حریق

حریق

خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ بابک نمک شناس رئیس مرکز اطلاع رسانی فاتب اظهار کرد: ساعت ۱۵:۳۰ امروز پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ وقوع حریق در یک منزل مسکونی خالی از سکنه در خیابان شهرآرا به کلانتری ۱۳۷ نصر اعلام شد. وی افزود: با حضور ماموران در محل و انجام تحقیقات میدانی مشخص شد حریق توسط جوانی ۲۴ ساله با سابقه بیماری اعصاب و روان ایجاد شده که اقدام به آتش زدن منزل پدربزرگ خود کرده است که بلافاصله دستگیر و به کلانتری منتقل شد. سرهنگ نمکشناس گفت: خوشبختانه این حادثه هیچگونه آسیب جرحی در پی نداشت و با حضور به موقع عوامل آتش نشانی، آتش قبل از سرایت به دیگر ساختمان‌ها مهار شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، گروه مهندسی مکانیک در دانشگاه فناوری «تویوهاشی» (Toyohashi) یک دستگاه آتش‌نشان برای استفاده در فضاپیماها ساخته است. به همین دلیل است که تیم‌های آتش نشانی در زیردریایی‌ها و ایستگاه فضایی بین‌المللی قبل از برخورد با آتش باید ماسک‌های اکسیژن بگذارند. «VEM» با استفاده از یک سیستم مکش کار می‌کند تا شعله یا مواد احتراق را به یک اتاق خلاء بکشاند. در آنجا با کمبود هوا مواجه می‌شوند و بدون به جا گذاشتن آلودگی محیط زیست خاموش می‌شوند. این سیستم آتش را بدون برجا گذاشتن آلودگی خاموش می‌کند و باعث می‌شود آسیب محیطی به کمترین میزان ممکن برسد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
گروه مهندسی مکانیک در دانشگاه فناوری «تویوهاشی» (Toyohashi) یک دستگاه آتش‌نشان برای استفاده در فضاپیماها ساخته است. به همین دلیل است که تیم‌های آتش نشانی در زیردریایی‌ها و ایستگاه فضایی بین‌المللی قبل از برخورد با آتش باید ماسک‌های اکسیژن بگذارند. «VEM» با استفاده از یک سیستم مکش کار می‌کند تا شعله یا مواد احتراق را به یک اتاق خلاء بکشاند. در آنجا با کمبود هوا مواجه می‌شوند و بدون به جا گذاشتن آلودگی محیط زیست خاموش می‌شوند. این سیستم آتش را بدون برجا گذاشتن آلودگی خاموش می‌کند و باعث می‌شود آسیب محیطی به کمترین میزان ممکن برسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
بررسی اجزای تشکیل دهنده سیستم اعلام حریق (مثل پنل هشدار حریق و باتری) معمولا سیستم اعلام حریق سنتی شامل این اجزاء است: پنل هشدار حریقآشکارسازها و پایگاه‌هانقاط تماسزنگ و فلاشرتجهیزات تامین برق (باتری‌های سیستم اعلام حریق) در سیستم‌های اعلام حریق بی‌سیم هیچ نوع سیم کشی بین پنل کنترل آتش و سایر تجهیزات وجود ندارد. پنل هشدار حریق (یا پنل کنترل هشدار) در واقع پایگاه و مرکز اصلی کنترل سیستم است؛ تنظیمات سایر بخش‌ها از طریق این قسمت کنترل می‌شود و اطلاعات را در سرتاسر سیستم مخابره می‌کند. نقاط تماس یا دستگیره‌های فعال سازی سیستم اعلام حریق، در سیستم‌های دستی وجود دارند. اگر سیستم اعلام حریق آدرس پذیر باشد، منشا ایجاد حریق در پنل کنترل مشخص می‌شود. سیستم‌های اعلام حریق هوشمند می‌توانند برخی اقدامات را به صورت خودکار انجام دهند مثل فعال سازی سیستم اطفای حریق یا تغییر اعلامیه‌ها برای کمک به خروج مردم از ساختمان و محافظت از تجهیزات الکترونیکی گران قیمت داخل ساختمان.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
