از فرزانه عباسپور (آفر) و فیلم‌های کوتاه «مکالمه با دیوار»، «پاگرد» و «چله نشین» از طاها ذاکر در بخش پوستر فیلم‌های کوتاه انتخاب شدند. هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۲۶ تا ۳۱ تیرماه سال جاری توسط موسسه تصویر شهر با شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» و به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند برای دریافت آخرین اخبار جشنواره فیلم شهر به وب‌سایت رسمی آن به نشانی www. shahrfilmfest. com و کانال تلگرامی t. me/shahrfilmfest مراجعه کنند.
افکارنیوزافکارنیوز6 ماه قبل
در جدیدترین این تصمیمات شاهد ایجاد هفت سرگروه سینمایی بودیم که مدتی از اعمال آن می‌گذرد. کاظمی: چرا سر و سامانی به اکران فیلم‌ها نمی‌دهند؟ بهرام کاظمی تهیه کننده و کارگردان سینما هم بیان کرد: بحث فراتر از ایجاد هفت سرگروه سینمایی است و کلا بحث جای دیگری است. وی افزود: قبل از هرچیز اکران‌ها باید عادلانه باشد؛ بخصوص برای بخش‌های مستقل سینما، از همه مهمتر برای انجمن تهیه‌کنندگان و کارگردان‌ها که سینمای مستقل و واقعی هستند. وی اظهار داشت: واقعا دیگر چیزی از بخش خصوصی و سینمای مستقل باقی نمانده و در حال نابودی است. با هماهنگی رفقا و بعضی نقش داران در اکران، برای قبضه بیشتر سینما و اکران، تعداد سرگروه‌های سینمایی را به عدد هفت رسانده‌اند.
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: چند سینماگر به تحلیل و بررسی موضوع ایجاد هفت سرگروه برای اکران فیلم‌های سینمایی پرداختند. در جدیدترین این تصمیمات شاهد ایجاد هفت سرگروه سینمایی بودیم که مدتی از اعمال آن می‌گذرد. وی افزود: قبل از هرچیز اکران‌ها باید عادلانه باشد؛ بخصوص برای بخش‌های مستقل سینما، از همه مهمتر برای انجمن تهیه‌کنندگان و کارگردان‌ها که سینمای مستقل و واقعی هستند. آیا این عدالت و انصاف است!؟ وی اظهار داشت: واقعا دیگر چیزی از بخش خصوصی و سینمای مستقل باقی نمانده و در حال نابودی است. با هماهنگی رفقا و بعضی نقش داران در اکران، برای قبضه بیشتر سینما و اکران، تعداد سرگروه‌های سینمایی را به عدد هفت رسانده‌اند.
رکنارکنا7 ماه قبل
حضور مدل خارجی تصاویر مستهجن در یک فیلم ایرانی بسیار حاشیه ساز شده است. به تازگی روزنامه کیهان درباره حضور این بازیگر در فیلم ایرانی انتقاد کرده و نوشته او مدل عکس‌های غیراخلاقی بوده است. ظاهرا فرمول استفاده از بازیگر زن خارجی مساوی با فروش بیشتر، مدتی ا‎ست که دیگر جواب نمی‌دهد. سال گذشته هم آثاری اکران شدند که نتیجه‌شان با این معادله و قانون نانوشته در تضاد بود. مثلا «خانم یایا»، «پارادایس»، «جن زیبا» و امسال هم «سامورایی در برلین»، از یک بازیگر خانم خارجی استفاده کردند، اما صرف حضور آن بازیگر نتوانست جلوی شکست فیلم را در گیشه بگیرد.
