حزب‌الله لبنان

حزب‌الله لبنان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
از میان گروه‌های سیاسی عراق، «جعفر الحسینی» سخنگوی «گردان‌های حزب‌الله» این کشور، اعلام کرد: آمریکا را نه تنها از عراق، بلکه از کل منطقه بیرون می‌رانیم. ملت عراق این انقلاب را تا اخراج نظامیان آمریکایی از عراق و منطقه غرب آسیا ادامه می‌دهد. عاقلان در آمریکا باید پیام آشکار تظاهرات میلیونی مردم عراق را دریافت و درک کنند و دولت خود را برای خروج از عراق تحت فشار قرار دهند. «قیس خزعلی» دبیرکل «عصائب اهل‌الحق» وابسته به حشدالشعبی عراق گفت: آمریکا یا با پای خود از عراق خارج شود، یا بیرون انداخته می‌شود. شما پرچم عراق را بالا بردید تا به حضور آمریکا پایان دهید.» پایگاه خبری سومریه نیوز عراق تصاویری از تظاهرات میلیونی امروز جمعه در بغداد را در اعتراض به حضور نظامی آمریکا در خاک عراق ثبت کرد.
مهرمهر15 ساعت قبل
وی افزود: سردار سلیمانی یک انسان کامل بود، انسانی که با طی کردن همه مدارج و کمال به مرحله کمال و عرفان رسیده بود. مسئول دفتر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه بسیاری او را به عنوان یک فرمانده نظامی می‌شناسند گفت: در عین حال او مردی بود که در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و امور عام المنفعه تأثیرگذاری بالایی داشت. مسئول دفتر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: بعد از جنگ، او نبرد را کنار نگذاشت و برای تأمین امنیت استان‌های مختلف از جمله کرمان وارد میدان شد و با اشرار و تروریست‌ها به مبارزه پرداخت. وی ادامه داد: اگر بخواهم شهید سلیمانی را در یک واژه توصیف کنم باید بگویم به معنای واقعی کلمه یک مرد جهادی بود. وی افزود: شهید سلیمانی شهادتش را دیده بود و اگر شهید نمی‌شد بیشتر برایش سخت بود.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، ریچارد گرنل، سفیر ایالات متحده در آلمان، از اتحادیه اروپا خواست تا نام گروه حزب الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. گرنل طی مکاتبات رسمی خود از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته تا در مواجهه با حزب الله لبنان از رویکرد آلمان تبعیت کنند. اتحادیه اروپا پیشتر فعالیت شاخه نظامی حزب الله لبنان را در خاک این اتحادیه ممنوع اعلام کرده ولی گرنل معتقد است که آزادی فعالیت شاخه سیاسی این گروه در عمل به معنای اعطای حق جذب منابع مالی و جذب نیرو از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. سفیر واشنگتن در برلین همچنین یادآور شده که آزادی عمل مالی و تبلیغی شاخه سیاسی حزب الله به آنها برای مقاومت در برابر تحریم‌های آمریکا کمک کرده و مقابله با تحرکات تروریستی این گروه را دشوار کرده است. با وجود همراهی بریتانیا و هلند با خواست آمریکا، فرانسه به عنوان یکی از رهبران تأثیرگذار اتحادیه اروپا همچنان با ممنوعیت فعالیت شاخه سیاسی حزب الله مخالف است اما پارلمان آلمان یک ماه پیش طرحی را تصویب کرد که دولت را موظف به برخورد شدیدتر با فعالیت شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان در این کشور می‌کند.
