جوجه تیغی

جوجه تیغی

کجاروکجارو5 روز قبل
به‌صورت معمول، جوجه تیغی ماده وظیفه محافظت و نگه‌داری از فرزندان را بر عهده می‌گیرد درحالی‌که جوجه تیغی نر سعی در خوردن بچه‌ها دارد! در کل ۱۵ گونه جوجه تیغی وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جوجه تیغی اروپایی، جوجه تیغی صحرایی، Atelerix، Erinaceus و Hemiechinus اشاره کرد. کجا جوجه تیغی ببینیم؟ طبق گزارش‌ها نشنال جئوگرافیک، جوجه تیغی‌ها در اروپا، آسیا، آفریقا و نیوزلند یافت می‌شوند. جوجه تیغی به‌عنوان حیوان خانگیگرفتن یک جوجه تیغی و نگه‌داری از آن به‌عنوان یک حیوان خانگی، در اکثر شهرها و ایالت‌های آمریکا ممنوع و غیرقانونی است اما در بسیاری از شهرها و کشورها این مسئله انجام می‌شود و جوجه تیغی‌ها برای بعضی از افراد حکم حیوان خانگی را دارند. نظر شما در مورد جوجه تیغی‌ها چیست؟ آیا تاکنون جوجه تیغی را از نزدیک مشاهده کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با کجارو در میان بگذارید.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پس از انتشار چهار جلد از کتاب «هدهد سفید»، جلد پنجم این کتاب نیز با ارائه مطالبی برای آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان با کتاب و کتابخانه، توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر و در دسترس علاقه‌مندان در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفت. بخش بعدی این کتاب «سرزمین‌ها و افسانه‌ها» نام دارد که در آن قصه‌هایی از نویسندگان منطقه آذربایجان ایران برای بچه‌ها آورده شده است. همچنین مطلبی با عنوان «محله بروبیا» از مینا حدادیان که به معرفی یک شخصیت در کتابخانه اختصاص دارد، در بخش بعدی این کتاب ارائه شده است. در ادامه تعدادی از داستان‌های خواندنی نوشته شده توسط برخی اعضای نوجوانان کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی و اصفهان، در این بخش آورده شده است. گزارشی از برگزاری اختتامیه نشان هدهد سفید در سال ۱۳۹۸ و معرفی آثار برگزیده و گفت‌وگو با سید احمدمیرزاده، یکی از نویسندگان برگزیده در این جشنواره نیز از بخش‌های دیگر این کتاب است.
فارسفارس1 هفته قبل
پنجمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنی تهیه شده، منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد. به گزارش خبرگزاری فارس، پس از انتشار چهار جلد از کتاب «هدهد سفید» که با استقبال اعضای نوجوان کتابخانه‌های عمومی همراه شد، جلد پنجم این کتاب نیز با ارائه مطالبی به منظور آشنایی هرچه بیشتر و بهتر نوجوانان با کتاب و کتابخانه، از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر و در دسترس علاقه‌مندان در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفت. همچنین مطلبی با عنوان «محله بروبیا» از مینا حدادیان که به معرفی یک شخصیت در کتابخانه اختصاص دارد، در بخش بعدی این کتاب ارائه شده است. در ادامه تعدادی از داستان‌های خواندنی نوشته شده توسط برخی اعضای نوجوانان کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی و اصفهان، در این بخش آورده شده است. گزارشی از برگزاری اختتامیه نشان هدهد سفید در سال ۱۳۹۸ و معرفی آثار برگزیده و گفت‌وگو با سید احمدمیرزاده، یکی از نویسندگان برگزیده در این جشنواره نیز از بخش‌های دیگر این کتاب است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
پنجمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنی تهیه شده، منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پس از انتشار چهار جلد از کتاب «هدهد سفید» که با استقبال اعضای نوجوان کتابخانه‌های عمومی همراه شد، جلد پنجم این کتاب نیز با ارائه مطالبی به منظور آشنایی هرچه بیشتر و بهتر نوجوانان با کتاب و کتابخانه، از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر و در دسترس علاقه‌مندان در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفت. همچنین مطلبی با عنوان «محله بروبیا» از مینا حدادیان که به معرفی یک شخصیت در کتابخانه اختصاص دارد، در بخش بعدی این کتاب ارائه شده است. در ادامه تعدادی از داستان‌های خواندنی نوشته شده توسط برخی اعضای نوجوانان کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی و اصفهان، در این بخش آورده شده است. گزارشی از برگزاری اختتامیه نشان هدهد سفید در سال ۱۳۹۸ و معرفی آثار برگزیده و گفت‌وگو با سید احمدمیرزاده، یکی از نویسندگان برگزیده در این جشنواره نیز از بخش‌های دیگر این کتاب است.
