حزب الله

حزب الله

نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
جنبش حزب الله لبنان به تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه حضور نظامیان آمریکایی‌ واکنش نشان داد و آن را نشانه مخالفت قاطع با اشغالگری آمریکا دانست. پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews. com): به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ملت عراق امروز بار دیگر بر مخالفت قاطعانه خود با اشغالگری آمریکا تاکید کرد. حزب الله در این بیانیه افزود: حضور میلیونی شهروندان عراقی در خیابان‌ها و میادین بغداد بیانگر این است که ملت آزاده و شریف عراق راضی به ادامه اشغالگری آمریکا در این کشور نیستند. لینک کوتاه کپی لینک
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مردم عراق روز جمعه بار دیگر بر مخالفت کامل خود با اشغالگری آمریکا در کشورشان تاکید کردند. حزب الله در بیانیه خود آورده است: جمعیت میلیونی در خیابان‌ها و میادین بغداد اعلام کردند که مردم عراق آزاده و سازش ناپذیر هستند و امکان ندارد به باقی ماندن اشغالگری در خاک میهن خود رضایت دهند. حزب الله لبنان با تمجید از این گردهمایی میلیونی مردم عراق که نشانگر وحدت و صف یکپارچه آنها در مواجهه با اشغالگری و هیمنه آمریکا است، تصریح کرد: مواضع شجاعانه و قدرتمند در پایتخت عراق ابراز صادقانه امت عربی و اسلامی است که از اشغالگری آمریکا و سیطره آن بر مقدرات و امکانات خود به تنگ آمده‌اند و امید است که نقطه آغاز جنبش‌ها و تظاهرات گسترده در کشورهای عربی و اسلامی باشد که تمام منطقه را از اشغالگران و ادوات آن آزاد می‌سازد. در بیانیه حزب الله همچنین تاکید شده است که مردم بزرگ عراق با تمام گروه‌ها، احزاب و رویکردهای سیاسی متنوع خود به این مسیر بزرگ و مبانی، اهداف و شعارهای آن پایبند خواهد بود و در راستای تحقق عملی آن به گونه‌ای که عراق، آزاد، یکپارچه، مستقل و خالی از نیروهای اشغالگر خارجی و تاثیرات آنها باشد تلاش خواهند کرد.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
حزب الله در بیانیه‌ای که در بیروت منتشر شد نوشت: ملت عراق بار دیگر با حضور و موضع گیری آشکار خود اشغالگری آمریکا را رد و بر تمامیت سرزمینی، حق حاکمیت و وحدت ملی خویش تاکید کردند. در این بیانیه آمده است: همه‌ی قشرهای مردم عراق در رویارویی با اشغالگری آمریکا در یک صف هستند و امروز نشان دادند که نمی‌خواهند مقام‌های کاخ سفید سرنوشت و مقدرات آنان را رقم بزند. حزب الله ابراز امیدواری کرد که پایتخت دیگر کشورهای عربی و اسلامی نیز شاهد جنبش و حرکت ضد آمریکایی باشد؛ حرکتی مانند آن چه امروز در پایتخت عراق روی داد و این جنبش منجر به پایان اشغالگری آمریکا خواهد شد. این حزب در پایان بیانیه‌اش آورده است: ما معتقدیم که ملت بزرگ عراق با همه‌ی احزاب، گروه‌ها و گرایش‌های متنوع سیاسی اش وفادار به مبانی، اهداف و شعارهای تظاهرات میلیونی امروز است و در عمل این مبانی و اهداف را تا رسیدن به آزادی کامل و خروج بیگانگان از خاکش، دنبال می‌کند. صدها هزار عراقی صبح روز جمعه در تظاهرات ضد اشغالگری آمریکا شرکت کردند و علیه مقام‌های این کشور شعار دادند.

:: بیروت- بزرگداشت سیدالشهدای مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همت جمعیت زنان حزب الله لبنان و با حضور دختر ایشان، زینب سلیمانی در بیروت برگزار شد.

