حزب دموکرات آمریکا

حزب دموکرات آمریکا

ایسناایسنا7 ساعت قبل
جو بایدن در اظهاراتی به دفاع از پسرش در برابر اتهامات مطرح شده از سوی دونالد ترامپ پرداخت. تا کنون شواهدی مبنی بر دست داشتن بایدن و پسرش در فساد در اوکراین به دست نیامده است. جو بایدن، در پاسخ به سوالی درباره این که آیا حضور پسرش در هیات مدیره این شرکت امری اشتباه محسوب می‌شود و اصلا کاری قانونی بوده، شدیدا از پسرش دفاع کرد. در این ویدیوی کمپین جو بایدن گفته می‌شود: جهان دارد به رئیس جمهور شما میخندد. ما نیاز به رهبری داریم که مورد احترام جهان باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
بیشتر بخوانید اهداف نتانیاهو از تهدیدهای پیاپی علیه غزهالدار اضافه کرد که بررسی تاریخ صهیونیست‌ها نشان می‌دهد که نتانیاهو اولین نخست‌وزیر در رژیم اسرائیل است که در حین انجام وظیفه متهم به فساد شده است. این نویسنده در خصوص اتهام چهارم نتانیاهو اظهار داشت که بنیامین نتانیاهو چهره به اصطلاح دموکراتیک صهیونیست‌ها را در جامعه بین‌المللی لکه‌دار کرد و نقض حقوق بشر ضد فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی و تیره کردن روابط اسرائیل با اتحادیه اروپا اشتباه چهارم او بود. از نظر این نویسنده این امر نیز اشتباه بود چرا که ادعای امکان توسعه روابط رژیم صهیونیستی با این کشورها در سایه اشغالگری آن در فلسطین٬ یک تبلیغ ادعای پوچ و سیاست جنایی است. نویسنده گزارش مذکور سخن خود را با پرداختن به اتهام ششم نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به پایان رساند. وی معتقد است که اتهام ششم نتانیاهو آسیب زدن به روابط اسرائیل با حزب دموکرات آمریکا است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
الدار اضافه کرد که بررسی تاریخ صهیونیست‌ها نشان می‌دهد که نتانیاهو اولین نخست‌وزیر در رژیم اسرائیل است که در حین انجام وظیفه متهم به فساد شده است. این نویسنده در خصوص اتهام چهارم نتانیاهو اظهار داشت که بنیامین نتانیاهو چهره به اصطلاح دموکراتیک صهیونیست‌ها را در جامعه بین‌المللی لکه‌دار کرد و نقض حقوق بشر ضد فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی و تیره کردن روابط اسرائیل با اتحادیه اروپا اشتباه چهارم او بود. از نظر این نویسنده این امر نیز اشتباه بود چرا که ادعای امکان توسعه روابط رژیم صهیونیستی با این کشورها در سایه اشغالگری آن در فلسطین٬ یک تبلیغ ادعای پوچ و سیاست جنایی است. نویسنده گزارش مذکور سخن خود را با پرداختن به اتهام ششم نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به پایان رساند. وی معتقد است که اتهام ششم نتانیاهو آسیب زدن به روابط اسرائیل با حزب دموکرات آمریکا است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
بایدن در حالی طولانی‌ترین تور ایالتی خود را آغاز می‌کند که سطح محبوبیت او در نظرسنجی‌های اخیر تا حدودی کاهش یافته است و او سعی دارد با این اقدام آراء بیشتری جمع کند. بایدن، در تلاش است تا نامزدی حزب دموکرات را برای رویارویی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال ۲۰۲۰ به‌دست آورد. این در حالی است که او با تعداد زیادی از نامزد‌های دموکرات، که از حمایت مالی بهتری برخوردار هستند، مواجه است. نتایج نظرسنجی اخیر دانشگاه «کوئینیپیاک» نشان می‌دهد میزان حمایت از جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی، نسبت به ماه گذشته میلادی [اکتبر] کاهش داشته، اما رتبه او از سایر نامزد‌های دموکرات همچنان بالاتر است. سطح حمایت از بایدن به ۲۴ درصد، «پیت بودجج»، شهردار ساوت بند به ۱۶ درصد، «الیزابت وارن» به ۱۴ درصد و «برنی سندرز»، سناتور ورمونت، به ۱۳ درصد رسیده است.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
