حزب الله لبنان

حزب الله لبنان

تسنیمتسنیم1 روز قبل
سردار قاآنی هم که توسط مقام معظم رهبری به فرماندهی سپاه قدس منصوب شده، از حاج قاسم ذره‌ای کم ندارد و اخلاص بالایی دارد. وی سیلی ایران به آمریکا را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: تاکنون بعد از جنگ جهانی دوم، هیچ قدرتی علیه آمریکا حمله نکرده و منافعش را تهدید نکرده است. امام و رهبر ما فرمود که جواب سختی خواهیم داد و بزرگترین انتقام سخت از نظر دنیا هم این بود که موشک‌های ایران هیمنه آمریکا را شکست و نشان داد که قدرت آمریکا پوشالی است. نوعی اقدم در مورد چگونگی حمله به آمریکا گفت: با پیش بینی عکس العمل‌های دشمن، ۵ لایه علیه آمریکا برنامه هجوم طراحی شد. او عزیز اعتقادش و مرامش و اخلاصش شد و قدرتش را از خدا و اهل بیت (ع) گرفت و بزرگترین انتقام ما این است که هر کدام از ما قاسم سلیمانی باشیم، مانند او مخلص، شجاع و ولایتمدار.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کردستان فرمانده سابق ثارالله کرمان، گفت: شهید سردار سلیمانی سرباز و شیفته ولایت فقیه بود و ویژگی و شخصیت او در عمل برای همگان مشخص شد. سردار غلامرضا کرمی امروز (۲۶ دی) در مراسم پاسداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار کرد: شهید سلیمانی به دلیل اینکه عشایرزاده بودن دو ویژگی ذاتی شجاعت و مردمی بودن در وجود ایشان نهادینه بود. فرمانده سابق ثارالله کرمان، بیان کرد: نقش شهید سردار سلیمانی در امنیت بسیار حائز اهمیت بود به طوری که امنیت کامل را در بسیاری از مناطق به وجود آورد. سردار کرمی ذکر کرد: سردار سلیمانی در دوران فرماندهی خود کاری کرد که سنگ‌های فلسطینی‌ها تبدیل به موشک شود و حزب الله لبنان را مسلط و مجهز کرد که توانستند در برابر اسراییل بایستند. فرمانده سابق ثارالله کرمان، بیان کرد: سردار سلیمانی سرباز و شیفته ولایت فقیه بود و ویژگی و شخصیت او در عمل برای همگان مشخص شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
فرمانده سابق ثارالله کرمان: عصر کرد - ایسنا/کردستان فرمانده سابق ثارالله کرمان، گفت: شهید سردار سلیمانی سرباز و شیفته ولایت فقیه بود و ویژگی و شخصیت او در عمل برای همگان مشخص شد. سردار غلامرضا کرمی امروز (۲۶ دی) در مراسم پاسداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار کرد: شهید سلیمانی به دلیل اینکه عشایرزاده بودن دو ویژگی ذاتی شجاعت و مردمی بودن در وجود ایشان نهادینه بود. فرمانده سابق ثارالله کرمان، بیان کرد: نقش شهید سردار سلیمانی در امنیت بسیار حائز اهمیت بود به طوری که امنیت کامل را در بسیاری از مناطق به وجود آورد. سردار کرمی ذکر کرد: سردار سلیمانی در دوران فرماندهی خود کاری کرد که سنگ‌های فلسطینی‌ها تبدیل به موشک شود و حزب الله لبنان را مسلط و مجهز کرد که توانستند در برابر اسراییل بایستند. فرمانده سابق ثارالله کرمان، بیان کرد: سردار سلیمانی سرباز و شیفته ولایت فقیه بود و ویژگی و شخصیت او در عمل برای همگان مشخص شد.
