حجت نظری

حجت نظری

مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورا به ادامه بررسی طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ اختصاص یافت. در ادامه بررسی این طرح پیشنهادات باقی مانده از جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت. لذا درآمد زایی از سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری به هر طریقی نمی‌تواند راه حلی درست باشد. وی ادامه داد: امروز بخش ورزشی شهرداری تهران قرار نیست باشگاه خصوصی با شهریه دو میلیون تومان شود. با این اقدام این سازمان‌ها و شرکت‌ها وابستگی شان به بودجه شهرداری را بیشتر می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز با حضور اعضای شورا و شهردار تهران برگزار شد. هاشمی یکی از دلایل نا آرامی‌های آبان ماه گذشته را تضعیف نقش جنبش دانشجویی و خالی شدن میدان تحول خواهی اجتماعی از جریانات مترقی عنوان کرد و افزود: این امر بعضا زمینه میدان دارای جریانات خشونت طلب را ایجاد کرد. رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه مترو را نباید به نفع کسی مصادره کرد، ادامه داد: ایجاد زیرساخت‌های مترو از پیش از انقلاب کلید خورده است و بیش از هزاران نفر در آن فعالیت کرده‌اند. وی در پاسخ به این سوال که چرا هنوز مدیریت شهری پس از دو سال در حال انتصاب افراد در شهرداری تهران است، گفت: شهرداری تهران نزدیک به ۸۰۰ پست مدیریتی دارد که در هر بازه از زمان می‌توان تغییراتی در آن ایجاد کرد. هاشمی در پاسخ به سوالی درباره احتمال برکناری مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی گفت: در این باره در جلسه هم اندیشی تصمیم قطعی مطرح نشده است.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت نظری عضو شورای در جلسه روز یک شنبه در تذکری گفت: پل کن قدیمی‌ترین پل ثبت شده استان تهران است که مدت هاست در اثر سیل آسیب دیده اما برای مرمت آن کاری نشده بود. وی ادامه داد: می‌بایست از هیات مدیره سازمان زیباسازی تشکر کنیم که بعد از ۹ ماه سرانجام مصوبه‌ای درخصوص پل ریخته شده کن گذراندند، این اقدام باید از سوی وزارت میراث فرهنگی رخ می‌داد اما از کارشان شانه خالی کرده بودند. نظری گفت: سرانجام شهرداری تهران و به خصوص سازمان زیباسازی شهر تهران از باب مسئولیت اجتماعی خود اقدام به مرمت این پل کرده است. عضو شورای اسلامی شهر تهران در تذکر دیگری به نحوه انتخاب مدیران محله اشاره کرد و گفت: چندی است که انتخاب مدیران محلات در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است در حالی که این موضوع جنبه مشورتی دارد و در قانون چیزی در خصوص آن نیامده است. نظری گفت: از رییس شورای اسلامی شهر تهران می‌خواهیم در نامه‌ای جنبه مشورتی انتخاب مدیران محلات را به شهردار تهران یادآور شود.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
عضو شورای شهر تهران با اشاره به مرمت بخشی از پل کن گفت: با اینکه میراث فرهنگی باید نسبت به مرمت آن اقدام می‌کرد، اما این مهم را انجام نداد و شهرداری مرمت آن را انجام داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت نظری در جریان یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر در تذکری گفت: ابتدا از هیات مدیره سازمان زیباسازی تشکر می‌کنم. ۹ ماه قبل بخشی از پل کن دچار ریزش شد و با این که می‌بایست میراث فرهنگی نسبت به مرمت آن اقدام کند اما این مهم را انجام نداد و حالا شهرداری تهران از باب مسئولیت اجتماعی مرمت این پل را آغاز کرده است. وی در ادامه با بیان این که مدتی است موضوع انتخاب مدیران محلات در دستور کار شهرداری قرار گرفته است، اظهار کرد: این موضوع جنبه مشورتی دارد و در قانون پیش بینی نشده و تقاضا دارم رئیس شورای شهر نیز طی نامه‌ای به شهرداری جنبه مشورتی انتخاب مدیران محلات را به شهرداری یادآوری کند.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