اخبار بین الملل - بایدن در حالی طولانی‌ترین تور ایالتی خود را آغاز می‌کند که سطح محبوبیت او در نظرسنجی‌های اخیر تا حدودی کاهش یافته است و او سعی دارد با این اقدام آراء بیشتری جمع کند. بایدن، در تلاش است تا نامزدی حزب دموکرات را برای رویارویی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال ۲۰۲۰ به‌دست آورد. این در حالی است که او با تعداد زیادی از نامزد‌های دموکرات، که از حمایت مالی بهتری برخوردار هستند، مواجه است. نتایج نظرسنجی اخیر دانشگاه «کوئینیپیاک» نشان می‌دهد میزان حمایت از جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی، نسبت به ماه گذشته میلادی [اکتبر] کاهش داشته، اما رتبه او از سایر نامزد‌های دموکرات همچنان بالاتر است. سطح حمایت از بایدن به ۲۴ درصد، «پیت بودجج»، شهردار ساوت بند به ۱۶ درصد، «الیزابت وارن» به ۱۴ درصد و «برنی سندرز»، سناتور ورمونت، به ۱۳ درصد رسیده است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
به گزارش عصر ایران، «مسیح بهار» در سایت میدان نوشت: فیلم جوکر یا ژوکر ساخته تاد فیلیپس در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۹ برای عموم اکران شد. فیلم جوکر که جوایز فستیوالهای تورنتو و ونیز را درو کرده است به شدت جنجال‌برانگیز است و داستان آن به بحث‌های شدیدی در پیرامونش دامن زده است. در سکانس دوم فیلم، آرتور در لباس دلقک در حال چرخاندن تابلوی تبلیغاتی در پیاده‌روست که با مردم آزاری چند نوجوان روبرو می‌شود. در فیلم جوکر خشونت فیزیکی ثانویه به نظر می‌رسد. شاید موفقیت فیلم جوکر در گیشه را در شرایط حال حاضر بتوان نشانه دیگری از چرخش خواست مردم آمریکا به سمت قهرمانهای «ضدنهادهای‌حاکم» تفسیر کرد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
نظریه پوپولیسم بر آرای هربرت شیلر و بر این فرض اولیه مبتنی است که عامه مردم را افرادی ناآگاه، منفعل و ضعیف می‌پندارد. همزمان با این جنبش، جنبش پوپولیستی دیگری در غرب آمریکا در یک روند نهادی و سازمان یافته پدیدار شد. در سال ۱۸۹۲ میلادی حزب پوپولیست توانست چهار کرسی نمایندگی به دست آورد و کاندیدای ویژه‌ای برای رییس جمهوری معرفی کند. رئیس جمهور روحانی همچون محمود احمدی نژاد با سفرهای استانی در مسیر پوپولیست بودن گام برداشت. شما فکر می‌کنید که رفتارهای روحانی پوپولیستی است؟ با ما در میان بگذارید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
«روابط آمریکا با عربستان چنانچه یک دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ پیروز شود و کاخ سفید را در دست بگیرد دستخوش یک چرخش چشمگیر خواهد شد.» آنها همچنین از تشدید اقدامات ویرانگر عربستان در یمن از جمله علیه غیرنظامیان هر چه بیشتر از ریاض مایوس شدند. روز چهارشنبه گذشته در مناظره ریاست جمهوری نامزدهای حزب دموکرات چند تن از این نامزدها یک تصویر کاملا متفاوت از روابط آمریکا و عربستان در صورت رسیدن خود به ریاست جمهوری ترسیم کردند. امی کلوبوچار، یک سناتور دموکرات دیگر در این مناظره درباره عربستان گفت: ما نیاز به یک سیاست خارجی جدید در قبال این کشور داریم. او نیز گفت که امیدوار است در صورت پیروزی یک دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ روابط آمریکا و عربستان تغییر کند.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
