حاتمی

حاتمی

دیدار وزیر دفاع با ام‌الشهدا جنیدی

6+
مهرمهر2 ساعت قبل
ایسناایسنا5 ساعت قبل
امام جمعه موقت شهرستان ورامین: گفت: اگر درست از ظرفیت‌های دشت ورامین بهره برداری شود در سطح کشور و در بسیاری از حوزه‌ها پاسخگوی نیازهای صنعت و تولید هستیم. حجت الاسلام محمودی خاطرنشان کرد: مجموعه وزارت دفاع در خصوص کارخانجات در این منطقه قدم‌های موثری برداشته است ولی آن عقب ماندگی تاریخی شهرستان‌ ورامین و منطقه با این مسائل جبران نمی‌شود. در گذشته درخواست‌هایی را محضر امیر حاتمی وزیر محترم دفاع تقدیم شده و آقای وزیر هم دستوراتی را داده‌اند. وی اظهار کرد: در حقیقت منطقه نیازمند حرکتی جهادی است. اگر درست از ظرفیت‌های این منطقه بهره برداری شود در سطح کشور در بسیاری از حوزه‌ها پاسخگوی نیازهای صنعت و تولید هستیم.
فردا نیوزفردا نیوز7 ساعت قبل
وزیر دفاع از فراهم شدن زیرساخت‌های صنایع هوایی کشور خبر داد و گفت: این موضوع با اهمیت، نیازمند تصمیم و عزم ملی است. خانه ملت: امیر حاتمی وزیر دفاع ضمن حضور در کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر حسن اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در توضیح ارایه گزارش به این کمیسیون، گفت: امروز در این نشست درباره صنایع هوایی و ساخت هواپیمای مسافربری توضیحاتی را ارایه خواهیم کرد و به بحث و گفت‌وگو با نمایندگان خواهیم پرداخت. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: آمادگی خوبی در حوزه صنایع هوایی وجود دارد. زیرساخت‌های این کار نیز در کشور فراهم شده است اما این موضوع با اهمیت نیازمند تصمیم و عزم ملی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
امیر خلبان یوسف قربانی در مراسمی که به مناسبت سالروز شهادت امیر کشوری در ستاد هوانیروز برگزار شد، گفت: امروز بالگردهای ترابری هوانیروز به توپ‌های ۲۰ میلی متری و راکت مجهز شده‌اند. امیر قربانی با اشاره به تولید انبوه قطعات هوانیروز در کشور، گفت: صنعت هوانیروز بسیار پیچیده است، در حال حاضر هوانیروز در حوزه تولید قطعات به خود کفایی رسیده است، امروز بالغ بر ۲۴۰ هزار قطعه از این صنعت را در داخل کشور تولید و مورد استفاده بالگردها قرار دادیم. وی تاکید کرد: تحریم‌ها برای هوانیروز فرصت شد و روی پای خود ایستادن را به خوبی آموختیم، در حال حاضر کارکنان فنی هوانیروز با چشمان بسته سیستم پیچیده بالگرد‌ها را باز و بسته می‌کنند. وزیر دفاع تصریح کرد: همدلی و همراهی بسیار خوبی در بین مسئولان شهرستان پیشوا وجود دارد و مردم نیز با مجموعه نظام و دولت همراه و همدل هستند که برکت اصلی در همین وحدت و یکدلی است. ‌گفتنی است که امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز با مادر چهار شهید جنیدی در شهرستان پیشوا دیدار و گفت‌وگو کرد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/تهران وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: وزارت دفاع در طول حدود سه سال گذشته بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان در بخش تولید شهرستان پیشوا سرمایه گذاری کرده است. ‌امیر سرتیپ امیر حاتمی که به منظور سرکشی از مجموعه‌های متعلق به وزارت دفاع در پیشوا به این شهرستان سفر کرده بود، اظهار کرد: در بازدید از مجموعه اتکا مستقر در شهرستان پیشوا، برنامه هایی که برای گسترش استفاده از ظرفیت‌های منطقه پیش بینی شده بود، به طور کامل اجرا شده است. وی افزود: در طول حدود ۳ سال گذشته بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان در این منطقه سرمایه گذاری صورت گرفته که هم به مجموعه وزارت دفاع و نیروهای مسلح خدمت رسانی شده و هم برای مردم منطقه اشتغال و سرمایه گذاری خوبی به همراه داشته است. وزیر دفاع تصریح کرد: همدلی و همراهی بسیار خوبی در بین مسئولان شهرستان پیشوا وجود دارد و مردم نیز با مجموعه نظام و دولت همراه و همدل هستند که برکت اصلی در همین وحدت و یکدلی است. ‌گفتنی است که امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز با مادر چهار شهید جنیدی در شهرستان پیشوا دیدار و گفت‌وگو کرد.
