حزب‌الله لبنان

حزب‌الله لبنان

اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز، جمهوری اسلامی نوشت: سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان تصاویری را درحال استقبال از مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در مزرعه‌اش در حومه واشنگتن منتشر کرد. حریری و همسرش لارا، پمپئو و همسرش را به ناهار دعوت کردند. در این مراسم دو پسر حریری حسام و عبدالعزیز و دخترش لولوه و غطاس خوری، وزیر سابق و دخترش جنی و رفیق البرزی حضور داشتند. حریری اخیرا به واشنگتن سفر کرده است و محور سفر وی موضوع تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله لبنان است.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
رهبری حزب‌الله و جنبش أمل لبنان پیروزی الهی بزرگ در برابر دشمن صهیونیستی در ژوئیه ۲۰۰۶ (جنگ سی و سه روزه) را تبریک گفتند. به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، رهبری حزب‌الله و جنبش أمل لبنان پس از دیدار دوره‌ای خود در دفتر جنبش أمل در بعلبک در بیانیه‌ای مشترک بر «حمایت مطلق خود از مقاومت در مسیر مبارکش جهت آزادسازی تمامی اراضی و مقدسات و حفاظت از لبنان و حاکمیت آن در برابر تجاوزات بی‌وقفه اسرائیل تاکید کردند». رهبری حزب‌الله و جنبش أمل همچنین بر معادله سه‌گانه ارتش، ملت و مقاومت تاکید کردند. در این بیانیه بر وفاداری خود به امام موسی صدر با پایبندی به طرح و روش ایشان در حفظ مقاومت برای دفاع از لبنان تاکید شده است. انتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین16 ساعت قبل
حمله ۱۰ پهپاد یمن به میدان نفتی «الشیبه» و پالایشگاه وابسته به شرکت آرامکو عربستان سعودی، تحولی مهم در جنگ یمن و حادثه‌ای بی‌سابقه از زمان آغاز جنگ ائتلاف سعودی-اماراتی علیه این کشور است. این عملیات یمنی‌ها که با استفاده از ۱۰ فروند پهپاد صورت گرفت از بزرگترین حملات پهپادی تاریخ یمن به بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی محسوب می‌شود که با توجه به وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید. چهارم: پیام مهم یمن این است که پهپادهایی که توانسته به میدان الشیبه برسد، قادرست میادین دیگر همچون میدان نفتی بزرگ «الغوار» عربستان که روزانه حدود پنج میلیون بشکه نفت (نیمی از تولیدات مجموعه‌های نفتی عربستان) تولید می‌کند، هدف قرار دهد. صرف نظر از اینکه این حمله به تنش در تنگه هرمز ارتباط دارد یا نه، اهرم فشاری بر عربستان و آمریکا به نفع ایران و متحدان آن و مطالبات مربوط به پایان جنگ یمن خواهد بود. این روزنامه در پایان اعزام هیأت سعودی به تهران طی روزهای آینده همانند سفر هیأت امنیتی امارات به ایران را بعید ندانست.
جام نیوزجام نیوز17 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، ارتش یمن از بزرگ‌ترین حمله پهپادی به اهدافی سعودی در عمق ۱۲۰۰ کیلومتری خاک عربستان خبر داد و گفت که پایگاه نفتی «الشیبه» در جنوب شرق عربستان را هدف قرار داده است. این عملیات یمنی‌ها که با استفاده از ۱۰ فروند پهپاد صورت گرفت از بزرگترین حملات پهپادی تاریخ یمن به بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی محسوب می‌شود که با توجه به وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید. چهارم: پیام مهم یمن این است که پهپادهایی که توانسته به میدان الشیبه برسد، قادرست میادین دیگر همچون میدان نفتی بزرگ «الغوار» عربستان که روزانه حدود پنج میلیون بشکه نفت (نیمی از تولیدات مجموعه‌های نفتی عربستان) تولید می‌کند، هدف قرار دهد. صرف نظر از اینکه این حمله به تنش در تنگه هرمز ارتباط دارد یا نه، اهرم فشاری بر عربستان و آمریکا به نفع ایران و متحدان آن و مطالبات مربوط به پایان جنگ یمن خواهد بود. این روزنامه در پایان اعزام هیأت سعودی به تهران طی روزهای آینده همانند سفر هیأت امنیتی امارات به ایران را بعید ندانست.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
نخست‌وزیر لبنان، از وزیر خارجه آمریکا در مزرعه‌اش در حومه واشنگتن استقبال کرد. اعتمادآنلاین| سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان تصاویری را در صفحه اینستاگرام درحال استقبال از مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در مزرعه‌اش در حومه واشنگتن منتشر کرد. حریری و همسرش لارا، پامپئو و همسرش را به ناهار دعوت کردند. در این مراسم دو پسر حریری حسام و عبدالعزیز و دخترش لولوه و غطاس خوری، وزیر سابق و دخترش جنی و رفیق البرزی حضور داشتند. حریری اخیرا به واشنگتن سفر کرده و محور سفر او موضوع تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله لبنان است.
