حبیب احمدزاده

حبیب احمدزاده

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، اخبار این‌هفته با خبر مربوط به تعطیلی دو کتابفروشی در تهران آغاز می‌شود و با گمانه‌زنی‌ها درباره رئیس جدید کتابخانه ملی ادامه پیدا می‌کند. این‌هفته یک‌انتصاب هم بین ناشران رخ داد و مدیر شرکت چاپ و نشر بین‌الملل با حکم رئیس سازمان تبلیغات منصوب شد. خبرهای خرید جدید وزارت ارشاد از ناشران و معرفی نامزدهای نهایی جایزه کتاب سال از دیگر اخبار مهم این‌هفته بودند که در ادامه گزارش به آن‌ها می‌پردازیم. انتشار اخبار تعطیلی کتابفروشی‌هاپس از انتشار خبر تعطیلی کتابفروشی طهوری تا پیش از عید نوروز، که در رسانه‌های دیگر منتشر شد، مهر نیز این‌هفته خبر تعطیلی غریب‌الوقوع کتابفروشی نشر افراز را منتشر کرد. همچنین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز این مبلغ را از ۵۰ میلیون ریال به یک‌صد میلیون ریال افزایش داد.
مهرمهر1 روز قبل
گزارش این‌هفته با خبر مربوط به تعطیلی دو کتابفروشی در تهران آغاز می‌شود و با گمانه‌زنی‌ها درباره رئیس جدید کتابخانه ملی ادامه پیدا می‌کند. این‌هفته یک‌انتصاب هم بین ناشران رخ داد و مدیر شرکت چاپ و نشر بین‌الملل با حکم رئیس سازمان تبلیغات منصوب شد. در ادامه مشروح این‌گزارش را می‌خوانیم: انتشار اخبار تعطیلی کتابفروشی‌هاپس از انتشار خبر تعطیلی کتابفروشی طهوری تا پیش از عید نوروز، که در رسانه‌های دیگر منتشر شد، مهر نیز این‌هفته خبر تعطیلی غریب‌الوقوع کتابفروشی نشر افراز را منتشر کرد. گمانه‌زنی‌ها درباره انتصاب رئیس جدید کتابخانه ملیطبق یکی از خبرهایی که این‌هفته در مهر منتشر شد، گزینه‌هایی چون حجت‌الله ایوبی، نجفقلی حبیبی و رسول جعفریان ازطرف نمایندگان و مشاوران رئیس جمهور، برای تصدی ریاست کتابخانه ملی مطرح شده‌اند. همچنین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز این مبلغ را از ۵۰ میلیون ریال به یک‌صد میلیون ریال افزایش داد.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: رئیس حوزه هنری در آیین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی اظهار داشت: در حوزه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس ۱۵۰عنوان کتاب به ۷ زبان دنیا ترجمه شده است. وی افزود: آثاری که در این نمایشگاه مشاهده می‌کنید قریب ۱۵۰عنوان کتاب به چندین زبان برجسته دنیا از جمله عربی، انگلیسی، روسی، ترکی، فرانسوی و اردو است که البته تعداد ترجمه‌ها بیش از اینهاست و این نمایشگاه تنها اختصاص به کتاب‌های سوره مهر دارد. این مدیر فرهنگی افزود: کار ترجمه به زبان‌های دیگر، تلاش پرزحمت و پرهزینه‌ای است و نیازمند حمایت مؤسسات و ارگان‌های فرهنگی دیگر است. قره‌داغی اضافه کرد: بحث مهم دیگری که مطرح است حق‌التألیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپ‌های بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. وی در ادامه از راه‌اندازی سایت دو زبانه انگلیسی و عربی سوره خبر داد و افزود: اخیرا با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۱۲عنوان کتاب برای هنرآموزان زبان انگلیسی کانون زبان ایران منتشر شده و به زودی از این آثار رونمایی می‌کنیم.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آئین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مؤمنی شریف، رئیس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار شد. این مدیر فرهنگی افزود: البته کار ترجمه به زبان‌های دیگر، تلاش پرزحمت و پر هزینه‌ای است و نیازمند حمایت مؤسسات و ارگان‌های فرهنگی دیگر است. قره داغی اضافه کرد: بحث مهمی دیگری که مطرح است حق التالیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپ‌های بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که یکی از آرزوها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. رئیس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبودهایم و مشکلات زیادی از سوی دولتهای غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، آیین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار‌ شد. قره داغی اضافه کرد: بحث مهمی دیگری که مطرح است حق التالیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپ‌های بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که یکی از آرزوها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. رییس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبوده‌ایم و مشکلات زیادی از سوی دولتهای غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد. سال‌هاست نتوانسته‌ایم کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» را در آمریکا منتشر کنیم.