فارسفارس1 هفته قبل
خبرگزاری فارس مازندران سرویس اقتصادی| تغییر الگوی کشت و توسعه کشت محصولات سازگار با منطقه از جمله تاکیدات مهم برای توسعه اقتصادی در روستاهاست که در سال‌های اخیر با کشت گیاهان دارویی، کشت گلخانه‌ای، توسعه باغات در اراضی شیبدار، کشت زعفران و … در دست اجراست. اندرات " نخستین روستای کشت زعفران مازندراندهیار روستای اندرات بهشهر به عنوان نخستین روستای کشت زعفران در استان مازندران که بیشترین سطح کشت زعفران را به خود اختصاص داده است، در رابطه با چگونگی کشت زعفران در این روستا گفت: حدود ۱۰ تا ۱۲ سال گذشته اولین کشت زعفران در این روستا در سطح ۵۰۰ متر مربع اجرایی شد و تاکنون اراضی به زیر کشت این محصول رفته است. دهیار روستای اندرات بهشهر با اشاره به اینکه روستای «اندرات» اولین روستای مازندران در کشت زعفران و دارای بیشترین سطح زیر کشت زعفران است؛ یادآور شد: با توجه به زیر کشت رفتن بخش زیادی از اراضی این روستا به زعفران، آموزش و توزیع بذر در بین روستاهای منطقه و روستاهای شهرستان‌های مختلف استان هم انجام می‌شود. اندرات"، پایه‌گذار کشت زعفران در مازندران است و تاکنون توجیه اقتصادی مناسبی داشته است. عباسعلی حسنی گفت: روستای «اندرات» بهشهر، پایه‌گذار کشت زعفران در مازندران است و تاکنون توجیه اقتصادی مناسبی داشته است.
برنابرنا3 هفته قبل
روستای میمند روی هم رفته دارای ۴۰۶ کیچه و ۲۵۶۰ اتاق دارد. روستای میمند، روستایی تاریخی ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ ساله است که در ۳۸ کیلومتری شمال‌شرقی شهرستان شهربابک قرار دارد. در طول فصل سرما در قسمت‌های انتهایی دره و در خانه‌های صخره‌ای که در دل کوه ساخته شده‌اند، اقامت دارند. خانه‌های روستای میمند به صورت دستکند در دل کوه به صورت پلکانی واقع شده‌اند. جمعیت روستای میمند کرمان در سال ۱۳۵۵ حدود ۵۰۰ نفر بوده و از آن پس با افزایش جمعیت دائمی همراه بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
سگ بندفیلمبرداری دومین فیلم مهران احمدى با نام «سگ بند (یکی از فنون کشتی پهلوانی)» تهیه کنندگى محمد حسین قاسمى دیروز آغاز شد. امیر جعفری، بهرام افشاری، مهران احمدی، سیروس گرجستانی، نازنین بیاتی، بهاره کیان افشار، علی تقی پور، ناهید مسلمی، سعید امیرسلیمانی، میرطاهر مظلومی، عزت الله مهرآوران، سیامک صفری، امین فصیح و مهران احمدی بازیگران «سگ بند» هستند. به احتمال زیاد احمدی قصد دارد فیلمش را برای سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آماده کند. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: هیچ وقت گول اسم و ظاهر آدم‌ها رو نخورید؛ لشکر هیتلر با اون عظمت، اسمش نازی بود. بهرام افشاری در این فیلم سینمایی با حامد بهداد همبازی شده است، این نخستین همکاری این دو بازیگر به حساب می‌آید.
