جی ۲۰

جی ۲۰

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
ژاپن و ایران روابط حسنه طولانی دارند که عمدتا بر واردات نفت از ایران استوار است. با این حال، این مساله مانع ادامه روابط حسنه تهران و توکیو نشد. درحال‌حاضر، ژاپن، نه از منظر مناسبات تجاری با ایران، بلکه بیشتر از لحاظ امکان وساطت میان تهران و واشنگتن اهمیت دارد. سفر آبه که روزهای ۲۲ و ۲۳ خرداد به تهران انجام گرفت، نخستین سفر یک نخست‌وزیر ژاپنی طی ۴۱ سال گذشته و بعد از انقلاب اسلامی ایران بود. پیش‌تر «تاکئو فوکودا» در سال ۱۹۷۸ (۱۳۵۷ شمسی مدت کوتاهی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی) به ایران سفر کرده بود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
دوگانه سوز شدن خودرو به طور متوسط ۴۰۰ هزار تومان در ماه برای رانندگان به دنبال دارد که در سال ۵ میلیون تومان می‌شود. او افزود: طرح دوگانه سوز کردن با کمک بلاعوض برای ۴۰۰ هزار ون و ۲۰۰ هزار مسافربر شخصی هم اجرایی خواهد شد. قاسمی بیان کرد: دوگانه سوز شدن خودرو به طور متوسط ۴۰۰ هزار تومان در ماه برای رانندگان به دنبال دارد که در سال ۵ میلیون تومان می‌شود. حدود ۴۰ میلیون متر مکعب ظرفیت عرضه داریم که مصرف کنونی سی ان جی ۲۰ میلیون متر مکعب است. این مقام مسئول تاکید کرد: بحث اصلاح قیمت سی ان جی به هیچ وجه نداشتیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه «دی سایت» آلمان، عربستان سعودی ریاست بر گروه جی ۲۰ را بر عهده گرفته است که این مسئله با انتقادهای زیادی همراه شده است. عربستان مسئولیت ریاست بر قدرت‌های مهم اقتصادی دنیا موسوم به جی ۲۰ را از ژاپن تحویل گرفته است. عربستان سعودی اعلام کرده است که ریاست بر این تشکل مهم را با شعار تحقق فرصت‌های قرن ۲۱ برای همه برگزار خواهد کرد. البته ریاست عربستان سعودی بر تشکل جی ۲۰ به دلیل شرایط حقوق بشر در این کشور با حاکمیت استبدادی و مشارکت عربستان در جنگ یمن مسئله ساز است. دولت آلمان از عربستان سعودی انتظار پیشرفت هایی را در حل درگیری‌ها در یمن در دوران ریاست بر تشکل جی ۲۰ دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-یک مقام سعودی اعلام کرد، مقامات این کشور ۱۱ شهروند را که به مدت چندین ماه جهت بازجویی ازبابت ارتباطات مشکوک‌شان با گروه‌های خارجی بازداشت کرده‌ بودند، آزاد کردند. این مسؤول سعودی به خبرگزاری رویترز بدون اشاره به جزئیات و ارائه دلیلی گفت: مقامات از بازداشت‌شدگان درباره شبهات دریافت مبالغی از کشورهای خارجی و هماهنگی با سازمان‌های متخاصم بازجویی کردند. به گفته این مسؤول که خواست نامش فاش نشود، هیچ بازداشتی تفهیم اتهام نشده اما پرونده همچنان باز است و ممکن است آنها تفهیم اتهام شوند. فعالان می‌گویند، این بازداشت‌ها جدیدترین موج سرکوب مخالفان از سپتامبر ۲۰۱۷ است که طی آن برخی شخصیت‌های دینی بازداشت شدند. در کمپین مبارزه با فساد نیز افراد برجسته و تجار بازداشت شدند که برخی از آن زمان آفتابی نشده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