عضو شورای شهر تهران از مرمت بخشی از پل کن توسط شهرداری تهران بعد از ۹ ماه خبر داد و گفت: با این که می‌بایست میراث فرهنگی نسبت به مرمت آن اقدام کند اما این مهم را انجام نداد. به گزارش ایسنا، حجت نظری صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان این که می‌بایست از هیات مدیره سازمان زیباسازی تشکر کنیم گفت: ۹ ماه قبل بخشی از پل کن دچار ریزش شد و با این که می‌بایست میراث فرهنگی نسبت به مرمت آن اقدام کند اما این مهم را انجام نداد و حالا شهرداری تهران از باب مسئولیت اجتماعی مرمت این پل را آغاز کرده است. وی در ادامه با بیان این که چندی است موضوع انتخاب مدیران محلات در دستور کار شهرداری قرار گرفته است، اظهار کرد: این موضوع جنبه مشورتی دارد و در قانون پیش بینی نشده و تقاضا دارم رئیس شورای شهر نیز طی نامه‌ای به شهرداری جنبه مشورتی انتخاب مدیران محلات را به شهرداری یادآوری کند. انتهای پیام
فارسفارس19 ساعت قبل
پل فروریخته کن توسط شهرداری مرمت می‌شودعضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بالاخره بعد از ۹ ماه شهرداری به جای میراث فرهنگی، پل فروریخته کن را مرمت می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
شناسه خبر: ۹۲۲۸۵۴ ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۱:۳۰ ۰ Aخانه | اجتماعی فارس منبع: عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بالاخره بعد از ۹ ماه شهرداری به جای میراث فرهنگی، پل فروریخته کن را مرمت می‌کند.
رکنارکنا23 ساعت قبل
دومین مانع این بود که به بهانه وجود مازاد نیرو در ادارات، راه جذب نیرو را بستند و موانع ورود نیروی جوان اصلاح طلب را ایجاد کردند. حجت نظری با اشاره به این که متاسفانه تا به امروز خیلی شاهد نقد درون گفتمانی در جریان اصلاح طلب نبودیم، تاکید کرد: گاهی برخی از بزرگترهای اصلاح طلب که فکر می‌کنند معصوم هستند، نقد درون گفتمانی را بر نمی‌تابند. این نگاه اصلاح طلبان از جنبه‌ای مطلوب است که به دنبال رفع نواقص برمی آیند و به دنبال تسویه بدهی‌ها و بهتر کردن فضای اداری هستند اما هر بار کسانی که اصلاح طلبان مدیون آنها هستند کنار گذاشته می‌شوند و این رفتار باعث دلسردی این افراد و جامعه از اصلاح طلبان می‌شود. دومین مانع این بود که به بهانه وجود مازاد نیرو در ادارات، راه جذب نیرو را بستند و موانع ورود نیروی جوان اصلاح طلب را ایجاد کردند. بنابراین هر آنچه مدیریت دوره پنجم برای شهر تهران ذخیره کرده است را جریان مقابل سیاسی (اصولگرایان) در کمتر از یکسال به پایتخت تحمیل می‌کند.
ایسناایسنا2 روز قبل
نحوه تخصیص بسته حمایت معیشتی، تداوم شیوع آنفلوآنزا در کشور، رتبه‌بندی معلمان، تشدید آلودگی هوا کلانشهرها، استشمام بوی نامطبوع در پایتخت از جمله اتفاقات ۹ تا ۱۵ آذرماه بود که به آن‌ها پرداخته شد. به گفته مسوولان سازمان جنگل‌ها و محیط زیست در پی سهمیه بندی بنزین برای تامین سوخت خودروها به منظور گشت و پایش در عرصه‌های جنگلی و مناطق حفاظت شده محیط زیست با مشکل مواجه شده‌اند. روز دوشنبه بوی نامطبوعی در مناطق مختلف تهران استشمام می‌شد و محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران- از بررسی برای یافتن منشا این بو خبرداد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز از تداوم برخورد با خودروها و کامیون‌های آلاینده و دودزا در سطح شهر تهران خبر داد. این در حالیست که احسان جاهد - مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک - معتقد است عدم تخصیص کد از سوی پلیس راهور به دوربین‌های نصب شده در شهر باعث افزایش تخلفات و آلودگی هوای تهران شده است.