فراروفرارو1 روز قبل
حمله جدید در شرایطی انجام شد که در پرتو تنش‌های هسته‌ای میان ایران و غرب، اسرائیلی‌ها برای تشدید تحرکات خود علیه ایران آماده می‌شوند. نتانیاهو همچنین با ادعای اینکه اسرائیل دقیقا می‌داند چه چیزی در برنامه هسته‌ای ایران در جریان است، مدعی شد که اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد که به بمب اتمی دست یابد. ارزیابی سالانه اطلاعات ارتش اسرائیل به تازگی تمام شده و به تصمیم سازان اسرائیل تحویل داده شده است. در ارزیابی دستگاه اطلاعاتی ارتش اسرائیل ادعا شده که ایران دشمن اصلی اسرائیل است که در اثر ناآرامی‌های داخلی و فقدان سردار سلیمانی تضعیف شده است. اواخر دسامبر ۲۰۱۹، آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، تصریح کرد ارتش اسرائیل در سراسر منطقه - به شکل علنی و سری - عملیات می‌کند تا به رغم تحمل ریسک جنگ، طرح‌های ایران و نایبانش را خنثی کند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج – ایرنا – فرمانده سابق سپاه ثارالله کرمان با بیان اینکه زمانی سردار سلیمانی خطاب به رییس جمهور آمریکا گفت آقای ترامپ قمار باز من حریف شما هستم، اظهار داشت: امروز خون پاک و مطهر این سردار شهید است که موجب اتحاد مسلمانان شده تا آمریکا را از منطقه بیرون کنند. سردار غلامرضا کرمی روز پنجشنبه در همایش بزرگداشت سردار شهید سلیمانی با حضور فعالان موکب‌های اربعین حسینی اظهار داشت: اولین آثار برکت خون این شهید سرافراز با حمله موشکی به پایگاه آمریکا در عراق نمایش داده شد ولی آنها در مقابل این قدرتنمایی هیچ غلطی نتوانستند، بکنند. وی شجاعت و مردم‌داری را ۲ ویژگی ذاتی این شخصیت بزرگ و سردار دل‌ها برشمرد که در وجودش نهادینه بود و افزود: سردار سلیمانی در هیچ حالتی ترس به خود راه نداد و شجاعت تمام مقابل استکبار و گروه‌های تروریستی دست پروده‌اش ایستاد. سردار کرمی با بیان اینکه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی رزمندگی خود را به عنوان یک نیروی عادی در دفاع مقدس شروع کرد، یادآور شد: جوهره وجودی سردار سلیمانی بر دلیری و شجاعت استوار بود که این روحیه را در جنگ رشد داد. فرمانده سابق سپاه ثارالله از سردار سلیمانی به عنوان شخصیتی شجاع، مدیر و مدبر در جهان اسلام نام برد و افزود: سردار شهید سلیمانی در کنار قدرت بی مثال، دل رئوفی داشت و دین و مذهب مظلومان برایش تفاوتی نداشت.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) گفت: قهرمانان یمنی، فلسطینی، لبنانی، سوری و عراقی جبهه مقاومت اسلامی به دنبال خونخواهی سردار قاسم سلیمانی، عملیات روانی، نابود کننده و انهدام کننده‌ای را در مکان و زمان نامعلوم انجام خواهند داد که باعث اتمام حضور آمریکا در منطقه خواهد شد. سردار رحیم نوعی اقدم در مراسم بزرگداشت شهدای ۲۷ دی دانشکده فنی دانشگاه تبریز، با اشاره به حملات موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا، اظهار کرد: پس از جنگ جهانی دوم هیچ قدرتی نتوانسته بود از یک نقطه مشخص اهداف نظامی آمریکا را مورد هدف موشک قرار دهد. وی افزود: پس از حمله، منتظر عکس العمل آمریکا بودیم تا لایه دوم انتقام را عملیاتی کنیم و اگر واکنش‌های دیگری را اعمال می‌کرد، چنان برخوردی می‌کردیم که آمریکا تا ابد از منطقه خارج شود. وی افزود: به ادعای برخی تحلیلگران مسائل آمریکا و جبهه مقاومت، آمریکا در مقابل فرماندهی، ایستادگی و ادبیات پدافندی و آفندی جبهه مقاومت چاره‌ای نداشت و به بن بست رسیده بود، حتی سناتورهای آمریکا و مخالف اسرائیل نیز اذعان کردند که شهادت سردار قاسم سلیمانی چنان گران تمام شد که زنده بودنش این سنگینی را نداشت. وی ادامه داد: نمی‌توانستند سردار سلیمانی را مهار کنند، زیرا مکان حضور سردار مشخص نبود و او را «فرمانده سایه‌» می‌نامیدند.
ایرناایرنا2 روز قبل
قاسم که در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه خبری «العهد» لبنان سخن می‌گفت، با اشاره به حضور میلیونی در تشییع جنازه سردار سلیمانی اعلام کرد: در هیچ دورانی، هرگز شاهد برگزاری چنین مراسم تشییعی در مناطق مختلف ایران و عراق نبوده‌ایم. وی افزود: حضور در مراسم تشییع، محدود به کسانی که گفته می‌شود حامی شخص حاج قاسم بودند یا او را دوست داشتند نبود بلکه تمام قشرها را در مراسم شرکت کردند. معاون دبیرکل حزب الله لبنان افزود: اساس ترور شهید سلیمانی، ماهیت و شرایط جدیدی را در منطقه بوجود آورد که هیبت آمریکا را درهم شکست و این امر زمینه خروج نظامیان آمریکایی را از منطقه فراهم کرده است. اشاره شیخ قاسم پس از آن روی‌ می‌دهد که پارلمان عراق ۱۵ دی ماه به خروج تمامی نیروهای خارجی رای داد و خواستار منع استفاده از حریم هوایی عراق توسط نیروهای خارجی شد. معاون سید حسن نصرالله در پایان اعلام کرد: آمریکایی‌ها با ترور حاج قاسم می‌خواستند، طرح آزادی فلسطین و استقلال منطقه را متوقف کنند، اما روشن شد که اقدام آن‌ها موجب روی کار آمدن هزاران حاج قاسم سلیمانی جدید و ادامه یافتن این مسیر خواهد بود.