فراروفرارو7 ماه قبل
فرید می‌گوید: امروز کسی جرأت ندارد که به یک بازیگری که خود را سوپراستار می‌داند بگوید برای حضور در یک نقش تست بدهد. او گفت: من معمولا در همه آثاری که ساخته‌ام تلاش کرده‌ام در کنار استفاده از بازیگران شناخته شده، چهره‌های جدیدی نیز به سینمای ایران معرفی کنم. یادم می‌آید زمانی که بهرام بیضایی قصد داشت فیلمی بسازد هر بازیگری که می‌خواست در فیلم او بازی کند باید حتما تست بازیگری می‌داد. وی ادامه داد: امروز کسی جرأت ندارد که به یک بازیگری که خود را سوپراستار می‌داند بگوید برای حضور در یک نقش تست بدهد. آن‌ها نسبت به ورود نیرو‌های تازه نفس نگاه مشفقانه ندارند بلکه حتی جلوی ورود بازیگران جدید نیز سنگ‌اندازی می‌کنند.
پارس نیوزپارس نیوز7 ماه قبل
بد بودن خود فیلم و شخصیت‌پردازی ضعیف نقش «سیروس» (فرهاد اصلانی) مجالی نگذاشتند تا این بازیگر توانایی‌هایش را در «کلمبوس» نشان دهد. فرهاد اصلانی به خوبی و البته به طور بامزه‌ای، این تضاد را نشان می‌دهد. علاوه بر این‌ها فرهاد اصلانی توانایی خوبی در بامزه بودن دارد و در خنده گرفتن از مخاطب کاملا موفق است. همه این‌ها در کنار هم باعث می‌شود مخاطب از جایگزینی فرهاد اصلانی با سیامک انصاری کاملا راضی باشد و کفه ترازو به سمت فرهاد اصلانی حسابی سنگینی کند. درک درست فرهاد اصلانی از این کاراکتر کاملا با شخصیت بی‌اقتدار و متزلزل «هوشنگ» هماهنگ است.
برترین‌هابرترین‌ها7 ماه قبل
این ستاره فرهاد اصلانی است که با نقش‌آفرینی خوب خود باعث شده سریال در میان معدود آثار کمدی‌ کارنامه‌اش، نقطه روشنی باشد. این ستاره فرهاد اصلانی است که با نقش‌آفرینی خوب خود باعث شده سریال در میان معدود آثار کمدی‌ کارنامه‌اش، نقطه روشنی باشد. بنابراین تماشاگر پیش از «هیولا» خاطره خوبی از آخرین باری که فرهاد اصلانی را در یک اثر کمدی تماشا کرده بود نداشت. علاوه بر این‌ها فرهاد اصلانی توانایی خوبی در بامزه بودن دارد و در خنده گرفتن از مخاطب کاملا موفق است. همه این‌ها در کنار هم باعث می‌شود مخاطب از جایگزینی فرهاد اصلانی با سیامک انصاری کاملا راضی باشد و کفه ترازو به سمت فرهاد اصلانی حسابی سنگینی کند.
دینودینو8 ماه قبل
تگزاس ۲ در پنجمین هفته اکران خود باز هم با استقبال خوبی از سمت تماشاگران روبه‌رو شد و عنوان پرفروشترین فیلم هفته در سینمای ایران را به خود اختصاص داد. تگزاس ۲ باز هم پرفروشترین فیلم هفتهجدیدترین ساخته مسعود اطیبای در هفته پنجم اکران با حضور در ۱۷۲ سینما عمکلرد خیره‌کننده‌ای داشت. تگزاس ۲ با فروش ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیونی خود پرفروشترین فیلم هفته سینما لقب گرفت و میزان فروش آن به مرز ۱۲ میلیارد تومان رسید. در تگزاس ۲ بازیگرانی مانند مهدی هاشمی، سام درخشانی، پژمان جمشیدی، ژاله صامتی، گابریلا پتری، بهرنگ علوی و نادر سلیمانی ایفای نقش می‌کنند. در ادامه با هم نگاهی خواهیم انداخت به جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های این هفته.
