جوزپه تورناتوره

جوزپه تورناتوره

کاش به جای «مرضیه»، مختارنامه را بازپخش می‌کردید!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
جا دارد شاهکار مختارنامه از تمام شبکه‌های سیما هر سال پخش شود اما آثار ضعیفی چون «مرضیه» در این ایام، مخاطب را از تلویزیون فراری ندهد. روایت سریال مرضیه را می‌توان با این بخش از فیلم «در دره الا» و حواشی مرتبط با آن مقایسه کرد. علی (روزنامه‌نگار) و مرضیه (پزشک و جراح) به همراه دخترشان روزگار خوبی‌ را پشت سر می‌گذارنند. چون ما با سریال نمایشی چندین قسمتی مواجه هستیم، نمی‌توانیم ادعا کنیم، با طرح معترضه مرضیه به امام حسین (ع) این وضعیت را در قسمت‌های بعدی تعدیل کرده‌ایم. چون ممکن است مخاطب همان قسمت چهارم یا پنجم را که زن به امام حسین (ع) و مراسم عزاداری او خروش می‌کند را تماشا کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سینمای ایتالیا درام مافیایی «خائن» به کارگردانی «مارکو بلوچیو» را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار ۲۰۲۰ انتخاب کرد. به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، ‌ کمیته اسکار سینمای ایتالیا از میان پنج گزینه در نهایت فیلم «خائن» را نماینده این کشور در نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار برگزید تا «مارکو بلوچیو» برای سومین بار پس از فیلم‌های «چین نزدیک است» (۱۹۶۸) و «جهشی در تاریکی» (۱۹۸۱) با فیلمش در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار حضور یابد. ایتالیا با کسب ۱۴ جایزه در بخش بهترین فیلم خارجی (شامل سه جایزه افتخاری) جوایز اسکار رکورددار است و آخرین بار در سال ۲۰۱۴ با فیلم «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب این جایزه شد. آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار، اول اکتبر ۲۰۱۹ (۱۰ مهرماه) تعیین شده است. تاکنون ۷۵ کشور فیلم برگزیده خود را به آکادمی اسکار معرفی کرده‌اند.
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: آیین پایانی بخش بین الملل سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در تالار وحدت برگزار شد. تندیس بهترین فیلم اول به «جوان روسی» به کارگردانی الکساندر زولوتوخین از روسیه رسید. در ادامه روسودان گلورژیدزه و خسرو معصومی داوران بخش «جلوگاه شرق» برای اهدای بهترین فیلم این بخش به روی سن رفتند. دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند آسیایی به «شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید محمودی از افغانستان رسید. تندیس بهترین فیلم بلند آسیایی به «جای خالی دوست» به کارگردانی محمدعلی طالبی رسید.
همشهریهمشهری6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در دهمین سالگرد برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم باری - «بیف اند سن» در باری ایتالیا و در نودمین سالگرد تولد انیو موریکونه، از این استاد موسیقی فیلم تجلیل می‌شود. جشنواره بین‌المللی فیلم باری که از ۲۷ آوریل تا ۴ می‌برگزار می‌شود، به عنوان یکی از رویدادهای سینمایی تأثیرگذار ایتالیا شناخته می‌شود. موریکونه کار سینما را با ارکستراسیون برای چند اثر سینمایی چون «مرگ یک دوست» در سال ۱۹۵۹ و «باراباس» در سال ۱۹۶۱ آغاز کرد. او که از ۱۹۷۹ تاکنون نامزد دریافت شش جایزه اسکار در بخش بهترین موسیقی فیلم بوده است در سال ۲۰۱۵ موفق به دریافت این جایزه برای موسیقی «هشت نفرت‌انگیز» در بخش رقابتی نیز گردید. وی نخستین آهنگساز سینما است که در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه پولار مشهور به «نوبل موسیقی» در استکهلم سوئد شد.
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: جشنواره «بیف‌ اند سن» در باری ایتالیا از انیو موریکونه استاد موسیقی فیلم تجلیل می‌کند. به گزارش سینماپرس به نقل از آسوشیتدپرس، در دهمین سالگرد برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم باری - «بیف اند سن» در باری ایتالیا و در نودمین سالگرد تولد انیو موریکونه، از این استاد موسیقی فیلم تجلیل می‌شود. جشنواره بین‌المللی فیلم باری که از ۲۷ آوریل تا ۴ می‌برگزار می‌شود، به عنوان یکی از رویدادهای سینمایی تأثیرگذار ایتالیا شناخته می‌شود. موریکونه کار سینما را با ارکستراسیون برای چند اثر سینمایی چون «مرگ یک دوست» در سال ۱۹۵۹ و «باراباس» در سال ۱۹۶۱ آغاز کرد. وی نخستین آهنگساز سینما است که در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه پولار مشهور به «نوبل موسیقی» در استکهلم سوئد شد.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در دهمین سالگرد برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم باری - «بیف اند سن» در باری ایتالیا و در نودمین سالگرد تولد انیو موریکونه، از این استاد موسیقی فیلم تجلیل می‌شود. جشنواره بین‌المللی فیلم باری که از ۲۷ آوریل تا ۴ می‌برگزار می‌شود، به عنوان یکی از رویدادهای سینمایی تأثیرگذار ایتالیا شناخته می‌شود. موریکونه کار سینما را با ارکستراسیون برای چند اثر سینمایی چون «مرگ یک دوست» در سال ۱۹۵۹ و «باراباس» در سال ۱۹۶۱ آغاز کرد. «فاشیست» در سال ۱۹۶۱ نخستین اثر او در مقام آهنگساز فیلم است. وی نخستین آهنگساز سینما است که در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه پولار مشهور به «نوبل موسیقی» در استکهلم سوئد شد.
برترین‌هابرترین‌ها6 ماه قبل
خبرگزاری مهر: جشنواره «بیف‌ اند سن» از انیو موریکونه استاد موسیقی فیلم تجلیل می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در دهمین سالگرد برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم باری - «بیف اند سن» در باری ایتالیا و در نودمین سالگرد تولد انیو موریکونه، از این استاد موسیقی فیلم تجلیل می‌شود. جشنواره بین‌المللی فیلم باری که از ۲۷ آوریل تا ۴ می‌برگزار می‌شود، به عنوان یکی از رویدادهای سینمایی تأثیرگذار ایتالیا شناخته می‌شود. موریکونه کار سینما را با ارکستراسیون برای چند اثر سینمایی چون «مرگ یک دوست» در سال ۱۹۵۹ و «باراباس» در سال ۱۹۶۱ آغاز کرد. وی نخستین آهنگساز سینما است که در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه پولار مشهور به «نوبل موسیقی» در استکهلم سوئد شد.