راه قاسم سلیمانی ادامه خواهد یافت

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون دبیرکل حزب الله لبنان: آمریکا با به شهادت رساندن قاسم سلیمانی، نخواهد توانست راه او را از بین ببردبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ شیخ «نعیم قاسم»، معاون دبیرکل حزب الله لبنان روز چهارشنبه در گفتگو با پایگاه خبری العهد تاکید کرد آمریکا با وجود به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، نخواهد توانست راه او را در منطقه از بین ببرد. نعیم قاسم گفت: نه در تاریخ معاصر و نه در تاریخ پیش از آن، هرگز شاهد برگزاری چنین مراسم تشییعی در مناطق مختلف ایران و عراق نبوده‌ایم. معاون دبیرکل حزب الله لبنان افزود: حضور در این مراسم تشییع، محدود به کسانی که گفته می‌شود حامی شخص حاج قاسم بودند یا او را دوست داشتند، نبود بلکه همه قشر‌ها را در این مراسم می‌دیدیم. نعیم قاسم افزود: حاج قاسم سلیمانی در زمان حیات خود، دستاورد‌های زیادی داشت و بخشی از دستاورد‌هایی که می‌خواست به آن برسد، بیرون راندن نظامیان آمریکایی از منطقه بود و شهادت او عاملی برای اتخاذ تصمیم اخراج نظامیان آمریکایی شد. معاون دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد، آمریکایی‌ها با ترور حاج قاسم می‌خواستند، طرح آزادی فلسطین و استقلال منطقه را متوقف کنند، اما روشن شد که اقدام آن‌ها باعث روی کار آمدن هزاران حاج قاسم جدید و ادامه یافتن این مسیر خواهد بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
تایم لاینی درباره تاریخچه روابط ایران امریکاشبکه رادیویی «پی بی اس» امریکا نگاهی انداخته به نقاط عطف تاریخی در رابطه ایران و امریکا در طول تاریخ. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ شبکه رادیویی «پی بی اس» امریکا نگاهی انداخته به نقاط عطف تاریخی در رابطه ایران و امریکا در طول تاریخ. ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷ میلادی، ایران کنترا یا ایران گیتامریکا به صورت پنهانی به دنبال فروش تسلیحات به ایران بود. دولت امریکا دولت ایران را متهم به حمایت تروریسم و نقض حقوق بشر و در تلاش برای کارشکنی در روند مذاکرات صلح اعراب و اسرائیل کرده بود. ۸ مه ۲۰۱۸ میلادی، امریکا از برجام خارج شدترامپ رییس جمهوری فعلی امریکا اعلام کرد که امریکا از برجام خارج می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارششیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با پایگاه خبری العهد تاکید کرد آمریکا با وجود به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، نخواهد توانست راه او را در منطقه از بین ببرد. اخبار سیاسی - نعیم قاسم گفت: نه در تاریخ معاصر و نه در تاریخ پیش از آن، هرگز شاهد برگزاری چنین مراسم تشییعی در مناطق مختلف ایران و عراق نبوده‌ایم. معاون دبیرکل حزب الله لبنان افزود: حضور در این مراسم تشییع، محدود به کسانی که گفته می‌شود حامی شخص حاج قاسم بودند یا او را دوست داشتند، نبود بلکه همه قشر‌ها را در این مراسم می‌دیدیم. نعیم قاسم افزود: حاج قاسم سلیمانی در زمان حیات خود، دستاورد‌های زیادی داشت و بخشی از دستاورد‌هایی که می‌خواست به آن برسد، بیرون راندن نظامیان آمریکایی از منطقه بود و شهادت او عاملی برای اتخاذ تصمیم اخراج نظامیان آمریکایی شد. معاون دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد، آمریکایی‌ها با ترور حاج قاسم می‌خواستند، طرح آزادی فلسطین و استقلال منطقه را متوقف کنند، اما روشن شد که اقدام آن‌ها باعث روی کار آمدن هزاران حاج قاسم جدید و ادامه یافتن این مسیر خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی العهد لبنان؛ شیخ «علی دعموش»، نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان روز چهارشنبه تصریح کرد: جنایت ترور شهیدان سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، نایب رئیس بسیج مردمی عراق، منطقه را وارد مرحله جدیدی کرد که عنوان و سرفصل آن، پایان دادن به حضور نظامی و امنیتی آمریکا در منطقه است. شیخ علی دعموش گفت: روند تسویه حساب با آمریکا با حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد آغاز شد، اما با این حمله تمام نشده است بلکه تا زمان خروج نیرو‌های آمریکایی از تمام منطقه ادامه پیدا خواهد کرد. نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان افزود: خون شهیدان سلیمانی و المهندس چشم اندازی گسترده برای تحقق این دستاورد بزرگ خواهد گشود همانطور که در گذشته خون تمام شهدا در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و یمن، در‌های پیروزی را گشوده است. وی در ادامه در خصوص تحولات لبنان نیز تصریح کرد: حزب الله تمام تسهیلات و امکانات را برای تشکیل دولت ارائه داده است و همچنان هر آنچه برای تشکیل دولتی منسجم و کارآمد لازم باشد، تقدیم خواهد کرد، زیرا حزب الله به دنبال سهم خواهی یا امتیاز گرفتن نیست.