متوسط ۳۶هزار بازدیدکننده روزانه که دو یا سه ساعت در کلیسای نوتردام وقت می‌گذراندند، حالا در طول اقامت خود مایل به رفتن به مکان‌های دیگری خواهند بود. بیشتر جاذبه‌های پاریس در روزهای دوشنبه یا سه‌شنبه تعطیل هستند؛ درست روزهایی که نوتردام بسیار محبوب و پرطرفدار بود. در عین حال، گردشگری گورستان هم ممکن است با افزایش تقاضا همراه باشد؛ قبرستان پرلاشز در شرق پاریس بزرگ‌ترین قبرستان در این شاخه از گردشگری محسوب می‌شود و محل دفن بزرگان بسیاری است. از سوی دیگر، افرادی همچون سیمون دوبوار و ژان پل‌سارتر نیز در گورستان مونپارنس دفن شده‌اند؛ گورستانی که می‌تواند منتظر گردشگران بیشتری باشد. گرچه حادثه حریق در کلیسای نوتردام سهمگین بوده اما به‌نظر می‌رسد لغو سفرها به مقصد پاریس که از پیش رزرو شده‌اند، بعید باشد؛ اما بسته شدن اجتناب‌ناپذیر نوتردام برای دست‌کم چند ماه، شاید باعث تجدیدنظر متقاضیان آتی نسبت به سفر به پاریس به نفع شهرهایی مانند رم، بارسلونا و آمستردام شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
احتمال آتش‌سوزی در بازار تهران تحت تاثیر خطای کسبه بیش از تمام عوامل دیگر بوده و ۴۲ درصد اعلام شده است. در مرتبه بعدی نیز عامل برق با احتمال ۲۳ درصد ممکن است منشأ حریق در بازار تهران باشد. در اردیبهشت نیز خبر آتش‌سوزی بخشی از بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده دنیا که ثبت جهانی هم شده، یعنی بازار تبریز، منتشر شد. بازار تهران در طول روز پذیرای تعداد زیادی از کسبه و مردم است و تعیین اینکه دقیقا چه تعدادی در بازار حضور دارند کار بسیار مشکلی است. طبعا با این اقدام تمام واحدهای تجاری و ابنیه بازار تهران ناگزیر خواهند بود به سیستم‌های اطفای حریق مجهز شوند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
مجموعه ورزشی انقلاب که قدمت آن به ۶۰ سال پیش می‌رسد طی سال‌های گذشته همواره آبستن حوادثی بوده که بعضا با مصدومیت‌های شدید و حتی تلفات جانی همراه بوده است. جدیدترین حادثه در مجموعه ورزشی انقلاب روز گذشته رخ داد و طی آن این مجموعه برای چندمین بار طی سال‌های گذشته دچار حریق شد. این بار آتش سوزی در محلی نزدیک به استخر چهار فصل مجموعه ورزشی انقلاب و در جریان بازسازی سالن همایش‌های این مجموعه رخ داد. خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده که در حین ایزوگام سقف این سالن، آتش سوزی رخ داد و به خاطر آن سه اصله درخت دچار حریق شدند. البته برخلاف خیلی از حوادثی که پیش از این در مجموعه ورزشی انقلاب رخ داده، این بار آتش سوزی در این مجموعه تلفات جانی نداشته اما شدت آن به اندازه‌ای بود که برای مهار آتش ماموران آتش نشانی در محل مستقر شده‌اند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
فرمانده انتظامی شهرستان فریمان گفت: مردی ۴۳ ساله در یکی از روستاهای شهرستان فریمان بر اثر آتش سوزی در کانکس نگهبانی جان خود را از دست داد. سرهنگ «جواد خرسند» با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر آتش سوزی کانکس نگهبانی در یکی از روستاهای توابع شهرستان فریمان، بلافاصله مأموران انتظامی به همراه نیروهای آتش نشانی و امدادی به محل اعزام شدند. وی افزود: ‌ با حضور ماموران در بررسی‌های اولیه مشخص شد یک کانکس نگهبانی شن شویی به دلایل نامعلومی دچار حریق شده و نگهبان که مردی ۴۳ ساله بوده در حریق گرفتار و متاسفانه به علت شدت سوختگی جان باخت. فرمانده انتظامی شهرستان فریمان در ادامه با اشاره به خاموش کردن آتش توسط آتش نشان‌ها، خاطرنشان کرد: کارشناس آتش نشانی علت این آتش سوزی را اتصال سیم بخاری برقی اعلام کرده است. وی در پایان با ابراز تاسف از این حادثه مرگبار از شهروندان خواست با توجه به برودت هوا، نکات ایمنی را در استفاده از وسایل گرمازا رعایت کرده تا شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

کاخ ورسای طعمه حریق شد

خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