مراسم بزرگداشت سیدالشهدای مقاومت در لبنان

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همت جمعیت زنان لبنان و با حضور دختر ایشان زینب سلیمانی در بیروت برگزار شد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ملت عراق امروز بار دیگر بر مخالفت قاطعانه خود با اشغالگری آمریکا تاکید کرد. حزب الله در این بیانیه افزود: حضور میلیونی شهروندان عراقی در خیابان‌ها و میادین بغداد بیانگر این است که ملت آزاده و شریف عراق راضی به ادامه اشغالگری آمریکا در این کشور نیستند.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، امیررضا حضرتی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: چند هفته پیش و نزدیک به دهه اول فاطمیه، خبری قلب همه مردم ایران و تمام آزادی‌خواهان جهان و منطقه را به درد آورد؛ دشمن نادان با ناجوانمردی تمام حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساند. دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی گفت: سردار سلیمانی یک شخص نیست بلکه یک مکتب است؛ حضور ده‌ها میلیونی ملت شریف ایران و صدها هزار نفری ملت قدردان عراق و دیگر کشورهای منطقه بدون شک یکی از بی‌نظیرترین تشییع‌ها در جهان است که تاریخ به خود دیده است. دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی گفت: نیروهای مسلح، خط قرمز ما هستند؛ اینها هستند که سایه جنگ را از روی کشور برداشته‌اند؛ کسانی که به عکس سردار رشید ما هتک حرمت می‌کنند در راه دفاع از کشور خود هیچ کاری نکردند و نمی‌کنند بدون شک هیچ کس نمی‌تواند خللی در اعتماد و ارادت ملت ایران به قوای مسلح ایجاد کند. وی تاکید کرد: بدون تردید مطالبه ما از دولت و وزارت امور خارجه پاسخ قاطع و مستحکم به این یاوه گویی‌های انگلیس خبیث است و جلوگیری از عدم تکرار این گستاخی و دخالت در امور سیاسی کشور عزیزمان ایران است؛ بدون شک این پاسخ قاطع فقط یک چیز است و آن هم اخراج سفیر انگلیس تا به دنیا نشان دهیم نخواهیم گذاشت کشورهای دیگر حتی ذره‌ای در استقلال سیاسی ما خدشه وارد کنند. انتهای پیام/۲۸۱/ش
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، ریچارد گرنل، سفیر ایالات متحده در آلمان، از اتحادیه اروپا خواست تا نام گروه حزب الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. گرنل طی مکاتبات رسمی خود از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته تا در مواجهه با حزب الله لبنان از رویکرد آلمان تبعیت کنند. اتحادیه اروپا پیشتر فعالیت شاخه نظامی حزب الله لبنان را در خاک این اتحادیه ممنوع اعلام کرده ولی گرنل معتقد است که آزادی فعالیت شاخه سیاسی این گروه در عمل به معنای اعطای حق جذب منابع مالی و جذب نیرو از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. سفیر واشنگتن در برلین همچنین یادآور شده که آزادی عمل مالی و تبلیغی شاخه سیاسی حزب الله به آنها برای مقاومت در برابر تحریم‌های آمریکا کمک کرده و مقابله با تحرکات تروریستی این گروه را دشوار کرده است. با وجود همراهی بریتانیا و هلند با خواست آمریکا، فرانسه به عنوان یکی از رهبران تأثیرگذار اتحادیه اروپا همچنان با ممنوعیت فعالیت شاخه سیاسی حزب الله مخالف است اما پارلمان آلمان یک ماه پیش طرحی را تصویب کرد که دولت را موظف به برخورد شدیدتر با فعالیت شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان در این کشور می‌کند.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
این اولین چالش ایران با غربی‌ها در زمینه فعالیت موشکی بعد از توافق برجام بود و آخری آن نبود و نیست. غربی‌ها به خصوص اروپایی‌ها به بهانه‌های مختلف تلاش دارد توان موشکی ایران را خلاف قطعنامه‌های شواری امنیت سازمان ملل متحد نشان دهند تا به این بهانه، برجام موشکی را رقم بزنند. اما به نظر می‌رسد که فرانسه پیش از آنکه بخواهد برنامه موشک بالستیک ایران را محدود کند باید در راستای کاهش تنش زایی آمریکا در منطقه گام بردارد. از سوی دیگر نیز نمایندگان مجلس با مذاکره و توافق در موضوع توان هسته‌ای بارها مخالفت کرده‌اند. اجماع داخلی درباره عدم مذاکره در زمینه توان و صنایع موشکی ایران، توافق بر سر محدودیت برنامه موشکی‌های بالستیک ایران را به خیال خامی برای اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها تبدیل کرده است و هر چه بیشتر بهانه تراشی کنند چهره واقعی و خصمانه آنان برای افکار عمومی جهان بیشتر از پیش واضح و روشن می‌شود. /پایان پیام
