اخبار قاسم سلیمانی - آخرین و مهم ترین اخبار قاسم سلیمانی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
حاج قاسم سلیمانی

اخبار « سردار قاسم سلیمانی »

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
سفیر ایران در ژنو، خشونت، آشوب، ترور، بی ثباتی، ناامنی و تفرقه میان ملت‌های منطقه را تنها نتیجه حضور نیرو‌های آمریکایی در منطقه دانستترور سردار سلیمانی، ضربه به صلح و امنیت منطقه‌ایترور سردار سلیمانی، ضربه به صلح و امنیت منطقه‌ایبه گزارش سرویس بین الملل از وین، سفیر کشورمان در ژنو در نخستین نشست کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل در سال ۲۰۲۰، اقدام بزدلانه آمریکا در ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش را ضربه‌ای هولناک به صلح و امنیت منطقه‌ای، به سخره گرفتن اصول تمدن بشری و نقض صریح هنجار‌ها و استاندارد‌های حقوق بین الملل دانست. اسماعیل بقایی، سکوت در برابر ترور یک مقام ارشد نظامی در حین سفر رسمی به یک دولت مستقل دیگر را عاملی برای گستاخ‌تر و جسورتر شدن جانیانی دانست که دست به چنین جنایاتی می‌زنند. سفیر ایران همچنین در پاسخ به ادعای کذب و بی اساس سفیر آمریکا درباره سردار سپهبد شهید سلیمانی تاکید کرد: دروغ پردازی و برچسب زنی نمی‌تواند بی اعتباری هیات حاکمه‌ای که به دروغگویی، قلدری و ارعاب علیه دیگر کشور‌ها شهره است را جبران کند. وی با هشدار نسبت به عواقب فاجعه بار جنایت تروریستی آمریکا برای حقوق بین الملل و مبانی اخلاقی، خواستار واکنش بین المللی برای مقابله با عادی شدن این جنایت شد. سفیر ایران در ژنو، در پایان، خطاب به سفیر آمریکا گفت: شما قهرمان ملی ایرانیان را ترور کردید و در عوض اسطوره‌ای را خلق کردید که برای همیشه به عنوان منبعی الهام بخش برای مقاومت و پایداری در برابر ظلم و بی عدالتی در قلب و ذهن ایرانیان باقی خواهد ماند.
تابناکتابناک1 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. اقداماتی که انجام دادیم، کشتن «قاسم سلیمانی» و یک رهبر ارشد شبه نظامیان در عراق، این اقدام‌ها فرصتی را برای یک عراق مستقل فراهم می‌کنند و خطر ترور را نه تنها در خاورمیانه بلکه به یقین در کلمبیا کاهش می‌دهند.» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد.

«ساغر کسرایی» کیست/ آیا آمریکایی‌ها به دنبال تربیت «مصی علی‌نژاد ۲» هستند؟ +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
اما سؤال مهم‌تر این است که ساغر کسرایی کیست و چرا در شرایط کنونی سربرآورده است. ساغر کسرایی، دست‌بند سبز جنبش سبز را دور دست «ترنت فرانکس» رئیسش و نماینده جمهوری‌خواه وقت کنگره آمریکا می‌بندد (+) خانم کسرایی یک برانداز تمام‌عیار و بلکه چیزی بیش‌تر است. صفحه فیس‌بوک ساغر کسرایی با کم‌تر از ۳۲,۰۰۰ دنبال‌کننده (+) کسرایی فیلم خود را یک روز قبل از فیس‌بوک، برای اولین بار در یوتیوب منتشر کرده است. با وجود این بی‌فعالیتی، ویدیوی کسرایی درباره شهید سلیمانی در یوتیوب به یک‌باره بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار بازدید دارد. این صفحه فیس‌بوکی در توضیح ویدیوی کسرایی می‌نویسد: «نگاهی به داخل ایران از طرف یک ایرانی.
