حزب الله

حزب الله

افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
او در مراسم جشن تجلیل و گرامیداشت از دانشجویان موفق لبنانی که در حسینیه «البلده» برگزار شد، گفت: با هوشیاری مردم لبنان بویژه جوانان و صبر، پایداری و اعتقاد و اعتماد آن‌ها به مقاومت، شیوه دشمنان برای اعمال فشار بر مقاومت و به هراس انداختن مردم و دور کردن آن‌ها از مقاومت شکست خورد. نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان اظهار کرد: به رغم تلاش‌های دشمنان برای دور کردن جوانان از مقاومت، پایبندی و تعهد آن‌ها به مقاومت بیشتر شده است بگونه‌ای که جوانان لبنان پس از پیروزی مقاومت بر رژیم صهیونیستی در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ به سمت مقاومت سرازیر شدند و در سطح مردمی و از لحاظ تعداد بیشترین و قویترین حضور را دارند. او افزود: امروز پس از گذشت سیزده سال از تجاوز رژیم صهیونیستی، تحریم‌ها، محاصره، فشار سیاسی، رسانه‌ای، مالی و هزینه کردن صد‌ها میلیون دلار برای منصرف کردن جوانان از مقاومت، مقاومت روز به روز قدرتمندتر می‌شود و حضور سیاسی و مردمی آن پررنگ‌تر شده است از همین رو تحریم‌ها نتوانسته است ساکنان و جوانان لبنان را از حمایت مقاومت و پایبندی به گزینه‌های آن بازدارند. شیخ علی دعموش گفت: اسرائیل و آمریکا در محقق کردن هرگونه دستاوردی در مقابله با مقاومت در لبنان ناامید و سرخورده شده‌اند از همین رو جامعه لبنان جامعه مناسبی برای تحقق دستاورد‌های آمریکا به ضرر مقاومت نیست. لبنان عرصه و جایگاهی برای در آغوش گرفتن مقاومت در عرصه‌های سیاسی، مردمی و رسمی است، زیرا مقاومت اخلاص و صداقت و علاقه میهنی خود و دفاع از لبنان و مردم این کشور را ثابت کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
شیخ «علی دعموش» نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به اینکه دشمن (آمریکا و رژیم صهیونیستی) در جنگ‌های نظامی، امنیتی و سیاسی خود علیه مقاومت شکست خورده و نتوانسته است مقاومت را در دام اقدامات تحریک آمیز بیندازد و چهره آن را بدنام کند. دشمن به خاطر ناکامی در در دور کردن مردم و جوانان از حزب الله، به شیوه تحریم‌ها و اعمال فشار بر طرفداران و حامیان مقاومت و مبارزه با حزب الله از طریق اقتصادی و مالی متوسل شد. وی در مراسم جشن تجلیل و گرامیداشت از دانشجویان موفق لبنانی که در حسینیه «البلده» برگزار شد، گفت: با هوشیاری مردم لبنان بویژه جوانان و صبر، پایداری و اعتقاد و اعتماد آنها به مقاومت، شیوه دشمنان برای اعمال فشار بر مقاومت و به هراس انداختن مردم و دور کردن آنها از مقاومت شکست خورد. شیخ علی دعموش گفت: اسرائیل و آمریکا در محقق کردن هرگونه دستاوردی در مقابله با مقاومت در لبنان ناامید و سرخورده شده‌اند از همین رو جامعه لبنان جامعه مناسبی برای تحقق دستاوردهای آمریکا به ضرر مقاومت نیست. لبنان عرصه و جایگاهی برای در آغوش گرفتن مقاومت در عرصه‌های سیاسی، مردمی و رسمی است زیرا مقاومت اخلاص و صداقت و علاقه میهنی خود و دفاع از لبنان و مردم این کشور را ثابت کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از النشره، حزب الله و جنبش أمل لبنان با انتشار بیانیه‌ای مشترک با تبریک به مناسبت سالگرد پیروزی مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ اعلام کردند: از مقاومت در مسیر خود برای آزاد سازی کامل مقدسات و صیانت از لبنان حمایت می‌کنند. فرماندهان حزب الله و جنبش امل در دیدار دوره‌ای مشترک خود در دفتر جنبش أمل در بعلبک در این بیانیه بر آمادگی کامل و حمایت کامل خود از مقاومت در مسیر مبارکش برای آزاد سازی کامل سرزمین، مقدسات و صیانت از لبنان و حاکمیتش در برابر تجاوز‌های همیشگی و مداوم اسرائیل تاکید و اعلام کردند محور سه گانه ارتش، مردم و مقاومت در کنار یکدیگر هستند. بر اساس این گزارش، حزب الله و جنبش أمل لبنان از ساکنان وفادار منطقه البقاع خواستند در جشن آزاد سازی دوم که حزب الله در شهرک العین البقاعیه برگزاری