تبدیل وضعیت محور مقاومت از دفاع به حمله

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
(آیت الله) علی خامنه‌ای رهبر ایران گفتند حملات موشکی این کشور، سیلی محکمی به آمریکا بود، اما کفایت نمی‌کند. او خواستار خروج نظامیان آمریکایی شد، زیرا حضور آن‌ها عامل جنگ افروزی، ویرانی و اختلافات در منطقه است. در ادامه این گزارش آمده است: گروه‌های مقاومت عراقی هم به نوبه خود در کنار جبهه دشمن واشنگتن قرار گرفتند. نشست مقتدا صدر رئیس جریان صدر و فرماندهان گروهی از گروه‌های مقاومت عراق در شهر قم ایران، پایان دادن به اشغالگری آمریکا در عراق را در صدر اولویت‌ها در مرحله آینده قرار داد. تحرکات برای مهار هجمه جدید آمریکا بیشتر شده، در حالی که محور مقاومت از مرحله دفاع به مرحله حمله منتقل شده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اخبار کوتاهی از شبکه‌های سیما را در ادامه می‌بینید: افسانه‌ای از کشور یونان در «افسون افسانه» رادیو نمایشاین هفته در برنامه «افسون افسانه»، افسانه‌ای از کشور یونان به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. در برنامه «افسون افسانه» افسانه‌ای از کشور یونان به نام «میداس دست طلا» را خواهید شنید. پنجشنبه بیست و ششم دی‌ماه، ساعت ۲۲:۴۵ از رادیو نمایش پخش می‌شود و تکرار آن را روز جمعه ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه است. بررسی ابعاد سیاسی و رسانه‌ای انتقام سخت در شبکه ۴گفت‌وگوی زنده سیاسی شبکه چهار سیما امشب به موضوع «ابعاد سیاسی، رسانه‌ای و بین‌المللی انتقام سخت» اختصاص یافته است. مشروح کامل این سخنرانی، چهارشنبه (۲۵ دی‌ماه) ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.
ایسناایسنا2 روز قبل
سخنرانی اخیر دبیرکل حزب الله لبنان، چهارشنبه (۲۵ دی ماه) از شبکه افق پخش می‌شود. به گزارش ایسنا، ۲۲ دی ماه امسال، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت هفتمین روز شهادت سردار سپهد شهید حاج قاسم سلیمانی، مطالب مهمی ایراد کرد. او گفت: پاسخ به جنایت آمریکا را نمی‌توان در یک عملیات خلاصه کرد و این راه ادامه خواهد داشت؛ تصمیم پاسخ دادن به آمریکا بیانگر شجاعت و شهامت بی‌نظیر ایران است. مشروح کامل این سخنرانی، چهارشنبه (۲۵ دی ماه) ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود. انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 روز قبل
نعیم قاسم اشاره کرد که عنصر اصلی این حضور میلیونی جوانان بودند که این امر نشان‌دهنده روحیه انقلابی ملت ایران است. وی همچنین درباره دیدار خود با خانواده سردار شهید سلیمانی و روحیه ایشان که در میان خانواده‌اش جاری بود و نیز ادبیات آنها در استقبال از شیخ نعیم قاسم و عزاداری آنها صحبت کرد. نعیم قاسم ادامه داد که همه چیز نشان می‌داد که با شهادت حاج قاسم٬ انقلاب دوباره شعله ور شده و انگار در آغاز آن هستیم و همه برای مقابله با طاغوت بیرون آمده بودند. شیخ نعیم قاسم اظهار داشت که سردار سلیمانی فرمانده محور مقاومت و پروژه آزادی بود که با شهادت او پروژه‌اش از بین نرفته و بسیار قدرتمندتر از گذشته راه خود را ادامه می‌دهد. وی تاکید کرد که قاتل سردار سلیمانی به زودی می‌فهمد که نمی‌تواند این پروژه را نابود کند و پس از حاج قاسم٬ با هزاران سردار قاسم سلیمانی که پرچم و فرهنگ او را حمل می‌کنند مواجه می‌شود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش به همت اداره کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام در این مرکز حوزوی برگزار شد. سردار شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، امت اسلامی و ایران و عراق را با هم متحد کردموسوی با اشاره به شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، عنوان کرد: سردار شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، امت اسلامی و ایران و عراق را با هم متحد کرد، خون ایشان برکت بسیاری دارد که در آینده هم شاهد برکات بیشتر آن خواهیم بود. وی افزود: شهید سردار سلیمانی، مکان‌های مقدس را حفظ و داعش را از سوریه و عراق بیرون کرد، ایشان رابطه عمیقی با ائمه اطهار علیهم‌السلام و حضرت زینب علیهاالسلام داشتند. دختر شهید سیدعباس موسوی تأکید کرد: شهید سردار سلیمانی طالب شهادت بود و همواره منتظر بود که خداوند عنایت کند و ایشان به فیض شهادت نائل شود. وی بیان داشت: امید است که گفتمان همه کشورهای اسلامی، شهادت باشد و و راه برای ظهور امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف باز شود.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