الفالف20 ساعت قبل
روزنامه میدل ایست مانیتور انگلیس نوشت که پس از رو به افول رفتن نفوذ آمریکا در عراق و فشار احزاب شیعه برای خروج نیروهای آمریکایی از خاک این کشور، آمریکا به دنبال ایجاد یک اقلیم خودمختار سنی در استان الانبار است تا به این طریق از حضور خود حفاظت کند. به نوشته این روزنامه، ایجاد اقلیم سنی خود مختار در غرب عراق، طبق ادعاها، ایران را از استفاده مسیرهای زمینی برای دسترسی به سوریه و سواحل شرق مدیترانه محروم می‌کند. یک مسئول بلندپایه عراقی نیز که نخواست نامش ذکر شود، گفت که ایجاد منطقه سنی تنها یکی از گزینه‌هایی است که واشنگتن برای مقابله با فشار در نظر دارد، همچنین وحدت عراق دیگر برای آمریکا اولویت ندارد. وی تاکید کرد: چنانچه آمریکا به لحاظ حضور نیروهایش در عراق به بن بست برسد، با جدیت به دنبال اجرای این پروژه خواهند رفت. وی گفت: این یک پروژه آمریکایی است و نه سنی و ما در مورد ایجاد یک دولت صحبت می‌کنیم و نه منطقه اداری.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
اخبار سیاسی - در این گزارش آمده است: این یگان عملیات خارجی حزب‌الله لبنان است که به صورت مستقیم به امنیت نظامی آن مرتبط است و مسؤولیت اجرای عملیات‌های حزب‌الله در خارج خاک لبنان را بر عهده دارد. مسؤولیت این یگان را (سید) حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله شخصا برعهده دارد. «طلال حمیه» فرمانده یگان ۹۱۰ کیست؟ الجزیره درباره طلال حمیه فرمانده یگان مذکور نوشت: وی «طلال حسین حمیه» با کنیه «ابی جعفر» فرمانده اجرایی فعلی یگان ۹۱۰ است که فرماندهان نظامی اسرائیلی به او لقب «شبح» داده‌اند زیرا هیچ سند رسمی از وی در لبنان وجود ندارد و به کلی از زندگی اجتماعی و ظهور علنی به دور است و احتیاط‌های امنیتی را شدیدا رعایت می‌کند. حمیه اکنون این یگان را در منصبی اداره می‌کند که پیشتر فرمانده مشهورتر حزب‌الله «عماد مغنیه» بر عهده داشت، کسی که در سال ۲۰۰۸ در دمشق ترور شد. در پایان این گزارش ادعا شده، از سناریوهای احتمالی ایران برای گرفتن انتقام ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه به دست آمریکا، واگذاری مأموریت به یگان ۹۱۰ حزب‌الله است.
الفالف1 روز قبل
یک نشریه آمریکایی با اشاره به تقویت توانمندی‌های موشکی و پهپادی ایران نوشت که دولت ترامپ باید به یاد داشته باشد که ایران نحوه مقابله با ارتش آمریکا را می‌داند. این گزارش سپس در مقدمه خود به دولت آمریکا یادآوری کرد که ایران با تقویت توانمندی موشکی و پهپادی خود، در هرگونه تقابل احتمالی با آمریکا، احتمالا دست برتر خواهد داشت. ایران آنطور که در این گزارش هم آمده است در حال تولید موشک‌های بالستیک ضدکشتی با قدرت مانور بالا است. در بخشی از این گزارش نیز به توانمندی پهپادی ایران اشاره شده است و آمده که ایران اخیرا دقت پهپادهای خود را تقویت کرده است. علی‌رغم این، آمریکا و عربستان سعودی ادعا کردند مستقیما از ایران و توسط این کشور انجام شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دربارۀ این ۶ وزیر زن ۱۰ نکته را می‌توان ذکر کرد:۱. خانم وزیر دفاع که به عنوان معاون نخست وزیر هم منصوب شده ۲۰ سال تجربه کار علمی و پژوهشی دارد. تکثر و هم‌زیستی از ویژگی‌های جامعۀ لبنان است و طبعا در دولت هم جلوه‌گر شده است. رشته‌های دانشگاهی و مدارک آنان هم جالب است: خانم زینی لیسانس علوم اجتماعی دارد، خانم وزیر ورزش و جوانان هم، وزیر دادگستری و طبعا پرفسور حقوق است، خانم وزیر کار استاد دانشگاه هنرهای زیباست و خانم وزیر مهاجرت دکتری ادبیات فرانسه دارد. --------------------------------------------------------------بیشتر بخوانید: دولت جدید لبنان/ ۶ زن در ۲۰ وزیر / برای اولین بار یک زن، وزیر دفاع شد