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی تاکید کرد: دولت جدیدی که افراد مخلص و وفادار به میهن تشکیل داده‌اند نخستین کابینه‌ای است که متشکل از افراد متخصص و غیر حزبی است. این دولت با ارداه ملی پاک و به دور از دیکته‌های خارجی تشکیل شد. شهید سلیمانی عاشق شهادت بود او مردی الهی بود که بین ما بود و با شهادت او همگی ما احساس یتیم بودن می‌کنیم. حاج قاسم سلیمانی یک فرمانده استثنایی، نابغه و با راهبرد بود. این شهید بزرگوار در توسعه و پیشرفت توانمندی‌های مقاومت در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و یمن نقش بسزایی داشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ روزنامه الاخبار لبنان در مطلبی با عنوان «آمریکا لبنان را تهدید کرد» آورده است، بار دیگر ایالات متحده آمریکا به طور علنی در امور داخلی لبنان دخالت کرد. این روزنامه با اشاره به صحبت‌های دخالت آمیز مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که لبنان را تهدید کرده و برای آن شرط و شروط گذاشت می‌افزاید مایک پمپئو لبنانی‌ها را میان تن دادن به خواسته‌های واشنگتن یا تحریم‌های گسترده در مخمصه گذاشته است. وزیر خارجه آمریکا، لبنان را به بحران مالی وحشتناک ظرف هفته‌های اینده تهدید کرد و شرط خود را برای کمک به بیروت، جبهه گیری لبنانی‌ها علیه حزب الله لبنان قرار داد. این رسانه می‌نویسد: در مقابل، سازمان ملل بر حمایت کامل از دولت لبنان برای تقویت حاکمیت و ثبات و استقلال سیاسی خود تاکید کرد. امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه هم اعلام کرد که پاریس از هیچ کمکی برای خروج لبنان از بحران عمیقی که بدان گرفتار شده است، دریغ نخواهد کرد. الاخبار می‌افزاید اتحادیه اروپا هم از اصلاحات اجتماعی و اقتصادی در لبنان حمایت کرد. در بعد داخلی هم خروج دود سفید از کاخ بعبدا و تشکیل کابینه به مفهوم خروج لبنان از بحران شدید آن نیست.

گرایش‌ سیاسی اعضای کابینه جدید لبنان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
هیات منصوب شده توسط حسان دیاب نخست وزیر لبنان پیش نویس بیانیه رسمی دولت این کشور را آماده کرده است. اعلام شده که، نخست وزیر لبنان امروز با سفرای فرانسه، سوییس، اتحادیه اروپا و انگلیس در بیروت دیدار و گفتگو می‌کند. گرایش‌های سیاسی وزرای هفتاد و ششمین کابینه لبنان به نقل از روزنامه «الاخبار»، گرایش‌های سیاسی وزرای هفتاد و ششمین کابینه لبنان به قرار زیر است. «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان پس از انتشار اسامی اعضای کابینه گفت: نخست وزیر و وزیران، مستقل و فن سالار (تکنوکرات) بوده و عضو حزب و گروه سیاسی نیستند، اما ممکن است گرایش سیاسی به برخی شخصیت‌ها و احزاب داشته باشند. وی تاکید کرد: وزیران کابینه، گرایش خود را در کارشان دخالت نداده و به دور از نزاع‌ها و درگیری داخلی و منطقه‌ای بر حل بحران معیشتی و اقتصادی لبنان تمرکز خواهند کرد.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
روزنامه لبنانی الاخبار در پی انتشار برخی ادعاها مبنی بر مخالفت خالد مشعل با مشارکت هنیه در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی نوشت: کاملا برعکس چیزی که رسانه‌ها ترویج می‌دهند، خالد مشعل معتقد است که سفر هیات حماس به تهران و شرکت در مراسم تشییع بسیار مهم بوده است. این رونامه می‌نویسد: در این راستا یک منبع نزدیک به رهبران حماس گفت که کاملا برعکس چیزی که رسانه‌ها ترویج می‌دهند، خالد مشعل معتقد است که سفر هیات حماس به تهران و شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی مهم است و این اقدام در راستای حمایت از سیاست‌های رهبران کنونی حماس است. این منبع در گفت و گو با الاخبار گفت که خالد مشعل در جلسات اخیر گفته است که اگر من هم جای اسماعیل هنیه بودم همین کار را انجام می‌دادم. بر اساس این گزارش، پیش از این ایندپندنت عربی که مورد حمایت عربستان سعودی است مدعی شده بود که خالد مشعل اقدام هنیه در سفر به تهران و مشارکت در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی را «خطای استراتژیک» توصیف کرده و گفته است که حماس باید هیاتی دیگر برای شرکت در این مراسم به ایران می‌فرستاد. این روزنامه لبنانی می‌نویسد: از همان ابتدا که زمان مراسم تشییع سردار سلیمانی اعلام شد، مسئولان غزه و خصوصا رهبران بخش نظامی حماس یعنی «گردان‌های قسام» و همچنین دیگر اعضای دفتر سیاسی جنبش بر این مساله اجماع نظر داشتند که ریاست هیات شرکت کننده در مراسم تشییع سردار سلیمانی توسط اسماعیل هنیه امری ضروری است.