مهرمهر11 ساعت قبل
حاتمی پس از پادگان جلیل آباد در بیت شهدای جنیدی از مادر بزرگوار این چهار شهید والامقام جنیدی با اهدای لوح قدردانی کرد و اظهار داشت: وزارت دفاع۸۰میلیارد تومان به طرحهای توسعه‌ای پیشوا اختصاص داده است. وزیر دفاع با بیان اینکه اختصاص این اعتبار در خصوص طرحهای کشاوری، دامپروری و گلخانه‌ای پیشوا بوده است گفت: این سرمایه گذاری طی ۳ سال گذشته انجام شده است. وی با تاکید بر ظرفیت خوب تولید در این منطقه زمینه را برای اشتغال فراهم می‌کند بیان داشت: سرمایه گذاری‌های وزارت دفاع فعالیتی دو طرفه برای سازمان اتکا و مردم منطقه بوده است. حاتمی با اشاره به اینکه با استفاده از فناوریهای دانش بنیان فعالیتهای وزارت دفاع را توسعه دهیم و آینده بهتری رقم بزنیم گفت: با توجه به اینکه پادگان وزارت دفاع در مرکز شهر جلیل اباد قرار گرفته است در این راستا پتانسیل‌های شهرستان مورد بازدید و بررسی قرار گرفته است تا دسترسی مردم راحت‌تر شود. گفتنی است که وزیر دفاع طی سفر یک روزه خود پس از پیشوا به ورامین می‌رود و از کارخانه روغنکشی این شهرستان که متعلق به وزرات دفاع است بازدید به عمل خواهد آورد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، صبح دوشنبه سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، برای بازید از پادگان جلیل آباد و بازدید از کارخانه روغنکشی به شهرستان‌های ورامین و پیشوا سفر کرد. گفتنی است که وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بعد از بازدید و پیگیری از روند پادگان جلیل آباد پیشوا و کارخانه روغنکشی ورامین در پایان نشستی دوستانه با بازنشستگان نیروهای مسلح انجام خواهد داد. بر اساس این گزارش در این مراسم برخی از معاونین وزارت دفاع، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، امام جمعه شهرستان پیشوا، نماینده مجلس، فرماندار شهرستان پیشوا، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را همراهی خواهند کرد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/تهران ‌سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه ۱۸ آذر برای بازید از پادگان جلیل آباد و کارخانه روغن‌کشی به شهرستان‌های ورامین و پیشوا سفر کرد. ‌وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بعد از بازدید و پیگیری‌ روند پادگان جلیل آباد پیشوا و کارخانه روغن‌کشی ورامین، نشستی دوستانه با بازنشستگان نیروهای مسلح انجام خواهد داد. در این مراسم برخی از معاونین وزارت دفاع، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، امام جمعه شهرستان پیشوا، نماینده مجلس‌، فرماندار شهرستان پیشوا، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را همراهی خواهند کرد. انتهای پیام
ایلناایلنا1 روز قبل
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: علاوه‌ بر افزایش ۱۵درصد حقوق و مزایای کارکنان نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹، کسری اعتبارات حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان لشکری در بودجه تامین و پیش‌بینی شده است. وزیر دفاع در این نشست با تقدیر از اهتمام مجلس شورای اسلامی نسبت به موضوع «دفاع و امنیت» و حمایت از نیروهای مسلح اظهار داشت: وضعیت امروز ما به لحاظ نوع تهدیدات به‌گونه‌ای است که باید تقویت بنیه دفاعی کشور استمرار و تداوم یابد. حاتمی یادآور شد: با پیگیری و تعامل فی‌مابین، علاوه‌ بر افزایش ۱۵درصد حقوق و مزایای کارکنان نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹، کسری اعتبارات حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان لشکری در بودجه تامین و پیش‌بینی شده است. غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره درخصوص بودجه نیروهای مسلح و تقویت بنیه دفاعی کشور تأکید داشته‌اند، گفت: توجه به نیروهای مسلح در مجلس، همواره در اولویت‌ اول است. وی با تأکید بر اینکه امنیت اساسی‌ترین نیاز هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، گفت: ما در مجلس نیز همواره بر این موضوع تأکید داشته‌ایم، چرا که نظام دفاعی و امنیت ایران اسلامی در گرو اقتدار و قدرت نیروهای مسلح است.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: مجموعه تلویزیونی «وارش» به کارگردانی «احمد کاوری» از امشب از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود. به گزارش سینماپرس، سریال «وارش» با نام قبلی «بهترین سالهای زندگی ما» به کارگردانی احمد کاوری و تهیه‌کنندگی محمودرضا تخشید از امشب روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. بنا بر این گزارش، سریال تلویزیونی «وارش» هرشب از ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود و باز پخش آن ساعت ۱ بامداد، ۱۰ صبح و ۱۴ و ۳۰ بعد از ظهر روز بعد است. این سریال ۳۴ قسمت دارد و پخش آن برای اواخر پاییز امسال از شبکه سه سیما پیش بینی شده است. در خلاصه داستان این سریال آمده: یار محمد برای فرار از گرسنگی و خشکسالی به شمال کشور می‌رود تا شغل ماهیگیری را پیشه کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسریال «وارش» با نام قبلی «بهترین سالهای زندگی ما» به کارگردانی احمد کاوری و تهیه‌کنندگی محمودرضا تخشید از امشب روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. اخبار فرهنگ و هنر - سریال تلویزیونی «وارش» هرشب از ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود و باز پخش آن ساعت ۱ بامداد، ۱۰ صبح و ۱۴ و ۳۰ بعد از ظهر روز بعد است. «وارش» یک درام پرفراز و نشیب تاریخی و عاشقانه و اقتباسی از رمان مطرح «مهاجران» هاوارد فاست نویسنده مطرح آمریکایی است. این سریال ۳۴ قسمت دارد و پخش آن برای اواخر پاییز امسال از شبکه سه سیما پیش بینی شده است. وارش بیوه جواد که سالها تراب در خیال ازدواج با اوست، با دیدن دلاورى یارمحمد دل به او مى بندد و به تراب جواب رد مى‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدجواد ظریف در توئیتی یکی از نقص‌های برجام از نظر آمریکا را به اروپایی‌ها گوشزد کرد: «آزمایش موشک‌های بالستیک توسط ایران در قطعنامه ۲۲۳۱ منع نشده است» برایان هوک یک یادآوری به موقع برای سه کشور اروپایی شریک ما در برجام دارد و آشکارا اذعان کرده است که در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد، آزمایش موشکی منع نشده است: «یکی از نقایص توافق هسته‌ای ایران، این است که به منع آزمایش موشک‌های بالستیک ایران پایان داد.» به گزارش میزان، محمدجواد ظریف در تازه‌ترین مطلبی در توئیتر به اظهارات سه کشور اروپایی واکنش نشان داد و نوشت: جدیدترین نامه تروئیکای اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) به دبیرکل سازمان ملل، دروغ مذبوحانه‌ای است تا بی‌کفایتی بدبختانه خودشان در اجرای حداقلی‌ترین تعهدات ذیل برجام را لاپوشانی کنند.