می‌کند، حضور یابند. شرکت کنندگان از تمامی طرفداران و دوستداران امام موسی صدر که در آگوست ۱۹۷۸ به دلایلی نامعلوم در لیبی ناپدید شد، خواستند در جشنی که جنبش أمل در شهر النبطیه روز ۳۱ آگوست جاری در «میدان عاشوراء» برگزار خواهد کرد، شرکت کنند و با آرمان‌های امام موسی صدر و خط و مشی او برای حفظ مقاومت و صیانت از آبرو و میهن خود تجدید پیمان کنند و همچنین با تلاش جدی و خستگی ناپذیر خود به جامعه خویش خدمت کنند تا هیچ محرومی باقی نماند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری العهد، رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان، محور مقاومت را محوری قدرتمند، متحد و هماهنگ و محور امریکا، عربستان سعودی، رژیم صهیونیستی و حامیان آن‌ها را محور ناامیدی‌های پی در پی و شکست توصیف کرد. هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی جنبش حزب الله لبنان اعلام کرد از ویژگی‌های اساسی مقاومت، توجه به واقعیت و حقیقت و نه حرف و تبلیغات و اوهام است، قدرت و توانمندی مقاومت یک قدرت حقیقی است، زیرا متصل به خدای بزرگ است و می‌داند خدای عزوجل در هر موقعیتی مقاومت را پیروز می‌دارد. صفی الدین در مراسم بزرگداشت فرمانده شهید ابراهیم محمود الحاج (الحاج ابو محمد سلمان) در حضور نمایندگان احزاب، گروه‌های ملی، سیاسی، حزبی و جمعی از اهالی و خانواده شهید محمود الحاج گفت: «برخی از لبنانی‌ها به این مسئله توجه نکرده‌اند که مقاومت مایه نعمت، قدرت، ضمانت و امنیت لبنان است، برخی کشور‌ها برای کسب موقعیت در معادله محلی، منطقه‌ای و بین المللی اموال هنگفتی هزینه می‌کنند، اما این مقاومت است که باعث امنیت، آرامش، قدرت، اقتدار و موقعیت برجسته لبنان در سطح منطقه شده است، اینکه عده‌ای اهمیت این مساله را درک نمی‌کنند یا از آن خبر ندارند یا اینکه حسادت می‌کنند. مقاومت مهمترین و بزرگترین نعمت خداوند برای حفظ لبنان و جلوگیری از تعدی دیگر کشور‌ها به لبنان بویژه دور کردن تهدیدات صهیونیست‌ها است. یکی از مهمترین وظایف مقاومت، تثبیت و تقویت فرهنگ پیروزی بر دشمن صهیونیستی است و این هدف پس از گسترش فرهنگ شکست تحقق یافت. صفی الدین افزود: «مقاومت اگاهی و شعور صهیونیست‌ها را هدف قرار داده و به عمق وجودی آن‌ها رسیده و باعث شده است آن‌ها در ترس و وحشت زندگی کنند». صفی الدین در ادامه با درخواست از همه لبنانی‌ها برای اینکه مقاومت را نعمت و مصلحت خود برای آینده و فرزندان خود و همه لبنان بدانند، افزود: هر کس نظر دیگری داشته باشد متضرر می‌شود، اظهارات مقامات آمریکایی در تحریم و تهدید لبنان بی ارزش است، به این سخنان اهمیتی ندهید، زیرا آمریکا در عمل نمی‌تواند چیزی را تغییر دهد، امریکا بار‌ها تلاش کرد، اما شکست خورد، امریکا قادر نخواهد بود سیاست‌های خود را درباره لبنان به تحقق برسانند، هر کس فکر می‌کند امریکا با اعمال فشارها، حضور، سیاست، اظهارات، تهدیدات و حمایت‌های خود از رژیم صهیونیستی می‌تواند لبنان راوادار به اجرای خواسته‌های خود نماید اشتباه می‌کند. مواضع سیاسی امریکا درباره لبنان و حزب الله سرشار از شکست و ناامیدی است، ان‌ها در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ شکست خوردند سپس به محاصره سیاسی حزب الله لبنان اقدام کردند، اما در آن نیز شکست خوردند، پس از آن سعی کردند فشار‌های زیادی وارد کنند و حتی به اعمال فشار علیه سوریه، ایران و همه منطقه اقدام کردند، اما باز نیز شکست خوردند، امریکا قادر به پیروزی نیست، اما قصد پذیرفتن این واقعیت را ندارد و روزی خواهد رسید که مجبور خواهد شد این واقعیت را بپذیرد. صفی الدین در پایان گفت: محور ما یعنی محور مقاومت، محور قدرتمند، متحد و یکپارچه‌ای از نظر عقلی، عاطفی، تسلیحاتی، سیاسی و اجتماعی است، این محور با یک زبان و یک منطق و در یک جبهه و با رهبری واحد در جهان مبارزه می‌کند، اما محور امریکا، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی و حامیان آن‌ها محور ناامیدی‌های پی در پی و شکست است.