ایسناایسنا2 روز قبل
روزنامه لبنانی الاخبار در پی انتشار برخی ادعاها مبنی بر مخالفت خالد مشعل با مشارکت هنیه در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی نوشت: کاملا برعکس چیزی که رسانه‌ها ترویج می‌دهند، خالد مشعل معتقد است که سفر هیات حماس به تهران و شرکت در مراسم تشییع بسیار مهم بوده است. این رونامه می‌نویسد: در این راستا یک منبع نزدیک به رهبران حماس گفت که کاملا برعکس چیزی که رسانه‌ها ترویج می‌دهند، خالد مشعل معتقد است که سفر هیات حماس به تهران و شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی مهم است و این اقدام در راستای حمایت از سیاست‌های رهبران کنونی حماس است. این منبع در گفت و گو با الاخبار گفت که خالد مشعل در جلسات اخیر گفته است که اگر من هم جای اسماعیل هنیه بودم همین کار را انجام می‌دادم. بر اساس این گزارش، پیش از این ایندپندنت عربی که مورد حمایت عربستان سعودی است مدعی شده بود که خالد مشعل اقدام هنیه در سفر به تهران و مشارکت در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی را «خطای استراتژیک» توصیف کرده و گفته است که حماس باید هیاتی دیگر برای شرکت در این مراسم به ایران می‌فرستاد. این روزنامه لبنانی می‌نویسد: از همان ابتدا که زمان مراسم تشییع سردار سلیمانی اعلام شد، مسئولان غزه و خصوصا رهبران بخش نظامی حماس یعنی «گردان‌های قسام» و همچنین دیگر اعضای دفتر سیاسی جنبش بر این مساله اجماع نظر داشتند که ریاست هیات شرکت کننده در مراسم تشییع سردار سلیمانی توسط اسماعیل هنیه امری ضروری است.
ایرناایرنا2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، هدف از تشکیل این جلسه بحث و بررسی در مورد پیش نویس بیانیه هیات دولت جدید در جلسه‌ی دوم این هیات در کاخ نخست وزیری و ارایه آن به مجلس نمایندگان برای گرفتن رای اعتماد است. «نبیه بری» رییس مجلس پس از این جلسه به خبرنگاران گفت: شما نسبت به دادن رای اعتماد به هیات وزیران خوش بین نیستید اما من خوش بین هستم. پس از نخستین جلسه، رییس جمهوری، رییس مجلس، نخست وزیر و اعضای کابینه‌اش در کاخ بعبدا در شرق بیروت عکس یادگاری گرفتند. سپس، مراسم و تشریفات رسمی برای واگذاری مسوولیت هیات دولت به حسان دیاب و آغاز فعالیت قانونی وی در کاخ نخست وزیری در مرکز بیروت با حضور وزیران، برگزار شد. هیات دولت جدید لبنان ۲۰ وزیر (۱۰ مسلمان و ۱۰ مسیحی) فن سالار و غیر حزبی دارد که ۶ تن از آن زن هستند و باید از امروز کار تدوین پیش نویس بیانیه دولت و ارایه آن به مجلس نمایندگان را آغاز کند.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
اما ضعف‌های مفرط ارتش اسرائیل باعث شده تا رسانه‌های صهیونیستی هم اکنون لب به اعتراف بگشایند. به عنوان نمونه چند روز پیش روزنامه هاآرتص در گزارشی نوشت: خرابی‌های ناشی از سیل زمستان که هفته گذشته اتفاق افتاد، سوال‌های جدی در مورد آمادگی نظامی اسرائیل در صورت حملات نظامی مطرح کرده است. اخیرا روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارنوت گزارشی را در خصوص ضعف‌های نیروی نظامی اسرائیل منتشر کرده است که نگرانی‌های صهیونیت‌های ساکن در سرمین‌های اشغالی را در صورت وقوع جنگی احتمالی دوچندان کرده است. به گزارش ایدیپندنت عربی، البته ارتش اسرائیل همواره سعی داشت تا مانع انتشار گزارش‌های شود که ناتوانی‌های ارتش را فاش می‌کند، اما سرانجام دادگاه اسرائیل با نشر این گزارش در روزنامه یدیعوت آهارونوت موافقت کرد و ناتوانی ارتش اسرائیل برای همگان هویدا شد. با آن که در این گزارش اشاره به ناتوانی ارتش اسرائیل در مقابله با ایران و حزب الله شده بود اما ارتش اسرائیل تا مدتی از ابراز نظر در مورد گزارش اخیر خودداری کرده و هیچ واکنشی از خود نشان نداد.