پیشنهاد ماروایت خبرفوری از زندگی‌هایی که به گل نشستند/ «او» که آمد، انگار آخرالزمان شدواکنش هادی غفاری به صحبت‌های جنجالی سعید قاسمی/ امثال ایشان خاله خرسه‌هایی هستند که انقلاب را به زیر می‌کشند/ به مردم بگوید زمان جنگ کجا بوده؟ شعارهای دولت در زمینه زنان قابلیت اجرا نداشت/ آقای روحانی در شرایط یاس مفرط کار را بر عهده گرفت/ دولت باور و اعتقاد قلبی به مشارکت زنان نداشت/ انتخاب خانم ابتکار برای حفظ دوز اصلاح‌طلبی کابینه بودمروی: سال ۵۳ یک حالت عاطفی بین من و آقای رئیسی به وجود آمد/ آقای رئیسی اگر اراده می‌کرد، از راه قانونی می‌توانست خانه آنچنانی داشته باشد اما …ما حتی به بیت رهبری هم پیامک ارسال کردیم/ کجای قانون پیام دادن را جرم تلقی کرده است؟ / وقتی کارد به استخوان مردم برسد، فعالیت‌هایمان را عمومی می‌کنیماروپا در انتخاب بین ایران و آمریکا مردد است/ اینستکس جدی‌ترین اقدام اروپا جهت حمایت از برجام بود/ آیا در سال جاری برجام از بین می‌رود؟

بنای معماری بزرگ در حریق

7+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
یک دستگاه اتوبوس در کمربندی رفسنجان به مقصد خرم‌آباد در حرکت بود که دچار حریق شد و به‌طور کامل در آتش سوخت و ۱۲ مسافر آن جان سالم به در بردند. عصر امروز مقارن ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه یک دستگاه اتوبوس در کمربندی رفسنجان به مقصد خرم‌آباد در حرکت بود که دچار حریق می‌شود و آتش از موتور تمام اتوبوس را احاطه کرده و این اتوبوس کاملا می‌سوزد. محمدرضا سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: ۱۲ مسافر از تعاونی عدل کرمان با این اتوبوس به سمت خرم‌آباد می‌رفتند که در این حادثه همگی جان سالم به در بردند. مدیر پایانه مسافربری رفسنجان تصریح کرد: تلاش داریم مسافران با اتوبوس جایگزین به مقصد خود برسند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رییس روابط عمومی آموزش و پرورش استان مازندان گفت: برخی از تجهیزات و وسایل دبستان آزادی محمودآباد در آتش سوخت. خبرگزاری ایلنا: علیرضا طالبی (رییس روابط عمومی آموزش و پرورش استان مازندان) با اشاره به حریق یکی از مدارس استان در روز گذشته گفت: این حادثه صبح روز جمعه و در ساعات تعطیلی در دبستان پسرانه آزادی روی داد. خوشبختانه لحظه آتش‌سوزی، دانش‌آموزان در مدرسه حضور نداشتند. وی در خصوص علت آتش‌سوزی گفت: این حادثه در دفتر معاونان مدرسه رخ داد. علت آتش‌سوزی هنوز اعلام نشده، اما به دلیل نقص در سیستم برق دبستان بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
ایسناایسنا3 هفته قبل
سرپرست فرمانداری دورود گفت: برای اطفاء حریق در جنگل‌ها و مراتع به دیده‌بان و قرق‌بان نیاز داریم. توجه به اطفای حریق به دلیل تخریب پل بابازیدفرماندار رومشکان بر ضرورت توجه به امر اطفای حریق در این شهرستان به دلیل تخریب پل بابازید تاکید کرد. بنابراین لازم است امکاناتی متناسب با وسعت رومشکان و نقاط صعب‌العبور آن برای بحث اطفاء حریق مدنظر باشد. وی یادآور شد: هم‌چنین در شهرستان رومشکان برای بحث اطفاء حریق نیاز به امکانات لازم و اعتبار داریم. آموزش اطفاء حریق برای ۲۹۰۰ دانش‌آموز لرستانیمدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان از انجام آموزش اطفاء حریق برای ۲۹۰۰ دانش‌آموز خبر داد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