فراروفرارو2 ساعت قبل
میدان آزادی کرمان، ساعت ٩ صبح هفدهم دی (١٥ روز ‏پیش)؛ صدها‌هزار نفر از شرق، غرب، شمال و جنوب وارد ‏میدان آزادی شدند؛ میدان تازه افتتاح شده شهر، میدان اصلی. قرار است ساعت ٩ صبح همان ‏روز، بزرگترین مراسم تشییع پیکر دو شهید یعنی قاسم ‏سلیمانی و حسین پورجعفری برگزارشود. در میان آن‌ها متولد دهه ٩٠ هم ‏بودند.» ‏میدان آزادی، بیست‌ونهم دی (١٢ روز پس از حادثه)؛ ‏میدان مثل هر روز دیگر، شلوغ از ماشین و آدم‌هاست. ‏روایت رسمیدر حال بررسی علت وقوع حادثه‌ایماستانداری کرمان هنوز درباره حادثه اخیر در شهر کرمان، صحبتی نکرده، با این حال از تشکیل کمیسیون پیگیری حادثه تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی در کرمان خبر داده است. یدالله موحد، با اعلام اینکه تحقیقات تکمیلی و تخصصی از سوی دادسرای کرمان در حال انجام است، گفت که با دستور آیت‌الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه رسیدگی به حادثه کرمان در دستور کار ویژه دستگاه قضائی در استان کرمان قرار دارد.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
اشاره رهبر جریان صدر به طرح پارلمان عراق در مورد خروج نظامیان خارجی از جمله نیروهای آمریکایی از این کشور است که ۱۵ دی ماه بدنبال اقدام واشنگتن در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس تصویب شد. وی عراقی‌ها را به شرکت در تجمع میلیونی روز جمعه علیه حضور آمریکایی‌ها در عراق، فرا خواند. صدر سه شنبه هفته گذشته نیز با انتشار بیانیه‌ای از مردم عراق خواست با برگزاری تظاهرات میلیونی علیه اشغالگری امریکا به خیابان بیایند. بسیاری از شخصیت‌های عراقی پیش بینی کرده‌اند که جمعه آینده بغداد شاهد یکی از بزرگترین تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی باشد. آنچه بیش از این آمریکایی‌ها را نگران کرده، این است که تظاهرکنندگان علاوه بر اخراج نظامیان بیگانه، خواهان بسته شدن سفارتخانه آمریکا در بغداد شوند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
ممکن است تقابل و مهار ایران از دید کاخ ‌سفید عاقلانه به نظر آید، اما آنچه که یک بار در گذشته موثر بوده این بار خاصیت خود را از دست داده است. اما همین کشورهای عربی کوچک نیز تاکنون به روابط با قدرت‌های جهان عرب عادت کرده‌اند و اکنون همین قدرت‌ها درگیر هرج‌ومرج هستند. به‌علاوه حکومت‌های عربی حاشیه خلیج‌فارس که ترامپ آنها را خط مقدم محدودسازی نفوذ ایران می‌بیند، علیه ایران اتحادی ندارند. خروج از برجام نیز گام دیگری بود که ترامپ در مسیر از بین بردن برتری آمریکا در مهار «جاه‌طلبی‌‌های» ایران برداشت. ایالات‌متحده اکنون برای مهار ایران باید قدرت و ثبات را به جهان عرب بازگرداند.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در سخنرانی در پارلمان اروپا گفت که باید عملیات ‌آموزشی در عراق با مشارکت اعضای ناتو جهت اطمینان از عدم ظهور مجدد نیروهای داعش تقویت شود. به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «ینس استولنتبرگ» دبیرکل ناتو روز سه‌شنبه در جمع اعضای اتحادیه اروپا در «بروکسل» پایتخت بلژیک گفت: «باید تمرینات سنگین را شروع کنیم. همه چیز را از وزارت دفاع، نهادها، مقرهای فرماندهی و کنترل برای آموزش نیروها بسازیم. (جزئیات بیشتر) به نوشته این منبع خبری، با وجود تأکید «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بر لزوم اقدامات بیشتر ناتو در منطقه، کانادا و متحدان اروپایی ناتو تمایل کمی به استقرار نیرو در خاورمیانه دارند. سرتیپ «عبدالکریم خلف» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق شنبه هفته جاری گفت که دولت عراق در حال رایزنی با آمریکا درباره روابط امنیتی است.