به گزارش عصرایران، بلومبرگ دیروز با صدور بیانیه‌ای از حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و مبارزه با ترامپ خبرداد. بلومبرگ معتقد است کسی جز او توان رقابت و شکست دادن ترامپ در انتخابات آبان ماه سال آینده را ندارد. او هم اینک با حضور در عرصه رقابت درون حزبی دموکرات‌ها، باید با ۱۷ نامزد دیگر این حزب که همچنان در عرصه رقابت‌ها حضور دارند، مبارزه کند. توییت اعلام نامزدی بلومبرگ برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکاورود بلومبرگ به عرصه رقابت ممکن است تنش‌های داخلی بین دو جناح چپ و راست حزب دموکرات را تشدید کند. بلومبرگ با برخی شعارها و وعده‌های چپگرایانه برخی نامزدهای حزب دموکرات از جمله سناتورها «الیزابت وارن» و «برنی سندرز» در زمینه‌هایی چون افزایش مالیات ثروتمندان مخالف است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
موضوع «نفت» و سیاست خارجی دولت ایالات متحده آمریکا در قبال «عربستان سعودی» از موضوعات مطرح در حوزه سیاست خارجی مناظره چهارشنبه شب هفته گذشته ۱۰ نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در شهر «آتلانتا» ایالت «جورجیا» بود. «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور سابق نیز، پادشاهی عربستان سعودی را حکومتی منفور خوانده و این نظام حکومتی را فاقد سرمایه اجتماعی دانسته است. عربستان سعودی طی این سال‌ها با ترویج بنیادگرایی اسلامی در بین شهروندان خودش یکی از مبانی اصلی ترویج تروریسم اسلامی بوده است. این فرآیند باعث ایجاد شکاف‌هایی در سنگ می‌شود که نفت و گاز شیل (Shale) از طریق این شکاف‌ها خارج می‌شوند.) دموکرات‌ها می‌توانند یا استفاده از نفت شیل و به حاشیه راندن مسکو و ریاض را انتخاب کنند یا اینکه به کل بی خیال این دو کشور شوند. "
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
در روزهای اخیر با ابلاغ طرح سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت این حامل انرژی، رانندگان تاکسی‌های آنلاین با نگرانی‌هایی در ارتباط با افزایش هزینه‌های جاری‌شان روبه رو شده‌اند. به همین دلیل تپ‌سی برای حمایت از رانندگان خود و کاهش نگرانی آنها، یک سوم درآمدش را به آنها اختصاص می‌دهد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
کاندیدای ریاست جمهوری «حزب دموکرات» آمریکا اعلام کرد: باید با فلسطینیان با کرامت و عزت رفتار کرد؛ وقت آن فرارسیده است که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. اعتمادآنلاین| برنی سندرز، کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا اعلام کرد: به نظر من وقت آن فرارسیده است که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. سطح بیکاری جوانان در نوار غزه به ۷۰ درصد رسیده است و این وضعیت غیرقابل تحمل است. سناتور برنی سندرز، همچنین در پی کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی و جنگ یمن، عربستان را یک کشور دیکتاتور وحشی و شریک غیرقابل اعتماد خواند. کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در ماه اکتبر گذشته دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را به نژادپرستی متهم کرده بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش رای الیوم، برنی سندرز، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا اعلام کرد: به نظر من وقت آن فرا رسیده که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. سندرز