کلیسای تاریخی «نوتردام» در قلب پاریس روز ۲۶ فروردین ۹۸ (۱۵ آوریل ۲۰۱۹) دچار حریق گسترده شد؛ یک حقیقت ناگفته بین آتش‌سوزی «کلیسای نوتردام» پاریس با آتش‌سوزی «پلاسکو» در تهران وجود دارد …کلیسای «نوتردام» در قلب پاریس با قدمت حدودا ۸۵۰ ساله در ساعت ۱۸:۵۰ بعدازظهر ۲۶ فروردین ۹۸ (۱۵ آوریل ۲۰۱۹) دچار حریق گسترده شد. در این عملیات حدود ۵۰۰ آتش‌نشان برای جلوگیری از ریختن برج ناقوس کلیسا تلاش کردند اما نکته قابل توجه این بود که در این حریق مانند آتش‌سوزی‌های دیگر از بالگرد یا تجهیزت اطفای حریق عجیب و غریب برای اطفای حریق استفاده نشد. این موج تخریب‌ها بیشتر معطوف به تجهزات آتش‌نشانی تهران بود و اینکه چرا مثلا آتش‌نشانان برای اطفای حریق پلاسکو از بالگردهای امدادی یا نردبان‌های مثلا ۶۴ متری و … استفاده نکردند! در رابطه با این حادثه و علت عدم استفاده از بالگرد برای اطفای حریق با جلال ملکی؛ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران گفت‌وگو کردیم. بر اساس این گزارش؛ در زمان حریق پلاسکو، بسیاری با گلایه و واکنش تند، عملکرد آتش‌نشانان تهرانی را در اطفای حریق این ساختمان مورد انتفاد قرار دادند در صورتیکه در حریق کلیسای نوتردام یا برج گرنفل لندن نیز از تجهیزاتی مانند نردبان و بالابر و نه بالگرد برای اطفای حریق استفاده شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سید جواد موسوی مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: حوالی ساعت ۴ صبح امروز حریق یک دستگاه خودرو ۴۰۵ در منطقه محمود آباد کرج به آتش نشانی اطلاع داده شد و بلافاصله نیروهای امدادی به محل اعزام شدند. مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج افزود: به محض رسیدن نیروها به محل مشاهده شد که خودروی ۴۰۵ به صورت کامل طعمه حریق شده و آتش به یک خودروی پراید نیز سرایت کرده است. وی مطرح کرد: براساس اعلام شاهدان، خودرو بدون هیچ علت مشخص و به صورت ناگهانی و در حالت پارک و خاموش، آتش گرفته است. این آتش سوزی در همان دقایق اول حضور آتش نشانان مهار شد و به گفته شاهدان عینی، مالک خودرو ۴۰۵ که آقای ۶۲ ساله بود با دیدن این حریق دچار حمله قبلی شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 هفته قبل
ساعت۲۴ - کمتر از یک سال از حادثه آتش‎سوزی در مجموعه ورزشی انقلاب که منجر به مرگ سه کارگر شد، می‎گذرد که این مجموعه قدیمی و پر رفت و آمد با یک حریق دیگر مواجه شده است. جدیدترین حادثه در مجموعه ورزشی انقلاب روز گذشته رخ داد و طی آن این مجموعه برای چندمین بار طی سال‌های گذشته دچار حریق شد. این بار آتش سوزی در محلی نزدیک به استخر چهار فصل مجموعه ورزشی انقلاب و در جریان بازسازی سالن همایش‌های این مجموعه رخ داد. خبرنگار مهر کسب اطلاع کرده که در حین ایزوگام سقف این سالن، آتش سوزی رخ داد و به خاطر آن سه اصله درخت دچار حریق شدند. البته برخلاف خیلی از حوادثی که پیش از این در مجموعه ورزشی انقلاب رخ داده، این بار آتش سوزی در این مجموعه تلفات جانی نداشته اما شدت آن به اندازه‌ای بود که برای مهار آتش ماموران آتش نشانی در محل مستقر شده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری فارس: مسلم دژم خو رئیس منابع طبیعی شهرستان چرداول دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار گفت: ظهر امروز آتش‌سوزی در کوه پیوان آسمان آباد واقع در شهرستان چرداول رخ داده است. وی افزود: به مدت نیم ساعت ارتفاعات کوه پیوان طعمه حریق شد، که سرانجام با پیگیری بخشدار، حضور شورای اسلامی مردم طبیعت دوست، نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی آتش سوزی مهار شد. رئیس منابع طبیعی شهرستان چرداول اضافه کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان چرداول به مدت ۲۴ ساعت در محل آتش سوزی برای پشتیبانی حریق با توجه به وزش باد در منطقه مستقر هستند و در صورت ادامه حریق آن را کنترل می‌کنند. دژم خو در پایان یادآور: این آتش سوزی هیچ خساراتی را در پی نداشته است.

