حریم رودخانه

حریم رودخانه

همشهریهمشهری2 ساعت قبل
عبدالرضا گلپایگانی می‌افزاید: زمانی که ما در شهر تهران درباره روددره‌ها صحبت می‌کنیم، چند عامل بر روددره‌ها متکی هستند که این موارد شامل سیل، فرونشست زمین، پاکیزگی یا آلودگی محیطی حاصل از فاضلاب‌های شهری، کاهش کیفیت فضاهای شهری مجاور روددره‌ها و پاکیزگی هوا و تنفس شهر تهران است. او تأکید می‌کند: آینده روددره‌ها در واقع تضمین پایداری زندگی در شهر تهران است. رویکرد شهردار تهران و مدیریت شهری به سمت زندگی با طبیعت است؛ به همین دلیل شهردار تهران مدیریت ویژه‌ای را برای بررسی مسائل مرتبط با روددره‌ها انتخاب کرده است. مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران نیز در این‌باره می‌گوید: یکی از برنامه‌های محوری که اکنون در ایران توسط دولت پیگیری می‌شود موضوع بازآفرینی شهری است. مسیل‌های طبیعی رودهای شمال تهران به‌دلیل گسترش شهرسازی در تهران به شمال خیابان انقلاب کنونی مسدود و به کانال‌های شرقی و غربی منحرف شده‌اند.
مهرمهر9 ساعت قبل
گلستان ۱۳۱ کیلومتر ساحل و هزار و ۴۰۶ هکتار حریم و بستر رودخانه دارد و به‌زعم نظرات کارشناسان و مسئولان استان گلستان مانند دو استان گیلان و مازندران درگیر پرونده‌های دریاخواری نیست و ساحل ما هم خیلی برای متخلفان جذابیت ندارد اما ساخت‌وسازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه‌های استان سابقه طولانی دارد. مطابق آمار تاکنون سه هزار و ۸۰۰ تصرف غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه‌های گلستان شناسایی‌شده و برای هزار و ۲۹۸ مورد از این تصرفات در دستگاه قضا پرونده تشکیل شده است. غلامرضا حسینیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: استان گلستان ۱۳۱ کیلومتر ساحل دارد که ۲۳ سازه توسط دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظامی و همچنین بخش خصوصی در آن ایجاد شده است. هرچند گلستان در حوزه ساحل خواری و دریاخواری خیلی درگیر نیست اما با چالش‌های جدی در تصرفات عدوانی به بستر و حریم رودخانه‌ها مواجه است. هم‌اکنون با خلأهای موجود در تخصیص اعتبار، نبود امکانات و تجهیزات کافی و همچنین ابهامات و خلأهای قانونی دست متجاوزان برای تصرف به حریم بستر رودخانه‌ها و سواحل گلستان باز است.
فارسفارس10 ساعت قبل
رضا خواجه‌ای امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، در تشریح آخرین وضعیت پرداختی‌ها به سیل‌زدگان لرستانی اظهار کرد: از مجموع ۳۰ هزار واحد معرفی شده به بانک تاکنون ۲۳ هزار واحد موفق به عقد قرارداد شده‌اند. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۴ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض توسط بانک‌های عامل به سیل‌زدگان لرستانی پرداخت شده است. رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان از اتمام عملیات تعمیری ۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در استان خبر و ادامه داد: از ۱۴ هزار واحد سیل زده نیازمند تعمیر، عملیات بیش از ۹ هزار واحد به پایان رسیده و انتظار می‌رود تا پایان ماه جاری کار مابقی واحدها نیز انجام شود. خواجه‌ای بیان داشت: در خصوص واحدهای احداثی نیز آواربرداری ۶ هزار واحد از ۷ هزار و ۸۰۰ واحد، آرماتوربندی ۲ هزار و ۳۰۰ واحد و اسکلت بندی ۹۰۰ واحد تاکنون انجام شده و فرایند کار در حال ادامه است. وی با تأکید بر به‌کارگیری تمام توان برای تسریع در بازسازی منازل مسکونی سیل زدگان افزود: از آنجا که اغلب واحدهای مسکونی در مناطق گرمسیری استان دچار سیل شدند تلاش خواهیم کرد تا پایان امسال عملیات احداث آن‌ها به پایان برسد.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
یوسف داودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها، گفت: متاسفانه در بسیاری از مسائل کشور افراط و تفریط می‌کنیم، یکی از این مسائل هم ساخت و ساز‌های غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها است، چرا که سالیان سال اجازه می‌دهیم سازه‌هایی در حریم رودخانه‌ها ساخته می‌شود و یک باره در صدد تخریب آن بر می‌آییم. نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رودخانه‌ها دارای بستر و حریم قانونی هستند و کسی نباید آن‌ها را تصرف کند، افزود: بستر قانونی رودخانه‌ها جزو منابع و اموال عمومی محسوب می‌شود و کسی نمی‌تواند تملک قانونی بر آن داشته باشد، از طرفی حریم رودخانه، پهنه‌ای با عرض حدود ۲۰ متر در دو طرف بستر قانونی رودخانه است که برای دسترسی و انتفاع کامل از بستر رودخانه در نظر گرفته شده است. ساخت و ساز‌های غیرمجاز در سایه بی‌توجهی مسئولانوی با تاکید بر اینکه عدم توجه و نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها باعث شد، سازه‌ها به بستر رودخانه‌ها نیز تجاوز کنند، اظهار کرد: این ساخت و سازها در سایه بی‌توجهی مسئولان و متولیان مربوطه انجام می‌شود. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بعد از وقوع سیل‌، مسئولان با طرح‌های ضربتی اقدام به تخریب سازه‌های غیر مجاز و آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها کردند، افزود: این اقدام بسیار خوبی بود، چرا که با حکم قضایی سازه‌های غیر مجازی را که وارد حریم و بستر رودخانه‌ها شده بودند تخریب کرده و مانع ساخت و ساز جدید می‌شدند. اجرای طرح‌های آزادسازی بستر و حریم رودخانه‌ها باید دائمی باشداین نماینده مردم با اعلام اینکه هنگام آزادسازی حریم رودخانه‌های مناطق سیل زده، تمامی سازمان‌ها خصوصی و دولتی با تمامی ادوارت سبک و سنگین خود به منظور آزاد سازی حریم رودخانه‌ها بسیج شده بودند، تصریح کرد: متاسفانه این طرح نیز همانند بسیاری از طرح‌های لحظه‌ای دیگر، بدون برنامه‌ریزی انجام شده و تمامی سخت‌گیری‌ها پس از گذشت چند ماه فراموش شده و کنار گذاشته شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا سیدحسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از تخریب بخش‌هایی از سفره خانه سنتی معروف ناهارخوران گرگان در روز جاری خبر داد و گفت: نیمی از این سفره خانه در بستر رودخانه بود که بر اساس تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب، امروز تخریب شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان افزود: به مالک سفره خانه برای تخریب آلاچیق‌هایی که در بستر رودخانه قرار دارند اخطار داده شده بود. به گفته وی، این سفره خانه سنتی متعلق به شهرداری گرگان است و به بخش خصوصی اجاره داده شده است. حجت الاسلام والمسلمین سیدحسینی، با بیان این که بر اساس قانون، امور آب می‌تواند بنا‌هایی که در حریم و بستر رودخانه ساخته شده است، بدون تشریفات قانونی تخریب کند افزود: دیگر بنا‌های ساخته شده در حریم رودخانه شهر گرگان نیز در نوبت تخریب قرار دارد. وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز ۷۰ بنایی که در حریم رودخانه زیارت گرگان بود تخریب شد.
رکنارکنا3 روز قبل
وی ادامه داد: در سال‌های اخیر سیل‌های زیادی در کشور رخ داده و اولین جایی که بازخواست شده، سازمان هواشناسی بوده است. در همین راستا نیز شرکت آب منطقه‌ای تهران اقدام به تعیین حدود بستر رودخانه‌ها و جلوگیری از تصرف آن کرده است و باید نظرات ما اعمال شود. همچنین برخی از اسناد و مجوزهای غیرقانونی از سوی دیگر ارگان‌ها برای بهره‌برداری‌های مختلف در بستر حریم رودخانه‌ها، صادر می‌شود که این مسئله نیز مشکلاتی را ایجاد می‌کند. عدم توقف کامل مجوزهای ساخت و ساز در بستر حریم رودخانه از سوی شهرداری‌ها نیز مشکلی است که باید به آن توجه شود چرا که بسیاری از دستورها، دستورهای موقتی است. ساخت مرکز خرید روی رودخانه‌های تهرانکرمی با اشاره ساخت مرکز خرید و تجاری روی رودخانه‌های تهران گفت: روی رودخانه مقصود بیک، پاساژ میرداماد ساخته شده و مرکز خرید نصر در محله گیشا نیز روی سیل برگردان غرب تهران ساخته شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، صمد چراغی‌پور عصر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان پلدختر که در سالن جلسات اداره آموزش‌وپرورش برگزار شد خواستار توجه جدی به رفع مشکلات زیرساخت‌های شهری شد و اظهار داشت: انتظار داریم اعتبارات ماده ۱۰و۱۲مدیریت بحران مربوط به سیل با توجه به شدت و حجم خسارات وارده توزیع شود و سهم شهرداری‌های پلدختر و معمولان لحاظ شود. وی افزود: از محل اعتبارات سیل ۳۰۶ میلیارد تومان اعتبار برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های۱۳ استان از سوی دولت مصو‌ب‌شده که انتظار داریم با حمایت فرماندار و نماینده شهرستان پلدختر از این مبلغ رقم مناسبی برای شهرهای سیل‌زده پلدختر و معمولان تصویب شود. شهردار پلدختر با بیان اینکه در سیل اخیر خسارت عمده‌ای به زیرساخت‌های شهری به‌ویژه فضای سبز و پارک‌های پلدختر وارد شده‌است، عنوان کرد: چهار بوستان شهر از جمله الغدیر، فدک، شهروند و آزادگان به مساحت حدود۱۷هزارمترمربع به‌صورت کامل از بین رفته و زمین آن‌ها نیز با توجه به تغییر حریم رودخانه در بستر رودخانه یا معبر ساحلی جدید واقع شده‌است، برای جبران این کسری فضای سبز باید شهرداری ۱۷ هزار متر مربع زمین با کاربری فضای سبز خریداری و سپس در آنها پارک احداث و ایجاد نماید. وی بیان کرد: سه پارک بانوان، رضوان و ایثارنیز به مساحت سه هزار و۵۰۰مترمربع به‌طور نسبی و متوسط۵۰ درصد خسارت دیده‌اند، در مجموع تنها برای بازسازی فضاهای سبز شهری ناشی از سیل در سطح شهر پلدختر و جبران خلاء ایجاد شده حدود۲۲۰میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. انتهای پیام/ ز
