حریق

حریق

ایسناایسنا1 ساعت قبل
پنجمین همایش ملی و دومین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری ۱۱ تا ۱۳ اسفند ماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، این همایش از سوی شهرداری تهران و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با محورهای مهندسی حریق و فناوری و حریق و حوادث شهری و موضوعات فرهنگی ۱۱ تا ۱۳ اسفندماه در سالن همایش‌های بین المللی هتل المپیک تهران برگزار می‌شود. بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آخرین مهلت ارسال مقاله به این همایش که با همکاری وزارت کشور، دانشگاه‌های معتبر کشور، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی کشور و مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود، ۳۰ آذر ماه است. انتهای پیام
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی‌تبار در نشست برنامه‌ریزی راهپیمایی حمایت از اقتدار و‌ امنیت کشور که در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: تعدادی از عوامل اصلی اغتشاشات اخیر شناسایی و دستگیر شدند و مابقی آنان در کوتاه‌ترین زمان ممکن دستگیر خواهند شد. معاون سیاسی ‌امنیتی استاندار کرمانشاه عنوان کرد: لیدرهای اغتشاش‌گران با گروهک‌های ضد انقلاب و تکفیری در ارتباط بودندو اسناد و اطلاعات مرتبط با این قضیه به زودی در اختیار مردم قرار می‌گیرد. الهی‌تبار با بیان اینکه صحنه‌گردانان اغتشاشات از مردم نبودند بیان کرد: سردمداران جریانات اخیر منتظر مجازات‌های سنگین باشند و خانواده‌ها باید مراقب باشند که فرزندانشان ناخواسته وارد چنین جریاناتی نشوند. معاون سیاسی ‌امنیتی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کسانی که وارد صحنه شده و صحنه گردان آن شدند از مردم نبودند بیان کرد: عقبه مردمی که در روز اول نگرانی‌هایی از افزایش قیمت بنزین داشتند به سرعت صف خود را از آشوبگران جدا کردند. انتهای پیام/۸۳۳/ش
فراروفرارو5 ساعت قبل
بعد از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، پمپ بنزین‌ها اولین هدف اصلی تخریب بود. بر اساس گزارش مهر ۱۸۰ جایگاه سوخت در کشور آتش گرفته یا آسیب دیده است که معادل ریالی آن، ۶۳ میلیارد تومان می‌شود. بر اساس گزارش مهر شبکه بانکی کشور حداقل ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت دید. وی مناطق قلعه‌حسن‌خان، بومهن، اسلام‌شهر، شهرک اندیشه و کیانشهر را از جمله مناطقی عنوان کرد که بیشترین خسارت به فروشگاه‌های زنجیره‌ای در آن‌ها اتفاق افتاده است. فخریان در عین حال اظهار کرد: «پرداخت خسارات به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بستگی به بیمه‌نامه آن‌ها دارد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با اشاره به تلاش برای باز کردن محورهای مواصلاتی استان، گفت: رانندگان باتوجه برودت هوا، برنامه سفر خود را متناسب با شرایط جوی تنظیم کنند و تجهیزات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و چراغ چشمک زن و جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اطفاء حریق همراه داشته باشند. جعفر شهامت، امروز پنج شنبه ۳۰ آذر جاری، در جمع خبرنگاران گفت: با فعال‌سازی قرارگاه استانی راهداری زمستانی، طی روزگذشته و امروز ۲۳ باب راهدارخانه و ۵۷ اکیپ راهداری در محورهای مواصلات یاستان فعال است. وی افزود: با توجه به بارش برف در گردنه‌های برفگیر استان در هفت شهرستان و بارش باران در سه شهرستان دیگر، ۸۰ درصد راه‌های استان از بارندگی تاثیر پذیرفتند که با تلاش مشترک تیم‌های راهداری و پلیس راه استان تردد در تمام محورهای شریانی و اصلی استان به صورت روان برقرار است. به گزارش ایسنا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: ۷۶ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری و ۱۴۵ نفر نیروی راهداری با استفاده از حدود ۷۰۰ تن شن و نمک به برفروبی ۴۰۰ کیلومتر راه‌های استان پرداختند. وی با بیان اینکه اکیپ‌های راهداری به صورت مستمر در جاده‌ها حضور دارند، یادآور شد: شماره تلفن گویای ۱۴۱ و سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور به آدرس ir.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/مرکزی دادستان اراک گفت: در گمرک سلفچگان مقدار زیادی کالای بلاتکلیف، از جمله چندین ون، دستگاه سونوگرافی و یونیت دندانپزشکی وجود دارد. دادستان اراک در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای استان مرکزی اظهار کرد: با مصوبه شورای قضایی استان، همراه با دیگر مسئولان بازدیدی از انبارهای اموال تملیکی استان انجام شد. بعضا پیش می‌آید که کالایی چند سال در انبار بلاتکلیف می‌ماند تا پرونده قضایی آن بررسی شود. وی اضافه کرد: در گمرک سلفچگان مقدار زیادی کالای بلاتکلیف، از جمله چندین ون، دستگاه سونوگرافی و یونیت دندانپزشکی وجود دارد که بلاتکلیف هستند. دفاتر ما پر از کالاهای قاچاق کشف شده است‌.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
البته مسئولان استان به طور دقیق آمار خسارت‌های اصفهان را اعلام نکرده‌اند و میزان خسارات در بخش‌های مختلف و بعضا به طور جداگانه اعلام شده است. خسارت ۱۰ میلیاردی به مترو اصفهانهمچنین، رضا فاتحی- مدیرعامل قطار اصفهان با بیان اینکه هنوز برآورد دقیقی از خسارات وارده به خطوط مترو اصفهان نشده است، گفت: تصور بنده این است که حداقل ۱۰ میلیارد تومان به مترو و زیرساخت‌های آن خسارت وارد شده است. قدرت افتخاری درخصوص خسارت وارد شده به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان، گفت: برآورد دقیقی صورت نگرفته، اما نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان خسارت به اتوبوسرانی اصفهان وارد شده است. آسیب به ۴۸۰ درخت و درختچه در اصفهانمدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری اصفهان نیز میزان خسارت وارده به فضای سبز شهر اصفهان در جریان اتفاقات چند روز اخیر را سه میلیارد تومان اعلام کرد. برآورد خسارت ۱۰ میلیاردی بانک‌های اصفهان در اغتشاشاتوی همچنین درباره خسارت بانک‌های استان در ناآرامی و اغتشاشات اخیر، توضیح داد: خسارت بانک‌های اصفهان در ناآرامی‌های اخیر حدود ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
مهرمهر9 ساعت قبل
به جز ایام نمایشگاه کتاب تهران، می‌توان چنین هفته‌هایی را در ایام برگزاری برنامه‌های هفته کتاب شاهد بود. در بخش چهارم هم ۳ خبر رونمایی کتاب و ۲ خبر آتش‌سوزی در کتابخانه و انبار یک ناشر را داریم. معرفی برگزیدگان جشنواره کتاب سال دانشجوییبرگزیدگان بیست و ششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی صبح سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه همزمان با برنامه‌های هفته کتاب، در مراسم اختتامیه این جشنواره معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند. رونمایی از ۳ کتاب جدید کانون پرورش فکرییکی دیگر از خبرهای دیروز چهارشنبه و هفته کتاب، رونمایی از سه‌عنوان کتاب جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود. رونمایی از کتاب مجموعه سخنرانی‌های مسجدجامعیکتاب «برگ‌ها» شامل مجموعه سخنرانی‌های احمد مسجدجامعی در ۹ دوره هفته کتاب که به کوشش زنده‌یاد محسن رضایی (دبیر دوره‌های پیشین هفته کتاب) جمع‌آوری شده، این‌هفته در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره محسن رضایی به‌عنوان یکی از برنامه‌های هفته کتاب رونمایی شد.
فارسفارس9 ساعت قبل
معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه، ازشناسایی ۲۲ هزار و ۳۷۸ خانوار در نوار مرزی خبر داد و گفت: سود حاصل از محل فروش سوخت مرزنشینان به حساب خانوارهای روستایی که در شعاع ۲۰ کیلومتری نوار مرزی قرار دارند، واریز می‌شود. به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه، خوشبختانه با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی خط آشوبگران از مردم جدا شد. معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه، در بخش دیگری از سخنانش در خصوص واریز پول فروش سوخت به حساب مرزنشنان، گفت: براساس مصوبه هیأت دولت مقرر شده، سود حاصل از محل فروش سوخت مرزنشینان به حساب خانوارهایی روستایی که در شعاع ۲۰ کیلومتری نوار مرزی قرار دارند، پرداخت شود. وی افزود: بنابراین مصوبه طی روزهای گذشته بیش از ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به حساب ۲۰ هزار ۳۴۶ خانوار واجد شرایط واریز شده است. الهی‌تبار گفت: در استان کرمانشاه ۲۲ هزار و ۳۷۸ خانوار در نوار مرزی شناسایی شده‌اند.
فارسفارس19 ساعت قبل
وی افزود: طی نامه‌ای که به همه فرمانداران استان‌ها ابلاغ کردیم، خوشبختانه بعضی از شهرهای استان تهران مثل فیروزکوه، پاکدشت و پیشوا آسیبی نداشتیم و در بعضی از شهرها هم خسارت جزئی داشتیم. استاندارد تهران بیان کرد: در وهله اول آن مکان‌هایی که نیازهای عمومی مردم را سرویس‌دهی می‌کردند تسریع و مکلف کرده‌ایم و همچنین به بانک مرکزی اعلام کرده‌ایم در جهت بیمه بانک‌ها سریع ورود پیدا کنند و تعیین خسارت کنند و اقدام به خدمات به مردم جهت سرویس‌دهی کنند. وی افزود: موضوع جایگاه‌های پمپ بنزین را به وزارت نفت و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده‌ایم که بعضا خسارتشان جزئی بوده و ناظر‌های پمپ‌ها بوده است که تعیین خسارت دقیقی نشده است که به آمار و ارقام آن را اعلام کرد. این مسوول تاکید کرد: همه این خسارت‌ها برآورد و ارزیابی می‌شود و ان‌شاءالله ما در اسرع وقت بتوانیم آن فعالیت‌های عادی که مورد استفاده مردم است را برای شهروندان تامین کنیم. انتهای پیام/۶۷۰۳۷/پ/ث۳۰/ر
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان تجاری دو طبقه بود که در طبقه همکف آن تعدادی مغازه و در طبقه بالایی تعدادی انبار وجود داشت. وی با بیان این که آتش‌سوزی در تعدادی از انبارها در طبقه دوم به وقوع پیوسته بود، گفت: چند باب مغازه کوچک در این طبقه به انباری تبدیل شده و محل نگهداری تلفن‌های اسقاطی بود. ملکی افزود: هنگامی که آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند در پاساژ قفل بود که آتش‌نشانان پس از گشودن در، وارد ساختمان شدند و اقدام به اطفای حریق کردند. سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اشاره به شدت حریق، متذکر شد: آتش در حال سرایت به سقف شیروانی بود که آتش‌نشانان به سرعت موفق به مهار و اطفای حریق شدند و از گسترش آتش‌سوزی جلوگیری به عمل آمد. به گفته ملکی خوشبختانه در این حادثه هیچ مصدومی گزارش نشده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
استاندار تهران با بیان اینکه هنوز خسارت‌های ناشی از اغتشاشات به‌طور کامل برآورد نشده، گفت: تلاش می‌کنیم بانک‌ها و جایگاه‌‌های پمپ بنزین سریع‌تر به چرخه فعالیت بازگردد. به گزارش خبرنگار ایلنا، انوشیروان محسنی‌بندپی درباره برآورد خسارت‌های وارد شده به شهرستان‌های استان تهران طی اغتشاشات روزهای گذشته گفت: طی نامه‌ای به همه فرمانداران اعلام کردیم تا هرچه سریع خسارت‌ها را برآورد کرده و اعلام کنند. همچنین از شرکت فرآورد‌های بنزین نیز خواستیم تا مشکلات جایگاه پمپ بنزین‌‌ها را هرچه سریع‌تر برطرف کنند. وی با بیان اینکه هنوز میزان دقیق خسارت تعیین نشده، تاکید کرد: در حال برآورد خسارت هستیم. ان‌شالله در اسرع وقت فعالیت عادی را تسریع کنیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز ۲۹ آبان ماه مشاهده می‌کنید. مردم بازیچه آشوبگران نشوند/ ضرورت آموزش نحوه صحیح اعتراض و انتقادالستی گفت: مردم باید آگاهانه عمل کرده و باید حساب خود را از آشوبگران جدا کنند. چگونه علت حریق را از آتش نشانی جویا شویم؟ سخنگوی سازمان آتش نشانی، درباره اینکه این سازمان علت حریق را چگونه به شهروندان اعلام می‌کند پاسخ داد. پای لنگ حمل و نقل عمومی/محل هزینه کرد منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت کجاست؟ رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، از ضرورت اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به توسعه حمل و نقل عمومی خبر داد. برخورد با تابلو‌های تبلیغاتی مغایر ارزش‌هاعضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران از برخورد با بلیبورد‌ها و تبلیغات شهری مغایر با ارزش‌ها خبر داد.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مهار آتش‌سوزی در دو مغازه عروسک فروشی در بازار خبر داد. جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: یک مورد حادثه حریق در پاساژی در بازار تهران واقع در خیابان ناصرخسرو به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود. وی با بیان اینکه بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد، ‌ ادامه داد: محل حادثه دو مغازه کوچک ۷ الی ۸ متری در طبقه پایینی پاساژ بود که در مجموع حدود ۱۵ متر بود که دچار حریق شده بودند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به سرعت وارد عمل شده و آتش را مهار و از سرایت آن به دیگر مغازه‌ها جلوگیری کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا1 روز قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مهار آتش‌سوزی در دو مغازه عروسک فروشی در بازار خبر داد. جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: یک مورد حادثه حریق در پاساژی در بازار تهران واقع در خیابان ناصرخسرو به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود. وی با بیان اینکه بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد، ‌ ادامه داد: محل حادثه دو مغازه کوچک ۷ الی ۸ متری در طبقه پایینی پاساژ بود که در مجموع حدود ۱۵ متر بود که دچار حریق شده بودند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به سرعت وارد عمل شده و آتش را مهار و از سرایت آن به دیگر مغازه‌ها جلوگیری کردند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/فارس فرمانده انتظامی شهرستان داراب در استان فارس از مرگ یک زوج کهنسال بر اثر آتش‌سوزی خانه شان در رستاق خبر داد. سرهنگ «علیرضا نوشاد» بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره آتش سوزی منزل در بخش «رستاق» این شهرستان، سریعا ماموران انتظامی به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند. به گزارش ایسنا به نقل از سایت پلیس فارس، وی افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که به دلیل افتادن بخاری نفتی، منزل طعمه حریق شده و یک زوج کهنسال ۷۸ و ۹۰ ساله در خانه حبس و فوت کرده‌اند. نوشاد با بیان اینکه اجساد متوفیان برای سیر مراحل قانونی تحویل پزشک قانونی شد، به شهروندان توصیه کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما، حتما موارد ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی را رعایت کنند تا شاهد حوادث دلخراش نباشیم. انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان آتش نشانی، درباره اینکه این سازمان علت حریق را چگونه به شهروندان اعلام می‌کند پاسخ داد. اما سوال اینجاست که صاحبان ملک در آتش سوخته، می‌توانند نظر کارشناسان را درباره علت حریق جویا شوند یا خیر؟ سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در پاسخ به این سوال گفت: بلافاصله پس از هر آتش سوزی، علت حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی بررسی و مشخص می‌شود، اما بررسی کارشناسان و علت هرگونه حریق تنها به مراجع رسمی اعلام می‌شود. وی افزود: به این صورت که افراد از مراجع رسمی برای سازمان آتش نشانی نامه رسمی می‌آورند و سازمان آتش نشانی علت حریق را مجددا به صورت نامه رسمی به مرجع رسمی ارسال می‌کند. سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار کرد: حتی اگر خانه شخصی آتش گرفت، با مراجعه حضوری به آتش نشانی و با ارائه سند ملک نیز، علت حادثه به صاحب خانه اعلام نمی‌شود و آتش نشانی تنها به مراجع رسمی در این باره پاسخگو خواهد بود. وی درباره مراجع رسمی که آتش نشانی به آن‌ها پاسخگو است، افزود: کلانتری، دادسرا، دادگاه، بیمه، شورای حل اختلاف و سایر مراجع رسمی در صورت نیاز می‌تواند علت حریق را از آتش نشانی جویا شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
مدیر انتشارات تیمورزاده از وقوع حادثه آتش‌سوزی در انبار این کتابفروشی در قرچک خبر داد و گفت: ۶۴۰ هزار نسخه کتاب در این آتش‌سوزی دود شد و به هوا رفت. تیمورزاده همچنین گفت: روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برنامه‌ای ویژه برای کودکان با حضور ماهرخ سالاری انجام خواهد شد. او در ادامه از همراهی حضور کتابفروشی تیمورزاده در طرح پاییزه خبر داد و گفت: کتابفروشی تیمورزاده کتاب‌های تخصصی حوزه پزشکی، عمومی در بخش سلامت و کتاب کودکان را به علاقه‌مندان این حوزه ارائه می‌دهد. او کتاب‌ها و پوسترهای سوخته در آتش را ۳۷۰ هزار نسخه پوستر علمی و آموزشی، ۳۷۰ هزار نسخه کتاب کودک و نوجوان، ۲۰۰ هزار نسخه کتاب عمومی و ۶۰ هزار نسخه کتاب پزشکی به همراه تمامی قفسه‌های چوبی و فلزی و دستگاه‌ها و زینگ‌های موجود در انبار عنوان کرد. بر اساس این گزارش، کتابفروشی تیمورزاده فعال در حوزه پزشکی و سلامت در بلوار کشاورز، ابتدای ۱۶ آذر، پلاک ۶۸ واقع شده است.
برنابرنا1 روز قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مهار آتش‌سوزی در دو مغازه عروسک فروشی در بازار خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی، درباره جزییات این حادثه گفت: یک مورد حادثه حریق در پاساژی در بازار تهران واقع در خیابان ناصرخسرو به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود. وی با بیان اینکه بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد، ‌ ادامه داد: محل حادثه دو مغازه کوچک ۷ الی ۸ متری در طبقه پایینی پاساژ بود که در مجموع حدود ۱۵ متر بود که دچار حریق شده بودند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به سرعت وارد عمل شده و آتش را مهار و از سرایت آن به دیگر مغازه‌ها جلوگیری کردند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری ایلنا: جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی درباره جزییات این حادثه گفت: یک مورد حادثه حریق در پاساژی در بازار تهران واقع در خیابان ناصرخسرو به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود. وی با بیان اینکه بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شد، ‌ ادامه داد: محل حادثه دو مغازه کوچک ۷ الی ۸ متری در طبقه پایینی پاساژ بود که در مجموع حدود ۱۵ متر بود که دچار حریق شده بودند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به سرعت وارد عمل شده و آتش را مهار و از سرایت آن به دیگر مغازه‌ها جلوگیری کردند.
مهرمهر1 روز قبل
تیمورزاده همچنین اشاره کرد: روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برنامه‌ای ویژه برای کودکان با حضور ماهرخ سالاری انجام خواهد شد. وی در ادامه از همراهی حضور کتابفروشی تیمورزاده در طرح پاییزه خبر داد و گفت: کتابفروشی تیمورزاده کتاب‌های تخصصی حوزه پزشکی، عمومی در بخش سلامت و کتاب کودکان را به علاقه‌مندان این حوزه ارائه می‌دهد. مدیر کتابفروشی و انتشارات تیمورزاده در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه آتش‌سوزی در انبار این انتشاراتی اشاره کرد و گفت: طی آتش‌سوزی که در بارندگی دو شب گذشته در انبار کتاب این انتشاراتی در قرچک رخ داد، ۱۰۰ درصد انبار طعمه حریق شد. وی کتاب‌ها و پوسترهای سوخته در آتش را ۳۷۰ هزار نسخه پوستر علمی و آموزشی، ۳۷۰ هزار نسخه کتاب کودک و نوجوان، ۲۰۰ هزار نسخه کتاب عمومی و ۶۰ هزار نسخه کتاب پزشکی به همراه تمامی قفسه‌های چوبی و فلزی و دستگاه‌ها و زینگ‌های موجود در انبار عنوان کرد. بر اساس این گزارش، کتابفروشی تیمورزاده فعال در حوزه پزشکی و سلامت در بلوار کشاورز، ابتدای ۱۶ آذر، پلاک ۶۸ واقع شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مانور بزرگ ستاد برفروبی شهرداری قزوین روز چهارشنبه با حضور حکمت الله داودی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین، وحید مقدم معاون خدمات شهری، منتظری مدیرعامل آتش نشانی، امینی مدیرعامل پسماند و جمعی از مدیران شهرداری در توقفگاه بزرگ اتوبوسرانی امام علی (ع) شهرداری قزوین برگزار شد. وحید مقدم معاون خدمات شهری شهرداری قزوین در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: پس از برگزاری این مانور نیروهای امدادی وارد ماموریت شده و برای خدمت رسانی آماده می‌شوند. مقدم اظهارامیدواری کرد با آماده باش کامل نیروها در فصل سرما امداد رسانی و برفروبی بخوبی صورت گیرد. معاون خدمات شهری شهرداری قزوین همچنین اظهارداشت: در شهر قزوین ۹۲ نقطه آب گرفتگی شناسایی شده که با جانمایی آنها برای جلوگیری از مشکلات اقدام خواهیم کرد. وی از شهروندان خواست در صورت وقوع آب گرفتگی مراتب را با شماره ۱۳۷ اطلاع دهند تا برای رفع مشکلات وارد کار شوند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
حجت‌الاسلام محمد استوار میمندی گفت: از میان شهرستان‌ها، حوزه علمیه شهرستان کازرون آسیب دیده است. سه خودرو، هشت موتورسیکلت و چندین دوچرخه در این حمله در آتش سوخته است؛ همچنین ۶ رایانه به‌طور کامل شکسته است. رئیس حوزه‌های عملیه استان فارس افزود: در ادامه آشوبگران وارد حیاط بیرونی حوزه علمیه شده‌اند و یک خودرو سمند و دو موتور سیکلت طلبه‌ها را به آتش کشیدند اما موفق به ورود به مدرسه نشدند. استوار میمندی با بیان اینکه شدت تخریب مدرسه علمیه سفیران هدایت بیش از همگی این مدارس بوده است، گفت: پس از این مدرسه، به حوزه علمیه شهرستان کازرون بیشترین آسیب‌ها وارد شده است. این مقام مسئول گفت: کلاس‌های درس در همه حوزه‌های علمیه برقرار است و تنها در شیراز، یکشنبه به دلیل موارد امنیتی تعطیل اعلام شده بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، اغتشاشات اخیر که با سوء استفاده عده‌ای فرصت طلب و آشوبگر از مطالبات مردمی پیرامون افزایش قیمت بنزین رخ داد در اصفهان خسارات بسیاری به جا گذاشت. ناآرامی‌های اصفهان از یک اعتراض مردمی آغاز شد و کم کم با جدا شدن صف مردم از آشوبگران و چهره اغتشاشگران نیز مشخص شد. قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان درباره میزان خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری اظهار داشت: اغتشاشات دو روز گذشته خسارت‌های سنگینی را به زیرساخت‌های شهر اصفهان وارد کرده است. وی با اشاره به برآوردهای اولیه خسارات وارد شده به زیرساخت‌های شهری گفت: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد اولیه خسارات است. قدرت افتخاری با اشاره به میزان خسارات وارد شده به شرکت واحد اتوبوس رانی، افزود: برآورد دقیقی از این موضوع صورت نگرفته است، اما نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان خسارات به اتوبوسرانی وارد شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از وقوع آتش‌سوزی در یک ساختمان تجاری در خیابان اکباتان خبر داد. سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک ساختمان تجاری در خیابان اکباتان، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۲۰:۵۳ امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان تجاری در خیابان اکباتان به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی، تشک نجات و نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شدند. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان تجاری دو طبقه بود که در طبقه همکف آن تعدادی مغازه و در طبقه بالایی تعدادی انبار وجود داشت. ملکی افزود: حین رسیدن آتش‌نشانان در پاساژ قفل بود که آتش‌نشانان پس از گشودن در، وارد ساختمان شده و نسبت به اطفای حریق اقدام کردند. به گفته وی، هم‌اکنون آتش‌نشانان مشغول لکه‌گیری و ایمن‌سازی محل حادثه هستند و پس از اتمام عملیات کارشناسان آتش‌نشانی به بررسی علت این حادثه خواهند پرداخت.
ایلناایلنا1 روز قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از حریق در یک پاساژ در اکباتان خبر داد. جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ۲۰:۲۳ یک مورد حریق در یک پاساژ تجاری در اکباتان به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود. وی با بیان اینکه بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، خاطرنشان کرد: محل حادثه یک پاساژ تجاری ابتدای ورودی اکباتان بود که چند باب مغازه کوچک که به انباری تبدیل شده و محل نگهداری تلفن‌های اسقاطی بود دچار آتش‌سوزی شده بود. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان در حالیکه آتش به سرعت در حال سرایت به دیگر نقاط از جمله سقف‌های شیروانی بود به سرعت وارد عمل شده و درب پاساژ را باز کرده و برای اطفاء‌ حریق وارد پاساژ شدند. به گفته ملکی خوشبختانه در این حادثه هیچ مصدومی گزارش نشده و نیروهای آتش‌نشانی در حال حاضر مشغول لکه‌گیری و تخلیه دود هستند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به خسارت ۲۰ میلیارد تومانی وارده توسط اغتشاشگران، تاکید کرد: آسیب‌های وارد شده به اتاق بازرگانی استان البرز همچون سایر اماکن دولتی و خصوصی که در چند روز اخیر ایجاد شد، خسارت به کل مردم کشور است که توسط دشمن و از پیش، تعیین شده بود. وی افزود: با توجه به اینکه ساختمان اتاق بازرگانی البرز بالای این بانکها قرار دارد، آتش به قسمت هایی از اتاق نیز سرایت کرد. رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با عنوان اینکه حمله دوم اغتشاشگران، حدود ساعت ۲۰ یکشنبه شب، آغاز شد، تصریح کرد: با وجودی که درهای ساختمان اتاق بازرگانی و هر سه بانک، قفل بود این افراد با داشتن تجهیزات کامل برای برش قفل و حفاظ و با دراختیار داشتن مواد آتش زا، این بار درصدد سرقت اموال و ایجاد خسارت کامل به اتاق بازرگانی البرز، برآمدند. بنامولایی با عنوان اینکه اغتشاشگران نسبت به خصوصی بودن اتاق بازرگانی، اطلاع نداشتند، اذعان داشت: این افراد به گمان تخریب اموال دولتی به این ساختمان آسیب رساندند. بنامولایی با عنوان اینکه امیدواریم با کمک بخش خصوصی همچون گذشته، اتاق بازرگانی را آماده کنیم، گفت: خسارت وارده به اتاق بازرگانی با قیمت گذشته، حدود ۵ تا ۶ میلیارد تومان، تجهیز شده بود که با توجه به قیمت روز تجهیزات، خسارات وارد شده به ارزش ۲۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان: عصر کرد - سنندج – مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: با هدف توسعه و حفاظت از جنگل‌ها، طرح بوم سازگان زاگرس در شش هزار و ۸۰۰ هکتار از مناطق جنگلی این استان اجرا می‌شود. وی با اشاره به اینکه طرح بوم سازگان زاگرس در شهرستان‌های سنندج، سروآباد، بانه، سقز، کامیاران و مریوان اجرا می‌شود، افزود: تغییر شرایط اقلیمی در سال‌های گذشته موجب بروز خشکسالی در جنگل‌های زاگرس شد و با توجه به اهمیت جنگل‌ها در اکوسیستم منطقه برنامه احیای جنگل‌ها مد نظر قرار گرفته و در همین راستا اجرای طرح بوم سازگان جنگل‌های زاگرس سال گذشته تدوین و از ابتدای امسال در کردستان اجرا شده است. وی بیان کرد: اعتبارات اجرای این طرح که از محل صندوق توسعه ملی بوم سازگان زاگرس تامین شده، شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. وی افزود: با اجرایی شدن پروژه‌های زیر مجموعه طرح بوم سازگان زاگرس بخش زیادی از جنگل‌های این شهرستان احیا و غنی سازی می‌شود. وی بیان کرد: در اجرای طرح بوم سازگان زاگرس در شهرستان سروآباد، بذرکاری در سطح ۱۱۶ هکتار و نهال کاری در سطح ۱۷۸ هکتار با استفاده از گونه‌های سازگار با شرایط اقلیمی منطقه نظیر بلوط، بنه و بادام انجام می‌شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
تداوم آتش‌سوزی‌ها در استرالیا موجب آن شد تا ابری از دود غلیظ آسمان شهر سیدنی را دربرگیرد. به گزارش ایسنا، دود غلیظ ناشی از آتش‌سوزی‌ در بیشه‌زارهای استرالیا شهر سیدنی و مناطق اطراف آن را دربرگرفت و کارشناسان سلامت از بیماران درخواست کردند که از خانه خارج نشوند. آسمان شهر سیدنی به سختی قابل رویت است و اوایل امروز (سه‌شنبه) کیفیت هوا در برخی قسمت‌های شهر به سطح خطرناکی رسید. دپارتمان آتش‌نشانی استرالیا اعلام کرد که افزایش دما و وزش باد، عملیات اطفای حریق را برای نیروهای آتش‌نشان مشکل کرده‌ است. بیشتر مناطق ایالت نیوساوث ولز گرفتار شعله‌های آتش است و وجود ۴۸ مورد حریق در سراسر این منطقه گزارش شده‌است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، هوشنگ بازوند با اشاره به اغتشاشات اخیر در استان اظهار داشت: در این قضایا عده‌ای به تخریب، خسارت به اموال عمومی و غارت دست زدند و هزینه‌های سنگینی به استان تحمیل شد اما خوشبختانه مردم به خوبی صف خود را از این افراد جدا کردند. استاندار کرمانشاه دستگاه‌های دولتی خسارت‌ها را احصا و بخش خصوصی نیز در صورت خسارت به دادستانی شکایت کنند افزود: خودروی آتش‌نشانی که یک مورد از ۱۰ مورد آن در کشور در استان کرمانشاه قرار داشت و قادر به اطفای حریق یک ساختمان ۳۰ طبقه بود توسط این افراد به آتش کشیده شد. انتهای پیام/ش
مهرمهر2 روز قبل
اشرار با حضور در بین مردم اقدام به تخریب اموال عمومی، بانک‌ها، زیر ساخت‌های شهری و … کردند. آشوب طلبان در شیراز تعدادی از شعب بانکی را به آتش کشیده و خساراتی وارد کردند. آشوبگران قصد حمله به پمپ بنزین‌های شهر را نیز داشتند که با هوشیاری ماموران، امنیت برقرار شد و از رسیدن به این هدفشان بازماندند. یک پمپ بنزین که دچار حریق شد با حضور عوامل آتش نشانی سریعا خاموش شد. اما حضور خبرنگاران مهر در نقاط مختلف شهر نظیر بلوار رحمت، زرگری، معالی آباد، شهرک صدرا و … نشان می‌دهد که با تدابیر اندیشیده شده اکنون آرامش کامل در شهر برقرار شده و جریان زندگی به روال عادی برگشته است.

به انتهای لیست رسیدید