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار‌ شد. این مدیر فرهنگی افزود: البته کار ترجمه به زبان‌های دیگر، تلاش پرزحمت و پر هزینه‌ای است و نیازمند حمایت موسسات و ارگان‌های فرهنگی دیگر است. بحث مهمی دیگری که مطرح است حق‌التألیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپ‌های بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری، در سخنانی گفت: خدا را شاکریم که یکی از آرزوها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. رئیس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبوده‌ایم و مشکلات زیادی از سوی دولت‌های غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
آیین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار شد. قره داغی اضافه کرد: بحث مهمی دیگری که مطرح است حق التالیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپهای بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که یکی از آرزوها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. مومنی شریف گفت: اگر امروز اذعان می‌کنیم که نهضت ترجمه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس اتفاق افتاده این حاصل سالها برنامه ریزی مستمر و پیگیر از سوی حوزه هنری است که امروز می‌بینیم بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب به بیش از هفت زبان زنده دنیا ترجمه و منتشر شده است که این اتفاق مبارکی است. رییس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبوده‌ایم و مشکلات زیادی از سوی دولتهای غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان،، آیین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب‌های ترجمه شده سوره مهر به زبان‌های خارجی با حضور محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری، عبدالحمید قره داغی، معاون اداری مالی حوزه هنری، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حبیب احمدزاده، محسن کاظمی، مهناز فتاحی و جمعی از نویسندگان و مترجمان در حوزه هنری برگزار شد. قره داغی اضافه کرد: بحث مهمی دیگری که مطرح است حق التالیف نویسندگان است که ما تلاش داریم در چاپ‌های بعدی از این آثار ترجمه شده حتما این مورد رعایت شود و نویسندگان عزیز از تمام حق و حقوقشان برخوردار شوند. در ادامه این مراسم محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در سخنانی اظهار داشت: خدا را شاکریم که یکی از آرزو‌ها دیرینه اهالی قلم امروز به ثمر نشست. مومنی شریف گفت: اگر امروز اذعان می‌کنیم که نهضت ترجمه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس اتفاق افتاده این حاصل سال‌ها برنامه ریزی مستمر و پیگیر از سوی حوزه هنری است که امروز می‌بینیم بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب به بیش از هفت زبان زنده دنیا ترجمه و منتشر شده است که این اتفاق مبارکی است. رییس حوزه هنری افزود: البته در حوزه ترجمه آثار ما بدون مشکل هم نبوده‌ایم و مشکلات زیادی از سوی دولت‌های غربی سر راه ترجمه آثار ما به این زبان‌ها وجود دارد.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان سینمایی با حضور «حبیب احمدزاده» و با موضوع سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی برگزار شد. به گزارش سینماپرس، پیش از آغاز این جلسه مستند «مکی مردی از اربعین» به کارگردانی حبیب احمدزاده از جشنواره فیلم‌های دانش‌آموزی به نمایش درآمد که در بخش‌هایی از آن سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی نیز حضور داشت. بعد از نمایش فیلم، «حبیب احمدزاده» با حضور در جلسه شورای معاونان سازمان سینمایی درباره این شهید بزرگوار سخنانی را مطرح کرد. در ادامه جلسه، اقدام دبیر جشنواره فیلم فجر در اعلام اعطای تندیس شهید سلیمانی به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت در اولین ساعات پس از اعلام خبر شهادت او توسط تروریست‌های آمریکایی، مورد تحسین قرار گرفت و ضمن تأکید بر نقش موثر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در وفاق ملی و تأمین امنیت مرزهای کشور، مقرر شد تا این رویکرد، به عنوان محور اصلی استراتژی سازمان سینمایی در تولیدات سینمایی کشور، خصوصا در خصوص موسسات و حمایت‌هایشان قرار بگیرد. در این جلسه، همچنین بر لزوم ثبت زندگی و وداع باشکوه این سردار ملی در گونه‌های مختلف تصویری تأکید شد و «محمد حمیدی‌مقدم» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و «سیدصادق موسوی» مدیرعامل انجمن سینمای جوانان، گزارشی از اقدامات انجام شده برای ثبت وداع با شکوه سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی ارائه کردند.