ایمناایمنا4 روز قبل
به گزارش ایمنا، سرتیپ امیر حاتمی در مراسم بازدید سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی سازمان صنایع دفاع با قدردانی از زحمات و مجاهدت‌های کارکنان و متخصصان سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع در تولید محصولات راهبردی و ارزشمند دفاعی اظهار کرد: همت و تلاش متخصصان و کارکنان سازمان صنایع دفاع در این دوره بر این است که با هوشمندسازی، سبک‌سازی، افزایش دقت و برد، ارتقای کیفیت و کاهش قیمت، نیازهای دفاعی امروز کشور را بر اساس انواع و تنوع تهدیدات موجود، تامین و آخرین دستاوردهای پیشرفته را در اختیار نیروهای مسلح قرار دهند. وزیر دفاع ارتباط سازمان‌ها و صنایع دفاعی وزارت دفاع با خطوط مقدم نیروهای مسلح را برای دریافت بازخورد مناسب از کیفیت تجهیزات دفاعی بسیار با اهمیت برشمرد و ادامه داد: باید بتوان با استفاده‌کنندگان محصولات و تجهیزات دفاعی در نیروهای مسلح که حافظان نظم و امنیت واقعی کشور هستند، ارتباطی روان، سریع، کاربردی و در عین حال صمیمانه و دوستانه برقرار کرد تا مشاهدات میدانی کاربران تجهیزات دفاعی بلافاصله به متخصصین صنعت دفاعی منتقل شده تا تولیدات بصورت کاملا عملیاتی و اثربخش در صحنه رزم مورد استفاده قرار گیرد. حاتمی با بیان این نکته که امروز فاصله طرح ایده تا تولید محصول دفاعی به جهت وجود بسترهای فناورانه و ایجاد سازوکارهای حرفه‌ای و خلاقانه در وزارت دفاع بسیار کوتاه شده است، عنوان کرد: در واقع یکی از مهمترین اهداف وزارت دفاع و درخواست نیروهای مسلح با این رویکرد محقق شده است. وزیر دفاع اضافه کرد: مسئولان، فرماندهان و مردم شریف ایران اسلامی مطمئن باشند، در مجموعه وزارت دفاع برای تامین خرد تا کلان محصولات دفاعی که نیاز صحنه رزم را تامین و برآورده می‌سازد، هیچ نگاهی به بیرون مرزها نداریم و امروز تجهیزات دفاعی مورد نیاز کشور در تمامی سطوح و حوزه‌های رزم زمینی، هوایی، دریایی، الکترونیک، پدافندی، و … به محض احساس نیاز توسط نیروهای مسلح، در یک فاصله زمانی منطقی و کوتاه، با کیفیت مورد قبول و استاندارد در اختیارشان قرار می‌گیرد. منبع: ایرنا
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- وزیر امور خارجه گفت: جدیدترین نامه تروئیکای اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) به دبیرکل سازمان ملل، دروغ مذبوحانه‌ای است تا بی‌کفایتی بدبختانه خودشان در اجرای حداقلی‌ترین تعهدات ذیل برجام را لاپوشانی کنند. وزیر امور خارجه تاکید کرد: اگر تروئیکای اروپایی اندکی اعتبار جهانی می‌خواهد، می‌توانند با اعمال حق حاکمیتی و اختیارات خود به جای تسلیم شدن در برابر قلدری آمریکا، شروع کنند. رئیس دستگاه دیپلماسی تصاویری از ابطال قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت و تصویب برجام در این شورا را پیوست مطالب توئیتری خود کرده است. بیشتر بخوانید: به گزارش میزان، نمایندگان سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در سازمان ملل، اخیرا درنامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل مدعی شده‌اند ایران با توسعه موشک‌های بالستیک، خلاف قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت عمل می‌کند. این کشور‌ها که هیچ یک از تعهدات هسته‌ای خودشان را در قابل برجام انجام نداده‌اند در اقدامی مداخله‌جویانه درخواست کرده‌اند تهران از توسعه موشک‌های بالستیک بپرهیزد!
فارسفارس4 روز قبل
وزیر دفاع با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی هم همواره یاد شهدای خود را گرامی داشته است، گفت: به هر مقطعی از انقلاب که نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که خون شهید موجب نجات، عظمت و عزت کشور شده است. وزیر دفاع: خون شهدا، عظمت و عزت کشور را تداوم بخشیده استبه گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، امیر سرتیپ امیر حاتمی، پیش از ظهر امروز در نهمین یادواره شهید شهریاری در زنجان، با تاکید بر اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا از تاکیدات مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: بر اساس فرمایشات معظم‌له زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی هم همواره یاد شهدای خود را گرامی داشته است، ادامه داد: به هر مقطعی از انقلاب که نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که خون شهید موجب نجات، عظمت و عزت کشور شده است. وزیر دفاع و پشتبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه شهدای دفاع مقدس در جنگ رو در رو شهید شده‌اند، افزود: اما شهدای هسته‌ای در صحنه‌ای شهید شده‌اند که شهادت در آن به ذهن هم متبادر نمی‌شود. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر محدودیت‌های ایجاد شده دشمن در حوزه اقتصاد و تلاش آن‌ها برای بر هم امنیت کشور ادامه داد: مردم فهمیم کشور اجازه، تحقق اهداف دشمن را نخواهند داد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت بزرگداشت مقام شهدا تصریح کرد: به هر مقطعی از انقلاب ایران که نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم خون شهید موجب نجات، عظمت و عزت کشور شده است. امیر حاتمی با بیان اینکه امنیت امروز کشور به راحتی به دست نیامده است گفت: کشور ما در این راه ۱۷ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است. وی تصریح کرد: دشمنان ایران نتوانستند پیشرفت دانشمندان هسته‌ای کشور را تحمل کنند و این بصیرتی که امروز در کشور وجود دارد حاصل وجود این شهدا و دانشمندان در کشور است. امیر حاتمی با بیان اینکه ملت ما به خوبی دشمن را شناخته است و به عمق کینه دشمن پی برده است افزود: مردم امروزه به خوبی می‌دانند که وقتی دشمن نمی‌تواند وجود یک دانشمند را تحمل کند نمی‌توانند طرفدار ملت ایران باشند. امیر حاتمی در پایان با اشاره به اینکه دشمن با ایجاد تحریم‌های مختلف قصد دارد که مکانات اقتصادی کشور ما را محدود کند و به هر بهانه‌ای امنیت کشور را از بین ببرد، تاکید کرد: مردم فهیم و انقلابی کشور اجازه چنین جسارتی را به دشمن نمی‌دهند.