این مسؤول سعودی به خبرگزاری رویترز بدون اشاره به جزئیات و ارائه دلیلی گفت: مقامات از بازداشت‌شدگان درباره شبهات دریافت مبالغی از کشورهای خارجی و هماهنگی با سازمان‌های متخاصم بازجویی کردند. به گفته این مسؤول که خواست نامش فاش نشود، هیچ بازداشتی تفهیم اتهام نشده اما پرونده همچنان باز است و ممکن است آنها تفهیم اتهام شوند. هنوز دلیل بازداشت این گروه نامشخص است زیرا آنها جزو فعالان شناخته شده نیستند البته برخی درباره انقلاب‌هاب بهار عربی که در سال ۲۰۱۱ رخ داد، مطالبی نوشته بودند. فعالان می‌گویند، این بازداشت‌ها جدیدترین موج سرکوب مخالفان از سپتامبر ۲۰۱۷ است که طی آن برخی شخصیت‌های دینی بازداشت شدند. در کمپین مبارزه با فساد نیز افراد برجسته و تجار بازداشت شدند که برخی از آن زمان آفتابی نشده‌اند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
پیام مازند - عربستان سعودی به صورت رسمی ریاست دوره‌ای گروه بیست مشهور به «جی ۲۰» را برعهده گرفتریاست دوره‌ای گروه ۲۰ را عربستان به عهده گرفتبه نقل از نشنال، عربستان سعودی به صورت رسمی ریاست دوره‌ای گروه بیست (جی بیست) را برعهده گرفته و قرار است برای نخستین بار اجلاس گروه بیست در خاورمیانه برگزار شود. ولیعهد عربستان در این ارتباط اعلام کرده که برعهده گرفتن ریاست دوره‌ای جی بیست در نتیجه تلاش‌های مشترک با دیگر کشورها در آخرین اجلاس این گروه در ژاپن بوده است. نشست ۲۰ کشور صنعتی جهان قراراست در ۲۱ و ۲۲ ماه نومبر سال آینده میلادی در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار شود. در عین حال، سازمان عفو بین‌المللی از اعضای کشورهای ۲۰ کشور صنعتی جهان خواسته تا بر مقام‌های عربستان سعودی فشار آورد که به تعهد خود برای پایان دادن به تخطی‌های حقوق بشری عمل کند. منبع: mehrnews. com

سفره ماهی؛ اولین پهپاد دلتای بومی با قابلیت بمباران هوایی

6+
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه فضای مجازی، در هفته‌ای که گذشت شهر برلین پایتخت آلمان میزبان «اجلاس حکمرانی اینترنت (IGF ۲۰۱۹)» بود. وی در بخش اول صحبت‌های خود ضمن توجه به اهمیت روزافزون اینترنت، از اینترنت امن، آزاد و مرکز زدوده و غیرمتمرکز حمایت کرد و در بخش دوم سخنان خود نیز، ضمن حمایت از سازمان ملل متحد و اجلاس حکمرانی اینترنت، خواستار بازنگری در شیوه حکمرانی اینترنت و تدوین یک چارچوب نظارتی بین‌المللی برای این امر شد. وی در پایان سخنان خود خواستار پیگیری مباحث اجلاس حکمرانی اینترنت در دیگر رویدادهای برجسته چون جلسات گروه جی ۲۰ و مجامع اتحادیه اروپا شد. نشست مشترک مجالس کشورها برای بررسی حکمرانی اینترنتمتولیان برگزاری این دوره از اجلاس حکمرانی اینترنت، به منظور افزایش مشارکت مجالس کشورها نشستی متشکل از نمایندگان این نهادهای قانونگذار نیز برگزار کردند. مسئولان برگزاری اجلاس حکمرانی اینترنت در دوره اخیر، به منظور درگیر کردن مجالس و نهادهای قانونگذاری کشورهای مختلف با مسئله حکمرانی اینترنت، برای نخستین بار گروه‌های بحثی متشکل از حدود ۱۰۰ نماینده از اقصی نقاط جهان را تشکیل دادند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
بنابر گزارش‌ رسانه‌های آلمانی نیروهای امنیتی ترکیه یک وکیل ترک را که با سفارت آلمان در آنکارا همکاری می‌کرده بازداشت کرده‌اند. نمایندگان بلند پایه احزاب مختلف آلمانی انتقاد شدیدی به این اقدام دولت ترکیه وارد کرده‌اند. «سویم داگدلان»، از سیاستمداران بلند پایه حزب چپ آلمان هم این اقدام دولت ترکیه را یک نقطه عمیق در مناسبات بین آلمان و ترکیه ارزیابی کرد. امید نوری پور، از سیاستمداران بلند پایه حزب سبز آلمان هم این اقدام آنکارا را تحریک آمیز دانسته و خواستار واکنش آشکار دولت آلمان شد. رئیس اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان هم از یک رسوایی در عرصه سیاست خارجی سخن به میان آورده است.