فراروفرارو3 ساعت قبل
این ادعای ترامپ برای برخی از مقامات آمریکایی این سوال را پیش آورد که آیا ترامپ این اطلاعات را به درستی منتقل کرده است یا خیر. یک مقام کاخ سفید در این‌باره گفت: قطعا این سؤال مطرح بود که آیا او همان لحظه این ادعا را از خودش ساخته یا خیر. به گفته دیلی بیست مقامات امنیتی تنها به ترامپ گفته بودند که امکان حمله ایران به دارایی‌های آمریکا در منطقه وجود دارد. مقامات امنیتی، سفارت‌های آمریکا را یکی از نقاط احتمالی حملات ایران می‌دانستند اما در واقع هیچ‌گونه تهدید قریب‌الوقوعی این سفارت‌ها را در خطر قرار نمی‌داد. برخی منابع مدعی هستند که کسی در جلسه توجیهی به ترامپ نگفته بود که کسی درحال برنامه‌ریزی برای حمله به این نقاط است.
الفالف3 ساعت قبل
به گزاش فارس، سردار بزرگ مقاومت و نماد مبارزه با نظام سلطه، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی به برادرزاده‌اش که برای نخستین بار منتشر شده، می‌نویسد: مهدی جان! ۱- تمام کسانیکه به کمالی رسیدند خصوصا کمالات معنوی که خود منشأ و پایه دنیوی هم می‌تواند باشد، منشأ همه آنها سحر است. سحر را دریاب نماز شب در سن شما تأثیری شگرف دارد اگر چندبار آنرا با رغبت تجربه کردی، لذت آن موجب می‌شود به آن تمسک یابی. ۲- زیربنای تمام بدیها و زشتی‌ها دروغ است. ۳- احترام و خضوع در مقابل بزرگترها خصوصا پدر و مادر؛ به خودت عادت بده بدون شرم دست پدر و مادرت را ببوسی، هم آنها را شاد می‌کنی و هم اثر وضعی بر خودت دارد.
فارسفارس3 ساعت قبل
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تلاش چندساله امپراتوری رسانه‌ای غرب، با شهادت سردار سلیمانی به سبد انقلاب ریخته شد. وی ادامه داد: یکی از اقدامات غرب در مقابل تمدن انقلاب اسلامی این است که جنگ سرد را احیا کرده‌اند. همچنین به‌دنبال احیای دوگانه غرب- غرب هستند تا دوگانه ایران- غرب کمرنگ شود. احیای سلفی‌گری و داعش و ایجاد درگیری در دنیای اسلام برای این بود که چهره‌ای خشن از رقیب خود یعنی انقلاب اسلامی ارائه دهند. وی تصریح کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی که حقیقتا یوم‌الله بود، همه مسیرهای غرب را کور کرد و ما را وارد مرحله جدید درگیری تمدنی با غرب کرد.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا به جزییات بیشتر و موضوعات مطرح شده در این ملاقات اشاره نکرده است. شنبه گذشته ستاد کل نیروهای مسلح ایران تأیید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است. این ستاد اطمینان خاطر داده تا با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیرممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با اشتباه‌های روی داده، برخورد قانونی صورت گیرد. اتحادیه اروپا و عربستان در واکنش به این تحولات، خواستار کاهش تنش‌ها و پرهیز از اقدامات تحریک‌آمیز شده‌اند. فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان هم وضعیت منطقه خاورمیانه را «بسیار خطرناک» توصیف کرد و گفت که «عربستان نمی‌خواهد شاهد تشدید تنش در منطقه در این برهه خطرناک باشد».