الفالف17 ساعت قبل
حمله بزرگ پهپادی جنبش انصارالله به میدان نفتی الشیبه در عمق عربستان سعودی، مهم‌ترین تحول از زمان آغاز جنگ‌افروزی ائتلاف متجاوز علیه یمن محسوب می‌شود و این عملیات راهبرد نظامی جنبش، یعنی هدف قرار دادن ستون فقرات اقتصادی سعودی را نشان بازتاب می‌دهد. به گزارش تسنیم، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته جهان عرب در بخش سخن سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای به اهداف و ابعاد حمله پهپادی گسترده جنبش انصارالله یمن به تاسیسات نفتی عربستان پرداخته و نوشته است: این عملیات، راهبرد نظامی این جنبش را بازتاب می‌دهد که محوریت آن را هدف قرار دادن منافع نفتی عربستان سعودی به عنوان ستون فقرات اقتصاد این کشور تشکیل می‌دهد. در این مقاله آمده است: حمله گسترده جنبش انصارالله یمن با استفاده از ۱۰ پهپاد به میدان نفتی الشیبه و پالایشگاه‌های آن که وابسته به شرکت غول‌پیکر آرامکو است، مهم‌ترین تحول از زمان آغاز جنگ‌افروزی ائتلاف سعودی- اماراتی علیه یمن در ماه مارس ۲۰۱۵ محسوب می‌شود. اهمیت این حمله به جنبه‌های مختلفی برمی‌گردد که می‌توان در موارد ذیل خلاصه کرد: نخست: این حمله، مانند حمله اخیر انصارالله که در ماه مه گذشته با استفاده از ۷ فروند پهپاد به خطوط لوله‌های نفت عربستان سعودی انجام شد، راهبرد نظامی انصارالله را بازتاب می‌دهد که بر هدف قرار دادن منافع نفتی عربستان سعودی که ستون فقرات اقتصاد این کشور را تشکیل می‌دهد، متمرکز بود. در واقع، جنبش انصارالله و همپیمانانش رکن اصلی از ارکان محور مقاومتی شده‌اند که ایران آن را رهبری می‌کند و شامل سوریه، عراق، حزب‌الله لبنان، دو جنبش حماس و جهاد اسلامی در فلسطین اشغالی می‌شود.
فارسفارس19 ساعت قبل
حمله ۱۰ پهپاد یمن به میدان نفتی «الشیبه» و پالایشگاه وابسته به شرکت آرامکو عربستان سعودی، تحولی مهم در جنگ یمن و حادثه‌ای بی‌سابقه از زمان آغاز جنگ ائتلاف سعودی-اماراتی علیه این کشور است. ۸ پیام یمن به ابوظبی و ریاض با حمله به میدان نفتی «الشیبه» به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش یمن روز شنبه (دیروز) از بزرگ‌ترین حمله پهپادی به اهدافی سعودی در عمق ۱۲۰۰ کیلومتری خاک عربستان خبر داد و گفت که پایگاه نفتی «الشیبه» در جنوب شرق عربستان را هدف قرار داده است. این عملیات یمنی‌ها که با استفاده از ۱۰ فروند پهپاد صورت گرفت از بزرگترین حملات پهپادی تاریخ یمن به بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی محسوب می‌شود که با توجه به وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید. چهارم: پیام مهم یمن این است که پهپادهایی که توانسته به میدان الشیبه برسد، قادرست میادین دیگر همچون میدان نفتی بزرگ «الغوار» عربستان که روزانه حدود پنج میلیون بشکه نفت (نیمی از تولیدات مجموعه‌های نفتی عربستان) تولید می‌کند، هدف قرار دهد. این روزنامه در پایان اعزام هیأت سعودی به تهران طی روزهای آینده همانند سفر هیأت امنیتی امارات به ایران را بعید ندانست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
