آخرین و مهم‌ترین اخبار اسحاق جهانگیری
جهانگیری

اخبار مرتبط با «اسحاق جهانگیری»

تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
با اینحال عباس عبدی نسبت به دفاع سخنگوی شورای نگهبان از حق اعتراض مردم عصبانی شد و به ایشان تاخته که چرا از حق اعتراض مردم سخن گفته است. رویه شورای نگهبان نشان داده فحاشی‌ها او را عصبانی نمی‌کند، در برابر انتقاد هیجانی عمل نمی‌کند و با سعه صدر و آرامش حرف حساب را می‌شنود. در برابر افکارعمومی خود را پاسخگو می‌داند و به سئوالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ می‌دهد. منافع ملی را خرج شعار‌های سیاسی و دلفریب نمی‌کند و از مر قانون کوتاه نمی‌آید. در همین هفته اخیر علاوه بر نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان با حضور رسانه‌های مختلف، دو گفتگوی ایشان با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس و روزنامه جام جم منتشر و به سئوالات آنان پاسخ داده شد.
فارسفارس5 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمد بهادری جهرمی حقوق‌دان با انتشار یادداشتی در روزنامه اعتماد به اظهارات عباس عبدی از چهره‌های اصلاح طلب پاسخ داد. به گزارش فارس متن کامل این یادداشت به شرح زیر است: «اعلام یکباره تصمیم دولت در افزایش سیصد درصدی قیمت بنزین موجب غافلگیری مردم و مسئولان و اعتراض آن‌ها به نحوه اجرای این اقدام شد. با اینحال عباس عبدی نسبت به دفاع سخنگوی شورای نگهبان از حق اعتراض مردم عصبانی شد و به ایشان تاخته که چرا از حق اعتراض مردم سخن گفته است. رویه شورای نگهبان نشان داده فحاشی‌ها او را عصبانی نمی‌کند، در برابر انتقاد هیجانی عمل نمی‌کند و با سعه صدر و آرامش حرف حساب را می‌شنود. در همین هفته اخیر علاوه بر نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان با حضور رسانه‌های مختلف، دو گفتگوی ایشان با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس و روزنامه جام جم منتشر و به سئوالات آنان پاسخ داده شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین8 ساعت قبل
پیام خوزستان - اندیمشک - رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صف مردم از افراد ضد انقلاب جدا است و شرایط به وجود آمده بحث اعتراض و انتقاد به گرانی نیست گفت: مردم در همه شرایط پشتوانه واقعی نظام و انقلاب هستند. وی گفت: مسئولین خط مقدم دفاع از نظام هستند و کسی که در جمهوری اسلامی مسئولیت می‌گیرد در خط مقدم دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی است. وی افزود: جنگ همه جانبه دشمن علیه نظام و انقلاب ادامه دارد و شرایط پیش آمده در کشور با پشت صحنه دشمنان این انقلاب مدیریت شده است. وی گفت: هیچ چیزی انقلاب اسلامی را تهدید نمی‌کند و فرمایشات قاطعانه رهبر معظم انقلاب در روزهای اخیر نشان دهنده اقتدار انقلاب است. وی خاطرنشان کرد: صاحب واقعی این انقلاب، آقا امام زمان (عج) است و تلاش دشمنان این نظام محکوم به شکست است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
همزمان با اصلاح قیمت بنزین، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست در نامه‌ای خواستار ساماندهی ناوگان موتورسیکلت‌ها شده است. نیم‌میلیون موتورسیکلت توقیفی یا رسوبی، از رده خارج کردن موتورسیکلت‌های کاربراتوری و فرسوده و همچنین اعمال قانون موتورسیکلت‌های متخلف مواردی است که سازمان محیط زیست به آن پرداخته است. برای همین هم سازمان محیط‌ زیست پیشنهاد کرده است با تعیین حد زمانی و شرایط متروکه‌شدن موتورسیکلت‌های توقیفی، این معضل حل‌وفصل شود. این همه اصرار و انکار برای اسقاط موتورهای فرسوده در ازای تولید جدید، نشان‌دهنده آن است که عمده گروه‌ها و دستگاه‌ها بر ضرورت اسقاط موتورهای فرسوده واقف هستند. دقت داشته باشیم که سهم موتورسیکلت‌های کاربراتوری در تولید ذرات معلق شهری مثل تهران ۱۰‌درصد و سایر آلاینده‌های گازی ۱۸‌درصد است.