ایرناایرنا2 روز قبل
روزنامه‌ی «الاخبار» چاپ بیروت امروز گرایش وزیران دولت جدید لبنان به رهبران سیاسی و حزبی این کشور را به شرح زیر اعلان کرد: - رییس دولت (نخست وزیر): حسان دیاب، اهل سنت و مستقل- وزیر دفاع و معاون نخست وزیر: زینت عکر، مسیحی و گرایش به میشل عون رییس جمهوری لبنان- وزیر دارایی: غازی وزنی، شیعه و گرایش به نبیه بری رییس مجلس و رهبر جنبش شیعی امل لبنان- وزیر کشور: محمد فهمی، اهل سنت و گرایش به حسان دیاب نخست وزیر لبنان- وزیر امور خارجه: ناصیف حتی، مسیحی و گرایش به جبران باسیل رییس حزب آزاد ملی- وزیر اقتصاد و تجارت: راؤول نعمة، مسیحی و گرایش به جبران باسیل رییس حزب آزاد ملی- وزیر ارتباطات: طلال حواط، اهل سنت و گرایش به جریان «گردهمایی برای مشورت» به ریاست «عبدالرحیم مراد» - وزیر بهداشت: حمد حسن، شیعه و گرایش به حزب الله لبنان- وزیر نیرو: ریمون غجر، مسیحی و گرایش به جبران باسیل رییس حزب آزاد ملی- وزیر خدمات عمومی: میشال نجار، مسیحی و گرایش به حزب المرده به ریاست سلیمان فرنجیه- وزیر کار: لمیا یمین دویهی، مسیحی و گرایش به حزب المرده به ریاست سلیمان فرنجیه- وزیر اطلاع رسانی: منال عبد الصمد، گرایش به طلال ارسلان (دروزی) رییس فراکسیون «گردهمایی دموکراتیک» وابسته به حزب سوسیالیست ترقی خواه به رهبری ولید جنبلاط- وزیر کشاورزی و فرهنگ: عباس مرتضی، شیعه و گرایش به نبیه بری رییس مجلس و رهبر جنبش شیعی امل لبنان- وزیر دادگستری: ماری کلود نجم، مسیحی و گرایش به میشل عون رییس جمهوری لبنان- وزیر امور اجتماعی و گردشگری: رمزی مشرفیة، گرایش به طلال ارسلان (دروزی) رییس فراکسیون گردهمایی دموکراتیک وابسته به حزب سوسیالیست ترقی خواه به رهبری ولید جنبلاط- وزیر پرورش و آموزش عالی: طارق مجذوب، اهل سنت و گرایش به حسان دیاب نخست وزیر لبنان- وزیر امور مهاجران: غادة شریم، مسیحی و گرایش به میشل عون رییس جمهوری لبنان- وزیر ورزش و جوانان: فرتینیه أوهانیان، مسیحی و گرایش به حزب ارمنی طاشناق- وزیر محیط زیست و توسعه‌ی امور اداری: دمیانوس قطار، مسیحی و گرایش به حسان دیاب نخست وزیر لبنان- وزیر صنعت: عماد حب الله، شیعه و گرایش به حزب الله لبنان دارند. الاخبار نوشت: ۶ وزیر گرایش به عون و باسیل، ۴ وزیر گرایش به خط مشی دیاب (با احتساب نخست وزیر)، ۲ وزیر گرایش به جنبش حزب الله، ۲ وزیر گرایش به جنبش امل، ۲ وزیر گرایش به حزب المرده، ۲ وزیر گرایش به حزب سوسیالیست دروزی ترقی خواه، یک وزیر گرایش به گردهمایی برای مشورت و یک وزیر گرایش به حزب طاشناق (ارمنی) دارد. در عین حال «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان بامداد امروز (چهارشنبه) پس از انتشار اعضای کابینه گفت: نخست وزیر و وزیران، مستقل و فن سالار (تکنوکرات) بوده و عضو حزب و گروه سیاسی نیستند اما ممکن است گرایش سیاسی به برخی شخصیت‌ها و احزاب داشته باشند. وی تاکید کرد: وزیران کابینه، گرایش خود را در کارشان دخالت نداده و به دور از نزاع‌ها و درگیری داخلی و منطقه‌ای بر حل بحران معیشتی و اقتصادی لبنان تمرکز خواهند کرد. ۶تن از وزیران بالا (کار، دفاع، دادگستری، اطلاع رسانی، امور مهاجران و پناهندگان، ورزش و جوانان) زن هستند و نخستین جلسه‌ی مجلس لبنان برای گرفتن رای اعتماد نمایندگان، عصر امروز برگزار می‌شود.