فیلم حریق در آپارتمان مسکونی

مهرمهر2 ماه قبل
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وقوع حریق در یک مرکز خرید در هند دست کم ۷ کشته به همراه داشت. این آتش‌سوزی در شهر «سورات» واقع در غرب هند روی داد. یکی از مقامات آتش نشانی هند در این خصوص گفت که دست کم ۲۵ نفر نیز بر اثر این حادثه در این مرکز خرید محبوس شده‌اند. «نارندا مودی» نخست وزیر هند در پیامی توئیتری در این خصوص نوشت: به فکر خانواده هایی هستم که در این حادثه عزیران خود را از دست داده‌اند. تراژدی آتش‌سوزی در سورات بسیار نگران کننده است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی‌نقی حیدریان بعدازظهر امروز در نخستین مانور اطفای حریق سال ۹۸ در استان سمنان که در اداره کل منابع طبیعی استان سمنان برگزار شد به راهکارهای مختلف مدیریت بحران اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از راه‌های چگونگی مدیریت بحران مانورهای اطفای حریق است. وی افزود: امکانات لازم پیشگیری از وقوع حریق در جنگل‌ها و مراتع با اجرای نخستین مانور اطفای حریق در استان سمنان مورد ارزیابی قرار گرفت. وی افزود: احتمال وقوع حریق در مراتع و‌ جنگل‌های استان سمنان با آغاز فصل گرم تابستان و خشکی مراتع افزایش می‌یابد. مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان تأکید کرد: جلوگیری و پیشگیری از وقوع حریق در جنگل‌ها و مراتع استان نیاز به اتخاذ تمهیدات و تدابیری ویژه است. حیدریان در پایان مشارکت کمی و کیفی نیروهای عمل‌کننده در مانور اطفای حریق استان را مطلوب عنوان کرد و گفت: باید تعامل بیشتری بین نیروهای یگان حفاظت در پیشگیری از ایجاد حریق برقرار شود.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
سخنگوی آتش نشانی ورامین از اطفای حریق یک واحد مسکونی در حوالی «خیابان دولت» ورامین بدون خسارت جانی خبر داد. بهنام کرمانی اظهار کرد: پیش از ظهر پنجشنبه طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ این سازمان که خبر از حریق منزل در مجتمع مسکونی واقع در «خیابان دولت» می‌داد با توجه به اهمیت حریق که در منزل مسکونی رخ داده بود، پرسنل ایستگاه شماره ۳ سازمان آتش نشانی ورامین به محل اعزام شد. کرمانی گفت: آتش‌نشانان بلافاصله در محل حاضر و عملیات اطفاء حریق را آغاز کردند و سریعا حریق به وجود آمده توسط آتش‌نشانان خاموش شد و محل حریق ایمن سازی و آتش نشانان پر تلاش با لوله کشی به موقع حریق را تحت کنترل خود درآوردند و از گسترش آتش به دیگر واحدها و بخش‌های مجتمع مسکونی جلوگیری به عمل آمد. وی با بیان اینکه یکی از ساکنین که در میان دود و شعله‌ها محبوس شده بود توسط آتش نشانان به محل ایمن منتقل شد گفت: خوشبختانه این حادثه هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت و آتش نشانان هم اکنون در حال تهویه محل و بررسی علل حریق هستند و خوشبختانه این حریق هیچگونه تلفات جانی در پی نداشت و همه ساکنین منزل مسکونی از سلامت کامل برخوردارند.