اصفهان امروزاصفهان امروز10 ساعت قبل
کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ حاکی از آن است که استان اصفهان با درآمدهای استانی هشت میلیون و ۴۰۵ هزار و ۸۳۴ میلیون ریال پس از تهران بیشترین درآمد استانی را داراست. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیرامون اینکه در بودجه ۹۸ دولت اعتبارات استان اصفهان را چگونه دیده است از غیرقابل مقایسه بودن بودجه اصفهان نسبت به استان‌های دیگر و نیز بدتر شدن وضعیت بودجه استان اصفهان در سال‌های متوالی حضور خود در مجلس خبر داد. مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان دراین‌بارهگفت: مطابق آمارهای وزارت اقتصاد، محیط کسب‌وکار اصفهان در بین ۳۰ استان کشور در بین پنج استان آخر و حتی بعد از سیستان و بلوچستان قرار گرفته است. بهنام ابراهیمی، مدیر واحد بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی اصفهان نیز معتقد است کهنوسانات شاخص کل محیط کسب‌وکار استان اصفهان نسبت به متوسط شاخص کل کشورحاکی از بدتر شدن وضعیت محیط کسب‌وکار استان به‌صورت مداوم از سال‌های قبل تاکنون است. بازار مسکن اصفهان نیز در تبعیت از این مسئله با رکود و کاهش خریدوفروش مواجه شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اما در این میان ادامه حیات این صنعت وابسته به اجرای طرح‌های توسعه‌ای و به روزرسانی است که تامین مالی این پروژه‌ها در شرایط فعلی متفاوت از گذشته خواهد بود. یکی از مهم‌ترین دلایل رونق فعلی اقتصاد کشور، حضور فعالانه شرکت‌های پتروشیمی در عرصه تولید و فروش و صادرات است. اما در این میان ادامه حیات این صنعت وابسته به اجرای طرح‌های توسعه‌ای و به روزرسانی است که تامین مالی این پروژه‌ها در شرایط فعلی متفاوت از گذشته خواهد بود. وی تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه را یکی از مهم‌ترین راه‌های تامین مالی طرح‌های پتروشیمی اعلام کرد و گفت: این روش تامین مالی نسبت به افزایش سرمایه شرکت‌ها مزیت‌های فراوانی دارد که معافیت مالیاتی، نقدشوندگی و کاهش زمان در تامین مالی از جمله این مزیت‌ها است. این مقام مسئول نیز مهم‌ترین مزیت صندوق پروژه را کوتاه کردن زمان تامین مالی عنوان کرد که شرکت‌های بورسی می‌توانند در زمان کمتری به سرمایه مورد نیاز خود دست یابند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
وی همچنین درباره نتایج اخیر تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: ما دو بازی اخیر خود را واگذار کردیم که این شکست‌ها غرور ملی ما را خدشه‌دار کرد. با عزم و اراده وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بهترین نتایج را به دست آوریم. وزیر ورزش درباره پرداخت حقوق سرمربی تیم ملی فوتبال‌مان نیز بیان کرد: پول وی پرداخت شده و ما حتی دستمزد سه ماه آینده وی را نیز پرداخت کردیم. اما ما مکاتباتی با معاون اول رئیس جمهور و رئیس مجلس داشته‌ایم و دو کمیسیون برای بررسی موضوع انتخاب شده‌اند که نظر صداوسیما را هم بگیرند. نظر ما که مشخص است و آن را بیان کردیم که حق پخش در همه دنیا به کمک ورزش می‌آید.
تابناکتابناک1 روز قبل
پرونده حق پخش تلویزیونی ورزش به خصوص فوتبال در هیات دولت به مراحل جدی رسیده است و طبق آخرین شنیده‌ها قرار است این مبلغ مستقیما از بودجه صداوسیما برداشت شود. ما دو سال و نیم است که با صداوسیما مذاکره می‌کنیم، ولی اراده جدی در صداوسیما برای پرداخت حق پخش وجود ندارد. وزیر ورزش ادامه داد: ما مکاتباتی با معاون اول رئیس جمهور و رئیس مجلس داشته‌ایم و دو کمیسیون برای بررسی موضوع انتخاب شده‌اند که نظر صداوسیما را هم بگیرند. نظر ما که مشخص است و آن را بیان کردیم که حق پخش در همه دنیا به کمک ورزش می‌آید. ولی صداوسیما تاکنون حاضر نشده است حق پخش را پرداخت کند.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 روز قبل
