حزب‌الله

حزب‌الله

فارسفارس14 ساعت قبل
مرتضی سرهنگی گفت: با ورود به موضوع سوریه و مدافعان حرم ما صاحب یک ادبیات جدید شدیم و این ادبیات به ادبیات ما گره خورده است. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، برگزیدگان اولین دوره کتاب مدافعان حرم جایزه سردار شهید حسین همدانی عصر امروز در تالار سوره موزه هنری معرفی شدند. خوشبختانه نخستین جایزه شهید همدانی امروز برگزار می‌شود و امیدوارم به شماره‌های آتی و دوره‌های دیگر و بیشتر نیز برسد. وی گفت: در شاخه مستندنگاری، پژوهش‌نگاری، زندگی‌نامه داستانی، رمان، شعر و ترجمه کار خود را با انتخاب سرداوران که از جنس مدافعان حرم بودند آغاز کردیم. * سرهنگی: با ورود به موضوع سوریه و مدافعان حرم ما صاحب یک ادبیات جدید شدیممرتضی سرهنگی در این مراسم با اشاره به خاطرات یکی از همسران شهدای مدافع حرم گفت: خاطرات خانم یکی از مدافعین حرم اربعین را می‌خواندم، این خانم همسر شهید هاشم دهقانی‌نیا اولین شهید مدافع حرم اردبیل است.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
الصفدی با بیان این که بیانیه‌اش در پاسخ به تمایلی است که طرف‌های مختلف برای مطرح کردن نامش به عنوان گزینه تصدی نخست وزیری نشان داده‌اند، از پذیرش مسئولیت تشکیل دولت جدید لبنان عذرخواهی کرد. بدهی‌های عمومی لبنان به کشورهای اروپایی و آمریکایی به یکی از اهرم‌های فشار این کشورها ضد لبنان تبدیل شده است. از دید معترضان، کنفرانس‌های اقتصادی بین‌المللی و تعهدات مالی مصوب شده در این کنفرانس‌ها دردی از ملت لبنان را رفع نکرده است. در همین رابطه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همزمان با ناآرامی‌ها در لبنان اختصاص کمک امنیتی ۱۰۵ میلیون دلاری به این کشور را بلوکه کرد. کمک نظامی آمریکا به لبنان شامل دوربین‌های دید در شب و سلاح‌های مورد نیاز برای تامین امنیت مرزی می‌شد.
مهرمهر21 ساعت قبل
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه با بیان اینکه انقلاب اسلامی با تفکر بسیجی رو به رشد است، افزود: منحنی قدرت آمریکا به مدد همین تفکر رو به افول است و در چهل سالگی بسیج می‌توانیم یک نمایشگاه از ناکامی‌های آمریکا در مواجه با انقلاب و تفکر بسیجی را عرضه کنیم. حسین‌نژاد با بیان اینکه بسیج یک امر فراگیر بوده و از همه اقشار و صنوف در آن حضور دارند، به چند بعدی بودن بسیج اشاره کرد و گفت: فرمول قدرت بسیج توکل به خدا، اطاعت پذیری، بصیرت و خداباوری است. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه از دیگر برنامه‌ها در این ایام به برنامه «جاری زندگی» اشاره کرد و گفت: در این برنامه با زوج‌های جوان بسیجی دیدار خواهیم داشت و این برنامه در راستای ترویج زندگی آسان و سبک زندگی اسلامی است. وی از برگزاری رزمایش سه گردان بیت‌المقدس با یک سناریوی متفاوت در نیمه دوم آذرماه در شهرستان سوادکوه خبر داد و گفت: اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان نیز در روز ۵ آذر در سالن شهیدان رضایی و با حضور نماینده ولی فقیه استان برگزار خواهد شد. حسین‌نژاد با اشاره به برگزاری المپیاد ورزشی در دوم آذرماه در شهرستان سوادکوه به مناسبت هفته بسیج گفت: در این المپیاد، ورزشکاران ۵ شهرستان در رشته‌های دو میدانی، کشتی، کاراته، و پینگ‌پنگ با هم رقابت خواهند کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه حمایت، فرهنگ مقاومت و مبارزه در انقلاب اسلامی، امری نهادینه‌شده و آرمانی است و با مفهوم مقدس «جهاد» برابری می‌کند. قدرتی که ایران اسلامی بدون تکیه‌بر قدرت‌های جهانی کسب کرده، به سطحی رسیده که آمریکایی‌ها را به اقرار در خصوص بی‌رمق شدن و رنگ باختن توان بازدارندگی آن‌ها در برابر کشورمان واداشته است. آنچه این روز‌ها در عرصه داخلی بیش از هر چیز موردتوجه مردم و حاکمیت قرار دارد، عبارت است از مبارزه با فساد. نکته اینجاست که این فرایند دلگرم‌کننده، یکی از مهم‌ترین شائبه‌ها و تشکیکات علیه شاکله انقلاب اسلامی را زدود و به محاق برد. تبلیغ می‌شد که فساد سیستمی در کشور نهادینه‌شده، حال آنکه محاکمه قاطعانه و بدون ملاحظه دانه‌درشت‌ها و برخورد با عناصر خاطی در درون قوه قضائیه، با این ادعا مغایرت دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