وانانیوزوانانیوز3 ساعت قبل
این ادعای ترامپ برای برخی از مقامات آمریکایی این سوال را پیش آورد که آیا ترامپ این اطلاعات را به درستی منتقل کرده است یا خیر. یک مقام کاخ سفید در این‌باره گفت: قطعا این سؤال مطرح بود که آیا او همان لحظه این ادعا را از خودش ساخته یا خیر. به گفته دیلی بیست مقامات امنیتی تنها به ترامپ گفته بودند که امکان حمله ایران به دارایی‌های آمریکا در منطقه وجود دارد. مقامات امنیتی، سفارت‌های آمریکا را یکی از نقاط احتمالی حملات ایران می‌دانستند اما در واقع هیچ‌گونه تهدید قریب‌الوقوعی این سفارت‌ها را در خطر قرار نمی‌داد. برخی منابع مدعی هستند که کسی در جلسه توجیهی به ترامپ نگفته بود که کسی درحال برنامه‌ریزی برای حمله به این نقاط است.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی3 ساعت قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
الفالف3 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۳:۰۰ ۳۹۸۱۱۰۱۱۸۰به گزارش فارس، وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. اقداماتی که انجام دادیم، کشتن «قاسم سلیمانی» و یک رهبر ارشد شبه نظامیان در عراق، این اقدام‌ها فرصتی را برای یک عراق مستقل فراهم می‌کنند و خطر ترور را نه تنها در خاورمیانه بلکه به یقین در کلمبیا کاهش می‌دهند.» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه امروز سرنوشت کشور‌ها به هم پیوند خورده و امنیت یک مسئله سرنوشت‌ساز برای ملت‌ها شده است و به خصوص این موضوع در منطقه غرب آسیا فراتر از سایر جاهاست، تاکید کرد: ما نمی‌توانیم امنیت ایران را از امنیت منطقه جدا کنیم و دشمن هم خوب می‌داند که امنیت ایران در گرو امنیت منطقه غرب آسیاست. سرانجام تصمیم گرفته شد که در مرحله اول حزب‌الله لبنان، توسط اسرائیل و به نیابت از آمریکا از صحنه خارج شود. نقطه آغاز خاورمیانه بزرگ و ناامنی برای کشور‌های منطقه، از زمان حمله به حزب‌الله در سال ۲۰۰۶ بود. رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا افزود: اگر حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه شکست می‌خورد معلوم نبود چه سرنوشتی برای کشور ما رقم می‌خورد. پیام شکست اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه این بود که نقشه خاورمیانه بزرگ در نطفه خفه شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش مشرق، وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. اقداماتی که انجام دادیم، کشتن «قاسم سلیمانی» و یک رهبر ارشد شبه نظامیان در عراق، این اقدام‌ها فرصتی را برای یک عراق مستقل فراهم می‌کنند و خطر ترور را نه تنها در خاورمیانه بلکه به یقین در کلمبیا کاهش می‌دهند.» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته بعد از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا تصریح کرد که آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام خواهد داد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد، روحانی برجسته اهل سنت پاکستان با قدردانی از اقدام خردمندانه و شجاعانه ایران در پاسخ به اقدام تروریستی آمریکا و هدف قرار دادن پایگاه نظامی عین الاسد گفت: کشور‌های مسلمان با افزایش پیوند‌های عمیق اسلامی به رهبری ایران می‌توانند خروج آمریکا از منطقه را رقم بزنند. «علامه سید عقیل انجم» از رهبران ایالتی حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان با محکوم کردن ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی توسط نظامیان آمریکایی افزود: اقدامات تروریستی آمریکا، فقط با اتحاد و هماهنگی کشور‌های مسلمان منطقه متوقف خواهد شد. رهبر ارشد حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان ادامه داد: تلاش‌های دیپلماتیک قدرت‌های مسلمان منطقه از جمله ایران و پاکستان برای سمت و سو دادن به سیاست‌های خارجی کشور‌های تحت نفوذ استعمار غربی بهترین و موثرترین راه اخراج آمریکا و متحدانش از غرب آسیاست. وی تصریح کرد: فشار‌های دیپلماتیک از سوی آمریکا و عربستان هیچگاه برای مسلمانان پاکستانی قابل قبول نبوده است. روحانی برجسته اهل سنت پاکستان گفت:: اسلام آباد باید اقدام شنیع آمریکا در ترور فرمانده نظامی یک ملت در کشوری دیگر را محکوم کند، چرا که این اقدامات تروریستی آمریکا روزی گریبان پاکستان را نیز خواهد گرفت. وی افزود: اگر چه ایران با حمله موشکی به پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه خود را به عنوان قدرت اصلی منطقه ثابت کرد، اما در حال حاضر به دست آوردن حمایت‌های سیاسی و دیپلماتیک بر ضد مواضع آمریکایی در منطقه راهکاری به مراتب مناسبتر از راه حل نظامی برای اخراج تروریست‌های آمریکایی از منطقه است.