مراسم تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و فعالان عرصه کتابخوانی استان خوزستان با تقدیر از ۲۷ برگزیده در تالار کتابخانه مرکزی خوزستان برگزار شد. کتابخوانی، فرهنگی ارزشمند است که باید به درستی حفظ و حراست شود و کتابخانه این نقش مهم را عهده دار است. کتابداران امروز باید هنرمند، خلاق، دانشمند و مهم‌تر از همه کتابخوان و کتاب شناس باشند. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان: ۴۸۰۰ مترمربع به فضای کتابخانه‌ها عمومی خوزستان افزوده شددر این مراسم، منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های کتاب و کتابخوانی در استان، یکی از اولویت‌ها بود که با برنامه ریزی‌های انجام شده، در یکسال گذشته ۱۲ کتابخانه عمومی به مجموعه کتابخانه‌های عمومی خوزستان اضافه شد. در این مراسم از کتابداران، کتابخوانان و فعالان برتر عرصه کتابخوانی خوزستان تجلیل شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۸٫۴ درصد صادرات کشور مربوط به آذربایجان شرقی است، گفت: با توجه به وسعت و جمعیت استان، سهم آذربایجان شرقی در توسعه صادرات کشور بسیار زیاد و موثر بوده است، نزدیک به ۴۵ درصد کالاهای صادراتی استان مربوط به کالاهای صنعتی بوده که توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و این نشان از وجود فضای امید بخش در استان است. علی جهانگیری در بیست و پنجمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور در تبریز، با بیان این‌که طی شش ماه سال جاری، صادرات غیر نفتی آذربایجان شرقی ۵۲ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده است، گفت: در کنار این میزان رشد صادرات، طی شش ماه گذشته، ۳۵ درصد واردات استان نیز رشد داشته است. به گزارش ایسنا، معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: تقاضا می‌کنیم دولت مرکزی بار مشکلات را به تنهایی بر دوش نکشد و در زمینه‌ی صادرات به استان‌ها به ویژه استان‌های‌مرزی نیز نقش‌هایی را ارائه کند. جهانگیری گفت: تعامل خوبی بین بخش خصوصی و دولتی در آذربایجان شرقی وجود دارد و معتقدم این تعامل باید بیش از پیش شود. براساس این گزارش؛ بیست و پنجمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور با محوریت راهکارهای بهبود فضای کسب و کار برای رونق تولید و توسعه صادرات غیرنفتی و حضور در بازارهای جهانی با حضور مقامات کشوری و استانی و بین المللی در مصلای تبریز برگزار شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در سومین جلسه استماع استیضاح ترامپ «الکساندر ویندمن» کارشناس شورای امنیت ملی آمریکا، «جنیفر ویلیامز» از مشاوران معاون اول رئیس جمهوری آمریکا، «کورت والکر» فرستاده سابق آمریکا در امور اوکراین و «تیم موریسون» کارشناس سابق روسیه در شورای امنیت ملی آمریکا، به عنوان شاهد به ادای شهات پرداختند. سرهنگ ویندمن، کارشناس ارشد اوکراین در شورای امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه ۲۸ آبان در جلسه تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در مورد اقدامات دونالد ترامپ در رابطه با اوکراین گفت: درخواست رییس جمهور آمریکا از یک دولت خارجی برای تحقیق در مورد یک شهروند آمریکایی و رقیب سیاسی او نادرست است. جنیفر ویلیامز یکی دیگر از مقامات مسئولی است که به این مکالمه گوش داده است. در حالی که سرهنگ ویندمن مشغول ارایه توضیحات در کنگره بود حساب رسمی کاخ‌سفید در توییتر با انتقاد از او تحقیقات استیضاح را بی‌اعتبار خواند و در توییت‌های متعدد به آن حمله کرد. در همین حال، ترامپ هم در حساب رسمی خود در توییتر، «ماری یوانوویچ» سفیر سابق آمریکا در اوکراین را مورد حمله قرار داد و شهادت او برابر کنگره (که هفته پیش برگزار شد) را به باد حمله گرفت.