یکی فضای مقاومت به جای مذاکره و دیگری فضای مبارزه با فساد. اروپایی‌ها تلاش کردند واسطه شوند که ایران برای مذاکره با آمریکا متقاعد شود اما رهبر معظم انقلاب با همان بصیرت همیشگی خود، به خوبی برای مردم تبیین کردند که در مذاکره، هیچ چیز دست ما را نخواهد گرفت و دشمن به دنبال عقب راندن ایران از جایگاه مقاومت است. نسبت به مبارزه با فساد هم باید گفت که این امر در ذات انقلاب است منتها به مرور زمان دچار بعضی سستی‌ها شده است. وی در پایان بر تداوم حمایت همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران از جریان مقاومت برای مقابله با تهدیدات رژیم صهیونیستی تاکید کرد. در این دیدار شیخ نعیم قاسم نیز طی سخنانی با قدردانی از حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران از عناصر فعال در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی تصریح کرد: حزب‌الله لبنان با الهام از مقاومت بی‌نظیر ملت ایران در برابر تهدیدات و فشارهای آمریکا هرگز اجازه نخواهد داد تا رژیم صهیونیستی به اهداف خطرناک خود در منطقه دست پیدا کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
حزب‌الله لبنان با تاکید بر حمایت خود از تلاش‌ها برای تشکیل کابینه‌ای جدید در این کشور «که تسلیم سیاست‌های دیکته شده خارجی نشود»، اعلام کرد آمریکا و عربستان مسئول تلاش‌ها برای فتنه‌انگیزی در لبنان هستند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان امروز (یکشنبه) در مراسمی در شهرک صلوانه جنوبی اظهار کرد: سیاست آمریکا و رسانه‌های عربستان سوق دادن مردم لبنان به درگیری در خیابان‌هاست اما حزب‌الله موفق شد راه را بر این فتنه، دیکته‌های آمریکا و جنگ داخلی که اسرائیل به دنبال آن بود، ببندد. قاووق تاکید کرد: تظاهرکنندگان برای نجات کشور و مطالبه حقوق معیشتی خود به خیابان‌ها آمدند اما هدف احزابی که وارد این جنبش مردمی شدند و نیز دخالت‌های آمریکا نجات کشور نبود بلکه می‌خواستند لبنان را در راستای منافع سیاسی خود غرق کنند. وی با اشاره به تاکید حزب‌الله بر تسهیل تمامی ارتباطات و رایزنی‌ها برای تشکیل کابینه هشدار داد: برخی با هدف تغییر معادلات سیاسی در لبنان در مسیر تشکیل کابینه مین‌هایی را کار می‌گذارند. وی در ادامه احزاب را مسئول ایجاد بحران‌هایی با هدف رسیدن به منافع سیاسی در لبنان دانست و این رویکرد آنها را موضعگیری غیر ملی توصیف کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
عضو شورای مرکزی حزب‌الله آمریکا و عربستان سعودی را مسئول تلاش برای شعله‌ور کردن فتنه در کشور لبنان خواند و تشکیل هر چه زودتر دولت جدید این کشور به دور از دیکته‌های خارجی را خواستار شد. اعتمادآنلاین| نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان روز یکشنبه در سخنانی در مراسم ختم حسینیه منطقه «الصوانه» گفت که سیاست آمریکا و عربستان در اعتراضات لبنان، کشاندن لبنانی‌ها به درگیری با یکدیگر در خیابان‌ها است. وی در ادامه خواستار تشکیل هر چه زودتر دولت لبنان شد و هشدار داد که برخی‌ در این مسیر با هدف تغییر معادلات سیاسی این کشور سنگ‌اندازی می‌کنند. عضو شورای مرکزی حزب‌الله برخی احزاب سیاسی را مسئول ایجاد بحران در کشور با هدف دستیابی به مقاصد سیاسیشان دانست و گفت رفتار این احزاب «غیرملی» است. شیخ نبیل قاووق همچنین از پاسخ موشکی اخیر گروه‌های مقاومت از غزه به سمت فلسطین اشغالی تمجید کرد و گفت که استراتژی مقاومت بهترین گزینه امت برای مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی است.