مهمترین محور‌های سخنان سید مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
جنگ به دلیل قدرت مقاومت متوقف شدبرخی کشورهای عربی در جنگ سی و سه روزه امید داشتند ما شکست بخوریم. آنچه جنگ را متوقف کرد توانمندی لبنان و توانمندی مقاومت و توانمندی معادله طلایی ارتش، مردم و مقاومت بود و هیچ کس نمی‌تواند برای توقف جنگ منت بر سر ما بگذارد. مقاومت لبنان ارتش اسرائیل را مجبور کرد در زیر آتشباری نیروهای مقاومت دست به عقب نشینی بزند و آنها برای سرپوش گذاشتن بر عقب نشینی شان مرتکب جنایت شدند. مقاومت از تجربه جنگ سی و سه روزه استفاده کرد. رشته عملیاتی که در فلسطین، در کرانه باختری، نوار غزه و قدس انجام می‌شود نشان از افزایش این مقاومت است.
فارسفارس14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، جمعی از تشکل‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی طی نامه‌ای از آیت‌الله رئیسی خواستند تا قوه قضائیه قاطعانه از شیخ زکزاکی و همچنین از مردم مظلوم کشمیر حمایت کند. متن این نامه به شرح زیر است: «قوه‌ قضائیه باید در موضوعاتی همچون تحریم‌ها، مصادره‌های آمریکایی‌ها، تروریسم و یا حمایت از شخصیت‌های مظلوم دنیا همچون شیخ زکزاکی و یا حمایت از مسلمانان میانمار و کشمیر، از جایگاه حقوقی وارد شود و نظر حمایتی و یا مخالفت خود را قاطعانه اعلام کند تا در دنیا منعکس شود. امام خامنه‌ای ۱۲/۴/۹۶یک نکته این است که شما به قانون اساسی مراجعه کنید و وظایف قوه را در «قانون» ببینید. وظیفه‌ قوه فقط قضاوت کردن و محکمه‌داری نیست؛ وظیفه‌ی قوه فراتر از اینها است. در قانون اساسی احیای حقوق عامه جزو وظایف قوه‌ی قضائیه است؛ احیای حقوق عامه، خیلی دامنه‌ی وسیعی دارد؛ از مسئله‌ی اقتصاد تا مسئله‌ی امنیت تا عرصه‌ی بین‌المللی، جایگاه حقوق عامه است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
نخست‌وزیر لبنان، از وزیر خارجه آمریکا در باغش در حومه واشنگتن استقبال کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه روسیا الیوم، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان تصاویری را در صفحه اینستاگرام درحال استقبال از مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در باغش در حومه واشنگتن منتشر کرد. حریری و همسرش لارا، پامپئو و همسرش را به ناهار دعوت کردند. در این مراسم دو پسر حریری حسام و عبدالعزیز و دخترش لولوة و غطاس خوری، وزیر سابق و دخترش جنی و رفیق البرزی حضور داشتند. اخیرا حریری به واشنگتن سفر کرد و محور سفر وی موضوع تحریم‌های آمریکا علیه حزب الله لبنان است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
شرکت نفتی آرامکوی سعودی اعلام کرد بر اثر یک حمله پهپادی، یک میدان نفت و گاز دچار آتش سوزی جزئی شد اما فعالیت‌های آن مختل نشد. به گزارش ایسنا، آرامکو اعلام کرد این حمله که از سوی نیروهای انصار حزب الله یمن صورت گرفت، صدمات جانی به همراه نداشت و تولید این میدان را مختل نکرد. سخنگوی نیروی انصار حزب الله روز شنبه اعلام کرد این گروه در بزرگترین حمله‌ای که تاکنون به خاک عربستان سعودی انجام داده است، با ۱۰ پهپاد میدان نفتی شیباح را هدف قرار داد. خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی با محکوم کردن این حملات، مدعی شد این حمله نه تنها عربستان سعودی را هدف گرفت بلکه علیه اقتصاد جهانی بود. این میدان در منطقه ربع الخالی عربستان قرار دارد که تنها چند کیلومتر با امارات متحده عربی فاصله دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین15 ساعت قبل