ایمناایمنا1 ماه قبل
جمشیدیان با اشاره ۱۵ مورد آتش سوزی در شش ماه نخست امسال، خاطرنشان کرد: ۳۸۷ هکتار از اراضی تحت مدیریت محیط زیست در این مدت طعمه حریق شد. وسعت مناطق حفاظت شده استان حدود یک میلیون ۳۰۰ هزار هکتار است. تاکنون در استان اصفهان ۴۸۴ گونه مهره دار درقالب ۶۲ گونه پستاندار، ۲۹۶ گونه پرنده و ۴۲ گونه خزنده، هشت گونه دوزیست و ۴۱ گونه ماهی در استان شناسایی شده است. از نظر پوشش‌ها و تنوع و مرتعی بیش از ۲ هزار گونه گیاهی در سطح استان اصفهان از ۷۰ جنس و در قالب ۱۳۰ خانوداه بوم شناختی وجود دارد. استان اصفهان ۲۰۵ محیط بان دارد.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، سید امین نجات، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود گفت: یک قطعه جوجه تیغی از سوی یک شهروند علاقه‌مند به حیات وحش به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شد که پس از تیمار و اطمینان از وضعیت جسمانی حیوان، در یکی از زیستگاه‌های طبیعی شهرستان رها سازی شده است. او با بیان اینکه جوجه تیغی جز پستانداران کوچک و شب گرد است که از حشرات کوچک و کرم تغذیه می‌کند، افزود: جوجه تیغی‌ها اغلب در هنگام احساس خطر خود را شبیه توپ درست می‌کنند تا اندام بدون حفاظ و نرم بدنشان از دسترس شکارچیان دور شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، خالی بودن باند فرودگاه به ویژه موقع فرود یا پرواز هواپیما بسیار مهم است اما به نظر می‌رسد این موضوع از دید یک بچه جوجه تیغی که وارد باند فرودگاه شده بود چندان مهم ارزیابی نمی‌شد. ورود این بچه جوجه تیغی به باند فرودگاه شاید از دید بسیاری از افراد چندان مهم نباشد اما یک خلبان مهربان پس از دیدن جوجه تیغی به مسافران گفت که حدود دو دقیقه تیک آف را به تاخیر می‌اندازد تا جوجه تیغی از روی باند عبور کند. این کاپیتان با هواپیمای Saab ۳۴۰ حدود ساعت ۵٫۲۰ دقیقه روز پنجشنبه در آستانه سفر به اینورنس پرواز را متوقف کرد. نیل هیوز، مدیر عملیات پرواز در این خصوص گفت: کاپیتان با اقدامی بسیار زیبا و با همراهی مسافران از مرگ یک جوجه تیغی جلوگیری کرد. او با این حرکت از له شدن جوجه تیغی زیر چرخ‌های هواپیما جلوگیری کرد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
یک خلبان اسکاتلندی عملیات تیک آف هواپیمای خود را متوقف مرد تا یک جوجه تیغی کوچک از مسیر پرواز هواپیما روی باند فرودگاه بگذرد. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، خالی بودن باند فرودگاه به ویژه موقع فرود یا پرواز هواپیما بسیار مهم است اما به نظر می‌رسد این موضوع از دید یک بچه جوجه تیغی که وارد باند فرودگاه شده بود چندان مهم ارزیابی نمی‌شد. ورود این بچه جوجه تیغی به باند فرودگاه شاید از دید بسیاری از افراد چندان مهم نباشد اما یک خلبان مهربان پس از دیدن جوجه تیغی به مسافران گفت که حدود دو دقیقه تیک آف را به تاخیر می‌اندازد تا جوجه تیغی از روی باند عبور کند. نیل هیوز، مدیر عملیات پرواز در این خصوص گفت: کاپیتان با اقدامی بسیار زیبا و با همراهی مسافران از مرگ یک جوجه تیغی جلوگیری کرد. او با این حرکت از له شدن جوجه تیغی زیر چرخ‌های هواپیما جلوگیری کرد.