تسنیمتسنیم2 روز قبل
در این میان حزب‌الله نقش واسطه میان آنها را داشته و برای حل اختلافات و تشکیل دولت در اسرع وقت تلاش کرد. شب گذشته پس از اعلام خبر تشکیل دولت جدید لبنان٬ مخالفان این دولت در بیروت و برخی مناطق دیگر لبنان دست به تظاهرات زدند. وی با اشاره به حمایت حزب‌الله و متحدینش از دولت جدید لبنان گفت: میشل عون رئیس جمهور و حزب‌الله و جنبش امل و همچنین جریان المرده از دولت حمایت می‌کنند. امروز ولید جنبلاط و طلال ارسلان از دولت حمایت کردند. او با برگه (اعتراضات خیابانی) مردم بازی می‌کرد اما ماهیت این برگه بعد از تشکیل دولت با قبل از آن تفاوت می‌کند.
مهرمهر2 روز قبل
این کابینه شامل بیست وزیر است و بالاترین میزان حضور زنان در تاریخ لبنان را در خود دارد یعنی ۶ وزیر زن. مسیحیان ارتدوکس: ۳ وزیر شامل؛ ریمون غجر وزیر انرژی، زینه عکر وزیر دفاع و میشال نجار وزیر خدمات و حمل و نقل عمومی. مسیحیان کاتولیک: ۲ وزیر شامل؛ غاده شریم وزیر امور مهاجران و پناهندگان و روول نعمه وزیر اقتصاد. مسلمانان شیعه: ۴ وزیر شامل؛ غازی وزنی وزیر دارایی، حمد حسن وزیر بهداشت، عماد حب الله وزیر صنعت و عباس مرتضی وزیر کشاورزی. مسلمانان دروزی: ۲ وزیر شامل؛ رمزی مشرفیه وزیر امور اجتماعی و ایمان نویهض وزیر اطلاع رسانی.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
هم‌زمان با اعلام کناره‌گیری مدیرکل بنگاه خبرپراکنی بی‌بی‌سی، مشاور ارشد بوریس جانسون درصدد تغییر سیاست‌های این شبکه و تبدیل آن به مدل رابطه فاکس‌نیوز و دونالد ترامپ است. اندیشکده منتصب به «دومینیک کامینگ» خواستار پایان دادن به شکل کنونی فعالیت‌های بی‌بی‌سی و گرایش بیشتر آن به اندیشه‌های دست راستی شده است. شماری از نمایندگان مجلس انگلیس دیروز (سه‌شنبه یکم بهمن‌ماه) با طرح اندیشکده کامینگ مخالفت کرده و تاکید کردند که این اقدام، گمان تغییر ساختار بی‌بی‌سی توسط دولت را تقویت می‌کند. او آن زمان، خواستار راه‌اندازی پویشی شد که این شبکه به صدای جریان دست راستی تبدیل شود. با توجه به محبوبیت شبکه فاکس‌نیوز برای دونالد ترامپ، به نظر می‌رسد دولت کنونی لندن نیز قصد دارد تا از برهه تغییر مدیریت بی‌بی‌سی برای منافع کاخ سفید بهره‌برداری کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، سرلشکر «مصطفی ایزدی» فرمانده قرارگاه جنگ‌های نوین ستاد کل نیروهای مسلح، در خصوص ابعاد شخصیتی شهید «قاسم سلیمانی» اظهار داشت: سردار سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» این توفیق را داشت که از خاصان و اولیای الهی باشد. ایشان پرورش‌یافته مکتب امام (ره) و انقلاب اسلامی بود که حیات و مماتش مایه عزت اسلام و مسلمین جهان است. سرلشکر ایزدی افزود: سردار سلیمانی بدون شک فرمانده مؤثری در نیروهای مسلح بود و در طراحی عملیات و سازماندهی نیروهای خود متبحر و منحصربه‌فرد عمل می‌کرد. وی همچنین در خصوص اقدام