مهرمهر4 روز قبل
حاتمی با بیان اینکه ملت ما به خوبی به عمق و کینه دشمن پی برده است، گفت: ادعای دشمنان در طرفداری ملت ایران یک دروغ بزرگ است و بیشترین و عمیق‌ترین دشمنی‌ها را علیه ملت ایران اعمال می‌کنند. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، یاد آورشد: اگر در جامعه‌ای فرهنگ شهادت زنده نگه داشته شود، آن جامعه به استقلال، عزت و سربلندی پایدارخواهد رسید. وی تصریح کرد: مکتب اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان مکتب شهادت مشهور است چرا که با خون شهید آبیاری شده و به نام شهید زنده مانده است. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز در ایام محرم به نام شهید بزرگ کربلا بر سرو سینه می‌زنیم تا قدردان خون شهدا باشیم. حاتمی بیان کرد: به هر مقطعی از انقلاب که نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم خون شهیدان موجب نجات، عظمت و عزت کشور شده و در دوره انقلاب اسلامی نیز اهمیت این بزرگداشت خون شهید به خوبی روشن شد.

خودکفایی کامل در دفاع از کشور

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاعدر تامین محصولات دفاعی هیچ نگاهی به بیرون مرز‌ها نداریمبا حضور سرلشکر باقری و امیر حاتمیرونمایی سامانه هوشمند مدیریت ارتباط با نیروهای مسلحبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرلشکر باقری همچنین در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های دفاعی سازمان صنایع دفاع با تبریک موفقیت‌های وزارت دفاع در عرصه‌های مختلف و متنوع دفاعی با تکیه بر ظرفیت‌های بومی اظهار داشت: امروز می‌توانیم اعلام کنیم که در دفاع از کشور به خودکفایی کامل رسیده‌ایم و این دستاورد‌ها ایجاد یک اقتدار و بازدارندگی کارآمد و امنیت و دفاع پایدار برای کشور و ملت سربلند ایران را رقم زده است. سرلشکر باقری با اشاره به سرعت و پیشرفت بسیار مناسب تولیدات وزارت دفاع در دوره جدید این وزارتخانه افزود: بحمدالله در دو سال اخیر این رشد و تکامل، از سرعت بالایی برخوردار بوده و به صورت چشمگیری توانسته است بخش اعظمی از نیازمندی‌های دفاعی کشور را تامین کند. وی افزود: آنچه در این صحنه حائز اهمیت است و موضوع مهم تلقی می‌شود، این است که همه این تولید‌ها بر اساس یک الگوی مدون سلاح و تجهیزات و با نظر تمامی خبرگان و فرماندهان نیرو‌های مسلح تهیه و نقشه‌های راه عمیق و فکر شده نیز کار را از ابتدا تا انتها کاملا ترسیم کرده و همه گام‌ها مشخص و قابل قضاوت است. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح بکارگیری شرکت‌های دانش بنیان داخلی در تولید تجهیزات دفاعی را راهبردی موثر و حرکتی ارزشمند دانست و گفت: استفاده مناسب از شرکت‌های دانش بنیان و ظرفیت دانشگاه‌های کشور موجب حذف هر گونه موازی کاری و کاهش وابستگی به خارج شده است. وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح نیز در این بازدید گفت: مسئولان، فرماندهان و مردم شریف ایران اسلامی مطمئن باشند، در مجموعه وزارت دفاع برای تامین خرد تا کلان محصولات دفاعی که نیاز صحنه رزم را تامین و برآورده می‌کند، هیچ نگاهی به بیرون مرز‌ها نداریم و امروز تجهیزات دفاعی مورد نیاز کشور در تمامی سطوح و حوزه‌های رزم زمینی، هوایی، دریایی، الکترونیک، پدافندی و … به محض احساس نیاز توسط نیرو‌های مسلح، در زمان منطقی و کوتاه، با کیفیت مورد قبول و استاندارد در اختیارشان قرار می‌گیرد. نخستین سامانه هوشمند مدیریت ارتباط با نیرو‌های مسلح با حضور سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع رونمایی شد. این سامانه شامل بر چهار زیرسامانه است که در بستر امن اطلاعاتی نیروهای مسلح، موضوع​های مرتبط با تجهیزات نظامی و دفاعی را طی فرایندی هوشمند از سطح نیروهای عمل کننده و حوزه‌های عملیاتی نیروهای مسلح با حوزه «آماد» و از حوزه «آماد» با سازمان صنایع دفاع به صورت «برخط» برقرار می‌کند. طراحی و استقرار این سامانه هوشمند در پی آن است که دقت وسرعت پاسخگویی به مطالبات و درخواست‌های نیروهای مسلح را افزایش دهد و این امکان را فراهم کند تا نیروهای مسلح فرآیند پاسخگویی به مطالبات خود را به صورت دقیق ردیابی کنند و در آن مشارکت فعال داشته باشند. این سامانه هوشمند با هدف ارتباط و تعامل تنگاتنگ و لحظه‌ای در راستای راهبرد ویژه وزارت دفاع برای پشتیبانی از نیروهای مسلح طراحی شده است. هم‌اکنون شرایط بهره‌برداری از این سامانه هوشمند ارتباطی برای معاونت‌های «آماد» نیروهای مسلح مهیا شده است. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین از نمایشگاه توانمندی‌های سازمان صنایع دفاع بازدید کرد.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/زنجان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمن تحمل دانشمندان کشور را ندارد و به شهادت رساندن دانشمندان عمق کینه آن‌ها را آشکارتر می‌کند. امیرسرتیپ امیر حاتمی، ظهر امروز در نهمین یادواره شهید شهریاری در زنجان، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه «زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»، اظهار کرد: تصورم از این جمله حکیمانه آن است که اگر در جامعه‌ای فرهنگ شهادت زنده نگه داشته شود، آن جامعه به استقلال، عزت و سربلندی پایدار می‌رسد. وی با اشاره به اینکه دشمن برای طراحی توطئه‌های خود به پیشینیه فرهنگی آن کشور نگاه می‌کند، یادآور شد: بررسی پرونده کشوری که مردم آن تا پای جان ایستادگی کرده‌اند، حتما دشمن را در تصمیم‌گیری برای عملیات علیه آن کشور دچار تردید می‌کند. حاتمی، مکتب اباعبدالله الحسین (ع) را مکتب شهادت در راستای زنده نگه داشتن سیره شهیدان دانست و گفت: به هر مقطعی از انقلاب که نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم خون شهیدان موجب نجات کشور و حفظ عظمت و عزت انقلاب اسلامی شده است. وی، شهید شهریاری را دانشمندی متعهد و اخلاق‌مدار در راستای پیشرفت کشور خواند و گفت: فرق شهید شهریاری با شهدای دیگر این است که شهدای دوران دفاع مقدس رودرو با دشمن مقابله کردند، در حالی‌که شهدای هسته‌ای در جبهه‌ای شهید شدند که به ذهن متبادر نمی‌شود که در آنجا باید شهید بدهیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
رحمانی گفته بود هر ارگان، نهاد و بخش خصوصی‌ای بتواند قطعات وارداتی صنعت خودروسازی را تولید و بومی‌سازی کند، وزارت صنعت آن‌ تولیدکننده را مورد حمایت قرار می‌دهد و تشویقش هم می‌کند. او همچنین اظهار امیدواری کرده بود تولید قطعات خودرو به طور کامل بومی‌سازی شود. رحمانی گفته بود هر ارگان، نهاد و بخش خصوصی‌ای بتواند قطعات وارداتی صنعت خودروسازی را تولید و بومی‌سازی کند، وزارت صنعت آن‌ تولیدکننده را مورد حمایت قرار می‌دهد و تشویقش هم می‌کند. او همچنین اظهار امیدواری کرده بود تولید قطعات خودرو به طور کامل بومی‌سازی شود. او درباره حضور وزارت دفاع در صنعت خودروسازی گفت: «در صنعت دفاعی آمادگی داریم در مقابله با تحریم‌های شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز خارجی، تمام نیازهای صنعت خودروسازی داخلی را مرتفع کنیم.