پیشتر در مناظره انتخاباتی داوطلبان دموکرات که در آتلانتای ایالت جورجیا برگزار شد، گفته بود: من طرفدار اسرائیل هستم اما باید همزمان طرفدار ملت فلسطین باشیم و باید به کرامت آنها احترام بگذاریم. سطح بیکاری جوانان در نوار غزه به ۷۰ درصد رسیده است و این وضعیت غیرقابل تحمل است. سناتور برنی سندرز، همچنین در پی کشته شدن جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی و جنگ یمن، عربستان را یک کشور «دیکتاتور وحشی» و «شریک غیر قابل اعتماد» خواند. نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در ماه اکتبر گذشته دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به نژادپرستی متهم کرده بود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
نامزد ریاست جمهوری «حزب دموکرات» آمریکا اعلام کرد، باید با فلسطینیان با کرامت و با عزت رفتار کرد و وقت آن فرا رسیده است که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. به گزارش ایسنا، به نقل از رای الیوم، برنی سندرز، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا اعلام کرد: به نظر من وقت آن فرا رسیده که آمریکا در سیاست‌های خود در قبال خاورمیانه، به ویژه اسرائیل تجدیدنظر کند. سطح بیکاری جوانان در نوار غزه به ۷۰ درصد رسیده است و این وضعیت غیرقابل تحمل است. سناتور برنی سندرز، همچنین در پی کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی و جنگ یمن، عربستان را یک کشور «دیکتاتور وحشی» و «شریک غیر قابل اعتماد» خواند. نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در ماه اکتبر گذشته دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به نژادپرستی متهم کرده بود.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
هفته‌نامه صدا - امیرعلی ابوالفتح: جان اف کندی در سال ۱۹۱۳ در خانواده‌ای ثروتمند و از طبقه نخبه جامعه آمریکا به دنیا آمد، پدر او سفیر ایالات متحده آمریکا در بریتانیا بود. با پایان جنگ جهانی دوم دوران سوابق نظامی کندی نیز به پایان رسید و او وارد حیطه سیاست در ایالات متحده آمریکا شد. طرح کاهش نرخ مالیاتاین طرح یکی از اصلی‌ترین و در عین حال گسترده‌ترین طرح‌های اجرایی در دوره جان اف کندی شناخته می‌شود. جنبش حقوق مدنیمسئله دومی که در دوره جان اف کندی رخ داد بحث جنبش حقوق مدنی بود. ۵۶ سال بعد از ترورجان اف کندی هنوز هم به عنوان یکی از کاریزماتیک‌ترین روسای جمهور آمریکا شناخته می‌شود و سیاست‌های او موافقان و مخالفان بسیاری دارد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
کاندیداهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عربستان را یک کشور دیکتاتور و شریک غیر قابل اعتماد توصیف و تاکید کردند که اجازه نخواهند داد این کشور بعد از جنایت قتل جمال خاشقجی از مواخذه رهایی یابد. به گزارش ایسنا، جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در یک مناظره تلویزیونی گفت: جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی کشته و جسدش مثله شد. بایدن با اشاره به اینکه عربستان از ارزش و جایگاه اجتماعی بسیار پایینی برخوردار است این کشور را به «کشتن کودکان و بیگناهان» متهم کرد که به گفته وی این امر مستلزم پیگرد ریاض است. در جریان این مناظره تلویزیونی، سناتور برنی سندرز، نیز عربستان را یک کشور «دیکتاتور وحشی» و «شریک غیر قابل اعتماد» خواند. وی گفت: ما باید در مورد همپیمانان خود در جهان بازاندیشی کنیم و با سازمان ملل همکاری کنیم نه اینکه از دیکتاتورهای وحشی حمایت کنیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