ایرناایرنا2 روز قبل
روزنامه‌ی «الاخبار» چاپ بیروت امروز گرایش وزیران دولت جدید لبنان به رهبران سیاسی و حزبی این کشور را به شرح زیر اعلان کرد: - رییس دولت (نخست وزیر): حسان دیاب، اهل سنت و مستقل- وزیر دفاع و معاون نخست وزیر: زینت عکر، مسیحی و گرایش به میشل عون رییس جمهوری لبنان- وزیر دارایی: غازی وزنی، شیعه و گرایش به نبیه بری رییس مجلس و رهبر جنبش شیعی امل لبنان- وزیر کشور: محمد فهمی، اهل سنت و گرایش به حسان دیاب نخست وزیر لبنان- وزیر امور خارجه: ناصیف حتی، مسیحی و گرایش به جبران باسیل رییس حزب آزاد ملی- وزیر اقتصاد و تجارت: راؤول نعمة، مسیحی و گرایش به جبران باسیل رییس حزب آزاد ملی- وزیر ارتباطات: طلال حواط، اهل سنت و گرایش به جریان «گردهمایی برای مشورت» به ریاست «عبدالرحیم مراد» - وزیر بهداشت: حمد حسن، شیعه و گرایش به حزب الله لبنان- وزیر نیرو: ریمون غجر، مسیحی و گرایش به جبران باسیل رییس حزب آزاد ملی- وزیر خدمات عمومی: میشال نجار، مسیحی و گرایش به حزب المرده به ریاست سلیمان فرنجیه- وزیر کار: لمیا یمین دویهی، مسیحی و گرایش به حزب المرده به ریاست سلیمان فرنجیه- وزیر اطلاع رسانی: منال عبد الصمد، گرایش به طلال ارسلان (دروزی) رییس فراکسیون «گردهمایی دموکراتیک» وابسته به حزب سوسیالیست ترقی خواه به رهبری ولید جنبلاط- وزیر کشاورزی و فرهنگ: عباس مرتضی، شیعه و گرایش به نبیه بری رییس مجلس و رهبر جنبش شیعی امل لبنان- وزیر دادگستری: ماری کلود نجم، مسیحی و گرایش به میشل عون رییس جمهوری لبنان- وزیر امور اجتماعی و گردشگری: رمزی مشرفیة، گرایش به طلال ارسلان (دروزی) رییس فراکسیون گردهمایی دموکراتیک وابسته به حزب سوسیالیست ترقی خواه به رهبری ولید جنبلاط- وزیر پرورش و آموزش عالی: طارق مجذوب، اهل سنت و گرایش به حسان دیاب نخست وزیر لبنان- وزیر امور مهاجران: غادة شریم، مسیحی و گرایش به میشل عون رییس جمهوری لبنان- وزیر ورزش و جوانان: فرتینیه أوهانیان، مسیحی و گرایش به حزب ارمنی طاشناق- وزیر محیط زیست و توسعه‌ی امور اداری: دمیانوس قطار، مسیحی و گرایش به حسان دیاب نخست وزیر لبنان- وزیر صنعت: عماد حب الله، شیعه و گرایش به حزب الله لبنان دارند. الاخبار نوشت: ۶ وزیر گرایش به عون و باسیل، ۴ وزیر گرایش به خط مشی دیاب (با احتساب نخست وزیر)، ۲ وزیر گرایش به جنبش حزب الله، ۲ وزیر گرایش به جنبش امل، ۲ وزیر گرایش به حزب المرده، ۲ وزیر گرایش به حزب سوسیالیست دروزی ترقی خواه، یک وزیر گرایش به گردهمایی برای مشورت و یک وزیر گرایش به حزب طاشناق (ارمنی) دارد. در عین حال «حسان دیاب» نخست وزیر لبنان بامداد امروز (چهارشنبه) پس از انتشار اعضای کابینه گفت: نخست وزیر و وزیران، مستقل و فن سالار (تکنوکرات) بوده و عضو حزب و گروه سیاسی نیستند اما ممکن است گرایش سیاسی به برخی شخصیت‌ها و احزاب داشته باشند. وی تاکید کرد: وزیران کابینه، گرایش خود را در کارشان دخالت نداده و به دور از نزاع‌ها و درگیری داخلی و منطقه‌ای بر حل بحران معیشتی و اقتصادی لبنان تمرکز خواهند کرد. تن از وزیران بالا (کار، دفاع، دادگستری، اطلاع رسانی، امور مهاجران و پناهندگان، ورزش و جوانان) زن هستند و نخستین جلسه‌ی مجلس لبنان برای گرفتن رای اعتماد نمایندگان، عصر امروز برگزار می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
اخبار سیاسی- اما ضعف‌های مفرط ارتش اسرائیل باعث شده تا رسانه‌های صهیونیستی هم اکنون لب به اعتراف بگشایند. به عنوان نمونه چند روز پیش روزنامه هاآرتص در گزارشی نوشت: خرابی‌های ناشی از سیل زمستان که هفته گذشته اتفاق افتاد، سوال‌های جدی در مورد آمادگی نظامی اسرائیل در صورت حملات نظامی مطرح کرده است. اخیرا روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارنوت گزارشی را در خصوص ضعف‌های نیروی نظامی اسرائیل منتشر کرده است که نگرانی‌های صهیونیت‌های ساکن در سرمین‌های اشغالی را در صورت وقوع جنگی احتمالی دوچندان کرده است. به گزارش ایدیپندنت عربی، البته ارتش اسرائیل همواره سعی داشت تا مانع انتشار گزارش‌های شود که ناتوانی‌های ارتش را فاش می‌کند، اما سرانجام دادگاه اسرائیل با نشر این گزارش در روزنامه یدیعوت آهارونوت موافقت کرد و ناتوانی ارتش اسرائیل برای همگان هویدا شد. با آن که در این گزارش اشاره به ناتوانی ارتش اسرائیل در مقابله با ایران و حزب الله شده بود اما ارتش اسرائیل تا مدتی از ابراز نظر در مورد گزارش اخیر خودداری کرده و هیچ واکنشی از خود نشان نداد.