نیروهای مسلح کشورمان در حمله انتقام‌جویانه به پایگاه آمریکایی گفت: همان‌طوری که آمریکایی‌ها اذعان داشتند؛ حمله موشکی جمهوری اسلامی به آنان در «عین‌الاسد» ضربه سختی وارد کرد. سرلشکر ایزدی در پایان گفت: آمریکایی‌ها با ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی باب جدیدی را در مقابله با جمهوری اسلامی باز کردند و باید منتظر پاسخ‌های بعدی ایران باشند و بدانند که این پاسخ‌ها تا خروج آمریکایی‌ها از منطقه ادامه خواهد داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
علاوه بر مقامات و مسئولان، مردم کشورهای منطقه نیز به راهبرد اخراج آمریکا از منطقه در خونخواهی سردار سلیمانی، لبیک گفتند؛ تجلی این لبیک در مراسم‌های چندین میلیونی تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی در ایران و عراق و گرامیداشت یاد او توسط مردم سراسر منطقه، نمایان شد. اما در بعد سیاسی، گام نخست تحقق راهبرد اخراج آمریکا از منطقه، توسط نمایندگان پارلمان عراق برداشته شد. شخصیت‌های برجسته محور مقاومت در عراق نیز برای اخراج آمریکا از این کشور هم قسم شده‌اند. «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان روز یکشنبه ۱۵ دی در سخنرانی خود گفت: تنها قصاص عادلانه در مقابل ترور سردار سلیمانی خروج آمریکایی‌ها از منطقه است. اینکه طلایه‌داران جبهه مقاومت، مدام تکرار می‌کنند که «شهید سلیمانی برای آمریکا خطرناک‌تر از سردار سلیمانی است» برگرفته از این منطق است که خون پاک حاج قاسم، انگیزه مضاعفی را به مجاهدان ضداستکباری محور مقاومت تزریق کرده و آن‌ها را برای اخراج آمریکا از منطقه مصمم‌تر کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
پس از ترور ناجوانمردانه سپهبد سلیمانی توسط آمریکای جنایتکار، مقامات کشورمان و طلایه‌داران محور مقاومت، از «انتقام سخت» سخن گفتند. اما انتقام سخت از آمریکا چیست و چه مختصات و مشخصاتی دارد؟ این راهبرد را مقام معظم رهبری پرچمدار جبهه مقاومت ضداستکباری، پس از شهادت حاج قاسم، ترسیم و تبیین فرمودند و بیان داشتند که انتقام سخت در خونخواهی سردار سلیمانی، اخراج آمریکا از منطقه است. اما در بعد سیاسی، گام نخست تحقق راهبرد اخراج آمریکا از منطقه، توسط نمایندگان پارلمان عراق برداشته شد. شخصیت‌های برجسته محور مقاومت در عراق نیز برای اخراج آمریکا از این کشور هم قسم شده‌اند. «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان روز یکشنبه ۱۵ دی در سخنرانی خود گفت: تنها قصاص عادلانه در مقابل ترور سردار سلیمانی خروج آمریکایی‌ها از منطقه است.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه امروز سرنوشت کشور‌ها به هم پیوند خورده و امنیت یک مسئله سرنوشت‌ساز برای ملت‌ها شده است و به خصوص این موضوع در منطقه غرب آسیا فراتر از سایر جاهاست، تاکید کرد: ما نمی‌توانیم امنیت ایران را از امنیت منطقه جدا کنیم و دشمن هم خوب می‌داند که امنیت ایران در گرو امنیت منطقه غرب آسیاست. سرانجام تصمیم گرفته شد که در مرحله اول حزب‌الله لبنان، توسط اسرائیل و به نیابت از آمریکا از صحنه خارج شود. نقطه آغاز خاورمیانه بزرگ و ناامنی برای کشور‌های منطقه، از زمان حمله به حزب‌الله در سال ۲۰۰۶ بود. رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا افزود: اگر حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه شکست می‌خورد معلوم نبود چه سرنوشتی برای کشور ما رقم می‌خورد. پیام شکست اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه این بود که نقشه خاورمیانه بزرگ در نطفه خفه شد.