فراروفرارو1 روز قبل
به نظر می‌رسد سیاستمداران دولت ترامپ برای خشنود کردن رییس‌جمهوری که به دنبال جواب‌های ساده و بی‌هزینه است، نقشه‌ای هوشمندانه طراحی کرده‌اند. اما دولت ترامپ به جای انجام چنین کاری تصمیم گرفت هر آنچه باقی مانده است را نیز نابود کند. سیاست‌های دولت ترامپ در قبال خاورمیانه بعید است به نظم تازه و افزایش ثبات در منطقه منجر شود. مثلث استراتژیک جدید دولت ترامپ بر اساس درک نادرستی از اوضاع منطقه طراحی شده است و در هر سه ضلع اشکال دارد. ملاقات رییس‌جمهور بی‌فکر و غیر‌قابل پیش‌بینی ایالات متحده با رییس‌جمهور خونسرد و حرفه‌ای ایران بدترین کابوس برای شرکای خاورمیانه ترامپ خواهد بود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
تذکر به فطرت و عمل براساس آن یکی از رهیافت‌های جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی است. ۲- عقل یکی دیگر از خطوط فاصل جبهه مقاومت و جبهه مقابل آن است. این در حالی است که جبهه مقاومت به‌دلیل توجه به این موضوع در کاری که انجام می‌دهد، حداکثر دقت و احتیاط را به کار می‌بندد. عنصر عقل در جبهه مقاومت، هزینه‌های آن را کاهش می‌دهد و عدم توجه به این عنصر، هزینه جبهه مقابل را به شدت افزایش می‌دهد. ما باید همان‌طور که با فطرت، عقل و معنویت در قله توجه انسانیت ایستاده‌ایم، بیان و ادبیاتی بیابیم تا بیانگر این حقیقت‌های نورانی باشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، آیین اختتامیه سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی شب گذشته با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس قوۀ قضائیه، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مهمانان کنفرانس وحدت از بیش از ۹۰ کشور جهان در سالن زرین هتل آزادی برگزار شد. در بخشی از این مراسم، فاطمه عبادی برگزیدۀ مسابقه عصر جدید، تصویری از لوگوی مجمع جهانی تقریب مذاهب را با شن تصویرگری کرد که بسیار مورد استقبال حاضران قرار گرفت. همچنین در این مراسم از سند چشم‌انداز و راهبرد مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در افق ۱۴۱۴ و تابلو فرش مقاومت برگرفته از آیاتی از قرآن کریم و تصاویر چهره‌های شناخته‌شده جبهه مقاومت با حضور حجت‌الاسلام رئیسی رئیس قوۀ قضائیه و آیت الله محسن اراکی رونمایی شد. به گزارش تسنیم، امسال سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با محوریت «وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی» در حالی برگزار شد که انقلاب اسلامی ایران ۴۰ سالگی خود را گذرانده بود و این امر بشارتی در دل مسلمانان جهان ایجاد کرد تا تحقق مسأله وحدت که در سالیان اخیر بسیار مورد تأکید رهبر انقلاب بوده است، بیش از پیش به منصه ظهور کشانده شود. تجدید میثاق میهمانان کنفرانس وحدت با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره)، دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، برگزاری ۲۰ کمیسیون و نشست تخصصی، تقدیر از شخصیت‌ها و نخبگان عرصه تقریب، برگزاری جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام‌صادق (ع)، رونمایی از آثار هنری تقریبی، ارائه دستاوردهای تقریبی در قالب برپایی نمایشگاه و غرفه در حاشیه کنفرانس وحدت و … از جمله برنامه‌های سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
تذکر به فطرت و عمل براساس آن یکی از رهیافت‌های جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی است. ۲- عقل یکی دیگر از خطوط فاصل جبهه مقاومت و جبهه مقابل آن است. این در حالی است که جبهه مقاومت به‌دلیل توجه به این موضوع در کاری که انجام می‌دهد، حداکثر دقت و احتیاط را به کار می‌بندد. عنصر عقل در جبهه مقاومت، هزینه‌های آن را کاهش می‌دهد و عدم توجه به این عنصر، هزینه جبهه مقابل را به شدت افزایش می‌دهد. ما باید همان‌طور که با فطرت، عقل و معنویت در قله توجه انسانیت ایستاده‌ایم، بیان و ادبیاتی بیابیم تا بیانگر این حقیقت‌های نورانی باشد.