افزون‌براین، این عملیات پیام مهمی هم مخابره کرد: اگر ائتلاف سعودی دست از پا خطا کند، با موج همه‌جانبه محور مقاومت یمن مواجه خواهد شد. سهم‌خواهی امارات از ائتلاف سعودیاین گسترده‌ترین عملیات هوایی یگان‌های پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از زمان آغاز تجاوز به این کشور به‌شمار می‌رود. افزون‌براین، یمن از شرکت‌های خارجی خواست از اهداف مهم در عربستان سعودی خارج شوند و از آن دوری کنند. ارتش و انصارالله یمن از ماه‌های گذشته شروع به حملات وسیع پهپادی و موشکی در عمق خاک عربستان کرده‌اند. پیش‌ازآن نیز یمنی‌ها حملات پهپادی انجام می‌دادند؛ اما وسعت و برد این حملات تحول تازه‌ای در جنگ یمن محسوب می‌شود.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عصر روز گذشته- شنبه- مدعی شد که اسرائیل تحت تأثیر تهدیدهای دبیرکل حزب‌الله لبنان قرار نمی‌گیرد. به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای از سوی دفترش مدعی شد: «ما از تهدیدهای سید حسن نصر الله، دبیرکل حزب‌الله لبنان تأثیر نمی‌گیریم». نتانیاهو در ادامه گزافه‌گویی‌‌های خود مدعی شد: «نصرالله به خوبی می‌داند که چرا از پناهگاه خود سخنرانی می‌کند». نصر الله در ادامه افزود: «آنچه حزب‌الله امروز در اختیار دارد، ‌قابل مقایسه با داشته‌های آن در سال ۲۰۰۶ نیست، از آن زمان تاکنون برای تمرین و تجربه و پیشرفت عمل کرده‌ایم». وی با هشدار به اسرائیلی‌ها گفت: «اگر وارد سرزمین ما شدید، برای پخش مستقیم نابودی اسرائیل آماده خواهید شد».
ایلناایلنا22 ساعت قبل
این صهیونیست‌ها هستند که در آمریکا تصمیم می‌گیرند که شخصیت‌های آمریکایی چه کاری را انجام بدهند، سران آمریکا خودشان آن اختیار لازم را ندارند. یا اینکه بین عربستان و یمن جنگ راه می‌اندازند تا بتوانند به منافع خود برسند. الان چهل سال بعد از انقلاب با مقاومت خودمان ثابت کردیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. اینکه در انتخابات بعدی آمریکا چه کسی پیروز این عرصه شود به مقاومت منطقه ما بستگی دارد. ما تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم در این عرصه منافع و اقتدار نظام خودمان را ایجاد کنیم.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
افزون‌براین، این عملیات پیام مهمی هم مخابره کرد: اگر ائتلاف سعودی دست از پا خطا کند، با موج همه‌جانبه محور مقاومت یمن مواجه خواهد شد. سهم‌خواهی امارات از ائتلاف سعودیاین گسترده‌ترین عملیات هوایی یگان‌های پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از زمان آغاز تجاوز به این کشور به‌شمار می‌رود. افزون‌براین، یمن از شرکت‌های خارجی خواست از اهداف مهم در عربستان سعودی خارج شوند و از آن دوری کنند. ارتش و انصارالله یمن از ماه‌های گذشته شروع به حملات وسیع پهپادی و موشکی در عمق خاک عربستان کرده‌اند. پیش‌از‌آن نیز یمنی‌ها حملات پهپادی انجام می‌دادند؛ اما وسعت و برد این حملات تحول تازه‌ای در جنگ یمن محسوب می‌شود.