مهرمهر2 هفته قبل
وزیر خارجه روسیه در دیدار با همتای ژاپنی خود در این خصوص گفت: البته که این حضور مشکلی در مسیر بهبود کیفیت روابط روسیه و ژاپن است. نگرانی‌‌های امنیتی مسکو ناشی از استقرار، توسعه و تقویت مداوم ائتلاف سیاسی و نظامی آمریگا و ژاپن است. همچنین سال گذشته، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، مذاکرات برسر یک پیمان صلح براساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی را مورد تاکید قرار دادند. براساس اعلامیه مشترک ۱۹۵۶ میلادی، قرار است دو جزیره از چهار جزیره تحت اختیار روسیه که مورد ادعای ژاپن هستند، به ژاپن تحویل داده شود. ژاپن همواره مدعی است که این جزایر بخش تفکیک ناپذیر قلمروش هستند که پس از جنگ جهانی دوم اشغال شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه گفت، حضور سربازان آمریکایی در خاک ژاپن مانع از نزدیک‌تر شدن روابط توکیو و مسکو می‌شود و باعث نگرانی روسیه است. به گفته ارتش آمریکا، حدود ۵۴ هزار نیروی آمریکایی به عنوان بخشی از پیمان امنیتی متقابل بین دو کشور ژاپن و آمریکا، در ژاپن مستقر شده‌اند. ارتش اتحاد جماهیر شوروی در آخرین روز‌های جنگ دوم جهانی، این جزایر را به تسخیر خود در آورد. در آن زمان، اتحاد جماهیر شوروی در یک توافقنامه در ازای نگه داشتن جزایر بزرگتر، قبول کرد که دو جزیره کوچکتر را به ژاپن بدهد. پس از آنکه توکیو و واشنگتن توافق نامه همکاری را امضا کردند، این توافق در سال ۱۹۶۰ میلادی توسط اتحاد جماهیر شوروی فسخ شد.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه روسیه روز شنبه گفت که حضور نظامیان آمریکایی در ژاپن مانع از بهبود روابط روسیه با ژاپن و مساله‌ای نگران‌کننده است. به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در سخنانی در حاشیه برگزاری نشست وزیران خارجه گروه «جی-۲۰» که در «ناگویا» در ژاپن در حال برگزاری است، گفت که حضور نیروهای آمریکایی مسلما مشکلی در مسیر بهبود کیفیت روابط روسیه و ژاپن است. این اختلاف بر سر مالکیت جزایر کوریل باعث بروز مناقشه‌ای بین دو کشور ژاپن و روسیه شده‌ است. از دیگر موارد اختلاف میان ژاپن و روسیه استقرار تجهیزات نظامی آمریکایی در این کشور است. روسیه بارها از تقویت نظامی آمریکا در ژاپن انتقاد کرده است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الاهرام، «عبدالفتاح سیسی»، رئیس جمهور مصر با هدف شرکت در نشست «جی ۲۰ و آفریقا»، وارد برلین، پایتخت آلمان شد. نشست «جی ۲۰ و آفریقا» با هدف افزایش و گسترش مبادلات و همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین کشورهای عضو «جی ۲۰» و دولت‌های آفریقایی در آلمان برگزار می‌شود و قرار است هدف خود را بر رشد اقتصادی بیشتر در قاره آفریقا متمرکز کند. این نشست برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ کار خود را آغاز کرد و در آن ۱۲ کشور آفریقایی از جمله بنین، بورکینافاسو، مصر، اتیوپی، غنا، گینه، مراکش و تونس حضور دارند. در حال حاضر مصر ریاست نشست مشترک «گروه ۲۰ و آفریقا» را برعهده دارد. رئیس جمهور مصر قرار است در جریان سفر خود به آلمان با مقامات ارشد سیاسی این کشور از جمله «آنگلا مرکل» صدراعظم و دیگر مقامات اقتصادی و سیاسی نیز دیدار و در ارتباط با گسترش همکاری‌های دوجانبه میان قاهره و برلین گفتگو کند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
گزارشگر سازمان ملل از جامعه بین‌الملل خواست برای کشف جزئیات قتل خاشقجی تحقیقات انجام دهد. به گزارش دویچه‌وله، نماینده سازمان ملل به طور صریح از پارلمان‌ کشورها خواست که از دولت‌هایشان بخواهند برای تحقیق در مورد پرونده خاشقجی دست به کار شوند. گزارشگر ویژه سازمان ملل گفته است که «شواهد و قرائن معتبر» دلالت بر نقش بن سلمان در قتل خاشقجی دارد. نماینده سازمان ملل گفت این امر به شدت «بزدلی جامعه جهانی» را به اثبات رسانده است. جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی، سردبیر سابق روزنامه «الوطن» و ستون‌نویس «واشنگتن‌پست»، در دوم اکتبر ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید.
ایلناایلنا3 هفته قبل
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاه‌داران سی. ان. جی با بیان اینکه درحال حاضر جایگاه‌های عرضه سی. ان. جی با ۶۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند، ابراز امیدواری کرد با افزایش قیمت بنزین استقبال بیشتری از سی. ان. جی شود. اردشیر دادرس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره استقبال از سی. ان. جی با توجه به تغییر نرخ بنزین اظهار داشت: با توجه به این افزایش قیمت بنزین، بهای سی. ان. جی ۲۰ درصد قیمت آن می‌شود، بنابراین استقبال بهتری از این سوخت خواهد شد. وی با بیان اینکه درحال حاضر جایگاه‌های عرضه سی. ان. جی با ۶۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند، ابراز امیدواری کرد با افزایش قیمت بنزین استقبال بیشتری از سی. ان. جی شود و روند رو به رشد مصرف این سوخت پاک را شاهد باشیم. دادرس یادآور شد: قیمت هر متر مکعب سی. ان. جی ۴۶۰ تومان است که معادل بنزینی آن لیتری ۲۰۰ تومان می‌شود. وی در ادامه با اشاره به پیشنهادی در مورد یارانه‌ها گفت: در این شرایط پیشنهاد ما این است که دولت یارانه ۴۵ هزار تومان را به ۱۸۰ هزار تومان یارانه گاز تبدیل کند و ۴٫۵ میلیون سرپرست خانوار از یارانه گاز بهره‌مند شوند، بعبارت دیگر به جای ۴۵ هزار تومان یارانه، ۱۸۰ هزار تومان گاز رایگان برای مصرف یک ماه توزیع شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشیک مقام اطلاعاتی آمریکا در سخنانی گفت که «روسیه» و «چین» به احتمال زیاد از توانایی‌های سایبری خود برای به چالش کشیدن ایالات متحده در آینده‌ای قابل پیش بینی استفاده خواهند کرد. اخبار بین‌الملل- «وبگاه نظامی بلغارستان» در تحلیلی در خصوص توانمندی‌های سایبری «روسیه» و «چین» نوشت، این دو کشور دارای نیروهای بسیار توانمندی هستند که می‌‌توانند اطلاعاتی را سرقت کنند یا به زیرساخت‌های آمریکا حمله کنند. چین و روسیه در برخی موارد اطلاعات طبقه بندی شده درباره پیشرفته‌ترین سخت افزارهای نظامی آمریکا از جمله جنگنده‌های «اف-۲۲»، «اف-۳۵»، بالگرد «وی-۲۲ آسپری» غیره را ربودند. بر اساس این گزارش، روسیه همچنان قدرتمندترین دشمن آمریکا در فضای سایبری