ایلناایلنا2 روز قبل
تحلیلگر مسائل منطقه گفت: گزینه جدید نخست‌وزیری لبنان کارنامه سیاسی نسبتا خوبی دارد اما او هم به فساد آلوده است. این مدل از ساختار سیاسی در آن زمان برای تقسیم قدرت بدون دعوا و درگیری صورت گرفت تا تمام طیف‌ها بتوانند در جای جای ساختار سیاسی لبنان حضور داشته باشند و سهم خود را کسب کنند. مشکل اصلی لبنان و به صورت کلی ایراد ساختار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این کشور نفوذ ثروتمندان است؛ این طیف از سرمایه‌داران لبنانی در تمام احزاب حضور دارند و اتفاقا سعد الحریری هم از همین طیف به حساب می‌آید. لذا این طیف از سیاسیون لبنان درک درستی از مطالبات مردم ندارند و اتفاقا محمد الصفدی هم در همین طیف خلاصه می‌شود. وی در پایان تصریح کرد: بر اساس داده‌های موجود احزاب سیاسی لبنان با نخست‌وزیری محمد الصفدی موافقت کردند.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند، جنبش جهاد اسلامی در حملات اخیر در غزه، برای نخستین بار از موشک جدیدی استفاده کرده و همین مسأله نگرانی تل‌آویو را در مورد توانایی دفاعی خود بیشتر کرده است. کانال ۱۳ این رژیم اعلام کرد، این جنبش فلسطینی اخیرا موشکی را به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده که کلاهک جنگی به وزن ۳۰۰ کیلوگرم داشته است و این موشک که در منطقه غیرمسکونی در اطراف غزه سقوط و منفجر شده، حفره‌ای به قطر ۱۶ متر و به عمق دو متر برجای گذاشته است. طبق اعلام این کانال صهیونیستی، موشک مذکور حاوی مواد منفجره بیشتری نسبت به اکثر موشک‌های بزرگ مورد استفاده گروه‌ها در غزه بود و این میزان مواد منفجره اسرائیلی‌ها را شگفت زده کرد. کانال مذکور مدعی شد، موشک شلیک شده، ساخت داخل بوده و جهاد اسلامی از برخی جهات توانسته از توانایی‌های فناوری حماس پیشی بگیرد. در همین حال، این کانال اعلام کرد، حزب‌الله موشک‌های بزرگتری دارد که به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده و بعضی از آنها به سامانه‌های هدایتی با دقت بالا مجهز هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
تذکر به فطرت و عمل براساس آن یکی از رهیافت‌های جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی است. ۲- عقل یکی دیگر از خطوط فاصل جبهه مقاومت و جبهه مقابل آن است. این در حالی است که جبهه مقاومت به‌دلیل توجه به این موضوع در کاری که انجام می‌دهد، حداکثر دقت و احتیاط را به کار می‌بندد. عنصر عقل در جبهه مقاومت، هزینه‌های آن را کاهش می‌دهد و عدم توجه به این عنصر، هزینه جبهه مقابل را به شدت افزایش می‌دهد. ما باید همان‌طور که با فطرت، عقل و معنویت در قله توجه انسانیت ایستاده‌ایم، بیان و ادبیاتی بیابیم تا بیانگر این حقیقت‌های نورانی باشد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق به دنبال گفتگوهای معارضان در صحنه سیاسی عراق شکل گرفت. ** روسای مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراقشاگردان آیت‌الله سید محمدباقر صدر و هواداران عراقی انقلاب اسلامی ۱۶ عضو موسس و بنیان‌گذار مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق بودند که برخی از آنان نمایندگان جریان‌های سیاسی معارض و برخی از آنان نیز سیاستمداران و روحانیون شناخته‌شده‌ای بودند. پس از درگذشت عبدالعزیز نیز فرزندش سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق شد. با استعفای او، همام حمودی پنجمین رئیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق شد. در آنجا تعدادی از مجاهدان عراقی که برخی از آنان از اعضای مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق بودند، گردانی به نام شهید صدر تشکیل دادند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
بنزین از شامگاه پنج شنبه و به تعبیر دقیق از ابتدای روز جمعه، ۲۴ آبان سهمیه‌بندی شده است. با این حال، آیا این تصمیم را دولت گرفته است؟ همان‌طور که پیش از این هم گفته شده است، تصمیم‌گیری برای افزایش قیمت بنزین توسط «شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا» صورت گرفته است. شورایی که در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ با دستور رهبر انقلاب تاسیس شد. حالا، ۱۰۵ میلیون لیتر! از این ۱۰۵ میلیون لیتر در روز، چقدرش دست آحاد مردم و اکثریت مردم کشور می‌افتد؟ یعنی اینها به نظر من یک چیزهای مهمی است؛ جلوی این را بگیرید، نگذارید.