ایلناایلنا2 هفته قبل
جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان سینمایی با حضور «حبیب احمدزاده» و با موضوع سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی برگزار شد. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، پیش از آغاز این جلسه مستند «مکی مردی از اربعین» به کارگردانی حبیب احمدزاده از جشنواره فیلم‌های دانش‌آموزی به نمایش درآمد که در بخش‌هایی از آن سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی نیز حضور داشت. بعد از نمایش فیلم، «حبیب احمدزاده» با حضور در جلسه شورای معاونان سازمان سینمایی درباره این شهید بزرگوار سخنانی را مطرح کرد. در ادامه جلسه، اقدام دبیر جشنواره فیلم فجر در اعلام اعطای تندیس شهید سلیمانی به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت در اولین ساعات پس از اعلام خبر شهادت او توسط تروریست‌های آمریکایی، مورد تحسین قرار گرفت و ضمن تأکید بر نقش موثر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در وفاق ملی و تأمین امنیت مرز‌های کشور، مقرر شد تا این رویکرد، به عنوان محور اصلی استراتژی سازمان سینمایی در تولیدات سینمایی کشور، خصوصا در خصوص موسسات و حمایت‌هایشان قرار بگیرد. در این جلسه، همچنین بر لزوم ثبت زندگی و وداع باشکوه این سردار ملی در گونه‌های مختلف تصویری تأکید شد و «محمد حمیدی‌مقدم» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و «سیدصادق موسوی» مدیرعامل انجمن سینمای جوانان، گزارشی از اقدامات انجام شده برای ثبت وداع با شکوه سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی ارائه کردند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، پیش از آغاز این جلسه مستند «مکی مردی از اربعین» به کارگردانی حبیب احمدزاده از جشنواره فیلم‌های دانش‌آموزی به نمایش درآمد که در بخش‌هایی از آن سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی نیز حضور داشت. بعد از نمایش فیلم، «حبیب احمدزاده» با حضور در جلسه شورای معاونان سازمان سینمایی درباره این شهید بزرگوار سخنانی را مطرح کرد. همچنین بر لزوم ثبت زندگی و وداع باشکوه این سردار ملی در گونه‌های مختلف تصویری تأکید شد و «محمد حمیدی‌مقدم» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و «سیدصادق موسوی» مدیرعامل انجمن سینمای جوانان، گزارشی از اقدامات انجام شده برای ثبت وداع با شکوه سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی ارائه کردند. براساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه‌ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، پیش از آغاز این جلسه مستند «مکی مردی از اربعین» به کارگردانی حبیب احمدزاده از جشنواره فیلم‌های دانش‌آموزی به نمایش درآمد که در بخش‌هایی از آن سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی نیز حضور داشت. بعد از نمایش فیلم، «حبیب احمدزاده» با حضور در جلسه شورای معاونان سازمان سینمایی درباره این شهید بزرگوار سخنانی را مطرح کرد. بیشتر بخوانید: براش مشاهده اخبار سازمان سینمایی اینجا کلیک کنیددر ادامه جلسه، اقدام دبیر جشنواره فیلم فجر در اعلام اعطای تندیس شهید سلیمانی به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت در اولین ساعات پس از اعلام خبر شهادت او توسط تروریست‌های آمریکایی، مورد تحسین قرار گرفت و ضمن تأکید بر نقش موثر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در وفاق ملی و تأمین امنیت مرز‌های کشور، مقرر شد تا این رویکرد، به عنوان محور اصلی استراتژی سازمان سینمایی در تولیدات سینمایی کشور، خصوصا در خصوص موسسات و