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، حسین طلا امروز در نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات و مسائل حریم شهرهای اسلامشهر که با حضور شهرداران و رؤسای شورای شهرهای شهرستان اسلامشهر برگزار شد اظهار داشت: رفع مشکلات شهرستان اسلامشهر نیازمند اتفاق نظر مسئولان براساس قانون است و اگر توان خود را برای توسعه و عمران هزینه کنیم قطعا چیزی از شهرهای پیشرفته کم نخواهیم داشت. شهردار اسلامشهر با اشاره به اینکه یا آرزوی آمدن مترو به اسلامشهر بر دل‌ها می‌ماند و یا اسلامشهر به تنهایی وارد عمل می‌شود تأکید کرد: در حال حاضر برای تأمین منابع مالی این پروژه بزرگ شهرداری اسلامشهر تنهاست این در حالی است که بهره راه‌اندازی مترو به شهرهای چهاردانگه، رباط کریم، بهارستان، نسیم‌شهر و دیگر شهرهای اطراف هم می‌رسد. طلا ادامه داد: هر کسی آسایشی برای مردم فراهم سازد سربلند است و تمامی مسئولان شهرستان اسلامشهر اعم از شورای اسلامی شهر، فرمانداری، مسئولان دستگاه‌های قضایی و شورای تأمین شهرستان همگی به یاری شهرداری اسلامشهر در اجرای این پروژه ملی آمده‌اند. وی با اشاره به پیشروی شهرداری منطقه ۱۸ در حریم اسلامشهر عنوان کرد: در حریم در اختیار شهرداری منطقه ۱۸ از سال ۹۱ تا پایان سال ۹۷ چندین هکتار ساخت و ساز غیرمجاز انجام شده و مردم منطقه از این ثروت شهرستان که به دست غیراسلامشهری افتاده هیچ خدماتی در قبال آن از شهرداری منطقه ۱۸ دریافت نکرده‌اند. انتهای پیام/ن
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: نیمی از این سفره خانه در بستر رودخانه بود که بر اساس تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب، امروز تخریب شد. وی افزود: به مالک سفره خانه برای تخریب آلاچیق‌هایی که در بستر رودخانه قرار دارند اخطار داده شده بود. به گفته سیدحسینی، این سفره خانه سنتی متعلق به شهرداری گرگان است و به بخش خصوصی اجاره داده شده است. دادستان مرکز استان، با بیان این که بر اساس قانون، امور آب می‌تواند بنا‌هایی که در حریم و بستر رودخانه ساخته شده است، بدون تشریفات قانونی تخریب کند افزود: دیگر بنا‌های ساخته شده در حریم رودخانه شهر گرگان نیز در نوبت تخریب قرار دارد. سیدحسینی افزود: پارسال نیز ۷۰ بنایی که در حریم رودخانه زیارت گرگان بود تخریب شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به‌نقل از روابط‌عمومی دادگستری گلستان، حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی اظهار داشت: نیمی از این سفره خانه در بستر رودخانه بود که بر اساس تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب، امروز تخریب شد. وی با اشاره به تخریب نیمی از آلاچیق‌های این سفره خانه معروف که در بستر رودخانه قرار داشت، گفت: به مالک سفره خانه برای تخریب آلاچیق‎هایی که در بستر رودخانه قرار دارند اخطار داده شده بود. به گفته سیدحسینی، این سفره خانه سنتی متعلق به شهرداری گرگان بوده و به بخش خصوصی اجاره داده شده است. وی با بیان این که بر اساس قانون، امور آب می‌تواند بناهایی که در حریم و بستر رودخانه ساخته شده است، بدون تشریفات قانونی تخریب کند افزود: دیگر بناهای ساخته شده در حریم رودخانه شهر گرگان نیز در نوبت تخریب قرار دارد. به گفته وی، سال گذشته نیز ۷۰ بنایی که در حریم رودخانه زیارت گرگان بود تخریب شد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
دکتر داوودرضا عرب در نشست درس‌آموخته‌های سیل فروردین‌ماه ۹۸ که در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت: سوالات زیادی در ذهن مردم در مورد سیلاب وجود دارد. عرب با بیان اینکه افکار عمومی سیل را معادل پرآبی می‌دانند گفت: این تصور هم می‌تواند درست باشد و هم کاملا غلط. این متخصص مدیریت بحران با تأکید بر اینکه تغییر اقلیم، شدت و الگوی بارندگی را زیاد می‌کند، گفت: بارندگی زمانی زیاد می‌شود که تبخیر زیاد شده باشد. رودره‌های تهران تبدیل به راه و بزرگراه شده‌اندعرب با اشاره به وضعیت تهران نیز اظهار کرد: در تهران حدود ۱۱ رودره و رودخانه داریم که بیشتر این رودره‌ها تبدیل به جاده و راه و بزرگراه شده‌اند. امروز زمان مدیریت جامع بحران استوی با با بیان اینکه امروز زمان مدیریت جامع بحران است، گفت: حالا که بحران نداریم باید برویم و مدیریت جامع بحران را بررسی کنیم.