ایسناایسنا2 روز قبل
رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند، جنبش جهاد اسلامی در حملات اخیر در غزه، برای نخستین بار از موشک جدیدی استفاده کرده و همین مسأله نگرانی تل‌آویو را در مورد توانایی دفاعی خود بیشتر کرده است. به گزارش ایسنا، کانال ۱۳ این رژیم اعلام کرد، این جنبش فلسطینی اخیرا موشکی را به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده که کلاهک جنگی به وزن ۳۰۰ کیلوگرم داشته است و این موشک که در منطقه غیرمسکونی در اطراف غزه سقوط و منفجر شده، حفره‌ای به قطر ۱۶ متر و به عمق دو متر برجای گذاشته است. طبق اعلام این کانال صهیونیستی، موشک مذکور حاوی مواد منفجره بیشتری نسبت به اکثر موشک‌های بزرگ مورد استفاده گروه‌ها در غزه بود و این میزان مواد منفجره اسرائیلی‌ها را شگفت زده کرد. کانال مذکور مدعی شد، موشک شلیک شده، ساخت داخل بوده و جهاد اسلامی از برخی جهات توانسته از توانایی‌های فناوری حماس پیشی بگیرد. در همین حال، این کانال اعلام کرد، حزب‌الله موشک‌های بزرگتری دارد که به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده و بعضی از آنها به سامانه‌های هدایتی با دقت بالا مجهز هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
اعلام موافقت محمد الصفدی نماینده سابق پارلمان لبنان واکنش‌های متعددی را در محافل عمومی و دولتی این کشور ایجاد کرده است. بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران مسائل لبنان طرح موضوع نخست‌وزیری محمد الصفدی را برای گرفتن نبض افکار عمومی این کشور ارزیابی می‌کنند. این در حالی است که میشل عون و حریری برای انتخاب محمد الصفدی به عنوان مأمور تشکیل کابینه آینده موافقت کرده‌اند. محمد الصفدی** محمد الصفدی کیست؟ محمد الصفدی متولد ۲۸ مارس سال ۱۹۴۴ میلادی است و ۷۵ سال سن دارد. محمد الصفدی کار در بخش خصوصی را در سال ۱۹۶۹ در لبنان آغاز کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
اما دیروز احزاب اصلی در این کشور توانستند بر روی یک اسم برای نخست وزیری آینده، به توافق برسند. با اینکه صفدی در سال‌های گذشته با سعد حریری رابطه چندان خوبی نداشت، اما انتخاب او از سوی حریری مورد پذیرش قرار گرفت. مستقبل نوشته: توافق بر سر نخست وزیری صفدی در ملاقات سعد حریری با علی حسن خلیل، نماینده جنبش امل، و حسین الخلیل، نماینده حزب‌الله لبنان به دست آمد. در حالی که منابع لبنانی از موافقت «محمد الصفدی» وزیر دارایی پیشین لبنان برای تصدی پست نخست وزیری این کشور خبر داده‌اند، سه نخست وزیر پیشین لبنان نخست وزیری دوباره «سعد حریری» را خواستار شدند. وی «لبنان گفت که محمد الصفدی وزیر دارایی سابق با تصدی ریاست دولت آینده» در صورت موافقت نیروهای سیاسی اساسی شرکت کننده در دولت" موافقت کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیت‌الله محمدعلی تسخیری رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب در این نشست، گفت: سی و سومین دوره از کنفرانس نیز برگزار شد تا پیام صلح به امت اسلامی ارسال شود، بر ما لازم است که سردادن فریاد مقاومت را ادامه دهیم. وی افزود: جبهه استکبار جهانی جبهه نتوانسته به اهداف شوم خود دست پیدا کند، در مقابل جبهه مقاومت روز به روز در حال گسترش و قدرتمندتر شدن است، خوشحالیم که یمن نیز در حال پیوستن به جبهه مقاومت است. آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در ادامه با بیان اینکه این مجمع در