است به طوری که «دانیل کوتس» مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا چندی قبل در این باره گفت، مسکو یک برنامه سایبری تهاجمی بسیار پیشرفته دارد و در سالهای اخیر، موقعیت سایبری تهاجمی‌تری به خود گرفته است. مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا در این باره اظهار داشت، ارزیابی می‌کنیم که پکن به طور جدی دولت آمریکا، متحدین آن و شرکت‌های آمریکایی را برای جاسوسی سایبری هدف قرار خواهد داد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
یک مقام اطلاعاتی آمریکا اذعان داشت که چین و روسیه با قابلیت حمله سایبری به اطلاعات طبقه بندی شده آمریکا در بخش نظامی، بزرگترین چالش ایالات متحده محسوب می‌شوند. قدس آنلاین؛ یک مقام اطلاعاتی آمریکا در سخنانی گفت که «روسیه» و «چین» به احتمال زیاد از توانایی‌های سایبری خود برای به چالش کشیدن ایالات متحده در آینده‌ای قابل پیش بینی استفاده خواهند کرد. «وبگاه نظامی بلغارستان» در تحلیلی در خصوص توانمندی‌های سایبری «روسیه» و «چین» نوشت، این دو کشور دارای نیروهای بسیار توانمندی هستند که می‌توانند اطلاعاتی را سرقت کنند یا به زیرساخت‌های آمریکا حمله کنند. چین و روسیه در برخی موارد اطلاعات طبقه بندی شده درباره پیشرفته‌ترین سخت افزارهای نظامی آمریکا از جمله جنگنده‌های «اف-۲۲»، «اف-۳۵»، بالگرد «وی-۲۲ آسپری» غیره را ربودند. بر اساس این گزارش، روسیه همچنان قدرتمندترین دشمن آمریکا در فضای سایبری است به طوری که «دانیل کوتس» مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا چندی قبل در این باره گفت، مسکو یک برنامه سایبری تهاجمی بسیار پیشرفته دارد و در سالهای اخیر، موقعیت سایبری تهاجمی‌تری به خود گرفته است.
فارسفارس1 ماه قبل
یک مقام اطلاعاتی آمریکا اذعان داشت که چین و روسیه با قابلیت حمله سایبری به اطلاعات طبقه بندی شده آمریکا در بخش نظامی، بزرگترین چالش ایالات متحده محسوب می‌شوند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام اطلاعاتی آمریکا در سخنانی گفت که «روسیه» و «چین» به احتمال زیاد از توانایی‌های سایبری خود برای به چالش کشیدن ایالات متحده در آینده‌ای قابل پیش بینی استفاده خواهند کرد. «وبگاه نظامی بلغارستان» در تحلیلی در خصوص توانمندی‌های سایبری «روسیه» و «چین» نوشت، این دو کشور دارای نیروهای بسیار توانمندی هستند که می‌‌توانند اطلاعاتی را سرقت کنند یا به زیرساخت‌های آمریکا حمله کنند. چین و روسیه در برخی موارد اطلاعات طبقه بندی شده درباره پیشرفته‌ترین سخت افزارهای نظامی آمریکا از جمله جنگنده‌های «اف-۲۲»، «اف-۳۵»، بالگرد «وی-۲۲ آسپری» غیره را ربودند. بر اساس این گزارش، روسیه همچنان قدرتمندترین دشمن آمریکا در فضای سایبری است به طوری که «دانیل کوتس» مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا چندی قبل در این باره گفت، مسکو یک برنامه سایبری تهاجمی بسیار پیشرفته دارد و در سالهای اخیر، موقعیت سایبری تهاجمی‌تری به خود گرفته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