حمایت‌هایشان قرار بگیرد. در این جلسه، همچنین بر لزوم ثبت زندگی و وداع باشکوه این سردار ملی در گونه‌های مختلف تصویری تأکید شد و «محمد حمیدی‌مقدم» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و «سیدصادق موسوی» مدیرعامل انجمن سینمای جوانان، گزارشی از اقدامات انجام شده برای ثبت وداع با شکوه سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی ارائه کردند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حبیب احمدزاده نویسنده و مستندساز کشورمان طی یادداشتی حضور سردا شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را درمناطق سیل زده خوزستان روایت کرده است. متن این یادداشت را در ادامه می‌خوانید: نمی­‌دانم چندمین روز سیل خوزستان بود که دیگر همه متوجه وخامت رو به تزاید اوضاع شدند. دو دستگاه کوادکوپتر هم داشتیم که آخرین تصاویر هوایی از پیش­روی سیل را برای استانداری خوزستان ارسال می­‌کردیم. آقای شوشتری از ستاد عتبات خوزستان و آقا مکی یازع دبیر جشنواره دانش­‌آموزی به صورت خودجوش خانه­‌ای پیدا کردند تا بتوانند گروه حاج­‌ قاسم را در آن، جا دهند. حاج­ قاسم و همراهان­شان از راه رسیدند ولی قبل از رسیدن­شان این دو دوست­مان برای تهیه مختصر شامی همراه با صاحب­خانه بیرون رفته بودند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بولتن «سردار آسمانی» که به بخشی از زندگی سپهبد جبهه مقاومت شهید قاسم سلیمانی پرداخته شده است به سردبیری محمود جوانبخت منتشر شد. در این نشریه نویسندگانی چون حبیب احمدزاده، گل‌علی بابایی، محمدرضا بایرامی، فتح‌ اله جعفری، احمد دهقان، محسن کاظمی، سهیل کریمی، محسن مومنی شریف و حمیدرضا معین الدین به برخی از خاطرات و ویژگی‌های سپهبد شهید قاسم سلیمانی اشاره کرده‌اند. فایل بولتن «سردار آسمانی» از پیوند زیر قابل دریافت است. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، بیش از ۴۰۰ نفر از هنرمندان کشور بیانیه محکومیت ترور شهید قاسم سلیمانی را امضا کردند. در متن بیانیه دست‌اندرکاران هنر و رسانه آمده است: ما فعالان و دست‌اندرکاران هنر و رسانه، از تمامی طیف‌ها و دیدگاه‌ها، ترور را در هر شکل محکوم می‌کنیم. امضای هنرمندان و دست‌اندرکاران سینمای ایران پای این بیانیه، همچنان ادامه دارد. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، بیش از ۴۰۰ نفر از هنرمندان کشور بیانیه محکومیت ترور شهید قاسم سلیمانی را امضا کردند. در متن بیانیه دست‌اندرکاران هنر و رسانه آمده است: ما فعالان و دست‌اندرکاران هنر و رسانه، از تمامی طیف‌ها و دیدگاه‌ها، ترور را در هر شکل محکوم می‌کنیم. امضای هنرمندان و دست‌اندرکاران سینمای ایران پای این بیانیه، همچنان ادامه دارد. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
در متن بیانیه دست‌اندرکاران هنر و رسانه آمده است: ما فعالان و دست‌اندرکاران هنر و رسانه، از تمامی طیف‌ها و دیدگاه‌ها، ترور را در هر شکل محکوم می‌کنیم. از همه اندیشمندان، هنرمندان و صلح‌طلبان ایران، منطقه و جهان می‌خواهیم که با محکوم‌کردن این عمل تروریستی که منجر به شهادت ناجوانمردانه سردار قاسم سلیمانی و یارانش شد، در عمل نشان دهند که هرگونه ترور نباید به هیچ بهانه‌ای در جهان مورد تأیید قرار گیرد. وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه‌ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین قرار است سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان محل تولدش به خاک سپرده شود. رهبر انقلاب اسلامی دیروز همچنین در حکمی سردار اسماعیل قاآنی را به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.