ایمناایمنا23 ساعت قبل
روزنامه ایران، در صفحه نخست امروز خود به بررسی گزارش روزنامه کیهان پیرامون آزادی کشتی ایرانی پرداخت و در تیتر یک خود نوشت: «دوگانه کاذب مقاومت مذاکره» روزنامه ایران در ادامه توضیح داده است: کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. دیروز روزنامه کیهان در گزارش آزادی کشتی ایرانی تیتر زد «مقاومت ۲۰- مذاکره صفر». و الا اگر به مذاکره صرف بود، در این ۱۵ ماهه اخیر باید آبی از مذاکره خالی گرم می‌شد و اروپایی‌ها به اجرای تعهدات برجامی بازمی‌گشتند که برنگشتند. جریان خود حق پنداری که پشت مقاومت پنهان شده و هیچگاه هم پاسخگوی هزینه تراشی‌های خود برای کشور نبوده است. لازم به یادآوری است دختران آزادی نامی است که به فعالان ورود زنان به استادیوم آزادی داده شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، ارتش یمن، امروز بزرگترین عملیات پهپادی تاریخ خود را با بمباران بزرگترین منبع ذخایر استراتژیک نفتی عربستان سعودی به اجرا درآورد که طی آن، ۱۰ فروند پهپاد مسلح یمنی، این هدف منحصر به‌فرد را در عمق ۱۲۰۰ کیلومتری خاک سعودی به آتش کشیدند که بر این اساس، وسعت، حجم و برد این حملات، تحول شگرفی در طول جنگ یمن به شمار می‌آید. این عملیات تاریخی، حامل پیام‌های متعددی برای طرف‌های مختلف است که ذیلا به برخی از آنها اشاره می‌شود: زمان عملیاتاین عملیات به لحاظ زمانی، بسیار دقیق انتخاب شده است. این عملیات، همچنین پس از دیدار تاریخی فرستاده ویژه سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن به تهران و دیدار تاریخی سخنگوی این جنبش و هیئت همراه او با رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انجام شد. همچنین در تحولی مهم، طبق برنامه، سفیر دولت یمن در تهران به‌زودی معرفی می‌شود و حسب شنیده‌ها سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن نیز تعیین شده و به‌زودی به عنوان نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در صنعاء، کار خود را آغاز خواهد کرد. منطقه‌ای که چاه‌های نفت و پالایشگاه سعودی الشیبه در آن قرار گرفته، در ۱۰ کیلومتری مرز امارات متحده عربی قرار دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| ­سردبیر روزنامه رای‌الیوم با اشاره به نکات مهم سخنرانی دیروز سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان و پیشرفت‌های نظامی و راهبردی مقاومت لبنان و فلسطین گفت رژیم صهیونیستی در هیچ جنگی علیه لبنان در آینده، پیروز نخواهد شد. اگر بگوییم سید حسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید است، اغراق نکرده‌ایم، محوری که فراتر از طایفه‌گرایی است و جبهه‌های آن در حال تبلور و گسترش است. نخست: جنگ سال ۲۰۰۶, جنگی آمریکایی بود و اسرائیل برای برپایی خاورمیانه (غرب آسیا) جدید، نابودی مقاومت لبنان و فلسطین، تغییر نظام سوریه و تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق ابزاری برای این جنگ بود. دوم: این اسرائیل و نه مقاومت لبنان بود که جنگ را متوقف کرد، چون اسرائیل دیگر نمی‌توانست جنگ را ادامه دهد. سوم: عوامل قدرت نظامی که مقاومت لبنان در گذشته از آن برخوردار بود، امروز بسیار متفاوت شده و این واقعیتی است که هیچ کسی نمی‌تواند در آن شک کند و ژنرال‌های اسرائیلی هم به آن اذعان کرده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
غلو نمی‌کنیم اگر بگوییم سیدحسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید فرافرقه‌ای است که جبهه‌های آن در حال گسترش و شامل کشورها و شاخه‌های مقاوت مرکزی در خاورمیانه است و مانعی قدرتمند در برابر هژمونی آمریکایی-اسرائیلی محسوب می‌شود. چهارم: رهبری اسرائیل طی ۱۳ سال گذشته تلاش کرده است و همچنان تلاش می‌کند تا اعتماد ارتش خود، که در آن جنگ شکست بزرگی متحمل شد ولی به نتایج بسیار جزئی دست یافتد، احیا کند. این ارتش از انجام هرگونه عملیات نظامی، زمینی یا هوایی، نه فقط در لبنان بلکه در نوار تحت محاصره غزه هم عاجز است. پنجم: محور مقاومت یک استراتژی روشن دارد مبتنی بر این‌که در اختیار داشتن ابزارهای قدرت تنها برای جنگ نیست بلکه برای جلوگیری از وقوع آن نیز هست و این نظریه جدیدی است که با توجه به تنش کنونی در بحران خلیج‌فارس تایید شده است. قدرت محور مقاومت برای پاسخ به هرگونه تجاوز و تهدیدها، سرنگون کردن پهپاد آمریکایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی در مجموع باعث شده است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از انتقام نظامی و بمباران پایگاه‌های سپاه پاسدران در داخل عمق ایران- آن‌گونه که وعده داده بود- صرف نظر کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