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اقدام سه کشور هندوراس، کلمبیا و گواتمالا در تروریستی معرفی کردن حزب الله تمجید کردند. اخبار بین الملل- وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توئیتری از اقدام هندوراس، گواتمالا و کلمبیا در تروریستی خواندن جنبش حزب الله لبنان استقبال کرد. پمپئو در صفحه توئیتر خود نوشت: از اعلام کلمبیا، هندوراس و گواتمالا در معرفی حزب‌الله تحت حمایت ایران به عنوان سازمان تروریستی تقدیر می‌کنیم. ایالات متحده به جلب حمایت بین‌المللی برای مقابله با این تهدیدها ادامه می‌دهد. همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز از این خوش خدمتی هندوراس و کلمبیا تشکر کرد.
فارسفارس3 روز قبل
مردم پاکستان همزمان با حضور آلیس ولز نماینده وزیر امور خارجه آمریکا تظاهرات ضد آمریکایی در شهرهای مختلف برپا کردند. تظاهرات «مرگ بر آمریکا» در اعتراض به سفر «آلیس ولز» به پاکستانبه گزارش خبرنگار دفاتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، مردم پاکستان همزمان با حضور آلیس ولز نماینده وزیر امور خارجه آمریکا تظاهرات ضد آمریکایی در شهرهای مختلف برپا کردند. سفارت آمریکا در پاکستان اعلام کرده صلح افغانستان و روابط واشنگتن-اسلام‌آباد محور سفر «آلیس ولز» با به پاکستان است. ولز هفته گذشته در واشنگتن با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در مورد صلح افغانستان و تلاش‌ برای ثبات‌ منطقه گفت‌وگو کرده بود. ادعای مقام‌های امریکایی در مورد عدم همکاری صادقانه پاکستان در موضوع افغانستان باعث شده بود ایالات متحده بخشی از کمک‌هایش به پاکستان را متوقف ساخته و تجارت میان دو کشور نیز متأثر شود.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمردم پاکستان همزمان با حضور آلیس ولز نماینده وزیر امور خارجه آمریکا تظاهرات ضد آمریکایی در شهرهای مختلف برپا کردند. اخبار بین الملل- اعضای شرکت کننده در این تظاهرات با در دست داشتن پوسترهای سردار سلیمانی و سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کردند اجازه نمی‌دهند آمریکایی‌ها در کشورشان حضور داشته باشند. سفارت آمریکا در پاکستان اعلام کرده صلح افغانستان و روابط واشنگتن-اسلام‌آباد محور سفر «آلیس ولز» با به پاکستان است. ولز هفته گذشته در واشنگتن با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در مورد صلح افغانستان و تلاش‌ برای ثبات‌ منطقه گفت‌وگو کرده بود. ادعای مقام‌های امریکایی در مورد عدم همکاری صادقانه پاکستان در موضوع افغانستان باعث شده بود ایالات متحده بخشی از کمک‌هایش به پاکستان را متوقف ساخته و تجارت میان دو کشور نیز متأثر شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اقدام سه کشور هندوراس، کلمبیا و گواتمالا در تروریستی معرفی کردن حزب الله تمجید کردند. وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توئیتری از اقدام هندوراس، گواتمالا و کلمبیا در تروریستی خواندن جنبش حزب الله لبنان استقبال کرد. پمپئو در صفحه توئتیر خود نوشت: از اعلام کلمبیا، هندوراس و گواتمالا در معرفی حزب‌الله تحت حمایت ایران به عنوان سازمان تروریستی تقدیر می‌کنیم. ایالات متحده به جلب حمایت بین‌المللی برای مقابله با این تهدیدها ادامه می‌دهد. همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز از این خوش خدمتی هندوراس و کلمبیا تشکر کرد.