(تصاویر) چهره‌های سیاسی در مراسم ختم خواهر رییس‌جمهور

27+
فراروفرارو1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم ختم و یادبود «صدیقه فریدون» خواهر حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز (شنبه) با حضور مسئولان کشوری و لشکری در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار شد. در این مراسم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، حجت الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت الاسلام محمد محمدی ری شهری عضو مجلس خبرگان رهبری، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، منصور غلامی وزیر علوم، مصطفی کواکبیان نماینده مجلس، حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما، امیر امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی، کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و معصومه ابتکار معاون امور زنان ریاست جمهوری

سالار عقیلی برای سریال «وارش» می‌خواند

ایسناایسنا1 هفته قبل
سریال «وارش» (با نام قبلی «بهترین سالهای زندگی ما») به کارگردانی احمد کاوری و تهیه‌کنندگی محمودرضا تخشید این روزها آخرین مراحل فنی را سپری می‌کند تا به‌زودی آماده پخش شود. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سریال وارش، سالار عقیلی ترانه تیتراژ را می‌خواند و پخش تیزر مجموعه نیز به تازگی در شبکه سه آغاز شده است. در این بخش می‌توانید تیزر سریال «وارش» را تماشا کنید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴این سریال بعد از مجموعه «فوق لیسانسه‌ها» روی آنتن خواهد رفت. این سریال ۳۴ قسمت دارد و پخش آن برای اواخر پاییز امسال از شبکه سوم سیما پیش بینی شده است.

مراسم غبارروبی مضجع سید الکریم به مناسبت میلاد آن حضرت

مهرمهر1 هفته قبل
مراسم غبارروبی مضجع مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به مناسبت میلاد آن حضرت با حضور مردم برگزار شد. سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این مراسم حضور داشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، مراسم غبار روبی ضریح مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح برگزار شد. برنامه‌های ایام بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام در بارگاه ملکوتی آن حضرت از ۷ آذر آغاز شده است. گل افشانی و عطر افشانی قبور شهدای مدفون در آستان مقدس و برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت این شهداء و شهدای مدافع حرم شهرستان ری، پنجشنبه از ساعت ۱۵ در تالار شیخ صدوق (ع) آغازبخش برنامه‌های ایام ولادت حضرت سیدالکریم (ع) بوده است. در روز ولادت آن حضرت مصادف با یکشنبه ۱۰ آذر نیز بعد از نماز ظهر و عصر، مراسم گرامیداشت روز ولادت حضرت عبدالعظیم (ع) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمود ریاضت و مدیحه سرایی آقای داود شفیعی در مصلای بزرگ ری برگزار خواهد شد. در همین روز و به مناسبت سالروز ولادت حضرت سیدالکریم (ع) جشن نوباوگان حسینی (ع) از ساعت ۱۴ ویژه کودکان ۳ تا ۱۰ سال با اجرای برنامه‌های متنوع کودکانه، تواشیح، مسابقه و نمایش عروسکی در تالار شیخ صدوق (ره) برگزار خواهد شد.