مهرمهر2 ماه قبل
محمدرضا بیاناتی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: شرکت در ۱۴ عملیات اطفای حریق و ۲ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش پرسنل آتش نشانی همدان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است. بیاناتی با بیان اینکه شهروندان دیروز ۸۴۷ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند، گفت: از این تعداد تماس ۱۶ مورد منجر به عملیات شده، ۲ مورد اعلام حریق کذب بوده، ۲۰ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرار شده، ۸۰ تماس اشتباه بوده و متأسفانه ۷۲۹ مورد ایجاد مزاحمت بوده است. وی گفت: عملیات انجام شده در این مدت ۱۴ مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در کوی رضا (امید اکباتان)، پشت بام مغازه در خیابان صنعت، ۴ مورد حریق ضایعات در خضر، کوی رضوان، پردیس و بلوار جوان، ۲ مورد حریق سطل زباله در اسلام شهر و شهرک بهشتی، ۲ مورد حریق کانکس در دیزج و پارک لاله، حریق باغ در شهرک الوند و حریق وسایل بازی در شهرک فرهنگیان بوده است. بیاناتی گفت: همچنین ۲ مورد عملیات نجات افراد محبوس شده در آسانسور توسط آتش نشانان به انجام رسید.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها با اشاره به اینکه در حال حاضر بالگرد به‌سختی برای اطفای حریق در جنگل‌ها و مراتع تامین می‌شود، گفت: اعتبار امسال دولت برای اطفای حریق از طریق بالگرد در اختیار سازمان‌های مربوطه قرار نگرفته است و به همین دلیل سازمان جنگل‌ها هنوز نتوانسته هماهنگی‌های لازم را در این زمینه انجام دهد. فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به تجهیزاتی که برای اطفای حریق طی سال گذشته در اختیار سازمان جنگل‌ها قرار گرفت، تصریح کرد: در حال حاضر نبود بالگرد مشکل اصلی ما برای اطفای حریق است. طی سال‌های گذشته با هماهنگی مدیریت بحران کشور، بالگرد در اختیار سازمان جنگل‌ها قرار می‌گرفت همچنین سال گذشته ۱۶ پایگاه اطفای حریق در سطح کشور مشخص شده بود و هر زمان که به بالگرد احتیاج بود، هلی‌کوپترهای هلال احمر، ناجا و نیروهوایی از نزدیکترین پایگاه به محل حریق فرستاده می‌شد. عباس‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر به‌سختی بالگرد برای اطفای حریق تامین می‌شود، اظهار کرد: برای مثال در آتش‌سوزی خوزستان بالگرد با ۱۵ ساعت تاخیر فرستاده شد که افزایش خسارت را در پی داشت. به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، اعتبار امسال دولت برای اطفای حریق از طریق بالگرد در اختیار سازمان‌های مربوطه قرار نگرفته است و به همین دلیل سازمان جنگل‌ها هنوز نتوانسته با نهادهایی که در اطفای حریق به این سازمان کمک می‌کنند هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
فرماندار چگنی گفت: مدیریت لحظه در اطفای حریق مدنظر باشد. وی ادامه داد: اگر زمان از دست برود خاموش کردن آتش مشکل است و باید تلاش فراوانی برای اطفاء حریق کنیم. ترابی‌نژاد اضافه کرد: در شهرستان جنگلی چگنی باید در نقاط پر خطر نیرو به کار گرفته شود که در صورت بروز حریق به موقع آتش خاموش شود. فرماندار چگنی یادآور شد: اگر در ارتفاعات حریق به وقوع بپیوند، دچار مشکل می‌شویم چراکه بالگرد نداریم و این قضیه باعث می‌شود امکان خاموش کردن آتش توسط نیروهای معمولی امکان‌پذیر نباشد و بنابراین نیاز به بالگرد برای اطفا حریق در استان به شدت احساس می‌شود. وی خاطرنشان کرد: اگر در استان هلی کوپتری برای اطفاء حریق در نظر گرفته شود، گسترش آتش کمتر می‌شود.