غلو نمی‌کنیم اگر بگوییم سیدحسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید فرافرقه‌ای است که جبهه‌های آن در حال گسترش و شامل کشورها و شاخه‌های مقاوت مرکزی در خاورمیانه است و مانعی قدرتمند در برابر هژمونی آمریکایی-اسرائیلی محسوب می‌شود. چهارم: رهبری اسرائیل طی ۱۳ سال گذشته تلاش کرده است و همچنان تلاش می‌کند تا اعتماد ارتش خود، که در آن جنگ شکست بزرگی متحمل شد ولی به نتایج بسیار جزئی دست یافتد، احیا کند. این ارتش از انجام هرگونه عملیات نظامی، زمینی یا هوایی، نه فقط در لبنان بلکه در نوار تحت محاصره غزه هم عاجز است. پنجم: محور مقاومت یک استراتژی روشن دارد مبتنی بر این‌که در اختیار داشتن ابزارهای قدرت تنها برای جنگ نیست بلکه برای جلوگیری از وقوع آن نیز هست و این نظریه جدیدی است که با توجه به تنش کنونی در بحران خلیج‌فارس تایید شده است. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان جمعه (۲۵ مرداد) به مناسبت پیروزی این حزب‌ در جنگ ۳۳ روزه سخنرانی کرد. سید حسن نصرالله صهیونیست‌ها را خطاب قرار داد و گفت: «اگر بار دیگر وارد لبنان شوید، شاهد پخش مستقیم نابودی تیپ‌های ارتش خود خواهید بود». حزب‌الله در سومین روز جنگ ۳۳ روزه توانست با موشک، ناوچه ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به «ساعر ۵» را در ساحل لبنان هدف قرار دهد و سید حسن نصرالله طی پخش زنده‌ای از این حمله خبر داد. یک فعال فضای مجازی در این باره در توییتر نوشت:
ایسناایسنا1 روز قبل
افسر اسرائیلی که بدون اطلاع ارتش رژیم صهیونیستی از طریق یک تونل وارد لبنان شده بود، توبیخ شد. این افسر اسرائیلی که نزدیک بود اسرائیل را وارد بحران جدیدی با حزب‌الله کند، به سرعت از سوی ارتش توبیخ و مجازات شد. میلو در پاسخ به فرمانده تیپ شمال در ارتش رژیم صهیونیستی گفت که در تخمین‌ خود اشتباه کرده است. او در ادامه گفت که خود را فرماندهی جنگجو می‌داند و غیرمنطقی است که او وارد تونل نشود و داخل تونل را تا پایان نبیند. با اتمام دوره فرماندهی میلو بر منطقه الجلیل در ارتش رژیم صهیونیستی او به زودی به عنوان فرمانده دانشکده فرماندهی تعیین خواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
انجام این دیدار و انتشار رسمی خبر آن برای دوستان و دشمنان جمهوری اسلامی حاوی پیام‌های خاصی است. یکی از شروط و خواسته‌های اصلی آنان نیز مهار و نابودی نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران است. همپیمانی و حمایت جمهوری اسلامی ایران از دوستان خود اما از نوع ایمان و باور قلبی است. میلیون‌ها زن و مردی که شیفته انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب هستند. رهبر انقلاب در دیدار با هیئت یمنی به دو نکته مهم ‌اشاره کردند.
فارسفارس1 روز قبل
به مناسبت روز مقاومت اسلامی خبرگزاری فارس اصفهان میزبان دو دانشجو از سوریه و لبنان شاغل به تحصیل در دانشگاه اصفهان بود که «مقاومت» را از دریچه‌ای متفاوت از ایرانی‌ها نگاه می‌کردند. علی اهل دمشق دانشجوی ترم هشت مهندسی پزشکی و رضا دانشجوی سال اول رشته مهندسی برق و اهل لبنان به تشریح گوشه‌ای از جریان مقاومت اسلامی در کشور خود پرداختند که در ادامه از نظر می‌گذرانید. بعد هم به دلیل بالا بودن سطح علمی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان، شهر اصفهان را انتخاب کردم. من جنگی علیه ایران نمی‌بینم، رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی خود گفتند جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نخواهیم کرد. رضا: فکر می‌کنم نیازی نیست پیام بدهم چون در لبنان همه ایران را به خوبی می‌شناسند.