ایسناایسنا3 روز قبل
یک کارشناس مهندسی رودخانه با تاکید بر اینکه باید فرهنگ دخل و تصرف در بستر رودخانه‌ها اصلاح شود از ساخت دو مرکز خرید در تهران روی رودخانه و سیل گیر خبر داد. در همین راستا نیز شرکت آب منطقه‌ای تهران اقدام به تعیین حدود بستر رودخانه‌ها و جلوگیری از تصرف آن کرده است و باید نظرات ما اعمال شود. همچنین برخی از اسناد و مجوزهای غیرقانونی از سوی دیگر ارگان‌ها برای بهره‌برداری‌های مختلف در بستر حریم رودخانه‌ها، صادر می‌شود که این مسئله نیز مشکلاتی را ایجاد می‌کند. عدم توقف کامل مجوزهای ساخت و ساز در بستر حریم رودخانه از سوی شهرداری‌ها نیز مشکلی است که باید به آن توجه شود چرا که بسیاری از دستورها، دستورهای موقتی است. ساخت مرکز خرید روی رودخانه‌های تهرانکرمی با اشاره ساخت مرکز خرید و تجاری روی رودخانه‌های تهران گفت: روی رودخانه مقصود بیک، پاساژ میرداماد ساخته شده و مرکز خرید نصر در محله گیشا نیز روی سیل برگردان غرب تهران ساخته شده است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی اظهارکرد: نیمی از سفره خانه معروف ناهارخوران در بستر رودخانه بود که براساس تبصره چهار ماده دو قانون توزیع عادلانه آب، امروز تخریب شد. وی افزود: به مالک سفره خانه برای تخریب آلاچیق هایی که در بستر رودخانه قرار دارند اخطار داده شده بود. به گفته سیدحسینی، این سفره خانه سنتی متعلق به شهرداری گرگان بوده و به بخش خصوصی اجاره داده شده است. دادستان مرکز استان، با بیان اینکه بر اساس قانون، امور آب می‌تواند بناهایی که در حریم و بستر رودخانه ساخته شده است، بدون تشریفات قانونی تخریب کند افزود: دیگر بناهای ساخته شده در حریم رودخانه شهر گرگان هم در نوبت تخریب قرار دارد. سیدحسینی خاطرشنان کرد: سال گذشته هم ۷۰ بنایی که در حریم رودخانه زیارت گرگان بود تخریب شد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم در برنامه تیتر امشب شبکه خبر، رئیس بنیاد مسکن افزود: بیشتر این اعتبار به ۶ استان مهم درگیر سیل تخصیص و مقداری هم به ۱۵ استان دیگر اختصاص داده شد. علیرضا تابش تصریح کرد: بانک‌ها به سرعت کار را انجام می‌دهند و قسمت دوم وام نیز به مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در دولت تصویب شده است. رئیس بنیاد مسکن در ادامه برنامه افزود: تسهیلات در اختیار مردم قرار گرفته و کمک‌های بلاعوض نیز در اختیار مردم استان‌های سیل زده قرار گرفته است. رئیس بنیاد مسکن همچنین قول داد ۴شنبه فردی از بنیاد مسکن را به شهرداری می‌فرستد تا مشکلات پروانه ساخت را بررسی کند. خادمی افزود: ۴۳۲ میلیارد تومان به حوزه مسکن و ۲ و ۷ دهم میلیارد تومان به بخش کشاورزی پرداخت شده و همچنین ۷۳ هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض مسکن و ۲ و ۸ دهم میلیارد تومان کمک بلاعوض کشاورزی پرداخت شده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
برای تعیین حریم رودخانه‌ها مدل‌های ریاضی در نظر گرفته می‌شوند و با توجه به مورفولوژی رودخانه، به آخرین نقطه‌ای که سیلاب منطقه را اشغال می‌کند، حریم رودخانه گفته می‌شود. وی ادامه داد: با توجه به سیلاب اخیر در خوزستان، به نظر می‌رسد که معیار تعریف حریم رودخانه‌ها باید کمی تغییر کند و عمران و آبادی به دور از حریم رودخانه صورت گیرد. حدود ۲۵۰ روستا در خوزستان در بستر رودخانه‌ها واقع شده‌اندوی در زمینه حفظ حریم رودخانه‌ها، عنوان کرد: با توجه به امکانات سازمان آب و برق خوزستان، تلاش‌هایی صورت می‌گیرد. حفظ و نگهداری از حریم رودخانه‌ها نیاز به فرهنگ‌سازی عمومی نیز دارد. حال باتوجه به پیامدهای اعطای مجوزهای بدون نظارت در حریم رودخانه‌ها، به طور قطع باید بیش از پیش نسبت به حفظ حریم رودخانه‌ها، سخت گیری و نظارت شود.