به دنبال اعلام خروج ترامپ از توافق پاریس در سال ۲۰۱۷، پیونگ‌یانگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدام واشنگتن برای خروج از توافق پاریس نشان‌دهنده‌ نهایت خودخواهی و خلاء اخلاقی است. روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه خبر داد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درصدد خروج رسمی از توافق آب و هوایی پاریس در پاییز سال آینده است. این روزنامه آورده است که دولت ترامپ روز دوشنبه به جامعه بین الملل اطلاع داد که قصد دارد پاییز آینده به صورت رسمی از توافق آب و هوایی پاریس خارج شود. ترامپ از مدت‌ها پیش از توافقنامه سال ۲۰۱۵ انتقاد می‌کند و اصرار دارد که آمریکا باید هرچه سریعتر از آن خارج شود. سطح بودجه آب و هوایی به طور آشکار در توافق پاریس مشخص نشده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به دنبال اعلام خروج ترامپ از توافق پاریس در سال ۲۰۱۷، پیونگ‌یانگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدام واشنگتن برای خروج از توافق پاریس نشان‌دهنده‌ نهایت خودخواهی و خلاء اخلاقی است. روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه خبر داد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درصدد خروج رسمی از توافق آب و هوایی پاریس در پاییز سال آینده است. این روزنامه آورده است که دولت ترامپ روز دوشنبه به جامعه بین الملل اطلاع داد که قصد دارد پاییز آینده به صورت رسمی از توافق آب و هوایی پاریس خارج شود. ترامپ از مدت‌ها پیش از توافقنامه سال ۲۰۱۵ انتقاد می‌کند و اصرار دارد که آمریکا باید هرچه سریعتر از آن خارج شود. سطح بودجه آب و هوایی به طور آشکار در توافق پاریس مشخص نشده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
اتصال زیرساخت‌ها: اتصال زیرساخت‌ها، در سطح بالای دستورکار ابتکار کمربند و راه است. پیشرفت قابل‌توجهی در ساخت کریدورها و معابر همکاری اقتصادی بین‌المللی حاصل شده است. تجارت بدون محدودیت: تجارت بدون محدودیت هدف مهم ابتکار یک کمربند – یک جاده است. چین ۱۵۳ موسسه کنفوسیوس و ۱۴۹ کلاس کنفوسیوس در ۵۴ کشور ابتکار یک کمربند – یک جاده افتتاح کرده است. آکادمی علوم چین به بقیه کشورهای حاضر در ابتکار یک کمربند – یک جاده در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه اعطا می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
لاریجانی: از اظهارات بن سلمان استقبال می‌کنیمهمچنین «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران تأکید کرد که تهران از حل اختلافات خود با عربستان سعودی از طریق گفت‌وگو استقبال می‌کند. بن‌سلمان اخیرا گفته بود که درباره ایران، حل‌وفصل صلح‌آمیز مسائل بهتر است" (اینجا) لاریجانی در گفت‌وگو با شبکه خبری «الجزیره» قطر گفت که درهای مذاکره با ایران به روی عربستان سعودی باز است. یعنی شما معتقدید که اکنون عربستان سعودی به طور غیر مستقیم بازیگرانی برای میانجیگری با جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته است؟ یقینا چنین است. چون به هرحال تبعات افزایش این تنش اکنون شرایطی را هم برای عراق رقم زده است، اما پشت پرده تلاش‌های اخیر بغداد به منظور کاهش تنش و میانجیگری به درخواست عربستان از عراق باز می‌گردد. از همین رو است که بغداد نیز با ابتکاراتی مانند برگزاری نشست مشترکی میان سران و مقامات عربستان سعودی، جمهوری اسلامی ایران و چند کشور دیگر در بغداد متفاوت و قدرتمندتر از پاکستان در عرصه میانجیگری عمل می‌کند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «تاگس شاو» آلمان، ایده ائتلاف برای چند جانبه گرایی «هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان در مجمع عمومی سازمان ملل شکل گرفت. به این ترتیب «هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان همراه با نمایندگانی از بیش از ۵۰ کشور دنیا پروژه تشکیل ائتلافی برای چند جانبه گرایی که باید همکاریهای بین المللی را تقویت کند آغاز کرد. «هایکو ماس» ایده تشکیل ائتلاف برای چند جانبه گرایی را در ماه جولای سال گذشته برای اولین بار به عنوان مدلی برای مقابله با رویکرد اول آمریکای ترامپ ارائه داد. اما نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اولین رویداد مهم برای راه اندازی ایده ائتلاف برای چند جانبه گرایی بود. ائتلاف چند جانبه گرایان حالا قرار است یک وزنه برای تقابل با تکروی‌های ملی بسازد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رمز عبور از گردنه‌ها، این دو گزینه، پیش روی شما اختیار با خودتان است!، عربستان و لزوم ارزیابی در سیاست منطقه‌ای، مأموریت رئیس‌جمهور در نیویورک، برای معلمان وطنم ایران، دست و پا زدن بیهوده، چرخش از مدیریت درآمد به حذف هزینه‌های زائد!، سوء تفاهم بزرگ اقتصادی و بیایید نزنیم زیر میز! بی‌اعتمادی کامل به وعده‌های فریبنده دشمن و اینکه هیچ‌کدام از قطعات پازل مهندسی‌شده برای ایران اسلامی، مطلقا به ارتقاء معیشت و بالندگی اقتصاد، کمکی نمی‌کنند. مثلا آمریکا از ژاپن وکره جنوبی پول دریافت می‌کند تا در مقابل تهدیدات مثلا کره شمالی از آن‌ها محافظت کند. مثلا اجازه حل بحران دو کره را ندهد، یا در منطقه ایران هراسی کند، که می‌کند.) فراموش نکنیم رئیس‌جمهور آمریکا در اولین موضع گیری خود راجع به این حمله نیز گفت، عربستان باید پولش را بدهد!
الفالف2 ماه قبل
دکور قدرت آمریکا در منطقه و جهان طی ۴۰ سال گذشته به ‌هم ریخته است. قدرت آمریکا و همپیمانانش سخت دچار فرسودگی است و این فرسودگی هزینه «تعمیر» و «نگهداری» آن را هزینه‌بر کرده است. او فکر می‌کرد ایران در هر شرایطی در برجام می‌ماند. اخراجی‌ها از کاخ سفید در طی مدت کوتاهی که ترامپ در کاخ سفید بوده از همه دولت‌های پیشین بیشتر است. یک ذهن پریشان و بی‌حساب و کتاب و بدون محاسبه فاقد اطلاعات صحیح و ارتباطات معین در کاخ سفید حکومت می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «آسیا تایمز» نیروی هوایی چین سه شنبه در فیلمی پرواز هفت فروند جنگنده پیشرفته جی-۲۰ را به نمایش گذاشت. نیروی هوایی ارتش چین در ماه جولای برای نخستین بار تصویری را از جنگنده جی-۲۰ با شماره پروازی یگان رزمی نشان داد. در حالی‌مقام‌های نظامی آمریکا اعلام کرده‌اند که ماکتی هم اندازه با جنگنده جی-۲۰ با کاربردهای آموزشی ساخته شده که تحلیلگران این اقدام را نشانگر ترس فزاینده واشنگتن از قدرت هوایی چین برشمردند. بر