زوم‌جیزوم‌جی1 ماه قبل
بازی Tamarin یک بازی اکشن پلتفرمر سه‌بعدی از استودیو Chameleon Games است که سال آینده روی پلتفرم‌های مختلفی منتشر خواهد شد. هنگامی که بازی Tamarin در ماه آوریل معرفی شد، بسیاری به‌خاطر اصل و نسب تیم توسعه‌دهنده هیجان زده بودند. وایس وظیفه‌ی تنظیم آهنگ بازی Tamarin را برعهده دارد که باتوجه‌به تریلر منتشر شده که در ادامه می‌توانید آن را تماشا کنید، بسیار گوش‌نواز است. در خلاصه‌ی رسمی بازی Tamarin که توسط استودیو Chameleon Games منتشر شده است می‌خوانیم: به اکتشاف یک دنیای سه‌بعدی باورنکردنی و به هم پیوسته، طراحی شده به سبک پلتفرمر و شوتر اکشن بپردازید. بازی Tamarin در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ برای پلی‌ استیشن ۴ و پی سی منتشر خواهد شد.

در اینستای ستاره‌های خارجی؛ ستاره‌ها روی مجلات روز دنیا

59+
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل

(تصاویر) ناکامی پلنگ در شکار جوجه تیغی

3+
فراروفرارو2 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
ایسنا: مدیر سابق ارتباطات کاخ سفید در مطلبی خطاب به نخست وزیر انگلیس تلاش کرد تا وی را از خطرات اعتماد کردن به رئیس جمهور آمریکا مطلع سازد. اما مشکل اینجاست که جانسون خواهان روابطی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است و این مساله خطرات بزرگی به همراه خواهد داشت. اما آقای بوریس جانسون ممکن است شما اشتباه کنید چرا که مساله ترامپ از آنچه که ما فکر می‌کردیم بسیار تاریک‌تر و ترسناک‌تر است. همه ما در حال حاضر او را شناخته‌ایم و الان نخست وزیر انگلیس باید او را بشناسد. در خصوص قضاوتتان نسبت به این که به چه کسی و به چه چیزی اعتماد کنید، اشتباه نکنید چرا که ترامپ فردی نیست که بخواهید به او اعتماد کنید.»
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: جزییات فیلم کمدی سیاسی اجتماعی «جوجه تیغی» به کارگردانی حسین پارسایی مشخص شد. به گزارش سینماپرس، «جوجه تیغی» حسین پارسایی یک کمدی سیاسی اجتماعی پربازیگر است که ماجرایی طنز از زندگی ناخواسته‌ یک جوان متعصب‌ را روایت می‌کند که پیشنهادی عجیب، گذشته و آینده‌ او را تحت تاثیر قرار می‌دهد! «جوجه تیغی» هشت بازیگر اصلی دارد و قرار است پس از طی کردن مراحل پیش‌ تولید، مهرماه جلوی دوربین برود و بلافاصله برای اکران آماده شود. تهیه‌کنندگی «جوجه تیغی» برعهده مستانه مهاجر است. حسین پارسایی از کارگردانان شناخته‌ شده تئاتر است که دو نمایش موزیکال و پرمخاطب «بینوایان» و «اولیور توییست» را روی صحنه داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین پارسایی، کارگردان تئاتر، یک فیلم سینمایی کمدی، سیاسی، اجتماعی با نام «جوجه تیغی» می‌سازد. این کارگردان تئاتر که پیشتر دو نمایش موزیکال و پرمخاطب «بینوایان» و «اولیور توییست» را روی صحنه برد، تصمیم گرفته تا وارد عرصه سینما شود و یک فیلم سینمایی با موضوع کمدی سیاسی اجتماعی به نام «جوجه تیغی» بسازد که ماجرایی طنز از زندگی ناخواسته‌ یک جوان متعصب‌ را روایت می‌کند که یک پیشنهاد عجیب، گذشته و آینده‌ او را تحت تاثیر قرار می‌دهد! «جوجه تیغی» هشت بازیگر اصلی دارد و قرار است پس از طی کردن مراحل پیش‌ تولید، در ماه مهر جلوی دوربین برود و بلافاصله برای اکران آماده شود. مستانه مهاجر، تهیه کننده «جوجه تیغی» است. فیلمنامه این کمدی توسط مصطفی زندی و سجاد پهلوان‌زاده نوشته شده است.