حریم فراموش شده رودخانه‌ها

3+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
تسنیمتسنیم4 روز قبل
سیدحسن رسولی رئیس شورای شهرستان تهران در این جلسه با اشاره به جایگاه بنیادی شورای شهرستان تصریح کرد: مشکلات در حریم شهر تهران در دو سطح کلان و خرد قابل بررسی است، ما موظف هستیم که در شورای شهرستان از حق حیات ساکنین روستائیان دفاع کنیم. رئیس شورای شهرستان تهران همچنین از تهیه لیست پروژه‌های شهرداری در حریم سه گانه تهران خبر داد و گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» مصوبه دوره چهارم شورای شهر تهران است، این مصوبه قانونی بوده و قابلیت اجرا دارد؛ بدون تردید ما باید از حقوق مردم حمایت کنیم، خواسته‌های مردم در حریم، اگرچه سخت اما شدنی است. رئیس شورای شهرستان تهران درباره خارج کردن روستای امام زاده داوود از بن بست اظهار کرد: اطلاعات موجود درباره این طرح کامل نیست و باید درباره آن مطالعه کرد؛ این در استانداری تهران مطرح خواهیم کرد تا نسبت به اجرایی شدن آن تصمیمگیری شود؛ مشکل ترافیکی این محدوده در ایام تعطیلات موضوع مهمی است و باید برطرف شود. این عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد: می‌توان از صندوق توسعه امید کارآفرینی برای اشتغال و کارآفرینی در روستاها استفاده کرد و مکانی را برای عرضه محصولات روستائیان ایجاد کرد تا مافیای دلالان عرضه محصولات کشاورزی از بین برد. همچنین در این جلسه تعدادی از اعضای شوراهای روستاهای بخش کن مشکلاتشان را مطرح کردند.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
سیدحسن رسولی رئیس شورای شهرستان تهران در این جلسه با اشاره به جایگاه بنیادی شورای شهرستان، اظهار کرد: مشکلات در حریم شهر تهران در دو سطح کلان و خرد قابل بررسی است، ما موظف هستیم که در شورای شهرستان از حق حیات ساکنین روستائیان دفاع کنیم. رئیس شورای شهرستان تهران همچنین از تهیه لیست پروژه‌های شهرداری در حریم سه گانه تهران خبر داد و گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» مصوبه دوره چهارم شورای شهر تهران است، این مصوبه قانونی بوده و قابلیت اجرا دارد. موضع ما در شورای شهرستان حمایت از حقوق روستائیان و حل مشکلات آنها است. رئیس شورای شهرستان تهران درباره خارج کردن روستای امام زاده داوود از بن بست، اعلام کرد: اطلاعات موجود درباره این طرح کامل نیست و باید درباره آن مطالعه کرد. در این جلسه شهربانو امانی عضو شورای شهرستان تهران، تاکید کرد: برخی از افراد در جامعه اجازه دارند حتی در حریم رودخانه ساخت و ساز داشته باشند اما به مردم عادی از برخی حقوق خود محروم هستند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رئیس شورای شهرستان تهران گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» قانونی است و طی نامه رسمی از استاندار تهران می‌خواهم که این شیوه نامه را برای اجرا ابلاغ کنند. سیزدهمین جلسه علنی عادی شورای اسلامی شهرستان تهران (دوره پنجم) صبح امروز با حضور اعضای شورای شهرستان سیدحسن رسولی، شهربانو امانی، ابوالفضل میررفیع، حمیدرضا کروبی و هادی باغبانی، غلامحسین آرام معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران، مجتبی شکری رئیس اداره کل حریم شهرداری تهران و فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران در سرای محله کن برگزار شد. سیدحسن رسولی رئیس شورای شهرستان تهران در این جلسه با اشاره به جایگاه بنیادی شورای شهرستان، اظهار کرد: مشکلات در حریم شهر تهران در دو سطح کلان و خرد قابل بررسی است، ما موظف هستیم که در شورای شهرستان از حق حیات ساکنین روستائیان دفاع کنیم. رئیس شورای شهرستان تهران همچنین از تهیه لیست پروژه‌های شهرداری در حریم سه گانه تهران خبر داد و گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» مصوبه دوره چهارم شورای شهر تهران است، این مصوبه قانونی بوده و قابلیت اجرا دارد. رئیس شورای شهرستان تهران درباره خارج کردن روستای امام زاده داوود از بن بست، اعلام کرد: اطلاعات موجود درباره این طرح کامل نیست و باید درباره آن مطالعه کرد.