اگر مقاومت شکست خورده بود قصیده‌های محمود درویش را تحریف می‌کردند و زبان عبری زبان اصلی کشورهای عربی می‌شد و فاتحه زبان عربی و عرب‌ها خوانده شده بود. انسان طعم شیرین پیروزی و طعم تلخ شکست را نخواهد چشید مگر آنکه نتیجه‌ای که حاصل می‌شود، با دست خود بسازد. در لبنان مقاومت بود که طعم پیروزی را به مردم چشانده و ما را وادشته تا احساس عزت، فخر و قدرت کنیم و دشمن را وادشته تا سرافکنده وطن ما را ترک کند. اگر مقاومت شکست خورده بود، صدای زیبای فیروز را از ما می‌گرفتند، قصیده‌های محمود درویش را تحریف می‌کردند و زبان عبری زبان اصلی ما بود و فاتحه زبان عربی و عرب‌ها خوانده شده بود. مقاومت لبنان و فلسطین را نجات داد و باقی مانده مقاومت در دیگر کشورهای عربی از باتلاق بیرون کشید و آینده درخشان لبنان، فلسطین و منطقه را به عهده گرفت.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
نخست‌وزیر لبنان در مزرعه خود در اطراف واشنگتن میزبان وزیر خارجه آمریکا بود. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، ‌ «سعد الحریری»، ‌ نخست‌وزیر لبنان در مزرعه خود در اطراف شهر واشنگتن میزبان «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا بود. حریری در صفحه رسمی خود در اینستاگرام تصاویری را در حال استقبال از پمپئو در مزرعه خود در آمریکا منتشر کرد. ححریری به همراه همسرش «لارا» از پمپئو و همسرش برای صرف ناهار دعوت کردند که در این مهمانی، «حسام» و «عبد العزیز» دو پسر و «لولوة» دختر حریری و نیز «غطاس خوری» وزیر سابق لبنانث و دخترش «جینی» و نیز «رفیق البزری» نیز حضور داشتند. بیروت با این موضوع در چالش است که آیا نخست‌وزیر موفق شده نقاط توافق و اختلاف با آمریکا را به ویژه در موضوع تحریم‌­های آمریکا علیه حزب الله که در رأس اولویت‌­های برنامه سفر حریری به واشنگتن قرار داشته است، روشن کند؟
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم با اشاره به رفع توقیف کشتی گریس یک بیان کرد: خیلی روشن است که اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی بدون منطق بود. مصباحی مقدم: انگلیس که سلطان دریاهاست مجبور شد نفتکش گریس را آزاد کند/عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: تنگه جبل‌الطارق یک تنگه آزاد بین المللی است و عبور از آن برای همه کشتی‌ها مانند تنگه هرمز مجاز است و دولت تحت سلطه بریتانیا حق توقیف این کشتی را نداشت این نفتکش غیر قانونی و بدون رعایت قوانین و حقوق بین المللی توقیف شده بود. حجت‌الاسلام مصباحی مقدم با بیان اینکه انگلیس خود را سلطان دریاها می‌دانست، یادآور شد: با توقیف کاملا قانونی نفتکش انگلیسی توسط ایران، آنها متوجه شدند ایران کوتاه نمی‌آید و اقدامی برای آزادسازی نفتکش انگلیسی نخواهد کرد لذا مجبور شدند نفتکش گریس یک را آزاد کنند. نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به کارگیری راهبرد مقاومت در ماجرای آزادسازی نفتکش گریس یک به خوبی خود را نشان داد. راهبرد مقاومت در جهان اسلام موجب آزاد شدن ملت‌های مسلمان خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
به تعبیر سید مقاومت؛ «طرح جنگ تموز، آغازی برای نابودی مقاومت در لبنان، فلسطین و عراق، سرنگونی نظام سوریه، تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق و کنار زدن ایران از تحولات منطقه بود. چنانچه این کشور‌ها به‌جای سازش، با جریان مقاومت همراه می‌شدند، قدرت یکپارچه‌ای در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی شکل می‌گرفت و پروسه «امتیازدهی» به فرایند «امتیاز گیری» تغییر شکل می‌داد. در سایر بخش‌های محور مقاومت نیز وضع به همین شکل است و مثلا وقتی رهبران حماس صحبت می‌کنند با همین اعتماد به نفس موضع می‌گیرند و این نشان‌دهنده هدف مشترک و هماهنگی محور مقاومت است که چیزی نیست جز آزادسازی سرزمین فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی. نکته بسیار مهم آنکه جهانیان اذعان دارند که همین ساختار یکپارچه جبهه مقاومت بوده که موجب عدم حمله نظامی آمریکا به ایران شده است. عملیاتی که جا دارد آن را لبیکی از سوی انصارا … به هشدار فرمانده جهادی ارشد محور مقاومت یعنی سید حسن نصرا … تعبیر کنیم.
الفالف18 ساعت قبل
غرب آسیا همچنان به عنوان کانون اصلی تحولات جهانی شناخته می‌شود به گونه‌ای که هر تحولی در این منطقه می‌تواند بر کل عرصه جهانی تاثیرگذار باشد. یکی از نکات قابل توجه در غرب آسیا را شکل گیری ائتلاف‌های چندجانبه تشکیل می‌دهد که بیشتر جنبه امنیتی به خود گرفته است. از جنگ ۳۳ روزه لبنان تا به امروز تحولات منطقه نشان می‌دهد که یک اتحاد راهبردی در هر شرایطی در کنار یکدیگر بوده است. در جنگ ۳۳ روزه لبنان، در سه جنگ ۲۲، ۸ و ۵۱ روزه غزه، در تجاوز جهانی تروریستی به سوریه و عراق، در تحولات یمن و مقابله با جنایات ائتلاف آمریکایی سعودی می‌توان این همگرایی را مشاهده کرد. نکته بسیار مهم آنکه جهانیان اذعان دارند که همین ساختار یکپارچه جبهه مقاومت بوده که موجب عدم حمله نظامی آمریکا به ایران شده است.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
نشریه خط حزب الله در شماره جدید خود نظرات رهبر معظم انقلاب درباره دلایل به وقوع پیوستن کودتای ۲۸ مرداد را منتشر کرده است. کودتای بیست و هشتم مرداد نه به وسیله انگلیس بلکه به وسیله آمریکا در ایران انجام گرفت، علیه مصدق. از این خوشبینی و ساده اندیشی، آمریکایی‌ها استفاده کردند، [کودتای] بیست وهشتم مرداد را به راه انداختند. ۵) بخش هنری سازمان سیا هم پای کار کودتا آمدچند روز پیش سندی از اسناد منتشر شده وزارت خارجه آمریکا درباره جریان کودتای ۲۸ مرداد را ترجمه کرده و برای من آوردند. مصدق اعتماد کرد، کتکش را [هم] خورد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به کارگیری راهبرد مقاومت در ماجرای آزادسازی نفتکش گریس یک به خوبی خود را نشان داد. حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به رفع توقیف کشتی گریس یک بیان کرد: خیلی روشن است که اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی بدون منطق بود. حجت‌الاسلامدر گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به رفع توقیف کشتی گریس یک بیان کرد: خیلی روشن است که اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی بدون منطق بود. نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به کارگیری راهبرد مقاومت در ماجرای آزادسازی نفتکش گریس یک به خوبی خود را نشان داد. راهبرد مقاومت در جهان اسلام موجب آزاد شدن ملت‌های مسلمان خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
یا علی، تو امام مسلمین و امیرمؤمنین و بهترین وصیین و اشرف صدیقین هستی. یا علی تو فاروق اعظم (جداکننده حق از باطل) هستی و تو صدیق اکبر هستی. یا علی تو جانشین من بر امتم هستی و تو ادا کننده دیون من هستی و تو انجام دهنده وعده ‏های من هستی. یا علی تو پس از من مظلوم واقع خواهی شد و مورد ستم قرار خواهی گرفت. «عیون أخبار الرضا علیه السلام، جلد‏۲، ص ۶ - بحار الأنوار، جلد ‏۳۸، ص۱۱۱"
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد بزرگترین عملیات پهپادی از ابتدای جنگ متجاوزان علیه ملت یمن، علیه کشورهای متجاوز انجام شد. الحوثی تاکید کرد: دشمن با ادامه تجاوزاتش هرگز نمی‌تواند ملت یمن را به زانو درآورد و ملت یمن هرگز در برابر دشمن تسلیم نخواهند شد. الحوثی اظهار داشت: برخی گروه‌ها رضایت داده‌اند که ابزار دست متجاوزان برای زیان رساندن به ملت یمن باشند. رهبر جنبش انصارالله خاطر نشان کرد: صدای ما، صدای قدرت، عزت، آزادی، وحدت، استقلال، همکاری و شراکت است. رهبر جنبش انصارالله یمن خاطر نشان کرد: موضع منحصر به فرد و بی‌نظیر در همبستگی با ملت یمن، موضع ایران بود که موضع بسیار صریح و شفاف و روشنی است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نخست‌وزیر لبنان به اظهار نظر درباره تحریم‌های واشنگتن علیه حزب‌الله و موضوعات مهم دیگر از جمله آوارگان سوری، ترسیم مرزهای دریایی این کشور و روابط بیروت با ریاض پرداخت. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان پس از دیدار با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران در واشنگتن گفت که مقامات این کشور حمایت کامل خود از ارتش لبنان را اعلام کرده‌اند و پامپئو نیز در دیدار با وی بر حمایت سیاسی و اقتصادی واشنگتن از نهادهای دولتی لبنان تأکید کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن عصر روز شنبه درباره آخرین تحولات میدانی و سیاسی یمن سخنرانی کرد. رهبر جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد که عملیات پهپادی امروز یمن درس مشترک و هشداری مهم برای امارات است. سید عبدالملک الحوثی گفت که پالایشگاه الشیبه از بزرگترین پالایشگاه‌های نفت عربستان سعودی است که دارای مخازن نفتی بسیاری زیادی است. همه این توافق‌ها به نقع ملت یمن بود، اما دولت سابق یمن برای خشنودی عربستان، این توافقات را به هم زد. وی مواضع رسمی عراق و سوریه در تعامل با ملت یمن را خوب توصیف کرد و گفت که مواضع حزب الله در همبستگی با ملت یمن، در جهان عرب بی‌نظیر است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، امیل لحود رئیس جمهور اسبق لبنان گفت: سخنان سید حسن نصرالله آخر کلام است و نسل آینده باید تاریخش را بشناسد. متاسفانه از سال ۱۹۹۱ احدی باور نمی‌کرد که ما بتوانیم بر اسرائیل غلبه کنیم. پس از آن به نشست کابینه رفتم و وزیران را نگران یافتم. رئیس جمهور اسبق لبنان افزود: خونی که به خاطر کرامت لبنان ریخته شد نباید با سیاست هدرش بدهیم. پیروزی که مقاومت ملی لبنان بر دشمن صهیونیست در سال ۲۰۰۶ به دست آورد چراغ راه نسلهای آتی است.

شناورهای اسرائیل در تیررس موشک‌های حزب‌الله +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
در آن زمان کسی فکر نمی‌کرد که حزب الله موشک ‌کروز ضد کشتی در اختیار داشته باشد و به این موضوع در برآوردهای ارتش اسرائیل هم اشاره‌ای نشده بود. بر اساس این تصاویر، حزب الله در این عملیات از یک لانچر سه فروندی موشک کروز ضد کشتی نور استفاده کرده است. نکته جالب توجه دیگر در عملیات حزب الله برای هدف قرار دادن ناوچه اسرائیلی این است که حزب الله برای زدن ساعر ۵، دو موشک به سمت آن شلیک می‌کند. شاید دلیل این اقدام آن باشد که چون ناوچه ساعر ۵ به سامانه‌های پدافند موشکی مجهز بوده اگر یکی از موشک‌ها توسط ساعر منحرف شد موشک دیگر بتواند به ناوچه اصابت کند. این موشک و نمونه دریایی آن (خلیج فارس) با برد ۳۰۰ کیلومتر یکی از دقیق‌ترین موشک‌های ایران است که اکنون حزب الله لبنان نیز از آن برخوردار است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان به نقل از العالم، سیدعبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن عصر روز شنبه درباره آخرین تحولات میدانی و سیاسی یمن سخنرانی کرد. رهبر جنبش انصارالله یمن تصریح کرد: هر چقدر هم که جنایت‌های ائتلاف متجاوز زیاد باشد، بر روحیه مردم یمن تاثیری نخواهد گذاشت. رهبر جنبش انصارالله یمن یاداور شد: هدف اصلی ائتلاف متجاوز از حمله به یمن، اشغال این کشور و غارت منابع آن است. رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: همه کسانی که درکنار متجاوزان بودند و از آنان حمایت کردند، آزادی و استقلال ندارند، بلکه تحت اوامر عربستان و امارات هستند. عبدالملک الحوثی تصریح کرد: یمن در گذشته روابط رسمی با جمهوری اسلامی ایران داشته و توافق‌های بسیاری را با آن امضا کرده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی یک سال بعد فرمانده نظامی منطقه بیروت شد و در سال ۲۰۰۰ بازنشسته شده و مرکز مطالعاتی و روابط عمومی خود را تاسیس کرد. راهبرد ایران را در این زمینه چگونه ارزیابی می‌کنید؟ هشام جابر: ایران مواضعی قاطع، ثابت و حکیمانه در پیش گرفته است. ایران موقعیت پیشرفته‌ای در روند بازدارندگی دارد، ایران قدرتی به اندازه‌ آمریکا ندارد، اما می‌تواند بازدارندگی قابل توجهی در برابر آمریکا داشته باشد. آنها پایگاه‌هایی در شرق فرات در سوریه دارند و پایگاه‌هایی نیز در خلیج فارس دارند. ایران و کشورهای خلیج فارس نمی‌توانند جای خود را تغییر دهند، لذا باید کشورهای عربی دست همکاری به سوی ایران دراز کنند تا بتوانند امنیت خلیج فارس را حفظ کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری لبنان، امیل لحود ­رئیس جمهور پیشین لبنان تاکید کرد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان استاد و الگوی نسل آینده است و آنها باید واقعیت‌های تاریخی را بداند. من به آنها گفتم من رئیس جمهور لبنان هستم و با همراهی حزب الله و سید حسن نصرالله هیچکس نمی‌تواند بر ما تسلط پیدا کند و حتی وارد یک متر از سرزمین ما شود. پس از دیدار با دبیرکل حزب الله، به نشست هیئت دولت رفتم و وزرا را وحشت زده دیدم. من با سید حسن نصرالله ملاقات کردم و در باطن او اراده بازگرداندن کرامت لبنان را دریافتم در حالی که شخصا او را نمی‌شناختم. وی تاکید کرد: خونی که برای کرامت لبنان ریخته شده است، نباید در راه سیاست هدر رود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
وی درباره مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از یمن گفت که یمن تاکنون حتی یک دستور هم از ایران دریافت نکرده است. رهبر جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد که عملیات پهپادی امروز یمن درس مشترک برای همه کشورهای متجاوز و هشداری مهم برای امارات متحده عربی است. هدف ائتلاف در عدن، تجزیه یمن استرهبر جنبش انصارالله یمن در ادامه به تحولات اخیر عدن اشاره کرد و گفت، آنچه که در مرکز جنوب یمن رخ داده، ارتباطات روشنی با توطئه‌های ائتلاف متجاوز به یمن دارد. همه این توافق‌ها به نقع ملت یمن بود، اما دولت سابق یمن برای خشنودی عربستان، این توافقات را به هم زد. وی مواضع رسمی عراق و سوریه در تعامل با ملت یمن را خوب توصیف کرد و گفت که مواضع حزب الله در همبستگی با ملت یمن، در جهان عرب بی‌نظیر است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
تصاویر منتشر شده از هدف قرار دادن ناوچه ساعر ۵ در سال ۲۰۰۶ نشان می‌دهد حزب الله از موشک کروز ضد کشتی نور در این عملیات استفاده کرده است. در آن زمان کسی فکر نمی‌کرد که حزب الله موشک ‌کروز ضد کشتی در اختیار داشته باشد و به این موضوع در برآوردهای ارتش اسرائیل هم اشاره‌ای نشده بود. بر اساس این تصاویر، حزب الله در این عملیات از یک لانچر سه فروندی موشک کروز ضد کشتی نور استفاده کرده است. لانچر سه فروندی موشک نورموشک نور شلیک شده در عملیات حزب اللهموشک نور ازجمله مشهورترین موشک‌های کروزی است که در دهه۷۰ وارد سازمان رزم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز شد. از سوی دیگر در تصاویری که حزب الله اخیرا آن را منتشر کرد، تعداد زیادی از موشک‌های کروز دیده می‌شود که طبق آن، حزب الله لااقل به دو نوع موشک کروز نور و نصر با برد ۱۲۰ و ۳۵ کیلومتر مجهز است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از العهد، جنبش انصار الله یمن با انتشار بیانیه‌ای سالروز پیروزی جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ را به دبیر کل حزب الله لبنان تبریک گفت. دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن با انتشار این بیانیه به مناسبت سالگرد پیروزی حزب الله بر رژیم صهیونیستی در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ این پیروزی را به سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان تبریک گفت. این جنبش در این بیانیه اعلام کرد: حزب الله با جهاد، درایت، تحرکات و فداکاری‌های خود به الگوی شرافتمندانه‌ای برای ملت‌ها تبدیل شده است از همین رو ثابت کرد تحرک در مقابله با دشمنان امت، کارآیی و تاثیر گذاری خاص خودش را در حفظ دین و آزاد سازی میهن دارد بنابراین هیچ کرامت، عزت و استقلالی از سیطره اسرائیل و آمریکا به دست نخواهد آمد مگر با تحرک جدی و آگاهانه و جهاد در راه خدا و دفاع از مقدسات امت، عزت و کرامت آن‌ها و آگاهی از طرح‌ها و توطئه‌های دشمن و به شکست کشاندن آنان در تمامی سطوح. دفتر سیاسی جنبش انصار الله در این بیانیه تاکید کرد ملت یمن به مواضع شجاعانه سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان و همبستگی او با ملت مظلوم یمن افتخار می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حتی اشغالگران نیز توان موشکی حزب الله را انکار نمی‌کنند. آنچه مانع استفاده از این موشک‌ها می‌شود، تصمیم سیاسی رهبر مقاومت است که در برابر تجاوزگری‌ها موضع دفاعی اتخاذ کرده است. یکی از مهمترین معضلاتی که دستگاه نظامی اسرائیل با آن رو به روست، دشواری پیروزی در جنگ‌های آینده است. همه رؤسای ارتش اسرائیل از زمان شکست در جنگ علیه حزب الله در سال ۲۰۰۶ تا آفیف کوخاوی رئیس کنونی آن با این مشکل رو به رو بوده‌اند. البته این معضل به عنوان مشکل آن هم چند سال بعد از جنگ، در برابر معضلات پس از آن کوچک است. ۱۳ سال بعد از آن، نتیجه یکی از جنگ‌های مهم اسرائیل علیه حزب الله یعنی شکست در معرکه سلاح‌های نقطه زن مشخص شد، امری که پیامد‌های منفی برای تل آویو و تصمیمات آن در قبال لبنان و نیز معادلات بین آن دو به ویژه در زمینه افزایش توان بازدارندگی لبنان خواهد داشت.
ایلناایلنا1 روز قبل
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس ضمن تبریک عید سعید غدیر و هفته ولایت، ادامه داد: از صبر و شکیبایی مقاومت و استقامت آزادگان تقدیر و تشکر می‌کنم، مسیر ما مسیر غدیر است. سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید کرد: در مقابل صهیونیسم، امپریالیسم و آمریکا آن که می‌تواند مقاومت کند، پیروی از ولایت است. این نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه قدرت دفاعی نظامی جمهوری اسلامی تهدیدات نظامی علیه ایران را از اعتبار ساقط کرده و همه می‌دانند هیچ کشوری جرات تجاوز به به ایران اسلامی را ندارد، مطرح کرد: برهمین اساس است که امروز دشمنان ما با رویکرد جنگ نرم و جنگ اقتصادی به مبارزه با ملت عزیز ما برخاسته است. نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس مطرح کرد: پایگاه اورژانس هوایی که در استان اصفهان تصویب شده است، یکی در شهر اصفهان در شرق و غرب است. نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس تاکید کرد: بحث درمان و مشکلات خانواده‌های محترم شهدا و ایثارگران هنوز حل نشده است.
مهرمهر1 روز قبل
محسن توسلی خواننده آثار موسیقایی مرتبط با مضامین انقلابی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های موسیقایی خود توضیح داد: طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته همزمان با دهه ولایت و فرارسیدن ایام مبارک عید سعید غدیرخم قطعه «یکی بود …» را با شعر قاسم صرافان، تنظیم احسان جوادی و خوانندگی بنده آماده شده که روز یکشنبه بیست و هفتم مرداد در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. وی ادامه داد: قطعه دیگری که برای انتشار آماده شده و طی روزهای آینده در اختیارمخاطبان قرار می‌گیرد، قطعه‌ای به زبان عربی با عنوان «احببتک یا لبنان» با شعری از مرتضی حیدری آل کثیر و تنظیم امید رهبران است. این کار در ردیف کارهای ویژه من است که محتوای آن از زبان یک جوان ایرانی خطاب به مردم و حزب الله لبنان است که تلاش شده با ترسیم یک فضای دوستانه پیش روی مخاطبان قرار گیرد. محسن توسلی از جمله خوانندگان شناخته شده ترانه‌های انقلابی است که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های زیادی در عرصه تولید آثاری مرتبط با مضامین انقلابی و اجتماعی داشته است. این خواننده علاوه بر اجراهای زنده‌ای که در کشورمان داشته در برخی کشورهای اسلامی نیز اقدام به برگزاری کنسرت کرده است.

به انتهای لیست رسیدید