ایسناایسنا1 روز قبل
حزب‌الله لبنان برای اولین بار تصاویری از بمباران یک فروند رزم‌ناو اسرائیلی با استفاده از راکت در جریان جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ را منتشر کرد. شبکه خبری المنار لبنان پنج‌شنبه شب تصاویری از این رزم‌ناو را که حزب‌الله اعلام کرد آن را در ۱۴ ژوئیه ۲۰۰۶ در سواحل بیروت هدف قرار داده، منتشر کرد. در زمان حمله یاد شده، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در فایل صوتی خطاب به مردم لبنان گفته بود، «اکنون شاهد آتش گرفتن و غرق شدن رزم‌ناو اسرائیلی در دریا هستید». الحاج جلال، فرمانده یگان دریایی این حزب گفت: از این سلاح ویژه برای هدف قرار دادن این رزم‌ناو استفاده شد. دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه هشدار داد، اگر اسرائیل وارد جنوب لبنان شود، شاهد پخش زنده تخریب تیپ‌های اسرائیلی خواهید بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک مسؤول آمریکایی اعلام کرد، اگر حزب‌الله لبنان به اقدامات خود ادامه دهد، این اقدامات پیامدهایی خواهد داشت. به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، ‌ یک مسؤول در وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد، هر طرفی که به دنبال تسهیل کار حزب‌الله باشد، مسؤول خواهد بود. وی افزود: ما درباره رفتار حزب‌الله و اقداماتی که دولت لبنان می‌تواند انجام دهد، با سعد حریری، ‌ نخست وزیر این کشور بحث و تبادل نظر کردیم. اگر حزب‌الله به اقدامات خود ادامه دهد، پیامدهایی خواهد داشت. این مسؤول تاکید کرد: ما هر شخص یا سازمانی که اثبات شود کار حزب‌الله را تسهیل کرده است، ‌ مجازات می‌کنیم، تحریم‌هایی که واشنگتن به دنبال اعمال آنهاست، به نمایندگان شیعه لبنان محدود نمی‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سعد حریری در حالی برای دومین بار در مقام نخست وزیر به آمریکا سفرکرده است که لبنانی‌ها سیزدهمین سالروز پیروزی در جنگ ۳۳ روزه را جشن می‌گیرند. آغاز دور دوم نخست وزیری سعد حریری همزمان شد با دوره ریاست جمهوری میشل عون؛ شخصیتی که با حمایت قاطع حزب الله به ریاست جمهوری رسید. میشل عون پس از چندین ماه خلاء سیاسی، سعد حریری را مامور تشکیل کابینه کرد. برخی انتخاب سعد حریری را بخشی از تفاهم میان او و میشل عون تحلیل کردند. این توطئه دو هدف داشت: نخست انفجار فضای سیاسی لبنان در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور و هدف دوم آن مظلوم نمایی حریری در فضای سیاسی لبنان بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
چرخش امارات چقدر جدی است؟ مصطفی غنی زاده در خراسان نوشت: دو هفته‌ای است که بحث چرخش سیاست خارجی امارات برسر زبان رسانه‌های منطقه افتاده است. واکنش دستگاه سیاست خارجی ایران به این موضوع تا بدین جا به شکل حساب شده‌ای محتاطانه و به‌دور از هیجان و شگفت‌زدگی بوده است. اولا حکومت امارات به واسطه شرایط خود نمی‌تواند سیاست خارجی چندان مستقلی داشته باشد. از این رو تغییر شرایط سیاست خارجی آن می‌تواند با فشار آمریکایی‌ها حتی برخلاف خواست امارات دوباره به حالت اول برگردد. به ویژه آن که زمان به نفع ایران در گذر است و حماقت‌های سیاست خارجی آمریکا هرروز پیش از روز قبل نمایان می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
در واقع این یک بیعت یا سوگند وفاداری است.» غربی‌ها و در راس آن‌ها آمریکا، جمهوری اسلامی را متهم به بی‌ثبات‌سازی در منطقه با حمایت از گروه‌های انقلابی و جهادی می‌کنند. یکی از شروط و خواسته‌های اصلی آنان نیز مهار و نابودی نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران است. همپیمانی و حمایت جمهوری اسلامی ایران از دوستان خود، اما از نوع ایمان و باور قلبی است. میلیون‌ها زن و مردی که شیفته انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب هستند. این راهبرد به‌وضوح اهمیت و جایگاه جهت‌گیری و کار جهادی را در منظومه ارزشی انقلاب اسلامی مشخص می‌کند.