ایسناایسنا1 روز قبل
مراسم تشییع پیکر یکی از شهدای حوادث اخیر (شهید مرتضی ابراهیمی) با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی در شهرستان شهریار برگزار شد. وی افزود: میدان نفتی کشف شده یک برند برای نظام جمهوری اسلامی است. همچنین سفیر آمریکا در آلمان در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه مقامات کشورش در امور داخلی ایران در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ما صدای مردم ایران را می‌شنویم. آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا هم گزارشی درباره قابلیت‌های نظامی ایران، اهداف و ساختار آن ارائه و اذعان کرده که توان نظامی ایران افزایش چشمگیری داشته است. *همچنین می‌توانید گفت و گوهای اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با خبرنگاران را اینجا دنبال کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، از ضرورت اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به توسعه حمل و نقل عمومی خبر داد. وی با بیان اینکه شهر تهران مانند همه شهر‌های دنیا در منطقه سرزمینی با محدود ظرفیت‌های زیستی و اکولوژیکی است، افزود: در تهران جمعیتی باید ساکن باشد که این ظرفیت اکولوژیکی پاسخگوی آن باشد. سالاری با اشاره به نامه رئیس شورای شهر تهران به معاون اول رئیس جمهور، افزود: ریاست شورای شهر تهران بر اساس دغدغه در این حوزه نامه نگاری‌های بسیاری داشته و اعلام کرده که وضعیت حمل و نقل عمومی در حوزه ریلی، واگن و اتوبوس رانی مناسب نیست. وی با بیان اینکه نامناسب بودن شرایط حمل و نقل عمومی استقبال مردم از این شقوق حمل و نقل را کاهش داده است، گفت: در نتیجه این کم کاری‌ها در حوزه حمل و نقل عمومی جابه جایی سفر با خودرو‌های شخصی و تاکسی‌های اینترنتی صورت می‌گیرد. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران یادآور شد: باید جلسه فوری با هدف اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به بخش حمل و نقل عمومی برگزار شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون اول رییس جمهور بر توجه به امور جوانان به عنوان یکی از مسایل اصلی کشور و دولت تاکید کرد. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در پاسخ به نامه وزیر ورزش و جوانان مبنی بر «درخواست تشکیل منظم و مستمر ستاد ساماندهی امور جوانان استان و شهرستان طبق روال گذشته و خودداری از ادغام آنها با کارگروه‌های شورای برنامه ریزی و توسعه استان» از استانداران خواست تا ضمن اقدام لازم در این زمینه، توجه به امور جوانان را که جزء مسایل اصلی کشور و دولت است، در دستور کار قرار دهند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
اسحاق جهانگیری مصوبه تعیین اسماعیل نجار به عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور را به وزارت کشور ابلاغ کرد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده (۸) قانون مدیریت بحران کشور - مصوب ۱۳۹۸- اسماعیل نجار به عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تعیین نمود. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون اول رئیس جمهور اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات را ابلاغ کرد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت هیئت وزیران در جلسه ۲۶ آبان ۱۳۹۸، اساسنامه شورای اجرایی فناوری اطلاعات را که با همکاری سازمان اداری و استخدامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شده، به تصویب رساند. گفتنی است، هدف از تشکیل شورای اجرایی فناوری اطلاعات، تعیین خط مشی‌های اجرایی در قلمرو فناوری اطلاعات جهت توسعه و استقرار دولت الکترونیک و ایجاد زمینه و بستر گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و برنامه‌های توسعه‌ بخش‌های مختلف در چهارچوب سیاست‌های کلی نظام، مصوبات شورای عالی فضای مجازی و قوانین مربوط است. ریاست شورا بر عهده رییس جمهور است و در غیاب وی، معاون اول رییس جمهور این وظیفه را برعهده خواهد داشت. وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، کشور، علوم، تحقیقات و فناوری، دادگستری، صنعت، معدن و تجارت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، اطلاعات و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دبیر شورای عالی فضای مجازی و سه نفر از متخصصان فناوری اطلاعات به پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و حکم رییس جمهور اعضای شورای اجرایی فناوری اطلاعات را تشکیل می‌دهند.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