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی عصر امروز سه‌شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان دزفول در سالن آمفی تئاتر فرمانداری، اظهار کرد: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سراپا خلوص، صدق، ایمان، تقوا و پرهیزگاری بود و به همین دلیل است که پس از شهادت وی، خداوند عزت این سردار شهید را با حضور میلیونی مردم به جهانیان نشان داد. وی با بیان اینکه اخلاص سردار سلیمانی در جهان اثرگذار شد، افزود: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی همچون یک سنت حسنه، عمل صالح و یک نعمت و گنجینه الهی بود که خداوند وی را برای مقطع خاصی از زمان نگه داشت. امام جمعه دزفول با بیان اینکه سردار سلیمانی با حیات خود امنیت را برای همه به ارمغان آورد، گفت: اگر حاج قاسم سلیمانی داعش را نابود نمی‌کرد اکنون داعش اروپا را نیز احاطه کرده بود؛ پس ای کاش آن عده قلیلی که به سردار سلیمانی جسارت و اهانت می‌کنند همچون سفیر خبیث انگلیس که با حضور در میان اغتشاشگران عکس می‌گیرد انصاف و وجدان داشتند و برکات مجاهدت‌های سردار سلیمانی را درک می‌کردند. حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه سردار سلیمانی محصول تربیت شده مکتب امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: شهادت حاج قاسم برای تمام انسان‌های آزادی‌خواه جهان درس و پیام داشت لذا نباید به سادگی از این عظمت که نشان داد راه حق و فضیلت همچنان زنده است، عبور کنیم. امام جمعه دزفول تصریح کرد: سردار سلیمانی به ما یاد داد اهل ریا و تظاهر نباشیم و به دنبال اخلاص باشیم اما متأسفانه برخی مسئولان فقط به دنبال انتشار عکس‌ها و تصاویر خود و مصادره کردن اقدامات و فعالیت‌ها به نام خود هستند در حالی که این منصب‌ها به هیچ‌کس وفا نمی‌کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا زمانی که اوایل ماه جاری میلادی از تهدید قریب‌الوقوع سردار سپهبد قاسم سلیمانی علیه چهار سفارت آمریکا خبر داد، همه را در شوک فرو برد. این ادعای ترامپ برای برخی از مقامات آمریکایی این سوال را پیش آورد که آیا ترامپ این اطلاعات را به درستی منتقل کرده است یا خیر. به گفته دیلی بیست مقامات امنیتی تنها به ترامپ گفته بودند که امکان حمله ایران به دارایی‌های آمریکا در منطقه وجود دارد. مقامات امنیتی، سفارت‌های آمریکا را یکی از نقاط احتمالی حملات ایران می‌دانستند اما در واقع هیچ‌گونه تهدید قریب‌الوقوعی این سفارت‌ها را در خطر قرار نمی‌داد. برخی منابع مدعی هستند که کسی در جلسه توجیهی به ترامپ نگفته بود که کسی درحال برنامه‌ریزی برای حمله به این نقاط است.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
این ادعای ترامپ برای برخی از مقامات آمریکایی این سوال را پیش آورد که آیا ترامپ این اطلاعات را به درستی منتقل کرده است یا خیر. یک مقام کاخ سفید در این‌باره گفت: قطعا این سؤال مطرح بود که آیا او همان لحظه این ادعا را از خودش ساخته یا خیر. به گفته دیلی بیست مقامات امنیتی تنها به ترامپ گفته بودند که امکان حمله ایران به دارایی‌های آمریکا در منطقه وجود دارد. مقامات امنیتی، سفارت‌های آمریکا را یکی از نقاط احتمالی حملات ایران می‌دانستند اما در واقع هیچ‌گونه تهدید قریب‌الوقوعی این سفارت‌ها را در خطر قرار نمی‌داد. برخی منابع مدعی هستند که کسی در جلسه توجیهی به ترامپ نگفته بود که کسی درحال برنامه‌ریزی برای حمله به این نقاط است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت۲۴-برخی منابع به دیلی بیست اعلام کرده‌اند که مقامات امنیتی در جلسه توجیهی با دونالد ترامپ گفته بودند که سفارت‌های آمریکا تنها یکی از نقاط احتمالی تحت هدف ایرانیان هستند و هیچ تهدید قریب‌الوقوعی علیه این سفارت‌ها مطرح نبود. به گزارش دیلی بیست، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا زمانی که اوایل ماه جاری میلادی از تهدید قریب‌الوقوع سردار سپهبد قاسم سلیمانی علیه چهار سفارت آمریکا خبر داد، همه را در شوک فرو برد. این ادعای ترامپ برای برخی از مقامات آمریکایی این سوال را پیش آورد که آیا ترامپ این اطلاعات را به درستی منتقل کرده است یا خیر.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