ایلناایلنا4 روز قبل
رئیس شورای شهرستان تهران گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» قانونی است و طی نامه رسمی از استاندار تهران می‌خواهم که این شیوه نامه را برای اجرا ابلاغ کنند. سیدحسن رسولی رئیس شورای شهرستان تهران در این جلسه با اشاره به جایگاه بنیادی شورای شهرستان، اظهار کرد: مشکلات در حریم شهر تهران در دو سطح کلان و خرد قابل بررسی است، ما موظف هستیم که در شورای شهرستان از حق حیات ساکنین روستائیان دفاع کنیم. رئیس شورای شهرستان تهران همچنین از تهیه لیست پروژه‌های شهرداری در حریم سه گانه تهران خبر داد و گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» مصوبه دوره چهارم شورای شهر تهران است، این مصوبه قانونی بوده و قابلیت اجرا دارد. موضع ما در شورای شهرستان حمایت از حقوق روستائیان و حل مشکلات آنها است. رئیس شورای شهرستان تهران درباره خارج کردن روستای امام زاده داوود از بن بست، اعلام کرد: اطلاعات موجود درباره این طرح کامل نیست و باید درباره آن مطالعه کرد.
فارسفارس4 روز قبل
رئیس شورای شهرستان تهران گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» قانونی است و از استاندار تهران می‌خواهم آن را برای اجرا ابلاغ کند. سیدحسن رسولی رئیس شورای شهرستان تهران در این جلسه با اشاره به جایگاه بنیادی شورای شهرستان، اظهار کرد: مشکلات در حریم شهر تهران در دو سطح کلان و خرد قابل بررسی است، ما موظف هستیم که در شورای شهرستان از حق حیات ساکنین روستائیان دفاع کنیم. رئیس شورای شهرستان تهران همچنین از تهیه لیست پروژه‌های شهرداری در حریم سه گانه تهران خبر داد و گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» مصوبه دوره چهارم شورای شهر تهران است، این مصوبه قانونی بوده و قابلیت اجرا دارد. موضع ما در شورای شهرستان حمایت از حقوق روستائیان و حل مشکلات آنها است. رئیس شورای شهرستان تهران درباره خارج کردن روستای امام زاده داوود از بن بست، اعلام کرد: اطلاعات موجود درباره این طرح کامل نیست و باید درباره آن مطالعه کرد.
فارسفارس4 روز قبل
در همین راستا تکمیل واحدهای مسکن مهر پلدختر و بازسازی محور پلدختر _خرم‌آباد از دیگر وعده‌های دولت بود. اکنون اما با گذشت چندماه طبق برخی مستندات و اظهار نظر افراد آسیب دیده از سیل، زمین مورد نیاز به آنها واگذار نشده است. بسیاری از شهروندان پلدختری از خلف وعده مسؤولان و تاخیر در واگذاری زمین گلایه داشته و خواستار تسریع در انجام این موضوع هستند. سیل زدگان می‌گویند انتظار می‌رفت پیش از آنکه گرما به اوج خود برسد کار واگذاری زمین و ساخت منازل انجام شود اما متاسفانه این موضوع محقق نشد. مدیرکل راه و شهرسازی لرستان تصریح کرد: پس از پایان کار بنیاد مسکن قرارداد واگذاری زمین تا پایان تیرماه انجام می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله آمره‌ای عصر دوشنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی در اراک اظهار داشت: از ابتدای فروردین ماه سال جاری تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب روان آب پشت سدها جمع شده است. وی ادامه داد: با توجه به بارش‌های ابتدای سال ۹۵ میلیون مترمکعب آب پشت سد ساوه جمع و خروجی سد کمال صالح ۲۰۰ میلیون متر مکعب بوده است. مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: میانگین بارش‌های امسال با ۴۷۵ میلیمتر بارندگی تا پایان بارش‌ها نسبت به دراز مدت ۷۵ درصد و نسبت به سال گذشته ۱۱۰ درصد رشد داشته است. آمره‌ای افزود: امسال قرار شد در مجموع چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی شامل دو میلیارد تومان برای آزادسازی رودخانه‌ها، دو میلیارد تومان بابت تأسیسات آبی و مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برای ایستگاه‌های هواشناسی اعتبار در نظر گرفته شود. مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی با مهم برشمردن نگهداری سد و بندهای خاکی بیان کرد: قرار شد دستگاه‌های اجرایی بر اساس نوع سد و بندهای خاکی سرکشی سدها را داشته باشند و ۱۲ مورد از سدهای خاکی که قابلیت واگذاری را دارند از طریق سازمان جهاد کشاورزی به شرکت آب منطقه‌ای استان واگذار شود و شرکت نیز کار را در قالب تشکل‌ها به بهره برداران تحویل دهد.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی گفت: پیرو بروز حادثه سیل و آسیب‌های ناشی از آن در مجموع اعتباری معادل ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به استان مرکزی تخصیص یافته است. عزت‌الله آمره‌ای عصر امروز در شورای حفاظت از آب استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مدیریت مصرف آب استان مرکزی اظهار داشت: از ابتدای امسال تعداد ۵۲ دستگاه کنتور هوشمند در استان مرکزی نصب شده‌اند و در مجموع تعداد یک هزار و ۳۴۴ کنتور در استان مرکزی نصب شده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی تصریح کرد: بسیاری از کشاورزان در زمان مراجعه توان خرید نقدی و یا اقساطی کنتورهای هوشمند را دارند اما به سبب اینکه این فعالیت به‌صورت پراکنده به انجام رسیده آنگونه مه باید مورد استقبال واقع نشده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: تمامی رودخانه‌های استان مرکزی برای تهیه آمار دقیقی از جمله تعداد رودخانه‌ها، حریم، تصرفات و بسترشناسی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند و فعالیت‌های لازم در سه حوزه آزادسازی تصرفات موردی، آزادسازی سراسری و لایروبی و لایروبی، ساماندهی و بازگشایی موردی رودخانه‌ها به انجام رسیده است. وی افزود: از اعتبارات ملی تعیین شده برای خسارات سیل استان مرکزی مبلغ ۲ میلیارد تومان به رودخانه‌ها، ۲ میلیارد تومان به تاسیاست آبی و مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان نیز به ایستگاه‌های هواشناسی تخصیص داده شده است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، عزت‌الله آمره‌ای عصر امروز در شورای حفاظت از آب استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای مدیریت مصرف آب استان مرکزی اظهار داشت: از ابتدای امسال تعداد ۵۲ دستگاه کنتور هوشمند در استان مرکزی نصب شده‌اند و در مجموع تعداد یک هزار و ۳۴۴ کنتور در استان مرکزی نصب شده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی تصریح کرد: بسیاری از کشاورزان در زمان مراجعه توان خرید نقدی و یا اقساطی کنتورهای هوشمند را دارند اما به سبب اینکه این فعالیت به‌صورت پراکنده به انجام رسیده آنگونه مه باید مورد استقبال واقع نشده است. وی عنوان کرد: پس از وقوع حادثه سیل دستگاه‌های نظارتی به صحنه آمده و مجموعه بازرسی ۱۰۰ سوال از آب منطقه‌ای پرسید تا از وضعیت فعلی اطمینان حاصل کند، البته باید بگوییم وقوع این سیل مناطق حادثه‌خیز را برای ما نمایان کرد تا آنها را بشناسیم و نسبت به ایمن‌سازی آنها اقدام کنیم. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: تمامی رودخانه‌های استان مرکزی برای تهیه آمار دقیقی از جمله تعداد رودخانه‌ها، حریم، تصرفات و بسترشناسی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند و فعالیت‌های لازم در سه حوزه آزادسازی تصرفات موردی، آزادسازی سراسری و لایروبی و لایروبی، ساماندهی و بازگشایی موردی رودخانه‌ها به انجام رسیده است. وی افزود: از اعتبارات ملی تعیین شده برای خسارات سیل استان مرکزی مبلغ ۲ میلیارد تومان به رودخانه‌ها، ۲ میلیارد تومان به تاسیاست آبی و مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان نیز به ایستگاه‌های هواشناسی تخصیص داده شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین لرستان، محمد رضا حیدری از تامین ۲۵۰۰ متر زمین برای احداث مدارس تخریب شده شهر معمولان در سیل اخیر از طرف بنیاد مسکن لرستان خبر داددر جلسه‌ای که با حضور مهندس حیدری مدیر کل نوسازی مدارس و مهندس رضایی مدیر کل بنیاد مسکن لرستان، در خصوص تامین زمین مناسب جهت ساخت مدارس تخریب شده از سیل اخیر برگزار شد، مقرر گردید که ۲۵۰۰ متر زمین مناسب از طرف بنیاد مسکن جهت ساخت مدرسه در بخش معمولان به نوسازی مدارس تحویل شود. در این جلسه مقرر گردید در صورت رفع پاره‌ای از مشکلات، بنیاد مسکن نسبت به تامین زمین برای سایر پروژه هایی که در سیل اخیر تخریب شده‌اند و با توجه به کارشناسی جدید در حریم رودخانه قرار گرفته‌اند، اقدام نماید. حریم رودخانه کشکان مورد بررسی مجدد قرار گرفتشایان ذکر است: با توجه به حجم بالای سیل در فروردین ماه و افزایش دبی رودخانه، حریم رودخانه کشکان مورد بررسی مجدد قرارگرفت وبر این اساس، ساخت و سازها باید در قالب حریم کارشناسی شده باشد و با توجه به این که تعدادی از مدارس تخریب شده هم اکنون در حریم (بستر رودخانه) واقع شده‌اند، ساخت این واحدهای آموزشی باید با رعایت اصول ایمنی و خارج از حریم رودخانه صورت گیرد.