ایلناایلنا2 روز قبل
عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران گفت: اصلا درست نیست زمانی که هوا به واسطه نزولات آسمانی و تغییرات جوی، آلایندگی کمتری دارد، ‌ بهتر شدن هوا را به خودمان منتسب کنیم. «حجت نظری» عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص نقش شهرداری در کاهش آلودگی هوای شهر تهران گفت: متولی امر آلودگی هوا تنها مدیریت شهری نیست و دستگاه‌های متعددی در این حوزه مسئولت دارند. عضو شورای شهر تهران افزود: مردم این رفتار دوگانه را به خوبی می‌فهمند و این دوگانگی چیزی جز نفاق نمی‌تواند باشد. عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در کنار اینها دولت نیز به وظایف خود به خوبی عمل نکرد و سهم خود برای توسعه حمل و نقل عمومی را نپرداخته و نتوانستیم شرایط بهتری را رقم بزنیم. ما تنها متولی نیستیم، ‌اما باید با مردم روراست باشیم و وقتی هوا بهتر می‌شود، اذعان نکنیم که ما تنها عامل بهبود هوا بوده‌ایم.
وانانیوزوانانیوز5 روز قبل
در ابتدای بررسی پیشنهادات حجت نظری پیشنهاد داد که توسعه ورزش همگانی در راستای سلامت اجتماعی، نشاط، توسعه بهداشت روان و ایجاد شهروند مشارکت‌جو و مسئولیت‌پذیر به سیاست‌های بودجه ۹۹ اضافه شود که با اکثریت رأی اعضا این پیشنهاد به تصویب رسید. در ادامه پیشنهاد حجت نظری مبنی بر اینکه در تدوین برنامه‌ها مشارکت فعال شورایاران، سازمان‌های مردم نهاد و … نیز در نظر گرفته شود با رأی اکثریت آرا به تصویب رسید. در ادامه پیشنهادی در شورای شهر در خصوص آنکه بودجه بعد از چند سال به جای انقباضی به صورت انبساطی بسته شود نیز مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا این مسئله نیز به عنوان یکی از الزامات اولیه بودجه به تصویب رسید. در ادامه این پیشنهاد نیز عبارت بهره‌گیری موثر از نیروی انسانی موجود به منظور افزایش درآمدهای پایدار حذف شد. در نهایت اعضای شورای شهر تهران تمامی پیشنهادات خود را در خصوص سیاست‌ها و الزامات بودجه ۹۹ بررسی کردند که بسیاری از آن‌ها یا پس گرفته شد و یا به دلیل آنکه در قالب لایحه بودجه ۹۹ در نظر گرفته شده بود، حذف شد.
مهرمهر5 روز قبل
این پیشنهاد اگرچه از نظر دو عضو کمیسیون برنامه و بودجه پیشنهاد خامی بود اما با ۱۲ رأی موافق تصویب شد. سید حسن رسولی عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: یکی از اصول بودجه ریزی تحقق پذیر بودن آن است. از دیگر پیشنهاداتی که امروز مطرح شد مربوط به بند ۸ بخش هزینه‌ای بود که حجت نظری درباره پیشنهاد خود گفت: سازمان شهرداری‌ها در بخشنامه ابلاغی خود درباره پیش بینی اعتبارات موضوع مواد ۱۶ و ۱۷ بودجه شهرداری معادل ۲ درصد بودجه هزینه‌ای را مجاز اعلام کرده است. شهربانو امانی در موافقت با حجت نظری گفت: این ردیف اعتباری است برای مصوبات اخیری که شورای شهر درباره آسیب دیدگان اعتراضات اخیر تصویب کرد بنابراین بهتر است رقم آن افزایش یابد. در قالب پیشنهاد این عضو شورای شهر، شهرداری تهران مکلف شد منابع و مصارف تملک و دارایی را به نحوی پیش بینی و مدیریت کند که حداقل سالانه ۵ درصد بدهی سنواتی کاهش یابد.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، رییس شورای شهر تهران در جریان تصویب سیاست‌های بودجه با اعضای شورای شهر تهران شوخی کرده و گفت: مانند آقای علیخانی با کلاس باشید. محمد علیخانی، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل دو پیشنهاد خود را پس گرفت و هاشمی به شوخی گفت: چقدر شما با کلاس هستید. حجت نظری گفت: جایزه‌اش چیست؟ هاشمی گفت: جایزه ندارد. شاید یه کمی پسته جایزه‌اش باشد. در با کلاسی با هم رقابت کنید.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