مراسم غبارروبی حرم حضرت عبدالعظیم (ع)

22+
الفالف1 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- وزیر دفاع نیروی انسانی را یکی از عناصر اصلی تأمین امنیت برشمرد و گفت: وظیفه خود می‌دانیم برای نیروی انسانی جان برکف، مخلص و متعهد نیرو‌های مسلح دغدغه مسکن را مرتفع می‌نماییم. امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در این همایش با تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفان اظهار داشت: این سازمان برقراری امنیت و پشتیبانی از نیرو‌های مسلح در حوزه حفظ، بازدارنگی و ارتقاء امنیت را عهده دار است. وزیر دفاع نیروی انسانی را یکی از عناصر اصلی تأمین امنیت برشمرد و گفت: وظیفه خود می‌دانیم برای نیروی انسانی جان برکف، مخلص و متعهد نیرو‌های مسلح دغدغه مسکن را مرتفع می‌نماییم. وی تسلیحات و تجهیزات نظامی را یکی دیگر از ملزومات مورد نیاز تأمین امنیت عنوان کرد و گفت: نیاز‌های نیرو‌های مسلح را با اتکاء به ظرفیت‌های داخلی و بومی تأمین کرده‌ایم. وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه با وزارت دفاع و نیرو‌های مسلح به نتایج خوبی در خصوص واگذاری زمین و تأمین و ساخت مسکن رسیده‌ایم گفت: ان‌شاء الله موضوع تأمین مسکن رزمندگان پرتوان نیرو‌های مسلح که امنیت و ثبات امروز اسلامی مرهون جانفشانی آن‌ها است با شتاب بیشتری پیش رود.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، نخستین کارگاه آموزشی اجرای توافقنامه ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیروهای مسلح با حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، علی اکبر سلیمانی معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع و رئیس سازمان و املاک و اراضی نیروهای مسلح در سالن امام علی (ع) وزارت دفاع برگزار شد. وی در این همایش با تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفان اظهار کرد: این سازمان برقراری امنیت و پشتیبانی از نیروهای مسلح در حوزه حفظ، بازدارنگی و ارتقاء امنیت را عهده‌دار است. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیروی انسانی را از عناصر اصلی تأمین امنیت برشمرد و گفت: وظیفه خود می‌دانیم برای نیروی انسانی جان برکف، مخلص و متعهد نیروهای مسلح دغدغه مسکن را مرتفع کنیم. حاتمی تسلیحات و تجهیزات نظامی را یکی دیگر از ملزومات مورد نیاز تأمین امنیت عنوان کرد و افزود: نیازهای نیروهای مسلح را با اتکاء به ظرفیت‌های داخلی و بومی تأمین کرده‌ایم. وی موضوع تأسیسات، اماکن و امکانات را یکی دیگر از مولفه‌های اساسی تأمین امنیت در نظام اسلامی برشمرد و تصریح کرد: سه مجموعه وزارت دفاع، نیروهای مسلح و وزارت راه و شهرسازی تمام توان خود را برای اجرای سریع‌تر این توافقنامه معطوف داشته‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
حسین فریدون برادر رئیس‌جمهوری، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، عیسی کلانتری معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و رضا اردکانیان وزیر نیرو، از جمله مهم‌ترین مقام‌های کشوری بودند که در این آیین حضور داشتند. «صدیقه فریدون» خواهر رئیس‌جمهوری روز یکشنبه، سه آذر پس از یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت. بنا بر اعلام خانواده آن مرحومه، مراسم سوم و هفتم خواهر رئیس‌جمهوری روز پنج‌شنبه هفتم آذر از ساعت ۱۴ و ۳۰ تا ۱۶ در حسینیه شهدای سرخه و در ادامه بر سر مزار وی برگزار می‌شود. آیین ختم‌ آن مرحومه در تهران، شنبه نهم آذر ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۵ و ۳۰ دقیقه در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد. علی لاریجانی رئیس مجلس، امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت‌ملی، علی‌اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور، بیژن زنگنه وزیر نفت، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید و فراکسیون زنان مجلس در پیام‌های جداگانه‌ای، درگذشت مرحومه صدیقه فریدون خواهر رئیس‌جمهوری را تسلیت گفتند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
رئیس جمهور کشور ونزوئلا در جریان سفر وزیر دفاع ما به این کشور، راهکاری برای حل مشکلات خواستند و امیر حاتمی پیشنهاد داد در ونزوئلا بسیج مردمی ایجاد کنند. جانشین سازمان بسیج با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره بسیج گفت: بسیجیان در تمامی عرصه‌ها و صحنه‌ها مردمی عمل می‌کنند. سردار سپهر خاطرنشان کرد: ما تصدی‌گر نیستیم بلکه هدف ما در مجمع بسیج پیشرانی و تسهیل‌گری و خدمت بی‌منت بوده زیرا باور داریم ساخت ایران اسلامی کار بسیج است. ‌ ما نمی‌خواهیم سیاسی کاری کنیم و معتقدیم بسیج یک حزب سیاسی نه بلکه حزب انقلاب است. جانشین سازمان بسیج با اشاره به اهمیت بسیج مردمی در بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: بیش از ۲ هزار فرمان و فرمایش درباره اهمیت بسیج و رسالت‌های آن در بیانات مقام معظم رهبری وجود دارد که باید به عنوان نقشه راه بسیج از آنها بهره بگیریم. اگر این کار را کردیم دیگر اعتراض‌های اجتماعی تبدیل اعتراض‌های سیاسی و آشوب و اغتشاش نمی‌شود.

به انتهای لیست رسیدید