فارسفارس2 هفته قبل
ابومهدی گفت: زمان داعش، شما ملت ایران کمک ما ملت عراق کردید، الان ما احساس وظیفه کردیم برای جبران قسمت کوتاهی از این همه محبت به کمک بیاییم. نمی‌دانم حدودا چندمین روز سیل در خوزستان بود که دیگر همه متوجه وخامت روبه تزاید اوضاع شده بودند. آقای شوشتری از ستاد عتبات خوزستان و آقا مکی یازع، دبیر جشنواره خودمان خودجوش خانه‌ای پیدا کردند تا بتوانند گروه حاج قاسم را در آن جا دهند. وقتی حاج قاسم با چند ماشین رسید، این دو رفیقمان برای تهیه مختصرشامی همراه با صاحبخانه بیرون رفتند که به نوعی آخرین نفر میزبان محلی من شدم. نماز را همگی پشت سر ابومهدی خواندیم و بعد با سادگی به دیوار ‌هال منزل بدون توجه به بزرگی یا کوچکی رتبه و جایگاه، سردار و ابومهدی تکیه زدند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
«سردار سلیمانی به لالایی مادربزرگان تبدیل خواهد شد و اسطوره‌ امروز ایران است.» به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، آیین تجدید عهد با سردار شهید قاسم سلیمانی با حضور گسترده سینماگران و هنرمندان رشته‌های مختلف عصر روز گذشته (شنبه ۱۴ دی ماه) در حوزه هنری برگزار شد. حاج قاسم برای همه مردم آزادی‌خواه دنیا بود و امروز همه آزادی‌خواهان داغدار حاج قاسمند. امیرزاده در پایان خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی به لالایی مادربزرگان تبدیل خواهد شد و اسطوره‌ امروز ایران است. در همین چند روز مصیبت فراق سردار سلیمانی مصیبت حرف بچه‌های شهدا بود. سنگ قبرم متمایز نباشد و روی قبرم فقط یک جمله بنویسید: «سرباز قاسم سلیمانی».
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، تعدادی از هنرمندان فعال حوزه سینما، تئاتر و موسیقی با انتشار متن‌ها و یادداشت‌های جداگانه در صفحات مجازی خود شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفتند. نکته قابل تأمل اینکه بخش قابل توجهی از پیام‌های هم‌دردی و تسلیت هنرمندان از سوی اینستاگرام در حال حذف شدن است. هرچند اینستاگرام بلافاصله اقدام به حذف عکس‌های سردار سلیمانی از حساب کاربری افراد می‌کند اما برخی از هنرمندان با بارگذاری تصویری سیاه با هشتگ سردار سلیمانی دلنوشته‌های خودشان را منتشر می‌کنند. کورش زارعی بازیگر و کارگردان تئاتر هم اینگونه تسلیت خود را مطرح کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه اسلام به شهادت رسید. تنها چیزی که از بدن مبارک حاج قاسم باقی مانده فقط همین است و بس (اشاره به انگشتر باقی مانده در پیکر شهید سردار سلیمانی).
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: محمدمهدی رحمتی از جمع‌آوری آرشیو تصویری مرتبط با سردار حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان مهمترین کار این روزها یاد کرد. وی ادامه داد: البته از روز گذشته نیروهای حزب الله لبنان و نیروهای سپاه قدس کمک کردند و همچنین از پایگاه‌ها و جاهایی که درباره سردار سلیمانی محصولاتی را ساخته بودند، یاری کردند و این محصولات را به ما رساندند. همچنین بنیاد روایت پنج اثر مستند را ارسال کرده است و خود مرکز بسیج نیز مستندی مصاحبه محور را آماده سازی کرد که با خانواده شهید محرابی درباره سردار سلیمانی گفتگو شده بود. همچنین نماهنگ پیام حضرت آقا درباره شهادت حاج قاسم نیز آماده سازی شد. رئیس مرکز بسیج رسانه ملی تصریح کرد: ما این اتفاق را یک سوگ حماسی می‌دانیم که تا روز چهلم شهادت سردار و همزمان تا بهمن ادامه دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
وی با تاکید بر اینکه حاج قاسم سلیمانی تنها برای ملت ما نبود، گفت: سپهبد شهید سلیمانی متعلق به همه آزادی‌خواهان جهان بود؛ لذا امروز همه مردم جهان داغدار شهادت حاج قاسم سلیمانی هستند. امیرزاده: حاج قاسم قطعا اسطوره عصر خواهد بود «همایون امیرزاده» مدیر روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همرزم شهید سپهبد سلیمانی در سخنانی با بیان اینکه افخار می‌کنیم زمانی سرباز حاج قاسم بوده‌ایم، گفت: امروز هم‌رزمان شهید سلیمانی به‌دنبال شانه‌ای‌اند تا سربرآن بگذارند و غم خودشان را خالی کنند. امیرزاده با تاکید براینکه ما هرجایی حاج قاسم را دیده‌ایم در خط مقدم بوده است، افزود: سراغ نداریم در طول هشت سال دفاع مقدس وقتی دستوری از سوی حاج قاسم صادر شده باشد و زمین مانده باشد. وی عنوان کرد: سه رکن ولایت‌پذیری، اخلاق و اخلاص موجب می‌شود که حاج قاسم به سرود لالایی‌های مادران ما تبدیل شود؛ حاج قاسم قطعا اسطوره زمان ما خواهد بود. مرا در کنار شهدای ثارالله دفن کنید، مثل دیگر شهدا؛ سنگ قبر من متمایز از سنگ دیگر شهدا نباشد و روی قبرم بنویسند «سرباز قاسم سلیمانی».

گفتگوی رکنا با بازیگران هنرمندان در مراسم تجدید میثاق با سردار شهید قاسم سلیمانی + فیلم

رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، یادبود سردار شهید اسلام، حاج قاسم سلیمانی در مرکز حوزه هنری تهران برگزار شد. من خاطر دارم در این شب حاج قاسم صحبت عاشورایی را انجام داد که به نوعی شالوده شخصیتی او بود. او قطعا اسطوره زمان ماست.» پس از صحبت‌های امیرزاده، بانو موسوی، شاعر غزلی را به روح آسمانی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی تقدیم کرد. بعد از اجرای این قطعه شعر، حاج علی انسانی از شاعران و مداحان شناخته شده کشورمان به نوحه سرایی در تجلیل از مقام سردار حاج قاسم سلیمانی پرداخت. علی محمد مودب، شاعر آثار انقلابی هم در این بخش برنامه اجرای برنامه پرداخت.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
همچنین نماهنگ پیام حضرت آقا درباره شهادت حاج قاسم نیز آماده سازی شد. رئیس مرکز بسیج رسانه ملی تصریح کرد: ما این اتفاق را یک سوگ حماسی می‌دانیم که تا روز چهلم شهادت سردار و همزمان تا بهمن ادامه دارد. ساخت یک برنامه تلویزیونیرحمتی با اشاره به ساخت یک برنامه گفتگو محور گفت: یک برنامه تلویزیونی با محوریت سردار حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت در نظر گرفته شده است؛ یک برنامه ترکیبی که بخشی روایت خاطرات و بخشی معرفی آرمان‌های مقاومت و بخشی بررسی اینده فعالیت‌های مقاومت در کشورهاست. این برنامه شامل موشن گرافی و آیتم‌های مختلف خواهد بود. وی در پایان عنوان کرد: آنطور که می‌دانید حاج قاسم موافق تصویر نبود و بخشی از کار ما یک پارچه کار کردن تصاویر و داده‌های آرشیوی است، جمع آوری اینها مهمترین کار است چون لازم بود تصاویر خوب و حرفه‌ای از حاج قاسم فراهم کنیم.
مهرمهر2 هفته قبل
وی ادامه داد: البته از روز گذشته نیروهای حزب الله لبنان و نیروهای سپاه قدس کمک کردند و همچنین از پایگاه‌ها و جاهایی که درباره سردار سلیمانی محصولاتی را ساخته بودند، یاری کردند و این محصولات را به ما رساندند. همچنین بنیاد روایت پنج اثر مستند را ارسال کرده است و خود مرکز بسیج نیز مستندی مصاحبه محور را آماده سازی کرد که با خانواده شهید محرابی درباره سردار سلیمانی گفتگو شده بود. همچنین نماهنگ پیام حضرت آقا درباره شهادت حاج قاسم نیز آماده سازی شد. رئیس مرکز بسیج رسانه ملی تصریح کرد: ما این اتفاق را یک سوگ حماسی می‌دانیم که تا روز چهلم شهادت سردار و همزمان تا بهمن ادامه دارد. وی در پایان عنوان کرد: آنطور که می‌دانید حاج قاسم موافق تصویر نبود و بخشی از کار ما یک پارچه کار کردن تصاویر و داده‌های آرشیوی است، جمع آوری اینها مهمترین کار است چون لازم بود تصاویر خوب و حرفه‌ای از حاج قاسم فراهم کنیم.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از سینماگران با امضای بیانیه‌ای نسبت به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی واکنش نشان دادند. در متن این بیانیه که جمع‌آوری امضا برای آن همچنان ادامه دارد، آمده است؛ «ما هنرمندان ایران از تمامی طیف‌ها و دیدگاه‌ها، ترور را در هر شکل محکوم می‌کنیم، ایجاد تنش‌های جدید توسط دولت آمریکا که تنها در جهت به خاک و خون کشیدن دوباره خاورمیانه و گسترش فروش اسلحه و نابودی منابع انسانی و مادی ملت‌های مظلوم می‌باشد از طرف همه آزادگان جهان امری مذموم و محکوم است. از همه اندیشمندان، هنرمندان و صلح‌طلبان ایران، منطقه و جهان می‌خواهیم که با محکوم کردن این عمل تروریستی، که منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی شد، در عمل، نشان دهند که ترور خوب و بد، نباید به هیچ بهانه‌ای در جهان مورد تأیید قرار گیرد؛ ترور محکوم است.» تا این لحظه امضاءکنندگان این بیانیه عبارتند از؛ پرویز پرستویی، احمدرضا درویش، همایون اسعدیان، کامران ملکی، محمد متوسلانی، کمال تبریزی، سیدرضا میرکریمی، منوچهر شاهسواری، محسن امیریوسفی، فرهاد اصلانی، فرهاد توحیدی، حبیب احمدزاده، عبدالحسن برزیده، مهرداد فرید، محمدحسین مهدویان، مهدی سجاده‌چی، خسرو نقیبی، عبدالرضا منجزی، مسعود نجفی، بهاره رهنما، ‌ علیرضا شجاع‌نوری، بهروز شعیبی، مصطفی کیایی، ‌ محمدحسین حقیقی، ‌ علی سرتیپی، ‌ نرگس آبیار، مجید امانی‌زاده، ‌ علی نیک رفتار، ‌ خسرو دهقان، ‌ علیرضا داوودنژاد، میثم مزلقانی، مهدی جعفری، ایرج تقی‌پور، محسن خان‌جهانی، ‌ سید علی احمدی، ‌ مرتضی رزاق کریمی، مجتبی فرآورده، محسن شایانفر، ‌ جابر قاسمعلی، سیروس تسلیمی، محسن تنابنده، ‌ دانش اقباشاوی، علی مردانه، محمد رضا منصوری، رضا سخایی، ‌ علیرضا نجف‌زاده، حسن آقا کریمی، سیامک شایقی، ‌ علیرضا تابش، محمد حمزه‌ای، محمدرضا شفیعی، امیر سیدزاده، محمدحسین فرح‌بخش، محمدرسول صادقی، اسماعیل آذر، لاله صبوری، فرزاد حسنی، بابک کایدان، سیاوش حقیقی، مسعود احمدیان، حامد جعفری، اکبر نبوی، بیژن امکانیان، مرتضی شایسته، سعید سعدی، سعید خانی، مهدی صباغ‌زاده، محمدحسین قاسمی، ‌ عادل معمارنیا، مهرداد افراسیابی، حسین روشنکار، مهدی حیدری قمی، هادی نائیجی، ‌ سید احد میکاییل‌زاده، مرجان ریاحی، گیتی قاسمی، روح‌الله حجازی، الهام غفوری، سیروس مقدم، مرتضی شعبانی، محمدعلی شعبانی، مهرداد خوشبخت، فرشته طائرپور، جواد نوروزبیگی، سعید سعدی، ایرج تقی‌پور، منوچهر محمدی، محمد صادق اذین، محمد آفریده، علی جلیلوند، علی آشتیانی پور، سحر صباغ سرشت، رضا جودی، روح‌اله برادری، علی حضرتی، محمد پیرهادی، محمد علی حسین‌نژاد، محمد عباسی فرد، امیر آشتیانی پور و …جمع‌آوری امضا برای این بیانیه همچنان ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