دینودینو8 ماه قبل
چهارمین هفته از اردیبهشت ماه هم به پایان رسید و فیلم سامورایی در برلین در اولین هفته اکران خود توانست در میان پرفروش‌ترین فیلم‌های این هفته جای بگیرد. این فیلم در اولین هفته اکران خود با فروش ۷۰۰ میلیون تومانی‌اش توانست در جایگاه سوم پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته چهارم اردیبهشت ماه قرار بگیرد. فیلم تگزاس ۲ در چهارمین هفته اکران خود باز هم پرفروش‌ترین فیلم سینما شد و متری شیش و نیم در جایگاه دوم قرار گرفت. در ادامه با هم نگاهی خواهیم انداخت به جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته چهارم اردیبهشت. بیشتر بخوانید: پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته سوم اردیبهشت

«تگزاس۲» صدرنشین جدول فروش سینما شد/عبور متری شیش و نیم از مرز ۲۴ میلیارد فروش

5+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ماه قبل
افکارنیوزافکارنیوز8 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشجدول فروش سینمای ایران با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی «تگزاس ۲» به کارگردانی مسعود اطیابی برای دومین هفته متوالی منتشر شد. با آغاز موج جدید اکران و اعلام تازه شورای صنفی نمایش آثار اکران نوروزی آخرین روز‌های اکران خود در سینما‌ها را پشت سر می‌گذراند. متری شیش و نیم و چهار انگشت در کنار فیلم توقیف شده رحمان ۱۴۰۰ موفق‌ترین تجربه را از اکران نوروز ۹۸ ثبت کردند، اما سایر آثار فروش مناسبی نداشتند. چهار انگشتفروش هفتگی: ۵۹۴,۹۱۵,۰۰۰ تومانفروش کلی: ۹,۸۸۱,۹۱۵,۰۰۰ توماننویسنده و کارگردان: حامد محمدیبازیگران: جواد عزتی، امیر جعفری، ماییداوی وییز و مونا فرجادخلاصه داستان: فیلم قصه ۲ دوست است که برای اتمام یک کار ناتمام به کامبوج سفر می‌کنند اما درگیر اتفاقاتی می‌شوند. همچنین فیلم‌های جن زیبا با ۳,۲۵۲,۰۰۰ تومان و پاردایس با ۲,۰۴۵,۰۰۰ تومان فروش رتبه‌های نهم و دهم جدول فروش را در اختیار دارند.
برنابرنا9 ماه قبل
آمار فروش فیلم‌های سینما در سال ۹۷ را در ادامه می‌خوانید. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در بین ده فیلم پرفروش سال ۹۷ تنها سه فیلم غیرکمدی و یک انیمیشن سینمایی دیده می‌شود. این مسأله تأکیدی بر موفقیت ژانر کمدی در گیشه سینمای ایران دارد که همواره باعث شده تا تولید آثار کمدی در سینمای ایران بسیار بالا باشد. دومین فیلم پرفروش غیرکمدی سینمای ایران در سال گذشته «به وقت شام» ابراهیم حاتمی‌کیا بود که با ۲۰۵ سالن توانست ۱۳ میلیارد تومان فروش داشته باشد. هادی حجازی‌فر و بابک حمیدیان بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
سینماپرسسینماپرس9 ماه قبل
سینماپرس: پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی و بازیگرانی که توانستند، سال ۹۷ در صدر گیشه باشند را در گزارش زیر بیشتر بشناسید. به گزارش سینماپرس، گیشه سال ۹۷ سینماها شاهد رشد فروش و مخاطب به نسبت سال ۹۶ بود. بدون شک گیشه سال ۹۷ بخش مهمی از موفقیتش را مدیون هزارپا و رکوردهایش است. سال ۹۷ یک قدم رو به جلو برای گیشه فیلم‌های غیرکمدی نسبت به سال ۹۶ بود. مهناز افشار هم که سال‌هاست یک بازیگر پول ساز در سینمای ایران است امسال با لس آنجلس تهران، دلم می‌خواد و دارکوب در رتبه بالای بازیگران پول ساز زن سینمای ایران قرار دارد.