حجت نظری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مصوبات یکصدو شانزدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اظهار کرد: بررسی گزارش آماری عملکرد اعضای شورای شهر نخستین موضوع دستور جلسه بود و مقرر شد هر یک از کمیته‌ها نظرات خود را درباره فرمت گزارش آماری ارائه و جمع بندی نهایی را به هیئت رئیسه ارسال کنند. وی ادامه داد: در جریان بررسی «هماهنگی زمانبندی تماشای فیلم کوتاه در سرای محلات» نیز مقرر شد کارشناسان و دبیران کمیته‌های فرهنگی و اجتماعی تقویمی برای جشنواره‌های فرهنگی، ورزشی و مذهبی تهیه و پیش‌نویس را برای تصویب به کمیسیون فرهنگی ارائه کنند تا در صورت لزوم در قالب طرح نیز به صحن شورا ارائه شود؛ در این صورت از موازی‌کاری‌ها و اولویت‌بندی‌های سلیقه‌ای‌ جلوگیری خواهد شد و به یک رویه واحد می‌رسیم. سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: همچنین مقرر شد ضمن تقویت سینماهای محلات، سرای محلات نیز برای تماشای فیلم‌ها مورد استفاده قرار گیرند؛ این اقدام از هفته آینده کلید خواهد خورد و هفته آینده اعضای کمیسیون فرهنگی یک فیلم کوتاه را در یکی از سرای محلات مشاهده خواهند کرد. نظری اظهار کرد: طرح الزام شهرداری به ایجاد موزه تهران در باغ موزه دفاع مقدس نیز یکی دیگر از موضوعات دستور جلسه کمیسیون بود که ضمن پذیرش کلیات آن توسط اعضای کمیسیون، قرار شد با تغییر عنوان، محتوا و همچنین اصلاحاتی که حتی تغییر مبنایی در طرح ایجا‌د می‌کند، طرح را به هیئت رئیسه ارسال کنند. انتهای پیام/

خانه زن ناصرالدین شاه یا اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی در تهران؟

9+
رکنارکنا1 هفته قبل
همشهریهمشهری1 هفته قبل
نسبت تعداد معابر با حداقل یک تابلوی فاقد واژه شهید به کل معابر مزین به نام شهید در منطقه، نسبت به سایر مناطق بیشتر است. از این تعداد ۷۵ معبر با حداقل یک تابلوی فاقد واژه شهید از معابر گزارش شده است. نسبت تعداد معابر با حداقل یک تابلوی فاقد واژه شهید به تمامی معابر مزین به نام شهید در منطقه، در مقایسه با سایر مناطق کمتر است. بررسی دلایل فقدان واژه شهید در تابلوی معابر این منطقه نشان میدهد تمامی موارد ناشی از فرسودگی بوده است. در این منطقه گزارشی مبنی بر حذف واژه شهید به دلیل عدم درج توسط پیمانکار اعلام نشده است.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