مهرمهر5 روز قبل
مصطفی استاد چینی‌گر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ورود فاضلاب از چند منطقه شهر و فاضلاب برخی ارگان‌های نظامی به رودخانه دز یکی از چالش‌های محیط‌زیستی در دزفول محسوب می‌شود. وی، ورود فاضلاب به رودخانه دز را از جمله معضلات قدیمی دزفول دانست و گفت: بخشی از این فاضلاب‌ها مربوط به برخی مناطق شهرستان همجوار است، بخشی نیز مربوط به ورود فاضلاب کوی زیباشهر و سرریز فاضلاب کوی حافظ و فاضلاب برخی ارگان‌های نظامی به درون رودخانه است. رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست دزفول توضیح داد: متولی آب و بستر رودخانه دز، امور آب است، متولی حریم رودخانه اداره منابع طبیعی بوده و متولی کیفیت آب نیز اداره محیط‌زیست است. وی، ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه دز را از دیگر چالش‌های محیط‌زیستی در دزفول برشمرد و افزود: از گذشته تاکنون مدیریت رودخانه دز در محدوده شهری بر عهده شهرداری بوده، ضمن اینکه حریم و بستر رودخانه دز متعلق به امور آب و مالکیت آن نیز بر عهده منابع طبیعی است. مدیریت نامطلوب پسماندها در دزفولوی مدیریت نامطلوب پسماندها را از دیگر مشکلات و دغدغه‌های موجود در حوزه زیست‌محیطی دزفول برشمرد و توضیح داد: با توجه به اینکه طرح جامع مدیریت پسماند دزفول مصوب شده و محل دفن زباله نیز ماهور برنجی است و از طرفی با توجه به اعتباراتی که در سال‌های گذشته برای این مهم تخصیص یافته بود انتظار می‌رفت وضعیت مدیریت پسماند در دزفول بهتر از شرایط فعلی باشد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 روز قبل
رئیس حفاظت محیط‌زیست دزفول: پیام خوزستان - دزفول- رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست دزفول گفت: ورود فاضلاب به رودخانه دز و مدیریت نامطلوب پسماندها از جمله چالش‌ها و دغدغه‌های اصلی در حوزه محیط‌زیست شهر دزفول است که لازم است ساماندهی شوند. مصطفی استاد چینی‌گر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ورود فاضلاب از چند منطقه شهر و فاضلاب برخی ارگان‌های نظامی به رودخانه دز یکی از چالش‌های محیط‌زیستی در دزفول محسوب می‌شود. وی، ورود فاضلاب به رودخانه دز را از جمله معضلات قدیمی دزفول دانست و گفت: بخشی از این فاضلاب‌ها مربوط به برخی مناطق شهرستان همجوار است، بخشی نیز مربوط به ورود فاضلاب کوی زیباشهر و سرریز فاضلاب کوی حافظ و فاضلاب برخی ارگان‌های نظامی به درون رودخانه است. رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست دزفول توضیح داد: متولی آب و بستر رودخانه دز، امور آب است، متولی حریم رودخانه اداره منابع طبیعی بوده و متولی کیفیت آب نیز اداره محیط‌زیست است. وی، ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه دز را از دیگر چالش‌های محیط‌زیستی در دزفول برشمرد و افزود: از گذشته تاکنون مدیریت رودخانه دز در محدوده شهری بر عهده شهرداری بوده، ضمن اینکه حریم و بستر رودخانه دز متعلق به امور آب و مالکیت آن نیز بر عهده منابع طبیعی است.
مهرمهر6 روز قبل
وی با اشاره به اینکه در حوزه ۳ قوا بسیاری از قوانین برای پیشگیری تعریف شده‌اند افزود: با همدلی و وفاق در استان تهران و شهرستان قرچک باید بتوانیم مواردی که جامعه ما را آزرده کرده در ابتدای کار مدیریت کنیم تا نافرمانی مدنی در پیش نداشته باشد و علاقه مند هستیم که در همه حوزه‌ها به خصوص امنیتی بتوانیم موارد را کنترل کنیم. خطیبی با بیان اینکه در کنار دستگاه قضائی آماده تعامل در خصوص پیشگیری هستیم گفت: در نظام جمهوری اسلامی مثل سایر کشورها تفکیک قوا نداریم، قوا مستقل هستند اما منفک نیستند و با هم ارتباط دارند. فرماندار قرچک با اشاره به اینکه جامعه ما گرفتار آسیب‌های اجتماعی است عنوان داشت: مهارت زندگی باید در جوانان تقویت شود و به زعم برخی اعتیاد برای رهایی از مشکلات است و متأسفانه افراد مختلف بخصوص قشر جوان چون توان مقابله با مشکلات ندارد به این سمت کشیده می‌شود. وی با تاکید بر اینکه آموزش در حوزه‌های مختلف باید در کشور نهادینه شود گفت: باید شرایطی در جامعه ایجاد شود که زمینه اقدامات مثبت فراهم شود و در این راستا شوراها و دهیاران بسیار مؤثر هستند چرا که مردم به اعضای شورا رأی دادند و درخواست به جا دارند که مشکلات آنها پیگیری شود. خطیبی بر لزوم جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کرد و افزود: باید از فعالیت سودجویان جلوگیری شود چرا که ورود به حریم رودخانه و ساخت و ساز خسارات جانی و مالی در پی دارد همان چیزی که ابتدای سال در برخی استان‌ها رخ داد و دستگاه‌های مربوطه به موقع برخورد کنند.

به انتهای لیست رسیدید