گزارشگر این شبکه در گزارشی گفت ده‌ها پایگاه آمریکا در منطقه در برابر موشک‌های بالستیک ایران آسیب پذیر شده‌اند. برتری نظامی ایران در مقابل ناتوانی و سردرگمی آمریکا بر همه هم پیمانان و ابزار‌های واشنگتن در منطقه تاثیر گذاشته است. رژیم‌های سعودی و اماراتی همان دغدغه‌ای را دارند که بر اسرائیلی‌ها حاکم شده است. رژیم‌های سعودی و اماراتی علاوه بر این در جنگ نامحدودی با یمن به سر می‌برند. عبدالملک بدرالدین گفت امیدواریم رژیم‌های سعودی و اماراتی درس عبرت بگیرند و در محاسبات خود بازنگری کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
به نقل از رأی الیوم، محافل صهیونیست ضمن اذعان به توان موشکی حزب الله لبنان اعلام کردند که این موشک‌ها ویرانی زیادی برجای خواهد گذاشت. «عومر دنک» ژنرال احتیاط رژیم صهیونیستی اذعان کرد: تهدید موشکی حزب الله بیش از هر زمان دیگری خطرناک شده است. اسرائیل نه توان بیرون کردن ایرانی‌ها از سوریه را دارد و نه توان محدود کردن حرکت‌های آن در منطقه را دارد. همانطور که نفتالی بنت گفته است اسرائیل توان بیرون کردن ایرانی‌ها از سوریه را ندارد و به بن بست رسیده است. باید با تجهیز حزب الله لبنان به موشک‌های نقطه زن مقابله شود.
ایسناایسنا3 روز قبل
مجلس بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان ازسوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه برپا شد. علیرضا کاظمی ابدی سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره یه مجاهدتهای این شهیدان والامقام، اظهار داشت: اگر رزمندگانی همچون سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس، حزب الله لبنان، فاطمیون افغان و زینبیون پاکستانی نبودند، سرزمینهای اسلامی و ناموس مسلمانان به دست دشمنانی می‌افتاد که هدفشان مبارزه با قدرت و وحدت مسلمانان به‌ویژه شیعیان، مقابله با دستاوردهای انقلاب اسلامی و ویرانی اماکن مقدسه بود. سفیر کشورمان افزود: اولین ثمره خون این شهیدان، بیداری، اتحاد و انسجام بیشتر میان مردم ایران و عراق بود؛ و اولین وظیفه ما حفظ و پاسداری از خون شهدا و ثمرات ارزشمند آنهاست. در این مراسم که با همکاری مجمع اهل بیت (ع) هلند برگزار شد، همچنین به مناسبت سالگرد ارتحال عالم مجاهد و خادم صدیق مکتب قرآن و اهل بیت (ع) مرحوم شیخ محمد اوجی، یاد خاطره وی نیز گرامی داشته شد. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تأکید کرد: خون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی پایان حضور آمریکا را در منطقه امضا کرد و واشنگتن دیگر آینده‌ای در منطقه نخواهد داشت. به گزارش پایگاه اینترنتی العهد لبنان، «شیخ نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشتی در حسینیه شهرک «الخیام» در جنوب لبنان گفت:: ایران با موشکباران پایگاه‌های آمریکایی تکبر و استکبار آمریکا و هیبت آن را در هم شکست و ثابت کرد که آمادگی مقابله و رویارویی با آمریکا را دارد. خون فرمانده شهید حاج قاسم سلیمانی پایان حضور آمریکا را در عراق و منطقه رقم زد بگونه‌ای که آمریکا دیگر آینده‌ای در منطقه ندارد. این عضو شورای مرکزی حزب الله تصریح کرد: پاسخ به آمریکایی‌ها از پایگاه عین الاسد شروع شده است و جز با خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق و منطقه پایان نمی‌یابد. وی همچنین با اشاره به اوضاع لبنان گفت:: بحران در لبنان با توجه به ادامه فروپاشی و وخامت اوضاع، از بد به سمت بدتر شدن پیش می‌رود و در اینگونه مواقع و در این سطح از بحران برای هر کشوری؛ همگی برای نجات و متوقف کردن نابسامانی، فروپاشی و جلوگیری از خونریزی با یکدیگر متحد می‌شوند، اما متاسفانه آنچه در لبنان اتفاق افتاده است نیرنگ‌ها، دو دستگی‌ها و تسویه حساب‌های سیاسی است که نابسامانی اوضاع اقتصادی، مالی و اجتماعی را بیشتر کرده است و زخم‌های میهن و بحران مالی و اقتصادی را تشدید کرده است. شیخ نبیل قاووق تأکید کرد: حزب الله موضعش از همان ابتدا این بود که درپی محقق کردن دستاورد یا سهم خواهی نیست بلکه به دنبال یافتن بهترین و سریع‌ترین راه حل برای نجات کشور است که این امر با تشکیل دولت مورد اعتماد که قادر به نجات کشور باشد امکانپذیر است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، بتول سادات موسوی فرزند دبیر کل سابق حزب الله لبناندر مراسم بزرگداشت سپهبد سلیمانی که در جامعه الزهرا (س) برگزار شد، اظهار داشت: سردار شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، امت اسلامی و ایران و عراق را با هم متحد کردند، خون ایشان برکت بسیاری دارد که در آینده هم شاهد برکات بیشتر آن خواهیم بود. وی افزود: شهید سردار سلیمانی، مکان‌های مقدس را حفظ و داعش را از سوریه و عراق بیرون کرد، ایشان رابطه عمیقی با ائمه اطهار علیهم‌السلام و حضرت زینب (س) داشتند. فرزند دبیر کل سابق حزب الله لبنان ادامه داد: در دیداری که با سردار سلیمانی داشتم، تسبیحی به من هدیه داد به شرط این که هر روز هزار صلوات با این تسبیح انجام دهم و اگر ایشان شهید شد، این تسبیح به همراه ایشان دفن شود. دختر شهید سیدعباس موسوی بیان کرد: شهید سردار سلیمانی طالب شهادت بود و همواره منتظر بود که خداوند عنایت کند و ایشان به فیض شهادت نائل شود، این شهید گرانقدر به شهدا و خانواده شهدا ارادت ویژه‌ای داشت و با وجود اینکه وقت نداشت و همواره در میدان‌های جهاد بود ولی چند بار به دیدار خانواده ما آمد. دختر شهید سیدعباس موسوی گفت: شهید سیدعباس، شهیده‌ام یاسر، شهید حاج قاسم سلیمانی و همه شهدای سرزمین‌های اسلامی به سبب دوست داشتن اهل بیت علیهم‌السلام با هم متحد هستند و همواره پدرم می‌گفت کسی به فیض شهادت نائل می‌شود که استحقاق داشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
خبر تکمیل می‌شود …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، در این همایش ابعاد داخلی و بین المللی ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در حال بحث و بررسی است. وی حقانی تصریح کرد: در عراق غزه سوریه نیز شواهد زیادی از اقدامات این سردار شهید مشاهده می‌شود و نشان از عمق نفوذ و راهبری ایران است. مدیرعامل پژوهشکده تاریخ معاصر همچنین گفت: دشمن بیشتر از جنگ نظامی، در جنگ نرم سرمایه گذاری کرده است. آقای حقانی به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی اشاره و تصریح کرد: شهید سردار سلیمانی نه تنها در جنگ‌های هشت ساله و دفاع مقدس، بلکه در محور مقاومت، نقش اساسی و مهمی داشت و برای همین موضوع در بسیاری از کشور‌ها حتی چین شاهد برگزاری تجلیل از مقام این شهید هستیم. آقای حقانی در بخشی دیگر با اشاره به چهار استراتژی انگلیسی‌ها برای از ببن بردن نفوذ ایران در منطقه، ادامه داد: این چهار راهبرد شامل نفوذ، تضعیف و تجزیه و نابودی ایران از سوی انگلیس بوده که این توطئه‌ها همواره شکست خورده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش به همت اداره کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام در سالن جلسات این مرکز علمی و دینی برگزار شد. بتول سادات موسوی فرزند دبیر کل سابق حزب الله لبنان و طلاب و اساتید جامعه الزهرا (س) در این مراسم حضور داشتند. وی بیان کرد: امید است که گفتمان همه کشورهای اسلامی، شهادت باشد و و راه برای ظهور امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف باز شود. شعرخوانی خانم احسانی و مرثیه سرایی خانم افضلی و پخش کلیپ‌هایی از جبهه مقاومت و سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب مدظله العالی، سیدحسن نصرالله و شهید سیدعباس موسوی از جمله برنامه‌های این مراسم بود. همچنین در این مراسم، یاد و خاطره عروج‌یافتگان حادثه هواپیمای اوکراینی به ویژه خانم زهرا حسنی سعدی، خواهرزاده استاد حسنی سعدی از اساتید جامعه الزهرا علیهاالسلام گرامی داشته شد.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
محمداسماعیل سعیدی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری حوادث اخیر در منطقه خاورمیانه گفت: آمریکا با برنامه ریزی ۲۰ ساله و هزینه کرد ۷ تریلیون دلاری در تلاش بود تا در سال ۲۰۲۰ زمینه ایجاد خاورمیانه جدید با ساختارهای سیاسی جدید را فراهم کند که امروز شواهد نشان می‌دهد که نتیجه‌ای حاصل نکرده است. نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اهداف آمریکا در ایجاد خاورمیانه جدید، امن کردن مسیر برای تامین منافع آمریکا در منطقه به ویژه عبور انرژی به سمت غرب و آمریکا بود ادامه داد: علاوه بر این آمریکایی‌ها به دنبال راهی برای تضمین قطعی امنیت رژیم صهیونیستی بودند. وی با بیان اینکه با وجود صرف زمان و هزینه ۷ تریلیون دلاری اما آمریکایی‌ها در رسیدن به اهداف خود نتیجه‌ای حاصل نکردند افزود: در چنین شرایطی امروز نظام حاکم بر کاخ سفید با این سوال در مقابل افکار عمومی آمریکا روبرو است که نتیجه این هزینه کردها چه بوده است؟ اما از آنجا که پاسخی قانع کننده ندارند، برای فرار از پاسخگویی دست به اقداماتی می‌زنند که از جمله آن می‌توان به اقدام آنها در به شهادت رساندن سردار سلیمانی اشاره کرد. سعیدی با بیان اینکه اقدام آمریکایی‌ها در ترور سردار سلیمانی باز هم اعتبار آمریکا را در منطقه زیر سوال برد گفت: آمریکا با این اقدام خود موجب جریحه‌دار شدن احساسات ملت‌های منطقه و مسلمانان شد ضمن اینکه گروه‌های جهادی از جمله حزب الله لبنان، حشدالشعبی عراق و انصار الله یمن و سایر کسانی که با نظام سلطه در مبارزه هستند را نیز تحریک کردند. عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس دهم با تاکید بر نگرانی شدید آمریکایی‌ها و کشورهای منطقه از تحولات اخیر ادامه داد: به دنبال این تحولات شاهد سفر مقامات سیاسی کشورهای منطقه به ایران هستیم زیرا کشورهای منطقه در پی تحرکات ناامن کننده آمریکا نگران بروز حوادثی و اتفاقاتی هستند که بر این اساس به دنبال مذاکره و گفت و گو با ایران بوده تا زمینه کاهش تنش‌ها فراهم شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه تصمیم دادگاه تجدیدنظر فدرال در نیویورک را بازگرداند که به خانواده‌های کشته شدگان سال ۱۹۸۳ پادگان دریایی ایالات متحده در بیروت اجازه می‌داد تا از دارایی‌های بانک مرکزی ایران به ارزش ۱٫۶۸ میلیارد دلار غرامت دریافت کنند. تا به امروز اشخاص حقیقی دخیل در پرونده شکایت از ایران، برای جمع آوری ۴ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران مشکل داشتند اما در سال ۲۰۱۷ شعبه دوم دادگاه رایی صادر کرد که به موجب آن، ۱٫۶۸ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی که در موسسه مالی لوکزامبورگ نگهداری می‌شد، به عنوان بخشی از این غرامت، به نیویورک منتقل شود تا به این خانواده‌ها پرداخت گردد. با این وجود، دادگاه بدوی ابراز نگرانی کرده بود که دستبرد به دارایی‌های دولت خارجی می‌تواند مغایر قوانین بین المللی باشد اما شاکیان این پرونده در سال ۲۰۱۴ خواستار ارسال پرونده خود به دادگاه عالی شده بودند. بانک مرکزی ایران هم به دیوان عالی آمریکا گفت که حکم شعبه دو، آمریکا را در معرض نقض قوانین بین المللی و همچنین پیامدهای فاجعه بار برای روابط خارجی آمریکا قرار خواهد داد. به دنبال آن، مقامات دولت آمریکا از دادگاه درخواست کردند که سابقه شعبه دوم دادگاه تجدید نظر را به سمت لایحه هزینه دفاعی جدید هدایت کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
دیوان عالی آمریکا پرونده مصادره ۱٫۶۸ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی ایران را به دادگاه تجدید نظر فرستاد تا بر اساس لایحه هزینه دفاعی آمریکا، کار جمع آوری دارایی‌های خارجی آسان‌تر انجام شود. به گزارش نامه نیوز، دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه تصمیم دادگاه تجدیدنظر فدرال در نیویورک را بازگرداند که به خانواده‌های کشته شدگان سال ۱۹۸۳ پادگان دریایی ایالات متحده در بیروت اجازه می‌داد تا از دارایی‌های بانک مرکزی ایران به ارزش ۱٫۶۸ میلیارد دلار غرامت دریافت کنند. تا به امروز اشخاص حقیقی دخیل در پرونده شکایت از ایران، برای جمع آوری ۴ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران مشکل داشتند اما در سال ۲۰۱۷ شعبه دوم دادگاه رایی صادر کرد که به موجب آن، ۱٫۶۸ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی که در موسسه مالی لوکزامبورگ نگهداری می‌شد، به عنوان بخشی از این غرامت، به نیویورک منتقل شود تا به این خانواده‌ها پرداخت گردد. بانک مرکزی ایران هم به دیوان عالی آمریکا گفت که حکم شعبه دو، آمریکا را در معرض نقض قوانین بین المللی و همچنین پیامدهای فاجعه بار برای روابط خارجی آمریکا قرار خواهد داد. به دنبال آن، مقامات دولت آمریکا از دادگاه درخواست کردند که سابقه شعبه دوم دادگاه تجدید نظر را به سمت لایحه هزینه دفاعی جدید هدایت کنند.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