ایرناایرنا4 روز قبل
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از کلمبیا، گواتمالا و هندوراس برای شناسایی حزب‌الله لبنان به عنوان سازمان تروریستی تقدیر کردند. وی دوشنبه‌شب در پیامی توئیتری نوشت: از اعلام کلمبیا، هندوراس و گواتمالا مبنی بر شناسایی حزب‌الله تحت حمایت ایران به عنوان سازمان تروریستی تقدیر می‌کنیم. از سوی دیگر، نتانیاهو که از حمایت‌های بی‌سابقه واشنگتن از رژیم صهیونیستی خرسند است، از هندوراس و کلمبیا به خاطر اقدام علیه حزب‌الله تشکر کرد. پیشتر آرژانتین به عنوان اولین کشور آمریکای لاتین حزب‌الله لبنان را به عنوان گروه تروریستی شناسایی کرده بود و به دنبال آن، پاراگوئه و کلمبیا نیز دست به اقدام مشابه زدند. گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است که برزیل نیز درحال بررسی اقدام مشابهی علیه حزب‌الله است.
فردا نیوزفردا نیوز4 روز قبل
معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: به فضل الهی دشمنان نقش سردار قاانی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه و ادامه دهنده راه حاج قاسم را در جبهه مقاومت و مقابله با توطئه‌های امریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را درک خواهند کرد. وی افزود: سردار قاآنی در رزمندگی و دلاوری، تبعیت از ولایت و عشق به شهادت همان حاج قاسم عزیز ما است. معاون هماهنگ کننده سپاه تصریح کرد: آمریکا با ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، سر لوله تفنگ خود راروی شقیقه خود گذاشت و این تفنگ قطعا شلیک خواهد کرد. وی در ادامه تاکید کرد: به فضل الهی دشمنان نقش سردار قاانی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه و ادامه دهنده راه حاج قاسم را هم در جبهه مقاومت و مقابله با توطئه‌های امریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را درک خواهند کرد. سردار نقدی اظهار کرد: دشمن تصور می‌کند با ترور سردار سلیمانی می‌تواند در جبهه مقاومت خللی ایجاد کند اما کور خوانده است.

دیدار رهبر انقلاب با مسئولان حج/ لغو برنامه سفر ظریف به سوئیس برای شرکت در اجلاس داووس/ معافیت خودروهای کم مصرف و هیبریدی از مالیات و عوارض شماره‌گذاری/ بررسی انتقادها به ردصلاحیت‌ها

28+
ایلناایلنا4 روز قبل

:: بیروت - نشست شورای امنیت ملی لبنان

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت هندوراس امروز دوشنبه در پیروی از محور غربی- عبری اعلام کرد که این کشور مقاومت حزب الله لبنان را یک نهاد تروریستی می‌داند! این در حالیست که «خوان اورلاندو هرناندز» رئیس‌جمهور هندوراس چندی پیش در سخنانی اعلام کرده بود که دولت این کشور سفارت خود را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل خواهد کرد. وی گفت: به محض اینکه اسرائیل سفارت خود را در تگوسیگالپا باز کند، هندوراس سفارت خود را از تل آویو به قدس منتقل خواهد کرد. ما فقط منتظر اقدام تل‌آویو هستیم که سفارت خود را در تگوسیگالپا باز کند. سفارت ایالات متحده امریکا در تاریخ ۱۴ می، در هفتادمین سالروز تأسیس رژیم جعلی صهیونیستی به قدس منتقل شد.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشنخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه شب از دولت‌های هندوراس و کلمبیا بابت تحریم حزب‌الله لبنان تشکر کرد. اخبار بین الملل - به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل به طور رسمی از اقدام دولت‌های کلمبیا و هندوراس در تروریست شناختن شاخه سیاسی حزب الله لبنان تمجید کرد. نتانیاهو و «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا کشورهای آمریکای لاتین را به سمت تحریم حزب‌الله سوق دهند. قبل از کلمبیا و هندوراس، آرژانتین و پاراگوئه نیز رویکرد مشابهی در قبال حزب الله در پیش گرفتند. دولت انگلیس نیز در روزهای گذشته در همسویی با تل آویو حزب‌الله لبنان را تحریم کرد.
ایلناایلنا4 روز قبل
سفیر پیشین اسرائیل در مصر در گزافه‌گویی‌هایی مدعی شد که ممکن است سرنوشت فرمانده شهید سپاه قدس برای دبیر کل حزب الله لبنان نیز رقم خورد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه عربی ۲۱، «اسحاق لیوانون»، سفیر پیشین اسرائیل در مصر در گزافه‌گویی‌هایی مدعی شد که ممکن است سرنوشت شهید «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس برای «سید حسن نصر الله» دبیرکل حزب الله لبنان نیز رقم بخورد. این دیپلمات اسرائیلی در اظهاراتی بی‌اساس هشدار داد که نصر الله باید در کارهایش بیش از سخنانش احتیاط کند، زیرا کاخ سفید قصد دارد نیروهایی برای حمایت از سفارت خود به لبنان اعزام کند اما چه بسا مأموریت دیگری داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید