حریق

خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ بابک نمک شناس رئیس مرکز اطلاع رسانی فاتب اظهار کرد: ساعت ۱۵:۳۰ امروز پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ وقوع حریق در یک منزل مسکونی خالی از سکنه در خیابان شهرآرا به کلانتری ۱۳۷ نصر اعلام شد. وی افزود: با حضور ماموران در محل و انجام تحقیقات میدانی مشخص شد حریق توسط جوانی ۲۴ ساله با سابقه بیماری اعصاب و روان ایجاد شده که اقدام به آتش زدن منزل پدربزرگ خود کرده است که بلافاصله دستگیر و به کلانتری منتقل شد. سرهنگ نمکشناس گفت: خوشبختانه این حادثه هیچگونه آسیب جرحی در پی نداشت و با حضور به موقع عوامل آتش نشانی، آتش قبل از سرایت به دیگر ساختمان‌ها مهار شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
متوسط ۳۶هزار بازدیدکننده روزانه که دو یا سه ساعت در کلیسای نوتردام وقت می‌گذراندند، حالا در طول اقامت خود مایل به رفتن به مکان‌های دیگری خواهند بود. بیشتر جاذبه‌های پاریس در روزهای دوشنبه یا سه‌شنبه تعطیل هستند؛ درست روزهایی که نوتردام بسیار محبوب و پرطرفدار بود. در عین حال، گردشگری گورستان هم ممکن است با افزایش تقاضا همراه باشد؛ قبرستان پرلاشز در شرق پاریس بزرگ‌ترین قبرستان در این شاخه از گردشگری محسوب می‌شود و محل دفن بزرگان بسیاری است. از سوی دیگر، افرادی همچون سیمون دوبوار و ژان پل‌سارتر نیز در گورستان مونپارنس دفن شده‌اند؛ گورستانی که می‌تواند منتظر گردشگران بیشتری باشد. گرچه حادثه حریق در کلیسای نوتردام سهمگین بوده اما به‌نظر می‌رسد لغو سفرها به مقصد پاریس که از پیش رزرو شده‌اند، بعید باشد؛ اما بسته شدن اجتناب‌ناپذیر نوتردام برای دست‌کم چند ماه، شاید باعث تجدیدنظر متقاضیان آتی نسبت به سفر به پاریس به نفع شهرهایی مانند رم، بارسلونا و آمستردام شود.
انتخابانتخاب2 روز قبل
فرمانده انتظامی شهرستان فریمان گفت: مردی ۴۳ ساله در یکی از روستاهای شهرستان فریمان بر اثر آتش سوزی در کانکس نگهبانی جان خود را از دست داد. سرهنگ «جواد خرسند» با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر آتش سوزی کانکس نگهبانی در یکی از روستاهای توابع شهرستان فریمان، بلافاصله مأموران انتظامی به همراه نیروهای آتش نشانی و امدادی به محل اعزام شدند. وی افزود: ‌ با حضور ماموران در بررسی‌های اولیه مشخص شد یک کانکس نگهبانی شن شویی به دلایل نامعلومی دچار حریق شده و نگهبان که مردی ۴۳ ساله بوده در حریق گرفتار و متاسفانه به علت شدت سوختگی جان باخت. فرمانده انتظامی شهرستان فریمان در ادامه با اشاره به خاموش کردن آتش توسط آتش نشان‌ها، خاطرنشان کرد: کارشناس آتش نشانی علت این آتش سوزی را اتصال سیم بخاری برقی اعلام کرده است. وی در پایان با ابراز تاسف از این حادثه مرگبار از شهروندان خواست با توجه به برودت هوا، نکات ایمنی را در استفاده از وسایل گرمازا رعایت کرده تا شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
کلیسای تاریخی «نوتردام» در قلب پاریس روز ۲۶ فروردین ۹۸ (۱۵ آوریل ۲۰۱۹) دچار حریق گسترده شد؛ یک حقیقت ناگفته بین آتش‌سوزی «کلیسای نوتردام» پاریس با آتش‌سوزی «پلاسکو» در تهران وجود دارد …کلیسای «نوتردام» در قلب پاریس با قدمت حدودا ۸۵۰ ساله در ساعت ۱۸:۵۰ بعدازظهر ۲۶ فروردین ۹۸ (۱۵ آوریل ۲۰۱۹) دچار حریق گسترده شد. در این عملیات حدود ۵۰۰ آتش‌نشان برای جلوگیری از ریختن برج ناقوس کلیسا تلاش کردند اما نکته قابل توجه این بود که در این حریق مانند آتش‌سوزی‌های دیگر از بالگرد یا تجهیزت اطفای حریق عجیب و غریب برای اطفای حریق استفاده نشد. این موج تخریب‌ها بیشتر معطوف به تجهزات آتش‌نشانی تهران بود و اینکه چرا مثلا آتش‌نشانان برای اطفای حریق پلاسکو از بالگردهای امدادی یا نردبان‌های مثلا ۶۴ متری و … استفاده نکردند! در رابطه با این حادثه و علت عدم استفاده از بالگرد برای اطفای حریق با جلال ملکی؛ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران گفت‌وگو کردیم. بر اساس این گزارش؛ در زمان حریق پلاسکو، بسیاری با گلایه و واکنش تند، عملکرد آتش‌نشانان تهرانی را در اطفای حریق این ساختمان مورد انتفاد قرار دادند در صورتیکه در حریق کلیسای نوتردام یا برج گرنفل لندن نیز از تجهیزاتی مانند نردبان و بالابر و نه بالگرد برای اطفای حریق استفاده شد.

فیلم حریق در آپارتمان مسکونی

مهرمهر5 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
سخنگوی آتش نشانی ورامین از اطفای حریق یک واحد مسکونی در حوالی «خیابان دولت» ورامین بدون خسارت جانی خبر داد. بهنام کرمانی اظهار کرد: پیش از ظهر پنجشنبه طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ این سازمان که خبر از حریق منزل در مجتمع مسکونی واقع در «خیابان دولت» می‌داد با توجه به اهمیت حریق که در منزل مسکونی رخ داده بود، پرسنل ایستگاه شماره ۳ سازمان آتش نشانی ورامین به محل اعزام شد. کرمانی گفت: آتش‌نشانان بلافاصله در محل حاضر و عملیات اطفاء حریق را آغاز کردند و سریعا حریق به وجود آمده توسط آتش‌نشانان خاموش شد و محل حریق ایمن سازی و آتش نشانان پر تلاش با لوله کشی به موقع حریق را تحت کنترل خود درآوردند و از گسترش آتش به دیگر واحدها و بخش‌های مجتمع مسکونی جلوگیری به عمل آمد. وی با بیان اینکه یکی از ساکنین که در میان دود و شعله‌ها محبوس شده بود توسط آتش نشانان به محل ایمن منتقل شد گفت: خوشبختانه این حادثه هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت و آتش نشانان هم اکنون در حال تهویه محل و بررسی علل حریق هستند و خوشبختانه این حریق هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت و همه ساکنین منزل مسکونی از سلامت کامل برخوردارند.
مهرمهر4 هفته قبل
محمدرضا بیاناتی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: شرکت در ۱۴ عملیات اطفای حریق و ۲ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش پرسنل آتش نشانی همدان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است. بیاناتی با بیان اینکه شهروندان دیروز ۸۴۷ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند، گفت: از این تعداد تماس ۱۶ مورد منجر به عملیات شده، ۲ مورد اعلام حریق کذب بوده، ۲۰ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرار شده، ۸۰ تماس اشتباه بوده و متأسفانه ۷۲۹ مورد ایجاد مزاحمت بوده است. وی گفت: عملیات انجام شده در این مدت ۱۴ مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در کوی رضا (امید اکباتان)، پشت بام مغازه در خیابان صنعت، ۴ مورد حریق ضایعات در خضر، کوی رضوان، پردیس و بلوار جوان، ۲ مورد حریق سطل زباله در اسلام شهر و شهرک بهشتی، ۲ مورد حریق کانکس در دیزج و پارک لاله، حریق باغ در شهرک الوند و حریق وسایل بازی در شهرک فرهنگیان بوده است. بیاناتی گفت: همچنین ۲ مورد عملیات نجات افراد محبوس شده در آسانسور توسط آتش نشانان به انجام رسید.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران درخصوص آتش‌سوزی قطار سریع‌السیر در خط گلشهر _ صادقیه توضیحاتی را ارائه داد. محمدیان، مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره خبر آتش‌سوزی یکی از واگن‌های مترو در خط گلشهر - صادقیه گفت: در ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه یک قطار سریع‌السیر از پایانه برای مسافرگیری در سکو قرار گرفته است که راهبر قطار متوجه دود در زیر صندلی یکی از واگن‌های قطار می‌شود. وی با تاکید براینکه این قطار مسافر نداشته است، اظهار داشت: راهبر قبل از مسافرگیری برای بررسی این حادثه به سمت پایانه مجددا برمی‌گردد. مردم همزمان با سامانه ۱۲۵ تماس می‌گیرند و یک خودروی آتش‌نشانی نیز به محل حادثه می‌آید اما قطار قبل از اینکه مسافرگیری داشته باشد دوباره به پایانه برمی‌گردد. مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران افزود: این حادثه هیچ مصدوم و تلفاتی نیز نداشته است
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
سرپرست ایستگاه ۱۲ سازمان آتش نشانی مشهد از حریق در بازار گل مشهد خبر داد. آتشپاد سوم ایوب خجسته اظهار داشت: این حادثه ظهر امروز به ستاد فرماندهی این سازمان اعلام و بیش از ۲۰ آتش نشان از چهار ایستگاه به همراه هشت دستگاه خودرو اطفای حریق به محل آتش سوزی اعزام شدند. وی افزود: در این حادثه انبار یکی از مغازه‌های فروش دکوریجات این بازار که محل نگهداری مقادیر زیادی ساعت، ملزومات تزئینی و گل‌های مصنوعی بود طعمه حریق شد. سرپرست ایستگاه ۱۲ سازمان آتش نشانی مشهد خاطرنشان کرد: با تلاش آتش نشانان حریق مهار و از سرایت آن به سایر مغازه‌ها جلوگیری شد. خجسته با اشاره به اینکه بروز این آتش سوزی خسارت جانی نداشت، گفت: طبق بررسی‌های اولیه، اتصالی سیم‌های برق در این محل موجب آتش سوزی شده است.
فارسفارس1 ماه قبل
شرکت ایران‌چسب در شهرصنعتی البرز از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز طعمۀ حریق شده و همچنان در آتش می‌سوزد، این در حالی است که منابع آگاه از احتمال کشته و مجروع شدن عده‌ای خبر می‌دهند. به گزارش فارس از قزوین، از ساعت ۱۵ و۳۰ دقیقه امروز شرکت ایران چسب دچار آتش سوزی شده و به گفتۀ برخی از شاهدان در همان دقایق اولیه ۲ نفر مجروح و یک نفر نیز فوت شده است که مجروحان حادثه به سرعت به بیمارستان منتقل شده‌اند. شدت حادثه در ساعت اولیه به قدری گسترده بود که انفجارهای متعدد و پشت سر هم رخ داده و امکان نزدیک شدن به شرکت وجود نداشته است‌. آتش‌نشانان از همان دقایق ابتدایی حادثه در محل حاضر شده و به سرعت به اطفای حریق پرداخته‌اند. در محل حادثه تعدادی خودروی اورژانس نیز مستقر هستند تا در صورت نیاز به انتقال مصدومان بپردازند.
ایلناایلنا3 هفته قبل
پلیس راهور ناجا حریق اتوبوس در آبادان را تکذیب کرد و گفت: فیلم مربوط به پنج سال قبل است. به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور ناجا، در پی انتشار کلیپی با عنوان «تصادف و انفجار وحشتناک اتوبوس با کامیون در جاده آبادان ماهشهر» پلیس راهور ناجا اعلام کرد این فیلم متعلق به پنج سال گذشته است. بر اساس گزارش پلیس راهور ناجا در نوروز امسال گزارشی از حریق اتوبوس دریافت نشده است.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: علت آتش‌سوزی در دانشگاه اصفهان، یک هواساز مستعمل بود که خسارت مالی و جانی نداشت. محسن گلابی با اشاره به حریق در دانشگاه اصفهان، اظهار داشت: بعد از ظهر امروز یک سوله واقع در پشت دانشکده ادبیات طعمه حریق شد. وی افزود: حریق ایجاد شده مربوط به یک هواساز مستعمل بوده که ارتباطی با ساختمان‌ها و دانشکده‌ها نداشته و خیلی زود بدون خسارت مالی و جانی اطفاء شد. پلیس راهور: حریق اتوبوس در آبادان صحت ندارد پلیس راهور: حریق اتوبوس در آبادان صحت ندارد انبار لوازم پزشکی در حومه مشهد دچار حریق شدمدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه ۴ دستگاه ماشین آتش‌نشانی به سرعت به محل اعزام شد، گفت: این آتش‌سوزی در محوطه بیرونی دانشکده ادبیات رخ داده بود و مورد خاصی در این حریق نبود و کمتر از یک دقیقه توسط نیروهای آتش‌نشانی مهار شد.
مهرمهر1 ماه قبل
بهنام کرمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پیش از ظهر پنجشنبه طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ این سازمان که خبر از حریق منزل در مجتمع مسکونی واقع در «خیابان دولت» می‌داد با توجه به اهمیت حریق که در منزل مسکونی رخ داده بود، پرسنل ایستگاه شماره ۳ سازمان آتش نشانی ورامین به محل اعزام شد. کرمانی گفت: آتش‌نشانان بلافاصله در محل حاضر و عملیات اطفاء حریق را آغاز کردند و سریعا حریق به وجود آمده توسط آتش‌نشانان خاموش شد و محل حریق ایمن سازی و آتش نشانان پر تلاش با لوله کشی به موقع حریق را تحت کنترل خود درآوردند و از گسترش آتش به دیگر واحدها و بخش‌های مجتمع مسکونی جلوگیری به عمل آمد. وی با بیان اینکه یکی از ساکنین که در میان دود و شعله‌ها محبوس شده بود توسط آتش نشانان به محل ایمن منتقل شد گفت: خوشبختانه این حادثه هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت و آتش نشانان هم اکنون در حال تهویه محل و بررسی علل حریق هستند و خوشبختانه این حریق هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت و همه ساکنین منزل مسکونی از سلامت کامل برخوردارند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نسیم شهر از حریق کارخانه تولیدی اسفنج در شهرک صنعتی خیرآباد خبر داد. کیان کریمی اظهار داشت: طی تماس تلفنی پیش از ظهر دوشنبه با سامانه ۱۲۵ مبنی بر حریق کارخانه تولیدی اسفنج در شهرک صنعتی خیرآباد تیم اطفای به ایستگاه مرکزی این سازمان به محل حادثه اعزام شد. وی افزود: آتش نشانان پس از رسیدن به محل بلافاصله اقدام به اطفای حریق کردند. مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نسیم شهر اضافه کرد: بر اثر شدت حرارت علمک گاز نیز دچار حریق شده بود که در یک عملیات سخت و نفس گیر پس از انجام عملیات و اطفای کامل حریق کارخانه تنها فرد مصدوم حادثه نیز نجات پیدا کرد و از گسترش حریق و بروز خسارت به سایر کارخانه‌ها نیز جلوگیری به عمل آمد.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، بهنام کرمانی اظهار کرد: پیش از ظهر پنجشنبه طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ این سازمان که خبر از حریق منزل در مجتمع مسکونی واقع در «خیابان دولت» می‌داد با توجه به اهمیت حریق که در منزل مسکونی رخ داده بود، پرسنل ایستگاه شماره ۳ سازمان آتش نشانی ورامین به محل اعزام شد. کرمانی گفت: آتش‌نشانان بلافاصله در محل حاضر و عملیات اطفاء حریق را آغاز کردند و سریعا حریق به وجود آمده توسط آتش‌نشانان خاموش شد و محل حریق ایمن سازی و آتش نشانان پر تلاش با لوله کشی به موقع حریق را تحت کنترل خود درآوردند و از گسترش آتش به دیگر واحدها و بخش‌های مجتمع مسکونی جلوگیری به عمل آمد. وی با بیان اینکه یکی از ساکنین که در میان دود و شعله‌ها محبوس شده بود توسط آتش نشانان به محل ایمن منتقل شد گفت: خوشبختانه این حادثه هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت و آتش نشانان هم اکنون در حال تهویه محل و بررسی علل حریق هستند و خوشبختانه این حریق هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت و همه ساکنین منزل مسکونی از سلامت کامل برخوردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
مروی: سال ۵۳ یک حالت عاطفی بین من و آقای رئیسی به وجود آمد/ آقای رئیسی اگر اراده می‌کرد، از راه قانونی می‌توانست خانه آنچنانی داشته باشد اما …
ایلناایلنا1 ماه قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی جزئیات حریق در پاساژ پایتخت را تشریح کرد. جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار ایلنا درباره جزئیات تکمیلی حریق در پاساژ پایتخت گفت: در ساعت ۲۳:۲۲ دقیقه امشب یک مورد حریق در پاساژ تجاری واقع در خیابان ولیعصر، خیابان دامن افشار به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده می‌شود. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: محل آتش‌سوزی یک ساختمان تجاری ۱۴ طبقه بود که بخشهایی از طبقه اول و طبقه سوم بهتر حریق شده بود و هنوز به طور کامل مشخص نیست که علت این حریق بر اثر چه چیزی بوده است. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تصریح کرد: آتش به سرعت خاموش شد و در حال حاضر دیگر هیچگونه شعله و خطری وجود ندارد. نیروهای آتش‌نشانی در حال لکه گیری و ایمن‌سازی محل هستند و دود غلیظ ناشی از این حریق نیز به میزان بسیار کمی کاهش پیدا کرده است.
ایلناایلنا4 هفته قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از حادثه آتش‌سوزی در انبار کالا در خیابان مولوی خبر داد. جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت یک دقیقه بامداد امروز حادثه آتش سوزی در یک انبار کالا در خیابان مولوی خیابان اردستانی به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گزارش شد که بلافاصله چهار ایستگاه آتش نشانی مجهز به محل حادثه اعزام شدند. وی در ادامه اضافه کرد: در کمتر از یک دقیقه اولین ایستگاه آتش نشانی در محل حضور پیدا می‌کند و در محل حادثه مشاهده می‌شود مغازه هایی در کنار خیابان قرار دارد و غالبا در کار فروش مواد پلاستیکی بودند. در طبقه اول یکی از این مغازه‌ها انبار بزرگی از مواد پلاستیکی و قابل اشتعال وجود داشت. وی اضافه کرد: عملیات در زمان کوتاهی به پایان رسید و علت حادثه توسط کارشناسان آتش‌نشانی در حال بررسی است.
رکنارکنا1 ماه قبل
آتشپاد سوم ایوب خجسته سرپرست ایستگاه ۱۲ سازمان آتش نشانی مشهد اظهار کرد: در پی آتش سوزی در بازار گل، ظهر امروز به ستاد فرماندهی این سازمان اعلام و بیش از ۲۰ آتش نشان از چهار ایستگاه به همراه هشت دستگاه خودرو اطفای حریق به محل آتش سوزی اعزام شدند. سرپرست ایستگاه ۱۲ سازمان آتش نشانی مشهد افزود: با تلاش آتش نشانان حریق مهار و از سرایت آن به سایر مغازه‌ها جلوگیری شد. خجسته با اشاره به اینکه بروز این آتش سوزی خسارت جانی نداشت، گفت: طبق بررسی‌های اولیه، اتصالی سیم‌های برق در این محل موجب آتش سوزی شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ای‌بی‌سی، تأسیسات ذخیره مواد شیمیایی در حومه شهر «هیوستون» بزرگ‌ترین شهر ایالت تگزاس در آمریکا طعمه حریق شده است به نحوی که مدارس را تعطیل و تردد در برخی از بزرگراه‌ها را با مشکل مواجه ساخته است. بر اساس اعلام مقامات ایالت تگزاس، حادثه مذکور در مجتمع پتروشیمی «آی‌تی‌سی» واقع در شهر «دیر پارک» (Deer Park) روی داده است. مقامات آمریکایی به دنبال این حریق از ساکنان منطقه مذکور خواستند تا برای حفظ امنیت خود در خانه‌هایشان بمانند. تا کنون اطلاعات بیشتری درباره علل و عوامل این حادثه منتشر نشده است.
ایسناایسنا6 روز قبل
یک دستگاه هواساز مستعمل در دانشگاه اصفهان و در جوار دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دچار حریق شد. به گزارش خبرنگار ایسنا، عصر امروز (شنبه) یک دستگاه هواساز مستعمل در دانشگاه اصفهان دچار حریق شد. در همین رابطه فرهاد کاوه آهنگران- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان به ایسنا گفت: این آتش‌سوزی هیچ ارتباطی با ساختمان‌ها و دانشکده‌های دانشگاه اصفهان نداشت و خیلی زود توسط مأموران آتش‌نشانی اطفا شد. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
یک دستگاه هواساز مستعمل در دانشگاه اصفهان و در جوار دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دچار حریق شد. عصر امروز (شنبه) یک دستگاه هواساز مستعمل در دانشگاه اصفهان دچار حریق شد. در همین رابطه فرهاد کاوه آهنگران- سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: این آتش‌سوزی هیچ ارتباطی با ساختمان‌ها و دانشکده‌های دانشگاه اصفهان نداشت و خیلی زود توسط مأموران آتش‌نشانی اطفا شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
در آستانه روز طبیعت، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه حریق در جنگل‌ها و مراتع کشور خسارت‌های جبران‌ناپذیر به دنبال دارد برای جلوگیری از آتش‌سوزی منابع طبیعی کشور توصیه‌هایی ارائه داد. سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در روزهای گذشته شاهد بارش‌های مناسب بهاره بوده‌ایم، گفت: این بارش‌ها خوشبختانه باعث رشد پوشش‌های مختلف گیاهی در مناطق مختلف شده است، بنابراین کوچکترین حریق حتی در حد یک فیلتر سیگار باعث آتش‌سوزی گسترده می‌شود. وی تاکید کرد: از کلیه شهروندان خواهش می‌کنم از پرتاب ته‌سیگارها در طبیعت در هنگام رانندگی یا حتی اتراق و پیاده‌روی خودداری کنند. سرهنگ محبت‌خانی در پایان تاکید کرد: جبران برخی خسارت‌ها به محیط زیست از جمله به مراتع و جنگل‌ها میسر نیست و بنابراین باید همگی در حفظ این منابع کوشا باشیم. انتهای پیام
انتخابانتخاب1 ماه قبل
روابط عمومی آتش‌نشانی شیراز اعلام کرد که یک مخزن خودروی قیرپاش شامگاه دوشنبه ۱۳ اسفند دچار حریق شد. به نقل از روابط عمومی آتش‌نشانی شیراز، ساعت ۲۲ و ۲۶ دقیقه شامگاه دوشنبه ۱۳ اسفند، حادثه طعمه حریق شدن یک مخزن خودروی قیرپاش اطلاع رسانی شد که بلافاصله ماموران از ۲ ایستگاه به محل اعزام شدند. براساس این گزارش، حادثه در چهارراه راهنمایی شیراز رخ داد و براثر آن در حالیکه کارگران مشغول کار بودند، متوجه وقوع حریق در بدنه تانکر قیر خودروی قیرپاش می‌شوند. این حادثه که با اطفاء حریق و ایمنسازی خودرو توسط آتش‌نشانان همراه بود، هیچ آسیب جانی در پی نداشت. علت وقوع این حادثه از سوی آتش‌نشانی اعلام نشده است.
الفالف2 ماه قبل
به گزارش آنا، دو واگن قطار سریع‌سیر صادقیه به گلشهر در ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه به محض رسیدن به ایستگاه دچار آتش سوزی شد، اما تلاش ماموران قطار برای‌مهار کافی نبود و نیرو‌های آتش نشانی برای خاموش گردن آتش قطار را به پارکینگ منتقل کردند و مسافران با قطار دیگری به سمت گلشهر کرج رفتند. در این آتش‌سوزی، حادثه جانی و مجروحیت به وقوع نپیوست.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پلیس راهور، در پی انتشاراین کلیپ که در فضای مجازی در حال انتشار است، اعلام کرد این فیلم مربوط به ۵ سال گذشته است. برابر گزارش پلیس راهور ناجا در نوروز امسال گزارشی از حریق اتوبوس دریافت نشده است. پلیس راهور تاکید کرده است که مردم نگران نباشند چرا که هیچ آتش سوزی اتوبوسی تا کنون اتفاق نیفتاده است. اجتمام*۹۱۰۵**۱۵۳۵انتهای پیام /*

به انتهای لیست رسیدید