موجموج2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی این فیلم سینمایی، «جوجه تیغی» حسین پارسایی یک کمدی سیاسی اجتماعی پربازیگر است که ماجرایی طنز از زندگی ناخواسته یک جوان متعصب‌ را روایت می‌کند که پیشنهادی عجیب، گذشته و آینده‌‌ او را تحت تاثیر قرار می‌دهد! «جوجه تیغی» هشت بازیگر اصلی دارد و قرار است پس از طی کردن مراحل پیش‌ تولید، مهرماه جلوی دوربین برود و بلافاصله برای اکران آماده شود. تهیه‌کنندگی «جوجه تیغی» برعهده مستانه مهاجر است. همچنین فیلمنامه این کمدی توسط مصطفی زندی و سجاد پهلوان‌زاده نوشته شده است. حسین پارسایی از کارگردانان شناخته‌شده تئاتر است که دو نمایش موزیکال و پرمخاطب «بینوایان» و «اولیور توییست» را روی صحنه داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
سجاد پهلوان زاده که بیشتر در نقش منتقد تاکنون در سینما حضور داشته یکی از نویسندگان این اثر است، در کارنامه کاری وی تدوین فیلم سینمایی «خدا جیرجیرک‌ها را دوست دارد» دیده می‌شود. اما مصطفی زندی فعالیت بیشتری در نویسندگی سینما داشته و در نگارش آثاری همچون فیلم سینمایی هزارپا و کیک زرد و همچنین سریال هایی همچون در قصه زندگی می‌کنند، کسی خوابه و راه طولانی در مقام نویسنده همکاری داشته است. مستانه مهاجر تدوینگر و حالا تهیه کننده سینما در فیلم سینمایی جوجه تیغی در کنار پارسایی ایستاده است تا به نوعی حضور چهره‌های سینمایی در فیلم پارسایی قطعی شود، این فیلم چهارمین تجربه مهاجر در عرصه تهیه کنندگی سینما محسوب می‌شود. مهاجر آخرین بار تهیه کنندگی فیلم سینمایی اسرافیل با بازی همسرش پژمان بازغی را بر عهده داشت که نه در جشنواره و نه در گیشه تجربه خوبی را برای خود به ثبت نرساند. اما نکته قابل تامل در مورد این فیلم سینمایی حضور حسین پارسایی کارگردان جنجالی این سالهای تئاتر به عنوان کارگردان است، وی طی سالهای گذشته تغییر رویه مشهودی داشته از ساخت آثاری ارزشی به سوی ساخت نمایش‌های بفروش و گیشه محور رفته است.
موجموج2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری؛ فیلمنامه‌های جوجه تیغی به تهیه‌کنندگی مستانه مهاجر، کارگردانی حسین پارسایی و نویسندگی مشترک مصطفی زندی و سجاد پهلوان زاده و گربه سیاه به تهیه‌کنندگی بهرام رادان، کارگردانی کریم محمد امینی و نویسندگی علی اصغری و موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.
موجموج2 ماه قبل
به گزارش سرویس فرهنگی خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری؛ شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با ساخت دو فیلمنامه موافقت کرد. بر اساس این مصوبه که ترکیب تازه و عجیبی دارد، فیلمنامه‌های «گربه سیاه» به تهیه‌کنندگی بهرام رادان، کارگردانی کریم محمد امینی و نویسندگی علی اصغری و «جوجه تیغی» به تهیه‌کنندگی مستانه مهاجر، کارگردانی حسین پارسایی و نویسندگی مصطفی زندی موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند. بنابراین من بعد باید بهرام رادان را در زمره تهیه کنندگان و حسین پارسایی را بعد از کارگردانی تئاترهایی موسوم به لاکچری، کارگردان سینما بدانیم و باید دید که این دو در عرصه‌های جدید فعالیتشان چه دستاوردی خواهند داشت.
موجموج3 ماه قبل
*کشف بیماری تب کریمه کنگوبیماری تب کریمه کنگو برای نخستین بار در شهر «کریمه» در شبه جزیره کریمه واقع در اوکراین مشاهده و گزارش شد و بنام این شهر ثبت گردید. این حشره به رغم جثه ریز خود منتقل کننده بیماری مرگ آفرین تب کریمه کنگو است. *علائم تب کریمه کنگوبیماری تب کریمه کنگو غالبا علائمی ندارد. بنابراین مهمترین راه پیشگیری و مقابله با این بیماری آگاهی و شناخت دقیق بیماری تب کریمه کنگو است. *آیا تب کریمه درمان و داروی خاصی دارد؟ این انگل شناس در رابطه با راه‌های درمان تب کریمه کنگو می‌گوید: درمان تب کنگو کریمه بیشتر حمایتی است و دارویی ویژه‌ ندارد.

آشوراده در خزر خاک می‌خورد/ اراده؛ علاج انزوای جزیره

7+
مهرمهر3 ماه قبل
پارس نیوزپارس نیوز3 ماه قبل
پارس نیوز، به گزارشجیم کری سرانجام به انتقادات پیرامون فیلم جدید خود با نام «سونیک جوجه تیغی» (Sonic the Hedgehog) پاسخ داد، افتتاحیه اکران این فیلم سه ماه به تعویق افتاد چرا که طرافداران او، این شخصیت و این طراحی را مسخره کرده بودند. جیم کری که در «سونیک جوجه تیغی»، نقش ضدقهرمان را بازی می‌کند، گفت: «گاهی او قات می‌فهمید که هوشیاری جمعی تصمیم می‌گیرد و آن چیزی را هم که می‌خواهد به دست می‌آورد. انتقادهای شدید باعث شد تا پارامونت اکران فیلم خود را تا ۱۴ فوریه ۲۰۲۰ (۲۵بهمن ۹۸) به تأخیر بیندازد. میلر ادامه داد: «این حق رای دادن است و باید عالی باشد. ماهم به مخاطبان احترام گذاشتیم و امیدواریم از این موضوع استقبال کنند.»
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
جیم کری که برای بازی در فیلم جدید خود با نام «سونیک جوجه تیغی»، بسیار مورد تمسخر قرار گرفته است، تصمیم گرفت بالاخره پس از سه ماه سکوت خود را بشکند و توضیحاتی درباره آن نقش بدهد. بر اثر انتقادهای هواداران، تغییرات جدیدی در فیلم به وجود آمده که باعث شده است این فیلم با سه ماه تاخیر اکران شود. بر اثر انتقادهای هواداران، تغییرات جدیدی در فیلم به وجود آمده که باعث شده است این فیلم با سه ماه تاخیر اکران شود. جیم کری سرانجام به انتقادات پیرامون فیلم جدید خود با نام «سونیک جوجه تیغی» (Sonic the Hedgehog) پاسخ داد، افتتاحیه اکران این فیلم سه ماه به تعویق افتاد چرا که طرافدارن او، این شخصیت و این طراحی را مسخره کرده بودند. جیم کری که در «سونیک جوجه تیغی»، نقش ضدقهرمان را بازی می‌کند، گفت: «گاهی او قات می‌فهمید که هوشیاری جمعی تصمیم می‌گیرد و آن چیزی را هم که می‌خواهد به دست می‌آورد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جیم کری سرانجام به انتقادات پیرامون فیلم جدید خود با نام «سونیک جوجه تیغی» (Sonic the Hedgehog) پاسخ داد، افتتاحیه اکران این فیلم سه ماه به تعویق افتاد چرا که طرافدارن او، این شخصیت و این طراحی را مسخره کرده بودند. جیم کری که در «سونیک جوجه تیغی»، نقش ضدقهرمان را بازی می‌کند، گفت: «گاهی او قات می‌فهمید که هوشیاری جمعی تصمیم می‌گیرد و آن چیزی را هم که می‌خواهد به دست می‌آورد. انتقادهای شدید باعث شد تا پارامونت اکران فیلم خود را تا ۱۴ فوریه ۲۰۲۰ (۲۵بهمن ۹۸) به تأخیر بیندازد. میلر ادامه داد: «این حق رای دادن است و باید عالی باشد. ماهم به مخاطبان احترام گذاشتیم و امیدواریم از این موضوع استقبال کنند.» منبع: ورایتی/۳اوت۵۷۲۴۵

حیات وحش در بلغارستان؛ برترین حیوانات این کشور را بشناسیم

6+
کجاروکجارو3 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ بهزاد امیری افزود: موارد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو از ابتدای سال جاری تا ۳۰ تیرماه، ۷۰ نفر بوده است که پنج نفر از مبتلایان فوت کرده‌اند. این مقام وزارت بهداشت، درباره هماهنگی‌ها برای کنترل بیماری تب کریمه کنگو نیز گفت: وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی در سطوح مختلف برای کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام همکاری دارند. ۲ مورد از مبتلایان به تب کریمه کنگو به علت خوردن جگر خام به این بیماری مبتلا شده‌اند. وی با اشاره به فراوانی این بیماری در فصل تابستان و بهار گفت: بیماری تب کریمه کنگو با گرمای هوا رابطه مستقیم دارد. به گزارش وزارت بهداشت، تب ویروسی کریمه کنگو (CCHF) یک بیماری خونریزی دهنده تب دار حاد است که به وسیله حشره کنه منتقل می‌شود و در آسیا، اروپا و آفریقا وجود دارد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
نتایج یک مطاله داخلی نشان می‌دهد گیاهان دارویی با خاصیت تقویت باروری مردان می‌توانند به عنوان جانشین یا مکمل داروهای شیمیایی مؤثر بر باروری مردان مورد استفاده قرار گیرند. گیاهان دارویی متعددی همراه با خواص ضد باروری و تقویت باروری در جهان وجود دارد. از این رو دکتر نسیبه روزبه (دکترای تخصصی بهداشت باروری)، سحر رستمی (دانشجوی کارشناسی ارشد مامایی،)، فاطمه عبدی (دانشجوی دکترای تخصصی) با انجام یک مطالعه‌ به بررسی گیاهان دارویی با خاصیت باروری و ضد باروری در مردان در فاصله سال‌های ۲۰۱۵-۲۰۰۰ پرداختند. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد گیاهان تقویت کننده باروری مردان شامل برگ گیاه جعفری، سیر، بابونه آلمانی، زعفران، شاه تره، مرزنجوش، دانه هویج هستند. از این مطالعه می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از گیاهان دارویی با خاصیت تقویت باروری مردان می‌تواند به عنوان جانشین یا مکمل داروهای شیمیایی مؤثر بر باروری مردان مورد استفاده قرار گیرد.

به انتهای لیست رسیدید