تمام مناطق جهان و ایران فعالیت‌های زیادی را در طول یکسال گذشته داشته است، گفت: این فعالیت‌ها را می‌توان در چهاربخش یعنی برگزاری اجلاس‌ها و همایش‌ها در ایران و سایر کشورها، ارسال هیأت‌های تقریبی به سایر کشور‌های جهان، انتشار کتاب‌های تقریبی و تاسیس پنج اتحادیه جدید تقریبی تقسیم کرد. وی با بین این مطلب گفت: در کشور عراق برای برپایی وحدت تلاش زیادیی شد و سعی شد در مناطقی که داعش نفوذ کرده بود، فعالیت‌های تقریبی صورت بگیرد، در سوریه دفتر تأسیس شد و در حال حاضر به دنبال تاسیس دو دفتر دیگر در اندونزی و هند نیز هستیم. شیخ نعیم قاسم با تأکید بر اینکه بای بروی نقشه‌های استکبار تمرکز کرد، گفت: شناساندن این توطئه‌ها می‌تواند، مردم را از مقاصد شوم دشمن آگاه کند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شامگاه جمعه ۲۴ آبان با حضور اعضای این شورا در هتل آزادی برگزار شد. خوشبختانه ایده وحدت از اندیشمندان به مردم منتقل شده استدر ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین سید موسی موسوی عضو شورای عالی مجمع جهای تقریب مذاهب اسلامی، با بیان اینکه ایران راه طولانی را در مسیر وحدت طی کرده است، خاطرنشان کرد: امروز در کشور ایران ایده وحدت از اندیشمندان به مردم هم منتقل شده است، در کردستان فتنه‌ای که رخ داد عالم سنی زیادی شهید شدند، اگر عالمان دین در هر منطقه‌ای به این میدان جهاد روی بیاورند در مردم هم اثر می‌کند. وی بیان داشت: در این جلسات و همایش‌ها در راستای طرح مشکلات کشورهای اسلامی مشکلات کشورهای دیگر هم جزء فلسطین و یمن مطرح شود. وی افزود: مسائل اقتصادی و سیاسی کشورهای اسلامی از زاویه مجمع جهانی باید بررسی و نیازهای کشورهای اسلامی برطرف شود. آیت الله شاهرودی در پایان گفت: پیشرفت‌های نظامی، امنیتی و علمی به ما ارتباط ندارد بلکه ما تنها می‌توانیم حلقه ارتباط بین کشورهای اسلامی در امر وحدت باشیم تا این ظرفیت‌ها تجمیع شود.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، در روز‌های اخیر برخی رسانه‌ها اخباری را مبنی بر دستیابی نظامیان روسیه به یک موشک پدافندی پیشرفته اسراییلی در خاک سوریه منتشر کردند. این منابع مدعی بودند که یک موشک پدافندی از سامانه David’s Sling ساخت رژیم صهیونیستی در خاک سوریه سقوط کرده، اما منفجر نشده و نقریبا سالم به دست روس‌ها رسیده است. با توجه به اینکه صهیونیست‌ها در این منطقه لایه‌های پدافندی متعددی را مستقر کرده‌اند شلیک موشک‌ها بلافاصله توسط سیستم‌های پدافندی اسراییل کشف شده و اقدام برای رهگیری آغاز میشود. اینفوگرافی از موشک تشرینعلی رغم اینکه محل اصابت احتمالی موشک‌های سوری در خاک سوریه است، اما اسراییلی‌ها برای سرنگون کردن این موشک‌ها کاملا مصمم بودند. اما وزارت دفاع روسیه و برخی دیگر از فرماندهان روس اعلام کردند که هیچ موشکی توسط سوریه به آن‌ها تحویل داده نشده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