شماری از شهروندان اصفهانی بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از سوی فعالان بخش‌های مختلف از مسوولان امر خواستند تا علاوه بر گفت و گو و اطلاع رسانی همه جانبه، نظارت بیشتر بر بازار و عملکرد صنوف داشته باشند. آنان در گفت و گو با ایرنا با بیان این که اقشار جامعه به ویژه صنوف بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین نیازمند گفت و گوی مسوولان هستند، اظهارداشتند: اجرای این طرح تصمیم مسوولان نظام جمهوری اسلامی است بنابراین همه بخش‌های کشور ملزم به رعایت قوانین باشند و مسائل و مشکلات را با همدلی و وحدت باید حل کرد. این شهروندان در عین حال تاکید کردند مسوولان امر باید برای راه برون از مشکلات بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی لازم را اتخاذ کنند تا فروشنده و خریدار ضرر نکنند چرا که بازار اکنون نیاز به امنیت روانی و آگاهی بخشی دارد که همه بتوانند نیازهای روزمره خود را به طور طبیعی برطرف کنند. بررسی میدانی خبرنگاران ایرنا از بخش‌های مختلف شهرستان‌های استان حاکیست مسوولان نهادهای مختلف بایدبر همه صنوف و مراکز خدماتی شبانه‌روز نظارتشان را محسوس و آشکار بیشتر کنند تا جلوی هرگونه سوء استفاده را بگیرند. سمیه نوروزی یک شهروند اصفهانی که در حال پرسیدن قیمت یک سرویس ظروف آشپزخانه بود در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: اکنون قیمت‌ها همچون گذشته است و در این ۲ روزه تغییری نکرده ولی اگر نظارت نباشد برخی فروشندگان خودسرانه اقدام به افزایش قیمت‌ها می‌کنند. وی با بیان این که قیمت بنزین ربطی به حمل کالاها ندارد، گفت: برخی از فروشندگان از اینکه باید اجناس را با خودروهای خود از مرزها خرید و به اصفهان انتقال دهند از حالا از احتمال افزایش قیمت کالاها صحبت می‌کنند. این شهروند با اشاره به اینکه هرگونه افزایش قیمتی در همه بخش‌ها را با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی که مردم از مدت‌ها پیش در پی اعمال تحریم‌ها با آن مواجه هستند قابل تحمل و پذیرش نخواهد بود. اکبر مرادی شهروند دیگری که در حال خرید یک تخته روفرشی بود با ابراز رضایت از قیمت‌های فعلی موجود در بازار گفت: کالاها در این چند روزه تغییری نداشته است ولی برخی نگران گرانی کالاها در روزهای آینده هستند. وی ادامه داد: تجربه نشان داده که اگر دستگاه‌های نظارتی و صنفی در راستای کنترل بازار هماهنگ و مصمم عمل نکنند می‌تواند نتیجه‌ای همچون افزایش قیمت‌های پیش از ایام نوروز را شاهد باشیم. وی بیان کرد: در زمینه اجرای طرح سهمیه بندی بنزین بهتر بود مسوولان از قبل اطلاع رسانی می‌کردند که به طور قطع واکنش‌ها کمتر بود و ملت فهیم ایران در طول تاریخ نشان دادند که مردمی با فرهنگ و آگاه و متمدن هستند به ویژه در چهل سال اخیر همراهی شان را با نظام اسلامی در صحنه‌های اجتماعی و سیاسی به اثبات رساندند. صاحب یک فروشگاه عرضه محصولات بلور و چینی در اصفهان به خبرنگار ایرنا گفت: هیچ یک از کالاهای ما تغییر قیمتی نداشته است و با همان نرخ قبلی به فروش می‌رسد. محمد شریفی تاکید کرد: البته این امر منوط به کنترل بازار بالادست هم هست زیرا اگر ما اجناس خود را از عمده‌فروشان در مرزها و یا تهران با قیمت بالا خریداری کنیم ناچار به افزایش قیمت هستیم. وی از متولیان و مسوولان خواست تا بر قیمت‌های عرضه در بازارهای عمده فروشی نظارت جدی‌تر داشته باشند و تنها کنترل خود را بر بازارهای خرده‌ فروشی متمرکز نکنند. شریفی یادآور شد: مشکلات معیشتی مردم مدت‌هاست که بازار فروش لوازم و کالاها را کم رونق کرد و بر این اساس فروشندگان نمی‌توانند با افزایش قیمت تعداد اندک مشتریان خود را نیز از دست بدهند. رضا اولادی از اهالی شهرضا به مشکلات اقتصادی مردم در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزان امر باید به نیازهای اقتصادی و درآمد اقشار توجه اساسی کنند و حل مشکلات کشور با شعار حل نمی‌شود بلکه با برنامه‌ریزی علمی و داشتن نقشه راه اصولی برای همه بخش‌های جامعه می‌توان از بسیاری چالشها عبور کرد. این در حالی است که عزم مسوولان استان اصفهان بر کنترل و تشدید نظارت‌ها بر جلوگیری از افزایش قیمت کالاهاست و بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین تاکنون دهها نشست مربوط با هدف نظارت بر امور مختلف در نهادها به ویژه در استانداری برگزار شد که کارشناسان تاکید دارند این نشست‌ها باید تخصصی‌تر برای همه حوزه‌ها برگزار شود. مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان از تشدید نظارت تیم‌های بازرسی برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و برخورد با متخلفان در این استان خبر داد و گفت: هرگونه افزایش قیمت در فروش کالا و خدمات