ایرنا: دیوان عالی آمریکا پرونده مصادره ۱٫۶۸ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی ایران را به دادگاه تجدید نظر فرستاد تا بر اساس لایحه هزینه دفاعی آمریکا، کار جمع آوری دارایی‌های خارجی آسان‌تر انجام شود. دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه تصمیم دادگاه تجدیدنظر فدرال در نیویورک را بازگرداند که به خانواده‌های کشته شدگان سال ۱۹۸۳ پادگان دریایی ایالات متحده در بیروت اجازه می‌داد تا از دارایی‌های بانک مرکزی ایران به ارزش ۱٫۶۸ میلیارد دلار غرامت دریافت کنند. گردش این پرونده در شرایطی انجام می‌شود که هفته گذشته تنش زیادی بین ایران و آمریکا در هفته گذشته در پی اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس ایران و اقدام تلافی‌جویانه ایران در حمله به پایگاه نظامی عین الاسد و تاجی ایجاد شد. بانک مرکزی ایران هم به دیوان عالی آمریکا گفت که حکم شعبه دو، آمریکا را در معرض نقض قوانین بین المللی و همچنین پیامدهای فاجعه بار برای روابط خارجی آمریکا قرار خواهد داد. به دنبال آن، مقامات دولت آمریکا از دادگاه درخواست کردند که سابقه شعبه دوم دادگاه تجدید نظر را به سمت لایحه هزینه دفاعی جدید هدایت کنند.
ایرناایرنا3 روز قبل
دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه تصمیم دادگاه تجدیدنظر فدرال در نیویورک را بازگرداند که به خانواده‌های کشته شدگان سال ۱۹۸۳ پادگان دریایی ایالات متحده در بیروت اجازه می‌داد تا از دارایی‌های بانک مرکزی ایران به ارزش ۱٫۶۸ میلیارد دلار غرامت دریافت کنند. به گزارش ان بی سی نیوز، این دادگاه عالی، پرونده را به شعبه دوم دادگاه تجدید نظر فرستاده است تا لایحه هزینه دفاعی سال گذشته آمریکا که به امضای رئیس جمهوری هم رسیده است درنظر گرفته شود که در این صورت، جمع آوری دارایی‌های خارجی برای دادگاه‌های آمریکا آسانتر خواهد شد. با این وجود، دادگاه بدوی ابراز نگرانی کرده بود که دستبرد به دارایی‌های دولت خارجی می‌تواند مغایر قوانین بین المللی باشد اما شاکیان این پرونده در سال ۲۰۱۴ خواستار ارسال پرونده خود به دادگاه عالی شده بودند. بانک مرکزی ایران هم به دیوان عالی آمریکا گفت که حکم شعبه دو، آمریکا را در معرض نقض قوانین بین المللی و همچنین پیامدهای فاجعه بار برای روابط خارجی آمریکا قرار خواهد داد. به دنبال آن، مقامات دولت آمریکا از دادگاه درخواست کردند که سابقه شعبه دوم دادگاه تجدید نظر را به سمت لایحه هزینه دفاعی جدید هدایت کنند.
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
به دنبال ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس قائم مقام تشکیلات الحشدالشعبی عراق توسط ارتش آمریکا، اکنون وزیر خارجه اسرائیل سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان را هم به طور تلویحی تهدید به ترور کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از العالم، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه اسرائیل در صفحه شخصی‌اش در توئیتر مدعی شد نصرالله دست از حمله به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و تهدید اسرائیل برنمی‌دارد. کاتس در ادامه ادعا کرده که دبیر کل حزب‌الله لبنان پس از دریافت هشدارهایی از سوی ایران مبنی بر امکان ترورش، مجبور شده بیش از پیش خود را مخفی کند. این مقام اسرائیلی با این جمله که «او اگر بخواهد جلوی اسرائیل بایستد، این مخفی شدن هم فایده‌ای برایش نخواهد داشت»، بطور غیرمستقیم دبیرکل حزب‌الله را به ترور تهدید کرد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، اسرائیل کاتز وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به طور تلویحی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان را تهدید به ترور کرد. وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در توییتی مدعی شد: نصرالله دست از حمله به نتانیاهو نخست وزیر و تهدید اسرائیل برنمی دارد. این در حالی است که روز گذشته سید حسن نصرالله، مقاومت را تهدیدی برای رژیم صهیونیستی دانسته بود. قدر مسلم آن است که مقامات رژیم صهیونیستی هرازگاهی از ترور سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان دم می‌زنند. از جمله گادی «آیزنکوت» قبلا مدعی شده بود: «ترور سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان، هدفی مشروع در جنگ آینده یا قبل از آن خواهد بود».

به انتهای لیست رسیدید