حزب الله لبنان

حزب الله لبنان

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
مقامات آمریکایی، به خصوص مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، به سرعت این حملات را به ایران نسبت دادند. با این حال جنگ میان آمریکا و ایران کماکان غیرمحتمل است. در توازن قدرت منطقه تغییری ایجاد شده و ایران از نظر تغییر جایگاه آمریکا به عنوان قدرت غالب در منطقه، به نقطه بدون بازگشتی رسیده است. با وجود رقابت شدید راهبردی در منطقه به خصوص در خلیج فارس, ایران و آمریکا همیشه از درگیری نظامی پرهیز کرده‌اند. این درگیری همچنین بر مناطق گسترده‌ای در شرق مدیترانه تاثیر خواهد گذاشت، جایی که حزب الله لبنان کاملا آماده درگیری گسترده با اسرائیل است.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
روزنامه الاخبار لبنان از دیدارهای محرمانه میان نمایندگان دولت لبنان و حزب‌الله برای بررسی راه‌حل مشکلات اقتصادی در این کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، روزنامه الاخبار لبنان نوشت: از حدود دو هفته پیش مذاکرات محرمانه اقتصادی میان حزب الله لبنان و جریان المستقبل در مقر دولت آغاز شده است. بعد از آن برخی فکر می‌کردند که نشست حزب الله و المستقبل بر روی یک میز بعید است اما اکنون این اتفاق افتاده است. این روزنامه نوشت: سعد حریری، نخست‌وزیر و رهبر جریان المستقبل لبنان از ۱۰ روز پیش وارد این مذاکرات اقتصادی مشترک با حزب الله شده و حزب الله از آن استقبال کرده است. حزب الله نیز موافقت کرده و تیمی شامل علی فیاض و حسین الحاج حسن و عبدالحلیم فضل الله را برای مذاکره با تیم حریری تعیین کرد.
رکنارکنا13 ساعت قبل
پیش از این پوستری از تمام ویدیوهایی که توسط اینستاگرام از صفحه حاج میثم مطیعی حذف شده بود، منتشر شد که نشان می‌دهد علی رغم فعالیت ۶ ساله این صفحه، در یکسال اخیر بالاترین فشار برای عدم انتشار و محدودیت اشعار و مداحی‌های حاج میثم مطیعی از سوی این کمپانی آمریکایی به وجود آمده است. مسئول فضای مجازی این مداح گفت: اینستاگرام با ذره بین به مطالب این صفحه نگاه می‌کند که حتی برای خود ما نیز تعجب آور است. وی افزود: پیش از این ورود اینستاگرام بصورت شکلی و فرمی بود یعنی به تصویر چهره یا نماد حساسیت داشت اما هم اکنون به خصوص در محرم امسال اینستاگرام به اشعار و محتوا هم ورود کرده است. مثلا در شعری که دکتر مطیعی در شب تاسوعا در حسینیه امام خمینی خواندند آمده است «تبت ایدی آل سعود» یعنی بریده باد دستان آل سعود یا اینکه «اسرائیل زائله حزب الله منتصرون» یعنی اسرائیل نابودشدنی است و حزب الله پیروز است. همین ابیات باعث شد که کل فیلم از صفحه اینستاگرام حاج میثم مطیعی حذف شود و پس از حذف این ویدیوها بود که پیام تهدید حذف کل اکانت اینستاگرام این مداح برای مدیریت صفحه ارسال شد.