وی افزود: ایران با عمیات موشکی ضمن هدف گیری دقیق مواضع آمریکا در پایگاه عین الاسد از تحمیل خسارت بزرگ به سربازان آمریکایی جلوگیری کرد. ژنرال مسعود اظهار داشت: واکنش مقابله جویانه ایران به حمله تروریستی آمریکا علیه سردار سلیمانی و همرزمان وی به جلوگیری از هرگونه درگیری و تنش بیشتر در منطقه نیز کمک کرد. وی تاکید کرد: امروز ایران قدرت اصلی منطقه و از حمایت کامل مردم خود برخوردار است ملتی که همواره وحدت خود را نشان داد. دونالد ترامپ این روزها با پرونده استیضاح خود روبرو است و به نظر نمی‌رسد که او به دنبال افزایش دامنه درگیری‌ها با ایران باشد. ژنرال طلعت مسعود معتقد است: کارهای آتی ترامپ تنها به صحبت و صدور بیانیه محدود بوده و وی سعی خواهد کرد که فشار بر امضاکنندگان برجامبرای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران، را افزایش دهد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
سفیر آمریکا بدون اشاره به اقدام کشورش در ترور سردار شهید سلیمانی، مدعی شده تعیین جایزه برای سر ترامپ به ماهیت تروریستی حکومت ایران اشاره دارد. عصرایران: به نقل از رویترز، «رابرت وود» سفیر ایالات متحده آمریکا در امور خلع سلاح هسته‌ای در ژنو در رابطه با تعیین جایزه ۳ میلیون دلاری برای هر کسی که ترامپ را بکشد، این جایزه را اقدامی مضحک توصیف کرد. او در ادامه مدعی شد: این جایزه به ماهیت تروریستی حکومت ایران اشاره دارد. رابرت وود دیپلمات آمریکاییگفتنی است روز سه شنبه نماینده کهنوج در مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفته است: به نیابت از مردم کرمان، برای قتل دونالد ترامپ جایزۀ ۳ میلیون دلاری تعیین می‌کنم. " او افزوده است این جایزه به نیابت از مردم کرمان به عنوان زادگاه سردار شهید قاسم سلیمانی است و هر کرمانی برای تامین این جایزه ۱ دلار خواهد پرداخت.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
دست‌های پیدا و پنهان دشمنان برای کمرنگ کردن نقش مردم در جمهوری اسلامیحسینی شاهرودی خاطرنشان کرد: ‌ پس از سقوط هواپیما دشمنان در شبکه‌های خارجی، داخلی و فضای مجازی پروپاگاندایی به راه انداختند تا فضای معنوی حاکم بر جامعه که بعد از تشییع پیکر سردار حاج قاسم سلیمانی در کشور ایجاد شده بود را کمرنگ کنند. وی با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات پیش‌رو و تحولی که در کشور ایجاد شده است، افزود: فضای کشور با حضور حماسی مردم تغییر کرد و عزم مردم برای شرکت در انتخابات جزم شده است. لذا دست‌های پنهان و آشکار دشمنان در داخل و خارج به دنبال این است که فضاسازی کرده و عظمت و عزتی که از حضور میلیونی مردم به وجود آمد را کمرنگ کنند. حسینی شاهرودی درباره پیام حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر شهید سلیمانی و همرزمانش گفت: مردم خواستار مقاومت و ایستادگی مقابل دشمنان و نهراسیدن در برابر فریادهای آنها شدند. وی با بیان اینکه مقاومتی که برخاسته از روحیه جهادی سردار شهید سلیمانی است منجر به توسعه فرهنگ ایستادگی در برابر ظلم و ستم و استکبار جهانی شد و آنها هم متوجه شدند تنها راه عبور از بحران‌ها پایداری است.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