شکست‌های پیش بینی نشده برای فیلم هایی با بودجه‌های عمومی/ وقتی فیلم‌های نازل در چرخه معیوب اکران پرفروش می‌شود!

20+
سینماپرسسینماپرس10 ماه قبل
سینماپرسسینماپرس10 ماه قبل
سینماپرس: آمار فروش فیلم‌های روی پرده سینمای ایران تا ابتدای جمعه ۲۴ اسفندماه منتشر شد. به گزارش سینماپرس، آمار فروش فیلم‌های سینمایی تا امروز نشان می‌دهد که که همچنان «قانون مورفی» نسبت به فیلم‌های دیگر صدرنشین گیشه است. آمار فروش تا ابتدای جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ به شرح زیر است: فیلم سینمایی «قانون مورفی» در ۷۲ روز اکران؛ ۹میلیارد و ۸۸۰ میلیونفیلم سینمایی «پارادایس» در ۵۱ روز اکران؛ ۴میلیارد و ۸۰۰میلیونفیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» در ۳۰ روز اکران؛ ۳میلیارد و ۴۰۰میلیونفیلم سینمایی «تخته گاز» در ۶۵ روز اکران؛ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیونفیلم سینمایی «دزد و پری (۲)» در ۷۹ روز اکران؛ ۱میلیارد و ۹۱۰ میلیونفیلم سینمایی «هت تریک» در ۳۰ روز اکران؛ ۱میلیارد و ۵۵۰میلیونفیلم سینمایی «جن زیبا» در ۳۰ روز اکران؛ ۱میلیارد و ۱۵۰میلیونفیلم سینمایی «ماموریت غیرممکن» در ۳۰ روز اکران؛ ۵۱۰میلیونفیلم سینمایی «سوءتفاهم» در ۳۰ روز اکران؛ ۳۶۰ میلیونفیلم سینمایی «ترانه» در ۵۱ روز اکران؛ ۲۸۰ میلیونفیلم سینمایی «ضربه فنی» در ۳۰ روز اکران؛ ۱۲۰ میلیونفیلم سینمایی «سندباد و سارا» در ۵۸ روز اکران؛ ۱۰۰ میلیونفیلم سینمایی «بهشت گمشده» در ۱۶ روز اکران؛ ۵۰ میلیونفیلم سینمایی «قرارمون پارک شهر» در ۳۰ روز اکران؛ ۲۶ میلیونفیلم سینمایی «دایان» در ۱۶ روز اکران؛ ۱۰ میلیون
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
در هفته گذشته فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» به کارگردانی محسن امیریوسفی همانطور که انتظار می‌رفت در رقابتی تنگاتنگ با «پارادایس» ساخته علی عطشانی توانست عنوان پرفروش‌ترین فیلم هفته را در اختیار خود نگه دارد. این درحالی است که هنوز اکران این دو فیلم آغاز نشده ولی آمار فروشی این دو فیلم نیز به ثبت رسیده است. همچنین فیلم «جن زیبا» ساخته بایرام فضلی هم وضعیت چندان متفاوتی نسبت به هفته گذشته نداشته و چهارمین فیلم گیشه هفتگی با ۱۶۵ میلیون تومان فروش است. این سه فیلم به ترتیب ۳۷، ۲۶ و ۲۰ میلیون تومان فروش داشته‌اند. (آمار فروش هفتگی تا پیش از روز جمعه ۲۴ اسفند است و آمار از سامانه فروش سینمای ایران استخراج شده است.)
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سینماهای شهر مشهد همزمان با ایام پایانی سال ۹۷ این روزها جنب و جوش خاص خود را دارند و این گونه نیست که سینماها متاثر از بازار انتهای سال، کاملا سوت و کور باشند. براساس آمارها، در حال حاضر و همزمان با آخرین هفته از اسفند ماه سال ۹۷، ۱۵ فیلم سینمایی در سینماهای مشهد در حال اکران است. سینماها و پردیس‌های سینمایی هویزه، آفریقا، ویلاژتوریست، اطلس، قدس، سینما پیروزی، پردیس سینمایی سیمرغ این روزها همچنان فیلم‌های روی پرده خود را در معرض اکران سینماروها قرار می‌دهند. ▫️ «جن زیبا»، «سوء تفاهم»، «ضربه فنی»، «ماموریت غیرممکن»، «هت تریک»، «آشغال‌های دوست داشتنی»، «پارادایس»، «بهشت گمشده»، «مارموز»، «قرارمون پارک شهر»، «تخته گاز»، «قانون مورفی»، «بمب؛ یک عاشقانه»، «دزد و پری ۲» و «کلمبوس» در حال حاضر روی پرده سینماهای مشهد در حال اکران است. علاوه بر این بازار فیلم‌های هنر و تجربه نیز در سینماهای مشهد داغ داغ است و برخی از سینماروهای حرفه‌ای ترجیح می‌دهند این گروه از فیلم‌ها را برای حضور در سینما انتخاب کنند.
خبر فوریخبر فوری10 ماه قبل
در آخرین هفته از اسفند ماه سال جاری، هم اکنون ۱۵ فیلم سینمایی در ۷ سینمای فعال مشهد در حال اکران است. در این فیلم سینمایی بازیگرانی از جمله شیرین یزدان‌بخش، حبیب رضایی، هدیه تهرانی، نگار جواهریان، صابر ابر و شهاب حسینی ایفای نقش می‌کنند. در این فیلم سینمایی بازیگرانی از جمله فرهاد اصلانی، نرگس یشیلچای، لیلا زارع، علی جعفری، میثم پویان‌فر و غزل فرید ایفای نقش می‌کنند. در این فیلم سینمایی دو طلبه می‌خواهند برای شرکت در سمیناری دانشگاهی پیرامون ادیان به آلمان بروند. در این فیلم سینمایی بازیگرانی از جمله هانیه توسلی، فریده سپاه منصور، سعید پورصمیمی، فرهاد اصلانی و شبنم مقدمی ایفای نقش می‌کنند.
ایرناایرنا10 ماه قبل
امیرحسین قاسمی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به تازه‌ترین تصمیمات شورای صنفی نمایش و تعیین تکلیف فیلم‌های اکران نوروزی اشاره کرد و اظهار داشت: قرارداد هفت فیلم سینمایی برای اکران نوروزی ثبت شده که این آثار از ۲۵ اسفند ماه نمایش خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز خواهند کرد. وی با اشاره به اسامی فیلم‌های نوروزی سال ۹۸، افزود: اکران فیلم‌های سینمایی متری شش ونیم، غلامرضا تختی، چهار انگشت، زندانی‌ها، ژن خوک، پیشونی سفید ۳ و رحمان ۱۴۰۰ از روز شنبه آغاز می‌شود. قاسمی درباره ادامه اکران برخی فیلم‌ها که به تازگی نمایش خود را آغاز کرده‌اند، گفت: فیلم قانون مورفی، پاردایس، سوتفاهم، هتریک، جن زیبا و بهشت گمشده در حال اکران هستند که زمان نمایش فیلم‌های روی پرده با شروع اکران فیلم‌های نوروزی به اتمام می‌رسد. به گزارش ایرنا، سینمایی واقع در شهرری که در بهمن ۱۳۸۹همزمان با برگزاری جشنواره فجر به روی مردم شهرری گشوده شد. پردیس سینمایی راگا ری، پس از تعطیلی سینماهای معروف شهرری همچون کانون و مرمر کار خود را آغاز کرد.

به انتهای لیست رسیدید