ترامپ در شرایطی شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری را به رسمیت شناخت که هیچ یک از دولت‌های پیش از او این کار را انجام نداده‌اند. شهرک‌های کرانه باختری نقطه اختلاف رژیم صهیونیستی و غرببا وجود توافقات سازش، هر ساله صدها واحد شهرکی در کرانه باختری در حال ساخت است. ترامپ تنها کسی است که شهرک‌های کرانه باختری را به رسمیت شناخته است. از سوی دیگر کنگره آمریکا نیز هنوز شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری را به رسمیت نشناخته است. از سوی دیگر ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ با جلب نظر لابی‌های یهودی آمریکا توانست قدرت را به دست آورد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
شهرک‌های کرانه باختری نقطه اختلاف رژیم صهیونیستی و غرببا وجود توافقات سازش، هر ساله صدها واحد شهرکی در کرانه باختری در حال ساخت است. ترامپ تنها کسی است که شهرک‌های کرانه باختری را به رسمیت شناخته است. از سوی دیگر کنگره آمریکا نیز هنوز شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری را به رسمیت نشناخته است. پیوند ترامپ و نتانیاهو در کارزار انتخاباتبنیامین نتانیاهو در جریان انتخابات ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۹ نتوانست اکثریت کرسی‌های کنست را به دست آورد. از سوی دیگر ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ با جلب نظر لابی‌های یهودی آمریکا توانست قدرت را به دست آورد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، عصر روز جمعه هشداری بی‌سابقه به جبهه دموکرات‌ها داد. اوباما نگران صحنه نبرد در انتخابات مقدماتی در تشکیلات حزب دموکرات است. او استدلال می‌کرد که ۱۶ ماه نبرد در نهایت او را به یک نامزد انتخاباتی و عمومی قوی تبدیل کرد. همچنین پیشنهادهایی را مطرح کرده‌اند که در نگاه جناح لیبرال حزب دموکرات، چپ‌گرایانه تلقی می‌شود مثل غیر‌قانونی ساختن گذرگاه‌های غیرقانونی مرزی. او دیدارهایی خصوصی با تعدادی از نامزدهای دموکرات داشته اما هم اوباما و هم همسرش گفته‌اند که برنامه‌ای برای حمایت از فرد خاصی ندارند.

مخالفان دولت در سایه نارضایتی ⁧مردم

4+
ایمناایمنا2 هفته قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
رئیس‌جمهور سابق آمریکا به کاندیداهای ریاست جمهوری حزب دموکرات هشدار داد بیش از حد به سمت چپ‌گرایی کشیده نشوند چرا که با این کار موجب دلزدگی بسیاری از رای‌دهندگانی که موافق چنین رویکردی نیستند، خواهند شد. اعتمادآنلاین| باراک اوباما در یک سخنرانی تاکید کرد: طبقه متوسط آمریکا فکر نمی‌کند که ما باید کاملا سیستم موجود را چند تکه کرده و دوباره آن را بازسازی کنیم. این دو کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات در مواضعشان خواستار تغییرات ساختاری گسترده در آمریکا در راستای تغییر چشمگیر نقش دولت در زندگی مردم شده‌اند. اوباما عمدتا از اظهارنظر علنی درباره رقابت درون حزبی دموکرات‌ها برای تعیین کاندیدای ریاست جمهوری پرهیز کرده است؛ رقابتی که هر چه بیشتر میان دو گروه رقیب یعنی شاخه ترقی‌خواه حزب دموکرات و میانه‌روهای قدیمی‌تر مثل جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق، تشدید می‌شود. او به این مساله اشاره کرد که بهداشت و درمان و مهاجرت، دو موضوعی هستند که کاندیداهای ریاست جمهوری حزب دموکرات در قبال آنها مواضعی مغایر با احساسات اغلب مردم اتخاذ کرده‌اند.