این بار غصه غروب جمعه از بامداد این روز شروع شد و حاج قاسم سلیمانی به دیدار کسانی رفت که مدت‌ها آرزوی دیدنشان را داشت؛ شهید کاظمی، شهید باکری و دیگران. از دقایقی بعد از شهادت حاج قاسم، طوماری از دلنوشته‌ها منتشر شد. شاید هیچ خونی مانند خون شهادت حاج قاسم سلیمانی نمی‌توانست اینگونه همه را به وحدتی تکرار نشدنی وادار کند. فضای مجازی هم که محلی برای دعوا‌ها و تسویه حساب‌های شخصی بود، حالا میعادگاه داغداران شهادت حاج قاسم و یکدل شدن برای انتقامی بزرگ بود. همچنین جمعی از سینماگران با امضای بیانیه‌ای نسبت به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی واکنش نشان دادند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
ذرات مطهر خون پاک او جان تازه‌ای به انسجام ملی و مقاومت اسلامی خواهد داد. همچنین در فاصله کمی بعد از انتشار خبر، هنرمندان بسیاری واکنش نشان دادند و در رسانه‌های رسمی و شبکه‌های مجازی درباره مرگ قاسم سلیمانی نوشتند و مهم‌ترین حاشیه‌ای که در این رابطه شکل گرفت، حذف برخی پست‌ها و تصاویر قاسم سلیمانی توسط اینستاگرام بود که بحث‌های فراوانی را به وجود آورد. یکی از نخستین هنرمندانی که درباره این موضوع پیام فرستاد ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان سینمای ایران بود که با قاسم سلیمانی رفاقت هم داشت. این کارگردان که پیامش را با امضای «سرباز کوچکش» منتشر کرد، نوشت بارها با عطش او را در آغوش کشیدم و وقت جدایی خودم را تشنه‌تر دیدم. هنرمند دیگری که درباره این موضوع اظهار نظر کرد، محمد معتمدی خواننده موسیقی سنتی بود.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
بهاره رهنما، محمدرضا شریفی، رضا صادقی، لیلا اوتادی، رامبد جوان و احسان علیخانی تعدادی از هنرمندانی بودند که پست‌هایشان درباره شهید حاج قاسم سلیمانی توسط اینستاگرام حذف شد. حاج قاسم سلیمانی یعنی همه این القاب. مجید مجیدی: انا لله و انا الیه راجعونشهادت شجاعانه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی و رجعت روح والایشان به درگاه ابدیت را تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم. حامد عنقا: انالله و انا الیه راجعونحاج قاسم سلیمانی به راستی تبلور غیرت شیعه بود و دل هر ایرانی به ایستادگی و استقامت او قرص و محکم و مغرور. یادم نمی‌ره زمان کابوس (داعش) چشم‌ها به قدرت سردار سلیمانی بود.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، تعدادی از هنرمندان فعال حوزه سینما، تئاتر و موسیقی با انتشار متن‌ها و یادداشت‌های جداگانه در صفحات مجازی خود شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفتند. نکته قابل تأمل اینکه بخش قابل توجهی از پیام‌های هم‌دردی و تسلیت هنرمندان از سوی اینستاگرام در حال حذف شدن است. هرچند اینستاگرام بلافاصله اقدام به حذف عکس‌های سردار سلیمانی از حساب کاربری افراد می‌کند اما برخی از هنرمندان با بارگذاری تصویری سیاه با هشتگ سردار سلیمانی دلنوشته‌های خودشان را منتشر می‌کنند. کورش زارعی بازیگر و کارگردان تئاتر هم اینگونه تسلیت خود را مطرح کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه اسلام به شهادت رسید. تنها چیزی که از بدن مبارک حاج قاسم باقی مانده فقط همین است و بس (اشاره به انگشتر باقی مانده در پیکر شهید سردار سلیمانی).

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

حبیب احمدزاده