مهرمهر14 ساعت قبل
مجله مهر: اینستاگرام در پیامی به صفحه حاج میثم مطیعی اعلام کرد به خاطر درج تصویر سیدحسن نصرالله و نیز مداحی شب تاسوعا در بیت رهبری که حاوی اشعار ضد صهیونیستی، ضد سعودی و دفاع از حزب الله بوده است قصد دارد کل اکانت وی را حذف کند. پیش از این پوستری از تمام ویدیوهایی که توسط اینستاگرام از صفحه حاج میثم مطیعی حذف شده بود، منتشر شد که نشان می‌دهد علی رغم فعالیت ۶ ساله این صفحه در یکسال اخیر بالاترین فشار برای عدم انتشار محدودیت اشعار و مداحی‌های حاج میثم مطیعی از سوی این کمپانی امریکایی به وجود آمده است. مثلا در شعری که دکتر مطیعی در شب تاسوعا در حسینیه امام خمینی خواندند آمده است «تبت ایدی آل سعود» یعنی بریده باد دستان آل سعود یا اینکه «اسرائیل زائله حزب الله منتصرون» یعنی اسرائیل نابودشدنی است و حزب الله پیروز است. همین ابیات باعث شد که کل فیلم از صفحه اینستاگرام حاج میثم مطیعی حذف شود و پس از حذف این ویدیوها بود که پیام تهدید حذف کل اکانت اینستاگرام این مداح برای مدیریت صفحه ارسال شد. گفتنی است صفحه حاج میثم مطیعی در اینستاگرام با حدود ۹۰۰ هزار عضو جزو صفحات اصلی در انتشار محتوای مذهبی است و اطلاع رسانی مراسمات این مداح اهل بیت را نیز برعهده دارد که به آدرس www. instagram. com/meysammotiee فعلا قابل دسترسی است.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
لذا چهار مجموعه انتخاباتی خواهیم داشت که باید برای کسب حداقل نصاب ۶۱ کرسی، ائتلاف تشکیل دهند. احزاب دینی و راست، اگر لیکود بخواهد با جریان‌های چپ ائتلاف کند، در کنار نتانیاهو باقی نمیمانند. نکته دیگر اینکه خرد شدن آراء موجب شده تا احزاب کوچک و بزرگ، متناسب با سناریوهای احتمالی با ائتلاف حکومتی، حائز اهمیت شوند. ۲) ائتلاف راستگراها با دو حزب چپ (کار و جبهه دموکراتیک) که با خروج احزاب دینی، شانسی برای نصاب ۶۱ کرسی و تشکیل ائتلاف حکومتی نخواهد داشت. در واقع باید چنین ارزیابی کرد، تنها شانس و سناریوی ممکن برای ائتلاف حکومتی مشکل نتانیاهوست.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
گمان نمی‌رود سرنوشت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آینده که یک سال دیگر است بهتر از این باشد. ترامپ، دوستی جز پول ندارد و ارزش‌های اخلاقی هیچ جایی در قاموس او ندارند و تنها چیزی که برایش اهمیت دارد حجم سرمایه هایش در بانک است و جهان برای او چیزی بیش از معاملات املاک و مستغلات نیست. حداکثر کاری که او ممکن است انجام دهد اعمال تحریم‌های اقتصادی بیشتر مانند آن چیزی است که امروز انجام داد و حلقه محاصره بانک مرکزی ایران را تنگ‌تر کرد. او از واکنش ایران ضد پایگاه هایش در قطر و عربستان و امارات و بحرین و کویت که در تیررس موشک‌ها و پهپاد‌های رادارگریز ایرانی هستند می‌ترسد. نیروی هوایی آمریکا که بر منطقه خلیج فارس سیطره داشت و همه دشمنان آمریکا از قدرت و تاثیرگذاری آن در یکسره کردن نبرد‌ها هراس داشتند امروز به سبب سامانه‌های موشکی دفاعی جدید ساخت روسیه مانند اس ۴۰۰ یا نمونه مشابه ایرانی آن منزوی شده‌اند. کافی است اشاره کنیم که پهپاد آمریکایی گلوبال هوک با موشک ایرانی و در ارتفاع ۲۰ کیلومتری سرنگون شد. همچنان اصرار داریم پهپاد‌هایی که تاسیسات نفتی بقیق و خریص را نشانه گرفتند از یمن برخاسته‌اند مگر این که عکس این موضوع با ارائه ادله علمی و عملی موثق ثابت شود. خوشبین باشید.
وانانیوزوانانیوز17 ساعت قبل
البناء نوشت: حریری در سفر به فرانسه حامل پیام ریاض بود با این مضمون که تلاش‌های میانجیگرانه برای آرام کردن اوضاع فعال شود. نکته قابل توجه لحن آرام و به دور از اتهام زنی حریری در اشاره به حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان بود. در خصوص سفر حریری به ریاض این سوال مطرح شد که آیا عربستان به دنبال این است تا در بحران موجود برخی طرف‌های منطقه از جمله لبنان را با خود همراه کند و در صف خود قرار دهد. به جای هزینه سنگین خرید سامانه‌های دفاعی، توقف جنگ کم هزینه‌ترین گزینه خواهد بود. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شنبه هفته گذشته در یک اقدام کم سابقه با ده فروند پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در شرق عربستان را هدف قرار داد و موجب کاهش ۵۰ درصدی تولید نفت در این کشور شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
سرویس جهان مشرق_ به تازگی تصویر جالبی توسط بخش رسانه‌ای حزب الله لبنان منتشر شده است. در این تصویر که در مناطق مرزی لبنان با رژیم صهیونیستی گرفته شده است یک دستگاه تانک Merkava MK۴ ارتش اسراییل از فاصله‌ای بسیار نزدیک (حتی با وجود زوم دریچه دوربین) توسط رزمندگان حزب الله رصد شده است. این تصویر از این جهت قابل توجه است که با توجه به فاصله کم تیم رصد حزب الله از تانک دشمن، قطعا در برد موشک‌های ضد زره از جمله موشک کورنت با برد بیش از ۵ کیلومتر بوده است و در صورتی که تصمیم برای انهدام آن وجود داشت این تانک و ۴ خدمه درونش به راحتی در تیررس نیروهای مقاومت قرار داشتند. همچنین فاصله کم و در نتیجه وضوح تصویر گرفته شده از مرکاوای اسراییلی باعث شده تا کلیه اجزای مستقر بر روی برجک تانک از جمله سیستم دفاع فعال تروفی که وظیفه مقابله با تهدیدات ضد زره را دارد به خوبی نمایان باشد. رادارهای آرایه فازی سیستم تروفی به شکل بیضی شکل در دو طرف برجک قابل مشاهده است.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
معاون تربیت و آموزش ارتش گفت: ما سامانه «اس ۳۰۰» را از روسیه خریداری کرده‌ایم، اما بچه‌های ما در نیروی پدافند هوایی ارتش ارتقایی به این سامانه داده‌اند که خود روسها هم باور نمی‌کنند. من به عنوان مسئول آموزش ارتش که کشورهای مختلف را دیدم می‌گویم که در حوزه آموزش تخصصی هیچ گونه نیازی به بیگانگان نداریم. من به عنوان مسئول آموزش ارتش که کشورهای مختلف را دیدم می‌گویم که در حوزه آموزش تخصصی هیچ گونه نیازی به بیگانگان نداریم. نیروهای مسلح ایران با تهدیدات تروریستی، سبک جنگ و همچنین تجهیزاتی که در اختیار دارند، به خوبی آشنا هستند. به طوری که یک اقدام پیشگیرانه صورت گرفته در حوزه نظامی، می‌تواند یک فراروی سیاسی بزرگ را تغییر دهد.
فارسفارس20 ساعت قبل
موسسه حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب با دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت‌وگویی انجام داده که قرار است طی روزهای آینده منتشر شود. گفتگوی موسسه حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب با سیدحسن نصراللهبه گزارش خبرگزاری فارس، موسسه حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای با سید حسن نصر الله، دبیر کل حزب الله لبنان گفت‌وگویی اختصاصی و مفصلی کرده است. این گفت‌وگو درباره مکاتبات، مراودات و دیدار‌های خصوصی سید حسن نصر الله است. این گفتگوی جذاب با عنوان روایت نصر به زودی از شبکه ٣ پخش خواهد شد. انتهای پیام/
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
«عبدالباری عطوان» تحلیلگر مسائل منطقه بامداد شنبه نسبت به اظهارات مقام‌های آمریکایی برای حمایت از عربستان گفت: گمان نمی‌رود، ترامپ بدنبال انتقام حمله به تأسیسات آرمکو باشد، چرا که آنچه بیش از هرچیزی برای رئیس جمهوری آمریکا اهمیت دارد، باج گرفتن از کشورهای حاشیه خلیج (فارس) است و این که بتواند به بهانه حمایت از آنها، مبالغ بیشتری از درآمدهای نفتی شان را چپاول کند. نمی دانیم آیا مسؤولان عربستان و امارات به توصیه‌های سید نصرالله گوش فرا خواهند داد یا خیر، اما سخن وی واقعیت دارد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای پیروزی عربستان و انتقام از حمله به آرامکو که تهران را متهم می‌کنند، به ایران حمله نخواهد کرد، حمله پهپادی به پالایشگاه‌های «بقیق» و «خریص» که بنا به اعتراف کارشناسان غربی، بیش از نیمی از تولید نفت سعودی را کاهش داد. آن چه بیشتر از هرچیز برای ترامپ اهمیت دارد، باج گرفتن از کشورهای حاشیه خلیج (فارس) است و این که بتواند به بهانه حمایت از آنها، مبالغ بیشتری از درآمدهای نفتی شان را چپاول کند، اما آن زمان که این کشورها در معرض خطر قرار می‌گیرند، ترامپ فریبکاری می‌کند و (در حمایت از آنان) طفره می‌رود. رئیس جمهوری آمریکا در این موقع، شروع به توئیت و اظهارات متناقض می‌کند، یک بار می‌گوید، وی متعهد به حمایت از هیچ کشوری نیست و یک بار دیگر بهانه می‌آورد که منتظر نتایج تحقیقات است و می‌خواهد بداند، مبدأ حمله به تأسیسات نفت عربستان کجاست. بیشترین کاری که ترامپ خواهد کرد، اعمال تحریم‌های بیشتر اقتصادی است، همان کاری که جمعه شب انجام داد و بار دیگر بانک مرکزی ایران را تحریم کرد، علت این که ترامپ نمی‌تواند به ایران حمله کند، این است که می‌ترسد، تهران در پاسخ به حملات آمریکا، پایگاه‌های آن و مستقر در قطر، عربستان، امارات، بحرین و کویت را با موشک‌ها و پهپادهای رادار گریزش هدف قرار دهد.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ مهمترین اخبار و رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته به شرح ذیل است. (راشاتودی) محمد جواد ظریف در صفحه مکتوب خود نوشت: رژیم سعودی، ایران را برای حملات به تاسیسات نفتی اش متهم کرده، دروغی که حتی خود سعودی‌ها باور ندارند. (اسکای نیوز) وال استریت ژورنال اعلام کرد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به طور مکرر رئیس جمهور اوکراین را تحت فشار قرار داده است تا درباره پسر جو بایدن، تحقیق کند. (رویترز) دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: بی تردید، چین تهدیدی برای جهان است زیرا چین با سرعتی بیش از همه کشورهای دیگر در حال تقویت توان نظامی اش است. (صداوسیما) منابع آگاه رسانه‌ای می‌گویند: دیدار مکرون رئیس جمهور فرانسه و ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر سر کانال ویژه مالی اروپا لغو شد.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت بزرگداشت شیخ حسین کورانی، یکی از بنیانگذاران عضو شورای رهبری حزب الله سخنرانی کرد. اخبار سیاسی - بر این اساس، دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای این سخنرانی گفت: جناب شیخ حسین کورانی (از بنیانگذاران حزب الله) از ابتدای مسیر همه ملاحظات شخصی را کنار گذاشت و از همان اول در این امتحان موفق بود. افراد بسیاری در حزب الله تاکید دارند که او در این امتحان موفق بود. دبیر کل حزب الله گفت: مقاومت در سال ۲۰۰۰ به اصول خود در زمینه‌های مختلف پایبند بود و مزدوران را به ارتش تحویل داد. تأسیسات نفتی عربستان هیچ اهمیتی برای ترامپ ندارد، ما با یک وضعیت جدید دوشیدن (کشورهای عربی) مواجه هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
این اولین نکته، نکته دیگر در زمینه محکومیت. دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «نکته دوم، می‌خواهم چند نصیحت و توصیه به سعودی‌ها داشته باشم، نصیحت جدیدی نیست و مربوط به همین مسئله است. ترامپ روشن گفت که پول می‌خواهد، ترامپ خواستار جنگ نیست، ترامپ انتخابات را پیش رو دارد. در به زانو درآوردن ایران نیز شکست خورد، در اینکه ایران تسلیم شود شکست خورد. سید حسن نصرالله گفت: امروز ترامپ برای دیدار با جناب شیخ حسن روحانی رئیس جمهوری ایران التماس می‌کند، التماس.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
گراهام گفت: آمریکا بازدارندگی خود برابر ایران را از دست داده استسناتور ایالت کارولینای جنوبی روز جمعه با انتقاد از سیاست‌های ترامپ گفت: آمریکا بازدارندگی خود در برابر ایران را از دست داده است. گراهام نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا با انتقاد از اقدام جدید دولت ترامپ برای تحریم بانک مرکزی ایران در پیامی توییتری نوشت: وقتی صحبت از ایران می‌شود بازدارندگی‌مان را از دست داده‌ایم. وی خطاب به رهبران وزارت دفاع آمریکا که در حال برنامه ریزی طرح مقابله با ایران هستند، نوشت: پاسخ ضعیف به این ستیزه‌جویی شوک‌آور ایران صرفا فراخوانی برای ستیزه‌جویی‌های بیشتر است. رییس جمهوری آمریکا در ادامه تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران، بانک مرکزی کشورمان را در فهرست تحریم قرار داد. در بیانیه وزارت خزانه داری و اتاق جنگ دولت ترامپ هم علاوه بر بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی با اتهام مشابهی تحت تحریم قرار گرفته است.

تیزر گفت‌وگوی اختصاصی موسسه حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب با سیدحسن نصرالله

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، گفت‌وگویی اختصاصی و مفصل میان موسسه حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای و سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان درباره مکاتبات، مراودات و دیدار‌های خصوصی ایشان با رهبر معظم انقلاب شکل گرفته است که در آینده آن را مشاهده خواهید کرد. این گفت‌وگوی جذاب با عنوان «معادله نصر» به زودی از شبکه ٣ پخش خواهد شد. بیشتر بخوانید: هشدار سیدحسن نصرالله درباره بازگشت مزدوران اسرائیل به لبنانانتهای پیام/صحبت‌های دیدنی دبیرکل حزب الله لبنان + فیلم

:: عظیم زاده -سخنرانی سید حسن نصرالله

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از بیروت، سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مراسمی به مناسبت گرامیداشت علامه شیخ حسین کورانی ضمن تجلیل از شخصیت این عالم مبارز، درباره آخرین تحولات منطقه به ایراد سخن پرداخت.

فیلم | توصیه سیدحسن نصرالله به عربستان: آمریکا آماده دوشیدن جدید شماست

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در نصیحت به امارات و عربستان گفت: بهتر است در جنگ با یمن بیش از این خود را ذلیل نکنید. آمریکا آماده دوشیدن جدید شما است.

هشدار سیدحسن نصرالله درباره بازگشت مزدوران اسرائیل به لبنان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان گفت: درباره مزدوران رژیم صهیونیستی بازگشته به لبنان باید دستگاه امنیتی و قضایی لبنان تصمیم درستی بگیرند. بیشتر بخوانید: سخنان کوبنده‌ای که کل محور مقاومت را علیه آمریکا و اسرائیل یکپارچه کردانتهای پیام/صحبت‌های سیدحسن نصرالله درباره بازگشت مزدوران رژیم کودک کش + فیلم
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت لبنان روز جمعه در پاریس تفاهم نامه‌ای را برای بهره مندی از تجهیزات نظامی فرانسوی با هدف تامین امنیت میادین نفت و گاز خود در شرق مدیترانه امضا کرد. این منابع جنجالی عامل تنش‌های بسیار در منطقه است. سعد حریری نخست وزیر لبنان در دیدار با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در پاریس از امضای تفاهم نامه‌ای برای بهره مندی از تجیهزات نظامی فرانسه به منظور تقویت توان دفاعی و امنیتی لبنان خبر داد. سعد حریری پیش از دیدار با مکرون در کاخ الیزه گفت: بخش گسترده‌ای از این تجهیزات نظامی برای تقویت نیروی دریایی ما و دستیابی به توان هوایی در حوزه دریایی به کار گرفته خواهد شد. این یک سرمایه گذاری اساسی در زمینه امنیت میادین نفت و گاز ما در دریاست. لبنان اوایل سال ۲۰۱۸ نخستین قرارداد بهره برداری خود از این میادین را با کنسرسیوم شرکت‌های فرانسوی، ایتالیایی و روس امضا کرد که بخشی از اکتشافات آن در منطقه دریایی مورد مناقشه با اسرائیل است که اوایل سال ۲۰۱۸ از قرارداد گاز رسانی به مصر خبر داده بود. حزب الله لبنان که در سال ۲۰۰۶ با اسرائیل جنگیده بود و موشک‌هایی در اختیار دارد که می‌تواند میادین نفت و گاز مورد مناقشه با اسرائیل را هدف قرار دهد، اعلام کرد، آماده است از دولت لبنان حمایت کند تا بتواند در این «جنگ گاز» به پیروزی دست یابد. علاوه بر شرق مدیترانه، ذخایر قابل توجهی هم در سواحل قبرس کشف شده است که موجب بروز تنش میان قبرس به عنوان عضو اتحادیه اروپا که ارتش ترکیه یک سوم شمال آن را اشغال کرده و ترکیه شده است. حریری در مورد تامین مالی این تجهیزات نظامی لبنان گفت: فرانسه به عنوان متحد دیرینه این کشور بار دیگر با پیشنهاد ضمانت برای اعتبار سخاوتمندانه ۴۰۰ میلیون یورویی حمایت خود را از ما نشان داد. امانوئل مکرون هم تاکید کرد این تفاهم نامه بخشی از پیگیری عملیاتی برای تعهداتی است که ما در ماه مارس سال ۲۰۱۸ در رم برای تامین تجهیزات ارتش لبنان پذیرفتیم. در کنفرانس رم در مورد امنیت لبنان، پاریس یک خط اعتباری ۴۰۰ میلیون یورویی برای نیرو‌های مسلح و امنیت لبنان باز کرد تا این کشور به یک نیروی دریایی واقعی مجهز شود. کشور‌ها و نهاد‌های دیگری هم وعده مبالغی را دادند.

التماس ترامپ برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دبیرکل حزب الله افزود: جناب شیخ حسین کورانی از ابتدای مسیر همه ملاحظات شخصی را کنار گذاشت و از همان اول در این امتحان موفق بود. افراد بسیاری در حزب الله تاکید دارند که او در این امتحان موفق بود. دبیرکل حزب الله گفت: آنچه در سال‌های اخیر درباره تغییر ترکیب جمعیتی سوریه بخصوص در مناطق مرزی گفته شده است کذب محض است. شما باید از جنگ با ایران نا امید شوید؛ ترامپ به دنبال پول است ترامپ به دنبال جنگ نیست ترامپ در آستانه انتخابات است. امروز ترامپ التماس می‌کند که دیداری با روحانی رئیس جمهور ایران داشته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: هپکو قربانی بی‌برنامگی مدیران و روند غلط خصوصی‌سازی است به طوری که از ابتدا مخالف واگذاری هپکو بودم. اعتمادآنلاین| آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به موضوعات و مسائل مربوط به شرکت هپکوی اراک بیان کرد: افتخار می‌کنیم که امروز میزبان دانشجویانی از تهران و دیگر شهرهای کشور هستیم که به منظور پیگیری مشکلات و همدرددی با جامعه کارگری هپکو به این استان آمده‌اند. وی افزود: بنده مخالفت خود را در سال ۹۶ و از همان اول که هپکو را به این فرد برای مدیریت این کارخانه اعلام کردم و خواستار برنامه و راهکار این افراد برای این شرکت بزرگ شدم که در آن زمان سرپرست استانداری در دو برگ که شامل برنامه مد نظر برای شرکت هپکو بود ارائه کرد که البته قانع کننده نبود. وی خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری بارها تاکید و تبیین فرمودند همه شرکت کنندگان در این تجمع باید با بصیرت خود هیچ بهانه‌ای به دست دشمن نداده و آب به آسیاب دشمن نریزند و با وحدت خود عظمت و صلابت تمدن بزرگ اسلامی را نمایش دهند. منبع: تسنیم
مهرمهر1 روز قبل
یکی از موسسان و در طلیعه آنها شیخ حسین کورانی بود و از همه روابط و جایگاهش برای ایجاد این روند بهره برد. شیخ حسین کورانی استاد من در حوزه علمیه بعلبک بود. وی با وجود اینکه استاد من بود اما با ریاست من بر حزب الله موافقت کرد. همچنین در موضوع ائتلاف بندی‌ها، باید از آنچه درباره برهم زدن ائتلاف امل و حزب الله و حزب الله با جریان ملی گفته می‌شود، برحذر بود. تکیه بر آمریکا فایده‌ای برای امارات و عربستان ندارد.

آغاز مراسم حزب الله در گرامیداشت علامه شیخ حسین کورانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، لبنان به طور مستقیم تصاویری از آغاز مراسم حزب الله لبنان به مناسبت گرامیداشت علامه شیخ حسین کورانی پخش کرد. قرار است در این مراسم سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله سخنرانی کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
وی ادامه داد: عربستانی‌ها می‌گویند ما از جنوب، مراقب یمن بودیم و ایران از شمال پهباد فرستاده است. امام جمعه مشهد گفت: ایران امروز یک مرز جغرافیایی و محصور در منطقه‌ای جغرافیایی نیست بلکه ایران امروز همان جریان مقاومت در منطقه است. آیت الله علم الهدی افزود: حزب الله لبنان، انصارالله یمن، حماس و جهاد اسلامی فلسطین همه ایران است و ایران یک مرز جغرافیایی نیست. وی اضافه کرد: سید مقاومت اعلام کرده است که مقاومت در منطقه تنها یک رهبر دارد و آن هم مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران است. امام جمعه مشهد تاکید کرد: شمال و جنوب شما ایران است، امروز در هر نقطه منطقه که یک مسلمان بیدار و یک جریان مبارز وجود دارد آنجا ایران و امام آن فرد و جریان نیز رهبر ایران است.
فارسفارس1 روز قبل
در این میان نگاهی به چرایی اتخاذ راهبرد مقاومت از سوی ایران و دستاوردهای این راهبرد می‌تواند تا حدودی دلایل اتخاذ حمله به راهبرد مقاومت را روشن کند. اما در مقابل راهبرد مقاومت، سازش قرار دارد که جز خسارت محض هیچ دستاوردی نداشته است. راهبرد مقاومت یک راهبرد فعال و سازنده در عرصه بین الملل است. بررسی نمونه هایی که قربانی راهبرد سازش شده‌اند به خوبی ناکارآمدی این راهبرد را مشخص می‌کند. حملات انصارالله به آرامکو نیز بار دیگر نشان داد که قدرتی که در راهبرد مقاومت نهفته است قابل مقایسه با سازش نیست.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ سید حسن نصرالله دبیر کل جنبش حزب الله لبنان بعد از ظهر جمعه درباره آخرین تحولات لبنان، منطقه و جهان از جمله حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان در شرق این کشور سخنرانی خواهد کرد. روزنامه الجمهوریت لبنان در پایگاه اینترنتی خود نوشت: سید حسن نصر الله با توجه به تحولات کنونی در خلیج فارس، بعد از ظهر امروز (جمعه) درباره آخرین تحولات لبنان، منطقه و جهان سخنرانی خواهد کرد. به گفته محافل نزدیک به جنبش حزب الله لبنان، نصر الله در این سخنان به بررسی موضوع حمله (پهپادی) به شرکت آرامکو درعربستان و تهدیدات پس از آن خواهد پرداخت و بار دیگر درباره پیامدهای هرگونه حمله به ایران هشدار خواهد داد. وی همچنین در این سخنان به بررسی نتایج انتخابات اسرائیل و پیامدهای احتمالی آن خواهد پرداخت.

دلیل اتهام‌زنی سعودی‌ها علیه ایران در ماجرای آرامکو به روایت سید حسن نصرالله + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، دو سال پیش در یکی از سخنرانی‌های خود، درباره علت تلاش سعودی‌ها برای متهم کردن ایران به حمله مستقیم، گفت: علت اصلی این دست و پا زدن سعودی‌ها برای متهم کردن ایران است، سعودی‌ها به دلیل غرور کاذبی که دارند هنوز هم نمی‌توانند باور کنند که یمنی‌ها چنین بلایی برسرشان آورده‌اند و بسیار علاقه‌مند هستند که همه این اتفاقات را فقط یک کابوس شبانه تصور کنند تا کسی بیاید و آن‌ها را از خواب بیدار کند. این قسمت از سخنرانی سید حسن نصرالله به تازگی منتشر شده است که در ادامه آن را مشاهده می‌کنید. ترجمه سخنان دبیر کل حزب الله لبنان: من علت این موضوع را می‌دانم، این قضیه نتیجه کوچک دیدن یمنی‌ها است، عقل سعودی‌ها یک مشکلی دارد البته عقل حکومت، یمنی‌ها را کوچک می‌شمارد، یعنی اگر الان به آن‌ها بگویی مردم و مردان یمن می‌توانند موشک بسازند، سعودی‌ها باور نمی‌کنند، (می‌گویند) نه این‌ها یمنی هستند (و نمی‌توانند)، به شکل توهین آمیزی صحبت می‌کنند، آره این‌ها یمنی هستند، من می‌گویم و می‌دانم چه می‌گویم، قسم می‌خواهید، برایتان قسم می‌خورم، یمنی‌ها در این سال‌ها قدرت بالایی در ساخت موشک‌ها پیدا کردند، وقتی سید عبدالملک حوثی این رهبر شجاع و شریف از این صحبت می‌کند که ما در یمن پهپاد می‌سازیم و به زودی این پهپاد‌ها را جزء گزینه‌هایمان در جنگ وارد خواهیم کرد، سعودی‌ها باور نمی‌کنند و محل نمی‌گذارند و می‌گویند این پهپاد‌ها را از ایران می‌آورند، نه عزیزای من باور کنید، محاسبات شما اشتباه است، یمنی‌ها پهپاد‌های خود را می‌سازند، شما یمنی‌ها را کوچک می‌شمارید و برای همین در جنگ شکست خوردید. بیشتر بخوانید: رونمایی از نماهنگ زیبای «نفیر الفتح» برگرفته از سخنان سید حسن نصرالله +فیلمانتهای پیام/چرا سعودی‌ها می‌خواهند ایران را به حمله مستقیم متهم کنند؟ + فیلم