به بهانه افزایش بهای بنزین هیچ توجیه قانونی ندارد و با هر گونه گرانفروشی، احتکار و کم‌فروشی خارج از چارچوب قانونی برخورد خواهد شد. جواد محمدی فشارکی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه همه ظرفیت‌های نظارتی خود را در روند کنترلی قیمت‌ها به‌کار خواهیم گرفت تصریح کرد: دلیلی برای گرانی کالاها و خدمات وجود ندارد و با هر گونه تخلفی به قید فوریت برخورد خواهد شد. مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان اظهار داشت: ۳۲۹ بازرس ثابت و افتخاری این مدیریت از ۲ روز گذشته در آماده باش کامل قرار دارند. وی بیان کرد: بازرسی و نظارت بر نحوه عرضه کالا و خدمات به منظور جلوگیری از هرگونه کمبود یا افزایش غیرمنطقی قیمت و ارتکاب تخلف از سوی واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و رسیدگی سریع به شکایت‌ها و گزارش‌های مردمی همچنان ادامه دارد. محمدی فشارکی با تأکید بر اهمیت نقش شهروندان در جلوگیری از تخلفات خاطرنشان کرد: شهروندان برای خرید لوازم مورد نیاز خود به واحدهای صنفی معتبر و دارای پروانه کسب مراجعه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را در اسرع وقت از طریق تلفن‌های ۳۲۳۵۲۰۱۲ – ۳۲۳۵۲۰۱۳ و یا ارسال پیام کوتاه به شماره ۰۹۱۴۰۴۰۳۰۳۹ و یا گزینه شکایات مردمی در وب سایت این مدیریت به نشانی bazresiasnafisf. ir به ستاد خبری و دایره رسیدگی به شکایات و گزارش‌های مردمی این مدیرت اطلاع دهند تا در کوتاه‌ترین زمان
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
همزمان با اصلاح قیمت بنزین، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست در نامه‌ای خواستار ساماندهی ناوگان موتورسیکلت‌ها شده است. نیم‌میلیون موتورسیکلت توقیفی یا رسوبی، از رده خارج کردن موتورسیکلت‌های کاربراتوری و فرسوده و همچنین اعمال قانون موتورسیکلت‌های متخلف مواردی است که سازمان محیط زیست به آن پرداخته است. برای همین هم سازمان محیط‌ زیست پیشنهاد کرده است با تعیین حد زمانی و شرایط متروکه‌شدن موتورسیکلت‌های توقیفی، این معضل حل‌وفصل شود. این همه اصرار و انکار برای اسقاط موتورهای فرسوده در ازای تولید جدید، نشان‌دهنده آن است که عمده گروه‌ها و دستگاه‌ها بر ضرورت اسقاط موتورهای فرسوده واقف هستند. دقت داشته باشیم که سهم موتورسیکلت‌های کاربراتوری در تولید ذرات معلق شهری مثل تهران ۱۰‌درصد و سایر آلاینده‌های گازی ۱۸‌درصد است.
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون اول رییس جمهور در نامه‌ای به رییس سازمان برنامه و بودجه بر تامین اعتبار مورد نیاز به منظور اتمام پروژه «رصد خانه ملی ایران» تاکید کرد. به گزارش ایسنا، در پی درخواست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از جهانگیری مبنی بر «تخصیص اعتبار مورد نیاز در ردیف بودجه سال ۱۳۹۹ به منظور اتمام پروژه رصد خانه ملی ایران»، معاون اول رییس جمهور از نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه خواست نسبت به تامین اعتبار رصد خانه مذکور در سال ۹۹ اقدام لازم را بنماید. انتهای پیام
فراروفرارو1 روز قبل
اگر آن طور که نوشته‌اید مصاحبه کردن سخنگوی شورای نگهبان را به منزله اقناع افکار عمومی تلقی کنیم؛ در این صورت سخنگوی دولت هر روز در حال گفتگو و اقناع است. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. به علاوه از کی شورای نگهبان اعتراض‌های بدون مجوز را قانونی می‌داند؟ شاید بگویید که مردم باید مجوز بگیرند. اینکه لازمه اجرای تصمیمات مهم اقناع مردم است اگرچه درست است ولی ربطی به شأن شورای نگهبان ندارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی خراسان جنوبی استانی است که کشاورزی در آن به عنوان یکی از پیشران‌های اقتصادی مطرح است. بحث کشت گلخانه یکی از برنامه‌های جدی مسئولان است که در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور به امضا رسید که مقرر شد تا پایان دولت هزار هکتار گلخانه در استان احداث شود. استاندار خراسان جنوبی اعلام کرده بود برنامه دولت در کل کشور، احداث ۵۰۰۰ هکتار گلخانه است که ۱۰۰۰ هکتار آن، مربوط به خراسان جنوبی است که تاکنون در استان خراسان جنوبی ۶۰ هکتار گلخانه احداث شده است، لذا برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در این دولت، ۱۰۰۰ هکتار گلخانه در استان احداث شود. اکبری ادامه داد: طی سال جاری شش هکتار گلخانه ایجاد شده و ۳۵ هکتار گلخانه دیگر به بانک‌ها برای اخذ تسهیلات معرفی شدند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: تسهیلات ۵ ساله با بهره هفت درصد بدون محدودیت برای احداث سازه‌ها به متقاضیان داده می‌شود.