اساس این گزارش، ماکتی از جنگنده جی-۲۰ دراگون در پایگاه «ساوانا هیلتون» در ایالت «جورجیا» مشاهده شده است. از جنگنده جی-۲۰ به عنوان رقیب اصلی جنگنده «اف-۳۵» ساخت آمریکا یاد می‌شود و کارشناسان بر این باورند که ارتش آمریکا، نیروی هوایی چین به ویژه جنگنده جی-۲۰ این کشور را تهدیدی قابل توجه در نظر می‌گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به نوشته وبگاه «آسیا تایمز» نیروی هوایی چین سه شنبه در فیلمی پرواز هفت فروند جنگنده پیشرفته جی-۲۰ را به نمایش گذاشت. نیروی هوایی ارتش چین در ماه جولای برای نخستین بار تصویری را از جنگنده جی-۲۰ با شماره پروازی یگان رزمی نشان داد. در حالی‌مقام‌های نظامی آمریکا اعلام کرده‌اند که ماکتی هم اندازه با جنگنده جی-۲۰ با کاربردهای آموزشی ساخته شده که تحلیلگران این اقدام را نشانگر ترس فزاینده واشنگتن از قدرت هوایی چین برشمردند. بر اساس این گزارش، ماکتی از جنگنده جی-۲۰ دراگون در پایگاه «ساوانا هیلتون» در ایالت «جورجیا» مشاهده شده است. از جنگنده جی-۲۰ به عنوان رقیب اصلی جنگنده «اف-۳۵» ساخت آمریکا یاد می‌شود و کارشناسان بر این باورند که ارتش آمریکا، نیروی هوایی چین به ویژه جنگنده جی-۲۰ این کشور را تهدیدی قابل توجه در نظر می‌گیرد.
فارسفارس3 ماه قبل
نیروی هوایی چین در اقدامی قابل توجه برای نخستین بار هفت فروند جنگنده نسل پنجم «جی-۲۰» را به پرواز درآورد. به نوشته وبگاه «چاینا مورنینگ پست» نیروی هوایی چین سه شنبه در فیلمی پرواز هفت فروند جنگنده پیشرفته جی-۲۰ را به نمایش گذاشت. نیروی هوایی ارتش چین در ماه جولای برای نخستین بار تصویری را از جنگنده جی-۲۰ با شماره پروازی یگان رزمی نشان داد. بر اساس این گزارش، ماکتی از جنگنده جی-۲۰ دراگون در پایگاه «ساوانا هیلتون» در ایالت «جورجیا» مشاهده شده است. (جزئیات بیشتر) از جنگنده جی-۲۰ به عنوان رقیب اصلی جنگنده «اف-۳۵» ساخت آمریکا یاد می‌شود و کارشناسان بر این باورند که ارتش آمریکا، نیروی هوایی چین به ویژه جنگنده جی-۲۰ این کشور را تهدیدی قابل توجه در نظر می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
به گزارش اسپوتنیک، وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد پکن پرونده‌ای علیه واشنگتن در سازمان تجارت جهانی (WTO) در مورد تعرفه‌های وارداتی آمریکا باز کرده‌ است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، به گفته این وزارتخانه، دور جدید تعرفه‌های آمریکا، توافقی را رؤسای جمهور آمریکا و چین در نشست اوساکا امضا کردند، نقض می‌کند. آمریکا در اول سپتامبر ۱۵ تعرفه بر انواع کالاهای چینی از جمله کفش، ساعت‌های هوشمند و تلویزیون‌های مسطح اعمال کرد و چین نیز تعرفه‌های جدیدی بر نفت خام آمریکا اعمال کرد. رؤسای جمهور چین و آمریکا در اوایل ماه ژوئن در نشست جی ۲۰ در اوساکای ژاپن با یکدیگر دیدار کردند و ترامپ گفت آماده است تا به یک توافق دوجانبه قابل قبول دست یابند. در کمتر از یک هفته، وی ۱۰ درصد تعرفه جدید برای کالاهای چینی اعلام کرد و چین را برای پایبند نبودن به تعهدش برای خرید بیشتر محصولات کشاورزی آمریکا مورد انتقاد قرار داد.

به انتهای لیست رسیدید