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، نیروی قدس یکی از نیرو‌های پنج‌گانه سپاه پاسداران است که مسئولیت فعالیت‌های نظامی برون‌مرزی را بر عهده دارد. فعالیت‌های نیروی قدس سپاه در عراقهمان‌طور که پیش از این گفته شد، تاریخچه فعالیت نیروی قدس در عراق ریشه در جنگ تحمیلی دارد. زمانی زیادی نگذشت که سپاه بدر به یکی از بازو‌های پرتوان نیروی قدس سپاه در جنگ تحمیلی تبدیل شد. درگیری نیرو‌های قدس سپاه پاسداران از سال‌های هجوم شوروی سابق در منازعه مسلحانه افغانستان در اوایل دهه ۱۹۸۰ شروع شد. فعالیت نیروی قدس سپاه در یمننیروی قدس سپاه حضور مستقیم در مبارزه جبهه مقاومت یمن با ائتلاف عربی-سعودی ندارد، اما بنابر درخواست انصارالله، کمک مستشاری به انصارالله یمن ارائه می‌دهد.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، با وجود مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج سربازان آمریکایی از این کشور، دونالد ترامپ برگ جدیدی برای اختلاف‌افکنی در عراق رو کرد. در این بین آخرین امید و تنها کارت ترامپ برای بقای سربازان آمریکایی در عراق، راضی کردن مقامات کردستان عراق برای تاسیس پایگاه در این منطقه است. در همین ارتباط دیروز رسانه‌های عراقی از احتمال دیدار ترامپ و مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در حاشیه کنفرانس سالانه داووس در سوییس خبر دادند. آنگونه که پایگاه خبری المعلومه نوشته، هدف از این دیدار بررسی احداث بزرگ‌ترین پایگاه آمریکایی در اربیل است. ضمن اینکه اعضای پارلمان عراق در جریان این توافقنامه بودند و موضع آن‌ها کاملا مثبت بود.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
هزاران شهروند آمریکایی با شرکت در تجمع اعتراضی، از آزادی خرید و فروش و حمل سلاح در این کشور حمایت کردند. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این تظاهرات در مرکز ایالت ویرجینیا آمریکا برگزار شد. شرکت کنندگان در این تجمع شعارهایی در حمایت از حمل سلاح و تایید داشتن سلاح سر دادند. شرح عکس: خبرگزاری فرانسه - روبرتو شمیت / شرکت کنندگان در تجمع حمایت از حمل از سلاح در شهر ریچموند. آنها گفته‌اند قصد دارند قوانین محدود کننده‌ای برای حمل سلاح توسط شهروندان تصویب کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: این کشور آمریکای جنوبی که از سقوط اقتصادی و تورم نجومی تحت رهبری نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا رنج می‌برد، یک کشور شکست‌خورده است. خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا با سرپیچی از حکم ممنوعیت مسافرتی به کلمبیا رفته است. گوآیدو پس از سفر به کلمبیا، برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد راهی داووس سوئیس می‌شود. رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به خبرنگاران گفت: «ما دیدارهای مهمی در اروپا، در اتحادیه اروپا و خصوصا در داووس خواهیم داشت. در همین حال وزیر خارجه آمریکا گفت: «(مادورو) اکنون عملیاتی را هدایت می‌کند که بیشتر از هر چیز به یک کارتل شباهت دارد.

جزییات فعالیت‌های سپاه قدس تحت فرماندهی سردار شهید سلیمانی / از سارایوو تا حلب!

4+
رکنارکنا3 روز قبل
ایسناایسنا3 روز قبل
یک رسانه عرب زبان فاش کرد که آمریکا اطلاعاتی را درباره شبکه‌های پشتیبانی و تأمین مالی حزب‌الله لبنان در اختیار برخی کشورهای آمریکای لاتین قرار داده است. به گزارش ایسنا، روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط در گزارشی فاش کرد که آمریکا در چارچوب محدود کردن فعالیت‌های حزب‌الله در آمریکای لاتین و تحت فشار قرار دادن آن، اطلاعاتی را درباره شبکه‌های پشتیبانی و تأمین مالی حزب‌الله به آرژانتین، کلمبیا، برزیل، اروگوئه و پرو ارائه کرده است. وی افزود: پس از آنگه پاراگوئه و آرژانتین حزب‌الله را در لیست گروه‌های «تروریستی» قرار دادند هندوراس و گوآتمالا نیز برای این کار اعلام آمادگی کردند. این منبع در ادامه از کشورهای دیگر نیز خواست تا این اقدام را انجام داده و اقدامات «قانونی» را برای محاصره حزب‌الله انجام دهند. اورتاگوس در ادامه گفت در کنفرانس مذکور همچنین استقبال نظام نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا از افراد وابسته به حزب‌الله مورد بررسی قرار گرفت.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
به گفته یک مقام امنیتی ارشد، دولت هندوراس رسما حزب‌الله لبنان را به عنوان «سازمان تروریستی» معرفی کرد. همچنین دولت کلمبیا از تدوین فهرست‌های جدید «تروریست‌ها» خبر داد. لوئیس سوآزو، معاون وزیر امنیت هندوراس گفت: «ما حزب‌الله را یک سازمان «تروریستی» اعلام می‌کنیم و آن را در فهرست اشخاص و نهادهای مرتبط با اقدامات تروریستی و تامین مالی آن درج می‌کنیم.» در همین حال ایوان دوکو، رئیس‌جمهوری کلمبیا پس از نشستی با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، کلمبیا لیست جدیدی از «تروریست‌ها» تدوین کرده است که شامل اعضای حزب‌الله و گروه تروریستی داعش می‌شود. ما خواستار هماهنگ‌سازی این داده‌های اطلاعاتی میان کشورهایمان هسستیم.» اخیرا رئیس‌جمهوری جدید گوآتمالا هم گفت گروه حزب‌الله را به لیست «سازمان‌های تروریستی» می‌افزاید و سفارت گوآتمالا در اراضی اشغالی را در قدس حفظ می‌کنند. وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی این اقدام دولت هندوراس را «گامی مهم در جنگ جهانی با ارعاب» خوانده و گفت این اقدام دنباله تحرکات مشابه در ماه‌های اخیر از سوی بریتانیا، آرژانتین و دیگران بوده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان از همه گروه‌های مربوطه برای تشکیل دولت خواست تا به دور از سهم‌ها در دولت و پست‌های وزارتی٬ فداکاری به خرج دهند. نعیم قاسم اعلام کرد که حزب الله به تنهایی نمی‌تواند دولت را تشکیل دهد و باید سایر گروه‌ها نیز حضور داشته و با فراکسیون‌ها همکاری داشته باشیم. نشست امنیتی لبنان «میشل‌عون» رئیس‌جمهور لبنان ظهر دیروز طبق قرار قبلی یک نشست امنیتی با حضور «الیاس بوصعب» وزیر دفاع٬ «ریا الحسن» وزیر کشور٬ «جوزف عون» فرمانده ارتش و تعدادی از مسئولان ارشد امنیتی این کشور برگزار کرد. همچنین در نشست مذکور قرار شد تا هماهنگی میان سرویس‌های نظامی و امنیتی به منظور اجرای صحیح تصمیمات اتخاذ شده تقویت شود. بری: مانعی برای تشکیل دولت در امروز وجود ندارد «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان به روزنامه الجمهوریه اعلام کرد که فضای تشکیل دولت مثبت بوده و مانعی برای تشکیل آن در امروز وجود ندارد؛ مگر اینکه یک اتفاق غیرعادی رخ داده و مانع آن شود که ما چنین چیزی را نمی‌خواهیم.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
وزیر خارجه آمریکا در سخنانی مقامات ونزوئلا را به حمایت از حزب‌الله لبنان متهم کرد. رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در توییتر نوشت: از اینکه کلمبیا، هندوراس و گوآتمالا حزب‌الله لبنان را «گروهی تروریستی» اعلام کرده‌اند، تقدیر می‌کنیم. وی افزود: حزب‌الله و دیگر «گروه‌های تروریستی» فرامرزی همچنان در منطقه فعال هستند. آمریکا پیش از این در اقدامی خصمانه حزب‌الله لبنان را در لیست گروه‌های «تروریستی» خود قرار داده بود. وی در ادامه فعالیت جنبش موسوم به «ارتش آزادیبخش ملی» کلمبیا، (دومین سازمان چریکی چپ کلمبیا) در ونزوئلا را محکوم کرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
به گفته یک مقام امنیتی ارشد، دولت هندوراس رسما حزب‌الله لبنان را به عنوان «سازمان تروریستی» معرفی کرد. همچنین دولت کلمبیا از تدوین فهرست‌های جدید «تروریست‌ها» خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، لوئیس سوآزو، معاون وزیر امنیت هندوراس گفت: «ما حزب‌الله را یک سازمان «تروریستی» اعلام می‌کنیم و آن را در فهرست اشخاص و نهادهای مرتبط با اقدامات تروریستی و تامین مالی آن درج می‌کنیم.» در همین حال ایوان دوکو، رئیس‌جمهوری کلمبیا پس از نشستی با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، کلمبیا لیست جدیدی از «تروریست‌ها» تدوین کرده است که شامل اعضای حزب‌الله و گروه تروریستی داعش می‌شود. ما خواستار هماهنگ‌سازی این داده‌های اطلاعاتی میان کشورهایمان هسستیم.» اخیرا رئیس‌جمهوری جدید گوآتمالا هم گفت گروه حزب‌الله را به لیست «سازمان‌های تروریستی» می‌افزاید و سفارت گوآتمالا در اراضی اشغالی را در قدس حفظ می‌کنند. وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی این اقدام دولت هندوراس را «گامی مهم در جنگ جهانی با ارعاب» خوانده و گفت این اقدام دنباله تحرکات مشابه در ماه‌های اخیر از سوی بریتانیا، آرژانتین و دیگران بوده است.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با خوان گوآیدو در حاشیه یک کنفرانس منطقه‌ای در بوگوتا گفت، ایالات متحده اقدامات بیشتری برای حمایت از این رهبر اپوزیسیون ونزوئلا انجام خواهد داد. مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت، این کشور آمریکای جنوبی که از «سقوط اقتصادی و تورم نجومی» تحت رهبری نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا رنج می‌برد، یک «کشور شکست‌خورده» است. خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا با سرپیچی از حکم ممنوعیت مسافرتی به کلمبیا رفته است. گوآیدو پس از سفر به کلمبیا، برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد راهی داووس سوئیس می‌شود. در همین حال وزیر خارجه آمریکا گفت: «(مادورو) اکنون عملیاتی را هدایت می‌کند که بیشتر از هر چیز به یک کارتل شباهت دارد.
ایسناایسنا3 روز قبل
وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با خوان گوآیدو در حاشیه یک کنفرانس منطقه‌ای در بوگوتا گفت، ایالات متحده اقدامات بیشتری برای حمایت از این رهبر اپوزیسیون ونزوئلا انجام خواهد داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت، این کشور آمریکای جنوبی که از «سقوط اقتصادی و تورم نجومی» تحت رهبری نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا رنج می‌برد، یک «کشور شکست‌خورده» است. خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا با سرپیچی از حکم ممنوعیت مسافرتی به کلمبیا رفته است. گوآیدو پس از سفر به کلمبیا، برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد راهی داووس سوئیس می‌شود. در همین حال وزیر خارجه آمریکا گفت: «(مادورو) اکنون عملیاتی را هدایت می‌کند که بیشتر از هر چیز به یک کارتل شباهت دارد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
پیش از این نیز «آلخاندرو گیاماتئی» رئیس‌جمهوری جدید گواتمالا از احتمال شناسایی حزب‌الله به عنوان سازمان تروریستی گفته و اعلام کرد که سفارت کشورش در فلسطین اشغالی را همچنان در قدس نگاه خواهد داشت. وزارت خزانه‌داری انگلیس نیز جمعه گذشته اعلام کرد که کلیت حزب‌الله لبنان را به موجب قوانین تروریسم و تامین مالی تروریسم، در فهرست سازمان‌های تروریستی درج کرده و به این ترتیب دارایی‌های آن بلوکه خواهد شد. ایالات متحده کمپینی جهانی علیه حزب‌الله لبنان و معرفی این جنبش مقاومت به عنوان سازمانی تروریستی را هدایت می‌کند و در این راستا، رویکرد ترغیب و ارعاب کشورهای خارجی جهت پیوستن به این کمپین را دنبال می‌کند. پامپئو روز شنبه گذشته از «تمامی کشورها» خواست حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی معرفی کنند. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
وی با بیان اینکه امروز سرنوشت کشور‌ها به هم پیوند خورده و امنیت یک مسئله سرنوشت‌ساز برای ملت‌ها شده است و به خصوص این موضوع در منطقه غرب آسیا فراتر از سایر جاهاست، تاکید کرد: ما نمی‌توانیم امنیت ایران را از امنیت منطقه جدا کنیم و دشمن هم خوب می‌داند که امنیت ایران در گرو امنیت منطقه غرب آسیاست. رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه نگاه شهید حاج قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه یک نگاه فرامنطقه‌ای از نظر امنیتی است، تصریح کرد: نیروی قدس سپاه امنیت ایران و درگیری با دشمن را به بیرون از مرز‌ها منتقل می‌کند. سرانجام تصمیم گرفته شد که در مرحله اول حزب‌الله لبنان، توسط اسرائیل و به نیابت از آمریکا از صحنه خارج شود. نقطه آغاز خاورمیانه بزرگ و ناامنی برای کشور‌های منطقه، از زمان حمله به حزب‌الله در سال ۲۰۰۶ بود. رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا افزود: اگر حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه شکست می‌خورد معلوم نبود چه سرنوشتی برای کشور ما رقم می‌خورد.
ایرناایرنا4 روز قبل
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از کلمبیا، گواتمالا و هندوراس برای شناسایی حزب‌الله لبنان به عنوان سازمان تروریستی تقدیر کردند. وی دوشنبه‌شب در پیامی توئیتری نوشت: از اعلام کلمبیا، هندوراس و گواتمالا مبنی بر شناسایی حزب‌الله تحت حمایت ایران به عنوان سازمان تروریستی تقدیر می‌کنیم. از سوی دیگر، نتانیاهو که از حمایت‌های بی‌سابقه واشنگتن از رژیم صهیونیستی خرسند است، از هندوراس و کلمبیا به خاطر اقدام علیه حزب‌الله تشکر کرد. پیشتر آرژانتین به عنوان اولین کشور آمریکای لاتین حزب‌الله لبنان را به عنوان گروه تروریستی شناسایی کرده بود و به دنبال آن، پاراگوئه و کلمبیا نیز دست به اقدام مشابه زدند. گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است که برزیل نیز درحال بررسی اقدام مشابهی علیه حزب‌الله است.

به انتهای لیست رسیدید