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ نعیم قاسم در گفت‌‌وگو با روزنامه الجمهوریه لبنان خاطر نشان کرد ما اطلاعاتی در دست داریم مبنی بر اینکه برخی طرف‌های لبنانی در پرونده تحریم‌های آمریکا علیه حزب الله نقش دارند و این طرف‌ها جزئی از مجموعه تبلیغاتی برای آمریکایی‌ها و تحریم‌هایشان به شمار می‌روند و گزارش‌های دوره‌ای را به آمریکایی‌ها تقدیم و حتی تدابیرمشخصی درباره چگونگی مقابله با حزب الله لبنان را به آنها پیشنهاد می‌کنند، با این حال، تحریم‌های آمریکا هرگز تاثیری بر حزب الله نخواهد گذاشت. وی افزود اگر آمریکایی‌ها بر اساس منطقشان، گمان می‌کنند که حزب الله را مجازات می‌کنند، ما آن را درک می‌کنیم، زیرا میان ما و آنها دشمنی وجود دارد، اما حزب الله با این تحریم‌ها کنار می‌آید و به آن اهمیتی نمی‌دهد، ولی اینکه آمریکایی‌ها به این فکر کنند که به بهانه رابطه با حزب الله، شهروندان لبنانی و موسسات و نهادهای لبنانی را هدف قرار دهند و در کشور و اداره امور آن دخالت کنند و امور را به سمت مسیرهای مشخصی سوق دهند و دولت و بانک مرکزی را به انجام تدابیر مشخصی دستور دهند، معنایش این است که هیچ قانون یا نظامی در کشور باقی نمی‌ماند، بلکه ما به یک ایالت آمریکایی تبدیل می‌شویم که دستورات را از رئیس جمهور آمریکا دریافت می‌کند، ما هرگز چنین وضعی را نخواهیم پذیرفت و در حال حاضر گزینه‌های مناسب را بررسی می‌کنیم. شیخ نعیم قاسم از برخی صداها در داخل که به حزب الله حمله کرده و مسئولیت هر چیزی را بردوش آن می‌اندازد، انتقاد کرد و گفت یک گروه اندکی از شخصیت‌هایی وجود دارند که به دنبال حضور یا مکانی در سیاست داخلی می‌گردند، و از طریق حمله به حزب الله تلاش می‌کنند تا استوارنامه‌های خود را به آمریکایی‌ها و قدرت‌های خارجی تقدیم کنند، اما این اقدامات سودی ندارد و حزب الله را نگران نمی‌کند، چرا که معادلات در لبنان و منطقه تغییر کرده است. معاون دبیرکل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد این صداها تنها به مثابه بمب‌های صوتی است که هیچ تاثیری ندارد و ما اعتنایی به این اظهارنظرها نمی‌کنیم، گمان نمی‌کنیم که این اقدامات برای آنها جایگاه یا قدرت بیشتری فراهم خواهد کرد، بلکه معتقدم تاثیر منفی بر آنها خواهد گذاشت. انتهای پیام/
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
دو سال با آمریکا مذاکره کردیم و این آمریکایی‌ها بودند که میز مذاکره را ترک کردندسخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: در سیاست خارجی آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران یک سردرگمی را شاهد هستیم. موسوی اظهار داشت: در سیاست خارجی آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران یک سردرگمی را شاهد هستیم. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به اتهاماتی که رهبران کشورهای عربستان و آمریکا درباره حمله به تاسیسات نفتی شرکت آرمکو طرح کرده‌اند، گفت: نفوذ ما در منطقه، نفوذی طبیعی است. شواهد و مستندات واقعی و نه جعلی خود را که ایران در حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان دخالت داشته، ارائه کنند. وی همچنین به تلاش‌های ایران برای پایان یافتن بحران یمن اشاره کرد و گفت: از انصارالله یمن در خواست کردیم در مذاکرات مختلف سیاسی حاضر شوند.

به انتهای لیست رسیدید