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران درخصوص آتش‌سوزی قطار سریع‌السیر در خط گلشهر _ صادقیه توضیحاتی را ارائه داد. محمدیان، مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره خبر آتش‌سوزی یکی از واگن‌های مترو در خط گلشهر - صادقیه گفت: در ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه یک قطار سریع‌السیر از پایانه برای مسافرگیری در سکو قرار گرفته است که راهبر قطار متوجه دود در زیر صندلی یکی از واگن‌های قطار می‌شود. وی با تاکید براینکه این قطار مسافر نداشته است، اظهار داشت: راهبر قبل از مسافرگیری برای بررسی این حادثه به سمت پایانه مجددا برمی‌گردد. مردم همزمان با سامانه ۱۲۵ تماس می‌گیرند و یک خودروی آتش‌نشانی نیز به محل حادثه می‌آید اما قطار قبل از اینکه مسافرگیری داشته باشد دوباره به پایانه برمی‌گردد. مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران افزود: این حادثه هیچ مصدوم و تلفاتی نیز نداشته است
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
سرپرست ایستگاه ۱۲ سازمان آتش نشانی مشهد از حریق در بازار گل مشهد خبر داد. آتشپاد سوم ایوب خجسته اظهار داشت: این حادثه ظهر امروز به ستاد فرماندهی این سازمان اعلام و بیش از ۲۰ آتش نشان از چهار ایستگاه به همراه هشت دستگاه خودرو اطفای حریق به محل آتش سوزی اعزام شدند. وی افزود: در این حادثه انبار یکی از مغازه‌های فروش دکوریجات این بازار که محل نگهداری مقادیر زیادی ساعت، ملزومات تزئینی و گل‌های مصنوعی بود طعمه حریق شد. سرپرست ایستگاه ۱۲ سازمان آتش نشانی مشهد خاطرنشان کرد: با تلاش آتش نشانان حریق مهار و از سرایت آن به سایر مغازه‌ها جلوگیری شد. خجسته با اشاره به اینکه بروز این آتش سوزی خسارت جانی نداشت، گفت: طبق بررسی‌های اولیه، اتصالی سیم‌های برق در این محل موجب آتش سوزی شده است.
فارسفارس3 ماه قبل
شرکت ایران‌چسب در شهرصنعتی البرز از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز طعمۀ حریق شده و همچنان در آتش می‌سوزد، این در حالی است که منابع آگاه از احتمال کشته و مجروع شدن عده‌ای خبر می‌دهند. به گزارش فارس از قزوین، از ساعت ۱۵ و۳۰ دقیقه امروز شرکت ایران چسب دچار آتش سوزی شده و به گفتۀ برخی از شاهدان در همان دقایق اولیه ۲ نفر مجروح و یک نفر نیز فوت شده است که مجروحان حادثه به سرعت به بیمارستان منتقل شده‌اند. شدت حادثه در ساعت اولیه به قدری گسترده بود که انفجارهای متعدد و پشت سر هم رخ داده و امکان نزدیک شدن به شرکت وجود نداشته است‌. آتش‌نشانان از همان دقایق ابتدایی حادثه در محل حاضر شده و به سرعت به اطفای حریق پرداخته‌اند. در محل حادثه تعدادی خودروی اورژانس نیز مستقر هستند تا در صورت نیاز به انتقال مصدومان بپردازند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
پلیس راهور ناجا حریق اتوبوس در آبادان را تکذیب کرد و گفت: فیلم مربوط به پنج سال قبل است. به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور ناجا، در پی انتشار کلیپی با عنوان «تصادف و انفجار وحشتناک اتوبوس با کامیون در جاده آبادان ماهشهر» پلیس راهور ناجا اعلام کرد این فیلم متعلق به پنج سال گذشته است. بر اساس گزارش پلیس راهور ناجا در نوروز امسال گزارشی از حریق اتوبوس دریافت نشده است.

به انتهای لیست رسیدید