به گزارش وانانیوز، حجت نظری صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان این‌که متاسفانه چند روزی است که هوای تهران بسیار آلوده شده است، اظهار کرد: به رغم این‌که انتظارات مردم در این زمینه از مدیریت شهری بود، اما باید اعلام کنم که تنها مرجع رسیدگی به آلودگی هوا مدیریت شهری نیست، اما این توقع را خود شهرداری تهران ایجاد کرده است چرا که وقتی سال گذشته شرایط هوا به دلیل بارش‌ها بهتر شد آن شرایط هوا را ناشی از توفیقات اجرای طرح ترافیک جدید دانستند. وی با بیان این‌که طرح ترافیک نتوانست کارآمدی خود را نشان دهد، گفت: به نظر می‌رسد طرح ترافیک در این روزها عملکرد خود را نشان داده و از شهردار و معاون حمل و نقل می‌خواهم که برای سال آینده در بررسی اجرای طرح کاهش آلودگی هوا تجدیدنظر کنند. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه با تاکید بر این‌که دولت مقاومت شدیدی برای تعطیلی ادارات و بخش عمومی در روزهای آلوده دارد، اظهار کرد: این در حالی است که اگر این مراکز در کنار مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شوند حداقل می‌توانند مردم از شهر خارج شده و این مساله سبب کاهش آلودگی هوا می‌شود اما دولت نظرات خود را قطره‌چکانی اعلام می‌کند. انتهای پیام
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار رکنا، حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در مورد آلودگی هوای شهر تهران چنین در صحن علنی شورای شهر گفت: متاسفانه شاهد چند روز بسیار آلوده‌ای در هوای شهر تهران بودیم و دراین بین عمده انتظارات برای کاهش آلودگی هوا از مدیریت شهری بود اما باید توجه داشت که تنها مرجع صالح برای رسیدگی به وضعیت آلودگی هوا، مدیریت شهری تهران نیست. وی در ادامه افزود: تقاضا دارم از شهردار تهران و معاون محترم حمل و نقل و ترافیک که برای سال آینده در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا تجدیدنظر کنند. نظری تاکید کرد: نکته دوم در مورد دولت است، متاسفانه دولت مقاومت شدیدی در تعطیل کردن ادارات و بخش عمومی می‌کند که به‌نظر می‌رسد اگر این اتفاق از پیش اطلاع داده شود، می‌تواند منجر به خروج بخشی از مردم از شهر و کنترل شود. دولت قطره چکانی تعطیلات را اعلام نکند، این اتفاق مثبتی را برای کاهش آلودگی هوا رقم نخواهد زد. عضو شورای شهر افزود: نه به دولت قبل که منتظر بود با هربهانه‌ای کشور را تعطیل کند و نه به این دولت که در بدترین شرایط آب و هوایی هم حاضر به تعطیلی نیست و این متاسفانه نشان می‌دهد که سلامت مردم در اولویت نیست. انتظار دارم که دولت حتما رسیدگی کند و در روزهایی که پیش بینی افزایش شاخص آلودگی هوا می‌شود، چند روز را از پیش تعطیل اعلام کند. خبرنگار: پریسا هاشمی
ایلناایلنا1 هفته قبل
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: از شهردار تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک تقاضا دارم در سال آینده نسبت به طرح کاهش آلودگی هوا تجدید نظر داشته باشند. وی افزود: مدام مطرح کردیم علت کاهش آلودگی شهر تهران طرح ترافیک است. از شهردار تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک تقاضا دارم در سال آینده نسبت به طرح کاهش آلودگی هوا تجدیدنظر داشته باشند. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ادامه داد: دولت تعطیلات را قطره چکانی اعلام نکند چرا که هیچ اتفاق مثبتی را رقم نمی‌زند. نه در دولت قبلی که ریس جمهور به هر بهانه‌ای شهر را تعطیل می‌کرد نه به دولت فعلی که تحت هیچ شرایطی حاضر نیست ادارات را تعطیل کند و‌ این نشان می‌داد که سلامتی مردم در اولویت نیست.
فارسفارس1 هفته قبل
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طرح جدید ترافیک سبب بهبود وضعیت هوای پایتخت نشده است، گفت: از شهردار تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک درخواست داریم در اجرای این طرح تجدیدنظر کنند. وی گفت: البته بخشی از این انتظارات را شهرداری ایجاد کرده چرا که سال گذشته معاونت حمل و نقل اعلام کرد اجرای طرح جدید ترافیکی سبب بهبود وضعیت هوای پایتخت شده است و این در حالی بود که بسیاری در شورای شهر و حتی کارشناسان به اجرای این طرح و ناکارآمدی آن تأکید داشتند. وی تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم که تعطیلات را قطره‌چکانی اعلام نکنند چرا که در غیر این صورت اتفاقات مثبتی برای مقابله با آلودگی هوا رقم نمی‌خورد. این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: دولت قبل همیشه منتظر بود تا با کوچکترین اتفاق تعطیلی اعلام کند و این دولت حاضر نیست که در سخت‌ترین شرایط و بدترین وضعیت آلودگی، ادارات و سازمان‌ها را تعطیل کند. وی گفت: دولت روحانی برای دو سه روز تعطیلی مقاومت زیادی نشان می‌دهد و این مسئله مؤید آن است که سلامت مردم در اولویت نیست.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
اخبار اجتماعی- هوای تهران از ابتدای نیمه دوم امسال با ۴۷ روز سالم، ۲۱ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز ناسالم برای تمام گروه‌های جامعه گزارش شد، در حالی که هوای تهران در مدت مشابه سال گذشته دارای ۶ روز هوای پاک، ۵۶ روز سالم و ۷ روز ناسالم برای گروه‌های حساس بود. آقای پورسید آقایی اعلام کرد طرح کنترل آلودگی هوا موجب کاهش آلودگی هوا شده است، اما با بررسی شاخص‌های آماری مشاهده می‌شود که آلودگی هوا در بازه زمانی مشابه افزایش پیدا کرده است و سوال من اینجاست طرحی که در تابستان شرایط آلودگی هوا را خوب نکرد چگونه می‌تواند در نیمه دوم سال شرایط را بهتر کند. حناچی شهردار تهران در این زمینه تأکید کرد: ۴۰ درصد آلودگی هوای تهران به خاطر خودرو‌های شخصی است و اینکه برخی مراکز تعطیل شدند، به خاطر این بود که تردد خودرو‌های شخصی کاهش یابد. به گفته حناچی، شهرداری تنها یکی از دستگاه‌هایی است که در کاهش آلودگی هوا نقش دارد و سایر دستگاه‌ها هم وظایفی بر عهده دارند که باید به درستی آن‌ها را ایفا کنند و سهم شهرداری در این موضوع تنها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است. وضعیت آلودگی هوای تهران هم اکنون به حدی رسیده است که پایتخت ایران در رده ابتدایی شهر‌های آلوده جهان قرار دارد و این باید تلنگری برای مسئولان شهری باشد تا برنامه‌های کاهش آلودگی هوای خود را هر چه زودتر به مرحله اجرا در آورند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حجت نظری عضو شورای شهر تهران، درباره بازگشت مجدد دستفروشان به برخی معابر و پیاده‌راه‌های پایتخت اظهار داشت: به نظر می‌رسد شهرداری تهران و معاونت خدمات شهرداری اراده‌ای برای ساماندهی دستفروشان و مشاغل سیار ندارد. وی افزود: این موضوع برایم پس از چند ماه پیگیری مستمر، محرز شده و به نظرم معاونت شهرداری از عدم اجرای مصوبه شورای شهر مبنی بر ساماندهی مشاغل سیار منافعی دارد که ما از آن بی‌اطلاعیم. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: من تاکنون پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام داده‌ام، ولی به نظرم شهرداری به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل نکرده است. البته موضوع را با شهردار هم مطرح کرده و از طریق تریبون شورای شهر و گفت‌وگو با رسانه‌ها و معاون شهردار و مدیرعامل ساماندهی مشاغل موضوع را در میان گذاشتم، ولی با گذشت بیش از هشت ماه از تصویب مصوبه شورای شهر، اراده‌ای بر اجرای آن نبوده است. وی گفت: من از این مدیریت بی‌اطلاعم ولی امیدوارم شهرداری با اجرای مصوبه شورای شهر دست این افراد را از منافع نامشروع اقتصادی قطع کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در روزهای اخیر، شاخص آلودگی هوا در شرایط «هشدار» قرار گرفته است. در روزهای که مردم تهران به سختی نفس می‌کشند، خبری از برنامه‌ریزی و اقدام خاصی از سوی نهادهای مسئول از جمله شهرداری تهران نیستیم! مسئولان شهری در این روزها نسبت به انتقادات، روزه سکوت گرفته‌اند. آن روزها، محسن پورسیدآقایی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و البته مشاوران وی دائم از اثرگذاری طرح‌های خود عملکرد در تهران می‌گفتند! ظاهرا مردم تهران در این وانفسای آلودگی خفه‌کننده هوا چاره‌ای جز اینکه منتظر پایان عمر کاری مدیریت شهری فعلی تهران باشند، ندارند!
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در روزهای اخیر، شاخص آلودگی هوا در شرایط «هشدار» قرار گرفته است. در روزهای که مردم تهران به سختی نفس می‌کشند، خبری از برنامه‌ریزی و اقدام خاصی از سوی نهادهای مسئول از جمله شهرداری تهران نیستیم! آن روزها، محسن پورسیدآقایی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و البته مشاوران وی دائم از اثرگذاری طرح‌های خود عملکرد در تهران می‌گفتند! اما حکایت این روزهای تهران مسئله دیگری است و خبرها حاکی از آنست که نه تنها شهرداری تهران در کاهش آلودگی موفقیتی نداشته بلکه طرح‌های آن به میزان آلودگی هوای تهران افزوده است از جمله طرح کنترل آلودگی هوا. ظاهرا مردم تهران در این وانفسای آلودگی خفه‌کننده هوا چاره‌ای جز اینکه منتظر پایان عمر کاری مدیریت شهری فعلی تهران باشند، ندارند!
فارسفارس1 هفته قبل
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه به نظرم حضور دستفروشان منافعی برای شهرداری دارد، گفت: بیش از هشت ماه از تصویب مصوبه شورای شهر برای ساماندهی مشاغل سیار می‌گذرد ولی هنوز اراده‌ای بر اجرای آن نیست. حجت نظری عضو شورای شهر تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره بازگشت مجدد دستفروشان به برخی معابر و پیاده‌راه‌های پایتخت اظهار داشت: به نظر می‌رسد شهرداری تهران و معاونت خدمات شهرداری اراده‌ای برای ساماندهی دستفروشان و مشاغل سیار ندارد. وی افزود: این موضوع برایم پس از چند ماه پیگیری مستمر، محرز شده و به نظرم معاونت شهرداری از عدم اجرای مصوبه شورای شهر مبنی بر ساماندهی مشاغل سیار منافعی دارد که ما از آن بی‌اطلاعیم. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: من تاکنون پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام داده‌ام، ولی به نظرم شهرداری به وظیفه قانونی خود در این زمینه عمل نکرده است. وی گفت: من از این مدیریت بی‌اطلاعم ولی امیدوارم شهرداری با اجرای مصوبه شورای شهر دست این افراد را از منافع نامشروع اقتصادی قطع کند.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر این باور بودند در بزرگترین کارتر بزرگ مطبوعاتی تخلفاتی رخ داده است. به همین سبب تحقیق و تفحص را در صحن علنی شورای شهر به تصویب رساندند. اگر توجه کنید جایی از این قانون درباره ارجاع پرونده به کمیسیون دیگر سخن نگفته است. احتمال دارد عملکرد شورای شهر تهران زیر سوال برود و اعضای شورای شهر متهم شوند به این که دنبال اتهام زنی هستند. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نیز درباره ارجاع اولین پرونده تحقیق و تفحص به کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران گفت: این پرونده به کمیسیون حقوقی ارجاع شد تا مواردی که باید به قوه قضائیه برود، توسط کمیسیون نظارت و حقوقی احصا شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
اخبار اجتماعی - البته از سال پیش طرح جدید ترافیک به منظور کاهش ترافیک و آلودگی هوا در تهران به اجرا درآمد اما نوزیدن باد و سخنان حناچی شهردار تهران در رابطه با راهکار کاهش آلودگی هوا، نشان داد برای کاهش آلودگی هوای تهران امیدی به طرح جدید ترافیک نیست. حناچی دو هفته پیش در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اقدامات انجام شده برای کاهش آلودگی هوا گفت: اگر باد بوزد، آلودگی هوا کاهش می‌یابد. حناچی و پورسیدآقایی در اکثر سخنرانی‌های خود در یک سال گذشته، همواره با اشاره به اینکه نزولات آسمانی هم در پاکی هوا تاثیر داشته، اعلام می‌کردند: اجرای طرح ترافیک نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا داشته است. ناگفته نماند که کاهش ترافیک خیابانها وکاهش آلودگی هوا، دو هدف اصلی اجرای طرح ترافیک جدید هستند، که ظاهرا این طرح در کاهش ترافیک خیابانها اثری نداشته و اثر آن بر کاهش آلودگی هوا هم محل اختلاف است. معاون حملونقل و ترافیک شهردار تهران خاطرنشان کرد: اگرچه شرایط آب و هوایی امسال مشابه سال ۹۵ است، اما به لحاظ میزان آلودگی هوا شرایط بهتری داریم که این وضع بخاطر طرح کاهش است.
مهرمهر1 هفته قبل
استقامتی با اشاره به جلسات سال ۹۷ با نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر و فرماندار تهران ادامه داد: نتیجه جلسات قبلی پانزده مصوبه بود که قسمت عمده‌ای از مصوبات به سرانجام رسیده است. وی مساحت بافت فرسوده منطقه را ۱۴۴ هکتار اعلام کرد و گفت: برای بافت‌های فرسوده بسته‌های تشویقی در نظر گرفته شده و تاکنون ۶۰ درصد این بافت‌ها، نوسازی شده است، که جز محدود مناطقی هستیم که تا این میزان نوسازی داشته‌ایم. وی افزود: این سری از جلسات دیدار مردمی به دلیل شروع فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و آخرین آن نیز امشب در منطقه ۸ برگزار شد. وی با اشاره به کمبود سینما در منطقه افزود: هفته آینده به اتفاق دکتر حق شناس عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران جهت پیگیری ساخت سینما در منطقه، مذاکراتی را با بنیاد مستضعان خواهیم داشت. مافی گفت: با توجه به تلاش‌های انجام شده، امیدوارم کیفیت زندگی در شان شهروندان این منطقه بیش از پیش فراهم شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
اعضای شورای شهرو مجلس شورای اسلامی به همراه فرماندار تهران با حضور در شرق تهران، به بررسی مشکلات مردم پرداختند. وی با تاکید برحل مشکلات موجود در محله‌های کم برخوردار از سوی مسئولین گفت: مسئولین باید درد دل مردم را شنیده و برای حل مشکلات محلات تلاش کنند. در ادامه پروانه مافی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه ۸ جزء پرجمعیت‌ترین مناطق تهران است و در عین حال دارای شهروندانی متدین و انقلابی با شهدای فراوان است. مافی گفت: با توجه به تلاش‌های انجام شده، امیدوارم کیفیت زندگی در شان شهروندان این منطقه بیش از پیش فراهم شود. براساس اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه هشت؛ علیرضا محجوب دیگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای حل مشکلات بدون مشارکت مردم نمی‌توان کاری کرد؛ در برخی جاها رانت و فسادها باعث شده بین مردم و مسئولان بی اعتمادی حاکم شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش۲۶ آبان امسال بود که از ساعت ۷ صبح شهر تهران شاهد بارش سنگین باران و برف به خصوص در نقاط شمالی شهر تهران بود. * حناچی در مرکز کنترل ترافیکشهردار تهران هم بلافاصله با توجه به شرایط وخیم تهران و مشکلاتی که برای شهروندان ایجاد شده بود به مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران رفت و از آ‌نجا اوضاع شهر تهران را مورد بررسی قرار داد. وی گفت: در جلسه هم‌اندیشی با شهردار تهران به ایشان درخصوص اتفاقات رخ داده تذکر داده شد و از ایشان خواسته شد تا با مقصران این حادثه برخورد لازم را داشته باشند. * شهرداری هنوز اسامی خاطیان روز غافلگیری را معرفی نکردیک هفته از درخواست اعضای شورای اسلامی شهر تهران می‌گذشت که روز گذشته رئیس شورای ا سلامی شهر تهران از عملکرد شهردار تهران گلایه کرد. * اعتباری که کم شد، مردمی که به زحمت افتادنددر حالی اعضای شورای اسلامی شهر تهران منتظر اعلام مقصر در روز غافلگیری می‌گشتند و در حالی که شهردار تهران معتقد بود بدون داد و هیاهو با افراد خاطی برخوردهای لازم را انجام داده است اما سخنگوی اسلامی شهر تهران پرده دیگری از حواشی روز غافلگیری را تشریح کرد.

به انتهای لیست رسیدید