در دوران مدرن، این مواجهه به‌ویژه در قرن گذشته و فعلی شدت پیدا کرد و آمریکا به‌عنوان نماد ایدئولوژی کاپیتالیسم و لیبرالیسم، پرچمدار و مخالف خوان غرب با جهان اسلام شد. رژیم صهیونیستی در واقع، دیدبان غرب در قلب جهان اسلام به شمار می‌رود تا اشراف بیشتری بر سیاست‌ها و رفتار‌های ضد غربی کشور‌های اسلامی داشته و به تحلیل و بررسی آن‌ها بپردازد. واشنگتن از یک سو در کوس راهبرد «فشار حداکثری» علیه ایران می‌کوبد و از طرفی با ایران هراسی، کشور‌های اسلامی منطقه را به انبار تسلیحات فروخته شده خود تبدیل کرده است. راه برون‌رفت از شرایط بغرنج کنونی و ترمیم اختلافاتی که دامن جهان اسلام را گرفته، چیزی جز وحدت و تکیه بر اشتراکات دینی نیست. به فرموده رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان نظام، مهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس وحدت اسلامی؛ «آمریکا فقط دشمن جمهوری اسلامی نیست؛ [آن‌ها] با دنیای اسلام دشمن‌اند، با فلسطین دشمن‌اند، با ملت‌های غرب آسیا دشمن‌اند، با ملت‌های شمال آفریقا دشمن‌اند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
منابع نزدیک به نخست‌وزیر مستعفی لبنان اعلام کردند، وی هیچگونه مخالفتی با نخست‌وزیری «محمد الصفدی» ندارد. به گزارش گروه بین الملل، منابع نزدیک به سعد الحریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان اعلام کردند، الحریری با نخست وزیری «محمد الصفدی» در کشور مخالفتی ندارد. این منابع تصریح کردند پس از پیشنهاد نمایندگان حزب‌الله و جنبش امل، به محمد الصفدی برای پذیرش مسئولیت تشکیل کابینه، سعد الحریری به این پیشنهاد اعتراضی ندارد. این اخبار در شرایطی منتشر می‌شود که «نجیب میقاتی»، «فؤاد سنیوره» و «تمام سلام» نخست وزیران پیشین لبنان با صدور بیانیه‌ای تاکید کردند ضروت دارد بار دیگر سعد الحریری مامور تشکیل کابینه شود. آنان از تمامی گروه‌های سیاسی در کشور خواستند این ماموریت را برای سعد الحریری آسان کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
بنابراین اکنون که فقط قیمت بنزین افزایش یافته نباید هیچ افزایش قیمتی را به طور واقعی در نظر گرفت، چرا که قیمت بنزین روی قیمت تمام شده کالاها اثری ندارد بلکه گازوئیل به دلیل افزایش هزینه‌های حمل و نقل و سیستم‌های گرمایشی روی قیمت کالاها اثر می‌گذارد. مدیریت اجرایی و سیاسی اصلاح قیمت هابستر سیاسی و اجتماعی افزایش قیمت بنزین و نحوه مدیریت اجرایی این اقدام در موفقیت آن بسیار مهم است. فرصت‌های پیش روی اصلاح قیمت بنزینتردیدی نیست که افزایش قیمت بنزین، روی مصرف کنندگان فشار می‌آورد. پیش بینی می‌شود که با تغییر قیمت بنزین، مصرف بنزین کاهش یابد و خودروهای دوگانه سوز به سمت سی ان جی حرکت کنند. افزایش قیمت بنزین در سطح زندگی؟ اکبرترکان در آرمان نوشت: گرچه افزایش قیمت بنزین همه مسائل را تحت‌الشعاع خود قرار داده، اما اینجا فقط بحث افزایش قیمت بنزین نیست بلکه اکنون همه توجهات به این موضوع جلب شده که آلودگی هوای تهران ناشی از سوخت اتومبیل‌هاست.
رجانیوزرجانیوز3 روز قبل
بعد از ۲ هفته کشمکش سیاسی بر سر تعیین جانشین سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان، گروه‌های لبنانی صبح دیروز بر سر انتخاب نخست‌وزیر جدید به توافق رسیدند. «محمد الصفدی» نامی است که به عنوان نخست‌وزیر لبنان مورد توافق گروه‌های سیاسی قرار گرفته است. بعد از ۲ هفته کشمکش سیاسی بر سر تعیین جانشین سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان، گروه‌های لبنانی صبح دیروز بر سر انتخاب نخست‌وزیر جدید به توافق رسیدند. «محمد الصفدی» نامی است که به عنوان نخست‌وزیر لبنان مورد توافق گروه‌های سیاسی قرار گرفته است. به گزارش الجزیره، بنا بر اعلام رسانه‌های نزدیک به سعد الحریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان، جریان المستقبل و حزب‌الله لبنان بر سر انتخاب صفدی به عنوان نخست‌وزیر جدید لبنان توافق کردند.