قدیری ابیانه خاطر نشان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم اینکه کشوری پایگاه آمریکا را مورد هدف قرار دهد، بی سابقه است؛ علاوه بر این شلیک موشک‌های ایران به پایگاه بسیار بزرگ و مجهز آمریکا در عراق یعنی عین الاسد، شکستن جو رعب وحشت نسبت به قدرت نظامی آمریکا در جهان و ضربه‌ای مهلک به آن کشور بود. همچنین آمریکا در این حمله کیش و مات شد و ما شاهدیم که هنوز یک هفته از شهادت سردار سلیمانی نگذشته بود که ایران این اقدام را انجام داد و پایگاه مجهز واشنگتن را باخاک یکسان کرد. کارشناس مسائل سیاسی افزود: علاوه بر این طبق مصوبه مجلس عراق، آمریکا باید پایگاه‌های خود را در عراق جمع کند؛ اقدامی مقتدرانه که توسط مجلس عراق صورت گرفت، البته آمریکایی‌ها تلاش دارند تا از هر طریقی در این کشور باقی بمانند، اما واقعیت این است که در عراق جایی نداشته و باید به کشورهای خود بازگردند. البته ترجیح ما این است که نظامیانشان به صورت عمودی برگردند، اما گویا خودشان اصرار دارند که بصورت افقی بازگردند. او تاکید کرد: قطعا دیر نیست آن روزی که دشمن حتی در لفظ هم جرات تهدید ایرانی را نداشته باشد، زیرا روند پیشرفت کشورمان سرعت خوبی گرفته و همه این دستاوردها نیز تحت رهبری مقام معظم رهبری است.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
این ادعای ترامپ برای برخی از مقامات آمریکایی این سوال را پیش آورد که آیا ترامپ این اطلاعات را به درستی منتقل کرده است یا خیر. یک مقام کاخ سفید در این‌باره گفت: قطعا این سؤال مطرح بود که آیا او همان لحظه این ادعا را از خودش ساخته یا خیر. به گفته دیلی بیست مقامات امنیتی تنها به ترامپ گفته بودند که امکان حمله ایران به دارایی‌های آمریکا در منطقه وجود دارد. مقامات امنیتی، سفارت‌های آمریکا را یکی از نقاط احتمالی حملات ایران می‌دانستند اما در واقع هیچ‌گونه تهدید قریب‌الوقوعی این سفارت‌ها را در خطر قرار نمی‌داد. برخی منابع مدعی هستند که کسی در جلسه توجیهی به ترامپ نگفته بود که کسی درحال برنامه‌ریزی برای حمله به این نقاط است.
فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه آمریکا که دوشنبه برای دیدار با مقام‌های کلمبیایی و رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا وارد کلمبیا شد، در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور درباره آخرین تحولات در خاورمیانه گفت، با اقداماتی که دو هفته گذشته انجام دادیم، خطر وقوع جنگ کاسته شد. به گزارش وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه تلویزیونی «کاراکول تی وی» درباره آخرین وضعیت خاورمیانه و احتمال خطر درگیری گفت: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به طور کامل آشکار ساخته که ما جنگ نمی‌خواهیم. ما در هیچ کجا جنگ نمی‌خواهیم و به یقین در خاورمیانه. اقداماتی که طی دو هفته گذشته انجام دادیم خطر وقوع جنگ را کاسته است.» پامپئو در ادامه با اتهام زنی علیه تهران مدعی شد: «ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و اکنون می‌توانیم شاهد کشورهایی در سراسر جهان باشیم که با اتحاد باهم تهدیدات تروریستی را در خاورمیانه از بین می‌برند. (جزئیات بیشتر) انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردم با حضور میلیونی خود در تشییع پیکر سردار سلیمانی نشان دادند، از راهی که سردار سلیمانی رفت و از حضور ایران در محور مقاومت، استقبال می‌کنند. این برای کسانی که هنوز بر طبل مذاکره با آمریکا می‌کوبند، سیلی محکمی بود. بیشتر بخوانید: افقهی یادآورشد: مسئله دیگر راهبرد ایران بعد از شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است؛ شرایط فعلی منطقه با زمان قبل از انجام عملیات بزدلانه، ابلهانه و تروریستی آمریکا علیه سردار سلیمانی تفاوت‌های بسیاری کرده است. آمریکایی‌ها می‌خواستند ایران را از عراق بیرون کنند اما پارلمان عراق هم اکنون توافقنامه همکاری‌های استراتژیک با آمریکا را لغو کردو مردم این کشور در تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی و همرزمانش سنگ تمام گذاشتند. این برای کسانی که هنوز بر طبل مذاکره با آمریکا می‌کوبند، سیلی محکمی بود.

به انتهای لیست رسیدید

حاج قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی (زادهٔ ۲۰ اسفند ۱۳۳۵، کرمان) فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. او در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود. وی در ۴ بهمن ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشکری دریافت کرد. سید علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در تقدیر از عملکرد سلیمانی، از او به‌عنوان «شهید زنده» نام برده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار قاسم سلیمانی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا