جهانبخش محبی‌نیا

جهانبخش محبی‌نیا

ایلناایلنا23 ساعت قبل
آستان قدس رضوی در جوابیه‌ای به اظهارات اخیر جهانبخش محبی‌نیا، عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مبنی بر اینکه «آستان قدس مالیات بر صفر دارد، اما مکلف به پرداخت مالیات است.»، واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، آستان قدس رضوی در جوابیه‌ای به اظهارات اخیر جهانبخش محبی‌نیا، عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مبنی بر اینکه «آستان قدس مالیات بر صفر دارد، اما مکلف به پرداخت مالیات است»، واکنش نشان داد. در این جوابیه آمده است: متأسفانه آقای جهانبخش محبی‌نیا، عضو محترم هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی طی اظهاراتی، بدون علم به قانون و اطلاع دقیق و درست از اجرای قوانین، نکاتی را درباره پرداخت مالیات توسط آستان قدس رضوی بیان کرده که حقیقتا طرح آن از سوی یک نماینده مجلس که باید به قوانین اشراف داشته باشد، بعید و عجیب به نظر می‌رسد. مجموعه اقتصادی آستان قدس رضوی تماما در زمان قانونی و حسب مقررات نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی به حوزه واحد مالیاتی محل قانونی شرکت‌ها و موسسات اقدام و بر اساس رقم ابرازی در اظهارنامه مالیاتی، مالیات خود را پرداخت می‌نمایند، سوابق اجرای موضوع در سازمان امور مالیاتی موجود بوده و در دسترس است، لذا به احتمال قوی جناب آقای جهانبخش محبی‌نیا عضو محترم کنیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی علم به اجرای قانون نداشتند که امیدواریم با مراجعه به سازمان امور مالیاتی مستندات موضوع را مشاهده تا ان شاالله رفع ابهام گردد.
مهرمهر2 روز قبل
تعداد داوطلبان ثبت نامی در این دوره ۱۸ درصد رشد داردرئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آخرین تحلیل و آمارها در زمینه ثبت نام داوطلبان در آذربایجان غربی گفت: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۵۲۲ نفر از ۱۰ حوزه انتخابیه ثبت نام کردند که نسبت به دوره قبل ۱۸ درصد رشد دارد. علی مصطفوی با بیان اینکه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۴۴۴ داوطلب در ۹ حوزه انتخابیه آذربایجان غربی ثبت نام کرده بودند افزود: در انتخابات دوره دهم مجلس در کل استان برای هر کرسی نمایندگی ۳۷ نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۳۸ نفر را بانوان تشکیل می‌دادند. رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: در این مدت ۱۶۳ داوطلب در حوزه انتخابیه ارومیه، ۶۹ داوطلب در حوزه انتخابیه نقده و اشنویه، ۴۸ داوطلب در حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، ۴۴ داوطلب در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب، ۳۸ داوطلب در حوزه انتخابیه ماکو شوط چالدران و پلدشت، ۳۵ داوطلب در حوزه انتخابیه سلماس، ۳۵ داوطلب در حوزه انتخابیه بوکان، ۳۱ داوطلب در حوزه انتخابیه مهاباد، ۳۰ داوطلب در حوزه انتخابیه میاندوآب و ۲۹ داوطلب نیز در حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت ثبت‌نام کردند. وی گفت: از ۵۰ بانوی ثبت‌نام‌کننده نیز ۲۵ نفر در مرکز استان، هشت نفر در خوی و چایپاره، چهار بانو در هرکدام از شهرستان‌های بوکان و میاندوآب، سه نفر در سلماس، ۲ نفر در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب و یک نفر در هر کدام از حوزه‌های انتخابیه ماکو، شوط، پلدشت و چالدران، مهاباد، نقده و پیرانشهر – سردشت نام‌نویسی کردند. رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: به موازات ثبت نام از داوطلبین، هیأتهای اجرایی در شهرستانها شکل گرفته و بررسی سوابق داوطلبان در مراجع چهارگانه ظرف مدت ۵ روز از هر استعلام صورت گرفت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
سرویس سیاسی- با گذشت سه هفته از اعتراضات بنزینی، هنوز مسئولان به صورت رسمی آمار قربانیان این ناآرامی‌ها را اعلام نکرده‌اند و افکار عمومی همچنان با این پرسش مواجه است که چرا مسئولان در این خصوص شفاف‌سازی نمی‌کنند؟! فقط می‌گویم آمار و ارقامی که بنگاه‌های خبری خارج از کشور اعلام می‌کنند با واقعیت خیلی متفاوت است. " برخی رسانه‌های خارج از کشور نیز این آمار را بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کشته اعلام کرده‌اند. «(جزئیات بیشتر) در همین حال، جهانبخش محبی‌نیا نماینده مجلس در مصاحبه‌ای، درباره آمار قربانیان اعتراضات بنزینی گفته است که» برای روشنگری خود مسئولان شورای عالی امنیت ملی و وزارت کشور مسئولیت اصلی را دارند. اگر مردم از ما بپذیرند و واقعیت را بگوییم خیلی به نفع ماست چون آمار و ارقامی که من بیرون می‌شنوم واقعا وحشتناک است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
متن مصاحبه با محبی‌نیا را در ادامه می‌خوانید: در انتخابات مجلس یازدهم شرکت نخواهم کرد*** در هفته مهلت ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم. تصور نمی‌کردم به مقطعی برسم که هم خود مجلس را و هم مجموعه عوامل مربوط به مجلس را در تضعیف مجلس به صورت یکسان همدست ببینم. شاید بتوانند چندصدایی را در جمهوری اسلامی ضعیف کنند اما اگر بخواهند به آن سمت (تک‌صدایی) بروند حتما جمهوری اسلامی و مردم واکنش سختی نشان می‌دهند. ای کاش مسئولان شورای عالی امنیت ملی درباره تعداد کشته‌ها روشنگری کنند*** نمی‌خواهیم روی رویکردهای آقای صادقی تمرکز کنیم. ما باید به عنوان رئیس‌مجلس به عنوان هیئت رئیسه به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی به عنوان هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به عنوان صحن به شورای عالی امنیت ملی بگوییم شما اینجا پنهان‌کاری نکنید و اگر می‌کنید باید مقطعی باشد.
ایلناایلنا4 روز قبل
متن مصاحبه با محبی‌نیا را در ذیل می‌خوانید: در انتخابات مجلس یازدهم شرکت نخواهم کرد*** در هفته مهلت ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم. تصور نمی‌کردم به مقطعی برسم که هم خود مجلس را و هم مجموعه عوامل مربوط به مجلس را در تضعیف مجلس به صورت یکسان همدست ببینم. شاید بتوانند چندصدایی را در جمهوری اسلامی ضعیف کنند اما اگر بخواهند به آن سمت (تک‌صدایی) بروند حتما جمهوری اسلامی و مردم واکنش سختی نشان می‌دهند. ای کاش مسئولان شورای عالی امنیت ملی درباره تعداد کشته‌ها روشنگری کنند*** نمی‌خواهیم روی رویکردهای آقای صادقی تمرکز کنیم. ما باید به عنوان رئیس‌مجلس به عنوان هیئت رئیسه به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی به عنوان هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به عنوان صحن به شورای عالی امنیت ملی بگوییم شما اینجا پنهان‌کاری نکنید و اگر می‌کنید باید مقطعی باشد.
ایلناایلنا5 روز قبل
بخش اعظم گروه‌هایی که می‌توانند عاملی باشند برای گسترش پایه‌های مالیاتی عادت به پرداخت مالیات ندارند و عادت به التزام در آنها مرده است. وی با تاکید بر اینکه نباید در دولت اسلامی تبعیض در پرداخت مالیات داشته باشیم، گفت: فرهنگ پرداخت مالیات این است در یک جامعه تمام آحاد و اقشار مالیات را مانند خمس و زکات بپندارند. محبی‌نیا افرود: همه نهادها و مشاغل باید با مالیات آشتی کنند و باید بتوانیم خزانه را به مالیات وصل کنیم. بهتر است بعد از اینکه به شرع عمل کردیم و عدالت در پرداخت مالیات برقرار کردیم بیاییم و تازه شعار بدهیم. وی اظهار داشت: آستان قدس مالیات بر صفر دارد اما مکلف به پرداخت مالیات است.
خانه ملتخانه ملت2 هفته قبل
جهانبخش محبی‌نیا عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم واریز یارانه معیشتی به برخی از اقشار ضعیف و متوسط جامعه، گفت: متأسفانه در یک هفته اخیر با وجود اعلام دولت برای واریز یارانه معیشتی، عده‌ای از خانوارها هنوز موفق به دریافت این مبالغ نشده‌اند که این مسئله موجب اعتراض افراد شده است. رویکرد اصلی در ارائه یارانه معیشتی به اقشار جامعه، رویکرد امدادی و اجتماعی استنماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ، تکاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رویکرد اصلی در ارائه یارانه معیشتی به اقشار جامعه، رویکرد امدادی و اجتماعی است و دولت به دنبال آن بود که با افزایش قیمت بنزین، از اقشار جامعه در برابر مشکلات اقتصادی حمایت کند. دولت درصدد است که در قالب یارانه معیشتی به اقشار آسیب پذیر جامعه کمک کند، حال طبق اعلام دولت، این مبلغ به حدود ۶۰ میلیون نفر از افراد جامعه تخصیص داده می‌شود، حال سوال پیش می‌آید که چرا هنوز عده‌ای از مردم این یارانه را دریافت نکرده اندوی گفت: دولت درصدد است که در قالب یارانه معیشتی به اقشار آسیب پذیر جامعه کمک کند، حال طبق اعلام دولت، این مبلغ به حدود ۶۰ میلیون نفر از افراد جامعه تخصیص داده می‌شود، حال سوال پیش می‌آید که چرا هنوز عده‌ای از مردم این یارانه را دریافت نکرده‌اند. دولت باید نسبت به فرآیند واریز یارانه معیشتی میان مردم بازنگری صورت دهدمحبی نیا ادامه داد: به نظر من دولت باید نسبت به فرآیند واریز یارانه معیشتی میان مردم بازنگری صورت دهد، از طرف دیگر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز باید در بحث ارائه یارانه‌های حمایتی هوشیار باشد تا همانند بحث اجرای قانون هدفمندی و واریز یارانه بی نظمی صورت نگیرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: به نظر می‌رسد که در شرایط کنونی ملاک دولت برای واریز یارانه به مردم درآمد خانوارها بوده، این در حالی است که ملاک واریز باید ثروت خانوار باشد. /پایان پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
در رابطه با اصلاح قیمت بنزین هم رقبای سیاسی فرصت را مناسب دیدند تا یک تسویه حساب سیاسی هم داشته باشند. تندروها، تغییر قیمت بنزین را فرصتی برای کوبیدن دولت کردنددر واقع آنها فرصت را مناسب دیدند تا با استفاده از آن برای فردای خود سنگرهای ریاست جمهوری و مجلس را فتح کنند. در هر مقطعی هم که دولت یا مجلس جلوی افزایش قیمت را گرفته است با این گمان بوده‌است که ما بی‌خود با افزایش قیمت مواجه نشویم و هرگاه هم این‌کار را کرده است از سوی ملت مورد تحسین قرار گرفته است. یعنی این‌کار را کردید تا مورد تحسین قرار بگیرید؟ ببینید به هر حال خوب یا بد آن موقع می‌خواستند مانع از افزایش قیمت شوند. امروز انتقاداتی به این افزایش قیمت مطرح می‌شود اما هنر این است که پیش از این راهکار نشان می‌دادیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
اعتراضات امروز هر چند دامنه‌ای کمتر نسبت به اعتراضات سال ۹۶ دارد اما به شکل مشهودی عمق خشونت و رفتارهای غیرمدنی آن عمیق‌تر از قبل شده است. امروز زمانی است که مسئولین ما در همه قوا باید بپذیرند که در تحلیل و ریشه‌یابی اتفاقات دی‌ماه سال ۹۶ دچار اشتباه جدی شده‌اند. متاسفانه در کشور ما شهروندان مستقیما مقابل دستگاه امنیتی قرار می‌گیرند و به هر حال هزینه کار سیاسی هم بالاست. بنابراین باید صدای اعتراض شهروندان را بشنویم و در راستای حل و فصل مشکلات آنها گام ‌برداریم. به عبارت دیگر با تقویت احزاب و تشکل‌ها می‌توان رسمیتی به اعتراضات داد تا از این رهگذر بتوان از تبعات بعدی آن جلوگیری کرد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
کارشناسان چه می‌گویند؟ آفتاب: اعتراضات اخیر در سراسر کشور با افزایش شبانه قیمت بنزین آغاز شد. به باور کارشناسان ریشه این اتفاق‌ها «قیمت بنزین» و گرانی بنزین بهانه‌ای برای آغاز و گسترش برخی اعتراضات در سراسر ایران بوده که اگر چاره‌ای برای آن اندیشیده نشود ممکن است اعتراضات عمومی گسترده‌ای را در بر بگیرد. و چه بسا بی توجهی به این اعتراضات می‌تواند تبعات بیشتری را در آینده برای ما داشته باشد. به همین دلیل نسبت به زمینه‌های مستعد بروز خشونت و اعتراضات غیرمدنی در جامعه غفلت صورت گرفت. واقعیت آن است که اعتراض حق مردم است و این حق به صراحت در اصل ۲۷ قانون اساسی آمده است.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
همشهری - فرزانه آئینی: «مجلس نامحرم است»، «اطلاعی از شرایط کشور و چند و چون اعتراضات مردمی نداریم» و «کسی به مجلس در مورد تعداد بازداشت‌شدگان و کشته‌شدگان اعتراضات ۳روز اخیر گزارشی نداده است. وی افزود: فراکسیون امید همچنین در این نامه از رئیس مجلس درخواست کرده تا تعطیلی هفته آینده جلسات مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه را لغو کند تا نمایندگان در جلسه‌ای به بررسی موضوع افزایش قیمت بنزین بپردازند. پارسایی در جریان نشست دیروز بهارستان با اشاره به افزایش نرخ بنزین، گفت: ‌ مسئولان باید بگویند که کارشناسان طرح افزایش قیمت بنزین چه کسانی بوده‌اند؟ اگر نمایندگان مجلس کارشناس نیستند پس چه کسانی کارشناسی می‌کنند؟ سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، ادامه داد: ۳ بار رأی استمزاجی مجلس «نه به افزایش قیمت در شرایط فعلی» بود. مجلس در کجای کار است؟ بالغ بر ۴۰۰ -۳۰۰ تلفن از شهر شیراز و نقاط اطراف آن شهر داشتم. وی همچنین نسبت به تعطیلی هفته آینده مجلس انتقاد کرد و گفت: از نمایندگان می‌خواهم که تعطیلی هفته آینده را متوقف کنند.
خانه ملتخانه ملت3 هفته قبل
به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط جامعه به نحوی است که امروز باید خیلی مراقب گفتارها و کردارهایمان باشیم. وی ادامه داد: مردم بزرگ ایران اجازه دهند خادمین آنها در مجلس شورای اسلامی صادقانه با آنها صحبت کنند. محبی‌نیا اشاره کرد: آقای پارسایی مطالبی را در خصوص شیراز فرمودند؛ شیراز نسبت به دیگر استان‌ها اوضاع نگران‌کننده‌تری دارد. من و نمایندگان فارس خودمان را خادم ملت ایران می‌دانیم. واقعیت این است که مجلس شورای اسلامی در جریان این تصمیم نبود، ما با آنهایی که به دنبال تخریب و اغتشاش هستند کاری نداریم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
وزیر جهادکشاورزی نیز روز دوشنبه جهت پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان در اجرای ماده ۲۲۰ و ۲۲۱ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست حضور پیدا می‌کند. وزیر نیرو نیز در همین روز با حضور در کمیسیون انرژی پاسخگوی سوالات تعدادی از نمایندگان خواهد بود. همچنین وزیر نیرو در این روز در کمیسیون عمران پاسخگوی سوالات تعدادی از نمایندگان خواهد بود. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم روز سه‌شنبه برای پاسخ به سوالات نمایندگان به کمیسیون فرهنگی دعوت شده است. بررسی گزینه‌های ریاست جدید مرکز پژوهش‌های مجلسدر خبری دیگر از مجلس، رئیس جدید مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه امروز هیات رئیسه انتخاب و روز دوشنبه اعلام خواهد شد.
ایلناایلنا4 هفته قبل
با همه این اوصاف به دلیل برخورداری علی لاریجانی از هوش بالای سیاسی، کمتر کسی حکم بر پایان عمر کنشگری علی لاریجانی می‌دهد. از این روی گزینه‌های ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس به صورت چراغ خاموش در دفتر رئیس مجلس بررسی می‌شوند. از سوی دیگر با توجه به افزایش اختلافات بین لاریجانی و فراکسیون ولایی و حتی جریان اصولگرایی، احتمال دارد لاریجانی بر سر مرکز پژوهش‌ها با اصولگرایان و فراکسیون ولایی معامله کند. فراکسیون امید بی‌اعتنایی یا چراغ خاموشفراکسیون امید تاکنون تحرک خاصی در خصوص ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس نداشته است. به نظر می‌رسد با توجه به ماه‌های باقی مانده تا پایان عمر مجلس دهم، این فراکسیون مجلس علاقه چندانی به معرفی گزینه ندارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
اوایل شهریورماه امسال، ثبت‌نام طرح ملی مسکن از استان کرمان آغاز شده بود. از امروز نیز در مرحله‌ای دیگر، ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در بیش از ۱۰ استان دیگر آغاز می‌شود. متقاضیان ثبت‌نام طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن می‌توانند از روز شنبه هفته‌جاری با مراجعه به سایت www. tem. mrud. ir شروط نام‌نویسی را مطالعه کنند. شروط ثبت‌نام در طرح ملی مسکن چه خواهد بود؟ در این میان، تاهل، سابقه سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن و همچنین عدم بهره مندی از امکانات و تسهیلات دولتی در خرید واحدهای مسکونی از جمله شروط ثبت‌نام در طرح ملی مسکن است که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است. قیمت مسکن تا کجا می‌ریزد؟ در این شرایط، یک نماینده مجلس اعتقاد دارد: «طرح اقدام ملی مسکن باید بتواند قیمت مسکن و نرخ اجاره‌بها را کاهش دهد.» جهانبخش محبی‌نیا گفته است: «مشکل مسکن متاسفانه هنوز در کشور حل نشده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، اوایل شهریورماه امسال، ثبت‌نام طرح ملی مسکن از استان کرمان آغاز شده بود. از امروز نیز در مرحله‌ای دیگر، ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در بیش از ۱۰ استان دیگر آغاز می‌شود. متقاضیان ثبت‌نام طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن می‌توانند از روز شنبه هفته‌جاری با مراجعه به سایت www. tem. mrud. ir شروط نام‌نویسی را مطالعه کنند. تعداد طبقات طرح مسکن ملی در نهایت ۷ طبقه خواهد بود. قیمت مسکن تا کجا می‌ریزد؟ در این شرایط، یک نماینده مجلس اعتقاد دارد: «طرح اقدام ملی مسکن باید بتواند قیمت مسکن و نرخ اجاره‌بها را کاهش دهد.» جهانبخش محبی‌نیا گفته است: «مشکل مسکن متاسفانه هنوز در کشور حل نشده است.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
جهانبخش محبی‌نیا عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی دولت برای ارائه لایحه بودجه دو سالانه به مجلس و تفکیک درآمدهای مالیاتی و نفتی، گفت: بر اساس برنامه ریزی دولت، قرار است که درآمدهای مالیاتی صرف امور جاری شده و درآمدهای نفتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی هزینه شود. نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ، تکاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی بخواهیم یا نخواهیم، درآمدهای نفتی از بودجه جدا شده و باید از درآمدهای دیگر از جمله درآمد مالیاتی استفاده کنیم، حال این روش در صورتی نتیجه خواهد داد که بدون تعارف، یک جراحی بدون مسکن در کشور انجام شود. سوخت‌های فسیلی به زودی از چرخه استفاده در کشورها کنار خواهد رفتپیش بینی من این است که در سال‌های آینده، عملا سوخت‌های فسیلی از چرخه استفاده در کشورها کنار خواهد رفت و آن زمان است که اگر ما اقدام زیرساختی در حوزه بودجه و اقتصاد انجام نداده باشیم، قطعا مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد خواهد شدوی ادامه داد: پیش بینی من این است که در سال‌های آینده، عملا سوخت‌های فسیلی از چرخه استفاده در کشورها کنار خواهد رفت و آن زمان است که اگر ما اقدام زیرساختی در حوزه بودجه و اقتصاد انجام نداده باشیم، قطعا مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد خواهد شد. کل بدهی‌های دولت با فروش املاک و سرمایه‌های مازاد تسویه می‌شودمحبی نیا گفت: بر اساس گزارش‌های واصله، در کشور معادل بدهی‌های کل دولت مازاد املاک، مستقلات و سرمایه‌های به خواب رفته وجود دارد، حال اگر این سرمایه‌ها با نظارت سه قوه تبدیل به دارایی نقدی شده و پس از آن این اعتبارات در راستای سرمایه گذاری در کشور و امداد اجتماعی به ویژه کمک به مستضعفان هزینه شود، می‌توان مشکلات را پشت سر گذاشت. هزینه تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها در سال آینده باید ۲۰ درصد کاهش یابدعضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: به نظر من با شرایط کنونی بودجه کشور، باید هزینه تمام دستگاه‌ها، موسسات و سازمان‌ها بدون هیچ استثنایی حداقل ۲۰ درصد کاهش یابد و مسئولان دستگاه‌ها خود باید برای اجرای این مسئله پیشگام شوند. /پایان پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جهانبخش محبی‌نیا اظهار کرد: مشکل مسکن متاسفانه هنوز در کشور حل نشده است. وی با اشاره به طرح ملی مسکن، ادامه داد: طرح وزارت راه به‌عنوان ابزاری برای انتظام بخشیدن به تولید مسکن و اقتصاد تدوین شد که باید تلاش شود این طرح بتواند اجاره و قیمت خرید مسکن در سبد خانوار را کاهش دهد تا با کاهش قیمت و تبدیل آن به کالای مصرفی و مورد نیاز مردم، بتوان رفاه را به خانوارها بازگرداند. وی تصریح کرد: اهتمام و جدیت در دولت و وزارت راه و شهرسازی وجود دارد و تلاش می‌شود طرح اقدام ملی تولید مسکن را به سمت و سویی ببرد که عملیات فوق به موفقیت برسد. زیرا انحراف از مسیر اهداف تولید مسکن ملی برای اقشار متوسط و به ویژه کم درآمد مورد پذیرش هیچیک از نمایندگان نیست. محبی‌نیا اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن را تدبیری مناسب برای ایجاد تعادل نسبی در اقتصاد دانست و گفت: باید تلاش شود تا سمت و سوی عملیات مربوط به مسکن و طرح‌های ملی مسکن به سمتی برود که بخشتشریفاتی مسکن از بین برود و شاهد نقطه تعادل در اقتصاد کلان باشیم و مسکن نیز جایگاه خود را پیدا کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
نماینده سوال کننده وزیر پاسخ‌دهنده و سوال تاریخ انجام سوال/نتیجه*سمیه محمودی (نماینده شهرضا) عبدالرضا رحمانی فضلی (وزیر کشور) *دلایل عدم برنامه ریزی مناسب برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ۹۸/۰۷/۲۲ قانع شد*محمود صادقی (نماینده تهران) *زهراسعیدی (نماینده مبارکه) منصور غلامی (وزیر علوم) * موضوع بورسیه تحصیلی دانشجویان *علت عدم توجه و ضعف در ارتقای رشد کیفی اساتید، کارمندان، پرسنل قراردادی ۹۸/۰۷/۱۶ هر دو نماینده از پاسخ وزیر قانع شدند*محمدعلی پورمختار (نماینده کبودرآهنگ) *علی کرد (نماینده خاش) *جلال محمودزاده (نماینده مهاباد) محمدجواد ظریف (وزیر امورخارجه) * اقدامات صورت گرفته برای اقتصاد و توسعه ملی کشور *عدم دیپلماسی پایدار با کشورهای شرق و جنوب شرقی ایران *اقدامات وزارت امور خارجه برای جلوگیری از سدسازی غیرقانونی توسط دولت ترکیه و حمله به مردم عفرین سوریه ۹۸/۰۷/۱۴ هرسه نماینده از پاسخ‌های وزیر قانع شدند*فرید موسوی (نماینده تهران) رضا رحمانی (وزیر صمت) *درخصوص بهبود فضای کسب و کار ۹۸/۰۷/۰۸ قانع شدمحمدرضا صباغی بافقی (مهریز و ابرکوه) فرهاد دژپسند (وزیر اقتصاد) عدم راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا ۹۸/۰۶/۱۱ مجلس قانع نشد و وزیر کارت زرد گرفت*جهانبخش محبی‌نیا (شاهین‌دژ و میاندوآب) * حسن کامران (نماینده اصفهان) علیرضا آوایی (وزیر دادگستری) * عملکرد قوه قضائیه در مبارزه با فسادهای کلان اقتصادی * علت عدم اجرای ماده ۱۷۴ قانون آئین‌ دادرسی مدنی و انحصار آگهی‌ها در روزنامه حمایت و بیکاری ۲۰۰۰ نفر چیست؟ ۹۸/۰۵/۰۷ *محبی‌نیا قانع شد اما وزیر برای سوال کامران کارت زرد گرفت*علیرضا رحیمی (نماینده تهران) *قاسم جاسمی (کرمانشاه) امیرحاتمی (وزیر دفاع) * نحوه دسترسی به فیلم اعترافات و مستند مربوط به دو تابعیتی‌ها و علت پخش آن در جلسه علنی * علل عدم ارائه خدمات حمایتی به ایثارگران ۹۸/۰۴/۳۱ هر دو نماینده از پاسخ‌های وزیر قانع شدند*شادمهر کاظم زاده (دهلران و آبادان) *حبیب‌الله نیکزادی‌پناه (نماینده بم) رضا اردکانیان (وزیر نیرو) * علت عدم مهار آبهای مرزی * مدیریت علمی و عملی در امور آب ۹۸/۰۴/۳۱ هردو نماینده از پاسخ‌های وزیر قانع شدند. *ولی داداشی (نماینده آستارا) منصور غلامی (وزیر علوم) *عدم ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان دکتری ۹۸/۰۴/۲۴ قانع شدحبیب‌الله دهمرده (نماینده زابل) رضا رحمانی (وزیر صمت) در رابطه با بنگاه ‌های کوچک و متوسط ایران چه اقداماتی انجام دادید. ۹۸/۰۴/۰۳ قانع شد*بیت الله عبدالهی (اهر و هریس) *محمود نگهبان‌سلامی (خواف و رشتخوار) محمدجواد آذری‌جهرمی (وزیر ارتباطات) *وضعیت امکانات تلفن همراه و اینترنت در جاده‌ها *توسعه و ترویج ارتباطات و فناوری اطلاعات ۹۸/۰۳/۲۷ عبداللهی از پاسخ وزیر قانع شد اما مجلس از پاسخ وزیر به سوال نگهبان سلامی قانع نشد و کارت زرد گرفتهدایت‌الله خادمی (نماینده ایذه‌وباغ‌ملک) بیژن‌نامدار زنگنه (وزیر نفت) * چرا سیاست‌های گاز کشور چه در بخش خدمات گازرسانی به روستاها و بخش‌های مختلف کشور و چه در گرفتن سهم بازار گاز دنیا غیرعادلانه و ضد منافع ملی بوده است ۹۸/۰۳/۰۲ نماینده از پاسخ وزیر قانع نشد اما بعد از رای‌گیری مجلس پاسخ‌های وزیر را قانع‌کننده دانستولی‌الله نانوا کناری (نماینده بابلسر و فریدون‌کنار) عبدالرضا رحمانی‌فضلی (وزیر کشور) درباره وضعیت دپوی زباله در شهرستان مازندران ۹۸/۰۲/۳۱ قانع شدهاجر چنارانی (نماینده نیشابور) سید محمد بطحایی (وزیر آموزش و پرورش) ارتقای جایگاه این وزارتخانه به عنوان مهم‌ترین نهاد تربیت نیروی انسانی ۹۸/۰۲/۲۴ قانع شدعلیرضا محجوب (نماینده تهران) رضا اردکانیان (وزیر نیرو) درباره وضعیت اپراتورهای برق ۹۸/۰۲/۱۷ قانع شدعلی ساری (نماینده اهواز) بیژن نامدار زنگنه (وزیر نفت) علت عدم اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از بحران مازوت در آینده چیست؟ ۹۸/۰۲/۰۳ قانع شد
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
این عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ به این سوال که شما گفت‌و‌گوهایتان را از کجا آغاز کردید و امروز به کجا رسیده‌اید؟، گفت: جلسات شورای گفت‌و‌گوی ملی به طور منظم برگزار می‌شود. کارکردی که شورای گفت‌و‌گوی ملی دارد این است که فرهنگ گفت‌و‌گو را در فضای سیاسی و اجتماعی کشور بر فرهنگ خشونت و قهر غلبه دهد. البته ما اصرار نداریم که شخصیت‌های بزرگ کشور را درگیر این کنیم که آیا با گفت‌و‌گوی ملی موافق هستند یا مخالف؟، هرچند که کسی مخالف گفت‌و‌گوی ملی نیست ولی ما باید این مسیر را به نحوی طی کنیم که نظر بزرگان را جهت ایجاد آرامش در کشور تامین کنیم. صدای لمپن‌ها معمولا بلندتر است اما اگر در کشور گفت‌و‌گوی منطقی شکل بگیرد می‌توان صدای لمپن‌ها پایین آورد و آن صداها دیگر تاثیری نمی‌گذارد هرچند که در ملت ایران تا به حال تاثیری نگذاشته است. اگر هم در مقطعی تاثیر داشته خیلی زود جبران کردند مثل انتخاب بنی‌صدر که در مجلس شورای اسلامی بلافاصله اعضای حزب جمهوری اسلامی را انتخاب کردند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
آقای مجید انصاری نیز گاهی در این جلسات شرکت می‌کند و علی آقامحمدی هم قرار شده به این جمع اضافه شوند. این عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ به این سوال که شما گفت‌وگوهایتان را از کجا آغاز کردید و امروز به کجا رسیده‌اید؟، گفت: جلسات شورای گفت‌وگوی ملی به طور منظم برگزار می‌شود. کارکردی که شورای گفت‌وگوی ملی دارد این است که فرهنگ گفت‌وگو را در فضای سیاسی و اجتماعی کشور بر فرهنگ خشونت و قهر غلبه دهد. بخشی از تخریبی که از نواحی مختلف متوجه مجلس می‌شود، ممکن است ناشی از عوامل درون مجلس، ناشی از جهل عوامل خارج از مجلس، ناشی از اختلافات سیاسی جناح‌ها و نقش دشمنان خارجی باشد. اگر هم در مقطعی تاثیر داشته خیلی زود جبران کردند مثل انتخاب بنی‌صدر که در مجلس شورای اسلامی بلافاصله اعضای حزب جمهوری اسلامی را انتخاب کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ماه قبل
در این متن به بنده توهین شده و تهمت و دروغ نیز روا داشتند. او گفته بود: خیلی عجیب است کسانی امروز دولت و مجلس را فاقد ارزش می‌دانند، اما به برخی دوستان لقب ذوالقرنین می‌دهند. در این متن به بنده توهین شده و تهمت و دروغ نیز روا داشتند. بنده در نطق روز گذشته خود اذعان داشتم این‌که آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی را روزنامه کیهان ذوالقرنین نامیده‌ است اشتباه است. در بخشی از این مطلب آمده است که دولت یازدهم و دوازدهم انگشت کوچک دولت قبل از خود نمی‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ماه قبل
نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطلب منتشر شده در یک روزنامه که به نطق روز گذشته وی استناد کرده، گفت: بنده از مبارزه با مفاسد ناراحت نیستم بلکه با چاپلوسی و تملق مخالف هستم. صحبت‌های دیروز بنده صرفا به منظور دفاع از جایگاه نهاد مجلس شورای اسلامی و دولت بود. بنده در نطق روز گذشته خود اذعان داشتم این‌که آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی را روزنامه کیهان ذوالقرنین نامیده‌ است اشتباه است. نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: در بخشی دیگر از این مطلب آمده است که در مجلس عده‌ای به حجاب می‌تازند، بنده نیز با این امر مخالفم و هر کس به حجاب بتازد بی‌خود کرده است. من از حقوق نهاد مجلس شورای اسلامی دفاع می‌کنم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اعتمادآنلاین| روزنامه کیهان در واکنش به انتقاد یکی از نمایندگان مجلس درباره ذوالقرنین خواندن سیدابراهیم رئیسی نوشت: دیروز آقای جهانبخش محبی‌نیا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که معلوم نیست چرا از برخورد قاطع دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی به شدت عصبانی شده بود، با نسبت دادن یک دروغ بزرگ به مدیر مسئول روزنامه کیهان، تلاش کرد یادداشت وی در تقدیر از آیت‌الله رئیسی را زیر سؤال ببرد! آقای محبی‌نیا ادعا کرد که حسین شریعتمداری در یادداشت خود آیت‌الله رئیسی را ذوالقرنین نامیده است! این ادعا در حالی است که مدیر مسئول کیهان، برخورد قاطع رئیس‌قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی را با اقدام ذوالقرنین در ایجاد سد آهنین میان جماعت ستمگر یأجوج و مأجوج و مردم مظلوم شهر و دیاری که مورد ستم آن جماعت بودند، مقایسه کرده و آورده بود اقدام آقای رئیسی «کاری کارستان و همسو با برخوردی است که جناب ذوالقرنین با جماعت بیدادگر یأجوج و مأجوج کرده بود»
فراروفرارو3 ماه قبل
آقای محبی‌نیا ادعا کرد که حسین شریعتمداری در یادداشت خود آیت‌الله رئیسی را ذوالقرنین نامیده است! ایشان از کیهان گلایه کرده است که مجلس و دولت را تضعیف می‌کند! کاش آقای محبی‌نیا فقط برای یکی از این دروغ‌هایی که به کیهان نسبت داده است، سند، قرینه و یا حتی شاهد مثالی ارائه می‌کرد! کیهان نه تنها، هرگز شعار «مخالف هاشمی مخالف پیغمبری است»! آن‌وقت‌ها جنابعالی کجا تشریف داشتید و چرا مانند کیهان اعتراض نکردید و حالا که آب‌ها از آسیاب افتاده است زبان به انتقاد گشوده‌اید؟!

فریاد دادخواهی دختران در زندان

4+
ایمناایمنا3 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
آنها دست به دست هم داده‌اند تا مجاهدت‌های ملت ایران را به هرز بکشانند. وی افزود: ما برای اداره جامعه دولت و مجلس داریم، ببینید برای اینکه این نهادها را فاقد ارزش نشان دهند کدام جریانات به هم می‌رسند. محبی‌نیا در ادامه کنایه‌ای هم به حسین شریعتمداری زد که روز گذشته سید ابراهیم رئیسی را با ذوالقرنین مقایسه کرد بود. او گفت: خیلی عجیب است کسانی امروز دولت و مجلس را فاقد ارزش می‌دانند، اما به برخی دوستان لقب ذوالقرنین می‌دهند. اگر دولت و مجلس از حیز انتفاع خارج شد و این نهادها فاقد ارزش نشان داده شد آن زمان به کجا خواهیم رسید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
افزایش مطالبه عمومی برای «تنظیم تقویم تعطیلات» برای دستیابی به آخر هفته دوروزه احتمال شکسته شدن سد مخالفان را تقویت کرد. در جریان یک مناظره تلویزیونی که سه نماینده مجلس و یک مقام متوالی گردشگری (معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری) حضور داشتند، طبق نظرسنجی عمومی که توسط صداوسیما صورت گرفت ۵۵درصد مردم دوروزه شدن تعطیلات آخر هفته را به‌عنوان مطالبه از دولت در خواست کردند، احمد لاشکی، نماینده مجلس و ولی تیموری، معاون گردشگری موافقان دوروزه شدن تعطیلات آخر هفته و جهانبخش محبی‌نیا و غلامرضا کاتب، دو نماینده مجلس که از مخالفان تعطیلات دو روزه آخر هفته بودند، در این مناظره شرکت داشتند. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» درباره نگرانی اول مخالفان نشان می‌دهد که به علت ناهماهنگی تعطیلات آخر هفته ما با سایر کشورها مبادلات تجاری بین‌المللی ما با سایر کشورها بسیار محدود است. بنابراین نگرانی از رکود اقتصادی با آخر هفته دو روزه بی‌پایه است. در برنامه منظره تلویزیونی جمعه شب، متولی گردشگری - ولی تیموری معاون گردشگری میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری- در دفاع از تعطیلات دوروزه آخر هفته عنوان کرد: با دو روزه شدن تعطیلات آخر هفته شاهد رونق سفرهای داخلی در کشور، فراغت بیشتر کارکنان، ساماندهی تعطیلات رسمی و کاهش زمان کاری خواهیم بود.

به انتهای لیست رسیدید