به سفیر انگلیس گفتم با انتشار خبر ملاقات محمدجواد لاریجانی با نیک براون سه میلیون رأی آقای ناطق ریخت/ آقای باهنر به من گفت ما چاره‌ای نداریم جز اینکه پا روی آقای هاشمی بگذاریم و بالا برویم/ آقای محمدی‌گلپایگانی به من گفت: لیستی که وزرا امضا کنند چه اعتباری دارد؟ / امضای حاج قاسم سلیمانی و باهنر را برای عضویت در مولی‌الموحدین گرفتیم اما …/ مجاهدین خلق سال ۵۸ ارکان جهاد را گرفته بودند/ آویزان آقای هاشمی نبودم/ با حاج قاسم سلیمانی رفیق بودم و هستم/ من استاندار بودم، استاندار که نباید به جنگ برود، باید جنگ را پشتیبانی کند/ موفق نشدم سر آقای هاشمی را کلاه بگذارم/ اگر فکر می‌کنند من می‌نشینم مولی‌الموحدین را بخورند، کور خوانده‌اند/ سردار ابوحمزه از مردم کرمان بپرسد ثروت مولی‌الموحدین متعلق به چه کسانی است؟ / دخترم خانه‌دار است، پسر اولم یک کارخانه نساجی، پسر دومم یک مزرعه ۹۰ هکتاری و پسر سومم کتابفروشی دارد/ آقای هاشمی از مناظره من و آقای نوبخت در جریان انتخابات ۸۴ خوشش نیامده بود/ در زندان با القاعده‌ای‌ها، جاسوسان، منافقین و بچه‌های ۸۸ هم‌بند بودم/ جواز دفن برای آقای هاشمی صادر شد اما این کار بی‌ایراد نبود

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
حمایت آقای هاشمی در یک مقطع نقش‌آفرین شد*یعنی حمایت‌ آقای هاشمی نقشی نداشت؟ در یک مقطعی بله. می‌توانستم کمک آقای هاشمی باشم، آویزان آقای هاشمی نبودم. آقای هاشمی متکی به هیچ‌کس نبود/ نتوانستم سر آقای هاشمی کلاه بگذارم*آقای هاشمی را هم که اصلا کسی نمی‌توانست؟ نه، ایشان متکی به هیچ‌کس نبود. *چرا آقای هاشمی سال ۹۲ ردصلاحیت شد و به ردصلاحیتی که توسط شورای نگهبان اتفاق افتاد اعتراضی هم نکرد؟ این بزرگی آقای هاشمی بود. آقای هاشمی از مناظره من و آقای نوبخت در سال ۸۴ خوشش نیامده بود*نظر خود آقای هاشمی چه بود؟ فکر می‌کنم خود آقای هاشمی در مجموع از مصاحبه من با آقای نوبخت خوشش نیامده بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
اگرچه راهبرد «اقتصاد مقاومتی» واکنش ایران به تحریم‌های آمریکا بود؛ اما همزمان نگرانی‌های عمیقی نیز در بین مقامات و تحلیلگران ایرانی نسبت به آینده اقتصاد ایران وجود داشت. به‌دنبال انفعال ترامپ در پاسخ به این اقدام ایران، بسیاری در ایران او را یک بزدل توصیف کردند. با این حال به‌رغم یک حمله سایبری محدود، تکرار انفعال ترامپ به ایران نشان داد که رئیس‌جمهوری آمریکا تنها یک ببر کاغذی است. روزنامه کیهان، رسانه نزدیک به حکومت ایران می‌نویسد: «دیگر هیچ‌کس به آمریکا اعتماد ندارد، حتی اسرائیل و بریتانیا. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که در تضاد با اظهارات خصمانه پیشین او علیه ایران قرار دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
در این‌باره گفتنی‌هایی هست:۱- ماهیت رژیم صهیونیستی «بحران» است و چنین ماهیتی طبیعی است که «بحران‌زا» باشد. چرا با وجود اینکه رژیم صهیونیستی می‌داند تقاص این ترورها را به سختی خواهد داد، باز هم دست‌بردار نیست؟! بنابراین حمایت‌های ما از مقاومت منطقه و همین‌طور، حمایت‌های آنها از ما، سوای اینکه ریشه در اعتقادات دینی ما دارد، با دو دوتا، چهارتای عقلی و منافع ملی هم می‌خواند. وقتی محاسبات دشمن نشان می‌دهد در صورت آغاز جنگ، جنگ محدود به ایران نخواهد ماند و کل منطقه درگیر خواهد شد، عقب می‌نشیند. همین دیروز خبر رسید، مقاومت فلسطین با ۵۰ ساعت شلیک مداوم به سرزمین‌های ‌اشغالی، این رژیم را وادار به توقف فشارها و ترورها کرد!
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
در این‌باره گفتنی‌هایی هست:۱- ماهیت رژیم صهیونیستی «بحران» است و چنین ماهیتی طبیعی است که «بحران‌زا» باشد. چرا با وجود اینکه رژیم صهیونیستی می‌داند تقاص این ترور‌ها را به سختی خواهد داد، باز هم دست‌بردار نیست؟! بنابراین حمایت‌های ما از مقاومت منطقه و همین‌طور، حمایت‌های آنها از ما، سوای اینکه ریشه در اعتقادات دینی ما دارد، با دو دوتا، چهارتای عقلی و منافع ملی هم می‌خواند. وقتی محاسبات دشمن نشان می‌دهد در صورت آغاز جنگ، جنگ محدود به ایران نخواهد ماند و کل منطقه درگیر خواهد شد، عقب می‌نشیند. همین دیروز خبر رسید، مقاومت فلسطین با ۵۰ ساعت شلیک مداوم به سرزمین‌های ‌اشغالی، این رژیم را وادار به توقف فشارها و ترورها کرد!

به انتهای لیست رسیدید