الفالف2 روز قبل
گروه جهان الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۰۰:۳۹ ۳۹۸۰۵۲۶۰۰۱دبیرکل حزب‌الله لبنان در سالروز پیروزی جنگ ۳۳ روزه، هشدار داد هر گونه اعلام جنگ علیه ایران، به‌ منزله اعلام جنگ علیه کل محور مقاومت است و منجر به انفجار کل منطقه خواهد شد. جنگ ۳۳ روزه، جنگ اسرائیل علیه حزب‌الله نبود، بلکه جنگ آمریکا بوداو در مورد علت ادامه جنگ ۳۳ روزه (جنگ ژوئیه یا حرب تموز) گفت که این جنگ، اسرائیلی نبود بلکه در ادامه حمله آمریکا به افغانستان و عراق و تکمیل کننده این جنگ‌ها بود. مقاومت امروز با مقاومت ۱۳ سال پیش قابل قیاس نیستسید نصرالله با توانمندی‌های امروز مقاومت لبنان اشاره کرد و گفت که آنچه مقاومت امروز در اختیار دارد قابل قیاس با آنچه در جنگ ۳۳ روزه داشت، نیست. سید حسن نصرالله گفت که حزب الله به اینکه بخشی از محور مقاومت است، افتخار می‌کند؛ چرا که این محور از جنگ ممانعت می‌کند نه اینکه منطقه را به سمت جنگ و ویرانی سوق دهد. سید حسن نصرالله گفت، آنچه مانع وقوع «جنگ ویرانگر» در منطقه می‌شود، انسجام جبهه محور مقاومت است و با مقاومت است که نفت، خاک، کرامت، حاکمیت، آبرو و شرف حفظ می‌شود.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیرکل حزب الله لبنان با ذکر تجربه‌های مقاومت از جنگ ۳۳ روزه گفت که از پایان جنگ ۳۳ روزه همواره در حال آموزش و کسب تجربه و پیشرفت بوده‌ایم. وی اظهار داشت که اگر «اسرائیل» جنگ ۳۳ روزه را ادامه می‌داد، با فاجعه بزرگی روبه‌رو می‌شد. از سوی دیگر شرایط انسانی و اجتماعی که جنگ بر ما تحمیل کرد ما را به پایان جنگ قانع کرد. سید حسن نصرالله با اشاره به نقش آمریکا در جنگ ۳۳ روزه گفت: بولتون به کشورهای عربی در نیویورک گفته بود که تا قبل از شکست حزب‌الله و خلع سلاحش جنگ متوقف نخواهد شد، امکاناتی که امروز در اختیار داریم به هیچ وجه با شرایط جنگ ۳۳ روزه قابل مقایسه نیست. وی تاکید کرد نیروی زمینی اسرائیل نمی‌تواند عملیات زمینی علیه لبنان یا غزه راه بیندازد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
سخنرانی سیدحسن نصرالله به مناسبت سیزدهمین سالگرد پیروزی در جنگ ۳۳ روزه در منطقه بنت جبیل در جنوب لبنان آغاز شد. به گزارش ایسنا العالم، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: حضور مردمی بالا در این مراسم از میزان بالای ایمان آنها به قدرت پیروزی بر دشمن حکایت دارد. دبیرکل حزب‌الله لبنان بیان کرد: جنگ ۳۳ روزه شروعی بود برای نابودی مقاومت و سرنگون کردن حکومت سوریه و تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق. سید حسن نصرالله در ادامه تأکید کرد: اگر اسرائیل جنگ را ادامه می‌داد، با فاجعه بزرگی روبه‌رو می‌شد. شرایط انسانی و اجتماعی که جنگ بر ما تحمیل کرد، ما را برای پایان جنگ متقاعد کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
امام صادق (ع): تباهى تن، در پرخورى است و تباهى کشت، در گنه ورزى و تباهى شناخت، در ترک صلوات بر بهترین خلق خدا [یعنى پیامبر صلى الله علیه و آله].
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان به مناسبت سیزدهمین سالروز پیروزی این جنبش در جنگ ۳۳ روزه، در شهر بنت جبیل سخنرانی کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان به مناسبت سیزدهمین سالروز پیروزی این جنبش در جنگ ۳۳ روزه، در شهر بنت جبیل سخنرانی کرد. در حال تکمیل/

به انتهای لیست رسیدید