بارانی با چاشنی ترافیک

3+
فارسفارس1 روز قبل
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم درباره وضعیت لوایح «پالرمو» و CFT در مجمع تشخیص، گفت: با توجه به اینکه مهلت یکساله مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بررسی انطباق «پالرمو» با مصالح کشور پایان یافته، عملا بررسی آن کان‌لم‌یکن بوده است. درباره CFT هنوز مهلت مجمع تشخیص مصلحت نظام پایان نیافته است. مصباحی مقدم بیان کرد: اصلا چنین مکانیسمی که FATF در بهمن ماه جاری بدون بررسی وضعیت ایران، کشورمان را وارد لیست سیاه کند شناخته شده نیست و مواضع معاون وزارت امور خارجه درست نیست. وی در مورد اینکه وزارت امور خارجه تاکید می‌کند که برخی کشورهای دوست، ایران را برای پیوستن به FATF تشویق می‌کنند، اظهار داشت: چنین مباحثی از سوی وزارت امور خارجه در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مطرح شده ولی اطمینان‌آور نبوده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره سخنان اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور درباره تصویب لوایح در شورای سران قوا و اینکه آیا مجمع در مقابل این سخنان اقدامی انجام داده است نیز گفت: مجمع بنای برخورد با آقای جهانگیری را نداشته و ندارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
جلسه «هاشمی» با «جهانگیری» درباره مترورئیس شورای شهر تهران از برگزاری جلسه با معاون اول رئیس‌جمهوری با موضوع وضعیت حمل و نقل عمومی تهران خبر داد و ابراز امیدواری کرد این جلسه به گشایش در زمینه تامین واگن مترو منجر شود. به گزارش خبرگزاری مهر، محسن هاشمی در این رابطه گفت: روز گذشته بنده جلسه‌ای با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری داشتم که البته در این جلسه معاون عمرانی وزیر کشور نیز حضور داشت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مشاور معاون اول رئیس جمهوری آمریکا تایید کرد محتوای مکالمه تلفنی ۲۵ ژوئیه دونالد ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین که به «اوکراین گیت» مشهور شده است، درباره مسایل سیاست داخلی آمریکا و غیرمعمول بوده است. (مایک پنس) معاون رئیس جمهوری برای تبریک به وی زنگ زد. مشاور معاون اول رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: در تاریخ ۱۳ ماه مه، دستیار رئیس دفتر معاون رئیس جمهوری با من تماس گرفت و خبر داد که رئیس جمهوری ترامپ تصمیم گرفته است معاون رئیس جمهوری در مراسم تحلیف در اوکراین شرکت نکند. در تاریخ ۲۵ ژوئیه به همراه چند تن از همکارانم به تماس بین رئیس جمهوری ترامپ و رئیس جمهوری زلنسکی گوش کردم. من در مورد تماس ۲۵ ژوئیه با معاون رئیس جمهوری یا هر یک از همکارانم در دفتر معاون رئیس جمهوری یا شورای امنیت ملی صحبت نکردم.

جلسه شورای اسلامی شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ محسن هاشمی رئیس شورای شهر در جلسه امروز، ابتدا از معطل ماندن طرح جامع و تفصیلی تهران با گذشت ۱۲ سال به شهرداری تذکر داد؛ سپس از نتیجه جلسه‌اش با معاون اول رئیس جمهور خبرداد که در آن جلسه آقای جهانگیری قول داده کمیته ویژه درخصوص تامین منابع مالی توسعه حمل و نقل عمومی تشکیل شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز ۲۸ آبان ماه مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: مدارس تهران فردا چهارشنبه ۲۹ آبان تعطیل است؟ مسعود ثقفی گفت: مدارس فردا چهارشنبه تعطیل نیست و با توجه اطلاعیه هواشناسی احتمال بارش باران و برف طی فردا چهارشنبه ۲۹ آبان ماه بسیار کم است و دلیلی برای تعطیلی مدارس وجود ندارد. بیشتر بخوانید: نخستین جشنواره بین المللی کتاب ایثار و شهادت برگزار می‌شودنخستین جشنواره بین المللی کتاب ایثار و شهادت دی ماه سال جاری برگزار می‌شود. بیشتر بخوانید: شرط استقرار صنایع در شهرک‌های صنعتی چیست؟ /واکنش محیط زیست به نمایش پرندگان در رستوران‌های لاکچری تهرانمدیر کل محیط زیست استان تهران گفت: متاسفانه این مسئله این روز‌ها در رستوران‌های زیادی مرسوم شده به عنوان مثال پرندگانی مثل طاووس و طوطی در این رستوران‌ها به نمایش درمی آیند. مامورین پایش محیط زیست همواره این مراکز را رصد می‌کنند و در صورتی که این پرندگان جز کنوانسیون منع تجارت باشند با این مراکز برخورد می‌کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون اول رئیس جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را به معاونین نخست وزیر در امور کابینه و امور همکاری‌های بین‌المللی این کشور، تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن روز ملی سلطنت عمان را به فهد بن محمود آل سعید معاون نخست وزیر در امور کابینه و اسعد بن طارق بن تیمور آل سعید معاون نخست وزیر در امور همکاری‌های بین‌المللی سلطنت عمان تبریک گفت و از روند رو به رشد همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف که موجب تامین بیش از پیش منافع مشترک دو طرف می‌شود، ابراز خرسندی کرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
ایرنا: رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با تشریح اقدامات انجام شده از سوی اطرافیان دونالد ترامپ در ماجرای «اوکراین گیت»، گفت: رئیس جمهوری، منافع شخصی و سیاسی خود را بالاتر از منافع ملت قرار داد. وی ادامه داد: رئیس جمهوری ترامپ با تحت فشارقراردادن یک مقام خارجی برای اعلام یک تحقیق درباره رقیب سیاسی خود، منافع شخصی و سیاسی خود را بالاتر از منافع ملت قرار داد. پنس تمایل داشت حضور یابد و از آنجا که علامت مهمی در حمایت از رئیس جمهوری جدید ارسال شود. رودی جولیانی هم قصد داشت برای دنبال کردن منافع رئیس جمهوری به اوکراین برود اما به دنبال علنی شدن این سفر، مجبور شد این سفر را لغو کند. سه روز بعد، معاون رئیس جمهوری اعلام کرد که از حضور در مراسم تحلیف، انصراف داده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری با اشاره به ضرورت اجرایی شدن منشور توسعه فرهنگ قرآنی گفت: توسعه فرهنگ قرآنی از اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است و دولت همواره تلاش کرده از همه ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده کند. معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش مردم و خیرین در امور فرهنگی و عام المنفعه نظیر مدرسه سازی و احداث بیمارستان گفت: قطعا با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت‌های جامعه می‌توان شاهد مشارکت بیشتر خیرین در توسعه فرهنگ قرآنی بود. جهانگیری همچنین با ابراز خرسندی از اینکه طی سالهای اخیر از مرحله تبرک جویی قرآن به مفاهیم راهبردی و محتوایی آن رسیده‌ایم از وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم، تحقیقات و فناوری خواست تمرکز جدی‌تری نسبت به توسعه فرهنگ قرآنی داشته باشند. وی در این گزارش توضیحاتی در خصوص روند تدوین منشور توسعه فرهنگ قرآنی و ادوار تاریخی فعالیت‌های قرآنی ایران پس از انقلاب اسلامی ارائه کرد و به تشریح رویکردهای کلان منشور مشتمل بر هماهنگ سازی فعالیت‌های قرآنی، فرهنگ سازی قرآنی و نظام سازی قرآنی پرداخت. در ادامه این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص گزارش ارائه شده از روند عملیاتی سازی منشور توسعه فرهنگ قرآنی پیشنهاد دبیرخانه ستاد به شرح زیر به تصویب رسید: «به منظور تسریع و شفاف سازی مراحل اجرای اسناد راهبردی منشور توسعه و فرهنگ قرآنی، سازمان برنامه و بودجه موظف شد با هماهنگی شورای توسعه فرهنگ قرآنی نسبت به یکسان سازی عناوین و محتوای برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی دستگاه‌ها در لایحه بودجه سالانه با مفاد اسناد راهبردی اقدام کند.»

به انتهای لیست رسیدید

جهانگیری

اسحاق جهانگیری (زادهٔ ۲۰ دی ۱۳۳۶ سیرجان) سیاست‌مدار اصلاح طلب و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم، به‌عنوان معاون اول رئیس‌جمهور فعالیت می‌نماید. او پیش‌تر در دولت یازدهم نیز عهده‌دار معاون اولی ریاست‌جمهوری اسلامی ایران بود. وی دانش‌آموخته کارشناسی فیزیک از دانشگاه کرمان، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران (واحد علوم و تحقیقات) است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۸ در جهاد سازندگی آغاز نمود. جهانگیری در ادوار دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، به عنوان نمایندهٔ جیرفت در مجلس حضور داشت. در فاصله سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار اصفهان بود. وی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ در کابینه نخست سیدمحمد خاتمی؛ وزیر معادن و فلزات بود و از سال ۱۳۷۹ در پی ادغام این وزارتخانه با وزارت صنایع و تشکیل وزارتخانه جدید، تا سال ۱۳۸۴ در جایگاه وزیر صنایع و معادن فعالیت نمود. وی رئیس پیشین شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط با اسحاق جهانگیری را می‌خوانید. ویکی‌پدیا