موزیک ویدئو «سینما پارادایزو» منتشر شد+فیلم

ایلناایلنا7 ماه قبل
آرین قیطاسی و یلدا صمدی (هنرمندان عرصه موسیقی) به تازگی موزیک ویدئویی را بر اساس قطعه «سینما پارادیزو» ساخته انیوموریکونه تولید کرده‌اند. به گزارش ایلنا، ‌ آرین قیطاسی و یلدا صمدی (هنرمندان عرصه موسیقی) به تازگی موزیک ویدئویی را بر اساس قطعه «سینما پارادیزو» ساخته‌ انیوموریکونه تولید کرده‌اند. در این موزیک ویدئو که کارگردانی آن برعهده «ایده‌آل استودیو» است، آرین قیطاسی ابوا نواخته و یلدا صمدی نوازنده پیانو است. فیلم سینمایی «سینما پارادیزو» اثری ایتالیایی است که کارگردانی آن را جوزپه تورناتوره برعهده داشته و فیلیپ نوآره بازیگر آن است و موسیقی آن را آهنگساز برجسته ایتالیایی انیو موریکونه ساخته است. موزیک ویدئو «سینما پارادیزو» با نوازندگی آرین قیطاسی و یلدا صمدی را در اینجا ببینید و دانلود کنید.
برترین‌هابرترین‌ها7 ماه قبل
فتح الله زاده گفت: اولین دوره‌ای که قرار بود جشنواره تئاتر فجر به صورت بین‌المللی برگزار شود، کلی داستان و ماجرا داشتیم. سفر مرجانه گلچین به آلماندر دهه ۶۰ و تا اواسط دهه ۷۰ کار تئاتر می‌کردم و در این عرصه صاحب مسئولیت‌های مختلفی بودم. متحول کردن تئاتریادم می‌آید در اوایل دهه ۷۰ جشنواره تئاتر فجر آن‌قدر با قدرت برگزار شد که روزنامه کیهان نوشت: جشنواره تئاتر از سینما جلو زد. به جرأت می‌گویم اگر در تئاتر می‌ماندم، می‌توانستم تئاتر ایران را متحول کنم. گفتند تو را دستگیر می‌کنیم و می‌بریماولین دوره‌ای که قرار بود جشنواره تئاتر فجر به صورت بین‌المللی برگزار شود، کلی داستان و ماجرا داشتیم.

به انتهای لیست رسیدید