الفالف2 هفته قبل
گروه جهان الف، ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۳:۲۱ ۳۹۸۰۸۲۵۰۹۵به گزارش ایسنا، اوباما در یک سخنرانی خاطر نشان کرد: طبقه متوسط آمریکا فکر نمی‌کند که ما باید کاملا سیستم موجود را چند تکه کرده و دوباره آن را بازسازی کنیم. این دو نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات در مواضعشان خواستار تغییرات ساختاری گسترده در آمریکا در راستای تغییر چشمگیر نقش دولت در زندگی مردم شده‌اند. اوباما عمدتا از اظهارنظر علنی درباره رقابت درون حزبی دموکراتها برای تعیین نامزد ریاست جمهوری پرهیز کرده است؛ رقابتی که هر چه بیشتر میان دو گروه رقیب یعنی شاخه ترقی‌خواه حزب دموکرات و میانه‌روهای قدیمی‌تر مثل جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق، تشدید می‌شود. اوباما در این صحبتهایش گفت، این ضرورت را احساس کرده که باید درباره این رقابت اظهار نظر کند چون برخی از نامزدهایی که به ویژه در شبکه‌های اجتماعی صدایشان از همه بلندتر است نماینده خط مشی مورد قبول اکثریت در حزب دموکرات نیستند. او به این مساله اشاره کرد که بهداشت و درمان و مهاجرت، دو موضوعی هستند که نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات در قبال آنها مواضعی مغایر با احساسات اغلب مردم اتخاذ کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
اوباما در یک سخنرانی خاطر نشان کرد: طبقه متوسط آمریکا فکر نمی‌کند که ما باید کاملا سیستم موجود را چند تکه کرده و دوباره آن را بازسازی کنیم. این دو نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات در مواضعشان خواستار تغییرات ساختاری گسترده در آمریکا در راستای تغییر چشمگیر نقش دولت در زندگی مردم شده‌اند. اوباما عمدتا از اظهارنظر علنی درباره رقابت درون حزبی دموکراتها برای تعیین نامزد ریاست جمهوری پرهیز کرده است؛ رقابتی که هر چه بیشتر میان دو گروه رقیب یعنی شاخه ترقی‌خواه حزب دموکرات و میانه‌روهای قدیمی‌تر مثل جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق، تشدید می‌شود. اوباما در این صحبتهایش گفت، این ضرورت را احساس کرده که باید درباره این رقابت اظهار نظر کند چون برخی از نامزدهایی که به ویژه در شبکه‌های اجتماعی صدایشان از همه بلندتر است نماینده خط مشی مورد قبول اکثریت در حزب دموکرات نیستند. او به این مساله اشاره کرد که بهداشت و درمان و مهاجرت، دو موضوعی هستند که نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات در قبال آنها مواضعی مغایر با احساسات اغلب مردم اتخاذ کرده‌اند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس جمهور سابق آمریکا به نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات هشدار داد بیش از حد به سمت چپگرایی کشیده نشوند چرا که با این کار موجب دلزدگی بسیاری از رای‌دهندگانی که موافق چنین رویکردی نیستند خواهند شد. این دو نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات در مواضعشان خواستار تغییرات ساختاری گسترده در آمریکا در راستای تغییر چشمگیر نقش دولت در زندگی مردم شده‌اند. اوباما عمدتا از اظهارنظر علنی درباره رقابت درون حزبی دموکراتها برای تعیین نامزد ریاست جمهوری پرهیز کرده است؛ رقابتی که هر چه بیشتر میان دو گروه رقیب یعنی شاخه ترقی‌خواه حزب دموکرات و میانه‌روهای قدیمی‌تر مثل جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق، تشدید می‌شود. اوباما در این صحبتهایش گفت، این ضرورت را احساس کرده که باید درباره این رقابت اظهار نظر کند چون برخی از نامزدهایی که به ویژه در شبکه‌های اجتماعی صدایشان از همه بلندتر است نماینده خط مشی مورد قبول اکثریت در حزب دموکرات نیستند. او به این مساله اشاره کرد که بهداشت و درمان و مهاجرت، دو موضوعی هستند که نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات در قبال آنها مواضعی مغایر با احساسات اغلب مردم اتخاذ کرده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، «راجر استون» دستیار سابق و دوست قدیمی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل کارشکنی در روند رسیدگی قضائی در جریان تحقیقات کنگره درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا و همچنین دروغ گفتن به کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص، گناهکار شناخته شد. راجر استون در تمامی هفت پرونده‌ای که علیه وی در دادگاه فدرال واشنگتن در جریان است، گناهکار شناخته شده است. دادستان‌هایی که به پرونده‌های راجر استون رسیدگی کرده‌اند، می‌گویند او تلاش کرده تحقیقات کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا را عقیم بگذارد زیرا روشن شدن واقعیت هم برای ترامپ و هم برای ستاد انتخاباتی وی «وحشتناک» به نظر می‌رسیده است. رابرت مولر در گزارش خود اعلام کرد که ادعای تبانی تیم انتخاباتی ترامپ با روس‌ها به اثبات نرسیده است؛ با این حال وی عملا قضاوت در مورد اتهام دیگر وارد شده به ترامپ یعنی اخلال در روند قضائی را به کنگره محول کرده است. حزب دموکرات آمریکا پیش از این از وزارت دادگستری این کشور خواسته بود نسخه کامل این گزارش به همراه اسنادی را که رابرت مولر به آن استناد کرده در اختیار کنگره آمریکا قرار دهد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نیویورک تایمز، «راجر استون» دستیار سابق و دوست قدیمی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل کارشکنی در روند رسیدگی قضائی در جریان تحقیقات کنگره درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا و همچنین دروغ گفتن به کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص، گناهکار شناخته شد. راجر استون در تمامی هفت پرونده‌ای که علیه وی در دادگاه فدرال واشنگتن در جریان است، گناهکار شناخته شده است. دادستان‌هایی که به پرونده‌های راجر استون رسیدگی کرده‌اند، می‌گویند او تلاش کرده تحقیقات کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا را عقیم بگذارد زیرا روشن شدن واقعیت هم برای ترامپ و هم برای ستاد انتخاباتی وی «وحشتناک» به نظر می‌رسیده است. رابرت مولر در گزارش خود اعلام کرد که ادعای تبانی تیم انتخاباتی ترامپ با روس‌ها به اثبات نرسیده است؛ با این حال وی عملا قضاوت در مورد اتهام دیگر وارد شده به ترامپ یعنی اخلال در روند قضائی را به کنگره محول کرده است. حزب دموکرات آمریکا پیش از این از وزارت دادگستری این کشور خواسته بود نسخه کامل این گزارش به همراه اسنادی را که رابرت مولر به آن استناد کرده در اختیار کنگره آمریکا قرار دهد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، دوتن از مقامات حزب دموکرات آمریکا روز چهارشنبه اعلام کردند که «دیوال پاتریک» دموکرات به شماری از هم حزبیان خود گفته است که به عرصه رقابتهای انتخاباتی ۲۰۲۰ آمریکا وارد می‌شود. این فرماندار پیشین ایالت ماساچوست امیدوار است تا به اختلاف نظرهایی که تاکنون عرصه رقابت نامزدهای دموکرات را شکل داده، پایان دهد. پاتریک با شماری از دموکراتها تماس گرفت تا این تصمیم خود را به اطلاع آنها برساند و انتظار می‌رود که فعالیت انتخاباتی خود را پیش از انجام تشریفات اداری در نیوهمپشایر آغاز کند. وی تاکنون از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است. پاتریک در گفتگو با هم حزبیان خود تصدیق کرد که ورود دیرهنگام وی به عرصه انتخابات بسیار چالش برانگیز است، اما تشویق برخی از اعضای حزب دموکرات که باور دارند او می‌تواند نامزدی قدرتمند در این انتخابات باشد، او را به ادامه این راه دلگرم می‌کند.
الفالف3 هفته قبل
گروه جهان الف، ۲۲ آبان ۱۳۹۸، ۲۳:۴۴ ۳۹۸۰۸۲۲۱۸۹به گزارش فارس، «دیوال پاتریک»، فرماندار سابق ایالت ماساچوست به اعضای ارشد حزب دموکرات گفته‌اند قصد ورود به رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ دارد. روزنامه نیویورک‌تایمز با گزارش این خبر به نقل از دو مقام حزب دموکرات آمریکا نوشته تصمیم پاتریک، وضعیت رقابت‌های مقدماتی برای انتخاب نامزد این حزب را ناپایدارتر می‌‌کند. روزنامه آمریکایی گزارش داده پاتریک با جمعی از اعضای حزب دموکرات تماس گرفته و تصمیم خودش را به آنها اطلاع داده است. انتظار می‌رود او با انتشار یک ویدئو تصمیم خودش را رسما اعلام کند.

به انتهای لیست رسیدید